Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Ballerup: Sommerstævne 21.6.2023
Ballerup Atletikstadion

D15 100 m    
Vind: -0.1

Finale A

Finale
Vind: -0.1
1Oskar Søttrup DinesenOskar Søttrup Dinesen ('09)BAK13.59
  
 
2Mathias Bruun BerthelsenMathias Bruun Berthelsen ('09)BAK13.73
  
 
D15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Anders Østergaard JohanssonAnders Østergaard Johansson ('09)Herlev Atletik1.40
  
 
 
1.25
  O
1.30
 XO
1.35
  O
1.40
  O
1.45
XXX
   
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Oskar Søttrup DinesenOskar Søttrup Dinesen ('09)BAK4.92
0.0
  
 PB
 
  X
 0.0
4.65
 1.0
4.92 PB
 0.0
     
2Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik4.82 w
+2.1
  
 
 
4.71 =PB
 1.2
4.82
 2.1
4.71 =PB
 0.4
     
3Anders Østergaard JohanssonAnders Østergaard Johansson ('09)Herlev Atletik3.95
+0.8
  
 PB
 
3.95 PB
 0.8
  X
 0.0
3.70
 1.4
     
4Mathias Bruun BerthelsenMathias Bruun Berthelsen ('09)BAK3.77
+1.4
  
 PB
 
  X
 0.0
3.73 PB
 -2.2
3.77 PB
 1.4
     
D15 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Esben KjærsgaardEsben Kjærsgaard ('09)Herlev Atletik6.71
  
 PB
 
5.176.066.71 PB     
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Annika Hedelund NielsenAnnika Hedelund Nielsen ('08)BAK10.68
  
 
 
10.6810.689.86     
2Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik8.73
  
 PB
 
8.198.73 PB8.57     
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Karen Leth-SonneKaren Leth-Sonne ('09)Herlev Atletik27.29
  
 
 
25.23  X27.29     
D13 80 m    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
1Axel Moes BehrendAxel Moes Behrend ('11)BAK13.32
  
 
3Ida MadsenIda Madsen ('11)BAC13.39
  
 PB
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Axel Moes BehrendAxel Moes Behrend ('11)BAK3.27
0.0
  
 
 
3.15
 0.8
2.94
 2.1
3.27
 0.0
     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Axel Moes BehrendAxel Moes Behrend ('11)BAK5.07
  
 PB
 
5.07 PB4.865.06     
P13 80 m    
Vind: -0.2

Finale A

Finale
Vind: -0.2
1Amelie ZemanovaAmelie Zemanova ('10)Amager AC11.90
  
 
2Lea Birkegård LillelundLea Birkegård Lillelund ('10)Herlev Atletik11.92
  
 
P13 400 m    

Finale A

Finale
1Amelie ZemanovaAmelie Zemanova ('10)Amager AC1:11.01
  
 
2Ida Rafaela Øhrgaard LaursenIda Rafaela Øhrgaard Laursen ('11)Herlev Atletik1:24.20
  
 
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Lea Birkegård LillelundLea Birkegård Lillelund ('10)Herlev Atletik4.20
0.0
  
 PB
 
4.20 PB
 0.0
4.03
 0.1
4.03
 -0.3
     
2Amelie ZemanovaAmelie Zemanova ('10)Amager AC4.12
-0.3
  
 PB
 
4.08 PB
 0.0
4.06
 0.9
4.12 PB
 -0.3
     
3Ida Rafaela Øhrgaard LaursenIda Rafaela Øhrgaard Laursen ('11)Herlev Atletik3.09
+0.2
  
 
 
3.04
 0.0
2.99
 1.3
3.09
 0.2
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Ida Rafaela Øhrgaard LaursenIda Rafaela Øhrgaard Laursen ('11)Herlev Atletik5.32
  
 PB
 
5.12 =PB5.32 PB4.69     
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Lea Birkegård LillelundLea Birkegård Lillelund ('10)Herlev Atletik13.47
  
 PB
 
13.47 PB11.7312.48     
P13 4 x 80 m stafet    

Finale A

Finale
1Herlev Løbe- og Atletikklub Herlev Løbe- og Atletikklub  57.29
  
 
  Lea Birkegård Lillelund, Josefine Meilstrup Fredberg, Olivia Daub, Ida Rafaela Øhrgaard Laursen
D11 60 m    

Finale A

Finale
1Alexander Vedel MøllerAlexander Vedel Møller ('12)Amager AC9.27
  
 
2Frej Engsig-KarupFrej Engsig-Karup ('12)BAC9.44
  
 
3
Marcus Holmegaard
Marcus Holmegaard ('13)
Herlev Atletik10.36
  
 
4
Noah Sardrup
Noah Sardrup ('13)
Herlev Atletik10.81
  
 
5
Jamal Uwase Hansen
Jamal Uwase Hansen ('13)
Herlev Atletik11.46
  
 
Finale B
1
Viggo Gundmann Hyllested
Viggo Gundmann Hyllested ('13)
BAC10.71
  
 
2
Lucas Dræby Dosal
Lucas Dræby Dosal ('13)
Herlev Atletik11.16
  
 
3
Yusuf Hasan Mohamed
Yusuf Hasan Mohamed ('13)
Herlev Atletik13.31
  
 
D11 400 m    

Finale A

Finale
1Alexander Vedel MøllerAlexander Vedel Møller ('12)Amager AC1:08.91
  
 
2Frej Engsig-KarupFrej Engsig-Karup ('12)BAC1:11.68
  
 PB
3Erwin Just MarchholdtErwin Just Marchholdt ('12)BAC1:20.22
  
 
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Jamal Uwase Hansen
Jamal Uwase Hansen ('13)
Herlev Atletik1.05
  
 =PB
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
XXX
  
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Alexander Vedel MøllerAlexander Vedel Møller ('12)Amager AC4.22
0.0
  
 
 
4.22
 0.0
4.15
 0.0
4.01
 0.0
     
2Frej Engsig-KarupFrej Engsig-Karup ('12)BAC4.03
0.0
  
 PB
 
3.93 PB
 0.0
3.84
 0.0
4.03 PB
 0.0
     
3
Marcus Holmegaard
Marcus Holmegaard ('13)
Herlev Atletik3.63
0.0
  
 PB
 
3.40
 0.0
2.98
 0.0
3.63
 0.0
     
4
Noah Sardrup
Noah Sardrup ('13)
Herlev Atletik3.42
0.0
  
 PB
 
3.42
 0.0
3.23
 0.0
3.02
 0.0
     
5Erwin Just MarchholdtErwin Just Marchholdt ('12)BAC3.37
0.0
  
 
 
3.31
 0.0
2.88
 0.0
3.37
 0.0
     
6
Viggo Gundmann Hyllested
Viggo Gundmann Hyllested ('13)
BAC3.17
0.0
  
 
 
3.08
 0.0
3.14
 0.0
3.17
 0.0
     
7
Lucas Dræby Dosal
Lucas Dræby Dosal ('13)
Herlev Atletik2.69
0.0
  
 PB
 
2.27 SB
 0.0
2.69 PB
 0.0
2.69 =PB
 0.0
     
8
Yusuf Hasan Mohamed
Yusuf Hasan Mohamed ('13)
Herlev Atletik2.33
0.0
  
 
 
2.31
 0.0
2.33
 0.0
2.25
 0.0
     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Noah Sardrup
Noah Sardrup ('13)
Herlev Atletik6.44
  
 
 
3.376.086.44     
2
Marcus Holmegaard
Marcus Holmegaard ('13)
Herlev Atletik5.30
  
 
 
5.055.305.16     
3
Lucas Dræby Dosal
Lucas Dræby Dosal ('13)
Herlev Atletik4.45
  
 PB
 
  X4.45 PB3.98     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Erwin Just MarchholdtErwin Just Marchholdt ('12)BAC26.13
  
 PB
 
26.13 PB26.0725.71     
2
Viggo Gundmann Hyllested
Viggo Gundmann Hyllested ('13)
BAC25.34
  
 
 
24.4425.3423.04     
3
Yusuf Hasan Mohamed
Yusuf Hasan Mohamed ('13)
Herlev Atletik9.69
  
 
 
4.83  X9.69     
P11 60 m    

Finale A

Finale
1
Pola Czerminska-Makinia
Pola Czerminska-Makinia ('13)
BAK9.71
  
 
2Nellie KrebsNellie Krebs ('12)Herlev Atletik10.06
  
 
3
Andrea Bruus Petersen
Andrea Bruus Petersen ('13)
BAK10.86
  
 
4
Mahira Barkani
Mahira Barkani ('13)
BAK14.00
  
 
P11 400 m    

Finale A

Finale
1
Stella Smidt-Nielsen
Stella Smidt-Nielsen ('13)
Holte Atletik1:16.49
  
 
2
Pola Czerminska-Makinia
Pola Czerminska-Makinia ('13)
BAK1:20.99
  
 
3Sofie Adser HassingSofie Adser Hassing ('12)BAC1:22.65
  
 
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta / GRE1.15
  
 
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
XXO
1.20
XXX
   
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Pola Czerminska-Makinia
Pola Czerminska-Makinia ('13)
BAK3.74
0.0
  
 
 
3.60
 0.0
3.52
 0.0
3.74
 0.0
     
2Nellie KrebsNellie Krebs ('12)Herlev Atletik3.47
0.0
  
 
 
3.47
 0.0
2.61
 0.0
3.43
 0.0
     
3
Andrea Bruus Petersen
Andrea Bruus Petersen ('13)
BAK3.25
0.0
  
 PB
 
3.20 PB
 0.0
3.05
 0.0
3.25 PB
 0.0
     
4
Mahira Barkani
Mahira Barkani ('13)
BAK2.20
0.0
  
 PB
 
1.98
 0.0
2.20 PB
 0.0
  X
 0.0
     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Pola Czerminska-Makinia
Pola Czerminska-Makinia ('13)
BAK6.71
  
 PB
 
5.506.71 PB6.21     
2
Mahira Barkani
Mahira Barkani ('13)
BAK4.63
  
 PB
 
3.774.63 PB  X     
3
Andrea Bruus Petersen
Andrea Bruus Petersen ('13)
BAK3.72
  
 PB
 
3.72 PB3.383.34     
D9 40 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Johannes Sølund
Johannes Sølund ('14)
BAC7.35
  
 
2
Eigil Autrup Helgstrand
Eigil Autrup Helgstrand ('15)
Amager AC7.42
  
 
3
Jan Zarzycki
Jan Zarzycki ('15)
BAC8.40
  
 PB
4
Storm Søby Jensen
Storm Søby Jensen ('14)
Herlev Atletik9.60
  
 
D9 400 m    

Finale A

Finale
1
Eigil Autrup Helgstrand
Eigil Autrup Helgstrand ('15)
Amager AC1:29.22
  
 
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Johannes Sølund
Johannes Sølund ('14)
BAC3.15
0.0
  
 
 
3.15
 0.0
2.97
 0.0
3.07
 0.0
     
2
Eigil Autrup Helgstrand
Eigil Autrup Helgstrand ('15)
Amager AC3.11
0.0
  
 
 
3.05
 0.0
3.11
 0.0
3.01
 0.0
     
3
Jan Zarzycki
Jan Zarzycki ('15)
BAC2.51
0.0
  
 =PB
 
  X
 0.0
2.51 PB
 0.0
2.51 =PB
 0.0
     
4
Storm Søby Jensen
Storm Søby Jensen ('14)
Herlev Atletik2.00
0.0
  
 
 
2.00
 0.0
1.77
 0.0
1.81
 0.0
     
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Johannes Sølund
Johannes Sølund ('14)
BAC4.35
  
 
 
4.053.774.35     
2
Eigil Autrup Helgstrand
Eigil Autrup Helgstrand ('15)
Amager AC3.80
  
 
 
3.143.803.58     
3
Storm Søby Jensen
Storm Søby Jensen ('14)
Herlev Atletik3.46
  
 
 
3.102.873.46     
4
Jan Zarzycki
Jan Zarzycki ('15)
BAC2.88
  
 PB
 
2.88 PB2.842.19     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Eigil Autrup Helgstrand
Eigil Autrup Helgstrand ('15)
Amager AC24.08
  
 PB
 
18.3916.8824.08 PB     
2
Jan Zarzycki
Jan Zarzycki ('15)
BAC10.80
  
 PB
 
  X10.80 PB  X     
P9 40 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik7.09
  
 PB
2
Eliza Prado-Petersen
Eliza Prado-Petersen ('14)
BAK7.99
  
 
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik3.42
0.0
  
 
 
3.42
 0.0
3.20
 0.0
3.25
 0.0
     
2
Eliza Prado-Petersen
Eliza Prado-Petersen ('14)
BAK2.91
0.0
  
 PB
 
2.91 PB
 0.0
  X
 0.0
2.73
 0.0
     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Olivia Daub
Olivia Daub ('14)
Herlev Atletik20.70
  
 
 
19.96  X20.70     
2
Eliza Prado-Petersen
Eliza Prado-Petersen ('14)
BAK14.44
  
 PB
 
14.00 PB12.6914.44 PB     
D7 40 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Aris Kastrinakis
Aris Kastrinakis ('17)
Sparta / GRE8.52
  
 PB
2
Stylianos Nikolouzos
Stylianos Nikolouzos ('16)
Sparta / GRE8.80
  
 PB
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Aris Kastrinakis
Aris Kastrinakis ('17)
Sparta / GRE2.51
0.0
  
 PB
 
2.51
 0.0
2.45
 0.0
2.31
 0.0
     
2
Stylianos Nikolouzos
Stylianos Nikolouzos ('16)
Sparta / GRE2.25
0.0
  
 PB
 
2.25
 0.0
1.98
 0.0
2.04
 0.0
     
P7 40 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Josefine Meilstrup Fredberg
Josefine Meilstrup Fredberg ('16)
Herlev Atletik8.00
  
 PB
2
Martha Gundmann Hyllested
Martha Gundmann Hyllested ('18)
BAC9.09
  
 PB
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Josefine Meilstrup Fredberg
Josefine Meilstrup Fredberg ('16)
Herlev Atletik2.76
0.0
  
 PB
 
2.76 PB
 0.0
2.60
 0.0
2.65
 0.0
     
2
Martha Gundmann Hyllested
Martha Gundmann Hyllested ('18)
BAC1.81
0.0
  
 
 
1.81
 0.0
  X
 0.0
1.71
 0.0
     
P7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Yolanda Hayford Jensen
Yolanda Hayford Jensen ('16)
KIF3.02
  
 PB
 
2.562.903.02     
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Yolanda Hayford Jensen
Yolanda Hayford Jensen ('16)
KIF13.97
  
 PB
 
1.0911.99 PB13.97 PB     
2
Josefine Meilstrup Fredberg
Josefine Meilstrup Fredberg ('16)
Herlev Atletik6.60
  
 
 
4.374.716.60     
3
Martha Gundmann Hyllested
Martha Gundmann Hyllested ('18)
BAC4.99
  
 
 
3.884.664.99     

Seneste resultater

7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten