Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
København: DM Kort Trail 15.4.2023
Vælg mænd discipliner
Trail
Vælg kvinder discipliner
Trail
M Trail 21 km
Finale A
Finale
1
Frederik Ernst
Frederik Ernst ('95)
95
AGF Atletik
1:18:47
2
Max Boderskov
Max Boderskov ('87)
87
Aarhus 1900
1:21:04
-35
3
Eskil Schøning
Eskil Schøning ('93)
93
AGF Atletik
1:21:38
-30
4
Nikolaj Brandt Blæsild
Nikolaj Brandt Blæsild ('89)
89
1:21:49
-30
5
Johan Platz
Johan Platz ('94)
94
Sparta
1:21:55
6
Anders Poul
Anders Poul ('84)
84
Blovstrød Løverne
1:22:11
-35
7
Christian Grøn Nørfelt
Christian Grøn Nørfelt ('81)
81
Blovstrød Løverne
1:22:52
-40
8
Nikolaj Dam
Nikolaj Dam ('90)
90
Sparta
1:24:07
-30
9
Patrick Falgren
Patrick Falgren ('90)
90
Odense Atletik
1:26:41
-30
10
Jesper Meins
Jesper Meins ('79)
79
Team Meins RL
1:27:00
-40
11
Henrik Aalling
Henrik Aalling ('83)
83
Herning LK
1:28:55
-40
12
Martin Søndergaard
Martin Søndergaard ('87)
87
Sparta
1:30:34
-35
13
Emil Christophersen
Emil Christophersen ('94)
94
Hareskovens Tri
1:31:03
14
Michael Sørensen
Michael Sørensen ('77)
77
1:31:40
-45
15
Andreas Mikkelsen Jensen
Andreas Mikkelsen Jensen ('91)
91
Blovstrød Løverne
1:31:56
-30
16
Nicolai Schjøtt
Nicolai Schjøtt ('90)
90
Team Meins RL
1:32:38
-30
17
Sune Pedersen
Sune Pedersen ('82)
82
HVRunners
1:33:31
-40
18
Emil Illemann Andreasen
Emil Illemann Andreasen ('97)
97
1:35:19
19
Morten Laursen
Morten Laursen ('77)
77
NBRO
1:36:02
-45
20
Jim Webb
Jim Webb ('85)
85
Blovstrød Løverne
1:36:12
-35
21
Kenneth Kirkebye
Kenneth Kirkebye ('68)
68
Snik Atletik
1:36:42
-55
22
Dennis Foldager
Dennis Foldager ('86)
86
adidas Runners Cph
1:37:01
-35
23
Jan Nordlund
Jan Nordlund ('84)
84
Nordtrim
1:37:10
-35
24
Niels Uth
Niels Uth
00
1:37:55
25
Per Egon Rasmussen
Per Egon Rasmussen ('67)
67
Sparta
1:38:31
-55
26
Martin Leth-Sonne
Martin Leth-Sonne ('82)
82
Herlev Atletik
1:38:53
-40
27
Michael Bruhn
Michael Bruhn ('77)
77
Team Meins RL
1:39:03
-45
28
Brian Søeberg
Brian Søeberg ('88)
88
Team Meins RL
1:40:38
-35
29
Rolf Traberg
Rolf Traberg ('70)
70
Herlev Atletik
1:41:48
-50
30
Egon Thesbjerg
Egon Thesbjerg ('64)
64
1:42:13
-55
31
Brian Schaadt Hansen
Brian Schaadt Hansen ('68)
68
Team Meins RL
1:42:21
-55
32
Bent Stougaard
Bent Stougaard ('63)
63
1:42:45
-60
33
Kristian Hamburger Holm
Kristian Hamburger Holm ('95)
95
1:43:03
34
Kåre Kristiansen
Kåre Kristiansen ('73)
73
1:43:05
-50
35
Magnus Lund Nielsen
Magnus Lund Nielsen ('95)
95
NBRO
1:43:14
36
Thomas Falk
Thomas Falk ('78)
78
1:44:27
-45
37
Jan Aalling
Jan Aalling ('60)
60
Brørup LK
1:45:40
-60
38
Peter Rask Møller
Peter Rask Møller ('69)
69
1:46:24
-50
39
Rasmus Boje Juliussen
Rasmus Boje Juliussen ('83)
83
1:46:45
-40
40
Charley Prødel
Charley Prødel ('70)
70
ALOT
1:49:00
-50
41
Dennis Jensen
Dennis Jensen ('70)
70
Blovstrød Løverne
1:49:35
-50
42
Jens Baltzersen
Jens Baltzersen ('78)
78
1:49:40
-45
43
Hans-Christian Køie Poulsen
Hans-Christian Køie Poulsen ('61)
61
Sparta
1:50:06
-60
44
Jimmy Nielsen
Jimmy Nielsen ('71)
71
Skive AM
1:51:51
-50
45
Finn Lindstrøm
Finn Lindstrøm ('64)
64
1:53:06
-55
46
Mads Fuglsang Ryborg
Mads Fuglsang Ryborg ('95)
95
1:53:21
47
Rune Rasmussen
Rune Rasmussen ('63)
63
Greve Trim
1:55:48
-60
48
Lars Bollerup
Lars Bollerup ('58)
58
Aarhus 1900
1:56:50
-65
49
Jens Arne Christiansen
Jens Arne Christiansen ('58)
58
Blovstrød Løverne
1:56:55
-65
50
Hc Kongsted
Hc Kongsted ('65)
65
1:58:04
-55
51
Per Skovkjær Sand
Per Skovkjær Sand ('85)
85
NBRO
1:59:15
-35
52
Morten Wolff
Morten Wolff ('77)
77
Team Meins RL
2:00:14
-45
53
Lars Søndergaard
Lars Søndergaard ('65)
65
Tejn IF
2:00:31
-55
54
Peter Bjerregaard Kiel
Peter Bjerregaard Kiel ('74)
74
2:01:13
-45
55
Kim Sørensen
Kim Sørensen ('65)
65
Køge Atletik
2:03:27
-55
56
Per Koch Jensen
Per Koch Jensen ('72)
72
Tejn IF
2:03:38
-50
57
Tom Knudsen
Tom Knudsen ('68)
68
Fredensborg AK
2:05:56
-55
58
Jesper Clausen
Jesper Clausen ('75)
75
2:06:26
-45
59
Henning Nielsen
Henning Nielsen ('75)
75
Team Meins RL
2:06:58
-45
60
Victor Ulrich Lumholdt
Victor Ulrich Lumholdt ('89)
89
2:08:45
-30
61
Claus Klitholm
Claus Klitholm ('63)
63
Frederiksberg IF
2:20:14
-60
62
Ole Sørensen
Ole Sørensen ('50)
50
Atletica
2:29:02
-70
63
Henrik Saabye
Henrik Saabye ('49)
49
Blovstrød Løverne
2:37:40
-70
64
Søren Scheurer Andersen
Søren Scheurer Andersen ('73)
73
2:42:53
-50
65
Jesper Weng
Jesper Weng ('65)
65
Tejn IF
2:45:09
-55
66
Henning Petersen
Henning Petersen ('49)
49
Team Meins RL
2:56:14
-70
67
Søren Skovsen
Søren Skovsen ('65)
65
Sparta
3:04:08
-55
Anders Aagaard Hansen
Anders Aagaard Hansen ('91)
91
Blovstrød Løverne
DNF
-30
Jan Allan Sørensen
Jan Allan Sørensen ('55)
55
Esbjerg AM
DNF
-65
Andrea Picello
Andrea Picello ('72)
72
DNF
-50
Rikki Frederiksen
Rikki Frederiksen ('81)
81
Frederiksberg IF
DNF
-40
K Trail 21 km
Finale A
Finale
1
Line Søderlund
Line Søderlund ('87)
87
1:43:14
-35
2
Helene Draborg
Helene Draborg ('95)
95
1:43:25
3
Begitte Hansen
Begitte Hansen ('89)
89
Team Meins RL
1:44:14
-30
4
Pia Nysteen
Pia Nysteen ('83)
83
Blovstrød Løverne
1:45:14
-40
5
Sarah Helena Hejberg Pedersen
Sarah Helena Hejberg Pedersen ('87)
87
1:45:32
-35
6
Simone Haastrup
Simone Haastrup ('93)
93
1:46:28
-30
7
Anne-Mette Grevsen
Anne-Mette Grevsen ('82)
82
1:49:06
-40
8
Anna Zol
Anna Zol ('98)
98
NBRO
1:55:09
9
Karin Peters
Karin Peters ('78)
78
1:56:11
-45
10
Lene Fisker
Lene Fisker ('65)
65
Skive AM
1:58:05
-55
11
Johanne Mosgaard
Johanne Mosgaard ('92)
92
1:58:06
-30
12
Maria Greis Brandt
Maria Greis Brandt ('78)
78
Køge Atletik
1:58:17
-45
13
Tine Broksø
Tine Broksø ('71)
71
Blovstrød Løverne
1:58:42
-50
14
Helle Kliver
Helle Kliver ('84)
84
Team Meins RL
1:58:59
-35
15
Anne Boysen
Anne Boysen ('83)
83
1:59:08
-40
16
Camilla Ståhl
Camilla Ståhl ('73)
73
2:00:52
-50
17
Rikke Smith
Rikke Smith ('71)
71
2:03:45
-50
18
Åse Møl Christensen
Åse Møl Christensen ('59)
59
2:04:55
-60
19
Annemette Hvid
Annemette Hvid ('70)
70
Skive AM
2:05:24
-50
20
Maria Gryning
Maria Gryning ('84)
84
2:07:25
-35
21
Lisbeth Drescher
Lisbeth Drescher ('72)
72
Fredensborg AK
2:08:01
-50
22
Louise Shiv
Louise Shiv ('68)
68
Langgarverne
2:09:10
-55
23
Lotte Juul Foghsgaard
Lotte Juul Foghsgaard ('71)
71
2:09:34
-50
24
Kirsten Ejlskov Jensen
Kirsten Ejlskov Jensen ('63)
63
Langgarverne
2:13:26
-60
25
Beatrice Frisland
Beatrice Frisland ('77)
77
2:14:07
-45
26
Malene Riis Uth
Malene Riis Uth ('93)
93
NBRO
2:19:19
-30
27
Berit Dahan
Berit Dahan ('68)
68
Langgarverne
2:23:25
-55
28
Tine Melgaard Frandsen
Tine Melgaard Frandsen ('66)
66
Tejn IF
2:44:52
-55
29
Fie Marie Villumsen
Fie Marie Villumsen ('92)
92
2:45:39
-30
30
Rie Moos Villumsen
Rie Moos Villumsen ('63)
63
Vejle IF
3:01:28
-60
Head to head
×
Seneste resultater
24.4
Aalborg
Aalborg Outdoor I
21.4
Skanderborg
Klubstævne
20.4
Glostrup
Glostrup Games
17.4
Greve
Klubkastestævne
16.4
Haderslev
Løbestævne
16.4
Ballerup
Kastestævne 2
13.4
Ballerup
Ballerup Spring Walk
13.4
Viborg
50km & 100km
13.4
Viborg
DM 100K
7.4
Lyngby
Klubstævne
7.4
Charlottenlund
Strandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4
Hvidovre
Inde KM Hvidovre AM
6.4
Silkeborg
Tunge kast i Silkeborg
6.4
Haderslev
Hif 5000m forårsløb
2.4
Ballerup
Kastestævne 1
30.3
Silkeborg
Påskekastestævne
28.3
Aabenraa
Langfredag kastemangekamp
24.3
Esbjerg
Kast hammer-diskos
23.3
Randers
Vestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
17.3
København
Friløbet
16.3
Ballerup
National Vinterkast
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne