Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Hvide Sande: Nålestævne 29.4.2023
Hvide Sande Stadion

D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Victor KornvigVictor Kornvig ('08)SAK772.86 w
w
  
 
 
2.59 PB2.522.86 PB     
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Victor KornvigVictor Kornvig ('08)SAK777.99
  
 PB
 
SB7.97 SB7.99 SB     
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Victor KornvigVictor Kornvig ('08)SAK7716.76
  
 PB
 
16.76 PB       
D13 80 m    

Finale A

Finale
1Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK7710.6h
  
  K
2Sophie OlesenSophie Olesen ('11)SAK7710.8h
  
  K
3Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK7711.6h
  
  K
4Ellen Agnethe HolmskovEllen Agnethe Holmskov ('11)SAK7711.7h
  
  K
5Hannah Marie HolmskovHannah Marie Holmskov ('11)SAK7712.1h
  
  K
6Sebastian PoulsenSebastian Poulsen ('11)Viborg AM12.2h w
  
 
7Mie Kristine Bilberg MadsenMie Kristine Bilberg Madsen ('11)Hvide Sande12.3h
  
  K
8Frida Eva Hede KornvigFrida Eva Hede Kornvig ('11)SAK7712.6h
  
  K
8Camilla PopovaCamilla Popova ('11)HGF AM / UKR12.6h
  
  K
10Rosa FløjgaardRosa Fløjgaard ('11)SAK7712.8h
  
  K
11Tess KnibbeTess Knibbe ('11)Viborg AM / NED13.0h
  
  K
12Ditte EnevoldsenDitte Enevoldsen ('11)Hvide Sande13.1h
  
  K
13Live Ruby BacksLive Ruby Backs ('11)Hvide Sande13.9h
  
  K
14Andreas Lodberg MadsenAndreas Lodberg Madsen ('11)Hvide Sande14.7h w
  
 
D13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    

Finale A

Finale
1Mie Kristine Bilberg MadsenMie Kristine Bilberg Madsen ('11)Hvide Sande10.8h
  
  K
2Ditte EnevoldsenDitte Enevoldsen ('11)Hvide Sande12.1h
  
  K
3Rosa FløjgaardRosa Fløjgaard ('11)SAK7712.8h
  
  K
4Camilla PopovaCamilla Popova ('11)HGF AM / UKR13.6h
  
  K
5Tess KnibbeTess Knibbe ('11)Viborg AM / NED14.4h
  
  K
6Frida Eva Hede KornvigFrida Eva Hede Kornvig ('11)SAK7714.5h
  
  K
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Andreas Lodberg MadsenAndreas Lodberg Madsen ('11)Hvide Sande1.20
  
 =PB
 
1.05
  O
1.10
 XO
1.15
 XO
1.20
XXO
1.25
XXX
   
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Sebastian PoulsenSebastian Poulsen ('11)Viborg AM3.10 w
w
  
 
 
3.10 SB3.043.07     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Andreas Lodberg MadsenAndreas Lodberg Madsen ('11)Hvide Sande6.30
  
 PB
 
5.64 PB5.69 PB6.30 PB     
D13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Andreas Lodberg MadsenAndreas Lodberg Madsen ('11)Hvide Sande17.74
  
 PB
 
17.74 PB       
2Sebastian PoulsenSebastian Poulsen ('11)Viborg AM14.18
  
 PB
 
14.18 PB       
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Mie Kristine Bilberg MadsenMie Kristine Bilberg Madsen ('11)Hvide Sande1.35
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXO
1.40
XXX
2Ditte EnevoldsenDitte Enevoldsen ('11)Hvide Sande1.25
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
   
3Frida Eva Hede KornvigFrida Eva Hede Kornvig ('11)SAK771.15
  
 SB
 
1.05
 XO
1.10
 XO
1.15
  O
1.20
XXX
    
4Tess KnibbeTess Knibbe ('11)Viborg AM / NED1.15
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
XXO
1.15
XXO
    
Camilla PopovaCamilla Popova ('11)HGF AM / UKR NH
  
 
 
1.05
XXX
       
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK774.41 w
w
  
 
 
4.29 SB4.40 SB4.41 SB     
2Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK774.16 w
w
  
 
 
3.90 SB4.16 PB4.13     
3Sophie OlesenSophie Olesen ('11)SAK774.10 w
w
  
 
 
4.10 SB3.603.95     
4Mie Kristine Bilberg MadsenMie Kristine Bilberg Madsen ('11)Hvide Sande3.89 w
w
  
 
 
  X3.84 PB3.89 PB     
5Ellen Agnethe HolmskovEllen Agnethe Holmskov ('11)SAK773.84 w
w
  
 
 
3.82 PB3.683.84 PB     
6Ditte EnevoldsenDitte Enevoldsen ('11)Hvide Sande3.50 w
w
  
 
 
3.11 SB2.763.50 SB     
7Frida Eva Hede KornvigFrida Eva Hede Kornvig ('11)SAK773.49 w
w
  
 
 
3.26 SB3.34 SB3.49 SB     
8Rosa FløjgaardRosa Fløjgaard ('11)SAK773.47 w
w
  
 
 
3.47 SB3.343.36     
9Hannah Marie HolmskovHannah Marie Holmskov ('11)SAK773.27 w
w
  
 
 
3.23 SB3.033.27 SB     
10Tess KnibbeTess Knibbe ('11)Viborg AM / NED3.21 w
w
  
 
 
3.20 PB3.21 PB3.12     
11Camilla PopovaCamilla Popova ('11)HGF AM / UKR3.18 w
w
  
 
 
3.18 PB2.843.18 =PB     
12Live Ruby BacksLive Ruby Backs ('11)Hvide Sande3.02 w
w
  
 
 
2.94 PB2.923.02 PB     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK7710.36
  
 PB
 
9.48 PB10.36 PB9.32     
2Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK778.46
  
 PB
 
8.45 PB8.46 PB8.28     
3Mie Kristine Bilberg MadsenMie Kristine Bilberg Madsen ('11)Hvide Sande8.00
  
 PB
 
7.62 PB8.00 PB7.52     
4Freya Harlund NabiFreya Harlund Nabi ('10)SAK777.19
  
 PB
 
6.99 PB7.19 PB6.58     
5Live Ruby BacksLive Ruby Backs ('11)Hvide Sande7.17
  
 PB
 
6.46 PB6.49 PB7.17 PB     
6Sophie OlesenSophie Olesen ('11)SAK776.87
  
 PB
 
5.89 SB6.22 SB6.87 PB     
7Ellen Agnethe HolmskovEllen Agnethe Holmskov ('11)SAK775.88
  
 PB
 
5.37 PB5.83 PB5.88 PB     
8Frida Eva Hede KornvigFrida Eva Hede Kornvig ('11)SAK775.88
  
 PB
 
5.77 PB5.245.88 PB     
9Ditte EnevoldsenDitte Enevoldsen ('11)Hvide Sande5.76
  
 SB
 
5.00 SB5.25 SB5.76 SB     
10Tess KnibbeTess Knibbe ('11)Viborg AM / NED5.75
  
 PB
 
5.68 PB5.75 PB5.28     
11Hannah Marie HolmskovHannah Marie Holmskov ('11)SAK775.47
  
 PB
 
5.47 PB5.465.22     
12Camilla PopovaCamilla Popova ('11)HGF AM / UKR5.35
  
 PB
 
3.93 PB4.34 PB5.35 PB     
13Rosa FløjgaardRosa Fløjgaard ('11)SAK775.11
  
 PB
 
5.11 PB4.085.00     
P13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK7720.04
  
 PB
 
20.04 PB       
2Live Ruby BacksLive Ruby Backs ('11)Hvide Sande15.61
  
 PB
 
15.61 PB       
3Freya Harlund NabiFreya Harlund Nabi ('10)SAK7714.82
  
 PB
 
14.82 PB       
4Ditte EnevoldsenDitte Enevoldsen ('11)Hvide Sande14.66
  
 PB
 
14.66 PB       
5Sophie OlesenSophie Olesen ('11)SAK7712.17
  
 PB
 
12.17 PB       
6Mie Kristine Bilberg MadsenMie Kristine Bilberg Madsen ('11)Hvide Sande12.09
  
 PB
 
12.09 PB       
7Camilla PopovaCamilla Popova ('11)HGF AM / UKR11.06
  
 PB
 
11.06 PB       
D11 60 m    

Finale A

Finale
1Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM9.7h
  
  K
2
Filippa Stapelfeld
Filippa Stapelfeld ('13)
SAK779.8h
  
  K
2Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)SAK779.8h
  
  K
4
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM9.9h
  
  K
5
Andrea Poulsen
Andrea Poulsen ('13)
SAK7710.1h
  
  K
6Maria Thusing StephensenMaria Thusing Stephensen ('12)SAK7710.2h
  
  K
7
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM10.3h
  
  K
8Levi LaugesenLevi Laugesen ('12)Hvide Sande10.6h w
  
 
8Filucca RyefeltFilucca Ryefelt ('12)Skive AM10.6h
  
  K
10
Marie Panum
Marie Panum ('13)
Skive AM10.9h
  
  K
11Liam Beckmann AndersenLiam Beckmann Andersen ('12)Hvide Sande11.2h w
  
 
12
Lærke Barner Dalgaard
Lærke Barner Dalgaard ('13)
SAK7711.3h
  
  K
13David Phørcksen MathiasenDavid Phørcksen Mathiasen ('12)Skive AM11.4h w
  
 
14
Mathilde Lindberg Larsen
Mathilde Lindberg Larsen ('13)
Rødding Atletik 11.6h
  
  K
15
Mynte Lebeck Sørensen
Mynte Lebeck Sørensen ('13)
Skive AM11.9h
  
  K
15
Kseniya Loskevich
Kseniya Loskevich ('13)
Rødding Atletik 11.9h
  
  K
17Rasmus Korsgaard NielsenRasmus Korsgaard Nielsen ('12)Rødding Atletik 12.2h w
  
 
18
Marius Milter Ladegaard
Marius Milter Ladegaard ('13)
Rødding Atletik 12.4h w
  
 
19
Emilie Riis
Emilie Riis ('13)
Skive AM12.5h
  
  K
20Lucas Bundgaard JosefsenLucas Bundgaard Josefsen ('12)Skive AM14.0h w
  
 
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Levi LaugesenLevi Laugesen ('12)Hvide Sande12.8h w
  
 
1Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)SAK7713.4h
  
  K
1Filucca RyefeltFilucca Ryefelt ('12)Skive AM13.4h
  
  K
2Liam Beckmann AndersenLiam Beckmann Andersen ('12)Hvide Sande14.0h w
  
 
3Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM13.8h
  
  K
4
Marie Panum
Marie Panum ('13)
Skive AM14.2h
  
  K
5
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM14.6h
  
  K
6
Lærke Barner Dalgaard
Lærke Barner Dalgaard ('13)
SAK7715.9h
  
  K
7
Mynte Lebeck Sørensen
Mynte Lebeck Sørensen ('13)
Skive AM18.2h
  
  K
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Liam Beckmann AndersenLiam Beckmann Andersen ('12)Hvide Sande1.05
  
 PB
 
0.75
  O
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
 XO
1.05
 XO
1.10
XXX
2Levi LaugesenLevi Laugesen ('12)Hvide Sande0.90
  
 SB
 
0.75
  O
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
XXX
   
2
Marius Milter Ladegaard
Marius Milter Ladegaard ('13)
Rødding Atletik 0.90
  
 =PB
 
0.75
  O
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
XXX
   
4David Phørcksen MathiasenDavid Phørcksen Mathiasen ('12)Skive AM0.90
  
 PB
 
0.75
  O
0.80
  O
0.85
  O
0.90
 XO
0.95
XXX
   
5Rasmus Korsgaard NielsenRasmus Korsgaard Nielsen ('12)Rødding Atletik 0.85
  
 PB
 
0.75
  O
0.80
 XO
0.85
XXO
0.90
XXX
    
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM NH
  
 
 
0.75
  r
       
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Levi LaugesenLevi Laugesen ('12)Hvide Sande3.10 w
w
  
 
 
2.57 SB3.10 SB2.88     
2Liam Beckmann AndersenLiam Beckmann Andersen ('12)Hvide Sande2.99 w
w
  
 
 
2.99 PB2.79  X     
3David Phørcksen MathiasenDavid Phørcksen Mathiasen ('12)Skive AM2.99 w
w
  
 
 
  X2.99 SB  X     
4
Marius Milter Ladegaard
Marius Milter Ladegaard ('13)
Rødding Atletik 2.85 w
w
  
 
 
  X2.85 PB2.60     
5Rasmus Korsgaard NielsenRasmus Korsgaard Nielsen ('12)Rødding Atletik 2.44 w
w
  
 
 
2.33 PB2.38 PB2.44 PB     
6Lucas Bundgaard JosefsenLucas Bundgaard Josefsen ('12)Skive AM2.27 w
w
  
 
 
  X2.23 PB2.27 PB     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Levi LaugesenLevi Laugesen ('12)Hvide Sande6.02
  
 SB
 
5.45 SB5.70 SB6.02 SB     
2David Phørcksen MathiasenDavid Phørcksen Mathiasen ('12)Skive AM5.80
  
 PB
 
5.80 PB4.745.80 =PB     
3Liam Beckmann AndersenLiam Beckmann Andersen ('12)Hvide Sande5.66
  
 PB
 
5.26 PB5.66 PB5.60     
4
Marius Milter Ladegaard
Marius Milter Ladegaard ('13)
Rødding Atletik 4.65
  
 SB
 
4.65 SB4.554.06     
5Rasmus Korsgaard NielsenRasmus Korsgaard Nielsen ('12)Rødding Atletik 4.15
  
 PB
 
3.81 PB3.83 PB4.15 PB     
6Lucas Bundgaard JosefsenLucas Bundgaard Josefsen ('12)Skive AM3.86
  
 SB
 
3.86 SB3.753.60     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Liam Beckmann AndersenLiam Beckmann Andersen ('12)Hvide Sande35.25
  
 PB
 
35.25 PB       
2Levi LaugesenLevi Laugesen ('12)Hvide Sande32.82
  
 SB
 
32.82 SB       
3Rasmus Korsgaard NielsenRasmus Korsgaard Nielsen ('12)Rødding Atletik 16.98
  
 PB
 
16.98 PB       
4
Marius Milter Ladegaard
Marius Milter Ladegaard ('13)
Rødding Atletik 14.92
  
 SB
 
14.92 SB       
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)SAK771.10
  
 =PB
 
0.75
  O
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
 XO
2
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM1.05
  
 =PB
 
0.75
  O
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
 XO
1.05
  O
1.10
XXX
2Maria Thusing StephensenMaria Thusing Stephensen ('12)SAK771.05
  
 PB
 
0.75
  O
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
 XO
1.05
  O
1.10
XXX
4Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM1.05
  
 PB
 
0.75
  O
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
 XO
1.05
 XO
1.10
XXX
5
Mathilde Lindberg Larsen
Mathilde Lindberg Larsen ('13)
Rødding Atletik 0.95
  
 PB
 
0.75
  O
0.80
  O
0.85
 XO
0.90
XXO
0.95
  O
1.00
XXX
  
6
Mynte Lebeck Sørensen
Mynte Lebeck Sørensen ('13)
Skive AM0.85
  
 PB
 
0.75
  O
0.80
 XO
0.85
 XO
     
7
Lærke Barner Dalgaard
Lærke Barner Dalgaard ('13)
SAK770.80
  
 PB
 
0.75
  O
0.80
  O
0.85
XXX
     
8
Kseniya Loskevich
Kseniya Loskevich ('13)
Rødding Atletik 0.75
  
 PB
 
0.75
  O
0.80
XXX
      
Filippa Stapelfeld
Filippa Stapelfeld ('13)
SAK77 NH
  
 
 
0.75
  r
       
Diana Protasenko
Diana Protasenko ('13)
Rødding Atletik NH
  
 
 
0.75
  r
       
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)SAK773.94 w
w
  
 
 
3.94 PB3.863.86     
2Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM3.49 w
w
  
 
 
3.49 PB  X3.05     
3
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM3.45 w
w
  
 
 
3.45 SB3.053.16     
4
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM3.26 w
w
  
 
 
3.26 PB2.993.01     
5
Filippa Stapelfeld
Filippa Stapelfeld ('13)
SAK773.23 w
w
  
 
 
3.23 PB3.213.22     
6Filucca RyefeltFilucca Ryefelt ('12)Skive AM3.21 w
w
  
 
 
2.82 SB3.00 SB3.21 PB     
7
Marie Panum
Marie Panum ('13)
Skive AM3.19 w
w
  
 
 
2.80 =PB3.19 PB3.16     
8Maria Thusing StephensenMaria Thusing Stephensen ('12)SAK773.08 w
w
  
 
 
2.82 SB2.763.08 SB     
9
Andrea Poulsen
Andrea Poulsen ('13)
SAK772.89 w
w
  
 
 
2.89 PB2.572.58     
10
Lærke Barner Dalgaard
Lærke Barner Dalgaard ('13)
SAK772.72 w
w
  
 
 
2.72 SB2.72 =SB2.60     
11
Mynte Lebeck Sørensen
Mynte Lebeck Sørensen ('13)
Skive AM2.63 w
w
  
 
 
2.56 SB2.63 PB2.27     
12
Emilie Riis
Emilie Riis ('13)
Skive AM2.62 w
w
  
 
 
2.62 PB2.362.22     
13
Kseniya Loskevich
Kseniya Loskevich ('13)
Rødding Atletik 2.54 w
w
  
 
 
2.27 SB  X2.54 SB     
14
Mathilde Lindberg Larsen
Mathilde Lindberg Larsen ('13)
Rødding Atletik 2.35 w
w
  
 
 
  X2.27 SB2.35 SB     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM6.92
  
 SB
 
6.92 SB6.466.44     
2Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)SAK775.51
  
 PB
 
4.12 SB5.51 PB5.24     
3Maria Thusing StephensenMaria Thusing Stephensen ('12)SAK775.08
  
 PB
 
5.08 PB4.234.84     
4
Filippa Stapelfeld
Filippa Stapelfeld ('13)
SAK775.08
  
 PB
 
4.13 PB5.08 PB4.14     
5
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM4.85
  
 PB
 
  X4.85 PB4.60     
6
Lærke Barner Dalgaard
Lærke Barner Dalgaard ('13)
SAK774.83
  
 PB
 
4.43 PB4.66 PB4.83 PB     
7
Andrea Poulsen
Andrea Poulsen ('13)
SAK774.59
  
 PB
 
4.01 PB4.34 PB4.59 PB     
8
Mynte Lebeck Sørensen
Mynte Lebeck Sørensen ('13)
Skive AM4.55
  
 PB
 
4.55 PB4.473.81     
9Filucca RyefeltFilucca Ryefelt ('12)Skive AM4.42
  
 PB
 
4.07 SB3.814.42 PB     
10
Marie Panum
Marie Panum ('13)
Skive AM4.19
  
 PB
 
4.19 PB3.953.74     
11
Mathilde Lindberg Larsen
Mathilde Lindberg Larsen ('13)
Rødding Atletik 3.96
  
 PB
 
3.96 PB3.333.49     
12
Diana Protasenko
Diana Protasenko ('13)
Rødding Atletik 3.94
  
 PB
 
3.67 PB3.403.94 PB     
13
Kseniya Loskevich
Kseniya Loskevich ('13)
Rødding Atletik 3.91
  
 SB
 
3.91 SB3.403.57     
14
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM3.41
  
 PB
 
3.41 PB3.41 =PB2.59     
15
Emilie Riis
Emilie Riis ('13)
Skive AM3.16
  
 SB
 
3.16 SB2.792.88     
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Kseniya Loskevich
Kseniya Loskevich ('13)
Rødding Atletik 24.62
  
 PB
 
24.62 PB       
2
Filippa Stapelfeld
Filippa Stapelfeld ('13)
SAK7723.72
  
 PB
 
23.72 PB       
3Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM23.17
  
 SB
 
23.17 SB       
4
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM19.73
  
 SB
 
19.73 SB       
5
Marie Panum
Marie Panum ('13)
Skive AM15.85
  
 PB
 
15.85 PB       
6
Mynte Lebeck Sørensen
Mynte Lebeck Sørensen ('13)
Skive AM15.61
  
 SB
 
15.61 SB       
7
Mathilde Lindberg Larsen
Mathilde Lindberg Larsen ('13)
Rødding Atletik 15.35
  
 PB
 
15.35 PB       
8
Lærke Barner Dalgaard
Lærke Barner Dalgaard ('13)
SAK7714.85
  
 PB
 
14.85 PB       
9
Andrea Poulsen
Andrea Poulsen ('13)
SAK7712.52
  
 SB
 
12.52 SB       
10
Diana Protasenko
Diana Protasenko ('13)
Rødding Atletik 10.20
  
 SB
 
10.20 SB       
D9 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Viktor Dige
Viktor Dige ('14)
Hvide Sande7.1h w
  
 
2
Alexander Axel Nielsen
Alexander Axel Nielsen ('14)
SAK777.5h w
  
 
3
Arna Vala Fridudottir
Arna Vala Fridudottir ('14)
SAK777.7h
  
  K
4
Alexander K. Nielsen
Alexander K. Nielsen ('14)
HGF AM7.9h w
  
 
4
Vilton Pedersen
Vilton Pedersen ('14)
Hvide Sande7.9h w
  
 
6
Lova Gøttsche Ryefeldt
Lova Gøttsche Ryefeldt ('15)
Skive AM8.1h
  
  K
6
Lilje Sigaard Bilstrup
Lilje Sigaard Bilstrup ('15)
Skive AM8.1h
  
  K
8
Stinus Halkjær Kristensen
Stinus Halkjær Kristensen ('15)
Hvide Sande8.2h w
  
 
9
Emilie Sigaard Bilstrup
Emilie Sigaard Bilstrup ('14)
Skive AM8.4h
  
  K
D9 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Viktor Dige
Viktor Dige ('14)
Hvide Sande1.05
  
 =PB
 
0.60
  O
0.65
  O
0.70
  O
0.75
  O
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
 XO
1.05
  O
1.10
XXX
     
2
Alexander Axel Nielsen
Alexander Axel Nielsen ('14)
SAK771.00
  
 =PB
 
0.60
  O
0.65
  O
0.70
  O
0.75
  O
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
 XO
1.00
  O
1.05
XXX
      
3
Alexander K. Nielsen
Alexander K. Nielsen ('14)
HGF AM0.95
  
 PB
 
0.60
  O
0.65
  O
0.70
  O
0.75
  O
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
XXX
       
4
Vilton Pedersen
Vilton Pedersen ('14)
Hvide Sande0.90
  
 PB
 
0.60
  O
0.65
  O
0.70
  O
0.75
  O
0.80
  O
0.85
XXO
0.90
 XO
0.95
XXX
5
Stinus Halkjær Kristensen
Stinus Halkjær Kristensen ('15)
Hvide Sande0.80
  
 PB
 
0.60
XXO
0.65
  O
0.70
 XO
0.75
  O
0.80
  O
0.85
XXX
  
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Viktor Dige
Viktor Dige ('14)
Hvide Sande3.50 w
w
  
 
 
3.47 SB3.263.50 PB     
2
Stinus Halkjær Kristensen
Stinus Halkjær Kristensen ('15)
Hvide Sande2.79 w
w
  
 
 
2.49 PB  –2.79 PB     
3
Alexander Axel Nielsen
Alexander Axel Nielsen ('14)
SAK772.77 w
w
  
 
 
  –2.68 SB2.77 SB     
4
Alexander K. Nielsen
Alexander K. Nielsen ('14)
HGF AM2.70 w
w
  
 
 
2.64 PB2.68 PB2.70 PB     
5
Vilton Pedersen
Vilton Pedersen ('14)
Hvide Sande2.68 w
w
  
 
 
2.60 PB2.63 PB2.68 PB     
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Alexander K. Nielsen
Alexander K. Nielsen ('14)
HGF AM4.97
  
 PB
 
4.46 PB4.57 PB4.97 PB     
2
Viktor Dige
Viktor Dige ('14)
Hvide Sande4.91
  
 SB
 
4.60 SB4.91 SB4.80     
3
Vilton Pedersen
Vilton Pedersen ('14)
Hvide Sande4.53
  
 PB
 
4.13 PB4.33 PB4.53 PB     
4
Alexander Axel Nielsen
Alexander Axel Nielsen ('14)
SAK774.23
  
 PB
 
3.63 SB3.63 =SB4.23 PB     
5
Stinus Halkjær Kristensen
Stinus Halkjær Kristensen ('15)
Hvide Sande4.10
  
 PB
 
4.10 PB3.854.03     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Viktor Dige
Viktor Dige ('14)
Hvide Sande33.22
  
 PB
 
30.58 PB33.22 PB28.47     
2
Vilton Pedersen
Vilton Pedersen ('14)
Hvide Sande23.75
  
 PB
 
  X19.63 PB23.75 PB     
3
Stinus Halkjær Kristensen
Stinus Halkjær Kristensen ('15)
Hvide Sande19.02
  
 PB
 
19.02 PB  X  X     
4
Alexander K. Nielsen
Alexander K. Nielsen ('14)
HGF AM15.91
  
 PB
 
14.30 PB13.6915.91 PB     
5
Alexander Axel Nielsen
Alexander Axel Nielsen ('14)
SAK7711.71
  
 PB
 
  X6.02 PB11.71 PB     
P9 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Arna Vala Fridudottir
Arna Vala Fridudottir ('14)
SAK770.95
  
 =PB
 
0.60
  O
0.65
  O
0.70
  O
0.75
  O
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
XXX
       
2
Emilie Sigaard Bilstrup
Emilie Sigaard Bilstrup ('14)
Skive AM0.85
  
 PB
 
0.60
  O
0.65
  O
0.70
  O
0.75
  O
0.80
  O
0.85
  O
  
3
Lilje Sigaard Bilstrup
Lilje Sigaard Bilstrup ('15)
Skive AM0.80
  
 PB
 
0.60
  O
0.65
  O
0.70
  O
0.75
  O
0.80
XXO
0.85
XXX
  
4
Lova Gøttsche Ryefeldt
Lova Gøttsche Ryefeldt ('15)
Skive AM0.75
  
 PB
 
0.60
  O
0.65
 XO
0.70
 XO
0.75
XXO
0.80
XXX
   
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Emilie Sigaard Bilstrup
Emilie Sigaard Bilstrup ('14)
Skive AM2.67 w
w
  
 
 
2.42 SB2.67 SB2.47     
2
Arna Vala Fridudottir
Arna Vala Fridudottir ('14)
SAK772.48 w
w
  
 
 
  –2.42 SB2.48 SB     
3
Lilje Sigaard Bilstrup
Lilje Sigaard Bilstrup ('15)
Skive AM2.40 w
w
  
 
 
2.11 SB2.14 SB2.40 SB     
4
Lova Gøttsche Ryefeldt
Lova Gøttsche Ryefeldt ('15)
Skive AM2.18 w
w
  
 
 
2.13 PB2.18 PB2.14     
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Arna Vala Fridudottir
Arna Vala Fridudottir ('14)
SAK773.38
  
 PB
 
2.70 SB2.74 SB3.38 PB     
2
Emilie Sigaard Bilstrup
Emilie Sigaard Bilstrup ('14)
Skive AM3.26
  
 PB
 
3.02 PB2.933.26 PB     
3
Lova Gøttsche Ryefeldt
Lova Gøttsche Ryefeldt ('15)
Skive AM2.21
  
 PB
 
2.21 PB1.831.99     
4
Lilje Sigaard Bilstrup
Lilje Sigaard Bilstrup ('15)
Skive AM2.14
  
 SB
 
2.14 SB1.811.80     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Lova Gøttsche Ryefeldt
Lova Gøttsche Ryefeldt ('15)
Skive AM10.57
  
 PB
 
10.57 PB3.96  X     
2
Arna Vala Fridudottir
Arna Vala Fridudottir ('14)
SAK777.95
  
 SB
 
3.45 SB7.95 SB4.70     
3
Emilie Sigaard Bilstrup
Emilie Sigaard Bilstrup ('14)
Skive AM7.52
  
 SB
 
  X6.39 SB7.52 SB     
4
Lilje Sigaard Bilstrup
Lilje Sigaard Bilstrup ('15)
Skive AM7.09
  
 SB
 
7.09 SB6.096.08     
P7 40 m    

Finale A

Finale
1
Emilie Møller
Emilie Møller ('16)
Skive AM8.8h
  
 
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Emilie Møller
Emilie Møller ('16)
Skive AM2.20 w
w
  
 
 
1.70 SB2.13 SB2.20 SB     
P7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Emilie Møller
Emilie Møller ('16)
Skive AM2.34
  
 PB
 
2.13 PB2.34 PB2.00     
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Emilie Møller
Emilie Møller ('16)
Skive AM4.95
  
 SB
 
4.95 SB3.293.53     

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive