Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: Exhaust Trail 15.4.2023

M Trail 6 km    

Finale A

Finale
1Jesper Strøyer AndersenJesper Strøyer Andersen ('72)28:39
  -50
 
2Lukas de Lony PedersenLukas de Lony Pedersen ('93)Langgarverne28:40
  -30
 
3Erik Sneholt-OttesenErik Sneholt-Ottesen ('08)Frederiksberg IF29:59
  
 
4Mikkel NielsenMikkel Nielsen ('76)30:29
  -45
 
5Alexander JagdAlexander Jagd ('89)31:51
  -30
 
6Asger DathAsger Dath ('91)31:53
  -30
 
7Bo ChristiansenBo Christiansen ('71)32:31
  -50
 
8Mathias Gjørling DragstedMathias Gjørling Dragsted ('89)33:29
  -30
 
9Peter OttesenPeter Ottesen ('66)33:51
  -55
 
10Henrik LarsenHenrik Larsen ('62)Blovstrød Løverne34:14
  -60
 
11Anders Kasper AgergaardAnders Kasper Agergaard ('75)34:34
  -45
 
12Nicholai Valbak-AndersenNicholai Valbak-Andersen ('87)35:20
  -35
 
13Morten Hyllekilde AndersenMorten Hyllekilde Andersen ('88)35:24
  -35
 
14Jakob HoffJakob Hoff ('08)Blovstrød Løverne35:27
  
 
15Anders KongstadAnders Kongstad ('89)35:29
  -30
 
16Kasper MortensenKasper Mortensen ('92)Team Meins RL40:27
  -30
 
17Anders JespersenAnders Jespersen ('64)44:39
  -55
 
18Anders Peter WintherAnders Peter Winther ('54)47:48
  -65
 
19Bastian ThomsenBastian Thomsen ('03)54:33
  
 
20Erik LundErik Lund ('58)Tejn IF 56:13
  -65
 
M Trail 12 km    

Finale A

Finale
1Anton HarrsenAnton Harrsen ('95)47:41
  
 
2Nathan PhilibertNathan Philibert ('06)Holte Atletik / FRA48:24
  
 
3Niels Elton JokumsenNiels Elton Jokumsen ('07)Blovstrød Løverne48:54
  
 
4Oscar Bæk ChristiansenOscar Bæk Christiansen ('07)53:00
  
 
5Per LilholmPer Lilholm ('79)54:51
  -40
 
6Mikkel Frese SøderlundMikkel Frese Søderlund ('82)55:41
  -40
 
7Klaus PlumKlaus Plum ('65)BAC58:21
  -55
 
8Lars FeilbergLars Feilberg ('64)59:37
  -55
 
9Hakon SchulzHakon Schulz ('85)59:56
  -35
 
10Kasper JensenKasper Jensen ('89)Aarhus 19001:00:59
  -30
 
11Kasper KorsgaardKasper Korsgaard ('94)1:01:30
  
 
12Rasmus Orry BaggersRasmus Orry Baggers ('03)1:02:01
  
 
13Max BitschMax Bitsch ('94)Frederiksberg IF1:02:08
  
 
14Casper WalløeCasper Walløe ('70)1:04:41
  -50
 
15Philip BennettPhilip Bennett ('75)1:05:01
  -45
 
16Morten RafnMorten Rafn ('94)Tejn IF 1:05:19
  
 
17Christian HaslundChristian Haslund ('77)Blovstrød Løverne1:05:40
  -45
 
18Anders ChristtreuAnders Christtreu ('87)1:07:01
  -35
 
19Philip Bæk ChristiansenPhilip Bæk Christiansen ('69)1:07:25
  -50
 
20Bo RasmussenBo Rasmussen ('68)1:07:28
  -55
 
21Robert RungeRobert Runge ('75)1:08:30
  -45
 
22William FrederiksenWilliam Frederiksen ('92)1:09:23
  -30
 
23Carsten AnkerCarsten Anker ('74)Team Meins RL1:09:32
  -45
 
24Jacob DuusJacob Duus ('70)1:09:38
  -50
 
25Jan JensenJan Jensen ('73)Blovstrød Løverne1:09:42
  -50
 
26mads petersmads peters ('79)1:10:06
  -40
 
27Frederik Orry BaggersFrederik Orry Baggers ('98)1:10:15
  
 
28Daniel GreveDaniel Greve ('74)1:10:45
  -45
 
29Jacob BjerrumJacob Bjerrum ('75)1:11:18
  -45
 
30Erik EjlskovErik Ejlskov ('64)Langgarverne1:13:13
  -55
 
31Tommy KudskTommy Kudsk ('73)Team Meins RL1:13:47
  -50
 
32Ulf Simper SkovgaardUlf Simper Skovgaard ('73)1:14:12
  -50
 
33Esben HansenEsben Hansen ('75)1:14:40
  -45
 
34Mark AndersenMark Andersen ('67)1:16:09
  -55
 
35Jan Lund ThomsenJan Lund Thomsen ('70)1:18:46
  -50
 
36Erik MarcussenErik Marcussen ('61)1:19:41
  -60
 
37Bo Aaskov HemmingsenBo Aaskov Hemmingsen ('73)1:26:18
  -50
 
38Bjarne Erik SørensenBjarne Erik Sørensen ('66)1:26:54
  -55
 
39Morten DrostMorten Drost ('63)1:30:33
  -60
 
40Ulrik IllumUlrik Illum ('65)1:33:00
  -55
 
41Claus TetensClaus Tetens ('63)Langgarverne1:35:00
  -60
 
42John HalvorsenJohn Halvorsen ('57)SØAM1:36:28
  -65
 
43Søren WiewiuraSøren Wiewiura ('59)1:36:33
  -60
 
44Kim StradelKim Stradel ('61)1:43:16
  -60
 
M Trail 21 km    

Finale A

Finale
1Kim Parelius Vendelbo AndersenKim Parelius Vendelbo Andersen ('75)1:24:03
  -45
 
2Gustav HolmbergGustav Holmberg ('04)Blovstrød Løverne1:32:47
  
 
3Rasmus Vincentz JensenRasmus Vincentz Jensen ('84)NBRO1:39:22
  -35
 
4
David Klar
David Klar ('91)
/ AUS1:39:45
  -30
 
5
Vilnis Frishfelds
Vilnis Frishfelds ('74)
/ LAT1:44:54
  -45
 
6Malthe Juel StrandbyMalthe Juel Strandby ('91)1:46:16
  -30
 
7Torben KøhlingTorben Køhling ('85)Aabenraa IG 1:48:01
  -35
 
8
Boyd Ludlow
Boyd Ludlow ('74)
/ NZL1:49:06
  -45
 
9Rasmus Vincentz JensenRasmus Vincentz Jensen ('84)NBRO1:49:42
  -55
 
10Michael Tønder HolmMichael Tønder Holm ('76)1:50:29
  -45
 
11Simon TaisbakSimon Taisbak ('95)1:56:26
  
 
12
Robert Modig
Robert Modig ('85)
/ SWE1:59:18
  -35
 
13
Steen Andersen
Steen Andersen ('74)
/ SWE2:02:37
  -45
 
14
Gabriel Senn
Gabriel Senn ('91)
/ AUT2:02:43
  -30
 
15Christian Heinen-RørvigChristian Heinen-Rørvig ('85)2:04:44
  -35
 
16Henrik HeidelbachHenrik Heidelbach ('77)2:06:45
  -45
 
17Mads ChristensenMads Christensen ('72)2:07:21
  -50
 
18Lars HansenLars Hansen ('74)2:08:30
  -45
 
19Philipp KlessPhilipp Kless ('87)2:09:31
  -35
 
20Kurt SørensenKurt Sørensen ('62)2:18:11
  -60
 
21
Max Rosencrantz
Max Rosencrantz ('67)
/ SWE2:20:30
  -55
 
22
Benjamin Biering
Benjamin Biering ('83)
/ FRA2:21:11
  -40
 
23Frede LillelundFrede Lillelund ('62)2:21:28
  -60
 
24Ulrik Hjorth-AndersenUlrik Hjorth-Andersen ('75)2:38:06
  -45
 
25Henrik Frank NielsenHenrik Frank Nielsen ('70)2:52:09
  -50
 
K Trail 6 km    

Finale A

Finale
1Frida GroossFrida Grooss ('07)Blovstrød Løverne28:15
  
 
2Ingrid NygaardIngrid Nygaard ('07)30:37
  
 
3Janni Holst JespersenJanni Holst Jespersen ('86)Team Meins RL31:22
  -35
 
4Julie Svensson MagelundJulie Svensson Magelund ('95)Sparta32:47
  
 
5Ida HolstIda Holst ('96)35:07
  
 
6Amalie BromanAmalie Broman ('09)Blovstrød Løverne35:43
  
 
7Ane KoktvedgaardAne Koktvedgaard ('74)38:17
  -45
 
8Stine BoesenStine Boesen ('80)38:41
  -40
 
9Annatina Soffie HolmAnnatina Soffie Holm ('70)39:06
  -50
 
10Henriette BromanHenriette Broman ('75)Blovstrød Løverne39:19
  -45
 
11Lene IrlindLene Irlind ('66)Blovstrød Løverne39:49
  -55
 
12Louise KorsgaardLouise Korsgaard ('89)41:16
  -30
 
13Karina DyrstrømKarina Dyrstrøm ('73)41:34
  -50
 
14Tilde ReutherTilde Reuther ('09)42:11
  
 
15Angela ReinickeAngela Reinicke ('74)Team Meins RL42:36
