Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Skive: Tirsdagsstævne Maj 9.5.2023
Skive Stadion

M 200 m    
Vind: -4.0

Finale A

Finale
Vind: -4.0
1Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)Frederiksberg IF23.77
  
 SB
2
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM44.22
  
 PB
3Lucas Bundgaard JosefsenLucas Bundgaard Josefsen ('12)Skive AM51.48
  
 PB
M 400 m    

Finale A

Finale
1Marius M. SzwedMarius M. Szwed ('05)Aalborg AM55.41
  
 PB
M22 100 m    
Vind: -0.8

Finale A

Finale
Vind: -0.8
1Niklas HauptNiklas Haupt ('03)Skive AM12.48
  
 SB
M22 800 m    

Finale A

Finale
1Jakob Rose-HansenJakob Rose-Hansen ('02)Skive AM2:04.44
  
 SB
2Jonathan Birk NielsenJonathan Birk Nielsen ('05)Aalborg AM2:09.84
  
 SB
3Jeppe Rye ChristensenJeppe Rye Christensen ('07)Aalborg AM2:11.60
  
 PB
4Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM2:15.77
  
 PB
5Johan BedstedJohan Bedsted ('12)Skive AM3:18.08
  
 PB
6
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM3:20.46
  
 PB
M22 Trespring    

Finale A

Finale
1Niklas HauptNiklas Haupt ('03)Skive AM10.33
+1.8
  
 PB
 
9.40
 2.4
9.88 PB
 1.1
  X9.40
 3.0
9.62
 2.2
10.33 PB
 1.8
  
K22 200 m    
Vind: -2.7

Finale A

Finale
Vind: -2.7
1Ida JørgensenIda Jørgensen ('01)Aalborg AM28.07
  
 SB
2Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM29.66
  
 SB
3Naja M. RiisNaja M. Riis ('07)Skive AM31.89
  
 SB
4Filucca RyefeltFilucca Ryefelt ('12)Skive AM37.86
  
 PB
5
Marie Færk Laursen
Marie Færk Laursen ('13)
Skive AM39.88
  
 PB
K22 400 m    

Finale A

Finale
1Ida JørgensenIda Jørgensen ('01)Aalborg AM1:01.73
  
 SB
K22 800 m    

Finale A

Finale
1Julie HesselvigJulie Hesselvig ('03)Skive AM2:24.97
  
 PB
2Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM2:27.45
  
 SB
3Filucca RyefeltFilucca Ryefelt ('12)Skive AM2:59.09
  
 PB
Signe RisvigSigne Risvig ('07)Skive AM DNF
  
 
P17 100 m    
Vind: -0.8

Finale A

Finale
Vind: -0.8
1Naja M. RiisNaja M. Riis ('07)Skive AM14.92
  
 SB
P17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM19.89
  
 SB
 
  X14.11 SB18.60 SB16.0217.0619.89 SB  
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Malthe AsmussenMalthe Asmussen ('08)Skive AM5.30
+1.8
  
 PB
 
5.30 PB
 1.8
4.89
 3.3
5.23
 2.9
5.17
 2.7
5.03
 2.3
4.84
 1.2
  
2Hjalte Linnet LøndalHjalte Linnet Løndal ('08)Skive AM4.62 w
+4.5
  
 
 
4.44
 3.5
3.14
 2.1
4.62
 4.5
  –    
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Hjalte Linnet LøndalHjalte Linnet Løndal ('08)Skive AM30.84
  
 
 
30.8429.19  –     
P13 80 m    
Vind: -1.2

Finale A

Finale
Vind: -1.2
1Karla ChristiansenKarla Christiansen ('10)Skive AM14.97
  
 PB
2Mathilde EriksenMathilde Eriksen ('10)Skive AM15.19
  
 PB
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Karla ChristiansenKarla Christiansen ('10)Skive AM3.29 w
+2.8
  
 
 
2.643.16
 4.2
3.22 =PB
 1.9
3.29
 2.8
3.16
 0.6
3.12
 3.1
  
2Mathilde EriksenMathilde Eriksen ('10)Skive AM3.02 w
w
  
 
 
3.02 PB2.87
 2.7
2.39
 3.3
2.96
 4.5
2.37
 2.5
2.34
 3.0
  
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik24.59
  
 PB
 
19.5220.1023.1120.2524.59 PB22.58  
2Mathilde EriksenMathilde Eriksen ('10)Skive AM11.12
  
 PB
 
11.12 PB9.487.977.577.596.90  
3Karla ChristiansenKarla Christiansen ('10)Skive AM9.36
  
 PB
 
7.42 PB5.157.74 PB9.36 PB8.70  X  
D11 60 m    
Vind: -0.4

Finale A

Finale
Vind: -0.4
1
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM11.60
  
 PB
2Lucas Bundgaard JosefsenLucas Bundgaard Josefsen ('12)Skive AM13.31
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM3.14 w
+4.4
  
 
 
3.13 PB2.823.14
 4.4
3.01
 5.0
  –   
2Lucas Bundgaard JosefsenLucas Bundgaard Josefsen ('12)Skive AM2.70 w
w
  
 
 
2.70 PB2.422.56
 3.2
2.40
 2.9
  –   
P11 60 m    
Vind: -0.4

Finale A

Finale
Vind: -0.4
1
Marie Færk Laursen
Marie Færk Laursen ('13)
Skive AM10.85
  
 PB
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Marie Færk Laursen
Marie Færk Laursen ('13)
Skive AM3.35 w
+2.8
  
 
 
3.11
 1.7
3.35
 2.8
3.18
 3.3
3.32
 2.2
3.34
 3.9
3.33 =PB
 0.2
  
2Filucca RyefeltFilucca Ryefelt ('12)Skive AM3.32
+1.7
  
 PB
 
3.25 PB  –  –  –3.32 PB
 1.7
2.78
 0.2
  

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive