M 60 m Inde 19.2. Finale A Finale | Inde 19.2. | ||||||||||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Isaac Botsio Isaac Botsio ('99) | 99 | GHA | 6.61 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Joseph Manu Joseph Manu ('96) | 96 | GHA | 6.65 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Jalen Purcell Jalen Purcell ('98) | 98 | TTO | 6.76 | |||||||||||||||||||
4 | Desmond Aryee Desmond Aryee ('92) | 92 | GHA | 6.83 | |||||||||||||||||||
5 | Shaun Gill Shaun Gill ('93) | 93 | BIZ | 6.85 | |||||||||||||||||||
6 | David Morgan David Morgan | USA | 6.86 | ||||||||||||||||||||
7 | Timothy Fredrick Timothy Fredrick | USA | 6.89 | ||||||||||||||||||||
8 | Nathaniel Luna Nathaniel Luna | USA | 6.93 | ||||||||||||||||||||
Indledende heats | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
Indledende 1 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Jalen Purcell Jalen Purcell ('98) | 98 | TTO | 6.74 | |||||||||||||||||||
2 | Desmond Aryee Desmond Aryee ('92) | 92 | GHA | 6.76 | |||||||||||||||||||
3 | David Morgan David Morgan | USA | 6.83 | PB | |||||||||||||||||||
4 | Nathaniel Luna Nathaniel Luna | USA | 6.83 | PB | |||||||||||||||||||
5 | Jerry Jakpa Jerry Jakpa ('98) | 98 | NGR | 6.95 | PB | ||||||||||||||||||
6 | Noah Shelby Noah Shelby | USA | 6.96 | PB | |||||||||||||||||||
Indledende 2 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Isaac Botsio Isaac Botsio ('99) | 99 | GHA | 6.67 | |||||||||||||||||||
2 | Shaun Gill Shaun Gill ('93) | 93 | BIZ | 6.79 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Emaceo Davis Emaceo Davis | USA | 6.84 | ||||||||||||||||||||
4 | Dorian Leda Dorian Leda ('99) | 99 | FRA | 6.90 | PB | ||||||||||||||||||
5 | Verrell McBride Verrell McBride | USA | 6.93 | SB | |||||||||||||||||||
6 | Ryan Gordon Ryan Gordon | USA | 7.05 | PB | |||||||||||||||||||
7 | Asante Fazarro Asante Fazarro | 00 | USA | 7.06 | SB | ||||||||||||||||||
Indledende 3 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Joseph Manu Joseph Manu ('96) | 96 | GHA | 6.67 | SB | ||||||||||||||||||
2 | Timothy Fredrick Timothy Fredrick | USA | 6.83 | ||||||||||||||||||||
3 | Brooks King Brooks King ('99) | 99 | USA | 6.93 | SB | ||||||||||||||||||
4 | Trael Robertson Trael Robertson | USA | 6.94 | ||||||||||||||||||||
5 | Nathan Williams Nathan Williams ('06) | 06 | USA | 6.95 | PB | ||||||||||||||||||
6 | Isaac Koomson Isaac Koomson | USA | 6.98 | PB | |||||||||||||||||||
M 200 m Inde 19.2. Finale A Finale | Inde 19.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Isaac Botsio Isaac Botsio ('99) | 99 | GHA | 20.88 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Jeremiah Lauzon Jeremiah Lauzon | 00 | CAN | 21.09 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Jerry Jakpa Jerry Jakpa ('98) | 98 | NGR | 21.53 | PB | ||||||||||||||||||
4 | Keitron Boyd Keitron Boyd | USA | 21.76 | ||||||||||||||||||||
Finale B 19.2. | 19.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Timothy Fredrick Timothy Fredrick | USA | 21.20 | PB | |||||||||||||||||||
2 | Ja'Qualon Scott Ja'Qualon Scott | USA | 21.39 | PB | |||||||||||||||||||
3 | Verrell McBride Verrell McBride | USA | 21.68 | ||||||||||||||||||||
Indledende heats | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
Indledende 1 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Jeremiah Lauzon Jeremiah Lauzon | 00 | CAN | 21.10 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Matthew Moore Matthew Moore ('98) | 98 | USA | 21.76 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Trael Robertson Trael Robertson | USA | 21.78 | PB | |||||||||||||||||||
4 | David Morgan David Morgan | USA | 21.96 | PB | |||||||||||||||||||
Indledende 2 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Timothy Fredrick Timothy Fredrick | USA | 21.24 | PB | |||||||||||||||||||
2 | Verrell McBride Verrell McBride | USA | 21.62 | SB | |||||||||||||||||||
3 | Nathan Williams Nathan Williams ('06) | 06 | USA | 21.79 | PB | ||||||||||||||||||
4 | Dorian Leda Dorian Leda ('99) | 99 | FRA | 21.95 | PB | ||||||||||||||||||
Indledende 3 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Isaac Botsio Isaac Botsio ('99) | 99 | GHA | 21.16 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Jerry Jakpa Jerry Jakpa ('98) | 98 | NGR | 21.57 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Jalen Purcell Jalen Purcell ('98) | 98 | TTO | 21.76 | SB | ||||||||||||||||||
4 | Braden Jetton Braden Jetton | USA | 21.87 | ||||||||||||||||||||
Indledende 4 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Joseph Manu Joseph Manu ('96) | 96 | GHA | 21.39 | |||||||||||||||||||
2 | Emmett Seals Emmett Seals | USA | 21.70 | SB | |||||||||||||||||||
3 | Nathaniel Luna Nathaniel Luna | USA | 21.75 | PB | |||||||||||||||||||
4 | Ryan Gordon Ryan Gordon | USA | 22.00 | SB | |||||||||||||||||||
Indledende 5 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Ja'Qualon Scott Ja'Qualon Scott | USA | 21.60 | PB | |||||||||||||||||||
2 | Keitron Boyd Keitron Boyd | USA | 21.61 | ||||||||||||||||||||
3 | Emaceo Davis Emaceo Davis | USA | 21.90 | PB | |||||||||||||||||||
4 | Malick Diop Malick Diop | 00 | USA | 22.26 | |||||||||||||||||||
M 400 m Inde 19.2. Finale A Finale | Inde 19.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | George Garcia George Garcia ('04) | 04 | USA | 47.29 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Ja'Qualon Scott Ja'Qualon Scott | USA | 47.52 | PB | |||||||||||||||||||
3 | Chris Rader Chris Rader | USA | 48.96 | PB | |||||||||||||||||||
Finale B 19.2. | 19.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Brien Pittman Brien Pittman | USA | 47.52 | PB | |||||||||||||||||||
2 | Emmett Seals Emmett Seals | USA | 47.58 | PB | |||||||||||||||||||
3 | Charles Frimpong Charles Frimpong | USA | 48.97 | ||||||||||||||||||||
4 | Michael Samihamba Michael Samihamba | USA | 49.27 | ||||||||||||||||||||
Indledende heats | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
Indledende 1 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Michael Samihamba Michael Samihamba | USA | 48.54 | PB | |||||||||||||||||||
2 | Ashton Turner Ashton Turner | USA | 49.03 | ||||||||||||||||||||
3 | Sterling Riles Sterling Riles | USA | 49.39 | SB | |||||||||||||||||||
4 | Ohdel James Ohdel James ('95) | 95 | TTO | 49.68 | SB | ||||||||||||||||||
Indledende 2 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | George Garcia George Garcia ('04) | 04 | USA | 47.61 | |||||||||||||||||||
2 | Chris Rader Chris Rader | USA | 49.17 | PB | |||||||||||||||||||
3 | Bossman Pinkrah Bossman Pinkrah | USA | 49.42 | ||||||||||||||||||||
Indledende 3 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Brien Pittman Brien Pittman | USA | 48.85 | ||||||||||||||||||||
2 | Bryson Dyer Bryson Dyer | USA | 49.44 | PB | |||||||||||||||||||
3 | Gabe Field Gabe Field | USA | 49.88 | PB | |||||||||||||||||||
4 | Timothy Rice Timothy Rice | USA | 49.89 | PB | |||||||||||||||||||
Indledende 4 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Ja'Qualon Scott Ja'Qualon Scott | USA | 47.86 | PB | |||||||||||||||||||
2 | Tony Benitez Tony Benitez | USA | 49.29 | PB | |||||||||||||||||||
3 | Malick Diop Malick Diop | 00 | USA | 49.50 | SB | ||||||||||||||||||
4 | Jonathan Ramirez Jonathan Ramirez | DOM | 49.69 | ||||||||||||||||||||
Indledende 5 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Emmett Seals Emmett Seals | USA | 49.04 | ||||||||||||||||||||
2 | Charles Frimpong Charles Frimpong | USA | 49.19 | ||||||||||||||||||||
3 | JoeMarcus Mireles JoeMarcus Mireles | USA | 49.70 | PB | |||||||||||||||||||
4 | Kenyon Mosley Kenyon Mosley | USA | 49.71 | PB | |||||||||||||||||||
M 800 m Inde 19.2. Finale A Finale | Inde 19.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Oussama El Bouchayby Oussama El Bouchayby ('98) | 98 | MAR | 1:51.04 | |||||||||||||||||||
2 | Dylan Burrows Dylan Burrows ('99) | 99 | AUS | 1:52.47 | |||||||||||||||||||
3 | Micah Fitch Micah Fitch | USA | 1:53.09 | PB | |||||||||||||||||||
4 | Cody Fountain Cody Fountain | USA | 1:53.34 | PB | |||||||||||||||||||
5 | Ethan Anthony Ethan Anthony | USA | 1:54.80 | PB | |||||||||||||||||||
Indledende heats | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
Indledende 2 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Oussama El Bouchayby Oussama El Bouchayby ('98) | 98 | MAR | 1:53.16 | |||||||||||||||||||
2 | Cody Fountain Cody Fountain | USA | 1:54.35 | SB | |||||||||||||||||||
3 | Brian Nganga Brian Nganga | USA | 1:55.15 | PB | |||||||||||||||||||
4 | Devis Cheruiyot Devis Cheruiyot | USA | 1:55.82 | PB | |||||||||||||||||||
Indledende 3 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Butare Rugenerwa Butare Rugenerwa | USA | 1:55.94 | ||||||||||||||||||||
M 1 mile Inde 19.2. Finale A Finale | Inde 19.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Butare Rugenerwa Butare Rugenerwa | USA | 4:15.05 | ||||||||||||||||||||
2 | Oussama El Bouchayby Oussama El Bouchayby ('98) | 98 | MAR | 4:15.10 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Dylan Burrows Dylan Burrows ('99) | 99 | AUS | 4:15.60 | |||||||||||||||||||
8 | Jelte van Atten Jelte van Atten ('98) | 98 | NED | 4:25.94 | SB | ||||||||||||||||||
Finale B 19.2. | 19.2. | ||||||||||||||||||||||
Emilien Gaillard Emilien Gaillard ('98) | 98 | FRA | DNF | ||||||||||||||||||||
M 3000 m Inde 19.2. Finale A Finale | Inde 19.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Owen Pearce Owen Pearce | USA | 8:34.39 | SB | |||||||||||||||||||
2 | Harry Louradour Harry Louradour ('02) | 02 | FRA | 8:34.48 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Gus Posada Gus Posada | USA | 8:41.28 | PB | |||||||||||||||||||
4 | Adam Whitehead Adam Whitehead | USA | 8:46.28 | PB | |||||||||||||||||||
5 | Jay Hall Jay Hall ('99) | 99 | USA | 8:48.09 | |||||||||||||||||||
6 | Adrian Legarreta Adrian Legarreta | USA | 8:49.77 | PB | |||||||||||||||||||
7 | Jeb Williamson Jeb Williamson | USA | 8:50.61 | SB | |||||||||||||||||||
Jeppe Sjølin AndersenJeppe Sjølin Andersen ('01) | 01 | DEN | DNF | ||||||||||||||||||||
Austin McNair Austin McNair | USA | DNF | |||||||||||||||||||||
M 5000 m Inde 18.2. Finale A Finale | Inde 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Harry Louradour Harry Louradour ('02) | 02 | FRA | 14:48.90 | PB | ||||||||||||||||||
Jack Gipson Jack Gipson | USA | DNF | |||||||||||||||||||||
Lorenzo Chavez Lorenzo Chavez | USA | DNF | |||||||||||||||||||||
Griffin Chesire Griffin Chesire | USA | DNF | |||||||||||||||||||||
Emilien Gaillard Emilien Gaillard ('98) | 98 | FRA | DNF | ||||||||||||||||||||
M 60 m hæk Inde 19.2. Finale A Finale | Inde 19.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Ja'Qualon Scott Ja'Qualon Scott | USA | 7.88 | ||||||||||||||||||||
2 | Elvis Kryoukov Elvis Kryoukov ('92) | 92 | CYP | 8.01 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Ashton Turner Ashton Turner | USA | 8.06 | ||||||||||||||||||||
4 | Arenas Brandon Arenas Brandon | USA | 8.09 | PB | |||||||||||||||||||
5 | Christian Marshall Christian Marshall | USA | 8.25 | SB | |||||||||||||||||||
6 | Traise Cain Traise Cain | USA | 8.32 | ||||||||||||||||||||
7 | Gerard Bryant Gerard Bryant ('01) | 01 | USA | 8.36 | |||||||||||||||||||
8 | Gabe Field Gabe Field | USA | 8.41 | ||||||||||||||||||||
Indledende heats | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
Indledende 1 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Ja'Qualon Scott Ja'Qualon Scott | USA | 7.70 | PB | |||||||||||||||||||
2 | Arenas Brandon Arenas Brandon | USA | 8.21 | PB | |||||||||||||||||||
3 | Gerard Bryant Gerard Bryant ('01) | 01 | USA | 8.28 | PB | ||||||||||||||||||
4 | Traise Cain Traise Cain | USA | 8.31 | ||||||||||||||||||||
5 | Kyle Lumpkins Kyle Lumpkins | USA | 8.35 | ||||||||||||||||||||
6 | Cade Swinburn Cade Swinburn | USA | 8.52 | SB | |||||||||||||||||||
Indledende 2 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Ashton Turner Ashton Turner | USA | 8.07 | ||||||||||||||||||||
2 | Elvis Kryoukov Elvis Kryoukov ('92) | 92 | CYP | 8.17 | |||||||||||||||||||
3 | Gabe Field Gabe Field | USA | 8.25 | PB | |||||||||||||||||||
4 | Christian Marshall Christian Marshall | USA | 8.27 | SB | |||||||||||||||||||
5 | Landon Bowers Landon Bowers | USA | 8.45 | PB | |||||||||||||||||||
M Højdespring Inde 18.2. Finale A Finale | Inde 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Hamdi Mahamat Alamine Saleh Hamdi Mahamat Alamine Saleh ('97) | 97 | QAT | 2.12 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | S.T. Amarasinghe S.T. Amarasinghe ('01) | 01 | SRI | 2.09 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Fakhreddine Benhadja Fakhreddine Benhadja ('03) | 03 | ALG | 2.00 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Kyle Lumpkins Kyle Lumpkins | USA | 1.90 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Elvis Kryoukov Elvis Kryoukov ('92) | 92 | CYP | 1.90 | =SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Cayden Butler Cayden Butler | USA | NH | |||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M Stangspring Inde 18.2. Finale A Finale | Inde 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | José Tomás Nieto José Tomás Nieto ('01) | 01 | COL | 5.43 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Jacobee Jones Jacobee Jones | USA | 5.16 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Blake Gordon Blake Gordon | USA | 4.96 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Reid Barba Reid Barba | USA | 4.85 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Dean Wallace Dean Wallace | USA | 4.72 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Simon Rey Simon Rey ('97) | 97 | FRA | 4.57 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Nathan Melton Nathan Melton | USA | 4.57 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Pacer Hill Pacer Hill | USA | 4.57 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
13 | Kyle Lumpkins Kyle Lumpkins | USA | 4.42 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Roel DeLeon Roel DeLeon | USA | NH | |||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M Længdespring Inde 18.2. Finale A Finale | Inde 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Joseph Oreva Joseph Oreva | USA | 7.41 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Elvis Kryoukov Elvis Kryoukov ('92) | 92 | CYP | 7.01 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Dean Wallace Dean Wallace | USA | 6.96 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M Trespring Inde 19.2. Finale A Finale | Inde 19.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Kevin Washington Kevin Washington | USA | 14.72 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Josh Body Josh Body | USA | 14.61 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Fakhreddine Benhadja Fakhreddine Benhadja ('03) | 03 | ALG | 13.92 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde 19.2. Finale A Finale | Inde 19.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Luke Holcombe Luke Holcombe ('02) | 02 | USA | 17.10 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Marco Arevalo Marco Arevalo | USA | 16.80 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Danree Delancey Danree Delancey ('99) | 99 | JAM | 16.44 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Garrett Burns Garrett Burns | USA | 15.73 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Paxton Hair Paxton Hair | USA | 15.29 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Cole Paxton Cole Paxton | USA | 15.20 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Elvis Kryoukov Elvis Kryoukov ('92) | 92 | CYP | 14.90 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Simon Rey Simon Rey ('97) | 97 | FRA | 13.83 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M Vægtkast 15.89 kg Inde 18.2. Finale A Finale | Inde 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Bryce Spencer Bryce Spencer | USA | 19.21 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Ray Dixon Ray Dixon ('99) | 99 | USA | 19.02 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M Syvkamp Inde 19.2. Finale A Finale | Inde 19.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Elvis Kryoukov Elvis Kryoukov ('92) | 92 | CYP | 5450 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Dean Wallace Dean Wallace | USA | 5440 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Gerard Bryant Gerard Bryant ('01) | 01 | USA | 5259 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Simon Rey Simon Rey ('97) | 97 | FRA | 5231 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Chaney Martin Chaney Martin | USA | 5202 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Kyle Lumpkins Kyle Lumpkins | USA | 5193 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Allen Henderson Allen Henderson | USA | 4896 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Nathan Melton Nathan Melton | USA | 4739 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Cade Swinburn Cade Swinburn | USA | 4696 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Traise Cain Traise Cain | USA | 4688 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet Inde 19.2. Finale A Finale | Inde 19.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Lubbock Christian Lubbock Christian | USA | 3:12.90 | ||||||||||||||||||||
Ryan Gordon, Chris Rader, Keitron Boyd, George Garcia | |||||||||||||||||||||||
2 | West Texas A&M West Texas A&M | USA | 3:13.10 | ||||||||||||||||||||
Ohdel James, Isaac Botsio, Malick Diop, Brien Pittman | |||||||||||||||||||||||
K 60 m Inde 19.2. Finale A Finale | Inde 19.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Leah Belfield Leah Belfield | 00 | NZL | 7.38 | |||||||||||||||||||
2 | Deondra Green Deondra Green | 00 | CAN | 7.49 | |||||||||||||||||||
3 | Bryah Davis Bryah Davis | USA | 7.57 | =PB | |||||||||||||||||||
4 | Jordanae' Scott Jordanae' Scott | USA | 7.57 | PB | |||||||||||||||||||
5 | Alana Wilson Alana Wilson | USA | 7.59 | ||||||||||||||||||||
6 | Aysha Robinson Aysha Robinson | USA | 7.63 | ||||||||||||||||||||
7 | Jaylen Hogue Jaylen Hogue | USA | 7.69 | SB | |||||||||||||||||||
8 | Fatoumata Kabo Fatoumata Kabo ('01) | 01 | ITA | 7.76 | |||||||||||||||||||
Indledende heats | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
Indledende 1 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Bryah Davis Bryah Davis | USA | 7.57 | PB | |||||||||||||||||||
2 | Alana Wilson Alana Wilson | USA | 7.58 | SB | |||||||||||||||||||
3 | Fatoumata Kabo Fatoumata Kabo ('01) | 01 | ITA | 7.69 | SB | ||||||||||||||||||
4 | Jaylen Hogue Jaylen Hogue | USA | 7.70 | SB | |||||||||||||||||||
5 | Kennedy Smith Kennedy Smith ('98) | 98 | USA | 7.85 | |||||||||||||||||||
6 | Kamille Boyd Kamille Boyd | USA | 7.90 | PB | |||||||||||||||||||
Indledende 2 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Deondra Green Deondra Green | 00 | CAN | 7.51 | |||||||||||||||||||
2 | Jordanae' Scott Jordanae' Scott | USA | 7.63 | SB | |||||||||||||||||||
3 | Gabriella Holmström Gabriella Holmström | 00 | SWE | 7.73 | SB | ||||||||||||||||||
4 | Steveanna Hearn Steveanna Hearn | USA | 7.76 | PB | |||||||||||||||||||
5 | Faith Adje Faith Adje | USA | 7.84 | PB | |||||||||||||||||||
6 | Martina Stanchi Martina Stanchi ('99) | 99 | ITA | 7.86 | SB | ||||||||||||||||||
Indledende 3 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Leah Belfield Leah Belfield | 00 | NZL | 7.33 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Aysha Robinson Aysha Robinson | USA | 7.58 | PB | |||||||||||||||||||
3 | Joy Egwu Joy Egwu | USA | 7.70 | PB | |||||||||||||||||||
4 | Denim Boone Denim Boone | USA | 7.89 | PB | |||||||||||||||||||
5 | Corinne Thorpe Corinne Thorpe | USA | 7.92 | PB | |||||||||||||||||||
6 | Bailey Holland Bailey Holland | USA | 8.00 | ||||||||||||||||||||
K 200 m Inde 19.2. Finale A Finale | Inde 19.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Leah Belfield Leah Belfield | 00 | NZL | 23.76 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Corrssia Perry Corrssia Perry ('96) | 96 | USA | 23.79 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Shiean Walters Shiean Walters | USA | 24.41 | PB | |||||||||||||||||||
4 | Jordanae' Scott Jordanae' Scott | USA | 24.79 | ||||||||||||||||||||
Finale B 19.2. | 19.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Fatoumata Kabo Fatoumata Kabo ('01) | 01 | ITA | 24.24 | |||||||||||||||||||
2 | Deondra Green Deondra Green | 00 | CAN | 24.56 | |||||||||||||||||||
3 | Jaylen Hogue Jaylen Hogue | USA | 24.59 | PB | |||||||||||||||||||
4 | Moillet Kouakou Moillet Kouakou ('99) | 99 | ITA | 24.97 | |||||||||||||||||||
Indledende heats | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
Indledende 1 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Leah Belfield Leah Belfield | 00 | NZL | 23.80 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Jordanae' Scott Jordanae' Scott | USA | 24.69 | SB | |||||||||||||||||||
Indledende 2 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Corrssia Perry Corrssia Perry ('96) | 96 | USA | 23.95 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Zykia McDaniel Zykia McDaniel | USA | 24.72 | PB | |||||||||||||||||||
3 | Bryah Davis Bryah Davis | USA | 24.82 | SB | |||||||||||||||||||
Indledende 3 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Jaylen Hogue Jaylen Hogue | USA | 24.64 | PB | |||||||||||||||||||
2 | Moillet Kouakou Moillet Kouakou ('99) | 99 | ITA | 24.72 | PB | ||||||||||||||||||
3 | Gabriella Holmström Gabriella Holmström | 00 | SWE | 25.14 | SB | ||||||||||||||||||
Indledende 4 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Fatoumata Kabo Fatoumata Kabo ('01) | 01 | ITA | 24.21 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Alana Wilson Alana Wilson | USA | 24.78 | SB | |||||||||||||||||||
Indledende 5 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Deondra Green Deondra Green | 00 | CAN | 24.44 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Shiean Walters Shiean Walters | USA | 24.46 | PB | |||||||||||||||||||
K 400 m Inde 19.2. Finale A Finale | Inde 19.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Shiean Walters Shiean Walters | USA | 53.25 | PB | |||||||||||||||||||
2 | Shadae Findley Shadae Findley ('01) | 01 | JAM | 53.67 | PB | ||||||||||||||||||
4 | Melanie Roland Melanie Roland ('99) | 99 | FRA | 56.91 | |||||||||||||||||||
Finale B 19.2. | 19.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Corrssia Perry Corrssia Perry ('96) | 96 | USA | 54.45 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Zykia McDaniel Zykia McDaniel | USA | 55.48 | PB | |||||||||||||||||||
3 | Cynai-Ree Christopher Cynai-Ree Christopher | USA | 56.62 | SB | |||||||||||||||||||
4 | Moillet Kouakou Moillet Kouakou ('99) | 99 | ITA | 59.52 | |||||||||||||||||||
Indledende heats | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
Indledende 1 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Melanie Roland Melanie Roland ('99) | 99 | FRA | 56.09 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Cynai-Ree Christopher Cynai-Ree Christopher | USA | 56.70 | SB | |||||||||||||||||||
3 | Asia Robertson Asia Robertson | USA | 58.96 | PB | |||||||||||||||||||
Indledende 2 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Shiean Walters Shiean Walters | USA | 53.96 | PB | |||||||||||||||||||
3 | Daiza Jones Daiza Jones | USA | 57.77 | PB | |||||||||||||||||||
Indledende 3 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Corrssia Perry Corrssia Perry ('96) | 96 | USA | 54.85 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Jozlyn Arana Jozlyn Arana | USA | 57.80 | PB | |||||||||||||||||||
3 | Vitiana Robert Vitiana Robert ('96) | 96 | FRA | 58.02 | PB | ||||||||||||||||||
Indledende 4 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Shadae Findley Shadae Findley ('01) | 01 | JAM | 54.47 | PB | ||||||||||||||||||
Indledende 5 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Zykia McDaniel Zykia McDaniel | USA | 55.57 | PB | |||||||||||||||||||
2 | Moillet Kouakou Moillet Kouakou ('99) | 99 | ITA | 57.63 | PB | ||||||||||||||||||
K 800 m Inde 19.2. Finale A Finale | Inde 19.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Raquel Chavez Raquel Chavez | USA | 2:15.38 | PB | |||||||||||||||||||
Indledende heats | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
Indledende 2 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
7 | Mathilde Winther HansenMathilde Winther Hansen ('04) | 04 | DEN | 2:32.50 | |||||||||||||||||||
K 1 mile Inde 19.2. Finale A Finale | Inde 19.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Eleonora Curtabbi Eleonora Curtabbi ('97) | 97 | ITA | 5:00.99 | |||||||||||||||||||
12 | Anete Randma Anete Randma ('03) | 03 | EST | 5:42.93 | |||||||||||||||||||
Finale B 19.2. | 19.2. | ||||||||||||||||||||||
7 | Mathilde Winther HansenMathilde Winther Hansen ('04) | 04 | DEN | 5:55.88 | |||||||||||||||||||
K 3000 m Inde 19.2. Finale A Finale | Inde 19.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Florance Uwajeneza Florance Uwajeneza | RWA | 10:03.80 | ||||||||||||||||||||
2 | Eleonora Curtabbi Eleonora Curtabbi ('97) | 97 | ITA | 10:12.49 | |||||||||||||||||||
K 5000 m Inde 18.2. Finale A Finale | Inde 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Florance Uwajeneza Florance Uwajeneza | RWA | 17:14.80 | SB | |||||||||||||||||||
Lily Jacobs Lily Jacobs | USA | DNF | |||||||||||||||||||||
Elizabeth Heffernan Elizabeth Heffernan | USA | DNF | |||||||||||||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde 19.2. Finale A Finale | Inde 19.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Laiten Greeson Laiten Greeson | 00 | USA | 8.70 | |||||||||||||||||||
2 | Maricia Spence Maricia Spence | 00 | JAM | 8.71 | |||||||||||||||||||
3 | Ariyah Samuels Ariyah Samuels | USA | 8.83 | PB | |||||||||||||||||||
4 | Elliot Harrison Elliot Harrison ('01) | 01 | USA | 8.85 | SB | ||||||||||||||||||
5 | Abby Zamzow Abby Zamzow | USA | 8.94 | PB | |||||||||||||||||||
6 | Anna Riccomagno Anna Riccomagno ('01) | 01 | ITA | 9.00 | |||||||||||||||||||
Indledende heats | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
Indledende 1 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Elliot Harrison Elliot Harrison ('01) | 01 | USA | 8.95 | |||||||||||||||||||
Indledende 2 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Laiten Greeson Laiten Greeson | 00 | USA | 8.68 | PB | ||||||||||||||||||
Indledende 3 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Maricia Spence Maricia Spence | 00 | JAM | 8.67 | SB | ||||||||||||||||||
2 | Anna Riccomagno Anna Riccomagno ('01) | 01 | ITA | 8.98 | PB | ||||||||||||||||||
K Højdespring Inde 19.2. Finale A Finale | Inde 19.2. | ||||||||||||||||||||||
10 | Anna Riccomagno Anna Riccomagno ('01) | 01 | ITA | 1.52 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Hekla Magnúsdóttir Hekla Magnúsdóttir ('06) | 06 | ISL | 1.52 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
K Stangspring Inde 18.2. Finale A Finale | Inde 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Abeni Kratzmeyer Abeni Kratzmeyer | USA | 3.90 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Camryn Barros Camryn Barros | USA | 3.56 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
K Længdespring Inde 18.2. Finale A Finale | Inde 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Maricia Spence Maricia Spence | 00 | JAM | 6.04 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Taylor Nelloms Taylor Nelloms | 00 | USA | 5.98 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Miriam Zanovello Miriam Zanovello ('98) | 98 | ITA | 5.81 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Daniela Pešić Daniela Pešić ('99) | 99 | CRO | 5.76 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Kailee Benton Kailee Benton | USA | 5.68 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Whitney Willeford Whitney Willeford | USA | 5.50 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Anna Riccomagno Anna Riccomagno ('01) | 01 | ITA | 5.43 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
18 | Stefani Vasileva Stefani Vasileva ('02) | 02 | BUL | 4.88 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
19 | Hekla Magnúsdóttir Hekla Magnúsdóttir ('06) | 06 | ISL | 4.82 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
K Trespring Inde 19.2. Finale A Finale | Inde 19.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Taylor Nelloms Taylor Nelloms | 00 | USA | 12.89 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Miriam Zanovello Miriam Zanovello ('98) | 98 | ITA | 12.37 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Abby Zamzow Abby Zamzow | USA | 12.21 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Hekla Magnúsdóttir Hekla Magnúsdóttir ('06) | 06 | ISL | 11.43 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Stefani Vasileva Stefani Vasileva ('02) | 02 | BUL | 11.26 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Ashlynn Evans Ashlynn Evans | USA | NM | |||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde 19.2. Finale A Finale | Inde 19.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Tamia Smith Tamia Smith | USA | 13.69 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Katryna Hernandez Katryna Hernandez | USA | 13.27 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Mackenzie Contreras Mackenzie Contreras | USA | 13.02 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Maricia Spence Maricia Spence | 00 | JAM | 12.94 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Ainsley Talley Ainsley Talley | USA | 12.47 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Kennedy Ulmer Kennedy Ulmer | USA | 12.24 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Abigail Jones Abigail Jones | USA | 12.16 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Alexandria Tice Alexandria Tice | USA | NM | |||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
K Vægtkast 9.08 kg Inde 18.2. Finale A Finale | Inde 18.2. | ||||||||||||||||||||||
Katryna Hernandez Katryna Hernandez | USA | NM | |||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
Abigail Jones Abigail Jones | USA | NM | |||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
K Femkamp Inde 18.2. Finale A Finale | Inde 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Maricia Spence Maricia Spence | 00 | JAM | 3862 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Abby Zamzow Abby Zamzow | USA | 3654 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Anna Riccomagno Anna Riccomagno ('01) | 01 | ITA | 3543 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Allison Vaughn Allison Vaughn | USA | 3504 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Laiten Greeson Laiten Greeson | 00 | USA | 3419 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet Inde 19.2. Finale A Finale | Inde 19.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | West Texas A&M West Texas A&M | USA | 3:44.24 | ||||||||||||||||||||
Corrssia Perry, Alana Wilson, Leah Belfield, Jordan Brown | |||||||||||||||||||||||
M 60 m Inde | Inde | ||||||||||||||||||||||
Indledende heats | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
Indledende 1 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Dean Wallace Dean Wallace | USA | 6.99 | PB | |||||||||||||||||||
2 | Allen Henderson Allen Henderson | USA | 7.01 | PB | |||||||||||||||||||
3 | Elvis Kryoukov Elvis Kryoukov ('92) | 92 | CYP | 7.05 | SB | ||||||||||||||||||
Indledende 2 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Gerard Bryant Gerard Bryant ('01) | 01 | USA | 7.09 | SB | ||||||||||||||||||
3 | Kyle Lumpkins Kyle Lumpkins | USA | 7.30 | PB | |||||||||||||||||||
4 | Simon Rey Simon Rey ('97) | 97 | FRA | 7.36 | =SB | ||||||||||||||||||
M 1000 m Inde 19.2. Finale A Finale | Inde 19.2. | ||||||||||||||||||||||
4 | Simon Rey Simon Rey ('97) | 97 | FRA | 2:53.30 | SB | ||||||||||||||||||
5 | Dean Wallace Dean Wallace | USA | 2:54.19 | PB | |||||||||||||||||||
6 | Gerard Bryant Gerard Bryant ('01) | 01 | USA | 2:56.38 | |||||||||||||||||||
7 | Kyle Lumpkins Kyle Lumpkins | USA | 2:57.07 | SB | |||||||||||||||||||
8 | Elvis Kryoukov Elvis Kryoukov ('92) | 92 | CYP | 2:59.05 | SB | ||||||||||||||||||
M 60 m hæk Inde | Inde | ||||||||||||||||||||||
Indledende heats | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
Indledende 1 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Traise Cain Traise Cain | USA | 8.24 | PB | |||||||||||||||||||
3 | Dean Wallace Dean Wallace | USA | 8.85 | ||||||||||||||||||||
Indledende 2 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Simon Rey Simon Rey ('97) | 97 | FRA | 8.41 | SB | ||||||||||||||||||
Indledende 3 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Gerard Bryant Gerard Bryant ('01) | 01 | USA | 8.25 | PB | ||||||||||||||||||
2 | Kyle Lumpkins Kyle Lumpkins | USA | 8.31 | ||||||||||||||||||||
3 | Elvis Kryoukov Elvis Kryoukov ('92) | 92 | CYP | 8.32 | |||||||||||||||||||
4 | Chaney Martin Chaney Martin | USA | 8.36 | PB | |||||||||||||||||||
M Højdespring Inde 18.2. Finale A Finale | Inde 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Allen Henderson Allen Henderson | USA | 2.09 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Kyle Lumpkins Kyle Lumpkins | USA | 1.97 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Gerard Bryant Gerard Bryant ('01) | 01 | USA | 1.94 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Elvis Kryoukov Elvis Kryoukov ('92) | 92 | CYP | 1.88 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Dean Wallace Dean Wallace | USA | 1.82 | SB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
10 | Simon Rey Simon Rey ('97) | 97 | FRA | 1.76 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M Stangspring Inde 19.2. Finale A Finale | Inde 19.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Dean Wallace Dean Wallace | USA | 5.05 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Simon Rey Simon Rey ('97) | 97 | FRA | 4.95 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Chaney Martin Chaney Martin | USA | 4.75 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Nathan Melton Nathan Melton | USA | 4.55 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Traise Cain Traise Cain | USA | 4.55 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Kyle Lumpkins Kyle Lumpkins | USA | 4.25 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
7 | Elvis Kryoukov Elvis Kryoukov ('92) | 92 | CYP | 4.05 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
9 | Gerard Bryant Gerard Bryant ('01) | 01 | USA | 3.85 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M Længdespring Inde 18.2. Finale A Finale | Inde 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Elvis Kryoukov Elvis Kryoukov ('92) | 92 | CYP | 7.20 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Dean Wallace Dean Wallace | USA | 7.15 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Gerard Bryant Gerard Bryant ('01) | 01 | USA | 6.75 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
4 | Kyle Lumpkins Kyle Lumpkins | USA | 6.57 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
8 | Simon Rey Simon Rey ('97) | 97 | FRA | 6.20 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg Inde 18.2. Finale A Finale | Inde 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Elvis Kryoukov Elvis Kryoukov ('92) | 92 | CYP | 15.48 | =PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Simon Rey Simon Rey ('97) | 97 | FRA | 14.23 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Gerard Bryant Gerard Bryant ('01) | 01 | USA | 13.67 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Kyle Lumpkins Kyle Lumpkins | USA | 12.54 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
6 | Dean Wallace Dean Wallace | USA | 12.44 | ||||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
K 800 m Inde 18.2. Finale A Finale | Inde 18.2. | ||||||||||||||||||||||
3 | Anna Riccomagno Anna Riccomagno ('01) | 01 | ITA | 2:28.05 | SB | ||||||||||||||||||
4 | Maricia Spence Maricia Spence | 00 | JAM | 2:30.09 | SB | ||||||||||||||||||
K 60 m hæk 84.0 cm Inde | Inde | ||||||||||||||||||||||
Indledende heats | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
Indledende 1 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Laiten Greeson Laiten Greeson | 00 | USA | 8.74 | |||||||||||||||||||
Indledende 2 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Maricia Spence Maricia Spence | 00 | JAM | 8.71 | SB | ||||||||||||||||||
2 | Elliot Harrison Elliot Harrison ('01) | 01 | USA | 8.94 | |||||||||||||||||||
Indledende 3 18.2. | 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Anna Riccomagno Anna Riccomagno ('01) | 01 | ITA | 8.99 | SB | ||||||||||||||||||
K Højdespring Inde 18.2. Finale A Finale | Inde 18.2. | ||||||||||||||||||||||
2 | Anna Riccomagno Anna Riccomagno ('01) | 01 | ITA | 1.61 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Maricia Spence Maricia Spence | 00 | JAM | 1.55 | SB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
K Længdespring Inde 18.2. Finale A Finale | Inde 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Maricia Spence Maricia Spence | 00 | JAM | 6.01 | PB | ||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
2 | Abby Zamzow Abby Zamzow | USA | 5.85 | PB | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
3 | Anna Riccomagno Anna Riccomagno ('01) | 01 | ITA | 5.38 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg Inde 18.2. Finale A Finale | Inde 18.2. | ||||||||||||||||||||||
1 | Maricia Spence Maricia Spence | 00 | JAM | 12.10 | |||||||||||||||||||
| |||||||||||||||||||||||
5 | Anna Riccomagno Anna Riccomagno ('01) | 01 | ITA | 9.56 | PB | ||||||||||||||||||
|