Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Silkeborg: Nålestævne 6.6.2023
Silkeborg Atletikstadion

M22 800 m    

Finale A

Finale
1Laust Kaastrup KjærLaust Kaastrup Kjær ('05)SAK772:00.30
  
 
2Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07)SAK772:11.91
  
 
3Toke HegelundToke Hegelund ('11)SAK772:27.46
  
 PB
4Otto BechOtto Bech ('11)SAK772:38.70
  
 PB
5Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK772:45.88
  
  K
6Frida Eva Hede KornvigFrida Eva Hede Kornvig ('11)SAK773:07.79
  
  K
Malthe BøgebjergMalthe Bøgebjerg ('03)SAK77 DNF
  
 
Isabella Emilie KannegaardIsabella Emilie Kannegaard ('11)Skanderborg Atletik DNF
  
  K
P19 100 m    
Vind: -2.2

Finale A

Finale
Vind: -2.2
1Karla MærkedahlKarla Mærkedahl ('07)SAK7713.32
  
 SB
2Christine Bjerre JensenChristine Bjerre Jensen ('05)SAK7713.71
  
 SB
3Maya Korsgaard NicholsonMaya Korsgaard Nicholson ('06)SAK7713.87
  
 PB
4Alberte Haubjerg OlsenAlberte Haubjerg Olsen ('08)SAK7714.44
  
 
5Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK7714.78
  
 PB
6Ida Winther-HedegaardIda Winther-Hedegaard ('09)Skanderborg Atletik14.93
  
 PB
P17 Højdespring    
Finale B
1Maja My Outzen VejlgårdMaja My Outzen Vejlgård ('07)SAK771.64
  
 PB
 
1.40
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.58
  O
1.63
 XO
1.64
  O
1.65
XXX
 
P17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Karla MærkedahlKarla Mærkedahl ('07)SAK774.82 w
w
  
 
 
4.82 SB  X  X     
2Maya Korsgaard NicholsonMaya Korsgaard Nicholson ('06)SAK774.07 w
w
  
 
 
  X  X4.07 SB     
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Finale D
1Victor KornvigVictor Kornvig ('08)SAK777.60
  
 
 
7.607.277.60     
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Victor KornvigVictor Kornvig ('08)SAK7718.16
  
 PB
 
14.3417.20 PB18.16 PB     
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Victor KornvigVictor Kornvig ('08)SAK7716.84
  
 
 
16.8416.4915.20     
P15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Alberte Haubjerg OlsenAlberte Haubjerg Olsen ('08)SAK774.38 w
w
  
 
 
4.38 PB4.364.38 =PB     
2Tilde HegelundTilde Hegelund ('09)SAK773.96 w
w
  
 
 
3.70 PB3.96 PB3.86     
3Ida Winther-HedegaardIda Winther-Hedegaard ('09)Skanderborg Atletik3.84 w
w
  
 
 
  X3.75 PB3.84 PB     
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Finale D
1Ida Winther-HedegaardIda Winther-Hedegaard ('09)Skanderborg Atletik7.84
  
 
 
6.737.846.94     
D13 80 m    
Vind: -0.8

Finale A

Finale
Vind: -0.8
1Villads JuulVillads Juul ('11)SAK7712.18
  
 
2Aksel Monrad HansenAksel Monrad Hansen ('11)SAK7712.19
  
 PB
3Viktor BondeViktor Bonde ('11)Skanderborg Atletik13.44
  
 PB
4Hugo Emil T GlavindHugo Emil T Glavind ('12)Skanderborg Atletik13.45
  
 PB
D13 Længdespring 1 m zone    
Finale C
1Aksel Monrad HansenAksel Monrad Hansen ('11)SAK773.96 w
w
  
 
 
3.883.783.96     
2Villads JuulVillads Juul ('11)SAK773.93 w
w
  
 
 
3.643.483.93     
3Viktor BondeViktor Bonde ('11)Skanderborg Atletik3.91 w
w
  
 
 
3.68 PB3.91 PB3.85     
4Hugo Emil T GlavindHugo Emil T Glavind ('12)Skanderborg Atletik3.90 w
w
  
 
 
3.87 PB3.90 PB3.80     
5Otto BechOtto Bech ('11)SAK773.50 w
w
  
 
 
  X  X3.50 PB     
D13 Kuglestød 3.0 kg    
1Viktor BondeViktor Bonde ('11)Skanderborg Atletik5.86
  
 PB
 
5.86 PB5.765.68     
2Aksel Monrad HansenAksel Monrad Hansen ('11)SAK775.76
  
 
 
5.265.765.26     
3Hugo Emil T GlavindHugo Emil T Glavind ('12)Skanderborg Atletik5.67
  
 PB
 
5.67 PB4.855.26     
4Otto BechOtto Bech ('11)SAK774.50
  
 PB
 
4.50 PB4.464.16     
P13 80 m    
Vind: -1.3

Finale A

Finale
Vind: -1.3
1Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK7711.53
  
 
2Freya Harlund NabiFreya Harlund Nabi ('10)SAK7711.92
  
 PB
3Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK7711.93
  
 
4Ellen Agnethe HolmskovEllen Agnethe Holmskov ('11)SAK7712.07
  
 PB
5Mathilde Lund-FiltenborgMathilde Lund-Filtenborg ('11)SAK7713.03
  
 PB
6Frida Eva Hede KornvigFrida Eva Hede Kornvig ('11)SAK7713.70
  
 PB
7Sofia GramSofia Gram ('11)SAK7714.68
  
 PB
P13 Højdespring    
Finale B
1Frida Eva Hede KornvigFrida Eva Hede Kornvig ('11)SAK771.15
  
 =SB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
XXX
     
P13 Længdespring 1 m zone    
Finale C
1Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK774.57 w
w
  
 
 
4.484.334.57     
2Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK774.28 w
w
  
 
 
4.284.264.26     
3Freya Harlund NabiFreya Harlund Nabi ('10)SAK774.24 w
w
  
 
 
4.244.144.23     
4Ellen Agnethe HolmskovEllen Agnethe Holmskov ('11)SAK773.86 w
w
  
 
 
3.683.433.86 PB     
5Mathilde Lund-FiltenborgMathilde Lund-Filtenborg ('11)SAK773.71 w
w
  
 
 
3.71 PB3.272.86     
6Isabella Emilie KannegaardIsabella Emilie Kannegaard ('11)Skanderborg Atletik3.45 w
w
  
 
 
3.45 PB3.323.42     
7Sofia GramSofia Gram ('11)SAK773.26 w
w
  
 
 
3.26 PB3.153.12     
P13 Kuglestød 2.0 kg    
1Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK7710.27
  
 
 
9.8810.2710.18     
2Enya ThomesenEnya Thomesen ('10)SAK778.40
  
 
 
7.917.718.40     
3Isabella Emilie KannegaardIsabella Emilie Kannegaard ('11)Skanderborg Atletik7.79
  
 
 
7.177.797.43     
4Freya Harlund NabiFreya Harlund Nabi ('10)SAK777.43
  
 PB
 
6.276.437.43 PB     
5Mathilde Lund-FiltenborgMathilde Lund-Filtenborg ('11)SAK776.44
  
 PB
 
6.44 PB5.655.13     
6Ellen Agnethe HolmskovEllen Agnethe Holmskov ('11)SAK775.92
  
 
 
5.92     
7Frida Eva Hede KornvigFrida Eva Hede Kornvig ('11)SAK775.75
  
 
 
5.745.655.75     
8Sofia GramSofia Gram ('11)SAK774.65
  
 PB
 
4.65 PB     
P13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Liva PoulsenLiva Poulsen ('11)SAK7717.49
  
 
 
14.0117.4916.50     
2Freya Harlund NabiFreya Harlund Nabi ('10)SAK7712.65
  
 
 
12.6511.98      
D11 60 m    
Vind: -1.2

Finale A

Finale
Vind: -1.2
1
Tobias Slott Cortebeeck
Tobias Slott Cortebeeck ('13)
Aarhus 19009.67
  
 PB
2
Felix Bitsch
Felix Bitsch ('13)
SAK7710.02
  
 PB
3
Nohr Matteo Jensen
Nohr Matteo Jensen ('13)
SAK7712.31
  
 PB
4Lucas Bundgaard JosefsenLucas Bundgaard Josefsen ('12)Skive AM13.58
  
 
Finale B
Vind: -2.7
Vind: -2.7
1Sebastian HagensenSebastian Hagensen ('12)Aarhus 19009.35
  
 SB
2Christian Heegaard KlæstrupChristian Heegaard Klæstrup ('12)Aarhus 190010.16
  
 SB
3
Kaare Brøchner Bonnet
Kaare Brøchner Bonnet ('13)
Aarhus 190010.51
  
 PB
4
Kristian Duch
Kristian Duch ('13)
SAK7710.89
  
 PB
5
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM11.33
  
 PB
D11 600 m    

Finale A

Finale
1
Tobias Slott Cortebeeck
Tobias Slott Cortebeeck ('13)
Aarhus 19002:00.81
  
 PB
2Christian Heegaard KlæstrupChristian Heegaard Klæstrup ('12)Aarhus 19002:03.75
  
 PB
3Sebastian HagensenSebastian Hagensen ('12)Aarhus 19002:05.37
  
 PB
4
Kaare Brøchner Bonnet
Kaare Brøchner Bonnet ('13)
Aarhus 19002:06.49
  
 PB
5
Felix Bitsch
Felix Bitsch ('13)
SAK772:13.39
  
 PB
6
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM2:22.46
  
 PB
7Johan BedstedJohan Bedsted ('12)Skive AM2:22.70
  
 PB
8
Kristian Duch
Kristian Duch ('13)
SAK772:31.88
  
 PB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Christian Heegaard KlæstrupChristian Heegaard Klæstrup ('12)Aarhus 19001.38
  
 PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.38
  O
1.41
XXX
   
2Johan BedstedJohan Bedsted ('12)Skive AM1.25
  
 =PB
 
1.05
  O
1.10
 XO
1.15
 XO
1.20
  O
1.25
XXO
1.30
XXX
  
3
Tobias Slott Cortebeeck
Tobias Slott Cortebeeck ('13)
Aarhus 19001.20
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
XXX
    
4
Nohr Matteo Jensen
Nohr Matteo Jensen ('13)
SAK771.05
  
 
 
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
XXX
     
D11 Længdespring 1 m zone    
Finale B
1Sebastian HagensenSebastian Hagensen ('12)Aarhus 19004.02 w
w
  
 
 
3.863.834.02     
2
Felix Bitsch
Felix Bitsch ('13)
SAK773.53 w
w
  
 
 
3.53 PB3.413.29     
3
Kaare Brøchner Bonnet
Kaare Brøchner Bonnet ('13)
Aarhus 19003.35 w
w
  
 
 
3.303.353.21     
4
Kristian Duch
Kristian Duch ('13)
SAK773.16 w
w
  
 
 
3.16 PB3.13  X     
5
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM3.13 w
w
  
 
 
3.132.822.75     
6Lucas Bundgaard JosefsenLucas Bundgaard Josefsen ('12)Skive AM2.57 w
w
  
 
 
2.572.372.35     
D11 Kuglestød 2.0 kg    
1Sebastian HagensenSebastian Hagensen ('12)Aarhus 19006.98
  
 PB
 
6.98 SB6.546.93     
2
Kaare Brøchner Bonnet
Kaare Brøchner Bonnet ('13)
Aarhus 19005.33
  
 PB
 
4.765.33 PB4.80     
3
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM4.33
  
 
 
4.334.324.14     
4Lucas Bundgaard JosefsenLucas Bundgaard Josefsen ('12)Skive AM4.32
  
 PB
 
4.27 SB4.32 SB4.08     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Christian Heegaard KlæstrupChristian Heegaard Klæstrup ('12)Aarhus 190038.26
  
 PB
 
37.07 PB38.26 PB37.84     
2
Kristian Duch
Kristian Duch ('13)
SAK7737.59
  
 PB
 
37.17 PB35.5237.59 PB     
3Johan BedstedJohan Bedsted ('12)Skive AM37.03
  
 PB
 
34.62 PB29.3137.03 PB     
4
Tobias Slott Cortebeeck
Tobias Slott Cortebeeck ('13)
Aarhus 190030.68
  
 PB
 
30.68 PB28.2927.45     
5
Felix Bitsch
Felix Bitsch ('13)
SAK7729.00
  
 PB
 
26.56 PB29.00 PB28.00     
6
Nohr Matteo Jensen
Nohr Matteo Jensen ('13)
SAK7726.27
  
 PB
 
21.63 SB21.1926.27 PB     
P11 60 m    
Vind: -1.3

Finale A

Finale
Vind: -1.3
1
Ida De Paoli
Ida De Paoli ('13)
Aarhus 190010.09
  
 PB
2Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)SAK7710.49
  
 SB
3Maria Thusing StephensenMaria Thusing Stephensen ('12)SAK7710.74
  
 PB
4
Lærke Barner Dalgaard
Lærke Barner Dalgaard ('13)
SAK7711.53
  
 PB
Finale B
Vind: -2.1
Vind: -2.1
1Eva JørgensenEva Jørgensen ('12)SAK779.77
  
 PB
2
Andrea Poulsen
Andrea Poulsen ('13)
SAK7710.62
  
 PB
3Emma Svane BækEmma Svane Bæk ('12)SAK7711.39
  
 SB
4
Trud Christensen
Trud Christensen ('13)
Aarhus 190011.61
  
 PB
5
Nanna Grøndal
Nanna Grøndal ('13)
SAK7713.88
  
 PB
Finale C
Vind: -0.9
Vind: -0.9
1
Hannah Rostgaard Berthelsen
Hannah Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 190010.02
  
 PB
2
Filippa Stapelfeld
Filippa Stapelfeld ('13)
SAK7710.18
  
 PB
3
Andrea Rostgaard Berthelsen
Andrea Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 190010.50
  
 PB
4Jacqueline LadefogedJacqueline Ladefoged ('12)Aarhus 190010.64
  
 PB
5
Johanne Bak Odgaard
Johanne Bak Odgaard ('13)
Aarhus 190011.18
  
 PB
P11 600 m    

Finale A

Finale
1Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)SAK772:18.32
  
 PB
2
Filippa Stapelfeld
Filippa Stapelfeld ('13)
SAK772:25.13
  
 PB
3
Hannah Rostgaard Berthelsen
Hannah Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19002:26.22
  
 SB
4
Lærke Barner Dalgaard
Lærke Barner Dalgaard ('13)
SAK772:26.26
  
 SB
5Jacqueline LadefogedJacqueline Ladefoged ('12)Aarhus 19002:28.50
  
 PB
6
Johanne Bak Odgaard
Johanne Bak Odgaard ('13)
Aarhus 19002:32.11
  
 SB
7
Ida De Paoli
Ida De Paoli ('13)
Aarhus 19002:37.43
  
 PB
8
Andrea Rostgaard Berthelsen
Andrea Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19002:47.95
  
 SB
9
Trud Christensen
Trud Christensen ('13)
Aarhus 19002:58.11
  
 PB
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Andrea Rostgaard Berthelsen
Andrea Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19001.15
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
XXX
     
2
Johanne Bak Odgaard
Johanne Bak Odgaard ('13)
Aarhus 19001.00
  
 PB
 
0.90
XXO
0.95
  O
1.00
  O
1.05
XXX
    
P11 Længdespring 1 m zone    
Finale B
1Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)SAK773.88 w
w
  
 
 
3.753.883.80     
2Eva JørgensenEva Jørgensen ('12)SAK773.80 w
w
  
 
 
3.793.803.67     
3
Hannah Rostgaard Berthelsen
Hannah Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19003.69 w
w
  
 
 
3.58 PB3.493.69 PB     
4
Filippa Stapelfeld
Filippa Stapelfeld ('13)
SAK773.53 w
w
  
 
 
3.53 PB3.003.41     
5
Ida De Paoli
Ida De Paoli ('13)
Aarhus 19003.39 w
w
  
 
 
3.39 PB2.98  X     
6
Silje Ebsen
Silje Ebsen ('13)
SAK773.30 w
w
  
 
 
3.30  X3.19     
7Jacqueline LadefogedJacqueline Ladefoged ('12)Aarhus 19003.13 w
w
  
 
 
3.13 PB3.013.08     
8
Andrea Poulsen
Andrea Poulsen ('13)
SAK773.11 w
w
  
 
 
3.11 PB2.842.78     
9Emma Svane BækEmma Svane Bæk ('12)SAK773.03 w
w
  
 
 
2.952.823.03 PB     
10
Lærke Barner Dalgaard
Lærke Barner Dalgaard ('13)
SAK773.01 w
w
  
 
 
3.01 PB2.642.57     
11
Trud Christensen
Trud Christensen ('13)
Aarhus 19002.34 w
w
  
 
 
  X2.10 PB2.34 PB     
12
Nanna Grøndal
Nanna Grøndal ('13)
SAK772.15 w
w
  
 
 
2.01 PB2.15 PB2.14     
P11 Kuglestød 2.0 kg    
1Eva JørgensenEva Jørgensen ('12)SAK777.20
  
 PB
 
6.287.20 PB7.07     
2
Andrea Rostgaard Berthelsen
Andrea Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 19006.43
  
 PB
 
6.43 PB5.825.82     
3Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12)SAK775.44
  
 
 
5.444.865.35     
4
Filippa Stapelfeld
Filippa Stapelfeld ('13)
SAK775.15
  
 
 
5.114.245.15     
5
Silje Ebsen
Silje Ebsen ('13)
SAK775.10
  
 SB
 
4.575.10 SB4.70     
6
Lærke Barner Dalgaard
Lærke Barner Dalgaard ('13)
SAK774.96
  
 PB
 
4.504.96 PB4.92     
7Emma Svane BækEmma Svane Bæk ('12)SAK774.75
  
 PB
 
4.75 PB4.454.36     
8
Andrea Poulsen
Andrea Poulsen ('13)
SAK774.69
  
 PB
 
4.69 PB3.993.10     
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Jacqueline LadefogedJacqueline Ladefoged ('12)Aarhus 190024.61
  
 PB
 
  X19.94 PB24.61 PB     
2
Johanne Bak Odgaard
Johanne Bak Odgaard ('13)
Aarhus 190022.30
  
 PB
 
22.30 PB22.0520.45     
3
Trud Christensen
Trud Christensen ('13)
Aarhus 190018.81
  
 PB
 
14.05 PB18.81 PB10.86     
4
Hannah Rostgaard Berthelsen
Hannah Rostgaard Berthelsen ('13)
Aarhus 190017.09
  
 PB
 
16.03 PB17.09 PB  X     
5
Ida De Paoli
Ida De Paoli ('13)
Aarhus 190014.89
  
 PB
 
11.12 PB13.69 PB14.89 PB     
6
Nanna Grøndal
Nanna Grøndal ('13)
SAK7712.31
  
 PB
 
10.70 PB11.12 PB12.31 PB     
D9 40 m    
Vind: -1.5

Finale A

Finale
Vind: -1.5
1
Villum Rødgaard
Villum Rødgaard ('15)
SAK777.33
  
 
2
Alexander Axel Nielsen
Alexander Axel Nielsen ('14)
SAK778.09
  
 SB
3
Magne Lund-Filtenborg
Magne Lund-Filtenborg ('15)
SAK779.75
  
 PB
4
Magnus Josefsen
Magnus Josefsen ('17)
Skive AM11.87
  
 
D9 400 m    

Finale A

Finale
1
Villum Rødgaard
Villum Rødgaard ('15)
SAK771:28.84
  
 PB
2
Josefine Ulrik Rosenberg
Josefine Ulrik Rosenberg ('16)
Aarhus 19001:51.93
  
  K
3
Magne Lund-Filtenborg
Magne Lund-Filtenborg ('15)
SAK771:54.54
  
 PB
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Villum Rødgaard
Villum Rødgaard ('15)
SAK773.33 w
w
  
 
 
3.063.333.20     
2
Alexander Axel Nielsen
Alexander Axel Nielsen ('14)
SAK773.06 w
w
  
 
 
2.513.06 PB2.90     
3
Magne Lund-Filtenborg
Magne Lund-Filtenborg ('15)
SAK771.99 w
w
  
 
 
1.99 PB1.911.99 =PB     
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Villum Rødgaard
Villum Rødgaard ('15)
SAK774.43
  
 
 
4.434.093.78     
2
Alexander Axel Nielsen
Alexander Axel Nielsen ('14)
SAK774.37
  
 PB
 
4.37 PB3.944.15     
3
Magne Lund-Filtenborg
Magne Lund-Filtenborg ('15)
SAK773.54
  
 PB
 
3.29 PB3.31 PB3.54 PB     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Villum Rødgaard
Villum Rødgaard ('15)
SAK7725.43
  
 
 
25.4320.8623.95     
2
Alexander Axel Nielsen
Alexander Axel Nielsen ('14)
SAK7715.15
  
 PB
 
  X15.15 PB10.14     
P9 40 m    
Vind: -1.7

Finale A

Finale
Vind: -1.7
1
Agnes Stjerne-Hansen
Agnes Stjerne-Hansen ('15)
SAK778.02
  
 PB
2
Josefine Ulrik Rosenberg
Josefine Ulrik Rosenberg ('16)
Aarhus 19008.69
  
 PB
3
Nora Vandet Ebsen
Nora Vandet Ebsen ('15)
SAK778.76
  
 
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Agnes Stjerne-Hansen
Agnes Stjerne-Hansen ('15)
SAK772.55 w
w
  
 
 
2.412.432.55 PB     
2
Nora Vandet Ebsen
Nora Vandet Ebsen ('15)
SAK771.98 w
w
  
 
 
1.981.791.83     
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Nora Vandet Ebsen
Nora Vandet Ebsen ('15)
SAK772.22
  
 
 
2.212.082.22     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Agnes Stjerne-Hansen
Agnes Stjerne-Hansen ('15)
SAK7718.72
  
 PB
 
17.72 PB18.27 PB18.72 PB     
2
Nora Vandet Ebsen
Nora Vandet Ebsen ('15)
SAK778.60
  
 PB
 
7.75 PB2.858.60 PB     
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Magnus Josefsen
Magnus Josefsen ('17)
Skive AM1.57 w
w
  
 
 
1.571.521.46     
D7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Magnus Josefsen
Magnus Josefsen ('17)
Skive AM7.26
  
 PB
 
6.907.26 PB3.54     
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Josefine Ulrik Rosenberg
Josefine Ulrik Rosenberg ('16)
Aarhus 19002.26 w
w
  
 
 
2.212.092.26     
P7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Josefine Ulrik Rosenberg
Josefine Ulrik Rosenberg ('16)
Aarhus 19002.70
  
 PB
 
2.38 PB2.45 PB2.70 PB     

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb