Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Odense: Nålestævne 2 12.6.2023
Odense Atletik Stadion

M 100 m    
Vind: -3.7

Finale A

Finale
Vind: -3.7
1Skjold AallmannSkjold Aallmann ('04)Odense Atletik 11.76
  
 
2Simon TjalveSimon Tjalve ('04)Odense Atletik 12.42
  
 SB
3Christian AndreassenChristian Andreassen ('04)Odense Atletik 12.48
  
 
4Jeppe Emil KristensenJeppe Emil Kristensen ('99)Odense Atletik 12.91
  
 SB
4Abdirisak Ahmed MahamadAbdirisak Ahmed Mahamad ('96)Odense Atletik 12.91
  
 SB
6Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 13.41
  
 
P19 100 m    
Vind: -2.5

Finale A

Finale
Vind: -2.5
1Caroline AslerinCaroline Aslerin ('04)Odense Atletik 13.31
  
 SB
2Andrea JørgensenAndrea Jørgensen ('09)Ringe Atletik15.08
  
 PB
D17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Lucas NeckelmannLucas Neckelmann ('07)Odense Atletik 5.32 w
+3.0
  
 
 
5.32
 3.0
  X  X  X    
P17 100 m hæk 76.2 cm    
Vind: -2.3

Finale A

Finale
Vind: -2.3
1Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 16.92
  
 
P17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Rasmine Dyrgaard TholstrupRasmine Dyrgaard Tholstrup ('07)Odense Atletik 5.23 w
+2.5
  
 
 
5.075.23
 2.5
5.07
 1.1
5.19
 2.9
    
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Andrea JørgensenAndrea Jørgensen ('09)Ringe Atletik4.36 w
w
  
 
 
4.36 PB4.32
 -2.5
  X4.35
 0.3
    
2Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 4.31
+0.4
  
 PB
 
  X  X4.31 PB
 0.4
  X    
3Amalie VestergaardAmalie Vestergaard ('09)Odense Atletik 3.78 w
+2.6
  
 
 
  X3.78
 2.6
  X  –    
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Andrea Feldballe LindekildeAndrea Feldballe Lindekilde ('09)Odense Atletik 9.29
  
 
 
9.299.25  X     
2Amalie VestergaardAmalie Vestergaard ('09)Odense Atletik 8.60
  
 PB
 
8.03 PB8.60 PB8.52     
3Andrea JørgensenAndrea Jørgensen ('09)Ringe Atletik6.56
  
 PB
 
6.56 PB5.60  X     
D13 80 m    
Vind: -4.8

Finale A

Finale
Vind: -4.8
1Valdemar HartwigValdemar Hartwig ('10)Odense Atletik 12.68
  
 PB
2Rasmus Baltzer DemkjærRasmus Baltzer Demkjær ('11)Odense Atletik 13.66
  
 PB
3Anton Schou JensenAnton Schou Jensen ('10)Ringe Atletik15.28
  
 PB
4Anton Magne SeirAnton Magne Seir ('10)Odense Atletik 15.41
  
 PB
Finale B
Vind: -2.8
Vind: -2.8
1Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 12.23
  
 
2Victor Mathiesen TørringVictor Mathiesen Tørring ('11)Odense Atletik 12.52
  
 
3Elias DueElias Due ('10)Odense Atletik 13.13
  
 PB
D13 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: -0.9

Finale A

Finale
Vind: -0.9
1Victor Mathiesen TørringVictor Mathiesen Tørring ('11)Odense Atletik 16.31
  
 
2Elias DueElias Due ('10)Odense Atletik 16.88
  
 PB
3Valdemar HartwigValdemar Hartwig ('10)Odense Atletik 17.29
  
 PB
4Anton Magne SeirAnton Magne Seir ('10)Odense Atletik 19.09
  
 PB
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Victor Mathiesen TørringVictor Mathiesen Tørring ('11)Odense Atletik 4.27 w
w
  
 
 
4.254.274.264.21    
2Justin Falk BlombergJustin Falk Blomberg ('11)NG&IF 3.92 w
w
  
 
 
3.34 SB3.87 PB3.92 PB3.78    
3Elias DueElias Due ('10)Odense Atletik 3.85 w
w
  
 
 
  –3.78 PB3.85 PB2.91    
4Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 3.74 w
w
  
 
 
3.74  X  X  X    
5Rasmus Baltzer DemkjærRasmus Baltzer Demkjær ('11)Odense Atletik 3.68 w
w
  
 
 
3.32 PB3.47 PB3.50 PB3.68 PB    
6Anton Schou JensenAnton Schou Jensen ('10)Ringe Atletik3.45 w
w
  
 
 
3.13 SB3.45 PB3.323.21    
7Anton Magne SeirAnton Magne Seir ('10)Odense Atletik 3.30 w
w
  
 
 
3.30 PB3.053.103.20    
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Valdemar HartwigValdemar Hartwig ('10)Odense Atletik 7.81
  
 PB
 
7.15 PB7.81 PB7.01     
2Kristian Lehmkuhl KnudsenKristian Lehmkuhl Knudsen ('10)Odense Atletik 6.60
  
 PB
 
6.21 PB6.56 PB6.60 PB     
3Elias DueElias Due ('10)Odense Atletik 6.53
  
 PB
 
5.94 PB5.846.53 PB     
4Justin Falk BlombergJustin Falk Blomberg ('11)NG&IF 5.45
  
 PB
 
  X5.45 PB  X     
5Rasmus Baltzer DemkjærRasmus Baltzer Demkjær ('11)Odense Atletik 5.35
  
 PB
 
5.35 PB  X  X     
6Victor Mathiesen TørringVictor Mathiesen Tørring ('11)Odense Atletik 5.31
  
 PB
 
5.05 PB5.31 PB  X     
7Anton Magne SeirAnton Magne Seir ('10)Odense Atletik 4.09
  
 SB
 
4.00 SB4.09 SB3.45     
8Anton Schou JensenAnton Schou Jensen ('10)Ringe Atletik3.45
  
 PB
 
  X  X3.45 PB     
P13 80 m    
Vind: -1.0

Finale A

Finale
Vind: -1.0
1Frederikke Hoffmark-NielsenFrederikke Hoffmark-Nielsen ('11)Odense Atletik 12.89
  
 PB
1Sofie PoulsenSofie Poulsen ('11)Odense Atletik 19.99
  
 
2Mathilde Løbner EngbergMathilde Løbner Engberg ('11)Odense Atletik 13.70
  
 PB
3Mille Eggert MortensenMille Eggert Mortensen ('11)Odense Atletik 13.73
  
 PB
4Sofie NormannSofie Normann ('11)NG&IF 14.11
  
 PB
5Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 14.12
  
 PB
6Nikoline BjerrumNikoline Bjerrum ('11)Odense Atletik 14.45
  
 PB
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: -1.6

Finale A

Finale
Vind: -1.6
1Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 14.07
  
 PB
2Nikoline BjerrumNikoline Bjerrum ('11)Odense Atletik 14.73
  
 
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Mathilde Løbner EngbergMathilde Løbner Engberg ('11)Odense Atletik 3.72 w
w
  
 
 
3.72 PB3.593.64     
2Frederikke Hoffmark-NielsenFrederikke Hoffmark-Nielsen ('11)Odense Atletik 3.44 w
w
  
 
 
3.40 PB3.44 PB3.40     
3Mille Eggert MortensenMille Eggert Mortensen ('11)Odense Atletik 3.36 w
w
  
 
 
3.21 SB3.29 PB3.36 PB     
4Katja Ravnkilde HolmKatja Ravnkilde Holm ('10)Odense Atletik 3.34 w
w
  
 
 
3.19 PB  X3.34 PB     
5Nikoline BjerrumNikoline Bjerrum ('11)Odense Atletik 3.18 w
w
  
 
 
3.03 PB2.913.18 PB     
6Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 3.11 w
w
  
 
 
2.84  X3.11 PB     
7Sofie NormannSofie Normann ('11)NG&IF 3.09 w
w
  
 
 
3.09 PB3.09 =PB2.91     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 7.56
  
 PB
 
7.56 PB7.14  X     
2Frederikke Hoffmark-NielsenFrederikke Hoffmark-Nielsen ('11)Odense Atletik 7.19
  
 PB
 
6.27 PB7.19 PB6.78     
3Mathilde Løbner EngbergMathilde Løbner Engberg ('11)Odense Atletik 6.35
  
 PB
 
6.35 PB6.116.28     
4Mille Eggert MortensenMille Eggert Mortensen ('11)Odense Atletik 6.29
  
 PB
 
6.29 PB5.785.38     
5Nikoline BjerrumNikoline Bjerrum ('11)Odense Atletik 6.20
  
 
 
5.816.20  X     
6Katja Ravnkilde HolmKatja Ravnkilde Holm ('10)Odense Atletik 5.97
  
 PB
 
5.90 PB  X5.97 PB     
7Sofie NormannSofie Normann ('11)NG&IF 3.63
  
 SB
 
3.60 SB3.533.63 SB     
D11 60 m    
Vind: -2.1

Finale A

Finale
Vind: -2.1
1
Oliver Dampah
Oliver Dampah ('13)
Ringe Atletik10.38
  
 PB
2
Ludvig Lundblad Price
Ludvig Lundblad Price ('13)
Odense Atletik 10.66
  
 PB
2
August Bollmann Ipsen
August Bollmann Ipsen ('13)
Odense Atletik 10.66
  
 PB
4
Erik Brandt Steffensen
Erik Brandt Steffensen ('13)
NG&IF 11.37
  
 PB
Finale B
Vind: -2.1
Vind: -2.1
1Jamie Nørgaard ChristensenJamie Nørgaard Christensen ('12)Odense Atletik 10.51
  
 PB
1
Laurits Bertram Friis
Laurits Bertram Friis ('13)
Odense Atletik 10.51
  
 PB
3
Frederik Haarup Pilegaard
Frederik Haarup Pilegaard ('13)
Ringe Atletik10.66
  
 PB
4
Noah Stein Nielsen
Noah Stein Nielsen ('13)
Ringe Atletik10.85
  
 PB
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Vind: -1.5

Finale A

Finale
Vind: -1.5
1
August Bollmann Ipsen
August Bollmann Ipsen ('13)
Odense Atletik 13.60
  
 PB
2
Ludvig Lundblad Price
Ludvig Lundblad Price ('13)
Odense Atletik 13.94
  
 PB
3
Erik Brandt Steffensen
Erik Brandt Steffensen ('13)
NG&IF 15.61
  
 PB
Finale B
Vind: -1.4
Vind: -1.4
1
Laurits Bertram Friis
Laurits Bertram Friis ('13)
Odense Atletik 13.53
  
 PB
2
Oliver Dampah
Oliver Dampah ('13)
Ringe Atletik13.55
  
 PB
3Jamie Nørgaard ChristensenJamie Nørgaard Christensen ('12)Odense Atletik 14.81
  
 PB
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Jamie Nørgaard ChristensenJamie Nørgaard Christensen ('12)Odense Atletik 3.81 w
w
  
 
 
3.81 PB3.563.473.58    
2
Oliver Dampah
Oliver Dampah ('13)
Ringe Atletik3.72 w
w
  
 
 
3.08 PB3.54 PB3.483.72 PB    
3
Frederik Haarup Pilegaard
Frederik Haarup Pilegaard ('13)
Ringe Atletik3.63 w
w
  
 
 
2.85 SB3.52 PB3.62 PB3.63 PB    
4
August Bollmann Ipsen
August Bollmann Ipsen ('13)
Odense Atletik 3.54 w
w
  
 
 
3.54 PB3.233.002.86    
5
Ludvig Lundblad Price
Ludvig Lundblad Price ('13)
Odense Atletik 3.53 w
w
  
 
 
3.23 PB3.53 PB3.293.26    
6
Laurits Bertram Friis
Laurits Bertram Friis ('13)
Odense Atletik 3.43 w
w
  
 
 
3.43 PB  X3.203.18    
7
Noah Stein Nielsen
Noah Stein Nielsen ('13)
Ringe Atletik3.26 w
w
  
 
 
3.07 =PB  X2.703.26 PB    
8
Erik Brandt Steffensen
Erik Brandt Steffensen ('13)
NG&IF 2.95 w
w
  
 
 
2.75 PB2.80 PB2.602.95 PB    
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Jamie Nørgaard ChristensenJamie Nørgaard Christensen ('12)Odense Atletik 34.10
  
 PB
 
29.95 PB32.06 PB34.10 PB     
2
August Bollmann Ipsen
August Bollmann Ipsen ('13)
Odense Atletik 29.97
  
 PB
 
24.57 SB29.97 PB24.58     
3
Frederik Haarup Pilegaard
Frederik Haarup Pilegaard ('13)
Ringe Atletik26.72
  
 SB
 
25.96 SB26.72 SB23.92     
4
Oliver Dampah
Oliver Dampah ('13)
Ringe Atletik24.83
  
 PB
 
24.75 PB22.5424.83 PB     
5
Erik Brandt Steffensen
Erik Brandt Steffensen ('13)
NG&IF 24.39
  
 PB
 
18.41 SB24.39 PB21.64     
6
Ludvig Lundblad Price
Ludvig Lundblad Price ('13)
Odense Atletik 22.06
  
 PB
 
20.76 PB22.06 PB17.22     
7
Noah Stein Nielsen
Noah Stein Nielsen ('13)
Ringe Atletik20.84
  
 PB
 
20.64 PB20.84 PB19.77     
8
Laurits Bertram Friis
Laurits Bertram Friis ('13)
Odense Atletik 20.38
  
 PB
 
17.53 PB  X20.38 PB     
P11 60 m    
Vind: -1.0

Finale A

Finale
Vind: -1.0
1Maya Witt HochnowskaMaya Witt Hochnowska ('12)Odense Atletik 9.52
  
 
2
Hannah Lundgaard
Hannah Lundgaard ('13)
SG Atletik9.88
  
 PB
3Benedikte Therkilds MernildBenedikte Therkilds Mernild ('12)Odense Atletik 10.27
  
 PB
4Iben Skovgaard HansenIben Skovgaard Hansen ('12)SG Atletik10.40
  
 PB
5Dagmar Marie ØsterbyeDagmar Marie Østerbye ('12)SG Atletik10.65
  
 PB
6Ellen Stenmand Aastrup BachEllen Stenmand Aastrup Bach ('12)Odense Atletik 11.22
  
 PB
7
Birka Marie Andersen
Birka Marie Andersen ('13)
Odense Atletik 12.55
  
 PB
8
Leah Pil Olesen
Leah Pil Olesen ('13)
Odense Atletik 14.06
  
 PB
P11 60 m hæk 68 cm, 7.65 m    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
1Maya Witt HochnowskaMaya Witt Hochnowska ('12)Odense Atletik 12.53
  
 
2Benedikte Therkilds MernildBenedikte Therkilds Mernild ('12)Odense Atletik 12.68
  
 PB
3Iben Skovgaard HansenIben Skovgaard Hansen ('12)SG Atletik13.37
  
 PB
4
Hannah Lundgaard
Hannah Lundgaard ('13)
SG Atletik13.53
  
 PB
5Ellen Stenmand Aastrup BachEllen Stenmand Aastrup Bach ('12)Odense Atletik 13.95
  
 PB
6Dagmar Marie ØsterbyeDagmar Marie Østerbye ('12)SG Atletik14.23
  
 PB
7
Birka Marie Andersen
Birka Marie Andersen ('13)
Odense Atletik 15.46
  
 PB
Leah Pil Olesen
Leah Pil Olesen ('13)
Odense Atletik DNF
  
 
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Maya Witt HochnowskaMaya Witt Hochnowska ('12)Odense Atletik 3.91 w
w
  
 
 
3.65 PB2.793.91 PB3.90    
2Benedikte Therkilds MernildBenedikte Therkilds Mernild ('12)Odense Atletik 3.53 w
w
  
 
 
3.53 PB3.473.453.51    
3
Hannah Lundgaard
Hannah Lundgaard ('13)
SG Atletik3.51 w
w
  
 
 
3.49 PB3.50 PB3.51 PB3.47    
4Iben Skovgaard HansenIben Skovgaard Hansen ('12)SG Atletik3.23 w
w
  
 
 
3.13 SB3.18 PB  –3.23 PB    
5Ellen Stenmand Aastrup BachEllen Stenmand Aastrup Bach ('12)Odense Atletik 3.21 w
w
  
 
 
3.18 PB3.073.21 PB2.78    
6Dagmar Marie ØsterbyeDagmar Marie Østerbye ('12)SG Atletik3.12 w
w
  
 
 
3.12 PB  –2.652.68    
7
Birka Marie Andersen
Birka Marie Andersen ('13)
Odense Atletik 2.66 w
w
  
 
 
2.54 PB2.332.472.66 PB    
8
Leah Pil Olesen
Leah Pil Olesen ('13)
Odense Atletik 2.03 w
w
  
 
 
1.95 SB2.03 PB2.021.99    
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Iben Skovgaard HansenIben Skovgaard Hansen ('12)SG Atletik25.27
  
 PB
 
22.79 PB25.27 PB24.23     
2
Hannah Lundgaard
Hannah Lundgaard ('13)
SG Atletik24.65
  
 PB
 
22.05 PB20.1624.65 PB     
3Benedikte Therkilds MernildBenedikte Therkilds Mernild ('12)Odense Atletik 24.23
  
 PB
 
20.40 SB16.9224.23 PB     
4Ellen Stenmand Aastrup BachEllen Stenmand Aastrup Bach ('12)Odense Atletik 20.40
  
 PB
 
20.40 PB16.3719.63     
5Maya Witt HochnowskaMaya Witt Hochnowska ('12)Odense Atletik 18.80
  
 PB
 
18.59 PB14.5718.80 PB     
6Dagmar Marie ØsterbyeDagmar Marie Østerbye ('12)SG Atletik17.15
  
 PB
 
16.55 PB17.15 PB14.27     
7
Birka Marie Andersen
Birka Marie Andersen ('13)
Odense Atletik 15.58
  
 PB
 
14.01 PB15.58 PB11.80     
8
Leah Pil Olesen
Leah Pil Olesen ('13)
Odense Atletik 7.82
  
 SB
 
7.82 SB7.803.83     
D9 60 m    
Vind: -0.7

Finale A

Finale
Vind: -0.7
1
Mika Emmanuel Hoppenworth
Mika Emmanuel Hoppenworth ('16)
Odense Atletik 12.14
  
 PB
2
Frej Walther Andersen
Frej Walther Andersen ('16)
Odense Atletik 12.53
  
 PB
3
Carl Bødker Andersen
Carl Bødker Andersen ('17)
SG Atletik13.59
  
 PB
4
Nick Liaghat
Nick Liaghat ('16)
Odense Atletik 13.89
  
 PB
5
Valdemar Dias Rexen Trifonov
Valdemar Dias Rexen Trifonov ('17)
Odense Atletik 17.07
  
 PB
Finale B
Vind: -1.6
Vind: -1.6
1
Ibrahim Kovacevic
Ibrahim Kovacevic ('17)
Odense Atletik 12.09
  
 PB
2
Theodor Leonidas Rexen Trifonov
Theodor Leonidas Rexen Trifonov ('17)
Odense Atletik 15.35
  
 PB
3
Sejer Banke
Sejer Banke ('17)
Odense Atletik 15.40
  
 PB
Finale C
Vind: -1.1
Vind: -1.1
1
Elias Schierff
Elias Schierff ('14)
Odense Atletik 11.08
  
 PB
2
Nikolaj Smidt
Nikolaj Smidt ('14)
NG&IF 11.87
  
 PB
3
Carl Viggo Borlund
Carl Viggo Borlund ('14)
Odense Atletik 11.99
  
 PB
4
Viktor Normann
Viktor Normann ('14)
NG&IF 12.01
  
 PB
5
Lau Seest Nielsen
Lau Seest Nielsen ('14)
Odense Atletik 12.04
  
 PB
6
Arthur Aristos Rexen Trifonov
Arthur Aristos Rexen Trifonov ('14)
Odense Atletik 12.38
  
 PB
7
Adam Christoffer Damhave
Adam Christoffer Damhave ('14)
Odense Atletik 12.64
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Elias Schierff
Elias Schierff ('14)
Odense Atletik 3.14 w
w
  
 
 
3.14 PB2.882.93     
2
Lau Seest Nielsen
Lau Seest Nielsen ('14)
Odense Atletik 2.86 w
w
  
 
 
2.12 PB2.85 PB2.86 PB     
3
Arthur Aristos Rexen Trifonov
Arthur Aristos Rexen Trifonov ('14)
Odense Atletik 2.78 w
w
  
 
 
2.75 PB2.78 PB2.66     
4
Carl Viggo Borlund
Carl Viggo Borlund ('14)
Odense Atletik 2.71 w
w
  
 
 
2.71 PB2.682.39     
5
Nikolaj Smidt
Nikolaj Smidt ('14)
NG&IF 2.63 w
w
  
 
 
2.50 PB2.62 PB2.63 PB     
6
Adam Christoffer Damhave
Adam Christoffer Damhave ('14)
Odense Atletik 2.42 w
w
  
 
 
2.31 PB2.42 PB2.28     
7
Viktor Normann
Viktor Normann ('14)
NG&IF 2.29 w
w
  
 
 
1.77 SB2.20 PB2.29 PB     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Elias Schierff
Elias Schierff ('14)
Odense Atletik 31.28
  
 PB
 
29.13 PB31.28 PB30.12     
2
Lau Seest Nielsen
Lau Seest Nielsen ('14)
Odense Atletik 24.18
  
 PB
 
24.18 PB21.8715.95     
3
Carl Viggo Borlund
Carl Viggo Borlund ('14)
Odense Atletik 23.19
  
 PB
 
22.66 PB23.19 PB19.79     
4
Nikolaj Smidt
Nikolaj Smidt ('14)
NG&IF 20.96
  
 PB
 
19.40 PB18.8120.96 PB     
5
Viktor Normann
Viktor Normann ('14)
NG&IF 18.73
  
 PB
 
18.73 PB17.0515.63     
6
Arthur Aristos Rexen Trifonov
Arthur Aristos Rexen Trifonov ('14)
Odense Atletik 18.38
  
 PB
 
16.58 PB15.7518.38 PB     
7
Adam Christoffer Damhave
Adam Christoffer Damhave ('14)
Odense Atletik 16.83
  
 PB
 
13.29 PB15.29 PB16.83 PB     
P9 60 m    
Vind: -0.9

Finale A

Finale
Vind: -0.9
1
Signe Elisabeth Hoppenworth
Signe Elisabeth Hoppenworth ('16)
Odense Atletik 12.41
  
 PB
2
Andrea Sølund Wahlgren
Andrea Sølund Wahlgren ('16)
Odense Atletik 12.47
  
 PB
3
Nanna Bjerrum
Nanna Bjerrum ('17)
Odense Atletik 13.57
  
 PB
Finale B
Vind: -3.0
Vind: -3.0
1
Nadine Appah
Nadine Appah ('14)
NG&IF 10.02
  
 PB
2
Olivia Skovgaard Hansen
Olivia Skovgaard Hansen ('14)
SG Atletik10.13
  
 PB
3
Freja Loa Karakaplan
Freja Loa Karakaplan ('14)
Odense Atletik 11.08
  
 
4
Maia Witte
Maia Witte ('14)
SG Atletik11.99
  
 PB
5
Ellen Rosenlund Vestergaard
Ellen Rosenlund Vestergaard ('15)
Odense Atletik 12.98
  
 PB
Finale C
Vind: -2.0
Vind: -2.0
1
Vigga Bødker Andersen
Vigga Bødker Andersen ('14)
SG Atletik11.26
  
 PB
2
Vigga Klejs Ernstsen
Vigga Klejs Ernstsen ('14)
SG Atletik11.37
  
 PB
3
Victoria Witt Hochnowska
Victoria Witt Hochnowska ('14)
Odense Atletik 11.81
  
 PB
4
Signe Seest Nielsen
Signe Seest Nielsen ('14)
Odense Atletik 12.99
  
 PB
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Nadine Appah
Nadine Appah ('14)
NG&IF 3.50 w
w
  
 
 
3.50 PB3.363.25     
2
Olivia Skovgaard Hansen
Olivia Skovgaard Hansen ('14)
SG Atletik3.20 w
w
  
 
 
3.10 PB3.20 PB2.87     
3
Freja Loa Karakaplan
Freja Loa Karakaplan ('14)
Odense Atletik 3.17 w
w
  
 
 
3.113.172.95     
4
Vigga Klejs Ernstsen
Vigga Klejs Ernstsen ('14)
SG Atletik2.95 w
w
  
 
 
2.83 PB2.702.95 PB     
5
Victoria Witt Hochnowska
Victoria Witt Hochnowska ('14)
Odense Atletik 2.85 w
w
  
 
 
2.85 PB2.392.44     
6
Vigga Bødker Andersen
Vigga Bødker Andersen ('14)
SG Atletik2.58 w
w
  
 
 
  –2.58 SB2.51     
7
Ellen Rosenlund Vestergaard
Ellen Rosenlund Vestergaard ('15)
Odense Atletik 2.52 w
w
  
 
 
2.47 PB2.52 PB2.52 =PB     
8
Maia Witte
Maia Witte ('14)
SG Atletik2.51 w
w
  
 
 
2.20 PB2.182.51 PB     
9
Signe Seest Nielsen
Signe Seest Nielsen ('14)
Odense Atletik 2.12 w
w
  
 
 
2.12 PB1.611.54     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Vigga Klejs Ernstsen
Vigga Klejs Ernstsen ('14)
SG Atletik25.21
  
 PB
 
25.21 PB       
2
Olivia Skovgaard Hansen
Olivia Skovgaard Hansen ('14)
SG Atletik16.66
  
 SB
 
16.66 SB       
3
Victoria Witt Hochnowska
Victoria Witt Hochnowska ('14)
Odense Atletik 13.60
  
 PB
 
13.60 PB       
4
Freja Loa Karakaplan
Freja Loa Karakaplan ('14)
Odense Atletik 12.58
  
 PB
 
12.58 PB       
5
Maia Witte
Maia Witte ('14)
SG Atletik12.17
  
 SB
 
12.17 SB       
6
Vigga Bødker Andersen
Vigga Bødker Andersen ('14)
SG Atletik10.42
  
 PB
 
10.42 PB       
7
Signe Seest Nielsen
Signe Seest Nielsen ('14)
Odense Atletik 8.64
  
 PB
 
8.64 PB       
8
Ellen Rosenlund Vestergaard
Ellen Rosenlund Vestergaard ('15)
Odense Atletik 7.33
  
 PB
 
7.33 PB       
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Ibrahim Kovacevic
Ibrahim Kovacevic ('17)
Odense Atletik 2.82 w
w
  
 
 
2.76 PB2.80 PB2.82 PB     
2
Mika Emmanuel Hoppenworth
Mika Emmanuel Hoppenworth ('16)
Odense Atletik 2.70 w
w
  
 
 
2.68 PB2.582.70 PB     
3
Frej Walther Andersen
Frej Walther Andersen ('16)
Odense Atletik 2.50 w
w
  
 
 
1.97 PB2.33 PB2.50 PB     
4
Carl Bødker Andersen
Carl Bødker Andersen ('17)
SG Atletik2.06 w
w
  
 
 
1.80 PB2.06 PB1.86     
5
Sejer Banke
Sejer Banke ('17)
Odense Atletik 1.93 w
w
  
 
 
1.93 PB1.881.71     
6
Theodor Leonidas Rexen Trifonov
Theodor Leonidas Rexen Trifonov ('17)
Odense Atletik 1.92 w
w
  
 
 
  –0.54 SB1.92 PB     
7
Nick Liaghat
Nick Liaghat ('16)
Odense Atletik 1.83 w
w
  
 
 
1.70 PB1.601.83 PB     
8
Valdemar Dias Rexen Trifonov
Valdemar Dias Rexen Trifonov ('17)
Odense Atletik 1.72 w
w
  
 
 
1.60 PB1.241.72 PB     
D7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Frej Walther Andersen
Frej Walther Andersen ('16)
Odense Atletik 21.21
  
 PB
 
20.50 PB21.21 PB20.92     
2
Mika Emmanuel Hoppenworth
Mika Emmanuel Hoppenworth ('16)
Odense Atletik 16.05
  
 PB
 
16.05 PB15.7315.65     
3
Ibrahim Kovacevic
Ibrahim Kovacevic ('17)
Odense Atletik 15.23
  
 PB
 
13.75 PB13.5215.23 PB     
4
Nick Liaghat
Nick Liaghat ('16)
Odense Atletik 14.33
  
 PB
 
8.41 PB14.33 PB     
5
Carl Andersen
Carl Andersen ('17)
SG Atletik11.55
  
 PB
 
9.36 PB11.55 PB8.13     
6
Theodor Leonidas Rexen Trifonov
Theodor Leonidas Rexen Trifonov ('17)
Odense Atletik 8.10
  
 PB
 
8.10 PB6.611.28     
7
Theodor Leonidas Rexen Trifonov
Theodor Leonidas Rexen Trifonov ('17)
Odense Atletik 7.17
  
 PB
 
7.176.324.58     
8
Sejer Banke
Sejer Banke ('17)
Odense Atletik 6.66
  
 PB
 
PB6.66 PB5.23     
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Andrea Sølund Wahlgren
Andrea Sølund Wahlgren ('16)
Odense Atletik 2.55 w
w
  
 
 
2.55 PB2.522.11     
2
Signe Elisabeth Hoppenworth
Signe Elisabeth Hoppenworth ('16)
Odense Atletik 2.29 w
w
  
 
 
2.27 PB2.242.29 PB     
3
Nanna Bjerrum
Nanna Bjerrum ('17)
Odense Atletik 2.26 w
w
  
 
 
2.26 PB2.032.00     
4
Elna Lundby
Elna Lundby ('16)
Odense Atletik 2.03 w
w
  
 
 
2.02 PB1.962.03 PB     
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Andrea Sølund Wahlgren
Andrea Sølund Wahlgren ('16)
Odense Atletik 12.22
  
 PB
 
12.22 PB       
2
Elna Lundby
Elna Lundby ('16)
Odense Atletik 11.25
  
 SB
 
11.25 SB       
3
Signe Elisabeth Hoppenworth
Signe Elisabeth Hoppenworth ('16)
Odense Atletik 10.07
  
 PB
 
10.07 PB       
4
Nanna Bjerrum
Nanna Bjerrum ('17)
Odense Atletik 5.68
  
 PB
 
5.68 PB       

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb