P15 60 m | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Finale B Vind: -1.3 | Vind: -1.3 | ||||||||||||||
1 | Tilde RavnsbækTilde Ravnsbæk ('09) | 09 | Greve Atletik | 9.59 | PB | ||||||||||
P15 Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Tilde RavnsbækTilde Ravnsbæk ('09) | 09 | Greve Atletik | 3.35 | +1.9 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
D13 60 m Vind: -1.0 Finale A Finale | Vind: -1.0 | ||||||||||||||
1 | Anna FrandsenAnna Frandsen ('10) | 10 | Greve Atletik | 10.54 | K | ||||||||||
P13 60 m | |||||||||||||||
Finale B Vind: -1.3 | Vind: -1.3 | ||||||||||||||
1 | Sofie Juhl IvarsenSofie Juhl Ivarsen ('10) | 10 | Greve Atletik | 9.33 | PB | ||||||||||
2 | Lærke Fabricius DamborgLærke Fabricius Damborg ('11) | 11 | Greve Atletik | 9.53 | PB | ||||||||||
3 | Olivia V. NielsenOlivia V. Nielsen ('11) | 11 | Greve Atletik | 9.90 | PB | ||||||||||
P13 Længdespring 1 m zone Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Sofie Juhl IvarsenSofie Juhl Ivarsen ('10) | 10 | Greve Atletik | 4.11 | +0.6 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Lærke Fabricius DamborgLærke Fabricius Damborg ('11) | 11 | Greve Atletik | 4.04 | 0.0 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Olivia V. NielsenOlivia V. Nielsen ('11) | 11 | Greve Atletik | 3.79 | +2.0 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Anna FrandsenAnna Frandsen ('10) | 10 | Greve Atletik | 3.20 | +1.1 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
D11 40 m Vind: -1.0 Finale A Finale | Vind: -1.0 | ||||||||||||||
1 | Valentin Hertz Valentin Hertz ('13) | 13 | Greve Atletik | 8.92 | PB | ||||||||||
D11 60 m Vind: -1.0 Finale A Finale | Vind: -1.0 | ||||||||||||||
1 | Liva Sørensen Liva Sørensen ('13) | 13 | Greve Atletik | 10.82 | K | ||||||||||
1 | Christian JensenChristian Jensen ('11) | 11 | Greve Atletik | 12.7h | |||||||||||
2 | Milo Wallentino Milo Wallentino ('13) | 13 | Greve Atletik | 11.62 | PB | ||||||||||
3 | Jayden Belton Weichel Jayden Belton Weichel ('13) | 13 | Greve Atletik | 12.41 | PB | ||||||||||
D11 Længdespring 1 m zone Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Milo Wallentino Milo Wallentino ('13) | 13 | Greve Atletik | 2.88 | w | +3.7 | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Jayden Belton Weichel Jayden Belton Weichel ('13) | 13 | Greve Atletik | 2.79 | +0.6 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Christian JensenChristian Jensen ('11) | 11 | Greve Atletik | 2.45 | +1.8 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
D11 Boldkast 145 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Valentin Hertz Valentin Hertz ('13) | 13 | Greve Atletik | 24.77 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P11 60 m | |||||||||||||||
Finale B Vind: -1.3 | Vind: -1.3 | ||||||||||||||
1 | Melissa Sehec Rasmussen Melissa Sehec Rasmussen ('13) | 13 | Greve Atletik | 10.31 | SB | ||||||||||
P11 Længdespring 1 m zone Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Melissa Sehec Rasmussen Melissa Sehec Rasmussen ('13) | 13 | Greve Atletik | 3.82 | +1.3 | PB | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Liva Sørensen Liva Sørensen ('13) | 13 | Greve Atletik | 3.48 | +1.4 | SB | |||||||||
| |||||||||||||||
D9 40 m Vind: -1.0 Finale A Finale | Vind: -1.0 | ||||||||||||||
1 | Sasuke Iljitsj Andersen Backhausen Sasuke Iljitsj Andersen Backhausen ('14) | 14 | Greve Atletik | 8.29 | PB | ||||||||||
2 | Julius Meng Julius Meng ('15) | 15 | Greve Atletik | 8.91 | PB | ||||||||||
2 | Annabell Laurenz Annabell Laurenz ('16) | 16 | Greve Atletik | 9.39 | K | ||||||||||
3 | Arthur Stougaard Arthur Stougaard ('16) | 16 | Greve Atletik | 9.47 | |||||||||||
Finale B Vind: -1.6 | Vind: -1.6 | ||||||||||||||
1 | Aksel Jakobsen Aksel Jakobsen ('18) | 18 | Greve Atletik | 8.93 | PB | ||||||||||
2 | Julian Tilleman Julian Tilleman ('17) | 17 | Greve Atletik | 9.90 | PB | ||||||||||
3 | Carl Sørensen Carl Sørensen ('17) | 17 | Greve Atletik | 10.55 | PB | ||||||||||
4 | Lukas Ørndrup Lukas Ørndrup ('18) | 18 | Greve Atletik | 14.18 | SB | ||||||||||
D9 Boldkast 145 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Sasuke Iljitsj Andersen Backhausen Sasuke Iljitsj Andersen Backhausen ('14) | 14 | Greve Atletik | 22.24 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Julius Meng Julius Meng ('15) | 15 | Greve Atletik | 16.44 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Aksel Jakobsen Aksel Jakobsen ('18) | 18 | Greve Atletik | 11.72 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Julian Tilleman Julian Tilleman ('17) | 17 | Greve Atletik | 10.09 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Arthur Stougaard Arthur Stougaard ('16) | 16 | Greve Atletik | 10.08 | |||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Carl Sørensen Carl Sørensen ('17) | 17 | Greve Atletik | 8.65 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Lukas Ørndrup Lukas Ørndrup ('18) | 18 | Greve Atletik | 7.79 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P9 40 m Vind: -1.0 Finale A Finale | Vind: -1.0 | ||||||||||||||
1 | Saya Anni Andersen Backhausen Saya Anni Andersen Backhausen ('14) | 14 | Greve Atletik | 9.01 | PB | ||||||||||
Finale B Vind: -1.6 | Vind: -1.6 | ||||||||||||||
1 | Hailey Tillemand Hailey Tillemand ('15) | 15 | Greve Atletik | 9.25 | PB | ||||||||||
P9 Boldkast 145 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Saya Anni Andersen Backhausen Saya Anni Andersen Backhausen ('14) | 14 | Greve Atletik | 9.64 | PB | ||||||||||
2 | Hailey Tillemand Hailey Tillemand ('15) | 15 | Greve Atletik | 9.01 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Annabell Laurenz Annabell Laurenz ('16) | 16 | Greve Atletik | 8.06 | PB | ||||||||||
|