Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Viby: DT Masters 1. runde 10.5.2023
Viby Idrætspark

M 100 m    
Vind: -1.4

Finale A

Finale
Vind: -1.4
1Tristan Rønn PoulsenTristan Rønn Poulsen ('05)Aarhus 190011.54
  
 SB
2Andoni ZaballaAndoni Zaballa ('01)Aarhus 1900 / ESP11.63
  
 SB
3Carl Emil Sehestedt BohnCarl Emil Sehestedt Bohn ('07)Aarhus 190012.27
  
 PB
4Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 190012.31
  
 PB
5Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 190012.32
  
 PB
6Alfred LildalAlfred Lildal ('08)Aarhus 190017.42
  
 PB
Finale B
Vind: -1.1
Vind: -1.1
1Maximilian KluthMaximilian Kluth Aarhus 1900 / GER12.18
  
 SB
2Christian KarstensenChristian Karstensen ('91)Randers Freja12.41
  
 SB
3Niels JuulNiels Juul ('75)SAK7713.45
  
 SB
4Erik AlbrechtsenErik Albrechtsen ('50)16.42
  
 PB
5Poul Wett AndersenPoul Wett Andersen ('62)Aarhus 190017.22
  
 SB
6Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 190020.67
  
 SB
Finale C
Vind: -0.4
Vind: -0.4
1Willads Elias Strømberg KristoffersenWillads Elias Strømberg Kristoffersen ('07)Aarhus 190013.10
  
 PB
M 400 m    

Finale A

Finale
1Ole MiddelhedeOle Middelhede ('58)Aarhus 19001:06.23
  
 SB
2Niels JuulNiels Juul ('75)SAK771:15.90
  
 SB
3Erling JørgensenErling Jørgensen ('58)Skive AM1:17.22
  
 SB
4Poul Wett AndersenPoul Wett Andersen ('62)Aarhus 19001:20.03
  
 SB
Finale B
1Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 190052.62
  
 PB
2Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 190053.46
  
 PB
3Emil Juul ElbergEmil Juul Elberg Aarhus 190054.28
  
 PB
4Tito PhiriTito Phiri ('82)Aarhus 190054.35
  
 PB
5Christian KarstensenChristian Karstensen ('91)Randers Freja59.16
  
 SB
M 1500 m    

Finale A

Finale
1Andreas BjerringAndreas Bjerring ('96)AGF Atletik4:01.28
  
 PB
2Christian Østergaard NielsenChristian Østergaard Nielsen ('97)AGF Atletik4:01.78
  
 PB
3Hjalte DalskovHjalte Dalskov ('05)BAC4:03.63
  
 PB
4William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta4:04.15
  
 PB
5Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF4:05.30
  
 PB
6Aksel Lylloff QvortrupAksel Lylloff Qvortrup SAK774:06.37
  
 PB
7Simon Mortensen KirkebySimon Mortensen Kirkeby ('06)Skive AM4:06.64
  
 SB
8Benjamin Azimi KhanlarkhaniBenjamin Azimi Khanlarkhani ('06)Sparta4:07.08
  
 SB
9Jeppe Platz SchmidtJeppe Platz Schmidt AGF Atletik4:07.84
  
 PB
10Laust Kaastrup KjærLaust Kaastrup Kjær ('05)SAK774:07.93
  
 PB
11Milan AxelgaardMilan Axelgaard ('04)Haderslev IF4:09.38
  
 SB
12Bertram Gitz-JohansenBertram Gitz-Johansen ('96)Aalborg AM4:11.29
  
 PB
13Jacob Qvist JensenJacob Qvist Jensen ('95)Aarhus Fremad4:11.66
  
 PB
14William KnudsenWilliam Knudsen ('07)Vejle IF4:13.18
  
 PB
15Lynge Mejlvang HansenLynge Mejlvang Hansen ('06)Viborg AM4:14.17
  
 PB
16Emil Møller SchmidtEmil Møller Schmidt ('06)Viborg AM4:20.06
  
 PB
17Lasse BoesenbækLasse Boesenbæk ('05)Viborg AM4:35.21
  
 SB
Markus Kirk KjeldsenMarkus Kirk Kjeldsen ('01)SAK77 DNF
  
 
Finale B
1Anders Bøgh HedegaardAnders Bøgh Hedegaard ('98)Aalborg AM4:17.16
  
 PB
2Niklas Aratz Villà PáramoNiklas Aratz Villà Páramo ('06)Vejle IF4:27.03
  
 PB
3Tommy Clark AndersenTommy Clark Andersen ('99)Aarhus Fremad4:29.53
  
 PB
4Søren Brandt ClemmensenSøren Brandt Clemmensen ('88)Aarhus Fremad4:30.38
  
 SB
5Magnus StaalMagnus Staal ('08)Viborg AM4:32.58
  
 PB
6Jonathan Alfred FenstenJonathan Alfred Fensten ('06)Aarhus 19004:34.36
  
 SB
7Jonas SørensenJonas Sørensen ('79)Randers Freja4:43.96
  
 PB
8Valdemar ChristensenValdemar Christensen ('08)Vejle IF4:45.09
  
 PB
9Gustav Slott KjølbyGustav Slott Kjølby ('07)AGF Atletik4:54.33
  
 PB
10Ibai Elvar Villá PáramoIbai Elvar Villá Páramo ('08)Vejle IF5:01.37
  
 
11Jan Hybner-PedersenJan Hybner-Pedersen ('63)Skive AM5:19.08
  
 SB
12Jesper ØstergaardJesper Østergaard ('73)Aarhus 19005:25.02
  
 PB
M 5000 m    

Finale A

Finale
1Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)AGF Atletik14:20.79
  
 PB
2Andreas Bock BjørnsenAndreas Bock Bjørnsen AGF Atletik14:26.29
  
 PB
3Elias ShifrisElias Shifris ('02)Viborg AM14:32.73
  
 PB
4Esben HornumEsben Hornum ('89)SAK7714:52.62
  
 SB
5Malthe BøgebjergMalthe Bøgebjerg ('03)SAK7715:08.66
  
 SB
6Christian Møller NielsenChristian Møller Nielsen ('97)AGF Atletik15:39.39
  
 PB
7Michael BergMichael Berg ('85)Randers Freja15:44.30
  
 PB
8Jens Vestergaard ChristiansenJens Vestergaard Christiansen ('02)Aarhus 190015:55.26
  
 PB
9Sebastian Bræmer NygaardSebastian Bræmer Nygaard ('06)AGF Atletik16:09.74
  
 PB
10Frederik Juhl LeisznerFrederik Juhl Leiszner ('99)Aarhus 190016:10.30
  
 PB
Jeppe ThomsenJeppe Thomsen ('77)Aarhus 1900 DNF
  
 
Finale B
1Rasmus PræstRasmus Præst ('98)AGF Atletik16:25.60
  
 PB
2Mathias Noah BøhrkMathias Noah Bøhrk ('04)Vejle IF16:26.20
  
 PB
3Jakob RiisJakob Riis ('82)SAK7716:30.24
  
 SB
4Jeppe Platz SchmidtJeppe Platz Schmidt AGF Atletik16:34.19
  
 PB
5Søren-Haldur Bülow RasmussenSøren-Haldur Bülow Rasmussen ('97)16:35.55
  
 PB
6Laura AstrupLaura Astrup Aarhus 190016:53.51
  
  K
7Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Kolding KFUM 16:55.01
  
  K
8Daniel GraversgaardDaniel Graversgaard ('97)AGF Atletik16:55.27
  
 SB
9Anders Lade NielsenAnders Lade Nielsen ('66)Aarhus 190016:56.44
  
 SB
10Christian Østergaard NielsenChristian Østergaard Nielsen ('97)AGF Atletik16:58.45
  
 SB
11Monique Mallya MechlenburgMonique Mallya Mechlenburg ('99)Aarhus 190017:07.68
  
  K
12Andreas SørensenAndreas Sørensen ('02)Aarhus 190017:08.48
  
 PB
13Mikkel BorkMikkel Bork ('97)AGF Atletik17:09.27
  
 PB
14Andreas BjerringAndreas Bjerring ('96)AGF Atletik17:14.85
  
 SB
15Nicolaj JacobsenNicolaj Jacobsen ('78)Aarhus 190017:17.17
  
 SB
16Philip Nedergaard WurtzPhilip Nedergaard Wurtz ('92)17:25.98
  
 PB
17Mads Klug AlbertsenMads Klug Albertsen ('04)Aarhus 190018:24.90
  
 PB
18Mikael KrarupMikael Krarup ('84)Aalborg Øst RRC19:36.86
  
 PB
19Kourosh TabatabaeiKourosh Tabatabaei ('72)29:33.84
  
 PB
Finale C
1Rasmus NielsenRasmus Nielsen ('80)18:50.95
  
 PB
2Jimmy NielsenJimmy Nielsen ('71)Skive AM19:22.10
  
 PB
3Camilla Skouboe PedersenCamilla Skouboe Pedersen ('75)19:57.35
  
  K
4Anders Juhl MathiassenAnders Juhl Mathiassen ('78)20:41.84
  
 PB
5Caroline FinderupCaroline Finderup ('97)AGF Atletik20:41.94
  
  K
6Sandra Kunz PetersenSandra Kunz Petersen ('82)20:59.99
  
  K
7Jørgen BangJørgen Bang ('59)Skive AM22:36.88
  
 PB
8Malene Krejberg KnudsenMalene Krejberg Knudsen ('83)22:37.18
  
  K
9Annemette ClementAnnemette Clement ('88)22:54.30
  
  K
10Pernille Kjær LarsenPernille Kjær Larsen ('69)25:05.39
  
  K
11Peder Tronborg RasmussenPeder Tronborg Rasmussen ('73)25:56.73
  
 PB
12Trine NeuksTrine Neuks ('81)26:26.84
  
  K
M Trespring    

Finale A

Finale
1Dennis MägiDennis Mägi ('95)AGF Atletik14.45
0.0
  
 SB
 
14.42 SB
 1.7
  –14.27
 0.4
13.95
 -0.1
14.45 SB
 0.0
  –  
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 190013.76
  
 PB
 
  X13.31 SB13.76 PB  X    
2Maximilian KluthMaximilian Kluth Aarhus 1900 / GER13.69
  
 SB
 
  X13.69 SB13.50  X    
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Maximilian KluthMaximilian Kluth Aarhus 1900 / GER42.30
  
 SB
 
  X42.30 SB  X  X    
2Jonas N. BjerremandJonas N. Bjerremand ('98)Aarhus 190038.32
  
 PB
 
35.13 SB37.63 PB37.2038.32 PB    
M Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Jes EthelbergJes Ethelberg ('99)Aarhus 190054.31
  
 SB
 
54.31 SB52.7352.3948.9051.2353.48  
2Malthe PedersenMalthe Pedersen ('97)Aarhus 190044.38
  
 SB
 
43.73 SB44.38 SB39.5637.0337.15  X  
K 100 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1Ida BoelIda Boel Aarhus 190012.77
  
 SB
2Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 190012.81
  
 PB
3Lily PenstoftLily Penstoft ('06)Skanderborg Atletik12.99
  
 SB
4Johanne BrogaardJohanne Brogaard ('08)Aarhus 190013.59
  
 PB
Finale B
Vind: -1.4
Vind: -1.4
1Dorte ØstergaardDorte Østergaard ('70)SAK7716.24
  
 PB
2Eva FontenotEva Fontenot ('71)Aarhus 190017.10
  
 PB
3Ingela BluhmIngela Bluhm ('46)HGF AM17.98
  
 SB
4Sonja StigsenSonja Stigsen ('51)Viborg AM18.30
  
 SB
5Berit Eising HvidBerit Eising Hvid ('71)18.50
  
 PB
6Tone Storgaard RønneTone Storgaard Rønne ('69)19.04
  
 PB
K 400 m    

Finale A

Finale
1Karoline Kalsmose JakobsenKaroline Kalsmose Jakobsen ('07)Aarhus 19001:07.24
  
 PB
2Grethe Dahl LarsenGrethe Dahl Larsen ('66)Skive AM1:25.14
  
 SB
3Ingerlise VillumIngerlise Villum ('49)Viborg AM1:31.92
  
 SB
K 1500 m    

Finale A

Finale
1Victoria BjerreVictoria Bjerre ('03)AGF Atletik5:00.00
  
 PB
2Matilda LindströmMatilda Lindström AGF Atletik5:06.00
  
 PB
3Lærke TroelsenLærke Troelsen ('97)Aarhus 19005:12.33
  
 PB
4Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Viborg AM5:15.64
  
 PB
5Dicte BundgaardDicte Bundgaard ('09)Viborg AM5:15.81
  
 PB
6Lene FiskerLene Fisker ('65)Skive AM5:55.85
  
 SB
7Ingerlise VillumIngerlise Villum ('49)Viborg AM7:23.37
  
 SB
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
1Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 190014.45
  
 
K Længdespring    

Finale A

Finale
1Nikoline Lybæk PetersenNikoline Lybæk Petersen ('98)Aarhus 19005.43
0.0
  
 SB
 
5.10 SB
 0.0
  –5.27 SB
 -0.5
5.16
 -1.5
  –5.43 SB
 0.0
  
2Emilie PedersenEmilie Pedersen ('98)Aarhus 19005.16
-1.3
  
 SB
 
5.07 SB
 0.0
5.08 SB
 0.0
5.03
 -0.3
  –5.16 SB
 -1.3
  –  
3Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aarhus 19004.83
-0.2
  
 SB
 
4.68 SB
 0.0
4.66
 0.0
4.83 SB
 -0.2
  –  –4.71
 -1.3
  
K Trespring     

Finale A

Finale
1Isabell PaprotnyIsabell Paprotny ('97)Aarhus 190012.55
+0.7
  
 SB
 
12.55 SB
 0.7
12.54
 0.4
  –  –12.39
 0.0
12.47
 0.0
  
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Julie Kalstrup SchulzJulie Kalstrup Schulz Aarhus 19009.61
  
 SB
 
9.61 SB9.059.019.54    
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Anne Farum KristensenAnne Farum Kristensen ('99)Aarhus 190029.42
  
 SB
 
  X  X29.42 SB  X    
K Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Anne Farum KristensenAnne Farum Kristensen ('99)Aarhus 190043.56
  
 SB
 
40.10 SB40.75 SB42.02 SB42.16 SB43.56 SB  X  
M30 Længdespring    

Finale A

Finale
1Christian KarstensenChristian Karstensen ('91)Randers Freja5.22
0.0
  
 PB
 
5.22 PB
 0.0
4.79
 0.0
3.98
 0.5
4.45
 -0.3
    
M22 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
1Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 190014.43
  
  K
M22 Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Laurenz Jakob Kluth
Laurenz Jakob Kluth ('02)
/ GER34.00
  
 PB
 
31.23 PB34.00 PB  X32.81    
M22 Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Sebastian R. SuurballeSebastian R. Suurballe ('02)Aarhus 190062.36
  
 
 
60.22  X  X  X62.36  X  
K22 Højdespring    

Finale A

Finale
1Martyna KresaMartyna Kresa ('01)Aarhus 1900 / POL1.60
  
 SB
 
1.45
  O
1.55
  O
1.60
  O
1.65
XXX
    
K22 Længdespring    

Finale A

Finale
1Klara Winther KrustrupKlara Winther Krustrup ('03)Aarhus 19005.49
0.0
  
 PB
 
5.21 SB
 0.0
5.49 PB
 0.0
5.17
 -0.9
4.95
 -0.8
5.36
 0.0
  –  
K22 Trespring     

Finale A

Finale
1Liva ApseLiva Apse ('02)Aarhus 1900 / LAT10.67
+1.6
  
 PB
 
  X10.39 PB
 0.8
10.64 PB
 0.0
10.67 PB
 1.6
10.46
 0.0
  –  
K22 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Mathilde Kreiberg SkouMathilde Kreiberg Skou ('02)Aarhus 190010.54
  
 PB
 
10.52 PB10.54 PB  X10.32    
D19 Højdespring    

Finale A

Finale
1Viggo Lind ToustrupViggo Lind Toustrup ('05)Aarhus 19001.70
  
 SB
 
1.50
  O
1.55
  O
1.60
  O
1.65
  O
1.70
  O
1.75
XXX
  
D19 Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 190012.18
  
 PB
 
11.91 SB  X  X12.18 SB    
D19 Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
1Adam Sandbjerg LindAdam Sandbjerg Lind ('05)Aarhus 190034.41
  
 PB
 
34.41 PB  X33.74  X    
P19 Stangspring    

Finale A

Finale
1Sophie Bagger BohnSophie Bagger Bohn ('04)Aarhus 19003.20
  
 SB
 
2.80
 XO
3.00
  O
3.20
  O
3.40
XXX
    
D17 100 m hæk 76.2 cm    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
1Silje Nyeland SandholdtSilje Nyeland Sandholdt ('06)Aarhus 190015.81
  
  K
D17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Simon Winther TørringSimon Winther Tørring ('07)Aarhus 19005.86
0.0
  
 
 
  –5.86
 0.0
5.74
 -0.8
5.65
 -1.6
  –  –  
D17 Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
1Linus Holst SørensenLinus Holst Sørensen ('07)Aarhus 190048.16
  
 PB
 
48.16 PB  X39.1640.6243.9739.31  
2Carl Emil Sehestedt BohnCarl Emil Sehestedt Bohn ('07)Aarhus 190047.38
  
 PB
 
39.36 PB44.66 PB45.67 PB47.38 PB45.6541.06  
3Emil Winther TørringEmil Winther Tørring ('07)Aarhus 190039.65
  
 PB
 
39.65 PB35.30  X36.19  X36.12  
P17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Lærke JønssonLærke Jønsson ('06)Aarhus 19004.64
0.0
  
 SB
 
4.54 SB
 0.7
4.56 SB
 0.0
4.64 SB
 0.0
4.54
 -0.8
  –  –  
D15 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
1Alfred LildalAlfred Lildal ('08)Aarhus 190022.85
  
 PB
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Alfred LildalAlfred Lildal ('08)Aarhus 19003.66
-0.5
  
 PB
 
3.20 PB
 0.0
3.38 PB
 0.0
3.21
 0.0
2.83
 0.0
3.53 PB
 -0.9
3.66 PB
 -0.5
  
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Ella Hørsted-ToustrupElla Hørsted-Toustrup ('08)Aarhus 190014.00
  
 PB
2Mireille Mizou KalalaMireille Mizou Kalala ('09)Aarhus 190017.10
  
 PB
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19005.31
+0.1
  
 PB
 
5.19 SB
 0.0
5.31 PB
 0.1
4.92
 -1.9
5.03
 -1.7
  –5.15
 -0.9
  
2Johanne BrogaardJohanne Brogaard ('08)Aarhus 19004.38
-0.8
  
 SB
 
4.31 SB
 0.0
  –3.38
 -1.5
4.23
 -1.6
4.16
 -1.1
4.38 SB
 -0.8
  
3Mireille Mizou KalalaMireille Mizou Kalala ('09)Aarhus 19004.32
-0.3
  
 PB
 
3.95 PB
 0.0
  –4.07 PB
 0.0
4.10 PB
 -1.7
  –4.32 PB
 -0.3
  
P15 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Mejse Bjørg FenstenMejse Bjørg Fensten ('08)Aarhus 190017.90
  
 SB
 
  X14.66 SB17.90 SB17.57    
2Johanne BrogaardJohanne Brogaard ('08)Aarhus 190017.90
  
 SB
 
  X  X  X17.90 SB    
M40 Længdespring    

Finale A

Finale
1Christian KarstensenChristian Karstensen ('91)Randers Freja5.22
0.0
  
 =PB
 
5.22 =PB
 0.0
4.79
 0.0
3.98
 0.5
4.45
 -0.3
    
M45 Højdespring    

Finale A

Finale
1Anders Juhl Wollin SørensenAnders Juhl Wollin Sørensen ('78)SAK771.45
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  r
   
M45 Længdespring    

Finale A

Finale
1Niels JuulNiels Juul ('75)SAK774.69
0.0
  
 SB
 
4.39 SB
 0.0
4.69 SB
 0.0
4.49
 0.1
  –    
M45 Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Niels UthNiels Uth ('74)Randers Freja11.27
  
 SB
 
11.01 SB11.21 SB11.27 SB  –    
M45 Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Niels UthNiels Uth ('74)Randers Freja28.71
  
 PB
 
25.0327.72 PB26.8628.71 PB  –  –  
M45 Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Niels UthNiels Uth ('74)Randers Freja36.92
  
 SB
 
35.44 SB34.2835.99 SB36.92 SB    
M50 Højdespring    

Finale A

Finale
1Ole Holst BjerregaardOle Holst Bjerregaard ('73)Skanderborg Atletik1.45
  
 SB
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
XXX
     
1Darren LuxfordDarren Luxford ('73)VEXA HLM Running1.35
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
 XO
1.30
  O
1.35
  O
1.40
XXX
   
M50 Længdespring    

Finale A

Finale
1Darren LuxfordDarren Luxford ('73)VEXA HLM Running4.32
-0.5
  
 PB
 
4.27 PB
 0.0
4.32 PB
 -0.5
4.20
 -0.5
4.09
 -3.8
    
M50 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Bjørn Lundgaard MadsenBjørn Lundgaard Madsen ('69)Skanderborg Atletik30.93
  
 
 
30.9330.69  –     
M50 Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
1Bjørn Lundgaard MadsenBjørn Lundgaard Madsen ('69)Skanderborg Atletik33.78
  
 SB
 
31.26 SB33.78 SB31.1629.67    
K50 Længdespring    

Finale A

Finale
1Eva FontenotEva Fontenot ('71)Aarhus 19003.55
+0.3
  
 SB
 
3.42 SB
 0.0
3.55 SB
 0.3
3.50
 0.0
3.45
 0.0
    
1Tone Storgaard RønneTone Storgaard Rønne ('69)2.59
0.0
  
 PB
 
2.59 PB
 0.0
  –  –  –    
K50 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Annitta RamsgaardAnnitta Ramsgaard ('71)AK Holstebro8.66
  
 PB
 
8.38 PB8.66 PB8.308.02    
K50 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Eva FontenotEva Fontenot ('71)Aarhus 190019.86
  
 PB
 
17.36 PB18.38 PB19.86 PB  X    
2Annitta RamsgaardAnnitta Ramsgaard ('71)AK Holstebro18.61
  
 SB
 
14.35 SB15.61 SB16.79 SB18.61 SB    
K50 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Annitta RamsgaardAnnitta Ramsgaard ('71)AK Holstebro34.95
  
 PB
 
  X34.95 PB  X33.05  –  –  
K50 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Gitte Ahlers OlsenGitte Ahlers Olsen ('70)Skanderborg Atletik24.38
  
 PB
 
23.97 PB22.8724.38 PB  –    
2Tone Storgaard RønneTone Storgaard Rønne ('69)10.46
  
 PB
 
10.27 PB7.518.7410.46 PB    
M55 Højdespring    

Finale A

Finale
1Rachid ZaatriRachid Zaatri ('66)Aarhus 19001.25
  
 SB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
XXX
     
M55 Længdespring    

Finale A

Finale
1Rachid ZaatriRachid Zaatri ('66)Aarhus 19004.22
0.0
  
 SB
 
4.22 SB
 0.0
4.12
 0.0
3.99
 -0.6
3.88
 -1.2
    
M55 Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
1Rachid ZaatriRachid Zaatri ('66)Aarhus 190026.42
  
 SB
 
24.61 SB25.60 SB26.42 SB25.81    
M60 Højdespring    

Finale A

Finale
1Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja1.35
  
 SB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
XXX
     
M60 Stangspring    

Finale A

Finale
1Klaus AndersenKlaus Andersen ('59)Skive AM2.80
  
 SB
 
2.60
  O
2.80
 XO
3.00
XXX
     
2Per AndersenPer Andersen ('62)Aarhus 19002.60
  
 SB
 
2.30
  O
2.60
  O
2.80
XXX
     
3Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja2.50
  
 SB
 
2.30
  O
2.50
XXO
2.60
XXX
     
M60 Længdespring    

Finale A

Finale
1Klaus AndersenKlaus Andersen ('59)Skive AM3.75
-0.1
  
 SB
 
3.45 SB
 0.0
3.75 SB
 -0.1
2.30
 0.0
  –    
2Poul Wett AndersenPoul Wett Andersen ('62)Aarhus 19003.15
0.0
  
 SB
 
2.84 SB
 0.0
3.12 SB
 0.0
3.15 SB
 0.0
3.15 =SB
 -0.9
    
M60 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja35.99
  
 SB
 
32.3734.86 SB35.99 SB  –    
M65 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Peer Thorsø JensenPeer Thorsø Jensen ('58)SAK7710.50
  
 SB
 
10.11 SB10.44 SB10.2110.50 SB    
2Svend ChristensenSvend Christensen ('58)Aarhus 19009.04
  
 SB
 
9.02 SB8.788.799.04 SB    
3Per MortensenPer Mortensen ('54)SAK777.06
  
 
 
7.017.066.876.97    
M65 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Peer Thorsø JensenPeer Thorsø Jensen ('58)SAK7733.86
  
 
 
33.4733.86  X  X    
2Svend ChristensenSvend Christensen ('58)Aarhus 190033.07
  
 
 
  X32.6533.0732.98    
M65 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Peer Thorsø JensenPeer Thorsø Jensen ('58)SAK7739.78
  
 
 
35.0735.2136.7039.78  –  –  
2Per MortensenPer Mortensen ('54)SAK7718.60
  
 
 
  X18.2618.60  X  –  –  
M65 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Erling JørgensenErling Jørgensen ('58)Skive AM23.90
  
 SB
 
23.90 SB  –  –  –    
M70 Længdespring    

Finale A

Finale
1Erik AlbrechtsenErik Albrechtsen ('50)3.79
0.0
  
 PB
 
3.23 PB
 0.0
3.79 PB
 0.0
3.58
 0.0
2.63
 -2.0
    
K70 Længdespring    

Finale A

Finale
1Sonja StigsenSonja Stigsen ('51)Viborg AM2.83
0.0
  
 SB
 
2.60 SB
 0.0
2.66 SB
 0.0
2.62
 0.0
2.83 SB
 0.0
    
K70 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Karin BønnerupKarin Bønnerup ('49)Hvide Sande17.72
  
 SB
 
17.72 SB  X15.8516.18    
K70 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Karin BønnerupKarin Bønnerup ('49)Hvide Sande15.52
  
 SB
 
14.33 SB  X14.67 SB15.52 SB    
K75 Højdespring    

Finale A

Finale
1Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44)Hvide Sande0.95
  
 SB
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
XXX
    
1Ingela BluhmIngela Bluhm ('46)HGF AM0.95
  
 SB
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
 XO
1.00
XXX
    
K75 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44)Hvide Sande7.68
  
 SB
 
7.68 SB7.317.137.29    
K75 Hammerkast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44)Hvide Sande26.47
  
 SB
 
21.1424.7223.8526.47 SB  –  –  
M80 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 19008.14
  
 SB
 
7.98 SB8.14 SB8.098.00    
2Flemming BrunttFlemming Bruntt ('39)Aarhus 19005.98
  
 SB
 
5.96 SB5.795.98 SB5.85    
M80 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Flemming BrunttFlemming Bruntt ('39)Aarhus 190011.80
  
 SB
 
10.51 SB11.80 SB11.2511.58    
M80 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 190024.90
  
 SB
 
23.97 SB24.78 SB24.90 SB24.58  –  –  
M80 Spydkast 400 gram    
Finale B
1Flemming BrunttFlemming Bruntt ('39)Aarhus 190011.03
  
 SB
 
10.32 SB11.03 SB10.3710.73    

Seneste resultater

17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten
22.11RandersInternt Freja Nålestævne
22.11AalborgAalborg Indoor I
19.11RandersStangspring med musik
18.11HelsingørNordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11AarhusCRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11RandersStangspring med musik
11.11KøbenhavnSpartas 125 års Jubilæumsløb
4.11SorøPhønix Open
4.11RandersRegionsfinale Vest
3.11RandersStangspring med musik
28.10SilkeborgKastestævne
28.10AalborgRegionsstævne Nordjylland
28.10ViborgVexa HLM Running - Sidste chance!
22.10KøbenhavnCRAFT Løbe Cup 1
13.10EsbjergKastedag Esbjerg
11.10HerlevSommerafslutningsstævne
11.10HelsingørAfslutning for børneholdene
7.10SæbySæby open - Diskoskast
7.10LyngbyAlt-muligt-kamp - Klubstævne
7.10RandersNåle- og Regionsstævne