Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aarhus: Vintersprint og -spring 14.2.2023 Inde

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tristan Rønn PoulsenTristan Rønn Poulsen ('05)Aarhus 19007.41
  
 
2Harry Ram KaylayanathanHarry Ram Kaylayanathan ('91)Aarhus 19007.50
  
 
3Emil Ellersgaard KruseEmil Ellersgaard Kruse ('06)SAK777.51
  
 PB
4Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK777.71
  
 
Finale B
1Carl Emil Sehestedt BohnCarl Emil Sehestedt Bohn ('07)Aarhus 19007.87
  
 PB
2Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 19007.92
  
 
3Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07)SAK778.00
  
 
4Magne Skotte LippertMagne Skotte Lippert ('09)Aarhus 19008.88
  
 
5Albert KrejbergAlbert Krejberg ('09)SAK779.24
  
 SB
M 60 m extra    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Harry Ram KaylayanathanHarry Ram Kaylayanathan ('91)Aarhus 19007.54
  
 
2Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 19007.79
  
 PB
3Carl Emil Sehestedt BohnCarl Emil Sehestedt Bohn ('07)Aarhus 19007.82
  
 PB
M Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mathies HartmannMathies Hartmann ('95)Odense Atletik 4.30
  
 
 
4.20
  O
4.30
  O
4.40
XXX
     
2Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 19004.10
  
 SB
 
3.70
  O
3.80
  O
3.90
 XO
4.00
  O
4.10
 XO
4.20
XXX
  
3Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 19003.90
  
 =PB
 
3.50
  O
3.60
  O
3.70
  O
3.80
 XO
3.90
 XO
4.00
XXX
  
Morten KyndbølMorten Kyndbøl ('68)Odense Atletik NH
  
 
 
3.50
XXX
       
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Emil Ellersgaard KruseEmil Ellersgaard Kruse ('06)SAK776.14
  
 PB
 
5.82 SB6.01 SB5.336.14 PB  X5.96  
2Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK775.66
  
 
 
5.624.465.315.665.475.27  
3Tristan Rønn PoulsenTristan Rønn Poulsen ('05)Aarhus 19005.56
  
 PB
 
5.56 PB  –  –  –  –  –  
4Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07)SAK774.86
  
 
 
4.75  X4.864.614.474.77  
5Magne Skotte LippertMagne Skotte Lippert ('09)Aarhus 19004.40
  
 PB
 
4.204.374.224.40 PB4.26  X  
6Albert KrejbergAlbert Krejberg ('09)SAK773.69
  
 PB
 
  X3.64 PB  X  X  X3.69 PB  
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Stine GloggengichserStine Gloggengichser ('97)SAK778.04
  
 PB
2Laura Kathrine KornumLaura Kathrine Kornum ('98)Aarhus Fremad8.48
  
 
3Laura ChristiansenLaura Christiansen ('97)Aarhus 19008.62
  
 PB
K 60 m extra    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Stine GloggengichserStine Gloggengichser ('97)SAK778.05
  
 
2Laura ChristiansenLaura Christiansen ('97)Aarhus 19008.71
  
 
Laura Kathrine KornumLaura Kathrine Kornum ('98)Aarhus Fremad DQ
  
 
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 19008.91
  
 
2Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19009.09
  
 
3Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aarhus 19009.91
  
 
K Stangspring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Karen Sif ÁrsælsdóttirKaren Sif Ársælsdóttir ('99)Odense Atletik / ISL3.40
  
 
 
3.20
  O
3.30
  O
3.40
 XO
3.50
XXX
    
2Sophie Bagger BohnSophie Bagger Bohn ('04)Aarhus 19003.30
  
 
 
3.00
 XO
3.20
  O
3.30
  O
3.40
XXX
    
K Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19005.39
  
 
 
5.395.295.35  X5.265.29  
2Emilie PedersenEmilie Pedersen ('98)Aarhus 19005.14
  
 SB
 
5.14 SB5.075.034.875.095.09  
3Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aarhus 19004.94
  
 SB
 
4.77 =SB  X4.94 SB  X4.704.74  
4Lærke JønssonLærke Jønsson ('06)Aarhus 19004.88
  
 PB
 
4.88 PB  X4.54  X4.47  –  
5Maya Korsgaard NicholsonMaya Korsgaard Nicholson ('06)SAK774.85
  
 PB
 
4.85 PB4.794.82  X4.70  X  
K Trespring     
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK778.78
  
 PB
 
8.508.77 PB8.478.198.458.78 PB  

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive