Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Sæby: Nålestævne Sæby 16.5.2023
Sæby atletikstadion

M 100 m    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
1Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM11.40
  
 SB
2Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK8012.70
  
 SB
3Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK8013.94
  
 PB
M 200 m    
Vind: +1.2

Finale A

Finale
Vind: +1.2
1Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM23.21
  
 SB
2Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK8025.78
  
 SB
D17 Højdespring    

Finale A

Finale
1Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK801.50
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
XXX
  
D17 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK808.04
  
 PB
 
7.62 PB8.04 PB7.527.33    
P17 Højdespring    

Finale A

Finale
1Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK801.20
  
 
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
    
P17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK8014.70
  
 
 
14.70       
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK801.57
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
 XO
1.55
  O
1.57
 XO
1.59
XXX
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 12.11
  
 PB
 
10.99 SB11.50 PB11.86 PB12.11 PB    
2Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK8010.36
  
 PB
 
9.99 PB10.30 PB10.36 PB    
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 36.92
  
 PB
 
36.92 PB       
2Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK8029.91
  
 PB
 
29.91 PB       
D13 80 m    
Vind: +0.4

Finale A

Finale
Vind: +0.4
1Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM14.11
  
 
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM1.10
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
XXX
      
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM3.35
+1.1
  
 
 
3.26
 1.4
3.35
 1.1
3.18
 -0.3
     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM7.42
  
 SB
 
7.107.027.42 SB     
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM23.76
  
 
 
23.76       
P13 80 m    
Vind: +0.4

Finale A

Finale
Vind: +0.4
1Claudia BrohusClaudia Brohus ('10)SIK8012.11
  
 
2Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)Aalborg AM12.16
  
 PB
3Maria Mathilde OlesenMaria Mathilde Olesen ('11)Aalborg AM12.35
  
 PB
4Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM12.59
  
 PB
P13 200 m    
Vind: +1.2

Finale A

Finale
Vind: +1.2
1Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM31.30
  
 PB
2Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)Aalborg AM31.49
  
 PB
3Maria Mathilde OlesenMaria Mathilde Olesen ('11)Aalborg AM31.66
  
 PB
4Claudia BrohusClaudia Brohus ('10)SIK8032.45
  
 PB
5
Julie Nyrup Nielsen
Julie Nyrup Nielsen ('13)
SIK8043.52
  
 SB
6
Marie Klostergaard Andersen
Marie Klostergaard Andersen ('13)
SIK8051.70
  
 SB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)Aalborg AM1.45
  
 SB
 
1.35
 XO
1.40
  O
1.45
  O
1.50
XXX
    
2Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM1.35
  
 PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
 XO
1.40
XXX
    
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)Aalborg AM3.96
0.0
  
 
 
3.86
 0.6
3.96
 0.0
3.87
 1.3
     
2Claudia BrohusClaudia Brohus ('10)SIK803.88
-0.8
  
 
 
3.85
 1.2
3.84
 1.2
3.88
 -0.8
     
3Maria Mathilde OlesenMaria Mathilde Olesen ('11)Aalborg AM3.51
+0.7
  
 SB
 
3.29 SB
 0.0
3.51 SB
 0.7
3.30
 0.2
     
4Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM3.45
+1.2
  
 
 
3.43
 1.3
3.45
 1.2
3.39
 0.1
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM10.02
  
 
 
9.649.7310.02     
2Claudia BrohusClaudia Brohus ('10)SIK808.59
  
 PB
 
8.59 PB8.538.09     
3Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM6.40
  
 PB
 
6.02 PB6.40 PB6.29     
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Maria Mathilde OlesenMaria Mathilde Olesen ('11)Aalborg AM14.76
  
 PB
 
14.76 PB       
2Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)Aalborg AM13.29
  
 
 
13.29       
D11 60 m    

Finale A

Finale
1
Olivia Gade Hansen
Olivia Gade Hansen ('13)
Aalborg AM10.71
  
  K
2
Jack Adam Ingleton
Jack Adam Ingleton ('13)
SIK8011.36 w
  
 
3
Julie Nyrup Nielsen
Julie Nyrup Nielsen ('13)
SIK8011.96
  
  K
4
Marie Klostergaard Andersen
Marie Klostergaard Andersen ('13)
SIK8013.80
  
  K
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Jack Adam Ingleton
Jack Adam Ingleton ('13)
SIK802.42 w
w
  
 
 
2.11 SB2.42 SB2.36     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Malthe JensenMalthe Jensen ('12)Dybvad IK 6.73
  
 PB
 
6.24 PB6.73 PB5.87     
2
Jack Adam Ingleton
Jack Adam Ingleton ('13)
SIK804.89
  
 PB
 
SB4.89 PB4.54     
D11 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Malthe JensenMalthe Jensen ('12)Dybvad IK 11.33
  
 PB
 
11.33 PB       
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Olivia Gade Hansen
Olivia Gade Hansen ('13)
Aalborg AM1.05
  
 PB
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
XXX
  
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Olivia Gade Hansen
Olivia Gade Hansen ('13)
Aalborg AM2.89 w
w
  
 
 
2.83 PB2.89 PB2.85     
2
Julie Nyrup Nielsen
Julie Nyrup Nielsen ('13)
SIK802.70 w
w
  
 
 
2.532.422.70 PB     
3
Marie Klostergaard Andersen
Marie Klostergaard Andersen ('13)
SIK802.30 w
w
  
 
 
2.29 SB2.262.30 SB     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Marie Klostergaard Andersen
Marie Klostergaard Andersen ('13)
SIK805.07
  
 PB
 
5.07 PB4.084.34     
2
Olivia Gade Hansen
Olivia Gade Hansen ('13)
Aalborg AM4.96
  
 PB
 
4.74 PB4.96 PB4.34     
3
Julie Nyrup Nielsen
Julie Nyrup Nielsen ('13)
SIK804.00
  
 PB
 
3.44 PB3.60 PB4.00 PB     
P11 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1
Olivia Gade Hansen
Olivia Gade Hansen ('13)
Aalborg AM7.19
  
 PB
 
7.19 PB       
D9 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Villads Bøcher Nielsen
Villads Bøcher Nielsen ('14)
SIK807.59 w
  
 
2
Maurits Bjerregaard Kristensen
Maurits Bjerregaard Kristensen ('15)
SIK808.00 w
  
 
3
Noah Lund Olesen
Noah Lund Olesen ('14)
SIK808.26 w
  
 
4
Janus Johansen
Janus Johansen ('14)
SIK808.45 w
  
 
5
Lasse Carl Johansen
Lasse Carl Johansen ('17)
SIK8011.91 w
  
 
P9 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Alberte Landvad Larsen
Alberte Landvad Larsen ('14)
SIK808.07 w
  
 
2
Lara Sophia Larsson
Lara Sophia Larsson ('15)
SIK808.53 w
  
 
3
Karla Ronne
Karla Ronne ('14)
SIK809.25 w
  
 
3
Grace Inglton
Grace Inglton ('14)
SIK809.25 w
  
 
5
Vida Jacobsen
Vida Jacobsen ('17)
SIK8010.43 w
  
 

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive