Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Karlstad SWE: Folksam GP 4‐5.7.2023
Sola Arena (stav i Inre hamn 4.7)

M 200 m    
5.7. Vind: +0.8

Finale A

Finale
5.7.Vind: +0.8
1
Jerome Blake
Jerome Blake ('95)
CAN20.42
  
 
2
Erik Erlandsson
Erik Erlandsson ('04)
SWE20.86
  
 PB
3
Felix Svensson
Felix Svensson ('97)
SUI21.05
  
 
4
William Trulsson
William Trulsson ('06)
SWE21.29
  
 SB
5
Alexander Oliver
Alexander Oliver ('05)
SWE21.74
  
 
Jake Doran
Jake Doran 
AUS DNF
  
 
Finale B
5.7. Vind: +2.0
5.7.Vind: +2.0
1
Omar Chaaban
Omar Chaaban 
SWE22.22
  
 SB
2
Jacob Helsing
Jacob Helsing 
SWE22.49
  
 SB
3
Ali Dawood
Ali Dawood ('06)
SWE23.12
  
 SB
M 400 m    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
1
Iñaki Cañal
Iñaki Cañal ('97)
ESP46.01
  
 
2
Patrik Šorm
Patrik Šorm ('93)
CZE46.26
  
 
3
Alex Beck
Alex Beck ('92)
AUS46.33
  
 
4
Christopher O'Donnell
Christopher O'Donnell ('98)
IRL46.36
  
 SB
5
Mattias Waernulf
Mattias Waernulf ('02)
SWE47.91
  
 
6
Rabah Yousif
Rabah Yousif ('86)
GBR47.97
  
 
7
Lucas Törnström
Lucas Törnström ('05)
SWE48.19
  
 
M 800 m    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
1
James Preston
James Preston ('97)
NZL1:46.27
  
 
2
Balázs Vindics
Balázs Vindics ('94)
HUN1:47.02
  
 
3
Jan Vukovič
Jan Vukovič 
SLO1:47.48
  
 
4
Alexander Lundskog
Alexander Lundskog ('96)
SWE1:47.99
  
 SB
5
Yared Kidane
Yared Kidane ('99)
ERI1:49.89
  
 SB
6
Benjamin Åberg
Benjamin Åberg ('95)
SWE1:50.48
  
 SB
7
Alexander Nyström
Alexander Nyström ('03)
SWE1:50.54
  
 PB
8
Victor Wahlgren
Victor Wahlgren ('02)
SWE1:50.92
  
 PB
9
Kevin Bodén
Kevin Bodén ('02)
SWE1:51.89
  
 PB
10
Björn Seifert
Björn Seifert ('96)
SWE1:55.78
  
 
Ryszard Piasecki
Ryszard Piasecki ('01)
POL DNF
  
 
Finale B
5.7.
5.7.
1
Jimmy Öhman
Jimmy Öhman ('01)
SWE1:53.13
  
 SB
2
Erik Skoglund
Erik Skoglund ('04)
SWE1:53.16
  
 PB
3
Walid Oussalah
Walid Oussalah ('95)
SWE1:53.89
  
 
4
Henrik Franzén
Henrik Franzén ('03)
SWE1:54.49
  
 SB
5
Tobias Eknor
Tobias Eknor 
SWE1:54.70
  
 
6
Jacob Åhman
Jacob Åhman ('07)
SWE1:55.69
  
 PB
7
Aleksej Pirgholizadeh
Aleksej Pirgholizadeh ('94)
SWE1:56.41
  
 
8
Albin Freiholtz
Albin Freiholtz ('06)
SWE1:57.04
  
 
9
Daniel Gleimar
Daniel Gleimar ('92)
SWE1:57.46
  
 
10
Muwafaq Al-Gadi
Muwafaq Al-Gadi ('06)
QAT1:57.73
  
 
11
Ibrahim Haydar Abdullah
Ibrahim Haydar Abdullah ('06)
QAT2:00.03
  
 
Alvin Reinebo
Alvin Reinebo ('04)
SWE DNF
  
 
Finale C
5.7.
5.7.
1
Jacob Klinth
Jacob Klinth ('01)
SWE1:55.32
  
 PB
2
Fjölnir Brynjarsson
Fjölnir Brynjarsson ('97)
ISL1:55.59
  
 PB
3
Erik Nederheim
Erik Nederheim ('06)
SWE1:56.15
  
 PB
4
Simon Sandkvist
Simon Sandkvist ('01)
SWE1:56.37
  
 SB
5
Badreldin Haydar Abdallah
Badreldin Haydar Abdallah ('04)
QAT1:57.40
  
 
6
Achraf Hidare
Achraf Hidare ('06)
QAT1:58.37
  
 PB
7
Nils Erixon
Nils Erixon ('05)
SWE1:59.41
  
 PB
8
David Rindetoft
David Rindetoft ('03)
SWE1:59.47
  
 
9
Alwin Andrée
Alwin Andrée ('06)
SWE2:00.92
  
 
Anton Axelsson
Anton Axelsson ('01)
SWE DNF
  
 
Finale D
5.7.
5.7.
1
Abdulsalam Alawi
Abdulsalam Alawi ('07)
QAT2:03.28
  
 PB
2
Theodor Broms
Theodor Broms ('02)
SWE2:03.47
  
 
3
Abdalla Salih Idris Adam
Abdalla Salih Idris Adam ('07)
QAT2:07.43
  
 
4
Lucas Björfelt
Lucas Björfelt ('08)
SWE2:09.78
  
 
5
Ahmed Idris Ahmed Ibrahim
Ahmed Idris Ahmed Ibrahim ('08)
QAT2:09.93
  
 
6
Arafat Fahad Obadi Qasem
Arafat Fahad Obadi Qasem ('08)
QAT2:10.06
  
 PB
7
Khafab Adam
Khafab Adam ('07)
QAT2:10.69
  
 PB
8
Fredrik Førland Welander
Fredrik Førland Welander ('05)
NOR2:16.04
  
 
Vincent Almqvist
Vincent Almqvist ('08)
SWE DNF
  
 
M 1500 m    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
1
Samuel Pihlström
Samuel Pihlström ('01)
SWE3:38.63
  
 SB
2
Noah Baltus
Noah Baltus ('02)
NED3:38.65
  
 
3
Jonathan Grahn
Jonathan Grahn ('04)
SWE3:39.06
  
NU20R PB
4
Viktor Idhammar
Viktor Idhammar ('03)
SWE3:39.28
  
 PB
5
Leo Magnusson
Leo Magnusson ('98)
SWE3:39.65
  
 PB
6
James Heneghan
James Heneghan ('99)
GBR3:40.54
  
 PB
7
Arvid Öhrn
Arvid Öhrn ('94)
SWE3:41.76
  
 PB
8
Alexander Nilsson
Alexander Nilsson ('95)
SWE3:42.27
  
 PB
9Andreas Holst LindgreenAndreas Holst Lindgreen ('98)DEN3:42.77
  
 
10
Karl Ottfalk
Karl Ottfalk ('06)
SWE3:44.57
  
 PB
11
Axel Djurberg
Axel Djurberg ('99)
SWE3:45.41
  
 PB
12
Oliver Löfqvist
Oliver Löfqvist ('98)
SWE3:45.99
  
 PB
13
Jonathan Shields
Jonathan Shields ('98)
GBR3:47.49
  
 
Shane Streich
Shane Streich ('96)
USA DNF
  
 
M 3000 m    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
1
Erik Djurberg
Erik Djurberg ('97)
SWE8:16.67
  
