Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Odense: Masters Holdturnering 2 13.6.2023
Odense Atletikstadion

M 100 m    
Vind: -0.7

Finale A

Finale
Vind: -0.7
1David ChristiansenDavid Christiansen ('82)Esbjerg AM12.43
  
 SB
2Jann D. OlsenJann D. Olsen ('67)Vejle IF12.79
  
 SB
3Alex TeschAlex Tesch ('80)Odense Atletik 13.71
  
 SB
4Inge AndersenInge Andersen ('69)Vejle IF14.93
  
  K
5Kent PryssingKent Pryssing ('65)Vidar Atletik16.08
  
 SB
M 200 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1David ChristiansenDavid Christiansen ('82)Esbjerg AM25.10
  
 SB
2Ruslan TrifonovRuslan Trifonov ('85)Odense Atletik 27.52
  
 PB
3Alex TeschAlex Tesch ('80)Odense Atletik 28.60
  
 PB
4Steven ToySteven Toy ('56)Esbjerg AM29.17
  
 SB
M 800 m    

Finale A

Finale
1Henrik LauHenrik Lau ('71)Odense Atletik 2:22.59
  
 SB
2Steven ToySteven Toy ('56)Esbjerg AM2:48.30
  
 SB
3Ove LaustenOve Lausten ('54)Vejle IF3:12.79
  
 SB
4Tove GrevsenTove Grevsen ('74)Aabenraa IG 3:14.47
  
  K
5Morten SchreinerMorten Schreiner ('54)Odense Atletik 4:01.88
  
 PB
6Jette AndreasenJette Andreasen ('52)Odense Atletik 4:08.41
  
  K
M 5000 m    

Finale A

Finale
1Hans Jakob RasmussenHans Jakob Rasmussen ('89)Odense Atletik 18:03.30
  
 PB
2Jens BuchJens Buch ('56)Esbjerg AM18:19.23
  
DR65 SB
3Peter FalkPeter Falk ('75)Odense Atletik 18:32.75
  
 PB
4Jens Fisher KjærJens Fisher Kjær ('67)Esbjerg AM18:53.55
  
 PB
5René Lehmann PedersenRené Lehmann Pedersen ('61)Odense Atletik 19:38.97
  
 PB
6Tove GrevsenTove Grevsen ('74)Aabenraa IG 22:36.19
  
  K
7Morten SchreinerMorten Schreiner ('54)Odense Atletik 29:07.16
  
 PB
8Jenny IsaksenJenny Isaksen ('48)Odense Atletik 32:37.32
  
  K
Henning HansenHenning Hansen ('51)Odense Atletik DNF
  
 
M Stangspring    

Finale A

Finale
1Toke Staub JørgensenToke Staub Jørgensen Odense Atletik 4.20
  
 SB
 
4.00
XXO
4.10
 XO
4.20
XXO
4.30
xxx
    
2Kaspar HenriksenKaspar Henriksen ('03)Odense Atletik 3.70
  
 =PB
 
3.60
  O
3.70
  O
3.80
xxx
     
3Louis Vitus BorlundLouis Vitus Borlund ('08)Odense Atletik 2.90
  
 
 
2.60
  O
2.70
  O
2.80
XXO
2.90
XXO
3.00
XXX
   
K 200 m    
Vind: -0.3

Finale A

Finale
Vind: -0.3
1Christina Trifonov RexenChristina Trifonov Rexen ('79)Odense Atletik 29.93
  
 SB
2Inge AndersenInge Andersen ('69)Vejle IF31.43
  
 SB
3Tove GrevsenTove Grevsen ('74)Aabenraa IG 40.56
  
 SB
K Stangspring    

Finale A

Finale
1Karen Sif ÁrsælsdóttirKaren Sif Ársælsdóttir ('99)Odense Atletik / ISL3.60
  
 =PB
 
3.30
  O
3.40
  O
3.50
  O
3.60
  O
3.70
xxx
   
2Helena S. LangHelena S. Lang ('98)Odense Atletik 3.10
  
 =PB
 
3.00
 XO
3.10
  O
3.20
XXX
     
M30 Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Emil MikkelsenEmil Mikkelsen ('90)Odense Atletik 54.70
  
 
 
54.70       
K35 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Kristel Høj WaltherKristel Høj Walther ('87)Odense Atletik 31.58
  
 SB
 
31.58 SB       
M40 Højdespring    

Finale A

Finale
1Alex TeschAlex Tesch ('80)Odense Atletik 1.70
  
 SB
 
1.55
  O
1.65
  O
1.70
  O
1.75
XXr
    
2Jacob TeschJacob Tesch ('80)Odense Atletik 1.60
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
 XO
1.60
 XO
1.65
XXr
M40 Længdespring    

Finale A

Finale
1Jacob TeschJacob Tesch ('80)Odense Atletik 4.89 w
+2.8
  
 
 
4.22
 5.4
  X4.89
 2.8
  X    
M40 Diskoskast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Jacob TeschJacob Tesch ('80)Odense Atletik 31.42
  
 
 
31.42       
M50 Stangspring    

Finale A

Finale
1Allan StapelfeldAllan Stapelfeld ('73)Esbjerg AM2.60
  
 
 
2.50
 XO
2.60
  O
2.70
XXX
     
M50 Længdespring    

Finale A

Finale
1Allan StapelfeldAllan Stapelfeld ('73)Esbjerg AM4.96
-0.5
  
 
 
4.96
 -0.5
  X  –     
K50 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Jeanette Langborg NielsenJeanette Langborg Nielsen ('70)Aabenraa IG 6.48
  
 PB
 
5.54 PB6.13 PB6.48 PB5.13    
K50 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Jeanette Langborg NielsenJeanette Langborg Nielsen ('70)Aabenraa IG 16.83
  
 
 
16.83       
K50 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Jeanette Langborg NielsenJeanette Langborg Nielsen ('70)Aabenraa IG 20.63
  
 PB
 
20.63 PB       
2Inge AndersenInge Andersen ('69)Vejle IF20.33
  
 SB
 
20.33 SB       
M55 Stangspring    

Finale A

Finale
1Morten KyndbølMorten Kyndbøl ('68)Odense Atletik 3.50
  
 
 
3.40
 XO
3.50
  O
3.60
xxx
     
2Kent PryssingKent Pryssing ('65)Vidar Atletik2.50
  
 SB
 
2.40
  O
2.50
  O
2.60
  r
     
M55 Kuglestød 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Jann D. OlsenJann D. Olsen ('67)Vejle IF9.97
  
 SB
 
9.57 SB9.97 SB  X  X    
2Leif HansenLeif Hansen ('65)Vejle IF8.58
  
 
 
7.687.678.588.54    
M55 Diskoskast 1.5 kg    

Finale A

Finale
1Kent PryssingKent Pryssing ('65)Vidar Atletik31.58
  
 SB
 
31.58 SB       
M55 Hammerkast 6.0 kg    

Finale A

Finale
1Allan K. NielsenAllan K. Nielsen ('67)Odense Atletik 33.95
  
 SB
 
33.95 SB  X  X  X    
M55 Spydkast 700 gram    

Finale A

Finale
1Allan K. NielsenAllan K. Nielsen ('67)Odense Atletik 40.40
  
 SB
 
40.40 SB       
2Jann D. OlsenJann D. Olsen ('67)Vejle IF38.96
  
 SB
 
38.96 SB       
M60 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM11.46
  
 
 
11.2511.0211.4611.45    
M60 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM47.31
  
 
 
47.31       
M60 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Tom O. JensenTom O. Jensen ('60)Esbjerg AM49.62
  
 SB
 
49.62 SB  X  X  X    
K60 Højdespring    

Finale A

Finale
1Kirsten EskildsenKirsten Eskildsen ('62)Aabenraa IG 1.20
  
 SB
 
1.10
 XO
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
    
2Susanne HedeagerSusanne Hedeager ('60)Odense Atletik 1.05
  
 
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
XXX
     
K60 Stangspring    

Finale A

Finale
1Susanne HedeagerSusanne Hedeager ('60)Odense Atletik 2.00
  
 SB
 
1.60
  O
1.70
  O
1.80
  O
1.90
  O
2.00
XXO
2.10
XXX
  
K60 Længdespring    

Finale A

Finale
1Kirsten EskildsenKirsten Eskildsen ('62)Aabenraa IG 3.19
0.0
  
 SB
 
3.19 SB
 0.0
  X  –     
Susanne HedeagerSusanne Hedeager ('60)Odense Atletik NM
  
 
 
  X  X  X  X    
K60 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Kirsten EskildsenKirsten Eskildsen ('62)Aabenraa IG 29.64
  
 
 
29.64  X  X  X    
M65 Højdespring    

Finale A

Finale
1Steven ToySteven Toy ('56)Esbjerg AM1.30
  
 SB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
    
M65 Længdespring    

Finale A

Finale
1Ove LaustenOve Lausten ('54)Vejle IF3.17
0.0
  
 SB
 
2.92 SB
 0.0
3.17 SB
 0.0
  –     
M65 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Preben LarssonPreben Larsson ('55)Vejle IF25.73
  
 
 
25.73       
2Ove LaustenOve Lausten ('54)Vejle IF20.18
  
 SB
 
20.18 SB       
M65 Hammerkast 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Preben LarssonPreben Larsson ('55)Vejle IF24.08
  
 
 
24.08  X  X  X    
K70 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Lone SørensenLone Sørensen ('52)Odense Atletik 7.34
  
 SB
 
6.71 SB6.92 SB  X7.34 SB    
K70 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Lone SørensenLone Sørensen ('52)Odense Atletik 21.49
  
 SB
 
21.49 SB       
K70 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Lone SørensenLone Sørensen ('52)Odense Atletik 32.69
  
 SB
 
32.69 SB  X  X  X    
M75 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Finn MalchauFinn Malchau ('48)Odense Atletik 9.91
  
 SB
 
9.63 SB  X9.91 SB9.83    
M75 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Finn MalchauFinn Malchau ('48)Odense Atletik 33.75
  
 
 
33.75  X  X  X    
M80 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Jakob PetersenJakob Petersen ('41)Odense Atletik 8.47
  
 
 
8.178.458.478.30    
M80 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Jakob PetersenJakob Petersen ('41)Odense Atletik 21.36
  
 SB
 
21.36 SB       
M85 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Poul Husum SørensenPoul Husum Sørensen ('38)Odense Atletik 6.59
  
 SB
 
6.406.59 SB6.346.20    
M85 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Poul Husum SørensenPoul Husum Sørensen ('38)Odense Atletik 19.75
  
 SB
 
19.75 SB       
K85 Hammerkast 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Tove Friis JensenTove Friis Jensen ('37)Esbjerg AM16.12
  
 
 
16.12  X  X  X    
K90 Længdespring    

Finale A

Finale
1Rosa PedersenRosa Pedersen ('30)Odense Atletik 2.28
+1.2
  
 SB
 
2.01 SB
 0.0
1.96
 1.3
2.28 SB
 1.2
  –    
K90 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Rosa PedersenRosa Pedersen ('30)Odense Atletik 5.21
  
 SB
 
4.80 SB5.21 SB5.13  X    
K90 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Rosa PedersenRosa Pedersen ('30)Odense Atletik 10.95
  
 SB
 
10.95 SB       

Seneste resultater

7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten