Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
Hjem
Årsranglister
Alle tiders
Rekorder
Kvalifikation
Klubber
Om Statletik
Resultater:
Bagsværd: Bagsværd Run Event 17.5.2023
Bagsværd Stadion
Vælg mænd discipliner
400 m
1500 m
5000 m
Vælg kvinder discipliner
100 m
5000 m
M 400 m
1
Søren Bøge Edlund Jøhnk
Søren Bøge Edlund Jøhnk ('97)
97
BAC
54.10
SB
2
Toke Gotthardsen
Toke Gotthardsen ('94)
94
BAC
54.17
PB
3
Kasper Libak Rasmussen
Kasper Libak Rasmussen ('06)
06
BAC
55.35
PB
4
Anders Rosenberg Jessen
Anders Rosenberg Jessen ('06)
06
BAC
56.66
PB
5
Zarah Buchwald
Zarah Buchwald ('95)
95
Hvidovre AM
56.88
K
6
Kasper Rebenstorf
Kasper Rebenstorf ('91)
91
Hareskovens Tri
57.00
PB
Nick Ekelund-Arenander
Nick Ekelund-Arenander ('89)
89
Hvidovre AM / SWE
DQ
M 1500 m
1
Hjalte Dalskov
Hjalte Dalskov ('05)
05
BAC
4:02.49
PB
2
Lauge Rasmussen
Lauge Rasmussen ('03)
03
Trongårdens IF
4:05.71
PB
3
William Thøgersen
William Thøgersen ('08)
08
Sparta
4:06.09
4
Christian Lindgreen
Christian Lindgreen ('02)
02
Sparta
4:07.22
SB
5
Theodor Gilhøj
Theodor Gilhøj
00
BAC
4:22.63
PB
6
Valdemar Østerberg Qvistgaard
Valdemar Østerberg Qvistgaard ('05)
05
Trongårdens IF
4:24.94
PB
7
Martin Gram
Martin Gram ('82)
82
BAC
4:37.26
PB
8
Frans Pedersen
Frans Pedersen ('84)
84
NBRO
4:37.88
SB
9
Pace 4.40.00
Pace 4.40.00
00
4:43.87
pace
PB
10
Mads Erting
Mads Erting ('03)
03
PSF
4:43.94
11
Henrik Sørensen
Henrik Sørensen ('70)
70
BAC
5:06.43
SB
12
Emil Kundal Hansen
Emil Kundal Hansen ('08)
08
BAC
5:32.09
PB
Pace 3.59.99
Pace 3.59.99
00
DNF
pace
M 5000 m
1
Christoffer Frost-Jensen Johansen
Christoffer Frost-Jensen Johansen ('97)
97
BAC
14:11.49
PB
2
Lasse Bjørn Jensen
Lasse Bjørn Jensen ('05)
05
Odense Atletik
14:41.89
PB
3
Peter Hærvig Rønning
Peter Hærvig Rønning ('91)
91
BAC
15:05.02
PB
4
Esben Krogh Rasmussen
Esben Krogh Rasmussen ('93)
93
Sparta
15:10.65
5
Sean Power
Sean Power
00
Trongårdens IF
15:46.98
PB
6
Jakob Lund Frisk
Jakob Lund Frisk ('03)
03
BAC
16:05.49
SB
7
Bjarke Søstrup
Bjarke Søstrup ('72)
72
Blovstrød Løverne
16:11.26
PB
8
Christian Madsen
Christian Madsen ('77)
77
Blovstrød Løverne
16:11.86
SB
9
Peter Harbo Jakobsen
Peter Harbo Jakobsen ('79)
79
Viking Atletik
16:13.37
PB
10
Joakim Svolgaard
Joakim Svolgaard ('87)
87
Sparta
16:46.72
SB
11
Peter Paldan Sørensen
Peter Paldan Sørensen ('79)
79
HGATM
17:23.59
SB
12
Thomas Qvistgaard
Thomas Qvistgaard ('73)
73
Trongårdens IF
17:24.43
PB
13
René Anda Nielsen
René Anda Nielsen ('83)
83
NBRO
17:25.34
SB
14
Niels Østergaard
Niels Østergaard ('01)
01
BAC
18:46.39
PB
Finale B
1
Kristian Bonne Wulff
Kristian Bonne Wulff ('85)
85
Herlev Atletik
16:36.33
SB
2
Henrik Hansen
Henrik Hansen ('75)
75
BAC
17:45.81
SB
3
Adam Winkler Neumann
Adam Winkler Neumann ('80)
80
BAC
18:45.10
PB
4
Jan Søgaard-Hansen
Jan Søgaard-Hansen ('72)
72
BAC
19:35.83
SB
5
Jonas Johansson
Jonas Johansson ('75)
75
BAC
19:36.03
PB
6
Merete Porsdal
Merete Porsdal ('73)
73
Herlev Atletik
21:59.43
K
7
Trine B Andersen
Trine B Andersen ('68)
68
Blovstrød Løverne
22:08.06
K
K 100 m
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1
Amalie Thrane
Amalie Thrane ('03)
03
BAC
13.37
SB
2
Jamilla Jensen
Jamilla Jensen ('06)
06
BAC
14.03
SB
3
Uma Dybmose
Uma Dybmose ('04)
04
BAC
14.05
PB
K 5000 m
1
Karina Klok
Karina Klok ('92)
92
Amager AC
17:46.08
PB
2
Asmita Fritt-Rasmussen
Asmita Fritt-Rasmussen ('98)
98
Trongårdens IF
18:56.69
PB
Head to head
×
Seneste resultater
17.3
Hvidovre
Hvidovre Indoor 3
14.3
Skive
1000 m
14.3
København
Sparta Kids Indoor
10.3
Odense
CRAFT Løbe Cup 4
9.3
Helsingør
Kronborg Games 3
3.3
København
Nike Spring Run
2‐3.3
Skive
DMU Inde
26.2
København
Pole Vault - jump high
17.2
Hvidovre
Fladspring 1
16‐17.2
Odense
DM inde
14.2
Aalborg
Aalborg Indoor II
10.2
Randers
DGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2
Hvidovre
Hvidovre Indoor 2
6.2
Odense
Odense Indoor Running
5.2
Odense
Ministævne 2
4.2
Hvidovre
Kast
3.2
Skive
Indoor III Skive
3.2
Helsingør
Kronborg Games 2
3‐4.2
Randers
DM Mangekamp
3‐4.2
Randers
DM Masters
3‐4.2
Randers
Vinterkast
30.1
Randers
Internt Freja stævne
27.1
København
Weight & Shot Challenge
27‐28.1
Aarhus
VDMUi
23.1
Aarhus
Aarhus Sprint'n'Jump
23.1
Hvidovre
Springstævne
21.1
Sæby
Nålestævne
20.1
Skive
Indoor II Skive
20.1
Ballerup
DM kapgang
20‐21.1
Ballerup
Øst-inde
16.1
Randers
1500 m
13.1
Randers
Randers Indoor
13.1
Helsingør
Kronborg Games 1
7.1
Hvidovre
Hvidovre Indoor 1
31.12
Aarhus
Nytårsløbet
31.12
København
Sparta Nytårsløb
29.12
Aalborg
Sidste Chance Aalborg
28.12
Aarhus
Sidste Chancen
19.12
Ballerup
Kuglestøds stævne
16.12
Skive
Indoor I Skive
16.12
Skive
Outdoor 1 Skive
16.12
Ballerup
BAK Julestævne
13.12
Rønne
Viking 1000m Juleløb
11.12
Odense
Odense Ministævne 1
10.12
Aarhus
Juleløbet
9.12
Randers
Stangspring med musik
2.12
Herlev
VinterVægt
2‐3.12
Randers
Julegavejagten
22.11
Randers
Internt Freja Nålestævne
22.11
Aalborg
Aalborg Indoor I
19.11
Randers
Stangspring med musik
18.11
Helsingør
Nordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11
Aarhus
CRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11
Randers
Stangspring med musik
11.11
København
Spartas 125 års Jubilæumsløb
4.11
Sorø
Phønix Open
4.11
Randers
Regionsfinale Vest
3.11
Randers
Stangspring med musik
28.10
Silkeborg
Kastestævne
28.10
Aalborg
Regionsstævne Nordjylland