 PB
2
Jonathan Edman
Jonathan Edman ('01)
SWE8:17.89
  
 PB
3
Jack Karlsson
Jack Karlsson ('99)
SWE8:21.35
  
 PB
4
Benjamin Claesson
Benjamin Claesson ('02)
SWE8:23.23
  
 PB
5
Amaury Gouverneur
Amaury Gouverneur ('97)
BEL8:25.45
  
 SB
6
Markus Andersson
Markus Andersson ('05)
SWE8:28.65
  
 PB
7
Fredrik Johansson
Fredrik Johansson ('86)
SWE8:30.49
  
 
8
Rickard Emilsson
Rickard Emilsson ('89)
SWE8:32.03
  
 SB
9
Estifanos Faid Asked
Estifanos Faid Asked ('92)
SWE8:34.52
  
 SB
10
Albin Gezelius
Albin Gezelius ('03)
SWE8:35.03
  
 PB
11
Samuel Berhane
Samuel Berhane ('05)
SWE8:35.77
  
 
12
Gabriel Claesson
Gabriel Claesson ('04)
SWE8:40.59
  
 
13Conrad LindConrad Lind ('01)DEN8:54.39
  
 SB
14
Wilmer Grahn
Wilmer Grahn ('07)
SWE8:54.79
  
 PB
15
Bienvenue Musore
Bienvenue Musore ('90)
SWE8:57.20
  
 SB
16
Christoffer Skantz
Christoffer Skantz ('85)
SWE9:12.57
  
 PB
17
Ludvig Hasler
Ludvig Hasler ('05)
SWE9:14.88
  
 
18
Christian Smedberg
Christian Smedberg ('86)
SWE9:15.23
  
 PB
19
Albert Ziegler
Albert Ziegler ('06)
SWE9:24.13
  
 
20
Isak Steiner
Isak Steiner ('08)
SWE9:44.68
  
 PB
Sharmarke Ahmed
Sharmarke Ahmed ('02)
SWE DNF
  
 
M Højdespring    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
1
Eugenio Meloni
Eugenio Meloni ('94)
ITA2.18
  
 =SB
 
2.05
  O
2.09
  O
2.13
  O
2.16
  O
2.18
XXO
2.20
XXX
  
2
Melwin Lycke Holm
Melwin Lycke Holm ('04)
SWE2.18
  
 =PB
 
2.05
  O
2.09
  O
2.13
 XO
2.16
  O
2.18
XXO
2.20
XXX
  
3
Nathan Ismar
Nathan Ismar ('99)
FRA2.16
  
 
 
2.05
  O
2.09
  O
2.13
  O
2.16
  O
2.18
XXX
   
4
Vadym Kravchuk
Vadym Kravchuk ('96)
UKR2.09
  
 
 
2.00
 XO
2.05
 XO
2.09
  O
2.13
XXX
    
5
Bogdan Bondarenko
Bogdan Bondarenko ('89)
UKR2.09
  
 
 
2.05
  O
2.09
XXO
2.13
XXX
     
6
Joakim Wadstein
Joakim Wadstein 
SWE2.00
  
 SB
 
1.90
  O
1.95
  O
2.00
  O
2.05
XXX
    
7
Arvid Ryberg
Arvid Ryberg ('98)
SWE1.95
  
 
 
1.90
  O
1.95
XXO
2.00
XXX
     
M Længdespring    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
1
Thobias Montler
Thobias Montler ('96)
SWE7.95
+0.8
  
 
 
7.81
 0.7
7.95
 0.8
  X
 1.5
7.91
 0.4
7.93
 1.1
7.84
 0.2
  
2
Héctor Santos
Héctor Santos ('98)
ESP7.94
+1.0
  
 
 
7.61
 0.7
7.94
 1.0
7.73
 0.4
7.72
 0.1
  X
 1.1
  X
 1.8
  
3
Henry Frayne
Henry Frayne ('90)
AUS7.92
+0.1
  
 SB
 
7.92 SB
 0.1
  X
 1.3
  X
 0.6
7.90
 0.5
  X
 1.8
  X
 2.3
  
4
Shay Veitch
Shay Veitch 
NZL7.54
+0.4
  
 
 
7.43
 0.0
7.30
 0.6
7.52
 1.0
7.54
 0.4
7.42
 1.2
7.19
 2.4
  
5
Joakim Hellbratt
Joakim Hellbratt ('03)
SWE7.51
+1.3
  
 PB
 
  X
 0.4
  X
 1.1
  X
 2.4
7.51 PB
 1.3
  X
 0.7
  X
 1.5
  
6
Marko Pestić
Marko Pestić ('94)
CRO7.31
+0.8
  
 SB
 
  X
 0.0
7.12
 0.5
7.23 SB
 0.2
7.31 SB
 0.8
  X
 0.9
  X
 1.2
  
Henrik Silva Skoog
Henrik Silva Skoog ('04)
SWE NM
+0.6
  
 
 
