Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Nairobi KEN: 6th Ak Track And Field Weekend Meet 27‐29.4.2023
Nyayo National Stadium

M 100 m    
29.4. Vind: +0.9

Finale A

Finale
29.4.Vind: +0.9
1
Justine Isaboke
Justine Isaboke ('96)
KEN10.48
  
 PB
2
Robinson Motende
Robinson Motende 
KEN10.49
  
 PB
3
Pius Adome
Pius Adome ('93)
UGA10.52
  
 SB
4
Benson Okot
Benson Okot ('96)
UGA10.56
  
 SB
5
Daniel Simiyu
Daniel Simiyu ('02)
KEN10.63
  
 
6
Sylvester Simiyu
Sylvester Simiyu ('03)
KEN10.70
  
 
7
Charles Wamweya
Charles Wamweya ('88)
KEN10.84
  
 
Semifinale28.4.
Semi 1
28.4. Vind: -0.3
28.4.Vind: -0.3
1Tazana Kamanga-DyrbakTazana Kamanga-Dyrbak ('02)DEN10.52
  
 SB
3
Ngobi Allan
Ngobi Allan ('95)
UGA10.65
  
 
4Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen DEN10.68
  
 SB
5
Meshack Babu
Meshack Babu ('96)
KEN10.75
  
 PB
6
Kennedy Gitau Mwangi
Kennedy Gitau Mwangi ('01)
KEN10.88
  
 
8
Masika Dennis Masika
Masika Dennis Masika 
KEN10.98
  
 
9
Innocent Kadima
Innocent Kadima ('98)
KEN11.04
  
 
Semi 2
28.4. Vind: -0.6
28.4.Vind: -0.6
2
Pius Adome
Pius Adome ('93)
UGA10.55
  
 SB
3
Robinson Motende
Robinson Motende 
KEN10.55
  
 PB
4
Justine Isaboke
Justine Isaboke ('96)
KEN10.56
  
 PB
5Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)DEN10.86
  
 
6
Simani Regau
Simani Regau ('02)
KEN10.89
  
 
8
Tyson Juma
Tyson Juma ('99)
KEN10.92
  
 SB
9
Muthara Brown
Muthara Brown ('97)
KEN11.08
  
 SB
Semi 3
28.4. Vind: +0.3
28.4.Vind: +0.3
1
Sylvester Simiyu
Sylvester Simiyu ('03)
KEN10.57
  
 PB
2
Benson Okot
Benson Okot ('96)
UGA10.60
  
 
3
Daniel Simiyu
Daniel Simiyu ('02)
KEN10.64
  
 
4
Charles Wamweya
Charles Wamweya ('88)
KEN10.73
  
 SB
5
Moses Wasike
Moses Wasike ('94)
KEN10.81
  
 
6
Ivan Edalia
Ivan Edalia ('97)
KEN10.94
  
 
7
Emmanuel Aboda
Emmanuel Aboda ('97)
UGA11.00
  
 
Indledende heats27.4.
Indledende 1
27.4. Vind: +0.5
27.4.Vind: +0.5
1
Ivan Edalia
Ivan Edalia ('97)
KEN10.87
  
 PB
Indledende 2
27.4. Vind: -0.7
27.4.Vind: -0.7
1Tazana Kamanga-DyrbakTazana Kamanga-Dyrbak ('02)DEN10.55
  
 SB
2
Samuel Waweru
Samuel Waweru ('98)
KEN10.72
  
 SB
Indledende 3
27.4. Vind: -2.7
27.4.Vind: -2.7
1
Moses Wasike
Moses Wasike ('94)
KEN10.79
  
 SB
Indledende 4
27.4. Vind: -2.2
27.4.Vind: -2.2
1
Dennis Nyongesa
Dennis Nyongesa ('96)
KEN11.04
  
 SB
2
Pius Musyoki
Pius Musyoki ('97)
KEN11.10
  
 PB
Indledende 5
27.4. Vind: +1.6
27.4.Vind: +1.6
1
Daniel Simiyu
Daniel Simiyu ('02)
KEN10.59
  
 PB
Indledende 6
27.4. Vind: +1.6
27.4.Vind: +1.6
1
Richard Ogutu
Richard Ogutu ('91)
KEN11.02
  
 SB
Indledende 7
27.4. Vind: -2.0
27.4.Vind: -2.0
1
Sylvester Simiyu
Sylvester Simiyu ('03)
KEN10.68
  
 SB
Indledende 8
27.4. Vind: +0.1
27.4.Vind: +0.1
1
Simani Regau
Simani Regau ('02)
KEN10.85
  
 PB
Indledende 9
27.4. Vind: +2.2
27.4.Vind: +2.2
1
Meshack Babu
Meshack Babu ('96)
KEN10.63 w
  
 
2
Tyson Juma
Tyson Juma ('99)
KEN10.75 w
  
 
3
Vincent Muinde
Vincent Muinde 
KEN11.00 w
  
 
4
George Njenga
George Njenga ('93)
KEN11.08 w
  
 
Indledende 10
27.4. Vind: -1.1
27.4.Vind: -1.1
1
Edwin Omondi
Edwin Omondi ('02)
KEN10.84
  
 SB
2
Innocent Kadima
Innocent Kadima ('98)
KEN10.96
  
 PB
Indledende 12
27.4. Vind: +1.2
27.4.Vind: +1.2
1
Kennedy Gitau Mwangi
Kennedy Gitau Mwangi ('01)
KEN10.81
  
 PB
2
David Chege
David Chege 
KEN10.88
  
 PB
Indledende 13
27.4. Vind: +1.0
27.4.Vind: +1.0
1
Pius Adome
Pius Adome ('93)
UGA10.57
  
 SB
2Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)DEN10.66
  
 SB
Indledende 14
27.4. Vind: -0.8
27.4.Vind: -0.8
1
Robinson Motende
Robinson Motende 
KEN10.60
  
 PB
2
Masika Dennis Masika
Masika Dennis Masika 
KEN10.90
  
 PB
Indledende 15
27.4. Vind: +0.5
27.4.Vind: +0.5
1
Benson Okot
Benson Okot ('96)
UGA10.58
  
 SB
2
Ngobi Allan
Ngobi Allan ('95)
UGA10.61
  
 PB
3Tobias Gorgone LarsenTobias Gorgone Larsen DEN10.71
  
 SB
4
Stephen Oluoch
Stephen Oluoch ('99)
KEN10.72
  
 SB
Indledende 16
27.4. Vind: +2.2
27.4.Vind: +2.2
1
Charles Wamweya
Charles Wamweya ('88)
KEN10.85 w
  
 
2
Muthara Brown
Muthara Brown ('97)
KEN10.97 w
  
 
Indledende 17
27.4. Vind: +1.1
27.4.Vind: +1.1
1
Emmanuel Aboda
Emmanuel Aboda ('97)
UGA10.66
  
 SB
2
Justine Isaboke
Justine Isaboke ('96)
KEN10.70
  
 PB
3
Dan Kiviasi
Dan Kiviasi ('93)
KEN10.78
  
 SB
4
Zeth Mwangare
Zeth Mwangare 
KEN11.05
  
 PB
M 200 m    
29.4. Vind: +1.4

Finale A

Finale
29.4.Vind: +1.4
1
Ngobi Allan
Ngobi Allan ('95)
UGA20.85
  
 
2
Samuel Waweru
Samuel Waweru ('98)
KEN21.15
  
 SB
3
Justine Isaboke
Justine Isaboke ('96)
KEN21.23
  
 
4
Stephen Oluoch
Stephen Oluoch ('99)
KEN21.35
  
 
5
Moses Wasike
Moses Wasike ('94)
KEN21.40
  
 
6
Masika Dennis Masika
Masika Dennis Masika 
KEN21.46
  
 
7
Meshack Babu
Meshack Babu ('96)
KEN21.63
  
 
Semifinale28.4.
Semi 1
28.4. Vind: -0.3
28.4.Vind: -0.3
1
Ngobi Allan
Ngobi Allan ('95)
UGA20.80
  
 PB
2
Justine Isaboke
Justine Isaboke ('96)
KEN21.20
  
 PB
3
Meshack Babu
Meshack Babu ('96)
KEN21.23
  
 PB
4
Moses Wasike
Moses Wasike ('94)
KEN21.45
  
 
5
Edwin Omondi
Edwin Omondi ('02)
KEN21.89
  
 
6
Emmanuel Aboda
Emmanuel Aboda ('97)
UGA21.98
  
 
7
Pius Musyoki
Pius Musyoki ('97)
KEN22.26
  
 
Semi 2
28.4. Vind: +0.9
28.4.Vind: +0.9
1
Stephen Oluoch
Stephen Oluoch ('99)
KEN21.16
  
 
2
Samuel Waweru
Samuel Waweru ('98)
KEN21.44
  
 
3
Masika Dennis Masika
Masika Dennis Masika 
KEN22.08
  
 
4
Brian Onyage
Brian Onyage ('02)
KEN22.25
  
 PB
Indledende heats27.4.
Indledende 1
27.4. Vind: +1.5
27.4.Vind: +1.5
1
Dennis Nyongesa
Dennis Nyongesa ('96)
KEN22.01
  
 SB
2
Ryan Mwakisha
Ryan Mwakisha ('02)
KEN22.26
  
 PB
Indledende 2
27.4. Vind: +1.9
27.4.Vind: +1.9
1
Stephen Oluoch
Stephen Oluoch ('99)
KEN21.08
  
 =PB
2
Simani Regau
Simani Regau ('02)
KEN21.68
  
 PB
3
Francis Kimeu
Francis Kimeu ('03)
KEN22.32
  
 PB
4
Danson Kibet
Danson Kibet ('03)
KEN22.34
  
 PB
Indledende 3
27.4. Vind: +1.3
27.4.Vind: +1.3
1
Samuel Waweru
Samuel Waweru ('98)
KEN21.16
  
 SB
2
Moses Wasike
Moses Wasike ('94)
KEN21.35
  
 PB
3
Pius Musyoki
Pius Musyoki ('97)
KEN21.77
  
 SB
4
Richard Ogutu
Richard Ogutu ('91)
KEN22.02
  
 PB
Indledende 4
27.4. Vind: -0.3
27.4.Vind: -0.3
1
Justine Isaboke
Justine Isaboke ('96)
KEN21.54
  
 PB
2
Meshack Babu
Meshack Babu ('96)
KEN21.72
  
 SB
Indledende 5
27.4. Vind: +0.1
27.4.Vind: +0.1
1
Edwin Omondi
Edwin Omondi ('02)
KEN21.86
  
 SB
2
Innocent Kadima
Innocent Kadima ('98)
KEN22.11
  
 PB
Indledende 6
27.4.
27.4.
1
Deng Thiel
Deng Thiel ('03)
SSD21.71
  
 SB
2
Kennedy Gitau Mwangi
Kennedy Gitau Mwangi ('01)
KEN21.88
  
 PB
3
Isiah Kiplagat
Isiah Kiplagat 
KEN22.34
  
 PB
Indledende 8
27.4. Vind: -0.2
27.4.Vind: -0.2
1
Masika Dennis Masika
Masika Dennis Masika 
KEN21.19
  
 PB
Indledende 9
27.4. Vind: +0.2
27.4.Vind: +0.2
1
Jonathan Mutua
Jonathan Mutua ('03)
KEN22.07
  
 SB
Indledende 10
27.4. Vind: +2.9
27.4.Vind: +2.9
1
Aaron Adoli
Aaron Adoli ('94)
UGA21.35 w
  
 
2
Brian Onyage
Brian Onyage ('02)
KEN21.83 w
  
 
3
Robin Wateba
Robin Wateba ('92)
KEN22.01 w
  
 
Indledende 11
27.4. Vind: +1.0
27.4.Vind: +1.0
1
Ronald Koech
Ronald Koech 
KEN21.80
  
 SB
2
Erick Kamathi
Erick Kamathi ('99)
KEN21.92
  
 PB
3
Kelvin Jacktan
Kelvin Jacktan 
KEN22.17
  
 PB
Indledende 12
27.4. Vind: -2.0
27.4.Vind: -2.0
1
Ekwom Zablon
Ekwom Zablon ('97)
KEN21.21
  
 SB
2
Emmanuel Aboda
Emmanuel Aboda ('97)
UGA21.63
  
 SB
Indledende 13
27.4. Vind: +0.5
27.4.Vind: +0.5
1
Maceah Antony
Maceah Antony 
KEN22.18
  
 PB
3
Tyson Juma
Tyson Juma ('99)
KEN22.33
  
 SB
4
Russel Ochieng
Russel Ochieng 
KEN22.40
  
 PB
Indledende 14
27.4. Vind: +0.2
27.4.Vind: +0.2
1
Ngobi Allan
Ngobi Allan ('95)
UGA20.93
  
 PB
2
Daniel Simiyu
Daniel Simiyu ('02)
KEN21.86
  
 PB
M 400 m    
29.4.

Finale A

Finale
29.4.
1
Ekwom Zablon
Ekwom Zablon ('97)
KEN46.27
  
 
2
Kelvin Sawe
Kelvin Sawe 
KEN46.33
  
 SB
3
Kenneddy Kimeu
Kenneddy Kimeu ('02)
KEN46.36
  
 SB
4
Joshua Ndombi
Joshua Ndombi 
KEN46.84
  
 PB
5
David Sanayek
David Sanayek 
KEN46.90
  
 SB
6
Jared Momanyi
Jared Momanyi ('90)
KEN47.22
  
 
7
Kevin Tanui
Kevin Tanui ('97)
KEN47.52
  
 
8
Deng Thiel
Deng Thiel ('03)
SSD47.75
  
 
Semifinale28.4.
Semi 1
28.4.
28.4.
1
Ekwom Zablon
Ekwom Zablon ('97)
KEN46.89
  
 
2
Joshua Ndombi
Joshua Ndombi 
KEN47.14
  
 
3
Allan Kipyego
Allan Kipyego ('01)
KEN47.47
  
 PB
4
Sebastian Sinot Machakos
Sebastian Sinot Machakos ('05)
KEN47.48
  
 =PB
5
Kevin Kipkorir
Kevin Kipkorir ('94)
KEN47.92
  
 SB
6
Nathaniel Kipngetich
Nathaniel Kipngetich ('94)
KEN48.28
  
 
7
Rodgers Ouma
Rodgers Ouma ('96)
KEN48.96
  
 
8
Stanley Kieti
Stanley Kieti ('96)
KEN49.05
  
 
Semi 2
28.4.
28.4.
1
Kelvin Sawe
Kelvin Sawe 
KEN46.50
  
 SB
2
Kevin Tanui
Kevin Tanui ('97)
KEN46.90
  
 SB
3
Jared Momanyi
Jared Momanyi ('90)
KEN46.92
  
 SB
4
Deng Thiel
Deng Thiel ('03)
SSD47.16
  
NR PB
5
Collins Kipruto
Collins Kipruto ('94)
KEN48.18
  
 
6
Brian Onyage
Brian Onyage ('02)
KEN48.46
  
 
7
Erastus Mbaluka
Erastus Mbaluka ('96)
KEN48.84
  
 
Semi 3
28.4.
28.4.
1
Kenneddy Kimeu
Kenneddy Kimeu ('02)
KEN46.76
  
 
2
David Sanayek
David Sanayek 
KEN47.20
  
 SB
3
Kelvin Muriuki
Kelvin Muriuki ('02)
KEN47.32
  
 PB
5
Ivan Edalia
Ivan Edalia ('97)
KEN48.25
  
 PB
6
Benson Lekishon
Benson Lekishon 
KEN48.66
  
 
7
Danson Kibet
Danson Kibet ('03)
KEN49.53
  
 
Indledende heats27.4.
Indledende 1
27.4.
27.4.
1
Ivan Edalia
Ivan Edalia ('97)
KEN48.60
  
 PB
2
Tyson Juma
Tyson Juma ('99)
KEN48.88
  
 PB
3
Sabania Kiprono
Sabania Kiprono ('02)
KEN49.45
  
 PB
4
John Koshal
John Koshal ('93)
KEN49.54
  
 SB
Indledende 2
27.4.
27.4.
1
Kelvin Sawe
Kelvin Sawe 
KEN46.85
  
 SB
2
Kevin Tanui
Kevin Tanui ('97)
KEN47.24
  
 
3
Nathaniel Kipngetich
Nathaniel Kipngetich ('94)
KEN48.00
  
 SB
4
Allan Kipyego
Allan Kipyego ('01)
KEN49.15
  
 
Indledende 3
27.4.
27.4.
1
Kelvin Muriuki
Kelvin Muriuki ('02)
KEN47.51
  
 SB
Indledende 4
27.4.
27.4.
1
Kenneddy Kimeu
Kenneddy Kimeu ('02)
KEN47.14
  
 
2
Jared Momanyi
Jared Momanyi ('90)
KEN47.48
  
 
3
Benson Lekishon
Benson Lekishon 
KEN48.29
  
 SB
4
Calvin Mwendwa
Calvin Mwendwa ('02)
KEN48.99
  
 SB
Indledende 5
27.4.
27.4.
1
Stanley Kieti
Stanley Kieti ('96)
KEN48.61
  
 SB
2
Erastus Mbaluka
Erastus Mbaluka ('96)
KEN48.82
  
 
3
Samuel Tingisha
Samuel Tingisha ('97)
KEN49.90
  
 PB
Indledende 6
27.4.
27.4.
1
Joshua Ndombi
Joshua Ndombi 
KEN47.36
  
 
2
Sebastian Sinot Machakos
Sebastian Sinot Machakos ('05)
KEN47.48
  
 PB
3
Amos Chepkwon
Amos Chepkwon ('96)
KEN49.42
  
 SB
4
Isiah Sayialer
Isiah Sayialer 
KEN49.72
  
 PB
Indledende 7
27.4.
27.4.
1
Ekwom Zablon
Ekwom Zablon ('97)
KEN46.68
  
 
2
Onesmas Chepkochoi
Onesmas Chepkochoi ('88)
KEN49.77
  
 SB
Indledende 8
27.4.
27.4.
1
Deng Thiel
Deng Thiel ('03)
SSD47.78
  
 
2
Collins Kipruto
Collins Kipruto ('94)
KEN48.21
  
 
3
Rodgers Ouma
Rodgers Ouma ('96)
KEN48.65
  
 
4
Danson Kibet
Danson Kibet ('03)
KEN48.92
  
 PB
5
Samson Leshau
Samson Leshau ('94)
KEN49.72
  
 PB
Indledende 9
27.4.
27.4.
1
Aaron Adoli
Aaron Adoli ('94)
UGA46.90
  
 
2
Kevin Kipkorir
Kevin Kipkorir ('94)
KEN47.99
  
 SB
3
Brian Onyage
Brian Onyage ('02)
KEN48.61
  
 
4
Laban Kipkorir
Laban Kipkorir 
KEN49.06
  
 SB
Indledende 10
27.4.
27.4.
1
Cleophus Kipruto Kipkorir
Cleophus Kipruto Kipkorir ('96)
KEN49.43
  
 SB
Indledende 11
27.4.
27.4.
1
David Sanayek
David Sanayek 
KEN47.51
  
 SB
2
Isiah Kiplanagat
Isiah Kiplanagat 
KEN49.87
  
 PB
M 800 m    
29.4.

Finale A

Finale
29.4.
1
Kelvin Kimutai
Kelvin Kimutai ('04)
KEN1:45.17
  
 PB
2
Elias Ngeny
Elias Ngeny ('96)
KEN1:45.23
  
 SB
3
Jonathan Kitilit
Jonathan Kitilit ('94)
KEN1:46.14
  
 SB
4
Alex Kipngetich
Alex Kipngetich 
KEN1:46.46
  
 SB
5
William Ryan
William Ryan ('95)
KEN1:46.57
  
 PB
6
Duncan Kangere
Duncan Kangere ('02)
KEN1:46.85
  
 
7
Lenny Kotikash
Lenny Kotikash ('98)
KEN1:46.94
  
 PB
8
Jeremiah Mutai
Jeremiah Mutai ('92)
KEN1:47.49
  
 SB
Semifinale28.4.
Semi 1
28.4.
28.4.
1
Elias Ngeny
Elias Ngeny ('96)
KEN1:46.03
  
 SB
2
Jonathan Kitilit
Jonathan Kitilit ('94)
KEN1:47.03
  
 SB
3
Lenny Kotikash
Lenny Kotikash ('98)
KEN1:47.42
  
 PB
4
Aaron Kemei
Aaron Kemei ('98)
KEN1:47.48
  
 PB
5
William Ryan
William Ryan ('95)
KEN1:47.71
  
 
6
Duncan Kangere
Duncan Kangere ('02)
KEN1:48.31
  
 
7
Jeremiah Mutai
Jeremiah Mutai ('92)
KEN1:48.59
  
 
8
Nicholas Kiplagat
Nicholas Kiplagat 
KEN1:49.05
  
 PB
Semi 2
28.4.
28.4.
1
Kelvin Kimutai
Kelvin Kimutai ('04)
KEN1:46.74
  
 PB
2
Alex Kipngetich
Alex Kipngetich 
KEN1:47.02
  
 SB
3
Alfred Kipketer
Alfred Kipketer ('96)
KEN1:48.45
  
 SB
4
Edwin Kiprono
Edwin Kiprono 
KEN1:49.89
  
 
5
Norbert Kolombos
Norbert Kolombos 
KEN1:50.71
  
 
6
Stephen Kipchumba
Stephen Kipchumba 
KEN1:51.93
  
 
7
Francis Pesi
Francis Pesi ('01)
KEN1:55.02
  
 
Indledende heats27.4.
Indledende 1
27.4.
27.4.
1
Jonathan Kitilit
Jonathan Kitilit ('94)
KEN1:48.33
  
 SB
2
Alfred Kipketer
Alfred Kipketer ('96)
KEN1:49.19
  
 SB
3
Evans Kosgei
Evans Kosgei ('02)
KEN1:50.84
  
 SB
4
Nichodemus Kirui
Nichodemus Kirui 
KEN1:51.61
  
 PB
5
Sanjaya Srinath
Sanjaya Srinath 
SRI1:54.75
  
 SB
6
Peter Njunge
Peter Njunge ('93)
KEN1:54.83
  
 SB
7
Stash Olesange
Stash Olesange ('02)
KEN1:55.03
  
 PB
Indledende 2
27.4.
27.4.
1
Duncan Kangere
Duncan Kangere ('02)
KEN1:47.36
  
 
2
Tom Dradiga
Tom Dradiga ('96)
UGA1:47.44
  
 
3
William Ryan
William Ryan ('95)
KEN1:47.74
  
 
4
Eric Nzikwinkunda
Eric Nzikwinkunda ('97)
BDI1:47.94
  
 
5
Jonah Kiprop
Jonah Kiprop ('98)
KEN1:51.34
  
 SB
6
George Manangoi
George Manangoi 
KEN1:54.24
  
 SB
Indledende 3
27.4.
27.4.
1
Macdonald Kipruto
Macdonald Kipruto ('97)
KEN1:50.91
  
 
2
Jonathan Kipkosgei
Jonathan Kipkosgei ('95)
BRN1:52.46
  
 SB
3
Wency Wambwire
Wency Wambwire ('93)
KEN1:52.47
  
 PB
4
Sedek Mapi
Sedek Mapi ('03)
KEN1:53.01
  
 PB
5
Noah Mericho
Noah Mericho 
KEN1:53.56
  
 PB
6
Emanule Kirwa
Emanule Kirwa 
KEN1:55.62
  
 PB
Indledende 4
27.4.
27.4.
1
Lenny Kotikash
Lenny Kotikash ('98)
KEN1:49.11
  
 PB
2
Nicholas Kiplagat
Nicholas Kiplagat 
KEN1:49.83
  
 PB
3
Francis Pesi
Francis Pesi ('01)
KEN1:49.99
  
 SB
4
Brian Masai
Brian Masai 
KEN1:50.24
  
 PB
5
Evans Biwott
Evans Biwott ('95)
KEN1:50.43
  
 SB
6
Mark Eligio
Mark Eligio ('98)
KEN1:52.22
  
 SB
7
Kennedy Kiprotich
Kennedy Kiprotich ('03)
KEN1:52.24
  
 PB
8
Kiplagat Mutai
Kiplagat Mutai 
KEN1:55.18
  
 SB
Indledende 5
27.4.
27.4.
1
Alex Kipngetich
Alex Kipngetich 
KEN1:47.42
  
 SB
2
Hillary Kipkoech Kemboi
Hillary Kipkoech Kemboi ('97)
KEN1:48.64
  
 PB
3
Geoffrey Kapelo
Geoffrey Kapelo ('89)
KEN1:49.13
  
 
4
Jeremiah Mutai
Jeremiah Mutai ('92)
KEN1:49.93
  
 
5
Amos Kipkosgei
Amos Kipkosgei 
KEN1:50.42
  
 PB
6
Gabriel Sareri
Gabriel Sareri ('93)
KEN1:52.60
  
 PB
7
Benard Leleito
Benard Leleito 
KEN1:54.73
  
 PB
Indledende 6
27.4.
27.4.
1
Norbert Kolombos
Norbert Kolombos 
KEN1:49.76
  
 SB
2
Larry Merrin
Larry Merrin ('03)
KEN1:50.89
  
 
3
Edwin Kemboi
Edwin Kemboi ('86)
KEN1:52.08
  
 
4
Josephat Kipngetich
Josephat Kipngetich 
KEN1:53.20
  
 PB
5
Samuel Ruoti
Samuel Ruoti ('95)
KEN1:55.11
  
 PB
6
Robert Kiprotich
Robert Kiprotich 
KEN1:55.72
  
 PB
Indledende 7
27.4.
27.4.
1
Kelvin Kimutai
Kelvin Kimutai ('04)
KEN1:47.96
  
 
2
Edwin Kiprono
Edwin Kiprono 
KEN1:49.10
  
 PB
3
Kenneth Kimutai
Kenneth Kimutai ('04)
KEN1:50.41
  
 SB
4
Kelvin Kipyegon
Kelvin Kipyegon ('01)
KEN1:50.92
  
 SB
5
Nickson Chepkeiyen
Nickson Chepkeiyen ('97)
KEN1:52.55
  
 SB
6
Clifford Kipkole
Clifford Kipkole 
KEN1:54.85
  
 PB
Indledende 8
27.4.
27.4.
1
Elias Ngeny
Elias Ngeny ('96)
KEN1:51.88
  
 SB
2
Duncan Salaton
Duncan Salaton 
KEN1:52.76
  
 PB
3
Laban Rotich
Laban Rotich 
KEN1:55.04
  
 SB
Indledende 9
27.4.
27.4.
1
Aaron Kemei
Aaron Kemei ('98)
KEN1:47.53
  
 PB
2
Stephen Kipchumba
Stephen Kipchumba 
KEN1:49.03
  
 PB
3
Edward Kemboi
Edward Kemboi ('93)
KEN1:51.43
  
 
4
Sabania Kiprono
Sabania Kiprono ('02)
KEN1:55.23
  
 PB
5
Constantine Cheruyiot
Constantine Cheruyiot ('99)
KEN1:55.94
  
 PB
M 1500 m    
29.4.

Finale A

Finale
29.4.
1
Brian Komen
Brian Komen ('98)
KEN3:35.59
  
 PB
2
Vincent Keter
Vincent Keter ('02)
KEN3:36.50
  
 SB
3
Emedy Kiplimo
Emedy Kiplimo ('96)
KEN3:36.91
  
 PB
4
Nickson Chebii
Nickson Chebii 
KEN3:37.71
  
 PB
5
Justin Kipkoech
Justin Kipkoech ('98)
KEN3:39.46
  
 SB
6
Matthew Kipsang
Matthew Kipsang ('95)
KEN3:40.66
  
 SB
7
Dennis Kipkemboi
Dennis Kipkemboi ('02)
KEN3:41.99
  
 PB
8
Paul Sunde
Paul Sunde 
KEN3:42.86
  
 
Indledende heats27.4.
Indledende 1
27.4.
27.4.
1
Vincent Keter
Vincent Keter ('02)
KEN3:40.24
  
 SB
2
Benjamin Kigen
Benjamin Kigen ('93)
KEN3:40.41
  
 SB
3
Brian Komen
Brian Komen ('98)
KEN3:41.92
  
 PB
4
Ezekiel Letaya
Ezekiel Letaya ('99)
KEN3:44.42
  
 
5
Amos Kirui
Amos Kirui ('98)
KEN3:44.56
  
 SB
6
Dennis Kipkemboi
Dennis Kipkemboi ('02)
KEN3:45.14
  
 PB
7
Amason Kireu
Amason Kireu ('04)
KEN3:48.53
  
 PB
8
Constantine Cheruyiot
Constantine Cheruyiot ('99)
KEN3:51.02
  
 SB
Indledende 2
27.4.
27.4.
1
Robert Biwott
Robert Biwott ('96)
KEN3:43.19
  
 SB
2
Gideon Kiplimo
Gideon Kiplimo ('99)
KEN3:43.21
  
 PB
3
Simon Muchai
Simon Muchai 
KEN3:50.26
  
 PB
4
Koech Cheruiyot
Koech Cheruiyot 
KEN3:52.40
  
 SB
5
Japhet Cheruiyot
Japhet Cheruiyot ('03)
KEN3:54.41
  
 SB
6
Peter Kiplimo
Peter Kiplimo ('95)
KEN3:59.07
  
 PB
Indledende 3
27.4.
27.4.
1
Danson Kiplangat
Danson Kiplangat ('03)
KEN3:49.53
  
 PB
2
Emmanuel Lemama
Emmanuel Lemama ('97)
KEN3:50.18
  
 SB
3
Evans Kiplagat
Evans Kiplagat 
KEN3:55.37
  
 PB
4
Timothy Nzioka
Timothy Nzioka ('07)
KEN3:56.36
  
 PB
5
Dickson Kimeli
Dickson Kimeli 
KEN3:59.89
  
 PB
Indledende 4
27.4.
27.4.
1
Justin Kiprotich
Justin Kiprotich 
KEN3:48.98
  
 PB
2
Philemon Kosgei
Philemon Kosgei ('99)
KEN3:51.24
  
 SB
3
Isaac Kimeli
Isaac Kimeli ('94)
BEL3:51.74
  
 SB
4
Laban Rotich
Laban Rotich 
KEN3:52.85
  
 PB
5
Rono Kipchirchir
Rono Kipchirchir 
KEN3:53.53
  
 PB
6
Kiplagat Mutai
Kiplagat Mutai 
KEN3:54.83
  
 PB
7
Dominic Lokolong Atiol
Dominic Lokolong Atiol ('99)
ART3:56.38
  
 SB
Indledende 5
27.4.
27.4.
1
Daniel Munguti
Daniel Munguti ('95)
KEN3:37.82
  
 SB
2
Paul Sunde
Paul Sunde 
KEN3:39.71
  
 PB
3
Justin Kipkoech
Justin Kipkoech ('98)
KEN3:40.53
  
 
4
Emedy Kiplimo
Emedy Kiplimo ('96)
KEN3:41.45
  
 SB
5
Matthew Kipsang
Matthew Kipsang ('95)
KEN3:43.78
  
 
6
Moses Kemboi
Moses Kemboi 
KEN3:47.21
  
 PB
7
Martin Mayabei
Martin Mayabei ('01)
KEN3:48.27
  
 PB
8
Sedek Mapi
Sedek Mapi ('03)
KEN3:53.52
  
 PB
Indledende 6
27.4.
27.4.
1
Elijah Manangoi
Elijah Manangoi ('93)
KEN3:44.47
  
 
2
Ernest Kiprotich
Ernest Kiprotich ('03)
KEN3:46.08
  
 PB
3
Robert Kipkirui
Robert Kipkirui ('97)
KEN3:48.10
  
 PB
4
Collins Kipotich
Collins Kipotich 
KEN3:49.51
  
 PB
5
Gibson Ngeiywa
Gibson Ngeiywa ('99)
KEN3:53.61
  
 PB
6
Justine Barongo
Justine Barongo 
KEN3:58.74
  
 
Indledende 7
27.4.
27.4.
1
Joshua Kosgei
Joshua Kosgei ('02)
KEN3:47.05
  
 PB
2
Elkanah Kiprono
Elkanah Kiprono 
KEN3:54.73
  
 PB
3
Nyamara Onderi
Nyamara Onderi 
KEN3:55.79
  
 PB
4
Nicholas Chepseba
Nicholas Chepseba ('94)
KEN3:56.02
  
 SB
Indledende 8
27.4.
27.4.
1
Nickson Chebii
Nickson Chebii 
KEN3:43.51
  
 SB
2
Dennis Tumuti
Dennis Tumuti 
KEN3:51.67
  
 SB
3
Elisha Bett
Elisha Bett 
KEN3:51.90
  
 PB
4
Edward Manangoi
Edward Manangoi ('02)
KEN3:54.29
  
 
M 5000 m    
29.4.

Finale A

Finale
29.4.
1
Vincent Langat
Vincent Langat ('06)
KEN13:33.48
  
 PB
2
Brian Kiptoo
Brian Kiptoo 
KEN13:34.75
  
 PB
3
Felix Kibet
Felix Kibet ('02)
KEN13:37.53
  
 PB
4
Reuben Longosiwa
Reuben Longosiwa 
KEN13:40.35
  
 PB
5
Mathew Samperu
Mathew Samperu ('93)
KEN13:47.25
  
 PB
6
Matthew Kipkoech
Matthew Kipkoech ('05)
KEN13:54.12
  
 SB
7
Wesley Ledama
Wesley Ledama ('99)
KEN13:55.18
  
 SB
8
Justine Sosio
Justine Sosio 
KEN13:55.81
  
 PB
9
James Matelong
James Matelong 
KEN13:56.33
  
 PB
10
Kemboi Kiprotich
Kemboi Kiprotich 
KEN14:06.95
  
 
11
Calistus Ndiwa
Calistus Ndiwa ('95)
KEN14:09.26
  
 PB
12
Francis Abong
Francis Abong ('96)
KEN14:09.59
  
 
13
Ernest Kimutai
Ernest Kimutai ('92)
KEN14:13.17
  
 
Indledende heats27.4.
Indledende 1
27.4.
27.4.
1
Felix Kibet
Felix Kibet ('02)
KEN13:44.29
  
 SB
2
Francis Abong
Francis Abong ('96)
KEN13:54.30
  
 SB
3
Edmond Kipngetich
Edmond Kipngetich ('94)
KEN13:54.39
  
 PB
4
Newton Kipkurui
Newton Kipkurui ('99)
KEN13:54.84
  
 SB
5
Ernest Kimutai
Ernest Kimutai ('92)
KEN13:57.69
  
 PB
6
Justine Sosio
Justine Sosio 
KEN13:58.72
  
 PB
7
Kemboi Kiprotich
Kemboi Kiprotich 
KEN14:02.13
  
 PB
8
Pasanjo Kitonga
Pasanjo Kitonga 
KEN14:10.29
  
 PB
9
Julius Njoroge
Julius Njoroge 
KEN14:11.92
  
 PB
10
Joseph Kipkurui
Joseph Kipkurui 
KEN14:12.72
  
 PB
11
Joash Ruto
Joash Ruto ('06)
KEN14:18.32
  
 PB
12
Francis Cherito
Francis Cherito 
KEN14:20.90
  
 PB
13
Victor Kipngetich
Victor Kipngetich 
KEN14:22.17
  
 PB
14
Kelvin Waweru
Kelvin Waweru 
KEN14:25.34
  
 PB
15
Rodgers Rop
Rodgers Rop ('76)
KEN14:26.59
  
 PB
16
Peter Mwangi
Peter Mwangi ('83)
KEN14:31.64
  
 PB
17
David Wanjau
David Wanjau 
KEN14:36.77
  
 PB
Indledende 2
27.4.
27.4.
1
Reuben Longosiwa
Reuben Longosiwa 
KEN13:46.92
  
 PB
2
Maxon Kipngetich
Maxon Kipngetich 
KEN13:46.96
  
 
3
Wesley Ledama
Wesley Ledama ('99)
KEN13:55.29
  
 SB
4
Matthew Kipkoech
Matthew Kipkoech ('05)
KEN13:55.41
  
 SB
5
Amos Birgen
Amos Birgen ('95)
KEN14:05.24
  
 
6
James Matelong
James Matelong 
KEN14:09.01
  
 PB
7
Dennis Tumuti
Dennis Tumuti 
KEN14:11.04
  
 PB
8
Calistus Ndiwa
Calistus Ndiwa ('95)
KEN14:22.16
  
 PB
9
Erastus Maina
Erastus Maina ('03)
KEN14:23.20
  
 PB
10
Chris Wanyoike
Chris Wanyoike 
KEN14:25.16
  
 PB
11
Jairoh Songok
Jairoh Songok ('91)
KEN14:25.75
  
 
12
Isaac Kibet
Isaac Kibet ('96)
UGA14:27.03
  
 SB
13
Vester Kipkorir
Vester Kipkorir ('96)
KEN14:28.91
  
 PB
14
Isaac Wamoya
Isaac Wamoya 
KEN14:32.88
  
 PB
Indledende 3
27.4.
27.4.
1
Brian Kiptoo
Brian Kiptoo 
KEN13:52.53
  
 PB
2
Peter Muindi
Peter Muindi ('90)
KEN13:55.39
  
 SB
3
Bygon Kiprono
Bygon Kiprono ('96)
KEN13:55.73
  
 PB
4
Mathew Samperu
Mathew Samperu ('93)
KEN14:05.83
  
 PB
5
Felix Kirong
Felix Kirong ('86)
KEN14:17.30
  
 PB
6
Tobias Cheruiyot
Tobias Cheruiyot 
KEN14:21.03
  
 PB
7
David Langat
David Langat ('83)
KEN14:27.58
  
 PB
8
Simon Ngeera
Simon Ngeera 
KEN14:33.28
  
 PB
9
Abaza Kimutai
Abaza Kimutai 
KEN14:35.88
  
 PB
10
Daniel Kipkemoi
Daniel Kipkemoi ('96)
KEN14:36.75
  
 SB
11
Evans Kipchumba
Evans Kipchumba ('94)
KEN14:37.29
  
 
12
Nicholas Tanui
Nicholas Tanui ('99)
KEN14:41.56
  
 
13
Nicholas Kiplagat
Nicholas Kiplagat 
KEN14:43.85
  
 PB
14
Emmanuel Koiseyie
Emmanuel Koiseyie 
KEN14:46.29
  
 PB
15
David Muthama
David Muthama 
KEN14:49.36
  
 PB
16
Isaac Kipruto
Isaac Kipruto ('78)
KEN14:49.63
  
 PB
M 10000 m    
28.4.

Finale A

Finale
28.4.
1
Maxon Kipngetich
Maxon Kipngetich 
KEN28:16.08
  
 PB
2
Shadrack Koech
Shadrack Koech ('97)
KEN28:29.23
  
 SB
3
Johnston Melly
Johnston Melly 
KEN29:00.18
  
 PB
4
John Mburu
John Mburu ('90)
KEN29:00.99
  
 PB
5
Jonathan Kipleting
Jonathan Kipleting ('86)
KEN29:04.78
  
 PB
6
Peter Mwaniki Aila
Peter Mwaniki Aila ('94)
KEN29:14.35
  
 PB
7
Casius Masinde
Casius Masinde 
KEN29:42.85
  
 SB
8
Timothy Nzioka
Timothy Nzioka ('07)
KEN29:45.89
  
 PB
9
Daniel Kipkemoi
Daniel Kipkemoi ('96)
KEN30:08.30
  
 SB
10
Samson Mayiani
Samson Mayiani 
KEN30:10.62
  
 PB
12
Cornelius Kirwa
Cornelius Kirwa ('02)
KEN30:13.70
  
 PB
13
Japhet Cheruiyot
Japhet Cheruiyot ('01)
KEN30:19.68
  
 PB
14
Robert Kibet
Robert Kibet 
KEN30:20.10
  
 PB
15
Gideon Chepkonga
Gideon Chepkonga ('93)
KEN30:22.91
  
 PB
16
Jackson Makut
Jackson Makut 
KEN30:27.00
  
 PB
17
Kiptoo Alfred
Kiptoo Alfred ('96)
KEN30:27.80
  
 PB
18
Raymond Kirui
Raymond Kirui ('90)
KEN30:29.29
  
 SB
19
Peter Mbogo
Peter Mbogo 
KEN30:31.46
  
 PB
20
Hezron Rop
Hezron Rop 
KEN30:32.61
  
 PB
21
David Wanjau
David Wanjau 
KEN30:35.64
  
 PB
22
Martin Kimongo
Martin Kimongo 
KEN30:36.90
  
 PB
Finale B
28.4.
28.4.
1
Tobias Cheruiyot
Tobias Cheruiyot 
KEN28:49.03
  
 PB
2
Geofrey Barusei
Geofrey Barusei ('94)
KEN29:22.33
  
 PB
3
Vester Kipkorir
Vester Kipkorir ('96)
KEN29:27.91
  
 PB
4
Zachariah Kareska
Zachariah Kareska 
KEN29:40.54
  
 PB
5
Derrick Chege
Derrick Chege ('98)
KEN29:44.94
  
 PB
6
Alphaxzed Kimutai
Alphaxzed Kimutai ('02)
KEN29:50.17
  
 PB
7
Peter Wangari
Peter Wangari ('87)
KEN30:09.29
  
 SB
8
Joseph Ng'ang'a
Joseph Ng'ang'a ('99)
KEN30:23.74
  
 SB
9
Hillary Kering
Hillary Kering ('87)
KEN30:36.13
  
 PB
10
Wilson Rotich
Wilson Rotich 
KEN30:55.44
  
 PB
11
Rashid Joseph Masai
Rashid Joseph Masai ('89)
KEN31:22.29
  
 
12
Hillary Kipkirui
Hillary Kipkirui ('98)
KEN31:32.22
  
 PB
Finale C
28.4.
28.4.
1
Denis Kibiwot
Denis Kibiwot 
KEN29:17.38
  
 PB
2
Joseph Njoroge
Joseph Njoroge ('05)
KEN29:17.62
  
 PB
3
Sosten Kipchirchir
Sosten Kipchirchir ('98)
KEN29:22.49
  
 PB
4
Caxton Sammy Syengo
Caxton Sammy Syengo ('99)
KEN29:24.76
  
 PB
5
Bernard Korir
Bernard Korir ('92)
KEN29:49.03
  
 SB
6
Constantine Cheruyiot
Constantine Cheruyiot ('99)
KEN29:49.35
  
 PB
7
Kelvin Waweru
Kelvin Waweru 
KEN30:07.34
  
 PB
8
Benard Kerenge
Benard Kerenge ('86)
KEN30:34.56
  
 SB
9
Elias Kipruto
Elias Kipruto ('96)
KEN31:06.81
  
 PB
10
Cyrus Chebii
Cyrus Chebii 
KEN31:15.58
  
 PB
11
Musyoka Mueke
Musyoka Mueke 
KEN31:21.77
  
 PB
12
Eshalai Timothy Ndubi
Eshalai Timothy Ndubi 
KEN31:48.56
  
 PB
M 3000 m forh.    
29.4.

Finale A

Finale
29.4.
1
Abraham Kibiwot
Abraham Kibiwot ('96)
KEN8:21.98
  
 SB
2
Amos Kirui
Amos Kirui ('98)
KEN8:22.63
  
 SB
3
Amos Serem
Amos Serem ('02)
KEN8:25.61
  
 SB
4
Elija Kibet
Elija Kibet ('96)
KEN8:37.58
  
 SB
5
Elkana Cherop
Elkana Cherop 
KEN8:41.14
  
 SB
6
Philemon Kosgei
Philemon Kosgei ('99)
KEN8:52.59
  
 
7
Joash Ruto
Joash Ruto ('06)
KEN8:54.81
  
 SB
8
Samson Kipyegon
Samson Kipyegon ('02)
KEN9:07.55
  
 
9
Elisha Kipsang
Elisha Kipsang ('95)
KEN9:08.40
  
 PB
10
Hillary Koech
Hillary Koech ('78)
KEN9:25.07
  
 PB
11
Berton Melly
Berton Melly ('98)
KEN9:26.63
  
 PB
Finale B
29.4.
29.4.
1
Simon Koech
Simon Koech ('03)
KEN8:23.69
  
 SB
2
Aron Bet
Aron Bet ('03)
KEN8:30.40
  
 PB
3
Vincent Kipchumba
Vincent Kipchumba ('01)
KEN8:43.58
  
 SB
4
Albert Kipchirchir
Albert Kipchirchir ('95)
KEN8:45.03
  
 SB
5
Stephen Kiplagat
Stephen Kiplagat ('99)
KEN8:53.21
  
 SB
6
Cornelius Kiplangat
Cornelius Kiplangat ('92)
KEN8:58.89
  
 PB
7
Cosmas Kiprotich
Cosmas Kiprotich ('99)
KEN9:08.30
  
 SB
8
Philip Korir
Philip Korir ('93)
KEN9:08.95
  
 SB
9
Hillary Kiplimo
Hillary Kiplimo 
KEN9:16.54
  
 PB
M 110 m hæk    
29.4.

Finale A

Finale
29.4.
1
Kurgoy Rotich
Kurgoy Rotich ('98)
KEN14.54
  
 SB
2
William Mutunga
William Mutunga ('93)
KEN14.72
  
 
3
Jason N. Ogega
Jason N. Ogega ('04)
KEN14.82
  
 PB
Indledende heats28.4.
Indledende 1
28.4. Vind: +0.6
28.4.Vind: +0.6
1
Michael Nzuku
Michael Nzuku ('97)
KEN14.63
  
 
Indledende 2
28.4. Vind: +0.6
28.4.Vind: +0.6
1
Kurgoy Rotich
Kurgoy Rotich ('98)
KEN14.73
  
 SB
2
William Mutunga
William Mutunga ('93)
KEN14.83
  
 
3
Jason N. Ogega
Jason N. Ogega ('04)
KEN14.85
  
 PB
M 400 m hæk    
28.4.

Finale A

Finale
28.4.
1
William Mutunga
William Mutunga ('93)
KEN50.44
  
 SB
2
Kurgoy Rotich
Kurgoy Rotich ('98)
KEN50.57
  
 SB
3
Edward Ngunjiri
Edward Ngunjiri ('93)
KEN50.63
  
 SB
4
Nicholas Kiplimo Kessio
Nicholas Kiplimo Kessio ('99)
KEN50.82
  
 PB
5
John Gikonyo
John Gikonyo ('98)
KEN52.97
  
 
6
Newton Kipgetich
Newton Kipgetich ('97)
KEN53.25
  
 
Nicholas Leparan
Nicholas Leparan ('99)
KEN DQ
  
 
John Kyengo
John Kyengo ('99)
KEN DQ
  
 
Semifinale27.4.
Semi 1
27.4.
27.4.
1
Kurgoy Rotich
Kurgoy Rotich ('98)
KEN50.89
  
 SB
2
Edward Ngunjiri
Edward Ngunjiri ('93)
KEN52.24
  
 SB
3
John Gikonyo
John Gikonyo ('98)
KEN52.81
  
 
4
Nicholas Leparan
Nicholas Leparan ('99)
KEN54.04
  
 PB
5
Geoffrey Mutai
Geoffrey Mutai ('96)
KEN54.08
  
 SB
Semi 2
27.4.
27.4.
1
William Mutunga
William Mutunga ('93)
KEN50.67
  
 SB
2
Nicholas Kiplimo Kessio
Nicholas Kiplimo Kessio ('99)
KEN51.08
  
 PB
3
John Kyengo
John Kyengo ('99)
KEN53.16
  
 PB
4
Newton Kipgetich
Newton Kipgetich ('97)
KEN53.27
  
 
5
William Nyagaka
William Nyagaka ('95)
KEN54.59
  
 SB
Indledende heats27.4.
Indledende 1
27.4.
27.4.
1
Kurgoy Rotich
Kurgoy Rotich ('98)
KEN51.16
  
 SB
2
Nicholas Leparan
Nicholas Leparan ('99)
KEN54.68
  
 PB
Indledende 2
27.4.
27.4.
1
William Mutunga
William Mutunga ('93)
KEN51.83
  
 
2
Edward Ngunjiri
Edward Ngunjiri ('93)
KEN52.60
  
 SB
3
John Gikonyo
John Gikonyo ('98)
KEN52.75
  
 SB
4
Baraka Meshack
Baraka Meshack ('02)
KEN53.03
  
 PB
5
Moses Rono
Moses Rono ('98)
KEN54.15
  
 SB
Indledende 3
27.4.
27.4.
1
Nicholas Kiplimo Kessio
Nicholas Kiplimo Kessio ('99)
KEN51.66
  
 PB
2
Geoffrey Mutai
Geoffrey Mutai ('96)
KEN54.32
  
 SB
3
Michael Nzuku
Michael Nzuku ('97)
KEN54.81
  
 
Indledende 4
27.4.
27.4.
1
Peter Andai
Peter Andai ('01)
KEN52.85
  
 PB
2
Newton Kipgetich
Newton Kipgetich ('97)
KEN52.87
  
 SB
3
Sammy Rugut
Sammy Rugut ('99)
KEN53.86
  
 
4
John Kyengo
John Kyengo ('99)
KEN54.23
  
 PB
M Højdespring    
27.4.

Finale A

Finale
27.4.
1
Asbel Kemboi
Asbel Kemboi ('98)
KEN2.10
  
 SB
M Længdespring    
27.4.

Finale A

Finale
27.4.
1
Bismark Kipkorir
Bismark Kipkorir 
KEN7.32
  
 PB
2
Isaac Kirwa
Isaac Kirwa ('94)
KEN7.30
  
 SB
3
Dominic Bitok
Dominic Bitok 
KEN7.25
  
 PB
4
Gilbert Chepkemoi
Gilbert Chepkemoi 
KEN7.21
  
 SB
5
Edwin Too
Edwin Too ('95)
KEN7.12
  
 
6
Amos Musili
Amos Musili 
KEN7.12
  
 PB
7
Vincent Tarus
Vincent Tarus ('94)
KEN7.11
  
 SB
8
Musyoka Mwema
Musyoka Mwema 
KEN6.96
  
 
M Trespring    
29.4.

Finale A

Finale
29.4.
1
Gilbert Kwemoi
Gilbert Kwemoi ('95)
KEN15.85
  
 SB
2
Isaac Kirwa
Isaac Kirwa ('94)
KEN15.57
  
 SB
3
Musyoka Mwema
Musyoka Mwema 
KEN15.41
  
 SB
4
Dennis Kangogo
Dennis Kangogo 
KEN15.35
  
 SB
5
Elijah Kipkorir
Elijah Kipkorir 
KEN15.24
  
 
6
Alex Kipsang
Alex Kipsang ('98)
KEN15.18
  
 
7
Eric Maina
Eric Maina ('99)
KEN14.98
  
 SB
8
Amos Musili
Amos Musili 
KEN14.41
  
 PB
M Kuglestød 7.26 kg    
28.4.

Finale A

Finale
28.4.
1
Peter Mwangi
Peter Mwangi ('83)
KEN15.71
  
 
2
Benson Maina
Benson Maina ('92)
KEN15.26
  
 
3
Leonard Bett
Leonard Bett ('92)
KEN15.06
  
 SB
M Diskoskast 2.0 kg    
27.4.

Finale A

Finale
27.4.
1
Benson Maina
Benson Maina ('92)
KEN51.54
  
 PB
2
Nathan Kibiwott
Nathan Kibiwott ('02)
KEN49.43
  
 PB
3
Leonard Bett
Leonard Bett ('92)
KEN49.33
  
 SB
M Spydkast 800 gram    
29.4.

Finale A

Finale
29.4.
1
Duncan Kinyanchui
Duncan Kinyanchui ('96)
KEN72.26
  
 PB
2
Methusellah Kiprop
Methusellah Kiprop ('91)
KEN69.53
  
 SB
3
Boniface Kilonzo
Boniface Kilonzo ('95)
KEN66.00
  
 
4
Nelson Yegon
Nelson Yegon ('93)
KEN61.16
  
 
M Tikamp    
28.4.

Finale A

Finale
28.4.
1
Gilbert Koech
Gilbert Koech ('89)
KEN6463
  
 SB
M 20 km kapgang    
29.4.

Finale A

Finale
29.4.
1
Samuel Gathimba
Samuel Gathimba ('87)
KEN1:25:22
  
 SB
2
Dominic Ndingiti
Dominic Ndingiti 
KEN1:28:06
  
 SB
3
Heristone Wanyonyi
Heristone Wanyonyi ('03)
KEN1:30:07
  
 SB
5
Dominic Mwende
Dominic Mwende ('05)
KEN1:34:46
  
 PB
M 4 x 100 m stafet    
29.4.

Finale A

Finale
29.4.
1
KDF 
KDF  
KEN39.77
  
 
2
 
  
UGA40.07
  
 
Indledende heats28.4.
Indledende 1
28.4.
28.4.
1
 
  
UGA40.16
  
 
M 4 x 400 m stafet    
29.4.

Finale A

Finale
29.4.
1
KDF 
KDF  
KEN3:08.47
  
 
K 100 m    
29.4. Vind: -0.1

Finale A

Finale
29.4.Vind: -0.1
1
Maximilia Imali
Maximilia Imali ('96)
KEN11.45
  
 SB
2
Esther Mbagari
Esther Mbagari 
KEN11.85
  
 
3
Monicah Safania
Monicah Safania ('90)
KEN11.88
  
 SB
4
Eunice Kadogo
Eunice Kadogo ('94)
KEN11.92
  
 SB
Semifinale28.4.
Semi 1
28.4. Vind: +0.1
28.4.Vind: +0.1
1
Maximilia Imali
Maximilia Imali ('96)
KEN11.70
  
 
2
Eunice Kadogo
Eunice Kadogo ('94)
KEN12.08
  
 
3
Lucia William
Lucia William ('01)
SSD12.27
  
 =SB
Semi 2
28.4. Vind: -0.3
28.4.Vind: -0.3
1
Esther Mbagari
Esther Mbagari 
KEN11.92
  
 
2
Linda Kageha
Linda Kageha ('02)
KEN12.16
  
 
Semi 3
28.4. Vind: -0.5
28.4.Vind: -0.5
1
Monicah Safania
Monicah Safania ('90)
KEN11.95
  
 
2
Nusra Rukia
Nusra Rukia ('01)
KEN12.09
  
 
Indledende heats27.4.
Indledende 1
27.4. Vind: +1.2
27.4.Vind: +1.2
1
Linda Kageha
Linda Kageha ('02)
KEN12.15
  
 PB
Indledende 2
27.4. Vind: +0.4
27.4.Vind: +0.4
1
Lucia William
Lucia William ('01)
SSD12.27
  
 SB
Indledende 3
27.4. Vind: +1.3
27.4.Vind: +1.3
1
Maximilia Imali
Maximilia Imali ('96)
KEN11.56
  
 SB
2
Esther Mbagari
Esther Mbagari 
KEN11.84
  
 PB
Indledende 6
27.4. Vind: -0.7
27.4.Vind: -0.7
1
Eunice Kadogo
Eunice Kadogo ('94)
KEN12.05
  
 SB
2
Doreen Waka
Doreen Waka ('94)
KEN12.29
  
 SB
Indledende 7
27.4. Vind: +0.9
27.4.Vind: +0.9
1
Monicah Safania
Monicah Safania ('90)
KEN11.89
  
 SB
2
Nusra Rukia
Nusra Rukia ('01)
KEN11.91
  
 PB
K 200 m    
29.4. Vind: +1.0

Finale A

Finale
29.4.Vind: +1.0
1
Maximilia Imali
Maximilia Imali ('96)
KEN23.42
  
 SB
2
Damaris Ndeleva
Damaris Ndeleva ('05)
KEN23.94
  
 PB
3
Esther Mbagari
Esther Mbagari 
KEN24.19
  
 
4
Linda Kageha
Linda Kageha ('02)
KEN24.55
  
 
5
Lucia William
Lucia William ('01)
SSD24.89
  
 
Monicah Safania
Monicah Safania ('90)
KEN DQ
  
 
Semifinale28.4.
Semi 1
28.4. Vind: -0.3
28.4.Vind: -0.3
1
Linda Kageha
Linda Kageha ('02)
KEN24.35
  
 PB
2
Monicah Safania
Monicah Safania ('90)
KEN24.40
  
 
Semi 2
28.4. Vind: +1.1
28.4.Vind: +1.1
1
Maximilia Imali
Maximilia Imali ('96)
KEN23.68
  
 SB
2
Damaris Ndeleva
Damaris Ndeleva ('05)
KEN24.01
  
 PB
3
Esther Mbagari
Esther Mbagari 
KEN24.15
  
 PB
4
Lucia William
Lucia William ('01)
SSD24.73
  
 SB
Indledende heats27.4.
Indledende 1
27.4. Vind: -1.8
27.4.Vind: -1.8
1
Leni Shida
Leni Shida ('94)
UGA23.85
  
 SB
2
Damaris Ndeleva
Damaris Ndeleva ('05)
KEN24.26
  
 PB
3
Linda Kageha
Linda Kageha ('02)
KEN24.42
  
 PB
4
Esther Mbagari
Esther Mbagari 
KEN24.44
  
 PB
Indledende 3
27.4. Vind: -0.2
27.4.Vind: -0.2
1
Maximilia Imali
Maximilia Imali ('96)
KEN24.06
  
 SB
Indledende 4
27.4. Vind: +1.0
27.4.Vind: +1.0
1
Lucia William
Lucia William ('01)
SSD24.76
  
 SB
Indledende 5
27.4. Vind: +1.6
27.4.Vind: +1.6
1
Monicah Safania
Monicah Safania ('90)
KEN24.35
  
 SB
K 400 m    
29.4.

Finale A

Finale
29.4.
1
Damaris Ndeleva
Damaris Ndeleva ('05)
KEN52.84
  
 
2
Gladys Jepkemboi
Gladys Jepkemboi ('02)
KEN52.89
  
 PB
3
Mercy Oketch
Mercy Oketch ('02)
KEN53.36
  
 
4
Maureen Thomas
Maureen Thomas ('97)
KEN54.44
  
 
5
Veronica Mutua
Veronica Mutua ('92)
KEN54.70
  
 
6
Jackline Najala
Jackline Najala ('01)
KEN55.12
  
 
7
Anne Mbatha
Anne Mbatha ('03)
KEN57.17
  
 
Semifinale28.4.
Semi 1
28.4.
28.4.
1
Damaris Ndeleva
Damaris Ndeleva ('05)
KEN52.45
  
 SB
2
Leni Shida
Leni Shida ('94)
UGA53.58
  
 SB
3
Maureen Thomas
Maureen Thomas ('97)
KEN54.17
  
 SB
4
Anne Mbatha
Anne Mbatha ('03)
KEN54.98
  
 PB
5
Janeth Jepkosgei
Janeth Jepkosgei ('83)
KEN57.98
  
 SB
6
Emily Gesare
Emily Gesare ('96)
KEN58.93
  
 
Semi 2
28.4.
28.4.
1
Gladys Jepkemboi
Gladys Jepkemboi ('02)
KEN53.28
  
 
2
Mercy Oketch
Mercy Oketch ('02)
KEN54.05
  
 
3
Veronica Mutua
Veronica Mutua ('92)
KEN54.33
  
 
4
Jackline Najala
Jackline Najala ('01)
KEN54.66
  
 
5
Joan Cherono
Joan Cherono ('91)
KEN55.89
  
 SB
6
Tabitha Mongina
Tabitha Mongina ('96)
KEN58.06
  
 SB
8
Lilian Odira
Lilian Odira ('99)
KEN58.37
  
 
Indledende heats27.4.
Indledende 1
27.4.
27.4.
1
Gladys Jepkemboi
Gladys Jepkemboi ('02)
KEN53.25
  
 PB
2
Mercy Oketch
Mercy Oketch ('02)
KEN53.29
  
 PB
3
Leni Shida
Leni Shida ('94)
UGA53.68
  
 SB
4
Anne Mbatha
Anne Mbatha ('03)
KEN55.37
  
 PB
5
Emily Gesare
Emily Gesare ('96)
KEN58.63
  
 PB
Indledende 2
27.4.
27.4.
1
Maureen Thomas
Maureen Thomas ('97)
KEN54.23
  
 SB
2
Jackline Najala
Jackline Najala ('01)
KEN54.59
  
 
3
Lilian Odira
Lilian Odira ('99)
KEN58.26
  
 PB
Indledende 3
27.4.
27.4.
1
Millicent Ndoro
Millicent Ndoro ('86)
KEN55.94
  
 SB
2
Faith Salome
Faith Salome 
KEN57.73
  
 PB
3
Janeth Jepkosgei
Janeth Jepkosgei ('83)
KEN58.08
  
 SB
4
Tabitha Mongina
Tabitha Mongina ('96)
KEN58.57
  
 SB
5
Virginia Kasyoka
Virginia Kasyoka ('98)
KEN58.84
  
 PB
Indledende 4
27.4.
27.4.
1
Damaris Ndeleva
Damaris Ndeleva ('05)
KEN52.52
  
 SB
2
Veronica Mutua
Veronica Mutua ('92)
KEN54.22
  
 SB
3
Joan Cherono
Joan Cherono ('91)
KEN55.95
  
 SB
4
Karemi Mueni
Karemi Mueni 
KEN56.93
  
 PB
5
Doreen Chepkurui
Doreen Chepkurui ('96)
KEN58.65
  
 PB
K 800 m    
29.4.

Finale A

Finale
29.4.
1
Naumglorious Chepchumba
Naumglorious Chepchumba ('93)
KEN2:00.90
  
 PB
2
Vivian Chebet
Vivian Chebet ('96)
KEN2:00.93
  
 SB
3
Vivian Kosgei
Vivian Kosgei ('98)
KEN2:01.14
  
 PB
4
Sylvia Chesebe
Sylvia Chesebe ('87)
KEN2:02.53
  
 SB
5
Winny Chebet
Winny Chebet ('90)
KEN2:06.61
  
 SB
6
Daisilah Jerono
Daisilah Jerono ('02)
KEN2:08.32
  
 PB
7
Penina Wangari
Penina Wangari ('93)
KEN2:09.37
  
 
Cynthia Kendi
Cynthia Kendi ('99)
KEN2:04.91 DQADR 2.2
  
 
Semifinale28.4.
Semi 1
28.4.
28.4.
1
Vivian Chebet
Vivian Chebet ('96)
KEN2:04.77
  
 SB
2
Naumglorious Chepchumba
Naumglorious Chepchumba ('93)
KEN2:05.41
  
 SB
3
Sylvia Chesebe
Sylvia Chesebe ('87)
KEN2:06.38
  
 
4
Tabitha Mong'ina
Tabitha Mong'ina 
KEN2:11.42
  
 PB
Cynthia Kendi
Cynthia Kendi ('99)
KEN2:09.43 DQADR 2.2
  
 
Semi 2
28.4.
28.4.
1
Vivian Kosgei
Vivian Kosgei ('98)
KEN2:05.30
  
 PB
2
Gladys Musyoki
Gladys Musyoki ('94)
KEN2:06.25
  
 PB
3
Winny Chebet
Winny Chebet ('90)
KEN2:07.14
  
 SB
4
Penina Wangari
Penina Wangari ('93)
KEN2:08.16
  
 
5
Daisilah Jerono
Daisilah Jerono ('02)
KEN2:09.58
  
 PB
6
Jacinta Abese
Jacinta Abese ('97)
KEN2:11.09
  
 SB
Indledende heats27.4.
Indledende 1
27.4.
27.4.
1
Sylvia Chesebe
Sylvia Chesebe ('87)
KEN2:08.37
  
 
2
Winnie Jelagat Kipsang
Winnie Jelagat Kipsang ('01)
KEN2:12.02
  
 PB
3
Sheila Chepkosgei
Sheila Chepkosgei ('02)
KEN2:12.58
  
 SB
4
Maureen Chepkirui
Maureen Chepkirui 
KEN2:13.50
  
 PB
5
Sarah Nigheat
Sarah Nigheat 
KEN2:14.86
  
 PB
Indledende 2
27.4.
27.4.
1
Winny Chebet
Winny Chebet ('90)
KEN2:09.29
  
 SB
2
Jecinta Agese
Jecinta Agese 
KEN2:10.94
  
 PB
3
Tabitha Mong'ina
Tabitha Mong'ina 
KEN2:12.28
  
 PB
Indledende 3
27.4.
27.4.
1
Penina Wangari
Penina Wangari ('93)
KEN2:07.21
  
 SB
2
Daisilah Jerono
Daisilah Jerono ('02)
KEN2:12.62
  
 PB
Cynthia Kendi
Cynthia Kendi ('99)
KEN2:06.84 DQADR 2.2
  
 
Indledende 4
27.4.
27.4.
1
Vivian Chebet
Vivian Chebet ('96)
KEN2:05.35
  
 SB
2
Vivian Kosgei
Vivian Kosgei ('98)
KEN2:05.85
  
 PB
3
Gladys Musyoki
Gladys Musyoki ('94)
KEN2:06.26
  
 PB
4
Naumglorious Chepchumba
Naumglorious Chepchumba ('93)
KEN2:06.81
  
 
5
Lydia Lagat
Lydia Lagat 
KEN2:07.45
  
 SB
7
Vanice Nyagisera
Vanice Nyagisera ('01)
KEN2:07.61
  
 PB
K 1500 m    
29.4.

Finale A

Finale
29.4.
1
Lydia Lagat
Lydia Lagat 
KEN4:18.12
  
 
2
Vivian Kosgei
Vivian Kosgei ('98)
KEN4:18.14
  
 SB
3
Winnie Jemutai
Winnie Jemutai ('03)
KEN4:18.15
  
 SB
4
Belinda Chemutai
Belinda Chemutai 
UGA4:20.65
  
 SB
5
Daisilah Jerono
Daisilah Jerono ('02)
KEN4:23.25
  
 PB
6
Emmaculate Anyango
Emmaculate Anyango 
KEN4:24.91
  
 PB
7
Mary Ekiru
Mary Ekiru 
KEN4:25.71
  
 
8
Immaculate Chemutai
Immaculate Chemutai ('87)
UGA4:29.01
  
 PB
9
Winfredah Nzisa
Winfredah Nzisa ('97)
KEN4:32.82
  
 SB
Cynthia Kendi
Cynthia Kendi ('99)
KEN4:24.57 DQADR 2.2
  
 
K 5000 m    
29.4.

Finale A

Finale
29.4.
1
Beatrice Chepkoech
Beatrice Chepkoech ('91)
KEN15:16.7h
  
 SB
2
Judy Kiyeng
Judy Kiyeng ('93)
KEN15:17.3h
  
 PB
3
Naomi Mitei
Naomi Mitei ('94)
KEN15:18.2h
  
 SB
4
Belinda Chemutai
Belinda Chemutai 
UGA15:32.1h
  
 PB
5
Joyce Muthoni
Joyce Muthoni ('97)
KEN15:41.5h
  
 PB
6
Emmaculate Anyango
Emmaculate Anyango 
KEN15:45.7h
  
 PB
7
Margaret Wanjiru
Margaret Wanjiru 
KEN15:47.7h
  
 PB
8
Betty Chelangat
Betty Chelangat ('90)
KEN15:52.5h
  
 PB
9
Anjelina Nadai Lohalith
Anjelina Nadai Lohalith ('95)
SSD16:02.7h
  
NR PB
10
Frida Ndinda
Frida Ndinda 
KEN16:12.3h
  
 PB
11
Ednah Cherotich
Ednah Cherotich ('98)
KEN16:19.8h
  
 SB
12
Valentine Mateiko
Valentine Mateiko ('96)
KEN16:21.0h
  
 SB
13
Margaret Kipkemboi
Margaret Kipkemboi ('93)
KEN16:21.5h
  
 SB
14
Ann Nyaguthie
Ann Nyaguthie 
KEN16:23.5h
  
 PB
15
Caren Naliaka
Caren Naliaka ('03)
KEN16:33.2h
  
 PB
16
Jacinta Paul
Jacinta Paul 
KEN16:32.8h
  
 PB
17
Esther Akiru
Esther Akiru 
KEN16:34.3h
  
 PB
18
Emily Wairimu
Emily Wairimu 
KEN16:41.2h
  
 PB
19
Barbara Wanjiku
Barbara Wanjiku 
KEN16:44.1h
  
 PB
K 10000 m    
27.4.

Finale A

Finale
27.4.
1
Vicoty Chepngeno
Vicoty Chepngeno ('93)
KEN33:27.4h
  
 SB
2
Roselida Jepketer
Roselida Jepketer 
BRN33:34.7h
  
 PB
3
Antonina Kwambai
Antonina Kwambai ('92)
KEN34:02.3h
  
 SB
4
Mercy Tanui
Mercy Tanui ('02)
KEN35:16.6h
  
 SB
5
Grace Erain
Grace Erain ('95)
KEN36:56.2h
  
 PB
6
Mariam Waithera
Mariam Waithera ('96)
KEN37:22.3h
  
 SB
K 3000 m forh.    
27.4.

Finale A

Finale
27.4.
1
Leah Jeruto
Leah Jeruto 
KEN10:18.65
  
 SB
2
Jackline Cherono
Jackline Cherono ('98)
KEN11:06.76
  
 SB
3
Phenning Cheruto
Phenning Cheruto 
KEN11:39.04
  
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm    
29.4. Vind: +0.2

Finale A

Finale
29.4.Vind: +0.2
1
Nusra Rukia
Nusra Rukia ('01)
KEN14.23
  
 PB
Hannah Mwangi
Hannah Mwangi ('98)
KEN14.71 DQADR 2.2
  
 
K 400 m hæk    
28.4.

Finale A

Finale
28.4.
1
Diana Chebet
Diana Chebet ('94)
KEN1:00.67
  
 
2
Johnson Wanjiru
Johnson Wanjiru ('01)
KEN1:00.87
  
 PB
3
Jane Chege
Jane Chege ('96)
KEN1:00.95
  
 SB
4
Valentine Mokaya
Valentine Mokaya ('03)
KEN1:00.98
  
 PB
5
Gladys Ngure
Gladys Ngure ('95)
KEN1:02.65
  
 SB
6
Agnes Ngumbi
Agnes Ngumbi ('02)
KEN1:03.50
  
 
Hannah Mwangi
Hannah Mwangi ('98)
KEN58.12 DQADR 2.2
  
 
Indledende heats27.4.
Indledende 1
27.4.
27.4.
1
Jane Chege
Jane Chege ('96)
KEN1:01.64
  
 SB
2
Agnes Ngumbi
Agnes Ngumbi ('02)
KEN1:01.89
  
 SB
3
Johnson Wanjiru
Johnson Wanjiru ('01)
KEN1:01.93
  
 PB
4
Gladys Ngure
Gladys Ngure ('95)
KEN1:03.53
  
 SB
Indledende 2
27.4.
27.4.
1
Diana Chebet
Diana Chebet ('94)
KEN1:00.18
  
 SB
2
Valentine Mokaya
Valentine Mokaya ('03)
KEN1:02.05
  
 PB
Hannah Mwangi
Hannah Mwangi ('98)
KEN1:00.63 DQADR 2.2
  
 
K Højdespring    
27.4.

Finale A

Finale
27.4.
1
Faith Kipsang
Faith Kipsang ('01)
KEN1.70
  
 PB
K Længdespring    
27.4.

Finale A

Finale
27.4.
1
Maximilia Imali
Maximilia Imali ('96)
KEN5.91
  
 SB
1
Martha Nyambuto
Martha Nyambuto 
KEN5.60
  
 
2
Faith Kipsang
Faith Kipsang ('01)
KEN5.74
  
 SB
3
Martha Nyambuto
Martha Nyambuto 
KEN5.74
  
 PB
4
Zeddy Chesire
Zeddy Chesire ('03)
KEN5.70
  
 SB
5
Gloria Mulei
Gloria Mulei 
KEN5.59
  
 SB
6
Regina Mulatya
Regina Mulatya ('76)
KEN5.55
  
 SB
K Trespring     
29.4.

Finale A

Finale
29.4.
1
Faith Kipsang
Faith Kipsang ('01)
KEN12.44
  
 PB
2
Zeddy Chesire
Zeddy Chesire ('03)
KEN12.24
  
 PB
K Kuglestød 4.0 kg    
28.4.

Finale A

Finale
28.4.
1
Sarah Atieno
Sarah Atieno ('96)
KEN13.28
  
 
2
Minica Njau
Minica Njau 
KEN13.08
  
 PB
3
Linda Kageha
Linda Kageha ('02)
KEN12.64
  
 SB
4
Belinda Oburu
Belinda Oburu 
KEN12.34
  
 SB
K Diskoskast 1.0 kg    
27.4.

Finale A

Finale
27.4.
1
Roselyn Rakamba
Roselyn Rakamba ('90)
KEN49.24
  
 SB
2
Caroline Cherotich
Caroline Cherotich ('87)
KEN48.25
  
 SB
3
Mercy Chepkemoi
Mercy Chepkemoi ('99)
KEN42.99
  
 PB
4
Linda Kageha
Linda Kageha ('02)
KEN41.46
  
 
K Hammerkast 4.0 kg    
27.4.

Finale A

Finale
27.4.
1
Roselyn Rakamba
Roselyn Rakamba ('90)
KEN52.38
  
 
2
Lucy Omondi
Lucy Omondi ('87)
KEN49.98
  
 SB
3
Nancy Kanini
Nancy Kanini ('97)
KEN47.63
  
 PB
K 20 km kapgang    
28.4.

Finale A

Finale
28.4.
1
Emily Ngii
Emily Ngii ('86)
KEN1:37:34
  
 SB
2
Sylvia Kemboi
Sylvia Kemboi ('88)
KEN1:41:37
  
 SB
3
Assumpta Ikate
Assumpta Ikate 
KEN1:47:15
  
 PB
4
Naomi Chepkirui
Naomi Chepkirui ('96)
KEN1:49:53
  
 PB
5
Grace Njue
Grace Njue ('79)
KEN1:51:42
  
 SB
6
Caren Naliaka
Caren Naliaka ('03)
KEN1:53:23
  
 PB
7
Kosgei Susan
Kosgei Susan 
KEN1:54:18
  
 PB
8
Patricia Gichuki
Patricia Gichuki 
KEN1:54:39
  
 PB
K 4 x 100 m stafet    
29.4.

Finale A

Finale
29.4.
1
NPS 
NPS  
KEN46.43
  
 
K 4 x 400 m stafet    
29.4.

Finale A

Finale
29.4.
1
NPS 
NPS  
KEN3:35.01
  
 

Seneste resultater

17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten
22.11RandersInternt Freja Nålestævne
22.11AalborgAalborg Indoor I
19.11RandersStangspring med musik
18.11HelsingørNordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11AarhusCRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11RandersStangspring med musik
11.11KøbenhavnSpartas 125 års Jubilæumsløb
4.11SorøPhønix Open
4.11RandersRegionsfinale Vest
3.11RandersStangspring med musik
28.10SilkeborgKastestævne
28.10AalborgRegionsstævne Nordjylland
28.10ViborgVexa HLM Running - Sidste chance!
22.10KøbenhavnCRAFT Løbe Cup 1
13.10EsbjergKastedag Esbjerg
11.10HerlevSommerafslutningsstævne
11.10HelsingørAfslutning for børneholdene
7.10SæbySæby open - Diskoskast
7.10LyngbyAlt-muligt-kamp - Klubstævne
7.10RandersNåle- og Regionsstævne