Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Hvidovre: Indestævne Hvidovre 30.4.2023 Inde
Hvidovre Stadion

D15 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Stefan FreeseStefan Freese ('08)Hvidovre AM7.48
  
 PB
2Sebastian HenningSebastian Henning ('08)Hvidovre AM8.21
  
 PB
D15 50 m hæk 84 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sebastian HenningSebastian Henning ('08)Hvidovre AM10.35
  
 PB
P15 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sofie Skovgaard OlesenSofie Skovgaard Olesen ('08)Greve Atletik7.08
  
 
2Karoline Kristine GatzwillerKaroline Kristine Gatzwiller ('09)Hvidovre AM7.75
  
 PB
3Astrid ØstergaardAstrid Østergaard ('09)Hvidovre AM7.92
  
 
4Katrine HolstKatrine Holst ('09)Hvidovre AM8.80
  
 PB
5Luna Corina JønssonLuna Corina Jønsson ('10)Hvidovre AM9.39
  
 PB
6Asta Johnhard TrydalAsta Johnhard Trydal ('09)Hvidovre AM9.47
  
 PB
P15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Karoline Kristine GatzwillerKaroline Kristine Gatzwiller ('09)Hvidovre AM4.28
  
 PB
 
4.004.28 PB3.98  X    
2Astrid ØstergaardAstrid Østergaard ('09)Hvidovre AM3.96
  
 PB
 
  X3.96 PB3.913.95    
3Katrine HolstKatrine Holst ('09)Hvidovre AM3.42
  
 PB
 
3.42 PB3.23  X  X    
4Clara Christine JørgensenClara Christine Jørgensen ('10)Hvidovre AM3.22
  
 PB
 
  X3.22 PB  X  X    
5Luna Corina JønssonLuna Corina Jønsson ('10)Hvidovre AM2.90
  
 PB
 
  X2.76 PB2.90 PB2.86    
6Asta Johnhard TrydalAsta Johnhard Trydal ('09)Hvidovre AM2.69
  
 PB
 
2.69 PB  X2.53  X    
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Luna Corina JønssonLuna Corina Jønsson ('10)Hvidovre AM5.93
  
 PB
 
5.58 PB5.255.93 PB  X    
2Katrine HolstKatrine Holst ('09)Hvidovre AM5.88
  
 PB
 
5.74 PB5.88 PB5.865.16    
3Clara Christine JørgensenClara Christine Jørgensen ('10)Hvidovre AM5.56
  
 PB
 
5.56 PB5.295.165.22    
D13 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sixtus Joel Partov CorneliussenSixtus Joel Partov Corneliussen ('11)Hvidovre AM8.36
  
 PB
2Johan Vad-NakaiJohan Vad-Nakai ('11)Hvidovre AM8.64
  
 
2Storm Wagner NørgaardStorm Wagner Nørgaard ('11)Hvidovre AM8.64
  
 PB
4Yusuf Ensar BasodaYusuf Ensar Basoda ('11)Hvidovre AM8.76
  
 PB
5Edgar RaaeEdgar Raae ('11)Hvidovre AM9.65
  
 PB
D13 50 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sixtus Joel Partov CorneliussenSixtus Joel Partov Corneliussen ('11)Hvidovre AM11.33
  
 PB
2Yusuf Ensar BasodaYusuf Ensar Basoda ('11)Hvidovre AM12.54
  
 PB
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Marcus Si Dyrby DongMarcus Si Dyrby Dong ('10)Hvidovre AM4.67
  
 PB
 
4.67 PB4.473.434.46    
2Sixtus Joel Partov CorneliussenSixtus Joel Partov Corneliussen ('11)Hvidovre AM3.72
  
 PB
 
3.72 PB3.623.613.62    
3Yusuf Ensar BasodaYusuf Ensar Basoda ('11)Hvidovre AM3.49
  
 PB
 
3.27 PB3.39 PB3.49 PB3.31    
4Johan Vad-NakaiJohan Vad-Nakai ('11)Hvidovre AM3.38
  
 PB
 
3.38 PB3.153.353.33    
5Edgar RaaeEdgar Raae ('11)Hvidovre AM3.02
  
 PB
 
  X3.02 PB  X  X    
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Edgar RaaeEdgar Raae ('11)Hvidovre AM5.96
  
 PB
 
5.19 PB5.65 PB5.96 PB5.34    
P13 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Lea Brader GatzwillerLea Brader Gatzwiller ('11)Hvidovre AM8.58
  
 PB
2Merle Hvid MiillerMerle Hvid Miiller ('10)Hvidovre AM8.78
  
 PB
3Tabitha Haahr LynderupTabitha Haahr Lynderup ('10)Hvidovre AM8.82
  
 PB
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Merle Hvid MiillerMerle Hvid Miiller ('10)Hvidovre AM3.58
  
 PB
 
  X3.56 PB3.58 PB3.56    
2Lea Brader GatzwillerLea Brader Gatzwiller ('11)Hvidovre AM3.48
  
 
 
3.473.453.483.30    
3Tabitha Haahr LynderupTabitha Haahr Lynderup ('10)Hvidovre AM3.26
  
 PB
 
3.00 PB3.15 PB3.18 PB3.26 PB    
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tabitha Haahr LynderupTabitha Haahr Lynderup ('10)Hvidovre AM7.40
  
 PB
 
  X7.40 PB7.336.94    
2Merle Hvid MiillerMerle Hvid Miiller ('10)Hvidovre AM5.76
  
 PB
 
5.17 PB5.23 PB5.51 PB5.76 PB    
D11 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Jonathan Fisker Oletuegbe
Jonathan Fisker Oletuegbe ('13)
Hvidovre AM8.74
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Jonathan Fisker Oletuegbe
Jonathan Fisker Oletuegbe ('13)
Hvidovre AM3.41
  
 PB
 
3.38 PB3.183.41 PB3.21    
P11 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Silje Bergheim AhlesonSilje Bergheim Ahleson ('12)Hvidovre AM8.21
  
 
P11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Silje Bergheim AhlesonSilje Bergheim Ahleson ('12)Hvidovre AM3.87
  
 PB
 
3.80 PB3.713.87 PB  X    
P11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Silje Bergheim AhlesonSilje Bergheim Ahleson ('12)Hvidovre AM6.45
  
 PB
 
5.64 PB5.93 PB5.506.45 PB    
D9 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Alexander Caliso Justesen
Alexander Caliso Justesen ('14)
Hvidovre AM8.49
  
 PB
2
Haldor Holmquist Larsen
Haldor Holmquist Larsen ('14)
Hvidovre AM9.72
  
 PB
2
Birk Fløe Møller
Birk Fløe Møller ('14)
Hvidovre AM9.72
  
 PB
2
Isabella Julin
Isabella Julin ('14)
Hvidovre AM9.82
  
 PB
3
Simone Mia Kvindal
Simone Mia Kvindal ('14)
Hvidovre AM9.98
  
 PB
4
Helena Brønd
Helena Brønd ('14)
Hvidovre AM10.20
  
 PB
4
William Stilling Müller
William Stilling Müller ('14)
Hvidovre AM10.32
  
 PB
5
August Vølver
August Vølver ('15)
Hvidovre AM10.45
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Alexander Caliso Justesen
Alexander Caliso Justesen ('14)
Hvidovre AM3.49
  
 PB
 
3.49 PB  X3.293.47    
2
Birk Fløe Møller
Birk Fløe Møller ('14)
Hvidovre AM3.13
  
 PB
 
3.13 PB3.052.883.05    
2
Simone Mia Kvindal
Simone Mia Kvindal ('14)
Hvidovre AM2.75
  
 PB
 
2.75 PB2.492.452.53    
3
Haldor Holmquist Larsen
Haldor Holmquist Larsen ('14)
Hvidovre AM2.80
  
 PB
 
2.75 PB2.80 PB2.80 =PB2.74    
3
Isabella Julin
Isabella Julin ('14)
Hvidovre AM2.73
  
 PB
 
2.73 PB  X2.662.53    
4
August Vølver
August Vølver ('15)
Hvidovre AM2.45
  
 PB
 
2.45 PB  X2.292.08    
4
Helena Brønd
Helena Brønd ('14)
Hvidovre AM2.42
  
 PB
 
2.42 PB2.342.212.29    
5
William Stilling Müller
William Stilling Müller ('14)
Hvidovre AM2.43
  
 PB
 
2.13 PB2.38 PB2.43 PB2.22    
5
Oiga Grønbæk
Oiga Grønbæk ('14)
Hvidovre AM1.75
  
 PB
 
1.75 PB1.33  X  X    
D9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Alexander Caliso Justesen
Alexander Caliso Justesen ('14)
Hvidovre AM5.22
  
 PB
 
4.82 PB4.675.18 PB5.22 PB    
1
Simone Mia Kvindal
Simone Mia Kvindal ('14)
Hvidovre AM4.49
  
 PB
 
3.81 PB4.14 PB4.49 PB4.40    
2
August Vølver
August Vølver ('15)
Hvidovre AM3.88
  
 PB
 
2.34 PB3.88 PB3.263.08    
3
Helena Brønd
Helena Brønd ('14)
Hvidovre AM2.74
  
 PB
 
2.39 PB2.59 PB2.352.74 PB    
4
Oiga Grønbæk
Oiga Grønbæk ('14)
Hvidovre AM2.52
  
 PB
 
2.40 PB2.52 PB1.562.26    
P9 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Marie Bergheim Ahleson
Marie Bergheim Ahleson ('14)
Hvidovre AM9.42
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Marie Bergheim Ahleson
Marie Bergheim Ahleson ('14)
Hvidovre AM3.00
  
 PB
 
3.00 PB2.922.662.85    
P9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Marie Bergheim Ahleson
Marie Bergheim Ahleson ('14)
Hvidovre AM4.25
  
 PB
 
3.74 PB3.653.104.25 PB    
D7 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Alisia Avramenko
Alisia Avramenko ('16)
Hvidovre AM9.88
  
 PB
D7 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Alisia Avramenko
Alisia Avramenko ('16)
Hvidovre AM2.85
  
 PB
 
2.62 PB2.76 PB2.722.85 PB    
P7 50 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Saphira Bogs-Weisleder
Saphira Bogs-Weisleder ('16)
Hvidovre AM10.39
  
 PB
P7 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
2
Saphira Bogs-Weisleder
Saphira Bogs-Weisleder ('16)
Hvidovre AM2.70
  
 PB
 
2.40 PB2.212.70 PB2.57    
M70 50 m hæk 76.2 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sven-Erik DreisigSven-Erik Dreisig ('51)Glostrup IC11.87
  
 PB

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive