Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aarhus: Aarhus Sprint'n'Jump 25.1.2023 Inde
Aarhus Atletik- og Løbeakademi

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Adam Thomas
Adam Thomas ('95)
/ GBR6.61
  
 SB
2Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 19006.66
  
 SB
3Simon HansenSimon Hansen ('98)Aarhus 19006.67
  
 PB
4
Samuli Samuelsson
Samuli Samuelsson ('95)
/ FIN6.70
  
 SB
5
Stanislav Kovalenko
Stanislav Kovalenko ('97)
/ UKR6.72
  
 
6
Kolbeinn Hödur Gunnarsson
Kolbeinn Hödur Gunnarsson ('95)
/ ISL6.73
  
 
Finale B
1Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta6.79
  
 =PB
2
Amlan Borgohain
Amlan Borgohain ('98)
/ IND6.86
  
 =PB
3Rinalds Valts ZarinsRinalds Valts Zarins Aarhus 1900 / LAT6.87
  
 
4Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta6.87
  
 SB
5
Karl Erik Nazarov
Karl Erik Nazarov ('99)
/ EST6.87
  
 
6
Thomas Jones
Thomas Jones ('01)
/ SWE6.91
  
 SB
Indledende heats
Indledende 1
1
Adam Thomas
Adam Thomas ('95)
/ GBR6.65
Q
  
 SB
2Simon HansenSimon Hansen ('98)Aarhus 19006.71
q
  
 PB
3
Amlan Borgohain
Amlan Borgohain ('98)
/ IND6.86
q
  
 PB
4Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)Sparta6.88
q
  
 SB
5Vilhelm KrügerVilhelm Krüger ('04)Sparta7.06
  
 
6Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)Greve Atletik7.12
  
 SB
Indledende 2
1Kojo MusahKojo Musah ('96)Aarhus 19006.75
Q
  
 SB
2
Samuli Samuelsson
Samuli Samuelsson ('95)
/ FIN6.77
q
  
 SB
3
Kolbeinn Hödur Gunnarsson
Kolbeinn Hödur Gunnarsson ('95)
/ ISL6.80
q
  
 
4Rinalds Valts ZarinsRinalds Valts Zarins Aarhus 1900 / LAT6.89
q
  
 
5
Thomas Jones
Thomas Jones ('01)
/ SWE6.97
q
  
 SB
Indledende 3
1
Stanislav Kovalenko
Stanislav Kovalenko ('97)
/ UKR6.74
Q
  
 
2
Karl Erik Nazarov
Karl Erik Nazarov ('99)
/ EST6.81
q
  
 
3Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen Sparta6.91
q
  
 SB
4
Noel Thorwesten
Noel Thorwesten ('98)
/ GER6.99
  
 
M 60 m hæk    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Krzysztof Kiljan
Krzysztof Kiljan ('99)
/ POL7.68
  
 
2
Max Hrelja
Max Hrelja ('98)
/ SWE7.72
  
 =PB
3
Keiso Pedriks
Keiso Pedriks ('94)
/ EST7.74
  
 SB
4
Edson Gomes
Edson Gomes ('98)
/ POR7.98
  
 
5
Jake Porter
Jake Porter ('93)
/ GBR8.11
  
 
6
James Gaudiello
James Gaudiello ('98)
/ SWE8.36
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1
Krzysztof Kiljan
Krzysztof Kiljan ('99)
/ POL7.68
Q
  
 
2
Max Hrelja
Max Hrelja ('98)
/ SWE7.72
Q
  
 PB
3
Keiso Pedriks
Keiso Pedriks ('94)
/ EST7.80
Q
  
 SB
4
Edson Gomes
Edson Gomes ('98)
/ POR7.89
Q
  
 PB
5
Jake Porter
Jake Porter ('93)
/ GBR8.16
Q
  
 SB
6
James Gaudiello
James Gaudiello ('98)
/ SWE8.40
Q
  
 
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Andreas TrajkovskiAndreas Trajkovski ('93)Hvidovre AM / MKD7.52
  
 SB
 
7.52 SB7.52 =SB7.127.347.21  X  
2
Samuel Khogali
Samuel Khogali ('97)
/ GBR7.46
  
 SB
 
7.257.46 SB  X7.437.357.08  
3
Mohammad Amin Al-Salami
Mohammad Amin Al-Salami ('94)
/ SYR7.44
  
 
 
5.847.297.447.317.327.33  
4
Fabian Heinle
Fabian Heinle ('94)
/ GER7.42
  
 SB
 
5.47 SB6.97 SB7.35 SB7.177.097.42 SB  
5Kasper LarsenKasper Larsen ('99)Aarhus 19007.42
  
 SB
 
7.19 SB7.10  X7.42 SB7.34  X  
6
Strahinja Jovančević
Strahinja Jovančević ('93)
/ SRB7.41
  
 SB
 
  X7.25 SB  X7.30 SB7.41 SB  X  
7Sebastian Ree PedersenSebastian Ree Pedersen ('97)Sparta7.38
  
 SB
 
7.22 SB7.27 SB7.217.38 SB7.107.03  
8Benjamin GabrielsenBenjamin Gabrielsen ('95)Sparta7.16
  
 
 
6.927.047.166.786.987.12  
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Gudbjörg Jóna Bjarnadóttir
Gudbjörg Jóna Bjarnadóttir ('01)
/ ISL7.35
  
NR PB
2
Georgina Adam
Georgina Adam 
/ GBR7.37
  
 PB
3
Paulina Paluch
Paulina Paluch ('98)
/ POL7.42
  
 SB
4Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Aarhus 19007.42
  
 
5
Anniina Kortetmaa
Anniina Kortetmaa ('95)
/ FIN7.49
  
 SB
6
Filippa Sivnert
Filippa Sivnert ('01)
/ SWE7.53
  
 SB
Finale B
1Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)Sparta7.50
  
 SB
2
Vilde Humstad Aasmo
Vilde Humstad Aasmo ('98)
/ NOR7.50
  
 SB
3Line Holm JensenLine Holm Jensen KIF7.68
  
 
4Camilla Høgh SørensenCamilla Høgh Sørensen ('98)Frederiksberg IF7.71
  
 =PB
5Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)Hvidovre AM7.80
  
 
6Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta7.80
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1
Georgina Adam
Georgina Adam 
/ GBR7.44
Q
  
 SB
2
Gudbjörg Jóna Bjarnadóttir
Gudbjörg Jóna Bjarnadóttir ('01)
/ ISL7.55
Q
  
NR 
3
Vilde Humstad Aasmo
Vilde Humstad Aasmo ('98)
/ NOR7.60
q
  
 
4Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)Sparta7.62
q
  
 
5Line Holm JensenLine Holm Jensen KIF7.67
q
  
 
6Louise ØstergårdLouise Østergård ('94)Hvidovre AM7.77
q
  
 
Indledende 2
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)Aarhus 19007.39
Q
  
 SB
2
Paulina Paluch
Paulina Paluch ('98)
/ POL7.44
Q
  
 SB
3
Anniina Kortetmaa
Anniina Kortetmaa ('95)
/ FIN7.55
q
  
 SB
4
Filippa Sivnert
Filippa Sivnert ('01)
/ SWE7.55
q
  
 SB
5Camilla Høgh SørensenCamilla Høgh Sørensen ('98)Frederiksberg IF7.73
q
  
 
6Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta7.79
q
  
 
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Sarah Lavin
Sarah Lavin ('94)
/ IRL8.02
  
 SB
2Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 19008.06
  
 
3
Lotta Harala
Lotta Harala ('92)
/ FIN8.07
  
 
4
Andrea Rooth
Andrea Rooth ('02)
/ NOR8.15
  
 PB
5
Jyothi Yarraji
Jyothi Yarraji ('99)
/ IND8.23
  
 
6Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)Frederiksberg IF8.26
  
 
Finale B
1
Isabel Mayer
Isabel Mayer ('93)
/ GER8.22
  
 PB
2
Elin Lindeblad
Elin Lindeblad ('95)
/ SWE8.30
  
 PB
3
Alicia Barrett
Alicia Barrett ('98)
/ GBR8.41
  
 SB
4
Mia McIntosh
Mia McIntosh ('05)
/ GBR8.46
  
 =SB
5Ida BoelIda Boel Aarhus 19008.74
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1
Sarah Lavin
Sarah Lavin ('94)
/ IRL8.06
Q
  
 SB
2
Jyothi Yarraji
Jyothi Yarraji ('99)
/ IND8.20
q
  
NR PB
3Mathilde HeltbechMathilde Heltbech ('95)Frederiksberg IF8.24
q
  
 SB
4
Elin Lindeblad
Elin Lindeblad ('95)
/ SWE8.41
q
  
 
5
Mia McIntosh
Mia McIntosh ('05)
/ GBR8.47
q
  
 
6Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)Greve Atletik8.53
q
  
 SB
Indledende 2
1Mette GraversgaardMette Graversgaard ('95)Aarhus 19008.04
Q
  
 SB
2
Lotta Harala
Lotta Harala ('92)
/ FIN8.10
q
  
 
3
Andrea Rooth
Andrea Rooth ('02)
/ NOR8.24
q
  
 SB
4
Isabel Mayer
Isabel Mayer ('93)
/ GER8.29
q
  
 PB
5
Alicia Barrett
Alicia Barrett ('98)
/ GBR8.53
q
  
 SB
6Ida BoelIda Boel Aarhus 19008.74
q
  
 
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Molly Palmer
Molly Palmer ('03)
/ GBR6.05
  
 =PB
 
6.05 =PB  X  X5.946.036.00  
2
Magdalena Żebrowska
Magdalena Żebrowska ('96)
/ POL5.98
  
 SB
 
5.98 SB  X  X  X  X  X  
3Ida Beiter BommeIda Beiter Bomme ('01)Sparta5.93
  
 PB
 
5.775.765.72  X5.93 PB  X  
4Annette Juma NielsenAnnette Juma Nielsen ('96)KIF5.84
  
 SB
 
  X  X  X5.82 SB5.84 SB  X  
5Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)Sparta5.72
  
 
 
  X5.72  X  X  X  X  
K Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ottavia Cestonaro
Ottavia Cestonaro ('95)
/ ITA13.58
  
 
 
13.38  X13.58  X  –13.51  
2Janne NielsenJanne Nielsen ('93)Aarhus 190013.06
  
 SB
 
13.06 SB  X  X12.50  X  X  
3
Irma Gunnarsdóttir
Irma Gunnarsdóttir ('98)
/ ISL12.87
  
 
 
12.50  X12.5212.8712.5712.28  
4Kathrine Holst HahnKathrine Holst Hahn ('04)Frederiksberg IF12.77
  
DUR DUR-19 PB
 
  X  X  X12.37 PB12.55 PB12.77 PB  
5Nina LundNina Lund ('01)Aarhus 190012.65
  
 PB
 
11.94 SB12.44 PB12.3412.52 PB12.65 PB  X  
D17 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 19007.85
  
 
1Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 19007.85
  
 PB
3Carl Emil Sehestedt BohnCarl Emil Sehestedt Bohn ('07)Aarhus 19007.97
  
 
4Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 19008.18
  
 
P17 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19008.88
  
 PB
Para M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Fabio Bottazzini
Fabio Bottazzini ('04)
/ ITA7.83
  
 PB
3
Davide Bartolo Morana
Davide Bartolo Morana ('94)
/ ITA7.89
  
 PB
D15 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mark ZymaroievMark Zymaroiev ('09)Aarhus 1900 / UKR8.48
  
 
2Magne Skotte LippertMagne Skotte Lippert ('09)Aarhus 19008.76
  
 PB
3Aksel Jul JakobsenAksel Jul Jakobsen ('09)Aarhus 19009.19
  
 
P15 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ida JørgensenIda Jørgensen ('09)Aarhus 19008.44
  
 
2Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19008.62
  
 
3Karla GaardsmandKarla Gaardsmand ('09)Aarhus 19009.75
  
 PB
4Marie Kvist-HoffmannMarie Kvist-Hoffmann ('09)Aarhus 190010.09
  
 PB
5Matilde Marie HaugeMatilde Marie Hauge ('08)Aarhus 190010.12
  
 PB
D13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Kaleb BerlingKaleb Berling ('10)Aarhus 19009.07
  
 
P13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Emmy DuelundEmmy Duelund ('10)Aarhus 19008.87
  
 
2Karoline Dahl HarboKaroline Dahl Harbo ('10)Aarhus 19009.45
  
 
3Nora Hougaard BøndingNora Hougaard Bønding ('11)Aarhus 19009.66
  
 
4Emma Helena JungersenEmma Helena Jungersen ('11)Aarhus 190010.45
  
 

Seneste resultater

17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten
22.11RandersInternt Freja Nålestævne
22.11AalborgAalborg Indoor I
19.11RandersStangspring med musik
18.11HelsingørNordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11AarhusCRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11RandersStangspring med musik
11.11KøbenhavnSpartas 125 års Jubilæumsløb
4.11SorøPhønix Open
4.11RandersRegionsfinale Vest
3.11RandersStangspring med musik
28.10SilkeborgKastestævne
28.10AalborgRegionsstævne Nordjylland
28.10ViborgVexa HLM Running - Sidste chance!
22.10KøbenhavnCRAFT Løbe Cup 1
13.10EsbjergKastedag Esbjerg
11.10HerlevSommerafslutningsstævne
11.10HelsingørAfslutning for børneholdene
7.10SæbySæby open - Diskoskast
7.10LyngbyAlt-muligt-kamp - Klubstævne
7.10RandersNåle- og Regionsstævne