Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Berlin GER: Pfingstsportfest - THE BERLIN MEETING 27‐28.5.2023
Lichterfelde

M 100 m    
27.5. Vind: -1.3

Finale A

Finale
27.5.Vind: -1.3
1
Ivo Ziebold
Ivo Ziebold ('04)
GER10.96
  
 
2
Lucien Berger
Lucien Berger ('06)
GER11.08
  
 
Indledende heats27.5.
Indledende 4
27.5. Vind: +1.5
27.5.Vind: +1.5
1
Ivo Ziebold
Ivo Ziebold ('04)
GER10.83
  
 
2
Pierre Hähnel
Pierre Hähnel ('05)
GER10.98
  
 PB
3
Lucien Berger
Lucien Berger ('06)
GER11.00
  
 PB
M 200 m    
28.5. Vind: -1.8

Finale A

Finale
28.5.Vind: -1.8
1
Denyo Schluckwerder
Denyo Schluckwerder ('04)
GER22.12
  
 
3Adam SkytteAdam Skytte ('06)DEN23.22
  
 
Finale B
28.5. Vind: -0.9
28.5.Vind: -0.9
1
Justin Rennert
Justin Rennert ('05)
GER22.31
  
 SB
Finale E
28.5. Vind: +0.4
28.5.Vind: +0.4
5Mathias KentMathias Kent ('08)DEN26.72
  
 PB
Finale F
28.5. Vind: -0.6
28.5.Vind: -0.6
1Samuel KærhøgSamuel Kærhøg ('07)DEN23.66
  
 PB
Finale G
28.5. Vind: -0.7
28.5.Vind: -0.7
4Jonathan MansfeldtJonathan Mansfeldt ('07)DEN25.40
  
 PB
M 400 m    
27.5.

Finale A

Finale
27.5.
1
Kimi Genning
Kimi Genning ('06)
GER49.67
  
 PB
Finale D
27.5.
27.5.
4Mathias KentMathias Kent ('08)DEN58.01
  
 PB
M 800 m    
28.5.

Finale A

Finale
28.5.
1
Tobias Singer
Tobias Singer ('89)
GER1:54.41
  
 PB
2
Joshua Hoffmann
Joshua Hoffmann ('06)
GER1:55.61
  
 PB
3
Laurids Koster
Laurids Koster ('97)
GER1:55.78
  
 SB
M 1500 m    
27.5.

Finale A

Finale
27.5.
1
Tobias Singer
Tobias Singer ('89)
GER3:57.54
  
 
2
Felix Hüttig
Felix Hüttig ('01)
GER3:58.88
  
 SB
3
Maximilian Granz
Maximilian Granz ('92)
GER3:59.01
  
 PB
M 3000 m    
28.5.

Finale A

Finale
28.5.
1
Tim Mogilka
Tim Mogilka 
GER8:52.64
  
 PB
2
Björn Trochim
Björn Trochim ('96)
GER8:53.19
  
 PB
M Højdespring    
27.5.

Finale A

Finale
27.5.
1
Julien Pohl
Julien Pohl ('04)
GER2.06
  
 SB
 
2.00
  O
2.06
  O
2.09
XXX
     
2
Jonas Pomsel
Jonas Pomsel ('02)
GER2.03
  
 
 
1.91
  O
1.94
  O
1.97
  O
2.00
XXO
2.03
XXO
2.06
XXX
  
3
Hendric Tronsson
Hendric Tronsson ('96)
GER2.00
  
 PB
 
1.70
  O
1.76
  O
1.82
  O
1.85
 XO
1.88
  O
1.91
 XO
1.94
  O
1.97
 XO
2.00
  O
2.03
XXX
      
M Stangspring    
28.5.

Finale A

Finale
28.5.
1
Fabio Wünsche
Fabio Wünsche ('01)
GER5.25
  
 
 
5.05
  O
5.25
  O
5.40
XXX
     
2
Niklas Tuschling
Niklas Tuschling ('02)
GER5.05
  
 PB
 
4.70
 XO
4.80
  O
4.90
  XX
5.05
  O
5.10
XXX
   
3Jakob Holt JensenJakob Holt Jensen ('97)DEN4.80
  
 =PB
 
4.40
 XO
4.60
  O
4.70
  O
4.80
XXO
4.85
XXX
   
M Længdespring    
28.5.

Finale A

Finale
28.5.
1
Hendric Tronsson
Hendric Tronsson ('96)
GER7.24
-1.5
  
 PB
 
7.24 PB
 -1.5
7.09
 0.8
7.17
 -0.3
  X
 0.0
6.83
 0.3
  X
 -0.5
  
M Trespring    
27.5.

Finale A

Finale
27.5.
1
Arsen Tshantshapanyan
Arsen Tshantshapanyan ('04)
ARM14.93
-0.7
  
 
 
  X14.93
 -0.7
14.34
 -1.6
14.80
 0.0
14.11
 -0.2
14.79
 -1.5
  
2
Keno Krieger
Keno Krieger 
GER14.77
+0.8
  
 PB
 
  X14.28
 -1.7
14.02
 -0.6
13.83
 -1.1
  –14.77 PB
 0.8
  
3
Pascal Lehmann
Pascal Lehmann ('02)
GER14.36
-1.3
  
 
 
  X14.22
 -1.1
14.36
 -1.3
  X  –  –  
4
Milan Klosowski
Milan Klosowski ('05)
GER14.14
-0.2
  
 
 
  X14.06
 -0.3
  X14.14
 -0.2
14.11
 -0.6
  X  
5
Leonard Konstantin Köchli
Leonard Konstantin Köchli 
GER13.83
+1.1
  
 SB
 
13.36
 0.5
13.42
 -0.3
13.83 SB
 1.1
11.40
 -2.7
13.37
 -1.0
  X  
M Kuglestød 5.0 kg    
27.5.

Finale A

Finale
27.5.
Anton Steffen
Anton Steffen ('07)
GER15.10
  
 PB
 
14.34  X14.0014.5315.10 PB  X  
M Kuglestød 7.26 kg    
27.5.

Finale A

Finale
27.5.
Niklas Tuschling
Niklas Tuschling ('02)
GER12.23
  
 SB
 
11.4611.8711.8212.23 SB11.69  X  
M Diskoskast 2.0 kg    
27.5.

Finale A

Finale
27.5.
5
Niklas Tuschling
Niklas Tuschling ('02)
GER40.47
  
 PB
 
40.47 PB  X  X  X38.71  X  
M Spydkast 800 gram    
27.5.

Finale A

Finale
27.5.
1
Samuel Wolter
Samuel Wolter ('05)
GER65.46
  
 PB
 
65.46 PB62.07  X59.44  X  X  
2
Valentin Strauch
Valentin Strauch ('04)
GER60.69
  
 PB
 
53.87 PB56.28 PB58.18 PB54.3459.32 PB60.69 PB  
3
Niklas Tuschling
Niklas Tuschling ('02)
GER55.09
  
 
 
49.8052.4355.0954.0652.3752.87  
K 200 m    
28.5. Vind: -1.7

Finale A

Finale
28.5.Vind: -1.7
1
Laura Mier
Laura Mier ('04)
GER24.84
  
 SB
2
Levke Netta
Levke Netta ('07)
GER24.88
  
 PB
3
Pauline Richter
Pauline Richter ('07)
GER25.00
  
 
3Sophia BondeSophia Bonde ('07)DEN26.32
  
 PB
4
Johanna Martin
Johanna Martin ('06)
GER25.00
  
 
Finale B
28.5. Vind: -0.4
28.5.Vind: -0.4
5Sophie MaertensSophie Maertens ('07)DEN32.62
  
 
Finale C
28.5. Vind: -1.3
28.5.Vind: -1.3
2Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)DEN26.61
  
 SB
Finale D
28.5. Vind: -1.7
28.5.Vind: -1.7
5Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)DEN25.20
  
 
Finale E
28.5. Vind: +1.3
28.5.Vind: +1.3
4Mille ElmerMille Elmer ('07)DEN27.41
  
 PB
K 400 m    
27.5.

Finale A

Finale
27.5.
1
Johanna Martin
Johanna Martin ('06)
GER54.36
  
 PB
1Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)DEN59.39
  
 PB
2
Justine Wehner
Justine Wehner ('03)
GER56.05
  
 SB
3
Emilia Grahle
Emilia Grahle ('01)
GER56.54
  
 SB
4
Viktoria Kamml
Viktoria Kamml ('07)
GER56.97
  
 PB
Finale B
27.5.
27.5.
1
Lois Amaoko
Lois Amaoko ('07)
GER56.56
  
 PB
2
Charlotte Wolff
Charlotte Wolff 
GER57.33
  
 PB
2Sophia BondeSophia Bonde ('07)DEN1:04.22
  
 PB
3
Jasmin Kuehnast
Jasmin Kuehnast ('05)
GER58.73
  
 SB
K 800 m    
28.5.

Finale A

Finale
28.5.
1
Viktoria Kamml
Viktoria Kamml ('07)
GER2:08.00
  
 PB
2
Anouk Krause-Jentsch
Anouk Krause-Jentsch ('05)
GER2:13.45
  
 PB
K 3000 m    
28.5.

Finale A

Finale
28.5.
1
Agnes Thurid Gers
Agnes Thurid Gers ('97)
GER9:49.53
  
 SB
2
Inken Siebert
Inken Siebert ('01)
GER9:51.61
  
 PB
K 100 m hæk 84.0 cm    
28.5. Vind: -0.3

Finale A

Finale
28.5.Vind: -0.3
1
Anna Neubert
Anna Neubert ('03)
GER14.82
  
 
K 400 m hæk    
27.5.

Finale A

Finale
27.5.
1
Lara-Noelle Steinbrecher
Lara-Noelle Steinbrecher ('03)
GER59.73
  
 SB
2
Anouk Krause-Jentsch
Anouk Krause-Jentsch ('05)
GER59.88
  
 PB
3
Sabrina Heil
Sabrina Heil ('03)
GER1:01.03
  
 SB
4
Lena Seifert
Lena Seifert ('97)
GER1:01.75
  
 SB
K Højdespring    
27.5.

Finale A

Finale
27.5.
1
Mareike Max
Mareike Max ('98)
GER1.73
  
 =SB
 
1.64
  O
1.70
  O
1.73
  O
1.76
XXX
    
2
Jossie Graumann
Jossie Graumann ('94)
GER1.70
  
 SB
 
1.58
  O
1.61
  O
1.64
  O
1.67
  O
1.70
  O
1.73
XXX
  
7
Anna Neubert
Anna Neubert ('03)
GER1.58
  
 
 
1.50
 XO
1.55
 XO
1.58
XXO
1.61
XXX
    
K Stangspring    
28.5.

Finale A

Finale
28.5.
1
Janne Ohrt
Janne Ohrt ('03)
GER4.10
  
 =SB
 
3.80
 XO
3.90
 XO
4.00
 XO
4.10
 XO
4.20
XXX
   
2
Friedelinde Petershofen
Friedelinde Petershofen ('95)
GER4.00
  
 SB
 
3.90
  O
4.00
 XO
4.10
XXX
     
3
Luisa-Sophie Peck
Luisa-Sophie Peck ('02)
GER3.90
  
 SB
 
3.80
  O
3.90
 XO
4.00
XXX
     
4
Anna Neubert
Anna Neubert ('03)
GER3.70
  
 
 
3.40
  O
3.60
XXO
3.70
 XO
3.80
XXX
    
K Længdespring    
28.5.

Finale A

Finale
28.5.
1
Ciara Niemann
Ciara Niemann ('05)
GER6.02
-1.9
  
 
 
  X
 -0.1
5.99
 -0.6
5.93
 -0.7
  X
 0.7
6.02
 -1.9
  X
 2.3
  
2
Hilke Thamke
Hilke Thamke ('05)
GER5.90
+1.3
  
 SB
 
5.59
 -0.3
5.78
 -0.6
  X
 -0.6
5.90 SB
 1.3
5.55
 -0.3
  X
 0.0
  
3
Grace Monono
Grace Monono ('05)
GER5.76
-1.7
  
 SB
 
  X
 -2.3
  X
 -1.0
5.76 SB
 -1.7
  X
 1.0
  X
 1.6
  X
 1.1
  
4
Kimberly Opitz
Kimberly Opitz ('07)
GER5.71
-0.1
  
 SB
 
5.49
 -1.2
  X
 0.2
5.71 SB
 -0.1
2.73
 0.0
5.61
 -0.2
5.66
 -2.4
  
5
Vivien Ernst
Vivien Ernst ('04)
GER5.68
-1.1
  
 
 
5.28
 -0.9
5.33
 -0.7
5.47
 -0.6
  X
 -0.4
5.68
 -1.1
5.63
 -1.5
  
6
Christin Beier
Christin Beier ('96)
GER5.64
-0.6
  
 PB
 
5.51 SB
 -2.0
5.41
 -0.5
5.32
 -1.4
  X
 1.4
  X
 0.5
5.64 PB
 -0.6
  
7
Alena Russow
Alena Russow ('05)
GER5.60
-1.1
  
 SB
 
  X
 -1.3
  X
 -0.3
5.60 SB
 -1.1
  X
 -0.4
5.52
 -0.6
  X
 -0.1
  
K Trespring     
27.5.

Finale A

Finale
27.5.
1
Jaqueline Kohl
Jaqueline Kohl ('03)
GER12.27
-1.4
  
 
 
11.86
 -1.3
12.27
 -1.4
11.88
 -1.7
12.01
 -1.5
12.05
 -0.3
12.25
 1.0
  
K Kuglestød 4.0 kg    
27.5.

Finale A

Finale
27.5.
1
Jolina Lange
Jolina Lange ('05)
GER14.21
  
 
 
13.91  X13.54  X13.9314.21  
2
Jolina Lange
Jolina Lange ('05)
GER14.18
  
 
 
13.6814.18  X12.90  X13.69  
K Diskoskast 1.0 kg    
27.5.

Finale A

Finale
27.5.
1
Soraya Sprenger
Soraya Sprenger ('06)
GER47.55
  
 
 
46.4847.55  X45.9746.15  X  
2
Marielle Sibinski
Marielle Sibinski ('03)
GER45.21
  
 
 
  X  X  X  X45.21  X  
K Spydkast 600 gram    
27.5.

Finale A

Finale
27.5.
1
Lilly Urban
Lilly Urban ('02)
GER51.69
  
 
 
50.3448.0551.6949.6146.9948.16  
2
Julia Ulbricht
Julia Ulbricht 
GER51.47
  
 
 
51.4746.87  X48.3745.52  X  
3
Tjara Hsu
Tjara Hsu ('02)
GER46.88
  
 SB
 
45.1046.88 SB44.79  X46.8146.60  
4
Veronique Quednau
Veronique Quednau ('03)
GER46.87
  
 
 
45.5946.8743.5343.4244.3146.31  
5
Anna Neubert
Anna Neubert ('03)
GER38.80
  
 
 
38.4838.3738.6238.19  X38.80  
D19 110 m hæk 99.1 cm    
28.5. Vind: 0.0

Finale A

Finale
28.5.Vind: 0.0
1
Marcel Masso Despaigne
Marcel Masso Despaigne ('04)
GER14.27
  
 
D19 Diskoskast 1.75 kg    
27.5.

Finale A

Finale
27.5.
1
Paul Galow
Paul Galow ('04)
GER50.90
  
 
 
47.6150.0347.7450.9048.6750.68  
P19 100 m    
27.5. Vind: -1.2

Finale A

Finale
27.5.Vind: -1.2
1
Chelsea Kadiri
Chelsea Kadiri ('05)
GER11.85
  
 
2
Laura Mier
Laura Mier ('04)
GER12.09
  
 
Indledende heats27.5.
Indledende 2
27.5. Vind: +1.1
27.5.Vind: +1.1
1
Chelsea Kadiri
Chelsea Kadiri ('05)
GER11.75
  
 SB
2
Laura Mier
Laura Mier ('04)
GER12.01
  
 SB
3
Cora Kunze
Cora Kunze ('04)
GER12.14
  
 SB
P19 Stangspring    
28.5.

Finale A

Finale
28.5.
1Sophia BondeSophia Bonde ('07)DEN2.85
  
 
 
2.60
  O
2.65
  O
2.70
  O
2.80
  O
2.85
  O
2.95
XXX
  
5Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)DEN2.40
  
 
 
2.20
  O
2.30
 XO
2.40
XXO
2.50
XXX
    
D17 100 m    
27.5. Vind: -1.5

Finale A

Finale
27.5.Vind: -1.5
4Samuel KærhøgSamuel Kærhøg ('07)DEN11.65
  
 PB
Indledende heats27.5.
Indledende 2
27.5. Vind: +0.8
27.5.Vind: +0.8
4Jonathan MansfeldtJonathan Mansfeldt ('07)DEN12.56
  
 PB
Indledende 5
27.5. Vind: -1.2
27.5.Vind: -1.2
3Adam SkytteAdam Skytte ('06)DEN11.65
  
 
5Samuel KærhøgSamuel Kærhøg ('07)DEN11.71
  
 =PB
D17 400 m hæk 84.0 cm    
27.5.

Finale A

Finale
27.5.
1
Sebastian Schuch
Sebastian Schuch ('07)
GER55.57
  
 PB
D17 Spydkast 700 gram    
27.5.

Finale A

Finale
27.5.
1
Anton Steffen
Anton Steffen ('07)
GER64.73
  
 
 
59.0962.6664.0361.8464.7362.98  
P17 100 m    
27.5. Vind: +0.3

Finale A

Finale
27.5.Vind: +0.3
1
Johanna Gierer
Johanna Gierer ('06)
GER11.91
  
 PB
2Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)DEN12.02
  
DUR-17 PB
3
Pauline Richter
Pauline Richter ('07)
GER12.23
  
 
Indledende heats27.5.
Indledende 1
27.5. Vind: -1.8
27.5.Vind: -1.8
6Sophie MaertensSophie Maertens ('07)DEN15.79
  
 PB
Indledende 2
27.5. Vind: 0.0
27.5.Vind: 0.0
1
Johanna Gierer
Johanna Gierer ('06)
GER12.08
  
 PB
Indledende 5
27.5. Vind: -0.3
27.5.Vind: -0.3
1Celina HagiharaCelina Hagihara ('06)DEN12.19
  
 
P17 100 m hæk 76.2 cm    
28.5. Vind: -0.9

Finale A

Finale
28.5.Vind: -0.9
1
Johanna Martin
Johanna Martin ('06)
GER14.30
  
 PB
2
Maria Schnemilich
Maria Schnemilich ('07)
GER14.56
  
 PB
2Aliya DahlAliya Dahl ('07)DEN16.18
  
 =PB
4Sophie MaertensSophie Maertens ('07)DEN21.91
  
 
P17 400 m hæk    
27.5.

Finale A

Finale
27.5.
4Sophie MaertensSophie Maertens ('07)DEN1:23.68
  
 PB
P17 Længdespring    
27.5.

Finale A

Finale
27.5.
1
Lena Anochili
Lena Anochili ('07)
GER5.93
+0.7
  
 PB
 
5.36
 -0.6
5.60
 -1.4
5.93 PB
 0.7
5.50
 -2.3
  X
 0.2
5.89
 -0.2
  
2
Annika Feßer
Annika Feßer ('06)
GER5.73
+1.2
  
 PB
 
4.13
 0.1
5.46
 -0.2
5.73 PB
 1.2
5.04
 -1.2
5.54
 0.8
5.46
 -0.6
  
21Mille ElmerMille Elmer ('07)DEN4.63
-0.9
  
 
 
4.59
 -0.3
4.57
 -0.6
4.63
 -0.9
     
P17 Kuglestød 3.0 kg    
27.5.

Finale A

Finale
27.5.
1
Lara Böhm
Lara Böhm ('06)
GER13.75
  
 
 
13.5613.6413.75  X13.11  X  
2
Lara Annalena Wriedt
Lara Annalena Wriedt ('06)
GER13.31
  
 
 
12.7813.1413.3113.04  X12.70  
3
Kristin Tonndorf
Kristin Tonndorf ('07)
GER13.23
  
 PB
 
11.3511.5512.6112.5013.23 PB12.73  
6Aliya DahlAliya Dahl ('07)DEN11.10
  
 
 
10.5110.06  X11.10  X10.37  
P17 Spydkast 500 gram    
27.5.

Finale A

Finale
27.5.
1
Lara Annalena Wriedt
Lara Annalena Wriedt ('06)
GER42.26
  
 PB
 
42.26 PB  X  X37.60  X37.57  
8Aliya DahlAliya Dahl ('07)DEN27.63
  
 SB
 
26.1327.63 SB26.5724.6625.4825.53  
9Mille ElmerMille Elmer ('07)DEN27.38
  
 SB
 
23.74 SB26.29 SB27.38 SB     
D15 100 m    
Indledende heats27.5.
Indledende 2
27.5. Vind: +0.1
27.5.Vind: +0.1
4Mathias KentMathias Kent ('08)DEN13.01
  
 
P15 100 m    
27.5. Vind: -0.5

Finale A

Finale
27.5.Vind: -0.5
2Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)DEN13.18
  
 
Indledende heats27.5.
Indledende 4
27.5. Vind: -0.9
27.5.Vind: -0.9
5Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)DEN13.84
  
 
Indledende 5
27.5. Vind: -1.5
27.5.Vind: -1.5
5Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)DEN13.06
  
 
Indledende 7
27.5. Vind: -1.1
27.5.Vind: -1.1
3Laura Kjær HansenLaura Kjær Hansen ('09)DEN14.30
  
 PB
P15 300 m    
27.5.

Finale A

Finale
27.5.
1
Liyana Barragan De Luyz
Liyana Barragan De Luyz ('08)
GER40.68
  
 PB
1Sophie Filtenborg BrandtSophie Filtenborg Brandt ('09)DEN42.75
  
 PB
2
Paula Springstein
Paula Springstein ('08)
GER40.84
  
 
Finale B
27.5.
27.5.
1Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)DEN43.29
  
 PB
P15 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
28.5. Vind: +1.1

Finale A

Finale
28.5.Vind: +1.1
6Laura Kjær HansenLaura Kjær Hansen ('09)DEN15.65
  
 
P15 Højdespring    
28.5.

Finale A

Finale
28.5.
16Isabella BondeIsabella Bonde ('08)DEN1.35
  
 
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
XXX
     
P13 Længdespring 1 m zone    
28.5.

Finale A

Finale
28.5.
14
Veronika Klimova
Veronika Klimova ('10)
EST3.85
  
 PB
 
3.85 PB  X  X     

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive