Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Herning: Herning Games 13.5.2023
Herning Atletikstadion

M 100 m    
Vind: -2.5

Finale A

Finale
Vind: -2.5
1Samson Hesselbjerg FlouSamson Hesselbjerg Flou ('08)Aalborg AM11.78
  
 
2William Kudsk SejerWilliam Kudsk Sejer ('08)Skive AM11.87
  
 
3Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK7712.17
  
 PB
4
Juan Bolando Roku-Ali
Juan Bolando Roku-Ali ('08)
/ ESP12.27
  
 PB
5Manuel Munoz GarciaManuel Munoz Garcia ('08)HGF AM12.41
  
 SB
6
Marcel Bolando Roku-Ali
Marcel Bolando Roku-Ali ('09)
/ ESP13.54
  
 PB
Finale B
Vind: -1.1
Vind: -1.1
1Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM12.60
  
 PB
2Andreas MichaelsenAndreas Michaelsen ('08)Esbjerg AM12.81
  
 PB
3Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM13.15
  
 PB
4Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM13.32
  
 PB
Finale C
Vind: +0.3
Vind: +0.3
1Samuel Voller RosSamuel Voller Ros ('09)Esbjerg AM12.99
  
 PB
2Tobias MichaelsenTobias Michaelsen ('08)Esbjerg AM14.59
  
 PB
3Albert KrejbergAlbert Krejberg ('09)SAK7714.72
  
 PB
4Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM14.78
  
 PB
Finale D
Vind: -1.4
Vind: -1.4
1Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM11.40
  
 PB
2Emil Ellersgaard KruseEmil Ellersgaard Kruse ('06)SAK7711.98
  
 SB
3Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM12.08
  
 PB
4Carl Emil Sehestedt BohnCarl Emil Sehestedt Bohn ('07)Aarhus 190012.28
  
 
5Ludvig ElmedalLudvig Elmedal ('06)Fremad Holbæk12.37
  
 SB
Finale E
Vind: -0.8
Vind: -0.8
1Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 190012.42
  
 
2Linus Holst SørensenLinus Holst Sørensen ('07)Aarhus 190012.58
  
 
3Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM12.94
  
 SB
4Niels Skrubbeltrang PedersenNiels Skrubbeltrang Pedersen ('07)Aarhus Fremad13.17
  
 PB
Finale F
Vind: -1.2
Vind: -1.2
1Simon LarsenSimon Larsen ('05)Esbjerg AM11.28
  
 SB
2Jacob Vejgaard LaustsenJacob Vejgaard Laustsen ('04)Esbjerg AM11.35
  
 SB
3Carl Lund LarsenCarl Lund Larsen ('05)Vejle IF11.92
  
 SB
3Christian BruhnChristian Bruhn ('05)SAK7711.92
  
 SB
Finale G
Vind: -2.2
Vind: -2.2
1Hans SækmoseHans Sækmose ('04)Vejle IF11.86
  
 PB
2Sebastian Vincent Tamstrup KolindSebastian Vincent Tamstrup Kolind ('04)Vejle IF12.10
  
 PB
3Victor GreveVictor Greve ('05)Viborg AM12.35
  
 PB
4Kristoffer Bonde PedersenKristoffer Bonde Pedersen ('91)KIF12.51
  
 SB
5Mohammed Ali MoussaMohammed Ali Moussa ('05)HGF AM13.12
  
 PB
Finale H
Vind: +0.4
Vind: +0.4
1Niklas HauptNiklas Haupt ('03)Skive AM12.09
  
 PB
2Vuk StojanovicVuk Stojanovic ('01)HGF AM12.52
  
 SB
2Mads Brunsgaard ClausenMads Brunsgaard Clausen ('95)Aarhus Fremad12.52
  
 PB
4Gustav Graff EsbensenGustav Graff Esbensen ('01)SAK7712.59
  
 SB
5Peder Christian MølbakPeder Christian Mølbak ('96)Aarhus Fremad12.78
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
1Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF2:05.78
  
 PB
2Hjalte Linnet LøndalHjalte Linnet Løndal ('08)Skive AM2:10.44
  
 PB
3Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM2:12.14
  
 PB
4Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM2:35.61
  
 PB
5Viktor ThomsenViktor Thomsen ('10)Aarhus 19002:38.01
  
 PB
6Bertram Høgh VeisBertram Høgh Veis ('11)Esbjerg AM3:09.74
  
 PB
Finale B
1Jakob Rose-HansenJakob Rose-Hansen ('02)Skive AM1:57.50
  
 PB
2Simon Mortensen KirkebySimon Mortensen Kirkeby ('06)Skive AM1:57.62
  
 PB
3Tommy Clark AndersenTommy Clark Andersen ('99)Aarhus Fremad2:02.73
  
 PB
4Emil Møller SchmidtEmil Møller Schmidt ('06)Viborg AM2:05.97
  
 PB
5Sofus PaavigSofus Paavig ('07)Aarhus 19002:08.08
  
 PB
6Jonathan Alfred FenstenJonathan Alfred Fensten ('06)Aarhus 19002:08.73
  
 SB
7Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07)SAK772:08.85
  
 PB
8Jeppe Rye ChristensenJeppe Rye Christensen ('07)Aalborg AM2:12.96
  
 
9Søren Smed GrønkjærSøren Smed Grønkjær ('79)Vejle IF2:16.91
  
 PB
M 3000 m    

Finale A

Finale
1Malthe BøgebjergMalthe Bøgebjerg ('03)SAK778:51.08
  
 SB
2Jesper GreveJesper Greve ('77)VEXA HLM Running9:58.72
  
 SB
3Flemming KrabbenhoftFlemming Krabbenhoft ('75)Aarhus Fremad10:01.80
  
 SB
4Jonas SørensenJonas Sørensen ('79)Randers Freja10:44.16
  
 PB
5Lars ØstergaardLars Østergaard ('58)Aarhus Fremad10:49.28
  
 SB
6Henrik Rønnov SørensenHenrik Rønnov Sørensen ('73)Aarhus Fremad10:49.80
  
 PB
7Jens Hæstrup KroghJens Hæstrup Krogh ('67)Aarhus Fremad10:50.16
  
 SB
8Jesper BrinkJesper Brink ('77)Aarhus Fremad10:56.14
  
 PB
9Rune Sostack ClausenRune Sostack Clausen ('92)Aarhus Fremad11:05.34
  
 PB
10Jesper JohansenJesper Johansen ('65)Aarhus Fremad11:10.60
  
 SB
Finale B
1Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF9:08.37
  
 PB
2Sebastian BrogaardSebastian Brogaard ('06)DELTA10:02.95
  
 SB
3Marcus Mølhede TarpMarcus Mølhede Tarp ('08)HGF AM10:04.19
  
 PB
4Valdemar ChristensenValdemar Christensen ('08)Vejle IF10:07.27
  
 PB
5Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK7711:29.17
  
 PB
6Simon Lykke KlemmensenSimon Lykke Klemmensen ('09)HGF AM11:52.42
  
 PB
7Louie GrønkjærLouie Grønkjær ('11)Vejle IF13:00.91
  
 PB
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Gustav Graff EsbensenGustav Graff Esbensen ('01)SAK775.34
-0.4
  
 SB
 
5.34 SB
 -0.4
5.18
 -0.1
5.33
 -1.2
5.15
 0.0
5.03
 0.0
5.18
 0.0
  
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Morten NielsenMorten Nielsen ('95)Esbjerg AM13.61
  
 PB
 
12.56 SB12.84 PB13.61 PB13.0113.5713.00  
M Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Morten NielsenMorten Nielsen ('95)Esbjerg AM46.32
  
 
 
38.7345.00  X46.32  X45.71  
M Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Morten NielsenMorten Nielsen ('95)Esbjerg AM44.62
  
 PB
 
42.93 SB44.62 PB  X44.56  X   
K 100 m    
Vind: -1.4

Finale A

Finale
Vind: -1.4
1Mia Christine FruergaardMia Christine Fruergaard ('09)Skive AM12.80
  
 PB
2Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM12.86
  
 PB
3Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 190013.09
  
 
4Johanne BrogaardJohanne Brogaard ('08)Aarhus 190013.80
  
 
5Alberte Haubjerg OlsenAlberte Haubjerg Olsen ('08)SAK7714.42
  
 PB
Finale B
Vind: -1.6
Vind: -1.6
1Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Viborg AM13.66
  
 PB
2Elisabeth RüthElisabeth Rüth ('08)HGF AM / GER14.96
  
 SB
Finale C
Vind: -1.0
Vind: -1.0
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM12.45
  
 SB
2Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas12.74
  
 SB
3Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM13.39
  
 SB
4Freja LudvigsenFreja Ludvigsen ('06)Vejle IF13.51
  
 SB
5Ida B. NielsenIda B. Nielsen ('07)Aalborg AM13.56
  
 SB
Finale D
Vind: -0.8
Vind: -0.8
1Isabella CochranIsabella Cochran ('07)SAK7713.96
  
 SB
2Maya Korsgaard NicholsonMaya Korsgaard Nicholson ('06)SAK7713.98
  
 PB
3Pil Vilstrup CunninghamPil Vilstrup Cunningham ('07)Skive AM14.05
  
 SB
4
Antusa Roku-Elonga
Antusa Roku-Elonga ('07)
/ ESP14.70
  
 PB
5Naja M. RiisNaja M. Riis ('07)Skive AM14.93
  
 
Finale E
Vind: -2.1
Vind: -2.1
1Line Grønbæk AndersenLine Grønbæk Andersen ('04)Vejle IF12.73
  
 SB
2Camilla SassCamilla Sass ('04)Skive AM13.35
  
 PB
3Stine GloggengichserStine Gloggengichser ('97)SAK7713.37
  
 SB
4Maiken LarsenMaiken Larsen ('98)Aarhus Fremad13.48
  
 SB
5Christine Bjerre JensenChristine Bjerre Jensen ('05)SAK7713.77
  
 SB
6Thinusa AruchchunarThinusa Aruchchunar ('05)HGF AM14.02
  
 SB
K 300 m    

Finale A

Finale
1Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK7746.62
  
 PB
2Emmy DuelundEmmy Duelund ('10)Aarhus 190047.51
  
 PB
3Karoline JessenKaroline Jessen ('11)Esbjerg AM48.44
  
 PB
4Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 48.50
  
 PB
5Sofiia GorpenkoSofiia Gorpenko ('11)HGF AM / UKR50.46
  
 PB
6Camilla PopovaCamilla Popova ('11)HGF AM / UKR52.58
  
 PB
Finale B
1Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 190041.96
  
 PB
2Mia Christine FruergaardMia Christine Fruergaard ('09)Skive AM43.58
  
 SB
3Thea FriisThea Friis ('08)Kolding KFUM 43.68
  
 PB
4Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Viborg AM44.31
  
 PB
5Johanne BrogaardJohanne Brogaard ('08)Aarhus 190045.75
  
 PB
6Julie Dalsgaard RysselJulie Dalsgaard Ryssel ('09)HGF AM50.25
  
 PB
Finale C
1Ida JørgensenIda Jørgensen ('01)Aalborg AM44.05
  
 SB
2Rachel EnninfulRachel Enninful ('05)HGF AM46.46
  
 PB
3Beatrise RapackaBeatrise Rapacka ('06)HGF AM / LAT47.23
  
 PB
4Isabella CochranIsabella Cochran ('07)SAK7748.27
  
 PB
5Agnete Silkjær MortensenAgnete Silkjær Mortensen ('07)Skive AM50.55
  
 PB
K 800 m    

Finale A

Finale
1Gry AdamsenGry Adamsen ('08)Kolding KFUM 2:31.03
  
 PB
2Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 2:37.07
  
 SB
3Madison Hasle TarpMadison Hasle Tarp ('08)HGF AM2:41.72
  
 SB
4Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM2:51.30
  
 PB
5Laura Lone Windt-LockettLaura Lone Windt-Lockett ('08)Esbjerg AM2:56.26
  
 PB
6Camilla PopovaCamilla Popova ('11)HGF AM / UKR2:56.53
  
 PB
7Ingrid SkovsborgIngrid Skovsborg ('11)Esbjerg AM2:57.41
  
 PB
8Ida Sofia Schmidt MeinichIda Sofia Schmidt Meinich ('08)Esbjerg AM2:58.54
  
 PB
Finale B
1Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja2:15.44
  
 SB
2Signe RisvigSigne Risvig ('07)Skive AM2:16.29
  
 PB
3Ida JørgensenIda Jørgensen ('01)Aalborg AM2:17.56
  
 SB
4Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 2:21.03
  
 SB
5Mille B. OlesenMille B. Olesen ('02)Aalborg AM2:23.54
  
 SB
6Julie HesselvigJulie Hesselvig ('03)Skive AM2:27.27
  
 
7Ida Tveen HøgsbergIda Tveen Høgsberg ('04)Skive AM2:28.52
  
 PB
8Marguerite Weinreich SørensenMarguerite Weinreich Sørensen ('07)Aalborg Øst RRC2:36.82
  
 PB
9Freja Snedker StorgaardFreja Snedker Storgaard ('06)BAC2:46.54
  
 SB
K 3000 m    

Finale A

Finale
1Henriette NygaardHenriette Nygaard ('96)Aarhus Fremad10:38.72
  
 PB
2Madison Hasle TarpMadison Hasle Tarp ('08)HGF AM12:55.69
  
 PB
3Anne ZederkofAnne Zederkof ('98)HGATM 13:09.41
  
 PB
4Camilla PopovaCamilla Popova ('11)HGF AM / UKR13:50.87
  
 PB
K Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM10.98
  
 SB
 
  X10.63 SB10.67 SB10.98 SB10.82  X  
2Sofie Guldborg NielsenSofie Guldborg Nielsen ('02)AK Holstebro10.09
  
 PB
 
10.09 PB9.349.439.4510.019.58  
3Marie MendgårdMarie Mendgård ('98)HGF AM7.23
  
 SB
 
6.40 SB6.85 SB7.00 SB7.00 =SB7.23 SB  X  
K Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Anne Farum KristensenAnne Farum Kristensen ('99)Aarhus 190031.41
  
 SB
 
29.55 SB29.00  X  X30.25 SB31.41 SB  
2Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM28.39
  
 SB
 
28.39 SB  X  X  –  –  –  
K Hammerkast 4.0 kg    
Finale B
1Annika Mejls RamsgaardAnnika Mejls Ramsgaard ('03)AK Holstebro50.10
  
 
 
50.1049.60  X49.8849.8849.39  
2Anne Farum KristensenAnne Farum Kristensen ('99)Aarhus 190043.38
  
 
 
43.3838.9841.71  X  X  X  
3Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM38.88
  
 
 
37.3538.3738.8837.8838.7336.05  
K Spydkast 600 gram    
1Anne Farum KristensenAnne Farum Kristensen ('99)Aarhus 190030.92
  
 SB
 
28.33 SB  X28.97 SB29.01 SB30.92 SB  X  
Marie MendgårdMarie Mendgård ('98)HGF AM NM
  
 
 
  X  X  –     
M30 Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Andreas Riber ThordahlAndreas Riber Thordahl ('91)Køge Atletik52.33
  
 SB
 
50.2551.5152.33 SB51.5549.9251.61  
D19 Højdespring    
Finale B
1Viggo Lind ToustrupViggo Lind Toustrup ('05)Aarhus 19001.80
  
 PB
 
1.60
  O
1.65
  O
1.70
  O
1.75
  O
1.80
 XO
1.85
XXX
  
D19 Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Jonas DufresneJonas Dufresne ('04)Randers Freja12.31
  
 SB
 
  X12.31 SB  X12.1112.0211.71  
D19 Diskoskast 1.75 kg    

Finale A

Finale
1Emil Degn PedersenEmil Degn Pedersen ('05)Greve Atletik47.73
  
 PB
 
  X47.73 PB46.3546.04  X46.66  
D19 Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Jonas DufresneJonas Dufresne ('04)Randers Freja39.83
  
 PB
 
37.3138.80 PB39.36 PB  X  X39.83 PB  
P19 Højdespring    
Finale B
1Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF1.45
  
 SB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
XXX
    
P19 Længdespring    

Finale A

Finale
1Thinusa AruchchunarThinusa Aruchchunar ('05)HGF AM4.67
0.0
  
 PB
 
4.50 SB
 0.0
4.62 PB
 1.3
4.63 PB
 -1.4
4.52
 0.2
4.67 PB
 0.0
  X  
P19 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF9.37
  
 PB
 
8.87 PB8.718.858.839.30 PB9.37 PB  
P19 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Iben Pusle DahlIben Pusle Dahl ('05)Skive AM54.52
  
 PB
 
53.04 PB52.6153.13 PB  X50.5554.52 PB  
P19 Spydkast 600 gram    
Finale B
1Rebekka KordonRebekka Kordon ('05)Haderslev IF20.82
  
 PB
 
20.14 PB  X20.82 PB  X  X  –  
D17 Højdespring    
Finale B
1Daniel Kylmäluoma PedersenDaniel Kylmäluoma Pedersen ('06)Randers Freja2.02
  
 PB
 
1.90
 XO
1.95
 XO
2.02
  O
     
2Kasper BirkKasper Birk ('06)Hvidovre AM1.88
  
 PB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.60
  O
1.65
  O
1.70
  O
1.75
  O
1.80
  O
1.85
XXO
1.88
  O
1.90
XXX
   
D17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Emil Ellersgaard KruseEmil Ellersgaard Kruse ('06)SAK775.75
-0.1
  
 PB
 
5.75 PB
 -0.1
5.56
 -0.9
5.31
 -0.7
5.37
 0.0
  X5.69
 0.0
  
2Tobias Krath HansenTobias Krath Hansen ('06)Viborg AM5.44
-0.8
  
 PB
 
4.67 SB
 -2.0
  X5.23 PB
 0.0
4.80
 0.0
5.26 PB
 0.0
5.44 PB
 -0.8
  
3Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja5.24
0.0
  
 PB
 
5.19 PB
 0.0
5.24 PB
 0.0
5.12
 0.0
5.03
 -1.0
4.88
 0.0
3.60
 0.0
  
4Marius Skovsgaard PedersenMarius Skovsgaard Pedersen ('07)Viborg AM5.02
-0.7
  
 PB
 
4.84 SB
 -0.9
4.91 SB
 0.0
5.02 PB
 -0.7
4.92
 0.0
4.87
 -0.9
4.83
 -1.2
  
5Viktor KnappeViktor Knappe ('07)HGF AM4.50
-0.3
  
 PB
 
  X4.50 PB
 -0.3
4.36
 -0.4
  X  X  X  
D17 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Cornelius Birk MeissnerCornelius Birk Meissner ('06)Skive AM12.82
  
 PB
 
12.21 PB  X11.9812.38 PB  X12.82 PB  
D17 Spydkast 700 gram    
Finale B
1Linus Holst SørensenLinus Holst Sørensen ('07)Aarhus 190050.04
  
 PB
 
47.4945.25  X46.5446.8750.04 PB  
2Carl Emil Sehestedt BohnCarl Emil Sehestedt Bohn ('07)Aarhus 190047.05
  
 
 
42.8044.2947.05  X44.2844.24  
P17 Højdespring    
1Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF1.45
  
 SB
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
XXX
     
2Anna VerabovaAnna Verabova ('07)Hvide Sande1.25
  
 SB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
    
Maya Cecilie FruergaardMaya Cecilie Fruergaard ('06)Skive AM NH
  
 
 
1.45
XXX
       
P17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Frederikke Voss VestergaardFrederikke Voss Vestergaard ('06)Aalborg AM5.78
+0.3
  
 PB
 
5.42 SB
 0.0
5.48 SB
 0.0
5.64 SB
 0.0
5.78 PB
 0.3
5.54
 -0.8
  X  
2Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas5.58
0.0
  
 PB
 
5.17
 0.1
5.55 PB
 0.0
5.25
 0.0
5.33
 -0.2
5.45
 0.7
5.58 PB
 0.0
  
3Signe B. NielsenSigne B. Nielsen ('06)Aalborg AM5.28
+0.2
  
 SB
 
5.13 SB
 1.8
  X4.92
 0.0
  X5.28 SB
 0.2
4.93
 0.0
  
4Ida B. NielsenIda B. Nielsen ('07)Aalborg AM5.09
0.0
  
 PB
 
  X  X5.03 PB
 1.0
  X5.09 PB
 0.0
5.09 =PB
 0.0
  
5
Antusa Roku-Elonga
Antusa Roku-Elonga ('07)
/ ESP4.12
0.0
  
 PB
 
3.96 PB
 1.6
  X4.09 PB
 -0.9
4.06
 0.1
4.12 PB
 0.0
4.04
 0.7
  
6Maya Korsgaard NicholsonMaya Korsgaard Nicholson ('06)SAK773.80
0.0
  
 SB
 
  X  X  X  X  X3.80 SB
 0.0
  
P17 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja12.93
  
 PB
 
  X  X11.75 SB12.93 PB12.17  X  
2Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF10.94
  
 SB
 
8.829.7510.0210.3210.94 SB9.82  
3Astrid BorregaardAstrid Borregaard ('07)Vejle IF9.06
  
 PB
 
8.16 SB8.44 SB8.68 PB9.06 PB8.798.72  
P17 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06)Skive AM32.43
  
 
 
30.0030.15  X  X32.4330.79  
2Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF28.15
  
 PB
 
28.15 SB25.9426.0927.3626.7123.97  
3Astrid BorregaardAstrid Borregaard ('07)Vejle IF22.00
  
 PB
 
17.8715.4720.44  X22.00 PB16.33  
4Freja Dalgaard NielsenFreja Dalgaard Nielsen ('07)Dybvad IK 18.81
  
 PB
 
16.70 PB17.38 PB18.23 PB18.47 PB18.81 PB  X  
5Anna VerabovaAnna Verabova ('07)Hvide Sande18.66
  
 PB
 
  X15.95 PB  X14.3715.7518.66 PB  
Anne Juul JensenAnne Juul Jensen ('06)Viking Atletik NM
  
 
 
  X  X  X  X  X  X  
P17 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Silje Dalstrup PedersenSilje Dalstrup Pedersen ('06)Skive AM53.36
  
 PB
 
52.60 PB52.28  X49.8553.36 PB47.06  
2Savannah JohanssonSavannah Johansson ('07)Hvidovre AM49.03
  
 
 
44.00  X35.3748.9349.03  X  
3Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF25.76
  
 SB
 
  X23.94 SB  X  X25.76 SB23.87  
4Freja Dalgaard NielsenFreja Dalgaard Nielsen ('07)Dybvad IK 22.79
  
 PB
 
22.19 PB22.45 PB22.55 PB22.69 PB22.79 PB21.96  
P17 Spydkast 500 gram    
Finale B
1Kristine Skifter BitschKristine Skifter Bitsch ('06)Randers Freja41.57
  
 
 
38.2641.57  X36.8037.2638.11  
2Astrid BorregaardAstrid Borregaard ('07)Vejle IF32.70
  
 PB
 
  X32.70 PB  X30.8330.9827.57  
3Sille Kurylak HansenSille Kurylak Hansen ('06)IK Hellas31.08
  
 SB
 
30.36 SB25.3131.03 SB31.08 SB29.62  X  
4Nanna Ilsøe NygaardNanna Ilsøe Nygaard ('06)Vejle IF30.36
  
 SB
 
  X28.83 SB30.04 SB26.86  X30.36 SB  
5Freja Dalgaard NielsenFreja Dalgaard Nielsen ('07)Dybvad IK 26.14
  
 SB
 
25.00 SB23.6324.2425.52 SB23.1226.14 SB  
6Anna VerabovaAnna Verabova ('07)Hvide Sande24.03
  
 PB
 
20.36 PB19.3024.03 PB18.88  X21.64  
7Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF23.56
  
 SB
 
23.27 SB  X  X22.26  X23.56 SB  
D15 80 m    
Vind: -1.1

Finale A

Finale
Vind: -1.1
1Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM11.74
  
 PB
2Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM11.97
  
 SB
3Silas Bagger ThorsøSilas Bagger Thorsø ('11)Vejle IF11.99
  
 PB
4Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja12.11
  
 PB
Finale B
Vind: -2.3
Vind: -2.3
1Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK7711.75
  
 PB
2Kaleb BerlingKaleb Berling ('10)Aarhus 190011.77
  
 
3
Dickson Roku-Ali
Dickson Roku-Ali ('11)
/ ESP12.79
  
 PB
4Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM14.17
  
 
Finale C
Vind: -1.5
Vind: -1.5
1Lasse Frost ThorupLasse Frost Thorup ('11)Esbjerg AM12.37
  
 PB
2Adam Julius Larsen O'BrienAdam Julius Larsen O'Brien ('11)Aarhus 190012.57
  
 PB
3Ulrik Busk MadsenUlrik Busk Madsen ('11)Aarhus 190012.87
  
 PB
4Karl Emil BlunckKarl Emil Blunck ('10)Haderslev IF14.27
  
 PB
D15 Højdespring    
Finale B
1
Juan Bolando Roku-Ali
Juan Bolando Roku-Ali ('08)
/ ESP1.80
  
 PB
 
1.55
  O
1.60
  O
1.65
 XO
1.70
  O
1.75
  O
1.80
 XO
1.85
XXX
 
2Andreas MichaelsenAndreas Michaelsen ('08)Esbjerg AM1.70
  
 PB
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.60
  O
1.65
 XO
1.70
  O
1.75
XXX
 
3Tobias MichaelsenTobias Michaelsen ('08)Esbjerg AM1.65
  
 =PB
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
 XO
1.60
XXO
1.65
  O
1.70
XXX
 
4
Marcel Bolando Roku-Ali
Marcel Bolando Roku-Ali ('09)
/ ESP1.60
  
 PB
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.60
  O
1.65
XXX
  
5Gustav OdgaardGustav Odgaard ('08)Aarhus 19001.55
  
 PB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
 XO
1.50
XXO
1.55
  O
1.60
XXX
  
6Samuel Voller RosSamuel Voller Ros ('09)Esbjerg AM1.35
  
 
 
1.35
 XO
1.40
XXX
      
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Oscar LaycockOscar Laycock ('08)SAK775.98
0.0
  
 PB
 
5.87 SB
 0.0
  X5.74
 -0.5
5.98 SB
 0.0
    
2Samson Hesselbjerg FlouSamson Hesselbjerg Flou ('08)Aalborg AM5.88
-0.9
  
 =PB
 
5.43 =PB
 -1.0
5.37
 0.0
5.66 PB
 0.0
5.88 PB
 -0.9
    
3
Juan Bolando Roku-Ali
Juan Bolando Roku-Ali ('08)
/ ESP5.54
-2.1
  
 PB
 
5.48 PB
 0.0
5.54 PB
 -2.1
5.16
 0.0
4.48
 -0.4
    
4Malthe AsmussenMalthe Asmussen ('08)Skive AM5.35
-0.9
  
 PB
 
5.29
 0.0
5.35 PB
 -0.9
5.11
 -0.8
5.23
 -1.0
    
5Andreas MichaelsenAndreas Michaelsen ('08)Esbjerg AM4.81
0.0
  
 PB
 
4.62 SB
 0.5
4.73 =PB
 0.0
4.81 PB
 0.0
4.60
 0.0
    
6Manuel Munoz GarciaManuel Munoz Garcia ('08)HGF AM4.41
-1.4
  
 SB
 
  X4.41 SB
 -1.4
4.37
 0.0
  X    
7Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM4.17
0.0
  
 PB
 
3.79 PB
 -1.7
3.98 PB
 0.0
3.98 =PB
 -1.0
4.17 PB
 0.0
    
8Albert KrejbergAlbert Krejberg ('09)SAK773.97
-1.2
  
 PB
 
  X  X3.97 PB
 -1.2
  X    
9Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM3.95
0.0
  
 PB
 
3.95 SB
 0.0
  X  X  X    
10Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM3.92
-0.9
  
 PB
 
3.92 PB
 -0.9
3.51
 0.0
3.71
 0.0
3.58
 -0.5
    
11Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM3.62
-0.2
  
 PB
 
  X3.62 PB
 -0.2
3.42
 -0.1
  X    
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Gustav OdgaardGustav Odgaard ('08)Aarhus 19009.03
  
 PB
 
8.09 PB8.82 PB9.03 PB8.79    
2Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM7.78
  
 PB
 
  X7.78 PB7.507.10    
D15 Diskoskast 1.0 kg    
Finale B
1Jeppe Holm ChristensenJeppe Holm Christensen ('08)Esbjerg AM18.09
  
 PB
 
  X18.09 PB  X14.34    
D15 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM37.09
  
 PB
 
35.79 PB34.4037.09 PB  X    
2Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM29.09
  
 PB
 
29.09 PB  X27.44  X    
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Hjalte Linnet LøndalHjalte Linnet Løndal ('08)Skive AM38.44
  
 
 
34.86  X36.2538.44    
2Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM36.02
  
 PB
 
36.02 PB32.37      
3Kian StapelfeldKian Stapelfeld ('08)Esbjerg AM31.25
  
 PB
 
19.90 SB24.30 SB31.25 PB29.55    
4Tobias MichaelsenTobias Michaelsen ('08)Esbjerg AM24.39
  
 SB
 
21.67 SB24.39 SB  X  X    
5Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM19.29
  
 SB
 
16.54 SB19.29 SB17.42  –    
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Caroline Bay von SchimmelmannCaroline Bay von Schimmelmann ('08)Aarhus 190013.85
  
 SB
2Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF14.17
  
 SB
3Elisabeth RüthElisabeth Rüth ('08)HGF AM / GER16.64
  
 SB
P15 Højdespring    
Finale B
1Caroline Bay von SchimmelmannCaroline Bay von Schimmelmann ('08)Aarhus 19001.55
  
 PB
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
 XO
1.60
XXX
   
2Mia Christine FruergaardMia Christine Fruergaard ('09)Skive AM1.55
  
 PB
 
1.45
 XO
1.50
  O
1.55
 XO
1.60
XXX
    
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Asta Hübertz ChristensenAsta Hübertz Christensen ('08)Aarhus 19005.33
+1.6
  
 PB
 
5.33 PB
 1.6
5.16
 0.0
  X5.26
 0.9
    
2Louise Lehman JensenLouise Lehman Jensen ('08)Frederiksberg IF4.68
+1.7
  
 PB
 
4.68 PB
 1.7
4.36
 0.1
4.48
 1.6
4.49
 2.0
    
3Johanne BrogaardJohanne Brogaard ('08)Aarhus 19004.67 w
+2.2
  
 
 
4.67
 2.2
  X4.53 =SB
 1.3
  X    
4Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM4.59
+0.6
  
 PB
 
4.59 PB
 0.6
4.18
 1.9
4.36
 1.1
4.22
 0.2
    
5Sofia Modiga GundesenSofia Modiga Gundesen ('09)Aarhus Fremad4.41
+1.1
  
 PB
 
4.29 PB
 0.8
4.26
 0.0
4.41 PB
 1.1
4.34
 0.0
    
6Alberte Haubjerg OlsenAlberte Haubjerg Olsen ('08)SAK774.30
0.0
  
 PB
 
4.13 PB
 1.4
  X4.25 PB
 1.4
4.30 PB
 0.0
    
7Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM4.11
-0.5
  
 PB
 
3.92 PB
 1.5
3.99 PB
 0.8
3.82
 1.6
4.11 PB
 -0.5
    
8Julie Dalsgaard RysselJulie Dalsgaard Ryssel ('09)HGF AM3.97
+0.5
  
 PB
 
3.52 SB
 1.0
3.60 SB
 0.8
3.97 SB
 0.5
  X    
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF7.53
  
 PB
 
6.59 SB6.71 SB7.47 SB7.53 PB    
2Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia AF6.35
  
 PB
 
5.966.21 PB6.35 PB6.33    
P15 Diskoskast 0.75 kg    
Finale B
1Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08)Esbjerg AM30.28
  
 
 
29.6330.28  X  X    
2Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Viborg AM22.22
  
 PB
 
22.22 PB  X16.77  X    
3Cecilie Lykke MelchiorCecilie Lykke Melchior ('08)Esbjerg AM19.70
  
 
 
18.4519.3416.9219.70    
4Laura Lone Windt-LockettLaura Lone Windt-Lockett ('08)Esbjerg AM16.98
  
 SB
 
16.98 SB14.8313.4316.85    
5Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia AF16.44
  
 SB
 
15.1116.44 SB15.4714.77    
P15 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Sarah Ettrup LarsenSarah Ettrup Larsen ('08)Esbjerg AM49.41
  
 
 
  X44.91  X49.41    
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Agnete Vibe BertelsenAgnete Vibe Bertelsen ('08)Vejle IF32.22
  
 PB
 
32.22 PB2.6528.2829.18    
2Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Viborg AM26.05
  
 PB
 
22.34 PB26.05 PB23.3325.44    
3Ida Sofia Schmidt MeinichIda Sofia Schmidt Meinich ('08)Esbjerg AM20.81
  
 PB
 
20.81 PB19.44  X  X    
4Fraja HansenFraja Hansen ('09)Fredericia AF18.20
  
 PB
 
18.20 PB16.91  X17.36    
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK771.40
  
 SB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
 XO
1.40
  O
1.45
XXX
   
2Lasse Frost ThorupLasse Frost Thorup ('11)Esbjerg AM1.35
  
 =PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
 XO
1.35
  O
1.40
XXX
 
3Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM1.35
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
 XO
1.40
XXX
  
4Ulrik Busk MadsenUlrik Busk Madsen ('11)Aarhus 19001.25
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
XXX
  
4
Dickson Roku-Ali
Dickson Roku-Ali ('11)
/ ESP1.25
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
XXX
   
6Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM1.20
  
 SB
 
1.15
 XO
1.20
  O
1.25
XXX
     
7Andreas Lodberg MadsenAndreas Lodberg Madsen ('11)Hvide Sande1.20
  
 =PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
XXX
   
8Kasper NielsenKasper Nielsen ('11)Esbjerg AM1.15
  
 =PB
 
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
XXX
   
9Bertram Høgh VeisBertram Høgh Veis ('11)Esbjerg AM1.10
  
 =PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
XXO
1.15
XXX
    
10Karl Emil BlunckKarl Emil Blunck ('10)Haderslev IF1.00
  
 PB
 
1.00
 XO
1.05
XXX
      
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja4.38 w
w
  
 
 
4.21 PB4.38 PB4.344.19    
2Kaleb BerlingKaleb Berling ('10)Aarhus 19004.35 w
w
  
 
 
4.334.204.354.23    
3Silas Bagger ThorsøSilas Bagger Thorsø ('11)Vejle IF4.34 w
w
  
 
 
  X4.18 PB4.34 PB  X    
4Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM4.28 w
w
  
 
 
4.22 PB4.25 PB4.28 PB4.07    
5Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM4.11 w
w
  
 
 
3.98 SB4.10 SB4.034.11 SB    
6
Dickson Roku-Ali
Dickson Roku-Ali ('11)
/ ESP4.04 w
w
  
 
 
4.04 PB3.683.863.78    
7Ulrik Busk MadsenUlrik Busk Madsen ('11)Aarhus 19003.81 w
w
  
 
 
3.81 PB3.683.723.75    
8Louie GrønkjærLouie Grønkjær ('11)Vejle IF3.75 w
w
  
 
 
3.51 SB3.443.293.75 PB    
9Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM3.46 w
w
  
 
 
3.463.253.313.21    
10Bertram Høgh VeisBertram Høgh Veis ('11)Esbjerg AM3.34 w
w
  
 
 
  X3.29 SB3.243.34 SB    
11Karl Emil BlunckKarl Emil Blunck ('10)Haderslev IF3.10 w
w
  
 
 
3.03 PB2.993.10 PB3.10 =PB    
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10)Rødding Atletik 9.61
  
 PB
 
  X9.61 PB9.61 =PB9.51    
2Lasse Frost ThorupLasse Frost Thorup ('11)Esbjerg AM7.61
  
 
 
7.617.547.437.21    
3Bertram Høgh VeisBertram Høgh Veis ('11)Esbjerg AM7.53
  
 PB
 
7.037.28 PB7.53 PB6.99    
4Adam Julius Larsen O'BrienAdam Julius Larsen O'Brien ('11)Aarhus 19007.24
  
 PB
 
6.74 PB7.24 PB7.057.17    
5Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM7.17
  
 SB
 
6.63 SB6.98 SB7.17 SB6.74    
6Andreas Lodberg MadsenAndreas Lodberg Madsen ('11)Hvide Sande6.01
  
 
 
5.406.015.795.72    
7Carl August Bisgaard KlemmensenCarl August Bisgaard Klemmensen ('10)Aalborg AM5.51
  
 PB
 
5.17 PB5.51 PB5.35  X    
8Karl Emil BlunckKarl Emil Blunck ('10)Haderslev IF4.52
  
 PB
 
4.52 PB4.414.023.74    
D13 Diskoskast 0.75 kg    
Finale B
1Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10)Rødding Atletik 34.65
  
 PB
 
27.09 PB  X34.65 PB32.58    
2Andreas Lodberg MadsenAndreas Lodberg Madsen ('11)Hvide Sande18.44
  
 PB
 
15.52  X18.44 PB14.95    
3Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM17.88
  
 
 
13.8015.4817.88  X    
D13 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10)Rødding Atletik 28.85
  
 PB
 
28.85 PB  X24.0026.84    
2Andreas Lodberg MadsenAndreas Lodberg Madsen ('11)Hvide Sande17.64
  
 PB
 
  X15.02 PB17.64 PB  X    
3Carl August Bisgaard KlemmensenCarl August Bisgaard Klemmensen ('10)Aalborg AM14.27
  
 PB
 
  X14.27 SB11.83  X    
4Viktor Orri FridusonViktor Orri Friduson ('10)SAK7712.90
  
 
 
12.9012.7912.4312.43    
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10)Rødding Atletik 41.81
  
 PB
 
28.93 SB34.44 SB41.81 PB39.02    
2Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM25.93
  
 
 
22.2621.6024.0025.93    
3Louie GrønkjærLouie Grønkjær ('11)Vejle IF25.86
  
 PB
 
22.76 PB25.86 PB25.5125.53    
4Andreas Lodberg MadsenAndreas Lodberg Madsen ('11)Hvide Sande22.47
  
 PB
 
14.58 PB19.91 PB22.47 PB19.30    
5Silas Bagger ThorsøSilas Bagger Thorsø ('11)Vejle IF16.07
  
 PB
 
16.07 PB14.6912.8013.22    
6Lasse Frost ThorupLasse Frost Thorup ('11)Esbjerg AM15.51
  
 PB
 
14.03 PB15.51 PB12.8613.28    
P13 80 m    
Vind: -1.5

Finale A

Finale
Vind: -1.5
1Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM10.99
  
 
2Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK7711.31
  
 PB
3Karoline JessenKaroline Jessen ('11)Esbjerg AM11.36
  
 
4Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF11.67
  
 PB
5Sophia De VriesSophia De Vries ('11)Esbjerg AM11.88
  
 
Finale B
Vind: -1.3
Vind: -1.3
1Neema ErbsNeema Erbs ('10)Esbjerg AM11.89
  
 PB
2Elise Ingemann ThygesenElise Ingemann Thygesen ('10)Fredericia AF12.45
  
 PB
3Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)Aalborg AM12.47
  
 
Finale C
Vind: -0.6
Vind: -0.6
1Emmy DuelundEmmy Duelund ('10)Aarhus 190011.56
  
 PB
2Sofiia GorpenkoSofiia Gorpenko ('11)HGF AM / UKR12.16
  
 PB
3Camilla PopovaCamilla Popova ('11)HGF AM / UKR12.70
  
 PB
4Liv JacobsenLiv Jacobsen ('10)Aalborg AM12.74
  
 PB
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1Neema ErbsNeema Erbs ('10)Esbjerg AM11.44
  
 PB
2Mie Kristine Bilberg MadsenMie Kristine Bilberg Madsen ('11)Hvide Sande11.93
  
 PB
3Ditte EnevoldsenDitte Enevoldsen ('11)Hvide Sande12.05
  
 PB
4Ingrid SkovsborgIngrid Skovsborg ('11)Esbjerg AM12.83
  
 PB
5Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF12.98
  
 PB
P13 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Liv JacobsenLiv Jacobsen ('10)Aalborg AM16.95
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)Aalborg AM1.43
  
 SB
 
1.31
  O
1.34
 XO
1.37
  O
1.40
 XO
1.43
  O
1.46
XXX
  
2Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF1.43
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37
 XO
1.40
XXO
1.43
XXO
1.46
XXX
      
3Neema ErbsNeema Erbs ('10)Esbjerg AM1.37
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
  O
1.31
 XO
1.34
XXO
1.37
XXO
1.40
XXX
      
4Mie Kristine Bilberg MadsenMie Kristine Bilberg Madsen ('11)Hvide Sande1.28
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
 XO
1.31
XXX
  
4Ditte EnevoldsenDitte Enevoldsen ('11)Hvide Sande1.28
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.28
 XO
1.31
XXX
 
6Ingrid SkovsborgIngrid Skovsborg ('11)Esbjerg AM1.28
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
XXO
1.25
 XO
1.28
XXO
1.31
XXX
 
7Karoline JessenKaroline Jessen ('11)Esbjerg AM1.15
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
XXX
    
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM4.80 w
w
  
 
 
4.66 SB4.80 PB4.654.78    
2Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK774.75 w
w
  
 
 
4.554.72 PB4.75 PB4.75 =PB    
3Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF4.55 w
w
  
 
 
4.16 SB4.32 PB4.34 PB4.55 PB    
4Karoline JessenKaroline Jessen ('11)Esbjerg AM4.40 w
w
  
 
 
4.35 PB4.244.40 PB4.40 =PB    
5Sophia De VriesSophia De Vries ('11)Esbjerg AM4.27 w
w
  
 
 
4.18 PB4.014.174.27 PB    
6Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM4.01 w
w
  
 
 
3.93 PB4.01 PB3.903.95    
7Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)Aalborg AM3.97 w
w
  
 
 
3.94 SB3.97 SB  X3.97 =SB    
8Sofiia GorpenkoSofiia Gorpenko ('11)HGF AM / UKR3.80 w
w
  
 
 
3.34 PB3.78 PB3.403.80 PB    
9Lykke MichelsenLykke Michelsen ('10)Esbjerg AM3.70 w
w
  
 
 
3.60 SB3.563.593.70 SB    
10Camilla PopovaCamilla Popova ('11)HGF AM / UKR3.61 w
w
  
 
 
3.54 PB3.503.61 PB3.52    
11Liv JacobsenLiv Jacobsen ('10)Aalborg AM3.59 w
w
  
 
 
3.59 PB3.493.553.49    
12Elise Ingemann ThygesenElise Ingemann Thygesen ('10)Fredericia AF3.44 w
w
  
 
 
3.28 SB3.36 SB3.353.44 SB    
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF10.86
  
 PB
 
  X9.50 SB9.79 SB10.86 PB    
2Maja Amadeu MøllerskovMaja Amadeu Møllerskov ('10)Esbjerg AM10.84
  
 PB
 
9.499.1710.84 PB9.82    
3Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM10.04
  
 PB
 
9.66 PB  X9.80 PB10.04 PB    
4Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik9.90
  
 PB
 
9.43 SB9.90 SB9.609.73    
5Elise Ingemann ThygesenElise Ingemann Thygesen ('10)Fredericia AF9.31
  
 PB
 
9.23 PB8.819.27 PB9.31 PB    
6Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)Aalborg AM9.14
  
 PB
 
9.04 PB8.438.649.14 PB    
7Sophia De VriesSophia De Vries ('11)Esbjerg AM8.78
  
 PB
 
8.138.71 PB8.168.78 PB    
8Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK778.48
  
 PB
 
8.278.218.48 PB8.36    
9Mie Kristine Bilberg MadsenMie Kristine Bilberg Madsen ('11)Hvide Sande8.38
  
 PB
 
7.917.988.38 PB7.87    
10Thea NielsenThea Nielsen ('11)Dybvad IK 8.16
  
 PB
 
7.52 SB8.16 PB8.017.60    
11Lykke MichelsenLykke Michelsen ('10)Esbjerg AM7.45
  
 SB
 
7.06 SB7.26 SB  X7.45 SB    
12Anna NissenAnna Nissen ('10)Vejen AF7.42
  
 
 
7.215.567.067.42    
P13 Diskoskast 0.75 kg    
Finale B
1Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik18.80
  
 PB
 
  X  X18.09 SB18.80 SB    
2Lykke MichelsenLykke Michelsen ('10)Esbjerg AM15.00
  
 SB
 
  X15.00 SB14.7814.85    
3Thea NielsenThea Nielsen ('11)Dybvad IK 14.93
  
 PB
 
13.35 PB14.35 PB13.8714.93 PB    
4Ditte EnevoldsenDitte Enevoldsen ('11)Hvide Sande14.92
  
 PB
 
  X  X12.1514.92 PB    
5Ingrid SkovsborgIngrid Skovsborg ('11)Esbjerg AM10.50
  
 PB
 
  X8.33 PB  X10.50 PB    
6Camilla PopovaCamilla Popova ('11)HGF AM / UKR10.03
  
 
 
  X8.42  X10.03    
P13 Hammerkast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik26.26
  
 
 
26.2625.9022.88  X    
2Ditte EnevoldsenDitte Enevoldsen ('11)Hvide Sande21.11
  
 PB
 
  X  X21.11 PB  X    
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Laura Lehman JensenLaura Lehman Jensen ('10)Frederiksberg IF26.53
  
 PB
 
23.8025.03 PB24.9526.53 PB    
2Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik25.78
  
 PB
 
24.1725.78 PB25.0825.64    
3Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM24.56
  
 PB
 
  X  X24.56 PB21.21    
4Thea NielsenThea Nielsen ('11)Dybvad IK 23.39
  
 PB
 
23.39 PB21.6323.2221.01    
5Liv JacobsenLiv Jacobsen ('10)Aalborg AM20.59
  
 PB
 
  X13.25 PB20.59 PB19.30    
6Mie Kristine Bilberg MadsenMie Kristine Bilberg Madsen ('11)Hvide Sande20.04
  
 
 
19.2417.4720.0418.92    
K45 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Anja SmollerupAnja Smollerup ('77)HGF AM30.47
  
 SB
 
28.44 SB29.92 SB27.0028.0929.6430.47 SB  
M60 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM46.92
  
 
 
44.5246.23  X46.9243.2042.08  
M60 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM46.80
  
 
 
46.80  X46.07  X43.3645.92  
K60 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Kirsten EskildsenKirsten Eskildsen ('62)Aabenraa IG 29.71
  
 
 
28.6929.4029.71  X  X  X  
K75 Hammerkast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44)Hvide Sande26.03
  
 
 
25.8926.0324.63  X  X  X  

Seneste resultater

17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten
22.11RandersInternt Freja Nålestævne
22.11AalborgAalborg Indoor I
19.11RandersStangspring med musik
18.11HelsingørNordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11AarhusCRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11RandersStangspring med musik
11.11KøbenhavnSpartas 125 års Jubilæumsløb
4.11SorøPhønix Open
4.11RandersRegionsfinale Vest
3.11RandersStangspring med musik
28.10SilkeborgKastestævne
28.10AalborgRegionsstævne Nordjylland
28.10ViborgVexa HLM Running - Sidste chance!
22.10KøbenhavnCRAFT Løbe Cup 1
13.10EsbjergKastedag Esbjerg
11.10HerlevSommerafslutningsstævne
11.10HelsingørAfslutning for børneholdene
7.10SæbySæby open - Diskoskast
7.10LyngbyAlt-muligt-kamp - Klubstævne
7.10RandersNåle- og Regionsstævne