Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: DT Masters 2 8.6.2023
Langvang Idrætscenter

M 100 m    
Vind: +0.6

Finale A

Finale
Vind: +0.6
1Christian KarstensenChristian Karstensen ('91)Randers Freja12.29
  
 SB
2Niels JuulNiels Juul ('75)SAK7713.30
  
 SB
3Dorte ØstergaardDorte Østergaard ('70)SAK7715.83
  
  K
4Poul Wett AndersenPoul Wett Andersen ('62)Aarhus 190017.41
  
 
Finale B
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1Francisco Mansilla CastañoFrancisco Mansilla Castaño ('69)Aarhus 1900 / ESP13.75
  
 PB
2Birgitte Holm ThomsenBirgitte Holm Thomsen ('74)Aarhus 190017.11
  
  K
3Ingela BluhmIngela Bluhm ('46)HGF AM17.20
  
  K
4Sonja StigsenSonja Stigsen ('51)Viborg AM18.46
  
  K
5Jeanette Buhl NielsenJeanette Buhl Nielsen ('68)Aarhus 190019.47
  
  K
M 200 m    
Vind: +0.5

Finale A

Finale
Vind: +0.5
1Rasmus Overgaard MadsenRasmus Overgaard Madsen ('92)Randers Freja22.10
  
 
2Erling JørgensenErling Jørgensen ('58)Skive AM31.76
  
 SB
3Poul Wett AndersenPoul Wett Andersen ('62)Aarhus 190036.88
  
 SB
4Sonja StigsenSonja Stigsen ('51)Viborg AM40.35
  
  K
Finale B
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1Tito PhiriTito Phiri ('82)Aarhus 190025.53
  
 PB
2Niels JuulNiels Juul ('75)SAK7730.57
  
 PB
3Lene PedersenLene Pedersen ('79)Aarhus 190034.26
  
  K
4Annemette HvidAnnemette Hvid ('70)Skive AM37.18
  
  K
5Jeanette Buhl NielsenJeanette Buhl Nielsen ('68)Aarhus 190042.42
  
  K
M 800 m    

Finale A

Finale
1Tito PhiriTito Phiri ('82)Aarhus 19002:02.07
  
 
2Esben HornumEsben Hornum ('89)SAK772:07.01
  
 SB
3Jonas SørensenJonas Sørensen ('79)Randers Freja2:17.11
  
 SB
4Lene FiskerLene Fisker ('65)Skive AM3:01.80
  
  K
5Grethe Dahl LarsenGrethe Dahl Larsen ('66)Skive AM3:07.79
  
  K
6Ingerlise VillumIngerlise Villum ('49)Viborg AM3:26.25
  
  K
7Jeanette Buhl NielsenJeanette Buhl Nielsen ('68)Aarhus 19004:02.86
  
  K
Ole MiddelhedeOle Middelhede ('58)Aarhus 1900 DNF
  
 
M 5000 m    

Finale A

Finale
1Esben HornumEsben Hornum ('89)SAK7715:14.16
  
 
2Michael BergMichael Berg ('85)Randers Freja16:15.42
  
 
3Michael Haarup HansenMichael Haarup Hansen ('73)SAK7716:54.11
  
 PB
4Anders Lade NielsenAnders Lade Nielsen ('66)Aarhus 190017:23.01
  
 
5Jimmy NielsenJimmy Nielsen ('71)Skive AM19:42.70
  
 
6Ulla Binderup JacobsenUlla Binderup Jacobsen ('65)Viborg AM22:50.04
  
  K
7Jørgen BangJørgen Bang ('59)Skive AM23:24.01
  
 
M30 Stangspring    

Finale A

Finale
1Jens SørensenJens Sørensen ('91)Randers Freja4.30
  
 PB
 
4.00
XXO
4.30
XXO
4.40
xxr
     
M30 Længdespring    

Finale A

Finale
1Christian KarstensenChristian Karstensen ('91)Randers Freja5.00
+0.4
  
 
 
4.81
 0.3
4.91
 0.2
5.00
 0.4
4.72
 0.0
    
M45 Længdespring    

Finale A

Finale
1Niels JuulNiels Juul ('75)SAK775.06
+1.3
  
 SB
 
5.06 SB
 1.3
4.87
 0.0
4.91
 0.0
4.91
 0.0
    
M45 Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Niels UthNiels Uth ('74)Randers Freja11.79
  
 SB
 
11.33 SB  X11.79 SB  X    
M45 Hammerkast 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Niels UthNiels Uth ('74)Randers Freja29.28
  
 PB
 
  X26.00  X29.28 PB    
M45 Spydkast 800 gram    

Finale A

Finale
1Niels UthNiels Uth ('74)Randers Freja40.75
  
 SB
 
40.75 SB  –      
K45 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Anja SmollerupAnja Smollerup ('77)HGF AM26.38
  
 SB
 
22.69 SB21.1526.38 SB25.61    
K45 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Anja SmollerupAnja Smollerup ('77)HGF AM31.59
  
 SB
 
31.59 SB  X  X28.32    
M50 Højdespring    

Finale A

Finale
1Ole Holst BjerregaardOle Holst Bjerregaard ('73)Skanderborg Atletik1.55
  
 PB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
 XO
1.55
 XO
1.60
  r
  
M50 Stangspring    

Finale A

Finale
1Ole Holst BjerregaardOle Holst Bjerregaard ('73)Skanderborg Atletik3.30
  
 SB
 
2.00
  O
3.30
 XO
3.50
XXX
     
M50 Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
1Ole Holst BjerregaardOle Holst Bjerregaard ('73)Skanderborg Atletik34.15
  
 PB
 
26.0027.4034.15 PB  –    
K50 Højdespring    

Finale A

Finale
1Dorte ØstergaardDorte Østergaard ('70)SAK771.20
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
   
K50 Stangspring    

Finale A

Finale
1Eva FontenotEva Fontenot ('71)Aarhus 19001.90
  
 SB
 
1.70
  O
1.80
  O
1.90
  O
2.00
XXX
    
K50 Længdespring    

Finale A

Finale
1Eva FontenotEva Fontenot ('71)Aarhus 19003.55
0.0
  
 =SB
 
3.54
 0.9
3.49
 0.9
3.55 =SB
 0.0
  –    
2Annemette HvidAnnemette Hvid ('70)Skive AM3.02
0.0
  
 PB
 
2.93 PB2.99 PB
 1.1
2.70
 0.8
3.02 PB
 0.0
    
K50 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Annitta RamsgaardAnnitta Ramsgaard ('71)AK Holstebro8.75
  
 PB
 
8.438.75 PB8.708.73    
K50 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Annitta RamsgaardAnnitta Ramsgaard ('71)AK Holstebro34.90
  
 
 
32.4534.90  X34.04    
M55 Højdespring    

Finale A

Finale
1Rachid ZaatriRachid Zaatri ('66)Aarhus 19001.25
  
 =SB
 
1.20
XXO
1.25
XXO
1.30
XXX
     
M55 Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
1Rachid ZaatriRachid Zaatri ('66)Aarhus 190025.70
  
 
 
24.6025.70  X25.06    
M60 Højdespring    

Finale A

Finale
1Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja1.35
  
 =SB
 
1.30
 XO
1.35
  O
1.40
XXX
     
M60 Stangspring    

Finale A

Finale
1Klaus AndersenKlaus Andersen ('59)Skive AM2.80
  
 =SB
 
2.60
 XO
2.80
 XO
3.00
XXX
     
2Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja2.50
  
 =SB
 
2.30
  O
2.50
  O
2.60
XXX
     
M60 Længdespring    

Finale A

Finale
1Klaus AndersenKlaus Andersen ('59)Skive AM4.04
+0.8
  
 SB
 
3.92 SB
 -0.2
  X4.04 SB
 0.8
  X    
2Poul Wett AndersenPoul Wett Andersen ('62)Aarhus 19002.88
+0.8
  
 
 
2.88
 0.8
  X2.74
 0.6
2.80
 0.5
    
M60 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Per SabroePer Sabroe ('59)HGF AM6.77
  
 SB
 
6.666.77 SB  X  X    
M60 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Per SabroePer Sabroe ('59)HGF AM36.48
  
 SB
 
35.30 =SB33.6836.48 SB33.27    
2Per Egge RasmussenPer Egge Rasmussen ('59)Randers Freja34.60
  
 
 
  –34.5534.60  X    
M60 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Per SabroePer Sabroe ('59)HGF AM35.42
  
 
 
  X  X35.42  X    
M65 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Peer Thorsø JensenPeer Thorsø Jensen ('58)SAK7710.52
  
 
 
10.52  X9.9910.30    
2Svend ChristensenSvend Christensen ('58)Aarhus 19008.76
  
 
 
8.76  X8.668.76    
3Per MortensenPer Mortensen ('54)SAK777.32
  
 
 
6.566.997.137.32    
M65 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Peer Thorsø JensenPeer Thorsø Jensen ('58)SAK7736.08
  
 
 
35.52  X36.08  X    
2Svend ChristensenSvend Christensen ('58)Aarhus 190034.35
  
 
 
  X34.3534.23  X    
M65 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Peer Thorsø JensenPeer Thorsø Jensen ('58)SAK7739.15
  
 
 
39.1536.94  X38.98    
2Per MortensenPer Mortensen ('54)SAK7721.98
  
 
 
  X15.7919.5421.98    
M65 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Erling JørgensenErling Jørgensen ('58)Skive AM21.40
  
 
 
21.4018.06  –     
K70 Længdespring    

Finale A

Finale
1Sonja StigsenSonja Stigsen ('51)Viborg AM2.82
+0.8
  
 
 
2.82
 0.8
2.79
 0.0
2.40
 0.6
  –    
K70 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Karin BønnerupKarin Bønnerup ('49)Hvide Sande16.80
  
 
 
  X16.6016.8016.29    
K70 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Annette Cathrine ToblerAnnette Cathrine Tobler ('53)AK Holstebro19.15
  
 PB
 
19.15 PB  X13.7717.70    
2Karin BønnerupKarin Bønnerup ('49)Hvide Sande17.24
  
 SB
 
15.59 SB  X17.24 SB  X    
K75 Højdespring    

Finale A

Finale
1Ingela BluhmIngela Bluhm ('46)HGF AM0.95
  
 =SB
 
0.85
  O
0.90
 XO
0.95
 XO
1.00
XXX
    
2Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44)Hvide Sande0.95
  
 =SB
 
0.85
  O
0.90
XXO
0.95
 XO
1.00
XXX
    
K75 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44)Hvide Sande7.46
  
 
 
6.906.997.46  X    
K75 Hammerkast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Kirsten OnsbergKirsten Onsberg ('44)Hvide Sande26.23
  
 
 
26.23  X22.5722.88    
M80 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 19007.92
  
 
 
7.507.767.687.92    
2Flemming BrunttFlemming Bruntt ('39)Aarhus 19005.80
  
 
 
5.585.785.645.80    
M80 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Flemming BrunttFlemming Bruntt ('39)Aarhus 190012.98
  
 
 
12.6011.1012.9812.66    
M80 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Peter BjerrePeter Bjerre ('42)Aarhus 190023.97
  
 
 
23.9723.6023.7823.72    
M80 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Flemming BrunttFlemming Bruntt ('39)Aarhus 190011.41
  
 
 
11.2211.3011.0711.41    

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb