Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Tórshavn: Opin Kapping 11.4.2023
Tórsbreyt

M 100 m    
Vind: +1.5

Finale A

Finale
Vind: +1.5
1Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið11.15
  
 PB
2Dánjal Dahl LjósheimDánjal Dahl Ljósheim Hvirlan11.40
  
 PB
3Leon JohannesenLeon Johannesen ('02)Bragdið11.51
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
1Runi SeloyRuni Seloy ('94)Bragdið2:08.62
  
 SB
K 100 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
2Vibeka Eihilt SivertsenVibeka Eihilt Sivertsen ('05)Treysti14.09
  
 PB
3Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)Bragdið14.42
  
 SB
4Sofía HøjgaardSofía Højgaard ('08)Bragdið14.43
  
 SB
Finale B
Vind: -1.1
Vind: -1.1
1Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)Bragdið13.16
  
 SB
2Margit Weihe FríðmundsdóttirMargit Weihe Fríðmundsdóttir ('99)Bragdið13.31
  
 SB
3Elisabet Holm SimonsenElisabet Holm Simonsen ('01)Bragdið13.48
  
 SB
K 200 m    
Vind: +2.3

Finale A

Finale
Vind: +2.3
1Margit Weihe FríðmundsdóttirMargit Weihe Fríðmundsdóttir ('99)Bragdið26.66 w
  
 
2Tinna Berg JørgensenTinna Berg Jørgensen ('99)KIF27.64 w
  
 
3Vibeka Eihilt SivertsenVibeka Eihilt Sivertsen ('05)Treysti28.30 w
  
 
4Sofía HøjgaardSofía Højgaard ('08)Bragdið28.83 w
  
 
5Arina Ludvig MichelsenArina Ludvig Michelsen ('05)Bragdið29.19 w
  
 
M22 200 m    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
1Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)Bragdið21.91
  
 PB
2Leon JohannesenLeon Johannesen ('02)Bragdið22.78
  
 PB

Seneste resultater

17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten
22.11RandersInternt Freja Nålestævne
22.11AalborgAalborg Indoor I
19.11RandersStangspring med musik
18.11HelsingørNordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11AarhusCRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11RandersStangspring med musik
11.11KøbenhavnSpartas 125 års Jubilæumsløb
4.11SorøPhønix Open
4.11RandersRegionsfinale Vest
3.11RandersStangspring med musik
28.10SilkeborgKastestævne
28.10AalborgRegionsstævne Nordjylland
28.10ViborgVexa HLM Running - Sidste chance!
22.10KøbenhavnCRAFT Løbe Cup 1
13.10EsbjergKastedag Esbjerg
11.10HerlevSommerafslutningsstævne
11.10HelsingørAfslutning for børneholdene
7.10SæbySæby open - Diskoskast
7.10LyngbyAlt-muligt-kamp - Klubstævne
7.10RandersNåle- og Regionsstævne