M 100 m 13.5. Vind: +0.6 Finale A Finale | 13.5. | Vind: +0.6 | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Joshua Paige Joshua Paige ('01) | 01 | USA | 10.51 | |||||||||||||
2 | Joseph O'Brien Joseph O'Brien ('01) | 01 | USA | 10.52 | SB | ||||||||||||
3 | Dominic Cole Dominic Cole ('01) | 01 | TTO | 10.57 | |||||||||||||
4 | Myles Marshall Myles Marshall | 00 | USA | 10.58 | |||||||||||||
5 | Josiah Thompson Josiah Thompson | 00 | USA | 10.70 | SB | ||||||||||||
6 | Amiri Prescod Amiri Prescod ('03) | 03 | TTO | 10.79 | |||||||||||||
7 | Andrew Robinson Andrew Robinson ('01) | 01 | GBR | 10.90 | |||||||||||||
Indledende heats | 12.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 12.5. Vind: -0.4 | 12.5. | Vind: -0.4 | |||||||||||||||
1 | Cameron Attucks Cameron Attucks ('01) | 01 | USA | 10.51 | |||||||||||||
2 | Joseph O'Brien Joseph O'Brien ('01) | 01 | USA | 10.57 | SB | ||||||||||||
3 | Aaron Hackett Aaron Hackett | USA | 10.94 | ||||||||||||||
Indledende 2 12.5. Vind: +0.7 | 12.5. | Vind: +0.7 | |||||||||||||||
1 | Dominic Cole Dominic Cole ('01) | 01 | TTO | 10.60 | |||||||||||||
2 | Amiri Prescod Amiri Prescod ('03) | 03 | TTO | 10.65 | PB | ||||||||||||
3 | Josiah Thompson Josiah Thompson | 00 | USA | 10.79 | SB | ||||||||||||
4 | Christopher Pitt Christopher Pitt | USA | 10.90 | SB | |||||||||||||
Indledende 3 12.5. Vind: +1.0 | 12.5. | Vind: +1.0 | |||||||||||||||
1 | Joshua Paige Joshua Paige ('01) | 01 | USA | 10.48 | SB | ||||||||||||
2 | Myles Marshall Myles Marshall | 00 | USA | 10.52 | |||||||||||||
3 | Andrew Robinson Andrew Robinson ('01) | 01 | GBR | 10.76 | SB | ||||||||||||
4 | Zach Debelak Zach Debelak | USA | 11.10 | PB | |||||||||||||
M 200 m 13.5. Vind: +0.2 Finale A Finale | 13.5. | Vind: +0.2 | |||||||||||||||
1 | Joshua Paige Joshua Paige ('01) | 01 | USA | 20.85 | PB | ||||||||||||
2 | Michael Stanley Michael Stanley | USA | 21.01 | PB | |||||||||||||
3 | Joseph O'Brien Joseph O'Brien ('01) | 01 | USA | 21.16 | |||||||||||||
4 | Dominic Cole Dominic Cole ('01) | 01 | TTO | 21.49 | |||||||||||||
5 | Julian Wright Julian Wright | 00 | USA | 21.57 | PB | ||||||||||||
6 | Sean Beam Sean Beam | USA | 22.10 | ||||||||||||||
7 | Amiri Prescod Amiri Prescod ('03) | 03 | TTO | 22.16 | |||||||||||||
8 | Aaron Hackett Aaron Hackett | USA | 22.20 | ||||||||||||||
Indledende heats | 12.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 12.5. Vind: -0.4 | 12.5. | Vind: -0.4 | |||||||||||||||
1 | Joseph O'Brien Joseph O'Brien ('01) | 01 | USA | 21.11 | |||||||||||||
2 | Amiri Prescod Amiri Prescod ('03) | 03 | TTO | 21.39 | PB | ||||||||||||
3 | Sean Beam Sean Beam | USA | 22.00 | PB | |||||||||||||
Indledende 2 12.5. Vind: +1.0 | 12.5. | Vind: +1.0 | |||||||||||||||
1 | Dominic Cole Dominic Cole ('01) | 01 | TTO | 21.38 | |||||||||||||
2 | Julian Wright Julian Wright | 00 | USA | 21.75 | SB | ||||||||||||
3 | Mick Clines Mick Clines | USA | 22.40 | PB | |||||||||||||
Indledende 3 12.5. Vind: -2.3 | 12.5. | Vind: -2.3 | |||||||||||||||
1 | Joshua Paige Joshua Paige ('01) | 01 | USA | 21.05 | |||||||||||||
2 | Michael Stanley Michael Stanley | USA | 21.24 | PB | |||||||||||||
3 | Aaron Hackett Aaron Hackett | USA | 22.07 | ||||||||||||||
M 400 m 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Michael Stanley Michael Stanley | USA | 46.98 | SB | |||||||||||||
2 | Mekhi Stone Mekhi Stone | USA | 47.01 | PB | |||||||||||||
3 | Jadon Johnson Jadon Johnson | USA | 48.17 | SB | |||||||||||||
4 | Jakob Kunzer Jakob Kunzer | CAY | 48.27 | PB | |||||||||||||
5 | Zachariah Murray Zachariah Murray ('01) | 01 | USA | 48.30 | SB | ||||||||||||
6 | Anish Rajamnickam Anish Rajamnickam | USA | 48.42 | ||||||||||||||
7 | Zac Stanley Zac Stanley | USA | 48.60 | ||||||||||||||
Jarel Terry Jarel Terry ('01) | 01 | USA | DNF | ||||||||||||||
Indledende heats | 12.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 12.5. | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Anish Rajamnickam Anish Rajamnickam | USA | 48.37 | ||||||||||||||
2 | Jadon Johnson Jadon Johnson | USA | 48.41 | ||||||||||||||
3 | Jakob Kunzer Jakob Kunzer | CAY | 48.50 | PB | |||||||||||||
4 | Sean Beam Sean Beam | USA | 48.83 | SB | |||||||||||||
5 | Ronan O'Neill Ronan O'Neill | USA | 49.95 | ||||||||||||||
Indledende 2 12.5. | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Mekhi Stone Mekhi Stone | USA | 47.07 | PB | |||||||||||||
2 | Jarel Terry Jarel Terry ('01) | 01 | USA | 47.59 | SB | ||||||||||||
3 | Zac Stanley Zac Stanley | USA | 48.41 | SB | |||||||||||||
4 | Jabril El-Amin Jabril El-Amin | USA | 48.81 | PB | |||||||||||||
5 | Luke Rakowitz Luke Rakowitz | USA | 49.40 | ||||||||||||||
Indledende 3 12.5. | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Michael Stanley Michael Stanley | USA | 47.82 | ||||||||||||||
2 | Zachariah Murray Zachariah Murray ('01) | 01 | USA | 48.78 | SB | ||||||||||||
3 | James Milgie James Milgie | USA | 49.06 | ||||||||||||||
4 | Brett Lehman Brett Lehman | USA | 49.18 | ||||||||||||||
M 800 m 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Sean Dolan Sean Dolan ('01) | 01 | USA | 1:50.60 | |||||||||||||
2 | Mahamed Sharif Mahamed Sharif ('01) | 01 | USA | 1:51.21 | |||||||||||||
3 | Abel-Rudisha Teffra Abel-Rudisha Teffra | USA | 1:51.33 | ||||||||||||||
4 | Damian Rodriguez Damian Rodriguez | USA | 1:51.51 | ||||||||||||||
5 | Theo Woods Theo Woods | 00 | FRA | 1:51.79 | |||||||||||||
6 | Matt Rizzo Matt Rizzo | USA | 1:52.17 | ||||||||||||||
7 | Joshua Lewin Joshua Lewin | USA | 1:53.21 | ||||||||||||||
Indledende heats | 12.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 12.5. | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Stephen Sutton Stephen Sutton | USA | 1:51.25 | SB | |||||||||||||
2 | Mahamed Sharif Mahamed Sharif ('01) | 01 | USA | 1:51.34 | |||||||||||||
3 | Miller Anderson Miller Anderson ('01) | 01 | USA | 1:51.51 | |||||||||||||
4 | Nick Medeiros Nick Medeiros | USA | 1:54.05 | ||||||||||||||
5 | Joshua Peron Joshua Peron | USA | 1:55.47 | ||||||||||||||
Indledende 2 12.5. | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Matt Rizzo Matt Rizzo | USA | 1:49.12 | SB | |||||||||||||
2 | Abel-Rudisha Teffra Abel-Rudisha Teffra | USA | 1:49.27 | SB | |||||||||||||
3 | Theo Woods Theo Woods | 00 | FRA | 1:49.53 | |||||||||||||
4 | Joshua Lewin Joshua Lewin | USA | 1:50.15 | ||||||||||||||
5 | Joe Knanishu Joe Knanishu | USA | 1:54.10 | SB | |||||||||||||
Indledende 3 12.5. | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Sean Dolan Sean Dolan ('01) | 01 | USA | 1:51.75 | |||||||||||||
2 | Damian Rodriguez Damian Rodriguez | USA | 1:52.05 | ||||||||||||||
3 | Liam Dennis Liam Dennis | USA | 1:52.47 | SB | |||||||||||||
4 | Tim Dolan Tim Dolan | USA | 1:52.47 | ||||||||||||||
5 | Trevor Potts Trevor Potts | 00 | USA | 1:53.23 | |||||||||||||
M 1500 m 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Sean Donoghue Sean Donoghue ('02) | 02 | IRL | 3:44.90 | |||||||||||||
2 | Simon Bedard Simon Bedard ('97) | 97 | FRA | 3:45.02 | SB | ||||||||||||
3 | Matthew Payamps Matthew Payamps ('01) | 01 | USA | 3:45.06 | |||||||||||||
4 | Camden Gilmore Camden Gilmore | USA | 3:45.46 | ||||||||||||||
5 | Devon Comber Devon Comber | USA | 3:46.55 | PB | |||||||||||||
6 | Zane Powell Zane Powell ('03) | 03 | NZL | 3:46.78 | |||||||||||||
7 | Shane Knanishu Shane Knanishu | USA | 3:47.14 | ||||||||||||||
8 | Charlie O'Donovan Charlie O'Donovan ('99) | 99 | IRL | 3:48.51 | |||||||||||||
9 | Benjamin Seiple Benjamin Seiple | 00 | USA | 3:51.87 | |||||||||||||
10 | Samuel Geisler Samuel Geisler | USA | 3:52.82 | ||||||||||||||
11 | Henry Myers Henry Myers | USA | 3:53.44 | ||||||||||||||
12 | Will Garey Will Garey | USA | 3:56.54 | PB | |||||||||||||
13 | Jackson Triplett Jackson Triplett | USA | 3:57.11 | PB | |||||||||||||
M 5000 m 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Liam Murphy Liam Murphy ('02) | 02 | USA | 13:43.32 | PB | ||||||||||||
2 | Josh Phillips Josh Phillips ('99) | 99 | AUS | 13:44.93 | PB | ||||||||||||
3 | Haftu Strintzos Haftu Strintzos ('99) | 99 | AUS | 13:45.70 | PB | ||||||||||||
4 | Simon Bedard Simon Bedard ('97) | 97 | FRA | 13:46.09 | |||||||||||||
5 | Barry Keane Barry Keane ('97) | 97 | IRL | 13:47.05 | |||||||||||||
6 | Marcelo Rocha Marcelo Rocha | USA | 13:50.50 | ||||||||||||||
7 | William Zegarski William Zegarski ('04) | 04 | USA | 13:51.48 | |||||||||||||
8 | James Maniscalco James Maniscalco | 00 | USA | 14:01.67 | |||||||||||||
9 | Alec Sauter Alec Sauter | USA | 14:31.96 | ||||||||||||||
10 | Ryan Cutter Ryan Cutter ('99) | 99 | USA | 14:34.00 | |||||||||||||
11 | Dominic Bruce Dominic Bruce | USA | 14:48.43 | ||||||||||||||
William Minnette William Minnette | USA | DNF | |||||||||||||||
M 10000 m 11.5. Finale A Finale | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Barry Keane Barry Keane ('97) | 97 | IRL | 29:10.62 | |||||||||||||
2 | Abdel Laadjel Abdel Laadjel ('03) | 03 | IRL | 29:12.50 | PB | ||||||||||||
3 | David McGlynn David McGlynn ('99) | 99 | IRL | 29:34.00 | |||||||||||||
4 | William Minnette William Minnette | USA | 29:40.13 | ||||||||||||||
5 | Jack McMahon Jack McMahon | USA | 29:43.86 | ||||||||||||||
6 | Rusty Kujdych Rusty Kujdych ('99) | 99 | USA | 29:51.19 | PB | ||||||||||||
7 | Shane Coffey Shane Coffey ('01) | 01 | IRL | 30:03.32 | |||||||||||||
8 | Colton Walker Colton Walker ('05) | 05 | USA | 30:06.96 | PB | ||||||||||||
9 | Will Merritt Will Merritt ('99) | 99 | USA | 30:16.82 | |||||||||||||
10 | Tommy Elwood Tommy Elwood | USA | 30:19.04 | PB | |||||||||||||
11 | Nick Doud Nick Doud | USA | 30:37.57 | ||||||||||||||
12 | Jack Fredian Jack Fredian ('99) | 99 | USA | 30:48.93 | SB | ||||||||||||
13 | Kabir Chavan Kabir Chavan | USA | 31:14.76 | ||||||||||||||
14 | Grady Satterfield Grady Satterfield | USA | 31:36.72 | PB | |||||||||||||
M 3000 m forh. 12.5. Finale A Finale | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Parker Stokes Parker Stokes | 00 | USA | 8:42.20 | |||||||||||||
2 | Matthew Forrester Matthew Forrester ('01) | 01 | RSA | 8:49.49 | PB | ||||||||||||
3 | Trevor Nolan Trevor Nolan | USA | 8:52.30 | PB | |||||||||||||
4 | Jantz Tostenson Jantz Tostenson | USA | 8:52.91 | SB | |||||||||||||
5 | Dan Weizeorick Dan Weizeorick ('02) | 02 | USA | 8:53.32 | PB | ||||||||||||
6 | Kevin Cawley Kevin Cawley ('01) | 01 | USA | 8:54.53 | |||||||||||||
7 | Christopher Lepore Christopher Lepore | USA | 8:58.04 | ||||||||||||||
8 | Evan Addison Evan Addison | 00 | USA | 9:00.71 | |||||||||||||
9 | Willy Previdi Willy Previdi | USA | 9:24.58 | SB | |||||||||||||
M 110 m hæk 13.5. Vind: 0.0 Finale A Finale | 13.5. | Vind: 0.0 | |||||||||||||||
1 | Darius Brown Darius Brown ('02) | 02 | USA | 13.65 | |||||||||||||
2 | Terrel Williams Terrel Williams ('02) | 02 | USA | 13.79 | |||||||||||||
3 | William Watson William Watson | USA | 14.76 | SB | |||||||||||||
M 400 m hæk 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Wellington Ventura Wellington Ventura | 00 | DOM | 50.10 | PB | ||||||||||||
2 | Darius Brown Darius Brown ('02) | 02 | USA | 51.61 | |||||||||||||
3 | Mitchell Van Vooren Mitchell Van Vooren ('01) | 01 | USA | 52.14 | PB | ||||||||||||
4 | Nicholas Mollica Nicholas Mollica ('01) | 01 | USA | 52.73 | SB | ||||||||||||
5 | Grant Fuller Grant Fuller | USA | 54.15 | =SB | |||||||||||||
6 | Michael Costonis Michael Costonis | USA | 54.82 | SB | |||||||||||||
Indledende heats | 12.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 12.5. | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Darius Brown Darius Brown ('02) | 02 | USA | 51.10 | PB | ||||||||||||
2 | Mitchell Van Vooren Mitchell Van Vooren ('01) | 01 | USA | 52.22 | PB | ||||||||||||
3 | William Watson William Watson | USA | 54.92 | SB | |||||||||||||
Indledende 2 12.5. | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Wellington Ventura Wellington Ventura | 00 | DOM | 50.69 | |||||||||||||
2 | Nicholas Mollica Nicholas Mollica ('01) | 01 | USA | 53.32 | SB | ||||||||||||
3 | Grant Fuller Grant Fuller | USA | 54.15 | SB | |||||||||||||
M Højdespring 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Kasey Savage Kasey Savage ('01) | 01 | USA | 2.08 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Drew Herman Drew Herman | USA | 2.05 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Harry Baker Harry Baker ('99) | 99 | GBR | 1.92 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Stangspring 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Travis Snyder Travis Snyder ('01) | 01 | USA | 5.41 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Patrick Oatman Patrick Oatman | USA | 4.82 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Adam Schommer Adam Schommer | USA | 4.67 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Simon Werven Simon Werven | 00 | USA | 3.92 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Nicholas Pronovost Nicholas Pronovost | USA | 3.92 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Længdespring 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Marc Morrison Marc Morrison ('03) | 03 | USA | 7.64 | w | +2.6 | |||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Richmond Kwaateng Richmond Kwaateng ('02) | 02 | USA | 7.17 | +0.8 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Kasey Savage Kasey Savage ('01) | 01 | USA | 7.10 | +0.4 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Christopher Pitt Christopher Pitt | USA | 7.04 | 0.0 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Trespring 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Malik Cunningham Malik Cunningham ('99) | 99 | JAM | 15.87 | 0.0 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Kasey Savage Kasey Savage ('01) | 01 | USA | 14.87 | 0.0 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Joron Harrell Joron Harrell | USA | 14.77 | -0.3 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Marc Morrison Marc Morrison ('03) | 03 | USA | 13.86 | 0.0 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Matt Brady Matt Brady | USA | 16.27 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Jack Foster Jack Foster | USA | 16.15 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Clayton Kamp Clayton Kamp | USA | 15.74 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Travis Roux Travis Roux ('03) | 03 | USA | 50.99 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Jack Foster Jack Foster | USA | 48.44 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Tristan Bolinsky Tristan Bolinsky ('02) | 02 | USA | 48.25 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg 11.5. Finale A Finale | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Alex Bernstein Alex Bernstein ('02) | 02 | GBR | 64.78 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Ben Litwin Ben Litwin | USA | 58.39 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Colin Winkler Colin Winkler | USA | 72.35 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Connor Hayford Connor Hayford | USA | 64.54 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Tanner Jameson Tanner Jameson | USA | 64.18 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Nickolas Coffey Nickolas Coffey ('02) | 02 | USA | 63.52 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Andrew Grinnell Andrew Grinnell ('02) | 02 | USA | 60.88 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Gabriel Fountain Gabriel Fountain | USA | 60.57 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Tikamp 12.5. Finale A Finale | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Simon Werven Simon Werven | 00 | USA | 6898 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Jack Elder Jack Elder | USA | 6788 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Gus Kasun Gus Kasun ('03) | 03 | USA | 6703 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Connecticut Connecticut | USA | 3:10.65 | ||||||||||||||
Anish Rajamnickam, Mahamed Sharif, Mekhi Stone, Wellington Ventura | |||||||||||||||||
2 | DePaul DePaul | USA | 3:11.02 | ||||||||||||||
Jadon Johnson, Darius Brown, Grant Fuller, Michael Stanley | |||||||||||||||||
3 | Villanova Villanova | USA | 3:12.15 | ||||||||||||||
Nicholas Mollica, James Milgie, Ronan O'Neill, Jakob Kunzer | |||||||||||||||||
4 | Georgetown Georgetown | USA | 3:12.50 | ||||||||||||||
Jabril El-Amin, Joshua Peron, Joshua Paige, Nick Medeiros | |||||||||||||||||
K 100 m 13.5. Vind: +0.9 Finale A Finale | 13.5. | Vind: +0.9 | |||||||||||||||
1 | Brooklyn Chestnut Brooklyn Chestnut ('01) | 01 | USA | 11.81 | |||||||||||||
2 | Jetta Mays Jetta Mays | USA | 11.82 | ||||||||||||||
3 | Tori Carroll Tori Carroll | USA | 11.91 | ||||||||||||||
4 | Brianna Davis Brianna Davis ('02) | 02 | USA | 12.09 | |||||||||||||
5 | Jane Livingston Jane Livingston ('01) | 01 | USA | 12.11 | |||||||||||||
6 | Mia Dansby Mia Dansby ('04) | 04 | USA | 12.16 | |||||||||||||
7 | Danielle Phillip Danielle Phillip ('03) | 03 | USA | 12.17 | |||||||||||||
8 | Delicia Bent Delicia Bent | USA | 12.21 | ||||||||||||||
Indledende heats | 12.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 12.5. Vind: +2.1 | 12.5. | Vind: +2.1 | |||||||||||||||
1 | Jetta Mays Jetta Mays | USA | 11.73 | w | |||||||||||||
2 | Danielle Phillip Danielle Phillip ('03) | 03 | USA | 12.03 | w | ||||||||||||
3 | Delicia Bent Delicia Bent | USA | 12.19 | w | |||||||||||||
Indledende 2 12.5. Vind: +1.0 | 12.5. | Vind: +1.0 | |||||||||||||||
1 | Brooklyn Chestnut Brooklyn Chestnut ('01) | 01 | USA | 11.80 | PB | ||||||||||||
2 | Jane Livingston Jane Livingston ('01) | 01 | USA | 11.96 | PB | ||||||||||||
3 | Mia Dansby Mia Dansby ('04) | 04 | USA | 11.99 | |||||||||||||
4 | Cassie Lemus-Sodji Cassie Lemus-Sodji | USA | 12.25 | ||||||||||||||
5 | Alaina Sullivan Alaina Sullivan | USA | 12.26 | SB | |||||||||||||
6 | Rebecca Ochan Rebecca Ochan ('02) | 02 | USA | 12.28 | PB | ||||||||||||
Indledende 3 12.5. Vind: +0.6 | 12.5. | Vind: +0.6 | |||||||||||||||
1 | Tori Carroll Tori Carroll | USA | 11.70 | ||||||||||||||
2 | Brianna Davis Brianna Davis ('02) | 02 | USA | 11.90 | |||||||||||||
3 | Jaia James Jaia James | USA | 12.19 | SB | |||||||||||||
4 | Tea Siehou Tea Siehou ('02) | 02 | FRA | 12.28 | |||||||||||||
K 200 m 13.5. Vind: +1.5 Finale A Finale | 13.5. | Vind: +1.5 | |||||||||||||||
1 | Tatyana McKenzie Tatyana McKenzie ('99) | 99 | JAM | 24.01 | |||||||||||||
2 | Jetta Mays Jetta Mays | USA | 24.10 | ||||||||||||||
3 | Isabella Hilditch Isabella Hilditch ('99) | 99 | GBR | 24.35 | |||||||||||||
4 | Brooklyn Chestnut Brooklyn Chestnut ('01) | 01 | USA | 24.38 | |||||||||||||
5 | Jadah Fitzgerald Jadah Fitzgerald | USA | 24.53 | ||||||||||||||
6 | Maya Drayton Maya Drayton | USA | 24.62 | ||||||||||||||
7 | Mia Dansby Mia Dansby ('04) | 04 | USA | 24.81 | |||||||||||||
8 | Chinenye Onourah Chinenye Onourah | USA | 25.00 | ||||||||||||||
Indledende heats | 12.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 12.5. Vind: -0.8 | 12.5. | Vind: -0.8 | |||||||||||||||
1 | Isabella Hilditch Isabella Hilditch ('99) | 99 | GBR | 24.38 | |||||||||||||
2 | Myonica Jackson Myonica Jackson ('04) | 04 | USA | 24.83 | PB | ||||||||||||
3 | Ta'Jae Jackson Ta'Jae Jackson | USA | 24.95 | ||||||||||||||
Indledende 2 12.5. Vind: -0.3 | 12.5. | Vind: -0.3 | |||||||||||||||
1 | Jetta Mays Jetta Mays | USA | 24.15 | ||||||||||||||
2 | Chinenye Onourah Chinenye Onourah | USA | 24.42 | PB | |||||||||||||
3 | Rebecca Ochan Rebecca Ochan ('02) | 02 | USA | 24.80 | SB | ||||||||||||
Indledende 3 12.5. Vind: -1.1 | 12.5. | Vind: -1.1 | |||||||||||||||
1 | Tatyana McKenzie Tatyana McKenzie ('99) | 99 | JAM | 24.14 | |||||||||||||
2 | Maya Drayton Maya Drayton | USA | 24.46 | SB | |||||||||||||
3 | Alaina Sullivan Alaina Sullivan | USA | 24.96 | PB | |||||||||||||
Indledende 4 12.5. Vind: -0.5 | 12.5. | Vind: -0.5 | |||||||||||||||
1 | Brooklyn Chestnut Brooklyn Chestnut ('01) | 01 | USA | 24.29 | PB | ||||||||||||
2 | Jadah Fitzgerald Jadah Fitzgerald | USA | 24.44 | SB | |||||||||||||
3 | Mia Dansby Mia Dansby ('04) | 04 | USA | 24.67 | SB | ||||||||||||
4 | Nora Haugen Nora Haugen ('03) | 03 | NOR | 25.10 | |||||||||||||
K 400 m 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Chinenye Onourah Chinenye Onourah | USA | 54.24 | PB | |||||||||||||
2 | Tatyana McKenzie Tatyana McKenzie ('99) | 99 | JAM | 54.37 | PB | ||||||||||||
3 | Daylee Braden Daylee Braden ('03) | 03 | USA | 55.24 | PB | ||||||||||||
4 | Maya Drayton Maya Drayton | USA | 55.51 | SB | |||||||||||||
5 | Jade Pope Jade Pope | USA | 55.54 | ||||||||||||||
6 | Nora Haugen Nora Haugen ('03) | 03 | NOR | 56.31 | |||||||||||||
7 | Raquel Rosa Raquel Rosa | USA | 56.36 | ||||||||||||||
8 | Ta'Jae Jackson Ta'Jae Jackson | USA | 57.20 | ||||||||||||||
Indledende heats | 12.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 12.5. | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Daylee Braden Daylee Braden ('03) | 03 | USA | 55.80 | PB | ||||||||||||
2 | Nora Haugen Nora Haugen ('03) | 03 | NOR | 56.09 | |||||||||||||
3 | Raquel Rosa Raquel Rosa | USA | 56.12 | ||||||||||||||
4 | Kayliah Motes Kayliah Motes | USA | 57.29 | ||||||||||||||
Indledende 2 12.5. | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Chinenye Onourah Chinenye Onourah | USA | 54.79 | ||||||||||||||
2 | Ta'Jae Jackson Ta'Jae Jackson | USA | 56.17 | PB | |||||||||||||
3 | Jalah Cooper Jalah Cooper | USA | 56.52 | ||||||||||||||
4 | Myonica Jackson Myonica Jackson ('04) | 04 | USA | 56.83 | PB | ||||||||||||
5 | Reagan Kelly Reagan Kelly | USA | 57.93 | PB | |||||||||||||
Indledende 3 12.5. | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Tatyana McKenzie Tatyana McKenzie ('99) | 99 | JAM | 55.99 | |||||||||||||
2 | KC Ashiogwu KC Ashiogwu | USA | 57.50 | ||||||||||||||
3 | Niamh Gowing Niamh Gowing ('99) | 99 | IRL | 57.55 | |||||||||||||
4 | Jadah Fitzgerald Jadah Fitzgerald | USA | 57.88 | ||||||||||||||
5 | Blessing Assoumany Blessing Assoumany | USA | 58.73 | ||||||||||||||
Indledende 4 12.5. | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Maya Drayton Maya Drayton | USA | 56.25 | ||||||||||||||
2 | Jade Pope Jade Pope | USA | 56.27 | ||||||||||||||
3 | Maia Mays Maia Mays | USA | 57.42 | ||||||||||||||
4 | Nadja Moll Nadja Moll ('03) | 03 | GER | 58.94 | |||||||||||||
K 800 m 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Melissa Riggins Melissa Riggins ('02) | 02 | USA | 2:05.27 | |||||||||||||
2 | Micah Trusty Micah Trusty ('04) | 04 | USA | 2:05.71 | PB | ||||||||||||
3 | Kimberley May Kimberley May ('03) | 03 | NZL | 2:05.77 | |||||||||||||
4 | Claire Sievern Claire Sievern | USA | 2:05.84 | PB | |||||||||||||
5 | Madison Martinez Madison Martinez | 00 | USA | 2:05.88 | |||||||||||||
6 | Halle Atkinson Halle Atkinson | USA | 2:07.93 | ||||||||||||||
7 | Sami Corman Sami Corman | 00 | USA | 2:08.99 | |||||||||||||
8 | Alex Stasichin Alex Stasichin ('03) | 03 | USA | 2:12.90 | |||||||||||||
Indledende heats | 12.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 12.5. | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Melissa Riggins Melissa Riggins ('02) | 02 | USA | 2:05.55 | |||||||||||||
2 | Sami Corman Sami Corman | 00 | USA | 2:05.84 | PB | ||||||||||||
3 | Claire Sievern Claire Sievern | USA | 2:06.24 | PB | |||||||||||||
4 | Alexa Havon Alexa Havon | USA | 2:11.97 | PB | |||||||||||||
5 | Emily Noone Emily Noone | USA | 2:12.10 | ||||||||||||||
6 | Megan Perrotta Megan Perrotta | USA | 2:12.44 | PB | |||||||||||||
Indledende 2 12.5. | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Kimberley May Kimberley May ('03) | 03 | NZL | 2:05.65 | |||||||||||||
2 | Alex Stasichin Alex Stasichin ('03) | 03 | USA | 2:08.18 | PB | ||||||||||||
3 | Maya Dorer Maya Dorer ('03) | 03 | USA | 2:08.90 | |||||||||||||
4 | Elise O'Leary Elise O'Leary | USA | 2:13.07 | ||||||||||||||
5 | Nia Holden Nia Holden | USA | 2:13.49 | ||||||||||||||
Indledende 3 12.5. | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Madison Martinez Madison Martinez | 00 | USA | 2:06.32 | |||||||||||||
2 | Micah Trusty Micah Trusty ('04) | 04 | USA | 2:06.54 | |||||||||||||
3 | Halle Atkinson Halle Atkinson | USA | 2:07.74 | PB | |||||||||||||
4 | Angeline Caamano Angeline Caamano ('03) | 03 | USA | 2:11.69 | PB | ||||||||||||
5 | Parker Hopkins Parker Hopkins ('01) | 01 | CAN | 2:13.74 | |||||||||||||
6 | Morgan Walsh Morgan Walsh | USA | 2:13.98 | ||||||||||||||
K 1500 m 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Shannon Flockhart Shannon Flockhart ('02) | 02 | GBR | 4:14.46 | SB | ||||||||||||
2 | Chloe Gonzalez Chloe Gonzalez ('02) | 02 | USA | 4:16.89 | |||||||||||||
3 | Chloe Thomas Chloe Thomas ('03) | 03 | CAN | 4:17.45 | PB | ||||||||||||
4 | Grace Jensen Grace Jensen | USA | 4:17.95 | SB | |||||||||||||
5 | Andrea Claeson Andrea Claeson ('98) | 98 | SWE | 4:19.09 | |||||||||||||
6 | Jenna Zydanowicz Jenna Zydanowicz ('02) | 02 | USA | 4:23.21 | |||||||||||||
7 | Megan Dieball Megan Dieball | USA | 4:24.37 | PB | |||||||||||||
8 | Tessa Hunt Tessa Hunt | 00 | NZL | 4:27.75 | PB | ||||||||||||
9 | Nina Amicon Nina Amicon | USA | 4:28.15 | PB | |||||||||||||
10 | Madison Relyea Madison Relyea | USA | 4:30.63 | PB | |||||||||||||
11 | Alex O'Neill Alex O'Neill | 00 | IRL | 4:35.23 | |||||||||||||
Indledende heats | 12.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 12.5. | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Shannon Flockhart Shannon Flockhart ('02) | 02 | GBR | 4:25.86 | SB | ||||||||||||
2 | Chloe Thomas Chloe Thomas ('03) | 03 | CAN | 4:26.20 | |||||||||||||
3 | Grace Jensen Grace Jensen | USA | 4:26.90 | ||||||||||||||
4 | Alex O'Neill Alex O'Neill | 00 | IRL | 4:27.47 | PB | ||||||||||||
5 | Tessa Hunt Tessa Hunt | 00 | NZL | 4:29.52 | |||||||||||||
6 | Madison Relyea Madison Relyea | USA | 4:32.99 | PB | |||||||||||||
7 | Claire Cushing Claire Cushing | USA | 4:33.30 | PB | |||||||||||||
8 | Emily Robinson Emily Robinson | USA | 4:33.93 | SB | |||||||||||||
9 | Claire Kelly Claire Kelly | USA | 4:38.66 | PB | |||||||||||||
10 | Markovina Ana Markovina Ana | USA | 4:39.91 | SB | |||||||||||||
Indledende 2 12.5. | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Andrea Claeson Andrea Claeson ('98) | 98 | SWE | 4:27.40 | |||||||||||||
2 | Chloe Gonzalez Chloe Gonzalez ('02) | 02 | USA | 4:27.59 | |||||||||||||
3 | Jenna Zydanowicz Jenna Zydanowicz ('02) | 02 | USA | 4:29.10 | |||||||||||||
4 | Megan Dieball Megan Dieball | USA | 4:30.12 | ||||||||||||||
5 | Nina Amicon Nina Amicon | USA | 4:32.80 | ||||||||||||||
6 | Mary Hennelly Mary Hennelly ('02) | 02 | USA | 4:37.10 | SB | ||||||||||||
7 | Danielle Adams Danielle Adams | USA | 4:39.20 | ||||||||||||||
K 5000 m 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Chloe Scrimgeour Chloe Scrimgeour ('03) | 03 | USA | 15:50.62 | |||||||||||||
2 | Maggie Donahue Maggie Donahue ('01) | 01 | USA | 15:51.72 | PB | ||||||||||||
3 | Jane Buckley Jane Buckley ('03) | 03 | IRL | 15:55.10 | |||||||||||||
4 | Mia Beckham Mia Beckham | USA | 16:11.73 | ||||||||||||||
5 | Sadie Sigfstead Sadie Sigfstead ('03) | 03 | CAN | 16:26.26 | |||||||||||||
6 | Olivia Borowiak Olivia Borowiak | USA | 16:43.17 | ||||||||||||||
7 | Pippa Nuttall Pippa Nuttall | USA | 17:03.70 | ||||||||||||||
8 | Elsa Rusthoven Elsa Rusthoven | USA | 17:19.68 | ||||||||||||||
9 | Claire Cushing Claire Cushing | USA | 17:29.09 | ||||||||||||||
K 10000 m 11.5. Finale A Finale | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Sadie Sigfstead Sadie Sigfstead ('03) | 03 | CAN | 34:42.83 | |||||||||||||
2 | Ariana Gardizy Ariana Gardizy | 00 | USA | 34:46.44 | |||||||||||||
3 | Laure Bertrand Laure Bertrand ('02) | 02 | FRA | 34:57.53 | |||||||||||||
4 | Orla O'Connor Orla O'Connor | 00 | IRL | 35:14.49 | |||||||||||||
5 | Abby Olson Abby Olson | USA | 35:58.86 | ||||||||||||||
6 | Randi Burr Randi Burr | USA | 36:33.39 | SB | |||||||||||||
7 | Caroline Towle Caroline Towle | USA | 36:45.97 | SB | |||||||||||||
8 | Caroline Webb Caroline Webb | USA | 36:54.32 | ||||||||||||||
9 | Niamh O'Mahony Niamh O'Mahony | USA | 37:10.68 | PB | |||||||||||||
10 | Kate Tavella Kate Tavella | USA | 37:18.82 | PB | |||||||||||||
K 3000 m forh. 12.5. Finale A Finale | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Angelina Ellis Angelina Ellis ('98) | 98 | USA | 9:54.10 | |||||||||||||
2 | Lydia Olivere Lydia Olivere | 00 | USA | 9:54.20 | SB | ||||||||||||
3 | Anna Mark HelwighAnna Mark Helwigh | 00 | DEN | 10:03.91 | |||||||||||||
4 | Kate Jochims Kate Jochims ('01) | 01 | USA | 10:46.00 | |||||||||||||
5 | Anna Penzkover Anna Penzkover | 00 | USA | 11:18.82 | |||||||||||||
6 | Grace Zdankiewicz Grace Zdankiewicz | USA | 11:30.33 | PB | |||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm 13.5. Vind: +0.9 Finale A Finale | 13.5. | Vind: +0.9 | |||||||||||||||
1 | Jailya Ash Jailya Ash | USA | 13.58 | ||||||||||||||
2 | Jane Livingston Jane Livingston ('01) | 01 | USA | 13.58 | |||||||||||||
3 | Isabella Hilditch Isabella Hilditch ('99) | 99 | GBR | 13.84 | |||||||||||||
4 | Amberly Valeriano Amberly Valeriano | USA | 14.14 | ||||||||||||||
5 | Felicia Quainoo Felicia Quainoo ('02) | 02 | USA | 14.57 | |||||||||||||
Nicole Borowiec Nicole Borowiec | USA | DQ | |||||||||||||||
Indledende heats | 12.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 12.5. Vind: +0.9 | 12.5. | Vind: +0.9 | |||||||||||||||
1 | Jailya Ash Jailya Ash | USA | 13.57 | PB | |||||||||||||
2 | Amberly Valeriano Amberly Valeriano | USA | 14.06 | ||||||||||||||
3 | Felicia Quainoo Felicia Quainoo ('02) | 02 | USA | 14.34 | SB | ||||||||||||
4 | Nicole Borowiec Nicole Borowiec | USA | 14.40 | PB | |||||||||||||
5 | Jada Thomas Jada Thomas ('99) | 99 | JAM | 14.52 | SB | ||||||||||||
Indledende 2 12.5. Vind: -1.2 | 12.5. | Vind: -1.2 | |||||||||||||||
1 | Jane Livingston Jane Livingston ('01) | 01 | USA | 13.54 | SB | ||||||||||||
2 | Isabella Hilditch Isabella Hilditch ('99) | 99 | GBR | 13.86 | |||||||||||||
K 400 m hæk 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Gabrielle Davis Gabrielle Davis ('03) | 03 | USA | 1:00.63 | SB | ||||||||||||
2 | Jessica Starr Jessica Starr ('04) | 04 | USA | 1:00.80 | PB | ||||||||||||
3 | Juru Okwaramoi Juru Okwaramoi ('01) | 01 | USA | 1:01.55 | SB | ||||||||||||
4 | Rene Newton Rene Newton ('03) | 03 | USA | 1:02.15 | |||||||||||||
5 | Meg Hughes Meg Hughes | USA | 1:02.60 | ||||||||||||||
6 | Grace Smiechowski Grace Smiechowski | USA | 1:03.00 | SB | |||||||||||||
7 | Jenna Doezema Jenna Doezema | USA | 1:03.19 | ||||||||||||||
8 | Mandana Vouillemin Mandana Vouillemin ('01) | 01 | FRA | 1:03.43 | |||||||||||||
Indledende heats | 12.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 12.5. | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Rene Newton Rene Newton ('03) | 03 | USA | 1:00.61 | SB | ||||||||||||
2 | Jessica Starr Jessica Starr ('04) | 04 | USA | 1:02.27 | PB | ||||||||||||
3 | Grace Smiechowski Grace Smiechowski | USA | 1:03.45 | ||||||||||||||
4 | Quitterie Dujardin Quitterie Dujardin ('02) | 02 | FRA | 1:05.11 | |||||||||||||
Indledende 2 12.5. | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Gabrielle Davis Gabrielle Davis ('03) | 03 | USA | 1:01.07 | SB | ||||||||||||
2 | Meg Hughes Meg Hughes | USA | 1:01.82 | SB | |||||||||||||
3 | Juru Okwaramoi Juru Okwaramoi ('01) | 01 | USA | 1:02.00 | SB | ||||||||||||
4 | Mandana Vouillemin Mandana Vouillemin ('01) | 01 | FRA | 1:02.11 | PB | ||||||||||||
5 | Jenna Doezema Jenna Doezema | USA | 1:02.73 | PB | |||||||||||||
K Højdespring 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Roschell Clayton Roschell Clayton ('01) | 01 | JAM | 1.78 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Patricia Mroczkowski Patricia Mroczkowski ('01) | 01 | USA | 1.75 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Annika Bynum Annika Bynum | USA | 1.69 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Emily Lavarnway Emily Lavarnway | USA | 1.64 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Karmen Koch Karmen Koch | USA | 1.59 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Stangspring 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Ashley Preston Ashley Preston | 00 | USA | 3.87 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Sofia Wittmann Sofia Wittmann | USA | 3.87 | =PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Berit Friedenbach Berit Friedenbach | USA | 3.62 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Rachel Mason Rachel Mason | USA | 3.62 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Meghan Ladd Meghan Ladd | USA | 3.62 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Længdespring 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Tori Carroll Tori Carroll | USA | 6.22 | w | +2.6 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | A'Liyah Thomas A'Liyah Thomas ('04) | 04 | USA | 6.21 | +1.4 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Jasmine Barrow Jasmine Barrow ('02) | 02 | USA | 6.02 | 0.0 | =PB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Cassie Lemus-Sodji Cassie Lemus-Sodji | USA | 5.91 | +0.4 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Chloe Williams Chloe Williams | USA | 5.75 | +1.4 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Gabrielle Germann Gabrielle Germann | USA | 5.55 | +1.3 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Jamie Kobus Jamie Kobus | USA | 5.54 | 0.0 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Ioanna Kyprianou Ioanna Kyprianou ('02) | 02 | CYP | 5.20 | 0.0 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
K Trespring 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Jasmine Barrow Jasmine Barrow ('02) | 02 | USA | 12.76 | 0.0 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
12 | Fia Viklund Fia Viklund ('03) | 03 | SWE | 11.08 | 0.0 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
14 | Ioanna Kyprianou Ioanna Kyprianou ('02) | 02 | CYP | 10.85 | 0.0 | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Jamora Alves Jamora Alves ('03) | 03 | GRN | 14.62 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Samantha Morillo Samantha Morillo ('99) | 99 | DOM | 14.23 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Veronica Walinski Veronica Walinski ('01) | 01 | USA | 13.88 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Noelle Malkamaki Noelle Malkamaki | USA | 13.84 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Niki Ezeh Niki Ezeh | USA | 13.72 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Kindle Miles Kindle Miles | USA | 13.37 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
7 | Brynn Madonna Brynn Madonna | USA | 13.29 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
8 | Sinclaire Fryer Sinclaire Fryer | USA | 13.17 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
9 | Mikayla Wise Mikayla Wise | 00 | USA | 13.16 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
10 | Olivia Morgan Olivia Morgan | 00 | USA | 12.73 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Jamora Alves Jamora Alves ('03) | 03 | GRN | 51.37 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Emily Alty Emily Alty ('02) | 02 | CAN | 45.53 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Samantha Morillo Samantha Morillo ('99) | 99 | DOM | 42.43 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Faith Haught Faith Haught ('02) | 02 | USA | 40.84 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg 11.5. Finale A Finale | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Natalia Surdej Natalia Surdej ('03) | 03 | USA | 55.39 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Billie Martin Billie Martin ('02) | 02 | CAN | 54.60 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Ismini Andreou Ismini Andreou | USA | 52.81 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Emily Alty Emily Alty ('02) | 02 | CAN | 50.21 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Noelle Malkamaki Noelle Malkamaki | USA | 49.20 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Spydkast 600 gram 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Brynn Madonna Brynn Madonna | USA | 47.77 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Charlotte Anderson Charlotte Anderson | USA | 46.29 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Caitlin Dumouchel Caitlin Dumouchel | USA | 43.41 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Olivia Morgan Olivia Morgan | 00 | USA | 42.53 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Julia Moraitis Julia Moraitis ('02) | 02 | USA | 41.39 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Karmen Koch Karmen Koch | USA | 40.11 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Syvkamp 12.5. Finale A Finale | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Emily Lavarnway Emily Lavarnway | USA | 5572 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Karmen Koch Karmen Koch | USA | 5188 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Niki Ezeh Niki Ezeh | USA | 4860 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Alyssa Elliott Alyssa Elliott | USA | 4787 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Katelyn Reid Katelyn Reid | USA | 4468 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Katie Dingle Katie Dingle ('01) | 01 | USA | 4424 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K 4 x 100 m stafet 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Connecticut Connecticut | USA | 45.96 | ||||||||||||||
Mia Dansby, Brianna Davis, Danielle Phillip, Jailya Ash | |||||||||||||||||
2 | DePaul DePaul | USA | 46.35 | ||||||||||||||
Jetta Mays, Maia Mays, Isabella Hilditch, Tori Carroll | |||||||||||||||||
3 | St. John's St. John's | USA | 46.68 | ||||||||||||||
Delicia Bent, Cassie Lemus-Sodji, Tea Siehou, Brooklyn Chestnut | |||||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet 13.5. Finale A Finale | 13.5. | ||||||||||||||||
1 | Georgetown Georgetown | USA | 3:44.32 | ||||||||||||||
Rene Newton, KC Ashiogwu, Jadah Fitzgerald, Maya Drayton | |||||||||||||||||
2 | St. John's St. John's | USA | 3:44.69 | ||||||||||||||
Chinenye Onourah, Nora Haugen, Mandana Vouillemin, Tatyana McKenzie | |||||||||||||||||
M 100 m 11.5. Vind: +0.4 Finale A Finale | 11.5. | Vind: +0.4 | |||||||||||||||
1 | Jack Elder Jack Elder | USA | 10.97 | ||||||||||||||
3 | Simon Werven Simon Werven | 00 | USA | 11.42 | SB | ||||||||||||
6 | Nicholas Pronovost Nicholas Pronovost | USA | 11.67 | SB | |||||||||||||
M 400 m 11.5. Finale A Finale | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Jack Elder Jack Elder | USA | 48.59 | PB | |||||||||||||
2 | Gus Kasun Gus Kasun ('03) | 03 | USA | 48.92 | PB | ||||||||||||
4 | Simon Werven Simon Werven | 00 | USA | 50.88 | PB | ||||||||||||
5 | Nicholas Pronovost Nicholas Pronovost | USA | 53.51 | SB | |||||||||||||
M 1500 m 12.5. Finale A Finale | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Simon Werven Simon Werven | 00 | USA | 4:29.64 | PB | ||||||||||||
6 | Nicholas Pronovost Nicholas Pronovost | USA | 5:38.27 | SB | |||||||||||||
M 110 m hæk | |||||||||||||||||
Indledende heats | 12.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 12.5. Vind: -0.8 | 12.5. | Vind: -0.8 | |||||||||||||||
1 | Simon Werven Simon Werven | 00 | USA | 15.28 | PB | ||||||||||||
Indledende 2 12.5. Vind: +0.4 | 12.5. | Vind: +0.4 | |||||||||||||||
1 | Jack Elder Jack Elder | USA | 14.97 | ||||||||||||||
2 | Nicholas Pronovost Nicholas Pronovost | USA | 15.97 | SB | |||||||||||||
M Højdespring 11.5. Finale A Finale | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Simon Werven Simon Werven | 00 | USA | 1.92 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Nicholas Pronovost Nicholas Pronovost | USA | 1.80 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Stangspring 12.5. Finale A Finale | 12.5. | ||||||||||||||||
2 | Simon Werven Simon Werven | 00 | USA | 4.00 | =PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Nicholas Pronovost Nicholas Pronovost | USA | 3.90 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Længdespring 11.5. Finale A Finale | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Simon Werven Simon Werven | 00 | USA | 6.66 | 0.0 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Nicholas Pronovost Nicholas Pronovost | USA | 6.29 | +1.1 | SB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg 11.5. Finale A Finale | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Nicholas Pronovost Nicholas Pronovost | USA | 14.17 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Simon Werven Simon Werven | 00 | USA | 12.46 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg 12.5. Finale A Finale | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Nicholas Pronovost Nicholas Pronovost | USA | 40.00 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Simon Werven Simon Werven | 00 | USA | 36.18 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
M Spydkast 800 gram 12.5. Finale A Finale | 12.5. | ||||||||||||||||
3 | Nicholas Pronovost Nicholas Pronovost | USA | 50.27 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
5 | Simon Werven Simon Werven | 00 | USA | 43.24 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
K 200 m | |||||||||||||||||
Indledende heats | 11.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 11.5. Vind: -0.3 | 11.5. | Vind: -0.3 | |||||||||||||||
1 | Emily Lavarnway Emily Lavarnway | USA | 25.19 | ||||||||||||||
2 | Karmen Koch Karmen Koch | USA | 26.07 | PB | |||||||||||||
Indledende 2 11.5. Vind: -1.2 | 11.5. | Vind: -1.2 | |||||||||||||||
1 | Niki Ezeh Niki Ezeh | USA | 26.61 | SB | |||||||||||||
K 800 m 12.5. Finale A Finale | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Emily Lavarnway Emily Lavarnway | USA | 2:15.13 | PB | |||||||||||||
4 | Niki Ezeh Niki Ezeh | USA | 2:22.45 | PB | |||||||||||||
5 | Karmen Koch Karmen Koch | USA | 2:24.70 | ||||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm | |||||||||||||||||
Indledende heats | 11.5. | ||||||||||||||||
Indledende 1 11.5. Vind: +1.2 | 11.5. | Vind: +1.2 | |||||||||||||||
1 | Niki Ezeh Niki Ezeh | USA | 14.81 | ||||||||||||||
Indledende 2 11.5. Vind: -0.3 | 11.5. | Vind: -0.3 | |||||||||||||||
1 | Emily Lavarnway Emily Lavarnway | USA | 14.15 | ||||||||||||||
2 | Karmen Koch Karmen Koch | USA | 14.86 | =SB | |||||||||||||
K Højdespring 11.5. Finale A Finale | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Emily Lavarnway Emily Lavarnway | USA | 1.65 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Karmen Koch Karmen Koch | USA | 1.62 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
3 | Niki Ezeh Niki Ezeh | USA | 1.59 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Længdespring 12.5. Finale A Finale | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Emily Lavarnway Emily Lavarnway | USA | 5.67 | 0.0 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Karmen Koch Karmen Koch | USA | 5.46 | 0.0 | PB | ||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Niki Ezeh Niki Ezeh | USA | 5.24 | -0.1 | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg 11.5. Finale A Finale | 11.5. | ||||||||||||||||
1 | Emily Lavarnway Emily Lavarnway | USA | 12.87 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Niki Ezeh Niki Ezeh | USA | 12.12 | ||||||||||||||
| |||||||||||||||||
4 | Karmen Koch Karmen Koch | USA | 11.37 | SB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
K Spydkast 600 gram 12.5. Finale A Finale | 12.5. | ||||||||||||||||
1 | Karmen Koch Karmen Koch | USA | 42.20 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
2 | Emily Lavarnway Emily Lavarnway | USA | 36.04 | PB | |||||||||||||
| |||||||||||||||||
6 | Niki Ezeh Niki Ezeh | USA | 27.94 | SB | |||||||||||||
|