M22 800 m Finale A Finale | |||||||||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Laust Kaastrup KjærLaust Kaastrup Kjær ('05) | 05 | SAK77 | 2:00.30 | |||||||||||
2 | Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07) | 07 | SAK77 | 2:11.91 | |||||||||||
3 | Toke HegelundToke Hegelund ('11) | 11 | SAK77 | 2:27.46 | PB | ||||||||||
4 | Otto BechOtto Bech ('11) | 11 | SAK77 | 2:38.70 | PB | ||||||||||
5 | Tilde HegelundTilde Hegelund ('09) | 09 | SAK77 | 2:45.88 | K | ||||||||||
6 | Frida Eva Hede KornvigFrida Eva Hede Kornvig ('11) | 11 | SAK77 | 3:07.79 | K | ||||||||||
Malthe BøgebjergMalthe Bøgebjerg ('03) | 03 | SAK77 | DNF | ||||||||||||
Isabella Emilie KannegaardIsabella Emilie Kannegaard ('11) | 11 | Skanderborg Atletik | DNF | K | |||||||||||
P19 100 m Vind: -2.2 Finale A Finale | Vind: -2.2 | ||||||||||||||
1 | Karla MærkedahlKarla Mærkedahl ('07) | 07 | SAK77 | 13.32 | SB | ||||||||||
2 | Christine Bjerre JensenChristine Bjerre Jensen ('05) | 05 | SAK77 | 13.71 | SB | ||||||||||
3 | Maya Korsgaard NicholsonMaya Korsgaard Nicholson ('06) | 06 | SAK77 | 13.87 | PB | ||||||||||
4 | Alberte Haubjerg OlsenAlberte Haubjerg Olsen ('08) | 08 | SAK77 | 14.44 | |||||||||||
5 | Tilde HegelundTilde Hegelund ('09) | 09 | SAK77 | 14.78 | PB | ||||||||||
6 | Ida Winther-HedegaardIda Winther-Hedegaard ('09) | 09 | Skanderborg Atletik | 14.93 | PB | ||||||||||
P17 Højdespring | |||||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Maja My Outzen VejlgårdMaja My Outzen Vejlgård ('07) | 07 | SAK77 | 1.64 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P17 Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Karla MærkedahlKarla Mærkedahl ('07) | 07 | SAK77 | 4.82 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Maya Korsgaard NicholsonMaya Korsgaard Nicholson ('06) | 06 | SAK77 | 4.07 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
D15 Kuglestød 4.0 kg | |||||||||||||||
Finale D | |||||||||||||||
1 | Victor KornvigVictor Kornvig ('08) | 08 | SAK77 | 7.60 | |||||||||||
| |||||||||||||||
D15 Diskoskast 1.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Victor KornvigVictor Kornvig ('08) | 08 | SAK77 | 18.16 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D15 Spydkast 600 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Victor KornvigVictor Kornvig ('08) | 08 | SAK77 | 16.84 | |||||||||||
| |||||||||||||||
P15 Længdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Alberte Haubjerg OlsenAlberte Haubjerg Olsen ('08) | 08 | SAK77 | 4.38 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Tilde HegelundTilde Hegelund ('09) | 09 | SAK77 | 3.96 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Ida Winther-HedegaardIda Winther-Hedegaard ('09) | 09 | Skanderborg Atletik | 3.84 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
P15 Kuglestød 3.0 kg | |||||||||||||||
Finale D | |||||||||||||||
1 | Ida Winther-HedegaardIda Winther-Hedegaard ('09) | 09 | Skanderborg Atletik | 7.84 | |||||||||||
| |||||||||||||||
D13 80 m Vind: -0.8 Finale A Finale | Vind: -0.8 | ||||||||||||||
1 | Villads JuulVillads Juul ('11) | 11 | SAK77 | 12.18 | |||||||||||
2 | Aksel Monrad HansenAksel Monrad Hansen ('11) | 11 | SAK77 | 12.19 | PB | ||||||||||
3 | Viktor BondeViktor Bonde ('11) | 11 | Skanderborg Atletik | 13.44 | PB | ||||||||||
4 | Hugo Emil T GlavindHugo Emil T Glavind ('12) | 12 | Skanderborg Atletik | 13.45 | PB | ||||||||||
D13 Længdespring 1 m zone | |||||||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
1 | Aksel Monrad HansenAksel Monrad Hansen ('11) | 11 | SAK77 | 3.96 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Villads JuulVillads Juul ('11) | 11 | SAK77 | 3.93 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Viktor BondeViktor Bonde ('11) | 11 | Skanderborg Atletik | 3.91 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Hugo Emil T GlavindHugo Emil T Glavind ('12) | 12 | Skanderborg Atletik | 3.90 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Otto BechOtto Bech ('11) | 11 | SAK77 | 3.50 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
D13 Kuglestød 3.0 kg | |||||||||||||||
1 | Viktor BondeViktor Bonde ('11) | 11 | Skanderborg Atletik | 5.86 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Aksel Monrad HansenAksel Monrad Hansen ('11) | 11 | SAK77 | 5.76 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Hugo Emil T GlavindHugo Emil T Glavind ('12) | 12 | Skanderborg Atletik | 5.67 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Otto BechOtto Bech ('11) | 11 | SAK77 | 4.50 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P13 80 m Vind: -1.3 Finale A Finale | Vind: -1.3 | ||||||||||||||
1 | Enya ThomesenEnya Thomesen ('10) | 10 | SAK77 | 11.53 | |||||||||||
2 | Freya Harlund NabiFreya Harlund Nabi ('10) | 10 | SAK77 | 11.92 | PB | ||||||||||
3 | Liva PoulsenLiva Poulsen ('11) | 11 | SAK77 | 11.93 | |||||||||||
4 | Ellen Agnethe HolmskovEllen Agnethe Holmskov ('11) | 11 | SAK77 | 12.07 | PB | ||||||||||
5 | Mathilde Lund-FiltenborgMathilde Lund-Filtenborg ('11) | 11 | SAK77 | 13.03 | PB | ||||||||||
6 | Frida Eva Hede KornvigFrida Eva Hede Kornvig ('11) | 11 | SAK77 | 13.70 | PB | ||||||||||
7 | Sofia GramSofia Gram ('11) | 11 | SAK77 | 14.68 | PB | ||||||||||
P13 Højdespring | |||||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Frida Eva Hede KornvigFrida Eva Hede Kornvig ('11) | 11 | SAK77 | 1.15 | =SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P13 Længdespring 1 m zone | |||||||||||||||
Finale C | |||||||||||||||
1 | Enya ThomesenEnya Thomesen ('10) | 10 | SAK77 | 4.57 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Liva PoulsenLiva Poulsen ('11) | 11 | SAK77 | 4.28 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Freya Harlund NabiFreya Harlund Nabi ('10) | 10 | SAK77 | 4.24 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Ellen Agnethe HolmskovEllen Agnethe Holmskov ('11) | 11 | SAK77 | 3.86 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Mathilde Lund-FiltenborgMathilde Lund-Filtenborg ('11) | 11 | SAK77 | 3.71 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
6 | Isabella Emilie KannegaardIsabella Emilie Kannegaard ('11) | 11 | Skanderborg Atletik | 3.45 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
7 | Sofia GramSofia Gram ('11) | 11 | SAK77 | 3.26 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
P13 Kuglestød 2.0 kg | |||||||||||||||
1 | Liva PoulsenLiva Poulsen ('11) | 11 | SAK77 | 10.27 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Enya ThomesenEnya Thomesen ('10) | 10 | SAK77 | 8.40 | |||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Isabella Emilie KannegaardIsabella Emilie Kannegaard ('11) | 11 | Skanderborg Atletik | 7.79 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Freya Harlund NabiFreya Harlund Nabi ('10) | 10 | SAK77 | 7.43 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Mathilde Lund-FiltenborgMathilde Lund-Filtenborg ('11) | 11 | SAK77 | 6.44 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Ellen Agnethe HolmskovEllen Agnethe Holmskov ('11) | 11 | SAK77 | 5.92 | |||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Frida Eva Hede KornvigFrida Eva Hede Kornvig ('11) | 11 | SAK77 | 5.75 | |||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Sofia GramSofia Gram ('11) | 11 | SAK77 | 4.65 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P13 Diskoskast 0.75 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Liva PoulsenLiva Poulsen ('11) | 11 | SAK77 | 17.49 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Freya Harlund NabiFreya Harlund Nabi ('10) | 10 | SAK77 | 12.65 | |||||||||||
| |||||||||||||||
D11 60 m Vind: -1.2 Finale A Finale | Vind: -1.2 | ||||||||||||||
1 | Tobias Slott Cortebeeck Tobias Slott Cortebeeck ('13) | 13 | Aarhus 1900 | 9.67 | PB | ||||||||||
2 | Felix Bitsch Felix Bitsch ('13) | 13 | SAK77 | 10.02 | PB | ||||||||||
3 | Nohr Matteo Jensen Nohr Matteo Jensen ('13) | 13 | SAK77 | 12.31 | PB | ||||||||||
4 | Lucas Bundgaard JosefsenLucas Bundgaard Josefsen ('12) | 12 | Skive AM | 13.58 | |||||||||||
Finale B Vind: -2.7 | Vind: -2.7 | ||||||||||||||
1 | Sebastian HagensenSebastian Hagensen ('12) | 12 | Aarhus 1900 | 9.35 | SB | ||||||||||
2 | Christian Heegaard KlæstrupChristian Heegaard Klæstrup ('12) | 12 | Aarhus 1900 | 10.16 | SB | ||||||||||
3 | Kaare Brøchner Bonnet Kaare Brøchner Bonnet ('13) | 13 | Aarhus 1900 | 10.51 | PB | ||||||||||
4 | Kristian Duch Kristian Duch ('13) | 13 | SAK77 | 10.89 | PB | ||||||||||
5 | Daniel Koldkur Daniel Koldkur ('13) | 13 | Skive AM | 11.33 | PB | ||||||||||
D11 600 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Tobias Slott Cortebeeck Tobias Slott Cortebeeck ('13) | 13 | Aarhus 1900 | 2:00.81 | PB | ||||||||||
2 | Christian Heegaard KlæstrupChristian Heegaard Klæstrup ('12) | 12 | Aarhus 1900 | 2:03.75 | PB | ||||||||||
3 | Sebastian HagensenSebastian Hagensen ('12) | 12 | Aarhus 1900 | 2:05.37 | PB | ||||||||||
4 | Kaare Brøchner Bonnet Kaare Brøchner Bonnet ('13) | 13 | Aarhus 1900 | 2:06.49 | PB | ||||||||||
5 | Felix Bitsch Felix Bitsch ('13) | 13 | SAK77 | 2:13.39 | PB | ||||||||||
6 | Daniel Koldkur Daniel Koldkur ('13) | 13 | Skive AM | 2:22.46 | PB | ||||||||||
7 | Johan BedstedJohan Bedsted ('12) | 12 | Skive AM | 2:22.70 | PB | ||||||||||
8 | Kristian Duch Kristian Duch ('13) | 13 | SAK77 | 2:31.88 | PB | ||||||||||
D11 Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Christian Heegaard KlæstrupChristian Heegaard Klæstrup ('12) | 12 | Aarhus 1900 | 1.38 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Johan BedstedJohan Bedsted ('12) | 12 | Skive AM | 1.25 | =PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Tobias Slott Cortebeeck Tobias Slott Cortebeeck ('13) | 13 | Aarhus 1900 | 1.20 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Nohr Matteo Jensen Nohr Matteo Jensen ('13) | 13 | SAK77 | 1.05 | |||||||||||
| |||||||||||||||
D11 Længdespring 1 m zone | |||||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Sebastian HagensenSebastian Hagensen ('12) | 12 | Aarhus 1900 | 4.02 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Felix Bitsch Felix Bitsch ('13) | 13 | SAK77 | 3.53 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kaare Brøchner Bonnet Kaare Brøchner Bonnet ('13) | 13 | Aarhus 1900 | 3.35 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Kristian Duch Kristian Duch ('13) | 13 | SAK77 | 3.16 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Daniel Koldkur Daniel Koldkur ('13) | 13 | Skive AM | 3.13 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
6 | Lucas Bundgaard JosefsenLucas Bundgaard Josefsen ('12) | 12 | Skive AM | 2.57 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
D11 Kuglestød 2.0 kg | |||||||||||||||
1 | Sebastian HagensenSebastian Hagensen ('12) | 12 | Aarhus 1900 | 6.98 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kaare Brøchner Bonnet Kaare Brøchner Bonnet ('13) | 13 | Aarhus 1900 | 5.33 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Daniel Koldkur Daniel Koldkur ('13) | 13 | Skive AM | 4.33 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Lucas Bundgaard JosefsenLucas Bundgaard Josefsen ('12) | 12 | Skive AM | 4.32 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D11 Boldkast 145 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Christian Heegaard KlæstrupChristian Heegaard Klæstrup ('12) | 12 | Aarhus 1900 | 38.26 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Kristian Duch Kristian Duch ('13) | 13 | SAK77 | 37.59 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Johan BedstedJohan Bedsted ('12) | 12 | Skive AM | 37.03 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Tobias Slott Cortebeeck Tobias Slott Cortebeeck ('13) | 13 | Aarhus 1900 | 30.68 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Felix Bitsch Felix Bitsch ('13) | 13 | SAK77 | 29.00 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Nohr Matteo Jensen Nohr Matteo Jensen ('13) | 13 | SAK77 | 26.27 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P11 60 m Vind: -1.3 Finale A Finale | Vind: -1.3 | ||||||||||||||
1 | Ida De Paoli Ida De Paoli ('13) | 13 | Aarhus 1900 | 10.09 | PB | ||||||||||
2 | Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12) | 12 | SAK77 | 10.49 | SB | ||||||||||
3 | Maria Thusing StephensenMaria Thusing Stephensen ('12) | 12 | SAK77 | 10.74 | PB | ||||||||||
4 | Lærke Barner Dalgaard Lærke Barner Dalgaard ('13) | 13 | SAK77 | 11.53 | PB | ||||||||||
Finale B Vind: -2.1 | Vind: -2.1 | ||||||||||||||
1 | Eva JørgensenEva Jørgensen ('12) | 12 | SAK77 | 9.77 | PB | ||||||||||
2 | Andrea Poulsen Andrea Poulsen ('13) | 13 | SAK77 | 10.62 | PB | ||||||||||
3 | Emma Svane BækEmma Svane Bæk ('12) | 12 | SAK77 | 11.39 | SB | ||||||||||
4 | Trud Christensen Trud Christensen ('13) | 13 | Aarhus 1900 | 11.61 | PB | ||||||||||
5 | Nanna Grøndal Nanna Grøndal ('13) | 13 | SAK77 | 13.88 | PB | ||||||||||
Finale C Vind: -0.9 | Vind: -0.9 | ||||||||||||||
1 | Hannah Rostgaard Berthelsen Hannah Rostgaard Berthelsen ('13) | 13 | Aarhus 1900 | 10.02 | PB | ||||||||||
2 | Filippa Stapelfeld Filippa Stapelfeld ('13) | 13 | SAK77 | 10.18 | PB | ||||||||||
3 | Andrea Rostgaard Berthelsen Andrea Rostgaard Berthelsen ('13) | 13 | Aarhus 1900 | 10.50 | PB | ||||||||||
4 | Jacqueline LadefogedJacqueline Ladefoged ('12) | 12 | Aarhus 1900 | 10.64 | PB | ||||||||||
5 | Johanne Bak Odgaard Johanne Bak Odgaard ('13) | 13 | Aarhus 1900 | 11.18 | PB | ||||||||||
P11 600 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12) | 12 | SAK77 | 2:18.32 | PB | ||||||||||
2 | Filippa Stapelfeld Filippa Stapelfeld ('13) | 13 | SAK77 | 2:25.13 | PB | ||||||||||
3 | Hannah Rostgaard Berthelsen Hannah Rostgaard Berthelsen ('13) | 13 | Aarhus 1900 | 2:26.22 | SB | ||||||||||
4 | Lærke Barner Dalgaard Lærke Barner Dalgaard ('13) | 13 | SAK77 | 2:26.26 | SB | ||||||||||
5 | Jacqueline LadefogedJacqueline Ladefoged ('12) | 12 | Aarhus 1900 | 2:28.50 | PB | ||||||||||
6 | Johanne Bak Odgaard Johanne Bak Odgaard ('13) | 13 | Aarhus 1900 | 2:32.11 | SB | ||||||||||
7 | Ida De Paoli Ida De Paoli ('13) | 13 | Aarhus 1900 | 2:37.43 | PB | ||||||||||
8 | Andrea Rostgaard Berthelsen Andrea Rostgaard Berthelsen ('13) | 13 | Aarhus 1900 | 2:47.95 | SB | ||||||||||
9 | Trud Christensen Trud Christensen ('13) | 13 | Aarhus 1900 | 2:58.11 | PB | ||||||||||
P11 Højdespring Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Andrea Rostgaard Berthelsen Andrea Rostgaard Berthelsen ('13) | 13 | Aarhus 1900 | 1.15 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Johanne Bak Odgaard Johanne Bak Odgaard ('13) | 13 | Aarhus 1900 | 1.00 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P11 Længdespring 1 m zone | |||||||||||||||
Finale B | |||||||||||||||
1 | Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12) | 12 | SAK77 | 3.88 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Eva JørgensenEva Jørgensen ('12) | 12 | SAK77 | 3.80 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Hannah Rostgaard Berthelsen Hannah Rostgaard Berthelsen ('13) | 13 | Aarhus 1900 | 3.69 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
4 | Filippa Stapelfeld Filippa Stapelfeld ('13) | 13 | SAK77 | 3.53 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
5 | Ida De Paoli Ida De Paoli ('13) | 13 | Aarhus 1900 | 3.39 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
6 | Silje Ebsen Silje Ebsen ('13) | 13 | SAK77 | 3.30 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
7 | Jacqueline LadefogedJacqueline Ladefoged ('12) | 12 | Aarhus 1900 | 3.13 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
8 | Andrea Poulsen Andrea Poulsen ('13) | 13 | SAK77 | 3.11 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
9 | Emma Svane BækEmma Svane Bæk ('12) | 12 | SAK77 | 3.03 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
10 | Lærke Barner Dalgaard Lærke Barner Dalgaard ('13) | 13 | SAK77 | 3.01 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
11 | Trud Christensen Trud Christensen ('13) | 13 | Aarhus 1900 | 2.34 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
12 | Nanna Grøndal Nanna Grøndal ('13) | 13 | SAK77 | 2.15 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
P11 Kuglestød 2.0 kg | |||||||||||||||
1 | Eva JørgensenEva Jørgensen ('12) | 12 | SAK77 | 7.20 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Andrea Rostgaard Berthelsen Andrea Rostgaard Berthelsen ('13) | 13 | Aarhus 1900 | 6.43 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Kathrine Emma NielsenKathrine Emma Nielsen ('12) | 12 | SAK77 | 5.44 | |||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Filippa Stapelfeld Filippa Stapelfeld ('13) | 13 | SAK77 | 5.15 | |||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Silje Ebsen Silje Ebsen ('13) | 13 | SAK77 | 5.10 | SB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Lærke Barner Dalgaard Lærke Barner Dalgaard ('13) | 13 | SAK77 | 4.96 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
7 | Emma Svane BækEmma Svane Bæk ('12) | 12 | SAK77 | 4.75 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
8 | Andrea Poulsen Andrea Poulsen ('13) | 13 | SAK77 | 4.69 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P11 Boldkast 145 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Jacqueline LadefogedJacqueline Ladefoged ('12) | 12 | Aarhus 1900 | 24.61 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Johanne Bak Odgaard Johanne Bak Odgaard ('13) | 13 | Aarhus 1900 | 22.30 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Trud Christensen Trud Christensen ('13) | 13 | Aarhus 1900 | 18.81 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
4 | Hannah Rostgaard Berthelsen Hannah Rostgaard Berthelsen ('13) | 13 | Aarhus 1900 | 17.09 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
5 | Ida De Paoli Ida De Paoli ('13) | 13 | Aarhus 1900 | 14.89 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
6 | Nanna Grøndal Nanna Grøndal ('13) | 13 | SAK77 | 12.31 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D9 40 m Vind: -1.5 Finale A Finale | Vind: -1.5 | ||||||||||||||
1 | Villum Rødgaard Villum Rødgaard ('15) | 15 | SAK77 | 7.33 | |||||||||||
2 | Alexander Axel Nielsen Alexander Axel Nielsen ('14) | 14 | SAK77 | 8.09 | SB | ||||||||||
3 | Magne Lund-Filtenborg Magne Lund-Filtenborg ('15) | 15 | SAK77 | 9.75 | PB | ||||||||||
4 | Magnus Josefsen Magnus Josefsen ('17) | 17 | Skive AM | 11.87 | |||||||||||
D9 400 m Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Villum Rødgaard Villum Rødgaard ('15) | 15 | SAK77 | 1:28.84 | PB | ||||||||||
2 | Josefine Ulrik Rosenberg Josefine Ulrik Rosenberg ('16) | 16 | Aarhus 1900 | 1:51.93 | K | ||||||||||
3 | Magne Lund-Filtenborg Magne Lund-Filtenborg ('15) | 15 | SAK77 | 1:54.54 | PB | ||||||||||
D9 Længdespring 1 m zone Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Villum Rødgaard Villum Rødgaard ('15) | 15 | SAK77 | 3.33 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Alexander Axel Nielsen Alexander Axel Nielsen ('14) | 14 | SAK77 | 3.06 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
3 | Magne Lund-Filtenborg Magne Lund-Filtenborg ('15) | 15 | SAK77 | 1.99 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
D9 Kuglestød 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Villum Rødgaard Villum Rødgaard ('15) | 15 | SAK77 | 4.43 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Alexander Axel Nielsen Alexander Axel Nielsen ('14) | 14 | SAK77 | 4.37 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
3 | Magne Lund-Filtenborg Magne Lund-Filtenborg ('15) | 15 | SAK77 | 3.54 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D9 Boldkast 145 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Villum Rødgaard Villum Rødgaard ('15) | 15 | SAK77 | 25.43 | |||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Alexander Axel Nielsen Alexander Axel Nielsen ('14) | 14 | SAK77 | 15.15 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P9 40 m Vind: -1.7 Finale A Finale | Vind: -1.7 | ||||||||||||||
1 | Agnes Stjerne-Hansen Agnes Stjerne-Hansen ('15) | 15 | SAK77 | 8.02 | PB | ||||||||||
2 | Josefine Ulrik Rosenberg Josefine Ulrik Rosenberg ('16) | 16 | Aarhus 1900 | 8.69 | PB | ||||||||||
3 | Nora Vandet Ebsen Nora Vandet Ebsen ('15) | 15 | SAK77 | 8.76 | |||||||||||
P9 Længdespring 1 m zone Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Agnes Stjerne-Hansen Agnes Stjerne-Hansen ('15) | 15 | SAK77 | 2.55 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
2 | Nora Vandet Ebsen Nora Vandet Ebsen ('15) | 15 | SAK77 | 1.98 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
P9 Kuglestød 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Nora Vandet Ebsen Nora Vandet Ebsen ('15) | 15 | SAK77 | 2.22 | |||||||||||
| |||||||||||||||
P9 Boldkast 145 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Agnes Stjerne-Hansen Agnes Stjerne-Hansen ('15) | 15 | SAK77 | 18.72 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
2 | Nora Vandet Ebsen Nora Vandet Ebsen ('15) | 15 | SAK77 | 8.60 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
D7 Længdespring 1 m zone Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Magnus Josefsen Magnus Josefsen ('17) | 17 | Skive AM | 1.57 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
D7 Boldkast 145 gram Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Magnus Josefsen Magnus Josefsen ('17) | 17 | Skive AM | 7.26 | PB | ||||||||||
| |||||||||||||||
P7 Længdespring 1 m zone Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Josefine Ulrik Rosenberg Josefine Ulrik Rosenberg ('16) | 16 | Aarhus 1900 | 2.26 | w | w | |||||||||
| |||||||||||||||
P7 Kuglestød 2.0 kg Finale A Finale | |||||||||||||||
1 | Josefine Ulrik Rosenberg Josefine Ulrik Rosenberg ('16) | 16 | Aarhus 1900 | 2.70 | PB | ||||||||||
|