Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Haderslev: Nålestævne 13.6.2023
Haderslev Atletikstadion

M 100 m    
Vind: -0.7

Finale A

Finale
Vind: -0.7
1Philip StaibPhilip Staib ('91)Vidar Atletik12.42
  
 SB
2Aksel SchlodderAksel Schlodder ('05)Haderslev IF13.49
  
 PB
M Længdespring    

Finale A

Finale
1Philip StaibPhilip Staib ('91)Vidar Atletik5.23
+0.7
  
 PB
 
  X
 0.3
4.98 SB
 0.3
4.98 =SB5.23 PB
 0.7
    
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Philip StaibPhilip Staib ('91)Vidar Atletik9.84
  
 SB
 
9.23 SB9.84 SB9.07     
D19 800 m    

Finale A

Finale
1Liam Monke Kock-HansenLiam Monke Kock-Hansen ('12)Haderslev IF2:30.90
  
 
2Aksel SchlodderAksel Schlodder ('05)Haderslev IF2:34.80
  
 PB
3Andreas ThystrupAndreas Thystrup ('10)Haderslev IF3:05.74
  
 PB
4Kasper JensenKasper Jensen ('11)Haderslev IF3:06.17
  
 PB
5
Anton Sørensen
Anton Sørensen ('13)
HSUF 3:06.79
  
 PB
6Johan Kofoed JacobsenJohan Kofoed Jacobsen ('12)Aabenraa IG 3:17.47
  
 PB
7Oliver NissenOliver Nissen ('12)Vidar Atletik3:22.58
  
 PB
8
Laust Midtgaard Iversen
Laust Midtgaard Iversen ('13)
Haderslev IF3:55.89
  
 PB
P17 100 m    
Vind: -0.8

Finale A

Finale
Vind: -0.8
1Amalie LundAmalie Lund ('07)12.96
  
 PB
2Paprika Anna Maria MøllerPaprika Anna Maria Møller ('08)Vidar Atletik14.44
  
 PB
3Paula Franziska PedersenPaula Franziska Pedersen ('08)Aabenraa IG 14.91
  
 
P17 800 m    

Finale A

Finale
1Gry AdamsenGry Adamsen ('08)Kolding KFUM 2:29.73
  
 
2Paprika Anna Maria MøllerPaprika Anna Maria Møller ('08)Vidar Atletik2:30.34
  
 PB
3Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 2:48.60
  
 
4Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 2:56.97
  
 SB
5Mira HansenMira Hansen ('10)Kolding KFUM 2:58.95
  
 PB
6Emilie Vendelboe MadsenEmilie Vendelboe Madsen ('07)Aabenraa IG 3:00.74
  
 PB
7
Malou Moon Christensen
Malou Moon Christensen ('13)
Aabenraa IG 3:03.81
  
 PB
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF1.37
  
 
 
1.25
  O
1.28
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37
  O
1.40
XXX
  
P15 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF4.45
+0.3
  
 PB
 
  X  X4.25 SB4.45 PB
 0.3
    
2Paprika Anna Maria MøllerPaprika Anna Maria Møller ('08)Vidar Atletik4.36
+0.3
  
 PB
 
4.18 PB
 0.2
4.32 PB
 0.2
4.27
 0.2
4.36 PB
 0.3
    
3Paula Franziska PedersenPaula Franziska Pedersen ('08)Aabenraa IG 4.16
+0.3
  
 PB
 
4.16 PB
 0.3
  X3.94
 0.3
3.98
 0.2
    
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF9.11
  
 
 
9.119.058.64     
2Lina Høft HomiliusLina Høft Homilius ('08)Haderslev IF8.21
  
 SB
 
7.71 SB8.06 SB8.21 SB     
3Paprika Anna Maria MøllerPaprika Anna Maria Møller ('08)Vidar Atletik7.13
  
 PB
 
7.13 PB6.506.64     
4Paula Franziska PedersenPaula Franziska Pedersen ('08)Aabenraa IG 6.42
  
 PB
 
6.42 PB6.356.36     
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Ellen Prahl BårrisEllen Prahl Bårris ('09)Haderslev IF20.48
  
 
 
18.8820.0617.9620.48    
2Lina Høft HomiliusLina Høft Homilius ('08)Haderslev IF20.06
  
 SB
 
  X19.01 SB20.06 SB  X    
D13 80 m    
Vind: -0.9

Finale A

Finale
Vind: -0.9
1Sophus Biering MüllerSophus Biering Müller ('10)Haderslev IF12.12
  
 
2Andreas ThystrupAndreas Thystrup ('10)Haderslev IF13.12
  
 
3Kasper JensenKasper Jensen ('11)Haderslev IF13.24
  
 PB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Sophus Biering MüllerSophus Biering Müller ('10)Haderslev IF1.20
  
 
 
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
  O
1.25
XXX
    
2Andreas ThystrupAndreas Thystrup ('10)Haderslev IF1.20
  
 PB
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
XXO
1.25
XXX
 
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Sophus Biering MüllerSophus Biering Müller ('10)Haderslev IF4.03
+0.7
  
 
 
4.03
 0.7
4.02
 0.3
3.86
 0.4
     
2Kasper JensenKasper Jensen ('11)Haderslev IF3.80
+0.4
  
 PB
 
3.50 PB
 0.5
3.62 PB
 0.6
3.80 PB
 0.4
     
3Andreas ThystrupAndreas Thystrup ('10)Haderslev IF3.62
+0.5
  
 PB
 
3.58 PB
 0.5
3.58 =PB
 0.7
3.62 PB
 0.5
     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Andreas ThystrupAndreas Thystrup ('10)Haderslev IF5.67
  
 PB
 
5.205.265.67 PB     
2Kasper JensenKasper Jensen ('11)Haderslev IF4.48
  
 PB
 
4.20 PB3.954.48 PB     
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Sophus Biering MüllerSophus Biering Müller ('10)Haderslev IF21.96
  
 PB
 
21.96 PB20.6618.20     
P13 80 m    
Vind: -0.7

Finale A

Finale
Vind: -0.7
1Mira HansenMira Hansen ('10)Kolding KFUM 11.58
  
 PB
2Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 11.98
  
 PB
3Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 12.22
  
 PB
4Astrid ThygesenAstrid Thygesen ('10)HSUF 12.62
  
 SB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 1.49
  
 PB
 
1.28
  O
1.31
  O
1.34
  O
1.37
  O
1.40
 XO
1.43
  O
1.46
  O
1.49
XXO
1.52
XXX
       
2Mira HansenMira Hansen ('10)Kolding KFUM 1.34
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.28
 XO
1.31
 XO
1.34
  O
1.37
XXX
  
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Astrid ThygesenAstrid Thygesen ('10)HSUF 3.95
+0.7
  
 PB
 
3.95 PB
 0.7
3.66
 0.6
3.65
 0.4
     
2Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 3.92
+0.6
  
 SB
 
3.92 SB
 0.6
3.86
 0.5
3.82
 0.6
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Astrid ThygesenAstrid Thygesen ('10)HSUF 8.57
  
 PB
 
7.27 SB7.55 SB8.57 PB     
2Mira HansenMira Hansen ('10)Kolding KFUM 8.10
  
 
 
7.688.058.10     
3Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 7.61
  
 
 
7.577.227.61     
4Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 6.56
  
 PB
 
6.56 PB6.146.05     
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Astrid ThygesenAstrid Thygesen ('10)HSUF 11.60
  
 SB
 
11.60 SB11.60 =SB10.68     
D11 60 m    
Vind: -0.7

Finale A

Finale
Vind: -0.7
1Sander KnudsenSander Knudsen ('12)9.85
  
 PB
2Johan Kofoed JacobsenJohan Kofoed Jacobsen ('12)Aabenraa IG 10.67
  
 PB
3
Anton Sørensen
Anton Sørensen ('13)
HSUF 10.79
  
 
4Oliver NissenOliver Nissen ('12)Vidar Atletik11.34
  
 PB
5
Johan Stærk Jakobsen
Johan Stærk Jakobsen ('13)
Aabenraa IG 11.76
  
 
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Liam Monke Kock-HansenLiam Monke Kock-Hansen ('12)Haderslev IF1.20
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
  
2
Johan Stærk Jakobsen
Johan Stærk Jakobsen ('13)
Aabenraa IG 1.00
  
 PB
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
XXX
   
3
Anton Sørensen
Anton Sørensen ('13)
HSUF 0.95
  
 PB
 
0.85
  O
0.90
 XO
0.95
 XO
1.00
XXX
    
Laust Midtgaard Iversen
Laust Midtgaard Iversen ('13)
Haderslev IF NH
  
 
 
0.85
XXX
       
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Sander KnudsenSander Knudsen ('12)3.65
+0.3
  
 PB
 
3.60 PB
 0.6
3.52
 0.4
3.65 PB
 0.3
     
2Johan Kofoed JacobsenJohan Kofoed Jacobsen ('12)Aabenraa IG 3.50
+0.6
  
 PB
 
3.30 PB
 0.5
3.33 PB
 0.3
3.50 PB
 0.6
     
3
Anton Sørensen
Anton Sørensen ('13)
HSUF 3.42
+0.4
  
 PB
 
3.10 PB
 0.6
3.10 =PB
 0.2
3.42 PB
 0.4
     
4Oliver NissenOliver Nissen ('12)Vidar Atletik3.00
+0.6
  
 PB
 
3.00 PB
 0.6
2.96
 0.3
2.86
 0.5
     
5
Johan Stærk Jakobsen
Johan Stærk Jakobsen ('13)
Aabenraa IG 2.86
+0.4
  
 PB
 
2.72 PB
 0.4
2.86 PB
 0.4
2.74
 0.4
     
6
Laust Midtgaard Iversen
Laust Midtgaard Iversen ('13)
Haderslev IF2.60
+0.4
  
 PB
 
2.60 PB
 0.4
2.60 =PB
 0.3
2.45
 0.6
     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Liam Monke Kock-HansenLiam Monke Kock-Hansen ('12)Haderslev IF7.87
  
 PB
 
7.747.87 PB7.53     
2Oliver NissenOliver Nissen ('12)Vidar Atletik4.88
  
 PB
 
4.74 PB4.88 PB  X     
3
Anton Sørensen
Anton Sørensen ('13)
HSUF 4.72
  
 PB
 
4.72 PB4.404.45     
4Johan Kofoed JacobsenJohan Kofoed Jacobsen ('12)Aabenraa IG 4.63
  
 PB
 
4.63 PB3.683.85     
5
Laust Midtgaard Iversen
Laust Midtgaard Iversen ('13)
Haderslev IF4.18
  
 PB
 
3.96 PB4.18 PB3.60     
6
Johan Stærk Jakobsen
Johan Stærk Jakobsen ('13)
Aabenraa IG 3.97
  
 
 
3.083.583.97     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Oliver NissenOliver Nissen ('12)Vidar Atletik28.68
  
 
 
28.2628.68  X     
2Sander KnudsenSander Knudsen ('12)24.56
  
 PB
 
22.48 PB24.00 PB24.56 PB     
3
Anton Sørensen
Anton Sørensen ('13)
HSUF 22.70
  
 PB
 
20.8220.7922.70 PB     
4
Johan Stærk Jakobsen
Johan Stærk Jakobsen ('13)
Aabenraa IG 19.95
  
 
 
19.9518.7919.95     
5
Laust Midtgaard Iversen
Laust Midtgaard Iversen ('13)
Haderslev IF16.42
  
 PB
 
9.65 SB12.82 SB16.42 PB     
P11 60 m    
Vind: -0.4

Finale A

Finale
Vind: -0.4
1
Ida Bram
Ida Bram ('13)
HSUF 10.01
  
 PB
2
Ingrid Prahl Bårris
Ingrid Prahl Bårris ('13)
Haderslev IF10.57
  
 PB
3
Elly Gylling
Elly Gylling ('13)
Aabenraa IG 10.60
  
 PB
4Smilla BrinkSmilla Brink ('12)HSUF 12.33
  
 PB
Finale B
Vind: -0.5
Vind: -0.5
1
Malou Moon Christensen
Malou Moon Christensen ('13)
Aabenraa IG 10.34
  
 PB
2
Pola Capic
Pola Capic ('13)
HSUF 10.54
  
 PB
3
Gry Madsen
Gry Madsen ('13)
HSUF 13.61
  
 PB
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Malou Moon Christensen
Malou Moon Christensen ('13)
Aabenraa IG 1.10
  
 PB
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
 XO
1.00
  O
1.05
XXO
1.10
XXO
1.13
XXX
 
2
Ingrid Prahl Bårris
Ingrid Prahl Bårris ('13)
Haderslev IF1.05
  
 PB
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
XXO
1.05
XXO
1.10
XXX
  
3
Elly Gylling
Elly Gylling ('13)
Aabenraa IG 1.00
  
 PB
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
XXX
   
3
Pola Capic
Pola Capic ('13)
HSUF 1.00
  
 =PB
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
XXX
   
5Smilla BrinkSmilla Brink ('12)HSUF 0.95
  
 PB
 
0.85
  O
0.90
XXO
0.95
XXO
1.00
XXX
    
6
Ida Bram
Ida Bram ('13)
HSUF 0.85
  
 PB
 
0.85
  O
       
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Ingrid Prahl Bårris
Ingrid Prahl Bårris ('13)
Haderslev IF3.37
+0.5
  
 PB
 
3.23 PB
 0.3
3.37 PB
 0.5
3.34
 0.6
     
2
Malou Moon Christensen
Malou Moon Christensen ('13)
Aabenraa IG 3.28
+0.5
  
 
 
3.18
 0.2
3.13
 0.6
3.28
 0.5
     
3
Ida Bram
Ida Bram ('13)
HSUF 3.27
+0.3
  
 
 
3.27
 0.3
3.20
 0.4
3.27
 0.6
     
4
Pola Capic
Pola Capic ('13)
HSUF 3.23
+0.4
  
 PB
 
3.23 PB
 0.4
3.14
 0.5
  X     
5
Elly Gylling
Elly Gylling ('13)
Aabenraa IG 2.89
+0.4
  
 
 
2.60
 0.3
2.89
 0.4
2.78
 0.5
     
6Smilla BrinkSmilla Brink ('12)HSUF 2.60
+0.4
  
 
 
2.40
 0.5
2.60
 0.4
2.46
 0.5
     
7
Gry Madsen
Gry Madsen ('13)
HSUF 2.36
+0.4
  
 PB
 
2.12 PB
 0.4
  X2.36 PB
 0.4
     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Smilla BrinkSmilla Brink ('12)HSUF 5.35
  
 PB
 
5.35 PB5.124.30     
2
Malou Moon Christensen
Malou Moon Christensen ('13)
Aabenraa IG 5.27
  
 
 
5.034.925.27     
3
Ingrid Prahl Bårris
Ingrid Prahl Bårris ('13)
Haderslev IF5.23
  
 PB
 
4.92 PB5.15 PB5.23 PB     
4
Pola Capic
Pola Capic ('13)
HSUF 4.66
  
 PB
 
4.154.66 PB4.52     
5
Elly Gylling
Elly Gylling ('13)
Aabenraa IG 4.65
  
 PB
 
4.65 PB4.394.02     
6
Ida Bram
Ida Bram ('13)
HSUF 4.53
  
 PB
 
4.53 PB4.433.87     
7
Gry Madsen
Gry Madsen ('13)
HSUF 3.38
  
 
 
2.983.303.38     
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Pola Capic
Pola Capic ('13)
HSUF 28.48
  
 
 
28.4815.0228.08     
2
Ingrid Prahl Bårris
Ingrid Prahl Bårris ('13)
Haderslev IF27.52
  
 
 
27.5226.8225.82     
3
Elly Gylling
Elly Gylling ('13)
Aabenraa IG 22.52
  
 
 
20.7922.5221.13     
4Smilla BrinkSmilla Brink ('12)HSUF 19.67
  
 
 
19.6717.8717.08     
5
Ida Bram
Ida Bram ('13)
HSUF 19.06
  
 
 
19.0615.9116.13     
6
Gry Madsen
Gry Madsen ('13)
HSUF 14.85
  
 PB
 
14.01 PB8.5514.85 PB     
D9 40 m    
Vind: -0.3

Finale A

Finale
Vind: -0.3
1
Noor Nymark Beck
Noor Nymark Beck ('16)
Haderslev IF8.45
  
 
2
Valdemar Kristensen
Valdemar Kristensen ('16)
Haderslev IF8.54
  
 PB
3
Asger Jakobsen
Asger Jakobsen ('17)
Aabenraa IG 11.00
  
 PB
Finale B
Vind: -0.5
Vind: -0.5
1
Ludvig Johnsen
Ludvig Johnsen ('15)
Kolding KFUM 7.57
  
 
2
Elliot Vincent Post
Elliot Vincent Post ('15)
Haderslev IF8.04
  
 PB
3
Samuel Holder
Samuel Holder ('16)
Haderslev IF8.52
  
 PB
4
Emil Elsborg Lassen
Emil Elsborg Lassen ('16)
Aabenraa IG 9.49
  
 
D9 400 m    

Finale A

Finale
1
Ludvig Johnsen
Ludvig Johnsen ('15)
Kolding KFUM 1:33.00
  
 
2
Elliot Vincent Post
Elliot Vincent Post ('15)
Haderslev IF1:36.38
  
 PB
3
Samuel Holder
Samuel Holder ('16)
Haderslev IF1:38.77
  
 PB
4
Emil Elsborg Lassen
Emil Elsborg Lassen ('16)
Aabenraa IG 1:39.61
  
 PB
5
Noor Nymark Beck
Noor Nymark Beck ('16)
Haderslev IF1:41.91
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Ludvig Johnsen
Ludvig Johnsen ('15)
Kolding KFUM 2.84
+0.6
  
 PB
 
2.76
 0.3
2.84 PB
 0.6
  X     
2
Elliot Vincent Post
Elliot Vincent Post ('15)
Haderslev IF2.20
+0.5
  
 PB
 
1.65 PB
 0.3
1.70 PB
 0.5
2.20 PB
 0.5
     
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Ludvig Johnsen
Ludvig Johnsen ('15)
Kolding KFUM 4.01
  
 
 
4.013.753.70     
2
Elliot Vincent Post
Elliot Vincent Post ('15)
Haderslev IF2.44
  
 PB
 
2.43 PB2.282.44 PB     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Elliot Vincent Post
Elliot Vincent Post ('15)
Haderslev IF13.80
  
 PB
 
13.80 PB10.3013.75     
P9 40 m    
Vind: -0.7

Finale A

Finale
Vind: -0.7
1
Aya Beck
Aya Beck ('14)
Haderslev IF7.46
  
 PB
2
Zoryana Ovsii
Zoryana Ovsii ('15)
Vidar Atletik8.12
  
 
3
Elinor Marie Friis Erichsen
Elinor Marie Friis Erichsen ('15)
Haderslev IF8.29
  
 PB
4
Karla Bang Pedersen
Karla Bang Pedersen ('14)
Haderslev IF8.72
  
 PB
5
Nela Capic
Nela Capic ('15)
HSUF 8.87
  
 
6
Anna Holst Jespersen
Anna Holst Jespersen ('14)
Haderslev IF9.00
  
 
P9 400 m    

Finale A

Finale
1
Aya Beck
Aya Beck ('14)
Haderslev IF1:25.47
  
 PB
2
Zoryana Ovsii
Zoryana Ovsii ('15)
Vidar Atletik1:27.33
  
 PB
3
Sofia Vagner
Sofia Vagner ('16)
Aabenraa IG 1:36.55
  
 PB
4
Anna Holst Jespersen
Anna Holst Jespersen ('14)
Haderslev IF1:49.99
  
 PB
5
Elinor Marie Friis Erichsen
Elinor Marie Friis Erichsen ('15)
Haderslev IF1:56.05
  
 PB
6
Ida Sørensen
Ida Sørensen ('16)
HSUF 1:56.70
  
 PB
7
Esther Thygesen
Esther Thygesen ('16)
HSUF 2:02.00
  
 PB
P9 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Aya Beck
Aya Beck ('14)
Haderslev IF0.95
  
 =PB
 
0.85
  O
0.90
XXO
0.95
XXO
1.00
XXX
    
2
Karla Bang Pedersen
Karla Bang Pedersen ('14)
Haderslev IF0.90
  
 PB
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
XXX
     
3
Zoryana Ovsii
Zoryana Ovsii ('15)
Vidar Atletik0.90
  
 PB
 
0.85
  O
0.90
 XO
0.95
XXX
     
Anna Holst Jespersen
Anna Holst Jespersen ('14)
Haderslev IF NH
  
 
 
0.85
XXX
       
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Aya Beck
Aya Beck ('14)
Haderslev IF3.40
+0.5
  
 PB
 
3.15 PB
 0.3
3.40 PB
 0.5
3.32
 0.5
     
2
Karla Bang Pedersen
Karla Bang Pedersen ('14)
Haderslev IF2.85
+0.4
  
 PB
 
2.70 PB
 0.2
2.85 PB
 0.4
2.70
 0.6
     
3
Zoryana Ovsii
Zoryana Ovsii ('15)
Vidar Atletik2.82
+0.7
  
 PB
 
2.60 PB
 0.4
2.82 PB
 0.7
2.76
 0.4
     
4
Anna Holst Jespersen
Anna Holst Jespersen ('14)
Haderslev IF2.65
+0.6
  
 PB
 
2.50 PB
 0.3
2.65 PB
 0.6
2.60
 0.4
     
5
Nela Capic
Nela Capic ('15)
HSUF 2.58
+0.4
  
 PB
 
2.52 PB
 0.3
2.58 PB
 0.4
2.48
 0.5
     
6
Elinor Marie Friis Erichsen
Elinor Marie Friis Erichsen ('15)
Haderslev IF2.55
+0.6
  
 PB
 
2.35 PB
 0.2
2.50 PB
 0.5
2.55 PB
 0.6
     
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Karla Bang Pedersen
Karla Bang Pedersen ('14)
Haderslev IF4.09
  
 PB
 
3.87 PB4.09 PB3.98     
2
Aya Beck
Aya Beck ('14)
Haderslev IF3.75
  
 PB
 
3.65 PB3.75 PB3.57     
3
Anna Holst Jespersen
Anna Holst Jespersen ('14)
Haderslev IF3.55
  
 
 
3.553.523.26     
4
Elinor Marie Friis Erichsen
Elinor Marie Friis Erichsen ('15)
Haderslev IF3.20
  
 PB
 
2.70 PB3.13 PB3.20 PB     
5
Nela Capic
Nela Capic ('15)
HSUF 2.30
  
 PB
 
2.30 PB2.102.19     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Karla Bang Pedersen
Karla Bang Pedersen ('14)
Haderslev IF17.09
  
 PB
 
13.81 PB17.09 PB15.23     
2
Zoryana Ovsii
Zoryana Ovsii ('15)
Vidar Atletik15.71
  
 PB
 
14.52 PB13.2815.71 PB     
3
Aya Beck
Aya Beck ('14)
Haderslev IF12.19
  
 PB
 
12.19 PB8.3510.13     
4
Nela Capic
Nela Capic ('15)
HSUF 8.69
  
 
 
7.988.008.69     
5
Stine Hoegh
Stine Hoegh ('18)
HSUF 6.35
  
 PB
 
6.35 PB5.32  X     
D7 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Valdemar Kristensen
Valdemar Kristensen ('16)
Haderslev IF0.80
  
 =PB
 
0.80
  O
0.85
XXX
      
Noor Nymark Beck
Noor Nymark Beck ('16)
Haderslev IF NH
  
 
 
0.80
XXX
       
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Valdemar Kristensen
Valdemar Kristensen ('16)
Haderslev IF2.76
+0.4
  
 PB
 
2.35 PB
 0.4
2.76 PB
 0.4
2.55
 0.3
     
2
Noor Nymark Beck
Noor Nymark Beck ('16)
Haderslev IF2.68
+0.4
  
 PB
 
2.62 PB
 0.4
2.68 PB
 0.4
2.64
 0.5
     
3
Samuel Holder
Samuel Holder ('16)
Haderslev IF2.52
+0.5
  
 PB
 
2.52 PB
 0.5
2.26
 0.3
2.20
 0.3
     
4
Emil Elsborg Lassen
Emil Elsborg Lassen ('16)
Aabenraa IG 2.50
+0.6
  
 PB
 
2.30 PB
 0.3
2.50 PB
 0.6
2.40
 0.4
     
D7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Emil Elsborg Lassen
Emil Elsborg Lassen ('16)
Aabenraa IG 2.57
  
 
 
2.462.352.57     
2
Asger Jakobsen
Asger Jakobsen ('17)
Aabenraa IG 2.14
  
 PB
 
2.142.131.88     
D7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Valdemar Kristensen
Valdemar Kristensen ('16)
Haderslev IF21.30
  
 PB
 
19.1521.30 PB20.65     
2
Emil Elsborg Lassen
Emil Elsborg Lassen ('16)
Aabenraa IG 21.16
  
 PB
 
4.8521.16 PB19.18     
3
Noor Nymark Beck
Noor Nymark Beck ('16)
Haderslev IF6.89
  
 
 
6.89  X3.94     
4
Samuel Holder
Samuel Holder ('16)
Haderslev IF6.75
  
 PB
 
5.21 PB6.75 PB6.74     
5
Asger Jakobsen
Asger Jakobsen ('17)
Aabenraa IG 5.62
  
 
 
4.804.855.62     
P7 40 m    
Vind: -0.9

Finale A

Finale
Vind: -0.9
1
Sofia Vagner
Sofia Vagner ('16)
Aabenraa IG 7.89
  
 PB
2
Nahla Dalsgaard Kræg Borkowski
Nahla Dalsgaard Kræg Borkowski ('16)
Aabenraa IG 8.39
  
 PB
3
Ida Sørensen
Ida Sørensen ('16)
HSUF 8.64
  
 
4
Esther Thygesen
Esther Thygesen ('16)
HSUF 8.76
  
 PB
5
Stine Hoegh
Stine Hoegh ('18)
HSUF 9.99
  
 PB
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Nahla Dalsgaard Kræg Borkowski
Nahla Dalsgaard Kræg Borkowski ('16)
Aabenraa IG 2.82
+0.4
  
 PB
 
2.70
 0.3
2.50
 0.5
2.82 PB
 0.4
     
2
Sofia Vagner
Sofia Vagner ('16)
Aabenraa IG 2.60
+0.5
  
 PB
 
2.23
 0.2
2.16
 0.6
2.60 PB
 0.5
     
3
Esther Thygesen
Esther Thygesen ('16)
HSUF 2.35
+0.5
  
 PB
 
2.30 PB
 0.2
2.35 PB
 0.5
2.32
 0.4
     
4
Ida Sørensen
Ida Sørensen ('16)
HSUF 2.32
+0.3
  
 
 
2.32
 0.3
2.28
 0.5
2.20
 0.4
     
5
Stine Hoegh
Stine Hoegh ('18)
HSUF 1.90
+0.3
  
 PB
 
1.85 PB
 0.4
1.80
 0.4
1.90 PB
 0.3
     
P7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Nahla Dalsgaard Kræg Borkowski
Nahla Dalsgaard Kræg Borkowski ('16)
Aabenraa IG 2.74
  
 PB
 
2.20 PB2.68 PB2.74 PB     
2
Esther Thygesen
Esther Thygesen ('16)
HSUF 2.59
  
 PB
 
2.20 PB2.162.59 PB     
3
Ida Sørensen
Ida Sørensen ('16)
HSUF 2.45
  
 
 
2.202.442.45     
4
Sofia Vagner
Sofia Vagner ('16)
Aabenraa IG 2.20
  
 
 
2.201.901.86     
5
Stine Hoegh
Stine Hoegh ('18)
HSUF 1.39
  
 
 
1.181.391.33     
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Nahla Dalsgaard Kræg Borkowski
Nahla Dalsgaard Kræg Borkowski ('16)
Aabenraa IG 11.65
  
 PB
 
8.80 PB5.4911.65 PB     
2
Ida Sørensen
Ida Sørensen ('16)
HSUF 10.21
  
 PB
 
5.948.3910.21 PB     
3
Esther Thygesen
Esther Thygesen ('16)
HSUF 7.79
  
 PB
 
7.79 PB7.187.74     

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb