M 100 m 5.5. Vind: +3.2 Finale A Finale | 5.5. | Vind: +3.2 | |||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Noah Dooley Noah Dooley ('99) | 99 | USA | 10.44 | w | ||||||||||
2 | Brendan LaLonde Brendan LaLonde | USA | 10.54 | w | |||||||||||
3 | Nic Davy Nic Davy | USA | 10.55 | w | |||||||||||
4 | Quin Broussard Quin Broussard | USA | 10.61 | w | |||||||||||
5 | Kabanu Witherspoon Kabanu Witherspoon | USA | 10.66 | w | |||||||||||
6 | Nicholas Walper Nicholas Walper | USA | 10.69 | w | |||||||||||
7 | Ethan Scholten Ethan Scholten | USA | 10.72 | w | |||||||||||
8 | Ryan Schwiderson Ryan Schwiderson | USA | 10.78 | w | |||||||||||
9 | Brody Nyffenegger Brody Nyffenegger | USA | 10.79 | w | |||||||||||
Indledende heats | 4.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 4.5. Vind: -0.9 | 4.5. | Vind: -0.9 | |||||||||||||
1 | Brendan LaLonde Brendan LaLonde | USA | 10.98 | ||||||||||||
2 | Ryan Schwiderson Ryan Schwiderson | USA | 11.00 | ||||||||||||
3 | Ethan Scholten Ethan Scholten | USA | 11.03 | ||||||||||||
4 | Brody Nyffenegger Brody Nyffenegger | USA | 11.07 | ||||||||||||
Indledende 2 4.5. Vind: -0.8 | 4.5. | Vind: -0.8 | |||||||||||||
1 | Noah Dooley Noah Dooley ('99) | 99 | USA | 10.82 | SB | ||||||||||
2 | Kabanu Witherspoon Kabanu Witherspoon | USA | 10.96 | SB | |||||||||||
3 | Quin Broussard Quin Broussard | USA | 10.99 | SB | |||||||||||
4 | Nic Davy Nic Davy | USA | 10.99 | ||||||||||||
5 | Nicholas Walper Nicholas Walper | USA | 11.01 | ||||||||||||
6 | Antonio Passarelli Antonio Passarelli | USA | 11.08 | ||||||||||||
Jacody Sikora Jacody Sikora | USA | DNF | |||||||||||||
M 200 m 5.5. Vind: +3.2 Finale A Finale | 5.5. | Vind: +3.2 | |||||||||||||
1 | Noah Dooley Noah Dooley ('99) | 99 | USA | 21.20 | w | ||||||||||
2 | Brendan LaLonde Brendan LaLonde | USA | 21.31 | w | |||||||||||
3 | Nic Davy Nic Davy | USA | 21.52 | w | |||||||||||
4 | Antonio Passarelli Antonio Passarelli | USA | 21.70 | w | |||||||||||
5 | Brett Baine Brett Baine | USA | 21.78 | w | |||||||||||
6 | Kabanu Witherspoon Kabanu Witherspoon | USA | 21.82 | w | |||||||||||
7 | Ryan Schwiderson Ryan Schwiderson | USA | 21.85 | w | |||||||||||
8 | Quin Broussard Quin Broussard | USA | 22.12 | w | |||||||||||
9 | Ryan Coleman Ryan Coleman | USA | 22.36 | w | |||||||||||
Indledende heats | 4.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 4.5. Vind: +1.2 | 4.5. | Vind: +1.2 | |||||||||||||
1 | Brendan LaLonde Brendan LaLonde | USA | 21.60 | PB | |||||||||||
2 | Nic Davy Nic Davy | USA | 21.63 | SB | |||||||||||
3 | Kabanu Witherspoon Kabanu Witherspoon | USA | 21.70 | PB | |||||||||||
4 | Ryan Schwiderson Ryan Schwiderson | USA | 21.85 | SB | |||||||||||
5 | Rodney Zimmerman Rodney Zimmerman | USA | 22.30 | PB | |||||||||||
Indledende 2 4.5. Vind: +1.1 | 4.5. | Vind: +1.1 | |||||||||||||
1 | Noah Dooley Noah Dooley ('99) | 99 | USA | 21.51 | PB | ||||||||||
2 | Brett Baine Brett Baine | USA | 21.80 | PB | |||||||||||
3 | Quin Broussard Quin Broussard | USA | 21.83 | PB | |||||||||||
4 | Ryan Coleman Ryan Coleman | USA | 21.93 | PB | |||||||||||
5 | Antonio Passarelli Antonio Passarelli | USA | 21.99 | SB | |||||||||||
6 | Corrion Matthews Corrion Matthews | USA | 22.12 | PB | |||||||||||
M 400 m 5.5. Finale A Finale | 5.5. | ||||||||||||||
1 | Myles Rhodes Myles Rhodes | USA | 47.36 | PB | |||||||||||
2 | Tyler Burrell Tyler Burrell | USA | 49.11 | ||||||||||||
3 | Tommy Martin Tommy Martin | USA | 49.31 | ||||||||||||
4 | Brett Baine Brett Baine | USA | 49.83 | ||||||||||||
Indledende heats | 4.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 4.5. | 4.5. | ||||||||||||||
1 | Ben Ireland Ben Ireland | USA | 48.38 | ||||||||||||
2 | Tyler Burrell Tyler Burrell | USA | 48.72 | PB | |||||||||||
3 | Ryan Mixon Ryan Mixon | USA | 49.59 | PB | |||||||||||
Indledende 2 4.5. | 4.5. | ||||||||||||||
1 | Myles Rhodes Myles Rhodes | USA | 48.15 | ||||||||||||
2 | Tommy Martin Tommy Martin | USA | 48.94 | PB | |||||||||||
M 800 m 5.5. Finale A Finale | 5.5. | ||||||||||||||
1 | Scott Spaanstra Scott Spaanstra | USA | 1:51.93 | ||||||||||||
2 | Sean Waldvogel Sean Waldvogel | USA | 1:53.01 | ||||||||||||
3 | Patrick Lyell Patrick Lyell | USA | 1:53.90 | ||||||||||||
4 | Brendan Nesbitt Brendan Nesbitt | USA | 1:54.13 | ||||||||||||
5 | Quinton Bauer Quinton Bauer | USA | 1:54.91 | PB | |||||||||||
Indledende heats | 4.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 4.5. | 4.5. | ||||||||||||||
1 | Scott Spaanstra Scott Spaanstra | USA | 1:54.85 | ||||||||||||
Indledende 2 4.5. | 4.5. | ||||||||||||||
1 | Sean Waldvogel Sean Waldvogel | USA | 1:54.78 | ||||||||||||
2 | Quinton Bauer Quinton Bauer | USA | 1:55.43 | ||||||||||||
Indledende 3 4.5. | 4.5. | ||||||||||||||
1 | David Ferguson David Ferguson | USA | 1:52.96 | PB | |||||||||||
2 | Patrick Lyell Patrick Lyell | USA | 1:52.99 | ||||||||||||
3 | Brendan Nesbitt Brendan Nesbitt | USA | 1:53.20 | ||||||||||||
4 | Andrew Shafley Andrew Shafley | USA | 1:54.54 | PB | |||||||||||
5 | Joseph Wade Joseph Wade ('89) | 89 | GBR | 1:58.22 | SB | ||||||||||
M 1500 m 5.5. Finale A Finale | 5.5. | ||||||||||||||
1 | Clayton Sayen Clayton Sayen | 00 | USA | 3:47.22 | SB | ||||||||||
2 | Samuel Lange Samuel Lange | USA | 3:48.91 | ||||||||||||
3 | Nicholas Hoffman Nicholas Hoffman | USA | 3:55.63 | ||||||||||||
4 | Dan Hardesty Dan Hardesty | USA | 3:57.30 | PB | |||||||||||
5 | Noah Griffith Noah Griffith | USA | 3:57.61 | ||||||||||||
6 | Nikolas Thomas Nikolas Thomas | USA | 3:59.21 | PB | |||||||||||
Indledende heats | 4.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 4.5. | 4.5. | ||||||||||||||
1 | Matthew Streeter Matthew Streeter | USA | 3:59.28 | ||||||||||||
2 | Uriah Aili Uriah Aili | USA | 3:59.31 | ||||||||||||
3 | Nicholas Hoffman Nicholas Hoffman | USA | 3:59.56 | ||||||||||||
4 | Bentley Alderson Bentley Alderson | USA | 3:59.59 | ||||||||||||
Austin Depuydt Austin Depuydt | USA | DNF | |||||||||||||
M 5000 m 5.5. Finale A Finale | 5.5. | ||||||||||||||
1 | Marcos Garcia Marcos Garcia | USA | 14:47.85 | ||||||||||||
Daniel Lambert Daniel Lambert | USA | DNF | |||||||||||||
M 10000 m 4.5. Finale A Finale | 4.5. | ||||||||||||||
1 | Thomas Hufton Thomas Hufton | USA | 30:45.24 | ||||||||||||
2 | Justin Hill Justin Hill | USA | 31:02.51 | SB | |||||||||||
3 | Grady Davis Grady Davis | USA | 31:06.43 | PB | |||||||||||
4 | Nick McKenzie Nick McKenzie | USA | 31:08.15 | ||||||||||||
5 | Max Rahm Max Rahm ('97) | 97 | GER | 31:24.11 | PB | ||||||||||
6 | Colin Hanson Colin Hanson | USA | 31:38.77 | PB | |||||||||||
7 | Garrett Melling Garrett Melling | USA | 31:47.17 | PB | |||||||||||
8 | Joe Rinke Joe Rinke | USA | 31:47.18 | PB | |||||||||||
M 3000 m forh. 4.5. Finale A Finale | 4.5. | ||||||||||||||
1 | Caleb Futter Caleb Futter | USA | 8:58.51 | ||||||||||||
2 | Walker Miller Walker Miller ('99) | 99 | USA | 9:10.55 | SB | ||||||||||
3 | Kyle Samluk Kyle Samluk | USA | 9:14.91 | PB | |||||||||||
4 | Ryan Mansour Ryan Mansour | USA | 9:14.93 | PB | |||||||||||
5 | Brandon Wirth Brandon Wirth | USA | 9:22.28 | PB | |||||||||||
M 110 m hæk 5.5. Vind: +4.5 Finale A Finale | 5.5. | Vind: +4.5 | |||||||||||||
1 | Steven Harris Steven Harris | USA | 13.92 | w | |||||||||||
2 | Ethan Smith Ethan Smith | USA | 14.16 | w | |||||||||||
3 | Nathan Furst Nathan Furst | USA | 14.42 | w | |||||||||||
4 | Corbin DeJonge Corbin DeJonge | USA | 14.98 | w | |||||||||||
5 | Simon Dominic Simon Dominic | USA | 14.99 | w | |||||||||||
Indledende heats | 4.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 4.5. Vind: 0.0 | 4.5. | Vind: 0.0 | |||||||||||||
1 | Steven Harris Steven Harris | USA | 14.26 | ||||||||||||
Indledende 2 4.5. Vind: +4.3 | 4.5. | Vind: +4.3 | |||||||||||||
1 | Ethan Smith Ethan Smith | USA | 14.51 | w | |||||||||||
2 | Nathan Furst Nathan Furst | USA | 14.84 | w | |||||||||||
3 | Andrew Giddens Andrew Giddens | USA | 14.93 | w | |||||||||||
4 | Simon Dominic Simon Dominic | USA | 14.99 | w | |||||||||||
M 400 m hæk 5.5. Finale A Finale | 5.5. | ||||||||||||||
1 | Jackson Blanchard Jackson Blanchard | USA | 51.88 | ||||||||||||
2 | Fallou Gaye Fallou Gaye ('97) | 97 | SEN | 53.02 | |||||||||||
3 | Andrew Lewis Andrew Lewis | USA | 54.42 | PB | |||||||||||
4 | Seth Oxer Seth Oxer | USA | 54.57 | PB | |||||||||||
Indledende heats | 4.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 4.5. | 4.5. | ||||||||||||||
1 | Jackson Blanchard Jackson Blanchard | USA | 51.68 | ||||||||||||
Indledende 2 4.5. | 4.5. | ||||||||||||||
1 | Fallou Gaye Fallou Gaye ('97) | 97 | SEN | 53.76 | |||||||||||
M Højdespring 4.5. Finale A Finale | 4.5. | ||||||||||||||
1 | Jonathan Rankins-James Jonathan Rankins-James ('01) | 01 | USA | 2.13 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Eli Kosiba Eli Kosiba ('02) | 02 | USA | 2.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Dshawn Dorsey Dshawn Dorsey | USA | 2.04 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Thomas Doherty Thomas Doherty | USA | NH | |||||||||||||
Bryce Albrecht Bryce Albrecht | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring 4.5. Finale A Finale | 4.5. | ||||||||||||||
1 | Colton Emeott Colton Emeott ('01) | 01 | USA | 5.01 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Bryce Albrecht Bryce Albrecht | USA | 4.66 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Nick Ruvalcaba Nick Ruvalcaba | USA | 4.66 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Camryn Battjes Camryn Battjes ('04) | 04 | USA | 4.51 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Wilson Tschirhart Wilson Tschirhart | USA | 4.51 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Landon Cosby Landon Cosby | USA | 4.51 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Jacob Krutsch Jacob Krutsch | USA | 4.51 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Daksh Arora Daksh Arora | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Cody Tuftee Cody Tuftee | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Jesse Henderson Jesse Henderson ('99) | 99 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring 4.5. Finale A Finale | 4.5. | ||||||||||||||
1 | Luke Jelderks Luke Jelderks ('04) | 04 | USA | 7.41 | +1.5 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Chanse Setzke Chanse Setzke | USA | 7.21 | +0.5 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Caleb Taylor Caleb Taylor | USA | 7.14 | +0.5 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring 5.5. Finale A Finale | 5.5. | ||||||||||||||
1 | JC Ramirez JC Ramirez | USA | 13.84 | +0.8 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 5.5. Finale A Finale | 5.5. | ||||||||||||||
1 | Myles Kerner Myles Kerner | 00 | USA | 18.68 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Andrew Quinn Andrew Quinn ('04) | 04 | USA | 18.54 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Noah Evers Noah Evers | USA | 17.62 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Clarence Corbett Clarence Corbett | USA | 15.60 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | James Horn James Horn | USA | 15.51 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 5.5. Finale A Finale | 5.5. | ||||||||||||||
1 | Noah Evers Noah Evers | USA | 51.19 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Nathan Spitzley Nathan Spitzley | USA | 50.85 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
James MacKey Jr. James MacKey Jr. | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg 4.5. Finale A Finale | 4.5. | ||||||||||||||
1 | Jacob Urban Jacob Urban | USA | 64.87 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Matt Thomas Matt Thomas | USA | 57.47 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Bryce Reynolds Bryce Reynolds | USA | 55.21 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Nolan Berg Nolan Berg | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 4.5. Finale A Finale | 4.5. | ||||||||||||||
1 | Bobby Maxwell Bobby Maxwell | USA | 64.90 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Trevin Phillips Trevin Phillips | USA | 61.33 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Noah Dooley Noah Dooley ('99) | 99 | USA | 46.16 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K 100 m 5.5. Vind: +2.8 Finale A Finale | 5.5. | Vind: +2.8 | |||||||||||||
1 | Makayla Sumrall Makayla Sumrall ('01) | 01 | USA | 11.64 | w | ||||||||||
2 | Angelina Delbosque Angelina Delbosque | USA | 12.08 | w | |||||||||||
3 | Rachel Blaskowski Rachel Blaskowski | USA | 12.10 | w | |||||||||||
4 | Angelica Floyd Angelica Floyd ('99) | 99 | USA | 12.13 | w | ||||||||||
5 | Melia Williams Melia Williams | USA | 12.14 | w | |||||||||||
Indledende heats | 4.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 4.5. Vind: +0.5 | 4.5. | Vind: +0.5 | |||||||||||||
1 | Angelina Delbosque Angelina Delbosque | USA | 12.11 | ||||||||||||
2 | Rachel Blaskowski Rachel Blaskowski | USA | 12.23 | PB | |||||||||||
3 | Melia Williams Melia Williams | USA | 12.23 | ||||||||||||
Indledende 2 4.5. Vind: 0.0 | 4.5. | Vind: 0.0 | |||||||||||||
1 | Makayla Sumrall Makayla Sumrall ('01) | 01 | USA | 11.88 | SB | ||||||||||
K 200 m 5.5. Finale A Finale | 5.5. | ||||||||||||||
1 | Cheyenne Williamson Cheyenne Williamson ('99) | 99 | USA | 24.06 | SB | ||||||||||
2 | Kate Zang Kate Zang | USA | 24.60 | PB | |||||||||||
3 | Makayla Sumrall Makayla Sumrall ('01) | 01 | USA | 24.76 | PB | ||||||||||
4 | Angelina Delbosque Angelina Delbosque | USA | 24.86 | PB | |||||||||||
Indledende heats | 4.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 4.5. Vind: +0.5 | 4.5. | Vind: +0.5 | |||||||||||||
1 | Cheyenne Williamson Cheyenne Williamson ('99) | 99 | USA | 24.08 | SB | ||||||||||
Indledende 2 4.5. | 4.5. | ||||||||||||||
1 | Kate Zang Kate Zang | USA | 24.83 | SB | |||||||||||
2 | Angelina Delbosque Angelina Delbosque | USA | 24.92 | =PB | |||||||||||
K 400 m 5.5. Finale A Finale | 5.5. | ||||||||||||||
1 | Kate Zang Kate Zang | USA | 56.17 | PB | |||||||||||
2 | Avery Wilson Avery Wilson ('04) | 04 | USA | 57.34 | PB | ||||||||||
3 | Renae Kutcha Renae Kutcha ('02) | 02 | USA | 57.41 | PB | ||||||||||
4 | Taryn Chapko Taryn Chapko ('02) | 02 | USA | 57.65 | PB | ||||||||||
5 | Scout Nelson Scout Nelson | USA | 57.72 | PB | |||||||||||
6 | Elyse Miller Elyse Miller ('04) | 04 | USA | 58.00 | PB | ||||||||||
7 | Beverly Harper Beverly Harper | USA | 58.28 | ||||||||||||
Indledende heats | 4.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 4.5. | 4.5. | ||||||||||||||
1 | Avery Wilson Avery Wilson ('04) | 04 | USA | 57.84 | |||||||||||
2 | Beverly Harper Beverly Harper | USA | 57.89 | PB | |||||||||||
Indledende 2 4.5. | 4.5. | ||||||||||||||
1 | Kate Zang Kate Zang | USA | 56.37 | ||||||||||||
2 | Sonja Mitrovic Sonja Mitrovic | USA | 58.58 | PB | |||||||||||
3 | Ashley Plum Ashley Plum | USA | 58.88 | PB | |||||||||||
Indledende 3 4.5. | 4.5. | ||||||||||||||
1 | Renae Kutcha Renae Kutcha ('02) | 02 | USA | 57.88 | SB | ||||||||||
2 | Scout Nelson Scout Nelson | USA | 58.01 | ||||||||||||
3 | Elyse Miller Elyse Miller ('04) | 04 | USA | 58.46 | PB | ||||||||||
4 | Taryn Chapko Taryn Chapko ('02) | 02 | USA | 58.50 | PB | ||||||||||
K 800 m 5.5. Finale A Finale | 5.5. | ||||||||||||||
1 | Klaudia O'Malley Klaudia O'Malley | USA | 2:10.41 | PB | |||||||||||
2 | Katja Bäuerle Katja Bäuerle ('02) | 02 | GER | 2:11.21 | |||||||||||
3 | Jesse Jacobusse Jesse Jacobusse ('99) | 99 | USA | 2:11.54 | |||||||||||
4 | Erin Dorn Erin Dorn | USA | 2:13.48 | ||||||||||||
5 | Cameron Cleveland Cameron Cleveland | USA | 2:14.50 | ||||||||||||
6 | Lauren Buckner Lauren Buckner | USA | 2:15.28 | ||||||||||||
Indledende heats | 4.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 4.5. | 4.5. | ||||||||||||||
1 | Jesse Jacobusse Jesse Jacobusse ('99) | 99 | USA | 2:11.94 | |||||||||||
2 | Emily Gordon Emily Gordon ('93) | 93 | CAN | 2:13.38 | SB | ||||||||||
3 | Sydney Nesbitt Sydney Nesbitt | USA | 2:14.47 | ||||||||||||
4 | Jenna Brewer Jenna Brewer | USA | 2:15.41 | PB | |||||||||||
Indledende 2 4.5. | 4.5. | ||||||||||||||
1 | Katja Bäuerle Katja Bäuerle ('02) | 02 | GER | 2:14.92 | |||||||||||
2 | Erin Dorn Erin Dorn | USA | 2:15.19 | ||||||||||||
Indledende 3 4.5. | 4.5. | ||||||||||||||
1 | Klaudia O'Malley Klaudia O'Malley | USA | 2:11.14 | PB | |||||||||||
2 | Lauren Buckner Lauren Buckner | USA | 2:14.08 | ||||||||||||
3 | Cameron Cleveland Cameron Cleveland | USA | 2:14.20 | SB | |||||||||||
K 1500 m 5.5. Finale A Finale | 5.5. | ||||||||||||||
1 | Natalie Graber Natalie Graber | USA | 4:23.99 | ||||||||||||
2 | Katja Bäuerle Katja Bäuerle ('02) | 02 | GER | 4:27.01 | |||||||||||
3 | Lauren Buckner Lauren Buckner | USA | 4:27.86 | ||||||||||||
4 | Lauren Kiley Lauren Kiley | USA | 4:30.88 | ||||||||||||
5 | Kayce Rypma Kayce Rypma | USA | 4:31.54 | ||||||||||||
6 | Madi Szymanski Madi Szymanski ('04) | 04 | USA | 4:35.84 | PB | ||||||||||
7 | Alexa Keiser Alexa Keiser | USA | 4:37.14 | ||||||||||||
8 | Gianna Hoving Gianna Hoving | USA | 4:38.82 | ||||||||||||
Indledende heats | 4.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 4.5. | 4.5. | ||||||||||||||
1 | Natalie Graber Natalie Graber | USA | 4:21.13 | PB | |||||||||||
2 | Lauren Kiley Lauren Kiley | USA | 4:29.23 | ||||||||||||
Indledende 2 4.5. | 4.5. | ||||||||||||||
1 | Katja Bäuerle Katja Bäuerle ('02) | 02 | GER | 4:40.64 | |||||||||||
K 5000 m 5.5. Finale A Finale | 5.5. | ||||||||||||||
1 | Sarah May Sarah May | USA | 17:26.61 | ||||||||||||
K 10000 m 4.5. Finale A Finale | 4.5. | ||||||||||||||
1 | Reagan Justice Reagan Justice ('03) | 03 | USA | 36:23.34 | SB | ||||||||||
2 | Lynsey Amthor Lynsey Amthor | USA | 36:42.46 | ||||||||||||
3 | Hannah Loughlin Hannah Loughlin | USA | 36:44.17 | PB | |||||||||||
4 | Michelle Bollini Michelle Bollini | USA | 36:49.50 | ||||||||||||
5 | Skylar Grubb Skylar Grubb | USA | 37:10.48 | PB | |||||||||||
6 | Charlene Yarema Charlene Yarema | USA | 37:30.08 | PB | |||||||||||
7 | Christina Shaginaw Christina Shaginaw | USA | 37:39.06 | PB | |||||||||||
K 3000 m forh. 4.5. Finale A Finale | 4.5. | ||||||||||||||
1 | Thailyia Christensen Thailyia Christensen ('01) | 01 | USA | 10:42.69 | PB | ||||||||||
2 | Landyn Howell Landyn Howell | USA | 10:43.04 | PB | |||||||||||
3 | Jordyn Hopgood Jordyn Hopgood | USA | 10:46.28 | PB | |||||||||||
4 | Ella Baryo Ella Baryo | USA | 11:01.52 | ||||||||||||
5 | Paige McAloon Paige McAloon | USA | 11:06.81 | PB | |||||||||||
6 | Whitney Farrell Whitney Farrell | USA | 11:09.03 | ||||||||||||
7 | Ella Rondeau Ella Rondeau | USA | 11:13.54 | ||||||||||||
8 | Katherine Ray Katherine Ray | 00 | USA | 11:23.10 | PB | ||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 5.5. Vind: +4.6 Finale A Finale | 5.5. | Vind: +4.6 | |||||||||||||
1 | Cheyenne Williamson Cheyenne Williamson ('99) | 99 | USA | 13.45 | w | ||||||||||
2 | Brooke Barkocy Brooke Barkocy | USA | 13.71 | w | |||||||||||
3 | Cassie Campbell Cassie Campbell | USA | 14.03 | w | |||||||||||
4 | Ellyse Wolrath Ellyse Wolrath | USA | 14.11 | w | |||||||||||
5 | Hanna Schroeder Hanna Schroeder ('02) | 02 | CAN | 14.38 | w | ||||||||||
Indledende heats | 4.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 4.5. Vind: +1.8 | 4.5. | Vind: +1.8 | |||||||||||||
1 | Cheyenne Williamson Cheyenne Williamson ('99) | 99 | USA | 13.44 | PB | ||||||||||
2 | Ellyse Wolrath Ellyse Wolrath | USA | 14.32 | PB | |||||||||||
3 | Crystal Walker Crystal Walker ('02) | 02 | JAM | 14.35 | =PB | ||||||||||
Indledende 2 4.5. Vind: 0.0 | 4.5. | Vind: 0.0 | |||||||||||||
1 | Cassie Campbell Cassie Campbell | USA | 14.21 | ||||||||||||
2 | Brooke Barkocy Brooke Barkocy | USA | 14.23 | ||||||||||||
K 400 m hæk 5.5. Finale A Finale | 5.5. | ||||||||||||||
1 | Brooke Barkocy Brooke Barkocy | USA | 1:01.61 | PB | |||||||||||
2 | Akirah Venerable Akirah Venerable | USA | 1:01.67 | PB | |||||||||||
3 | Cassie Campbell Cassie Campbell | USA | 1:01.68 | PB | |||||||||||
Makenzie Wellner Makenzie Wellner | USA | DNF | |||||||||||||
Indledende heats | 4.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 4.5. | 4.5. | ||||||||||||||
1 | Brooke Barkocy Brooke Barkocy | USA | 1:02.85 | PB | |||||||||||
2 | Cassie Campbell Cassie Campbell | USA | 1:02.95 | ||||||||||||
Indledende 2 4.5. | 4.5. | ||||||||||||||
1 | Akirah Venerable Akirah Venerable | USA | 1:02.99 | =PB | |||||||||||
2 | Nyah Tyron Nyah Tyron | USA | 1:04.00 | PB | |||||||||||
K Højdespring 5.5. Finale A Finale | 5.5. | ||||||||||||||
1 | Cheyenne Williamson Cheyenne Williamson ('99) | 99 | USA | 1.80 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring 5.5. Finale A Finale | 5.5. | ||||||||||||||
1 | Sidney Heugel Sidney Heugel | USA | 3.88 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Taylor Dehommel Taylor Dehommel | USA | 3.68 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kaylee Koch Kaylee Koch | USA | 3.68 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Leah Root Leah Root | USA | 3.53 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Ellie Zimmermann Ellie Zimmermann | USA | 3.53 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Kelsey Lovercheck Kelsey Lovercheck | USA | 3.53 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Kassidie Stimmel Kassidie Stimmel | 00 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring 4.5. Finale A Finale | 4.5. | ||||||||||||||
1 | Rachel Blaskowski Rachel Blaskowski | USA | 6.11 | w | +2.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Crystal Walker Crystal Walker ('02) | 02 | JAM | 5.68 | +0.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Mikayla Williams Mikayla Williams ('01) | 01 | USA | 5.63 | +2.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Cheyenne Williamson Cheyenne Williamson ('99) | 99 | USA | 5.61 | +1.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Mackenzie Brigham Mackenzie Brigham | USA | 5.52 | +1.9 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Victoria LendalVictoria Lendal ('02) | 02 | DEN | 5.49 | +1.7 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring 5.5. Finale A Finale | 5.5. | ||||||||||||||
4 | Victoria LendalVictoria Lendal ('02) | 02 | DEN | 11.14 | +0.4 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 5.5. Finale A Finale | 5.5. | ||||||||||||||
1 | Emma Richards Emma Richards | USA | 14.87 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Erika Beistle Erika Beistle ('03) | 03 | USA | 14.80 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Margaret Stevenson Margaret Stevenson | USA | 14.24 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | MacKenzie Ramey MacKenzie Ramey | USA | 13.93 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Izabella Taylor Izabella Taylor | 00 | USA | 13.60 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Katherine Jarvis Katherine Jarvis | USA | 13.10 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Brianna Copley Brianna Copley | USA | 12.98 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Lisa Wangler Lisa Wangler | USA | 12.91 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 5.5. Finale A Finale | 5.5. | ||||||||||||||
1 | Emma Richards Emma Richards | USA | 48.03 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Margaret Stevenson Margaret Stevenson | USA | 46.16 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kelsi Hulit Kelsi Hulit | USA | 44.72 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | MacKenzie Ramey MacKenzie Ramey | USA | 43.98 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
Erika Beistle Erika Beistle ('03) | 03 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Emma Stephayn Emma Stephayn | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg 4.5. Finale A Finale | 4.5. | ||||||||||||||
1 | Judith Essemiah Judith Essemiah | 00 | NED | 63.09 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Shelby Ulven Shelby Ulven | USA | 56.16 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Alaina Omonode Alaina Omonode | USA | 53.57 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | MacKenzie Ramey MacKenzie Ramey | USA | 50.26 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Lisa Wangler Lisa Wangler | USA | 50.05 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Izabella Taylor Izabella Taylor | 00 | USA | 48.41 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Emma Stephayn Emma Stephayn | USA | 48.24 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Kaleigh Flowers Kaleigh Flowers ('99) | 99 | USA | 47.03 | |||||||||||
| |||||||||||||||
K Spydkast 600 gram 4.5. Finale A Finale | 4.5. | ||||||||||||||
1 | Jenna Fleming Jenna Fleming ('01) | 01 | CAN | 44.38 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Lindsey Strutz Lindsey Strutz | USA | 41.09 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Cheyenne Williamson Cheyenne Williamson ('99) | 99 | USA | 32.96 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
Mckenna Armstrong Mckenna Armstrong | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Syvkamp 4.5. Finale A Finale | 4.5. | ||||||||||||||
1 | Lindsey Strutz Lindsey Strutz | USA | 4557 | SB | |||||||||||
2 | Annabelle Schafer Annabelle Schafer | USA | 4407 | SB | |||||||||||
3 | Kelsey Landra Kelsey Landra | USA | 4406 | PB |