M 100 m | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Kvalifikation | 26.5. | ||||||||||||||
Kval 1 26.5. Vind: +4.4 | 26.5. | Vind: +4.4 | |||||||||||||
1 | Favour Ashe Favour Ashe ('02) | 02 | NGR | 9.92 | w | ||||||||||
2 | Brandon Hicklin Brandon Hicklin ('99) | 99 | USA | 9.96 | w | ||||||||||
3 | Robert Gregory Robert Gregory ('01) | 01 | USA | 9.97 | w | ||||||||||
4 | Amir Willis Amir Willis | 00 | USA | 9.99 | w | ||||||||||
5 | Javaughn Moore Javaughn Moore | 00 | USA | 10.10 | w | ||||||||||
6 | Dorian Camel Dorian Camel ('99) | 99 | USA | 10.14 | w | ||||||||||
7 | Victor Smith Victor Smith | 00 | USA | 10.22 | w | ||||||||||
8 | Royal Burris Royal Burris | USA | 10.37 | w | |||||||||||
Kval 2 26.5. Vind: +2.7 | 26.5. | Vind: +2.7 | |||||||||||||
1 | Godson Oghenebrume Godson Oghenebrume ('03) | 03 | NGR | 9.94 | w | ||||||||||
2 | Sterling Warner Sterling Warner | 00 | USA | 10.07 | w | ||||||||||
3 | Alaba Akintola Alaba Akintola ('01) | 01 | NGR | 10.08 | w | ||||||||||
4 | Taylor Banks Taylor Banks | 00 | USA | 10.08 | w | ||||||||||
5 | Keshaun Black Keshaun Black ('02) | 02 | USA | 10.12 | w | ||||||||||
6 | Travis Williams Travis Williams ('99) | 99 | JAM | 10.14 | w | ||||||||||
7 | Jacory Patterson Jacory Patterson | 00 | USA | 10.15 | w | ||||||||||
8 | Andre Bent Andre Bent ('02) | 02 | JAM | 10.17 | w | ||||||||||
Kval 3 26.5. Vind: +5.5 | 26.5. | Vind: +5.5 | |||||||||||||
1 | Da'Marcus Fleming Da'Marcus Fleming ('01) | 01 | USA | 9.85 | w | ||||||||||
2 | Cole Beck Cole Beck ('99) | 99 | USA | 9.87 | w | ||||||||||
3 | Pjai Austin Pjai Austin | 00 | USA | 9.88 | w | ||||||||||
4 | Javonte Harding Javonte Harding ('01) | 01 | USA | 9.98 | w | ||||||||||
5 | Rodney Heath Rodney Heath | USA | 9.99 | w | |||||||||||
6 | Muhd Azeem Fahmi Muhd Azeem Fahmi ('04) | 04 | MAS | 10.04 | w | ||||||||||
7 | Wanya McCoy Wanya McCoy ('03) | 03 | BAH | 10.07 | w | ||||||||||
8 | Antonio Laidler Antonio Laidler | USA | 10.17 | w | |||||||||||
Indledende heats | 24.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.5. Vind: +1.7 | 24.5. | Vind: +1.7 | |||||||||||||
1 | Taylor Banks Taylor Banks | 00 | USA | 10.08 | PB | ||||||||||
2 | Godson Oghenebrume Godson Oghenebrume ('03) | 03 | NGR | 10.10 | |||||||||||
3 | Muhd Azeem Fahmi Muhd Azeem Fahmi ('04) | 04 | MAS | 10.21 | |||||||||||
4 | Dominique Alexander Dominique Alexander | USA | 10.25 | ||||||||||||
5 | Kai Cole Kai Cole | 00 | USA | 10.31 | |||||||||||
6 | Justus Trainer Justus Trainer | USA | 10.32 | ||||||||||||
7 | Dashinelle Dyer Dashinelle Dyer | 00 | JAM | 10.38 | |||||||||||
8 | Jekovan Rhetta Jekovan Rhetta ('03) | 03 | USA | 10.43 | |||||||||||
Indledende 2 24.5. Vind: +1.9 | 24.5. | Vind: +1.9 | |||||||||||||
1 | Wanya McCoy Wanya McCoy ('03) | 03 | BAH | 10.10 | PB | ||||||||||
2 | Rodney Heath Rodney Heath | USA | 10.13 | PB | |||||||||||
3 | Travis Williams Travis Williams ('99) | 99 | JAM | 10.15 | PB | ||||||||||
4 | Keshaun Black Keshaun Black ('02) | 02 | USA | 10.17 | PB | ||||||||||
5 | Andre Bent Andre Bent ('02) | 02 | JAM | 10.18 | PB | ||||||||||
6 | Antonio Laidler Antonio Laidler | USA | 10.19 | PB | |||||||||||
7 | Langston Jackson Langston Jackson | 00 | USA | 10.22 | PB | ||||||||||
8 | Guinove Joanus Guinove Joanus ('01) | 01 | HAI | 10.30 | SB | ||||||||||
Indledende 3 24.5. Vind: +1.5 | 24.5. | Vind: +1.5 | |||||||||||||
1 | Cole Beck Cole Beck ('99) | 99 | USA | 10.05 | PB | ||||||||||
2 | Da'Marcus Fleming Da'Marcus Fleming ('01) | 01 | USA | 10.10 | SB | ||||||||||
3 | Jacory Patterson Jacory Patterson | 00 | USA | 10.18 | SB | ||||||||||
4 | Cameron Rose Cameron Rose ('02) | 02 | USA | 10.23 | |||||||||||
5 | Elliott Cummings Elliott Cummings ('98) | 98 | USA | 10.32 | SB | ||||||||||
6 | Demarkes Stradford Demarkes Stradford | USA | 10.33 | ||||||||||||
7 | T'Mars McCallum T'Mars McCallum ('04) | 04 | USA | 10.36 | SB | ||||||||||
8 | Simon Wulff Simon Wulff ('01) | 01 | GER | 10.36 | |||||||||||
Indledende 4 24.5. Vind: +2.7 | 24.5. | Vind: +2.7 | |||||||||||||
1 | Robert Gregory Robert Gregory ('01) | 01 | USA | 10.12 | w | ||||||||||
2 | Victor Smith Victor Smith | 00 | USA | 10.28 | w | ||||||||||
3 | Royal Burris Royal Burris | USA | 10.30 | w | |||||||||||
4 | Naquille Harris Naquille Harris | USA | 10.31 | w | |||||||||||
5 | Matthew Clarke Matthew Clarke | 00 | BAR | 10.36 | w | ||||||||||
6 | Christopher Grant Christopher Grant ('98) | 98 | JAM | 10.46 | w | ||||||||||
Ismael Kone Ismael Kone | 00 | CIV | DQ | w | |||||||||||
Indledende 5 24.5. Vind: +2.4 | 24.5. | Vind: +2.4 | |||||||||||||
1 | Alaba Akintola Alaba Akintola ('01) | 01 | NGR | 10.07 | w | ||||||||||
2 | Sterling Warner Sterling Warner | 00 | USA | 10.12 | w | ||||||||||
3 | Pjai Austin Pjai Austin | 00 | USA | 10.14 | w | ||||||||||
4 | Dorian Camel Dorian Camel ('99) | 99 | USA | 10.20 | w | ||||||||||
5 | Nolan Macklin Nolan Macklin ('04) | 04 | USA | 10.24 | w | ||||||||||
6 | Nadale Buntin Nadale Buntin | 00 | SKN | 10.30 | w | ||||||||||
7 | Waddell Rembert-Jett Waddell Rembert-Jett | 00 | USA | 10.39 | w | ||||||||||
8 | Todd Charles Todd Charles | USA | 10.47 | w | |||||||||||
Indledende 6 24.5. Vind: +2.3 | 24.5. | Vind: +2.3 | |||||||||||||
1 | Favour Ashe Favour Ashe ('02) | 02 | NGR | 10.03 | w | ||||||||||
2 | Brandon Hicklin Brandon Hicklin ('99) | 99 | USA | 10.04 | w | ||||||||||
3 | Amir Willis Amir Willis | 00 | USA | 10.06 | w | ||||||||||
4 | Javaughn Moore Javaughn Moore | 00 | USA | 10.09 | w | ||||||||||
5 | Javonte Harding Javonte Harding ('01) | 01 | USA | 10.14 | w | ||||||||||
6 | Anthony Greenhow Anthony Greenhow ('03) | 03 | USA | 10.28 | w | ||||||||||
7 | Asa Hodrick Asa Hodrick | USA | 10.31 | w | |||||||||||
8 | Trejun Jones Trejun Jones | 00 | USA | 10.40 | w | ||||||||||
M 200 m | |||||||||||||||
Kvalifikation | 26.5. | ||||||||||||||
Kval 1 26.5. Vind: +5.2 | 26.5. | Vind: +5.2 | |||||||||||||
1 | Cameron Miller Cameron Miller | 00 | USA | 20.14 | w | ||||||||||
2 | Matthew Boling Matthew Boling | 00 | USA | 20.20 | w | ||||||||||
3 | Jacory Patterson Jacory Patterson | 00 | USA | 20.21 | w | ||||||||||
4 | Dorian Camel Dorian Camel ('99) | 99 | USA | 20.23 | w | ||||||||||
5 | Jadyn Tabois Jadyn Tabois | USA | 20.62 | w | |||||||||||
6 | Royal Burris Royal Burris | USA | 20.64 | w | |||||||||||
7 | Dominique Alexander Dominique Alexander | USA | 20.70 | w | |||||||||||
Kval 2 26.5. Vind: +2.2 | 26.5. | Vind: +2.2 | |||||||||||||
1 | Javonte Harding Javonte Harding ('01) | 01 | USA | 20.00 | w | ||||||||||
2 | Tarsis Orogot Tarsis Orogot ('02) | 02 | UGA | 20.08 | w | ||||||||||
3 | Ismael Kone Ismael Kone | 00 | CIV | 20.40 | w | ||||||||||
4 | Wanya McCoy Wanya McCoy ('03) | 03 | BAH | 20.45 | w | ||||||||||
5 | Jamel Miller Jamel Miller | JAM | 20.54 | w | |||||||||||
6 | Kaleb Simpson Kaleb Simpson | USA | 20.62 | w | |||||||||||
7 | Brandon Miller Brandon Miller ('03) | 03 | USA | 20.95 | w | ||||||||||
8 | Evan Miller Evan Miller | 00 | USA | 21.31 | w | ||||||||||
Kval 3 26.5. Vind: +4.8 | 26.5. | Vind: +4.8 | |||||||||||||
1 | Robert Gregory Robert Gregory ('01) | 01 | USA | 19.60 | w | ||||||||||
2 | Kennedy Lightner Kennedy Lightner ('01) | 01 | USA | 19.90 | w | ||||||||||
3 | Alaba Akintola Alaba Akintola ('01) | 01 | NGR | 20.03 | w | ||||||||||
4 | Amir Willis Amir Willis | 00 | USA | 20.05 | w | ||||||||||
5 | Cameron Rose Cameron Rose ('02) | 02 | USA | 20.35 | w | ||||||||||
6 | Asa Hodrick Asa Hodrick | USA | 20.79 | w | |||||||||||
7 | Donald McClinton Donald McClinton ('98) | 98 | USA | 20.84 | w | ||||||||||
Indledende heats | 24.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.5. Vind: +1.1 | 24.5. | Vind: +1.1 | |||||||||||||
1 | Matthew Boling Matthew Boling | 00 | USA | 20.17 | SB | ||||||||||
2 | Cameron Miller Cameron Miller | 00 | USA | 20.27 | PB | ||||||||||
3 | Ismael Kone Ismael Kone | 00 | CIV | 20.30 | PB | ||||||||||
4 | Kaleb Simpson Kaleb Simpson | USA | 20.61 | ||||||||||||
5 | Kai Cole Kai Cole | 00 | USA | 20.75 | PB | ||||||||||
6 | Connor Czajkowski Connor Czajkowski | USA | 20.80 | PB | |||||||||||
7 | Jaime Sancho Jaime Sancho ('03) | 03 | ESP | 21.03 | |||||||||||
8 | Ashton Daniel Ashton Daniel | USA | 21.40 | ||||||||||||
Indledende 2 24.5. Vind: +2.5 | 24.5. | Vind: +2.5 | |||||||||||||
1 | Alaba Akintola Alaba Akintola ('01) | 01 | NGR | 20.25 | w | ||||||||||
2 | Wanya McCoy Wanya McCoy ('03) | 03 | BAH | 20.27 | w | ||||||||||
3 | Royal Burris Royal Burris | USA | 20.46 | w | |||||||||||
4 | Asa Hodrick Asa Hodrick | USA | 20.58 | w | |||||||||||
5 | Brandon Miller Brandon Miller ('03) | 03 | USA | 20.69 | w | ||||||||||
6 | Simon Wulff Simon Wulff ('01) | 01 | GER | 20.84 | w | ||||||||||
7 | Chris Balthazar Chris Balthazar ('01) | 01 | USA | 21.01 | w | ||||||||||
Indledende 3 24.5. Vind: +1.6 | 24.5. | Vind: +1.6 | |||||||||||||
1 | Jacory Patterson Jacory Patterson | 00 | USA | 20.14 | PB | ||||||||||
2 | Dorian Camel Dorian Camel ('99) | 99 | USA | 20.45 | |||||||||||
3 | Da'Marcus Fleming Da'Marcus Fleming ('01) | 01 | USA | 20.57 | PB | ||||||||||
4 | Anthony Greenhow Anthony Greenhow ('03) | 03 | USA | 20.70 | SB | ||||||||||
5 | Denzell Feagin Denzell Feagin | 00 | USA | 20.73 | SB | ||||||||||
6 | Matthew Clarke Matthew Clarke | 00 | BAR | 20.74 | |||||||||||
7 | Shawn Collins Shawn Collins | 00 | USA | 20.86 | |||||||||||
8 | Justus Trainer Justus Trainer | USA | 20.97 | ||||||||||||
Indledende 4 24.5. Vind: +0.7 | 24.5. | Vind: +0.7 | |||||||||||||
1 | Tarsis Orogot Tarsis Orogot ('02) | 02 | UGA | 20.12 | NR | PB | |||||||||
2 | Kennedy Lightner Kennedy Lightner ('01) | 01 | USA | 20.23 | PB | ||||||||||
3 | Amir Willis Amir Willis | 00 | USA | 20.25 | PB | ||||||||||
4 | Shevoie Reid Shevoie Reid | 00 | JAM | 20.80 | |||||||||||
5 | Victor Smith Victor Smith | 00 | USA | 20.85 | |||||||||||
6 | Trei Thorogood Trei Thorogood ('03) | 03 | USA | 20.92 | PB | ||||||||||
7 | Malik Hussie Malik Hussie ('01) | 01 | USA | 21.31 | |||||||||||
Indledende 5 24.5. Vind: +1.3 | 24.5. | Vind: +1.3 | |||||||||||||
1 | Javonte Harding Javonte Harding ('01) | 01 | USA | 20.18 | |||||||||||
2 | Cameron Rose Cameron Rose ('02) | 02 | USA | 20.62 | |||||||||||
3 | Donald McClinton Donald McClinton ('98) | 98 | USA | 20.83 | |||||||||||
4 | Justin Becker Justin Becker ('99) | 99 | USA | 20.84 | |||||||||||
5 | Nigel Green Nigel Green ('99) | 99 | USA | 20.88 | SB | ||||||||||
6 | Ibrahim Ayorinde Ibrahim Ayorinde ('01) | 01 | CAN | 21.03 | |||||||||||
7 | Kendrick Winfield Kendrick Winfield | USA | 21.15 | ||||||||||||
Cameron Crump Cameron Crump ('99) | 99 | USA | DQ | ||||||||||||
Indledende 6 24.5. Vind: +1.1 | 24.5. | Vind: +1.1 | |||||||||||||
1 | Robert Gregory Robert Gregory ('01) | 01 | USA | 20.09 | PB | ||||||||||
2 | Evan Miller Evan Miller | 00 | USA | 20.49 | |||||||||||
3 | Jamel Miller Jamel Miller | JAM | 20.62 | ||||||||||||
4 | Jadyn Tabois Jadyn Tabois | USA | 20.66 | PB | |||||||||||
5 | Dominique Alexander Dominique Alexander | USA | 20.67 | ||||||||||||
6 | Lance Ward Lance Ward ('02) | 02 | USA | 20.75 | |||||||||||
7 | Keshaun Black Keshaun Black ('02) | 02 | USA | 20.75 | PB | ||||||||||
8 | Reheem Hayles Reheem Hayles ('01) | 01 | JAM | 20.80 | |||||||||||
M 400 m | |||||||||||||||
Kvalifikation | 26.5. | ||||||||||||||
Kval 1 26.5. | 26.5. | ||||||||||||||
1 | Emmanuel Bamidele Emmanuel Bamidele ('99) | 99 | NGR | 46.09 | |||||||||||
2 | Khaleb McRae Khaleb McRae | 00 | USA | 46.32 | |||||||||||
3 | Wayne Lawrence Jr Wayne Lawrence Jr ('98) | 98 | USA | 46.36 | |||||||||||
4 | Dubem Amene Dubem Amene ('02) | 02 | NGR | 46.61 | |||||||||||
5 | Brian Faust Brian Faust ('99) | 99 | USA | 46.67 | |||||||||||
6 | Judson Lincoln IV Judson Lincoln IV ('04) | 04 | USA | 47.04 | |||||||||||
7 | Eugene Omalla Eugene Omalla | 00 | UGA | 47.46 | |||||||||||
8 | Omar Austin Omar Austin | 00 | USA | 48.68 | |||||||||||
Kval 2 26.5. | 26.5. | ||||||||||||||
1 | Elija Godwin Elija Godwin ('99) | 99 | USA | 46.05 | |||||||||||
2 | Emmanuel Bynum Emmanuel Bynum | 00 | USA | 46.27 | |||||||||||
3 | Jevaughn Powell Jevaughn Powell | 00 | JAM | 46.68 | |||||||||||
4 | Shemar Chambers Shemar Chambers ('99) | 99 | JAM | 46.89 | |||||||||||
5 | Lee Eppie Lee Eppie ('99) | 99 | BOT | 47.09 | |||||||||||
6 | Zidane Brown Zidane Brown ('02) | 02 | JAM | 47.64 | |||||||||||
7 | Nathan Kent Nathan Kent | USA | 47.78 | ||||||||||||
8 | Anthony Brodie Anthony Brodie ('01) | 01 | USA | 47.84 | |||||||||||
Kval 3 26.5. | 26.5. | ||||||||||||||
1 | Ryan Willie Ryan Willie ('02) | 02 | USA | 45.70 | |||||||||||
2 | Reheem Hayles Reheem Hayles ('01) | 01 | JAM | 46.74 | |||||||||||
3 | Charles Sanders Charles Sanders | USA | 46.95 | ||||||||||||
4 | Daeqwan Butler Daeqwan Butler ('99) | 99 | USA | 47.13 | |||||||||||
5 | D'Andre Anderson D'Andre Anderson ('01) | 01 | JAM | 47.20 | |||||||||||
6 | Christopher Morales Williams Christopher Morales Williams ('04) | 04 | CAN | 47.23 | |||||||||||
7 | Doval Simmonds Doval Simmonds ('01) | 01 | USA | 47.92 | |||||||||||
Indledende heats | 24.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Reheem Hayles Reheem Hayles ('01) | 01 | JAM | 45.93 | |||||||||||
2 | Evan Miller Evan Miller | 00 | USA | 46.01 | |||||||||||
3 | Lee Eppie Lee Eppie ('99) | 99 | BOT | 46.71 | |||||||||||
4 | Antonio Crisco Antonio Crisco | USA | 47.26 | ||||||||||||
5 | Janoi Brown Janoi Brown | JAM | 47.52 | ||||||||||||
6 | Kendrick Winfield Kendrick Winfield | USA | 47.55 | ||||||||||||
7 | Keco Morrison Keco Morrison ('99) | 99 | JAM | 47.90 | |||||||||||
8 | Daquan Tate Daquan Tate | USA | 48.64 | ||||||||||||
Indledende 2 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Elija Godwin Elija Godwin ('99) | 99 | USA | 45.90 | |||||||||||
2 | Christopher Morales Williams Christopher Morales Williams ('04) | 04 | CAN | 46.31 | |||||||||||
3 | Charles Sanders Charles Sanders | USA | 46.80 | ||||||||||||
4 | Solomon Strader Solomon Strader ('01) | 01 | USA | 47.02 | |||||||||||
5 | Shawn Collins Shawn Collins | 00 | USA | 47.11 | |||||||||||
6 | Shawn Langley Shawn Langley ('01) | 01 | USA | 47.47 | |||||||||||
7 | Josh Hardin Josh Hardin ('01) | 01 | USA | 47.50 | |||||||||||
8 | Elijah Wright Elijah Wright | USA | 48.09 | ||||||||||||
Indledende 3 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Khaleb McRae Khaleb McRae | 00 | USA | 45.50 | |||||||||||
2 | Jevaughn Powell Jevaughn Powell | 00 | JAM | 46.21 | |||||||||||
3 | Nathan Kent Nathan Kent | USA | 46.37 | PB | |||||||||||
4 | D'Andre Anderson D'Andre Anderson ('01) | 01 | JAM | 46.45 | |||||||||||
5 | Anthony Brodie Anthony Brodie ('01) | 01 | USA | 46.61 | |||||||||||
6 | Tomas Kersulis Tomas Kersulis ('01) | 01 | LTU | 47.05 | |||||||||||
7 | Jahlanhnee Watkins Jahlanhnee Watkins | USA | 47.23 | ||||||||||||
8 | Khamal Stewart-Baynes Khamal Stewart-Baynes ('99) | 99 | CAN | 47.33 | |||||||||||
Indledende 4 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Emmanuel Bamidele Emmanuel Bamidele ('99) | 99 | NGR | 46.02 | |||||||||||
2 | Wayne Lawrence Jr Wayne Lawrence Jr ('98) | 98 | USA | 46.53 | |||||||||||
3 | Omar Austin Omar Austin | 00 | USA | 46.90 | |||||||||||
4 | Doval Simmonds Doval Simmonds ('01) | 01 | USA | 46.95 | |||||||||||
5 | Eugene Omalla Eugene Omalla | 00 | UGA | 46.98 | |||||||||||
6 | Noah Sage Noah Sage | USA | 47.03 | ||||||||||||
7 | Devon Davey Devon Davey ('01) | 01 | USA | 47.81 | |||||||||||
8 | Malik Hussie Malik Hussie ('01) | 01 | USA | 49.65 | |||||||||||
Indledende 5 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Emmanuel Bynum Emmanuel Bynum | 00 | USA | 45.88 | |||||||||||
2 | Brian Faust Brian Faust ('99) | 99 | USA | 45.97 | |||||||||||
3 | Judson Lincoln IV Judson Lincoln IV ('04) | 04 | USA | 46.01 | |||||||||||
4 | Dubem Amene Dubem Amene ('02) | 02 | NGR | 46.07 | SB | ||||||||||
5 | Jacques Guillaume Jacques Guillaume | USA | 47.07 | ||||||||||||
6 | Nickolis Anderson Nickolis Anderson | USA | 47.65 | ||||||||||||
7 | Destine Scott Destine Scott | USA | 48.29 | ||||||||||||
Indledende 6 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Ryan Willie Ryan Willie ('02) | 02 | USA | 45.84 | |||||||||||
2 | Shemar Chambers Shemar Chambers ('99) | 99 | JAM | 46.24 | |||||||||||
3 | Daeqwan Butler Daeqwan Butler ('99) | 99 | USA | 46.36 | |||||||||||
4 | Zidane Brown Zidane Brown ('02) | 02 | JAM | 46.56 | |||||||||||
5 | Antonio Hanson Antonio Hanson ('02) | 02 | JAM | 47.31 | |||||||||||
6 | Ashton Hicks Ashton Hicks | 00 | USA | 48.00 | |||||||||||
7 | Nathan Metelus Nathan Metelus | USA | 48.64 | ||||||||||||
8 | Shakorie Davis II Shakorie Davis II | USA | 48.99 | ||||||||||||
M 800 m | |||||||||||||||
Kvalifikation | 26.5. | ||||||||||||||
Kval 1 26.5. | 26.5. | ||||||||||||||
1 | Nick Plant Nick Plant ('03) | 03 | USA | 1:49.21 | |||||||||||
2 | Tarees Rhoden Tarees Rhoden | 00 | JAM | 1:49.70 | |||||||||||
3 | Sean Dolan Sean Dolan ('01) | 01 | USA | 1:49.89 | |||||||||||
4 | Ahmed Sayf Kadri Ahmed Sayf Kadri ('01) | 01 | TUN | 1:50.16 | |||||||||||
5 | Clay Pender Clay Pender | 00 | USA | 1:50.36 | |||||||||||
6 | Ben Nagel Ben Nagel | 00 | USA | 1:50.44 | |||||||||||
7 | Yukichi Ishii Yukichi Ishii ('02) | 02 | JPN | 1:50.97 | |||||||||||
8 | Rynard Swanepoel Rynard Swanepoel ('02) | 02 | RSA | 1:54.55 | |||||||||||
Kval 2 26.5. | 26.5. | ||||||||||||||
1 | Baylor Franklin Baylor Franklin | 00 | USA | 1:51.48 | |||||||||||
2 | Dugion Blackman Dugion Blackman | 00 | JAM | 1:51.61 | |||||||||||
3 | Handal Roban Handal Roban ('02) | 02 | VIN | 1:51.67 | |||||||||||
4 | Aman Thornton Aman Thornton ('01) | 01 | USA | 1:51.74 | |||||||||||
5 | Camden Marshall Camden Marshall ('03) | 03 | USA | 1:51.78 | |||||||||||
6 | Beck Wittstadt Beck Wittstadt ('02) | 02 | USA | 1:51.91 | |||||||||||
7 | Alex Kenish Alex Kenish ('02) | 02 | USA | 1:52.14 | |||||||||||
8 | Alexandre Selles Alexandre Selles | 00 | FRA | 1:52.91 | |||||||||||
Kval 3 26.5. | 26.5. | ||||||||||||||
1 | Will Sumner Will Sumner ('03) | 03 | USA | 1:49.22 | |||||||||||
2 | Navasky Anderson Navasky Anderson | 00 | JAM | 1:49.43 | |||||||||||
3 | Tiarnan Crorken Tiarnan Crorken ('99) | 99 | GBR | 1:50.01 | |||||||||||
4 | Conor Murphy Conor Murphy ('01) | 01 | IRL | 1:50.23 | |||||||||||
5 | Olivier Desmeules Olivier Desmeules | 00 | CAN | 1:50.31 | |||||||||||
6 | Mahamed Sharif Mahamed Sharif ('01) | 01 | USA | 1:50.53 | |||||||||||
7 | Darius Smallwood Darius Smallwood ('02) | 02 | USA | 1:50.54 | |||||||||||
8 | Joe Hoots Joe Hoots ('99) | 99 | USA | 1:50.82 | |||||||||||
Indledende heats | 24.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Baylor Franklin Baylor Franklin | 00 | USA | 1:48.96 | |||||||||||
2 | Aman Thornton Aman Thornton ('01) | 01 | USA | 1:49.13 | |||||||||||
3 | Dugion Blackman Dugion Blackman | 00 | JAM | 1:49.27 | |||||||||||
4 | Beck Wittstadt Beck Wittstadt ('02) | 02 | USA | 1:49.74 | |||||||||||
5 | Victor Ndiwa Victor Ndiwa | KEN | 1:50.46 | ||||||||||||
6 | Kenton Bachmann Kenton Bachmann ('99) | 99 | USA | 1:51.46 | |||||||||||
7 | Dillon Aryeh Dillon Aryeh | USA | 1:53.00 | ||||||||||||
Indledende 2 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Handal Roban Handal Roban ('02) | 02 | VIN | 1:48.99 | |||||||||||
2 | Camden Marshall Camden Marshall ('03) | 03 | USA | 1:49.21 | |||||||||||
3 | Alex Kenish Alex Kenish ('02) | 02 | USA | 1:49.39 | |||||||||||
4 | Darius Smallwood Darius Smallwood ('02) | 02 | USA | 1:49.79 | |||||||||||
5 | Clay Pender Clay Pender | 00 | USA | 1:49.82 | |||||||||||
6 | Luke Griner Luke Griner | USA | 1:49.93 | ||||||||||||
7 | Oskars Bambāls Oskars Bambāls ('01) | 01 | LAT | 1:50.41 | |||||||||||
8 | Brett Armbruster Brett Armbruster | USA | 1:52.76 | ||||||||||||
Indledende 3 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Navasky Anderson Navasky Anderson | 00 | JAM | 1:49.34 | |||||||||||
2 | Will Sumner Will Sumner ('03) | 03 | USA | 1:49.35 | |||||||||||
3 | Rynard Swanepoel Rynard Swanepoel ('02) | 02 | RSA | 1:49.87 | |||||||||||
4 | Micah Harris Micah Harris ('01) | 01 | USA | 1:50.53 | |||||||||||
5 | Gianni Henry Gianni Henry ('02) | 02 | JAM | 1:50.86 | |||||||||||
6 | Javon-Taye Williams Javon-Taye Williams | USA | 1:51.67 | ||||||||||||
7 | Carter Fitzgerald Carter Fitzgerald | USA | 1:51.88 | ||||||||||||
8 | Alexander Rizzo Alexander Rizzo | USA | 1:55.15 | ||||||||||||
Indledende 4 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Nick Plant Nick Plant ('03) | 03 | USA | 1:49.63 | |||||||||||
2 | Yukichi Ishii Yukichi Ishii ('02) | 02 | JPN | 1:49.74 | |||||||||||
3 | Joe Hoots Joe Hoots ('99) | 99 | USA | 1:49.83 | |||||||||||
4 | Louis O'Loughlin Louis O'Loughlin ('01) | 01 | IRL | 1:49.97 | |||||||||||
5 | Ayman Zahafi Ayman Zahafi ('97) | 97 | MAR | 1:50.08 | |||||||||||
6 | Callum Dodds Callum Dodds | 00 | GBR | 1:50.61 | |||||||||||
7 | Cole Johnson Cole Johnson | USA | 1:50.67 | ||||||||||||
8 | Samuel Austin Samuel Austin ('03) | 03 | USA | 1:51.08 | |||||||||||
Indledende 5 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Tarees Rhoden Tarees Rhoden | 00 | JAM | 1:48.00 | |||||||||||
2 | Ahmed Sayf Kadri Ahmed Sayf Kadri ('01) | 01 | TUN | 1:48.15 | PB | ||||||||||
3 | Sean Dolan Sean Dolan ('01) | 01 | USA | 1:48.34 | |||||||||||
4 | Ben Nagel Ben Nagel | 00 | USA | 1:48.38 | |||||||||||
5 | Olivier Desmeules Olivier Desmeules | 00 | CAN | 1:48.45 | |||||||||||
6 | Jack Balick Jack Balick | USA | 1:49.84 | ||||||||||||
7 | Justin Swann Justin Swann | USA | 1:49.98 | ||||||||||||
8 | Nicholas Scott Nicholas Scott | USA | 1:52.85 | ||||||||||||
Indledende 6 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Tiarnan Crorken Tiarnan Crorken ('99) | 99 | GBR | 1:48.61 | |||||||||||
2 | Conor Murphy Conor Murphy ('01) | 01 | IRL | 1:48.70 | |||||||||||
3 | Mahamed Sharif Mahamed Sharif ('01) | 01 | USA | 1:49.15 | |||||||||||
4 | Alexandre Selles Alexandre Selles | 00 | FRA | 1:49.29 | |||||||||||
5 | Keefer Soehngen Keefer Soehngen | USA | 1:50.34 | ||||||||||||
6 | J'voughnn Blake J'voughnn Blake ('03) | 03 | JAM | 1:51.21 | |||||||||||
7 | Liam Rivard Liam Rivard ('01) | 01 | CAN | 1:51.81 | |||||||||||
M 1500 m | |||||||||||||||
Kvalifikation | 26.5. | ||||||||||||||
Kval 1 26.5. | 26.5. | ||||||||||||||
1 | Nick Foster Nick Foster | 00 | USA | 3:53.77 | |||||||||||
2 | Anass Essayi Anass Essayi ('01) | 01 | MAR | 3:53.83 | |||||||||||
3 | Jesse Hunt Jesse Hunt ('98) | 98 | AUS | 3:53.91 | |||||||||||
4 | Gavin Gaynor Gavin Gaynor ('98) | 98 | USA | 3:53.95 | |||||||||||
5 | John Petruno John Petruno ('99) | 99 | USA | 3:54.12 | |||||||||||
6 | Wes Porter Wes Porter | USA | 3:54.35 | ||||||||||||
7 | Nick Dahl Nick Dahl ('98) | 98 | USA | 3:54.64 | |||||||||||
8 | Nathan Henderson Nathan Henderson | USA | 3:54.93 | ||||||||||||
9 | Dalton Hengst Dalton Hengst ('99) | 99 | USA | 3:55.00 | |||||||||||
10 | Joe Ewing Joe Ewing ('02) | 02 | GBR | 3:55.00 | |||||||||||
11 | Camden Gilmore Camden Gilmore | USA | 3:56.41 | ||||||||||||
12 | Damian Hackett Damian Hackett ('02) | 02 | USA | 3:58.03 | |||||||||||
Kval 2 26.5. | 26.5. | ||||||||||||||
1 | Liam Murphy Liam Murphy ('02) | 02 | USA | 3:48.35 | |||||||||||
2 | Mael Gouyette Mael Gouyette ('99) | 99 | FRA | 3:49.27 | |||||||||||
3 | Finn Walsh Finn Walsh | USA | 3:49.34 | ||||||||||||
4 | Ethan Strand Ethan Strand ('02) | 02 | USA | 3:49.40 | |||||||||||
5 | Sean Donoghue Sean Donoghue ('02) | 02 | IRL | 3:49.50 | |||||||||||
6 | Evan Dorenkamp Evan Dorenkamp | 00 | USA | 3:49.50 | |||||||||||
7 | Matthew Payamps Matthew Payamps ('01) | 01 | USA | 3:49.56 | |||||||||||
8 | Viktor Idhammar Viktor Idhammar ('03) | 03 | SWE | 3:49.79 | |||||||||||
9 | Baidy Ba Baidy Ba | USA | 3:50.33 | ||||||||||||
10 | Davis Bove Davis Bove | 00 | USA | 3:50.46 | |||||||||||
11 | Shane Bracken Shane Bracken ('98) | 98 | IRL | 3:50.51 | |||||||||||
12 | Damien Dilcher Damien Dilcher ('98) | 98 | USA | 3:52.29 | |||||||||||
Indledende heats | 24.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Anass Essayi Anass Essayi ('01) | 01 | MAR | 3:46.48 | |||||||||||
2 | Gavin Gaynor Gavin Gaynor ('98) | 98 | USA | 3:46.81 | |||||||||||
3 | Nick Dahl Nick Dahl ('98) | 98 | USA | 3:46.85 | |||||||||||
4 | Damian Hackett Damian Hackett ('02) | 02 | USA | 3:46.87 | |||||||||||
5 | Wes Porter Wes Porter | USA | 3:46.90 | ||||||||||||
6 | Foster Malleck Foster Malleck ('01) | 01 | CAN | 3:47.57 | |||||||||||
7 | Matt Rizzo Matt Rizzo | USA | 3:47.63 | ||||||||||||
8 | Devon Comber Devon Comber | USA | 3:47.91 | ||||||||||||
9 | Charlie O'Donovan Charlie O'Donovan ('99) | 99 | IRL | 3:47.99 | |||||||||||
10 | Duncan Miller Duncan Miller | 00 | AUS | 3:48.94 | |||||||||||
11 | Canaan Anderson Canaan Anderson ('02) | 02 | USA | 3:49.17 | |||||||||||
12 | Robert Becker Robert Becker | USA | 3:49.36 | ||||||||||||
Indledende 2 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Liam Murphy Liam Murphy ('02) | 02 | USA | 3:45.00 | |||||||||||
2 | Mael Gouyette Mael Gouyette ('99) | 99 | FRA | 3:45.43 | |||||||||||
3 | Shane Bracken Shane Bracken ('98) | 98 | IRL | 3:45.45 | |||||||||||
4 | Damien Dilcher Damien Dilcher ('98) | 98 | USA | 3:45.58 | |||||||||||
5 | Matthew Payamps Matthew Payamps ('01) | 01 | USA | 3:45.84 | |||||||||||
6 | Baidy Ba Baidy Ba | USA | 3:45.85 | ||||||||||||
7 | Baldvin Thór Magnússon Baldvin Thór Magnússon ('99) | 99 | ISL | 3:46.08 | |||||||||||
8 | Eliud Kipsang Eliud Kipsang ('96) | 96 | KEN | 3:46.30 | |||||||||||
9 | Vivien Henz Vivien Henz ('04) | 04 | LUX | 3:48.17 | |||||||||||
10 | Karl Winter Karl Winter | USA | 3:48.90 | ||||||||||||
11 | Arlo Ludewick Arlo Ludewick | 00 | GBR | 3:57.64 | |||||||||||
12 | Evan Hilbert Evan Hilbert | USA | 3:58.67 | ||||||||||||
Indledende 3 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Ethan Strand Ethan Strand ('02) | 02 | USA | 3:45.87 | |||||||||||
2 | Viktor Idhammar Viktor Idhammar ('03) | 03 | SWE | 3:46.14 | |||||||||||
3 | Davis Bove Davis Bove | 00 | USA | 3:46.28 | |||||||||||
4 | Sean Donoghue Sean Donoghue ('02) | 02 | IRL | 3:46.30 | |||||||||||
5 | Evan Dorenkamp Evan Dorenkamp | 00 | USA | 3:46.35 | |||||||||||
6 | Abel-Rudisha Teffra Abel-Rudisha Teffra | USA | 3:46.70 | ||||||||||||
7 | Alec Esposito Alec Esposito | USA | 3:46.71 | ||||||||||||
8 | Tyler Wirth Tyler Wirth | USA | 3:48.44 | ||||||||||||
9 | Arjun Jha Arjun Jha ('99) | 99 | USA | 3:50.04 | |||||||||||
10 | Daelen Ackley Daelen Ackley ('04) | 04 | USA | 3:51.30 | |||||||||||
11 | Luke Tewalt Luke Tewalt ('03) | 03 | USA | 3:51.43 | |||||||||||
12 | Zubeir Dagane Zubeir Dagane | USA | 3:51.55 | ||||||||||||
Indledende 4 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Dalton Hengst Dalton Hengst ('99) | 99 | USA | 3:44.59 | |||||||||||
2 | Jesse Hunt Jesse Hunt ('98) | 98 | AUS | 3:44.61 | |||||||||||
3 | Nick Foster Nick Foster | 00 | USA | 3:44.70 | |||||||||||
4 | Nathan Henderson Nathan Henderson | USA | 3:45.00 | ||||||||||||
5 | Camden Gilmore Camden Gilmore | USA | 3:45.05 | ||||||||||||
6 | John Petruno John Petruno ('99) | 99 | USA | 3:45.08 | |||||||||||
7 | Finn Walsh Finn Walsh | USA | 3:45.15 | ||||||||||||
8 | Joe Ewing Joe Ewing ('02) | 02 | GBR | 3:45.96 | |||||||||||
9 | Austin Gabay Austin Gabay ('02) | 02 | USA | 3:46.07 | |||||||||||
10 | Robert Pedroza Robert Pedroza | USA | 3:47.59 | ||||||||||||
11 | Paul Specht Paul Specht ('02) | 02 | GER | 3:49.77 | |||||||||||
12 | Joe dos Reis Joe dos Reis ('01) | 01 | USA | 3:52.18 | |||||||||||
M 5000 m | |||||||||||||||
Indledende heats | 26.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 26.5. | 26.5. | ||||||||||||||
1 | Graham Blanks Graham Blanks ('02) | 02 | USA | 13:52.97 | |||||||||||
2 | Carter Solomon Carter Solomon ('02) | 02 | USA | 13:53.59 | |||||||||||
3 | Yaseen Abdalla Yaseen Abdalla ('01) | 01 | SUD | 13:53.80 | |||||||||||
4 | Brian Masai Brian Masai | 00 | KEN | 13:53.98 | |||||||||||
5 | Simon Bedard Simon Bedard ('97) | 97 | FRA | 13:54.07 | |||||||||||
6 | Zach Facioni Zach Facioni ('99) | 99 | AUS | 13:54.15 | |||||||||||
7 | David Mullarkey David Mullarkey | 00 | GBR | 13:55.29 | |||||||||||
8 | Ryan Kinnane Ryan Kinnane | USA | 13:55.61 | ||||||||||||
9 | Joshua Desouza Joshua Desouza | 00 | CAN | 13:57.96 | |||||||||||
10 | Noah Carey Noah Carey | USA | 14:00.97 | ||||||||||||
11 | Matthew Rankin Matthew Rankin ('01) | 01 | AUS | 14:01.06 | |||||||||||
12 | Abdel Laadjel Abdel Laadjel ('03) | 03 | IRL | 14:03.02 | |||||||||||
13 | Perry Mackinnon Perry Mackinnon ('97) | 97 | CAN | 14:04.53 | |||||||||||
14 | William Zegarski William Zegarski ('04) | 04 | USA | 14:06.35 | |||||||||||
15 | John Tatter John Tatter | USA | 14:07.24 | ||||||||||||
16 | Nate Kawalec Nate Kawalec | USA | 14:07.63 | ||||||||||||
17 | Myles Hogan Myles Hogan ('04) | 04 | USA | 14:07.70 | |||||||||||
18 | Bradley Makuvire Bradley Makuvire | ZIM | 14:07.92 | ||||||||||||
19 | Tom Brady Tom Brady | USA | 14:10.00 | ||||||||||||
20 | Alec Esposito Alec Esposito | USA | 14:10.03 | ||||||||||||
21 | Ben Godish Ben Godish | USA | 14:23.37 | ||||||||||||
22 | Tristian Merchant Tristian Merchant ('02) | 02 | USA | 14:38.54 | |||||||||||
Indledende 2 26.5. | 26.5. | ||||||||||||||
1 | Dylan Jacobs Dylan Jacobs | 00 | USA | 14:03.91 | |||||||||||
2 | Parker Wolfe Parker Wolfe ('03) | 03 | USA | 14:04.33 | |||||||||||
3 | Luke Tewalt Luke Tewalt ('03) | 03 | USA | 14:04.79 | |||||||||||
4 | Nicholas Bendtsen Nicholas Bendtsen ('03) | 03 | USA | 14:04.89 | |||||||||||
5 | Antonio Lopez Antonio Lopez | 00 | ESP | 14:05.28 | |||||||||||
6 | Anthony Camerieri Anthony Camerieri | 00 | USA | 14:08.46 | |||||||||||
7 | Baldvin Thór Magnússon Baldvin Thór Magnússon ('99) | 99 | ISL | 14:10.55 | |||||||||||
8 | Jack Eliason Jack Eliason | USA | 14:10.86 | ||||||||||||
9 | Brandon Olden Brandon Olden | USA | 14:11.78 | ||||||||||||
10 | Jake Gebhardt Jake Gebhardt | USA | 14:16.44 | ||||||||||||
11 | Kirami Yego Kirami Yego ('99) | 99 | KEN | 14:18.89 | |||||||||||
12 | Kevin Berry Kevin Berry | USA | 14:19.57 | ||||||||||||
13 | Toby Gualter Toby Gualter | 00 | NZL | 14:20.50 | |||||||||||
14 | Acer Iverson Acer Iverson | USA | 14:21.11 | ||||||||||||
15 | Nickolas Scudder Nickolas Scudder ('01) | 01 | USA | 14:21.96 | |||||||||||
16 | Hillary Cheruiyot Hillary Cheruiyot ('99) | 99 | KEN | 14:24.98 | |||||||||||
17 | Shane Henderson Shane Henderson | 00 | USA | 14:30.14 | |||||||||||
18 | Jack McMahon Jack McMahon | USA | 14:31.17 | ||||||||||||
19 | Dereck Elkins Dereck Elkins | USA | 14:32.12 | ||||||||||||
20 | DJ Principe DJ Principe | USA | 14:34.28 | ||||||||||||
21 | Rogerio Amaral Rogerio Amaral ('01) | 01 | POR | 14:35.76 | |||||||||||
22 | Sam Bowers Sam Bowers ('99) | 99 | USA | 14:40.97 | |||||||||||
23 | James Maniscalco James Maniscalco | 00 | USA | 14:41.79 | |||||||||||
24 | Graham Baird Graham Baird ('99) | 99 | CAN | 14:43.46 | |||||||||||
M 10000 m | |||||||||||||||
Indledende heats | 24.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Victor Kiprop Victor Kiprop ('02) | 02 | KEN | 28:54.97 | |||||||||||
2 | Barry Keane Barry Keane ('97) | 97 | IRL | 28:57.59 | |||||||||||
3 | Nickolas Scudder Nickolas Scudder ('01) | 01 | USA | 29:00.07 | |||||||||||
4 | Perry Mackinnon Perry Mackinnon ('97) | 97 | CAN | 29:02.74 | |||||||||||
5 | Kirami Yego Kirami Yego ('99) | 99 | KEN | 29:03.53 | |||||||||||
6 | Haftu Strintzos Haftu Strintzos ('99) | 99 | AUS | 29:04.93 | |||||||||||
7 | Marcelo Rocha Marcelo Rocha | USA | 29:05.20 | ||||||||||||
8 | Graham Blanks Graham Blanks ('02) | 02 | USA | 29:09.37 | |||||||||||
9 | Dylan Jacobs Dylan Jacobs | 00 | USA | 29:09.57 | |||||||||||
10 | Paul O'Donnell Paul O'Donnell ('98) | 98 | IRL | 29:11.54 | |||||||||||
11 | Aidan O'Gorman Aidan O'Gorman | USA | 29:12.89 | ||||||||||||
12 | Acer Iverson Acer Iverson | USA | 29:18.85 | ||||||||||||
13 | CarLee Stimpfel CarLee Stimpfel | 00 | USA | 29:21.09 | |||||||||||
14 | Micah Gilpatric Micah Gilpatric | USA | 29:21.93 | ||||||||||||
15 | Toby Gualter Toby Gualter | 00 | NZL | 29:39.24 | |||||||||||
16 | Jack McMahon Jack McMahon | USA | 29:44.52 | ||||||||||||
17 | Ryan Cutter Ryan Cutter ('99) | 99 | USA | 29:45.91 | |||||||||||
18 | Lachlan Wellington Lachlan Wellington ('01) | 01 | GBR | 29:46.23 | |||||||||||
19 | David McGlynn David McGlynn ('99) | 99 | IRL | 29:46.41 | |||||||||||
20 | Joshua Zelek Joshua Zelek ('01) | 01 | CAN | 29:49.04 | |||||||||||
21 | Chris Maxon Chris Maxon ('99) | 99 | USA | 29:51.15 | |||||||||||
22 | Matt Farrell Matt Farrell ('01) | 01 | USA | 29:59.04 | |||||||||||
23 | Tom Brady Tom Brady | USA | 30:00.38 | ||||||||||||
24 | Tristian Merchant Tristian Merchant ('02) | 02 | USA | 30:01.58 | |||||||||||
25 | Assaf Harari Assaf Harari ('01) | 01 | ISR | 30:03.53 | |||||||||||
26 | Adam Beucler Adam Beucler | USA | 30:03.61 | ||||||||||||
27 | Kevin Berry Kevin Berry | USA | 30:07.72 | ||||||||||||
28 | Nate Kawalec Nate Kawalec | USA | 30:09.02 | ||||||||||||
29 | Ethan Coleman Ethan Coleman ('04) | 04 | USA | 30:09.66 | |||||||||||
30 | Zachary Kinne Zachary Kinne | 00 | USA | 30:19.24 | |||||||||||
31 | Bradley Makuvire Bradley Makuvire | ZIM | 30:21.72 | ||||||||||||
32 | Josh Phillips Josh Phillips ('99) | 99 | AUS | 30:30.36 | |||||||||||
33 | Karl Thiessen Karl Thiessen ('99) | 99 | USA | 30:30.78 | |||||||||||
34 | Milo Greder Milo Greder | USA | 30:31.83 | ||||||||||||
35 | Shane Coffey Shane Coffey ('01) | 01 | IRL | 30:34.47 | |||||||||||
36 | Evan Brennan Evan Brennan | USA | 30:35.37 | ||||||||||||
37 | Ben Savino Ben Savino ('98) | 98 | USA | 30:42.51 | |||||||||||
38 | Sean Kay Sean Kay ('02) | 02 | IRL | 30:46.54 | |||||||||||
39 | Garrett Gough Garrett Gough | USA | 30:51.06 | ||||||||||||
40 | Nathan Lawler Nathan Lawler ('99) | 99 | USA | 30:52.83 | |||||||||||
41 | Alex Comerford Alex Comerford ('01) | 01 | USA | 30:55.49 | |||||||||||
42 | Charlie Siebert Charlie Siebert ('03) | 03 | USA | 31:00.84 | |||||||||||
Abraham Longosiwa Abraham Longosiwa | KEN | DNF | |||||||||||||
Jamie Dee Jamie Dee ('97) | 97 | GBR | DNF | ||||||||||||
Caleb Olson Caleb Olson ('95) | 95 | USA | DNF | ||||||||||||
Dylan Throop Dylan Throop ('03) | 03 | USA | DNF | ||||||||||||
Jarrett Kirk Jarrett Kirk | USA | DNF | |||||||||||||
M 3000 m forh. | |||||||||||||||
Indledende heats | 26.5. | ||||||||||||||
1 | Nathan Mountain Nathan Mountain | USA | 8:37.40 | ||||||||||||
2 | Abdelhakim Abouzouhair Abdelhakim Abouzouhair ('97) | 97 | MAR | 8:37.78 | |||||||||||
3 | Carson Williams Carson Williams ('02) | 02 | USA | 8:38.40 | SB | ||||||||||
4 | Ahmed Sayf Kadri Ahmed Sayf Kadri ('01) | 01 | TUN | 8:40.79 | SB | ||||||||||
5 | Charles Harders Charles Harders | 00 | USA | 8:40.97 | PB | ||||||||||
6 | Austin Remick Austin Remick | USA | 8:57.21 | ||||||||||||
7 | Michael Keehan Michael Keehan | USA | 9:00.67 | ||||||||||||
8 | Hunter White Hunter White ('01) | 01 | USA | 9:00.74 | |||||||||||
9 | Jack Spamer Jack Spamer ('02) | 02 | USA | 9:00.96 | |||||||||||
10 | Jackson Shorten Jackson Shorten ('04) | 04 | USA | 9:03.00 | |||||||||||
11 | Zachary Wyatt Zachary Wyatt | 00 | CAN | 9:03.62 | |||||||||||
12 | Brett Brady Brett Brady | USA | 9:05.76 | ||||||||||||
13 | Keeton Thornsberry Keeton Thornsberry | USA | 9:10.23 | ||||||||||||
14 | Jacob Ireland Jacob Ireland ('01) | 01 | USA | 9:12.56 | |||||||||||
15 | Christopher Lepore Christopher Lepore | USA | 9:18.78 | ||||||||||||
Indledende 2 26.5. | 26.5. | ||||||||||||||
1 | Kevin Robertson Kevin Robertson ('98) | 98 | CAN | 8:47.69 | |||||||||||
2 | Marshall Williamson Marshall Williamson | USA | 8:49.85 | ||||||||||||
3 | Tom Seitzer Tom Seitzer | USA | 8:49.92 | ||||||||||||
4 | CJ Singleton CJ Singleton ('04) | 04 | USA | 8:51.96 | |||||||||||
5 | Nathan Davis Nathan Davis ('04) | 04 | USA | 8:52.21 | PB | ||||||||||
6 | Yasin Sado Yasin Sado ('01) | 01 | USA | 9:01.57 | |||||||||||
7 | Patrick Thygesen Patrick Thygesen ('02) | 02 | AUS | 9:03.93 | |||||||||||
8 | Cameron Ponder Cameron Ponder | 00 | USA | 9:04.50 | |||||||||||
9 | Kyle Sarney Kyle Sarney | USA | 9:06.17 | ||||||||||||
10 | Calbert Guest Calbert Guest ('01) | 01 | USA | 9:06.75 | |||||||||||
11 | Evan Addison Evan Addison | 00 | USA | 9:07.78 | |||||||||||
12 | Alec Fleming Alec Fleming | USA | 9:14.33 | ||||||||||||
13 | Joseph Young Joseph Young | USA | 9:16.46 | ||||||||||||
14 | Thomas Fodor Thomas Fodor | USA | 9:22.23 | ||||||||||||
15 | David Butts David Butts | USA | 9:23.15 | ||||||||||||
Indledende 3 26.5. | 26.5. | ||||||||||||||
1 | Parker Stokes Parker Stokes | 00 | USA | 8:44.06 | |||||||||||
2 | Derek Johnson Derek Johnson ('99) | 99 | USA | 8:44.73 | |||||||||||
3 | Pedro Garcia Pedro Garcia ('01) | 01 | ESP | 8:45.79 | |||||||||||
4 | Zach Jaeger Zach Jaeger | USA | 8:47.47 | ||||||||||||
5 | Macauley Franks Macauley Franks | USA | 8:48.12 | PB | |||||||||||
6 | Jack Miller Jack Miller | USA | 8:54.25 | ||||||||||||
7 | Winslow Atkeson Winslow Atkeson ('02) | 02 | USA | 8:57.34 | |||||||||||
8 | Trevor Nolan Trevor Nolan | USA | 9:00.06 | ||||||||||||
9 | Matthew Forrester Matthew Forrester ('01) | 01 | RSA | 9:00.21 | |||||||||||
10 | Carmelo Cannizzaro Carmelo Cannizzaro ('01) | 01 | ITA | 9:01.64 | |||||||||||
11 | Declan Rymer Declan Rymer | USA | 9:05.80 | ||||||||||||
12 | Kevin Cawley Kevin Cawley ('01) | 01 | USA | 9:06.01 | |||||||||||
13 | Henry Chapman Henry Chapman | 00 | USA | 9:16.06 | |||||||||||
14 | Isaac Kiprop Isaac Kiprop ('86) | 86 | UGA | 9:18.18 | |||||||||||
15 | Josh Lewis Josh Lewis | USA | 9:24.72 | ||||||||||||
M 110 m hæk | |||||||||||||||
Kvalifikation | 26.5. | ||||||||||||||
Kval 1 26.5. Vind: +5.8 | 26.5. | Vind: +5.8 | |||||||||||||
1 | Rasheem Brown Rasheem Brown | 00 | CAY | 13.45 | w | ||||||||||
2 | Giano Roberts Giano Roberts | 00 | JAM | 13.49 | w | ||||||||||
3 | Ethan Exilhomme Ethan Exilhomme | USA | 13.55 | w | |||||||||||
4 | Ahmad Young Ahmad Young | 00 | USA | 13.62 | w | ||||||||||
5 | Matthew Sophia Matthew Sophia ('03) | 03 | NED | 13.69 | w | ||||||||||
6 | Titus Moore Titus Moore ('99) | 99 | USA | 13.70 | w | ||||||||||
7 | Prosper Ekporere Prosper Ekporere ('02) | 02 | NGR | 13.84 | w | ||||||||||
Kval 2 26.5. Vind: +2.7 | 26.5. | Vind: +2.7 | |||||||||||||
1 | Sincere Rhea Sincere Rhea ('01) | 01 | USA | 13.56 | w | ||||||||||
2 | Tayshaun Chisholm Tayshaun Chisholm ('99) | 99 | USA | 13.66 | w | ||||||||||
3 | Joshua Parks Joshua Parks | USA | 13.83 | w | |||||||||||
4 | Christian Martin Christian Martin ('01) | 01 | USA | 14.04 | w | ||||||||||
5 | Joshua Zeller Joshua Zeller | 00 | GBR | 14.04 | w | ||||||||||
Kval 3 26.5. Vind: +5.8 | 26.5. | Vind: +5.8 | |||||||||||||
1 | Cameron Murray Cameron Murray ('99) | 99 | USA | 13.39 | w | ||||||||||
2 | Filip Jakob Demšar Filip Jakob Demšar | 00 | SLO | 13.60 | w | ||||||||||
3 | Jaheem Hayles Jaheem Hayles ('01) | 01 | JAM | 13.67 | w | ||||||||||
4 | Jesse Henderson Jesse Henderson ('99) | 99 | USA | 13.73 | w | ||||||||||
5 | Sam Bennett Sam Bennett ('01) | 01 | GBR | 13.78 | w | ||||||||||
6 | Stephen Eloji Stephen Eloji | NGR | 13.78 | w | |||||||||||
7 | Almighty Williamson Almighty Williamson ('01) | 01 | USA | 13.91 | w | ||||||||||
Indledende heats | 24.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.5. Vind: +3.2 | 24.5. | Vind: +3.2 | |||||||||||||
1 | Matthew Sophia Matthew Sophia ('03) | 03 | NED | 13.53 | w | ||||||||||
2 | Giano Roberts Giano Roberts | 00 | JAM | 13.59 | w | ||||||||||
3 | Ethan Exilhomme Ethan Exilhomme | USA | 13.60 | w | |||||||||||
4 | Titus Moore Titus Moore ('99) | 99 | USA | 13.75 | w | ||||||||||
5 | Oscar Smith Oscar Smith ('01) | 01 | BAH | 13.85 | w | ||||||||||
6 | Shane Gardner Shane Gardner ('04) | 04 | USA | 13.99 | w | ||||||||||
7 | Michael Bourne Michael Bourne ('03) | 03 | USA | 14.41 | w | ||||||||||
Indledende 2 24.5. Vind: +3.5 | 24.5. | Vind: +3.5 | |||||||||||||
1 | Cameron Murray Cameron Murray ('99) | 99 | USA | 13.41 | w | ||||||||||
2 | Terrel Williams Terrel Williams ('02) | 02 | USA | 13.58 | w | ||||||||||
3 | Justin Leaston Justin Leaston ('01) | 01 | USA | 13.59 | w | ||||||||||
4 | Filip Jakob Demšar Filip Jakob Demšar | 00 | SLO | 13.62 | w | ||||||||||
5 | Prosper Ekporere Prosper Ekporere ('02) | 02 | NGR | 13.67 | w | ||||||||||
6 | Zachary Hawkins Zachary Hawkins ('01) | 01 | USA | 13.83 | w | ||||||||||
7 | Jordan Thompson Jordan Thompson ('91) | 91 | USA | 14.08 | w | ||||||||||
8 | Kameron Davis Kameron Davis | USA | 14.50 | w | |||||||||||
Indledende 3 24.5. Vind: +2.4 | 24.5. | Vind: +2.4 | |||||||||||||
1 | Devon Brooks Devon Brooks ('98) | 98 | USA | 13.42 | w | ||||||||||
2 | Leonard Mustari Leonard Mustari ('03) | 03 | USA | 13.58 | w | ||||||||||
3 | Joshua Parks Joshua Parks | USA | 13.65 | w | |||||||||||
4 | Sincere Rhea Sincere Rhea ('01) | 01 | USA | 13.70 | w | ||||||||||
5 | Richard Gilchrist Richard Gilchrist | USA | 13.79 | w | |||||||||||
6 | Andre Douglas Andre Douglas ('97) | 97 | JAM | 13.82 | w | ||||||||||
7 | Christopher Serrao Christopher Serrao ('04) | 04 | USA | 13.90 | w | ||||||||||
8 | Jared Wiliams Jared Wiliams | USA | 14.38 | w | |||||||||||
Indledende 4 24.5. Vind: +1.4 | 24.5. | Vind: +1.4 | |||||||||||||
1 | Joshua Zeller Joshua Zeller | 00 | GBR | 13.43 | |||||||||||
2 | Rasheem Brown Rasheem Brown | 00 | CAY | 13.57 | SB | ||||||||||
3 | Sam Bennett Sam Bennett ('01) | 01 | GBR | 13.77 | PB | ||||||||||
4 | Brahmir Vick Brahmir Vick | USA | 13.88 | ||||||||||||
5 | Loubert Dagrin Loubert Dagrin | 00 | USA | 14.00 | |||||||||||
6 | Ardonntrell Williams Ardonntrell Williams | USA | 14.02 | ||||||||||||
7 | Jordan Benson Jordan Benson | USA | 14.03 | ||||||||||||
8 | Alex Shields Alex Shields ('01) | 01 | USA | 14.88 | |||||||||||
Indledende 5 24.5. Vind: +3.5 | 24.5. | Vind: +3.5 | |||||||||||||
1 | Stephen Eloji Stephen Eloji | NGR | 13.60 | w | |||||||||||
2 | Almighty Williamson Almighty Williamson ('01) | 01 | USA | 13.65 | w | ||||||||||
3 | Daiqwaun Faircloth Daiqwaun Faircloth | 00 | USA | 13.66 | w | ||||||||||
4 | Jesse Henderson Jesse Henderson ('99) | 99 | USA | 13.76 | w | ||||||||||
5 | Jermanie Byrd Jermanie Byrd | 00 | USA | 13.78 | w | ||||||||||
6 | Dylan Beard Dylan Beard ('98) | 98 | USA | 14.04 | w | ||||||||||
7 | Rainey Anderson Rainey Anderson | 00 | USA | 14.20 | w | ||||||||||
8 | Jorim Bangue Jorim Bangue ('03) | 03 | CMR | 14.25 | w | ||||||||||
Indledende 6 24.5. Vind: +2.7 | 24.5. | Vind: +2.7 | |||||||||||||
1 | Tayshaun Chisholm Tayshaun Chisholm ('99) | 99 | USA | 13.47 | w | ||||||||||
2 | Jaheem Hayles Jaheem Hayles ('01) | 01 | JAM | 13.48 | w | ||||||||||
3 | Ahmad Young Ahmad Young | 00 | USA | 13.69 | w | ||||||||||
4 | Christian Martin Christian Martin ('01) | 01 | USA | 13.70 | w | ||||||||||
5 | Braydon Bennett Braydon Bennett ('01) | 01 | USA | 13.77 | w | ||||||||||
6 | Sam McLendon Sam McLendon | USA | 14.09 | w | |||||||||||
7 | D'andre Hayes D'andre Hayes | 00 | USA | 14.20 | w | ||||||||||
M 400 m hæk | |||||||||||||||
Kvalifikation | 26.5. | ||||||||||||||
Kval 1 26.5. | 26.5. | ||||||||||||||
1 | Corde Long Corde Long ('02) | 02 | USA | 49.98 | |||||||||||
2 | Craig Saddler II Craig Saddler II | USA | 50.28 | ||||||||||||
3 | Sean Burrell Sean Burrell ('02) | 02 | USA | 50.29 | |||||||||||
4 | Clement Ducos Clement Ducos ('01) | 01 | FRA | 50.90 | |||||||||||
5 | Cory Gaither Jr. Cory Gaither Jr. | 00 | USA | 51.51 | |||||||||||
6 | Terris Burton Terris Burton | 00 | USA | 51.65 | |||||||||||
7 | Rayan Holmes Rayan Holmes ('96) | 96 | JAM | 51.77 | |||||||||||
8 | Jason Marchese Jason Marchese ('02) | 02 | USA | 52.32 | |||||||||||
Kval 2 26.5. | 26.5. | ||||||||||||||
1 | Chris Robinson Chris Robinson ('01) | 01 | USA | 50.09 | |||||||||||
2 | James Rivera James Rivera | 00 | USA | 50.74 | |||||||||||
3 | Rasheeme Griffith Rasheeme Griffith | 00 | BAR | 50.76 | |||||||||||
4 | Collin Sieffert Collin Sieffert ('98) | 98 | USA | 51.33 | |||||||||||
5 | Aaron Shirley Aaron Shirley ('01) | 01 | USA | 51.33 | |||||||||||
6 | Jayden Sloan Jayden Sloan | USA | 52.64 | ||||||||||||
7 | Ondřej Veselý Ondřej Veselý ('03) | 03 | CZE | 52.99 | |||||||||||
8 | Kendel Hammock Kendel Hammock | 00 | USA | 53.23 | |||||||||||
Kval 3 26.5. | 26.5. | ||||||||||||||
1 | Wellington Ventura Wellington Ventura | 00 | DOM | 50.86 | |||||||||||
2 | Moitalel Mpoke Moitalel Mpoke ('01) | 01 | KEN | 51.18 | |||||||||||
3 | Caleb Cavanaugh Caleb Cavanaugh ('01) | 01 | USA | 51.26 | |||||||||||
4 | Ja'Kwan Hale Ja'Kwan Hale | 00 | USA | 51.40 | |||||||||||
5 | Devin Nugent Devin Nugent | USA | 52.29 | ||||||||||||
6 | Javed Jones Javed Jones ('99) | 99 | JAM | 52.56 | |||||||||||
7 | Harry Barton Harry Barton ('03) | 03 | GBR | 52.97 | |||||||||||
8 | Bryce Anthony Bryce Anthony | 00 | USA | 53.40 | |||||||||||
Indledende heats | 24.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Chris Robinson Chris Robinson ('01) | 01 | USA | 49.47 | |||||||||||
2 | Wellington Ventura Wellington Ventura | 00 | DOM | 50.72 | |||||||||||
3 | Rayan Holmes Rayan Holmes ('96) | 96 | JAM | 51.01 | |||||||||||
4 | Bryce Anthony Bryce Anthony | 00 | USA | 51.59 | |||||||||||
5 | Jason Marchese Jason Marchese ('02) | 02 | USA | 51.67 | PB | ||||||||||
6 | Alex Sherman Alex Sherman ('03) | 03 | USA | 51.94 | |||||||||||
7 | Nathan Fergusson Nathan Fergusson | 00 | BAR | 52.00 | |||||||||||
8 | Christian Barker Christian Barker ('04) | 04 | USA | 52.92 | |||||||||||
Indledende 2 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Moitalel Mpoke Moitalel Mpoke ('01) | 01 | KEN | 49.77 | |||||||||||
2 | Rasheeme Griffith Rasheeme Griffith | 00 | BAR | 51.21 | |||||||||||
3 | Terris Burton Terris Burton | 00 | USA | 51.44 | SB | ||||||||||
4 | Clayton Elder Clayton Elder | USA | 51.74 | ||||||||||||
5 | Michael Bourne Michael Bourne ('03) | 03 | USA | 52.08 | |||||||||||
6 | Micah Camble Micah Camble | USA | 53.05 | ||||||||||||
7 | A.J. Hale A.J. Hale | USA | 53.28 | ||||||||||||
Ivan Donaldson Ivan Donaldson | USA | DNF | |||||||||||||
Indledende 3 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Corde Long Corde Long ('02) | 02 | USA | 49.48 | |||||||||||
2 | Craig Saddler II Craig Saddler II | USA | 50.31 | ||||||||||||
3 | Javed Jones Javed Jones ('99) | 99 | JAM | 51.25 | |||||||||||
4 | Xayvion Perkins Xayvion Perkins | USA | 52.44 | ||||||||||||
5 | Dante Lander Dante Lander | USA | 52.54 | ||||||||||||
6 | Jordan Thompson Jordan Thompson ('91) | 91 | USA | 53.18 | |||||||||||
7 | Joshua Parks Joshua Parks | USA | 53.45 | ||||||||||||
8 | Jameson Woodell Jameson Woodell | 00 | USA | 54.68 | |||||||||||
Indledende 4 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Collin Sieffert Collin Sieffert ('98) | 98 | USA | 50.76 | PB | ||||||||||
2 | Ja'Kwan Hale Ja'Kwan Hale | 00 | USA | 50.78 | |||||||||||
3 | Devin Nugent Devin Nugent | USA | 51.07 | PB | |||||||||||
4 | Jimmy Harkelroad Jimmy Harkelroad | USA | 51.86 | ||||||||||||
5 | Felix Lawrence Felix Lawrence ('01) | 01 | DMA | 52.41 | |||||||||||
6 | Agerian Jackson Agerian Jackson ('99) | 99 | JAM | 52.72 | |||||||||||
Indledende 5 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Caleb Cavanaugh Caleb Cavanaugh ('01) | 01 | USA | 49.86 | |||||||||||
2 | Aaron Shirley Aaron Shirley ('01) | 01 | USA | 49.87 | PB | ||||||||||
3 | James Rivera James Rivera | 00 | USA | 50.97 | |||||||||||
4 | Kendel Hammock Kendel Hammock | 00 | USA | 51.27 | PB | ||||||||||
5 | Cory Gaither Jr. Cory Gaither Jr. | 00 | USA | 51.48 | |||||||||||
6 | Harry Barton Harry Barton ('03) | 03 | GBR | 51.66 | |||||||||||
7 | Jayden Sloan Jayden Sloan | USA | 51.67 | ||||||||||||
8 | Elijah Mallard Elijah Mallard ('04) | 04 | USA | 53.95 | |||||||||||
Indledende 6 24.5. | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Clement Ducos Clement Ducos ('01) | 01 | FRA | 50.46 | |||||||||||
2 | Sean Burrell Sean Burrell ('02) | 02 | USA | 50.82 | |||||||||||
3 | Ondřej Veselý Ondřej Veselý ('03) | 03 | CZE | 51.77 | |||||||||||
4 | Landon Wright Landon Wright | USA | 53.04 | ||||||||||||
5 | Luciano Custodio Luciano Custodio | 00 | RSA | 53.54 | |||||||||||
6 | Kendall White Kendall White ('02) | 02 | USA | 53.67 | |||||||||||
7 | Emmanuel Waller Emmanuel Waller ('99) | 99 | USA | 54.80 | |||||||||||
M Højdespring | |||||||||||||||
Kvalifikation | 26.5. | ||||||||||||||
Kval 26.5. | 26.5. | ||||||||||||||
1 | Tony Jones Tony Jones | 00 | USA | 2.14 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Shaun Miller Shaun Miller ('01) | 01 | BAH | 2.14 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Trey Allen Trey Allen | 00 | USA | 2.14 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Slavko Stević Slavko Stević | 00 | SRB | 2.14 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Channing Ferguson Channing Ferguson | USA | 2.14 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Josh Moore Josh Moore | USA | 2.14 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Sherman Hawkins Sherman Hawkins | USA | 2.14 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Romaine Beckford Romaine Beckford ('02) | 02 | JAM | 2.14 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Dontavious Hill Dontavious Hill | 00 | USA | 2.14 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Ali Eren Ünlü Ali Eren Ünlü ('03) | 03 | TUR | 2.09 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Beau Allen Beau Allen ('01) | 01 | USA | 2.09 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Zayne Palomino Zayne Palomino ('02) | 02 | JAM | 2.09 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Charles McBride II Charles McBride II ('01) | 01 | USA | 2.09 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Pache Caldwell Pache Caldwell | USA | 2.09 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Aidan Clark Aidan Clark ('01) | 01 | USA | 2.09 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Jaggerd Moore Jaggerd Moore ('04) | 04 | USA | 2.04 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | John McNeil John McNeil | USA | 2.04 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Timothy Watson Timothy Watson ('03) | 03 | USA | 2.04 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Guy Bond Guy Bond | USA | 2.04 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Sultan Simms Sultan Simms | 00 | USA | 2.04 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Juan Cavazos II Juan Cavazos II ('01) | 01 | USA | 2.04 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Trevor Thompson Trevor Thompson | USA | 2.04 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Reign Winston Reign Winston | USA | 2.04 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
23 | James Bell James Bell | 00 | USA | 2.04 | |||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Kevin Krutsch Kevin Krutsch | USA | 2.04 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Tanner Henry Tanner Henry | 00 | USA | 2.04 | |||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Kevin Mcgrath Kevin Mcgrath | USA | 2.04 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Donovan Lara Donovan Lara | USA | 2.04 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Dorian Curry Dorian Curry ('02) | 02 | USA | 2.04 | |||||||||||
| |||||||||||||||
30 | Kasim Cisse Kasim Cisse ('97) | 97 | USA | 1.99 | |||||||||||
| |||||||||||||||
30 | Keven Kevelier Keven Kevelier | USA | 1.99 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
30 | Grayson Rolen Grayson Rolen | USA | 1.99 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
30 | TJ Funches TJ Funches | USA | 1.99 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Randy Kelly Randy Kelly ('04) | 04 | USA | 1.99 | |||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Arvesta Troupe Arvesta Troupe ('04) | 04 | USA | 1.99 | |||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Kobe Franklin Kobe Franklin | USA | 1.99 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Lamont Victoria Lamont Victoria | USA | 1.99 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Charles Smith Charles Smith | 00 | USA | 1.99 | |||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Michael Marshall Michael Marshall | USA | 1.99 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Brion Stephens Brion Stephens ('04) | 04 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Cason Gardner Cason Gardner | 00 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Dante Elliot Dante Elliot | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Kyzaiah Stone Kyzaiah Stone ('04) | 04 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Kasey Savage Kasey Savage ('01) | 01 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Mark Anselmi Mark Anselmi | 00 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Dennis Manyeah Dennis Manyeah ('98) | 98 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Stangspring | |||||||||||||||
Kvalifikation | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Keaton Daniel Keaton Daniel ('01) | 01 | USA | 5.40 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Simen Guttormsen Simen Guttormsen ('01) | 01 | NOR | 5.40 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Tyler Carrel Tyler Carrel | USA | 5.40 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Dorian Chaigneau Dorian Chaigneau | 00 | FRA | 5.40 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Trevor Stephenson Trevor Stephenson | 00 | USA | 5.40 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Nathan Stone Nathan Stone | 00 | USA | 5.40 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Kyle Rademeyer Kyle Rademeyer ('02) | 02 | RSA | 5.40 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Hunter Garretson Hunter Garretson ('02) | 02 | USA | 5.40 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Luke Knipe Luke Knipe ('01) | 01 | USA | 5.30 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Sondre Guttormsen Sondre Guttormsen ('99) | 99 | NOR | 5.30 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | William Staggs William Staggs | USA | 5.30 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Scott Toney Scott Toney ('02) | 02 | USA | 5.30 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Tyler Hrbek Tyler Hrbek | 00 | USA | 5.30 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Wyatt Lefker Wyatt Lefker | USA | 5.30 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Jake Spotswood Jake Spotswood ('98) | 98 | USA | 5.20 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Jacob Rice Jacob Rice ('01) | 01 | USA | 5.20 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Evan Puckett Evan Puckett | USA | 5.20 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Noah Mumme Noah Mumme | 00 | USA | 5.20 | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Harrison Rice Harrison Rice | 00 | USA | 5.20 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Riley Johnston Riley Johnston ('02) | 02 | USA | 5.20 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Shane Racey Shane Racey | USA | 5.20 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Stone Baker Stone Baker | 00 | USA | 5.20 | |||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Dalton Shepler Dalton Shepler ('01) | 01 | USA | 5.20 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
24 | James Rhoads James Rhoads ('03) | 03 | USA | 5.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Nikolai Van Huysteen Nikolai Van Huysteen ('02) | 02 | RSA | 5.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Jed Sisco Jed Sisco | USA | 5.05 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Ben Finger Ben Finger | USA | 5.05 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Matthew Asplund Matthew Asplund ('01) | 01 | USA | 5.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Logan Kelley Logan Kelley | USA | 5.05 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Dillon McCarthy Dillon McCarthy ('02) | 02 | USA | 5.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Beau Domingue Beau Domingue ('03) | 03 | USA | 5.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Simon Park Simon Park | USA | 5.05 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
33 | Ty McPhail Ty McPhail ('03) | 03 | USA | 5.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
33 | Oscar Prieto Oscar Prieto ('99) | 99 | ESP | 5.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
35 | Jacob Sobota Jacob Sobota ('99) | 99 | USA | 4.90 | |||||||||||
| |||||||||||||||
35 | Vicentejordan Vanderlipe Vicentejordan Vanderlipe | USA | 4.90 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
37 | Kobe Babin Kobe Babin ('02) | 02 | USA | 4.90 | |||||||||||
| |||||||||||||||
37 | Mason Brubaker Mason Brubaker | USA | 4.90 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
39 | Paul Signorelli Paul Signorelli | USA | 4.90 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
39 | Austin Goolsby Austin Goolsby ('99) | 99 | USA | 4.90 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Simon Seid Simon Seid ('04) | 04 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Luke Bendick Luke Bendick ('01) | 01 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Daniel Drellishak Daniel Drellishak | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Conner McClure Conner McClure | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Aj Johnson Aj Johnson | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Robert Artrip Robert Artrip | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Længdespring | |||||||||||||||
Kvalifikation | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Malcolm Clemons Malcolm Clemons ('02) | 02 | USA | 7.90 | w | +2.2 | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Cameron Crump Cameron Crump ('99) | 99 | USA | 7.77 | +1.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Jeremiah Davis Jeremiah Davis ('01) | 01 | USA | 7.75 | w | +2.3 | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Russell Robinson Russell Robinson ('01) | 01 | USA | 7.72 | +1.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Louis Gordon Louis Gordon | 00 | CAY | 7.72 | +1.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jordan Turner Jordan Turner ('02) | 02 | JAM | 7.70 | +1.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Robbie Springfield Robbie Springfield | USA | 7.58 | +1.9 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Brandon Hicklin Brandon Hicklin ('99) | 99 | USA | 7.56 | +1.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Sincere Robinson Sincere Robinson ('02) | 02 | USA | 7.55 | +0.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Queshaun Watson Queshaun Watson | USA | 7.53 | +0.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Marc Morrison Marc Morrison ('03) | 03 | USA | 7.52 | w | +2.1 | |||||||||
| |||||||||||||||
12 | Zachary Love Zachary Love | USA | 7.49 | w | +3.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Tye Hunt Tye Hunt | USA | 7.48 | w | +2.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Jeremiah Willis Jeremiah Willis | 00 | USA | 7.46 | +0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Curtis Williams Curtis Williams ('03) | 03 | USA | 7.45 | +1.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Cole Blair Cole Blair ('03) | 03 | USA | 7.45 | w | +2.9 | |||||||||
| |||||||||||||||
17 | Darius Holland Darius Holland ('01) | 01 | USA | 7.43 | +1.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Cameron O'Neal Cameron O'Neal ('01) | 01 | USA | 7.43 | w | +2.1 | |||||||||
| |||||||||||||||
19 | Jieem Bullock Jieem Bullock ('01) | 01 | USA | 7.42 | +1.9 | ||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Kaelen Mitchell Kaelen Mitchell | USA | 7.40 | w | +2.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Nils Wildberg Nils Wildberg ('01) | 01 | USA | 7.39 | w | +4.2 | |||||||||
| |||||||||||||||
22 | Ezra Mellinger Ezra Mellinger | 00 | USA | 7.39 | +1.9 | ||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Maxwell Forte Maxwell Forte ('03) | 03 | USA | 7.38 | +1.7 | ||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Clement Campbell Clement Campbell ('99) | 99 | TTO | 7.38 | w | +2.8 | |||||||||
| |||||||||||||||
25 | Leonard Mustari Leonard Mustari ('03) | 03 | USA | 7.36 | w | +2.9 | |||||||||
| |||||||||||||||
26 | Salif Mane Salif Mane ('01) | 01 | USA | 7.34 | +0.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
27 | John McNeil John McNeil | USA | 7.31 | w | +3.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Andrew Gilreath Andrew Gilreath ('01) | 01 | USA | 7.26 | w | +2.6 | |||||||||
| |||||||||||||||
29 | Alexander Thompson Alexander Thompson | 00 | JAM | 7.26 | w | +2.1 | |||||||||
| |||||||||||||||
30 | Pache Caldwell Pache Caldwell | USA | 7.25 | w | +3.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Charles Smith Charles Smith | 00 | USA | 7.24 | +1.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Yvan Lopes Ribeiro Yvan Lopes Ribeiro ('99) | 99 | FRA | 7.24 | +1.9 | ||||||||||
| |||||||||||||||
33 | Dimitrije Novaković Dimitrije Novaković | 00 | SRB | 7.23 | w | +3.2 | |||||||||
| |||||||||||||||
34 | Jordan McCants Jordan McCants | USA | 7.22 | +0.9 | |||||||||||
| |||||||||||||||
35 | Gregory Foster Jr. Gregory Foster Jr. ('04) | 04 | USA | 7.18 | +1.7 | ||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Jaeschel Acheampong Jaeschel Acheampong ('01) | 01 | USA | 7.15 | +1.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
37 | Adam Lindo Adam Lindo ('02) | 02 | GBR | 7.14 | +1.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Haruki Sakai Haruki Sakai | 00 | USA | 7.14 | +1.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
39 | Jabari Higgs-Salaam Jabari Higgs-Salaam | 00 | USA | 7.12 | w | +2.8 | |||||||||
| |||||||||||||||
40 | Christian Lewis Christian Lewis ('01) | 01 | USA | 7.10 | w | +2.8 | |||||||||
| |||||||||||||||
41 | Stephen Farquharson Stephen Farquharson ('04) | 04 | BAH | 7.08 | +1.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
42 | Jeff Hammond Jeff Hammond ('96) | 96 | GHA | 7.07 | +1.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
43 | Sherman Hawkins Sherman Hawkins | USA | 7.06 | w | +2.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
44 | David Dorsey David Dorsey | USA | 6.90 | +2.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Zach Manorowitz Zach Manorowitz | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Jamar Davis Jamar Davis | 00 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Trespring | |||||||||||||||
Kvalifikation | 26.5. | ||||||||||||||
1 | Sean Dixon-Bodie Sean Dixon-Bodie ('02) | 02 | USA | 16.89 | w | +2.6 | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Russell Robinson Russell Robinson ('01) | 01 | USA | 16.85 | w | +3.9 | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Salif Mane Salif Mane ('01) | 01 | USA | 16.27 | +1.9 | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Owayne Owens Owayne Owens | 00 | JAM | 16.25 | w | +3.3 | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Kelvin Campbell Kelvin Campbell ('99) | 99 | USA | 16.06 | w | +2.8 | |||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jeremiah Davis Jeremiah Davis ('01) | 01 | USA | 15.98 | w | +2.3 | |||||||||
| |||||||||||||||
7 | Malik Cunningham Malik Cunningham ('99) | 99 | JAM | 15.94 | w | +3.4 | |||||||||
| |||||||||||||||
8 | Clarence Foote-Talley Clarence Foote-Talley ('01) | 01 | USA | 15.90 | +2.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Apalos Edwards Apalos Edwards ('01) | 01 | JAM | 15.83 | w | +2.5 | |||||||||
| |||||||||||||||
10 | Praise Aniamaka Praise Aniamaka ('03) | 03 | CAN | 15.80 | w | +3.1 | |||||||||
| |||||||||||||||
11 | Garison Breeding Garison Breeding ('01) | 01 | USA | 15.80 | w | +2.1 | |||||||||
| |||||||||||||||
12 | Jamar Davis Jamar Davis | 00 | USA | 15.79 | w | +2.6 | |||||||||
| |||||||||||||||
13 | Taeco Ogarro Taeco Ogarro ('01) | 01 | ANT | 15.64 | w | +2.1 | |||||||||
| |||||||||||||||
14 | Charles McBride II Charles McBride II ('01) | 01 | USA | 15.63 | w | +3.3 | |||||||||
| |||||||||||||||
15 | Chris Edwards Chris Edwards ('99) | 99 | USA | 15.62 | w | +3.2 | |||||||||
| |||||||||||||||
16 | Grigóris Nikolaou Grigóris Nikolaou ('03) | 03 | CYP | 15.42 | +2.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Daniel Falode Daniel Falode ('02) | 02 | GBR | 15.40 | w | +3.4 | |||||||||
| |||||||||||||||
18 | Iangelo Atkinstall-Daley Iangelo Atkinstall-Daley ('02) | 02 | JAM | 15.38 | w | +2.4 | |||||||||
| |||||||||||||||
19 | Kenyon Johnson Jr Kenyon Johnson Jr ('01) | 01 | USA | 15.36 | w | +2.4 | |||||||||
| |||||||||||||||
20 | John Watkins John Watkins | USA | 15.35 | w | +3.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Andre Douglas Andre Douglas ('97) | 97 | JAM | 15.33 | w | +2.6 | |||||||||
| |||||||||||||||
22 | Kevon Hamilton Kevon Hamilton | USA | 15.33 | +1.8 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Chauncey Chambers Chauncey Chambers | 00 | USA | 15.30 | w | +2.7 | |||||||||
| |||||||||||||||
24 | Javon Brown Javon Brown | USA | 15.26 | +1.6 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Queshaun Watson Queshaun Watson | USA | 15.20 | +1.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Jeremy Nelson Jeremy Nelson | USA | 15.19 | w | +3.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Kyvon Tatham Kyvon Tatham ('04) | 04 | USA | 15.17 | w | +3.2 | |||||||||
| |||||||||||||||
28 | Javell Brown Javell Brown | USA | 15.16 | w | +5.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Michael Holloway II Michael Holloway II | USA | 15.16 | w | +3.9 | ||||||||||
| |||||||||||||||
30 | Keandric Verge Keandric Verge | USA | 15.15 | +1.9 | |||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Marcrene Jeannot Marcrene Jeannot ('01) | 01 | USA | 15.11 | +1.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Alexandre Malanda Alexandre Malanda | 00 | FRA | 15.10 | w | +2.5 | |||||||||
| |||||||||||||||
33 | Richie Sadler Richie Sadler | USA | 15.01 | w | +4.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Dimitrije Novaković Dimitrije Novaković | 00 | SRB | 14.99 | w | +3.3 | |||||||||
| |||||||||||||||
35 | Robert Blue Robert Blue | USA | 14.97 | w | +2.7 | ||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Avery Scott Avery Scott ('02) | 02 | USA | 14.95 | w | +2.8 | |||||||||
| |||||||||||||||
37 | Malachi Aiken Malachi Aiken | USA | 14.89 | +1.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||
38 | David Coles David Coles ('03) | 03 | USA | 14.88 | w | +3.3 | |||||||||
| |||||||||||||||
39 | Drewery Chase Drewery Chase | USA | 14.87 | +1.8 | |||||||||||
| |||||||||||||||
40 | Edwin Rainey Edwin Rainey | USA | 14.68 | w | +3.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
41 | Gregory Foster Jr. Gregory Foster Jr. ('04) | 04 | USA | 14.64 | w | +4.4 | |||||||||
| |||||||||||||||
42 | Isaac Haywood Isaac Haywood ('02) | 02 | USA | 14.62 | w | +4.7 | |||||||||
| |||||||||||||||
43 | Jared Harrell Jared Harrell ('04) | 04 | USA | 14.60 | w | +2.5 | |||||||||
| |||||||||||||||
44 | Jakari Lomax Jakari Lomax | USA | 14.25 | w | +2.9 | ||||||||||
| |||||||||||||||
45 | Ian Scott Ian Scott | USA | 14.00 | w | +4.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
Niejel Wilkins Niejel Wilkins ('01) | 01 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Dylan LaNoue Dylan LaNoue | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Carlos Kouassi Carlos Kouassi ('99) | 99 | SUI | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Kuglestød 7.26 kg | |||||||||||||||
Kvalifikation | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Alexander Kolesnikoff Alexander Kolesnikoff | 00 | AUS | 20.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | John Meyer John Meyer ('99) | 99 | USA | 20.30 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Tarik Robinson-O'Hagan Tarik Robinson-O'Hagan ('03) | 03 | USA | 20.07 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Hayden Tobias Hayden Tobias ('01) | 01 | USA | 19.61 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Courtney Lawrence Courtney Lawrence ('99) | 99 | JAM | 19.57 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Fred Moudani-Likibi Fred Moudani-Likibi ('99) | 99 | FRA | 19.56 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Josh Sobota Josh Sobota | 00 | USA | 19.26 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Bryan Hudson Bryan Hudson ('01) | 01 | USA | 19.04 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Michael Shoaf Michael Shoaf | 00 | USA | 18.94 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Jamir Gibson Jamir Gibson | 00 | USA | 18.90 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Jeff Kline Jeff Kline ('02) | 02 | USA | 18.84 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Isaiah Rogers Isaiah Rogers ('98) | 98 | USA | 18.75 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Lucciano Pizarro Lucciano Pizarro ('01) | 01 | USA | 18.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Kevin Nedrick Kevin Nedrick ('98) | 98 | JAM | 18.63 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Dylan Targgart Dylan Targgart ('02) | 02 | USA | 18.61 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Daniel Viveros Daniel Viveros | 00 | USA | 18.57 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Carlos Aviles Carlos Aviles ('01) | 01 | ESA | 18.56 | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Dominic Perry Dominic Perry | USA | 18.44 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Djimon Gumbs Djimon Gumbs | 00 | IVB | 18.35 | |||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Tyson Jones Tyson Jones ('99) | 99 | USA | 18.26 | |||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Wyatt Puff Wyatt Puff | USA | 18.14 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Sascha Schmidt Sascha Schmidt ('02) | 02 | GER | 18.11 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Noah Koch Noah Koch | USA | 18.09 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Javon Osbourne Javon Osbourne ('02) | 02 | JAM | 18.08 | |||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Tyler Blalock Tyler Blalock ('98) | 98 | USA | 18.08 | |||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Colby Morlock Colby Morlock | USA | 18.03 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Chris Van Niekerk Chris Van Niekerk | 00 | RSA | 17.99 | |||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Matthew Rueff Matthew Rueff ('03) | 03 | USA | 17.86 | |||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Gavin Beverage Gavin Beverage ('01) | 01 | USA | 17.80 | |||||||||||
| |||||||||||||||
30 | Max Klein Max Klein ('04) | 04 | USA | 17.79 | |||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Dylan Lambrecht Dylan Lambrecht | USA | 17.79 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Giovanni Gutierrez Giovanni Gutierrez | USA | 17.66 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
33 | Brett Norton Brett Norton | USA | 17.66 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Brad Morell Brad Morell | USA | 17.63 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
35 | Duane Knisley Duane Knisley | 00 | USA | 17.57 | |||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Solomon McDonald Solomon McDonald | USA | 17.56 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
37 | Michael Calhoun Michael Calhoun | USA | 17.41 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Montgomery Logan Montgomery Logan | USA | 17.30 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
39 | Otoniel Badjana Otoniel Badjana ('98) | 98 | POR | 17.18 | |||||||||||
| |||||||||||||||
40 | Joshua Boamah Joshua Boamah | USA | 16.98 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
41 | Obiora Okeke Obiora Okeke | USA | 16.94 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
42 | Ryan Henry Ryan Henry | USA | 16.81 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
43 | Jonathan Surdej Jonathan Surdej ('01) | 01 | USA | 16.76 | |||||||||||
| |||||||||||||||
44 | Chris Wainscott Chris Wainscott | USA | 16.41 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
45 | Ahmed Brown Ahmed Brown | 00 | USA | 16.33 | |||||||||||
| |||||||||||||||
46 | Tyler Konopka Tyler Konopka | USA | 16.13 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Dennis Ohene-Adu Dennis Ohene-Adu | 00 | CAN | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Calvin Bostic Calvin Bostic | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Diskoskast 2.0 kg | |||||||||||||||
Kvalifikation | 26.5. | ||||||||||||||
1 | Francois Prinsloo Francois Prinsloo ('01) | 01 | RSA | 61.44 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Claudio Romero Claudio Romero | 00 | CHI | 60.01 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Milton Ingraham Milton Ingraham ('99) | 99 | USA | 59.76 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Noah Koch Noah Koch | USA | 58.70 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Alan De Falchi Alan De Falchi | 00 | BRA | 57.59 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Kevin Nedrick Kevin Nedrick ('98) | 98 | JAM | 57.23 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Robbie Otal Robbie Otal ('99) | 99 | USA | 57.03 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Carlos Aviles Carlos Aviles ('01) | 01 | ESA | 56.94 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Zach Gehm Zach Gehm | 00 | USA | 56.94 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Zach Gehm Zach Gehm | 00 | USA | 56.94 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Anthony Harrison Anthony Harrison ('01) | 01 | USA | 56.30 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Zane Forist Zane Forist ('03) | 03 | USA | 55.57 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Jamir Gibson Jamir Gibson | 00 | USA | 55.14 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Desmond Coleman Desmond Coleman ('03) | 03 | USA | 55.13 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Casey Helm Casey Helm ('03) | 03 | USA | 54.95 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Adar Sheere Adar Sheere ('97) | 97 | ISR | 54.62 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Jaekob Vollbrecht Jaekob Vollbrecht | USA | 54.59 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Joshua Hoffman Joshua Hoffman | USA | 54.40 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Wyatt Puff Wyatt Puff | USA | 54.32 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Chris Van Niekerk Chris Van Niekerk | 00 | RSA | 54.29 | |||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Konstadínos Bouzákis Konstadínos Bouzákis ('03) | 03 | GRE | 54.13 | |||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Andrew White Andrew White | 00 | USA | 54.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Bryan Hudson Bryan Hudson ('01) | 01 | USA | 53.89 | |||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Kyle Lipscomb Kyle Lipscomb ('01) | 01 | USA | 53.76 | |||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Will Youssef Dibo Will Youssef Dibo ('01) | 01 | AUT | 53.65 | |||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Brad Morell Brad Morell | USA | 53.57 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Dylan Targgart Dylan Targgart ('02) | 02 | USA | 53.49 | |||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Javon Osbourne Javon Osbourne ('02) | 02 | JAM | 53.44 | |||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Michael-Iosif Papa Michael-Iosif Papa ('03) | 03 | CYP | 53.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Jaden James Jaden James ('03) | 03 | TTO | 53.33 | |||||||||||
| |||||||||||||||
30 | Tyler Merkley Tyler Merkley ('97) | 97 | USA | 53.27 | |||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Seth Allen Seth Allen ('04) | 04 | USA | 53.26 | |||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Joshua Boamah Joshua Boamah | USA | 52.62 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
33 | Djimon Gumbs Djimon Gumbs | 00 | IVB | 52.57 | |||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Josh Sobota Josh Sobota | 00 | USA | 52.57 | |||||||||||
| |||||||||||||||
35 | Matthew Appel Matthew Appel ('01) | 01 | USA | 52.29 | |||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Tarajh Hudson Tarajh Hudson ('02) | 02 | BAH | 52.24 | |||||||||||
| |||||||||||||||
37 | Michael Pepe Michael Pepe | USA | 51.86 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Sebastian Löschner Sebastian Löschner | 00 | SWE | 51.58 | |||||||||||
| |||||||||||||||
39 | Avery Shunneson Avery Shunneson | USA | 51.37 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
40 | Diamante Gumbs Diamante Gumbs | 00 | IVB | 51.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
41 | DeMarco Lemons DeMarco Lemons | USA | 51.00 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
42 | Sascha Schmidt Sascha Schmidt ('02) | 02 | GER | 50.95 | |||||||||||
| |||||||||||||||
43 | Solomon Ghosh Solomon Ghosh | USA | 50.29 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
44 | Logan Carroll Logan Carroll | USA | 49.83 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
45 | Liam Lovering Liam Lovering | USA | 48.53 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Korbin Spencer Korbin Spencer | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Noah Bolt Noah Bolt | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Christian Hicks Christian Hicks | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
M Hammerkast 7.26 kg | |||||||||||||||
Kvalifikation | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Kenneth Ikeji Kenneth Ikeji ('02) | 02 | GBR | 72.88 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Isaiah Rogers Isaiah Rogers ('98) | 98 | USA | 71.18 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Alencar Pereira Alencar Pereira ('99) | 99 | BRA | 70.98 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Decio Andrade Decio Andrade ('97) | 97 | POR | 70.94 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Tyler Merkley Tyler Merkley ('97) | 97 | USA | 70.41 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Tarik Robinson-O'Hagan Tarik Robinson-O'Hagan ('03) | 03 | USA | 69.27 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Bobby Colantonio Bobby Colantonio ('98) | 98 | USA | 68.66 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Erik Ebel Erik Ebel ('99) | 99 | USA | 68.09 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Kyle Brown Kyle Brown ('01) | 01 | USA | 67.35 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Kyle Moison Kyle Moison ('01) | 01 | USA | 66.71 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | James Joycey James Joycey ('99) | 99 | AUS | 66.00 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | William Gross IV William Gross IV | USA | 65.97 | SB | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Daniel Cope Daniel Cope | 00 | JAM | 64.86 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | John Hicks John Hicks | 00 | USA | 64.78 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Logan Coles Logan Coles ('02) | 02 | USA | 64.53 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Sean Mockler Sean Mockler | 00 | IRL | 64.27 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Newlyn Stephenson Newlyn Stephenson ('99) | 99 | USA | 63.34 | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Jabari Neal-Jackson Jabari Neal-Jackson | USA | 63.31 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Collin Burkhart Collin Burkhart ('03) | 03 | USA | 63.28 | |||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Johnny Vanos Johnny Vanos ('99) | 99 | CAN | 63.25 | |||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Josh Devries Josh Devries | USA | 62.94 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
22 | John Fay John Fay | USA | 62.65 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Jack Pihlkar Jack Pihlkar ('99) | 99 | USA | 62.48 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Khalil Bedoui Khalil Bedoui | 00 | QAT | 62.26 | |||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Asher Robbins Asher Robbins ('03) | 03 | USA | 61.68 | |||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Jake Dalton Jake Dalton | USA | 61.32 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Erik Fertig Erik Fertig | 00 | USA | 60.97 | |||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Terrell Webb Terrell Webb | 00 | CAN | 60.95 | |||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Robert Decker Robert Decker | USA | 60.78 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
30 | Scott Dochat Scott Dochat ('03) | 03 | USA | 60.52 | |||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Jurček Korpič Lesjak Jurček Korpič Lesjak ('99) | 99 | SLO | 60.41 | |||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Nick Pisciotta Nick Pisciotta ('02) | 02 | USA | 59.89 | |||||||||||
| |||||||||||||||
33 | Daniel Amaya Daniel Amaya | USA | 59.81 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Blake Kusky Blake Kusky | USA | 59.51 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
35 | Benjamin Pable Benjamin Pable | USA | 59.39 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Brad Morell Brad Morell | USA | 59.27 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
37 | Noah Bolt Noah Bolt | USA | 58.70 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Kyle Lipscomb Kyle Lipscomb ('01) | 01 | USA | 58.38 | |||||||||||
| |||||||||||||||
39 | Milton Wilson Milton Wilson | USA | 58.18 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
40 | Samuel Kwatkosky Samuel Kwatkosky | USA | 57.97 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
41 | Michael Gabriel Michael Gabriel | USA | 55.74 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Jake Goldberg Jake Goldberg | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Eli Winter Eli Winter | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Joshua Boamah Joshua Boamah | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Cameron Smith Cameron Smith | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Jide Akinjisola Jide Akinjisola | 00 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M Spydkast 800 gram | |||||||||||||||
Kvalifikation | 24.5. | ||||||||||||||
1 | Tzuriel Pedigo Tzuriel Pedigo | 00 | USA | 76.49 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Braden Presser Braden Presser ('02) | 02 | USA | 75.95 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Marc Minichello Marc Minichello | 00 | USA | 74.74 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Luke Jackson Luke Jackson | USA | 74.35 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Ethan Dabbs Ethan Dabbs ('99) | 99 | USA | 72.90 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | John Keenan John Keenan ('99) | 99 | USA | 71.94 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Evan Niedrowski Evan Niedrowski ('03) | 03 | USA | 71.88 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Lucas Frost Lucas Frost ('01) | 01 | USA | 71.58 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Tyriq Horsford Tyriq Horsford | 00 | TTO | 71.25 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Colin Winkler Colin Winkler | USA | 70.69 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Rémi Rougetet Rémi Rougetet ('01) | 01 | FRA | 70.67 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Ethan Cocco Ethan Cocco | USA | 70.64 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Scott Campbell Scott Campbell ('01) | 01 | USA | 69.77 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Franck Di Sanza Franck Di Sanza | 00 | SUI | 69.30 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Tripp Marcus Tripp Marcus | USA | 68.47 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Steven Coponi Steven Coponi ('03) | 03 | USA | 67.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Vitaliy Favorov Vitaliy Favorov ('02) | 02 | CRO | 67.56 | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Weston Mclain Weston Mclain ('03) | 03 | USA | 67.05 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Gabriél Kolétsi Gabriél Kolétsi ('03) | 03 | GRE | 66.64 | |||||||||||
| |||||||||||||||
20 | James Kotowski James Kotowski | USA | 66.34 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Connor Hayford Connor Hayford | USA | 65.78 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Joshua Mather Joshua Mather ('99) | 99 | CAN | 65.25 | |||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Chris Barrett Chris Barrett | USA | 64.51 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Hunter Longino Hunter Longino | USA | 64.47 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Collin Burkhart Collin Burkhart ('03) | 03 | USA | 64.30 | |||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Joseph DiDario Joseph DiDario ('01) | 01 | USA | 63.45 | |||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Adam Dubois Adam Dubois ('04) | 04 | USA | 63.38 | |||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Seth Cordeiro Seth Cordeiro | USA | 63.08 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Cole Crkvenac Cole Crkvenac ('04) | 04 | USA | 62.62 | |||||||||||
| |||||||||||||||
30 | Ethan Mylin Ethan Mylin | USA | 62.59 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Kevin Bartosh Kevin Bartosh ('01) | 01 | USA | 62.43 | |||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Jackson Rimes Jackson Rimes ('03) | 03 | USA | 62.28 | |||||||||||
| |||||||||||||||
33 | Danil Chernov Danil Chernov ('02) | 02 | USA | 62.16 | |||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Christopher Bagnell Christopher Bagnell | 00 | USA | 62.13 | |||||||||||
| |||||||||||||||
35 | Parker Brosious Parker Brosious | USA | 61.93 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Roman Mitchell Roman Mitchell | 00 | USA | 61.91 | |||||||||||
| |||||||||||||||
37 | Nickolas Coffey Nickolas Coffey ('02) | 02 | USA | 61.74 | |||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Ryan DeBarber Ryan DeBarber | USA | 61.47 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
39 | Christopher Arias Christopher Arias | USA | 61.36 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
40 | Miles Higgins Miles Higgins | USA | 60.69 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
M 4 x 100 m stafet | |||||||||||||||
Indledende heats | 27.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 27.5. | 27.5. | ||||||||||||||
1 | Florida State Florida State | USA | 39.30 | ||||||||||||
Taylor Banks, Ismael Kone, Amir Willis, Denzell Feagin | |||||||||||||||
2 | Clemson Clemson | USA | 39.36 | ||||||||||||
Giano Roberts, Cameron Rose, Guinove Joanus, Wanya McCoy | |||||||||||||||
3 | Louisiana Louisiana | USA | 39.92 | ||||||||||||
Floyd Pond, Trejun Jones, Kashie Crockett, Jamhad Booth | |||||||||||||||
4 | Indiana State Indiana State | USA | 40.04 | ||||||||||||
Javaughn Moore, Daunte Majors, Isiah Thomas, Noah Malone | |||||||||||||||
5 | Kentucky Kentucky | USA | 40.39 | ||||||||||||
Langston Jackson, Kennedy Lightner, Brandon Miller, Brian Faust | |||||||||||||||
Miss State Miss State | USA | DNF | |||||||||||||
Shamar Rose, Cameron Crump, Sema'J Daniels, Jordan Barrow | |||||||||||||||
South Carolina South Carolina | USA | DQ | |||||||||||||
Dj Black, Evan Miller, Anthony Greenhow, Emory Floyd | |||||||||||||||
Indledende 2 27.5. | 27.5. | ||||||||||||||
1 | Florida Florida | USA | 38.82 | ||||||||||||
Ryan Willie, Jacory Patterson, Pjai Austin, Robert Gregory | |||||||||||||||
2 | Alabama State Alabama Alabama State Alabama | USA | 39.52 | ||||||||||||
Victor Smith, Matthew Clarke, Justus Trainer, Jamarion Stubbs | |||||||||||||||
3 | Campbell Campbell | USA | 39.70 | ||||||||||||
Jamal Miller, Andre Bent, Jamel Miller, Dominique Alexander | |||||||||||||||
4 | South Florida South Florida | USA | 39.84 | ||||||||||||
Danelson Mahautiere, Shevoie Reid, Jaleel Croal, Zayquan Lincoln | |||||||||||||||
5 | Alabama Alabama | USA | 39.98 | ||||||||||||
Jekovan Rhetta, Antonio Crisco, Matthew Weaver, Quincy Scott | |||||||||||||||
6 | New Orleans New Orleans | USA | 39.99 | ||||||||||||
Mason Melancon, Elliott Cummings, Jayden Sloan, Ellis Cummings | |||||||||||||||
7 | Indiana Indiana | USA | 40.63 | ||||||||||||
Trelee Banks-Rose, Antonio Laidler, John Colquitt, Christopher Grant | |||||||||||||||
Indledende 3 27.5. | 27.5. | ||||||||||||||
1 | LSU LSU | USA | 39.09 | ||||||||||||
Brandon Hicklin, Dorian Camel, Da'Marcus Fleming, Godson Oghenebrume | |||||||||||||||
2 | Louisville Louisville | USA | 39.26 | ||||||||||||
Nolan Macklin, Cameron Miller, Jeremiah Willis, Sterling Warner | |||||||||||||||
3 | Georgia Georgia | USA | 39.62 | ||||||||||||
Keshaun Black, Matthew Boling, Christopher Morales Williams, Elija Godwin | |||||||||||||||
4 | Purdue Purdue | USA | 39.88 | ||||||||||||
Jahn Riley, Justin Becker, Connor Czajkowski, Eric Young | |||||||||||||||
5 | Northwestern St. Northwestern Northwestern St. Northwestern | USA | 40.10 | ||||||||||||
Austin Simoneaux, Simon Wulff, Cyrus Jacobs Jr., Zachaeus Beard | |||||||||||||||
6 | Howard Howard | USA | 40.11 | ||||||||||||
Jermanie Byrd, Ashton Daniel, Dylan Beard, Dylan Gaines | |||||||||||||||
7 | Pittsburgh Pittsburgh | USA | 40.16 | ||||||||||||
Nigel Hussey, Clement Campbell, Darren McQueen, Stephon Brown | |||||||||||||||
8 | N. Carolina A&T N. Carolina A&T | USA | 40.85 | ||||||||||||
Brandon Nya, Shemar Chambers, Malcolm Croom, Caleb Jackson | |||||||||||||||
M 4 x 400 m stafet | |||||||||||||||
Indledende heats | 27.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 27.5. | 27.5. | ||||||||||||||
1 | Georgia Georgia | USA | 3:04.71 | ||||||||||||
Elija Godwin, Christopher Morales Williams, Matthew Boling, Caleb Cavanaugh | |||||||||||||||
2 | Kentucky Kentucky | USA | 3:05.20 | ||||||||||||
Wayne Lawrence Jr, Brian Faust, Brandon Nyandoro, Kennedy Lightner | |||||||||||||||
3 | Alabama State Alabama Alabama State Alabama | USA | 3:07.79 | ||||||||||||
Kendrick Winfield, khabeeba Mills, Joshua Knox, Daquan Tate | |||||||||||||||
4 | N. Carolina A&T N. Carolina A&T | USA | 3:08.13 | ||||||||||||
Caleb Jackson, Shemar Chambers, Reheem Hayles, Brandon Nya | |||||||||||||||
5 | Miss State Miss State | USA | 3:08.37 | ||||||||||||
Anthony Brodie, Lee Eppie, Sema'J Daniels, Doval Simmonds | |||||||||||||||
6 | Harvard Harvard | USA | 3:09.85 | ||||||||||||
Aaron Shirley, Gregory Lapit, Lance Ward, Jonathan Gamarra | |||||||||||||||
7 | Kent State Kent State | USA | 3:11.08 | ||||||||||||
Shakorie Davis II, Jonathan Solomon, Quintin Cooks, Asa Hodrick | |||||||||||||||
8 | Miami (Fla.) Miami (Fla.) | USA | 3:12.91 | ||||||||||||
Ramy Berberena, Khamal Stewart-Baynes, Jalen Gordon, Solomon Strader | |||||||||||||||
Indledende 2 27.5. | 27.5. | ||||||||||||||
1 | Florida Florida | USA | 3:05.70 | ||||||||||||
Jevaughn Powell, Emmanuel Bamidele, Jacory Patterson, Ryan Willie | |||||||||||||||
2 | LSU LSU | USA | 3:06.23 | ||||||||||||
Dorian Camel, Ashton Hicks, Shakeem McKay, Sean Burrell | |||||||||||||||
3 | Tennessee Tennessee | USA | 3:06.51 | ||||||||||||
Emmanuel Bynum, Nigel Green, Ja'Kwan Hale, Rasheeme Griffith | |||||||||||||||
4 | Penn State Penn State | USA | 3:07.86 | ||||||||||||
Austin Gallant, Savion Hebron, Callum Dodds, James Onwuka | |||||||||||||||
5 | SE Louisiana SE Louisiana | USA | 3:10.81 | ||||||||||||
Jamie Omalla, Eugene Omalla, Agerian Jackson, Javon-Taye Williams | |||||||||||||||
6 | South Florida South Florida | USA | 3:11.55 | ||||||||||||
Daunte O'Banion, Shevoie Reid, Michael Bourne, Monte Parker | |||||||||||||||
7 | Columbia Columbia | USA | 3:11.72 | ||||||||||||
Haydn Brotschi, Jahi Hernandez, Max Comfere, Devon Davey | |||||||||||||||
8 | Northwestern St. Northwestern Northwestern St. Northwestern | USA | 3:13.99 | ||||||||||||
Destine Scott, Cyrus Jacobs Jr., Desmond Duncan, Galen Loyd | |||||||||||||||
Indledende 3 27.5. | 27.5. | ||||||||||||||
1 | Alabama Alabama | USA | 3:06.80 | ||||||||||||
Chris Robinson, Corde Long, Tarsis Orogot, Khaleb McRae | |||||||||||||||
2 | Clemson Clemson | USA | 3:07.43 | ||||||||||||
Tarees Rhoden, D'Andre Anderson, Cameron Rose, Aman Thornton | |||||||||||||||
3 | Louisville Louisville | USA | 3:09.19 | ||||||||||||
Noah Carmichael, Cameron Miller, Robert Joseph, Isiah Pantiere | |||||||||||||||
4 | Ohio State Ohio State | USA | 3:09.79 | ||||||||||||
Zidane Brown, Antonio Hanson, Evan Matthews, Alex Kenish | |||||||||||||||
5 | Navy Navy | USA | 3:10.19 | ||||||||||||
Peter deJonge, Nathan Kent, Jayden Evans, Jacques Guillaume | |||||||||||||||
6 | Louisiana Louisiana | USA | 3:13.52 | ||||||||||||
Javed Jones, Antonio Hoyte-Small, Jamhad Booth, Nathan Fergusson | |||||||||||||||
7 | George Mason George Mason | USA | 3:14.89 | ||||||||||||
Daniel Adu, Ed Deskins, Micah Harris, Jarett flaker | |||||||||||||||
8 | Cornell Cornell | USA | 3:16.62 | ||||||||||||
Joshua Gittens, Domenic Barresi, Mazero Michael, Tomas Kersulis | |||||||||||||||
K 100 m | |||||||||||||||
Kvalifikation | 27.5. | ||||||||||||||
Kval 1 27.5. Vind: +1.9 | 27.5. | Vind: +1.9 | |||||||||||||
1 | Yanique Dayle Yanique Dayle ('98) | 98 | JAM | 11.05 | PB | ||||||||||
2 | Dajaz Defrand Dajaz Defrand ('03) | 03 | USA | 11.05 | PB | ||||||||||
3 | Kaila Jackson Kaila Jackson ('04) | 04 | USA | 11.09 | |||||||||||
4 | Autumn Wilson Autumn Wilson ('03) | 03 | USA | 11.27 | |||||||||||
5 | Thelma Davies Thelma Davies | 00 | USA | 11.27 | |||||||||||
6 | Daija Lampkin Daija Lampkin ('99) | 99 | USA | 11.57 | |||||||||||
7 | Faith Bostick Faith Bostick | USA | 11.60 | ||||||||||||
8 | Alexis Glasco Alexis Glasco ('02) | 02 | USA | 12.20 | |||||||||||
Kval 2 27.5. Vind: +2.7 | 27.5. | Vind: +2.7 | |||||||||||||
1 | McKenzie Long McKenzie Long | 00 | USA | 11.00 | w | ||||||||||
2 | Nya Bussey Nya Bussey ('01) | 01 | USA | 11.08 | w | ||||||||||
3 | Kamaya Debose-Epps Kamaya Debose-Epps ('99) | 99 | USA | 11.10 | w | ||||||||||
4 | Brandee Presley Brandee Presley | 00 | USA | 11.11 | w | ||||||||||
5 | Leah Bertrand Leah Bertrand ('02) | 02 | TTO | 11.17 | w | ||||||||||
6 | Isis Brooks Isis Brooks ('99) | 99 | USA | 11.23 | w | ||||||||||
7 | Melicia Mouzzon Melicia Mouzzon ('01) | 01 | USA | 11.30 | w | ||||||||||
8 | Milan Fields Milan Fields ('02) | 02 | USA | 11.35 | w | ||||||||||
Kval 3 27.5. Vind: +2.3 | 27.5. | Vind: +2.3 | |||||||||||||
1 | Jacious Sears Jacious Sears ('01) | 01 | USA | 11.04 | w | ||||||||||
2 | Anthaya Charlton Anthaya Charlton ('03) | 03 | BAH | 11.08 | w | ||||||||||
3 | Kynnedy Flannel Kynnedy Flannel | 00 | USA | 11.09 | w | ||||||||||
4 | Rayniah Jones Rayniah Jones ('01) | 01 | USA | 11.23 | w | ||||||||||
5 | Jahniya Bowers Jahniya Bowers ('01) | 01 | USA | 11.29 | w | ||||||||||
6 | Chante Clinkscale Chante Clinkscale ('03) | 03 | USA | 11.39 | w | ||||||||||
7 | Halle Bieber Halle Bieber | 00 | USA | 11.47 | w | ||||||||||
8 | Kaylor Harris Kaylor Harris ('98) | 98 | USA | 11.57 | w | ||||||||||
Indledende heats | 25.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 25.5. Vind: +1.2 | 25.5. | Vind: +1.2 | |||||||||||||
1 | McKenzie Long McKenzie Long | 00 | USA | 11.07 | |||||||||||
2 | Kynnedy Flannel Kynnedy Flannel | 00 | USA | 11.15 | PB | ||||||||||
3 | Melicia Mouzzon Melicia Mouzzon ('01) | 01 | USA | 11.26 | PB | ||||||||||
4 | Abby Geiser Abby Geiser ('02) | 02 | USA | 11.46 | |||||||||||
5 | Kayelyn Tate Kayelyn Tate | USA | 11.55 | PB | |||||||||||
6 | Alyssa Robinson Alyssa Robinson | USA | 11.61 | ||||||||||||
7 | Jazmen Newberry Jazmen Newberry | USA | 11.68 | ||||||||||||
8 | Ariyonna Augustine Ariyonna Augustine | 00 | USA | 11.77 | |||||||||||
Indledende 2 25.5. Vind: +2.1 | 25.5. | Vind: +2.1 | |||||||||||||
1 | Thelma Davies Thelma Davies | 00 | USA | 11.21 | w | ||||||||||
2 | Jahniya Bowers Jahniya Bowers ('01) | 01 | USA | 11.22 | w | ||||||||||
3 | Rayniah Jones Rayniah Jones ('01) | 01 | USA | 11.27 | w | ||||||||||
4 | Halle Bieber Halle Bieber | 00 | USA | 11.31 | w | ||||||||||
5 | Columba Effiong Columba Effiong | USA | 11.40 | w | |||||||||||
6 | Trinity Bolden Trinity Bolden | USA | 11.57 | w | |||||||||||
7 | Lynelle Washington Lynelle Washington | USA | 11.57 | w | |||||||||||
8 | Sarah Akpan Sarah Akpan | USA | 11.64 | w | |||||||||||
Indledende 3 25.5. Vind: +2.6 | 25.5. | Vind: +2.6 | |||||||||||||
1 | Jacious Sears Jacious Sears ('01) | 01 | USA | 10.97 | w | ||||||||||
2 | Yanique Dayle Yanique Dayle ('98) | 98 | JAM | 11.05 | w | ||||||||||
3 | Chante Clinkscale Chante Clinkscale ('03) | 03 | USA | 11.23 | w | ||||||||||
4 | Milan Fields Milan Fields ('02) | 02 | USA | 11.30 | w | ||||||||||
5 | Dominique Clarke Dominique Clarke ('01) | 01 | JAM | 11.35 | w | ||||||||||
6 | Tionna Brown Tionna Brown ('02) | 02 | USA | 11.39 | w | ||||||||||
7 | Tiffani rae Pittman Tiffani rae Pittman ('03) | 03 | USA | 11.51 | w | ||||||||||
8 | Taylor Herbert Taylor Herbert | USA | 11.55 | w | |||||||||||
Indledende 4 25.5. Vind: +2.1 | 25.5. | Vind: +2.1 | |||||||||||||
1 | Anthaya Charlton Anthaya Charlton ('03) | 03 | BAH | 11.10 | w | ||||||||||
2 | Dajaz Defrand Dajaz Defrand ('03) | 03 | USA | 11.22 | w | ||||||||||
3 | Daija Lampkin Daija Lampkin ('99) | 99 | USA | 11.44 | w | ||||||||||
4 | Janyah Jasper Janyah Jasper | USA | 11.46 | w | |||||||||||
5 | Lauryn Taylor Lauryn Taylor | USA | 11.52 | w | |||||||||||
6 | Kayla Bonnick Kayla Bonnick ('01) | 01 | JAM | 11.53 | w | ||||||||||
7 | Mariandre Chacón Mariandre Chacón ('04) | 04 | GUA | 11.75 | w | ||||||||||
8 | Ani Wells Ani Wells | USA | 11.76 | w | |||||||||||
Indledende 5 25.5. Vind: +2.6 | 25.5. | Vind: +2.6 | |||||||||||||
1 | Kaila Jackson Kaila Jackson ('04) | 04 | USA | 10.95 | w | ||||||||||
2 | Brandee Presley Brandee Presley | 00 | USA | 11.21 | w | ||||||||||
3 | Kamaya Debose-Epps Kamaya Debose-Epps ('99) | 99 | USA | 11.25 | w | ||||||||||
4 | Kaylor Harris Kaylor Harris ('98) | 98 | USA | 11.27 | w | ||||||||||
5 | Kayla Sweeney Kayla Sweeney | USA | 11.36 | w | |||||||||||
6 | Victoria Perrow Victoria Perrow ('03) | 03 | USA | 11.39 | w | ||||||||||
7 | Dennisha Page Dennisha Page ('01) | 01 | USA | 11.42 | w | ||||||||||
8 | I'Asia Wilson I'Asia Wilson ('03) | 03 | USA | 11.53 | w | ||||||||||
Indledende 6 25.5. Vind: +1.9 | 25.5. | Vind: +1.9 | |||||||||||||
1 | Leah Bertrand Leah Bertrand ('02) | 02 | TTO | 11.08 | =PB | ||||||||||
2 | Nya Bussey Nya Bussey ('01) | 01 | USA | 11.15 | PB | ||||||||||
3 | Autumn Wilson Autumn Wilson ('03) | 03 | USA | 11.17 | PB | ||||||||||
4 | Faith Bostick Faith Bostick | USA | 11.26 | PB | |||||||||||
5 | Isis Brooks Isis Brooks ('99) | 99 | USA | 11.29 | PB | ||||||||||
6 | Alexis Glasco Alexis Glasco ('02) | 02 | USA | 11.33 | |||||||||||
7 | Sheleah Harris Sheleah Harris | USA | 11.36 | PB | |||||||||||
8 | Moforehan Abinusawa Moforehan Abinusawa ('03) | 03 | NGR | 11.40 | |||||||||||
K 200 m | |||||||||||||||
Kvalifikation | 27.5. | ||||||||||||||
Kval 1 27.5. Vind: +2.1 | 27.5. | Vind: +2.1 | |||||||||||||
1 | Jacious Sears Jacious Sears ('01) | 01 | USA | 22.48 | w | ||||||||||
2 | Kynnedy Flannel Kynnedy Flannel | 00 | USA | 22.74 | w | ||||||||||
3 | Favour Ofili Favour Ofili ('02) | 02 | NGR | 22.77 | w | ||||||||||
4 | Brianna Lyston Brianna Lyston ('04) | 04 | JAM | 22.92 | w | ||||||||||
5 | Dajaz Defrand Dajaz Defrand ('03) | 03 | USA | 23.08 | w | ||||||||||
6 | Ta-Halia Fairman Ta-Halia Fairman ('01) | 01 | USA | 23.42 | w | ||||||||||
7 | Latasha Smith Latasha Smith ('01) | 01 | USA | 23.85 | w | ||||||||||
8 | Daija Lampkin Daija Lampkin ('99) | 99 | USA | 23.97 | w | ||||||||||
Kval 2 27.5. Vind: +2.8 | 27.5. | Vind: +2.8 | |||||||||||||
1 | McKenzie Long McKenzie Long | 00 | USA | 22.46 | w | ||||||||||
2 | Yanique Dayle Yanique Dayle ('98) | 98 | JAM | 22.58 | w | ||||||||||
3 | Jayla Jamison Jayla Jamison ('03) | 03 | USA | 22.84 | w | ||||||||||
4 | Kamaya Debose-Epps Kamaya Debose-Epps ('99) | 99 | USA | 22.88 | w | ||||||||||
5 | Nya Bussey Nya Bussey ('01) | 01 | USA | 22.90 | w | ||||||||||
6 | Brandee Presley Brandee Presley | 00 | USA | 23.22 | w | ||||||||||
7 | Kayla Sweeney Kayla Sweeney | USA | 23.53 | w | |||||||||||
8 | Dennisha Page Dennisha Page ('01) | 01 | USA | 23.87 | w | ||||||||||
Kval 3 27.5. Vind: +0.7 | 27.5. | Vind: +0.7 | |||||||||||||
1 | Talitha Diggs Talitha Diggs ('02) | 02 | USA | 22.62 | |||||||||||
2 | Kaila Jackson Kaila Jackson ('04) | 04 | USA | 22.72 | |||||||||||
3 | Karimah Davis Karimah Davis ('98) | 98 | USA | 22.96 | |||||||||||
4 | Na'Taja Ballard Na'Taja Ballard ('03) | 03 | USA | 23.15 | |||||||||||
5 | Thelma Davies Thelma Davies | 00 | USA | 23.26 | |||||||||||
6 | Halle Bieber Halle Bieber | 00 | USA | 23.40 | |||||||||||
7 | Jayda Eckford Jayda Eckford | 00 | USA | 23.59 | |||||||||||
8 | Autumn Wilson Autumn Wilson ('03) | 03 | USA | 23.59 | |||||||||||
Indledende heats | 25.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 25.5. Vind: +2.4 | 25.5. | Vind: +2.4 | |||||||||||||
1 | Jacious Sears Jacious Sears ('01) | 01 | USA | 22.57 | w | ||||||||||
2 | Karimah Davis Karimah Davis ('98) | 98 | USA | 22.67 | w | ||||||||||
3 | Brandee Presley Brandee Presley | 00 | USA | 23.14 | w | ||||||||||
4 | Ta-Halia Fairman Ta-Halia Fairman ('01) | 01 | USA | 23.14 | w | ||||||||||
5 | Isis Brooks Isis Brooks ('99) | 99 | USA | 23.25 | w | ||||||||||
6 | Jada Griffin Jada Griffin ('99) | 99 | USA | 23.38 | w | ||||||||||
7 | Abby Geiser Abby Geiser ('02) | 02 | USA | 23.62 | w | ||||||||||
8 | Adaji Osaro-Igwe Adaji Osaro-Igwe | USA | 23.83 | w | |||||||||||
Indledende 2 25.5. Vind: +3.0 | 25.5. | Vind: +3.0 | |||||||||||||
1 | Kynnedy Flannel Kynnedy Flannel | 00 | USA | 22.50 | w | ||||||||||
2 | Nya Bussey Nya Bussey ('01) | 01 | USA | 23.00 | w | ||||||||||
3 | Latasha Smith Latasha Smith ('01) | 01 | USA | 23.03 | w | ||||||||||
4 | Beyonce De Freitas Beyonce De Freitas ('01) | 01 | IVB | 23.26 | w | ||||||||||
5 | Niya Benton-Andrews Niya Benton-Andrews ('01) | 01 | USA | 23.29 | w | ||||||||||
6 | Alyssa Robinson Alyssa Robinson | USA | 23.61 | w | |||||||||||
7 | Teleda Williams Teleda Williams | USA | 23.66 | w | |||||||||||
8 | Sterling Lester Sterling Lester | 00 | USA | 23.85 | w | ||||||||||
Indledende 3 25.5. Vind: +3.7 | 25.5. | Vind: +3.7 | |||||||||||||
1 | Kaila Jackson Kaila Jackson ('04) | 04 | USA | 22.68 | w | ||||||||||
2 | Favour Ofili Favour Ofili ('02) | 02 | NGR | 22.69 | w | ||||||||||
3 | Na'Taja Ballard Na'Taja Ballard ('03) | 03 | USA | 23.04 | w | ||||||||||
4 | Kayla Sweeney Kayla Sweeney | USA | 23.23 | w | |||||||||||
5 | Jayla Hollis Jayla Hollis ('02) | 02 | USA | 23.30 | w | ||||||||||
6 | Melicia Mouzzon Melicia Mouzzon ('01) | 01 | USA | 23.42 | w | ||||||||||
7 | Kennedi Sanders Kennedi Sanders ('03) | 03 | USA | 24.04 | w | ||||||||||
Ockera Myrie Ockera Myrie ('99) | 99 | JAM | DQ | w | |||||||||||
Indledende 4 25.5. Vind: +3.1 | 25.5. | Vind: +3.1 | |||||||||||||
1 | Dennisha Page Dennisha Page ('01) | 01 | USA | 22.88 | w | ||||||||||
2 | Halle Bieber Halle Bieber | 00 | USA | 22.97 | w | ||||||||||
3 | Dajaz Defrand Dajaz Defrand ('03) | 03 | USA | 23.01 | w | ||||||||||
4 | Autumn Wilson Autumn Wilson ('03) | 03 | USA | 23.17 | w | ||||||||||
5 | Najhyiai Watson Najhyiai Watson ('04) | 04 | USA | 23.57 | w | ||||||||||
6 | Imani Clark Imani Clark | USA | 23.58 | w | |||||||||||
7 | Cristal Chenoa Cuervo Cristal Chenoa Cuervo ('02) | 02 | PAN | 23.64 | w | ||||||||||
8 | Jonah Ross Jonah Ross ('02) | 02 | USA | 23.80 | w | ||||||||||
Indledende 5 25.5. Vind: +3.2 | 25.5. | Vind: +3.2 | |||||||||||||
1 | Talitha Diggs Talitha Diggs ('02) | 02 | USA | 22.43 | w | ||||||||||
2 | Brianna Lyston Brianna Lyston ('04) | 04 | JAM | 22.75 | w | ||||||||||
3 | Thelma Davies Thelma Davies | 00 | USA | 22.99 | w | ||||||||||
4 | Kamaya Debose-Epps Kamaya Debose-Epps ('99) | 99 | USA | 23.00 | w | ||||||||||
5 | Jayda Eckford Jayda Eckford | 00 | USA | 23.02 | w | ||||||||||
6 | Daija Lampkin Daija Lampkin ('99) | 99 | USA | 23.16 | w | ||||||||||
7 | Tiffani rae Pittman Tiffani rae Pittman ('03) | 03 | USA | 23.36 | w | ||||||||||
8 | Amari Brown Amari Brown ('02) | 02 | USA | 23.48 | w | ||||||||||
Indledende 6 25.5. Vind: +2.9 | 25.5. | Vind: +2.9 | |||||||||||||
1 | McKenzie Long McKenzie Long | 00 | USA | 22.13 | w | ||||||||||
2 | Yanique Dayle Yanique Dayle ('98) | 98 | JAM | 22.59 | w | ||||||||||
3 | Jayla Jamison Jayla Jamison ('03) | 03 | USA | 22.71 | w | ||||||||||
4 | Shaniya Benjamin Shaniya Benjamin ('02) | 02 | USA | 23.33 | w | ||||||||||
5 | Dominique Clarke Dominique Clarke ('01) | 01 | JAM | 23.41 | w | ||||||||||
6 | Joyasia Smith Joyasia Smith | USA | 23.45 | w | |||||||||||
7 | Milan Fields Milan Fields ('02) | 02 | USA | 23.51 | w | ||||||||||
8 | Amya Clarke Amya Clarke ('99) | 99 | SKN | 23.71 | w | ||||||||||
K 400 m | |||||||||||||||
Kvalifikation | 27.5. | ||||||||||||||
Kval 1 27.5. | 27.5. | ||||||||||||||
1 | Talitha Diggs Talitha Diggs ('02) | 02 | USA | 51.07 | |||||||||||
2 | Ziyah Holman Ziyah Holman ('02) | 02 | USA | 51.57 | |||||||||||
3 | Megan McGinnis Megan McGinnis ('02) | 02 | USA | 51.79 | |||||||||||
4 | Javonya Valcourt Javonya Valcourt ('04) | 04 | BAH | 52.31 | |||||||||||
5 | Isabella Whittaker Isabella Whittaker ('02) | 02 | USA | 53.40 | |||||||||||
6 | Barbora Malíková Barbora Malíková ('01) | 01 | CZE | 53.41 | |||||||||||
7 | Latifa Ali Latifa Ali ('98) | 98 | GHA | 53.82 | |||||||||||
8 | Kennedy Brace Kennedy Brace ('01) | 01 | USA | 53.88 | |||||||||||
Kval 2 27.5. | 27.5. | ||||||||||||||
1 | Taiya Shelby Taiya Shelby | 00 | USA | 52.92 | |||||||||||
2 | Jaydan Wood Jaydan Wood ('01) | 01 | USA | 52.96 | |||||||||||
3 | Sanaria Butler Sanaria Butler ('04) | 04 | USA | 53.88 | |||||||||||
4 | Cierra Williams Cierra Williams | USA | 54.33 | ||||||||||||
5 | Moriah Oliveira Moriah Oliveira ('01) | 01 | USA | 54.57 | |||||||||||
6 | Faith Banks Faith Banks | USA | 54.64 | ||||||||||||
7 | Maya Singletary Maya Singletary ('98) | 98 | USA | 54.73 | |||||||||||
8 | Latasha Smith Latasha Smith ('01) | 01 | USA | 54.93 | |||||||||||
Kval 3 27.5. | 27.5. | ||||||||||||||
1 | Aaliyah Butler Aaliyah Butler ('03) | 03 | USA | 52.23 | |||||||||||
2 | Alyssa Marsh Alyssa Marsh | 00 | CAN | 52.54 | |||||||||||
3 | Jada Griffin Jada Griffin ('99) | 99 | USA | 52.61 | |||||||||||
4 | Kiah Williams Kiah Williams ('02) | 02 | USA | 52.66 | |||||||||||
5 | Bryannia Murphy Bryannia Murphy ('01) | 01 | USA | 52.93 | |||||||||||
6 | Julia Jackson Julia Jackson | USA | 53.31 | ||||||||||||
7 | Maygan Shaw Maygan Shaw | USA | 53.55 | ||||||||||||
Indledende heats | 25.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Aaliyah Butler Aaliyah Butler ('03) | 03 | USA | 52.49 | |||||||||||
2 | Alyssa Marsh Alyssa Marsh | 00 | CAN | 52.80 | |||||||||||
3 | Jada Griffin Jada Griffin ('99) | 99 | USA | 53.13 | |||||||||||
4 | Laila Owens Laila Owens ('02) | 02 | USA | 53.43 | |||||||||||
5 | Halima Scott Halima Scott | 00 | USA | 53.84 | |||||||||||
6 | Megan Moss Megan Moss ('02) | 02 | BAH | 53.87 | |||||||||||
7 | Doneisha Anderson Doneisha Anderson | 00 | BAH | 54.87 | |||||||||||
8 | Kimani Alphonse Kimani Alphonse | 00 | LCA | 55.21 | |||||||||||
Indledende 2 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Ziyah Holman Ziyah Holman ('02) | 02 | USA | 52.82 | |||||||||||
2 | Kennedy Brace Kennedy Brace ('01) | 01 | USA | 53.44 | |||||||||||
3 | Isabella Whittaker Isabella Whittaker ('02) | 02 | USA | 53.69 | |||||||||||
4 | Ella Onojuvwewo Ella Onojuvwewo ('05) | 05 | NGR | 53.70 | |||||||||||
5 | Ramiah Elliott Ramiah Elliott ('04) | 04 | USA | 53.84 | |||||||||||
6 | Je'Nyia Burton Je'Nyia Burton | USA | 54.03 | ||||||||||||
7 | Caitlyn Bobb Caitlyn Bobb ('03) | 03 | BER | 54.56 | |||||||||||
8 | Blanca Hervas Blanca Hervas ('02) | 02 | ESP | 54.73 | |||||||||||
Indledende 3 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Talitha Diggs Talitha Diggs ('02) | 02 | USA | 51.78 | |||||||||||
2 | Jaydan Wood Jaydan Wood ('01) | 01 | USA | 52.38 | |||||||||||
3 | Moriah Oliveira Moriah Oliveira ('01) | 01 | USA | 53.31 | |||||||||||
4 | Maygan Shaw Maygan Shaw | USA | 53.43 | ||||||||||||
5 | Ashantae Harvey Ashantae Harvey | USA | 53.65 | ||||||||||||
6 | Bethany Deloof Bethany Deloof ('98) | 98 | USA | 55.73 | |||||||||||
Dejah Grant Dejah Grant ('01) | 01 | USA | DQ | ||||||||||||
Indledende 4 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Taiya Shelby Taiya Shelby | 00 | USA | 52.26 | |||||||||||
2 | Bryannia Murphy Bryannia Murphy ('01) | 01 | USA | 52.55 | |||||||||||
3 | Julia Jackson Julia Jackson | USA | 53.03 | ||||||||||||
4 | Faith Banks Faith Banks | USA | 53.47 | ||||||||||||
5 | Brianna White Brianna White ('02) | 02 | USA | 53.58 | |||||||||||
6 | Carly King Carly King | 00 | USA | 53.64 | |||||||||||
7 | Madison Mulder Madison Mulder | 00 | NED | 54.46 | |||||||||||
8 | Dae'nitra Hester Dae'nitra Hester ('03) | 03 | USA | 55.89 | |||||||||||
Indledende 5 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Sanaria Butler Sanaria Butler ('04) | 04 | USA | 52.80 | |||||||||||
2 | Maya Singletary Maya Singletary ('98) | 98 | USA | 52.86 | |||||||||||
3 | Latasha Smith Latasha Smith ('01) | 01 | USA | 52.88 | |||||||||||
4 | Barbora Malíková Barbora Malíková ('01) | 01 | CZE | 52.96 | |||||||||||
5 | Latifa Ali Latifa Ali ('98) | 98 | GHA | 53.52 | |||||||||||
6 | Amirah Sharpe Amirah Sharpe ('03) | 03 | USA | 53.84 | |||||||||||
7 | Molly Mangan Molly Mangan | USA | 54.33 | ||||||||||||
8 | Teleda Williams Teleda Williams | USA | 54.37 | ||||||||||||
Indledende 6 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Kiah Williams Kiah Williams ('02) | 02 | USA | 52.29 | |||||||||||
2 | Megan McGinnis Megan McGinnis ('02) | 02 | USA | 52.36 | |||||||||||
3 | Javonya Valcourt Javonya Valcourt ('04) | 04 | BAH | 52.66 | |||||||||||
4 | Cierra Williams Cierra Williams | USA | 53.21 | ||||||||||||
5 | Arianna Sharpe Arianna Sharpe | USA | 54.60 | ||||||||||||
6 | Kayla Davis Kayla Davis ('03) | 03 | USA | 54.83 | |||||||||||
7 | Hannah Douglas Hannah Douglas ('02) | 02 | USA | 55.36 | |||||||||||
8 | Sydney Goldson Sydney Goldson ('03) | 03 | USA | 55.79 | |||||||||||
K 800 m | |||||||||||||||
Kvalifikation | 27.5. | ||||||||||||||
Kval 1 27.5. | 27.5. | ||||||||||||||
1 | Michaela Rose Michaela Rose ('03) | 03 | USA | 2:02.01 | |||||||||||
2 | Hayley Kitching Hayley Kitching ('04) | 04 | AUS | 2:04.47 | |||||||||||
3 | Lauren Tolbert Lauren Tolbert ('04) | 04 | USA | 2:04.76 | PB | ||||||||||
4 | Imogen Barrett Imogen Barrett ('99) | 99 | AUS | 2:04.97 | |||||||||||
5 | Madison Martinez Madison Martinez | 00 | USA | 2:05.97 | |||||||||||
6 | Kiara Carter Kiara Carter | USA | 2:06.89 | ||||||||||||
7 | DeAnna Martin DeAnna Martin ('01) | 01 | DOM | 2:07.36 | |||||||||||
8 | Brynne Sumner Brynne Sumner ('01) | 01 | USA | 2:08.52 | |||||||||||
9 | Allison Johnson Allison Johnson ('02) | 02 | USA | 2:09.46 | |||||||||||
Kval 2 27.5. | 27.5. | ||||||||||||||
1 | Aurora Rynda Aurora Rynda | 00 | CAN | 2:03.73 | |||||||||||
2 | Lindsey Butler Lindsey Butler | 00 | USA | 2:03.87 | |||||||||||
3 | Sarah Hendrick Sarah Hendrick | 00 | USA | 2:03.95 | |||||||||||
4 | Dorcus Ewoi Dorcus Ewoi | KEN | 2:04.03 | ||||||||||||
5 | Julia Fenerty Julia Fenerty | USA | 2:05.45 | ||||||||||||
6 | Bronwyn Patterson Bronwyn Patterson | USA | 2:07.46 | ||||||||||||
7 | Micah Trusty Micah Trusty ('04) | 04 | USA | 2:07.65 | |||||||||||
8 | Izzy Giesing Izzy Giesing | USA | 2:09.09 | ||||||||||||
Kval 3 27.5. | 27.5. | ||||||||||||||
1 | Katherine Mitchell Katherine Mitchell ('99) | 99 | USA | 2:04.39 | |||||||||||
2 | Cindy Bourdier Cindy Bourdier | 00 | FRA | 2:04.70 | |||||||||||
3 | Kayla Bell Kayla Bell | USA | 2:04.86 | PB | |||||||||||
4 | Rachel Gearing Rachel Gearing ('99) | 99 | USA | 2:04.87 | |||||||||||
5 | Kassidy Johnson Kassidy Johnson ('99) | 99 | USA | 2:06.09 | |||||||||||
6 | Sydney Steely Sydney Steely | 00 | USA | 2:07.47 | |||||||||||
7 | Star Price Star Price ('02) | 02 | USA | 2:08.78 | |||||||||||
8 | Sylvia Chelangat Sylvia Chelangat ('04) | 04 | KEN | 2:11.83 | |||||||||||
Indledende heats | 25.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Kayla Bell Kayla Bell | USA | 2:07.18 | ||||||||||||
2 | Star Price Star Price ('02) | 02 | USA | 2:07.48 | |||||||||||
3 | Kassidy Johnson Kassidy Johnson ('99) | 99 | USA | 2:07.57 | |||||||||||
4 | Samantha Friborg Samantha Friborg | 00 | USA | 2:07.62 | |||||||||||
5 | Christine Mancini Christine Mancini | USA | 2:07.91 | ||||||||||||
6 | Gabriella Grissom Gabriella Grissom ('04) | 04 | USA | 2:08.86 | |||||||||||
7 | Jessica McLean Jessica McLean ('02) | 02 | JAM | 2:09.43 | |||||||||||
8 | Kiara Carter Kiara Carter | USA | 2:10.49 | ||||||||||||
Indledende 2 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Michaela Rose Michaela Rose ('03) | 03 | USA | 2:04.69 | |||||||||||
2 | Julia Fenerty Julia Fenerty | USA | 2:05.76 | ||||||||||||
3 | Izzy Giesing Izzy Giesing | USA | 2:06.01 | ||||||||||||
4 | Micah Trusty Micah Trusty ('04) | 04 | USA | 2:06.18 | |||||||||||
5 | Sydney Steely Sydney Steely | 00 | USA | 2:06.37 | |||||||||||
6 | Phoebe McCowan Phoebe McCowan | USA | 2:08.38 | ||||||||||||
7 | Bryanna Lucas Bryanna Lucas | USA | 2:09.21 | ||||||||||||
8 | Keara Seasholtz Keara Seasholtz ('01) | 01 | USA | 2:11.45 | |||||||||||
Indledende 3 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Rachel Gearing Rachel Gearing ('99) | 99 | USA | 2:02.44 | PB | ||||||||||
2 | Katherine Mitchell Katherine Mitchell ('99) | 99 | USA | 2:02.65 | |||||||||||
3 | Cindy Bourdier Cindy Bourdier | 00 | FRA | 2:03.09 | PB | ||||||||||
4 | DeAnna Martin DeAnna Martin ('01) | 01 | DOM | 2:05.49 | SB | ||||||||||
5 | Bronwyn Patterson Bronwyn Patterson | USA | 2:06.07 | ||||||||||||
6 | Natalie Varela Natalie Varela | USA | 2:06.45 | ||||||||||||
7 | Jessica Lambert Jessica Lambert ('01) | 01 | GBR | 2:06.72 | |||||||||||
8 | Anna JuulAnna Juul ('98) | 98 | DEN | 2:16.60 | |||||||||||
Indledende 4 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Lindsey Butler Lindsey Butler | 00 | USA | 2:04.83 | |||||||||||
2 | Hayley Kitching Hayley Kitching ('04) | 04 | AUS | 2:05.12 | |||||||||||
3 | Lauren Tolbert Lauren Tolbert ('04) | 04 | USA | 2:05.15 | |||||||||||
4 | Sylvia Chelangat Sylvia Chelangat ('04) | 04 | KEN | 2:05.22 | |||||||||||
5 | Allison Johnson Allison Johnson ('02) | 02 | USA | 2:06.24 | |||||||||||
6 | Elizabeth Martell Elizabeth Martell | USA | 2:06.68 | ||||||||||||
7 | Maggie Hock Maggie Hock ('01) | 01 | USA | 2:08.17 | |||||||||||
8 | Jordan Mozie Jordan Mozie | USA | 2:09.33 | ||||||||||||
Indledende 5 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Imogen Barrett Imogen Barrett ('99) | 99 | AUS | 2:06.52 | |||||||||||
2 | Madison Martinez Madison Martinez | 00 | USA | 2:06.53 | |||||||||||
3 | Dorcus Ewoi Dorcus Ewoi | KEN | 2:06.62 | ||||||||||||
4 | Kaitlin Ryan Kaitlin Ryan ('99) | 99 | USA | 2:07.03 | |||||||||||
5 | Claire Sievern Claire Sievern | USA | 2:07.58 | ||||||||||||
6 | Cassandra Williamson Cassandra Williamson ('02) | 02 | CAN | 2:07.82 | |||||||||||
7 | Ashley Navarro Ashley Navarro | USA | 2:08.67 | ||||||||||||
8 | Victoria Bossong Victoria Bossong ('03) | 03 | USA | 2:10.10 | |||||||||||
Indledende 6 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Sarah Hendrick Sarah Hendrick | 00 | USA | 2:05.21 | |||||||||||
2 | Aurora Rynda Aurora Rynda | 00 | CAN | 2:05.91 | |||||||||||
3 | Brynne Sumner Brynne Sumner ('01) | 01 | USA | 2:06.63 | |||||||||||
4 | Jenna Schwinghamer Jenna Schwinghamer ('02) | 02 | USA | 2:06.96 | |||||||||||
5 | Charlotte Tomkinson Charlotte Tomkinson ('02) | 02 | USA | 2:07.20 | |||||||||||
6 | Zoe Brito-Babapulle Zoe Brito-Babapulle | 00 | AUS | 2:08.76 | |||||||||||
7 | Hannah Ballowe Hannah Ballowe | 00 | USA | 2:09.62 | |||||||||||
8 | Kimone Campbell Kimone Campbell | 00 | JAM | 2:09.89 | |||||||||||
K 1500 m | |||||||||||||||
Kvalifikation | 27.5. | ||||||||||||||
Kval 1 27.5. | 27.5. | ||||||||||||||
1 | Shannon Flockhart Shannon Flockhart ('02) | 02 | GBR | 4:11.51 | SB | ||||||||||
2 | Şilan Ayyıldız Şilan Ayyıldız ('99) | 99 | TUR | 4:12.11 | SB | ||||||||||
3 | Rylee Penn Rylee Penn | USA | 4:12.17 | ||||||||||||
4 | Melissa Riggins Melissa Riggins ('02) | 02 | USA | 4:12.52 | |||||||||||
5 | Flomena Asekol Flomena Asekol | KEN | 4:12.72 | ||||||||||||
6 | Amina Maatoug Amina Maatoug ('02) | 02 | NED | 4:13.16 | PB | ||||||||||
7 | Lauren Freeland Lauren Freeland | USA | 4:14.28 | PB | |||||||||||
8 | Anna Workman Anna Workman ('02) | 02 | CAN | 4:14.65 | PB | ||||||||||
9 | Teagan Schein-Becker Teagan Schein-Becker | 00 | USA | 4:16.12 | |||||||||||
10 | Carlee Hansen Carlee Hansen | USA | 4:20.45 | ||||||||||||
11 | Samantha Tran Samantha Tran | USA | 4:22.24 | ||||||||||||
12 | McKenzie Hogue McKenzie Hogue | USA | 4:23.63 | ||||||||||||
Kval 2 27.5. | 27.5. | ||||||||||||||
1 | Katelyn Tuohy Katelyn Tuohy ('02) | 02 | USA | 4:14.09 | |||||||||||
2 | Maia Ramsden Maia Ramsden ('02) | 02 | NZL | 4:14.52 | |||||||||||
3 | Margot Appleton Margot Appleton ('02) | 02 | USA | 4:14.54 | |||||||||||
4 | Gabrielle Wilkinson Gabrielle Wilkinson ('99) | 99 | USA | 4:14.80 | SB | ||||||||||
5 | Kimberley May Kimberley May ('03) | 03 | NZL | 4:14.83 | |||||||||||
6 | Esther Seeland Esther Seeland | 00 | USA | 4:15.70 | |||||||||||
7 | Lorena Rangel Lorena Rangel ('02) | 02 | MEX | 4:15.93 | |||||||||||
8 | Anna JuulAnna Juul ('98) | 98 | DEN | 4:20.24 | |||||||||||
9 | Chloe Thomas Chloe Thomas ('03) | 03 | CAN | 4:20.43 | |||||||||||
10 | Katie Osika Katie Osika ('99) | 99 | USA | 4:21.42 | |||||||||||
11 | Mikaela Lucki Mikaela Lucki ('99) | 99 | CAN | 4:23.58 | |||||||||||
12 | Laura Nicholson Laura Nicholson | 00 | IRL | 4:23.68 | |||||||||||
Indledende heats | 25.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Katelyn Tuohy Katelyn Tuohy ('02) | 02 | USA | 4:19.08 | |||||||||||
2 | Esther Seeland Esther Seeland | 00 | USA | 4:19.80 | |||||||||||
3 | Maia Ramsden Maia Ramsden ('02) | 02 | NZL | 4:20.35 | |||||||||||
4 | Anna JuulAnna Juul ('98) | 98 | DEN | 4:20.48 | |||||||||||
5 | Laura Nicholson Laura Nicholson | 00 | IRL | 4:20.54 | |||||||||||
6 | Mikaela Lucki Mikaela Lucki ('99) | 99 | CAN | 4:21.27 | |||||||||||
7 | Margaret Liebich Margaret Liebich | USA | 4:22.91 | ||||||||||||
8 | Grace Jensen Grace Jensen | USA | 4:23.76 | ||||||||||||
9 | Kileigh Kane Kileigh Kane | 00 | USA | 4:25.27 | |||||||||||
10 | Lydia van Dijk Lydia van Dijk | 00 | NED | 4:26.33 | |||||||||||
11 | Jenna Barker Jenna Barker | USA | 4:27.34 | ||||||||||||
Indledende 2 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Shannon Flockhart Shannon Flockhart ('02) | 02 | GBR | 4:15.92 | |||||||||||
2 | Rylee Penn Rylee Penn | USA | 4:17.60 | ||||||||||||
3 | Şilan Ayyıldız Şilan Ayyıldız ('99) | 99 | TUR | 4:17.97 | |||||||||||
4 | Carlee Hansen Carlee Hansen | USA | 4:18.77 | ||||||||||||
5 | Anna Workman Anna Workman ('02) | 02 | CAN | 4:18.82 | PB | ||||||||||
6 | Teagan Schein-Becker Teagan Schein-Becker | 00 | USA | 4:19.09 | |||||||||||
7 | Chloe Thomas Chloe Thomas ('03) | 03 | CAN | 4:20.39 | |||||||||||
8 | McKenzie Hogue McKenzie Hogue | USA | 4:21.87 | ||||||||||||
9 | Penelope Salmon Penelope Salmon ('03) | 03 | NZL | 4:24.66 | |||||||||||
10 | Hayley Jackson Hayley Jackson ('99) | 99 | USA | 4:26.32 | |||||||||||
11 | Maddie Ullom Maddie Ullom ('02) | 02 | USA | 4:26.63 | |||||||||||
12 | Karly Forker Karly Forker | USA | 4:27.11 | ||||||||||||
Indledende 3 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Melissa Riggins Melissa Riggins ('02) | 02 | USA | 4:22.70 | |||||||||||
2 | Amina Maatoug Amina Maatoug ('02) | 02 | NED | 4:23.28 | |||||||||||
3 | Flomena Asekol Flomena Asekol | KEN | 4:23.48 | ||||||||||||
4 | Lauren Freeland Lauren Freeland | USA | 4:24.08 | ||||||||||||
5 | Samantha Tran Samantha Tran | USA | 4:24.12 | ||||||||||||
6 | Grace Boone Grace Boone ('01) | 01 | USA | 4:24.62 | |||||||||||
7 | Loral Winn Loral Winn | 00 | USA | 4:24.64 | |||||||||||
8 | Lucinda Rourke Lucinda Rourke ('04) | 04 | AUS | 4:26.95 | |||||||||||
9 | Alexandra Carlson Alexandra Carlson ('03) | 03 | USA | 4:27.18 | |||||||||||
10 | Sami Corman Sami Corman | 00 | USA | 4:27.66 | |||||||||||
11 | Liza Corso Liza Corso ('03) | 03 | USA | 4:27.96 | |||||||||||
12 | Yasmine Abbes Yasmine Abbes ('02) | 02 | NED | 4:29.93 | |||||||||||
Indledende 4 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Gabrielle Wilkinson Gabrielle Wilkinson ('99) | 99 | USA | 4:20.76 | |||||||||||
2 | Kimberley May Kimberley May ('03) | 03 | NZL | 4:21.10 | |||||||||||
3 | Margot Appleton Margot Appleton ('02) | 02 | USA | 4:21.23 | |||||||||||
4 | Lorena Rangel Lorena Rangel ('02) | 02 | MEX | 4:22.22 | |||||||||||
5 | Katie Osika Katie Osika ('99) | 99 | USA | 4:22.26 | |||||||||||
6 | Caroline Timm Caroline Timm | 00 | USA | 4:22.40 | |||||||||||
7 | Maddie Dalton Maddie Dalton | USA | 4:24.18 | ||||||||||||
8 | Leandra Lorenz Leandra Lorenz ('99) | 99 | GER | 4:25.33 | |||||||||||
9 | Anya Hirschfeld Anya Hirschfeld | USA | 4:28.91 | ||||||||||||
10 | Marianne Mihas Marianne Mihas ('02) | 02 | USA | 4:29.32 | |||||||||||
11 | Abigail Robertson Abigail Robertson | USA | 4:29.62 | ||||||||||||
K 5000 m | |||||||||||||||
Indledende heats | 27.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 27.5. | 27.5. | ||||||||||||||
1 | Amaris Tyynismaa Amaris Tyynismaa ('01) | 01 | USA | 15:51.41 | |||||||||||
2 | Chloe Scrimgeour Chloe Scrimgeour ('03) | 03 | USA | 15:55.87 | |||||||||||
3 | Amina Maatoug Amina Maatoug ('02) | 02 | NED | 15:58.23 | PB | ||||||||||
4 | Lydia Miller Lydia Miller | USA | 16:01.01 | ||||||||||||
5 | Faith Demars Faith Demars ('02) | 02 | USA | 16:04.06 | |||||||||||
6 | Phoebe Anderson Phoebe Anderson ('02) | 02 | GBR | 16:04.54 | |||||||||||
7 | Ericka VanderLende Ericka VanderLende ('01) | 01 | USA | 16:11.54 | |||||||||||
8 | Emmy Van Den Berg Emmy Van Den Berg ('02) | 02 | NED | 16:11.58 | PB | ||||||||||
9 | Mikaela Lucki Mikaela Lucki ('99) | 99 | CAN | 16:17.67 | |||||||||||
10 | Rachel Sutliff Rachel Sutliff | USA | 16:18.42 | ||||||||||||
11 | Mia Beckham Mia Beckham | USA | 16:19.71 | ||||||||||||
12 | Loral Winn Loral Winn | 00 | USA | 16:21.15 | |||||||||||
13 | Samantha Saenz Samantha Saenz | USA | 16:21.87 | ||||||||||||
14 | Daisy Liljegren Daisy Liljegren | USA | 16:22.69 | ||||||||||||
15 | Carolien MillenaarCarolien Millenaar ('97) | 97 | DEN | 16:28.70 | |||||||||||
16 | Abigail Spiers Abigail Spiers | 00 | USA | 16:30.63 | |||||||||||
17 | Caroline Eck Caroline Eck | USA | 16:32.96 | ||||||||||||
18 | Abigail Hassman Abigail Hassman | USA | 16:35.65 | ||||||||||||
19 | Eva Klingbeil Eva Klingbeil ('04) | 04 | USA | 16:37.01 | |||||||||||
20 | Maya Rayle Maya Rayle | USA | 16:41.41 | ||||||||||||
21 | Samantha Tran Samantha Tran | USA | 16:48.31 | ||||||||||||
22 | Andrea Claeson Andrea Claeson ('98) | 98 | SWE | 17:02.93 | |||||||||||
Indledende 2 27.5. | 27.5. | ||||||||||||||
1 | Katelyn Tuohy Katelyn Tuohy ('02) | 02 | USA | 15:31.00 | |||||||||||
2 | Parker Valby Parker Valby | USA | 15:33.43 | ||||||||||||
3 | Alyson Churchill Alyson Churchill ('02) | 02 | USA | 15:33.83 | PB | ||||||||||
4 | Siona Chisholm Siona Chisholm ('03) | 03 | CAN | 15:37.81 | PB | ||||||||||
5 | Kelsey Chmiel Kelsey Chmiel ('01) | 01 | USA | 15:38.39 | PB | ||||||||||
6 | Maia Ramsden Maia Ramsden ('02) | 02 | NZL | 15:40.05 | PB | ||||||||||
7 | Jane Buckley Jane Buckley ('03) | 03 | IRL | 15:41.68 | PB | ||||||||||
8 | Addie Engel Addie Engel | USA | 15:57.15 | ||||||||||||
9 | Savannah Shaw Savannah Shaw | 00 | USA | 16:03.18 | |||||||||||
10 | Sarah Schmitt Sarah Schmitt | USA | 16:06.04 | ||||||||||||
11 | Vera Sjöberg Vera Sjöberg ('01) | 01 | SWE | 16:06.92 | |||||||||||
12 | Colbi Borland Colbi Borland | USA | 16:18.15 | ||||||||||||
13 | India Weir India Weir ('99) | 99 | GBR | 16:21.58 | |||||||||||
14 | Grace Hartman Grace Hartman ('04) | 04 | USA | 16:22.87 | |||||||||||
15 | Alexandra Hays Alexandra Hays ('99) | 99 | USA | 16:23.00 | |||||||||||
16 | Jenna Schulz Jenna Schulz | USA | 16:24.02 | ||||||||||||
17 | Annie Christie Annie Christie | USA | 16:25.63 | ||||||||||||
18 | MacKenzie Doyle MacKenzie Doyle | USA | 16:27.30 | ||||||||||||
19 | Elizabeth Mancini Elizabeth Mancini | USA | 16:28.55 | ||||||||||||
20 | Abigail Loveys Abigail Loveys | USA | 16:49.99 | ||||||||||||
21 | Dáfni-Eftihía-Teréza Lavasá Dáfni-Eftihía-Teréza Lavasá ('01) | 01 | GRE | 17:03.57 | |||||||||||
22 | Ella Gilson Ella Gilson | USA | 17:06.11 | ||||||||||||
23 | Paige Carter Paige Carter | USA | 17:14.05 | ||||||||||||
K 10000 m | |||||||||||||||
Indledende heats | 25.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Eleanor Mancini Eleanor Mancini | USA | 33:13.35 | ||||||||||||
2 | Mercy Chelangat Mercy Chelangat ('97) | 97 | KEN | 33:18.49 | |||||||||||
3 | Hilda Olemomoi Hilda Olemomoi ('03) | 03 | KEN | 33:21.71 | |||||||||||
4 | Amanda Vestri Amanda Vestri ('99) | 99 | USA | 33:22.52 | |||||||||||
5 | Ava Nuttall Ava Nuttall ('01) | 01 | USA | 33:23.74 | |||||||||||
6 | Kelsey Chmiel Kelsey Chmiel ('01) | 01 | USA | 33:45.97 | |||||||||||
7 | MacKenzie Doyle MacKenzie Doyle | USA | 33:53.23 | ||||||||||||
8 | Sophie Atkinson Sophie Atkinson ('03) | 03 | USA | 33:53.56 | PB | ||||||||||
9 | Alexandra Hays Alexandra Hays ('99) | 99 | USA | 33:53.89 | |||||||||||
10 | Mariah Howlett Mariah Howlett | USA | 33:54.51 | ||||||||||||
11 | Erin Strzelecki Erin Strzelecki | USA | 33:57.37 | PB | |||||||||||
12 | Daisy Liljegren Daisy Liljegren | USA | 34:00.60 | ||||||||||||
13 | Gionna Quarzo Gionna Quarzo ('02) | 02 | USA | 34:05.06 | |||||||||||
14 | Fatima Alanis Fatima Alanis ('99) | 99 | MEX | 34:09.39 | |||||||||||
15 | Brynn Brown Brynn Brown ('03) | 03 | USA | 34:11.90 | |||||||||||
16 | Maeve Stiles Maeve Stiles | USA | 34:12.17 | ||||||||||||
17 | Liz Galarza Liz Galarza ('98) | 98 | USA | 34:19.87 | |||||||||||
18 | Colbi Borland Colbi Borland | USA | 34:20.00 | ||||||||||||
19 | Carolien MillenaarCarolien Millenaar ('97) | 97 | DEN | 34:27.16 | |||||||||||
20 | Dáfni-Eftihía-Teréza Lavasá Dáfni-Eftihía-Teréza Lavasá ('01) | 01 | GRE | 34:27.61 | |||||||||||
21 | Jone Zabaleta Jone Zabaleta ('98) | 98 | ESP | 34:28.30 | |||||||||||
22 | Savannah Roark Savannah Roark ('02) | 02 | USA | 34:28.50 | |||||||||||
23 | Andrea Kuhn Andrea Kuhn | USA | 34:30.63 | ||||||||||||
24 | Sadie Sigfstead Sadie Sigfstead ('03) | 03 | CAN | 34:32.47 | |||||||||||
25 | Daniella Santos Daniella Santos | USA | 34:32.89 | ||||||||||||
26 | Rachel Butler Rachel Butler ('91) | 91 | USA | 34:34.74 | |||||||||||
27 | Caroline Garrett Caroline Garrett | USA | 34:34.99 | ||||||||||||
28 | Andrea Claeson Andrea Claeson ('98) | 98 | SWE | 34:36.41 | |||||||||||
29 | Skylar Boogerd Skylar Boogerd ('01) | 01 | USA | 34:36.93 | |||||||||||
30 | Sophia Jacobs-Townsley Sophia Jacobs-Townsley ('01) | 01 | USA | 34:40.93 | |||||||||||
31 | Rachel Sutliff Rachel Sutliff | USA | 34:55.52 | ||||||||||||
32 | Madeline Vining Madeline Vining | USA | 35:03.71 | ||||||||||||
33 | Ellie Lawler Ellie Lawler | USA | 35:05.19 | ||||||||||||
34 | Claire Overfelt Claire Overfelt | USA | 35:06.60 | ||||||||||||
35 | Niki Narayani Niki Narayani ('01) | 01 | USA | 35:09.96 | |||||||||||
36 | Charlotte Wood Charlotte Wood | 00 | CAN | 35:15.15 | |||||||||||
37 | Ava Dobson Ava Dobson ('01) | 01 | USA | 35:17.22 | |||||||||||
38 | Adelyn Ackley Adelyn Ackley ('01) | 01 | USA | 35:34.12 | |||||||||||
39 | Joy Chirchir Joy Chirchir | KEN | 35:35.97 | ||||||||||||
40 | Laure Bertrand Laure Bertrand ('02) | 02 | FRA | 35:39.34 | |||||||||||
41 | Ella Gilson Ella Gilson | USA | 35:40.29 | ||||||||||||
42 | Olivia Lomascolo Olivia Lomascolo | USA | 35:45.32 | ||||||||||||
43 | Sophia Toti Sophia Toti ('02) | 02 | USA | 35:58.34 | |||||||||||
44 | Sophie Daigle Sophie Daigle | USA | 36:10.32 | ||||||||||||
45 | Ariana Gardizy Ariana Gardizy | 00 | USA | 36:11.87 | |||||||||||
Kaylie Kenne Kaylie Kenne | USA | DNF | |||||||||||||
Louise Lounes Louise Lounes ('02) | 02 | USA | DNF | ||||||||||||
K 3000 m forh. | |||||||||||||||
Indledende heats | 27.5. | ||||||||||||||
1 | Katie Thronson Katie Thronson | 00 | USA | 9:58.28 | |||||||||||
2 | Carmen Riaño Carmen Riaño ('01) | 01 | ESP | 9:59.67 | SB | ||||||||||
3 | Aziza Chigatayeva Aziza Chigatayeva | 00 | USA | 10:02.11 | |||||||||||
4 | Emily Cole Emily Cole | 00 | USA | 10:02.82 | |||||||||||
5 | Sasha Neglia Sasha Neglia ('02) | 02 | USA | 10:11.41 | |||||||||||
6 | Kathryn Nohilly Kathryn Nohilly ('99) | 99 | USA | 10:23.10 | |||||||||||
7 | Anouk van Gils Anouk van Gils | 00 | NED | 10:27.65 | |||||||||||
8 | Anna Mark HelwighAnna Mark Helwigh | 00 | DEN | 10:32.55 | |||||||||||
9 | Sophie Novak Sophie Novak ('03) | 03 | USA | 10:34.68 | |||||||||||
10 | Jordyn McDonnell Jordyn McDonnell | 00 | USA | 10:35.77 | |||||||||||
11 | Katherine Strong Katherine Strong | USA | 10:37.17 | ||||||||||||
12 | Sarah Flynn Sarah Flynn | USA | 10:40.18 | ||||||||||||
13 | Lexi Allen Lexi Allen ('03) | 03 | USA | 10:43.34 | |||||||||||
14 | Azza Borovicka-Swanson Azza Borovicka-Swanson | USA | 11:00.23 | ||||||||||||
Isabelle Goldstein Isabelle Goldstein ('01) | 01 | USA | DNF | ||||||||||||
Mackenzie Callahan Mackenzie Callahan ('99) | 99 | USA | DNF | ||||||||||||
Indledende 2 27.5. | 27.5. | ||||||||||||||
1 | Olivia Markezich Olivia Markezich | 00 | USA | 9:52.54 | |||||||||||
2 | Victoria Patterson Victoria Patterson ('01) | 01 | USA | 9:57.65 | |||||||||||
3 | Calli Doan Calli Doan | USA | 10:02.59 | ||||||||||||
4 | Hayleigh Palotti Hayleigh Palotti | 00 | USA | 10:06.02 | |||||||||||
5 | Kayla Windemuller Kayla Windemuller | 00 | USA | 10:06.23 | |||||||||||
6 | Annasophia Keller Annasophia Keller | USA | 10:11.01 | ||||||||||||
7 | Elise Wright Elise Wright ('99) | 99 | USA | 10:16.92 | |||||||||||
8 | Katelyn Stewart-Barnett Katelyn Stewart-Barnett ('03) | 03 | CAN | 10:19.19 | |||||||||||
9 | Madison Neuner Madison Neuner | USA | 10:28.08 | ||||||||||||
10 | Makenna Krebs Makenna Krebs ('01) | 01 | USA | 10:28.68 | |||||||||||
11 | Alessandra Zaffina Alessandra Zaffina | USA | 10:32.93 | ||||||||||||
12 | Emily Paupore Emily Paupore | USA | 10:37.96 | ||||||||||||
13 | Kyra Pretre Kyra Pretre ('02) | 02 | USA | 10:42.75 | |||||||||||
14 | Ella Chesnut Ella Chesnut | USA | 10:51.58 | ||||||||||||
15 | Katie Flaherty Katie Flaherty | USA | 10:52.64 | ||||||||||||
16 | Jane Leighton Jane Leighton | USA | 11:17.42 | ||||||||||||
Indledende 3 27.5. | 27.5. | ||||||||||||||
1 | Ceili McCabe Ceili McCabe ('01) | 01 | CAN | 9:54.41 | |||||||||||
2 | Olivia Morganti Olivia Morganti ('02) | 02 | USA | 9:59.41 | PB | ||||||||||
3 | Lydia Olivere Lydia Olivere | 00 | USA | 9:59.50 | |||||||||||
4 | Angelina Ellis Angelina Ellis ('98) | 98 | USA | 9:59.53 | |||||||||||
5 | Kristel van den Berg Kristel van den Berg ('98) | 98 | NED | 10:03.25 | |||||||||||
6 | Emily Brown Emily Brown ('84) | 84 | USA | 10:22.27 | |||||||||||
7 | Kristin Svendby Otervik Kristin Svendby Otervik ('01) | 01 | NOR | 10:27.18 | |||||||||||
8 | Grace Litzinger Grace Litzinger | USA | 10:27.98 | PB | |||||||||||
9 | Hannah Miller Hannah Miller ('01) | 01 | USA | 10:31.67 | |||||||||||
10 | Alyssa Skorge Alyssa Skorge | USA | 10:34.75 | ||||||||||||
11 | Katherine Dowie Katherine Dowie ('99) | 99 | AUS | 10:36.14 | |||||||||||
12 | Sadie Carey-Tharp Sadie Carey-Tharp ('02) | 02 | USA | 10:40.36 | |||||||||||
13 | Helena Mei Lindsay Helena Mei Lindsay | JPN | 10:42.65 | ||||||||||||
14 | Catherine Garrison Catherine Garrison ('04) | 04 | USA | 10:44.00 | |||||||||||
15 | Anya Turner Anya Turner | USA | 10:59.95 | ||||||||||||
K 100 m hæk 84.0 cm | |||||||||||||||
Kvalifikation | 27.5. | ||||||||||||||
Kval 1 27.5. Vind: +4.4 | 27.5. | Vind: +4.4 | |||||||||||||
1 | Masai Russell Masai Russell | 00 | USA | 12.58 | w | ||||||||||
2 | Paula Salmon Paula Salmon ('99) | 99 | USA | 12.79 | w | ||||||||||
3 | Charisma Taylor Charisma Taylor ('99) | 99 | BAH | 12.80 | w | ||||||||||
4 | Rayniah Jones Rayniah Jones ('01) | 01 | USA | 12.80 | w | ||||||||||
5 | Leah Phillips Leah Phillips ('02) | 02 | USA | 12.86 | w | ||||||||||
6 | Shani'a Bellamy Shani'a Bellamy ('02) | 02 | USA | 13.34 | w | ||||||||||
7 | Jaiden Paris Jaiden Paris | USA | 13.39 | w | |||||||||||
8 | Sterling Lester Sterling Lester | 00 | USA | 13.40 | w | ||||||||||
Kval 2 27.5. Vind: +2.0 | 27.5. | Vind: +2.0 | |||||||||||||
1 | Alia Armstrong Alia Armstrong | 00 | USA | 12.59 | |||||||||||
2 | Darci Khan Darci Khan | 00 | USA | 12.96 | |||||||||||
3 | Alexandra Webster Alexandra Webster ('02) | 02 | USA | 13.00 | =PB | ||||||||||
4 | Nyile Facey Nyile Facey | 00 | USA | 13.11 | =PB | ||||||||||
5 | Chastity Pickett Chastity Pickett ('01) | 01 | USA | 13.20 | |||||||||||
6 | Bella Witt Bella Witt ('03) | 03 | USA | 13.32 | |||||||||||
7 | Catherine Glenn Catherine Glenn | USA | 13.37 | ||||||||||||
8 | Jayla Hollis Jayla Hollis ('02) | 02 | USA | 13.54 | |||||||||||
Kval 3 27.5. Vind: +1.9 | 27.5. | Vind: +1.9 | |||||||||||||
1 | Alexis Glasco Alexis Glasco ('02) | 02 | USA | 12.67 | PB | ||||||||||
2 | Aasia Laurencin Aasia Laurencin ('02) | 02 | USA | 12.83 | PB | ||||||||||
3 | Grace Stark Grace Stark ('01) | 01 | USA | 12.92 | |||||||||||
4 | Kaylor Harris Kaylor Harris ('98) | 98 | USA | 13.02 | PB | ||||||||||
5 | Kaya-Rae Dunbar Kaya-Rae Dunbar ('02) | 02 | USA | 13.16 | PB | ||||||||||
6 | Yasmin Brooks Yasmin Brooks ('99) | 99 | USA | 13.27 | |||||||||||
7 | Sydney Clemens Sydney Clemens | USA | 13.30 | ||||||||||||
8 | Angel Gazaway Angel Gazaway | USA | 13.44 | ||||||||||||
Indledende heats | 25.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 25.5. Vind: +2.7 | 25.5. | Vind: +2.7 | |||||||||||||
1 | Alia Armstrong Alia Armstrong | 00 | USA | 12.62 | w | ||||||||||
2 | Kaylor Harris Kaylor Harris ('98) | 98 | USA | 13.07 | w | ||||||||||
3 | Jayla Hollis Jayla Hollis ('02) | 02 | USA | 13.15 | w | ||||||||||
4 | Kaya-Rae Dunbar Kaya-Rae Dunbar ('02) | 02 | USA | 13.24 | w | ||||||||||
5 | Sterling Lester Sterling Lester | 00 | USA | 13.31 | w | ||||||||||
6 | Trinity Smith Trinity Smith | 00 | USA | 13.59 | w | ||||||||||
7 | Icisys Sadler Icisys Sadler | USA | 13.80 | w | |||||||||||
8 | Madison Fleming Madison Fleming ('03) | 03 | USA | 14.26 | w | ||||||||||
Indledende 2 25.5. Vind: +2.0 | 25.5. | Vind: +2.0 | |||||||||||||
1 | Rayniah Jones Rayniah Jones ('01) | 01 | USA | 12.98 | |||||||||||
2 | Nyile Facey Nyile Facey | 00 | USA | 13.11 | PB | ||||||||||
3 | Jaiden Paris Jaiden Paris | USA | 13.29 | ||||||||||||
4 | Kennedy London Kennedy London | 00 | USA | 13.39 | |||||||||||
5 | Tyra Thomas Tyra Thomas ('03) | 03 | USA | 13.45 | |||||||||||
6 | Skyla Wilson Skyla Wilson ('01) | 01 | USA | 13.53 | |||||||||||
Shaneylix Davila Shaneylix Davila | PUR | DQ | |||||||||||||
Issy Wakefield Issy Wakefield | 00 | GBR | DNF | ||||||||||||
Indledende 3 25.5. Vind: +1.8 | 25.5. | Vind: +1.8 | |||||||||||||
1 | Darci Khan Darci Khan | 00 | USA | 12.92 | PB | ||||||||||
2 | Alexis Glasco Alexis Glasco ('02) | 02 | USA | 12.97 | PB | ||||||||||
3 | Alexandra Webster Alexandra Webster ('02) | 02 | USA | 13.00 | PB | ||||||||||
4 | Catherine Glenn Catherine Glenn | USA | 13.30 | PB | |||||||||||
5 | Ally Henson Ally Henson | 00 | USA | 13.36 | =PB | ||||||||||
6 | Corbin McLean Corbin McLean | 00 | USA | 13.44 | |||||||||||
7 | Shadajah Ballard Shadajah Ballard ('01) | 01 | USA | 13.66 | |||||||||||
Indledende 4 25.5. Vind: +1.9 | 25.5. | Vind: +1.9 | |||||||||||||
1 | Grace Stark Grace Stark ('01) | 01 | USA | 12.86 | |||||||||||
2 | Chastity Pickett Chastity Pickett ('01) | 01 | USA | 12.94 | PB | ||||||||||
3 | Shani'a Bellamy Shani'a Bellamy ('02) | 02 | USA | 12.98 | PB | ||||||||||
4 | Leah Phillips Leah Phillips ('02) | 02 | USA | 13.07 | |||||||||||
5 | Sydney Clemens Sydney Clemens | USA | 13.26 | PB | |||||||||||
6 | Imani Carothers Imani Carothers ('99) | 99 | USA | 13.44 | |||||||||||
7 | Vanessa Baldé Vanessa Baldé ('03) | 03 | GER | 13.60 | |||||||||||
8 | Lindsay Cooper Lindsay Cooper ('02) | 02 | USA | 13.67 | =PB | ||||||||||
Indledende 5 25.5. Vind: +2.6 | 25.5. | Vind: +2.6 | |||||||||||||
1 | Aasia Laurencin Aasia Laurencin ('02) | 02 | USA | 12.67 | w | ||||||||||
2 | Charisma Taylor Charisma Taylor ('99) | 99 | BAH | 13.12 | w | ||||||||||
3 | Yasmin Brooks Yasmin Brooks ('99) | 99 | USA | 13.15 | w | ||||||||||
4 | Antoinette Van Der Merwe Antoinette Van Der Merwe ('01) | 01 | RSA | 13.38 | w | ||||||||||
5 | Emily Sloan Emily Sloan | 00 | USA | 13.40 | w | ||||||||||
6 | Kerrington Johnson Kerrington Johnson ('01) | 01 | USA | 13.64 | w | ||||||||||
7 | A'Liyah Thomas A'Liyah Thomas ('04) | 04 | USA | 13.68 | w | ||||||||||
Indledende 6 25.5. Vind: +4.9 | 25.5. | Vind: +4.9 | |||||||||||||
1 | Masai Russell Masai Russell | 00 | USA | 12.40 | w | ||||||||||
2 | Paula Salmon Paula Salmon ('99) | 99 | USA | 12.75 | w | ||||||||||
3 | Angel Gazaway Angel Gazaway | USA | 13.05 | w | |||||||||||
4 | Bella Witt Bella Witt ('03) | 03 | USA | 13.15 | w | ||||||||||
5 | Alicia Coleman Alicia Coleman | USA | 13.46 | w | |||||||||||
6 | Safiya John Safiya John ('01) | 01 | TTO | 13.55 | w | ||||||||||
7 | Oneka Wilson Oneka Wilson ('03) | 03 | JAM | 13.59 | w | ||||||||||
K 400 m hæk | |||||||||||||||
Kvalifikation | 27.5. | ||||||||||||||
Kval 1 27.5. | 27.5. | ||||||||||||||
1 | Chastity Pickett Chastity Pickett ('01) | 01 | USA | 56.88 | |||||||||||
2 | Brooke Overholt Brooke Overholt | 00 | CAN | 56.98 | |||||||||||
3 | Sanaa Hebron Sanaa Hebron ('04) | 04 | USA | 57.46 | |||||||||||
4 | Skyla Wilson Skyla Wilson ('01) | 01 | USA | 57.61 | |||||||||||
5 | Abasiono Akpan Abasiono Akpan | 00 | NGR | 58.63 | |||||||||||
6 | Elena Kelety Elena Kelety ('99) | 99 | GER | 58.98 | |||||||||||
7 | Chloe Fair Chloe Fair ('01) | 01 | USA | 59.70 | |||||||||||
8 | Alexandra Webster Alexandra Webster ('02) | 02 | USA | 1:01.19 | |||||||||||
Kval 2 27.5. | 27.5. | ||||||||||||||
1 | Vanessa Watson Vanessa Watson ('01) | 01 | USA | 56.68 | |||||||||||
2 | Shani'a Bellamy Shani'a Bellamy ('02) | 02 | USA | 57.48 | |||||||||||
3 | Allyria McBride Allyria McBride ('04) | 04 | USA | 57.67 | |||||||||||
4 | Kyla Robinson-Hubbard Kyla Robinson-Hubbard | USA | 57.67 | ||||||||||||
5 | Sanique Walker Sanique Walker | 00 | JAM | 57.80 | |||||||||||
6 | Dejah Grant Dejah Grant ('01) | 01 | USA | 58.37 | |||||||||||
7 | Nikki Stephens Nikki Stephens ('98) | 98 | USA | 59.37 | |||||||||||
8 | Mikah Alleyne Mikah Alleyne | USA | 1:02.53 | ||||||||||||
Kval 3 27.5. | 27.5. | ||||||||||||||
1 | Savannah Sutherland Savannah Sutherland ('03) | 03 | CAN | 56.06 | |||||||||||
2 | Masai Russell Masai Russell | 00 | USA | 56.30 | |||||||||||
3 | Jessica Wright Jessica Wright | 00 | USA | 57.40 | |||||||||||
4 | Lashanna Graham Lashanna Graham | 00 | JAM | 57.55 | |||||||||||
5 | Dominique Mustin Dominique Mustin ('02) | 02 | USA | 57.56 | |||||||||||
6 | Katie Martin Katie Martin | 00 | USA | 57.84 | |||||||||||
7 | Garriel White Garriel White ('02) | 02 | JAM | 58.86 | |||||||||||
8 | Arianna Smith Arianna Smith ('01) | 01 | USA | 1:00.04 | |||||||||||
Indledende heats | 25.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Sanaa Hebron Sanaa Hebron ('04) | 04 | USA | 57.77 | |||||||||||
2 | Shani'a Bellamy Shani'a Bellamy ('02) | 02 | USA | 57.81 | |||||||||||
3 | Nikki Stephens Nikki Stephens ('98) | 98 | USA | 58.24 | |||||||||||
4 | Elena Kelety Elena Kelety ('99) | 99 | GER | 58.59 | |||||||||||
5 | Ken'naria Gadson Ken'naria Gadson ('02) | 02 | USA | 58.72 | |||||||||||
6 | Kayla Spencer Kayla Spencer | USA | 1:00.65 | ||||||||||||
7 | Camille Lewis Camille Lewis | USA | 1:01.64 | ||||||||||||
8 | Morgan O'Neal Morgan O'Neal ('99) | 99 | USA | 1:03.88 | |||||||||||
Indledende 2 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Masai Russell Masai Russell | 00 | USA | 57.57 | |||||||||||
2 | Mikah Alleyne Mikah Alleyne | USA | 57.79 | ||||||||||||
3 | Kyla Robinson-Hubbard Kyla Robinson-Hubbard | USA | 57.81 | ||||||||||||
4 | Dejah Grant Dejah Grant ('01) | 01 | USA | 57.87 | |||||||||||
5 | Allyria McBride Allyria McBride ('04) | 04 | USA | 58.17 | |||||||||||
6 | Chanler Robinson Chanler Robinson ('01) | 01 | USA | 59.22 | |||||||||||
7 | Shaleah Colaire Shaleah Colaire ('01) | 01 | CAN | 1:00.01 | |||||||||||
Dominique Biron Dominique Biron | USA | DQ | |||||||||||||
Indledende 3 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Vanessa Watson Vanessa Watson ('01) | 01 | USA | 57.14 | |||||||||||
2 | Alexandra Webster Alexandra Webster ('02) | 02 | USA | 58.32 | |||||||||||
3 | Abasiono Akpan Abasiono Akpan | 00 | NGR | 58.49 | |||||||||||
4 | Lillian Kirry Lillian Kirry | USA | 58.87 | ||||||||||||
5 | Arianna Gragg Arianna Gragg | USA | 59.12 | ||||||||||||
6 | Mya Georgiadis Mya Georgiadis ('04) | 04 | USA | 59.86 | |||||||||||
7 | Jessicka Woods Jessicka Woods ('04) | 04 | USA | 1:00.29 | |||||||||||
8 | Aniya Woodruff Aniya Woodruff ('04) | 04 | USA | 1:00.81 | |||||||||||
Indledende 4 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Chastity Pickett Chastity Pickett ('01) | 01 | USA | 56.54 | PB | ||||||||||
2 | Garriel White Garriel White ('02) | 02 | JAM | 57.98 | SB | ||||||||||
3 | Jessica Wright Jessica Wright | 00 | USA | 58.25 | |||||||||||
4 | Leah Phillips Leah Phillips ('02) | 02 | USA | 58.65 | |||||||||||
5 | Gabrielle Matthews Gabrielle Matthews ('02) | 02 | JAM | 59.10 | |||||||||||
6 | Emily Alexandru Emily Alexandru | USA | 59.30 | ||||||||||||
7 | Angel Gazaway Angel Gazaway | USA | 1:01.67 | ||||||||||||
8 | Lindsay Cooper Lindsay Cooper ('02) | 02 | USA | 1:03.23 | |||||||||||
Indledende 5 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Sanique Walker Sanique Walker | 00 | JAM | 56.96 | |||||||||||
2 | Dominique Mustin Dominique Mustin ('02) | 02 | USA | 57.35 | |||||||||||
3 | Lashanna Graham Lashanna Graham | 00 | JAM | 57.70 | |||||||||||
4 | Katie Martin Katie Martin | 00 | USA | 57.79 | |||||||||||
5 | Marie-Frédérique Poulin Marie-Frédérique Poulin ('99) | 99 | CAN | 59.15 | |||||||||||
6 | Moseiha Bridgen Moseiha Bridgen | USA | 1:00.57 | ||||||||||||
7 | Nyile Facey Nyile Facey | 00 | USA | 1:00.70 | |||||||||||
Kyla Krawczyk Kyla Krawczyk | USA | DQ | |||||||||||||
Indledende 6 25.5. | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Savannah Sutherland Savannah Sutherland ('03) | 03 | CAN | 56.77 | |||||||||||
2 | Brooke Overholt Brooke Overholt | 00 | CAN | 57.20 | |||||||||||
3 | Skyla Wilson Skyla Wilson ('01) | 01 | USA | 57.45 | |||||||||||
4 | Chloe Fair Chloe Fair ('01) | 01 | USA | 57.48 | PB | ||||||||||
5 | Arianna Smith Arianna Smith ('01) | 01 | USA | 58.58 | |||||||||||
6 | Ava Klein Ava Klein | USA | 1:00.11 | ||||||||||||
7 | Lalah Hasbrouck Lalah Hasbrouck | USA | 1:00.14 | ||||||||||||
8 | Sian Weller Sian Weller | USA | 1:00.78 | ||||||||||||
K Højdespring | |||||||||||||||
Kvalifikation | 27.5. | ||||||||||||||
Kval 27.5. | 27.5. | ||||||||||||||
1 | Sanaa Barnes Sanaa Barnes | 00 | USA | 1.82 | |||||||||||
| |||||||||||||||
1 | Elena Kulichenko Elena Kulichenko ('02) | 02 | CYP | 1.82 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Taylor Beard Taylor Beard | 00 | USA | 1.82 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Roschell Clayton Roschell Clayton ('01) | 01 | JAM | 1.82 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Charity Griffith Charity Griffith ('01) | 01 | USA | 1.82 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Kristi Snyman Kristi Snyman | 00 | RSA | 1.82 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Annika Kinley Annika Kinley ('03) | 03 | USA | 1.82 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Claire Bryant Claire Bryant ('01) | 01 | USA | 1.77 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Meghan Fletcher Meghan Fletcher | USA | 1.77 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Morgan Smalls Morgan Smalls ('02) | 02 | USA | 1.77 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Chinenye Agina Chinenye Agina | 00 | USA | 1.77 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Madison Schmidt Madison Schmidt ('01) | 01 | USA | 1.77 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Sara Van Aken Sara Van Aken ('01) | 01 | USA | 1.77 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Brianna Smith Brianna Smith ('02) | 02 | USA | 1.77 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Emma Söderström Emma Söderström ('98) | 98 | SWE | 1.77 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Cheyla Scott Cheyla Scott ('05) | 05 | USA | 1.77 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Sánti-Danái Papakósta Sánti-Danái Papakósta ('02) | 02 | GRE | 1.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Annia Ashley Annia Ashley | 00 | JAM | 1.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Taylor Wright Taylor Wright ('01) | 01 | USA | 1.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Svenia De Coninck Svenia De Coninck ('05) | 05 | BEL | 1.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Kiara Risher Kiara Risher ('01) | 01 | USA | 1.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Lydia Bottelier Lydia Bottelier ('01) | 01 | USA | 1.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Patricia Mroczkowski Patricia Mroczkowski ('01) | 01 | USA | 1.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Bella Jackson Bella Jackson | USA | 1.72 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Carly Tarentino Carly Tarentino ('03) | 03 | USA | 1.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Katie Isenbarger Katie Isenbarger ('99) | 99 | USA | 1.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Mahogany Jenkins Mahogany Jenkins ('02) | 02 | USA | 1.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Bryanna Craig Bryanna Craig ('04) | 04 | USA | 1.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Chiamaka Odenigbo Chiamaka Odenigbo | USA | 1.72 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Anna Jordahl-Henry Anna Jordahl-Henry ('01) | 01 | USA | 1.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Lauren Barnes Lauren Barnes | USA | 1.72 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Carlie Wilson Carlie Wilson | 00 | USA | 1.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
33 | Katrine Fjerbæk OlsenKatrine Fjerbæk Olsen ('01) | 01 | DEN | 1.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Soledad Jean Soledad Jean ('03) | 03 | USA | 1.67 | |||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Rachel Robertson Rachel Robertson | USA | 1.67 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Camryn Lorick Camryn Lorick ('01) | 01 | USA | 1.67 | |||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Hannah Lowenstein Hannah Lowenstein | USA | 1.67 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Celia Rifaterra Celia Rifaterra ('04) | 04 | ESP | 1.67 | |||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Jada Sims Jada Sims | USA | 1.67 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Julia Jordahl-Henry Julia Jordahl-Henry ('01) | 01 | USA | 1.67 | |||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Madeleine Wood Madeleine Wood ('02) | 02 | GBR | 1.67 | |||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Spirit Morgan Spirit Morgan | USA | 1.67 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
43 | Taylor Davis Taylor Davis | USA | 1.67 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
43 | Karen Hull Karen Hull | USA | 1.67 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
43 | Cecelia Bacon Cecelia Bacon | 00 | USA | 1.67 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Sydney Banks Sydney Banks ('01) | 01 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Jada Shanklin Jada Shanklin | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
K Stangspring | |||||||||||||||
Kvalifikation | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Sydney Horn Sydney Horn ('02) | 02 | USA | 4.22 | |||||||||||
| |||||||||||||||
1 | Chloe Timberg Chloe Timberg ('03) | 03 | USA | 4.22 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Filippa Miller Filippa Miller ('99) | 99 | SWE | 4.22 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Riley Felts Riley Felts ('01) | 01 | USA | 4.22 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Kenna Stimmel Kenna Stimmel ('04) | 04 | USA | 4.22 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Julia Fixsen Julia Fixsen | 00 | USA | 4.22 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Hayley Horvath Hayley Horvath | 00 | USA | 4.22 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Journey Gurley Journey Gurley | USA | 4.12 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Rachel Vesper Rachel Vesper ('02) | 02 | USA | 4.12 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Abby Knouff Abby Knouff | USA | 4.12 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Aliyah Welter Aliyah Welter | 00 | USA | 4.12 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Erin Bogard Erin Bogard | USA | 4.12 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Siobhan Szerencsits Siobhan Szerencsits | 00 | USA | 4.12 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Hanne Borstlap Hanne Borstlap | 00 | BEL | 4.12 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Hailey Zurich Hailey Zurich ('01) | 01 | USA | 4.12 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Taylen Langin Taylen Langin | USA | 4.12 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Sarah Schmitt Sarah Schmitt ('05) | 05 | USA | 3.97 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Emma Hunt Emma Hunt | 00 | USA | 3.97 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Victoria Atkinson Victoria Atkinson | 00 | USA | 3.97 | |||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Carly Pujol Carly Pujol ('01) | 01 | USA | 3.97 | |||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Paige Sommers Paige Sommers ('03) | 03 | USA | 3.97 | |||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Anjali Mead Anjali Mead ('04) | 04 | USA | 3.97 | |||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Allie Riches Allie Riches | USA | 3.97 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Macie Majoy Macie Majoy | USA | 3.97 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Samara McConnell Samara McConnell ('01) | 01 | USA | 3.97 | |||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Laura Reigle Laura Reigle | USA | 3.97 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Sophia Mettes Sophia Mettes ('04) | 04 | USA | 3.97 | |||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Natalie Lark Natalie Lark | USA | 3.97 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Trina Barcarola Trina Barcarola | 00 | USA | 3.97 | |||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Alyssa Quinones-Mixon Alyssa Quinones-Mixon ('04) | 04 | USA | 3.97 | |||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Selene Weaver Selene Weaver | USA | 3.97 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Mackenzie Horn Mackenzie Horn ('99) | 99 | USA | 3.97 | |||||||||||
| |||||||||||||||
33 | Anastasía Rétsa Anastasía Rétsa ('03) | 03 | GRE | 3.97 | |||||||||||
| |||||||||||||||
33 | Sam Romano Sam Romano | USA | 3.97 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
35 | Nicole Janse Van Rensburg Nicole Janse Van Rensburg ('01) | 01 | RSA | 3.82 | |||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Ashley Preston Ashley Preston | 00 | USA | 3.82 | |||||||||||
| |||||||||||||||
37 | Brynn Rychlik Brynn Rychlik | USA | 3.82 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
37 | Abigail Kuhn Abigail Kuhn | USA | 3.82 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Payton Phillips Payton Phillips ('03) | 03 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Luzy Lieger Luzy Lieger ('99) | 99 | GER | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Jessica Mercier Jessica Mercier | 00 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Alyssa Morello Alyssa Morello ('99) | 99 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Brittany Bishop Brittany Bishop | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Tessa Mudd Tessa Mudd | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Lily Fleetwood Lily Fleetwood | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Natalia Ilieva Natalia Ilieva | USA | NH | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Maddy Kish Maddy Kish | 00 | USA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Monica Aldrighetti Monica Aldrighetti ('01) | 01 | ITA | NH | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Længdespring | |||||||||||||||
Kvalifikation | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Claire Bryant Claire Bryant ('01) | 01 | USA | 6.58 | +0.7 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jasmine Moore Jasmine Moore ('01) | 01 | USA | 6.43 | +0.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Caelyn Harris Caelyn Harris ('04) | 04 | USA | 6.41 | +1.4 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Paola Fernandez Paola Fernandez | 00 | PUR | 6.37 | -0.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Issy Wakefield Issy Wakefield | 00 | GBR | 6.33 | +1.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Jirah Sidberry Jirah Sidberry | 00 | USA | 6.33 | w | +2.5 | |||||||||
| |||||||||||||||
7 | Morgan Smalls Morgan Smalls ('02) | 02 | USA | 6.27 | +1.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Asia Poe Asia Poe ('99) | 99 | USA | 6.25 | +1.1 | =PB | |||||||||
| |||||||||||||||
9 | Synclair Savage Synclair Savage ('02) | 02 | USA | 6.24 | +1.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Titiana Marsh Titiana Marsh ('99) | 99 | USA | 6.24 | +0.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Charisma Taylor Charisma Taylor ('99) | 99 | BAH | 6.23 | +1.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Jasmine Scott-Kilgo Jasmine Scott-Kilgo | 00 | CAN | 6.19 | +1.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Eunice Ilunga Mbuyi Eunice Ilunga Mbuyi ('02) | 02 | FRA | 6.18 | +1.4 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
14 | Destiny Bailey-Perkins Destiny Bailey-Perkins | USA | 6.14 | +1.6 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Celine Jada Brown Celine Jada Brown | JAM | 6.08 | +0.8 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Jacqueline Pokuaah Jacqueline Pokuaah | GHA | 6.08 | +1.7 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Serena Bolden Serena Bolden ('01) | 01 | USA | 6.06 | +1.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Tia Jackson Tia Jackson ('02) | 02 | GBR | 6.06 | +1.7 | ||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Jada Seaman Jada Seaman ('01) | 01 | USA | 6.06 | w | +2.1 | |||||||||
| |||||||||||||||
20 | Shaniya Benjamin Shaniya Benjamin ('02) | 02 | USA | 6.04 | w | +2.6 | |||||||||
| |||||||||||||||
21 | Courtney Lines Courtney Lines | 00 | USA | 6.03 | +1.7 | ||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Modupe Awosanya Modupe Awosanya | USA | 6.01 | +1.3 | |||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Claudia Prieto Claudia Prieto | 00 | ESP | 6.00 | +1.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Aislinn McElhaney Aislinn McElhaney | USA | 6.00 | w | +2.9 | ||||||||||
| |||||||||||||||
25 | A'Liyah Thomas A'Liyah Thomas ('04) | 04 | USA | 5.99 | +1.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Jenelle Rogers Jenelle Rogers ('02) | 02 | USA | 5.98 | +0.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Asherah Collins Asherah Collins ('01) | 01 | USA | 5.97 | +2.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Hayley Manners Hayley Manners ('01) | 01 | CAN | 5.94 | w | +2.2 | |||||||||
| |||||||||||||||
29 | Olaia Gisela Becerril Olaia Gisela Becerril ('01) | 01 | ESP | 5.93 | w | +2.4 | |||||||||
| |||||||||||||||
30 | Ilse Steigenga Ilse Steigenga ('02) | 02 | NED | 5.93 | +1.1 | ||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Maya Hanks Maya Hanks ('99) | 99 | USA | 5.92 | +0.9 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
32 | Kayla Woods Kayla Woods | USA | 5.89 | +1.6 | |||||||||||
| |||||||||||||||
33 | Bridget McNally Bridget McNally | USA | 5.89 | +1.9 | |||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Alix Still Alix Still | 00 | GBR | 5.84 | w | +3.0 | |||||||||
| |||||||||||||||
35 | Lauren Yeboah-Kodie Lauren Yeboah-Kodie ('02) | 02 | USA | 5.84 | +1.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Christina Wende Christina Wende | USA | 5.84 | +1.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||
37 | Dominique Biron Dominique Biron | USA | 5.84 | +1.2 | |||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Khiah Williams Khiah Williams | 00 | USA | 5.81 | +2.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
39 | Jasmine Barrow Jasmine Barrow ('02) | 02 | USA | 5.75 | w | +2.1 | |||||||||
| |||||||||||||||
40 | Anthaya Charlton Anthaya Charlton ('03) | 03 | BAH | 5.74 | w | +4.2 | |||||||||
| |||||||||||||||
41 | Izzy Goudros Izzy Goudros ('03) | 03 | CAN | 5.73 | +1.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
42 | Selkis Arinna Elong Selkis Arinna Elong ('02) | 02 | GER | 5.67 | +1.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
43 | Rachel Hagans Rachel Hagans ('99) | 99 | USA | 5.64 | +0.8 | ||||||||||
| |||||||||||||||
44 | Skyy Johnson Skyy Johnson ('03) | 03 | USA | 5.61 | +1.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
45 | Raisa Thunig Raisa Thunig ('03) | 03 | DOM | 5.61 | w | +2.4 | |||||||||
| |||||||||||||||
K Trespring | |||||||||||||||
Kvalifikation | 27.5. | ||||||||||||||
1 | Charisma Taylor Charisma Taylor ('99) | 99 | BAH | 13.95 | +1.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Titiana Marsh Titiana Marsh ('99) | 99 | USA | 13.51 | w | +3.2 | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Mikeisha Welcome Mikeisha Welcome | 00 | VIN | 13.50 | w | +2.4 | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Jamie Robinson Jamie Robinson | USA | 13.48 | +1.2 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Jasmine Moore Jasmine Moore ('01) | 01 | USA | 13.47 | w | +3.5 | |||||||||
| |||||||||||||||
6 | Ryann Porter Ryann Porter ('02) | 02 | USA | 13.46 | w | +3.0 | |||||||||
| |||||||||||||||
7 | Cierra Pyles Cierra Pyles | 00 | USA | 13.46 | w | +2.6 | |||||||||
| |||||||||||||||
8 | Eunice Ilunga Mbuyi Eunice Ilunga Mbuyi ('02) | 02 | FRA | 13.41 | w | +4.0 | |||||||||
| |||||||||||||||
9 | Ashley Moore Ashley Moore ('02) | 02 | USA | 13.25 | +1.2 | =PB | |||||||||
| |||||||||||||||
10 | Asherah Collins Asherah Collins ('01) | 01 | USA | 13.19 | +1.5 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
11 | Marquasha Myers Marquasha Myers | USA | 13.10 | w | +5.7 | ||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Jada Branch Jada Branch | 00 | USA | 13.09 | w | +2.1 | |||||||||
| |||||||||||||||
13 | Jasmine Barrow Jasmine Barrow ('02) | 02 | USA | 13.04 | w | +3.3 | |||||||||
| |||||||||||||||
14 | Alexandra Kelly Alexandra Kelly ('04) | 04 | USA | 13.03 | w | +2.4 | |||||||||
| |||||||||||||||
15 | Amy Warren Amy Warren ('02) | 02 | USA | 13.00 | w | +3.0 | |||||||||
| |||||||||||||||
16 | Lauren Yeboah-Kodie Lauren Yeboah-Kodie ('02) | 02 | USA | 12.97 | w | +2.4 | |||||||||
| |||||||||||||||
17 | Za'Isha Fraser Za'Isha Fraser | USA | 12.97 | w | +2.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Tia Louise Rozario Tia Louise Rozario | 00 | SGP | 12.97 | w | +4.3 | |||||||||
| |||||||||||||||
19 | Skyla Davidson Skyla Davidson ('99) | 99 | USA | 12.93 | +1.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
20 | Kayla Pinkard Kayla Pinkard ('04) | 04 | USA | 12.91 | w | +2.6 | |||||||||
| |||||||||||||||
21 | Riley Ammenhauser Riley Ammenhauser ('03) | 03 | USA | 12.87 | w | +2.7 | |||||||||
| |||||||||||||||
22 | Alicia Dawson Alicia Dawson | USA | 12.87 | w | +2.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Tamara Grahovac Tamara Grahovac | 00 | CAN | 12.86 | w | +4.1 | |||||||||
| |||||||||||||||
24 | Suzan Ogunleye Suzan Ogunleye ('04) | 04 | USA | 12.79 | w | +4.0 | |||||||||
| |||||||||||||||
25 | Taylor Davis Taylor Davis | USA | 12.78 | w | +2.3 | ||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Jasmine Scott-Kilgo Jasmine Scott-Kilgo | 00 | CAN | 12.77 | +0.7 | ||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Brianna Richard Brianna Richard ('99) | 99 | USA | 12.77 | w | +3.8 | |||||||||
| |||||||||||||||
28 | Natalia Madison Natalia Madison ('02) | 02 | USA | 12.77 | +1.7 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
29 | Leann Nicholas Leann Nicholas ('03) | 03 | VIN | 12.74 | +1.4 | ||||||||||
| |||||||||||||||
30 | Joidon Boddie Joidon Boddie | USA | 12.60 | w | +2.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Jacqueline Pokuaah Jacqueline Pokuaah | GHA | 12.60 | +2.0 | |||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Kara Steele Kara Steele | USA | 12.59 | w | +2.9 | ||||||||||
| |||||||||||||||
33 | Jordan Hardy Jordan Hardy ('03) | 03 | USA | 12.58 | w | +3.7 | |||||||||
| |||||||||||||||
34 | Jirah Sidberry Jirah Sidberry | 00 | USA | 12.57 | w | +2.5 | |||||||||
| |||||||||||||||
35 | Mahogany Jenkins Mahogany Jenkins ('02) | 02 | USA | 12.52 | +1.6 | ||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Nadia Saunders Nadia Saunders ('02) | 02 | USA | 12.38 | w | +4.8 | |||||||||
| |||||||||||||||
37 | Rieko Wilford Rieko Wilford ('02) | 02 | USA | 12.35 | w | +4.0 | |||||||||
| |||||||||||||||
38 | Faithlyn Irving Faithlyn Irving ('01) | 01 | JAM | 12.33 | w | +2.5 | |||||||||
| |||||||||||||||
39 | Madeline Murphy Madeline Murphy | USA | 12.28 | w | +2.9 | ||||||||||
| |||||||||||||||
40 | Christina Wende Christina Wende | USA | 12.27 | +1.6 | |||||||||||
| |||||||||||||||
41 | Grace Furlong Grace Furlong ('98) | 98 | IRL | 12.25 | w | +2.1 | |||||||||
| |||||||||||||||
42 | Dhiambi Otete Dhiambi Otete | USA | 12.24 | w | +3.5 | ||||||||||
| |||||||||||||||
43 | Tayla Moreland Tayla Moreland | USA | 12.21 | w | +4.0 | ||||||||||
| |||||||||||||||
44 | Dieusi Armand Dieusi Armand | USA | 12.13 | w | +2.9 | ||||||||||
| |||||||||||||||
45 | Atinuke Shittu Atinuke Shittu | USA | 11.85 | w | +2.2 | ||||||||||
| |||||||||||||||
46 | Manie Mevo Manie Mevo | USA | 11.83 | +1.4 | |||||||||||
| |||||||||||||||
L'nya Carpenter L'nya Carpenter | USA | NM | 0.0 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Kuglestød 4.0 kg | |||||||||||||||
Kvalifikation | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Veronica Fraley Veronica Fraley | 00 | USA | 17.77 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Sarah Omoregie Sarah Omoregie | 00 | GBR | 17.67 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Alida van Daalen Alida van Daalen ('02) | 02 | NED | 17.54 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Chelsea Igberaese Chelsea Igberaese ('99) | 99 | USA | 17.34 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Mallory Kauffman Mallory Kauffman ('01) | 01 | USA | 17.18 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Hannah Hall Hannah Hall | 00 | USA | 17.17 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Jasmine Mitchell Jasmine Mitchell | 00 | USA | 16.97 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Jayden Ulrich Jayden Ulrich ('02) | 02 | USA | 16.76 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Essence Henderson Essence Henderson ('99) | 99 | USA | 16.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Cherisse Murray Cherisse Murray ('93) | 93 | TTO | 16.67 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Opal Jackson Opal Jackson ('03) | 03 | USA | 16.63 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Ana da Silva Ana da Silva ('99) | 99 | BRA | 16.60 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Colette Uys Colette Uys | 00 | RSA | 16.59 | |||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Ashlyn Giles Ashlyn Giles ('02) | 02 | USA | 16.59 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Danielle Sloley Danielle Sloley ('01) | 01 | JAM | 16.57 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Maura Huwalt Maura Huwalt ('01) | 01 | USA | 16.50 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Zaresha Neal Zaresha Neal ('99) | 99 | USA | 16.40 | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Katrin Brzyszkowská Katrin Brzyszkowská ('03) | 03 | CZE | 16.30 | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Jalani Davis Jalani Davis ('01) | 01 | USA | 16.15 | |||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Jasmine Van Note Jasmine Van Note | USA | 16.06 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Katie Seyfang Katie Seyfang | 00 | USA | 15.95 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Taylor Gorum Taylor Gorum ('99) | 99 | USA | 15.84 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Jhordyn Stallworth Jhordyn Stallworth ('01) | 01 | USA | 15.79 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Julieth Nwosu Julieth Nwosu | USA | 15.72 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Logan Gray Logan Gray | USA | 15.67 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Janae Profit Janae Profit ('02) | 02 | USA | 15.61 | |||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Erikka Hill Erikka Hill | USA | 15.59 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Sarah Marvin Sarah Marvin ('03) | 03 | USA | 15.57 | |||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Jayla Bynum Jayla Bynum ('01) | 01 | USA | 15.50 | |||||||||||
| |||||||||||||||
30 | Alyssia Richard Alyssia Richard | USA | 15.49 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Lacey Stringer Lacey Stringer | USA | 15.37 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Patience Marshall Patience Marshall | 00 | USA | 15.33 | |||||||||||
| |||||||||||||||
33 | Kathleen Young Kathleen Young ('99) | 99 | USA | 15.32 | |||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Biniosa Ezukuse Biniosa Ezukuse ('02) | 02 | CAN | 15.29 | |||||||||||
| |||||||||||||||
35 | Selina Dantzler Selina Dantzler | 00 | GER | 15.26 | |||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Corinne Jemison Corinne Jemison ('01) | 01 | USA | 15.18 | |||||||||||
| |||||||||||||||
37 | Raorane Poorna Raorane Poorna | 00 | IND | 15.08 | |||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Kayley Ragazzini Kayley Ragazzini | USA | 14.78 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
39 | Thea JensenThea Jensen ('99) | 99 | DEN | 14.77 | |||||||||||
| |||||||||||||||
40 | Maren Butler Maren Butler | USA | 14.33 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
41 | Nya Harman Nya Harman | USA | 14.25 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
42 | Simi Akinrinsola Simi Akinrinsola | USA | 14.04 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
43 | Faith Bender Faith Bender ('02) | 02 | USA | 13.95 | |||||||||||
| |||||||||||||||
44 | Naadiya Faison Naadiya Faison | 00 | USA | 13.94 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Amani Heaven Amani Heaven ('99) | 99 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Bodine Degli Umberti Bodine Degli Umberti ('02) | 02 | RSA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
Amanda Schaare Amanda Schaare | 00 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Diskoskast 1.0 kg | |||||||||||||||
Kvalifikation | 27.5. | ||||||||||||||
1 | Veronica Fraley Veronica Fraley | 00 | USA | 56.51 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Alida van Daalen Alida van Daalen ('02) | 02 | NED | 55.57 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Michaelle Valentin Michaelle Valentin ('01) | 01 | HAI | 55.33 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Samantha Lenton Samantha Lenton ('99) | 99 | AUS | 55.26 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Ashley Anumba Ashley Anumba ('99) | 99 | NGR | 55.22 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Kristina Rakočević Kristina Rakočević ('98) | 98 | MNE | 54.60 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Essence Henderson Essence Henderson ('99) | 99 | USA | 54.45 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Estelle Valeanu Estelle Valeanu ('99) | 99 | ISR | 54.07 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Faith Bender Faith Bender ('02) | 02 | USA | 53.87 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Zaresha Neal Zaresha Neal ('99) | 99 | USA | 53.10 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Jamora Alves Jamora Alves ('03) | 03 | GRN | 52.76 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Caisa-Marie Lindfors Caisa-Marie Lindfors | 00 | SWE | 52.70 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Janae Profit Janae Profit ('02) | 02 | USA | 52.45 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Siniru Iheoma Siniru Iheoma ('03) | 03 | USA | 51.89 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Jayden Ulrich Jayden Ulrich ('02) | 02 | USA | 51.58 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Chelsea Igberaese Chelsea Igberaese ('99) | 99 | USA | 51.56 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Corinne Jemison Corinne Jemison ('01) | 01 | USA | 51.36 | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Colette Uys Colette Uys | 00 | RSA | 50.89 | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Myrissa McFolling-Young Myrissa McFolling-Young ('99) | 99 | USA | 50.69 | |||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Katherine Coffey Katherine Coffey | USA | 50.60 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Adrienne Adams Adrienne Adams | 00 | JAM | 50.14 | |||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Maura Huwalt Maura Huwalt ('01) | 01 | USA | 50.09 | |||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Leia Braunagel Leia Braunagel | 00 | GER | 50.03 | |||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Kristian Jackson Kristian Jackson | USA | 49.87 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Mallory Kauffman Mallory Kauffman ('01) | 01 | USA | 49.83 | |||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Joellen Driscoll Joellen Driscoll | USA | 49.19 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Patience Marshall Patience Marshall | 00 | USA | 49.08 | |||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Amanda Schaare Amanda Schaare | 00 | USA | 48.72 | |||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Amani Heaven Amani Heaven ('99) | 99 | USA | 48.38 | |||||||||||
| |||||||||||||||
30 | Julia Harisay Julia Harisay ('98) | 98 | USA | 48.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Akari Isaac Akari Isaac ('04) | 04 | USA | 48.08 | |||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Taylor Gorum Taylor Gorum ('99) | 99 | USA | 48.00 | |||||||||||
| |||||||||||||||
33 | Nya Harman Nya Harman | USA | 47.29 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Sarah Pullium Sarah Pullium | USA | 47.12 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
35 | Jhordyn Stallworth Jhordyn Stallworth ('01) | 01 | USA | 46.98 | |||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Marie Forbes Marie Forbes ('01) | 01 | JAM | 46.92 | |||||||||||
| |||||||||||||||
37 | Tedreauna Britt Tedreauna Britt | 00 | USA | 46.71 | |||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Rebecca Merritt Rebecca Merritt | USA | 46.63 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
39 | Madelyn Horne Madelyn Horne ('01) | 01 | USA | 46.45 | |||||||||||
| |||||||||||||||
40 | Jocelyn Midkiff Jocelyn Midkiff | 00 | USA | 45.00 | |||||||||||
| |||||||||||||||
41 | Sophia Dykstra Sophia Dykstra | USA | 44.95 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
42 | Annika Hantho Annika Hantho ('02) | 02 | USA | 44.89 | |||||||||||
| |||||||||||||||
43 | Ashlyn Giles Ashlyn Giles ('02) | 02 | USA | 44.61 | |||||||||||
| |||||||||||||||
44 | Dominique Groguhe Dominique Groguhe | USA | 43.62 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
45 | Qua'liyyah Taylor Qua'liyyah Taylor | USA | 43.45 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
46 | Rebekah Bergquist Rebekah Bergquist ('01) | 01 | USA | 40.22 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Fatimah Owens Fatimah Owens | USA | NM | |||||||||||||
| |||||||||||||||
Bodine Degli Umberti Bodine Degli Umberti ('02) | 02 | RSA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Hammerkast 4.0 kg | |||||||||||||||
Kvalifikation | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Stephanie Ratcliffe Stephanie Ratcliffe | 00 | AUS | 73.11 | NR | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Madi Malone Madi Malone ('99) | 99 | USA | 67.00 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Amber Simpson Amber Simpson ('99) | 99 | GBR | 66.02 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Guðrún Karítas Hallgrímsdóttir Guðrún Karítas Hallgrímsdóttir ('02) | 02 | ISL | 65.42 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Shey Taiwo Shey Taiwo ('99) | 99 | USA | 65.33 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Taylor Gorum Taylor Gorum ('99) | 99 | USA | 65.26 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Marie Forbes Marie Forbes ('01) | 01 | JAM | 64.47 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Kali Terza Kali Terza ('03) | 03 | USA | 64.11 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Chandler Hayden Chandler Hayden | 00 | USA | 62.78 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Samantha Kunza Samantha Kunza ('01) | 01 | USA | 62.62 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Ana da Silva Ana da Silva ('99) | 99 | BRA | 62.27 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Barbora Štejfová Barbora Štejfová ('03) | 03 | CZE | 61.85 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Georgia Coleman Georgia Coleman | 00 | USA | 61.82 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Sara Killinen Sara Killinen ('01) | 01 | FIN | 61.38 | |||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Cameron Garabian Cameron Garabian | 00 | USA | 61.33 | |||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Michaelle Valentin Michaelle Valentin ('01) | 01 | HAI | 61.02 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Chelsea Igberaese Chelsea Igberaese ('99) | 99 | USA | 60.99 | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Jalani Davis Jalani Davis ('01) | 01 | USA | 60.89 | |||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Jordan Fong Jordan Fong | USA | 60.21 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Paola Bueno Paola Bueno ('03) | 03 | MEX | 59.39 | |||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Colette Uys Colette Uys | 00 | RSA | 58.81 | |||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Rebecca Mammel Rebecca Mammel ('98) | 98 | USA | 58.59 | |||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Samantha Lenton Samantha Lenton ('99) | 99 | AUS | 58.31 | |||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Gianna Rao Gianna Rao | 00 | USA | 58.30 | |||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Jasmine Mitchell Jasmine Mitchell | 00 | USA | 58.12 | |||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Hannah Jackson Hannah Jackson ('01) | 01 | USA | 58.01 | |||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Giavonna Meeks Giavonna Meeks ('04) | 04 | USA | 57.90 | |||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Annika Emily Kelly Annika Emily Kelly ('01) | 01 | EST | 57.86 | |||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Mateya Haintz Mateya Haintz ('01) | 01 | CAN | 57.59 | |||||||||||
| |||||||||||||||
30 | Jordyn Shubrick Jordyn Shubrick | USA | 57.50 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Mary Elizabeth Gill Mary Elizabeth Gill | USA | 57.38 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Natalia Surdej Natalia Surdej ('03) | 03 | USA | 57.29 | |||||||||||
| |||||||||||||||
33 | Jean Starr Jean Starr ('01) | 01 | USA | 57.19 | |||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Chioma Njoku Chioma Njoku ('01) | 01 | USA | 57.14 | |||||||||||
| |||||||||||||||
35 | Alexandria Hunter Alexandria Hunter | USA | 56.93 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Kristin Stickdorn Kristin Stickdorn | 00 | GER | 56.42 | |||||||||||
| |||||||||||||||
37 | Kaitlin McGoogan Kaitlin McGoogan | 00 | USA | 56.12 | |||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Cara Salsberry Cara Salsberry | USA | 56.04 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
39 | Bodine Degli Umberti Bodine Degli Umberti ('02) | 02 | RSA | 55.75 | |||||||||||
| |||||||||||||||
40 | Jasmine Jenkins Jasmine Jenkins | USA | 55.68 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
41 | Mariah Lee Mariah Lee | USA | 55.66 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
42 | Ajla Bašić Ajla Bašić ('01) | 01 | BIH | 55.34 | |||||||||||
| |||||||||||||||
43 | Moorea Mitchell Moorea Mitchell | USA | 55.07 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
44 | Kayley Ragazzini Kayley Ragazzini | USA | 54.82 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
45 | Kathleen Young Kathleen Young ('99) | 99 | USA | 54.82 | |||||||||||
| |||||||||||||||
46 | Mackenzie Wilson Mackenzie Wilson ('01) | 01 | CAN | 53.55 | |||||||||||
| |||||||||||||||
47 | Sophie Pérez Sophie Pérez ('04) | 04 | GUA | 52.93 | |||||||||||
| |||||||||||||||
Foluke Olujide-Ajibade Foluke Olujide-Ajibade ('02) | 02 | USA | NM | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K Spydkast 600 gram | |||||||||||||||
Kvalifikation | 25.5. | ||||||||||||||
1 | Madison Wiltrout Madison Wiltrout ('99) | 99 | USA | 56.37 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Leonie Tröger Leonie Tröger | 00 | GER | 54.89 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Megan Albamonti Megan Albamonti ('01) | 01 | USA | 53.04 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Dana Baker Dana Baker ('99) | 99 | USA | 52.08 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Maria Bienvenu Maria Bienvenu ('02) | 02 | USA | 51.81 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Stella Weinberg Stella Weinberg ('98) | 98 | NOR | 51.16 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Erin Long Erin Long | USA | 51.10 | PB | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Ilhem Tamrouti Ilhem Tamrouti ('99) | 99 | NED | 48.92 | |||||||||||
| |||||||||||||||
9 | Julia Harisay Julia Harisay ('98) | 98 | USA | 48.38 | |||||||||||
| |||||||||||||||
10 | Maura Huwalt Maura Huwalt ('01) | 01 | USA | 48.27 | |||||||||||
| |||||||||||||||
11 | Erin McMeniman Erin McMeniman ('99) | 99 | USA | 48.15 | |||||||||||
| |||||||||||||||
12 | Kate Joyce Kate Joyce ('02) | 02 | USA | 47.98 | |||||||||||
| |||||||||||||||
13 | Emma Yungeberg Emma Yungeberg ('04) | 04 | USA | 47.80 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
14 | Alianna Eucker Alianna Eucker ('03) | 03 | USA | 47.45 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
15 | Shaniya Holley Shaniya Holley | USA | 47.37 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
16 | Kaylee Clark Kaylee Clark ('03) | 03 | CAN | 47.10 | |||||||||||
| |||||||||||||||
17 | Shea Greene Shea Greene ('04) | 04 | USA | 46.75 | |||||||||||
| |||||||||||||||
18 | Haley Poole Haley Poole | USA | 46.56 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
19 | Liv CantbyLiv Cantby ('99) | 99 | DEN | 46.47 | |||||||||||
| |||||||||||||||
20 | Kayla Thorpe Kayla Thorpe | USA | 46.04 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
21 | Arianna White Arianna White | USA | 45.32 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
22 | Addilae Watts Addilae Watts | USA | 45.06 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
23 | Makayla Hunter Makayla Hunter ('03) | 03 | USA | 44.96 | |||||||||||
| |||||||||||||||
24 | Laurel Bristow Laurel Bristow | USA | 44.92 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
25 | Blanche Beard Blanche Beard ('01) | 01 | USA | 44.86 | |||||||||||
| |||||||||||||||
26 | Madelyn Quinn Madelyn Quinn | 00 | CAN | 44.71 | |||||||||||
| |||||||||||||||
27 | Alexah Zaczynski Alexah Zaczynski | USA | 44.62 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
28 | Rylie Pease Rylie Pease ('99) | 99 | USA | 44.42 | |||||||||||
| |||||||||||||||
29 | Renny Murphy Renny Murphy ('02) | 02 | USA | 44.30 | |||||||||||
| |||||||||||||||
30 | Ali Ruffin Ali Ruffin | USA | 44.22 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
31 | Kirsten West Kirsten West | USA | 43.96 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
32 | Hannah Jansen Hannah Jansen ('03) | 03 | USA | 43.94 | |||||||||||
| |||||||||||||||
33 | Emma Bacilla Emma Bacilla | USA | 43.91 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
34 | Cash Rodriguez Cash Rodriguez | USA | 43.90 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
35 | Shelby Staib Shelby Staib | USA | 43.59 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
36 | Olivia Morgan Olivia Morgan | 00 | USA | 42.82 | |||||||||||
| |||||||||||||||
37 | Brooke Stratman Brooke Stratman | USA | 42.46 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
38 | Brylee Tereska Brylee Tereska ('04) | 04 | USA | 42.40 | |||||||||||
| |||||||||||||||
39 | Nicole Sacchinelli Nicole Sacchinelli | USA | 41.54 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
40 | Christiana Ellina Christiana Ellina ('04) | 04 | CYP | 41.32 | |||||||||||
| |||||||||||||||
41 | Audrey Friedman Audrey Friedman ('04) | 04 | USA | 41.29 | |||||||||||
| |||||||||||||||
42 | Ansley Frady Ansley Frady | USA | 41.12 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
43 | Haley Rizek Haley Rizek | USA | 40.97 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
44 | Kali Grayson Kali Grayson | USA | 40.68 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
45 | Marin Barras Marin Barras ('03) | 03 | USA | 40.48 | |||||||||||
| |||||||||||||||
46 | Chloe Greene Chloe Greene | USA | 40.10 | ||||||||||||
| |||||||||||||||
K 4 x 100 m stafet | |||||||||||||||
Indledende heats | 27.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 27.5. | 27.5. | ||||||||||||||
1 | Ohio State Ohio State | USA | 43.17 | ||||||||||||
Yanique Dayle, Nya Bussey, Alyssa Marsh, Leah Bertrand | |||||||||||||||
2 | Georgia Georgia | USA | 43.35 | ||||||||||||
Kaila Jackson, Autumn Wilson, Brandee Presley, Kenondra Davis | |||||||||||||||
3 | Florida State Florida State | USA | 44.34 | ||||||||||||
Alexandra Webster, Dajaz Defrand, Faith Banks, Kaniya Johnson | |||||||||||||||
4 | Southern Miss. Southern Miss. | USA | 44.43 | ||||||||||||
Trinity Flagler, Jada McDougle, Savi'a Varnell, Trinity Benson | |||||||||||||||
5 | Virginia Virginia | USA | 44.50 | ||||||||||||
Kayla Bonnick, Jada Seaman, Jada Pierre, Sarah Akpan | |||||||||||||||
6 | South Florida South Florida | USA | 44.59 | ||||||||||||
Je'Nyia Burton, Terren Peterson, Jadaja Baxter, Shaniya Benjamin | |||||||||||||||
7 | Charlotte Charlotte | USA | 44.73 | ||||||||||||
Imani Rivas, Joyasia Smith, Aniya Matthews, Ta-Halia Fairman | |||||||||||||||
8 | Clemson Clemson | USA | 45.16 | ||||||||||||
Antoinette Van Der Merwe, Courtney Williams, Ockera Myrie, Shante Foreman | |||||||||||||||
Indledende 2 27.5. | 27.5. | ||||||||||||||
1 | LSU LSU | USA | 43.54 | ||||||||||||
Alia Armstrong, Favour Ofili, Brianna Lyston, Thelma Davies | |||||||||||||||
2 | Alabama Alabama | USA | 44.08 | ||||||||||||
Amari Brown, Milan Fields, Na'Taja Ballard, Amarachukwu Jecinta Obi | |||||||||||||||
3 | Duke Duke | USA | 44.13 | ||||||||||||
Carly King, Abby Geiser, Halle Bieber, Megan McGinnis | |||||||||||||||
4 | Tennessee Tennessee | USA | 44.24 | ||||||||||||
Jacious Sears, Jonah Ross, Charisma Taylor, Nicole Sreenan | |||||||||||||||
5 | Florida Florida | USA | 44.27 | ||||||||||||
Jayla Hollis, Talitha Diggs, Laila Owens, Kynnedy Flannel | |||||||||||||||
6 | Albany Albany | USA | 44.46 | ||||||||||||
Adaliz Hunt, Dominique Clarke, Rori Lowe, Jazmen Newberry | |||||||||||||||
7 | Charleston Southern Charleston Southern | USA | 45.79 | ||||||||||||
Destiny Wallace, Grenisha Thomas, Chaneal Harris, Dylann Core | |||||||||||||||
South Carolina South Carolina | USA | DQ | |||||||||||||
Aalliyah Francis, Jayla Jamison, Angel Frank, Jahnile Registre | |||||||||||||||
Indledende 3 27.5. | 27.5. | ||||||||||||||
1 | Kentucky Kentucky | USA | 42.99 | ||||||||||||
Victoria Perrow, Anthaya Charlton, Masai Russell, Karimah Davis | |||||||||||||||
2 | UCF UCF | USA | 43.63 | ||||||||||||
Daija Lampkin, Rayniah Jones, Beyonce De Freitas, I'Asia Wilson | |||||||||||||||
3 | Ole Miss Ole Miss | USA | 43.93 | ||||||||||||
McKenzie Long, Gabrielle Matthews, Jayda Eckford, Ariyonna Augustine | |||||||||||||||
4 | Louisville Louisville | USA | 44.10 | ||||||||||||
Taylor Herbert, Kiyah Yeast, Tiriah Kelley, Synclair Savage | |||||||||||||||
5 | Miss State Miss State | USA | 44.52 | ||||||||||||
McKenzie Calloway, Kamaya Debose-Epps, Rosealee Cooper, Nykah Smith | |||||||||||||||
6 | Coastal Carolina Coastal Carolina | USA | 44.66 | ||||||||||||
Sydney Clemens, Alexis Glasco, Amanda Kinloch, Kayla Sweeney | |||||||||||||||
7 | Purdue Purdue | USA | 44.71 | ||||||||||||
Kerris Roberts, Saran Kouyeth, Naomi Campbell, Camille Christopher | |||||||||||||||
8 | Michigan Michigan | USA | 44.71 | ||||||||||||
Trinity Henderson, Aasia Laurencin, Ziyah Holman, Breeana Bates | |||||||||||||||
K 4 x 400 m stafet | |||||||||||||||
Indledende heats | 27.5. | ||||||||||||||
Indledende 1 27.5. | 27.5. | ||||||||||||||
1 | Florida Florida | USA | 3:31.33 | ||||||||||||
Ramiah Elliott, Talitha Diggs, Jayla Hollis, Vanessa Watson | |||||||||||||||
2 | Duke Duke | USA | 3:31.66 | ||||||||||||
Carly King, Lauren Tolbert, Madison Mulder, Megan McGinnis | |||||||||||||||
3 | Michigan Michigan | USA | 3:33.96 | ||||||||||||
Nikki Stephens, Sophie Isom, Aurora Rynda, Ziyah Holman | |||||||||||||||
4 | Purdue Purdue | USA | 3:35.33 | ||||||||||||
K'Ja Talley, Saran Kouyeth, Cierra Williams, Jaylie Lohmeyer | |||||||||||||||
5 | Clemson Clemson | USA | 3:35.98 | ||||||||||||
Ken'naria Gadson, Lashanna Graham, Kenya Thompson, Courtney Williams | |||||||||||||||
6 | Auburn Auburn | USA | 3:36.76 | ||||||||||||
Abasiono Akpan, Ashantae Harvey, Amirah Sharpe, Arianna Sharpe | |||||||||||||||
7 | N. Carolina A&T N. Carolina A&T | USA | 3:42.32 | ||||||||||||
Pebbles Scott, Fajr Kelly, Mykayla Perry, Jada Griffin | |||||||||||||||
Northwestern St. Northwestern St. | USA | DQ | |||||||||||||
Sian Weller, Maygan Shaw, Vanessa Baldé, Sanaria Butler | |||||||||||||||
Indledende 2 27.5. | 27.5. | ||||||||||||||
1 | Ohio State Ohio State | USA | 3:31.73 | ||||||||||||
Alyssa Marsh, Yanique Dayle, Chanler Robinson, Jaydan Wood | |||||||||||||||
2 | Tennessee Tennessee | USA | 3:32.08 | ||||||||||||
Javonya Valcourt, Kyla Robinson-Hubbard, Jacious Sears, Jonah Ross | |||||||||||||||
3 | Georgia Georgia | USA | 3:33.36 | ||||||||||||
Aaliyah Butler, Haley Tate, Brandee Presley, Dominique Mustin | |||||||||||||||
4 | Penn Penn | USA | 3:34.93 | ||||||||||||
Isabella Whittaker, Jocelyn Niemiec, Moforehan Abinusawa, Christiana Nwachuku | |||||||||||||||
5 | Harvard Harvard | USA | 3:40.73 | ||||||||||||
Victoria Bossong, Izzy Goudros, Tina Martin, Chloe Fair | |||||||||||||||
6 | William & Mary William & Mary | USA | 3:41.17 | ||||||||||||
Amaya Johnson, Mary Gregory, Carly Swierbut, Emily Ervin | |||||||||||||||
7 | Vanderbilt Vanderbilt | USA | 3:45.23 | ||||||||||||
Allyria McBride, Brooke Overholt, Kaira Brown, Taiya Shelby | |||||||||||||||
South Florida South Florida | USA | DQ | |||||||||||||
Shaniya Benjamin, Je'Nyia Burton, Doneisha Anderson, Patrīcija Karlīna Roshofa | |||||||||||||||
Indledende 3 27.5. | 27.5. | ||||||||||||||
1 | LSU LSU | USA | 3:31.51 | ||||||||||||
Ella Onojuvwewo, Michaela Rose, Garriel White, Hannah Douglas | |||||||||||||||
2 | Miami (Fla.) Miami (Fla.) | USA | 3:32.18 | ||||||||||||
Kennedy Brace, Moriah Oliveira, Blanca Hervas, Sanaa Hebron | |||||||||||||||
3 | Kentucky Kentucky | USA | 3:32.88 | ||||||||||||
Karimah Davis, Megan Moss, Tamiia Fuller, Dajour Miles | |||||||||||||||
4 | Howard Howard | USA | 3:35.44 | ||||||||||||
Cathrina Morris, Jessica Wright, Aniya Woodruff, Tiffani rae Pittman | |||||||||||||||
5 | Alabama Alabama | USA | 3:37.52 | ||||||||||||
Na'Taja Ballard, Amari Brown, Amarachukwu Jecinta Obi, Margaret Conteh | |||||||||||||||
6 | South Carolina South Carolina | USA | 3:38.29 | ||||||||||||
Angel Frank, Jahnile Registre, Jayla Jamison, Elena Kelety | |||||||||||||||
7 | Virginia Virginia | USA | 3:41.10 | ||||||||||||
Sarah Akpan, Jada Seaman, Alahna Sabbakhan, Emily Alexandru | |||||||||||||||
8 | Florida State Florida State | USA | 3:42.59 | ||||||||||||
Tyra Wilson, Faith Banks, Kaniya Johnson, Ava Klein |