  -45
 
16Mikala Jerichau NielsenMikala Jerichau Nielsen ('59)42:59
  -60
 
17Kathrine HegelundKathrine Hegelund ('72)43:49
  -50
 
18Mette HegelundMette Hegelund ('67)43:52
  -55
 
19Hanne SchjellerupHanne Schjellerup ('59)Blovstrød Løverne44:55
  -60
 
20Anna Piilgaard von HuthAnna Piilgaard von Huth ('09)44:58
  
 
21Caroline Mølbæk PetersenCaroline Mølbæk Petersen ('09)44:59
  
 
22Amanda Thybo Bjerre NielsenAmanda Thybo Bjerre Nielsen ('99)47:49
  
 
23Tine Thybo NielsenTine Thybo Nielsen ('68)48:46
  -55
 
24Mette Monique PilemandMette Monique Pilemand ('72)48:47
  -50
 
25Lena Alsted JensenLena Alsted Jensen ('56)53:25
  -65
 
26Karin SelbachKarin Selbach ('66)Blovstrød Løverne53:28
  -55
 
27Bente SelbachBente Selbach ('60)Blovstrød Løverne53:29
  -60
 
28Berit ThomassenBerit Thomassen ('75)1:01:09
  -45
 
29Stephanie SkogStephanie Skog ('89)1:12:33
  -30
 
30Fie SørensenFie Sørensen ('12)1:14:30
  
 
31Kristina SørensenKristina Sørensen ('80)1:14:30
  -40
 
K Trail 12 km    

Finale A

Finale
1Carol RasmussenCarol Rasmussen ('64)1:02:46
  -55
 
2Janni PedersenJanni Pedersen ('83)1:04:05
  -40
 
3Charlotte MichelsenCharlotte Michelsen ('82)1:04:26
  -40
 
4Marina EjlertsenMarina Ejlertsen ('90)NBRO1:10:00
  -30
 
5Mie BennedsenMie Bennedsen ('80)1:10:47
  -40
 
6Susanne KorsgaardSusanne Korsgaard ('70)Bremdal Idrætsklub1:11:31
  -50
 
7Lene Givskov WenningLene Givskov Wenning ('70)1:13:04
  -50
 
8Emilie Bæk ChristiansenEmilie Bæk Christiansen ('04)1:15:46
  
 
9Henriette DraborgHenriette Draborg ('69)1:16:56
  -50
 
10Hanne TynellHanne Tynell ('58)1:19:50
  -65
 
11Karen KiilerichKaren Kiilerich ('72)Langgarverne1:27:58
  -50
 
12Heidi Klinck-HansenHeidi Klinck-Hansen ('75)1:34:45
  -45
 
13Pernille SvanePernille Svane ('65)1:37:44
  -55
 
14Birthe Riis OlesenBirthe Riis Olesen ('70)Blovstrød Løverne1:39:10
  -50
 
15Madeleine BirkholmMadeleine Birkholm ('76)Blovstrød Løverne1:39:17
  -45
 
16Charlotte Damm MørchCharlotte Damm Mørch ('69)Blovstrød Løverne1:40:08
  -50
 
17Susanne SvenssonSusanne Svensson ('64)Guldborgsundløberne1:41:45
  -55
 
K Trail 21 km    

Finale A

Finale
1Monica WassMonica Wass ('95)2:07:01
  
 
2Rie RosenstandRie Rosenstand ('78)2:59:06
  -45
 

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive