Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Sevilla ESP: Zurich Maraton De Sevilla 19.2.2023

M Maraton    

Finale A

Finale
1
Gadisa Shumie
Gadisa Shumie ('92)
ETH2:04:59
  
 PB
2
Kebede Tulu
Kebede Tulu ('96)
ETH2:05:19
  
 PB
3
Mekuant Ayenew
Mekuant Ayenew ('91)
ETH2:05:24
  
 SB
4
Gashau Ayale
Gashau Ayale ('96)
ISR2:05:33
  
NR PB
5
Bethwel Chumba
Bethwel Chumba ('91)
KEN2:05:42
  
 PB
6
Enock Onchari
Enock Onchari ('99)
KEN2:05:47
  
 PB
7
Mulugeta Asefa
Mulugeta Asefa ('98)
ETH2:06:07
  
 PB
8
Nicolas Navarro
Nicolas Navarro ('91)
FRA2:06:45
  
 PB
9
Douglas Chebii
Douglas Chebii ('93)
KEN2:07:11
  
 SB
10
Wilfred Kimitei
Wilfred Kimitei ('85)
KEN2:07:22
  
 PB
11
Christian Pacheco
Christian Pacheco ('93)
PER2:07:38
  
NR PB
12
Girmaw Amare
Girmaw Amare ('87)
ISR2:07:40
  
 SB
13
Héctor Garibay
Héctor Garibay ('88)
BOL2:07:44
  
NR PB
14
Yitayal Atnafu
Yitayal Atnafu ('93)
ETH2:07:49
  
 SB
15
Haimro Alame
Haimro Alame ('90)
ISR2:07:55
  
 SB
16
Tesfahun Aklnew
Tesfahun Aklnew ('99)
ETH2:07:59
  
 SB
17
Cornelius Kibet
Cornelius Kibet ('97)
KEN2:08:02
  
 PB
18
Berhane Tesfay
Berhane Tesfay ('87)
ERI2:08:16
  
 SB
19
Tachlowini Gabriyesos
Tachlowini Gabriyesos ('98)
ERI2:09:00
  
 PB
20
Ibrahim Chakir
Ibrahim Chakir ('94)
ESP2:09:16
  
 PB
21
Pius Karanja
Pius Karanja ('92)
KEN2:09:24
  
 SB
22
Michael Somers
Michael Somers ('95)
BEL2:09:31
  
 PB
23
Yohanes Chiappinelli
Yohanes Chiappinelli ('97)
ITA2:09:46
  
 PB
24
Adam Nowicki
Adam Nowicki ('90)
POL2:09:48
  
 PB
25
Amine Khadiri
Amine Khadiri ('88)
CYP2:10:20
  
NR PB
26
Carlos Díaz
Carlos Díaz ('93)
CHI2:10:26
  
NR PB
27
Paulo Roberto Paula
Paulo Roberto Paula ('79)
BRA2:10:28
  
 SB
28
Abderrazak Charik
Abderrazak Charik ('97)
FRA2:10:33
  
 PB
29
Patricio Castillo
Patricio Castillo ('92)
MEX2:10:40
  
 PB
30
Richard Rop
Richard Rop 
KEN2:10:46
  
 SB
31
Archibald Casteel
Archibald Casteel ('96)
SWE2:10:49
  
 PB
32
Cristian Zamora
Cristian Zamora ('91)
URU2:11:02
  
NR PB
33
Chakib Lachgar Latrache
Chakib Lachgar Latrache ('89)
ESP2:11:11
  
 PB
34
Maxim Răileanu
Maxim Răileanu ('94)
MDA2:11:12
  
 PB
35
Daniel Mateo
Daniel Mateo ('89)
ESP2:11:19
  
 SB
36
Richard Douma
Richard Douma ('93)
NED2:11:21
  
 PB
37
Necho Tayachew
Necho Tayachew ('96)
ISR2:11:39
  
 PB
38
Hesiquio Flores
Hesiquio Flores ('93)
MEX2:11:57
  
 PB
39
Segundo Jami
Segundo Jami ('86)
ECU2:11:58
  
 SB
40
Tom Anderson
Tom Anderson ('90)
GBR2:12:07
  
 PB
41
Samuel Fitwi Sibhatu
Samuel Fitwi Sibhatu ('96)
GER2:12:14
  
 PB
42
Hugo Catrileo
Hugo Catrileo ('97)
CHI2:12:17
  
 PB
43
Emmanuel Roudolff
Emmanuel Roudolff ('95)
FRA2:12:30
  
 SB
44
Justino Pedro Da Silva
Justino Pedro Da Silva ('85)
BRA2:12:38
  
 PB
45
Ryan Creech
Ryan Creech ('91)
IRL2:13:03
  
 PB
46
Ömer Alkanoglu
Ömer Alkanoglu ('91)
TUR2:13:05
  
 SB
47
Calum Johnson
Calum Johnson ('94)
GBR2:13:30
  
 PB
48
Melkam Jamber
Melkam Jamber ('91)
ISR2:13:30
  
 SB
49
Melaku Belachew
Melaku Belachew ('90)
ETH2:13:37
  
 SB
50
Luis Ostos
Luis Ostos ('92)
PER2:14:10
  
 SB
51
Ilie Alexandru Corneschi
Ilie Alexandru Corneschi ('91)
ROU2:14:17
  
 SB
52
Gaëtan Cals
Gaëtan Cals ('88)
FRA2:14:24
  
 PB
53
Wily Canchanya
Wily Canchanya ('91)
PER2:14:55
  
 SB
54
Joilson da Silva
Joilson da Silva ('87)
BRA2:15:04
  
 PB
55
Samuel Gebremichael
Samuel Gebremichael ('81)
ETH2:15:06
  
 SB
56
Simon Tesfay
Simon Tesfay ('85)
ERI2:15:21
  
 SB
57
Kamil Jastrzębski
Kamil Jastrzębski ('92)
POL2:15:22
  
 SB
58
Ebba Tulu Chala
Ebba Tulu Chala ('96)
SWE2:15:38
  
 SB
59
Guillaume Ruel
Guillaume Ruel ('97)
FRA2:15:59
  
 PB
60
Ruben Van Praet
Ruben Van Praet ('91)
BEL2:16:32
  
 PB
61
Pedro Gómez
Pedro Gómez ('87)
ARG2:16:36
  
 SB
62
Üzeyir Söylemez
Üzeyir Söylemez ('88)
TUR2:16:38
  
 SB
63
Gerard Giraldo
Gerard Giraldo ('89)
COL2:16:40
  
 PB
64
Vincent Bierinckx
Vincent Bierinckx ('90)
BEL2:16:54
  
 PB
65
Jorge Blanco
Jorge Blanco ('93)
ESP2:17:06
  
 SB
66
Vagner Noronha
Vagner Noronha ('84)
BRA2:17:10
  
 SB
67
Luis Miguel Masabanda
Luis Miguel Masabanda ('96)
ECU2:17:22
  
 PB
68
Ulises Martín
Ulises Martín ('93)
PER2:17:44
  
 SB
69
Kristian Jones
Kristian Jones ('91)
GBR2:17:53
  
 PB
70
Norman Shreeve
Norman Shreeve ('87)
GBR2:18:14
  
 SB
71
Marco Turi
Marco Turi ('85)
FRA2:18:18
  
 PB
72
Arttu Vattulainen
Arttu Vattulainen ('91)
FIN2:18:20
  
 SB
73
Gáspár Csere
Gáspár Csere ('91)
HUN2:18:53
  
 SB
74
Sumaa Aboubakar
Sumaa Aboubakar ('92)
FRA2:18:56
  
 PB
75
Piet Wiersma
Piet Wiersma ('97)
NED2:18:59
  
 PB
76
Andrzej Witek
Andrzej Witek ('92)
POL2:19:13
  
 PB
77
Julien Navarro
Julien Navarro ('88)
FRA2:19:15
  
 PB
78
Brad Kahlefeldt
Brad Kahlefeldt ('79)
AUS2:19:33
  
 SB
79
Christopher Jurado
Christopher Jurado 
PAN2:19:39
  
 PB
80
Roberto Ladeiras
Roberto Ladeiras ('92)
POR2:19:44
  
 PB
81
Jorge Luis Cruz
Jorge Luis Cruz ('96)
MEX2:19:45
  
 SB
82
Pedro Javier Vega
Pedro Javier Vega ('82)
ESP2:19:47
  
 PB
83
Xabat Manzisidor
Xabat Manzisidor ('85)
ESP2:20:18
  
 PB
84
Ferdinand Pacheco
Ferdinand Pacheco ('89)
PER2:20:24
  
 PB
85
Hassane Ahouchar
Hassane Ahouchar ('75)
MAR2:20:28
  
 SB
86
Fernando Cabada
Fernando Cabada ('82)
USA2:20:53
  
 SB
87
Filipe Vitorino
Filipe Vitorino ('98)
POR2:21:14
  
 PB
88
Alexis Huck
Alexis Huck ('96)
FRA2:21:27
  
 PB
89
Nick Bester
Nick Bester ('89)
RSA2:21:29
  
 SB
90
Oscar Holmström
Oscar Holmström ('93)
FIN2:21:29
  
 PB
91
Javier Díaz
Javier Díaz ('76)
ESP2:21:35
  
 SB
92
Luis Agustin
Luis Agustin ('91)
ESP2:21:38
  
 PB
93
Franklin Jimenez
Franklin Jimenez 
PER2:21:39
  
 PB
94
Giacomo Esposito
Giacomo Esposito ('94)
ITA2:21:41
  
 PB
95
Alexander Kirkeberg
Alexander Kirkeberg ('96)
NOR2:21:42
  
 SB
96
Halil Yaşın
Halil Yaşın ('99)
TUR2:21:44
  
 SB
97
Ruben Alvarez
Ruben Alvarez ('83)
ESP2:21:54
  
 SB
98
Ivan González
Ivan González ('87)
COL2:21:55
  
 SB
99
Aidan Hobbs
Aidan Hobbs ('86)
AUS2:22:00
  
 SB
100
Ward van der Kelen
Ward van der Kelen ('94)
BEL2:22:07
  
 SB
101
Sean Doyle
Sean Doyle ('87)
IRL2:22:11
  
 PB
102
Andrea Astolfi
Andrea Astolfi ('94)
ITA2:22:19
  
 SB
103
Martín Méndez
Martín Méndez ('85)
ARG2:22:22
  
 SB
104
Saul Acosta
Saul Acosta ('90)
MEX2:22:23
  
 PB
105
James Turner
James Turner ('90)
GBR2:22:45
  
 PB
106
Mario Hernán Rivas
Mario Hernán Rivas ('94)
CHI2:22:53
  
 PB
107
Giacomo Pensalfini
Giacomo Pensalfini ('91)
ITA2:22:54
  
 PB
108
Ben Fish
Ben Fish ('82)
GBR2:22:59
  
 SB
109
Sergiu Ciobanu
Sergiu Ciobanu ('83)
IRL2:23:09
  
 SB
110
Jonathan Atse-Herrera
Jonathan Atse-Herrera ('87)
CIV2:23:17
  
 PB
111
Cicero Evandro
Cicero Evandro ('97)
BRA2:23:40
  
 PB
112
Tyler Butterfield
Tyler Butterfield ('83)
BER2:24:11
  
 SB
113
Antonio Jesus Aguilar Conejo
Antonio Jesus Aguilar Conejo ('79)
ESP2:24:23
  
 PB
114
Linus Wirén
Linus Wirén ('93)
SWE2:24:48
  
 PB
115
Marcos Gomez
Marcos Gomez ('83)
ESP2:24:49
  
 PB
116
Aitor Mimenza
Aitor Mimenza ('91)
ESP2:24:49
  
 PB
117
Romuald Brun
Romuald Brun ('82)
FRA2:25:27
  
 PB
118
Aleksandr Sorokin
Aleksandr Sorokin ('81)
LTU2:25:33
  
 PB
119
Manuel Jesus
Manuel Jesus ('78)
ESP2:25:35
  
 PB
120
Thomas Villemin
Thomas Villemin ('95)
FRA2:25:39
  
 PB
121
Alberto Franco
Alberto Franco ('83)
ESP2:25:53
  
 PB
122
Francisco Javier Martin
Francisco Javier Martin ('81)
ESP2:26:30
  
 SB
123
David Van Den Broeck
David Van Den Broeck ('92)
NED2:26:32
  
 PB
124
Olaf van den Bergh
Olaf van den Bergh ('94)
NED2:26:35
  
 PB
125
Francisco Javier Martinez
Francisco Javier Martinez ('77)
ESP2:26:48
  
 SB
126
Mikolaj Skibinski
Mikolaj Skibinski ('86)
POL2:26:54
  
 PB
127
Nicholas Barry
Nicholas Barry ('86)
GBR2:27:00
  
 SB
128
Bas Hollegien
Bas Hollegien ('87)
NED2:27:00
  
 PB
129
Daniel Martins
Daniel Martins ('85)
POR2:27:01
  
 PB
130
Pavels Laputjovs
Pavels Laputjovs ('83)
NOR2:27:06
  
 PB
131
Vasco Ferreira
Vasco Ferreira ('87)
POR2:27:16
  
 SB
132
Oliver Bridge
Oliver Bridge ('88)
GBR2:27:18
  
 PB
133
Alberto Rivera
Alberto Rivera ('78)
ESP2:27:28
  
 PB
134
Sergio Lorenzo
Sergio Lorenzo ('80)
ESP2:27:35
  
 PB
135
Carlos Tiago
Carlos Tiago 
POR2:27:46
  
 PB
136
Andoni Gomez
Andoni Gomez ('88)
ESP2:27:47
  
 SB
137
Christian Caputto
Christian Caputto ('85)
ESP2:27:54
  
 PB
138Kasper Laumann HartlevKasper Laumann Hartlev ('91)DEN2:27:55
  
 SB
139
Fabian Permentier
Fabian Permentier 
BEL2:28:09
  
 PB
140
Adria Jimenez
Adria Jimenez ('85)
ESP2:28:14
  
 PB
141
Maros Pascual
Maros Pascual 
ESP2:28:21
  
 PB
142
Antonio Burgos
Antonio Burgos ('94)
ESP2:28:31
  
 SB
143
Alistair Smith
Alistair Smith ('88)
GBR2:28:46
  
 PB
144
Gerard Garrote
Gerard Garrote ('87)
ESP2:28:49
  
 PB
145
Jean-Baptiste Hurteaux
Jean-Baptiste Hurteaux ('78)
FRA2:28:56
  
 PB
146
Hélder Santos
Hélder Santos ('83)
POR2:28:56
  
 PB
147
Ariznabarreta Agirre
Ariznabarreta Agirre ('83)
ESP2:28:58
  
 SB
148
Tim Vroman
Tim Vroman 
BEL2:29:01
  
 PB
149
David Tejada
David Tejada 
ESP2:29:04
  
 PB
150
Alberto Gutiérrez
Alberto Gutiérrez ('81)
ESP2:29:08
  
 PB
151
Ignacio Moron Gonzalez
Ignacio Moron Gonzalez ('71)
ESP2:29:09
  
 SB
152
Abel Casali
Abel Casali ('90)
ESP2:29:19
  
 PB
153
Mark Vardy
Mark Vardy ('88)
GBR2:29:20
  
 SB
154
Ben Clarke
Ben Clarke 
GBR2:29:21
  
 PB
155
Paul Graham
Paul Graham ('92)
GBR2:29:28
  
 SB
156
David Mccarey
David Mccarey ('89)
USA2:29:35
  
 PB
157
Enrique Bernal
Enrique Bernal 
ESP2:29:38
  
 PB
158
Juvenal Huiza
Juvenal Huiza ('82)
PER2:29:39
  
 SB
159
Ubaldo Blanco
Ubaldo Blanco 
MEX2:29:45
  
 PB
160
Fernando Souza
Fernando Souza ('86)
POR2:29:47
  
 SB
161
Emilio Lozano
Emilio Lozano ('76)
ESP2:29:48
  
 PB
162
Víctor Torres
Víctor Torres ('94)
ESP2:29:49
  
 PB
163
Javier Canelada Alvarado
Javier Canelada Alvarado 
ESP2:29:51
  
 PB
164
Jonathan Cleaver
Jonathan Cleaver 
GBR2:29:52
  
 PB
165
José Sousa
José Sousa ('89)
POR2:29:55
  
 SB
166
João Pereira
João Pereira ('79)
POR2:29:58
  
 PB
167
Jasper McDowell
Jasper McDowell ('97)
GBR2:30:00
  
 SB
168
Alberto Gomez
Alberto Gomez 
ESP2:30:03
  
 PB
169
Victor Da Costa
Victor Da Costa ('90)
ESP2:30:22
  
 PB
170
Chakib Hannane
Chakib Hannane 
MAR2:30:23
  
 SB
171
Ruben Martínez
Ruben Martínez ('85)
ESP2:30:28
  
 SB
172
Morgan Roberts
Morgan Roberts 
GBR2:30:33
  
 PB
173
Winer Canchanya
Winer Canchanya ('98)
PER2:30:52
  
 PB
174
Campbell Ross
Campbell Ross 
USA2:30:56
  
 SB
175
Enrique Delgado
Enrique Delgado ('82)
ESP2:30:57
  
 PB
176
Ivan Sanjuan
Ivan Sanjuan ('86)
ESP2:30:58
  
 PB
177
David Ashworth
David Ashworth 
RSA2:31:04
  
 SB
178
Kieran Little
Kieran Little 
IRL2:31:09
  
 PB
179Klaes OvesenKlaes Ovesen ('88)DEN2:31:20
  
 PB
180
David Nilsson
David Nilsson ('87)
SWE2:31:20
  
 SB
181
Giulio Ornati
Giulio Ornati 
ITA2:31:29
  
 PB
182
Gregor Winkler
Gregor Winkler ('81)
GER2:31:49
  
 PB
183
Aleksey Ovcharov
Aleksey Ovcharov ('92)
RUS2:31:50
  
 SB
184
Artur Olejarz
Artur Olejarz ('88)
POL2:31:52
  
 PB
185
Imanol Inza
Imanol Inza ('94)
ESP2:31:55
  
 PB
186
Anastasio Gomez
Anastasio Gomez ('73)
ESP2:31:55
  
 PB
187
Gregor Winkler
Gregor Winkler ('81)
GER2:32:16
  
 PB
188
Jesper van der Wielen
Jesper van der Wielen ('91)
NED2:32:26
  
 PB
189
Fran Acosta
Fran Acosta 
ESP2:32:32
  
 PB
190
Magnus Winther Warvik
Magnus Winther Warvik ('94)
NOR2:32:35
  
 SB
191
Miklos Öri
Miklos Öri ('91)
HUN2:32:41
  
 PB
192
Juan Carlos Monta
Juan Carlos Monta ('77)
ESP2:32:42
  
 PB
193
Luc Bourdon
Luc Bourdon ('88)
FRA2:32:42
  
 PB
194
Jairo Espí
Jairo Espí ('89)
ESP2:32:44
  
 PB
195
Dennis De Knijff
Dennis De Knijff ('86)
NED2:32:47
  
 SB
196
Antoine Geslot
Antoine Geslot ('94)
FRA2:32:47
  
 PB
197
Thomas Guérin
Thomas Guérin 
FRA2:32:54
  
 PB
198
Alioune Kasse
Alioune Kasse ('89)
FRA2:32:57
  
 SB
199
Vincent Bayard
Vincent Bayard 
FRA2:32:58
  
 PB
200
John Mckeogh
John Mckeogh 
IRL2:33:01
  
 PB
201
Bruno Alfonso
Bruno Alfonso ('85)
ESP2:33:03
  
 SB
202
Johannes Löw
Johannes Löw 
GER2:33:08
  
 PB
203
Cristobal Adell
Cristobal Adell ('84)
ESP2:33:10
  
 SB
204
Oscar Serra
Oscar Serra ('87)
ESP2:33:20
  
 PB
205
Bradley Adams
Bradley Adams 
GBR2:33:25
  
 PB
206
Omar Guerrero
Omar Guerrero 
MEX2:33:30
  
 PB
207
José Peixoto
José Peixoto 
POR2:33:32
  
 PB
208
Wouter Simons
Wouter Simons ('96)
NED2:33:34
  
 SB
209
Daniel Paz
Daniel Paz 
ESP2:33:39
  
 PB
210
Vincent Lankhaar
Vincent Lankhaar 
NED2:33:41
  
 PB
211
Sylvain Heraud
Sylvain Heraud ('82)
FRA2:33:50
  
 PB
212
Pablo Villalobos
Pablo Villalobos ('78)
ESP2:33:57
  
 SB
213
Angel Fernandez
Angel Fernandez 
ESP2:33:57
  
 SB
214
César Prieto
César Prieto ('77)
ESP2:34:01
  
 PB
215
Francisco Fernández
Francisco Fernández 
ESP2:34:02
  
 PB
216
Petter M. Rypdal
Petter M. Rypdal ('93)
NOR2:34:03
  
 PB
217
Jonathan Fernandez Rios
Jonathan Fernandez Rios ('88)
ESP2:34:04
  
 PB
218
Rhys Doherty
Rhys Doherty 
GBR2:34:09
  
 SB
219
Miguel Martinez
Miguel Martinez 
ESP2:34:17
  
 PB
220
Tobias Singer
Tobias Singer ('89)
GER2:34:27
  
 SB
221
Juan Sánchez
Juan Sánchez 
ESP2:34:29
  
 PB
222
Gregorio Girón
Gregorio Girón 
ESP2:34:30
  
 PB
223
Vicent Francés
Vicent Francés 
ESP2:34:31
  
 PB
224
Axel Finke
Axel Finke ('86)
GER2:34:32
  
 SB
225
Jose Sanchez
Jose Sanchez ('87)
ARG2:34:33
  
 SB
226
Clive Glancy
Clive Glancy 
IRL2:34:36
  
 SB
227
Ruben Sanchez
Ruben Sanchez ('87)
ESP2:34:37
  
 PB
228
Luc Matray
Luc Matray ('99)
FRA2:34:37
  
 PB
229
Jack Kidd
Jack Kidd 
GBR2:34:55
  
 SB
230
Lloyd Heritage
Lloyd Heritage ('84)
GBR2:34:57
  
 SB
231
Vladimir Siuris
Vladimir Siuris ('91)
MDA2:35:05
  
 PB
232
Olle Meijer
Olle Meijer ('98)
SWE2:35:06
  
 SB
233
Manel Sanchez
Manel Sanchez ('77)
ESP2:35:14
  
 PB
234
Nick Impey
Nick Impey ('82)
GBR2:35:22
  
 SB
235
Brian O'Kelly
Brian O'Kelly ('83)
IRL2:35:23
  
 SB
236
Joey Hendriks
Joey Hendriks 
NED2:35:24
  
 PB
237
Victor Van Den Driessche
Victor Van Den Driessche 
FRA2:35:36
  
 PB
238
Daniel Cordon
Daniel Cordon 
ESP2:35:40
  
 PB
239
Vasco Batista
Vasco Batista ('75)
POR2:35:41
  
 PB
240
Roberto Izquierdo
Roberto Izquierdo 
ESP2:35:50
  
 SB
241
Jose Roca
Jose Roca 
ESP2:35:55
  
 PB
242
Quinn Potter
Quinn Potter 
USA2:36:07
  
 PB
243
Robert Hajnal
Robert Hajnal 
ROU2:36:10
  
 PB
244
Robert Alert
Robert Alert 
ESP2:36:13
  
 PB
245
Xabi Martinez
Xabi Martinez 
ESP2:36:15
  
 PB
246
Vicenc Castella
Vicenc Castella 
ESP2:36:16
  
 SB
247
Joshua Barrow
Joshua Barrow 
GBR2:36:17
  
 SB
248
Patrick Bell
Patrick Bell ('92)
IRL2:36:19
  
 PB
249
Nuno Rocha
Nuno Rocha 
POR2:36:20
  
 PB
250
Cesar Pueyo
Cesar Pueyo 
ESP2:36:25
  
 PB
251
Rene Masser
Rene Masser ('82)
AUT2:36:26
  
 PB
252
Elvis Conde
Elvis Conde ('91)
PER2:36:26
  
 SB
253
Floris Van Drunen
Floris Van Drunen 
NED2:36:29
  
 PB
254
Carlos Cobos
Carlos Cobos 
ESP2:36:30
  
 PB
255
Jose Mañas
Jose Mañas 
ESP2:36:34
  
 PB
256
Migzel Gonzalez
Migzel Gonzalez 
ESP2:36:42
  
 PB
257
Rubén García
Rubén García 
ESP2:36:44
  
 PB
258
Davide Maggi
Davide Maggi 
ITA2:36:45
  
 SB
259
Adam Stenman
Adam Stenman ('86)
SWE2:36:54
  
 PB
260
Jacob Hystad
Jacob Hystad ('90)
NOR2:36:57
  
 PB
261
Ińaki Elola
Ińaki Elola ('79)
ESP2:37:01
  
 PB
265
Tjeerd Popkema
Tjeerd Popkema 
NED2:37:23
  
 PB
311
Max Moberg
Max Moberg ('87)
FIN2:39:19
  
 PB
332
Peter Van Der Windt
Peter Van Der Windt 
NED2:40:37
  
 PB
334
Mikael Nelker
Mikael Nelker ('78)
SWE2:40:38
  
 PB
362
Gustav Bodin
Gustav Bodin ('91)
SWE2:41:32
  
 PB
365
Daniel Klappe
Daniel Klappe 
NED2:41:41
  
 PB
514Michael Stewart FoghMichael Stewart Fogh ('90)DEN2:40:49
  
 SB
621
Christian Klingebrant
Christian Klingebrant ('80)
SWE2:50:33
  
 PB
760
Sebastian Borring
Sebastian Borring ('87)
SWE2:54:09
  
 PB
806Nicolai Bloch LindeNicolai Bloch Linde ('91)DEN2:40:49
  
 PB
846
Quint Van Beek
Quint Van Beek 
NED2:55:40
  
 PB
1025
Edward Lunqe
Edward Lunqe ('91)
SWE2:58:24
  
 PB
1070
Kars Van Der Gragt
Kars Van Der Gragt 
NED2:58:56
  
 PB
1078
Stefan Kappert
Stefan Kappert 
NED2:59:00
  
 PB
1112
Erik Viik
Erik Viik ('80)
FIN2:59:23
  
 PB
1160
Jos Janssen
Jos Janssen 
NED2:59:52
  
 SB
1560
Sebastian Lindén
Sebastian Lindén ('92)
SWE3:07:55
  
 PB
1577
Patrik Lindfors
Patrik Lindfors 
SWE3:08:15
  
 PB
2414
Jarno Pulli
Jarno Pulli ('81)
FIN3:22:08
  
 SB
2507
Anders Lindquist
Anders Lindquist ('68)
SWE3:23:51
  
 SB
2898
Jarkko Järnbäck
Jarkko Järnbäck ('76)
FIN3:29:16
  
 SB
3074
Pasi Helin
Pasi Helin ('71)
FIN3:31:14
  
 PB
3076
Erkki Lahesmaa
Erkki Lahesmaa 
FIN3:31:15
  
 PB
3805
Jyrki Elo
Jyrki Elo 
SWE3:41:47
  
 PB
4434Bo GøtzBo Gøtz ('74)DEN3:15:40
  
 SB
4517Nilsson Dennis RaithNilsson Dennis Raith DEN3:16:49
  
 PB
4936
Fredrik Andersson
Fredrik Andersson ('69)
SWE3:58:58
  
 PB
5818Michael Morrison HansenMichael Morrison Hansen ('73)DEN3:34:02
  
 SB
6243
Dennis Dictus
Dennis Dictus ('89)
GER4:30:33
  
 PB
6401Torben JensenTorben Jensen ('64)DEN3:36:35
  
 SB
6534
Manfred Kostyszyn
Manfred Kostyszyn ('61)
GER4:41:54
  
 PB
6774
Klaus Neumann
Klaus Neumann ('52)
GER4:58:47
  
 PB
7088
Hannes Honkonen
Hannes Honkonen 
FIN6:10:00
  
 PB
Samuel Tsegay
Samuel Tsegay ('88)
SWE DNF
  
 
K Marathon    

Finale A

Finale
1
Jackline Chelal
Jackline Chelal 
KEN2:20:29
  
 PB
2
Ayana Mulisa
Ayana Mulisa ('93)
ETH2:21:54
  
 PB
3
Soboka Urge
Soboka Urge ('94)
ETH2:23:05
  
 PB
4
Citlali Moscote
Citlali Moscote ('95)
MEX2:24:53
  
 PB
5
Deborah Schöneborn
Deborah Schöneborn ('94)
GER2:25:52
  
 PB
6
Muluhabt Tsega
Muluhabt Tsega ('89)
ETH2:26:02
  
 SB
7
Hanne Verbruggen
Hanne Verbruggen ('93)
BEL2:26:32
  
 PB
8
Meritxell Soler
Meritxell Soler ('92)
ESP2:26:37
  
 PB
9
Alia Mohamed Saeed
Alia Mohamed Saeed ('91)
UAE2:27:08
  
NR PB
10
Alisa Vainio
Alisa Vainio ('97)
FIN2:27:26
  
NR PB
11
Silvia Patricia Ortiz
Silvia Patricia Ortiz ('92)
ECU2:27:36
  
NR PB
12
Nora Szabó
Nora Szabó ('88)
HUN2:28:25
  
NR PB
13
Susana Godinho
Susana Godinho ('92)
POR2:28:56
  
 PB
14
Carla Salomé Rocha
Carla Salomé Rocha ('90)
POR2:29:07
  
 SB
15
Yayla Günen
Yayla Günen ('97)
TUR2:29:10
  
 PB
16
Clara Evans
Clara Evans ('93)
GBR2:29:27
  
 PB
17
Aydee Huaman
Aydee Huaman ('94)
PER2:29:31
  
 PB
18
Iwona Bernardelli
Iwona Bernardelli ('85)
POL2:29:36
  
 SB
19
Clara Simal
Clara Simal ('87)
ESP2:30:25
  
 PB
20
Kidsan Alema
Kidsan Alema ('95)
ETH2:31:13
  
 SB
21
Monika Jackiewicz
Monika Jackiewicz ('92)
POL2:31:52
  
 SB
22
Angie Orjuela
Angie Orjuela ('89)
COL2:33:05
  
 SB
23
Giselle Alvarez
Giselle Alvarez ('92)
CHI2:33:09
  
 PB
24
Sara Catarina Ribeiro
Sara Catarina Ribeiro ('90)
POR2:33:37
  
 SB
25
Daiana Ocampo
Daiana Ocampo ('91)
ARG2:33:54
  
 SB
26
Maria Sagnes Wågan
Maria Sagnes Wågan ('92)
NOR2:34:04
  
 PB
27Karen EhrenreichKaren Ehrenreich ('84)DEN2:34:15
  
 PB
28
Nicolasa Condorí
Nicolasa Condorí ('88)
PER2:34:29
  
 SB
29
Emilie Jacquot-Claude
Emilie Jacquot-Claude ('85)
FRA2:35:24
  
 SB
30
Anna Bracegirdle
Anna Bracegirdle ('93)
GBR2:36:05
  
 SB
31
Linn Bengtsson
Linn Bengtsson ('97)
SWE2:36:41
  
 PB
32
Mathilde Sénéchal
Mathilde Sénéchal ('98)
FRA2:36:56
  
 PB
33
Yesica Mas
Yesica Mas ('90)
ESP2:37:59
  
 PB
34
Jessica Craig
Jessica Craig ('90)
IRL2:38:44
  
 PB
35
Naomi Mitchell
Naomi Mitchell ('92)
GBR2:38:47
  
 SB
36
Marla Elena Valtierra
Marla Elena Valtierra ('92)
MEX2:39:29
  
 PB
37
Ann Ashworth
Ann Ashworth 
RSA2:39:47
  
 SB
38
Sarah Webster
Sarah Webster ('79)
GBR2:40:03
  
 PB
39
Katalin Garami
Katalin Garami ('79)
HUN2:40:16
  
 SB
40
Jhoselyn Jéssica Camargo
Jhoselyn Jéssica Camargo ('96)
BOL2:40:24
  
NR PB
41
Elena Silvestre
Elena Silvestre ('87)
ESP2:41:04
  
 PB
42
Beatriz Garcia
Beatriz Garcia ('93)
MEX2:41:31
  
 PB
43
Carmen Patricia Martínez
Carmen Patricia Martínez ('82)
PAR2:41:42
  
 SB
44
Irina Konovalov
Irina Konovalov ('89)
ISR2:42:17
  
 PB
45
Danica Slavka Kusanovic Maldonado
Danica Slavka Kusanovic Maldonado 
CHI2:44:01
  
 PB
46
Fátima Romero
Fátima Romero ('92)
PAR2:44:45
  
 PB
47
Esther Rodríguez
Esther Rodríguez ('80)
ESP2:45:16
  
 PB
48
Clarysse Picard
Clarysse Picard ('97)
FRA2:46:30
  
 SB
49
Katja Fischer
Katja Fischer ('91)
GER2:48:22
  
 SB
50
Rebecca O'kill
Rebecca O'kill 
GBR2:51:48
  
 PB
51
Maria Del Rocio
Maria Del Rocio 
MEX2:51:54
  
 PB
52
Lory Crapez
Lory Crapez 
BEL2:53:03
  
 PB
53
Patricia Guzman
Patricia Guzman 
PAR2:53:18
  
 PB
54
Veerle Vloeberghs
Veerle Vloeberghs 
BEL2:53:41
  
 PB
55
Maria Suárez
Maria Suárez ('88)
ESP2:53:53
  
 PB
56
Chiara Prosdocimo
Chiara Prosdocimo 
ITA2:55:38
  
 PB
57
Džaviza Diāna
Džaviza Diāna 
LAT2:55:38
  
 SB
58
Joanna Murphy
Joanna Murphy ('87)
GBR2:55:42
  
 PB
59
Melissah Gibson
Melissah Gibson ('84)
AUS2:56:11
  
 SB
60
Margot Meillour
Margot Meillour ('89)
FRA2:56:34
  
 PB
61
Andrea Castán
Andrea Castán 
ESP2:57:58
  
 PB
62
Anna Zilio
Anna Zilio ('86)
ITA2:58:38
  
 SB
63
Betriz Contreras
Betriz Contreras 
ESP2:58:44
  
 PB
64
Julie Ripa
Julie Ripa ('93)
FRA2:59:00
  
 PB
65
Svetlana Oleynik
Svetlana Oleynik ('72)
ISR3:00:16
  
 PB
66
Remedios Perez
Remedios Perez 
ESP3:00:18
  
 PB
67
Caroline Riviere
Caroline Riviere 
FRA3:00:56
  
 PB
68
Núria Da Silva
Núria Da Silva 
ESP3:01:23
  
 PB
69
Iona Cousland
Iona Cousland 
GBR3:01:24
  
 PB
70
Brigitte Cardoso
Brigitte Cardoso 
POR3:01:26
  
 PB
71
Cristina Santurino
Cristina Santurino 
ESP3:01:42
  
 SB
72
Maria Teresa Diaz
Maria Teresa Diaz ('92)
ESP3:02:03
  
 PB
73
Ionela Clara
Ionela Clara 
ESP3:02:21
  
 PB
74
Sarah Palmer
Sarah Palmer 
GBR3:03:06
  
 PB
75
Juana Alcalde
Juana Alcalde ('72)
ESP3:03:08
  
 PB
76
Sarah Wightman
Sarah Wightman 
GBR3:03:22
  
 PB
77
Rui Santos
Rui Santos 
POR3:03:28
  
 PB
78
Amy Chaplin
Amy Chaplin 
GBR3:03:54
  
 PB
79
Anasthasia Louis-Joseph
Anasthasia Louis-Joseph 
FRA3:04:52
  
 PB
173
Maria Finnved
Maria Finnved ('86)
SWE3:25:28
  
 PB
180
Marijne Kramer
Marijne Kramer 
NED3:26:44
  
 PB
199
Lotta Alexandersson
Lotta Alexandersson 
SWE3:29:00
  
 SB
211
Camilla Ahlberg
Camilla Ahlberg ('85)
SWE3:29:52
  
 SB
253
Camilla Landén
Camilla Landén ('80)
SWE3:34:43
  
 SB
297
Susanne Stenman
Susanne Stenman 
SWE3:40:09
  
 PB
334
Cheyenne Heijmans
Cheyenne Heijmans 
NED3:43:58
  
 PB
400
Laura Brock
Laura Brock ('93)
GER3:50:16
  
 PB
443
Paulien Van Bruggen
Paulien Van Bruggen 
NED3:53:38
  
 PB
505
Anja Ligthart
Anja Ligthart 
NED3:58:32
  
 PB
553
Margareta Borring
Margareta Borring ('67)
SWE4:01:56
  
 PB
652
Steffi Flügel
Steffi Flügel ('67)
GER4:12:06
  
 PB
981
Andrea-Maria Sistori
Andrea-Maria Sistori ('59)
GER4:45:07
  
 PB

Seneste resultater

17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten
22.11RandersInternt Freja Nålestævne
22.11AalborgAalborg Indoor I
19.11RandersStangspring med musik
18.11HelsingørNordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11AarhusCRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11RandersStangspring med musik
11.11KøbenhavnSpartas 125 års Jubilæumsløb
4.11SorøPhønix Open
4.11RandersRegionsfinale Vest
3.11RandersStangspring med musik
28.10SilkeborgKastestævne
28.10AalborgRegionsstævne Nordjylland
28.10ViborgVexa HLM Running - Sidste chance!
22.10KøbenhavnCRAFT Løbe Cup 1
13.10EsbjergKastedag Esbjerg
11.10HerlevSommerafslutningsstævne
11.10HelsingørAfslutning for børneholdene
7.10SæbySæby open - Diskoskast
7.10LyngbyAlt-muligt-kamp - Klubstævne
7.10RandersNåle- og Regionsstævne