Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aarhus: DM 10km Ungdom 22.4.2023

M 10 km    

Finale A

Finale
1Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)AGF Atletik30:39
  -22
 PB
2Victor Tvistholm JørgensenVictor Tvistholm Jørgensen ('04)Greve Trim30:41
  -19
 SB
3Elias ShifrisElias Shifris ('02)Viborg AM31:17
  -22
 PB
4Henrik KjærgaardHenrik Kjærgaard ('01)Viborg AM31:33
  -22
 PB
5Bjarke Norre RasmussenBjarke Norre Rasmussen ('03)Team DistanceRunning.dk31:50
  -22
 PB
6Malthe Juel BøgebjergMalthe Juel Bøgebjerg ('02)SAK7732:06
  -22
 PB
7Joakim BertelsenJoakim Bertelsen ('04)Skive AM32:23
  -19
 PB
8Jakob Lund FriskJakob Lund Frisk ('03)BAC32:31
  -22
 PB
9Hjalte DalskovHjalte Dalskov ('05)BAC32:52
  -19
 PB
10Nicki AndersenNicki Andersen ('02)Herning LK33:29
  -22
 PB
11Marcus RøllingMarcus Rølling ('03)Sparta33:37
  -22
 SB
12Mathias Amtoft BrødsgaardMathias Amtoft Brødsgaard Fredericia Tri33:40
  
 PB
13Andreas Ahrndt LaursenAndreas Ahrndt Laursen ('02)Esbjerg AM33:40
  -22
 PB
14Simon Mortensen KirkebySimon Mortensen Kirkeby ('06)Skive AM33:45
  -17
 PB
15Jonas Lyngvald SchmidtJonas Lyngvald Schmidt ('01)Odense Atletik 33:53
  -22
 PB
16Malthe Emil LangergaardMalthe Emil Langergaard ('03)33:54
  -22
 PB
17Lauge RasmussenLauge Rasmussen ('03)Trongårdens IF 34:04
  -22
 PB
18Frederik Mangor MadsenFrederik Mangor Madsen ('02)Viborg AM34:05
  -22
 PB
19Gustav BendsenGustav Bendsen ('03)KIF34:08
  -22
 PB
20Albert FrydensbergAlbert Frydensberg ('01)BAC34:10
  -22
 PB
21Christoffer HolmChristoffer Holm ('01)AGF Atletik34:20
  -22
 PB
22Sebastian Bræmer NygaardSebastian Bræmer Nygaard ('06)AGF Atletik34:21
  -17
 PB
23Rasmus EdvardsenRasmus Edvardsen ('07)Vejle IF34:44
  -17
 PB
24Mathias Noah BøhrkMathias Noah Bøhrk ('04)Vejle IF34:45
  -19
 PB
25Andreas SørensenAndreas Sørensen ('02)Aarhus 190035:36
  -22
 PB
26Valdemar Østerberg QvistgaardValdemar Østerberg Qvistgaard ('05)Trongårdens IF 36:11
  -19
 PB
27Kristian Estrup ChristensenKristian Estrup Christensen ('01)AGF Atletik37:05
  -22
 
28Asger KristensenAsger Kristensen ('02)Aarhus 190037:46
  -22
 PB
29Sebastian BrogaardSebastian Brogaard ('06)DELTA38:01
  -17
 PB
30Mads Klug AlbertsenMads Klug Albertsen ('04)Aarhus 190038:36
  -19
 PB
31Daniel JensenDaniel Jensen ('03)39:06
  -22
 SB
32Aksel Wetke HallundbækAksel Wetke Hallundbæk ('04)KIF39:08
  -19
 PB
33Rasmus SønderlyngRasmus Sønderlyng ('05)Aarhus 190039:20
  -19
 PB
34Jonas AggerholmJonas Aggerholm ('03)SAK7739:33
  -22
 PB
35Christoffer KirkegaardChristoffer Kirkegaard ('05)39:34
  -19
 PB
36Kevin Holm-JensenKevin Holm-Jensen ('02)Odense Atletik 39:50
  -22
 PB
37Jonathan Alfred FenstenJonathan Alfred Fensten ('06)Aarhus 190041:00
  -17
 PB
Lynge Mejlvang HansenLynge Mejlvang Hansen ('06)Viborg AM DNF
  -17
 
Emil Møller SchmidtEmil Møller Schmidt ('06)Viborg AM DNF
  -17
 
Markus Kirk KjeldsenMarkus Kirk Kjeldsen ('01)SAK77 DNF
  -22
 
Mikkel ClemmensenMikkel Clemmensen ('07)AK Kilen DNF
  -17
 
K 10 km    

Finale A

Finale
1Katrine RisvigKatrine Risvig ('03)Skive AM35:49
  -22
 SB
2Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Kolding KFUM 37:45
  -22
 SB
3Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 39:34
  -17
 PB
4Celina KaarupCelina Kaarup ('04)AGF Atletik40:45
  -19
 PB
5Camilla Huus PedersenCamilla Huus Pedersen ('02)AGF Atletik42:02
  -22
 PB
6Signe MynsterSigne Mynster Aarhus 190042:07
  
 PB
7
Laura Froeschle
Laura Froeschle ('01)
/ GER56:11
  -22
 PB

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive