M 100 m 1.4. Vind: +1.6 Finale A Finale | 1.4. | Vind: +1.6 | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Isaiah Trousil Isaiah Trousil ('99) | 99 | USA | 10.16 | PB | ||||||||||||
2 | Tarsis Orogot Tarsis Orogot ('02) | 02 | UGA | 10.17 | NR | PB | |||||||||||
3 | Austin Kresley Austin Kresley ('01) | 01 | USA | 10.19 | PB | ||||||||||||
4 | Sterling Warner Sterling Warner | 00 | USA | 10.19 | SB | ||||||||||||
5 | James Dadzie James Dadzie ('01) | 01 | GHA | 10.20 | |||||||||||||
6 | Kalen Walker Kalen Walker ('01) | 01 | USA | 10.20 | =PB | ||||||||||||
7 | Wanya McCoy Wanya McCoy ('03) | 03 | BAH | 10.21 | PB | ||||||||||||
8 | Rodney Heath Rodney Heath | USA | 10.21 | PB | |||||||||||||
Finale B 31.3. Vind: +2.5 | 31.3. | Vind: +2.5 | |||||||||||||||
1 | Langston Jackson Langston Jackson | 00 | USA | 10.18 | w | ||||||||||||
2 | Louie Hinchliffe Louie Hinchliffe ('02) | 02 | GBR | 10.23 | w | ||||||||||||
3 | Xavier Carmichael Xavier Carmichael ('03) | 03 | USA | 10.28 | w | ||||||||||||
4 | Siphosethu Boya Siphosethu Boya ('98) | 98 | RSA | 10.41 | w | ||||||||||||
5 | Jordan Booker Jordan Booker ('99) | 99 | USA | 10.44 | w | ||||||||||||
6 | Justin Becker Justin Becker ('99) | 99 | USA | 10.46 | w | ||||||||||||
7 | Guinove Joanus Guinove Joanus ('01) | 01 | HAI | 10.52 | w | ||||||||||||
Finale C 31.3. Vind: +2.6 | 31.3. | Vind: +2.6 | |||||||||||||||
1 | Isaac Botsio Isaac Botsio ('99) | 99 | GHA | 10.21 | w | ||||||||||||
2 | Adam Clayton Adam Clayton | 00 | GBR | 10.35 | w | ||||||||||||
3 | Dennis Phillips Dennis Phillips | USA | 10.35 | w | |||||||||||||
4 | Carter Cukerstein Carter Cukerstein | USA | 10.39 | w | |||||||||||||
5 | Sanjay Solmon Sanjay Solmon ('02) | 02 | JAM | 10.51 | w | ||||||||||||
6 | Deanthony Nervis Deanthony Nervis | USA | 10.59 | w | |||||||||||||
7 | Zac Martin Zac Martin | USA | 10.64 | w | |||||||||||||
Myles Misener-Daley Myles Misener-Daley ('01) | 01 | CAN | DQ | w | |||||||||||||
Finale D 31.3. Vind: +2.4 | 31.3. | Vind: +2.4 | |||||||||||||||
1 | Tevijon Williams Tevijon Williams ('04) | 04 | USA | 10.26 | w | ||||||||||||
2 | Joseph Harding Joseph Harding ('02) | 02 | GBR | 10.38 | w | ||||||||||||
3 | Adam Knuff Adam Knuff | USA | 10.45 | w | |||||||||||||
4 | Khalid Mendez Khalid Mendez | USA | 10.52 | w | |||||||||||||
5 | Kevin Jackson Kevin Jackson ('90) | 90 | USA | 10.58 | w | ||||||||||||
Finale E 31.3. Vind: +2.7 | 31.3. | Vind: +2.7 | |||||||||||||||
1 | Everett Sadler Everett Sadler | USA | 10.34 | w | |||||||||||||
2 | Brian Brown Brian Brown | USA | 10.43 | w | |||||||||||||
3 | Derrick Warren Derrick Warren | USA | 10.45 | w | |||||||||||||
4 | Trael Robertson Trael Robertson | USA | 10.61 | w | |||||||||||||
5 | David Mvundura David Mvundura | USA | 10.77 | w | |||||||||||||
6 | Kaleb Blalock Kaleb Blalock | USA | 10.81 | w | |||||||||||||
7 | Samuel Gray Samuel Gray ('02) | 02 | RSA | 10.82 | w | ||||||||||||
Finale F 31.3. Vind: +2.9 | 31.3. | Vind: +2.9 | |||||||||||||||
1 | Easton Bianchi Easton Bianchi | USA | 10.37 | w | |||||||||||||
2 | Kyle Smith Kyle Smith | USA | 10.57 | w | |||||||||||||
3 | Krishaun Watson Krishaun Watson | 00 | USA | 10.88 | w | ||||||||||||
Finale G 31.3. Vind: +1.1 | 31.3. | Vind: +1.1 | |||||||||||||||
1 | Shawn Collins Shawn Collins | 00 | USA | 10.40 | PB | ||||||||||||
2 | Jhavonte Perry Jhavonte Perry | USA | 10.53 | SB | |||||||||||||
3 | Philip Landrum Philip Landrum | USA | 10.63 | ||||||||||||||
4 | Detaveon Lewis Detaveon Lewis ('99) | 99 | USA | 10.66 | |||||||||||||
5 | Jaleel Montgomery Jaleel Montgomery | USA | 10.71 | SB | |||||||||||||
6 | Cortez Cunningham Cortez Cunningham | USA | 10.76 | SB | |||||||||||||
Finale H 31.3. Vind: +4.0 | 31.3. | Vind: +4.0 | |||||||||||||||
1 | Jalen Bell Jalen Bell | USA | 10.41 | w | |||||||||||||
2 | Hayden Albright Hayden Albright | USA | 10.45 | w | |||||||||||||
3 | John Shead John Shead | USA | 10.53 | w | |||||||||||||
4 | Jeremiah Willis Jeremiah Willis | 00 | USA | 10.59 | w | ||||||||||||
5 | Noah Shelby Noah Shelby | USA | 10.77 | w | |||||||||||||
6 | Rodney Cannon Jr. Rodney Cannon Jr. | USA | 10.77 | w | |||||||||||||
7 | Daijon Richards Daijon Richards | USA | 10.83 | w | |||||||||||||
Finale I 31.3. Vind: +1.0 | 31.3. | Vind: +1.0 | |||||||||||||||
1 | Mason Lawyer Mason Lawyer | USA | 10.42 | PB | |||||||||||||
2 | Kyle De Moica Kyle De Moica | 00 | USA | 10.47 | |||||||||||||
3 | Jayson Ashford Jayson Ashford ('98) | 98 | USA | 10.51 | SB | ||||||||||||
4 | Dylan Swain Dylan Swain | USA | 10.53 | SB | |||||||||||||
5 | Matthew Weaver Matthew Weaver ('01) | 01 | USA | 10.59 | PB | ||||||||||||
6 | Mason Melancon Mason Melancon ('99) | 99 | USA | 10.60 | |||||||||||||
7 | Gary Afram Gary Afram | USA | 10.65 | SB | |||||||||||||
8 | Lopez Lumaine Lopez Lumaine | USA | 10.85 | PB | |||||||||||||
Finale J 31.3. Vind: +3.0 | 31.3. | Vind: +3.0 | |||||||||||||||
1 | Aaron Bell Aaron Bell ('01) | 01 | USA | 10.43 | w | ||||||||||||
2 | George Monroe George Monroe | USA | 10.45 | w | |||||||||||||
3 | Tyriq Hussie Tyriq Hussie ('01) | 01 | USA | 10.54 | w | ||||||||||||
4 | Quentin Woodall Quentin Woodall | USA | 10.70 | w | |||||||||||||
5 | Thompson Kade Thompson Kade | USA | 10.72 | w | |||||||||||||
6 | Camden Martin Camden Martin | USA | 10.81 | w | |||||||||||||
Finale K 31.3. Vind: 0.0 | 31.3. | Vind: 0.0 | |||||||||||||||
1 | Corin Burns Corin Burns | USA | 10.44 | PB | |||||||||||||
2 | Jack Marshall Jack Marshall | USA | 10.58 | SB | |||||||||||||
3 | Antony Ma King Yeung Antony Ma King Yeung ('01) | 01 | HKG | 10.60 | PB | ||||||||||||
4 | Lorenzo Paissan Lorenzo Paissan | 00 | ITA | 10.62 | SB | ||||||||||||
5 | Caleb Hulbin Caleb Hulbin | USA | 10.69 | SB | |||||||||||||
6 | Emmanuel Ekong Emmanuel Ekong | USA | 10.74 | ||||||||||||||
7 | Addison Franklin Addison Franklin | USA | 10.83 | ||||||||||||||
8 | Ardell Inlay Ardell Inlay | USA | 10.91 | SB | |||||||||||||
9 | Erick Hill Erick Hill | USA | 10.95 | ||||||||||||||
Finale L 31.3. Vind: +0.2 | 31.3. | Vind: +0.2 | |||||||||||||||
1 | Trevion McCalla Trevion McCalla | USA | 10.49 | ||||||||||||||
2 | Kamden Jackson Kamden Jackson | 00 | USA | 10.51 | |||||||||||||
3 | David Morgan David Morgan | USA | 10.58 | ||||||||||||||
4 | Kaleb Simpson Kaleb Simpson | USA | 10.61 | ||||||||||||||
5 | Ricquan Graham Ricquan Graham ('02) | 02 | JAM | 10.64 | |||||||||||||
6 | Isiah Pantiere Isiah Pantiere | USA | 10.67 | ||||||||||||||
7 | Brandon Powell Brandon Powell | USA | 10.78 | ||||||||||||||
Finale M 31.3. Vind: +3.2 | 31.3. | Vind: +3.2 | |||||||||||||||
1 | Dylan Gaines Dylan Gaines ('04) | 04 | USA | 10.50 | w | ||||||||||||
2 | Brooks King Brooks King ('99) | 99 | USA | 10.67 | w | ||||||||||||
3 | Donovan Smith Donovan Smith | USA | 10.71 | w | |||||||||||||
4 | Steven Jones Steven Jones | 00 | USA | 10.72 | w | ||||||||||||
5 | Raymond Schmitt Raymond Schmitt | USA | 10.80 | w | |||||||||||||
6 | Haruki Sakai Haruki Sakai | 00 | USA | 10.82 | w | ||||||||||||
7 | Davonta Gardner Davonta Gardner | USA | 10.85 | w | |||||||||||||
8 | Mark Ngei Mark Ngei | USA | 10.91 | w | |||||||||||||
Finale N 31.3. Vind: +2.3 | 31.3. | Vind: +2.3 | |||||||||||||||
1 | Myles Anders Myles Anders | USA | 10.51 | w | |||||||||||||
2 | Brailyn Johnson Brailyn Johnson | USA | 10.67 | w | |||||||||||||
3 | Verrell McBride Verrell McBride | USA | 10.69 | w | |||||||||||||
4 | Shaun Gill Shaun Gill ('93) | 93 | BIZ | 10.70 | w | ||||||||||||
5 | William Perry William Perry | USA | 10.81 | w | |||||||||||||
6 | Jahleel Perrin Jahleel Perrin ('01) | 01 | USA | 10.93 | w | ||||||||||||
Finale O 31.3. Vind: +0.5 | 31.3. | Vind: +0.5 | |||||||||||||||
1 | Daveyon Blacknell Daveyon Blacknell | USA | 10.54 | SB | |||||||||||||
2 | Nicholas Mabilo Nicholas Mabilo | USA | 10.54 | PB | |||||||||||||
3 | Brice Chabot Brice Chabot ('03) | 03 | USA | 10.59 | PB | ||||||||||||
4 | Aaron Johnson Aaron Johnson | 00 | USA | 10.67 | |||||||||||||
5 | Eric Callaway Eric Callaway | USA | 10.73 | SB | |||||||||||||
6 | Dom Data Dom Data | USA | 10.82 | ||||||||||||||
7 | Justin Walden Justin Walden ('01) | 01 | USA | 10.84 | |||||||||||||
Nylo Clarke Nylo Clarke ('98) | 98 | USA | DNF | ||||||||||||||
Finale P 31.3. Vind: +2.8 | 31.3. | Vind: +2.8 | |||||||||||||||
1 | Clydeterrious Thompson Clydeterrious Thompson | USA | 10.55 | w | |||||||||||||
2 | Ken-Mark Minkovski Ken-Mark Minkovski ('01) | 01 | EST | 10.60 | w | ||||||||||||
3 | Caleb Jolivette Caleb Jolivette ('98) | 98 | USA | 10.89 | w | ||||||||||||
4 | Brett Ringer Brett Ringer | USA | 10.97 | w | |||||||||||||
5 | Caleb Kwiatkowski Caleb Kwiatkowski ('01) | 01 | USA | 11.03 | w | ||||||||||||
Finale R 31.3. Vind: +1.0 | 31.3. | Vind: +1.0 | |||||||||||||||
1 | Gavin Schurr Gavin Schurr ('03) | 03 | USA | 10.59 | SB | ||||||||||||
2 | Ashton Daniel Ashton Daniel | USA | 10.60 | =PB | |||||||||||||
3 | Bode Brewer Bode Brewer | USA | 10.65 | SB | |||||||||||||
4 | Cody Grant Cody Grant | USA | 10.72 | ||||||||||||||
5 | Braden Jetton Braden Jetton | USA | 10.77 | ||||||||||||||
6 | Cobey Hall Cobey Hall | USA | 10.90 | SB | |||||||||||||
Trei Thorogood Trei Thorogood ('03) | 03 | USA | DQ | ||||||||||||||
Finale S 31.3. Vind: +2.3 | 31.3. | Vind: +2.3 | |||||||||||||||
1 | Sedgwrick Pitts Sedgwrick Pitts | USA | 10.60 | w | |||||||||||||
2 | Ryan Tenn Ryan Tenn ('02) | 02 | USA | 10.64 | w | ||||||||||||
3 | La'Rue Martin La'Rue Martin | USA | 10.78 | w | |||||||||||||
4 | Troy Dixon Troy Dixon | USA | 10.80 | w | |||||||||||||
5 | Kierryse Simpson Kierryse Simpson ('02) | 02 | USA | 10.83 | w | ||||||||||||
6 | Jacob White Jacob White | 00 | USA | 10.99 | w | ||||||||||||
7 | Mitchell Piehl Mitchell Piehl | USA | 11.02 | w | |||||||||||||
Finale T 31.3. Vind: +1.4 | 31.3. | Vind: +1.4 | |||||||||||||||
1 | Robert Hines Robert Hines | USA | 10.61 | PB | |||||||||||||
2 | Jyquan Jackson Jyquan Jackson | USA | 10.76 | ||||||||||||||
3 | Derick Washington Jr Derick Washington Jr | USA | 10.83 | PB | |||||||||||||
4 | Tal Hamel Tal Hamel | USA | 10.93 | PB | |||||||||||||
5 | Rodney Webber Rodney Webber | USA | 10.96 | ||||||||||||||
6 | Jameel Williamson Jameel Williamson | USA | 11.02 | PB | |||||||||||||
7 | Justin Gomez Justin Gomez | USA | 11.09 | ||||||||||||||
Finale U 31.3. Vind: -1.0 | 31.3. | Vind: -1.0 | |||||||||||||||
1 | Ray Lee Ray Lee | USA | 10.63 | ||||||||||||||
2 | Ja'Leak Perry Ja'Leak Perry | USA | 10.72 | ||||||||||||||
3 | Cam Hesker Cam Hesker | USA | 10.72 | ||||||||||||||
4 | Rajay Morris Rajay Morris ('02) | 02 | JAM | 10.74 | |||||||||||||
5 | Cameron Yarbrough Cameron Yarbrough | USA | 10.79 | PB | |||||||||||||
6 | Dwayne Curnell Dwayne Curnell | USA | 10.99 | ||||||||||||||
Finale X 31.3. Vind: -1.2 | 31.3. | Vind: -1.2 | |||||||||||||||
1 | Makai Blades Makai Blades ('02) | 02 | USA | 10.75 | |||||||||||||
2 | Ian Gilmore Ian Gilmore | USA | 10.80 | SB | |||||||||||||
3 | Jordan McKenzie Jordan McKenzie ('01) | 01 | CAN | 10.86 | SB | ||||||||||||
4 | Jean Desir Jean Desir | USA | 10.86 | ||||||||||||||
5 | Kyler Haughton Kyler Haughton | USA | 10.89 | ||||||||||||||
Indledende heats | 31.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 31.3. Vind: +3.1 | 31.3. | Vind: +3.1 | |||||||||||||||
1 | Austin Kresley Austin Kresley ('01) | 01 | USA | 10.10 | w | ||||||||||||
2 | J.T. Smith J.T. Smith ('98) | 98 | USA | 10.15 | w | ||||||||||||
3 | Cameron Crump Cameron Crump ('99) | 99 | USA | 10.28 | w | ||||||||||||
4 | Damoy Allen Damoy Allen ('01) | 01 | USA | 10.35 | w | ||||||||||||
5 | Jalen Purcell Jalen Purcell ('98) | 98 | TTO | 10.38 | w | ||||||||||||
6 | Eric Allen Jr. Eric Allen Jr. ('99) | 99 | USA | 10.40 | w | ||||||||||||
7 | Ala'Juwan Robinson Ala'Juwan Robinson ('01) | 01 | USA | 10.61 | w | ||||||||||||
Da'Marcus Fleming Da'Marcus Fleming ('01) | 01 | USA | DQ | w | |||||||||||||
Indledende 2 31.3. Vind: +3.2 | 31.3. | Vind: +3.2 | |||||||||||||||
1 | Tarsis Orogot Tarsis Orogot ('02) | 02 | UGA | 10.07 | w | ||||||||||||
2 | Kalen Walker Kalen Walker ('01) | 01 | USA | 10.11 | w | ||||||||||||
3 | Jalen Drayden Jalen Drayden ('01) | 01 | USA | 10.18 | w | ||||||||||||
4 | Karlington Anunagba Karlington Anunagba ('01) | 01 | USA | 10.22 | w | ||||||||||||
5 | Myles Thomas Myles Thomas ('04) | 04 | USA | 10.26 | w | ||||||||||||
6 | Ismail Turner Ismail Turner ('01) | 01 | USA | 10.31 | w | ||||||||||||
7 | Zachaeus Beard Zachaeus Beard | 00 | USA | 10.35 | w | ||||||||||||
8 | Daniel Duncan Daniel Duncan ('02) | 02 | USA | 10.50 | w | ||||||||||||
Indledende 3 31.3. Vind: +4.3 | 31.3. | Vind: +4.3 | |||||||||||||||
1 | Isaiah Trousil Isaiah Trousil ('99) | 99 | USA | 10.04 | w | ||||||||||||
2 | Josh Bour Josh Bour ('02) | 02 | USA | 10.19 | w | ||||||||||||
3 | Clinton Muunga Clinton Muunga ('02) | 02 | ZIM | 10.21 | w | ||||||||||||
4 | Dylan Kautz Dylan Kautz | USA | 10.26 | w | |||||||||||||
5 | Keith Robinson Keith Robinson ('99) | 99 | USA | 10.28 | w | ||||||||||||
6 | Daniel Garland Daniel Garland | USA | 10.34 | w | |||||||||||||
7 | Momodou Sey Momodou Sey ('99) | 99 | GAM | 10.55 | w | ||||||||||||
Indledende 4 31.3. Vind: +3.4 | 31.3. | Vind: +3.4 | |||||||||||||||
1 | Devon Moore Devon Moore | USA | 9.99 | w | |||||||||||||
2 | Wanya McCoy Wanya McCoy ('03) | 03 | BAH | 10.04 | w | ||||||||||||
3 | James Dadzie James Dadzie ('01) | 01 | GHA | 10.08 | w | ||||||||||||
4 | Antonio Lay Antonio Lay | 00 | USA | 10.28 | w | ||||||||||||
5 | Waddell Rembert-Jett Waddell Rembert-Jett | 00 | USA | 10.35 | w | ||||||||||||
6 | Almond Small Almond Small ('03) | 03 | CAN | 10.38 | w | ||||||||||||
7 | Denarrion Ard Denarrion Ard | USA | 10.41 | w | |||||||||||||
8 | Jerry Jakpa Jerry Jakpa ('98) | 98 | NGR | 10.43 | w | ||||||||||||
9 | Brenton Shippy Brenton Shippy ('02) | 02 | USA | 11.06 | w | ||||||||||||
Indledende 5 31.3. Vind: +2.7 | 31.3. | Vind: +2.7 | |||||||||||||||
1 | Sterling Warner Sterling Warner | 00 | USA | 10.12 | w | ||||||||||||
2 | Rodney Heath Rodney Heath | USA | 10.12 | w | |||||||||||||
3 | Joseph Manu Joseph Manu ('96) | 96 | GHA | 10.14 | w | ||||||||||||
4 | Cameron Rose Cameron Rose ('02) | 02 | USA | 10.16 | w | ||||||||||||
5 | T'Mars McCallum T'Mars McCallum ('04) | 04 | USA | 10.21 | w | ||||||||||||
6 | Elliott Cummings Elliott Cummings | USA | 10.27 | w | |||||||||||||
7 | Kris Brown Kris Brown | USA | 10.42 | w | |||||||||||||
8 | Samir Williams Samir Williams | 00 | GBR | 10.55 | w | ||||||||||||
9 | Amari Godette Amari Godette | USA | 10.59 | w | |||||||||||||
M 200 m 1.4. Vind: +2.0 Finale A Finale | 1.4. | Vind: +2.0 | |||||||||||||||
1 | Terrence Jones Jr. Terrence Jones Jr. ('02) | 02 | BAH | 20.05 | PB | ||||||||||||
2 | Emmanuel Matadi Emmanuel Matadi ('91) | 91 | LBR | 20.07 | PB | ||||||||||||
3 | David Dunlap David Dunlap ('99) | 99 | USA | 20.50 | SB | ||||||||||||
4 | Jeremiah Lauzon Jeremiah Lauzon | 00 | CAN | 20.72 | SB | ||||||||||||
5 | Delan Edwin Delan Edwin ('96) | 96 | LCA | 21.13 | SB | ||||||||||||
Finale B 1.4. Vind: +0.6 | 1.4. | Vind: +0.6 | |||||||||||||||
1 | Courtney Lindsey Courtney Lindsey ('98) | 98 | USA | 20.11 | PB | ||||||||||||
2 | Javonte Harding Javonte Harding ('01) | 01 | USA | 20.24 | SB | ||||||||||||
3 | Mouhamadou Fall Mouhamadou Fall ('92) | 92 | FRA | 20.26 | =PB | ||||||||||||
4 | Shaun Maswanganyi Shaun Maswanganyi ('01) | 01 | RSA | 20.41 | SB | ||||||||||||
Finale C 1.4. Vind: +0.8 | 1.4. | Vind: +0.8 | |||||||||||||||
1 | Kennedy Lightner Kennedy Lightner ('01) | 01 | USA | 20.46 | PB | ||||||||||||
2 | Cameron Rose Cameron Rose ('02) | 02 | USA | 20.55 | SB | ||||||||||||
3 | Ibrahim Ayorinde Ibrahim Ayorinde ('01) | 01 | CAN | 20.98 | SB | ||||||||||||
4 | Eric Allen Jr. Eric Allen Jr. ('99) | 99 | USA | 21.16 | SB | ||||||||||||
5 | Derrick Mokaleng Derrick Mokaleng ('97) | 97 | RSA | 21.87 | SB | ||||||||||||
M 800 m 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Oussama El Bouchayby Oussama El Bouchayby ('98) | 98 | MAR | 1:45.31 | PB | ||||||||||||
2 | Bryce Hoppel Bryce Hoppel ('97) | 97 | USA | 1:45.59 | SB | ||||||||||||
3 | Tiarnan Crorken Tiarnan Crorken ('99) | 99 | GBR | 1:46.82 | SB | ||||||||||||
4 | Yusuf Bizimana Yusuf Bizimana | 00 | GBR | 1:46.83 | SB | ||||||||||||
5 | Jonathan Jones Jonathan Jones ('99) | 99 | BAR | 1:47.28 | SB | ||||||||||||
6 | Camron Herron Camron Herron | USA | 1:47.97 | PB | |||||||||||||
7 | Jason Gomez Jason Gomez | 00 | USA | 1:49.06 | SB | ||||||||||||
8 | Dayton Carlson Dayton Carlson | USA | 1:49.36 | SB | |||||||||||||
9 | Luca Chatham Luca Chatham ('96) | 96 | USA | 1:50.64 | SB | ||||||||||||
Brian Herron Brian Herron | 00 | USA | DNF | ||||||||||||||
Finale B 30.3. | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Peter Smith Peter Smith ('84) | 84 | USA | 1:48.38 | SB | ||||||||||||
2 | Mahdi El Hafez Mahdi El Hafez ('02) | 02 | QAT | 1:48.53 | SB | ||||||||||||
3 | Mehdi Yanouri Mehdi Yanouri ('99) | 99 | USA | 1:48.58 | PB | ||||||||||||
4 | AJ Green AJ Green ('02) | 02 | USA | 1:48.72 | PB | ||||||||||||
5 | Marco Vilca Marco Vilca | 00 | PER | 1:48.98 | SB | ||||||||||||
6 | Butare Rugenerwa Butare Rugenerwa | USA | 1:49.41 | SB | |||||||||||||
7 | Anass Mghari Anass Mghari ('98) | 98 | MAR | 1:52.16 | SB | ||||||||||||
8 | Marcus Dropik Marcus Dropik ('02) | 02 | USA | 1:52.39 | SB | ||||||||||||
M 1500 m 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Cruz Gomez Cruz Gomez | USA | 3:43.10 | SB | |||||||||||||
2 | Shane Bracken Shane Bracken ('98) | 98 | IRL | 3:43.40 | SB | ||||||||||||
3 | Stephen Kielhofner Stephen Kielhofner ('99) | 99 | USA | 3:45.05 | PB | ||||||||||||
4 | Dalton Hengst Dalton Hengst ('99) | 99 | USA | 3:47.65 | SB | ||||||||||||
5 | Hadley Splechter Hadley Splechter ('01) | 01 | USA | 3:47.71 | SB | ||||||||||||
6 | Gabe Scales Gabe Scales | USA | 3:47.87 | SB | |||||||||||||
7 | Louis O'Loughlin Louis O'Loughlin ('01) | 01 | IRL | 3:49.68 | PB | ||||||||||||
8 | Walid Jarfani Walid Jarfani ('04) | 04 | MAR | 3:52.16 | SB | ||||||||||||
9 | Jaden Forester Jaden Forester | USA | 3:53.11 | SB | |||||||||||||
10 | Bryce Merriman Bryce Merriman | USA | 3:53.20 | SB | |||||||||||||
Hudson Heikkinen Hudson Heikkinen | USA | DNF | |||||||||||||||
Finale B 30.3. | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Landen McNair Landen McNair | USA | 3:48.66 | PB | |||||||||||||
2 | Omer El-Fadl Omer El-Fadl | USA | 3:48.88 | PB | |||||||||||||
3 | Dylan Burrows Dylan Burrows ('99) | 99 | AUS | 3:49.19 | SB | ||||||||||||
4 | Riley Elliott Riley Elliott | USA | 3:49.86 | SB | |||||||||||||
5 | Alex Piquart Alex Piquart ('01) | 01 | FRA | 3:50.02 | PB | ||||||||||||
6 | TJ Gregg TJ Gregg | USA | 3:50.13 | PB | |||||||||||||
7 | Henry Hardart Henry Hardart | USA | 3:50.77 | PB | |||||||||||||
8 | TJ Robinson TJ Robinson | USA | 3:50.77 | PB | |||||||||||||
9 | Paul Sherrill Paul Sherrill | USA | 3:50.93 | PB | |||||||||||||
10 | Angel Luera Angel Luera | USA | 3:50.99 | SB | |||||||||||||
11 | Edwin Gomez Edwin Gomez | USA | 3:51.45 | PB | |||||||||||||
12 | Fernando Morales Fernando Morales | USA | 3:52.76 | PB | |||||||||||||
13 | Conant Smith Conant Smith | USA | 3:55.96 | SB | |||||||||||||
14 | Charlie Glass Charlie Glass | USA | 3:59.83 | PB | |||||||||||||
M 1 mile 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||||
1 | Isaac Alonzo Isaac Alonzo | USA | 4:02.21 | PB | |||||||||||||
2 | Haftu Knight Haftu Knight | USA | 4:03.32 | PB | |||||||||||||
3 | Ryan Day Ryan Day | USA | 4:05.03 | PB | |||||||||||||
4 | EJ Rush EJ Rush | USA | 4:06.35 | PB | |||||||||||||
5 | Liam Walsh Liam Walsh ('02) | 02 | CAN | 4:07.41 | PB | ||||||||||||
6 | Jeff Lautenslager Jeff Lautenslager ('96) | 96 | NZL | 4:08.19 | SB | ||||||||||||
7 | Craig Lautenslager Craig Lautenslager ('93) | 93 | NZL | 4:11.11 | SB | ||||||||||||
8 | Devin Vallejo Devin Vallejo | USA | 4:14.28 | PB | |||||||||||||
9 | Adam Swanson Adam Swanson | USA | 4:16.52 | PB | |||||||||||||
Hudson Heikkinen Hudson Heikkinen | USA | DNF | |||||||||||||||
M 5000 m 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Isaac Alonzo Isaac Alonzo | USA | 14:04.14 | SB | |||||||||||||
2 | Ryan Kinnane Ryan Kinnane | USA | 14:05.99 | PB | |||||||||||||
3 | Ryan Day Ryan Day | USA | 14:25.95 | PB | |||||||||||||
4 | Kelvin Kimaiyo Kelvin Kimaiyo | USA | 14:28.32 | SB | |||||||||||||
5 | Dennis Kipngeno Dennis Kipngeno | USA | 14:28.34 | SB | |||||||||||||
6 | Nathanael Berhane Nathanael Berhane | USA | 14:34.22 | PB | |||||||||||||
7 | Carson Bedics Carson Bedics | USA | 14:35.35 | SB | |||||||||||||
8 | Sawyer Dagan Sawyer Dagan | USA | 14:43.66 | PB | |||||||||||||
9 | Bailey Timmons Bailey Timmons ('99) | 99 | USA | 14:46.14 | SB | ||||||||||||
10 | Elyas Ayyoub Elyas Ayyoub ('03) | 03 | RSA | 14:46.60 | SB | ||||||||||||
11 | Stone Burke Stone Burke | USA | 14:46.93 | PB | |||||||||||||
Haftu Knight Haftu Knight | USA | DNF | |||||||||||||||
Cruz Gomez Cruz Gomez | USA | DNF | |||||||||||||||
M 10000 m 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Colin Caso Colin Caso | USA | 30:56.41 | PB | |||||||||||||
2 | Ryan Hodge Ryan Hodge | USA | 30:56.46 | PB | |||||||||||||
3 | Jacob Kipkogei Jacob Kipkogei | KEN | 31:07.44 | SB | |||||||||||||
4 | Jeb Williamson Jeb Williamson | USA | 31:18.93 | SB | |||||||||||||
5 | Owen Pearce Owen Pearce | USA | 31:24.24 | PB | |||||||||||||
6 | Nigusom Knight Nigusom Knight | USA | 31:26.25 | PB | |||||||||||||
7 | Gilbert Kimutai Gilbert Kimutai | USA | 31:38.67 | PB | |||||||||||||
8 | Noah Winters Noah Winters | USA | 31:39.11 | PB | |||||||||||||
9 | Carson Barlow Carson Barlow | USA | 31:49.36 | SB | |||||||||||||
10 | Evan Pardo Evan Pardo | USA | 31:52.02 | PB | |||||||||||||
11 | Jose Zarate Jose Zarate | USA | 31:52.84 | PB | |||||||||||||
Wyatt Hoover Wyatt Hoover | USA | DNF | |||||||||||||||
Adam Whitehead Adam Whitehead | USA | DNF | |||||||||||||||
Matthew Hansen Matthew Hansen ('04) | 04 | AUS | DNF | ||||||||||||||
M 3000 m forh. 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Tomas Vega Tomas Vega ('02) | 02 | ARG | 8:55.24 | PB | ||||||||||||
2 | German Vega German Vega ('02) | 02 | ARG | 8:58.03 | SB | ||||||||||||
3 | Clayton Duchatschek Clayton Duchatschek ('99) | 99 | USA | 8:58.48 | SB | ||||||||||||
4 | Clark Otte Clark Otte | USA | 8:59.11 | SB | |||||||||||||
5 | Dylan Doss Dylan Doss ('92) | 92 | USA | 9:01.34 | SB | ||||||||||||
6 | Kolyn Saltzman Kolyn Saltzman | USA | 9:05.16 | SB | |||||||||||||
7 | Noah Bundrock Noah Bundrock | USA | 9:09.06 | SB | |||||||||||||
8 | Logan Patete Logan Patete ('03) | 03 | USA | 9:09.44 | SB | ||||||||||||
9 | Samuel Bass Samuel Bass | USA | 9:13.16 | PB | |||||||||||||
10 | Chase Rose Chase Rose | USA | 9:15.12 | SB | |||||||||||||
11 | Lewis Mills Lewis Mills | 00 | GBR | 9:30.34 | SB | ||||||||||||
Corentin Serbource Corentin Serbource | USA | DNF | |||||||||||||||
M 110 m hæk 1.4. Vind: +1.2 Finale A Finale | 1.4. | Vind: +1.2 | |||||||||||||||
1 | Darius Luff Darius Luff ('01) | 01 | USA | 13.39 | PB | ||||||||||||
2 | Devon Brooks Devon Brooks ('98) | 98 | USA | 13.40 | PB | ||||||||||||
3 | Giano Roberts Giano Roberts | 00 | JAM | 13.43 | SB | ||||||||||||
4 | Gratt Reed Gratt Reed | 00 | USA | 13.50 | PB | ||||||||||||
5 | De'vion Wilson De'vion Wilson | 00 | USA | 13.60 | SB | ||||||||||||
6 | Ethan Exilhomme Ethan Exilhomme | USA | 13.60 | PB | |||||||||||||
7 | Joel Bengtsson Joel Bengtsson ('99) | 99 | SWE | 13.70 | SB | ||||||||||||
8 | Leonard Mustari Leonard Mustari ('03) | 03 | USA | 13.71 | PB | ||||||||||||
9 | Cordell Tinch Cordell Tinch | 00 | USA | 14.38 | SB | ||||||||||||
Indledende heats | 31.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 31.3. Vind: +4.0 | 31.3. | Vind: +4.0 | |||||||||||||||
1 | De'vion Wilson De'vion Wilson | 00 | USA | 13.41 | w | ||||||||||||
2 | Darius Luff Darius Luff ('01) | 01 | USA | 13.44 | w | ||||||||||||
3 | Jesse Henderson Jesse Henderson ('99) | 99 | USA | 13.81 | w | ||||||||||||
4 | Justin Guy Justin Guy ('02) | 02 | TTO | 13.88 | w | ||||||||||||
5 | Jevon Williams Jevon Williams ('01) | 01 | USA | 13.92 | w | ||||||||||||
6 | TJ Caldwell TJ Caldwell ('03) | 03 | USA | 14.14 | w | ||||||||||||
7 | DJ Akindele DJ Akindele ('96) | 96 | USA | 14.23 | w | ||||||||||||
8 | Mario Paul Mario Paul | USA | 14.65 | w | |||||||||||||
Indledende 2 31.3. Vind: +6.8 | 31.3. | Vind: +6.8 | |||||||||||||||
1 | Devon Brooks Devon Brooks ('98) | 98 | USA | 13.21 | w | ||||||||||||
2 | Joel Bengtsson Joel Bengtsson ('99) | 99 | SWE | 13.54 | w | ||||||||||||
3 | Antoine Andrews Antoine Andrews ('03) | 03 | BAH | 13.72 | w | ||||||||||||
4 | Daniel Harrold Daniel Harrold | 00 | USA | 13.82 | w | ||||||||||||
5 | Garrett Gibson Garrett Gibson | USA | 13.87 | w | |||||||||||||
6 | Almighty Williamson Almighty Williamson ('01) | 01 | USA | 14.08 | w | ||||||||||||
7 | Jamal January Jamal January | USA | 14.13 | w | |||||||||||||
Indledende 3 31.3. Vind: +5.1 | 31.3. | Vind: +5.1 | |||||||||||||||
1 | Giano Roberts Giano Roberts | 00 | JAM | 13.46 | w | ||||||||||||
2 | Jaheem Hayles Jaheem Hayles ('01) | 01 | JAM | 13.54 | w | ||||||||||||
3 | Bashiru Abdullahi Bashiru Abdullahi ('97) | 97 | NGR | 13.56 | w | ||||||||||||
4 | Kyle Garland Kyle Garland | 00 | USA | 13.65 | w | ||||||||||||
5 | Taylor Rooney Taylor Rooney ('99) | 99 | USA | 13.70 | w | ||||||||||||
6 | Matheo Bernat Matheo Bernat ('99) | 99 | FRA | 13.88 | w | ||||||||||||
7 | Daniel Armstrong Daniel Armstrong | 00 | USA | 14.31 | w | ||||||||||||
Trenton Givens Trenton Givens ('02) | 02 | USA | DNF | w | |||||||||||||
Indledende 4 31.3. Vind: +3.9 | 31.3. | Vind: +3.9 | |||||||||||||||
1 | Cordell Tinch Cordell Tinch | 00 | USA | 13.33 | w | ||||||||||||
2 | Leonard Mustari Leonard Mustari ('03) | 03 | USA | 13.53 | w | ||||||||||||
3 | Ja'Qualon Scott Ja'Qualon Scott | USA | 13.56 | w | |||||||||||||
4 | Daylin Williams Daylin Williams ('02) | 02 | USA | 13.77 | w | ||||||||||||
5 | Taj Morris Taj Morris | USA | 14.35 | w | |||||||||||||
6 | Zachary Cox Zachary Cox | USA | 14.50 | w | |||||||||||||
7 | Ketavion Humber Ketavion Humber ('99) | 99 | USA | 14.57 | w | ||||||||||||
Jermanie Byrd Jermanie Byrd | 00 | USA | DNF | w | |||||||||||||
Indledende 5 31.3. Vind: +6.4 | 31.3. | Vind: +6.4 | |||||||||||||||
1 | Gratt Reed Gratt Reed | 00 | USA | 13.36 | w | ||||||||||||
2 | Ethan Exilhomme Ethan Exilhomme | USA | 13.45 | w | |||||||||||||
3 | Dylan Beard Dylan Beard ('98) | 98 | USA | 13.57 | w | ||||||||||||
4 | Rasheem Brown Rasheem Brown | 00 | CAY | 13.64 | w | ||||||||||||
5 | Kenney Broadnax Kenney Broadnax ('99) | 99 | USA | 13.75 | w | ||||||||||||
6 | Kentre Patterson Kentre Patterson ('99) | 99 | USA | 13.83 | w | ||||||||||||
7 | William Glass William Glass ('02) | 02 | USA | 13.88 | w | ||||||||||||
Jadyn Marshall Jadyn Marshall ('03) | 03 | USA | DQ | w | |||||||||||||
M 400 m hæk 31.3. Finale A Finale | 31.3. | ||||||||||||||||
1 | Chris Robinson Chris Robinson ('01) | 01 | USA | 49.10 | PB | ||||||||||||
2 | Nathaniel Ezekiel Nathaniel Ezekiel ('03) | 03 | NGR | 49.59 | |||||||||||||
3 | Cass Elliott Cass Elliott | 00 | USA | 50.28 | |||||||||||||
4 | Ja'Kwan Hale Ja'Kwan Hale | 00 | USA | 50.30 | PB | ||||||||||||
5 | Clement Ducos Clement Ducos ('01) | 01 | FRA | 50.45 | |||||||||||||
6 | Rasheeme Griffith Rasheeme Griffith | 00 | BAR | 50.49 | SB | ||||||||||||
7 | Jevon Williams Jevon Williams ('01) | 01 | USA | 51.24 | |||||||||||||
Indledende heats | 30.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 30.3. | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Nathaniel Ezekiel Nathaniel Ezekiel ('03) | 03 | NGR | 49.24 | SB | ||||||||||||
2 | Cass Elliott Cass Elliott | 00 | USA | 50.05 | PB | ||||||||||||
3 | Oskar Edlund Oskar Edlund ('02) | 02 | SWE | 50.70 | |||||||||||||
4 | Omar Rodgers Omar Rodgers ('99) | 99 | USA | 52.54 | SB | ||||||||||||
5 | Jimmy Harkelroad Jimmy Harkelroad | USA | 52.58 | SB | |||||||||||||
6 | Christian Barker Christian Barker ('04) | 04 | USA | 53.35 | SB | ||||||||||||
Indledende 2 30.3. | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Rasheeme Griffith Rasheeme Griffith | 00 | BAR | 50.78 | SB | ||||||||||||
2 | Omri Shiff Omri Shiff | 00 | ISR | 51.04 | |||||||||||||
3 | Jared McAlvey Jared McAlvey ('01) | 01 | USA | 51.77 | |||||||||||||
4 | Clayton Elder Clayton Elder | USA | 52.80 | SB | |||||||||||||
5 | Beck O'Daniel Beck O'Daniel | USA | 52.94 | ||||||||||||||
6 | Garrett Gibson Garrett Gibson | USA | 53.13 | ||||||||||||||
7 | Jace Jensen Jace Jensen | USA | 53.39 | ||||||||||||||
Indledende 3 30.3. | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Sean Burrell Sean Burrell ('02) | 02 | USA | 50.26 | SB | ||||||||||||
2 | Clement Ducos Clement Ducos ('01) | 01 | FRA | 50.42 | SB | ||||||||||||
3 | Ja'Kwan Hale Ja'Kwan Hale | 00 | USA | 50.69 | SB | ||||||||||||
4 | Javed Jones Javed Jones ('99) | 99 | JAM | 51.60 | |||||||||||||
5 | Chris Brinkley Chris Brinkley ('03) | 03 | USA | 51.89 | PB | ||||||||||||
6 | Austin West Austin West | 00 | USA | 51.96 | PB | ||||||||||||
7 | Fallou Gaye Fallou Gaye ('97) | 97 | SEN | 52.41 | SB | ||||||||||||
8 | Aljani Bridgewater Aljani Bridgewater ('98) | 98 | SKN | 53.16 | |||||||||||||
9 | Jackson Blanchard Jackson Blanchard | USA | 53.21 | SB | |||||||||||||
Indledende 4 30.3. | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Chris Robinson Chris Robinson ('01) | 01 | USA | 50.05 | SB | ||||||||||||
2 | Jonathan Birchman Jonathan Birchman ('01) | 01 | USA | 51.03 | SB | ||||||||||||
3 | Mario Paul Mario Paul | USA | 51.85 | PB | |||||||||||||
4 | Yuben Munary Yuben Munary ('99) | 99 | POR | 52.15 | SB | ||||||||||||
5 | Yan Vazquez Yan Vazquez ('04) | 04 | USA | 52.51 | |||||||||||||
6 | Daniel Armstrong Daniel Armstrong | 00 | USA | 53.35 | |||||||||||||
7 | Riley Baker Riley Baker | USA | 54.49 | SB | |||||||||||||
Indledende 5 30.3. | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Caleb Dean Caleb Dean ('01) | 01 | USA | 49.74 | PB | ||||||||||||
2 | Jevon Williams Jevon Williams ('01) | 01 | USA | 49.94 | PB | ||||||||||||
3 | Kody Blackwood Kody Blackwood ('03) | 03 | USA | 51.62 | SB | ||||||||||||
4 | Nathan Fergusson Nathan Fergusson | 00 | BAR | 51.69 | |||||||||||||
5 | Cory Berg Cory Berg ('01) | 01 | USA | 53.63 | SB | ||||||||||||
6 | Zachary Cox Zachary Cox | USA | 53.67 | SB | |||||||||||||
7 | Dante Lander Dante Lander | USA | 53.73 | ||||||||||||||
Agerian Jackson Agerian Jackson ('99) | 99 | JAM | DNF | ||||||||||||||
M Højdespring 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||||
1 | JuVaughn Harrison JuVaughn Harrison ('99) | 99 | USA | 2.33 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Shaun Miller Shaun Miller ('01) | 01 | BAH | 2.20 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Dontavious Hill Dontavious Hill | 00 | USA | 2.20 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Kudakwashe Chadenga Kudakwashe Chadenga ('02) | 02 | ZIM | 2.20 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Trey Allen Trey Allen | 00 | USA | 2.20 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Brady Palen Brady Palen ('02) | 02 | USA | 2.17 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Roberto Vilches Roberto Vilches ('99) | 99 | MEX | 2.17 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Eli Kosiba Eli Kosiba ('02) | 02 | USA | 2.17 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Vernon Turner Vernon Turner ('98) | 98 | USA | 2.14 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Finale B 31.3. | 31.3. | ||||||||||||||||
1 | Brion Stephens Brion Stephens ('04) | 04 | USA | 2.17 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Slavko Stević Slavko Stević | 00 | SRB | 2.17 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Ali Eren Ünlü Ali Eren Ünlü ('03) | 03 | TUR | 2.17 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Kaithon McDonald Kaithon McDonald | USA | 2.14 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Tony Jones Tony Jones | 00 | USA | 2.14 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Devin Loudermilk Devin Loudermilk | USA | 2.14 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Sam Hurley Sam Hurley | USA | 2.14 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Hamdi Mahamat Alamine Saleh Hamdi Mahamat Alamine Saleh ('97) | 97 | QAT | 2.10 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Jonathan Rankins-James Jonathan Rankins-James ('01) | 01 | USA | 2.10 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Ese Amata Ese Amata | USA | 2.10 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Caleb Wilborn Caleb Wilborn | USA | 2.05 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Jeremy Cody Jeremy Cody | 00 | USA | 2.05 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Kamyren Garrett Kamyren Garrett ('02) | 02 | USA | 2.05 | =SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Devon Richardson Devon Richardson | 00 | USA | 2.05 | =SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Seth Krauss Seth Krauss | USA | 2.05 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Michael Shulikov Michael Shulikov | USA | 2.05 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Cadman Evans Dufu Cadman Evans Dufu | GHA | 2.00 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Mason Corbin Mason Corbin | USA | 2.00 | =SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Dylan Lineberger Dylan Lineberger | USA | 2.00 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Stangspring 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Alexander Slinkman Alexander Slinkman | 00 | USA | 5.51 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Ashton Barkdull Ashton Barkdull | USA | 5.41 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Logan Fraley Logan Fraley | USA | 5.31 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Luke Bendick Luke Bendick ('01) | 01 | USA | 5.31 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | José Tomás Nieto José Tomás Nieto ('01) | 01 | COL | 5.31 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Skyler Magula Skyler Magula | USA | 5.31 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Marshall Faurot Marshall Faurot | 00 | USA | 5.16 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Ben Conacher Ben Conacher | USA | 5.16 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Tyler John Burns Tyler John Burns | USA | 5.16 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Harrison Rice Harrison Rice | 00 | USA | 5.01 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Warren Miller Warren Miller | USA | 5.01 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Connor Boenig Connor Boenig | USA | 4.86 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Gavin Hecke Gavin Hecke ('03) | 03 | USA | 4.86 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Eerik Haamer Eerik Haamer ('01) | 01 | EST | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Reagan Ulrich Reagan Ulrich ('01) | 01 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Længdespring 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||||
1 | Jeremiah Willis Jeremiah Willis | 00 | USA | 8.06 | w | +3.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Brandon Hicklin Brandon Hicklin ('99) | 99 | USA | 7.95 | +1.3 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | G.K.D.S. Piyarathna G.K.D.S. Piyarathna ('94) | 94 | SRI | 7.92 | +1.2 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Solomon Washington Solomon Washington ('03) | 03 | USA | 7.88 | +1.4 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | James Carter James Carter | 00 | USA | 7.85 | +1.7 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Aaron Johnson Aaron Johnson | 00 | USA | 7.80 | +1.3 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Mitchell Effing Mitchell Effing | USA | 7.75 | +1.8 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Nikaoli Williams Nikaoli Williams | 00 | JAM | 7.72 | +1.5 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Sincere Robinson Sincere Robinson ('02) | 02 | USA | 7.69 | +1.8 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | A'Nan Bridgett A'Nan Bridgett | 00 | USA | 7.65 | +1.2 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Stacy Brown Jr Stacy Brown Jr ('02) | 02 | USA | 7.64 | +0.8 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Christie Le Roux Christie Le Roux | 00 | RSA | 7.59 | w | +2.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Yvan Lopes Ribeiro Yvan Lopes Ribeiro ('99) | 99 | FRA | 7.52 | +1.7 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Cordell Tinch Cordell Tinch | 00 | USA | 7.50 | +0.2 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Queshaun Watson Queshaun Watson | USA | 7.49 | +1.3 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Gregory Foster Jr. Gregory Foster Jr. ('04) | 04 | USA | 7.45 | w | +3.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Kyle Garland Kyle Garland | 00 | USA | 7.25 | +1.0 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
Jieem Bullock Jieem Bullock ('01) | 01 | USA | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Finale B 31.3. | 31.3. | ||||||||||||||||
1 | Jordan Turner Jordan Turner ('02) | 02 | JAM | 7.97 | +1.2 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Ramsey Hunt Ramsey Hunt | USA | 7.84 | w | +2.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Jathan Belaire Jathan Belaire | USA | 7.81 | w | +4.3 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Benjamin Okafor Benjamin Okafor | USA | 7.60 | w | +2.2 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Lokesh Sathyanathan Lokesh Sathyanathan ('99) | 99 | IND | 7.60 | w | +4.2 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Tayton Klein Tayton Klein | USA | 7.59 | w | +6.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Micaylon Moore Micaylon Moore ('01) | 01 | USA | 7.52 | w | +2.8 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Robbie Springfield Robbie Springfield | USA | 7.48 | w | +3.8 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Courtney Thomas Courtney Thomas | USA | 7.43 | w | +4.5 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Deandre Stapleton Deandre Stapleton | 00 | USA | 7.42 | w | +3.8 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Gabriel Binion Gabriel Binion | USA | 7.42 | +2.0 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Tye Hunt Tye Hunt | USA | 7.41 | +1.7 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Elisha Teneus-Claude Elisha Teneus-Claude | USA | 7.22 | w | +2.6 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Dimitrije Novaković Dimitrije Novaković | 00 | SRB | 7.22 | w | +3.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Donovyn Fowler Donovyn Fowler | USA | 7.20 | +1.7 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Derik Bunten Derik Bunten | USA | 7.14 | w | +3.9 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Justin Moore Justin Moore | USA | 6.95 | w | +5.7 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Christian Lewis Christian Lewis ('01) | 01 | USA | 6.92 | w | +2.7 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
M Trespring 31.3. Finale A Finale | 31.3. | ||||||||||||||||
1 | O'Brien Wasome O'Brien Wasome ('97) | 97 | JAM | 17.00 | w | +3.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Chris Carter Chris Carter ('89) | 89 | USA | 16.61 | w | +2.8 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Clarence Foote-Talley Clarence Foote-Talley ('01) | 01 | USA | 16.58 | w | +3.9 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Owayne Owens Owayne Owens | 00 | JAM | 16.53 | w | +2.8 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Stacy Brown Jr Stacy Brown Jr ('02) | 02 | USA | 16.46 | w | +2.6 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Henry Kiner Henry Kiner ('01) | 01 | USA | 16.41 | w | +3.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Jaren Holmes Jaren Holmes ('01) | 01 | USA | 16.30 | w | +2.8 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Chris Welch Chris Welch ('99) | 99 | USA | 16.30 | w | +2.8 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Jaden Patterson Jaden Patterson ('03) | 03 | USA | 16.09 | +1.9 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Jemuel Miller Jemuel Miller ('01) | 01 | BAR | 16.08 | +1.7 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Kelsey Daniel Kelsey Daniel ('01) | 01 | TTO | 15.98 | +2.0 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Georgi Nachev Georgi Nachev ('99) | 99 | BUL | 15.78 | w | +2.6 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Solomon Washington Solomon Washington ('03) | 03 | USA | 15.57 | +1.7 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Salif Mane Salif Mane ('01) | 01 | USA | 15.50 | +1.9 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
Finale B 31.3. | 31.3. | ||||||||||||||||
1 | James Carter James Carter | 00 | USA | 16.68 | w | +4.2 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Theophelus Mudzengere Theophelus Mudzengere ('03) | 03 | ZIM | 16.02 | w | +2.9 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Dylan James Dylan James ('02) | 02 | AUS | 15.98 | w | +3.9 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Taeco Ogarro Taeco Ogarro ('01) | 01 | ANT | 15.80 | +1.1 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Brandon Green Brandon Green ('03) | 03 | USA | 15.70 | w | +3.2 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Aidan Quinn Aidan Quinn | 00 | GBR | 15.57 | +0.3 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Treyvon Ferguson Treyvon Ferguson | 00 | USA | 15.48 | w | +3.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Gabriele Tosti Gabriele Tosti ('01) | 01 | ITA | 15.46 | w | +3.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Deandre Stapleton Deandre Stapleton | 00 | USA | 15.36 | w | +2.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Jakari Lomax Jakari Lomax | USA | 15.35 | w | +2.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Gabriel Binion Gabriel Binion | USA | 15.35 | +1.6 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Richie Sadler Richie Sadler | USA | 15.13 | +1.6 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Mitchell Effing Mitchell Effing | USA | 15.12 | w | +3.9 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Yvan Lopes Ribeiro Yvan Lopes Ribeiro ('99) | 99 | FRA | 14.90 | +1.8 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Damilare Olukosi Damilare Olukosi ('03) | 03 | USA | 14.85 | +1.9 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Javon Gray Javon Gray ('01) | 01 | USA | 14.77 | w | +3.8 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Jeremy Nelson Jeremy Nelson | USA | 14.71 | w | +2.5 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | John Ryan John Ryan ('04) | 04 | USA | 14.71 | +0.8 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Jadon Brome Jadon Brome | 00 | BAR | 14.59 | w | +4.6 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Dimitrije Novaković Dimitrije Novaković | 00 | SRB | 14.44 | +0.7 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Quinton Stringfellow Quinton Stringfellow | 00 | USA | 14.35 | w | +2.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||||
1 | Adrian Piperi Adrian Piperi ('99) | 99 | USA | 20.70 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Myles Kerner Myles Kerner | 00 | USA | 19.59 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Maxwell Otterdahl Maxwell Otterdahl ('01) | 01 | USA | 19.48 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Josh Sobota Josh Sobota | 00 | USA | 19.40 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Hayden Tobias Hayden Tobias ('01) | 01 | USA | 19.26 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Patrick Larrison Patrick Larrison ('99) | 99 | USA | 18.96 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Jeff Duensing Jeff Duensing ('01) | 01 | USA | 18.91 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Kevin Shubert Kevin Shubert ('01) | 01 | USA | 18.84 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Tyler Blalock Tyler Blalock ('98) | 98 | USA | 18.77 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Tarik Robinson-O'Hagan Tarik Robinson-O'Hagan ('03) | 03 | USA | 18.52 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Turner Washington Turner Washington ('99) | 99 | USA | 18.45 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Patrick Piperi Patrick Piperi | 00 | USA | 18.02 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Diego Trevino Diego Trevino | USA | 17.95 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Courtney Lawrence Courtney Lawrence ('99) | 99 | JAM | 17.91 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Djimon Gumbs Djimon Gumbs | 00 | IVB | 17.52 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Finale B 31.3. | 31.3. | ||||||||||||||||
1 | Trevor Otterdahl Trevor Otterdahl ('98) | 98 | USA | 18.63 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Matt Thomas Matt Thomas | USA | 18.59 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Grady Leonard Grady Leonard ('99) | 99 | USA | 18.37 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Daniel Viveros Daniel Viveros | 00 | USA | 18.59 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Tucker Smith Tucker Smith ('03) | 03 | USA | 18.08 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Nicholas Hardan Nicholas Hardan | USA | 17.72 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Elijah Barnes Elijah Barnes ('99) | 99 | USA | 17.65 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Clayton Hannula Clayton Hannula | USA | 17.63 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Gavin Beverage Gavin Beverage ('01) | 01 | USA | 17.27 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Joshua Miller Joshua Miller | USA | 16.87 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Danny Bryant Danny Bryant | USA | 16.41 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Carlos Aviles Carlos Aviles ('01) | 01 | ESA | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Dennis Ohene-Adu Dennis Ohene-Adu | 00 | CAN | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Zack Ramos Zack Ramos ('01) | 01 | USA | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 31.3. Finale A Finale | 31.3. | ||||||||||||||||
1 | Turner Washington Turner Washington ('99) | 99 | USA | 64.01 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Dallin Shurts Dallin Shurts ('96) | 96 | USA | 62.21 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Claudio Romero Claudio Romero | 00 | CHI | 61.30 | =SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Djimon Gumbs Djimon Gumbs | 00 | IVB | 61.21 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Sam Welsh Sam Welsh | 00 | USA | 60.82 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Aidan Elbettar Aidan Elbettar ('02) | 02 | USA | 59.91 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Iffy Joyner Iffy Joyner ('99) | 99 | USA | 58.49 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Alan De Falchi Alan De Falchi | 00 | BRA | 58.45 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Francois Prinsloo Francois Prinsloo ('01) | 01 | RSA | 57.29 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Anthony Harrison Anthony Harrison ('01) | 01 | USA | 57.20 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Maxwell Otterdahl Maxwell Otterdahl ('01) | 01 | USA | 55.68 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Sean Stavinoha Sean Stavinoha | USA | 54.72 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Josh Sobota Josh Sobota | 00 | USA | 54.32 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Jordan Johnson Jordan Johnson ('01) | 01 | USA | 53.88 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Gabriel Katches Gabriel Katches ('01) | 01 | USA | 53.26 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Mitchell Weber Mitchell Weber ('99) | 99 | USA | 51.01 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Nathanial Collier Nathanial Collier ('03) | 03 | USA | 48.39 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Finale B 31.3. | 31.3. | ||||||||||||||||
1 | Trevor Gunzell Trevor Gunzell ('02) | 02 | JAM | 59.26 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Devin Roberson Devin Roberson ('01) | 01 | USA | 57.83 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Kevin Grubbs Kevin Grubbs ('03) | 03 | USA | 57.73 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Jeremiah Nubbe Jeremiah Nubbe ('03) | 03 | CAN | 57.17 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Kevin Sakson Kevin Sakson | 00 | EST | 56.82 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Zach Gehm Zach Gehm | 00 | USA | 56.51 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Zach Gehm Zach Gehm | 00 | USA | 56.51 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Casey Helm Casey Helm ('03) | 03 | USA | 54.72 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Patrick Piperi Patrick Piperi | 00 | USA | 54.38 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Axel Tirado-Sanchez Axel Tirado-Sanchez ('02) | 02 | USA | 53.80 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Cam Jones Cam Jones | USA | 53.01 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Kaden Pastian Kaden Pastian ('03) | 03 | USA | 51.95 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Rece Rowan Rece Rowan | USA | 51.74 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Sebastian Löschner Sebastian Löschner | 00 | SWE | 51.55 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Skylar Coffey Skylar Coffey | USA | 50.46 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Tarajh Hudson Tarajh Hudson ('02) | 02 | BAH | 49.44 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Ethan Katzberg Ethan Katzberg ('02) | 02 | CAN | 77.12 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Alencar Pereira Alencar Pereira ('99) | 99 | BRA | 72.85 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Diego Del Real Diego Del Real ('94) | 94 | MEX | 72.84 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Erich Sullins Erich Sullins ('95) | 95 | USA | 71.85 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | José Manuel Padilla José Manuel Padilla ('96) | 96 | MEX | 70.36 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Kieran McKeag Kieran McKeag ('98) | 98 | USA | 69.79 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Trevor Otterdahl Trevor Otterdahl ('98) | 98 | USA | 69.73 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Jeremiah Nubbe Jeremiah Nubbe ('03) | 03 | CAN | 69.65 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Tarik Robinson-O'Hagan Tarik Robinson-O'Hagan ('03) | 03 | USA | 69.64 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Kade McCall Kade McCall ('02) | 02 | USA | 67.24 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Erik Ebel Erik Ebel ('99) | 99 | USA | 67.00 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Kyle Brown Kyle Brown ('01) | 01 | USA | 66.65 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Grady Leonard Grady Leonard ('99) | 99 | USA | 66.65 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Kristofer Emig Kristofer Emig | USA | 65.87 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Kyle Moison Kyle Moison ('01) | 01 | USA | 65.19 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Oleg Klykov Oleg Klykov ('99) | 99 | RUS | 64.52 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | John Murphy John Murphy | USA | 64.47 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Newlyn Stephenson Newlyn Stephenson ('99) | 99 | USA | 64.14 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Daniel Cope Daniel Cope | 00 | JAM | 62.75 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Shaun Kerry Shaun Kerry ('01) | 01 | GBR | 62.32 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Jabari Neal-Jackson Jabari Neal-Jackson | USA | 62.14 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
22 | Nick Hicks Nick Hicks | USA | 61.94 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
23 | Jacob Urban Jacob Urban | USA | 61.33 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
24 | William Gross IV William Gross IV | USA | 60.03 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Logan Coles Logan Coles ('02) | 02 | USA | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 31.3. Finale A Finale | 31.3. | ||||||||||||||||
1 | Keyshawn Strachan Keyshawn Strachan ('03) | 03 | BAH | 84.27 | NR | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Chinecherem Nnamdi Chinecherem Nnamdi ('02) | 02 | NGR | 79.98 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Curtis Thompson Curtis Thompson ('96) | 96 | USA | 79.29 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Tzuriel Pedigo Tzuriel Pedigo | 00 | USA | 77.61 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Cameron Bates Cameron Bates ('97) | 97 | USA | 76.07 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Ethan Dabbs Ethan Dabbs ('99) | 99 | USA | 74.87 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Devoux Deysel Devoux Deysel ('01) | 01 | RSA | 74.37 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Marc Minichello Marc Minichello | 00 | USA | 73.89 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Arthur Wiborg PetersenArthur Wiborg Petersen ('99) | 99 | DEN | 73.13 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Franck Di Sanza Franck Di Sanza | 00 | SUI | 72.03 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Marten Gasparini Marten Gasparini ('97) | 97 | ITA | 71.84 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Benji Phillips Benji Phillips ('98) | 98 | USA | 71.54 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Callan Saldutto Callan Saldutto ('02) | 02 | CAN | 69.41 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Matt Kraft Matt Kraft | USA | 63.41 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Jackson Rimes Jackson Rimes ('03) | 03 | USA | 62.21 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Finale B 30.3. | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Dash Sirmon Dash Sirmon ('04) | 04 | USA | 73.19 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | James McNaney James McNaney ('97) | 97 | USA | 69.10 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Trevor Hook Trevor Hook | USA | 68.49 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Zach Podraza Zach Podraza ('97) | 97 | USA | 68.23 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Mike Stein Mike Stein ('04) | 04 | USA | 68.01 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Rémi Rougetet Rémi Rougetet ('01) | 01 | FRA | 66.64 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Izac Canchola Izac Canchola | USA | 64.95 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Garrett Wade Garrett Wade | USA | 64.03 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Cole Crkvenac Cole Crkvenac ('04) | 04 | USA | 62.96 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Vitus Lei HansgaardVitus Lei Hansgaard ('01) | 01 | DEN | 60.13 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Hunter Longino Hunter Longino | USA | 60.09 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Tikamp 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Leo Neugebauer Leo Neugebauer | 00 | GER | 8478 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Peyton Bair Peyton Bair ('01) | 01 | USA | 7819 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Ben Barton Ben Barton | USA | 7699 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Alexander Jung Alexander Jung ('99) | 99 | GER | 7577 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Lee Walburn Lee Walburn | USA | 7323 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Joel McFarlane Joel McFarlane | 00 | GBR | 7230 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Kyle Sieracki Kyle Sieracki | USA | 6906 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Kelmen De Carvalho Kelmen De Carvalho ('02) | 02 | GER | 6866 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Isaiah Hudgens Isaiah Hudgens | USA | 6732 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M 4 x 100 m stafet 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||||
1 | LSU LSU | USA | 38.53 | ||||||||||||||
Brandon Hicklin, Dorian Camel, Da'Marcus Fleming, Godson Oghenebrume | |||||||||||||||||
2 | Iowa Iowa | USA | 38.70 | ||||||||||||||
Kalen Walker, Austin Kresley, Gratt Reed, Damoy Allen | |||||||||||||||||
3 | Tennessee Tennessee | USA | 38.85 | ||||||||||||||
T'Mars McCallum, Emmanuel Bynum, Nigel Green, Javonte Harding | |||||||||||||||||
4 | Clemson Clemson | USA | 38.87 | ||||||||||||||
Giano Roberts, Cameron Rose, Guinove Joanus, Wanya McCoy | |||||||||||||||||
5 | West Texas A&M West Texas A&M | USA | 38.92 | ||||||||||||||
Joseph Manu, Jerry Jakpa, Jalen Purcell, Isaac Botsio | |||||||||||||||||
6 | Louisville Louisville | USA | 39.15 | ||||||||||||||
Nolan Macklin, Sterling Warner, Cameron Miller, Isiah Pantiere | |||||||||||||||||
7 | Texas Tech Texas Tech | USA | 39.34 | ||||||||||||||
Terrence Jones Jr., Courtney Lindsey, Don'drea Swint, Jacolby Shelton | |||||||||||||||||
Indledende ? 1.4. | 1.4. | ||||||||||||||||
1 | LSU LSU | USA | 39.01 | ||||||||||||||
Brandon Hicklin, Dorian Camel, Da'Marcus Fleming, Godson Oghenebrume | |||||||||||||||||
2 | West Texas A&M West Texas A&M | USA | 39.56 | ||||||||||||||
Joseph Manu, Jerry Jakpa, Jalen Purcell, Isaac Botsio | |||||||||||||||||
3 | Louisville Louisville | USA | 39.65 | ||||||||||||||
Nolan Macklin, Sterling Warner, Cameron Miller, Isiah Pantiere | |||||||||||||||||
4 | Clemson Clemson | USA | 39.80 | ||||||||||||||
Giano Roberts, Cameron Rose, Guinove Joanus, Wanya McCoy | |||||||||||||||||
5 | TAMU-Commerce TAMU-Commerce | USA | 40.04 | ||||||||||||||
Fuseini Ibrahim, J.T. Smith, Cameron Macon, Delan Edwin | |||||||||||||||||
6 | Iowa Iowa | USA | 39.43 | ||||||||||||||
Kalen Walker, Austin Kresley, Gratt Reed, Damoy Allen | |||||||||||||||||
7 | Texas Tech Texas Tech | USA | 39.61 | ||||||||||||||
Terrence Jones Jr., Courtney Lindsey, Don'drea Swint, Jacolby Shelton | |||||||||||||||||
8 | Tennessee Tennessee | USA | 39.67 | ||||||||||||||
T'Mars McCallum, Emmanuel Bynum, Nigel Green, Javonte Harding | |||||||||||||||||
9 | Northwestern St. Northwestern Northwestern St. Northwestern | USA | 39.74 | ||||||||||||||
Zachaeus Beard, Destine Scott, Dylan Swain, Simon Wulff | |||||||||||||||||
10 | Texas State Texas State | USA | 39.74 | ||||||||||||||
Bervensky Pierre, Ashton Callahan, Daniel Harrold, Dominick Yancy | |||||||||||||||||
11 | Utsa Utsa | USA | 39.75 | ||||||||||||||
Antony Ma King Yeung, Brice Chabot, Trevion McCalla, Dennis Phillips | |||||||||||||||||
12 | Arizona State Arizona State | USA | 39.76 | ||||||||||||||
Trevin Moyer, Justin Robinson, Jeremiah Curry, Jalen Drayden | |||||||||||||||||
13 | Texas Texas | USA | 39.80 | ||||||||||||||
Daniel Garland, Nolton Shelvin, Caleb Hulbin, Marcellus Moore | |||||||||||||||||
14 | Louisiana Louisiana | USA | 39.88 | ||||||||||||||
Kashie Crockett, Trejun Jones, Gravois Chris, Jamhad Booth | |||||||||||||||||
15 | Georgia Georgia | USA | 39.89 | ||||||||||||||
Keshaun Black, Matthew Boling, Christopher Morales Williams, Elija Godwin | |||||||||||||||||
16 | Kentucky Kentucky | USA | 39.95 | ||||||||||||||
Langston Jackson, Kennedy Lightner, Brandon Miller, Jordan Anthony | |||||||||||||||||
17 | Miss State Miss State | USA | 40.01 | ||||||||||||||
Shamar Rose, Cameron Crump, Sema'J Daniels, Jordan Barrow | |||||||||||||||||
18 | Oklahoma Oklahoma | USA | 40.06 | ||||||||||||||
Carter Cukerstein, Josh Bour, Ala'Juwan Robinson, Nikaoli Williams | |||||||||||||||||
19 | Nebraska Nebraska | USA | 40.09 | ||||||||||||||
Garrett Kaalund, Kavion Kerr, Lorenzo Paissan, Jacob Hyde | |||||||||||||||||
20 | BYU BYU | USA | 40.26 | ||||||||||||||
Easton Bianchi, Dallin Draper, Spencer Carlile, Jared Davis | |||||||||||||||||
21 | North Texas North Texas | USA | 40.31 | ||||||||||||||
Zavion Langrin, Samir Williams, Tyler Walls, Karlington Anunagba | |||||||||||||||||
22 | Alabama Alabama | USA | 40.34 | ||||||||||||||
Jekovan Rhetta, Tarsis Orogot, Matthew Weaver, Clayton Elder | |||||||||||||||||
23 | Barton County CC Barton County CC | USA | 40.35 | ||||||||||||||
Elijah Mosley, Almond Small, Revon Williams, Aaron Charles | |||||||||||||||||
24 | Tcu Tcu | USA | 40.36 | ||||||||||||||
Emmanuel Ekong, Donnie James, Clinton Muunga, Gregory Sholars | |||||||||||||||||
25 | Carson-Newman Carson-Newman | USA | 40.37 | ||||||||||||||
Ashwin Jood, Devon Moore, Siphosethu Boya, Makanakaishe Charamba | |||||||||||||||||
26 | Ohio State Ohio State | USA | 40.40 | ||||||||||||||
Trey Gardette, Zidane Brown, Adrian Curry, Armani Modeste | |||||||||||||||||
27 | UCLA UCLA | USA | 40.42 | ||||||||||||||
Eric Allen Jr., Willington Wright, Ismail Turner, Myles Misener-Daley | |||||||||||||||||
28 | South Plains South Plains | USA | 40.43 | ||||||||||||||
Keontae Gaines, Cody Grant, Noah Lawson, Tajae Francis | |||||||||||||||||
29 | Grand Canyon Grand Canyon | USA | 40.46 | ||||||||||||||
Adam Knuff, Erin Brown, Mariano Hernandez, Kyle De Moica | |||||||||||||||||
30 | Kennesaw State Kennesaw State | USA | 40.59 | ||||||||||||||
Xavier Paris, Nicholas Mabilo, Aaron Goodwin, Tyriq Hussie | |||||||||||||||||
31 | Grand Valley St. Grand Valley St. | USA | 40.60 | ||||||||||||||
Antonio Passarelli, Jacody Sikora, Steven Harris, Myles Rhodes | |||||||||||||||||
M 4 x 200 m stafet 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||||
1 | Georgia Georgia | USA | 1:20.22 | ||||||||||||||
Keshaun Black, Matthew Boling, Christopher Morales Williams, Elija Godwin | |||||||||||||||||
2 | Texas Texas | USA | 1:20.97 | ||||||||||||||
Daniel Garland, Nolton Shelvin, Caleb Hulbin, Marcellus Moore | |||||||||||||||||
3 | Utsa Utsa | USA | 1:21.49 | ||||||||||||||
Michael Roth, Brice Chabot, Trevion McCalla, Dennis Phillips | |||||||||||||||||
Finale B 1.4. | 1.4. | ||||||||||||||||
1 | Abilene Christian Abilene Christian | USA | 1:23.69 | ||||||||||||||
Addison Franklin, Jared Williams, Matthew Mills, Jack Marshall | |||||||||||||||||
2 | Pittsburg St. Pittsburg St. | USA | 1:23.70 | ||||||||||||||
Bailey Stone, Xavier Carmichael, Braylen Brewer, AJ Evans | |||||||||||||||||
3 | BYU BYU | USA | 1:23.94 | ||||||||||||||
Eli Hazlett, Easton Bianchi, Landon Maxfield, Spencer Carlile | |||||||||||||||||
4 | Nebraska Nebraska | USA | 1:23.98 | ||||||||||||||
Jacob Hyde, Garrett Kaalund, Lorenzo Paissan, Kavion Kerr | |||||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||||
1 | Georgia Georgia | USA | 2:58.82 | ||||||||||||||
Elija Godwin, Matthew Boling, Caleb Cavanaugh, Will Sumner | |||||||||||||||||
1 | New Mexico JC New Mexico JC | USA | 3:02.68 | ||||||||||||||
Aymane El Haddaoui, Tapiwa Makarawu, Dyimond Walker, Takudzwa Chiyangwa | |||||||||||||||||
2 | Alabama Alabama | USA | 2:59.15 | ||||||||||||||
Khaleb McRae, Tarsis Orogot, Leander Forbes, Chris Robinson | |||||||||||||||||
2 | BYU BYU | USA | 3:03.19 | ||||||||||||||
Trey Jackson, Eli Hazlett, Jace Jensen, Josh Taylor | |||||||||||||||||
3 | UCLA UCLA | USA | 2:59.25 | ||||||||||||||
Matt Nortje, Willington Wright, Ismail Turner, Cameron Reynolds | |||||||||||||||||
3 | Kentucky Kentucky | USA | 3:04.01 | ||||||||||||||
Wayne Lawrence Jr, Kennedy Lightner, Justin Swann, Brian Faust | |||||||||||||||||
4 | Baylor Baylor | USA | 3:00.61 | ||||||||||||||
Kamden Jackson, Matthew Moorer, Dillon Bedell, Nathaniel Ezekiel | |||||||||||||||||
4 | LSU LSU | USA | 3:04.15 | ||||||||||||||
Dorian Camel, Sean Burrell, Aaron Smith, Ashton Hicks | |||||||||||||||||
5 | Arizona State Arizona State | USA | 3:01.38 | ||||||||||||||
Justin Robinson, Jeremiah Curry, Dubem Nwachukwu, Trevin Moyer | |||||||||||||||||
5 | New Mexico New Mexico | USA | 3:06.02 | ||||||||||||||
Brodie Young, Jovahn Williamson, Victor Akhalu, Jevon O'Bryant | |||||||||||||||||
6 | Oklahoma Oklahoma | USA | 3:02.88 | ||||||||||||||
Zarik Brown, Salim Epps, Richard Johnson, Muzuri Mattar | |||||||||||||||||
6 | Colorado Colorado | USA | 3:06.28 | ||||||||||||||
Tyler Williams, Ian Gilmore, Luke Dry, James Milholen | |||||||||||||||||
7 | Texas Texas | USA | 3:03.27 | ||||||||||||||
Brian Herron, John Rutledge, Caleb Hulbin, Jonathan Jones | |||||||||||||||||
7 | Louisville Louisville | USA | 3:06.44 | ||||||||||||||
Noah Carmichael, Isiah Pantiere, Cameron Miller, Robert Joseph | |||||||||||||||||
8 | Tennessee Tennessee | USA | 3:05.41 | ||||||||||||||
Clement Ducos, Emmanuel Bynum, Ja'Kwan Hale, Rasheeme Griffith | |||||||||||||||||
8 | Texas Texas | USA | 3:09.65 | ||||||||||||||
Kody Blackwood, Marcellus Moore, Nolton Shelvin, Chris Brinkley | |||||||||||||||||
9 | Clemson Clemson | USA | 3:06.41 | ||||||||||||||
D'Andre Anderson, Aman Thornton, Jevon Williams, Cameron Rose | |||||||||||||||||
Indledende ? 1.4. | 1.4. | ||||||||||||||||
1 | Kentucky Kentucky | USA | 3:04.48 | ||||||||||||||
Brian Faust, Brandon Miller, Wayne Lawrence Jr, Kennedy Lightner | |||||||||||||||||
2 | BYU BYU | USA | 3:05.29 | ||||||||||||||
Eli Hazlett, Josh Taylor, Jace Jensen, Trey Jackson | |||||||||||||||||
3 | Colorado Colorado | USA | 3:06.12 | ||||||||||||||
Tyler Williams, Ian Gilmore, Luke Dry, James Milholen | |||||||||||||||||
4 | New Mexico JC New Mexico JC | USA | 3:06.90 | ||||||||||||||
Aymane El Haddaoui, Tapiwa Makarawu, Dyimond Walker, Takudzwa Chiyangwa | |||||||||||||||||
5 | Ohio State Ohio State | USA | 3:07.07 | ||||||||||||||
Armani Modeste, Zidane Brown, Evan Matthews, Antonio Hanson | |||||||||||||||||
6 | Texas Texas | USA | 3:05.80 | ||||||||||||||
Chris Brinkley, Brian Herron, John Rutledge, Kody Blackwood | |||||||||||||||||
7 | New Mexico New Mexico | USA | 3:06.32 | ||||||||||||||
Brodie Young, Jovahn Williamson, Victor Akhalu, Jevon O'Bryant | |||||||||||||||||
8 | LSU LSU | USA | 3:06.53 | ||||||||||||||
Dorian Camel, Sean Burrell, Aaron Smith, Ashton Hicks | |||||||||||||||||
9 | Louisville Louisville | USA | 3:06.92 | ||||||||||||||
Noah Carmichael, Cameron Miller, Robert Joseph, Isiah Pantiere | |||||||||||||||||
10 | Texas State Texas State | USA | 3:07.16 | ||||||||||||||
Brian West, Taahir Kelly, Bervensky Pierre, Dominick Yancy | |||||||||||||||||
11 | SE Louisiana SE Louisiana | USA | 3:07.38 | ||||||||||||||
Jamie Omalla, Eugene Omalla, Omri Shiff, Agerian Jackson | |||||||||||||||||
12 | Miss State Miss State | USA | 3:07.42 | ||||||||||||||
Lee Eppie, Doval Simmonds, Tyrese Reid, Anthony Brodie | |||||||||||||||||
13 | South Plains South Plains | USA | 3:07.55 | ||||||||||||||
Houssam Hatib, Caio Alves, Evaldo Whitehorne, Kimar Farquharson | |||||||||||||||||
14 | California California | USA | 3:07.67 | ||||||||||||||
Isaiah Shaw, Josh Keller, Aiden Lippert, Henry Larkin | |||||||||||||||||
15 | Tcu Tcu | USA | 3:07.73 | ||||||||||||||
Donnie James, David Seete, Ryan Jordan, Destin Drummond | |||||||||||||||||
16 | Kansas Kansas | USA | 3:08.05 | ||||||||||||||
Ethan Fogle, Michael Joseph, Jameir Colbert, Grant Lockwood | |||||||||||||||||
17 | Oklahoma State Oklahoma State | USA | 3:08.75 | ||||||||||||||
Elijah Berry, Justin Smith, Justin Long, DeJuana McArthur | |||||||||||||||||
18 | Grand Canyon Grand Canyon | USA | 3:09.16 | ||||||||||||||
Mariano Hernandez, Ben Stratman, Bryson Benjamin, Erin Brown | |||||||||||||||||
19 | Nebraska Nebraska | USA | 3:09.26 | ||||||||||||||
Jacob Hyde, Garrett Kaalund, Niko Schultz, Nick Bryant | |||||||||||||||||
20 | Pittsburg St. Pittsburg St. | USA | 3:09.68 | ||||||||||||||
Sam Tudor, Bailey Stone, Nizar Alarahshun, Braylen Brewer | |||||||||||||||||
21 | West Texas A&M West Texas A&M | USA | 3:09.68 | ||||||||||||||
Ohdel James, Brien Pittman, Malick Diop, Quinton Sansing | |||||||||||||||||
22 | Iowa Western CC Iowa Western CC | USA | 3:09.92 | ||||||||||||||
Romario Northover, Tahj Hamm, Eseroghene Oguma, Jayden Brown | |||||||||||||||||
23 | Barton County CC Barton County CC | USA | 3:09.97 | ||||||||||||||
Elijah Mosley, Almond Small, Revon Williams, Fabian Campbell | |||||||||||||||||
24 | Purdue Purdue | USA | 3:10.60 | ||||||||||||||
Jahn Riley, Eric Young, Brett Otterbacher, Justin Becker | |||||||||||||||||
25 | Louisiana Louisiana | USA | 3:11.46 | ||||||||||||||
Nathan Fergusson, Javed Jones, Joseph Patterson, Antonio Hoyte-Small | |||||||||||||||||
26 | Princeton Princeton | USA | 3:11.65 | ||||||||||||||
William Doyle, Joey Gant, Anderson Dimon, Ibrahim Ayorinde | |||||||||||||||||
27 | Fort Hays St. Fort Hays St. | USA | 3:11.92 | ||||||||||||||
Hayden Albright, Philip Landrum, Ethan Lang, Nolan Churchman | |||||||||||||||||
28 | Kansas State Kansas State | USA | 3:12.53 | ||||||||||||||
Nicolas-Jean Moulin, Kyle Gale, Jack Pakkebier, Tim Lambert | |||||||||||||||||
29 | Iowa State Iowa State | USA | 3:12.72 | ||||||||||||||
Gus Langford, Cebastian Gentil, Darius Kipyego, Charlie Johnson | |||||||||||||||||
30 | Tarleton State Tarleton State | USA | 3:12.76 | ||||||||||||||
Canyun Staton, Brandon McKissick, Bailey Smotek, Alan Palmer | |||||||||||||||||
31 | Grand Valley St. Grand Valley St. | USA | 3:12.86 | ||||||||||||||
Ben Ireland, Jackson Blanchard, Fallou Gaye, Myles Rhodes | |||||||||||||||||
32 | Angelo State Angelo State | USA | 3:13.74 | ||||||||||||||
Emmett Seals, Charles Frimpong, Bossman Pinkrah, Oussama El Bouchayby | |||||||||||||||||
33 | Wichita State Wichita State | USA | 3:14.40 | ||||||||||||||
Joakim Généreux, Bryan Haney, RJ Hutchison, Justin Prinsloo | |||||||||||||||||
34 | UT-Arlington UT-Arlington | USA | 3:14.45 | ||||||||||||||
Adam Herrera, Jackson Cichon, Khalid Mendez, Jarvis Miles | |||||||||||||||||
35 | Auburn Auburn | USA | 3:14.90 | ||||||||||||||
Luke Roberts, Matthew Rainer, Lebron Bessick, John Stephens | |||||||||||||||||
36 | Jackson State Jackson State | USA | 3:14.94 | ||||||||||||||
Ivan Donaldson, Kaseem Ibraheem-Washington, Hanif Muhammad, Shawn Collins | |||||||||||||||||
37 | Northwestern St. Northwestern Northwestern St. Northwestern | USA | 3:15.02 | ||||||||||||||
Desmond Duncan, Destine Scott, Cyrus Jacobs Jr., Galen Loyd | |||||||||||||||||
38 | Loras Loras | USA | 3:15.81 | ||||||||||||||
Ted Kruse, Josh Smith, Mike Jasa, Matthew Kruse | |||||||||||||||||
K 100 m 1.4. Vind: +0.2 Finale A Finale | 1.4. | Vind: +0.2 | |||||||||||||||
1 | McKenzie Long McKenzie Long | 00 | USA | 11.00 | PB | ||||||||||||
2 | Anthaya Charlton Anthaya Charlton ('03) | 03 | BAH | 11.13 | PB | ||||||||||||
3 | Rosemary Chukwuma Rosemary Chukwuma ('01) | 01 | NGR | 11.21 | SB | ||||||||||||
4 | Iyana Gray Iyana Gray ('03) | 03 | USA | 11.25 | SB | ||||||||||||
5 | Thelma Davies Thelma Davies | 00 | USA | 11.29 | |||||||||||||
6 | Victoria Perrow Victoria Perrow ('03) | 03 | USA | 11.29 | PB | ||||||||||||
7 | Kennedy Blackmon Kennedy Blackmon ('99) | 99 | USA | 11.32 | SB | ||||||||||||
8 | Lia Love Lia Love ('02) | 02 | USA | 11.43 | |||||||||||||
Finale B 31.3. Vind: +2.1 | 31.3. | Vind: +2.1 | |||||||||||||||
1 | Tiffani rae Pittman Tiffani rae Pittman ('03) | 03 | USA | 11.45 | w | ||||||||||||
2 | Sadi Giles Sadi Giles | 00 | USA | 11.46 | w | ||||||||||||
3 | Madison Pippins Madison Pippins | USA | 11.51 | w | |||||||||||||
4 | Lauren Roy Lauren Roy | 00 | IRL | 11.66 | w | ||||||||||||
5 | Jordanae' Scott Jordanae' Scott | USA | 11.87 | w | |||||||||||||
6 | Grace Obour Grace Obour ('01) | 01 | GHA | 11.88 | w | ||||||||||||
7 | Makayla Sumrall Makayla Sumrall ('01) | 01 | USA | 12.01 | w | ||||||||||||
Finale C 31.3. Vind: +0.7 | 31.3. | Vind: +0.7 | |||||||||||||||
1 | Ockera Myrie Ockera Myrie ('99) | 99 | JAM | 11.53 | SB | ||||||||||||
2 | Kiyah Yeast Kiyah Yeast ('02) | 02 | USA | 11.62 | PB | ||||||||||||
3 | Taniya Looney Taniya Looney | USA | 11.66 | PB | |||||||||||||
4 | Ulanda Lewis Ulanda Lewis ('04) | 04 | VIN | 11.67 | |||||||||||||
5 | Gurode Rajer Gurode Rajer | USA | 11.72 | ||||||||||||||
6 | Maddy Doane Maddy Doane | USA | 11.94 | SB | |||||||||||||
7 | Capri Wilson Capri Wilson | USA | 11.99 | SB | |||||||||||||
8 | Kilani Harvey Kilani Harvey | USA | 12.08 | ||||||||||||||
9 | Leyone Smith Leyone Smith ('01) | 01 | JAM | 12.13 | SB | ||||||||||||
Finale D 31.3. Vind: +2.5 | 31.3. | Vind: +2.5 | |||||||||||||||
1 | Elise Unruh-Thomas Elise Unruh-Thomas | USA | 11.57 | w | |||||||||||||
2 | Hanna Dudley Hanna Dudley | USA | 11.68 | w | |||||||||||||
3 | Chelsea Tate Chelsea Tate | USA | 11.91 | w | |||||||||||||
4 | Olivia Jenkins Olivia Jenkins ('04) | 04 | USA | 11.93 | w | ||||||||||||
5 | Brianna Brand Brianna Brand ('03) | 03 | USA | 12.03 | w | ||||||||||||
6 | Kallie Morrison Kallie Morrison | USA | 12.04 | w | |||||||||||||
7 | Lauryn Ceasar Lauryn Ceasar | USA | 12.19 | w | |||||||||||||
8 | Brianna Taylor Brianna Taylor | USA | 12.26 | w | |||||||||||||
Finale E 31.3. Vind: +0.6 | 31.3. | Vind: +0.6 | |||||||||||||||
1 | Erin Kinney Erin Kinney ('01) | 01 | USA | 11.61 | |||||||||||||
2 | Aysha Shaheed Aysha Shaheed | USA | 11.72 | ||||||||||||||
3 | Trinity Bolden Trinity Bolden | USA | 11.78 | ||||||||||||||
4 | Vivette Green Vivette Green ('99) | 99 | USA | 11.79 | SB | ||||||||||||
5 | Eva Kubícková Eva Kubícková ('03) | 03 | CZE | 11.80 | SB | ||||||||||||
6 | Rachel Hall Rachel Hall | USA | 11.97 | ||||||||||||||
7 | Michaela Francois Michaela Francois ('03) | 03 | USA | 12.07 | |||||||||||||
8 | Faith Turner Faith Turner | USA | 12.09 | SB | |||||||||||||
Finale F 31.3. Vind: +2.9 | 31.3. | Vind: +2.9 | |||||||||||||||
1 | Tijuanique Morton Tijuanique Morton ('04) | 04 | SKN | 11.66 | w | ||||||||||||
2 | Anayah Washington Anayah Washington | USA | 11.91 | w | |||||||||||||
3 | Jada McBean Jada McBean | USA | 11.94 | w | |||||||||||||
4 | Jaelynn Williams Jaelynn Williams ('02) | 02 | USA | 12.00 | w | ||||||||||||
5 | Nia Grose Nia Grose ('04) | 04 | CAN | 12.08 | w | ||||||||||||
6 | Jada Green Jada Green ('01) | 01 | USA | 12.23 | w | ||||||||||||
Finale G 31.3. Vind: +0.4 | 31.3. | Vind: +0.4 | |||||||||||||||
1 | McKenzie Calloway McKenzie Calloway | USA | 11.67 | PB | |||||||||||||
2 | Mak'hi Falkquay Mak'hi Falkquay | USA | 11.72 | ||||||||||||||
3 | Columba Effiong Columba Effiong | USA | 11.76 | ||||||||||||||
4 | Kierra Yarbrough Kierra Yarbrough | USA | 11.93 | SB | |||||||||||||
5 | Victoria Byrd Victoria Byrd | USA | 12.13 | SB | |||||||||||||
6 | Alyson Davis Alyson Davis ('01) | 01 | USA | 12.22 | SB | ||||||||||||
Finale H 31.3. Vind: +0.1 | 31.3. | Vind: +0.1 | |||||||||||||||
1 | Ariyonna Augustine Ariyonna Augustine | 00 | USA | 11.71 | SB | ||||||||||||
2 | Darci Khan Darci Khan | 00 | USA | 11.76 | |||||||||||||
3 | Jayda Eckford Jayda Eckford | 00 | USA | 11.87 | PB | ||||||||||||
4 | Emelia Chatfield Emelia Chatfield ('01) | 01 | USA | 11.96 | PB | ||||||||||||
5 | Kaylyn Heath Kaylyn Heath | 00 | USA | 12.03 | |||||||||||||
6 | Annakay Maitland Annakay Maitland ('02) | 02 | JAM | 12.08 | SB | ||||||||||||
7 | McKenna Watson McKenna Watson | USA | 12.14 | ||||||||||||||
Finale I 31.3. Vind: +2.7 | 31.3. | Vind: +2.7 | |||||||||||||||
1 | Colleen Branch Colleen Branch ('04) | 04 | USA | 11.71 | w | ||||||||||||
2 | Mikeya Washington Mikeya Washington | USA | 11.73 | w | |||||||||||||
3 | Damazvia Dames Damazvia Dames | BAH | 11.76 | w | |||||||||||||
4 | Adriane Nwonumah Adriane Nwonumah ('04) | 04 | USA | 11.77 | w | ||||||||||||
5 | Amanda Obijiaku Amanda Obijiaku ('03) | 03 | ITA | 11.81 | w | ||||||||||||
6 | Trinity Rossum Trinity Rossum ('03) | 03 | USA | 11.83 | w | ||||||||||||
Finale J 31.3. Vind: +2.6 | 31.3. | Vind: +2.6 | |||||||||||||||
1 | Naiya Morgan Naiya Morgan | USA | 11.75 | w | |||||||||||||
2 | Taylor Smith Taylor Smith | USA | 11.77 | w | |||||||||||||
3 | Kayla Harrison Kayla Harrison | USA | 11.90 | w | |||||||||||||
4 | Jamiya Morgan Jamiya Morgan | USA | 11.91 | w | |||||||||||||
5 | Shakeria Bowra Shakeria Bowra | USA | 12.03 | w | |||||||||||||
Finale K 31.3. Vind: +0.8 | 31.3. | Vind: +0.8 | |||||||||||||||
1 | Leah Pettis Leah Pettis ('04) | 04 | USA | 11.76 | PB | ||||||||||||
2 | Kaleia Arrington Kaleia Arrington | USA | 12.04 | PB | |||||||||||||
3 | Maria Umoibang Maria Umoibang ('04) | 04 | NGR | 12.07 | =SB | ||||||||||||
4 | Joy Egwu Joy Egwu | USA | 12.09 | ||||||||||||||
5 | Camille Watson Camille Watson ('01) | 01 | CAN | 12.26 | PB | ||||||||||||
6 | Travasia Singletary Travasia Singletary | USA | 12.29 | PB | |||||||||||||
Finale L 31.3. Vind: +3.1 | 31.3. | Vind: +3.1 | |||||||||||||||
1 | De’ja Dade De’ja Dade | USA | 11.76 | w | |||||||||||||
2 | Danielle Thomas Danielle Thomas | USA | 12.06 | w | |||||||||||||
3 | Kiana Kebbi Kiana Kebbi | USA | 12.10 | w | |||||||||||||
4 | Chaniqua Tonge Chaniqua Tonge | USA | 12.13 | w | |||||||||||||
Finale M 31.3. Vind: +1.2 | 31.3. | Vind: +1.2 | |||||||||||||||
1 | Atena Rayson Atena Rayson ('02) | 02 | JAM | 11.83 | SB | ||||||||||||
2 | Judith Bediako Judith Bediako | USA | 11.86 | PB | |||||||||||||
3 | Samoya Neil Samoya Neil ('02) | 02 | JAM | 12.05 | SB | ||||||||||||
4 | Courtney Tatum Courtney Tatum | USA | 12.17 | SB | |||||||||||||
5 | Sileena Farrell Sileena Farrell ('03) | 03 | GBR | 12.21 | SB | ||||||||||||
Finale N 31.3. Vind: +5.2 | 31.3. | Vind: +5.2 | |||||||||||||||
1 | Bryah Davis Bryah Davis | USA | 11.85 | w | |||||||||||||
2 | Taryn Hankins Taryn Hankins ('01) | 01 | USA | 11.90 | w | ||||||||||||
3 | Dolita Shaw Dolita Shaw | 00 | GBR | 12.16 | w | ||||||||||||
4 | Cyncere Cunningham Cyncere Cunningham ('02) | 02 | USA | 12.18 | w | ||||||||||||
5 | Angelica Frederick Angelica Frederick | USA | 12.19 | w | |||||||||||||
6 | Julia Pattison Julia Pattison | USA | 12.20 | w | |||||||||||||
7 | Maya Smith Maya Smith | USA | 12.30 | w | |||||||||||||
Finale O 31.3. Vind: +3.0 | 31.3. | Vind: +3.0 | |||||||||||||||
1 | Emma Newbold Emma Newbold | USA | 11.92 | w | |||||||||||||
2 | Keyann Wilson Keyann Wilson | USA | 11.94 | w | |||||||||||||
3 | Aisha Johnson Aisha Johnson | BAH | 11.99 | w | |||||||||||||
4 | Hannah Foster Hannah Foster | USA | 12.17 | w | |||||||||||||
5 | Martina Stanchi Martina Stanchi ('99) | 99 | ITA | 12.25 | w | ||||||||||||
6 | Aysha Robinson Aysha Robinson | USA | 12.27 | w | |||||||||||||
Finale P 31.3. Vind: -0.3 | 31.3. | Vind: -0.3 | |||||||||||||||
1 | Faith Richardson Faith Richardson | USA | 11.98 | SB | |||||||||||||
2 | Kenya Coburn Kenya Coburn | USA | 12.06 | ||||||||||||||
3 | Boluwatife Akinwande Boluwatife Akinwande | USA | 12.11 | PB | |||||||||||||
4 | Emma Johnson Emma Johnson | USA | 12.11 | SB | |||||||||||||
5 | Anaiya Jones Anaiya Jones | USA | 12.28 | PB | |||||||||||||
Finale R 31.3. Vind: +1.1 | 31.3. | Vind: +1.1 | |||||||||||||||
1 | Alexis Pratt Alexis Pratt | USA | 12.08 | SB | |||||||||||||
Indledende heats | 31.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 31.3. Vind: +3.5 | 31.3. | Vind: +3.5 | |||||||||||||||
1 | McKenzie Long McKenzie Long | 00 | USA | 10.80 | w | ||||||||||||
2 | Anthaya Charlton Anthaya Charlton ('03) | 03 | BAH | 10.98 | w | ||||||||||||
3 | Iyana Gray Iyana Gray ('03) | 03 | USA | 11.02 | w | ||||||||||||
4 | Victoria Perrow Victoria Perrow ('03) | 03 | USA | 11.12 | w | ||||||||||||
5 | McKenzy Pierre-Webster McKenzy Pierre-Webster ('01) | 01 | CAN | 11.37 | w | ||||||||||||
6 | Deondra Green Deondra Green | 00 | CAN | 11.43 | w | ||||||||||||
Jacious Sears Jacious Sears ('01) | 01 | USA | DQ | w | |||||||||||||
Indledende 2 31.3. Vind: +5.5 | 31.3. | Vind: +5.5 | |||||||||||||||
1 | Kennedy Blackmon Kennedy Blackmon ('99) | 99 | USA | 11.23 | w | ||||||||||||
2 | LaSarah Hargrove LaSarah Hargrove ('01) | 01 | USA | 11.34 | w | ||||||||||||
3 | Tionna Brown Tionna Brown ('02) | 02 | USA | 11.48 | w | ||||||||||||
4 | Alyssa Colbert Alyssa Colbert ('03) | 03 | USA | 11.49 | w | ||||||||||||
5 | Adriana Tatum Adriana Tatum ('02) | 02 | USA | 11.52 | w | ||||||||||||
6 | Leah Belfield Leah Belfield | 00 | NZL | 11.62 | w | ||||||||||||
7 | Ashantai Bollers Ashantai Bollers ('02) | 02 | CAN | 11.67 | w | ||||||||||||
8 | Iantha Wright Iantha Wright | 00 | TTO | 11.76 | w | ||||||||||||
9 | Lyric Holman Lyric Holman | USA | 11.77 | w | |||||||||||||
Indledende 3 31.3. Vind: +2.8 | 31.3. | Vind: +2.8 | |||||||||||||||
1 | Rosemary Chukwuma Rosemary Chukwuma ('01) | 01 | NGR | 11.08 | w | ||||||||||||
2 | Nya Bussey Nya Bussey ('01) | 01 | USA | 11.30 | w | ||||||||||||
3 | Cecilia Tamayo Cecilia Tamayo ('97) | 97 | MEX | 11.31 | w | ||||||||||||
4 | Najhyiai Watson Najhyiai Watson ('04) | 04 | USA | 11.49 | w | ||||||||||||
5 | Amya Clarke Amya Clarke ('99) | 99 | SKN | 11.54 | w | ||||||||||||
6 | Milan Fields Milan Fields ('02) | 02 | USA | 11.54 | w | ||||||||||||
7 | Saran Kouyeth Saran Kouyeth | USA | 11.62 | w | |||||||||||||
8 | Kyndia Matlock Kyndia Matlock ('01) | 01 | USA | 12.12 | w | ||||||||||||
Lynelle Washington Lynelle Washington | USA | DNF | w | ||||||||||||||
Indledende 4 31.3. Vind: +1.7 | 31.3. | Vind: +1.7 | |||||||||||||||
1 | Thelma Davies Thelma Davies | 00 | USA | 11.19 | PB | ||||||||||||
2 | Lia Love Lia Love ('02) | 02 | USA | 11.21 | PB | ||||||||||||
3 | Lamaria Washington Lamaria Washington | USA | 11.42 | PB | |||||||||||||
4 | Bria Bullard Bria Bullard | USA | 11.44 | PB | |||||||||||||
5 | Tiana Wilson Tiana Wilson | 00 | USA | 11.47 | SB | ||||||||||||
6 | Jonae Cook Jonae Cook | USA | 11.54 | SB | |||||||||||||
7 | Joanne Reid Joanne Reid ('01) | 01 | JAM | 11.55 | SB | ||||||||||||
8 | Kennedi Sanders Kennedi Sanders ('03) | 03 | USA | 11.62 | SB | ||||||||||||
9 | Fredricka McKenzie Fredricka McKenzie ('99) | 99 | JAM | 11.88 | SB | ||||||||||||
Indledende 5 31.3. Vind: +6.5 | 31.3. | Vind: +6.5 | |||||||||||||||
1 | Kevona Davis Kevona Davis ('01) | 01 | JAM | 11.18 | w | ||||||||||||
2 | Yanique Dayle Yanique Dayle ('98) | 98 | JAM | 11.29 | w | ||||||||||||
3 | Ariane Linton Ariane Linton | USA | 11.38 | w | |||||||||||||
4 | Leah Bertrand Leah Bertrand ('02) | 02 | TTO | 11.40 | w | ||||||||||||
5 | Taylor Herbert Taylor Herbert | USA | 11.51 | w | |||||||||||||
6 | Jonah Ross Jonah Ross ('02) | 02 | USA | 11.65 | w | ||||||||||||
7 | Mikayla Hayes Mikayla Hayes | USA | 11.67 | w | |||||||||||||
8 | Camille Christopher Camille Christopher | 00 | USA | 11.72 | w | ||||||||||||
9 | Alicia Burnett Alicia Burnett ('02) | 02 | USA | 11.94 | w | ||||||||||||
K 200 m 1.4. Vind: +1.2 Finale A Finale | 1.4. | Vind: +1.2 | |||||||||||||||
1 | Gabby Thomas Gabby Thomas ('96) | 96 | USA | 22.46 | SB | ||||||||||||
2 | Lynna Irby-Jackson Lynna Irby-Jackson ('98) | 98 | USA | 22.71 | |||||||||||||
3 | Anavia Battle Anavia Battle ('99) | 99 | USA | 22.86 | SB | ||||||||||||
4 | Melissa Jefferson Melissa Jefferson ('01) | 01 | USA | 22.97 | SB | ||||||||||||
5 | Karimah Davis Karimah Davis ('98) | 98 | USA | 23.09 | SB | ||||||||||||
6 | Yanique Dayle Yanique Dayle ('98) | 98 | JAM | 23.28 | SB | ||||||||||||
7 | LaSarah Hargrove LaSarah Hargrove ('01) | 01 | USA | 23.55 | SB | ||||||||||||
Finale B 1.4. Vind: +1.5 | 1.4. | Vind: +1.5 | |||||||||||||||
1 | Ashanti Moore Ashanti Moore | 00 | JAM | 22.79 | PB | ||||||||||||
2 | Jacious Sears Jacious Sears ('01) | 01 | USA | 22.81 | PB | ||||||||||||
3 | Thelma Davies Thelma Davies | 00 | USA | 22.91 | SB | ||||||||||||
4 | Cecilia Tamayo Cecilia Tamayo ('97) | 97 | MEX | 23.07 | SB | ||||||||||||
5 | Kamaya Debose-Epps Kamaya Debose-Epps ('99) | 99 | USA | 23.17 | SB | ||||||||||||
6 | Camille Christopher Camille Christopher | 00 | USA | 23.88 | SB | ||||||||||||
Finale C 1.4. Vind: +0.3 | 1.4. | Vind: +0.3 | |||||||||||||||
1 | Sedrickia Wynn Sedrickia Wynn | USA | 23.10 | PB | |||||||||||||
2 | Lia Love Lia Love ('02) | 02 | USA | 23.23 | PB | ||||||||||||
3 | Kerris Roberts Kerris Roberts | USA | 23.34 | PB | |||||||||||||
4 | Nya Bussey Nya Bussey ('01) | 01 | USA | 23.38 | SB | ||||||||||||
5 | Shiann Salmon Shiann Salmon ('99) | 99 | JAM | 23.64 | PB | ||||||||||||
6 | Emelia Chatfield Emelia Chatfield ('01) | 01 | USA | 23.84 | |||||||||||||
K 800 m 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Valery Tobias Valery Tobias | 00 | USA | 2:03.59 | SB | ||||||||||||
2 | Brooke Jaworski Brooke Jaworski ('01) | 01 | USA | 2:05.37 | SB | ||||||||||||
3 | Honour Finley Honour Finley ('99) | 99 | USA | 2:05.75 | SB | ||||||||||||
4 | Kate Jendrezak Kate Jendrezak ('02) | 02 | USA | 2:08.43 | SB | ||||||||||||
5 | Alyssa Balandran Alyssa Balandran | USA | 2:08.80 | ||||||||||||||
6 | Alyssa Brewer Alyssa Brewer | 00 | USA | 2:09.30 | SB | ||||||||||||
7 | Kelly Moodry Kelly Moodry | USA | 2:10.73 | ||||||||||||||
Davicia Patterson Davicia Patterson | 00 | IRL | DNF | ||||||||||||||
Finale B 30.3. | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Rachel Helbling Rachel Helbling | USA | 2:07.60 | SB | |||||||||||||
2 | Makayla Clark Makayla Clark ('04) | 04 | USA | 2:08.28 | SB | ||||||||||||
3 | Taigen Galvan Taigen Galvan | USA | 2:08.34 | ||||||||||||||
4 | Fanny Arendt Fanny Arendt ('02) | 02 | LUX | 2:08.44 | SB | ||||||||||||
5 | Amity Ebarb Amity Ebarb | USA | 2:08.54 | PB | |||||||||||||
6 | Jasmin Muhammad-Graham Jasmin Muhammad-Graham ('01) | 01 | USA | 2:09.74 | |||||||||||||
7 | Victoria Robinson Victoria Robinson | USA | 2:11.62 | SB | |||||||||||||
8 | Adrena Mazzei Adrena Mazzei | USA | 2:11.69 | SB | |||||||||||||
K 1500 m 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Maddie Boreman Maddie Boreman | USA | 4:17.85 | PB | |||||||||||||
2 | Gracie Morris Gracie Morris | USA | 4:19.23 | ||||||||||||||
3 | Yasmin Austridge Yasmin Austridge | 00 | GBR | 4:19.48 | PB | ||||||||||||
4 | Yazmine Wright Yazmine Wright | USA | 4:19.79 | SB | |||||||||||||
5 | Jessica Rabius Jessica Rabius | 00 | USA | 4:26.87 | |||||||||||||
6 | Abrielle Jirele Abrielle Jirele | USA | 4:27.68 | SB | |||||||||||||
7 | Hannah Long Hannah Long ('97) | 97 | USA | 4:27.93 | SB | ||||||||||||
8 | Gene Coetzee Gene Coetzee ('02) | 02 | RSA | 4:28.24 | |||||||||||||
9 | Lena Lebrun Lena Lebrun ('01) | 01 | FRA | 4:28.84 | |||||||||||||
10 | Alexandra Weir Alexandra Weir ('01) | 01 | CAN | 4:33.38 | SB | ||||||||||||
Finale B 30.3. | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Callie Hardy Callie Hardy | USA | 4:25.93 | PB | |||||||||||||
2 | Sydney Burton Sydney Burton ('01) | 01 | USA | 4:28.54 | PB | ||||||||||||
3 | Madison Hulsey Madison Hulsey ('02) | 02 | USA | 4:30.94 | PB | ||||||||||||
4 | Hallie Porterfield Hallie Porterfield | USA | 4:30.97 | SB | |||||||||||||
5 | Tshwanelo Maruping Tshwanelo Maruping | 00 | RSA | 4:32.08 | PB | ||||||||||||
6 | Frances Luna Frances Luna | USA | 4:32.61 | ||||||||||||||
7 | Jacqueline Abanses Jacqueline Abanses ('01) | 01 | USA | 4:35.05 | SB | ||||||||||||
8 | Jocelyn Long Jocelyn Long | USA | 4:35.08 | SB | |||||||||||||
9 | Abbygail Balli Abbygail Balli | USA | 4:35.63 | SB | |||||||||||||
10 | Gillian Roeder Gillian Roeder | USA | 4:36.01 | SB | |||||||||||||
11 | Natasha Beijen Natasha Beijen | USA | 4:38.47 | PB | |||||||||||||
K 5000 m 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Florance Uwajeneza Florance Uwajeneza | RWA | 16:07.13 | PB | |||||||||||||
2 | Isabel Hebner Isabel Hebner | USA | 16:31.89 | SB | |||||||||||||
3 | Monica Hebner Monica Hebner ('99) | 99 | USA | 16:32.28 | PB | ||||||||||||
4 | Maddie Brown Maddie Brown | 00 | USA | 16:39.04 | SB | ||||||||||||
5 | Beth Ramos Beth Ramos | USA | 16:44.97 | SB | |||||||||||||
6 | Brynna McQuillen Brynna McQuillen | USA | 16:54.50 | PB | |||||||||||||
7 | Elizabeth Pickett Elizabeth Pickett ('04) | 04 | USA | 17:03.65 | PB | ||||||||||||
8 | Erika Freyhof Erika Freyhof ('98) | 98 | USA | 17:17.41 | SB | ||||||||||||
9 | Eva Jess Eva Jess ('03) | 03 | USA | 17:22.44 | SB | ||||||||||||
10 | Rebecca Dekay Rebecca Dekay ('01) | 01 | CAN | 17:23.43 | PB | ||||||||||||
11 | Sophia Leidner Sophia Leidner | USA | 17:24.57 | PB | |||||||||||||
Nia Clatworthy Nia Clatworthy ('02) | 02 | GBR | DNF | ||||||||||||||
Alexa Rodriguez Alexa Rodriguez | USA | DNF | |||||||||||||||
Irene Rono Irene Rono | USA | DNF | |||||||||||||||
K 10000 m 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Caitlin Wosika Caitlin Wosika ('99) | 99 | GBR | 35:57.19 | PB | ||||||||||||
2 | Lina Spjut Lina Spjut | USA | 36:12.14 | PB | |||||||||||||
3 | Mariana Martinez Mariana Martinez | 00 | MEX | 36:18.26 | PB | ||||||||||||
4 | Elsa Rijpstra Elsa Rijpstra | NED | 36:45.02 | SB | |||||||||||||
5 | KayCee Keller KayCee Keller ('02) | 02 | USA | 37:14.24 | |||||||||||||
6 | Jenna Howard Jenna Howard | USA | 37:25.15 | ||||||||||||||
7 | Quin Johnson Quin Johnson | USA | 37:31.20 | SB | |||||||||||||
8 | Mathilde Helms KjærMathilde Helms Kjær ('98) | 98 | DEN | 37:41.06 | SB | ||||||||||||
9 | Elizabeth Heffernan Elizabeth Heffernan | USA | 37:47.84 | PB | |||||||||||||
10 | Sorcha Moloney Sorcha Moloney ('99) | 99 | IRL | 37:50.73 | PB | ||||||||||||
11 | Caroline Karr Caroline Karr | USA | 37:58.51 | PB | |||||||||||||
Madeline Medina Madeline Medina | USA | DNF | |||||||||||||||
K 2000 m forh. 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Margaret Thompson Margaret Thompson ('05) | 05 | USA | 6:59.93 | PB | ||||||||||||
2 | Macy Wingard Macy Wingard ('07) | 07 | USA | 7:01.54 | PB | ||||||||||||
3 | Sara Morefield Sara Morefield | USA | 7:11.04 | SB | |||||||||||||
4 | Peyton Benson Peyton Benson | USA | 7:18.75 | PB | |||||||||||||
K 3000 m forh. 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Eleonora Curtabbi Eleonora Curtabbi ('97) | 97 | ITA | 10:02.60 | SB | ||||||||||||
2 | Hannah Stewart Hannah Stewart | USA | 10:19.23 | PB | |||||||||||||
3 | Ainhoa Brea Ainhoa Brea ('01) | 01 | ESP | 10:31.64 | PB | ||||||||||||
4 | Ella Chesnut Ella Chesnut | USA | 10:34.02 | PB | |||||||||||||
5 | Mackenzie Callahan Mackenzie Callahan ('99) | 99 | USA | 10:38.10 | SB | ||||||||||||
6 | Kelsie Vicknair Kelsie Vicknair | USA | 10:50.40 | SB | |||||||||||||
7 | Taya Skelton Taya Skelton | 00 | USA | 10:52.13 | SB | ||||||||||||
8 | Ariana Jimenez Ariana Jimenez | USA | 10:54.14 | ||||||||||||||
9 | Madelyn Dinneen Madelyn Dinneen | USA | 10:58.29 | ||||||||||||||
10 | Hannah Godwin Hannah Godwin ('03) | 03 | USA | 10:58.73 | SB | ||||||||||||
11 | Sarah Daniels Sarah Daniels | 00 | USA | 10:59.01 | SB | ||||||||||||
12 | Allyson Little Allyson Little ('03) | 03 | USA | 11:07.61 | SB | ||||||||||||
13 | Rachel Taylor Rachel Taylor | USA | 11:24.19 | SB | |||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 1.4. Vind: +2.0 Finale A Finale | 1.4. | Vind: +2.0 | |||||||||||||||
1 | Masai Russell Masai Russell | 00 | USA | 12.36 | PB | ||||||||||||
2 | Alia Armstrong Alia Armstrong | 00 | USA | 12.57 | SB | ||||||||||||
3 | Leah Phillips Leah Phillips ('02) | 02 | USA | 12.95 | |||||||||||||
4 | Darci Khan Darci Khan | 00 | USA | 12.96 | PB | ||||||||||||
5 | Shani'a Bellamy Shani'a Bellamy ('02) | 02 | USA | 13.14 | PB | ||||||||||||
6 | Keira Christie-Galloway Keira Christie-Galloway ('99) | 99 | CAN | 13.23 | SB | ||||||||||||
7 | Madison Langley-Walker Madison Langley-Walker ('99) | 99 | USA | 13.37 | PB | ||||||||||||
Indledende heats | 31.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 31.3. Vind: +3.4 | 31.3. | Vind: +3.4 | |||||||||||||||
1 | Oneka Wilson Oneka Wilson ('03) | 03 | JAM | 13.27 | w | ||||||||||||
2 | Jada Hicks Jada Hicks | 00 | USA | 13.31 | w | ||||||||||||
3 | Emelia Chatfield Emelia Chatfield ('01) | 01 | USA | 13.34 | w | ||||||||||||
4 | Demisha Roswell Demisha Roswell ('98) | 98 | JAM | 13.56 | w | ||||||||||||
5 | Shadajah Ballard Shadajah Ballard ('01) | 01 | USA | 13.77 | w | ||||||||||||
6 | Valissa Brown Valissa Brown ('02) | 02 | JAM | 13.86 | w | ||||||||||||
7 | Ayumi Kobayashi Ayumi Kobayashi ('01) | 01 | JPN | 14.15 | w | ||||||||||||
Kaya-Rae Dunbar Kaya-Rae Dunbar ('02) | 02 | USA | DNF | w | |||||||||||||
Indledende 2 31.3. Vind: +3.7 | 31.3. | Vind: +3.7 | |||||||||||||||
1 | Alia Armstrong Alia Armstrong | 00 | USA | 13.04 | w | ||||||||||||
2 | Yasmin Brooks Yasmin Brooks ('99) | 99 | USA | 13.35 | w | ||||||||||||
3 | Salieci Myles Salieci Myles ('02) | 02 | JAM | 13.43 | w | ||||||||||||
4 | Sedrickia Wynn Sedrickia Wynn | USA | 13.50 | w | |||||||||||||
5 | Corbin McLean Corbin McLean | 00 | USA | 13.64 | w | ||||||||||||
6 | Jane Livingston Jane Livingston ('01) | 01 | USA | 13.65 | w | ||||||||||||
7 | Grace Johnson Grace Johnson | USA | 13.68 | w | |||||||||||||
Indledende 3 31.3. Vind: +5.9 | 31.3. | Vind: +5.9 | |||||||||||||||
1 | Masai Russell Masai Russell | 00 | USA | 12.61 | w | ||||||||||||
2 | Darci Khan Darci Khan | 00 | USA | 13.02 | w | ||||||||||||
3 | Shani'a Bellamy Shani'a Bellamy ('02) | 02 | USA | 13.08 | w | ||||||||||||
4 | Jaiden Paris Jaiden Paris | USA | 13.16 | w | |||||||||||||
5 | Paige Magee Paige Magee ('02) | 02 | USA | 13.19 | w | ||||||||||||
6 | Jazlynn Shearer Jazlynn Shearer ('01) | 01 | USA | 13.31 | w | ||||||||||||
7 | Akiya Kollore Akiya Kollore | USA | 13.92 | w | |||||||||||||
Indledende 4 31.3. Vind: +3.9 | 31.3. | Vind: +3.9 | |||||||||||||||
1 | Ackera Nugent Ackera Nugent ('02) | 02 | JAM | 12.95 | w | ||||||||||||
2 | Madison Langley-Walker Madison Langley-Walker ('99) | 99 | USA | 13.14 | w | ||||||||||||
3 | Antoinette Van Der Merwe Antoinette Van Der Merwe ('01) | 01 | RSA | 13.25 | w | ||||||||||||
4 | Mathilde Coquillaud Salomon Mathilde Coquillaud Salomon | 00 | FRA | 13.90 | w | ||||||||||||
5 | Allysse Wade Allysse Wade | 00 | USA | 13.95 | w | ||||||||||||
6 | Naomi Krebs Naomi Krebs ('03) | 03 | GER | 14.24 | w | ||||||||||||
Indledende 5 31.3. Vind: +6.6 | 31.3. | Vind: +6.6 | |||||||||||||||
1 | Leah Phillips Leah Phillips ('02) | 02 | USA | 12.99 | w | ||||||||||||
2 | Keira Christie-Galloway Keira Christie-Galloway ('99) | 99 | CAN | 13.08 | w | ||||||||||||
3 | Charisma Taylor Charisma Taylor ('99) | 99 | BAH | 13.16 | w | ||||||||||||
4 | Kaylyn Hall Kaylyn Hall ('99) | 99 | CAN | 13.35 | w | ||||||||||||
5 | Aliyah Logan Aliyah Logan ('02) | 02 | CAN | 13.37 | w | ||||||||||||
6 | Adaobi Tabugbo Adaobi Tabugbo ('01) | 01 | USA | 13.52 | w | ||||||||||||
K 400 m hæk 31.3. Finale A Finale | 31.3. | ||||||||||||||||
1 | Shani'a Bellamy Shani'a Bellamy ('02) | 02 | USA | 55.96 | PB | ||||||||||||
2 | Jessica Wright Jessica Wright | 00 | USA | 55.98 | PB | ||||||||||||
3 | Lashanna Graham Lashanna Graham | 00 | JAM | 57.33 | |||||||||||||
4 | Daneesha Davidson Daneesha Davidson ('99) | 99 | USA | 57.48 | PB | ||||||||||||
5 | Paige Magee Paige Magee ('02) | 02 | USA | 57.91 | |||||||||||||
6 | Mariel Bruxvoort Mariel Bruxvoort ('99) | 99 | USA | 57.91 | |||||||||||||
7 | Alanah Yukich Alanah Yukich ('98) | 98 | AUS | 58.02 | |||||||||||||
8 | Ashonti Warner Ashonti Warner ('99) | 99 | USA | 58.73 | |||||||||||||
9 | Abbey Glynn Abbey Glynn ('01) | 01 | USA | 58.85 | |||||||||||||
Indledende heats | 30.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 30.3. | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Lashanna Graham Lashanna Graham | 00 | JAM | 57.17 | PB | ||||||||||||
2 | Mariel Bruxvoort Mariel Bruxvoort ('99) | 99 | USA | 57.18 | PB | ||||||||||||
3 | Madison Langley-Walker Madison Langley-Walker ('99) | 99 | USA | 58.20 | SB | ||||||||||||
4 | Jacy Pulse Jacy Pulse ('02) | 02 | USA | 58.25 | PB | ||||||||||||
5 | Ta'la Spates Ta'la Spates | USA | 59.49 | PB | |||||||||||||
6 | Mathilde Coquillaud Salomon Mathilde Coquillaud Salomon | 00 | FRA | 1:00.56 | SB | ||||||||||||
7 | Aleksandra Wołczak Aleksandra Wołczak ('03) | 03 | POL | 1:01.62 | SB | ||||||||||||
8 | Mary McKey Mary McKey | USA | 1:02.78 | SB | |||||||||||||
Indledende 2 30.3. | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Shani'a Bellamy Shani'a Bellamy ('02) | 02 | USA | 57.15 | SB | ||||||||||||
2 | Katie Martin Katie Martin | 00 | USA | 58.26 | SB | ||||||||||||
3 | Sydni Townsend Sydni Townsend | 00 | USA | 58.56 | SB | ||||||||||||
4 | Marie-Frédérique Poulin Marie-Frédérique Poulin ('99) | 99 | CAN | 59.19 | |||||||||||||
5 | Joy Abu Joy Abu ('99) | 99 | NGR | 59.74 | SB | ||||||||||||
6 | Nissi Kabongo Nissi Kabongo ('01) | 01 | USA | 1:00.23 | SB | ||||||||||||
7 | Lillian Kirry Lillian Kirry | USA | 1:00.27 | ||||||||||||||
Indledende 3 30.3. | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Paige Magee Paige Magee ('02) | 02 | USA | 57.49 | SB | ||||||||||||
2 | Abbey Glynn Abbey Glynn ('01) | 01 | USA | 57.90 | SB | ||||||||||||
3 | Jasmine Gryne Jasmine Gryne ('03) | 03 | USA | 59.15 | SB | ||||||||||||
4 | Annie Leszczynska Annie Leszczynska | 00 | AUS | 1:00.35 | SB | ||||||||||||
5 | Shelby West Shelby West ('98) | 98 | USA | 1:01.05 | |||||||||||||
6 | Adaeze Nwokike Adaeze Nwokike ('99) | 99 | NGR | 1:02.86 | SB | ||||||||||||
7 | Sharelle Samuel Sharelle Samuel | 00 | CAN | 1:03.50 | |||||||||||||
Indledende 4 30.3. | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Jessica Wright Jessica Wright | 00 | USA | 57.59 | SB | ||||||||||||
2 | Daneesha Davidson Daneesha Davidson ('99) | 99 | USA | 57.97 | |||||||||||||
3 | Ashonti Warner Ashonti Warner ('99) | 99 | USA | 58.01 | |||||||||||||
4 | Kyla Robinson-Hubbard Kyla Robinson-Hubbard | USA | 58.07 | PB | |||||||||||||
5 | Gabrielle Matthews Gabrielle Matthews ('02) | 02 | JAM | 58.88 | PB | ||||||||||||
6 | Terice Steen Terice Steen | 00 | JAM | 59.07 | PB | ||||||||||||
7 | Yasmin Brooks Yasmin Brooks ('99) | 99 | USA | 59.26 | SB | ||||||||||||
8 | Calisha Taylor Calisha Taylor ('02) | 02 | JAM | 1:00.54 | SB | ||||||||||||
9 | Simone Watkins Simone Watkins ('01) | 01 | USA | 1:01.49 | SB | ||||||||||||
Indledende 5 30.3. | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Alanah Yukich Alanah Yukich ('98) | 98 | AUS | 58.56 | |||||||||||||
2 | Moseiha Bridgen Moseiha Bridgen | USA | 59.49 | ||||||||||||||
3 | Gontse Morake Gontse Morake ('01) | 01 | RSA | 1:00.14 | SB | ||||||||||||
4 | Lexye Price Lexye Price | USA | 1:00.33 | SB | |||||||||||||
5 | Logan Neely Logan Neely ('03) | 03 | USA | 1:00.48 | SB | ||||||||||||
6 | K'Ja Talley K'Ja Talley | USA | 1:00.69 | SB | |||||||||||||
7 | Jada Van Standen Jada Van Standen ('03) | 03 | RSA | 1:01.11 | SB | ||||||||||||
8 | Mattie Rossi Mattie Rossi | USA | 1:01.36 | ||||||||||||||
K Højdespring 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||||
1 | Elena Kulichenko Elena Kulichenko ('02) | 02 | CYP | 1.90 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Rylee Anderson Rylee Anderson | 00 | USA | 1.82 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Daniella Anglin Daniella Anglin ('01) | 01 | JAM | 1.82 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Sanaa Barnes Sanaa Barnes | 00 | USA | 1.82 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Morgan Smalls Morgan Smalls ('02) | 02 | USA | 1.79 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Jenna Rogers Jenna Rogers ('02) | 02 | USA | 1.79 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Cierra Tidwell Cierra Tidwell ('01) | 01 | USA | 1.79 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Marleen Guerrero Marleen Guerrero | USA | 1.75 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Lai Yan Hei Lai Yan Hei ('02) | 02 | HKG | 1.75 | =SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Cheyla Scott Cheyla Scott ('05) | 05 | USA | 1.75 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Nissi Kabongo Nissi Kabongo ('01) | 01 | USA | 1.75 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Finale B 31.3. | 31.3. | ||||||||||||||||
1 | Claudina Diaz Castro Claudina Diaz Castro ('01) | 01 | MEX | 1.82 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Trinity Tomlinson Trinity Tomlinson | USA | 1.79 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Claire Moreau Claire Moreau | USA | 1.75 | =SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Angel Richmore Angel Richmore ('01) | 01 | SWE | 1.75 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Kylee Dimick Kylee Dimick | USA | 1.70 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Riley Masten Riley Masten | USA | 1.70 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Madison Yerigan Madison Yerigan ('98) | 98 | USA | 1.70 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Sydney Billington Sydney Billington | USA | 1.70 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Emma Nelson Emma Nelson | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Katrine Fjerbæk OlsenKatrine Fjerbæk Olsen ('01) | 01 | DEN | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Evelyn Lavielle Evelyn Lavielle ('03) | 03 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Soledad Jean Soledad Jean ('03) | 03 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Roschell Clayton Roschell Clayton ('01) | 01 | JAM | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Chloe Davis Chloe Davis | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Carly Haring Carly Haring | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Suzy Pace Suzy Pace | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Stangspring 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Mackenzie Hayward Mackenzie Hayward | 00 | USA | 4.15 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Jaidyn Garrett Jaidyn Garrett | USA | 4.15 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Amari Turner Amari Turner | USA | 4.00 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Bailee McCorkle Bailee McCorkle | USA | 4.00 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Ryleigh Redding Ryleigh Redding | USA | 4.00 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Abigail Kuhn Abigail Kuhn | USA | 4.00 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Kaleila Abrille Kaleila Abrille | USA | 4.00 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Kaeli Thompson Kaeli Thompson ('01) | 01 | USA | 3.85 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Jessica Bray Jessica Bray | USA | 3.85 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Rebekah Ross Rebekah Ross ('02) | 02 | USA | 3.85 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Ali Sahaida Ali Sahaida ('04) | 04 | USA | 3.85 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Hayley Horvath Hayley Horvath | 00 | USA | 3.85 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Sam Romano Sam Romano | USA | 3.85 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Madi Wulfekotter Madi Wulfekotter | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Allison Leigh Allison Leigh ('04) | 04 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Alex Potts Alex Potts | 00 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Olivia Cade Olivia Cade | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Længdespring 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||||
1 | Ackelia Smith Ackelia Smith ('02) | 02 | JAM | 6.57 | w | +2.2 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Synclair Savage Synclair Savage ('02) | 02 | USA | 6.53 | +1.0 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Anthaya Charlton Anthaya Charlton ('03) | 03 | BAH | 6.52 | w | +2.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Charisma Taylor Charisma Taylor ('99) | 99 | BAH | 6.41 | +0.7 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Tyra Gittens Tyra Gittens ('98) | 98 | TTO | 6.38 | +1.7 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Jasmine Akins Jasmine Akins | USA | 6.15 | w | +2.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Titiana Marsh Titiana Marsh ('99) | 99 | USA | 6.12 | w | +2.7 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Ore Adamson Ore Adamson ('01) | 01 | GBR | 6.04 | w | +2.6 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Velecia Williams Velecia Williams ('02) | 02 | JAM | 6.02 | +1.3 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Ella Rush Ella Rush ('04) | 04 | GBR | 5.95 | w | +2.9 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Shante Foreman Shante Foreman | USA | 5.94 | w | +2.8 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Miracle Ailes Miracle Ailes ('03) | 03 | USA | 5.91 | +1.4 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Darja Sopova Darja Sopova ('02) | 02 | LAT | 5.73 | +1.4 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
Ingeborg Grünwald Ingeborg Grünwald ('01) | 01 | AUT | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Janaya Jones Janaya Jones ('02) | 02 | USA | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Finale B 31.3. | 31.3. | ||||||||||||||||
1 | Olaia Gisela Becerril Olaia Gisela Becerril ('01) | 01 | ESP | 6.15 | w | +4.5 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Symone Washington Symone Washington | 00 | USA | 6.10 | w | +5.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Koi Johnson Koi Johnson | USA | 6.10 | +2.0 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Delaney Bahn Delaney Bahn | USA | 6.09 | w | +5.3 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Ijeoma Uche Ijeoma Uche ('99) | 99 | USA | 6.06 | w | +2.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Maricia Spence Maricia Spence | 00 | JAM | 6.04 | w | +2.5 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Shalom Olotu Shalom Olotu | USA | 6.04 | w | +3.8 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Prommyse Hoosier Prommyse Hoosier | 00 | USA | 6.00 | w | +4.2 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Hannah Morris Hannah Morris | USA | 5.98 | w | +3.9 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Jada Seaman Jada Seaman ('01) | 01 | USA | 5.95 | w | +3.6 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Jacqueline Pokuaah Jacqueline Pokuaah | GHA | 5.89 | w | +4.4 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Rodgers Anna Rodgers Anna | USA | 5.89 | +2.0 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Payton Kirk Payton Kirk | USA | 5.86 | w | +3.5 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Aaliyah Lindsay Aaliyah Lindsay ('02) | 02 | JAM | 5.68 | w | +5.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Taylor Smith Taylor Smith | USA | 5.65 | w | +3.2 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Trespring 31.3. Finale A Finale | 31.3. | ||||||||||||||||
1 | Ackelia Smith Ackelia Smith ('02) | 02 | JAM | 13.84 | +1.3 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Mikeisha Welcome Mikeisha Welcome | 00 | VIN | 13.63 | +2.0 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Titiana Marsh Titiana Marsh ('99) | 99 | USA | 13.61 | +2.0 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Eunice Ilunga Mbuyi Eunice Ilunga Mbuyi ('02) | 02 | FRA | 13.60 | +1.6 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Arianna Fisher Arianna Fisher | 00 | USA | 13.41 | +1.2 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Jamie Robinson Jamie Robinson | USA | 13.12 | -1.0 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Koi Johnson Koi Johnson | USA | 13.09 | +1.4 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Obamuwagun Onoara Obamuwagun Onoara ('99) | 99 | NGR | 13.04 | w | +2.8 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Destiny Lawrence Destiny Lawrence ('01) | 01 | USA | 12.90 | w | +2.8 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Tua-Talvikki Anttila Tua-Talvikki Anttila ('99) | 99 | FIN | 12.83 | +1.4 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Mara Häusler Mara Häusler ('99) | 99 | GER | 12.56 | +0.6 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Brya Brewer Brya Brewer ('03) | 03 | USA | 12.26 | w | +2.7 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
Darja Sopova Darja Sopova ('02) | 02 | LAT | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Finale B 31.3. | 31.3. | ||||||||||||||||
1 | Asha Fletcher Asha Fletcher | USA | 13.38 | w | +5.9 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Taylor Nelloms Taylor Nelloms | 00 | USA | 13.29 | w | +2.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Ieva Turķe Ieva Turķe ('98) | 98 | LAT | 13.21 | +1.8 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Daneesha Davidson Daneesha Davidson ('99) | 99 | USA | 13.10 | +1.5 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Amy Warren Amy Warren ('02) | 02 | USA | 12.97 | +1.4 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Euphenie Andre Euphenie Andre ('01) | 01 | USA | 12.91 | w | +3.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Jada Branch Jada Branch | 00 | USA | 12.89 | +1.7 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Mirieli Santos Mirieli Santos ('99) | 99 | BRA | 12.88 | +0.7 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Rhianna Phipps Rhianna Phipps ('01) | 01 | JAM | 12.84 | +2.0 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Agur Dwol Agur Dwol ('04) | 04 | USA | 12.73 | +1.0 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Kara Steele Kara Steele | USA | 12.71 | w | +2.2 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Suzan Ogunleye Suzan Ogunleye ('04) | 04 | USA | 12.67 | w | +2.5 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Christina Warren Christina Warren ('01) | 01 | USA | 12.66 | -0.6 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Busola Akinduro Busola Akinduro ('02) | 02 | CAN | 12.63 | w | +3.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Jordan Hardy Jordan Hardy ('03) | 03 | USA | 12.61 | -0.7 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Jasmine Akins Jasmine Akins | USA | 12.55 | -1.2 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Lotavia Brown Lotavia Brown | 00 | JAM | 12.54 | +1.4 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Ashley McElmurry Ashley McElmurry ('01) | 01 | USA | 12.44 | +1.1 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Ore Adamson Ore Adamson ('01) | 01 | GBR | 12.27 | w | +2.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Felicia Renelus Felicia Renelus | USA | 12.19 | w | +2.8 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Alba Cuns Alba Cuns ('04) | 04 | ESP | 12.04 | w | +2.7 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||||
1 | Rosa Ramírez Rosa Ramírez ('99) | 99 | DOM | 17.93 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Marilyn Nwora Marilyn Nwora ('01) | 01 | USA | 17.10 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Chelsea Igberaese Chelsea Igberaese ('99) | 99 | USA | 17.05 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Payden Montana Payden Montana ('99) | 99 | USA | 16.98 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Erna Sóley Gunnarsdóttir Erna Sóley Gunnarsdóttir | 00 | ISL | 16.96 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Cherisse Murray Cherisse Murray ('93) | 93 | TTO | 16.72 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | KeAyla Dove KeAyla Dove ('01) | 01 | USA | 16.62 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Jasmine Mitchell Jasmine Mitchell | 00 | USA | 16.51 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Maura Huwalt Maura Huwalt ('01) | 01 | USA | 16.38 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Zaresha Neal Zaresha Neal ('99) | 99 | USA | 16.15 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Ana da Silva Ana da Silva ('99) | 99 | BRA | 15.98 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Abby Moore Abby Moore ('99) | 99 | USA | 15.85 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Jalani Davis Jalani Davis ('01) | 01 | USA | 15.80 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Nu'u Tuilefano Nu'u Tuilefano | 00 | ASA | 15.60 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Finale B 31.3. | 31.3. | ||||||||||||||||
1 | Colette Uys Colette Uys | 00 | RSA | 16.81 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Kalynn Meyer Kalynn Meyer | USA | 16.32 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Malin Smith Malin Smith | 00 | USA | 16.02 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Danielle Sloley Danielle Sloley ('01) | 01 | JAM | 15.87 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Kat Moody Kat Moody | 00 | USA | 15.82 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Jhordyn Stallworth Jhordyn Stallworth ('01) | 01 | USA | 15.79 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Tedreauna Britt Tedreauna Britt | 00 | USA | 15.70 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Taylor Gorum Taylor Gorum ('99) | 99 | USA | 15.58 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Field Gatlin Field Gatlin | USA | 15.29 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Kiana Lowery Kiana Lowery | USA | 15.23 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Paige Low Paige Low ('01) | 01 | USA | 15.17 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Jessica Thompson Jessica Thompson | USA | 15.11 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Crystal Herpin Crystal Herpin ('03) | 03 | USA | 15.02 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Lacey Stringer Lacey Stringer | USA | 14.31 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Jaleisa Shaffer Jaleisa Shaffer | USA | 13.67 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||||
1 | Valarie Allman Valarie Allman ('95) | 95 | USA | 67.90 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Jade Whitfield Jade Whitfield ('02) | 02 | USA | 58.36 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Ashley Anumba Ashley Anumba ('99) | 99 | NGR | 57.52 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Faith Bender Faith Bender ('02) | 02 | USA | 57.06 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Kaia Harris Kaia Harris ('99) | 99 | USA | 56.93 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Emily March Emily March | 00 | USA | 56.61 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Micaela Hazlewood Micaela Hazlewood ('95) | 95 | USA | 56.50 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Kat Moody Kat Moody | 00 | USA | 54.67 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Michaelle Valentin Michaelle Valentin ('01) | 01 | HAI | 54.62 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Zaresha Neal Zaresha Neal ('99) | 99 | USA | 54.58 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Maura Huwalt Maura Huwalt ('01) | 01 | USA | 54.24 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Crystal Herpin Crystal Herpin ('03) | 03 | USA | 52.68 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Taylor Gorum Taylor Gorum ('99) | 99 | USA | 52.20 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Malin Smith Malin Smith | 00 | USA | 49.39 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Chelsea Igberaese Chelsea Igberaese ('99) | 99 | USA | 43.06 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
LyVante Su'emai LyVante Su'emai ('02) | 02 | AUS | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Finale B 1.4. | 1.4. | ||||||||||||||||
1 | Tedreauna Britt Tedreauna Britt | 00 | USA | 53.05 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Kiana Lowery Kiana Lowery | USA | 52.96 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Payden Montana Payden Montana ('99) | 99 | USA | 52.32 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Natalie Ramirez Natalie Ramirez | USA | 52.16 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Kristian Jackson Kristian Jackson | USA | 51.08 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Jalani Davis Jalani Davis ('01) | 01 | USA | 50.99 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Zoe Burleson Zoe Burleson ('02) | 02 | USA | 50.06 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Makayla Long Makayla Long | USA | 49.90 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Marie Forbes Marie Forbes ('01) | 01 | JAM | 49.69 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Samantha Callaway Samantha Callaway ('02) | 02 | GBR | 48.78 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Colette Uys Colette Uys | 00 | RSA | 47.93 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Ames Burton Ames Burton ('03) | 03 | USA | 47.33 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Lydia Knapp Lydia Knapp | USA | 46.24 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Julie Perez Julie Perez | USA | 46.21 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Meredith Adams Meredith Adams | USA | 45.82 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Destinee Rose-Haas Destinee Rose-Haas ('98) | 98 | USA | 45.71 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Jhordyn Stallworth Jhordyn Stallworth ('01) | 01 | USA | 45.13 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Madi Malone Madi Malone ('99) | 99 | USA | 68.45 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Kaila Butler Kaila Butler ('98) | 98 | CAN | 67.75 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Emma Robbins Emma Robbins | 00 | USA | 65.06 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Marie Forbes Marie Forbes ('01) | 01 | JAM | 64.91 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Elísabet Rut Rúnarsdóttir Elísabet Rut Rúnarsdóttir ('02) | 02 | ISL | 64.43 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Judith Essemiah Judith Essemiah | 00 | NED | 63.26 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Tara Simpson-Sullivan Tara Simpson-Sullivan | 00 | GBR | 62.49 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Chelsea Igberaese Chelsea Igberaese ('99) | 99 | USA | 62.39 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Chandler Hayden Chandler Hayden | 00 | USA | 62.37 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Tanessa Morris Tanessa Morris ('99) | 99 | CAN | 62.15 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Mayyi Mahama Mayyi Mahama | 00 | USA | 61.71 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Amanda Howe Amanda Howe | 00 | USA | 61.65 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Sydney Oberdiek Sydney Oberdiek ('99) | 99 | USA | 61.55 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Jalani Davis Jalani Davis ('01) | 01 | USA | 61.37 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Kassidy Gallagher Kassidy Gallagher | 00 | USA | 61.10 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Autavia Fluker Autavia Fluker ('97) | 97 | USA | 60.23 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Monique Hardy Monique Hardy ('01) | 01 | USA | 59.05 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Destinee Rose-Haas Destinee Rose-Haas ('98) | 98 | USA | 58.52 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Lydia Knapp Lydia Knapp | USA | 57.67 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
20 | Ana da Silva Ana da Silva ('99) | 99 | BRA | 55.47 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
21 | Carolina Daza Carolina Daza ('01) | 01 | COL | 54.25 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
22 | Kiana Lowery Kiana Lowery | USA | 51.17 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Jasmine Mitchell Jasmine Mitchell | 00 | USA | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Shey Taiwo Shey Taiwo ('99) | 99 | USA | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Samantha Kunza Samantha Kunza ('01) | 01 | USA | NM | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Spydkast 600 gram 31.3. Finale A Finale | 31.3. | ||||||||||||||||
1 | Valentina María Barrios Valentina María Barrios ('03) | 03 | COL | 56.00 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Sophia Rivera Sophia Rivera ('98) | 98 | PUR | 55.68 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Deisiane Teixiera Deisiane Teixiera | BRA | 55.65 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Casey Bogues Casey Bogues | USA | 53.80 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Federica Botter Federica Botter ('01) | 01 | ITA | 53.52 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Megan Albamonti Megan Albamonti ('01) | 01 | USA | 53.06 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Maddie Harris Maddie Harris | 00 | USA | 51.87 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Ashton Riner Ashton Riner ('99) | 99 | USA | 51.87 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Skylar Ciccolini Skylar Ciccolini ('01) | 01 | USA | 50.82 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Mirta Kulišić Mirta Kulišić | 00 | CRO | 50.70 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Rhema Otabor Rhema Otabor ('02) | 02 | BAH | 49.29 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Mickayla Van Der Westhuizen Mickayla Van Der Westhuizen ('04) | 04 | RSA | 47.42 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Maria Bienvenu Maria Bienvenu ('02) | 02 | USA | 47.37 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Julia Harisay Julia Harisay ('98) | 98 | USA | 47.11 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Atina Kamasi Atina Kamasi ('97) | 97 | SRB | 42.66 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Finale B 30.3. | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Sydney Juszczyk Sydney Juszczyk ('03) | 03 | CAN | 50.62 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Tamara Suša Tamara Suša ('99) | 99 | SRB | 48.05 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Marin Barras Marin Barras ('03) | 03 | USA | 47.57 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Erin McMeniman Erin McMeniman ('99) | 99 | USA | 47.30 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Blanche Beard Blanche Beard ('01) | 01 | USA | 46.07 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Jessica Thompson Jessica Thompson | USA | 45.58 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Laurel Bristow Laurel Bristow | USA | 45.34 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Shaniya Holley Shaniya Holley | USA | 45.19 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Haley Poole Haley Poole | USA | 44.88 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Elizabeth Korczak Elizabeth Korczak ('03) | 03 | GBR | 44.29 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Erin Zimmerman Erin Zimmerman ('99) | 99 | USA | 43.75 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Lauren McFall Lauren McFall | USA | 43.53 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Anna-Kay Clark Anna-Kay Clark ('01) | 01 | USA | 43.43 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Kaylee Clark Kaylee Clark ('03) | 03 | CAN | 42.01 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Christiana Ellina Christiana Ellina ('04) | 04 | CYP | 39.97 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Syvkamp 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Jadin O'Brien Jadin O'Brien ('02) | 02 | USA | 5942 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Kristīne Blaževiča Kristīne Blaževiča ('01) | 01 | LAT | 5683 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Sterling Lester Sterling Lester | 00 | USA | 5658 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Kaitlin Smith Kaitlin Smith ('99) | 99 | USA | 5657 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Kristen O'Handley Kristen O'Handley ('99) | 99 | CAN | 5652 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Alaina Brady Alaina Brady ('02) | 02 | USA | 5650 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Izzy Goudros Izzy Goudros ('03) | 03 | CAN | 5637 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Alix Still Alix Still | 00 | GBR | 5491 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Anneke Moersdorf Anneke Moersdorf | USA | 5409 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Dominique Biron Dominique Biron | USA | 5392 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Margot Temines Margot Temines | 00 | FRA | 5384 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Bryanna Craig Bryanna Craig ('04) | 04 | USA | 5320 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Ariel Pedigo Ariel Pedigo ('03) | 03 | USA | 5204 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Hanna-Mai Vaikla Hanna-Mai Vaikla ('97) | 97 | EST | 5057 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Alexandra Woodberry Alexandra Woodberry | 00 | USA | 5029 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Elise Hoel Ulseth Elise Hoel Ulseth ('99) | 99 | NOR | 4746 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Macy Owens Macy Owens | USA | 4572 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K 4 x 100 m stafet 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||||
1 | Texas Texas | USA | 42.00 | ||||||||||||||
Julien Alfred, Ezinne Abba, Rhasidat Adeleke, Kevona Davis | |||||||||||||||||
2 | Kentucky Kentucky | USA | 42.81 | ||||||||||||||
Victoria Perrow, Anthaya Charlton, Masai Russell, Karimah Davis | |||||||||||||||||
3 | LSU LSU | USA | 43.30 | ||||||||||||||
Alia Armstrong, Leah Phillips, Tionna Brown, Thelma Davies | |||||||||||||||||
4 | Ohio State Ohio State | USA | 43.66 | ||||||||||||||
Yanique Dayle, Nya Bussey, Alyssa Marsh, Leah Bertrand | |||||||||||||||||
5 | Ole Miss Ole Miss | USA | 43.84 | ||||||||||||||
Jaiden Paris, McKenzie Long, Jayda Eckford, Ariyonna Augustine | |||||||||||||||||
6 | Arkansas Arkansas | USA | 43.96 | ||||||||||||||
Ackera Nugent, Joanne Reid, Ariane Linton, Rosey Effiong | |||||||||||||||||
7 | Purdue Purdue | USA | 44.38 | ||||||||||||||
Kerris Roberts, Saran Kouyeth, Naomi Campbell, Camille Christopher | |||||||||||||||||
8 | Oklahoma Oklahoma | USA | 44.44 | ||||||||||||||
Eva Kubícková, Mikayla Hayes, Amanda Obijiaku, Kennedy Blackmon | |||||||||||||||||
9 | Alabama Alabama | USA | 44.94 | ||||||||||||||
Milan Fields, Amari Brown, Na'Taja Ballard, Amarachukwu Jecinta Obi | |||||||||||||||||
Indledende ? 1.4. | 1.4. | ||||||||||||||||
1 | Texas Texas | USA | 42.38 | ||||||||||||||
Julien Alfred, Ezinne Abba, Lanae-Tava Thomas, Kevona Davis | |||||||||||||||||
2 | Kentucky Kentucky | USA | 43.45 | ||||||||||||||
Victoria Perrow, Anthaya Charlton, Masai Russell, Karimah Davis | |||||||||||||||||
3 | Ohio State Ohio State | USA | 43.85 | ||||||||||||||
Yanique Dayle, Nya Bussey, Alyssa Marsh, Leah Bertrand | |||||||||||||||||
4 | LSU LSU | USA | 44.31 | ||||||||||||||
Alia Armstrong, Leah Phillips, Tionna Brown, Thelma Davies | |||||||||||||||||
5 | Purdue Purdue | USA | 45.51 | ||||||||||||||
Kerris Roberts, Saran Kouyeth, Naomi Campbell, Camille Christopher | |||||||||||||||||
6 | Arkansas Arkansas | USA | 43.98 | ||||||||||||||
Ackera Nugent, Joanne Reid, Ariane Linton, Rosey Effiong | |||||||||||||||||
7 | Ole Miss Ole Miss | USA | 43.99 | ||||||||||||||
Jaiden Paris, McKenzie Long, Jayda Eckford, Ariyonna Augustine | |||||||||||||||||
8 | Oklahoma Oklahoma | USA | 44.51 | ||||||||||||||
Eva Kubícková, Mikayla Hayes, Amanda Obijiaku, Kennedy Blackmon | |||||||||||||||||
9 | Alabama Alabama | USA | 44.53 | ||||||||||||||
Milan Fields, Amari Brown, Na'Taja Ballard, Amarachukwu Jecinta Obi | |||||||||||||||||
10 | Iowa Iowa | USA | 44.77 | ||||||||||||||
LaSarah Hargrove, Lia Love, Natalie Harris, Paige Magee | |||||||||||||||||
11 | West Texas A&M West Texas A&M | USA | 44.90 | ||||||||||||||
Jordanae' Scott, Leah Belfield, Alana Wilson, Deondra Green | |||||||||||||||||
12 | Louisville Louisville | USA | 45.03 | ||||||||||||||
Taylor Herbert, Kiyah Yeast, Tiriah Kelley, Synclair Savage | |||||||||||||||||
13 | South Plains South Plains | USA | 45.13 | ||||||||||||||
Success Umukoro, Corlasia Scott, Brandy Hall, Breanna Clarke | |||||||||||||||||
14 | Sam Houston Sam Houston | USA | 45.15 | ||||||||||||||
Jemia Goree, Gurode Rajer, Keshana Page, Anivea Gilbert | |||||||||||||||||
15 | Clemson Clemson | USA | 45.20 | ||||||||||||||
Oneka Wilson, Mercy Ntia-Obong, Ockera Myrie, Antoinette Van Der Merwe | |||||||||||||||||
16 | Tcu Tcu | USA | 45.21 | ||||||||||||||
Rachel Hall, Iyana Gray, Samarra Monrroy, Dreunna Washington | |||||||||||||||||
17 | Texas State Texas State | USA | 45.26 | ||||||||||||||
Anayah Washington, Sadi Giles, Kiana Rollins, Sedrickia Wynn | |||||||||||||||||
18 | Byu Byu | USA | 45.37 | ||||||||||||||
Adaobi Tabugbo, Marianne Barber, Jaslyn Gardner, Annalise Hart | |||||||||||||||||
19 | Georgia State Georgia State | USA | 45.42 | ||||||||||||||
Chelsea Tate, Camarii Tellis, Jada McBean, Blake Blakemore | |||||||||||||||||
20 | New Mexico St. New Mexico St. | USA | 45.47 | ||||||||||||||
Sierra Brewer, Jhana Downie, Terice Steen, Aliyah Logan | |||||||||||||||||
21 | South Dakota South Dakota | USA | 45.53 | ||||||||||||||
Erin Kinney, Annalee Robinson, Samoya Neil, Hannah Young | |||||||||||||||||
22 | UT-Arlington UT-Arlington | USA | 45.63 | ||||||||||||||
Mikeya Washington, Adeyemi Talabi, Tatiyana Terrell, Madison Pippins | |||||||||||||||||
23 | Northern Arizona Northern Arizona | USA | 45.79 | ||||||||||||||
Alyssa Colbert, Kyairra Reigh, Kenya Coburn, LiNay Perry | |||||||||||||||||
24 | Ucla Ucla | USA | 45.82 | ||||||||||||||
Naomi Johnson, McKenzy Pierre-Webster, Aly Conyers, Trinity Rossum | |||||||||||||||||
25 | Washington St. Washington St. | USA | 45.88 | ||||||||||||||
Maribel Caicedo, Elise Unruh-Thomas, Jasneet Nijjar, Skyler Walton | |||||||||||||||||
26 | Louisiana Louisiana | USA | 45.90 | ||||||||||||||
Kennedy London, Ta'la Spates, Mari Robinson, Kiana Foster | |||||||||||||||||
27 | William Carey William Carey | USA | 45.93 | ||||||||||||||
Tyeese Smith, Fredricka McKenzie, Salieci Myles, Macheada Linton | |||||||||||||||||
28 | Northwestern St. Northwestern St. | USA | 46.09 | ||||||||||||||
Aarika Lister, Lynelle Washington, Vanessa Baldé, Maygan Shaw | |||||||||||||||||
29 | Miss State Miss State | USA | 46.20 | ||||||||||||||
McKenzie Calloway, Kamaya Debose-Epps, Nykah Smith, Jessicka Woods | |||||||||||||||||
30 | Wichita State Wichita State | USA | 46.98 | ||||||||||||||
Faith Turner, Sams Zarrey, Sydney Johnson, Savannah Simmons | |||||||||||||||||
31 | Abilene Christian Abilene Christian | USA | 47.13 | ||||||||||||||
D'anna Smith, Payton Kirk, Hannah Foster, Savannah Walker | |||||||||||||||||
New Mexico New Mexico | USA | DQ | |||||||||||||||
Rebecca Grieve, McKenna Watson, Tia Holmes, María Cisneros | |||||||||||||||||
Georgia Georgia | USA | DQ | |||||||||||||||
Kaila Jackson, Autumn Wilson, Brandee Presley, Kenondra Davis | |||||||||||||||||
Georgia Southern Georgia Southern | USA | DQ | |||||||||||||||
Kennedy Hood, Najhyiai Watson, Imani Moore, Montserrat Rodriguez-Ejarque | |||||||||||||||||
Howard Howard | USA | DNF | |||||||||||||||
Darci Khan, De’ja Dade, Lamaria Washington, Tiffani rae Pittman | |||||||||||||||||
Texas Tech Texas Tech | USA | DNF | |||||||||||||||
Demisha Roswell, Kiah Dubarry-Gay, Rosemary Chukwuma, Serena Clark | |||||||||||||||||
Western Texas College Western Texas College | USA | DNF | |||||||||||||||
Shackelia Green, Grace Obour, Anurika Sinclair, Jayslynn Reyes | |||||||||||||||||
K 4 x 200 m stafet 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||||
1 | Texas Texas | USA | 1:28.05 | ||||||||||||||
Julien Alfred, Rhasidat Adeleke, Lanae-Tava Thomas, Kevona Davis | |||||||||||||||||
2 | Baylor Baylor | USA | 1:31.77 | ||||||||||||||
Bria Bullard, Mariah Ayers, Kavia Francis, Imaobong Nse Uko | |||||||||||||||||
3 | Kentucky Kentucky | USA | 1:34.53 | ||||||||||||||
Dajour Miles, Shadajah Ballard, Iantha Wright, Reynei Wallace | |||||||||||||||||
Georgia Georgia | USA | DQ | |||||||||||||||
Kaila Jackson, Autumn Wilson, Aaliyah Butler, Kenondra Davis | |||||||||||||||||
Finale B 1.4. | 1.4. | ||||||||||||||||
1 | Tennessee Tennessee | USA | 1:34.64 | ||||||||||||||
Charisma Taylor, Kyla Robinson-Hubbard, Jonah Ross, Suzan Ogunleye | |||||||||||||||||
2 | Georgia State Georgia State | USA | 1:35.34 | ||||||||||||||
Chelsea Tate, Camarii Tellis, Imani Flanagan, Shadae Worrell | |||||||||||||||||
Finale C 1.4. | 1.4. | ||||||||||||||||
1 | Howard Howard | USA | 1:34.78 | ||||||||||||||
Tiffani rae Pittman, Lamaria Washington, Kiya Lawson, De’ja Dade | |||||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||||
1 | Texas Texas | USA | 3:23.27 | ||||||||||||||
Lanae-Tava Thomas, Kennedy Simon, Julien Alfred, Rhasidat Adeleke | |||||||||||||||||
1 | Arkansas Arkansas | USA | 3:29.96 | ||||||||||||||
Paris Peoples, Rosey Effiong, Joanne Reid, Britton Wilson | |||||||||||||||||
2 | Arkansas Arkansas | USA | 3:24.45 | ||||||||||||||
Paris Peoples, Rosey Effiong, Joanne Reid, Britton Wilson | |||||||||||||||||
2 | Howard Howard | USA | 3:31.24 | ||||||||||||||
Jessica Wright, Aniya Woodruff, Tiffani rae Pittman, Kiya Lawson | |||||||||||||||||
3 | Ohio State Ohio State | USA | 3:28.43 | ||||||||||||||
Bryannia Murphy, Alyssa Marsh, Yanique Dayle, Jaydan Wood | |||||||||||||||||
3 | Texas Texas | USA | 3:31.28 | ||||||||||||||
Kevona Davis, Rachel Helbling, Brooke Jaworski, Valery Tobias | |||||||||||||||||
4 | Ucla Ucla | USA | 3:30.70 | ||||||||||||||
Aly Conyers, Maddy Doane, McKenzy Pierre-Webster, Naomi Johnson | |||||||||||||||||
4 | Alabama Alabama | USA | 3:33.12 | ||||||||||||||
Na'Taja Ballard, Chanice Spicer, Amari Brown, Amarachukwu Jecinta Obi | |||||||||||||||||
5 | Georgia Georgia | USA | 3:31.35 | ||||||||||||||
Aaliyah Butler, Zoe Pollock, Dominique Mustin, Haley Tate | |||||||||||||||||
5 | Purdue Purdue | USA | 3:33.41 | ||||||||||||||
K'Ja Talley, Saran Kouyeth, Cierra Williams, Jaylie Lohmeyer | |||||||||||||||||
6 | LSU LSU | USA | 3:31.80 | ||||||||||||||
Ella Onojuvwewo, Michaela Rose, Leah Phillips, Hannah Douglas | |||||||||||||||||
6 | Auburn Auburn | USA | 3:34.31 | ||||||||||||||
Abasiono Akpan, Arianna Sharpe, Amirah Sharpe, Ashantae Harvey | |||||||||||||||||
7 | Baylor Baylor | USA | 3:33.34 | ||||||||||||||
Mariah Ayers, Imaobong Nse Uko, Gontse Morake, Lily Williams | |||||||||||||||||
7 | New Mexico JC New Mexico JC | USA | 3:35.95 | ||||||||||||||
Michaliliah Vassell, Deshanya Skeete, Calisha Taylor, Lacarthea Cooper | |||||||||||||||||
8 | Kentucky Kentucky | USA | 3:36.63 | ||||||||||||||
8 | South Plains South Plains | USA | 3:39.45 | ||||||||||||||
Safhia Hinds, Success Umukoro, Leticia De Oliveira, Rushana Dwyer | |||||||||||||||||
9 | Texas Tech Texas Tech | USA | 3:40.97 | ||||||||||||||
Kiah Dubarry-Gay, Zarie Dumas, Serena Clark, Le-Taija Jackson | |||||||||||||||||
Indledende ? 1.4. | 1.4. | ||||||||||||||||
1 | Texas Texas | USA | 3:31.20 | ||||||||||||||
Rachel Helbling, Kennedy Simon, Lanae-Tava Thomas, Ezinne Abba | |||||||||||||||||
2 | Arkansas Arkansas | USA | 3:31.46 | ||||||||||||||
Daszay Freeman, Katie McCune, Nickisha Pryce, Amber Anning | |||||||||||||||||
3 | Auburn Auburn | USA | 3:35.07 | ||||||||||||||
Abasiono Akpan, Arianna Sharpe, Amirah Sharpe, Ashantae Harvey | |||||||||||||||||
4 | Alabama Alabama | USA | 3:35.10 | ||||||||||||||
Na'Taja Ballard, Amarachukwu Jecinta Obi, Amari Brown, Chanice Spicer | |||||||||||||||||
5 | New Mexico JC New Mexico JC | USA | 3:37.34 | ||||||||||||||
Michaliliah Vassell, Deshanya Skeete, Calisha Taylor, Lacarthea Cooper | |||||||||||||||||
6 | Iowa State Iowa State | USA | 3:35.58 | ||||||||||||||
Bria Barnes, Zakiyah Amos, Rachel Joseph, Makayla Clark | |||||||||||||||||
7 | Howard Howard | USA | 3:35.95 | ||||||||||||||
Jessica Wright, Aniya Woodruff, Kiya Lawson, Kaya-Rae Dunbar | |||||||||||||||||
8 | Purdue Purdue | USA | 3:36.12 | ||||||||||||||
K'Ja Talley, Saran Kouyeth, Cierra Williams, Taliyah Booker | |||||||||||||||||
9 | South Plains South Plains | USA | 3:37.22 | ||||||||||||||
Safhia Hinds, Success Umukoro, Leticia De Oliveira, Rushana Dwyer | |||||||||||||||||
10 | Clemson Clemson | USA | 3:37.77 | ||||||||||||||
Courtney Williams, Lashanna Graham, Kayan Green, Ken'naria Gadson | |||||||||||||||||
11 | Angelo State Angelo State | USA | 3:38.64 | ||||||||||||||
Shiean Walters, Zykia McDaniel, Maricia Spence, Shadae Findley | |||||||||||||||||
12 | Tcu Tcu | USA | 3:38.81 | ||||||||||||||
Samarra Monrroy, Dreunna Washington, Emma Seetoo, Kiana Banks | |||||||||||||||||
13 | New Mexico St. New Mexico St. | USA | 3:39.39 | ||||||||||||||
Terice Steen, Jhana Downie, T'erica Boyd, Jahnya Hill | |||||||||||||||||
14 | West Texas A&M West Texas A&M | USA | 3:39.96 | ||||||||||||||
Corrssia Perry, Alana Wilson, Moillet Kouakou, Jordan Brown | |||||||||||||||||
15 | Northwestern St. Northwestern St. | USA | 3:40.11 | ||||||||||||||
Vanessa Baldé, Sian Weller, Maygan Shaw, Sanaria Butler | |||||||||||||||||
16 | New Mexico New Mexico | USA | 3:40.34 | ||||||||||||||
Aleksandra Wołczak, Annie Leszczynska, Logan Neely, Rebecca Grieve | |||||||||||||||||
17 | Oklahoma State Oklahoma State | USA | 3:40.73 | ||||||||||||||
Tori Ortiz, Ansley Scott, Yasmine Johnson, Kalaya Ali | |||||||||||||||||
18 | Byu Byu | USA | 3:41.69 | ||||||||||||||
Marianne Barber, Dolita Shaw, Annalise Hart, Brilee Pontius | |||||||||||||||||
19 | Loras Loras | USA | 3:41.95 | ||||||||||||||
Marion Edwards, Gabrielle Noland, Stevie Lambe, Alyssa Pfadenhauer | |||||||||||||||||
20 | Sam Houston Sam Houston | USA | 3:43.07 | ||||||||||||||
Amaya Kennison-Jenkins, Dynasty McClennon, Jemia Goree, Jackeria Woodkins | |||||||||||||||||
21 | Louisville Louisville | USA | 3:43.34 | ||||||||||||||
Katie Martin, Jourdin Edwards, McKenzie Bell, Taylor Herbert | |||||||||||||||||
22 | Eastern Michigan Eastern Michigan | USA | 3:44.44 | ||||||||||||||
Angel Gazaway, Mair Edwards, Chevonne Wheeler, Noriah-Kathrin Johnson | |||||||||||||||||
23 | UT-Arlington UT-Arlington | USA | 3:44.70 | ||||||||||||||
Shelby West, Zaire Moore, Glódís Edda Þuríðardóttir, Tatiyana Terrell | |||||||||||||||||
24 | Nevada Nevada | USA | 3:44.99 | ||||||||||||||
Alia Scott, Jana Lakner, Annakay Maitland, Endya Scott | |||||||||||||||||
25 | Oregon State Oregon State | USA | 3:45.16 | ||||||||||||||
Adael Scatena, Paige Sefried, Jada Hurley, Taylor Weidinger | |||||||||||||||||
26 | Tamu-Commerce Tamu-Commerce | USA | 3:45.32 | ||||||||||||||
Naomi Ndukwe, Maia Maury, Francesca Aquilino, Maryana Shostak | |||||||||||||||||
27 | South Dakota South Dakota | USA | 3:45.52 | ||||||||||||||
Annalee Robinson, Madison Jochum, Hannah Young, Jacy Pulse | |||||||||||||||||
28 | Louisiana Louisiana | USA | 3:45.63 | ||||||||||||||
Ta'la Spates, Moseiha Bridgen, Lawryn Noel, Alexandra Johnson | |||||||||||||||||
29 | UMass Amherst UMass Amherst | USA | 3:45.64 | ||||||||||||||
Katy Nippert, Daniella Pierre, Sadai Headley-Mawasi, Lillian Kirry | |||||||||||||||||
K Stangspring 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||||
1 | Bridget Williams Bridget Williams ('96) | 96 | USA | 4.36 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Emily Grove Emily Grove ('93) | 93 | USA | 4.36 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Sydney Walter Sydney Walter ('93) | 93 | USA | 4.36 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Sophie Gutermuth Sophie Gutermuth ('92) | 92 | USA | 4.36 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Rachel Baxter Rachel Baxter ('99) | 99 | USA | 4.36 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Jill Marois Jill Marois ('94) | 94 | USA | 4.21 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Marissa Kalsey Marissa Kalsey ('94) | 94 | USA | 4.21 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Chinne Okoronkwo Chinne Okoronkwo ('97) | 97 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M 100 m 1.4. Vind: +1.8 Finale A Finale | 1.4. | Vind: +1.8 | |||||||||||||||
1 | Will Henderson Will Henderson ('05) | 05 | USA | 10.45 | |||||||||||||
2 | Xavier Butler Xavier Butler | USA | 10.57 | PB | |||||||||||||
3 | Germain Mata Germain Mata ('06) | 06 | USA | 10.60 | PB | ||||||||||||
4 | Micah Bell Micah Bell | USA | 10.62 | =SB | |||||||||||||
5 | Austen Diggs Austen Diggs ('06) | 06 | USA | 10.64 | |||||||||||||
6 | Kaden Lewis Kaden Lewis ('05) | 05 | USA | 10.67 | |||||||||||||
7 | Marcus Brown Marcus Brown ('05) | 05 | USA | 10.71 | PB | ||||||||||||
8 | Brett Maya Brett Maya | USA | 10.72 | ||||||||||||||
9 | Jeremy Henderson Jeremy Henderson ('05) | 05 | USA | 10.89 | PB | ||||||||||||
Indledende heats | 31.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 31.3. Vind: +1.5 | 31.3. | Vind: +1.5 | |||||||||||||||
1 | Will Henderson Will Henderson ('05) | 05 | USA | 10.44 | PB | ||||||||||||
2 | Austen Diggs Austen Diggs ('06) | 06 | USA | 10.55 | PB | ||||||||||||
3 | Quinton Brown Quinton Brown ('07) | 07 | USA | 10.93 | PB | ||||||||||||
4 | Ryan Forson Ryan Forson ('04) | 04 | USA | 10.94 | PB | ||||||||||||
5 | Brandon Lundy Brandon Lundy | USA | 10.97 | PB | |||||||||||||
6 | Caleb Jones Caleb Jones | USA | 11.00 | PB | |||||||||||||
Indledende 2 31.3. Vind: +3.1 | 31.3. | Vind: +3.1 | |||||||||||||||
1 | Marcus Brown Marcus Brown ('05) | 05 | USA | 10.50 | w | ||||||||||||
2 | Jeremy Henderson Jeremy Henderson ('05) | 05 | USA | 10.71 | w | ||||||||||||
3 | Nathan Baker Nathan Baker | USA | 10.79 | w | |||||||||||||
4 | Enrique Rodriguez Enrique Rodriguez | USA | 10.87 | w | |||||||||||||
5 | Adan Lewis Adan Lewis | USA | 10.95 | w | |||||||||||||
6 | Jeremiah Durham Jeremiah Durham | USA | 11.09 | w | |||||||||||||
Indledende 3 31.3. Vind: +1.5 | 31.3. | Vind: +1.5 | |||||||||||||||
1 | Brett Maya Brett Maya | USA | 10.59 | PB | |||||||||||||
2 | Micah Bell Micah Bell | USA | 10.62 | SB | |||||||||||||
3 | Kaden Lewis Kaden Lewis ('05) | 05 | USA | 10.66 | PB | ||||||||||||
4 | Jaden Watt Jaden Watt | USA | 10.93 | PB | |||||||||||||
5 | Braedyn Woodward Braedyn Woodward | USA | 10.97 | PB | |||||||||||||
Indledende 4 31.3. Vind: +3.7 | 31.3. | Vind: +3.7 | |||||||||||||||
1 | Xavier Butler Xavier Butler | USA | 10.39 | w | |||||||||||||
2 | Germain Mata Germain Mata ('06) | 06 | USA | 10.41 | w | ||||||||||||
3 | Ja'Vaun Hendricks Ja'Vaun Hendricks | USA | 10.77 | w | |||||||||||||
4 | Zahn Coakley Zahn Coakley | USA | 10.85 | w | |||||||||||||
5 | Jesmar Rhodes Jesmar Rhodes | USA | 10.88 | w | |||||||||||||
6 | Byron Eaton Byron Eaton | USA | 11.10 | w | |||||||||||||
M 110 m hæk 99.1 cm 1.4. Vind: +1.5 Finale A Finale | 1.4. | Vind: +1.5 | |||||||||||||||
1 | Gerardo Mejia Gerardo Mejia | USA | 13.71 | PB | |||||||||||||
2 | John Sanderson John Sanderson | USA | 14.03 | PB | |||||||||||||
3 | Drew Dillard Drew Dillard ('06) | 06 | USA | 14.05 | PB | ||||||||||||
4 | Daylon Washington Daylon Washington | USA | 14.27 | PB | |||||||||||||
5 | Jaden Youngblood Jaden Youngblood | USA | 14.60 | ||||||||||||||
6 | Antwan James Antwan James | USA | 14.64 | ||||||||||||||
Indledende heats | 31.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 31.3. Vind: +3.7 | 31.3. | Vind: +3.7 | |||||||||||||||
1 | Cason Rogers Cason Rogers | USA | 14.48 | w | |||||||||||||
2 | Seth Green Seth Green | USA | 14.68 | w | |||||||||||||
3 | Simeon Childress Simeon Childress | USA | 14.78 | w | |||||||||||||
Josiah Johnson Josiah Johnson | USA | DQ | w | ||||||||||||||
Jarvis Anderson Jarvis Anderson ('04) | 04 | USA | DQ | w | |||||||||||||
Indledende 2 31.3. Vind: +4.0 | 31.3. | Vind: +4.0 | |||||||||||||||
1 | Gerardo Mejia Gerardo Mejia | USA | 13.60 | w | |||||||||||||
2 | Drew Dillard Drew Dillard ('06) | 06 | USA | 14.14 | w | ||||||||||||
3 | Daylon Washington Daylon Washington | USA | 14.50 | w | |||||||||||||
4 | Swayde Griffin Swayde Griffin | USA | 14.58 | w | |||||||||||||
Indledende 3 31.3. Vind: +1.8 | 31.3. | Vind: +1.8 | |||||||||||||||
1 | John Sanderson John Sanderson | USA | 14.04 | PB | |||||||||||||
2 | Jaden Youngblood Jaden Youngblood | USA | 14.36 | PB | |||||||||||||
3 | Antwan James Antwan James | USA | 14.43 | PB | |||||||||||||
4 | Jasiah Rivera Jasiah Rivera ('07) | 07 | USA | 14.66 | PB | ||||||||||||
5 | DeVonte Taylor DeVonte Taylor | USA | 14.71 | PB | |||||||||||||
6 | Braydn Gilliam Braydn Gilliam | USA | 14.98 | PB | |||||||||||||
K 100 m 1.4. Vind: +1.5 Finale A Finale | 1.4. | Vind: +1.5 | |||||||||||||||
1 | Taylor Nunez Taylor Nunez ('07) | 07 | USA | 11.53 | PB | ||||||||||||
2 | Aliyah Johnson Aliyah Johnson ('06) | 06 | USA | 11.82 | PB | ||||||||||||
3 | Rondisia Williams Rondisia Williams | USA | 11.85 | PB | |||||||||||||
4 | Rachel Nelson Rachel Nelson ('05) | 05 | USA | 12.02 | SB | ||||||||||||
5 | Kennedy Dehorney Kennedy Dehorney | USA | 12.09 | PB | |||||||||||||
6 | Jasmine Sharps Jasmine Sharps ('06) | 06 | USA | 12.15 | PB | ||||||||||||
7 | Breagan Blowers Breagan Blowers | USA | 12.30 | ||||||||||||||
Indledende heats | 31.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 31.3. Vind: +5.1 | 31.3. | Vind: +5.1 | |||||||||||||||
1 | Rondisia Williams Rondisia Williams | USA | 11.88 | w | |||||||||||||
2 | Rachel Nelson Rachel Nelson ('05) | 05 | USA | 11.89 | w | ||||||||||||
Indledende 2 31.3. Vind: +2.5 | 31.3. | Vind: +2.5 | |||||||||||||||
1 | Jasmine Sharps Jasmine Sharps ('06) | 06 | USA | 11.98 | w | ||||||||||||
2 | Kennedy Dehorney Kennedy Dehorney | USA | 12.01 | w | |||||||||||||
3 | Kaylee Cox Kaylee Cox | USA | 12.29 | w | |||||||||||||
Indledende 3 31.3. Vind: +1.9 | 31.3. | Vind: +1.9 | |||||||||||||||
1 | Taylor Nunez Taylor Nunez ('07) | 07 | USA | 11.59 | =PB | ||||||||||||
2 | Brooke Coleman Brooke Coleman ('05) | 05 | USA | 12.14 | PB | ||||||||||||
3 | Erica Grant Erica Grant | USA | 12.16 | PB | |||||||||||||
4 | T'La Dewitt T'La Dewitt | USA | 12.28 | SB | |||||||||||||
Indledende 4 31.3. Vind: +0.2 | 31.3. | Vind: +0.2 | |||||||||||||||
1 | Aliyah Johnson Aliyah Johnson ('06) | 06 | USA | 11.83 | PB | ||||||||||||
2 | Breagan Blowers Breagan Blowers | USA | 12.19 | PB | |||||||||||||
3 | La'TyKeunna Sicks La'TyKeunna Sicks | USA | 12.22 | PB | |||||||||||||
4 | Adrianna Prophet Adrianna Prophet | USA | 12.24 | PB | |||||||||||||
Andrea Smith Andrea Smith | USA | DQ | |||||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 1.4. Vind: +0.9 Finale A Finale | 1.4. | Vind: +0.9 | |||||||||||||||
1 | London Davis London Davis | USA | 14.03 | SB | |||||||||||||
2 | Kenzie Touchet Kenzie Touchet | USA | 14.25 | PB | |||||||||||||
3 | Demetria Harris Demetria Harris | USA | 14.25 | PB | |||||||||||||
4 | Kalani Lawson Kalani Lawson ('06) | 06 | USA | 14.27 | PB | ||||||||||||
5 | Yierra Flemings Yierra Flemings ('06) | 06 | USA | 14.29 | SB | ||||||||||||
6 | Paris Coleman Paris Coleman | USA | 14.78 | PB | |||||||||||||
Indledende heats | 31.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 31.3. Vind: +4.6 | 31.3. | Vind: +4.6 | |||||||||||||||
1 | Yierra Flemings Yierra Flemings ('06) | 06 | USA | 14.35 | w | ||||||||||||
2 | Stephanie Fish Stephanie Fish | USA | 14.54 | w | |||||||||||||
Indledende 2 31.3. Vind: +5.4 | 31.3. | Vind: +5.4 | |||||||||||||||
1 | Kalani Lawson Kalani Lawson ('06) | 06 | USA | 14.58 | w | ||||||||||||
Indledende 3 31.3. Vind: +3.5 | 31.3. | Vind: +3.5 | |||||||||||||||
1 | Kenzie Touchet Kenzie Touchet | USA | 14.00 | w | |||||||||||||
2 | Falyn Lott Falyn Lott ('06) | 06 | USA | 14.49 | w | ||||||||||||
Indledende 4 31.3. Vind: +1.8 | 31.3. | Vind: +1.8 | |||||||||||||||
1 | London Davis London Davis | USA | 14.28 | SB | |||||||||||||
2 | Demetria Harris Demetria Harris | USA | 14.47 | SB | |||||||||||||
M 100 m 1.4. Vind: +2.0 Finale A Finale | 1.4. | Vind: +2.0 | |||||||||||||||
1 | Gatlin Bair Gatlin Bair | USA | 10.25 | PB | |||||||||||||
2 | Davonte Howell Davonte Howell ('05) | 05 | CAY | 10.29 | PB | ||||||||||||
3 | Nyckoles Harbor Nyckoles Harbor ('05) | 05 | USA | 10.31 | SB | ||||||||||||
4 | Cayden Broadnax Cayden Broadnax | USA | 10.39 | PB | |||||||||||||
5 | Josiyah Taylor Josiyah Taylor ('04) | 04 | USA | 10.44 | PB | ||||||||||||
6 | Ashton Torns Ashton Torns ('04) | 04 | USA | 10.47 | PB | ||||||||||||
7 | Matthew Maldima Matthew Maldima | USA | 10.51 | PB | |||||||||||||
8 | Tavares Duckett II Tavares Duckett II | USA | 10.56 | PB | |||||||||||||
Indledende heats | 31.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 31.3. Vind: +2.1 | 31.3. | Vind: +2.1 | |||||||||||||||
1 | Gatlin Bair Gatlin Bair | USA | 10.18 | w | |||||||||||||
2 | Drayden Dickman Drayden Dickman | USA | 10.43 | w | |||||||||||||
3 | Joshua Brown Joshua Brown ('94) | 94 | GBR | 10.66 | w | ||||||||||||
4 | Callan Ritz Callan Ritz | USA | 10.69 | w | |||||||||||||
5 | Eric Nelson Eric Nelson | USA | 10.79 | w | |||||||||||||
6 | Taji Atkins Taji Atkins | USA | 10.79 | w | |||||||||||||
7 | Durrell Collins Durrell Collins | USA | 10.81 | w | |||||||||||||
8 | Reginald Williams Reginald Williams | USA | 11.09 | w | |||||||||||||
Indledende 2 31.3. Vind: +3.6 | 31.3. | Vind: +3.6 | |||||||||||||||
1 | Davonte Howell Davonte Howell ('05) | 05 | CAY | 10.26 | w | ||||||||||||
2 | Da'marqis Lewis Da'marqis Lewis | USA | 10.42 | w | |||||||||||||
3 | Nicholas Byrd Nicholas Byrd ('04) | 04 | USA | 10.57 | w | ||||||||||||
4 | Kevin Odikpo Kevin Odikpo | USA | 10.73 | w | |||||||||||||
5 | Ian Collins Ian Collins | USA | 10.89 | w | |||||||||||||
6 | Adren Parker Adren Parker | USA | 10.93 | w | |||||||||||||
7 | Jaeden Servantez Jaeden Servantez | USA | 11.00 | w | |||||||||||||
8 | Xavier Filisame Xavier Filisame | USA | 11.04 | w | |||||||||||||
Indledende 3 31.3. Vind: +4.2 | 31.3. | Vind: +4.2 | |||||||||||||||
1 | Ashton Torns Ashton Torns ('04) | 04 | USA | 10.32 | w | ||||||||||||
2 | Cayden Broadnax Cayden Broadnax | USA | 10.35 | w | |||||||||||||
3 | Marquis Shorten Marquis Shorten | USA | 10.40 | w | |||||||||||||
4 | Jalen Washington Jalen Washington | USA | 10.46 | w | |||||||||||||
5 | Kevin Bello Kevin Bello | USA | 10.52 | w | |||||||||||||
6 | Chris Dawn Chris Dawn | USA | 10.93 | w | |||||||||||||
Indledende 4 31.3. Vind: +1.1 | 31.3. | Vind: +1.1 | |||||||||||||||
1 | Nyckoles Harbor Nyckoles Harbor ('05) | 05 | USA | 10.33 | SB | ||||||||||||
2 | Kayvon Evans Kayvon Evans | USA | 10.78 | PB | |||||||||||||
3 | Zachary Dewalt Zachary Dewalt | USA | 10.78 | PB | |||||||||||||
4 | Tay'Shawn Wilson Tay'Shawn Wilson | USA | 10.78 | PB | |||||||||||||
5 | Dillon Alfred Dillon Alfred | USA | 10.80 | PB | |||||||||||||
6 | Zachary Hernandez Zachary Hernandez | USA | 11.09 | PB | |||||||||||||
Indledende 5 31.3. Vind: +1.9 | 31.3. | Vind: +1.9 | |||||||||||||||
1 | Jordan Ware Jordan Ware | USA | 10.28 | PB | |||||||||||||
2 | Krosse Johnson Krosse Johnson ('05) | 05 | USA | 10.54 | PB | ||||||||||||
3 | Cole Dauper Cole Dauper | USA | 10.60 | PB | |||||||||||||
4 | Bobby Drake Bobby Drake | USA | 10.63 | PB | |||||||||||||
5 | Landon Fontenot Landon Fontenot | USA | 10.69 | PB | |||||||||||||
6 | Ethan Johnson Ethan Johnson | USA | 10.75 | PB | |||||||||||||
7 | Arlis Adickes Arlis Adickes | USA | 10.98 | PB | |||||||||||||
Indledende 6 31.3. Vind: +2.5 | 31.3. | Vind: +2.5 | |||||||||||||||
1 | Matthew Maldima Matthew Maldima | USA | 10.36 | w | |||||||||||||
2 | Jerrae Hawkins Jr. Jerrae Hawkins Jr. ('06) | 06 | USA | 10.37 | w | ||||||||||||
3 | Omarion Ferguson Omarion Ferguson | USA | 10.56 | w | |||||||||||||
4 | Xavier Lewis Xavier Lewis | USA | 10.68 | w | |||||||||||||
5 | Miles Coleman Miles Coleman | USA | 10.78 | w | |||||||||||||
6 | Prosper Shedrack Prosper Shedrack | USA | 10.89 | w | |||||||||||||
7 | Gunnar Betts Gunnar Betts | USA | 10.98 | w | |||||||||||||
Indledende 7 31.3. Vind: +3.4 | 31.3. | Vind: +3.4 | |||||||||||||||
1 | Josiyah Taylor Josiyah Taylor ('04) | 04 | USA | 10.31 | w | ||||||||||||
2 | Jayson Williams Jayson Williams | USA | 10.58 | w | |||||||||||||
3 | Gael Romo Gael Romo | USA | 10.59 | w | |||||||||||||
4 | J'Marcus Sewell J'Marcus Sewell ('04) | 04 | USA | 10.70 | w | ||||||||||||
5 | Deaubry Hood Deaubry Hood | USA | 10.81 | w | |||||||||||||
6 | Xavier Tatum Xavier Tatum | USA | 11.07 | w | |||||||||||||
Indledende 8 31.3. Vind: +3.1 | 31.3. | Vind: +3.1 | |||||||||||||||
1 | Jaxon Hammond Jaxon Hammond | USA | 10.39 | w | |||||||||||||
2 | Braylon Thompson Braylon Thompson | USA | 10.39 | w | |||||||||||||
3 | Jerrod Hicks Jerrod Hicks | USA | 10.67 | w | |||||||||||||
4 | Zavien Abercrombie Zavien Abercrombie | USA | 10.68 | w | |||||||||||||
5 | Kendrick Jones Kendrick Jones | USA | 10.77 | w | |||||||||||||
6 | Re'Shaun Sanford Re'Shaun Sanford | USA | 10.81 | w | |||||||||||||
7 | Cameron Jefferson Cameron Jefferson | USA | 10.85 | w | |||||||||||||
Indledende 9 31.3. Vind: +3.0 | 31.3. | Vind: +3.0 | |||||||||||||||
1 | Tavares Duckett II Tavares Duckett II | USA | 10.36 | w | |||||||||||||
2 | Caden Durham Caden Durham ('06) | 06 | USA | 10.44 | w | ||||||||||||
3 | Heath McRee Heath McRee | USA | 10.48 | w | |||||||||||||
4 | Preston Hatter Preston Hatter | USA | 10.63 | w | |||||||||||||
5 | Christian Womack Christian Womack | USA | 10.65 | w | |||||||||||||
6 | Ty Smedes Ty Smedes ('04) | 04 | USA | 10.66 | w | ||||||||||||
7 | Frankie Arthur Frankie Arthur | USA | 10.87 | w | |||||||||||||
8 | Aiven Coleman Aiven Coleman | USA | 11.03 | w | |||||||||||||
M 110 m hæk 99.1 cm 1.4. Vind: +2.0 Finale A Finale | 1.4. | Vind: +2.0 | |||||||||||||||
1 | Alexander Chukwukelu Alexander Chukwukelu ('04) | 04 | USA | 13.32 | PB | ||||||||||||
2 | Donovan Bradley Donovan Bradley ('05) | 05 | USA | 13.53 | |||||||||||||
3 | Mason Dossett Mason Dossett | USA | 13.66 | PB | |||||||||||||
4 | Jayden Keys Jayden Keys ('06) | 06 | USA | 13.81 | |||||||||||||
5 | Kyree Wilson Kyree Wilson | USA | 13.96 | PB | |||||||||||||
6 | Austin Kiser Austin Kiser | USA | 13.97 | SB | |||||||||||||
7 | Broderick Davis Broderick Davis | USA | 13.99 | PB | |||||||||||||
8 | Jairius Burton Jairius Burton | USA | 14.06 | PB | |||||||||||||
9 | Cameron Jackson Cameron Jackson ('04) | 04 | USA | 14.08 | SB | ||||||||||||
Indledende heats | 31.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 31.3. Vind: +2.0 | 31.3. | Vind: +2.0 | |||||||||||||||
1 | Donovan Bradley Donovan Bradley ('05) | 05 | USA | 13.42 | PB | ||||||||||||
2 | Kyree Wilson Kyree Wilson | USA | 13.98 | PB | |||||||||||||
3 | Dean McCune Dean McCune | USA | 14.31 | PB | |||||||||||||
4 | Malik Esquerra Malik Esquerra | USA | 14.37 | PB | |||||||||||||
5 | William Davis William Davis ('05) | 05 | USA | 14.42 | SB | ||||||||||||
6 | Augie Hagan Augie Hagan | USA | 14.61 | PB | |||||||||||||
7 | Sam Strauss Sam Strauss | USA | 14.61 | PB | |||||||||||||
8 | Beau Rowland Beau Rowland | USA | 14.86 | PB | |||||||||||||
Indledende 2 31.3. Vind: +2.0 | 31.3. | Vind: +2.0 | |||||||||||||||
1 | Jayden Keys Jayden Keys ('06) | 06 | USA | 13.62 | PB | ||||||||||||
2 | James Voss James Voss ('04) | 04 | USA | 14.16 | PB | ||||||||||||
3 | Collin McCrillis Collin McCrillis | USA | 14.35 | PB | |||||||||||||
4 | Ja'Shaun Lloyd Ja'Shaun Lloyd | USA | 14.52 | PB | |||||||||||||
5 | Cameron Bates Cameron Bates | USA | 14.58 | SB | |||||||||||||
6 | Brock Lewis Brock Lewis | USA | 14.83 | PB | |||||||||||||
7 | Paul Mencke Jr Paul Mencke Jr | USA | 14.84 | PB | |||||||||||||
Indledende 3 31.3. Vind: +2.3 | 31.3. | Vind: +2.3 | |||||||||||||||
1 | Mason Dossett Mason Dossett | USA | 13.55 | w | |||||||||||||
2 | Broderick Davis Broderick Davis | USA | 14.13 | w | |||||||||||||
3 | Kenan Reil Kenan Reil | USA | 14.41 | w | |||||||||||||
4 | Owen Langdon Owen Langdon | USA | 14.42 | w | |||||||||||||
5 | Damion Marshall Damion Marshall | USA | 14.90 | w | |||||||||||||
6 | Gage Groce Gage Groce | USA | 14.92 | w | |||||||||||||
7 | Drew McGilton Drew McGilton | USA | 14.96 | w | |||||||||||||
Indledende 4 31.3. Vind: +3.7 | 31.3. | Vind: +3.7 | |||||||||||||||
1 | Jairius Burton Jairius Burton | USA | 13.93 | w | |||||||||||||
2 | Michael Frazier III Michael Frazier III | USA | 14.14 | w | |||||||||||||
3 | David Walker David Walker | USA | 14.24 | w | |||||||||||||
4 | Brooks Mitchell Brooks Mitchell | USA | 14.87 | w | |||||||||||||
5 | William Raymond William Raymond | USA | 14.92 | w | |||||||||||||
Indledende 5 31.3. Vind: +2.1 | 31.3. | Vind: +2.1 | |||||||||||||||
1 | Austin Kiser Austin Kiser | USA | 13.65 | w | |||||||||||||
2 | Jaeden Jorgensen Jaeden Jorgensen | USA | 14.41 | w | |||||||||||||
3 | Kasey Kopetic Kasey Kopetic ('05) | 05 | USA | 14.42 | w | ||||||||||||
4 | Benjamin Sklodowski Benjamin Sklodowski | USA | 14.71 | w | |||||||||||||
5 | Jaren Harmon Jaren Harmon | USA | 14.75 | w | |||||||||||||
6 | Cooper Davis Cooper Davis | USA | 14.92 | w | |||||||||||||
7 | Luke Herring Luke Herring | USA | 14.94 | w | |||||||||||||
Indledende 6 31.3. Vind: +4.5 | 31.3. | Vind: +4.5 | |||||||||||||||
1 | Alexander Chukwukelu Alexander Chukwukelu ('04) | 04 | USA | 13.16 | w | ||||||||||||
2 | Ife Famogun Ife Famogun | USA | 14.43 | w | |||||||||||||
3 | Alex Moore Alex Moore ('97) | 97 | USA | 14.48 | w | ||||||||||||
4 | Zadian Gentry Zadian Gentry | USA | 14.50 | w | |||||||||||||
5 | Ryder Pattison Ryder Pattison | USA | 14.68 | w | |||||||||||||
6 | Haven Johansen Haven Johansen | USA | 14.80 | w | |||||||||||||
7 | Aidan McFarlane Aidan McFarlane | USA | 14.89 | w | |||||||||||||
8 | Christian Paz Christian Paz | USA | 14.99 | w | |||||||||||||
Indledende 7 31.3. Vind: +2.8 | 31.3. | Vind: +2.8 | |||||||||||||||
1 | Cameron Jackson Cameron Jackson ('04) | 04 | USA | 13.97 | w | ||||||||||||
2 | Ashton Munoz-Nieves Ashton Munoz-Nieves | USA | 14.21 | w | |||||||||||||
3 | Cj Davis Cj Davis | USA | 14.22 | w | |||||||||||||
4 | Dadrian Davis Dadrian Davis | USA | 14.65 | w | |||||||||||||
5 | Emi Landers Emi Landers | USA | 14.69 | w | |||||||||||||
6 | Brence Clase Brence Clase | USA | 14.71 | w | |||||||||||||
M 4 x 100 m stafet 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||||
1 | IMG Academy IMG Academy | USA | 40.11 | ||||||||||||||
Avian Edwards-Pla, Davonte Howell, Dylan Woodruffe, Jerrae Hawkins Jr. | |||||||||||||||||
2 | Duncanville HS Duncanville HS | USA | 40.61 | ||||||||||||||
Ayson Theus, Caden Durham, Dakorien Moore, Jaylen Washington | |||||||||||||||||
3 | Fort Bend Ridge Point HS TX Fort Bend Ridge Point HS TX | USA | 40.65 | ||||||||||||||
Tylan Johnson, Ashton Bethel-Roman, Mason Dossett, Cayden Broadnax | |||||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||||
1 | Mansfield Lake Ridge HS TX Mansfield Lake Ridge HS TX | USA | 3:14.72 | ||||||||||||||
Jayden Williams, Dominic Byles, Andrew McCloud, Jacob Alexander | |||||||||||||||||
2 | Long Beach Wilson HS CA Long Beach Wilson HS CA | USA | 3:15.04 | ||||||||||||||
Diego Alvarado, JaeRon Harris, Marcell Francis-Mitchel, JT Kraemer | |||||||||||||||||
3 | Allen Allen | USA | 3:15.28 | ||||||||||||||
Cameron Miller, Carson DeRoussel, Isaiah Williamson, Jonathan Simms | |||||||||||||||||
4 | Mckinney North HS TX Mckinney North HS TX | USA | 3:15.37 | ||||||||||||||
Taylor Briggs, Dakalon Tyler, Jayden Walker, David Walker | |||||||||||||||||
5 | IMG Academy IMG Academy | USA | 3:15.41 | ||||||||||||||
Caine Stanley, Ayden Henley, Ethan Pater, Avian Edwards-Pla | |||||||||||||||||
Indledende heats | 1.4. | ||||||||||||||||
Indledende ? 1.4. | 1.4. | ||||||||||||||||
1 | IMG Academy IMG Academy | USA | 3:15.96 | ||||||||||||||
Caine Stanley, Ayden Henley, Ethan Pater, Dylan Woodruffe | |||||||||||||||||
K 100 m 1.4. Vind: +1.4 Finale A Finale | 1.4. | Vind: +1.4 | |||||||||||||||
1 | Aniyah Bigam Aniyah Bigam ('04) | 04 | USA | 11.35 | PB | ||||||||||||
2 | Nita Koom-Dadzie Nita Koom-Dadzie ('06) | 06 | USA | 11.43 | PB | ||||||||||||
3 | Laila Hackett Laila Hackett ('05) | 05 | USA | 11.55 | |||||||||||||
4 | Celeste Robinson Celeste Robinson | USA | 11.56 | PB | |||||||||||||
5 | Reign Redmond Reign Redmond ('05) | 05 | USA | 11.56 | |||||||||||||
6 | Aaliyah Gipson Aaliyah Gipson | USA | 11.62 | PB | |||||||||||||
7 | Kylah Woods Kylah Woods ('07) | 07 | USA | 11.65 | PB | ||||||||||||
8 | Hannah Lowe Hannah Lowe ('06) | 06 | USA | 11.71 | PB | ||||||||||||
9 | Nasya Williams Nasya Williams ('06) | 06 | USA | 11.75 | PB | ||||||||||||
Indledende heats | 31.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 31.3. Vind: +1.9 | 31.3. | Vind: +1.9 | |||||||||||||||
1 | Reign Redmond Reign Redmond ('05) | 05 | USA | 11.49 | SB | ||||||||||||
2 | Sydney Bryant Sydney Bryant ('05) | 05 | USA | 11.74 | PB | ||||||||||||
3 | Amariya Hardeman Amariya Hardeman ('06) | 06 | USA | 11.75 | PB | ||||||||||||
4 | Hanyla Milligan Hanyla Milligan | USA | 12.14 | PB | |||||||||||||
5 | Saniyah Richardson Saniyah Richardson | USA | 12.30 | PB | |||||||||||||
Indledende 2 31.3. Vind: +3.1 | 31.3. | Vind: +3.1 | |||||||||||||||
1 | Aniyah Bigam Aniyah Bigam ('04) | 04 | USA | 11.31 | w | ||||||||||||
2 | Aaliyah Barnes Aaliyah Barnes ('07) | 07 | USA | 11.66 | w | ||||||||||||
3 | Alyssa Tate Alyssa Tate | USA | 11.80 | w | |||||||||||||
4 | Anya Jackson Anya Jackson ('06) | 06 | USA | 11.81 | w | ||||||||||||
5 | Bryce Brazzell Bryce Brazzell ('05) | 05 | USA | 11.93 | w | ||||||||||||
6 | De'Kayla Simpson De'Kayla Simpson | USA | 12.01 | w | |||||||||||||
7 | Maliyah Pride Maliyah Pride | USA | 12.24 | w | |||||||||||||
8 | Gabriele Andrews Gabriele Andrews ('06) | 06 | USA | 12.24 | w | ||||||||||||
Indledende 3 31.3. Vind: +2.3 | 31.3. | Vind: +2.3 | |||||||||||||||
1 | Celeste Robinson Celeste Robinson | USA | 11.47 | w | |||||||||||||
2 | Hannah Lowe Hannah Lowe ('06) | 06 | USA | 11.62 | w | ||||||||||||
3 | Nasya Williams Nasya Williams ('06) | 06 | USA | 11.63 | w | ||||||||||||
4 | Morgan Little Morgan Little | USA | 11.85 | w | |||||||||||||
5 | Laila Payne Laila Payne ('07) | 07 | USA | 11.89 | w | ||||||||||||
6 | Addison Stricklin Addison Stricklin | USA | 11.95 | w | |||||||||||||
7 | Vanesa Gonzalez Vanesa Gonzalez | USA | 12.10 | w | |||||||||||||
8 | Kennedy Branch Kennedy Branch ('08) | 08 | USA | 12.15 | w | ||||||||||||
Indledende 4 31.3. Vind: +3.4 | 31.3. | Vind: +3.4 | |||||||||||||||
1 | LaMiaya Henderson LaMiaya Henderson ('05) | 05 | USA | 11.64 | w | ||||||||||||
2 | Norah Nwonumah Norah Nwonumah | USA | 11.81 | w | |||||||||||||
3 | Jaemari Allen Jaemari Allen | USA | 12.00 | w | |||||||||||||
4 | Sydnee Burr Sydnee Burr ('06) | 06 | USA | 12.04 | w | ||||||||||||
5 | Makayla Jones Makayla Jones | USA | 12.06 | w | |||||||||||||
6 | Rianna Floyd Rianna Floyd | USA | 12.13 | w | |||||||||||||
7 | Aleia Peters Aleia Peters | USA | 12.18 | w | |||||||||||||
8 | Corye Winston Corye Winston | USA | 12.24 | w | |||||||||||||
Indledende 5 31.3. Vind: +2.6 | 31.3. | Vind: +2.6 | |||||||||||||||
1 | Aaliyah Gipson Aaliyah Gipson | USA | 11.61 | w | |||||||||||||
2 | London Jackson-Bray London Jackson-Bray | USA | 11.77 | w | |||||||||||||
3 | Fann Taahjah Fann Taahjah | USA | 11.90 | w | |||||||||||||
4 | Nia Trammell Nia Trammell ('06) | 06 | USA | 11.91 | w | ||||||||||||
5 | Naomi Sanders Naomi Sanders | USA | 12.07 | w | |||||||||||||
6 | Sidney Smith Sidney Smith | USA | 12.29 | w | |||||||||||||
Indledende 6 31.3. Vind: +1.9 | 31.3. | Vind: +1.9 | |||||||||||||||
1 | Laila Hackett Laila Hackett ('05) | 05 | USA | 11.48 | SB | ||||||||||||
2 | Alyssa Jones Alyssa Jones ('04) | 04 | USA | 11.76 | SB | ||||||||||||
3 | Bailey Johnson Bailey Johnson | USA | 11.87 | PB | |||||||||||||
4 | London Tucker London Tucker ('06) | 06 | USA | 11.89 | PB | ||||||||||||
5 | Bre'Anna Harlin Bre'Anna Harlin | USA | 12.04 | PB | |||||||||||||
6 | Payton Guye Payton Guye | USA | 12.12 | ||||||||||||||
7 | Watts Regan Watts Regan | USA | 12.14 | PB | |||||||||||||
Indledende 7 31.3. Vind: +2.6 | 31.3. | Vind: +2.6 | |||||||||||||||
1 | Kylah Woods Kylah Woods ('07) | 07 | USA | 11.56 | w | ||||||||||||
2 | Te'Anna Harlin Te'Anna Harlin | USA | 11.72 | w | |||||||||||||
3 | Caitlyn Cavitt Caitlyn Cavitt ('07) | 07 | USA | 11.88 | w | ||||||||||||
4 | Ryhan Balous Ryhan Balous | USA | 11.98 | w | |||||||||||||
5 | Willow Bowie Willow Bowie | USA | 12.20 | w | |||||||||||||
Indledende 8 31.3. Vind: +4.0 | 31.3. | Vind: +4.0 | |||||||||||||||
1 | Nita Koom-Dadzie Nita Koom-Dadzie ('06) | 06 | USA | 11.47 | w | ||||||||||||
2 | Skylar Brazzell Skylar Brazzell ('07) | 07 | USA | 11.71 | w | ||||||||||||
3 | Michaela McCall Michaela McCall ('05) | 05 | USA | 11.78 | w | ||||||||||||
4 | Leila Ngapout Leila Ngapout | USA | 11.93 | w | |||||||||||||
5 | Emily Loredo Emily Loredo | USA | 12.11 | w | |||||||||||||
6 | Jacquelyn Rolle Jacquelyn Rolle | USA | 12.21 | w | |||||||||||||
Indledende 9 31.3. Vind: +1.9 | 31.3. | Vind: +1.9 | |||||||||||||||
1 | Jordyn Price Jordyn Price | USA | 11.69 | =PB | |||||||||||||
2 | Sade Gray Sade Gray ('06) | 06 | USA | 11.74 | PB | ||||||||||||
3 | Daisha Shular Daisha Shular | USA | 11.82 | PB | |||||||||||||
4 | Journie Franklin Journie Franklin ('05) | 05 | USA | 11.99 | PB | ||||||||||||
5 | Jayla Ford Jayla Ford | USA | 12.03 | PB | |||||||||||||
6 | Janiya Richardson Janiya Richardson | USA | 12.06 | PB | |||||||||||||
7 | Renee Christian Renee Christian | USA | 12.15 | SB | |||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 1.4. Vind: +1.7 Finale A Finale | 1.4. | Vind: +1.7 | |||||||||||||||
1 | Rylee Hampton Rylee Hampton ('06) | 06 | USA | 13.18 | PB | ||||||||||||
2 | Makeriah Harris Makeriah Harris ('06) | 06 | USA | 13.18 | PB | ||||||||||||
3 | Lillian Harden Lillian Harden ('05) | 05 | USA | 13.75 | PB | ||||||||||||
4 | Alexandra Harber Alexandra Harber ('04) | 04 | USA | 13.95 | PB | ||||||||||||
5 | Amani Graham Amani Graham ('04) | 04 | USA | 14.00 | PB | ||||||||||||
6 | Kennedy Brown Kennedy Brown | USA | 14.26 | ||||||||||||||
7 | Riyah Burns Riyah Burns | USA | 14.29 | PB | |||||||||||||
8 | Madison Ceasar Madison Ceasar | USA | 14.43 | ||||||||||||||
Indledende heats | 31.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 31.3. Vind: +2.9 | 31.3. | Vind: +2.9 | |||||||||||||||
1 | Makeriah Harris Makeriah Harris ('06) | 06 | USA | 13.55 | w | ||||||||||||
2 | Alexandra Harber Alexandra Harber ('04) | 04 | USA | 13.80 | w | ||||||||||||
3 | Indyia Walton Indyia Walton | USA | 13.87 | w | |||||||||||||
4 | Talicia Fair Talicia Fair | USA | 14.40 | w | |||||||||||||
Indledende 2 31.3. Vind: +2.1 | 31.3. | Vind: +2.1 | |||||||||||||||
1 | Rylee Hampton Rylee Hampton ('06) | 06 | USA | 13.31 | w | ||||||||||||
2 | Kailyn Head Kailyn Head ('06) | 06 | USA | 14.04 | w | ||||||||||||
3 | Isabella Dagrosa Isabella Dagrosa ('06) | 06 | USA | 14.24 | w | ||||||||||||
4 | Sky Schuller Sky Schuller ('05) | 05 | USA | 14.62 | w | ||||||||||||
Indledende 3 31.3. Vind: +4.0 | 31.3. | Vind: +4.0 | |||||||||||||||
1 | Kennedy Brown Kennedy Brown | USA | 13.98 | w | |||||||||||||
2 | Kelis Jules Kelis Jules | USA | 14.16 | w | |||||||||||||
3 | Hanalee Banks Hanalee Banks | USA | 14.16 | w | |||||||||||||
4 | Grace Bettencourt Grace Bettencourt | USA | 14.45 | w | |||||||||||||
5 | Zada Zimmerman Zada Zimmerman | USA | 14.64 | w | |||||||||||||
Indledende 4 31.3. Vind: +4.1 | 31.3. | Vind: +4.1 | |||||||||||||||
1 | Madison Ceasar Madison Ceasar | USA | 13.91 | w | |||||||||||||
2 | Amani Graham Amani Graham ('04) | 04 | USA | 14.04 | w | ||||||||||||
3 | Kaylah Braxton Kaylah Braxton ('05) | 05 | USA | 14.10 | w | ||||||||||||
4 | Basia Mitchell Basia Mitchell | USA | 14.45 | w | |||||||||||||
Indledende 5 31.3. Vind: +3.5 | 31.3. | Vind: +3.5 | |||||||||||||||
1 | Lillian Harden Lillian Harden ('05) | 05 | USA | 13.97 | w | ||||||||||||
2 | Lashavia Barclay Lashavia Barclay | USA | 14.15 | w | |||||||||||||
3 | Uhunoma Osazuwa Uhunoma Osazuwa ('87) | 87 | NGR | 14.53 | w | ||||||||||||
4 | Laila Payne Laila Payne ('07) | 07 | USA | 14.67 | w | ||||||||||||
Indledende 6 31.3. Vind: +2.6 | 31.3. | Vind: +2.6 | |||||||||||||||
1 | Riyah Burns Riyah Burns | USA | 14.03 | w | |||||||||||||
2 | Sidney Green Sidney Green ('04) | 04 | USA | 14.08 | w | ||||||||||||
3 | Cydni Martin Cydni Martin ('07) | 07 | USA | 14.25 | w | ||||||||||||
4 | Dannette Haygood Dannette Haygood | USA | 14.45 | w | |||||||||||||
K 4 x 100 m stafet 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||||
1 | Shadow Creek Shadow Creek | USA | 45.67 | ||||||||||||||
Mackenzie Collins, Sydney Bryant, Aleia Peters, Nia Parks | |||||||||||||||||
2 | Carson Carson | USA | 45.88 | ||||||||||||||
Christina Gray, Fann Taahjah, Sahara Wray, Reign Redmond | |||||||||||||||||
3 | Lancaster HS Lancaster HS | USA | 46.49 | ||||||||||||||
Addison Stricklin, Leeaira Williams, Kelaiah Daniyan, Saniyah Miller | |||||||||||||||||
4 | Duncanville HS TX Duncanville HS TX | USA | 46.56 | ||||||||||||||
Ashley Lister, Aaliyah Gipson, Sanyah Keeton, De'Kayla Simpson | |||||||||||||||||
Indledende heats | 1.4. | ||||||||||||||||
Indledende 4 1.4. | 1.4. | ||||||||||||||||
1 | Carson Carson | USA | 45.74 | ||||||||||||||
Christina Gray, Fann Taahjah, Sahara Wray, Reign Redmond | |||||||||||||||||
Indledende 6 1.4. | 1.4. | ||||||||||||||||
2 | Shadow Creek Shadow Creek | USA | 46.22 | ||||||||||||||
Mackenzie Collins, Sydney Bryant, Madyson Thurmond, Nia Parks | |||||||||||||||||
K 4 x 200 m stafet 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||||
1 | Shadow Creek Shadow Creek | USA | 1:35.64 | ||||||||||||||
Madyson Thurmond, Mackenzie Collins, Nia Parks, Sydney Bryant | |||||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||||
1 | Shadow Creek Shadow Creek | USA | 3:41.08 | ||||||||||||||
Mackenzie Collins, Nia Parks, Tiffany Mugubi, Madyson Thurmond | |||||||||||||||||
2 | DeSoto HS TX DeSoto HS TX | USA | 3:42.97 | ||||||||||||||
Amelliah Birdow, Taryn Bailey, Cydni Martin, Nasya Williams | |||||||||||||||||
3 | Summer Creek Summer Creek | USA | 3:43.57 | ||||||||||||||
Autumn Brent, Phoenix Phillips, Brooke Lloyd, Madisyn Jackson | |||||||||||||||||
4 | Long Beach Wilson HS CA Long Beach Wilson HS CA | USA | 3:46.02 | ||||||||||||||
Brooke Blue, MaNia Tidwell, Aujane Luckey, Kaylin Edwards | |||||||||||||||||
M 100 m 1.4. Vind: +2.9 Finale A Finale | 1.4. | Vind: +2.9 | |||||||||||||||
1 | Emmanuel Matadi Emmanuel Matadi ('91) | 91 | LBR | 9.96 | w | ||||||||||||
2 | Shaun Maswanganyi Shaun Maswanganyi ('01) | 01 | RSA | 10.01 | w | ||||||||||||
3 | Mouhamadou Fall Mouhamadou Fall ('92) | 92 | FRA | 10.02 | w | ||||||||||||
4 | Troy Lane Troy Lane | USA | 10.19 | w | |||||||||||||
5 | Tinotenda Matiyenga Tinotenda Matiyenga ('99) | 99 | ZIM | 10.41 | w | ||||||||||||
6 | Joe Stein Joe Stein | USA | 10.42 | w | |||||||||||||
7 | Michael Bryan Michael Bryan ('92) | 92 | GER | 10.47 | w | ||||||||||||
8 | Kevin Snead Kevin Snead ('91) | 91 | USA | 10.58 | w | ||||||||||||
Finale B 1.4. Vind: +2.2 | 1.4. | Vind: +2.2 | |||||||||||||||
1 | Shane Brathwaite Shane Brathwaite ('90) | 90 | BAR | 10.52 | w | ||||||||||||
2 | Deshawn Williams Deshawn Williams | USA | 10.72 | w | |||||||||||||
3 | Ivy Dobson Ivy Dobson ('95) | 95 | JPN | 10.92 | w | ||||||||||||
Desmond Jackson Desmond Jackson ('89) | 89 | USA | DNF | w | |||||||||||||
M 110 m hæk 1.4. Vind: +1.7 Finale A Finale | 1.4. | Vind: +1.7 | |||||||||||||||
1 | Paris Williams Paris Williams ('98) | 98 | USA | 13.72 | SB | ||||||||||||
2 | Derrick Olsen Derrick Olsen ('98) | 98 | USA | 14.42 | SB | ||||||||||||
M 400 m hæk 31.3. Finale A Finale | 31.3. | ||||||||||||||||
1 | Amere Lattin Amere Lattin ('97) | 97 | USA | 49.49 | SB | ||||||||||||
2 | Gabriele Montefalcone Gabriele Montefalcone ('97) | 97 | ITA | 50.05 | SB | ||||||||||||
3 | Drake Schneider Drake Schneider ('99) | 99 | USA | 50.90 | SB | ||||||||||||
4 | David-Marquis Patrick David-Marquis Patrick ('98) | 98 | USA | 52.83 | SB | ||||||||||||
5 | Antwuane Johnson Antwuane Johnson | USA | 53.57 | SB | |||||||||||||
6 | Chris Davis Chris Davis ('86) | 86 | USA | 53.93 | |||||||||||||
7 | Drake Woody Drake Woody ('02) | 02 | USA | 54.87 | SB | ||||||||||||
M Stangspring 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||||
1 | Branson Ellis Branson Ellis | 00 | USA | 5.86 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Zach Bradford Zach Bradford ('99) | 99 | USA | 5.86 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Hunter Garretson Hunter Garretson ('02) | 02 | USA | 5.71 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Kyle Rademeyer Kyle Rademeyer ('02) | 02 | RSA | 5.61 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Carson Waters Carson Waters ('96) | 96 | USA | 5.51 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Wyatt Lefker Wyatt Lefker | USA | 5.51 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Zach McWhorter Zach McWhorter ('99) | 99 | USA | 5.51 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Caleb Witsken Caleb Witsken ('97) | 97 | USA | 5.51 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Keaton Daniel Keaton Daniel ('01) | 01 | USA | 5.51 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Christyan Sampy Christyan Sampy | 00 | USA | 5.51 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Luke Winder Luke Winder ('95) | 95 | USA | 5.51 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Vladyslav Malykhin Vladyslav Malykhin ('98) | 98 | UKR | 5.31 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Clayton Simms Clayton Simms ('02) | 02 | USA | 5.31 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M 4 x 100 m stafet 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||||
1 | USA | 38.08 | |||||||||||||||
Christian Coleman, Kenny Bednarek, Kyree King, Marvin Bracy-Williams | |||||||||||||||||
2 | International Stars International Stars | MIX | 39.95 | ||||||||||||||
Shane Brathwaite, Emmanuel Matadi, Mike Rodgers, Kevin Snead | |||||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||||
1 | USA | 3:02.38 | |||||||||||||||
Vernon Norwood, Kenny Bednarek, Amere Lattin, Elijah Morrow | |||||||||||||||||
2 | Hurdle Mechanic Hurdle Mechanic | USA | 3:05.02 | ||||||||||||||
Khallifah Rosser, Wil London, Edrick Floréal Jr, Quivell Jordan-Bacot | |||||||||||||||||
3 | The Hop The Hop | USA | 3:05.66 | ||||||||||||||
Loïc Prévôt, Sean Bailey, Adrien Coulibaly, Ryan Zeze | |||||||||||||||||
4 | Miss State Miss State | USA | 3:06.17 | ||||||||||||||
Doval Simmonds, Lee Eppie, Christian Barker, Anthony Brodie | |||||||||||||||||
K 100 m 1.4. Vind: +1.5 Finale A Finale | 1.4. | Vind: +1.5 | |||||||||||||||
1 | Gabby Thomas Gabby Thomas ('96) | 96 | USA | 11.09 | SB | ||||||||||||
2 | Ashanti Moore Ashanti Moore | 00 | JAM | 11.23 | SB | ||||||||||||
3 | Lynna Irby-Jackson Lynna Irby-Jackson ('98) | 98 | USA | 11.31 | SB | ||||||||||||
4 | Symone Mason Symone Mason ('99) | 99 | USA | 11.39 | SB | ||||||||||||
5 | Anavia Battle Anavia Battle ('99) | 99 | USA | 11.40 | |||||||||||||
6 | Caira Pettway Caira Pettway ('99) | 99 | USA | 11.62 | SB | ||||||||||||
7 | Paloma Morales Paloma Morales ('96) | 96 | MEX | 11.85 | SB | ||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 1.4. Vind: +0.9 Finale A Finale | 1.4. | Vind: +0.9 | |||||||||||||||
1 | Tonea Marshall Tonea Marshall ('98) | 98 | USA | 12.63 | SB | ||||||||||||
2 | Anna Cockrell Anna Cockrell ('97) | 97 | USA | 12.88 | SB | ||||||||||||
3 | Antoinette Van Der Merwe Antoinette Van Der Merwe ('01) | 01 | RSA | 13.31 | PB | ||||||||||||
4 | Hitomi Shimura Hitomi Shimura ('90) | 90 | JPN | 13.32 | SB | ||||||||||||
5 | Milian Young Milian Young | USA | 13.46 | PB | |||||||||||||
K 400 m hæk 31.3. Finale A Finale | 31.3. | ||||||||||||||||
1 | Erin Dowd Erin Dowd ('98) | 98 | USA | 57.12 | SB | ||||||||||||
2 | Ashley Miller Ashley Miller ('98) | 98 | ZIM | 58.03 | NR | PB | |||||||||||
3 | Brooke Jaworski Brooke Jaworski ('01) | 01 | USA | 58.95 | SB | ||||||||||||
4 | Sydni Townsend Sydni Townsend | 00 | USA | 59.64 | |||||||||||||
5 | Andrea Foster Andrea Foster ('97) | 97 | GUY | 1:01.13 | SB | ||||||||||||
6 | Asia Jinks Asia Jinks ('99) | 99 | USA | 1:01.16 | |||||||||||||
7 | Allison Halverson Allison Halverson ('92) | 92 | ARM | 1:03.94 | |||||||||||||
K Stangspring 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||||
1 | Chloe Timberg Chloe Timberg ('03) | 03 | USA | 4.50 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Amanda Fassold Amanda Fassold | 00 | USA | 4.45 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Kenna Stimmel Kenna Stimmel ('04) | 04 | USA | 4.45 | =PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Olivia Lueking Olivia Lueking ('03) | 03 | USA | 4.35 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Cassidy Mooneyhan Cassidy Mooneyhan ('01) | 01 | USA | 4.25 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Marleen Mülla Marleen Mülla ('01) | 01 | EST | 4.25 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Aliyah Welter Aliyah Welter | 00 | USA | 4.25 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Journey Gurley Journey Gurley | USA | 4.15 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Filippa Miller Filippa Miller ('99) | 99 | SWE | 4.15 | =SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Ariádni Adamopoúlou Ariádni Adamopoúlou | 00 | GRE | 4.15 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Kaitlyn Banas Kaitlyn Banas ('99) | 99 | USA | 4.00 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Gennifer Hirata Gennifer Hirata ('01) | 01 | USA | 4.00 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Cailee Faulkner Cailee Faulkner ('02) | 02 | USA | 4.00 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Siobhan Szerencsits Siobhan Szerencsits | 00 | USA | 4.00 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Samara McConnell Samara McConnell ('01) | 01 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K 4 x 100 m stafet 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||||
1 | USA | 41.75 | |||||||||||||||
Melissa Jefferson, Abby Steiner, Jenna Prandini, Aleia Hobbs | |||||||||||||||||
2 | USA | 42.10 | |||||||||||||||
Javianne Oliver, TeeTee Terry, Teahna Daniels, Sha'Carri Richardson | |||||||||||||||||
3 | USA | 42.12 | |||||||||||||||
Mikiah Brisco, Brittany Brown, Morolake Akinosun, Gabby Thomas | |||||||||||||||||
4 | USA | 42.56 | |||||||||||||||
Cambrea Sturgis, Kayla White, English Gardner, Ashley Henderson | |||||||||||||||||
5 | USA | 42.87 | |||||||||||||||
Kendra Harrison, Anavia Battle, Alaysha Johnson, Candace Hill | |||||||||||||||||
6 | Georgia Georgia | USA | 43.04 | ||||||||||||||
7 | Athletics TX Athletics TX | USA | 44.07 | ||||||||||||||
Annie Tagoe, Haisha Bisiolu, Ese Brume, Lorraine Ugen | |||||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||||
1 | Hurdle Mechanics Hurdle Mechanics | USA | 3:24.82 | ||||||||||||||
Dalilah Muhammad, Alexis Holmes, Brittany Brown, Anna Cockrell | |||||||||||||||||
2 | USA | 3:25.65 | |||||||||||||||
Kyra Jefferson, Abby Steiner, Jenna Prandini, Raevyn Rogers | |||||||||||||||||
3 | Hurdle Mechanic Hurdle Mechanic | USA | 3:30.11 | ||||||||||||||
4 | International All Stars International All Stars | USA | 3:31.49 | ||||||||||||||
Ashley Miller, Haisha Bisiolu, Caira Pettway, Samantha Gonzalez | |||||||||||||||||
M 100 m 31.3. Vind: +0.1 Finale A Finale | 31.3. | Vind: +0.1 | |||||||||||||||
1 | Makanakaishe Charamba Makanakaishe Charamba ('01) | 01 | ZIM | 10.15 | PB | ||||||||||||
2 | David Foster David Foster ('03) | 03 | USA | 10.30 | PB | ||||||||||||
3 | Jekovan Rhetta Jekovan Rhetta ('03) | 03 | USA | 10.32 | PB | ||||||||||||
4 | Simon Wulff Simon Wulff ('01) | 01 | GER | 10.33 | PB | ||||||||||||
5 | Nigel Green Nigel Green | USA | 10.36 | SB | |||||||||||||
6 | Tevin Wright-Rose Tevin Wright-Rose ('98) | 98 | USA | 10.53 | |||||||||||||
7 | Trey Gardette Trey Gardette ('03) | 03 | USA | 10.61 | SB | ||||||||||||
8 | Adrian Curry Adrian Curry ('01) | 01 | BAH | 10.69 | SB | ||||||||||||
9 | Cohen Galant Cohen Galant ('02) | 02 | RSA | 10.74 | SB | ||||||||||||
K 100 m 31.3. Vind: +1.9 Finale A Finale | 31.3. | Vind: +1.9 | |||||||||||||||
1 | Sedrickia Wynn Sedrickia Wynn | USA | 11.34 | PB | |||||||||||||
2 | Sade Amore De Sousa Sade Amore De Sousa ('01) | 01 | NAM | 11.48 | PB | ||||||||||||
3 | Naomi Johnson Naomi Johnson | USA | 11.59 | PB | |||||||||||||
4 | Skyler Walton Skyler Walton | 00 | USA | 11.67 | SB | ||||||||||||
5 | Thennelle Williams Thennelle Williams ('02) | 02 | JAM | 11.76 | SB | ||||||||||||
6 | Kerris Roberts Kerris Roberts | USA | 11.76 | SB | |||||||||||||
7 | Alana Wilson Alana Wilson | USA | 11.86 | ||||||||||||||
8 | Kennedy Gamble Kennedy Gamble | 00 | USA | 11.98 | SB | ||||||||||||
9 | Brynley McDermott Brynley McDermott ('03) | 03 | CAN | 12.03 | SB | ||||||||||||
M 1600 m 31.3. Finale A Finale | 31.3. | ||||||||||||||||
1 | Ayden Granados Ayden Granados ('05) | 05 | USA | 4:09.42 | PB | ||||||||||||
2 | Wes Shipsey Wes Shipsey ('04) | 04 | USA | 4:09.85 | PB | ||||||||||||
3 | Angel Sanchez Angel Sanchez ('05) | 05 | USA | 4:11.26 | PB | ||||||||||||
4 | Michael Archie Michael Archie | USA | 4:11.31 | PB | |||||||||||||
5 | Reese Vannerson Reese Vannerson | USA | 4:12.92 | ||||||||||||||
6 | Keegan Thomas Keegan Thomas | USA | 4:13.15 | PB | |||||||||||||
7 | Hayden Scott Hayden Scott | USA | 4:13.99 | ||||||||||||||
8 | Josh Cherry Josh Cherry | USA | 4:14.21 | PB | |||||||||||||
9 | Adam Burlison Adam Burlison | USA | 4:14.56 | PB | |||||||||||||
10 | Jude Alvarez Jude Alvarez | USA | 4:15.20 | ||||||||||||||
11 | Noah Strohman Noah Strohman | USA | 4:15.31 | ||||||||||||||
12 | Leo Spitzer Leo Spitzer | USA | 4:16.39 | PB | |||||||||||||
13 | Logan Cantu Logan Cantu | USA | 4:16.59 | ||||||||||||||
14 | Luke Hein Luke Hein | USA | 4:17.61 | ||||||||||||||
M 2000 m forh. 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | James Butler James Butler ('06) | 06 | USA | 6:08.77 | |||||||||||||
M 300 m hæk 31.3. Finale A Finale | 31.3. | ||||||||||||||||
1 | Jarvis Anderson Jarvis Anderson ('04) | 04 | USA | 36.30 | PB | ||||||||||||
2 | Alexander Ornelas Alexander Ornelas | USA | 36.52 | SB | |||||||||||||
3 | Donovan Bradley Donovan Bradley ('05) | 05 | USA | 37.14 | |||||||||||||
4 | Kenan Reil Kenan Reil | USA | 37.68 | ||||||||||||||
5 | David Walker David Walker | USA | 37.70 | PB | |||||||||||||
6 | Cameron Jackson Cameron Jackson ('04) | 04 | USA | 37.81 | SB | ||||||||||||
7 | Austin Kiser Austin Kiser | USA | 37.89 | =SB | |||||||||||||
8 | Michael Frazier III Michael Frazier III | USA | 38.15 | PB | |||||||||||||
Finale B 31.3. | 31.3. | ||||||||||||||||
1 | Cameron Bates Cameron Bates | USA | 37.75 | ||||||||||||||
2 | Josiah Johnson Josiah Johnson | USA | 37.97 | PB | |||||||||||||
3 | Victor Kanu Victor Kanu | USA | 38.21 | PB | |||||||||||||
4 | Brence Clase Brence Clase | USA | 38.25 | PB | |||||||||||||
M Højdespring 31.3. Finale A Finale | 31.3. | ||||||||||||||||
1 | Nate Figgers Nate Figgers | USA | 2.15 | PB | |||||||||||||
2 | Isaac Onuoha Isaac Onuoha | USA | 2.08 | =PB | |||||||||||||
3 | Jace Posey Jace Posey | USA | 2.08 | ||||||||||||||
4 | Cyrus Mahan Cyrus Mahan | USA | 2.08 | PB | |||||||||||||
5 | Kam Franklin Kam Franklin ('05) | 05 | USA | 2.08 | PB | ||||||||||||
5 | Bradford Jennnings Bradford Jennnings | USA | 2.08 | PB | |||||||||||||
7 | Elijah Gaines Elijah Gaines | USA | 2.03 | ||||||||||||||
8 | Easton Hammond Easton Hammond ('05) | 05 | USA | 2.03 | =SB | ||||||||||||
9 | Armando Acevedo Armando Acevedo | USA | 2.03 | =PB | |||||||||||||
10 | Ricardo Leyva Ricardo Leyva | USA | 1.98 | ||||||||||||||
11 | Tyson Turner Tyson Turner | USA | 1.98 | SB | |||||||||||||
12 | Emilo Varela Emilo Varela | USA | 1.93 | ||||||||||||||
12 | Jacob English Jacob English | USA | 1.93 | ||||||||||||||
12 | Jack Johnston Jack Johnston | USA | 1.93 | ||||||||||||||
12 | Garrett Nuckolls Garrett Nuckolls | USA | 1.93 | SB | |||||||||||||
Giovonni Walker Giovonni Walker | USA | NH | |||||||||||||||
Gavin Baldwin Gavin Baldwin | USA | NH | |||||||||||||||
Jonathan Rogers Jonathan Rogers | USA | NH | |||||||||||||||
M Stangspring 31.3. Finale A Finale | 31.3. | ||||||||||||||||
1 | Sean Gribble Sean Gribble | USA | 5.20 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Maddox Hamm Maddox Hamm ('05) | 05 | USA | 5.10 | AU20R | =SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Leo Bowen Leo Bowen ('04) | 04 | USA | 5.10 | =AU20R | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Dyson Wicker Dyson Wicker | USA | 4.95 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Bray Jaxson Bray Jaxson | USA | 4.95 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Parker Brannon Parker Brannon | USA | 4.80 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Ryley Klefstad Ryley Klefstad | USA | 4.80 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Zimmerman Silas Zimmerman Silas | USA | 4.65 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Mason Abshire Mason Abshire | USA | 4.65 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Cade Dewitt Cade Dewitt ('04) | 04 | USA | 4.65 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Finale B 31.3. | 31.3. | ||||||||||||||||
1 | Tanner Woodring Tanner Woodring | USA | 4.90 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Nathan Williams Nathan Williams | USA | 4.90 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Bryce Barkdull Bryce Barkdull | USA | 4.90 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Jacob Dorrell Jacob Dorrell | USA | 4.75 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Robert Austin Robert Austin | USA | 4.75 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Colton Harrison Colton Harrison ('05) | 05 | USA | 4.75 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Jacob Smith Jacob Smith | USA | 4.75 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Paul Migas Paul Migas ('05) | 05 | USA | 4.60 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Aston Kollatschny Aston Kollatschny | USA | 4.60 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Thomas Scheirman Thomas Scheirman | USA | 4.60 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Young Gator Young Gator | USA | 4.60 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Sam Abati Sam Abati | USA | 4.60 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Maximus Garvin Maximus Garvin | USA | 4.60 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Joey Marlow Joey Marlow | USA | 4.45 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Preston Pilgrim Preston Pilgrim | USA | 4.45 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Caelan Harland Caelan Harland ('08) | 08 | USA | 4.45 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Jackson Merrill Jackson Merrill | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Jackson Bragg Jackson Bragg | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Længdespring 31.3. Finale A Finale | 31.3. | ||||||||||||||||
1 | Ashton Torns Ashton Torns ('04) | 04 | USA | 7.62 | -0.4 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Jayden Keys Jayden Keys ('06) | 06 | USA | 7.29 | -0.3 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Dakorien Moore Dakorien Moore | USA | 7.18 | -0.3 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Colston Adamson Colston Adamson | USA | 7.16 | -0.6 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Micah Bell Micah Bell | USA | 7.15 | -0.5 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Kendrick Jones Jr Kendrick Jones Jr ('08) | 08 | USA | 7.12 | -0.5 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Carter McCray Carter McCray | USA | 7.11 | -0.8 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Broderick Davis Broderick Davis | USA | 6.97 | -0.3 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Cole Tavarez Cole Tavarez | USA | 6.90 | +0.5 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Trespring 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||||
1 | Karson Gordon Karson Gordon ('05) | 05 | USA | 15.69 | +1.5 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Zavien Wolfe Zavien Wolfe ('04) | 04 | USA | 15.15 | +0.8 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Xavier Drumgoole Xavier Drumgoole ('06) | 06 | USA | 15.14 | +1.4 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Jeremiah Charles Jeremiah Charles | USA | 15.01 | w | +3.0 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Josh Gillis-Harry Josh Gillis-Harry | USA | 14.89 | w | +2.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Jarvis Anderson Jarvis Anderson ('04) | 04 | USA | 14.82 | w | +2.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Dadrian Calhoun Dadrian Calhoun | USA | 14.31 | +1.7 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Jayden Thrower Jayden Thrower ('07) | 07 | USA | 14.25 | w | +2.2 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Collin Lusk Collin Lusk ('04) | 04 | USA | 14.15 | +0.8 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Hebrew Hunter Hebrew Hunter | USA | 14.09 | w | +2.5 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Colston Adamson Colston Adamson | USA | 14.07 | +0.7 | =PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Jelani McDonald Jelani McDonald | USA | 14.01 | +1.5 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Gary Choice Gary Choice | USA | 13.96 | w | +2.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Edward Bocock Edward Bocock | USA | 13.93 | w | +2.5 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Exavion Harris Exavion Harris ('04) | 04 | USA | 13.90 | +1.0 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Jackson Hernandez Jackson Hernandez | USA | 13.88 | +0.9 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Broderick Davis Broderick Davis | USA | 13.84 | w | +2.6 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Cameron Jordan Cameron Jordan | USA | 13.80 | +1.9 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
19 | Abisayooluwa Gbakinro Abisayooluwa Gbakinro | USA | 13.78 | w | +3.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Shot Put (5.44kg) 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||||
1 | Roury McCloyen Roury McCloyen ('05) | 05 | USA | 19.11 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Chris Herpin Chris Herpin | USA | 19.07 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Brandon Schirck Brandon Schirck | USA | 18.99 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Mike Pinones Mike Pinones | USA | 18.82 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Praiyer Jones Praiyer Jones | USA | 18.77 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 31.3. Finale A Finale | 31.3. | ||||||||||||||||
1 | Hayden Gorovitz Hayden Gorovitz | USA | 64.02 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Bo Hickman Bo Hickman | USA | 61.46 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Benjamin Blomqvist Benjamin Blomqvist ('04) | 04 | SWE | 49.02 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M 3200m 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||||
1 | Kevin Sanchez Kevin Sanchez ('05) | 05 | USA | 8:58.51 | SB | ||||||||||||
2 | Marcelo Parra Marcelo Parra ('05) | 05 | USA | 9:00.95 | SB | ||||||||||||
3 | Logan Law Logan Law ('05) | 05 | USA | 9:01.68 | PB | ||||||||||||
4 | Evan Hill Evan Hill | USA | 9:03.68 | SB | |||||||||||||
5 | Boyd Jack Boyd Jack | USA | 9:04.04 | PB | |||||||||||||
6 | Oliver Maldonad Oliver Maldonad | USA | 9:04.09 | PB | |||||||||||||
7 | Ben Montgomery Ben Montgomery | USA | 9:05.49 | PB | |||||||||||||
8 | Jack Johnston Jack Johnston | USA | 9:07.21 | PB | |||||||||||||
9 | Caden Thurman Caden Thurman | USA | 9:08.00 | PB | |||||||||||||
10 | Tyler Westrom Tyler Westrom | USA | 9:08.47 | PB | |||||||||||||
11 | Zack Munger Zack Munger | USA | 9:12.81 | PB | |||||||||||||
12 | Lee Taylor Lee Taylor | USA | 9:13.31 | PB | |||||||||||||
13 | Carlo Martinez Carlo Martinez | USA | 9:14.83 | PB | |||||||||||||
14 | Ellis Eserman Ellis Eserman | USA | 9:15.15 | PB | |||||||||||||
15 | Aiden Ramshaw Aiden Ramshaw | USA | 9:20.63 | PB | |||||||||||||
16 | Zade Kayyali Zade Kayyali | USA | 9:21.41 | ||||||||||||||
17 | Lathan Lewter Lathan Lewter | USA | 9:22.59 | PB | |||||||||||||
18 | Niki Faulkner Niki Faulkner ('95) | 95 | GBR | 9:24.05 | PB | ||||||||||||
19 | Franco Parra Franco Parra ('05) | 05 | USA | 9:28.73 | SB | ||||||||||||
20 | Israel Pena Israel Pena | USA | 9:28.95 | ||||||||||||||
21 | Sam Golla Sam Golla | USA | 9:30.98 | ||||||||||||||
22 | Logan Tauch Logan Tauch | USA | 9:37.51 | ||||||||||||||
K 1600m 31.3. Finale A Finale | 31.3. | ||||||||||||||||
1 | Samantha Humphries Samantha Humphries | USA | 4:45.26 | SB | |||||||||||||
K 300 m hæk 31.3. Finale A Finale | 31.3. | ||||||||||||||||
1 | Sidney Green Sidney Green ('04) | 04 | USA | 40.63 | PB | ||||||||||||
2 | Makeriah Harris Makeriah Harris ('06) | 06 | USA | 41.69 | |||||||||||||
3 | Jasmine Dereje Jasmine Dereje | USA | 42.03 | PB | |||||||||||||
4 | Amelliah Birdow Amelliah Birdow ('03) | 03 | USA | 42.63 | |||||||||||||
5 | Rylee Hampton Rylee Hampton ('06) | 06 | USA | 42.85 | SB | ||||||||||||
6 | Isabella Dagrosa Isabella Dagrosa ('06) | 06 | USA | 42.87 | PB | ||||||||||||
7 | Kirin Chacchia Kirin Chacchia | USA | 43.18 | ||||||||||||||
Finale B 31.3. | 31.3. | ||||||||||||||||
1 | Yierra Flemings Yierra Flemings ('06) | 06 | USA | 42.57 | PB | ||||||||||||
2 | Sophia Farris Sophia Farris | USA | 43.16 | PB | |||||||||||||
3 | Indyia Walton Indyia Walton | USA | 43.40 | ||||||||||||||
4 | Kailyn Head Kailyn Head ('06) | 06 | USA | 43.44 | PB | ||||||||||||
K Højdespring 31.3. Finale A Finale | 31.3. | ||||||||||||||||
1 | Claire Lowrey Claire Lowrey | USA | 1.77 | =SB | |||||||||||||
2 | Riley Ward Riley Ward ('04) | 04 | USA | 1.75 | |||||||||||||
3 | Chineye Uzoh Chineye Uzoh | USA | 1.72 | PB | |||||||||||||
Mary Taylor Mary Taylor | USA | NH | |||||||||||||||
Annastasia Murphy Annastasia Murphy | USA | NH | |||||||||||||||
Shelby Reed Shelby Reed | USA | NH | |||||||||||||||
Mackenzie Dagrosa Mackenzie Dagrosa ('06) | 06 | USA | NH | ||||||||||||||
K Stangspring 31.3. Finale A Finale | 31.3. | ||||||||||||||||
1 | Amanda Moll Amanda Moll ('05) | 05 | USA | 4.45 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Hana Moll Hana Moll ('05) | 05 | USA | 4.30 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Ella McRitchie Ella McRitchie ('05) | 05 | USA | 4.20 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Rachel Homoly Rachel Homoly ('05) | 05 | USA | 4.20 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Sky Schuller Sky Schuller ('05) | 05 | USA | 4.05 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Tierra Cullivan Tierra Cullivan ('06) | 06 | USA | 4.05 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Molly Haywood Molly Haywood ('05) | 05 | USA | 4.05 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Alencia Lentz Alencia Lentz ('05) | 05 | USA | 4.05 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Caressa Vajdos Caressa Vajdos ('05) | 05 | USA | 4.05 | =PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Anna Willis Anna Willis ('06) | 06 | USA | 3.90 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Jacqueline Rose Jacqueline Rose | USA | 3.90 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Alexandra Harber Alexandra Harber ('04) | 04 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Finale B 1.4. | 1.4. | ||||||||||||||||
1 | Jacelyn Neighbors Jacelyn Neighbors ('06) | 06 | USA | 3.91 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Sophia Kowalski Sophia Kowalski | USA | 3.91 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Kaci Andrus Kaci Andrus | USA | 3.81 | =PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Megan Kelleghan Megan Kelleghan ('05) | 05 | USA | 3.81 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Grace Sanders Grace Sanders | USA | 3.66 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Bella Borreson Bella Borreson | USA | 3.66 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Laney Kucera Laney Kucera | USA | 3.66 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Caroline Weems Caroline Weems | USA | 3.66 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Kayla Byrd Kayla Byrd | USA | 3.66 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Emma Tindall Emma Tindall | USA | 3.66 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Danielle Cantu Danielle Cantu | USA | 3.66 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Karina Tanis Karina Tanis | USA | 3.66 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Y'Lan Ngyuen Y'Lan Ngyuen | USA | 3.66 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Lauren Roberts Lauren Roberts | USA | 3.66 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Jaicee Jasmer Jaicee Jasmer | USA | 3.66 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Jacqueline Jones Jacqueline Jones ('06) | 06 | USA | 3.51 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Chandler Wilson Chandler Wilson | USA | 3.51 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Cannon Booker Cannon Booker ('06) | 06 | USA | NH | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
Cassidy Shelton Cassidy Shelton | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Længdespring 31.3. Finale A Finale | 31.3. | ||||||||||||||||
1 | Taylor Nunez Taylor Nunez ('07) | 07 | USA | 6.00 | -0.6 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | London Tucker London Tucker ('06) | 06 | USA | 5.84 | -0.5 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Taylor Fingers Taylor Fingers ('04) | 04 | USA | 5.77 | -0.4 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | India Alix India Alix ('05) | 05 | USA | 5.74 | -0.3 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Sophia Day Sophia Day ('05) | 05 | USA | 5.73 | +0.1 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Caitlyn Johnson Caitlyn Johnson ('07) | 07 | USA | 5.69 | -0.5 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Morgan Little Morgan Little | USA | 5.66 | -0.8 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Payton Guye Payton Guye | USA | 5.58 | -0.4 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Dannette Haygood Dannette Haygood | USA | 5.54 | +1.1 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Anaya Webster Anaya Webster | USA | 5.53 | -0.3 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Sydnee Burr Sydnee Burr ('06) | 06 | USA | 5.50 | +0.1 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Falyn Lott Falyn Lott ('06) | 06 | USA | 5.50 | -0.3 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
Ashley Lister Ashley Lister ('07) | 07 | USA | NM | w | w | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Trespring 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||||
1 | India Alix India Alix ('05) | 05 | USA | 12.88 | w | +3.7 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Taylor Fingers Taylor Fingers ('04) | 04 | USA | 12.73 | w | +3.1 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Alexia Washington Alexia Washington | USA | 12.66 | +1.1 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Alexis Jessie Alexis Jessie | USA | 12.57 | +1.2 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Myla Canty Myla Canty ('04) | 04 | USA | 12.28 | w | +2.6 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Kennedy Jacquet Kennedy Jacquet | USA | 12.18 | +2.0 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Iyanna Webb Iyanna Webb ('06) | 06 | USA | 12.10 | +1.7 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Melania Jetawo Melania Jetawo | USA | 12.09 | +1.1 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Sophia Day Sophia Day ('05) | 05 | USA | 12.04 | +1.9 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Sydnee Burr Sydnee Burr ('06) | 06 | USA | 12.00 | -1.0 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
Alexandria Kennedy Alexandria Kennedy ('05) | 05 | USA | NM | w | w | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Charve Gibson Charve Gibson ('08) | 08 | USA | NM | w | w | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||||
1 | Carlie Weiser Carlie Weiser ('05) | 05 | USA | 15.62 | |||||||||||||
2 | Maddie Fey Maddie Fey ('06) | 06 | USA | 14.14 | SB | ||||||||||||
3 | Tori Adams Tori Adams ('05) | 05 | USA | 13.80 | PB | ||||||||||||
4 | Leah Acosta Leah Acosta | USA | 13.62 | ||||||||||||||
5 | Paris Kimble Paris Kimble ('05) | 05 | USA | 12.97 | |||||||||||||
6 | Amori Pierson Amori Pierson | USA | 12.32 | ||||||||||||||
7 | Kacie Rhodes Kacie Rhodes ('05) | 05 | USA | 12.49 | |||||||||||||
8 | Ali'a Matavao Ali'a Matavao | USA | 12.70 | ||||||||||||||
9 | Sutton Howard Sutton Howard | USA | 12.68 | ||||||||||||||
10 | Lauren St Peters Lauren St Peters ('05) | 05 | USA | 12.63 | |||||||||||||
11 | Ava Roberts Ava Roberts | USA | 12.62 | ||||||||||||||
12 | Cassidy Ball Cassidy Ball | USA | 12.52 | SB | |||||||||||||
13 | Maggie Bookout Maggie Bookout ('04) | 04 | USA | 12.40 | |||||||||||||
14 | Janey Campbell Janey Campbell ('06) | 06 | USA | 12.35 | |||||||||||||
15 | Jasmine Nichols Jasmine Nichols | USA | 12.24 | =PB | |||||||||||||
16 | Valarie Hunt Valarie Hunt | USA | 12.14 | ||||||||||||||
17 | Leslie Pena Leslie Pena | USA | 12.13 | SB | |||||||||||||
18 | Kyndall Drones Kyndall Drones | USA | 12.10 | ||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 31.3. Finale A Finale | 31.3. | ||||||||||||||||
1 | Emma Sralla Emma Sralla ('04) | 04 | SWE | 53.18 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Maddie Fey Maddie Fey ('06) | 06 | USA | 49.88 | |||||||||||||
3 | Carlie Weiser Carlie Weiser ('05) | 05 | USA | 49.19 | SB | ||||||||||||
4 | Chesni Scott Chesni Scott | USA | 47.11 | ||||||||||||||
5 | Leah Acosta Leah Acosta | USA | 45.56 | SB | |||||||||||||
6 | Kacie Rhodes Kacie Rhodes ('05) | 05 | USA | 45.33 | PB | ||||||||||||
7 | Keonna Otis Keonna Otis ('04) | 04 | USA | 44.95 | |||||||||||||
8 | Maggie Bookout Maggie Bookout ('04) | 04 | USA | 43.76 | |||||||||||||
9 | Kyeese Hollands Kyeese Hollands ('04) | 04 | USA | 42.97 | SB | ||||||||||||
10 | Trina Hubert Trina Hubert | USA | 41.91 | ||||||||||||||
11 | Olivia Chamizo Olivia Chamizo ('07) | 07 | USA | 41.68 | |||||||||||||
12 | Lauren St Peters Lauren St Peters ('05) | 05 | USA | 41.60 | SB | ||||||||||||
13 | Valarie Hunt Valarie Hunt | USA | 40.89 | ||||||||||||||
14 | Cassidy Ball Cassidy Ball | USA | 40.71 | ||||||||||||||
15 | Tareva Parham Tareva Parham | USA | 40.41 | SB | |||||||||||||
Leslie Pena Leslie Pena | USA | NM | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Spydkast 600 gram 31.3. Finale A Finale | 31.3. | ||||||||||||||||
1 | Trinity Spooner Trinity Spooner ('04) | 04 | USA | 52.40 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Kyeese Hollands Kyeese Hollands ('04) | 04 | USA | 46.73 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Paris Kimble Paris Kimble ('05) | 05 | USA | 44.69 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K 3200m 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||||
1 | San Juanita Leal San Juanita Leal ('06) | 06 | USA | 10:16.12 | PB | ||||||||||||
2 | Nicole Humphries Nicole Humphries | USA | 10:18.82 | PB | |||||||||||||
3 | Isabel Conde De Frankenberg Isabel Conde De Frankenberg ('05) | 05 | ARG | 10:25.15 | PB | ||||||||||||
4 | Alexandra Fox Alexandra Fox | USA | 10:27.29 | PB | |||||||||||||
5 | Mckenzie Bailey Mckenzie Bailey | USA | 10:32.28 | PB | |||||||||||||
6 | Madison Peters Madison Peters | USA | 10:36.81 | PB | |||||||||||||
7 | Staucie Lees Staucie Lees | USA | 10:39.93 | PB | |||||||||||||
8 | Shewaye Johnson Shewaye Johnson | USA | 10:40.17 | PB | |||||||||||||
9 | Micaela Villarreal Micaela Villarreal | USA | 10:48.47 | ||||||||||||||
M 110 m hæk 31.3. Vind: +3.8 Finale A Finale | 31.3. | Vind: +3.8 | |||||||||||||||
1 | Yvan Lopes Ribeiro Yvan Lopes Ribeiro ('99) | 99 | FRA | 13.77 | w | ||||||||||||
2 | Pierre Lear Pierre Lear | USA | 13.92 | w | |||||||||||||
3 | Spencer Brown Spencer Brown ('01) | 01 | CRO | 13.93 | w | ||||||||||||
4 | Matthew Sophia Matthew Sophia ('03) | 03 | NED | 13.95 | w | ||||||||||||
5 | Zachary Hawkins Zachary Hawkins ('01) | 01 | USA | 14.07 | w | ||||||||||||
6 | Cameron Macon Cameron Macon | USA | 14.62 | w | |||||||||||||
7 | Michael Parks Michael Parks ('04) | 04 | USA | 14.68 | w | ||||||||||||
8 | Jovan Aigbekaen Jovan Aigbekaen | USA | 14.79 | w | |||||||||||||
Finale B 31.3. Vind: +4.4 | 31.3. | Vind: +4.4 | |||||||||||||||
1 | Ahmad Young Ahmad Young | 00 | USA | 13.80 | w | ||||||||||||
2 | Tyson Givens Tyson Givens | USA | 14.22 | w | |||||||||||||
3 | Lanard Harris Lanard Harris | USA | 14.31 | w | |||||||||||||
4 | James Ezeonu James Ezeonu ('03) | 03 | IRL | 14.34 | w | ||||||||||||
5 | Chinemerem Ononiwu Chinemerem Ononiwu | USA | 14.34 | w | |||||||||||||
6 | Parker Duskin Parker Duskin ('04) | 04 | USA | 14.51 | w | ||||||||||||
7 | Gabe Field Gabe Field | USA | 14.74 | w | |||||||||||||
8 | Savian Bush Savian Bush | USA | 14.82 | w | |||||||||||||
Finale C 31.3. Vind: +4.1 | 31.3. | Vind: +4.1 | |||||||||||||||
1 | Jordan Thompson Jordan Thompson ('91) | 91 | USA | 13.96 | w | ||||||||||||
2 | Hugo Morvan Hugo Morvan ('01) | 01 | FRA | 14.01 | w | ||||||||||||
3 | Sam McLendon Sam McLendon | USA | 14.03 | w | |||||||||||||
4 | Anthony Vazquez Anthony Vazquez ('02) | 02 | USA | 14.08 | w | ||||||||||||
5 | Jakeel Suber Jakeel Suber | USA | 14.39 | w | |||||||||||||
6 | Jorim Bangue Jorim Bangue ('03) | 03 | CMR | 14.54 | w | ||||||||||||
7 | Mayowa Osunsami Mayowa Osunsami ('99) | 99 | GBR | 14.55 | w | ||||||||||||
Finale D 31.3. Vind: +4.3 | 31.3. | Vind: +4.3 | |||||||||||||||
1 | Kody Blackwood Kody Blackwood ('03) | 03 | USA | 14.02 | w | ||||||||||||
2 | Dakarai Bush Dakarai Bush | 00 | USA | 14.04 | w | ||||||||||||
3 | Emanuel Joseph Emanuel Joseph | USA | 14.19 | w | |||||||||||||
4 | David Warmington David Warmington ('04) | 04 | USA | 14.20 | w | ||||||||||||
5 | Easton Tan Easton Tan ('03) | 03 | USA | 14.33 | w | ||||||||||||
6 | Rahyme Christian Rahyme Christian ('02) | 02 | JAM | 14.35 | w | ||||||||||||
7 | Jeremy King Jeremy King | USA | 14.56 | w | |||||||||||||
8 | Di'Niko Bates Di'Niko Bates | USA | 14.73 | w | |||||||||||||
Finale E 31.3. Vind: +5.8 | 31.3. | Vind: +5.8 | |||||||||||||||
1 | Dishaun Lamb Dishaun Lamb ('03) | 03 | JAM | 14.03 | w | ||||||||||||
2 | Riley Hunt Riley Hunt | USA | 14.06 | w | |||||||||||||
3 | Donyea Jarmon Donyea Jarmon | USA | 14.31 | w | |||||||||||||
4 | Azariah Anderson Azariah Anderson | USA | 14.32 | w | |||||||||||||
5 | Kyle Lumpkins Kyle Lumpkins | USA | 14.35 | w | |||||||||||||
6 | Chris Brinkley Chris Brinkley ('03) | 03 | USA | 14.84 | w | ||||||||||||
7 | Javan Reece Javan Reece | USA | 14.95 | w | |||||||||||||
8 | Nicholas Grullon Nicholas Grullon ('04) | 04 | USA | 14.96 | w | ||||||||||||
Finale F 31.3. Vind: +2.8 | 31.3. | Vind: +2.8 | |||||||||||||||
1 | Liam Anderson Liam Anderson | USA | 14.17 | w | |||||||||||||
2 | Cameron Wilmington Cameron Wilmington ('01) | 01 | USA | 14.36 | w | ||||||||||||
3 | Aiden Lieb Aiden Lieb | USA | 14.39 | w | |||||||||||||
4 | Jordan Johnson Jordan Johnson ('97) | 97 | USA | 14.81 | w | ||||||||||||
5 | Che Saunders Che Saunders ('02) | 02 | TTO | 14.84 | w | ||||||||||||
Nolan Walker Nolan Walker | 00 | USA | DNF | w | |||||||||||||
Finale G 31.3. Vind: +3.0 | 31.3. | Vind: +3.0 | |||||||||||||||
1 | Konnor Hoerman Konnor Hoerman | USA | 14.22 | w | |||||||||||||
2 | Darshon Turk Darshon Turk | USA | 14.62 | w | |||||||||||||
3 | Alec Carr Alec Carr | USA | 14.72 | w | |||||||||||||
4 | Philip Frank Philip Frank | CAN | 14.96 | w | |||||||||||||
5 | Charles Pulliam III Charles Pulliam III | USA | 14.96 | w | |||||||||||||
6 | Aaryn Anderson Aaryn Anderson | USA | 14.99 | w | |||||||||||||
8 | Simon Rey Simon Rey ('97) | 97 | FRA | 15.08 | w | ||||||||||||
Finale H 31.3. Vind: +3.8 | 31.3. | Vind: +3.8 | |||||||||||||||
1 | Loubert Dagrin Loubert Dagrin | 00 | USA | 14.26 | w | ||||||||||||
2 | Olufolabo Ogunyemi Olufolabo Ogunyemi | USA | 14.40 | w | |||||||||||||
Finale I 31.3. Vind: +4.2 | 31.3. | Vind: +4.2 | |||||||||||||||
1 | Joseph Holthusen Joseph Holthusen | USA | 14.27 | w | |||||||||||||
2 | Walter Truitt Walter Truitt | USA | 14.31 | w | |||||||||||||
3 | Cole Palmer Cole Palmer | USA | 14.46 | w | |||||||||||||
4 | Matthew Blackmon Jr. Matthew Blackmon Jr. | USA | 14.57 | w | |||||||||||||
5 | Jovan Čanak Jovan Čanak ('02) | 02 | SRB | 14.97 | w | ||||||||||||
Finale J 31.3. Vind: +3.9 | 31.3. | Vind: +3.9 | |||||||||||||||
1 | Ivan Donaldson Ivan Donaldson | USA | 14.82 | w | |||||||||||||
M 400 m hæk 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Ja'Qualon Scott Ja'Qualon Scott | USA | 50.90 | PB | |||||||||||||
2 | Elijah Mallard Elijah Mallard | USA | 52.35 | PB | |||||||||||||
3 | Cameron Wilmington Cameron Wilmington ('01) | 01 | USA | 52.84 | SB | ||||||||||||
4 | Gabe Field Gabe Field | USA | 53.24 | SB | |||||||||||||
5 | Matthew Howard Matthew Howard | USA | 53.47 | ||||||||||||||
6 | Xayvion Perkins Xayvion Perkins | USA | 54.77 | ||||||||||||||
Finale B 30.3. | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Nicholas Henderson Nicholas Henderson | USA | 52.65 | SB | |||||||||||||
2 | Jordan Thompson Jordan Thompson ('91) | 91 | USA | 52.89 | SB | ||||||||||||
3 | Jamal January Jamal January | USA | 53.39 | SB | |||||||||||||
4 | Toby Penner Toby Penner | USA | 53.39 | ||||||||||||||
5 | Chris Paige Chris Paige | USA | 53.98 | SB | |||||||||||||
Finale C 30.3. | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Nakoah Witt Nakoah Witt | USA | 52.91 | PB | |||||||||||||
2 | Evan Matthews Evan Matthews ('01) | 01 | USA | 53.36 | PB | ||||||||||||
3 | Henry Falls Henry Falls | USA | 54.17 | ||||||||||||||
4 | Nicholas Grullon Nicholas Grullon ('04) | 04 | USA | 54.31 | PB | ||||||||||||
Finale D 30.3. | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Sean Dixon Sean Dixon | USA | 53.13 | PB | |||||||||||||
2 | Denzel Hinds Denzel Hinds | USA | 53.77 | ||||||||||||||
3 | Ivan Donaldson Ivan Donaldson | USA | 54.59 | ||||||||||||||
4 | Kyle Lumpkins Kyle Lumpkins | USA | 55.60 | ||||||||||||||
Finale E 30.3. | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Jordan Coates McBride Jordan Coates McBride ('02) | 02 | USA | 53.15 | |||||||||||||
2 | Di'Niko Bates Di'Niko Bates | USA | 53.18 | PB | |||||||||||||
3 | Jayden Sloan Jayden Sloan | USA | 53.37 | ||||||||||||||
4 | Jameir Colbert Jameir Colbert ('04) | 04 | USA | 53.52 | PB | ||||||||||||
5 | Kameron Davis Kameron Davis | USA | 53.83 | ||||||||||||||
6 | Deandre Stapleton Deandre Stapleton | 00 | USA | 54.82 | PB | ||||||||||||
7 | Rasmus Wright Rasmus Wright ('02) | 02 | FIN | 55.59 | SB | ||||||||||||
Finale F 30.3. | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Kenyon Mosley Kenyon Mosley | USA | 54.15 | ||||||||||||||
2 | Xavier Howard Xavier Howard | USA | 54.71 | PB | |||||||||||||
3 | Brayden Blackman Brayden Blackman | USA | 54.72 | PB | |||||||||||||
Finale G 30.3. | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Alec Carr Alec Carr | USA | 54.93 | PB | |||||||||||||
Olufolabo Ogunyemi Olufolabo Ogunyemi | USA | DNF | |||||||||||||||
M 4 x 100 m stafet 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||||
1 | Tarleton State Tarleton State | USA | 40.33 | ||||||||||||||
Reid Vincent, Justin Raines, Everett Sadler, David Mvundura | |||||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||||
1 | TAMU-Kingsville TAMU-Kingsville | USA | 3:08.48 | ||||||||||||||
Ja'Qualon Scott, Bryson Dyer, Tony Benitez, Michael Samihamba | |||||||||||||||||
2 | TAMU-Commerce TAMU-Commerce | USA | 3:11.78 | ||||||||||||||
Eddie Barrientes, Philip Krenek, Conner Stockerl, Ziphion Reevey | |||||||||||||||||
3 | Fort Scott CC Fort Scott CC | USA | 3:12.73 | ||||||||||||||
Logan Major, Mario Paul, Brian Brown, Keldrick Turner | |||||||||||||||||
4 | Arkansas-Pine Bluff Arkansas-Pine Bluff | USA | 3:14.54 | ||||||||||||||
Ross Walrond, Ryan Longmire, Genesis Joseph, Mohamed Soumare | |||||||||||||||||
5 | Houston Christian Houston Christian | USA | 3:15.31 | ||||||||||||||
Denzel Hinds, Mark Ngei, Travis Jacobs, Krzysztof Turski | |||||||||||||||||
6 | Grambling State Grambling State | USA | 3:15.94 | ||||||||||||||
Malachi Johnson, Nicholas Williams, Miciah Myles, Ahmad Cavalier | |||||||||||||||||
Finale B 1.4. | 1.4. | ||||||||||||||||
1 | Howard Howard | USA | 3:13.06 | ||||||||||||||
Dylan Gaines, Jermanie Byrd, Kameron Davis, Zachary Hawkins | |||||||||||||||||
2 | Our Lady Of The Lake Our Lady Of The Lake | USA | 3:14.30 | ||||||||||||||
Jalen Bell, Julian Verastagui, Richard Davis, Cerrone Thompson | |||||||||||||||||
Finale C 1.4. | 1.4. | ||||||||||||||||
1 | Oklahoma Baptist Oklahoma Baptist | USA | 3:13.09 | ||||||||||||||
Marcus Petersen, Jentezen Smith, Jax Holland, Isaiah Willis | |||||||||||||||||
2 | Lubbock Christian Lubbock Christian | USA | 3:13.49 | ||||||||||||||
Ryan Gordon, Chris Rader, Keitron Boyd, George Garcia | |||||||||||||||||
3 | Utsa Utsa | USA | 3:14.23 | ||||||||||||||
Noah Rhodes, Logan Masters, Dennis Phillips | |||||||||||||||||
4 | Lamar Lamar | USA | 3:14.41 | ||||||||||||||
Jaylon Roberts, Cameron Chin, Christian Johnson, Trent Guidry | |||||||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 31.3. Vind: +3.2 Finale A Finale | 31.3. | Vind: +3.2 | |||||||||||||||
1 | Angel Gazaway Angel Gazaway | USA | 13.58 | w | |||||||||||||
2 | Johanna Ilves Johanna Ilves ('99) | 99 | EST | 13.72 | w | ||||||||||||
3 | Jourdin Edwards Jourdin Edwards | USA | 13.84 | w | |||||||||||||
4 | Amanda Thrue Amanda Thrue ('02) | 02 | JAM | 14.08 | w | ||||||||||||
5 | Ivory Davis Ivory Davis | USA | 14.15 | w | |||||||||||||
6 | Kyndal Martin Kyndal Martin ('01) | 01 | USA | 14.16 | w | ||||||||||||
7 | Katie Petersen Katie Petersen | USA | 14.22 | w | |||||||||||||
8 | Ava Fitzgerald Ava Fitzgerald | USA | 14.46 | w | |||||||||||||
Reese Renz Reese Renz | USA | DNF | w | ||||||||||||||
Finale B 31.3. Vind: +4.6 | 31.3. | Vind: +4.6 | |||||||||||||||
1 | Bella Witt Bella Witt ('03) | 03 | USA | 13.63 | w | ||||||||||||
2 | Shaleah Colaire Shaleah Colaire ('01) | 01 | CAN | 13.65 | w | ||||||||||||
3 | Vanessa Baldé Vanessa Baldé ('03) | 03 | GER | 13.75 | w | ||||||||||||
4 | Eseroghene Awusa Eseroghene Awusa ('03) | 03 | NGR | 13.84 | w | ||||||||||||
5 | Tia Harry Tia Harry | USA | 14.06 | w | |||||||||||||
Finale C 31.3. Vind: +2.6 | 31.3. | Vind: +2.6 | |||||||||||||||
1 | Cathrina Morris Cathrina Morris ('01) | 01 | USA | 13.64 | w | ||||||||||||
2 | Leah Anderson Leah Anderson ('04) | 04 | USA | 13.96 | w | ||||||||||||
3 | Sams Zarrey Sams Zarrey | USA | 14.05 | w | |||||||||||||
4 | Madeline Wilson Madeline Wilson | USA | 14.11 | w | |||||||||||||
5 | Claire Luallen Claire Luallen | USA | 14.50 | w | |||||||||||||
6 | Kayla Watson Kayla Watson | USA | 14.55 | w | |||||||||||||
7 | Savannah Risseeuw Savannah Risseeuw | USA | 14.56 | w | |||||||||||||
8 | Reagan West Reagan West | USA | 14.59 | w | |||||||||||||
9 | Bailey Golden Bailey Golden ('99) | 99 | USA | 15.59 | w | ||||||||||||
Finale D 31.3. Vind: +5.5 | 31.3. | Vind: +5.5 | |||||||||||||||
1 | Simone Watkins Simone Watkins ('01) | 01 | USA | 13.73 | w | ||||||||||||
2 | Mathilde Guillaume Mathilde Guillaume | 00 | FRA | 14.02 | w | ||||||||||||
3 | Mattie Rossi Mattie Rossi | USA | 14.04 | w | |||||||||||||
4 | Kennedy London Kennedy London | 00 | USA | 14.05 | w | ||||||||||||
5 | Shanisa Stinson Shanisa Stinson | USA | 14.46 | w | |||||||||||||
Ashley Wallace Ashley Wallace ('02) | 02 | USA | DNF | w | |||||||||||||
Finale E 31.3. Vind: +4.3 | 31.3. | Vind: +4.3 | |||||||||||||||
1 | Jessicka Woods Jessicka Woods ('04) | 04 | USA | 13.82 | w | ||||||||||||
2 | Izabella Sokolova Izabella Sokolova ('02) | 02 | BUL | 13.86 | w | ||||||||||||
3 | Pippi Lotta Enok Pippi Lotta Enok ('02) | 02 | EST | 13.97 | w | ||||||||||||
4 | Ashyiria Savage Ashyiria Savage | USA | 14.17 | w | |||||||||||||
5 | Orsciana Beard Orsciana Beard ('03) | 03 | USA | 14.62 | w | ||||||||||||
6 | Paige Boucher Paige Boucher | USA | 14.80 | w | |||||||||||||
Finale F 31.3. Vind: +3.9 | 31.3. | Vind: +3.9 | |||||||||||||||
1 | T'erica Boyd T'erica Boyd | USA | 13.91 | w | |||||||||||||
2 | Erykah Garrett Erykah Garrett | USA | 13.92 | w | |||||||||||||
3 | Laiten Greeson Laiten Greeson | 00 | USA | 13.95 | w | ||||||||||||
4 | Pärl Eelma Pärl Eelma ('98) | 98 | EST | 13.96 | w | ||||||||||||
5 | Kayli Williams Kayli Williams | USA | 14.17 | w | |||||||||||||
6 | Zaire Moore Zaire Moore | USA | 14.25 | w | |||||||||||||
7 | Ellie Rickertsen Ellie Rickertsen | USA | 14.35 | w | |||||||||||||
Finale G 31.3. Vind: +6.9 | 31.3. | Vind: +6.9 | |||||||||||||||
1 | Paige Young Paige Young ('02) | 02 | USA | 14.05 | w | ||||||||||||
2 | Kali McEuen Kali McEuen | USA | 14.21 | w | |||||||||||||
Finale H 31.3. Vind: +2.5 | 31.3. | Vind: +2.5 | |||||||||||||||
1 | Kayli Johnson Kayli Johnson | USA | 14.08 | w | |||||||||||||
2 | Sarinity Bracey Sarinity Bracey | USA | 14.13 | w | |||||||||||||
3 | Diondra Wilborn Diondra Wilborn | USA | 14.56 | w | |||||||||||||
4 | Zaria Fuller Zaria Fuller | USA | 14.61 | w | |||||||||||||
5 | Helen Baumgarten Helen Baumgarten ('03) | 03 | GER | 14.66 | w | ||||||||||||
6 | Olivija Vaitaityte Olivija Vaitaityte ('02) | 02 | LTU | 14.75 | w | ||||||||||||
Finale I 31.3. Vind: +4.2 | 31.3. | Vind: +4.2 | |||||||||||||||
1 | Jaylynn Hampton Jaylynn Hampton | USA | 14.09 | w | |||||||||||||
2 | Katie Ruffener Katie Ruffener | USA | 14.13 | w | |||||||||||||
3 | Taylor Savolt Taylor Savolt | USA | 14.53 | w | |||||||||||||
4 | Sara Van Aken Sara Van Aken ('01) | 01 | USA | 14.58 | w | ||||||||||||
5 | Callie Calicut Callie Calicut | USA | 14.63 | w | |||||||||||||
6 | Lanaye Keys Lanaye Keys | USA | 14.63 | w | |||||||||||||
7 | Eliza Bruncaj Eliza Bruncaj | USA | 14.66 | w | |||||||||||||
Finale J 31.3. Vind: +5.4 | 31.3. | Vind: +5.4 | |||||||||||||||
1 | Tay Walgrave Tay Walgrave | USA | 14.29 | w | |||||||||||||
2 | Christina Wende Christina Wende | USA | 14.35 | w | |||||||||||||
3 | Jade Celestine Jade Celestine ('04) | 04 | CAN | 14.40 | w | ||||||||||||
4 | Hallee Thomas Hallee Thomas | USA | 14.45 | w | |||||||||||||
5 | Elliot Harrison Elliot Harrison ('01) | 01 | USA | 14.49 | w | ||||||||||||
6 | Ella Rush Ella Rush ('04) | 04 | GBR | 14.58 | w | ||||||||||||
7 | Breanna Clarke Breanna Clarke ('02) | 02 | JAM | 14.77 | w | ||||||||||||
Finale K 31.3. Vind: +4.1 | 31.3. | Vind: +4.1 | |||||||||||||||
1 | Kayla Goodwin Kayla Goodwin ('01) | 01 | NZL | 14.38 | w | ||||||||||||
2 | Chloe Stanley Chloe Stanley | USA | 14.44 | w | |||||||||||||
3 | Victoria Purritano Victoria Purritano | USA | 14.49 | w | |||||||||||||
4 | Nike Praetzel Nike Praetzel ('03) | 03 | GER | 14.63 | w | ||||||||||||
5 | Meg Goebel Meg Goebel | 00 | USA | 14.67 | w | ||||||||||||
6 | Paris Baker Paris Baker | USA | 14.71 | w | |||||||||||||
7 | Jessica Pitcher Jessica Pitcher | USA | 14.80 | w | |||||||||||||
K 400 m hæk 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Abasiono Akpan Abasiono Akpan | 00 | NGR | 58.85 | SB | ||||||||||||
2 | Alia Scott Alia Scott | USA | 59.68 | PB | |||||||||||||
3 | Shaleah Colaire Shaleah Colaire ('01) | 01 | CAN | 1:02.05 | SB | ||||||||||||
4 | Zaire Moore Zaire Moore | USA | 1:02.64 | ||||||||||||||
5 | Kyndal Martin Kyndal Martin ('01) | 01 | USA | 1:02.83 | |||||||||||||
Finale B 30.3. | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Ken'naria Gadson Ken'naria Gadson ('02) | 02 | USA | 59.03 | |||||||||||||
2 | Michaela Travers Michaela Travers ('99) | 99 | USA | 59.13 | PB | ||||||||||||
3 | Mackenzie Fletcher Mackenzie Fletcher | USA | 1:00.79 | SB | |||||||||||||
Finale C 30.3. | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Camille Lewis Camille Lewis | USA | 1:00.41 | PB | |||||||||||||
2 | Maia Maury Maia Maury ('99) | 99 | FRA | 1:02.27 | SB | ||||||||||||
3 | Raina Perry Raina Perry | USA | 1:03.29 | SB | |||||||||||||
4 | Brooke Barkocy Brooke Barkocy | USA | 1:03.80 | SB | |||||||||||||
5 | Nea Sanders Nea Sanders ('04) | 04 | USA | 1:03.82 | |||||||||||||
6 | Elliot Harrison Elliot Harrison ('01) | 01 | USA | 1:03.96 | SB | ||||||||||||
Finale D 30.3. | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Naomi Ndukwe Naomi Ndukwe ('98) | 98 | FRA | 1:00.55 | PB | ||||||||||||
2 | Aniya Woodruff Aniya Woodruff ('04) | 04 | USA | 1:00.55 | PB | ||||||||||||
3 | Savannah Simms Savannah Simms | USA | 1:01.06 | ||||||||||||||
4 | Jessicka Woods Jessicka Woods ('04) | 04 | USA | 1:01.43 | |||||||||||||
5 | Adael Scatena Adael Scatena | USA | 1:03.13 | ||||||||||||||
Finale E 30.3. | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Zakiyah Amos Zakiyah Amos | USA | 1:00.56 | PB | |||||||||||||
2 | Chloe Rodriguez Chloe Rodriguez | USA | 1:00.57 | PB | |||||||||||||
3 | Angel Gazaway Angel Gazaway | USA | 1:00.75 | PB | |||||||||||||
4 | Alexandra Scott Alexandra Scott | USA | 1:02.18 | ||||||||||||||
5 | Kayla Goodwin Kayla Goodwin ('01) | 01 | NZL | 1:03.20 | PB | ||||||||||||
6 | Taylor Savolt Taylor Savolt | USA | 1:03.24 | ||||||||||||||
7 | Chevonne Wheeler Chevonne Wheeler | USA | 1:03.37 | ||||||||||||||
Emily Waller Emily Waller | USA | DNF | |||||||||||||||
Finale F 30.3. | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Jordyn Grady Jordyn Grady | USA | 1:00.65 | PB | |||||||||||||
2 | Jourdin Edwards Jourdin Edwards | USA | 1:01.72 | ||||||||||||||
3 | Eliza Bruncaj Eliza Bruncaj | USA | 1:01.74 | PB | |||||||||||||
4 | Addison Brooks Addison Brooks | USA | 1:01.84 | PB | |||||||||||||
5 | Lisa Retailleau Lisa Retailleau ('01) | 01 | FRA | 1:01.92 | SB | ||||||||||||
6 | Loreal Wilson Loreal Wilson | USA | 1:02.56 | ||||||||||||||
7 | Karlie Moore Karlie Moore ('01) | 01 | CAN | 1:02.61 | SB | ||||||||||||
Amaya Ugarte Amaya Ugarte ('02) | 02 | USA | DNF | ||||||||||||||
Finale G 30.3. | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Sian Weller Sian Weller | USA | 1:01.54 | ||||||||||||||
2 | Madi Surber Madi Surber ('04) | 04 | USA | 1:01.64 | SB | ||||||||||||
Finale H 30.3. | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Taylor Weidinger Taylor Weidinger | USA | 1:02.13 | PB | |||||||||||||
2 | Jiya Clayton Jiya Clayton | USA | 1:02.48 | PB | |||||||||||||
3 | Carly Schmidt Carly Schmidt ('01) | 01 | USA | 1:03.55 | |||||||||||||
4 | Courtney Latham Courtney Latham | USA | 1:03.71 | ||||||||||||||
Finale I 30.3. | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Amber Gonzalez Amber Gonzalez | USA | 1:02.96 | ||||||||||||||
2 | Anna Riccomagno Anna Riccomagno ('01) | 01 | ITA | 1:04.49 | PB | ||||||||||||
4 | Helen Baumgarten Helen Baumgarten ('03) | 03 | GER | 1:06.06 | |||||||||||||
7 | Alessandra Pastor Alessandra Pastor ('04) | 04 | ESP | 1:09.02 | SB | ||||||||||||
Erykah Garrett Erykah Garrett | USA | DQ | |||||||||||||||
Finale J 30.3. | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Esther Nwanze Esther Nwanze | USA | 1:03.16 | PB | |||||||||||||
Finale K 30.3. | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Sierra Session Sierra Session | USA | 1:03.19 | PB | |||||||||||||
2 | Allison Vaughn Allison Vaughn | USA | 1:03.39 | PB | |||||||||||||
3 | Brianna Hinds Brianna Hinds | USA | 1:03.51 | ||||||||||||||
K 4 x 100 m stafet 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||||
1 | UTSA UTSA | USA | 46.24 | ||||||||||||||
Ibiso David-West, Thennelle Williams, Geraldy Barron, Lauren Roy | |||||||||||||||||
2 | Lamar Lamar | USA | 47.07 | ||||||||||||||
Kayli Johnson, Sydne Porter, Jakenzie Thymes, Brianna Howard | |||||||||||||||||
3 | Fort Scott CC Fort Scott CC | USA | 47.08 | ||||||||||||||
Chaniqua Tonge, Keyann Wilson, Brandi Drake, Damazvia Dames | |||||||||||||||||
4 | Tamu-Commerce Tamu-Commerce | USA | 47.32 | ||||||||||||||
Leah Pettis, Ashley Benton, Francesca Aquilino, Maryana Shostak | |||||||||||||||||
5 | Utah Valley Utah Valley | USA | 47.45 | ||||||||||||||
6 | McNeese State McNeese State | USA | 47.62 | ||||||||||||||
Makayla Heath, Kayla Harrison, Reagan West, Boluwatife Akinwande | |||||||||||||||||
Finale B 1.4. | 1.4. | ||||||||||||||||
1 | Auburn Auburn | USA | 46.45 | ||||||||||||||
Chante Clinkscale, Ashantae Harvey, Janaya Jones, Niya Benton-Andrews | |||||||||||||||||
2 | Iowa State Iowa State | USA | 46.50 | ||||||||||||||
Bria Barnes, Rachel Joseph, Zakiyah Amos, Kaylyn Hall | |||||||||||||||||
3 | New Orleans New Orleans | USA | 46.87 | ||||||||||||||
Vivette Green, Alimot Alowonle, Helen Baumgarten, Aisha Johnson | |||||||||||||||||
4 | New Mexico JC New Mexico JC | USA | 46.88 | ||||||||||||||
Eseroghene Awusa, Tijuanique Morton, Lacarthea Cooper, Ashantai Bollers | |||||||||||||||||
5 | North Texas North Texas | USA | 47.21 | ||||||||||||||
6 | Loras Loras | USA | 47.27 | ||||||||||||||
Marion Edwards, Alyssa Pfadenhauer, Harmony Creasy, Gabrielle Noland | |||||||||||||||||
7 | Grand Canyon Grand Canyon | USA | 47.37 | ||||||||||||||
8 | Delaware Delaware | USA | 47.99 | ||||||||||||||
Kamylin Padgham, Taylor Johnson, Shylehn Ebuenga-Smith, Halima Scott | |||||||||||||||||
Finale C 1.4. | 1.4. | ||||||||||||||||
1 | Madonna Madonna | USA | 47.19 | ||||||||||||||
Anaiya Jones, Charity Jones, Nia Wood, Jayla Brown | |||||||||||||||||
2 | Oklahoma Baptist Oklahoma Baptist | USA | 47.35 | ||||||||||||||
Anisha Henderson, Olivia Tate, Tahlor Brown, Kimberly McKinney | |||||||||||||||||
3 | Jackson State Jackson State | USA | 47.93 | ||||||||||||||
Courtney Tatum, Carrington Blair, Eryn Garrett, Erykah Garrett | |||||||||||||||||
Finale D 1.4. | 1.4. | ||||||||||||||||
1 | Grand Valley St. Grand Valley St. | USA | 47.46 | ||||||||||||||
Angelica Floyd, Melia Williams, Timia Robinson, Kate Zang | |||||||||||||||||
2 | St. Thomas (Minn.) St. Thomas (Minn.) | USA | 47.52 | ||||||||||||||
Hannah Cornelius, Alexis Pratt, Tay Walgrave, Maddy Dolby | |||||||||||||||||
3 | Our Lady Of The Lake Our Lady Of The Lake | USA | 47.73 | ||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet 1.4. Finale A Finale | 1.4. | ||||||||||||||||
1 | Georgia State Georgia State | USA | 3:44.29 | ||||||||||||||
Imani Flanagan, Blake Blakemore, Keniya Walker, Shadae Worrell | |||||||||||||||||
M 100 m | |||||||||||||||||
Indledende heats | 29.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 29.3. Vind: 0.0 | 29.3. | Vind: 0.0 | |||||||||||||||
1 | Leo Neugebauer Leo Neugebauer | 00 | GER | 10.75 | PB | ||||||||||||
2 | Joel McFarlane Joel McFarlane | 00 | GBR | 10.80 | PB | ||||||||||||
3 | Kyle Sieracki Kyle Sieracki | USA | 11.01 | SB | |||||||||||||
5 | Dallin Vorkink Dallin Vorkink | USA | 11.48 | SB | |||||||||||||
Indledende 2 29.3. Vind: +2.0 | 29.3. | Vind: +2.0 | |||||||||||||||
1 | Peyton Bair Peyton Bair ('01) | 01 | USA | 10.44 | PB | ||||||||||||
2 | Ben Barton Ben Barton | USA | 10.48 | PB | |||||||||||||
3 | Isaiah Hudgens Isaiah Hudgens | USA | 10.77 | PB | |||||||||||||
4 | Lee Walburn Lee Walburn | USA | 11.01 | PB | |||||||||||||
5 | Alexander Jung Alexander Jung ('99) | 99 | GER | 11.02 | PB | ||||||||||||
M 400 m | |||||||||||||||||
Indledende heats | 29.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||||
1 | Peyton Bair Peyton Bair ('01) | 01 | USA | 47.65 | |||||||||||||
2 | Joel McFarlane Joel McFarlane | 00 | GBR | 48.54 | PB | ||||||||||||
3 | Isaiah Hudgens Isaiah Hudgens | USA | 49.27 | SB | |||||||||||||
Indledende 2 29.3. | 29.3. | ||||||||||||||||
1 | Ben Barton Ben Barton | USA | 47.32 | PB | |||||||||||||
2 | Leo Neugebauer Leo Neugebauer | 00 | GER | 48.83 | SB | ||||||||||||
3 | Lee Walburn Lee Walburn | USA | 49.97 | SB | |||||||||||||
4 | Alexander Jung Alexander Jung ('99) | 99 | GER | 50.39 | SB | ||||||||||||
5 | Dallin Vorkink Dallin Vorkink | USA | 52.73 | SB | |||||||||||||
M 1500 m 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Ben Barton Ben Barton | USA | 4:35.63 | PB | |||||||||||||
2 | Joel McFarlane Joel McFarlane | 00 | GBR | 4:37.10 | SB | ||||||||||||
5 | Lee Walburn Lee Walburn | USA | 4:49.59 | SB | |||||||||||||
6 | Leo Neugebauer Leo Neugebauer | 00 | GER | 4:50.31 | SB | ||||||||||||
7 | Alexander Jung Alexander Jung ('99) | 99 | GER | 5:00.79 | SB | ||||||||||||
Dallin Vorkink Dallin Vorkink | USA | DNF | |||||||||||||||
Isaiah Hudgens Isaiah Hudgens | USA | DNF | |||||||||||||||
M 110 m hæk | |||||||||||||||||
Indledende heats | 30.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 30.3. Vind: -0.4 | 30.3. | Vind: -0.4 | |||||||||||||||
1 | Ben Barton Ben Barton | USA | 14.19 | PB | |||||||||||||
2 | Joel McFarlane Joel McFarlane | 00 | GBR | 15.30 | SB | ||||||||||||
Indledende 2 30.3. Vind: +0.2 | 30.3. | Vind: +0.2 | |||||||||||||||
1 | Alexander Jung Alexander Jung ('99) | 99 | GER | 14.52 | PB | ||||||||||||
2 | Dallin Vorkink Dallin Vorkink | USA | 15.57 | SB | |||||||||||||
Indledende 3 30.3. Vind: +0.2 | 30.3. | Vind: +0.2 | |||||||||||||||
2 | Lee Walburn Lee Walburn | USA | 15.33 | PB | |||||||||||||
Indledende 4 30.3. Vind: +1.3 | 30.3. | Vind: +1.3 | |||||||||||||||
1 | Peyton Bair Peyton Bair ('01) | 01 | USA | 14.20 | |||||||||||||
2 | Isaiah Hudgens Isaiah Hudgens | USA | 14.21 | SB | |||||||||||||
3 | Leo Neugebauer Leo Neugebauer | 00 | GER | 14.33 | PB | ||||||||||||
M Højdespring 29.3. Finale A Finale | 29.3. | ||||||||||||||||
1 | Leo Neugebauer Leo Neugebauer | 00 | GER | 2.04 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Peyton Bair Peyton Bair ('01) | 01 | USA | 2.01 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Ben Barton Ben Barton | USA | 2.01 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Alexander Jung Alexander Jung ('99) | 99 | GER | 1.95 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Isaiah Hudgens Isaiah Hudgens | USA | 1.92 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Lee Walburn Lee Walburn | USA | 1.92 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Joel McFarlane Joel McFarlane | 00 | GBR | 1.83 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Dallin Vorkink Dallin Vorkink | USA | 1.80 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
Lewis Barber Lewis Barber | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Stangspring 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Leo Neugebauer Leo Neugebauer | 00 | GER | 5.10 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Alexander Jung Alexander Jung ('99) | 99 | GER | 4.90 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Kyle Sieracki Kyle Sieracki | USA | 4.80 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Dallin Vorkink Dallin Vorkink | USA | 4.70 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Isaiah Hudgens Isaiah Hudgens | USA | 4.70 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Lee Walburn Lee Walburn | USA | 4.60 | =PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Peyton Bair Peyton Bair ('01) | 01 | USA | 4.50 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Ben Barton Ben Barton | USA | 4.30 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Joel McFarlane Joel McFarlane | 00 | GBR | 4.20 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
Lewis Barber Lewis Barber | USA | NH | |||||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Længdespring 29.3. Finale A Finale | 29.3. | ||||||||||||||||
1 | Leo Neugebauer Leo Neugebauer | 00 | GER | 7.47 | -1.0 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Ben Barton Ben Barton | USA | 7.03 | -0.4 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Joel McFarlane Joel McFarlane | 00 | GBR | 6.99 | +1.3 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Isaiah Hudgens Isaiah Hudgens | USA | 6.81 | +1.0 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Alexander Jung Alexander Jung ('99) | 99 | GER | 6.50 | +1.7 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Lee Walburn Lee Walburn | USA | 6.40 | +0.2 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Dallin Vorkink Dallin Vorkink | USA | 5.95 | -0.8 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 29.3. Finale A Finale | 29.3. | ||||||||||||||||
1 | Leo Neugebauer Leo Neugebauer | 00 | GER | 16.66 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Dallin Vorkink Dallin Vorkink | USA | 13.41 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Isaiah Hudgens Isaiah Hudgens | USA | 13.20 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Alexander Jung Alexander Jung ('99) | 99 | GER | 13.12 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Joel McFarlane Joel McFarlane | 00 | GBR | 13.07 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Lee Walburn Lee Walburn | USA | 12.63 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Ben Barton Ben Barton | USA | 12.37 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Leo Neugebauer Leo Neugebauer | 00 | GER | 52.65 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Alexander Jung Alexander Jung ('99) | 99 | GER | 45.48 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Dallin Vorkink Dallin Vorkink | USA | 43.15 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Lee Walburn Lee Walburn | USA | 41.63 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Ben Barton Ben Barton | USA | 35.65 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Isaiah Hudgens Isaiah Hudgens | USA | 35.03 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Joel McFarlane Joel McFarlane | 00 | GBR | 33.36 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||||
2 | Lee Walburn Lee Walburn | USA | 56.05 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Alexander Jung Alexander Jung ('99) | 99 | GER | 55.75 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Dallin Vorkink Dallin Vorkink | USA | 52.49 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Leo Neugebauer Leo Neugebauer | 00 | GER | 51.92 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Joel McFarlane Joel McFarlane | 00 | GBR | 49.93 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Ben Barton Ben Barton | USA | 49.24 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Isaiah Hudgens Isaiah Hudgens | USA | 41.33 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K 200 m | |||||||||||||||||
Indledende heats | 29.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 29.3. Vind: -0.3 | 29.3. | Vind: -0.3 | |||||||||||||||
1 | Kristīne Blaževiča Kristīne Blaževiča ('01) | 01 | LAT | 24.74 | SB | ||||||||||||
2 | Jadin O'Brien Jadin O'Brien ('02) | 02 | USA | 24.75 | SB | ||||||||||||
3 | Alix Still Alix Still | 00 | GBR | 25.05 | PB | ||||||||||||
4 | Margot Temines Margot Temines | 00 | FRA | 25.18 | SB | ||||||||||||
5 | Anneke Moersdorf Anneke Moersdorf | USA | 25.54 | PB | |||||||||||||
6 | Hanna-Mai Vaikla Hanna-Mai Vaikla ('97) | 97 | EST | 26.23 | SB | ||||||||||||
Indledende 2 29.3. Vind: -0.5 | 29.3. | Vind: -0.5 | |||||||||||||||
1 | Sterling Lester Sterling Lester | 00 | USA | 23.89 | SB | ||||||||||||
2 | Dominique Biron Dominique Biron | USA | 24.69 | PB | |||||||||||||
3 | Kaitlin Smith Kaitlin Smith ('99) | 99 | USA | 25.30 | SB | ||||||||||||
4 | Alaina Brady Alaina Brady ('02) | 02 | USA | 25.42 | SB | ||||||||||||
6 | Elise Hoel Ulseth Elise Hoel Ulseth ('99) | 99 | NOR | 25.92 | SB | ||||||||||||
Indledende 3 29.3. Vind: +2.4 | 29.3. | Vind: +2.4 | |||||||||||||||
1 | Izzy Goudros Izzy Goudros ('03) | 03 | CAN | 23.56 | w | ||||||||||||
2 | Kristen O'Handley Kristen O'Handley ('99) | 99 | CAN | 23.66 | w | ||||||||||||
3 | Bryanna Craig Bryanna Craig ('04) | 04 | USA | 25.18 | w | ||||||||||||
4 | Alexandra Woodberry Alexandra Woodberry | 00 | USA | 25.36 | w | ||||||||||||
5 | Ariel Pedigo Ariel Pedigo ('03) | 03 | USA | 26.74 | w | ||||||||||||
K 800 m | |||||||||||||||||
Indledende heats | 30.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 30.3. | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Bryanna Craig Bryanna Craig ('04) | 04 | USA | 2:16.03 | PB | ||||||||||||
2 | Alix Still Alix Still | 00 | GBR | 2:18.56 | SB | ||||||||||||
3 | Anneke Moersdorf Anneke Moersdorf | USA | 2:20.00 | PB | |||||||||||||
4 | Dominique Biron Dominique Biron | USA | 2:20.71 | SB | |||||||||||||
6 | Ariel Pedigo Ariel Pedigo ('03) | 03 | USA | 2:28.01 | SB | ||||||||||||
7 | Hanna-Mai Vaikla Hanna-Mai Vaikla ('97) | 97 | EST | 2:33.67 | SB | ||||||||||||
8 | Alexandra Woodberry Alexandra Woodberry | 00 | USA | 2:38.37 | SB | ||||||||||||
Indledende 2 30.3. | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Sterling Lester Sterling Lester | 00 | USA | 2:13.80 | SB | ||||||||||||
2 | Kristīne Blaževiča Kristīne Blaževiča ('01) | 01 | LAT | 2:14.55 | SB | ||||||||||||
3 | Jadin O'Brien Jadin O'Brien ('02) | 02 | USA | 2:15.62 | SB | ||||||||||||
4 | Kaitlin Smith Kaitlin Smith ('99) | 99 | USA | 2:16.30 | SB | ||||||||||||
5 | Kristen O'Handley Kristen O'Handley ('99) | 99 | CAN | 2:17.93 | PB | ||||||||||||
6 | Izzy Goudros Izzy Goudros ('03) | 03 | CAN | 2:18.07 | PB | ||||||||||||
7 | Alaina Brady Alaina Brady ('02) | 02 | USA | 2:19.77 | SB | ||||||||||||
8 | Margot Temines Margot Temines | 00 | FRA | 2:30.15 | SB | ||||||||||||
9 | Elise Hoel Ulseth Elise Hoel Ulseth ('99) | 99 | NOR | DNF | |||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm | |||||||||||||||||
Indledende heats | 29.3. | ||||||||||||||||
Indledende 1 29.3. Vind: +2.2 | 29.3. | Vind: +2.2 | |||||||||||||||
1 | Kaitlin Smith Kaitlin Smith ('99) | 99 | USA | 13.56 | w | ||||||||||||
2 | Hanna-Mai Vaikla Hanna-Mai Vaikla ('97) | 97 | EST | 14.54 | w | ||||||||||||
Indledende 2 29.3. Vind: +0.8 | 29.3. | Vind: +0.8 | |||||||||||||||
1 | Alix Still Alix Still | 00 | GBR | 13.75 | PB | ||||||||||||
2 | Dominique Biron Dominique Biron | USA | 14.08 | ||||||||||||||
3 | Anneke Moersdorf Anneke Moersdorf | USA | 14.22 | PB | |||||||||||||
4 | Ariel Pedigo Ariel Pedigo ('03) | 03 | USA | 14.70 | SB | ||||||||||||
Indledende 3 29.3. Vind: +1.4 | 29.3. | Vind: +1.4 | |||||||||||||||
1 | Alaina Brady Alaina Brady ('02) | 02 | USA | 13.71 | |||||||||||||
2 | Alexandra Woodberry Alexandra Woodberry | 00 | USA | 14.13 | SB | ||||||||||||
3 | Margot Temines Margot Temines | 00 | FRA | 14.21 | SB | ||||||||||||
4 | Elise Hoel Ulseth Elise Hoel Ulseth ('99) | 99 | NOR | 14.24 | SB | ||||||||||||
Indledende 4 29.3. Vind: +0.9 | 29.3. | Vind: +0.9 | |||||||||||||||
1 | Sterling Lester Sterling Lester | 00 | USA | 13.54 | |||||||||||||
2 | Jadin O'Brien Jadin O'Brien ('02) | 02 | USA | 13.91 | |||||||||||||
3 | Bryanna Craig Bryanna Craig ('04) | 04 | USA | 14.34 | SB | ||||||||||||
Indledende 5 29.3. Vind: +0.7 | 29.3. | Vind: +0.7 | |||||||||||||||
1 | Kristīne Blaževiča Kristīne Blaževiča ('01) | 01 | LAT | 13.70 | SB | ||||||||||||
2 | Izzy Goudros Izzy Goudros ('03) | 03 | CAN | 13.77 | SB | ||||||||||||
3 | Kristen O'Handley Kristen O'Handley ('99) | 99 | CAN | 14.00 | PB | ||||||||||||
K Højdespring 29.3. Finale A Finale | 29.3. | ||||||||||||||||
1 | Kaitlin Smith Kaitlin Smith ('99) | 99 | USA | 1.71 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
1 | Jadin O'Brien Jadin O'Brien ('02) | 02 | USA | 1.71 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
1 | Kristīne Blaževiča Kristīne Blaževiča ('01) | 01 | LAT | 1.71 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
1 | Kristen O'Handley Kristen O'Handley ('99) | 99 | CAN | 1.71 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Dominique Biron Dominique Biron | USA | 1.68 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Ariel Pedigo Ariel Pedigo ('03) | 03 | USA | 1.68 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Elise Hoel Ulseth Elise Hoel Ulseth ('99) | 99 | NOR | 1.68 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Margot Temines Margot Temines | 00 | FRA | 1.65 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Sterling Lester Sterling Lester | 00 | USA | 1.65 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Alix Still Alix Still | 00 | GBR | 1.65 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Anneke Moersdorf Anneke Moersdorf | USA | 1.65 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Alaina Brady Alaina Brady ('02) | 02 | USA | 1.65 | =PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Bryanna Craig Bryanna Craig ('04) | 04 | USA | 1.62 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Alexandra Woodberry Alexandra Woodberry | 00 | USA | 1.62 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Izzy Goudros Izzy Goudros ('03) | 03 | CAN | 1.62 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Hanna-Mai Vaikla Hanna-Mai Vaikla ('97) | 97 | EST | 1.56 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Længdespring 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Anneke Moersdorf Anneke Moersdorf | USA | 6.11 | +0.8 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Kristīne Blaževiča Kristīne Blaževiča ('01) | 01 | LAT | 6.08 | +1.2 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Jadin O'Brien Jadin O'Brien ('02) | 02 | USA | 6.06 | +0.2 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Elise Hoel Ulseth Elise Hoel Ulseth ('99) | 99 | NOR | 5.95 | +0.2 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Izzy Goudros Izzy Goudros ('03) | 03 | CAN | 5.93 | +0.1 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Kaitlin Smith Kaitlin Smith ('99) | 99 | USA | 5.86 | +1.3 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Alix Still Alix Still | 00 | GBR | 5.86 | w | +2.9 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Alaina Brady Alaina Brady ('02) | 02 | USA | 5.76 | +1.9 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Margot Temines Margot Temines | 00 | FRA | 5.75 | +0.2 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Sterling Lester Sterling Lester | 00 | USA | 5.70 | +1.5 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Alexandra Woodberry Alexandra Woodberry | 00 | USA | 5.67 | +0.2 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Kristen O'Handley Kristen O'Handley ('99) | 99 | CAN | 5.67 | +0.1 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Bryanna Craig Bryanna Craig ('04) | 04 | USA | 5.65 | +0.2 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Dominique Biron Dominique Biron | USA | 5.63 | +1.7 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
15 | Ariel Pedigo Ariel Pedigo ('03) | 03 | USA | 5.50 | +0.2 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Hanna-Mai Vaikla Hanna-Mai Vaikla ('97) | 97 | EST | 5.49 | +1.5 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 29.3. Finale A Finale | 29.3. | ||||||||||||||||
1 | Jadin O'Brien Jadin O'Brien ('02) | 02 | USA | 13.77 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Alaina Brady Alaina Brady ('02) | 02 | USA | 12.93 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Margot Temines Margot Temines | 00 | FRA | 12.84 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Hanna-Mai Vaikla Hanna-Mai Vaikla ('97) | 97 | EST | 12.84 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Ariel Pedigo Ariel Pedigo ('03) | 03 | USA | 12.59 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Kaitlin Smith Kaitlin Smith ('99) | 99 | USA | 12.12 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Kristīne Blaževiča Kristīne Blaževiča ('01) | 01 | LAT | 12.12 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Kristen O'Handley Kristen O'Handley ('99) | 99 | CAN | 11.98 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Dominique Biron Dominique Biron | USA | 11.92 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Sterling Lester Sterling Lester | 00 | USA | 11.90 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Anneke Moersdorf Anneke Moersdorf | USA | 11.82 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Elise Hoel Ulseth Elise Hoel Ulseth ('99) | 99 | NOR | 11.78 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Izzy Goudros Izzy Goudros ('03) | 03 | CAN | 11.68 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Alexandra Woodberry Alexandra Woodberry | 00 | USA | 11.56 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Alix Still Alix Still | 00 | GBR | 10.74 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Bryanna Craig Bryanna Craig ('04) | 04 | USA | 10.09 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Spydkast 600 gram 30.3. Finale A Finale | 30.3. | ||||||||||||||||
1 | Elise Hoel Ulseth Elise Hoel Ulseth ('99) | 99 | NOR | 40.96 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Alaina Brady Alaina Brady ('02) | 02 | USA | 39.57 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Jadin O'Brien Jadin O'Brien ('02) | 02 | USA | 38.73 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Ariel Pedigo Ariel Pedigo ('03) | 03 | USA | 38.57 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Hanna-Mai Vaikla Hanna-Mai Vaikla ('97) | 97 | EST | 37.86 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Bryanna Craig Bryanna Craig ('04) | 04 | USA | 36.64 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Margot Temines Margot Temines | 00 | FRA | 35.88 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Alix Still Alix Still | 00 | GBR | 35.03 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Kaitlin Smith Kaitlin Smith ('99) | 99 | USA | 33.36 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
11 | Kristen O'Handley Kristen O'Handley ('99) | 99 | CAN | 32.88 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Izzy Goudros Izzy Goudros ('03) | 03 | CAN | 32.61 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
13 | Sterling Lester Sterling Lester | 00 | USA | 31.48 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Alexandra Woodberry Alexandra Woodberry | 00 | USA | 30.29 | =SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
16 | Anneke Moersdorf Anneke Moersdorf | USA | 29.81 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
17 | Dominique Biron Dominique Biron | USA | 29.74 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
18 | Kristīne Blaževiča Kristīne Blaževiča ('01) | 01 | LAT | 28.15 | SB | ||||||||||||
|