Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Vejle: Regionsstævne 29.4.2023
Vejle Atletik Stadion

M 100 m    
Vind: -1.5

Finale A

Finale
Vind: -1.5
1Mads LunøMads Lunø ('99)Kolding KFUM 11.58
  
 SB
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Morten NielsenMorten Nielsen ('95)Esbjerg AM48.68
  
 PB
 
48.68 PB42.9147.4047.0944.5648.68 =PB  
K 1500 m    

Finale A

Finale
1Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Kolding KFUM 4:41.49
  
 SB
M22 100 m    
Vind: -1.5

Finale A

Finale
Vind: -1.5
1Victor Kiplagat KondrupVictor Kiplagat Kondrup ('02)Kolding KFUM 11.55
  
 SB
D19 1500 m    

Finale A

Finale
1Mathias Noah BøhrkMathias Noah Bøhrk ('04)Vejle IF4:42.22
  
 PB
P19 100 m    
Vind: -0.3

Finale A

Finale
Vind: -0.3
1Matilde Mørch JørgensenMatilde Mørch Jørgensen ('05)Kolding KFUM 13.79
  
 SB
P19 1500 m    

Finale A

Finale
1Emilie Kirk LangschwagerEmilie Kirk Langschwager ('04)Kolding KFUM 4:46.22
  
 SB
D17 100 m    
Vind: -1.5

Finale A

Finale
Vind: -1.5
1Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM11.69
  
 PB
2Victor ColbergVictor Colberg ('06)BAK11.97
  
 SB
3Sebastian Sleire PetersenSebastian Sleire Petersen ('07)Vejle IF12.87
  
 SB
D17 400 m    

Finale A

Finale
1Marvin LumbyeMarvin Lumbye ('06)Esbjerg AM56.42
  
 PB
D17 1500 m    

Finale A

Finale
1William KnudsenWilliam Knudsen ('07)Vejle IF4:17.78
  
 SB
2Niklas Aratz Villà PáramoNiklas Aratz Villà Páramo ('06)Vejle IF4:32.66
  
 PB
D17 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM38.37
  
 SB
 
37.86 SB32.5637.0838.37 SB36.87  –  
P17 100 m    
Vind: -0.3

Finale A

Finale
Vind: -0.3
1Thea Søgård NissenThea Søgård Nissen ('07)Kolding KFUM 13.47
  
 PB
2Silje Nyeland SandholdtSilje Nyeland Sandholdt ('06)Aarhus 190014.01
  
 SB
3Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia Atletik Forening14.41
  
 SB
4Olivia Bagger ThorsøOlivia Bagger Thorsø ('07)Vejle IF15.30
  
 PB
P17 400 m    

Finale A

Finale
1Amanda Paaske FrederiksenAmanda Paaske Frederiksen ('07)Kolding KFUM 1:02.59
  
 PB
2Thea Søgård NissenThea Søgård Nissen ('07)Kolding KFUM 1:05.30
  
 PB
3Maya Cecilie FruergaardMaya Cecilie Fruergaard ('06)Skive AM1:06.57
  
 SB
4Olivia Bagger ThorsøOlivia Bagger Thorsø ('07)Vejle IF1:13.36
  
 PB
P17 1500 m    

Finale A

Finale
1Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 4:57.62
  
 SB
P17 Trespring     

Finale A

Finale
1Laura Erdmann ChrestensenLaura Erdmann Chrestensen ('07)Fredericia Atletik Forening9.52 w
+4.1
  
 
 
9.10 =PB
 1.1
  X9.52
 4.1
9.26
 2.6
  –9.10 =PB
 1.7
  
P17 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Astrid BorregaardAstrid Borregaard ('07)Vejle IF20.86
  
 PB
 
  –18.25 PB18.79 PB  –17.5120.86 PB  
D15 100 m    
Vind: -1.1

Finale A

Finale
Vind: -1.1
1Andreas MichaelsenAndreas Michaelsen ('08)Esbjerg AM13.34
  
 PB
2Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM13.92
  
 SB
3Tobias MichaelsenTobias Michaelsen ('08)Esbjerg AM14.75
  
 PB
4Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM14.79
  
 PB
5Bertil Ploog DitlevBertil Ploog Ditlev ('08)Fredericia Atletik Forening16.62
  
 SB
6Bertram Schack Rørby OlsenBertram Schack Rørby Olsen ('09)Vejen AF17.31
  
 PB
7Andreas LundeAndreas Lunde ('09)Vejle IF18.73
  
 PB
D15 300 m    

Finale A

Finale
1Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM45.86
  
 PB
2Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM47.43
  
 PB
3Andreas LundeAndreas Lunde ('09)Vejle IF55.94
  
 PB
4Bertram Schack Rørby OlsenBertram Schack Rørby Olsen ('09)Vejen AF55.95
  
 PB
D15 1500 m    

Finale A

Finale
1Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF4:15.27
  
 PB
2Ibai Elvar Villá PáramoIbai Elvar Villá Páramo ('08)Vejle IF5:00.34
  
 PB
3Bertram Schack Rørby OlsenBertram Schack Rørby Olsen ('09)Vejen AF6:00.89
  
 PB
4Bertil Ploog DitlevBertil Ploog Ditlev ('08)Fredericia Atletik Forening7:04.12
  
 PB
D15 Trespring    

Finale A

Finale
1Andreas MichaelsenAndreas Michaelsen ('08)Esbjerg AM10.74 w
+3.1
  
 
 
  –10.58
 2.6
10.74
 3.1
     
2Tobias MichaelsenTobias Michaelsen ('08)Esbjerg AM10.11 w
+2.7
  
 
 
10.11
 2.7
9.68 =PB
 1.7
10.03
 2.3
     
3Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM10.06
+1.4
  
 PB
 
10.06 PB
 1.4
9.71
 -0.5
9.73
 1.5
     
4Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM9.86 w
+3.1
  
 
 
9.86
 3.1
  –9.38 =PB
 1.2
     
5Bertil Ploog DitlevBertil Ploog Ditlev ('08)Fredericia Atletik Forening5.26
+2.0
  
 SB
 
5.26 SB
 2.0
5.16
 3.6
  –     
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Lauri KnaufLauri Knauf ('08)Vejle IF24.85
  
 PB
 
23.46 SB22.6324.85 PB     
2Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM21.20
  
 SB
 
  –  –21.20 SB     
3Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM20.31
  
 SB
 
  –  –20.31 SB     
4Bertil Ploog DitlevBertil Ploog Ditlev ('08)Fredericia Atletik Forening13.90
  
 PB
 
12.44 SB12.71 SB13.90 PB     
5Andreas LundeAndreas Lunde ('09)Vejle IF9.62
  
 PB
 
  –9.62 PB  –     
D15 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
1Esbjerg Atletik og Motion Esbjerg Atletik og Motion  52.50
  
 
  Tobias Michaelsen, Andreas Michaelsen, Tristan Parish, Kian Stapelfeld
P15 100 m    
Vind: -1.5

Finale A

Finale
Vind: -1.5
1Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF14.10
  
 SB
2Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM15.57
  
 SB
3Beate JensenBeate Jensen ('09)Kolding KFUM 16.01
  
 PB
4Laura Lone Windt-LockettLaura Lone Windt-Lockett ('08)Esbjerg AM16.18
  
 SB
5Ida Sofia Schmidt MeinichIda Sofia Schmidt Meinich ('08)Esbjerg AM17.25
  
 SB
P15 300 m    

Finale A

Finale
1Thea FriisThea Friis ('08)Kolding KFUM 45.50
  
 SB
2Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF46.44
  
 SB
3Gry AdamsenGry Adamsen ('08)Kolding KFUM 47.02
  
 PB
4Laura Lone Windt-LockettLaura Lone Windt-Lockett ('08)Esbjerg AM53.14
  
 SB
5Ida Sofia Schmidt MeinichIda Sofia Schmidt Meinich ('08)Esbjerg AM55.61
  
 SB
P15 1500 m    

Finale A

Finale
1Vigga ClausenVigga Clausen ('09)Fredericia Tri5:15.01
  
 PB
2Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia Atletik Forening6:51.44
  
 PB
P15 Trespring     

Finale A

Finale
1Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM8.41
+2.0
  
 PB
 
8.25 PB
 1.5
8.41 PB
 2.0
  –     
2Laura Lone Windt-LockettLaura Lone Windt-Lockett ('08)Esbjerg AM7.78
+1.9
  
 PB
 
7.78 PB
 1.9
7.68
 1.6
7.64
 1.3
     
3Ida Sofia Schmidt MeinichIda Sofia Schmidt Meinich ('08)Esbjerg AM6.72 w
+2.1
  
 
 
6.72
 2.1
6.57
 0.4
6.69 =SB
 1.4
     
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM25.33
  
 PB
 
24.11 PB25.33 PB  –     
2Ida Sofia Schmidt MeinichIda Sofia Schmidt Meinich ('08)Esbjerg AM16.21
  
 PB
 
16.21 PB  –16.14     
3Laura Lone Windt-LockettLaura Lone Windt-Lockett ('08)Esbjerg AM16.04
  
 SB
 
16.04 SB  –15.61     
4Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia Atletik Forening15.65
  
 SB
 
14.29 SB  –15.65 SB     
D13 80 m    
Vind: -0.8

Finale A

Finale
Vind: -0.8
1Noam GilbjergNoam Gilbjerg ('10)Vejen AF11.64
  
 PB
2Silas Bagger ThorsøSilas Bagger Thorsø ('11)Vejle IF12.03
  
 PB
3Frederik DamFrederik Dam ('10)Esbjerg AM12.09
  
 SB
4Louie GrønkjærLouie Grønkjær ('11)Vejle IF13.65
  
 PB
5Bertram Høgh VeisBertram Høgh Veis ('11)Esbjerg AM13.94
  
 PB
D13 200 m    
Vind: -2.2

Finale A

Finale
Vind: -2.2
1Frederik DamFrederik Dam ('10)Esbjerg AM32.94
  
 SB
2Silas Bagger ThorsøSilas Bagger Thorsø ('11)Vejle IF33.97
  
 PB
3Louie GrønkjærLouie Grønkjær ('11)Vejle IF36.98
  
 PB
4Bertram Høgh VeisBertram Høgh Veis ('11)Esbjerg AM37.62
  
 PB
D13 1000 m    

Finale A

Finale
1Louie GrønkjærLouie Grønkjær ('11)Vejle IF3:45.68
  
 PB
2Silas Bagger ThorsøSilas Bagger Thorsø ('11)Vejle IF3:56.43
  
 PB
3Bertram Høgh VeisBertram Høgh Veis ('11)Esbjerg AM4:01.51
  
 PB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Frederik DamFrederik Dam ('10)Esbjerg AM1.30
  
 SB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
 XO
1.30
 XO
1.35
XXX
  
2Bertram Høgh VeisBertram Høgh Veis ('11)Esbjerg AM1.10
  
 PB
 
0.95
  O
1.00
 XO
1.05
 XO
1.10
  O
1.15
XXX
   
3Louie GrønkjærLouie Grønkjær ('11)Vejle IF1.10
  
 SB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
XXO
1.15
XXX
    
4Silas Bagger ThorsøSilas Bagger Thorsø ('11)Vejle IF1.05
  
 =PB
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
XXX
    
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Louie GrønkjærLouie Grønkjær ('11)Vejle IF22.11
  
 PB
 
16.88 PB21.97 PB22.11 PB     
2Noam GilbjergNoam Gilbjerg ('10)Vejen AF17.03
  
 PB
 
16.27 PB  X17.03 PB     
3Silas Bagger ThorsøSilas Bagger Thorsø ('11)Vejle IF16.05
  
 PB
 
13.32 PB15.11 PB16.05 PB     
4Frederik DamFrederik Dam ('10)Esbjerg AM11.77
  
 SB
 
11.77 SB  X9.17     
5Bertram Høgh VeisBertram Høgh Veis ('11)Esbjerg AM10.90
  
 PB
 
10.90 PB  X  X     
P13 80 m    
Vind: -0.5

Finale A

Finale
Vind: -0.5
1Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM10.97
  
 SB
2Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF11.70
  
 PB
3Mira HansenMira Hansen ('10)Kolding KFUM 12.09
  
 PB
4Mille Skree BartkærMille Skree Bartkær ('10)Vejle IF12.25
  
 SB
5Ane Lund LarsenAne Lund Larsen ('10)Vejle IF12.26
  
 SB
5Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 12.26
  
 SB
7Elise Ingemann ThygesenElise Ingemann Thygesen ('10)Fredericia Atletik Forening12.64
  
 PB
8Freya WolterFreya Wolter ('10)Vejle IF12.91
  
 PB
Finale B
Vind: -0.5
Vind: -0.5
1Karoline JessenKaroline Jessen ('11)Esbjerg AM11.17
  
 PB
2Sophia De VriesSophia De Vries ('11)Esbjerg AM11.84
  
 PB
3Neema ErbsNeema Erbs ('10)Esbjerg AM12.05
  
 PB
4Mathilde Emily Schou ToubroMathilde Emily Schou Toubro ('11)Vejle IF12.44
  
 PB
5Marie PaghMarie Pagh ('11)Vejle IF12.75
  
 PB
6Mai Waldbjørn HolmMai Waldbjørn Holm ('10)Vejle IF13.24
  
 PB
7Fillipa NielsenFillipa Nielsen ('11)Vejle IF13.42
  
 PB
P13 200 m    
Vind: -2.2

Finale A

Finale
Vind: -2.2
1Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM28.76
  
 SB
2Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF31.02
  
 PB
3Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 31.04
  
 SB
4Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 31.20
  
 SB
5Mira HansenMira Hansen ('10)Kolding KFUM 31.35
  
 SB
6Ane Lund LarsenAne Lund Larsen ('10)Vejle IF32.47
  
 SB
Finale B
Vind: -2.3
Vind: -2.3
1Karoline JessenKaroline Jessen ('11)Esbjerg AM30.35
  
 PB
2Sophia De VriesSophia De Vries ('11)Esbjerg AM31.33
  
 PB
3Neema ErbsNeema Erbs ('10)Esbjerg AM32.49
  
 PB
4Mille Skree BartkærMille Skree Bartkær ('10)Vejle IF33.12
  
 PB
5Marie PaghMarie Pagh ('11)Vejle IF33.58
  
 PB
6Mathilde Emily Schou ToubroMathilde Emily Schou Toubro ('11)Vejle IF35.37
  
 PB
P13 1000 m    

Finale A

Finale
1Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 3:33.25
  
 SB
2Mira HansenMira Hansen ('10)Kolding KFUM 3:47.50
  
 SB
3Marie PaghMarie Pagh ('11)Vejle IF3:50.60
  
 PB
4Freya WolterFreya Wolter ('10)Vejle IF4:12.48
  
 PB
5Elise Ingemann ThygesenElise Ingemann Thygesen ('10)Fredericia Atletik Forening4:49.45
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 1.35
  
 SB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
XXO
1.35
XXO
1.40
XXX
   
2Elise Ingemann ThygesenElise Ingemann Thygesen ('10)Fredericia Atletik Forening1.30
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
 XO
1.25
XXO
1.30
 XO
1.35
XXX
 
3Mira HansenMira Hansen ('10)Kolding KFUM 1.30
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXO
1.30
XXO
1.35
XXX
  
4Karoline JessenKaroline Jessen ('11)Esbjerg AM1.25
  
 =PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
  
5Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF1.20
  
 =PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
XXX
   
6Fillipa NielsenFillipa Nielsen ('11)Vejle IF1.05
  
 PB
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
XXX
    
7Marie PaghMarie Pagh ('11)Vejle IF1.00
  
 SB
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05
XXX
     
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM19.52
  
 SB
 
13.41 SB15.36 SB19.52 SB     
2Mai Waldbjørn HolmMai Waldbjørn Holm ('10)Vejle IF17.63
  
 PB
 
  –  –17.63 PB     
3Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 17.47
  
 PB
 
10.20 SB11.86 SB17.47 PB     
4Ane Lund LarsenAne Lund Larsen ('10)Vejle IF14.94
  
 PB
 
12.88 PB14.36 PB14.94 PB     
5Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF13.45
  
 PB
 
8.91 SB13.45 PB12.96     
6Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 12.49
  
 SB
 
9.56 SB11.56 SB12.49 SB     
7Elise Ingemann ThygesenElise Ingemann Thygesen ('10)Fredericia Atletik Forening12.06
  
 PB
 
10.27 SB10.86 SB12.06 PB     
8Karoline JessenKaroline Jessen ('11)Esbjerg AM12.06
  
 PB
 
6.96 PB10.69 PB12.06 PB     
9Freya WolterFreya Wolter ('10)Vejle IF12.01
  
 PB
 
  –12.01 PB10.57     
10Mira HansenMira Hansen ('10)Kolding KFUM 10.90
  
 PB
 
  –10.90 PB  –     
11Sophia De VriesSophia De Vries ('11)Esbjerg AM10.18
  
 PB
 
7.92 PB8.62 PB10.18 PB     
12Mille Skree BartkærMille Skree Bartkær ('10)Vejle IF9.80
  
 SB
 
8.77 SB9.80 SB  –     
13Marie PaghMarie Pagh ('11)Vejle IF8.77
  
 PB
 
8.77 PB8.468.37     
P13 4 x 80 m stafet    

Finale A

Finale
1Esbjerg Atletik og Motion Esbjerg Atletik og Motion  45.25
  
 
  Karoline Jessen, Sophia De Vries, Maja Amadeu Møllerskov, Neema Erbs
2Vejen AK Vejen AK  47.82
  
 
  Anna Nivi Ruby Nissen, Bjørk Adamsen, Agnes Katrine Johnsen, Mira Hansen
3Vejle Idrætsforening Vejle Idrætsforening  50.94
  
 
  Mille Skree Bartkær, Freya Wolter, Ane Lund Larsen, Mai Waldbjørn Holm
D11 60 m    
Vind: -1.9

Finale A

Finale
Vind: -1.9
1Vilas GilbjergVilas Gilbjerg ('12)Vejen AF9.77
  
 PB
2
Birk Thorsteinsson Binger
Birk Thorsteinsson Binger ('13)
Fredericia Atletik Forening10.02
  
 PB
3
Benjamin Bælum
Benjamin Bælum ('13)
Vejle IF10.23
  
 PB
4
Graeme Lusby
Graeme Lusby ('13)
Esbjerg AM10.24
  
 PB
5
Oliver Jul Aarby Sørensen
Oliver Jul Aarby Sørensen ('13)
Vejle IF10.62
  
 PB
6
Aiden Ochonogor
Aiden Ochonogor ('13)
Esbjerg AM10.69
  
 PB
D11 1000 m    

Finale A

Finale
1
Benjamin Bælum
Benjamin Bælum ('13)
Vejle IF4:04.05
  
 PB
2
Oliver Jul Aarby Sørensen
Oliver Jul Aarby Sørensen ('13)
Vejle IF4:11.11
  
 PB
3
Graeme Lusby
Graeme Lusby ('13)
Esbjerg AM4:13.30
  
 PB
4Vilas GilbjergVilas Gilbjerg ('12)Vejen AF4:24.09
  
 PB
5
Aiden Ochonogor
Aiden Ochonogor ('13)
Esbjerg AM4:26.98
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Birk Thorsteinsson Binger
Birk Thorsteinsson Binger ('13)
Fredericia Atletik Forening3.98 w
+5.0
  
 
 
  –3.98
 5.0
3.72
 3.4
     
2
Benjamin Bælum
Benjamin Bælum ('13)
Vejle IF3.58 w
+3.4
  
 
 
3.58
 3.4
3.43
 3.3
3.37
 3.7
     
3
Graeme Lusby
Graeme Lusby ('13)
Esbjerg AM3.44 w
+2.9
  
 
 
3.44
 2.9
2.92
 5.0
3.17 =SB
 2.0
     
4
Aiden Ochonogor
Aiden Ochonogor ('13)
Esbjerg AM3.43 w
+2.2
  
 
 
3.43
 2.2
3.37
 2.1
3.25 =PB
 2.0
     
5Vilas GilbjergVilas Gilbjerg ('12)Vejen AF3.38 w
+2.8
  
 
 
3.28
 2.9
3.38
 2.8
3.26
 2.3
     
6
Oliver Jul Aarby Sørensen
Oliver Jul Aarby Sørensen ('13)
Vejle IF3.12 w
+3.3
  
 
 
3.03
 4.7
3.09
 2.8
3.12
 3.3
     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Vilas GilbjergVilas Gilbjerg ('12)Vejen AF6.97
  
 PB
 
6.97 PB6.505.92     
2
Graeme Lusby
Graeme Lusby ('13)
Esbjerg AM6.30
  
 PB
 
6.11 PB5.856.30 PB     
3
Birk Thorsteinsson Binger
Birk Thorsteinsson Binger ('13)
Fredericia Atletik Forening5.98
  
 PB
 
5.50 PB5.98 PB5.65     
4
Oliver Jul Aarby Sørensen
Oliver Jul Aarby Sørensen ('13)
Vejle IF5.97
  
 PB
 
4.78 PB5.96 PB5.97 PB     
5
Aiden Ochonogor
Aiden Ochonogor ('13)
Esbjerg AM5.64
  
 PB
 
5.51 PB5.64 PB5.47     
6
Benjamin Bælum
Benjamin Bælum ('13)
Vejle IF5.60
  
 PB
 
5.26 PB5.52 PB5.60 PB     
P11 60 m    
Vind: -0.6

Finale A

Finale
Vind: -0.6
1Tilde Marie Bøgelund SchlünssenTilde Marie Bøgelund Schlünssen ('12)Vejen AF9.78
  
 SB
2Merle Mosevang Munk PetersenMerle Mosevang Munk Petersen ('12)Vejen AF10.49
  
 PB
3
Anna-Lia Grønkjær
Anna-Lia Grønkjær ('13)
Vejle IF10.77
  
 PB
4Andrea Schack Rørby OlsenAndrea Schack Rørby Olsen ('12)Vejen AF10.80
  
 PB
5Alma DizdarevicAlma Dizdarevic ('12)Esbjerg AM12.91
  
 SB
Finale B
Vind: -1.3
Vind: -1.3
1
Melina Laugesen
Melina Laugesen ('13)
Esbjerg AM10.26
  
 PB
2
Isabella Lindberg Jensen
Isabella Lindberg Jensen ('13)
Esbjerg AM10.81
  
 PB
3
Milla Lund Lørup Andersen
Milla Lund Lørup Andersen ('13)
Esbjerg AM10.99
  
 PB
4
Amaryllis Rahbek
Amaryllis Rahbek ('13)
Esbjerg AM11.35
  
 PB
P11 1000 m    

Finale A

Finale
1
Anna-Lia Grønkjær
Anna-Lia Grønkjær ('13)
Vejle IF4:05.14
  
 PB
2
Melina Laugesen
Melina Laugesen ('13)
Esbjerg AM4:16.16
  
 PB
3Merle Mosevang Munk PetersenMerle Mosevang Munk Petersen ('12)Vejen AF4:33.05
  
 SB
4
Milla Lund Lørup Andersen
Milla Lund Lørup Andersen ('13)
Esbjerg AM4:36.42
  
 PB
5
Amaryllis Rahbek
Amaryllis Rahbek ('13)
Esbjerg AM4:46.01
  
 PB
6Andrea Schack Rørby OlsenAndrea Schack Rørby Olsen ('12)Vejen AF4:50.45
  
 PB
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Tilde Marie Bøgelund SchlünssenTilde Marie Bøgelund Schlünssen ('12)Vejen AF3.66 w
+2.5
  
 
 
3.61
 5.1
3.60 =SB
 2.0
3.66
 2.5
     
2
Isabella Lindberg Jensen
Isabella Lindberg Jensen ('13)
Esbjerg AM3.61 w
+3.4
  
 
 
3.61
 3.4
3.55 =PB
 1.2
  –     
3
Milla Lund Lørup Andersen
Milla Lund Lørup Andersen ('13)
Esbjerg AM3.38 w
+4.6
  
 
 
3.38
 4.6
3.17
 2.1
3.35
 3.3
     
4
Melina Laugesen
Melina Laugesen ('13)
Esbjerg AM3.35 w
+2.8
  
 
 
3.35
 2.8
3.24
 4.5
3.14
 3.5
     
5Alma DizdarevicAlma Dizdarevic ('12)Esbjerg AM3.28
+2.0
  
 PB
 
3.27
 2.7
3.28 PB
 2.0
2.32
 2.2
     
6
Amaryllis Rahbek
Amaryllis Rahbek ('13)
Esbjerg AM3.15 w
+3.7
  
 
 
3.15
 3.7
3.03 =PB
 0.6
3.14
 4.3
     
7
Anna-Lia Grønkjær
Anna-Lia Grønkjær ('13)
Vejle IF3.14 w
+6.1
  
 
 
2.96
 3.6
3.13
 2.9
3.14
 6.1
     
8Merle Mosevang Munk PetersenMerle Mosevang Munk Petersen ('12)Vejen AF2.98 w
+3.1
  
 
 
2.98
 3.1
2.87
 2.6
2.87
 3.3
     
9Andrea Schack Rørby OlsenAndrea Schack Rørby Olsen ('12)Vejen AF2.69 w
+2.3
  
 
 
2.69
 2.3
2.62 =PB
 1.9
2.65
 3.8
     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Tilde Marie Bøgelund SchlünssenTilde Marie Bøgelund Schlünssen ('12)Vejen AF6.86
  
 PB
 
6.73 PB6.646.86 PB     
2Alma DizdarevicAlma Dizdarevic ('12)Esbjerg AM5.82
  
 PB
 
4.98 SB5.36 PB5.82 PB     
3
Isabella Lindberg Jensen
Isabella Lindberg Jensen ('13)
Esbjerg AM4.94
  
 PB
 
4.94 PB3.474.18     
4
Melina Laugesen
Melina Laugesen ('13)
Esbjerg AM4.69
  
 PB
 
4.69 PB4.384.54     
5
Milla Lund Lørup Andersen
Milla Lund Lørup Andersen ('13)
Esbjerg AM4.39
  
 PB
 
4.39 PB4.294.14     
6
Anna-Lia Grønkjær
Anna-Lia Grønkjær ('13)
Vejle IF3.85
  
 SB
 
3.77 SB3.83 SB3.85 SB     
7
Amaryllis Rahbek
Amaryllis Rahbek ('13)
Esbjerg AM3.13
  
 PB
 
2.95 SB3.13 PB2.27     
D9 40 m    
Vind: -0.9

Finale A

Finale
Vind: -0.9
1
Ludvig Johnsen
Ludvig Johnsen ('15)
Kolding KFUM 7.44
  
 PB
2
Christian Servé
Christian Servé ('14)
Esbjerg AM7.67
  
 PB
3
Kristian Mølskov Knudsen
Kristian Mølskov Knudsen ('14)
Esbjerg AM7.76
  
 SB
4
Julian Emil Knauf
Julian Emil Knauf ('15)
Vejle IF8.03
  
 PB
5
Elias Nissen
Elias Nissen ('15)
Kolding KFUM 8.12
  
 PB
6
Lauge Dam Lyhne
Lauge Dam Lyhne ('15)
Vejle IF8.21
  
 PB
7
William Reistrup
William Reistrup ('15)
Kolding KFUM 8.47
  
 PB
D9 400 m    

Finale A

Finale
1
Ludvig Johnsen
Ludvig Johnsen ('15)
Kolding KFUM 1:29.73
  
 PB
2
Christian Servé
Christian Servé ('14)
Esbjerg AM1:31.09
  
 PB
3
Julian Emil Knauf
Julian Emil Knauf ('15)
Vejle IF1:36.58
  
 PB
4
Kristian Mølskov Knudsen
Kristian Mølskov Knudsen ('14)
Esbjerg AM1:36.63
  
 SB
5
William Reistrup
William Reistrup ('15)
Kolding KFUM 1:45.22
  
 PB
6
Lauge Dam Lyhne
Lauge Dam Lyhne ('15)
Vejle IF1:45.52
  
 SB
7
Elias Nissen
Elias Nissen ('15)
Kolding KFUM 1:56.89
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Christian Servé
Christian Servé ('14)
Esbjerg AM3.45 w
+2.8
  
 
 
3.35
 2.4
3.45
 2.8
3.17
 2.5
     
2
Kristian Mølskov Knudsen
Kristian Mølskov Knudsen ('14)
Esbjerg AM3.05 w
+2.3
  
 
 
3.03
 2.7
2.95 =SB
 1.9
3.05
 2.3
     
3
Ludvig Johnsen
Ludvig Johnsen ('15)
Kolding KFUM 2.94 w
+2.3
  
 
 
2.94
 2.3
2.90
 2.5
2.79 =PB
 1.5
     
4
Julian Emil Knauf
Julian Emil Knauf ('15)
Vejle IF2.73 w
+2.4
  
 
 
2.73
 2.4
2.54 =PB
 0.1
2.69
 3.2
     
5
William Reistrup
William Reistrup ('15)
Kolding KFUM 2.68 w
+3.2
  
 
 
2.68
 3.2
2.37
 3.8
1.78
 4.5
     
6
Lauge Dam Lyhne
Lauge Dam Lyhne ('15)
Vejle IF2.63
+1.8
  
 PB
 
2.59
 3.1
2.63 PB
 1.8
2.31
 2.3
     
7
Elias Nissen
Elias Nissen ('15)
Kolding KFUM 2.39 w
+2.5
  
 
 
2.33
 3.0
2.39
 2.5
2.05 =PB
 1.3
     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Kristian Mølskov Knudsen
Kristian Mølskov Knudsen ('14)
Esbjerg AM30.10
  
 
 
30.10  –26.35     
2
Lauge Dam Lyhne
Lauge Dam Lyhne ('15)
Vejle IF24.24
  
 
 
23.3124.2422.39     
3
Christian Servé
Christian Servé ('14)
Esbjerg AM23.34
  
 
 
23.3422.2821.92     
4
Ludvig Johnsen
Ludvig Johnsen ('15)
Kolding KFUM 19.04
  
 
 
19.0415.5417.97     
5
Julian Emil Knauf
Julian Emil Knauf ('15)
Vejle IF18.75
  
 PB
 
18.75 PB15.2811.23     
6
William Reistrup
William Reistrup ('15)
Kolding KFUM 14.96
  
 PB
 
10.53 PB13.44 PB14.96 PB     
7
Elias Nissen
Elias Nissen ('15)
Kolding KFUM 12.23
  
 PB
 
12.23 PB9.148.36     
P9 40 m    
Vind: -2.1

Finale A

Finale
Vind: -2.1
1
Julie Jessen
Julie Jessen ('14)
Esbjerg AM7.42
  
 PB
2
Emma Sommerly Winkler
Emma Sommerly Winkler ('14)
Esbjerg AM7.56
  
 PB
3
Sara Møllerskov
Sara Møllerskov ('14)
Esbjerg AM7.74
  
 PB
P9 400 m    

Finale A

Finale
1
Emma Sommerly Winkler
Emma Sommerly Winkler ('14)
Esbjerg AM1:34.30
  
 SB
Julie Jessen
Julie Jessen ('14)
Esbjerg AM DNF
  
 
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Sara Møllerskov
Sara Møllerskov ('14)
Esbjerg AM3.03 w
+2.9
  
 
 
3.03
 2.9
2.98
 4.4
2.87 =PB
 1.4
     
2
Julie Jessen
Julie Jessen ('14)
Esbjerg AM2.78 w
+2.9
  
 
 
2.78
 2.9
2.71
 3.4
2.32
 3.6
     
3
Emma Sommerly Winkler
Emma Sommerly Winkler ('14)
Esbjerg AM2.74 w
+2.2
  
 
 
2.74
 2.2
2.73
 3.6
2.63 =SB
 1.7
     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Sara Møllerskov
Sara Møllerskov ('14)
Esbjerg AM19.20
  
 
 
19.2017.0119.16     
2
Emma Sommerly Winkler
Emma Sommerly Winkler ('14)
Esbjerg AM17.04
  
 PB
 
14.4614.9917.04 PB     
3
Julie Jessen
Julie Jessen ('14)
Esbjerg AM10.87
  
 PB
 
  X8.70 SB10.87 PB     
D7 40 m    
Vind: -2.1

Finale A

Finale
Vind: -2.1
1
Isak Dam Lyhne
Isak Dam Lyhne ('17)
Vejle IF8.97
  
 PB
D7 400 m    

Finale A

Finale
1
Isak Dam Lyhne
Isak Dam Lyhne ('17)
Vejle IF2:03.93
  
 PB
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Isak Dam Lyhne
Isak Dam Lyhne ('17)
Vejle IF2.00 w
+4.1
  
 
 
2.00
 4.1
1.93
 3.2
1.91
 2.3
     
D7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Isak Dam Lyhne
Isak Dam Lyhne ('17)
Vejle IF12.96
  
 PB
 
12.83 PB12.4612.96 PB     

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive