Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aalborg: Aalborg Outdoor II 24.5.2023
Skovdalen Atletikstadion

M 100 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja11.11
  
 SB
2Andoni ZaballaAndoni Zaballa ('01)Aarhus 1900 / ESP11.54
  
 SB
3Samson Hesselbjerg FlouSamson Hesselbjerg Flou ('08)Aalborg AM11.63
  
 PB
4Lukas Schiørring DragøLukas Schiørring Dragø ('08)Aalborg AM12.42
  
 PB
5Jacob AndersenJacob Andersen ('95)Aalborg AM12.51
  
 PB
Finale B
Vind: +0.4
Vind: +0.4
1Pedro Vicarregui GuijarroPedro Vicarregui Guijarro ('85)Aalborg AM / ESP13.53
  
 PB
2Tomer SagiTomer Sagi ('77)Aalborg AM13.67
  
 PB
3Jonas AdelJonas Adel ('01)Aalborg AM13.73
  
 PB
4Casper ØstergaardCasper Østergaard ('85)18.14
  
 PB
M 200 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja22.05
  
 SB
2Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)Aalborg AM23.00
  
 SB
3Samson Hesselbjerg FlouSamson Hesselbjerg Flou ('08)Aalborg AM23.94
  
 PB
4Oliver KraglundOliver Kraglund ('06)Aalborg AM24.91
  
 SB
Finale B
Vind: -0.3
Vind: -0.3
1Harry ThiruchelvamHarry Thiruchelvam ('97)Aarhus Fremad24.80
  
 PB
2Lukas Schiørring DragøLukas Schiørring Dragø ('08)Aalborg AM24.95
  
 PB
3Jacob AndersenJacob Andersen ('95)Aalborg AM25.72
  
 
Finale C
Vind: +0.5
Vind: +0.5
1Peder Christian MølbakPeder Christian Mølbak ('96)Aarhus Fremad25.68
  
 PB
2Pedro Vicarregui GuijarroPedro Vicarregui Guijarro ('85)Aalborg AM / ESP27.75
  
 PB
3Tomer SagiTomer Sagi ('77)Aalborg AM28.03
  
 PB
4Jonas AdelJonas Adel ('01)Aalborg AM28.18
  
 
M 400 m    

Finale A

Finale
1Bjørn BaunwallBjørn Baunwall ('93)Aarhus Fremad54.13
  
 SB
2Peder Christian MølbakPeder Christian Mølbak ('96)Aarhus Fremad55.70
  
 SB
3Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM1:00.11
  
 PB
M 800 m    

Finale A

Finale
1Noah Kurzmann SkibstedNoah Kurzmann Skibsted ('99)AGF Atletik1:59.34
  
 SB
2Carl August AllerødCarl August Allerød ('03)Aalborg AM1:59.93
  
 SB
3Tito PhiriTito Phiri ('82)Aarhus 19002:01.19
  
 SB
4Anders Bøgh HedegaardAnders Bøgh Hedegaard ('98)Aalborg AM2:03.17
  
 PB
5Emil Møller SchmidtEmil Møller Schmidt ('06)Viborg AM2:03.81
  
 PB
6Lasse BoesenbækLasse Boesenbæk ('05)Viborg AM2:04.26
  
 SB
7Jeppe Rye ChristensenJeppe Rye Christensen ('07)Aalborg AM2:17.11
  
 
8Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM2:36.02
  
 PB
M 110 m hæk    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1Sebastian Sund FrandsenSebastian Sund Frandsen ('98)Aalborg AM14.77
  
 SB
M Stangspring    

Finale A

Finale
1Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)Aalborg AM4.40
  
 =SB
 
4.00
  O
4.40
  O
4.50
xxx
     
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Harry ThiruchelvamHarry Thiruchelvam ('97)Aarhus Fremad5.10
0.0
  
 SB
 
5.05 SB
 0.6
  X
 0.0
  X5.10 SB
 0.0
4.61
 0.0
  –  
K 100 m    
Vind: +0.7

Finale A

Finale
Vind: +0.7
1Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM12.39
  
 PB
2Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)Aalborg AM12.80
  
 PB
3Margit Weihe FríðmundsdóttirMargit Weihe Fríðmundsdóttir ('99)Bragdið12.83
  
 PB
4Camilla SassCamilla Sass ('04)Skive AM13.09
  
 PB
5Line ØsterkjærhusLine Østerkjærhus ('91)Aalborg AM13.11
  
 PB
6Maiken LarsenMaiken Larsen ('98)Aarhus Fremad13.33
  
 SB
7Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM14.40
  
 SB
8Sofia ToftalidSofia Toftalid ('08)Aalborg AM15.01
  
 PB
K 200 m    
Vind: -0.4

Finale A

Finale
Vind: -0.4
1Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM26.11
  
 PB
2Margit Weihe FríðmundsdóttirMargit Weihe Fríðmundsdóttir ('99)Bragdið26.38
  
 PB
3Line ØsterkjærhusLine Østerkjærhus ('91)Aalborg AM27.29
  
 PB
Finale B
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1Martha Staal JohannesenMartha Staal Johannesen ('09)Aalborg AM30.15
  
 PB
2Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM30.61
  
 
3Ida Mathilde JønsonIda Mathilde Jønson ('09)Aalborg AM30.82
  
 SB
4Iben Kjær HansenIben Kjær Hansen ('09)Aalborg AM32.96
  
 PB
K 400 m    

Finale A

Finale
1Emma Stentz HansenEmma Stentz Hansen ('03)Aalborg AM57.48
  
 PB
2Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)Aalborg AM59.49
  
 PB
3Mille De Neergaard LarsenMille De Neergaard Larsen ('09)Aalborg AM1:16.59
  
 PB
K 800 m    

Finale A

Finale
1Ida JørgensenIda Jørgensen ('01)Aalborg AM2:22.86
  
 
2Victoria BjerreVictoria Bjerre ('03)AGF Atletik2:23.17
  
 SB
3Ida Marie HartmannIda Marie Hartmann ('02)Aarhus 19002:39.61
  
 PB
4Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM2:58.10
  
 PB
5Line Baun GrubakLine Baun Grubak ('96)Aarhus 19003:08.94
  
 PB
6Liv Thyra BentzenLiv Thyra Bentzen ('11)Aalborg AM3:21.67
  
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
1Ida BoelIda Boel Aarhus 190014.63
  
 SB
M22 400 m hæk    

Finale A

Finale
1Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Aalborg AM1:09.43
  
  K
M22 Stangspring    

Finale A

Finale
1Thomas Sabro LarsenThomas Sabro Larsen ('01)Aalborg AM3.80
  
 SB
 
3.60
  O
3.80
  O
3.90
XXX
     
K22 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Nanna Tveen HøgsbergNanna Tveen Høgsberg ('03)Skive AM11.05
  
 
 
  X10.8011.05  X  X  X  
K22 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Alberte Brogaard JensenAlberte Brogaard Jensen ('03)Aalborg AM52.52
  
 PB
 
51.82 SB51.17  X46.4652.52 SB  X  
2Nikoline Stellan JensenNikoline Stellan Jensen ('02)Aalborg AM39.58
  
 PB
 
39.58 PB37.15  X  X  X  X  
D19 Stangspring    

Finale A

Finale
1Ludvig Lambert JensenLudvig Lambert Jensen ('05)Aalborg AM3.70
  
 PB
 
2.80
XXO
2.90
  O
3.00
 XO
3.10
  O
3.20
  O
3.30
 XO
3.40
  O
3.50
 XO
3.60
XXO
3.70
XXO
3.80
XXX
     
P19 Stangspring    

Finale A

Finale
1Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM2.70
  
 
 
2.60
  O
2.70
XXO
2.80
XXX
     
P19 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Eva Sabro LarsenEva Sabro Larsen ('04)Aalborg AM36.32
  
 SB
 
34.83 SB33.6435.49 SB  X33.2036.32 SB  
P17 Stangspring    

Finale A

Finale
1Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM2.60
  
 PB
 
2.30
XXO
2.40
XXO
2.50
 XO
2.60
  O
2.70
XXX
   
P17 Trespring     

Finale A

Finale
1Ida B. NielsenIda B. Nielsen ('07)Aalborg AM10.12
0.0
  
 SB
 
  X  X  X10.12 SB
 0.0
9.90
 0.0
  X  
P17 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Savannah JohanssonSavannah Johansson ('07)Hvidovre AM46.54
  
 
 
  X  X  X46.31  X46.54  
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Samson Hesselbjerg FlouSamson Hesselbjerg Flou ('08)Aalborg AM5.31
0.0
  
 
 
4.72
 0.0
5.21
 -1.0
5.31
 0.0
4.66
 0.0
  –   
2Carl Emil Küster EngenCarl Emil Küster Engen ('09)Aalborg AM3.77
0.0
  
 PB
 
  X
 0.0
  X
 0.0
3.77 PB
 0.0
  –    
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 12.67
  
 PB
 
12.67 PB12.5411.9211.9011.2911.49  
2Magnus Ib Stubberub NielsenMagnus Ib Stubberub Nielsen ('08)Dybvad IK 11.22
  
 PB
 
10.77 PB10.5311.22 PB10.9510.27  X  
3Carl Emil Küster EngenCarl Emil Küster Engen ('09)Aalborg AM9.76
  
 PB
 
8.25 PB9.30 PB9.289.76 PB9.279.06  
4Lukas Schiørring DragøLukas Schiørring Dragø ('08)Aalborg AM8.70
  
 PB
 
8.05 PB8.37 PB7.497.618.38 PB8.70 PB  
D15 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Johan SkovsgaardJohan Skovsgaard ('08)Dybvad IK 28.25
  
 SB
 
28.25 SB24.9327.6126.65  X  X  
2Magnus Ib Stubberub NielsenMagnus Ib Stubberub Nielsen ('08)Dybvad IK 25.36
  
 SB
 
21.83 SB  X21.7925.36 SB  X  X  
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM4.42
0.0
  
 PB
 
4.33 PB
 0.5
4.00
 -1.2
4.42 PB
 0.0
3.87
 0.0
  X4.28
 0.0
  
2Martha Staal JohannesenMartha Staal Johannesen ('09)Aalborg AM4.12
0.0
  
 PB
 
3.82 PB
 0.0
  X
 0.0
  X4.12 PB
 0.0
  –   
3Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM4.03
+0.9
  
 
 
4.03
 0.9
  X
 0.0
  X
 0.0
  –    
4Iben Kjær HansenIben Kjær Hansen ('09)Aalborg AM3.77
0.0
  
 PB
 
  X
 0.0
3.77 PB
 0.0
3.70
 0.0
3.74
 0.0
  –   
5Sofia ToftalidSofia Toftalid ('08)Aalborg AM3.59
0.0
  
 PB
 
3.37 PB
 0.0
  X
 0.0
  X  X
 0.3
3.59 PB
 0.0
3.56
 0.0
  
6Mille De Neergaard LarsenMille De Neergaard Larsen ('09)Aalborg AM3.56
0.0
  
 =PB
 
3.41 PB
 0.0
3.56 PB
 0.0
  X
 0.2
3.41
 0.0
3.56 =PB
 0.0
3.28
 0.1
  
7Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM3.35
0.0
  
 
 
3.16
 0.0
3.08
 0.0
3.35
 0.0
3.04
 0.0
  –  –  
P15 Trespring     

Finale A

Finale
1Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM8.45
0.0
  
 PB
 
  X  X8.45 PB
 0.0
  X7.89
 0.0
8.45 =PB
 0.0
  
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM9.89
  
 PB
 
8.41 PB9.06 PB9.63 PB9.75 PB9.89 PB8.26  
2Ida Mathilde JønsonIda Mathilde Jønson ('09)Aalborg AM8.11
  
 PB
 
7.29 PB7.29 =PB8.11 PB7.74  X7.22  
3Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM6.57
  
 SB
 
6.13 SB6.23 SB6.57 SB6.076.495.88  
P15 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM19.17
  
 PB
 
18.97 PB  X19.17 PB  X  X  X  
D13 200 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1Sebastian GjedstedSebastian Gjedsted ('10)Aalborg AM29.09
  
 PB
2Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM29.67
  
  K
3Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM30.66
  
  K
4Tristan MunkTristan Munk ('11)Aalborg AM37.92
  
 PB
Finale B
Vind: +1.1
Vind: +1.1
1Carl August Bisgaard KlemmensenCarl August Bisgaard Klemmensen ('10)Aalborg AM32.42
  
 PB
2Liv JacobsenLiv Jacobsen ('10)Aalborg AM32.53
  
  K
3Andrea KarlsenAndrea Karlsen ('11)Aalborg AM33.24
  
  K
4Kaisa Elisabeth Søltoft HenriksenKaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11)Aalborg AM34.67
  
  K
5Caroline SlothCaroline Sloth ('11)Aalborg AM36.80
  
  K
6Asta Ingemann BeithAsta Ingemann Beith ('11)Aalborg AM40.66
  
  K
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Sebastian GjedstedSebastian Gjedsted ('10)Aalborg AM4.24
0.0
  
 PB
 
4.20 PB
 -0.4
3.86
 0.0
4.24 PB
 0.0
     
2Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM4.07
0.0
  
 
 
3.91
 0.0
  X
 0.0
4.07
 0.0
     
3Carl August Bisgaard KlemmensenCarl August Bisgaard Klemmensen ('10)Aalborg AM3.77
-1.5
  
 PB
 
3.63 PB
 0.0
3.77 PB
 -1.5
3.57
 0.0
     
4Tristan MunkTristan Munk ('11)Aalborg AM3.09
0.0
  
 SB
 
2.92 SB
 -0.5
2.94 SB
 -0.8
3.09 SB
 0.0
     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM6.35
  
 PB
 
6.35 PB5.996.26     
2Carl August Bisgaard KlemmensenCarl August Bisgaard Klemmensen ('10)Aalborg AM6.10
  
 PB
 
6.10 PB5.955.63     
3Tristan MunkTristan Munk ('11)Aalborg AM4.53
  
 PB
 
4.00 PB  X4.53 PB     
D13 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Carl August Bisgaard KlemmensenCarl August Bisgaard Klemmensen ('10)Aalborg AM9.22
  
 
 
  X  X9.22  X  X  X  
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM11.63
  
 PB
2Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)Aalborg AM12.85
  
 SB
3Liv JacobsenLiv Jacobsen ('10)Aalborg AM13.15
  
 PB
4Kaisa Elisabeth Søltoft HenriksenKaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11)Aalborg AM13.19
  
 PB
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM4.18
0.0
  
 PB
 
4.18 PB
 0.0
3.97
 0.0
4.14
 0.0
     
2Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM4.00
0.0
  
 
 
3.74
 0.0
4.00
 0.0
3.97
 -0.1
     
3Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)Aalborg AM3.91
0.0
  
 
 
3.91
 0.0
3.91
 0.0
3.74
 0.3
     
4Kaisa Elisabeth Søltoft HenriksenKaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11)Aalborg AM3.88
0.0
  
 PB
 
3.60
 0.0
3.70
 0.0
3.88 PB
 0.0
     
5Liv JacobsenLiv Jacobsen ('10)Aalborg AM3.85
0.0
  
 PB
 
3.85 PB
 0.0
3.19
 -0.8
3.35
 0.0
     
6Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM3.79
0.0
  
 PB
 
3.66 PB
 -0.1
  X
 0.0
3.79 PB
 0.0
     
7Andrea KarlsenAndrea Karlsen ('11)Aalborg AM3.55
0.0
  
 PB
 
3.39 PB
 -0.8
3.41 PB
 0.0
3.55 PB
 0.0
     
8Thea NielsenThea Nielsen ('11)Dybvad IK 3.39
-0.5
  
 SB
 
3.39 SB
 -0.5
3.17
 0.0
3.39 =SB
 -0.6
     
9Caroline SlothCaroline Sloth ('11)Aalborg AM3.35
0.0
  
 PB
 
3.35 PB
 0.0
3.06
 0.0
3.25
 0.0
     
10Asta Ingemann BeithAsta Ingemann Beith ('11)Aalborg AM3.27
0.0
  
 PB
 
  X
 0.0
2.91 PB
 0.0
3.27 PB
 0.0
     
11Liv Thyra BentzenLiv Thyra Bentzen ('11)Aalborg AM2.77
0.0
  
 
 
2.34
 0.0
2.73
 0.0
2.77
 0.0
     
P13 Trespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM8.42
+0.1
  
 PB
 
8.18 PB
 0.2
8.42 PB
 0.1
8.31
 0.0
     
2Kaisa Elisabeth Søltoft HenriksenKaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11)Aalborg AM8.06
0.0
  
 PB
 
8.05 PB8.06 PB
 0.0
7.84
 0.0
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)Aalborg AM9.83
  
 PB
 
9.118.659.83 PB     
2Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM9.44
  
 
 
8.688.879.44     
3Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM8.94
  
 PB
 
8.62 PB8.94 PB8.32     
4Thea NielsenThea Nielsen ('11)Dybvad IK 8.08
  
 
 
7.858.087.92     
5Liv JacobsenLiv Jacobsen ('10)Aalborg AM6.65
  
 PB
 
6.65 PB6.646.65 =PB     
6Kaisa Elisabeth Søltoft HenriksenKaisa Elisabeth Søltoft Henriksen ('11)Aalborg AM6.61
  
 =PB
 
5.54 SB6.46 SB6.61 =PB     
7Andrea KarlsenAndrea Karlsen ('11)Aalborg AM6.31
  
 PB
 
6.31 PB5.165.20     
8Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM6.25
  
 
 
6.255.416.05     
9Liv Thyra BentzenLiv Thyra Bentzen ('11)Aalborg AM5.56
  
 PB
 
5.23 PB  X5.56 PB     
10Asta Ingemann BeithAsta Ingemann Beith ('11)Aalborg AM5.50
  
 PB
 
5.50 PB5.015.11     
11Caroline SlothCaroline Sloth ('11)Aalborg AM5.19
  
 PB
 
4.48 PB4.76 PB5.19 PB     
P13 Hammerkast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM25.09
  
 PB
 
21.72 PB  X25.09 PB  X  X  X  
2Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)Aalborg AM19.48
  
 PB
 
13.62 PB19.38 PB19.48 PB  X  X  X  
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Vind: +0.3

Finale A

Finale
Vind: +0.3
1Frida JørgensenFrida Jørgensen ('12)Aalborg AM12.48
  
  K
1Karl Philip AndersenKarl Philip Andersen ('12)Aalborg AM13.08
  
 PB
4
Claudia Obitsø Pedersen
Claudia Obitsø Pedersen ('13)
Aalborg AM14.11
  
  K
6Mille EriksenMille Eriksen ('12)Aalborg AM14.53
  
  K
Finale B
Vind: -0.6
Vind: -0.6
1Ida MølgaardIda Mølgaard ('12)Aalborg AM13.38
  
  K
2Lauritz BojeLauritz Boje ('12)Aalborg AM26.59
  
 PB
3
Ellen Duelund Rom Kristensen
Ellen Duelund Rom Kristensen ('13)
Aalborg AM14.82
  
  K
4
Anna Petrushkevyech
Anna Petrushkevyech ('13)
Aalborg AM / UKR16.71
  
  K
6Sofia Amalie HenriksenSofia Amalie Henriksen ('12)Aalborg AM17.27
  
  K
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Karl Philip AndersenKarl Philip Andersen ('12)Aalborg AM3.46 w
w
  
 
 
3.25 PB3.193.46 PB     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Karl Philip AndersenKarl Philip Andersen ('12)Aalborg AM6.62
  
 PB
 
6.07 PB6.62 PB  X     
2Lauritz BojeLauritz Boje ('12)Aalborg AM2.63
  
 PB
 
2.05 PB  X2.63 PB     
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Frida JørgensenFrida Jørgensen ('12)Aalborg AM3.40 w
w
  
 
 
3.37 PB3.203.40 PB     
2Ida MølgaardIda Mølgaard ('12)Aalborg AM3.34 w
w
  
 
 
3.34 PB2.903.30     
3Mille EriksenMille Eriksen ('12)Aalborg AM2.91 w
w
  
 
 
2.85 =PB2.91 PB2.86     
4
Claudia Obitsø Pedersen
Claudia Obitsø Pedersen ('13)
Aalborg AM2.86 w
w
  
 
 
2.85 PB2.782.86 PB     
5Sofia Amalie HenriksenSofia Amalie Henriksen ('12)Aalborg AM2.79 w
w
  
 
 
1.94 PB2.79 PB2.61     
6
Ellen Duelund Rom Kristensen
Ellen Duelund Rom Kristensen ('13)
Aalborg AM2.58 w
w
  
 
 
2.58 PB2.452.51     
7
Anna Petrushkevyech
Anna Petrushkevyech ('13)
Aalborg AM / UKR2.49 w
w
  
 
 
2.38 PB2.342.49 PB     
8Ingrid Sofie GadeIngrid Sofie Gade ('11)Aalborg AM2.24 w
w
  
 
 
2.24 SB2.142.21     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Frida JørgensenFrida Jørgensen ('12)Aalborg AM5.78
  
 PB
 
5.68 PB5.445.78 PB     
2Mille EriksenMille Eriksen ('12)Aalborg AM5.16
  
 PB
 
4.49 PB4.74 PB5.16 PB     
3Ida MølgaardIda Mølgaard ('12)Aalborg AM5.00
  
 PB
 
4.95 SB5.00 PB4.57     
4
Claudia Obitsø Pedersen
Claudia Obitsø Pedersen ('13)
Aalborg AM4.86
  
 PB
 
4.86 PB4.824.35     
5
Anna Petrushkevyech
Anna Petrushkevyech ('13)
Aalborg AM / UKR4.79
  
 PB
 
4.79 PB4.564.12     
6
Ellen Duelund Rom Kristensen
Ellen Duelund Rom Kristensen ('13)
Aalborg AM4.13
  
 PB
 
3.60 PB4.13 PB3.86     
7Sofia Amalie HenriksenSofia Amalie Henriksen ('12)Aalborg AM3.86
  
 PB
 
3.86 PB3.163.54     
8Ingrid Sofie GadeIngrid Sofie Gade ('11)Aalborg AM3.39
  
 SB
 
3.39 SB2.903.27     
D9 40 m hurdles    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
1
Sylvester Duelund Rom Kristensen
Sylvester Duelund Rom Kristensen ('15)
Aalborg AM11.04
  
 PB
Finale B
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1
Jan Pomianowski
Jan Pomianowski ('14)
Aalborg AM7.63
  
 PB
3
Benjamin Nikontovic
Benjamin Nikontovic ('14)
Aalborg AM8.74
  
 PB
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Jan Pomianowski
Jan Pomianowski ('14)
Aalborg AM34.20
  
 PB
 
29.82 SB34.20 PB32.59     
2
Benjamin Nikontovic
Benjamin Nikontovic ('14)
Aalborg AM19.39
  
 PB
 
19.39 PB11.3211.26     
3
Sylvester Duelund Rom Kristensen
Sylvester Duelund Rom Kristensen ('15)
Aalborg AM16.11
  
 PB
 
16.11 PB13.8614.92     
P9 40 m hurdles    
Vind: -0.5

Finale A

Finale
Vind: -0.5
1
Selma Præstholm
Selma Præstholm ('14)
Aalborg AM8.33
  
 PB
5
Leah Aarenstrup Christiansen
Leah Aarenstrup Christiansen ('14)
Aalborg AM8.76
  
 PB
9
Signe Mølgaard
Signe Mølgaard ('14)
Aalborg AM8.80
  
 PB
12
Andrea Marie Bach Poulsen
Andrea Marie Bach Poulsen ('14)
Aalborg AM8.85
  
 PB
Finale B
Vind: +1.0
Vind: +1.0
1
Rosa Elvine Hansen
Rosa Elvine Hansen ('15)
Aalborg AM9.17
  
 PB
5
Lærke Breidahl Melchiorsen
Lærke Breidahl Melchiorsen ('15)
Aalborg AM9.44
  
 PB
9
Agnethe Danø Pihlkjær
Agnethe Danø Pihlkjær ('15)
Aalborg AM9.83
  
 PB
12
Viola Sondrup Bødker
Viola Sondrup Bødker ('15)
Aalborg AM10.34
  
 PB
Finale C
Vind: +0.4
Vind: +0.4
1
Barbara Luczak
Barbara Luczak ('15)
Aalborg AM8.82
  
 PB
5
Emilia Á. Rógvi Dánjalsdóttir
Emilia Á. Rógvi Dánjalsdóttir ('15)
Aalborg AM9.22
  
 PB
9
Selma Maria Mikkelsdottir
Selma Maria Mikkelsdottir ('15)
Aalborg AM10.82
  
 PB
Finale D
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1
Emma Eriksen
Emma Eriksen ('14)
Aalborg AM9.52
  
 PB
5
Maj Holkenberg
Maj Holkenberg ('15)
Aalborg AM9.62
  
 PB
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Selma Præstholm
Selma Præstholm ('14)
Aalborg AM15.39
  
 PB
 
12.59 PB15.39 PB12.69     
2
Andrea Marie Bach Poulsen
Andrea Marie Bach Poulsen ('14)
Aalborg AM14.10
  
 PB
 
7.24 SB11.42 PB14.10 PB     
3
Signe Mølgaard
Signe Mølgaard ('14)
Aalborg AM13.16
  
 PB
 
12.91 PB13.16 PB12.49     
4
Viola Sondrup Bødker
Viola Sondrup Bødker ('15)
Aalborg AM12.92
  
 PB
 
12.92 PB12.425.34     
5
Barbara Luczak
Barbara Luczak ('15)
Aalborg AM10.86
  
 PB
 
8.53 PB6.1910.86 PB     
6
Leah Aarenstrup Christiansen
Leah Aarenstrup Christiansen ('14)
Aalborg AM10.33
  
 PB
 
10.26 PB10.33 PB8.58     
7
Emma Eriksen
Emma Eriksen ('14)
Aalborg AM8.67
  
 PB
 
8.67 PB       
8
Lærke Breidahl Melchiorsen
Lærke Breidahl Melchiorsen ('15)
Aalborg AM8.62
  
 PB
 
8.62 PB  X8.32     
9
Rosa Elvine Hansen
Rosa Elvine Hansen ('15)
Aalborg AM8.29
  
 PB
 
7.14 PB8.29 PB3.02     
10
Emilia Á. Rógvi Dánjalsdóttir
Emilia Á. Rógvi Dánjalsdóttir ('15)
Aalborg AM7.80
  
 PB
 
  X7.80 PB6.86     
11
Agnethe Danø Pihlkjær
Agnethe Danø Pihlkjær ('15)
Aalborg AM7.45
  
 PB
 
7.36 PB7.347.45 PB     
12
Maj Holkenberg
Maj Holkenberg ('15)
Aalborg AM7.00
  
 PB
 
7.00 PB6.735.30     
13
Selma Maria Mikkelsdottir
Selma Maria Mikkelsdottir ('15)
Aalborg AM6.96
  
 PB
 
5.56 PB3.356.96 PB     
D7 40 m hurdles    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
1
Kevin De Carlo
Kevin De Carlo ('17)
Aalborg AM11.99
  
 PB
2
Alf Dalgaard Hansen
Alf Dalgaard Hansen ('17)
Aalborg AM12.26
  
 PB
Finale B
Vind: +0.8
Vind: +0.8
2
Theo Pomianowski
Theo Pomianowski ('16)
Aalborg AM9.43
  
 PB
D7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Theo Pomianowski
Theo Pomianowski ('16)
Aalborg AM15.03
  
 PB
 
14.26 PB14.44 PB15.03 PB     
2
Alf Dalgaard Hansen
Alf Dalgaard Hansen ('17)
Aalborg AM10.51
  
 PB
 
10.51 PB7.955.13     
3
Kevin De Carlo
Kevin De Carlo ('17)
Aalborg AM8.17
  
 PB
 
8.17 PB7.656.72     

Seneste resultater

17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten
22.11RandersInternt Freja Nålestævne
22.11AalborgAalborg Indoor I
19.11RandersStangspring med musik
18.11HelsingørNordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11AarhusCRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11RandersStangspring med musik
11.11KøbenhavnSpartas 125 års Jubilæumsløb
4.11SorøPhønix Open
4.11RandersRegionsfinale Vest
3.11RandersStangspring med musik
28.10SilkeborgKastestævne
28.10AalborgRegionsstævne Nordjylland
28.10ViborgVexa HLM Running - Sidste chance!
22.10KøbenhavnCRAFT Løbe Cup 1
13.10EsbjergKastedag Esbjerg
11.10HerlevSommerafslutningsstævne
11.10HelsingørAfslutning for børneholdene
7.10SæbySæby open - Diskoskast
7.10LyngbyAlt-muligt-kamp - Klubstævne
7.10RandersNåle- og Regionsstævne