Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Malmö/A SWE: Malmoe Sprint 8.1.2023 Inde
Atleticum

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Emmanuel Dawlson
Emmanuel Dawlson ('92)
SWE6.92
  
 SB
2Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)DEN7.00
  
 
3
Tarley Allison
Tarley Allison ('97)
SWE7.02
  
 SB
4
Omar Chaaban
Omar Chaaban 
SWE7.11
  
 SB
5
Emil Cimander
Emil Cimander ('06)
SWE7.13
  
 SB
6
Melvin Vala Tefre
Melvin Vala Tefre ('05)
SWE7.16
  
 SB
7Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)DEN7.17
  
 SB
8Karl MfeketoKarl Mfeketo ('96)DEN7.20
  
 
Finale B
1
Ivano Bevanda
Ivano Bevanda ('07)
SWE7.16
  
 PB
2
Måns Bergström
Måns Bergström ('05)
SWE7.18
  
 SB
3
Emil Zail
Emil Zail ('87)
SWE7.35
  
 SB
3Frederik Thorup SørensenFrederik Thorup Sørensen ('04)DEN7.35
  
 SB
5
William Lindqvist
William Lindqvist ('05)
SWE7.38
  
 SB
6Birk KrygerBirk Kryger ('08)DEN7.53
  
 PB
7
Nino Kusljic
Nino Kusljic ('08)
SWE7.54
  
 
8Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)DEN7.84
  
 PB
Finale C
1
Adan Chaudhry
Adan Chaudhry ('04)
SWE7.59
  
 
2
Carlos Lindholm
Carlos Lindholm ('04)
SWE7.70
  
 PB
3
Gustav Johansson
Gustav Johansson ('07)
SWE7.76
  
 PB
4
Christian Borg
Christian Borg ('80)
SWE7.85
  
 SB
5
Viktor Lindberg
Viktor Lindberg ('07)
SWE8.00
  
 
6
Wilmer Ahlberg
Wilmer Ahlberg ('08)
SWE8.02
  
 
7
Olle Lindberg
Olle Lindberg ('08)
SWE8.27
  
 PB
8
Hannes Ericsson
Hannes Ericsson ('08)
SWE8.45
  
 PB
M 60 m extra    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Emmanuel Dawlson
Emmanuel Dawlson ('92)
SWE6.95
  
 
2
Tarley Allison
Tarley Allison ('97)
SWE6.99
  
 SB
3
Omar Chaaban
Omar Chaaban 
SWE7.05
  
 SB
4
Melvin Vala Tefre
Melvin Vala Tefre ('05)
SWE7.06
  
 PB
5
Emil Cimander
Emil Cimander ('06)
SWE7.12
  
 SB
6Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)DEN7.15
  
 SB
7
Ivano Bevanda
Ivano Bevanda ('07)
SWE7.16
  
 =PB
Finale B
1
Måns Bergström
Måns Bergström ('05)
SWE7.15
  
 PB
2Karl MfeketoKarl Mfeketo ('96)DEN7.17
  
 SB
3
Emil Zail
Emil Zail ('87)
SWE7.33
  
 SB
4
William Lindqvist
William Lindqvist ('05)
SWE7.39
  
 
5Frederik Thorup SørensenFrederik Thorup Sørensen ('04)DEN7.40
  
 
6
Adan Chaudhry
Adan Chaudhry ('04)
SWE7.54
  
 SB
7
Nino Kusljic
Nino Kusljic ('08)
SWE7.57
  
 
Finale C
1
Carlos Lindholm
Carlos Lindholm ('04)
SWE7.62
  
 PB
2
Gustav Johansson
Gustav Johansson ('07)
SWE7.78
  
 
3
Christian Borg
Christian Borg ('80)
SWE7.80
  
 PB
4
Wilmer Ahlberg
Wilmer Ahlberg ('08)
SWE8.05
  
 
5
Olle Lindberg
Olle Lindberg ('08)
SWE8.28
  
 PB
6
Hannes Ericsson
Hannes Ericsson ('08)
SWE8.55
  
 
M 200 m    
Inde
Inde
Finale A
1
Ivano Bevanda
Ivano Bevanda ('07)
SWE22.14
  
 PB
2
Melvin Vala Tefre
Melvin Vala Tefre ('05)
SWE22.41
  
 PB
3Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)DEN25.32
  
 SB
Finale B
1
William Lindqvist
William Lindqvist ('05)
SWE23.41
  
 PB
2
Nino Kusljic
Nino Kusljic ('08)
SWE23.81
  
 PB
3Christoffer Banke JørgensenChristoffer Banke Jørgensen ('07)DEN23.98
  
 PB
Finale C
1
Morgan Lindstedt
Morgan Lindstedt ('05)
SWE23.78
  
 PB
2
Christian Borg
Christian Borg ('80)
SWE24.40
  
 PB
3
Wilmer Ahlberg
Wilmer Ahlberg ('08)
SWE25.55
  
 SB
Finale D
1
Bram Persson
Bram Persson ('07)
SWE23.89
  
 PB
2
Johan Frithiofsson
Johan Frithiofsson ('03)
SWE24.97
  
 PB
3
Joakim Hald
Joakim Hald ('96)
SWE25.41
  
 PB
Finale E
1
Olle Lindberg
Olle Lindberg ('08)
SWE26.96
  
 PB
2
Hannes Ericsson
Hannes Ericsson ('08)
SWE27.42
  
 PB
M 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Marcus RøllingMarcus Rølling ('03)DEN9:14.02
  
 PB
2Troels Bøge Edlund JøhnkTroels Bøge Edlund Jøhnk ('06)DEN9:27.86
  
 PB
3Gustav Lund LiebingGustav Lund Liebing ('04)DEN9:28.16
  
 PB
4
Mikael Seger
Mikael Seger ('96)
SWE9:28.74
  
 
5
Eerik Nöu Wihlborg
Eerik Nöu Wihlborg ('05)
SWE9:42.23
  
 PB
M 60 m hæk    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
James Gaudiello
James Gaudiello ('98)
SWE8.36
  
 SB
M 60 m hæk extra    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
James Gaudiello
James Gaudiello ('98)
SWE8.30
  
 SB
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Wictor Petersson
Wictor Petersson ('98)
SWE20.68
  
 SB
 
19.69 SB20.68 SB20.2219.8819.4019.19  
2
Arvid Mägi Theorin
Arvid Mägi Theorin ('01)
SWE15.84
  
 SB
 
14.67 SB14.99 SB  X15.24 SB14.6615.84 SB  
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)DEN7.70
  
 SB
2
Julia Björkman
Julia Björkman 
SWE7.74
  
 SB
3
Emilia Franzén
Emilia Franzén ('04)
SWE7.79
  
 SB
4
Linnea Englund
Linnea Englund ('06)
SWE7.81
  
 SB
5
Izabella Olofsson
Izabella Olofsson ('05)
SWE7.98
  
 PB
6
Tea Widgren
Tea Widgren ('08)
SWE8.02
  
 PB
7
Ellinor Wennolf
Ellinor Wennolf ('08)
SWE8.08
  
 SB
8
Moa Wirstedt
Moa Wirstedt ('07)
SWE8.15
  
 
Finale B
1
Cèline Stjernfelt
Cèline Stjernfelt ('05)
SWE8.21
  
 SB
2
Hannah Hansson
Hannah Hansson 
SWE8.28
  
 
3
Enya Jonsson
Enya Jonsson ('08)
SWE8.32
  
 SB
4
Seoyul Choi
Seoyul Choi ('09)
SWE8.40
  
 
5
Binta Jammeh
Binta Jammeh ('08)
SWE8.41
  
 SB
6
Dilek Özgür
Dilek Özgür ('03)
SWE8.45
  
 
7
Elina Brantvall
Elina Brantvall ('06)
SWE8.48
  
 
8
Tea Persson Kruse
Tea Persson Kruse ('06)
SWE8.77
  
 SB
Finale C
1
Tilde Bjerager
Tilde Bjerager ('04)
SWE7.85
  
 PB
2
Ebba Alson
Ebba Alson ('05)
SWE8.73
  
 =PB
3
Lina Linke
Lina Linke ('05)
SWE8.82
  
 PB
4
Leia Tuvesson
Leia Tuvesson ('07)
SWE8.87
  
 SB
5
Nova Hedin
Nova Hedin ('08)
SWE9.08
  
 
6
Alma Andersson
Alma Andersson ('09)
SWE9.36
  
 
7
Ella Karmborg
Ella Karmborg ('04)
SWE9.49
  
 PB
K 60 m extra    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)DEN7.68
  
 PB
2
Julia Björkman
Julia Björkman 
SWE7.71
  
 SB
3
Linnea Englund
Linnea Englund ('06)
SWE7.78
  
 PB
4
Emilia Franzén
Emilia Franzén ('04)
SWE7.82
  
 
5
Tilde Bjerager
Tilde Bjerager ('04)
SWE7.87
  
 
6
Tea Widgren
Tea Widgren ('08)
SWE8.05
  
 PB
7
Ellinor Wennolf
Ellinor Wennolf ('08)
SWE8.09
  
 
Izabella Olofsson
Izabella Olofsson ('05)
SWE DNS
  
 
Finale B
1
Moa Wirstedt
Moa Wirstedt ('07)
SWE8.14
  
 PB
2
Cèline Stjernfelt
Cèline Stjernfelt ('05)
SWE8.14
  
 PB
3
Hannah Hansson
Hannah Hansson 
SWE8.29
  
 
4
Enya Jonsson
Enya Jonsson ('08)
SWE8.33
  
 
5
Elina Brantvall
Elina Brantvall ('06)
SWE8.37
  
 PB
6
Binta Jammeh
Binta Jammeh ('08)
SWE8.42
  
 
7
Dilek Özgür
Dilek Özgür ('03)
SWE8.42
  
 PB
8
Seoyul Choi
Seoyul Choi ('09)
SWE8.47
  
 
Finale C
1
Ebba Alson
Ebba Alson ('05)
SWE8.73
  
 PB
2
Tea Persson Kruse
Tea Persson Kruse ('06)
SWE8.80
  
 
3
Lina Linke
Lina Linke ('05)
SWE8.83
  
 
4
Leia Tuvesson
Leia Tuvesson ('07)
SWE8.88
  
 
5
Nova Hedin
Nova Hedin ('08)
SWE9.18
  
 
6
Alma Andersson
Alma Andersson ('09)
SWE9.39
  
 
7
Ella Karmborg
Ella Karmborg ('04)
SWE9.59
  
 
K 200 m    
Inde
Inde
Finale A
1Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)DEN24.68
  
 PB
2Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)DEN25.95
  
 SB
3
Tilde Bjerager
Tilde Bjerager ('04)
SWE26.00
  
 PB
Finale B
1
Moa Wirstedt
Moa Wirstedt ('07)
SWE25.70
  
 PB
2
Elin Pihlström
Elin Pihlström ('06)
SWE26.14
  
 PB
3
Angelina Hooks
Angelina Hooks ('04)
SWE27.36
  
 PB
Finale C
1
Tea Widgren
Tea Widgren ('08)
SWE26.65
  
 PB
2
Binta Jammeh
Binta Jammeh ('08)
SWE27.43
  
 SB
3
Enya Jonsson
Enya Jonsson ('08)
SWE28.12
  
 PB
Finale D
1
Amanda Rönn
Amanda Rönn ('05)
SWE27.66
  
 PB
2
Agnes Sandberg
Agnes Sandberg ('07)
SWE28.10
  
 PB
3
Seoyul Choi
Seoyul Choi ('09)
SWE29.42
  
 
Finale E
1
Adéle Camitz
Adéle Camitz ('07)
SWE27.75
  
 PB
2
Olivia Weldingh
Olivia Weldingh ('09)
SWE29.79
  
 PB
3
Filippa Persson
Filippa Persson ('08)
SWE30.49
  
 PB
K 3000 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nanna BovéNanna Bové ('95)DEN9:19.90
  
 PB
2Juliane HvidJuliane Hvid ('98)DEN9:35.04
  
 PB
3
Johanna Hofvendahl
Johanna Hofvendahl ('04)
SWE10:30.74
  
 PB
4
Linnea Björkvald
Linnea Björkvald ('03)
SWE10:56.23
  
 PB
5Matilde WillerMatilde Willer DEN11:03.90
  
 SB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Elin Lindeblad
Elin Lindeblad ('95)
SWE8.43
  
 SB
2
Izabella Olofsson
Izabella Olofsson ('05)
SWE8.97
  
 PB
K 60 m hæk 84.0 cm extra    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Elin Lindeblad
Elin Lindeblad ('95)
SWE8.44
  
 
2
Izabella Olofsson
Izabella Olofsson ('05)
SWE8.83
  
 PB
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Julia Scharnell
Julia Scharnell ('03)
SWE12.30
  
 SB
 
12.20 SB12.30 SB11.6012.1111.4912.12  
2
Majken Nilsson
Majken Nilsson ('06)
SWE10.96
  
 PB
 
  X  X  X10.96 PB9.469.46  
3
Alice Hultberg
Alice Hultberg ('05)
SWE10.92
  
 PB
 
10.2610.92 PB10.8010.47  X10.76  
D19 60 m hæk 99.1 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Edvin Assarsson
Edvin Assarsson ('04)
SWE8.02
  
 =PB
2
Isac Svensson
Isac Svensson ('04)
SWE8.70
  
 SB
D19 60 m hæk 99.1 cm extra    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Edvin Assarsson
Edvin Assarsson ('04)
SWE7.89
  
 PB
2
Isac Svensson
Isac Svensson ('04)
SWE8.63
  
 SB
P17 60 m hæk 76.2 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Stella Falknell
Stella Falknell ('07)
SWE11.03
  
 
D15 60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)DEN9.18
  
 
D15 60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m extra    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oliver Anakin MikkelsenOliver Anakin Mikkelsen ('08)DEN9.16
  
 PB
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Alma Andersson
Alma Andersson ('09)
SWE10.97
  
 
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m extra    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Alma Andersson
Alma Andersson ('09)
SWE11.16
  
 

Seneste resultater

29.5SilkeborgKastemangekamp
27.5KlaksvíkRaska Stórkapping 2
27.5GreveHvidovre Kastestævne
27‐28.5KøbenhavnNordic Athletics Championships
25.5AabenraaKast
24.5HerlevUP-stævne
24.5AalborgAalborg Outdoor II
24.5Maribo Kastestævne
23.5ViborgNålestævne
22.5AabenraaNålestævne
22.5GreveTræningsstævne 2
20‐21.5KøbenhavnSparta Copenhagen Games
20‐21.5KøbenhavnMangekamps Tribute
18.5BallerupKasternes Dag
17.5BagsværdBagsværd Run Event
16.5ViborgViborg Track Meeting I
16.5SæbyNålestævne Sæby
15.5VejleMasters holdkamp 1 Vest/Syd
15.5GreveDT Masters, Sjælland Syd 1
14.5KøbenhavnCopenhagen Marathon
13.5HerningHerning Games
13.5TórshavnRASKA stórkapping 1
11.5KøbenhavnKIF Stævne 1
10.5VibyDT Masters 1. runde
10.5Maribo Kastestævne
10.5HillerødDT Masters, Sjælland Nord 1
9.5RandersKaste Stævne
9.5RandersNålestævne MIX
9.5SkiveTirsdagsstævne Maj
8.5SlagelseKastestævne
8.5GreveTræningsstævne 1
7.5StoholmKastestævne
6.5VallensbækPhønixmarchen
6.5VallensbækDM kapgang
6.5BagsværdBAC Kast
6.5EsbjergSå kaster vi igen
6‐7.5TårnbyTårnby Games
2.5BagsværdBAC_HIA Kast
2.5LyngbyKlubstævne
2.5OdenseFjordagerløbet
30.4ViborgVexa HLM R TESTLØB 4
30.4HvidovreIndestævne Hvidovre
29.4VejleRegionsstævne
29.4AalborgAalborg Outdoor I
29.4SilkeborgKastestævne 1
29.4SlagelseÅbningsstævne
29.4Hvide SandeNålestævne
29.4GlostrupGlostrup Games
25.4RandersKaste Stævne
22.4TórshavnOpin Kapping
22.4VejenRegionsstævne
22.4AarhusDM 10km
22.4AarhusDM 10km Ungdom
22.4AarhusEn forårsdag 10km åben
22.4GreveSæsonåbning kast
21.4TórshavnOpin Kapping
20.4TórshavnOpin Kapping
19.4TórshavnOpin Kapping
18.4TórshavnOpin Kapping
18.4KøbenhavnMellem-/Lang stævne