  X
 0.6
  X
 0.9
  –  –  –  –  
Yuki Hashioka
Yuki Hashioka ('99)
JPN NM
+0.1
  
 
 
  X
 0.1
  X
 1.8
  –  –  –  –  
Finale B
5.7.
5.7.
1
Samuel Ekelund
Samuel Ekelund ('03)
SWE7.19 w
+2.4
  
 
 
6.03
 3.7
6.75
 1.4
6.07
 3.2
7.19
 2.4
  X
 3.2
  X
 2.9
  
2
Kristoffer Andersson
Kristoffer Andersson ('04)
SWE7.13
+1.3
  
 
 
  X
 1.6
6.85
 2.3
6.73
 1.9
6.98
 1.9
7.13
 1.3
  X
 1.4
  
3
Noa Skomorowski
Noa Skomorowski ('03)
SWE7.06 w
+2.2
  
 
 
6.85
 2.0
7.06
 2.2
  X
 2.1
  X
 4.2
  X
 2.5
6.96 =SB
 1.1
  
M Diskoskast 2.0 kg    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
1
Daniel Ståhl
Daniel Ståhl ('92)
SWE70.25
  
 
 
67.3666.8870.25  X  X  X  
2
Matt Denny
Matt Denny ('96)
AUS66.01
  
 
 
63.8363.7564.71  X  X66.01  
3
Lukas Weißhaidinger
Lukas Weißhaidinger ('92)
AUT65.26
  
 
 
  X59.8361.92  X65.2662.96  
4
Alessio Mannucci
Alessio Mannucci ('98)
ITA62.50
  
 
 
  X59.7662.5060.12  X61.88  
5
Gudni Valur Guðnason
Gudni Valur Guðnason ('95)
ISL62.07
  
 
 
61.94  X  X62.0262.0762.06  
6
Simon Pettersson
Simon Pettersson ('94)
SWE60.37
  
 
 
  X  X60.37  X60.25  X  
7
Masateru Yugami
Masateru Yugami ('93)
JPN58.13
  
 
 
56.5354.87  X55.08  X58.13  
8
Gian Vetterli
Gian Vetterli 
SUI56.11
  
 
 
56.11  –  –  –  –  –  
M Spydkast 800 gram    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
1
Jakob Eriksson
Jakob Eriksson ('98)
SWE69.89
  
 SB
 
66.85 SB69.89 SB66.8665.4866.08  X  
2
Leon Bodén
Leon Bodén ('05)
SWE64.23
  
 
 
  X64.2357.69  X  X60.96  
3
Theodor Thor
Theodor Thor ('93)
SWE60.70
  
 
 
59.0658.6360.70  X  X  –  
4
Filip Sundin
Filip Sundin ('04)
SWE57.26
  
 
 
56.5351.3651.1555.7255.5557.26  
K 200 m    
5.7. Vind: +0.9

Finale A

Finale
5.7.Vind: +0.9
1
Julia Henriksson
Julia Henriksson 
SWE23.31
  
 
2
Alessia Pavese
Alessia Pavese ('98)
ITA23.50
  
 
3
Nora Lindahl
Nora Lindahl ('04)
SWE23.62
  
 PB
4
Rhodah Njobvu
Rhodah Njobvu ('94)
ZAM23.74
  
 
5
Wilma Svenson
Wilma Svenson ('03)
SWE24.12
  
 
6
Ayla Hallberg Hossain
Ayla Hallberg Hossain ('06)
SWE24.36
  
 SB
7
Jonna Claesson
Jonna Claesson 
SWE24.56
  
 
8
Emilia Franzén
Emilia Franzén ('04)
SWE24.56
  
 
Finale B
5.7. Vind: +1.4
5.7.Vind: +1.4
1
Denise Eriksson
Denise Eriksson ('98)
SWE24.56
  
 SB
2
Evelina Olsson
Evelina Olsson ('08)
SWE24.61
  
 PB
3
Charlotte Andersson
Charlotte Andersson 
SWE26.94
  
 SB
K 800 m    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
1Annemarie NissenAnnemarie Nissen ('94)DEN2:02.38
  
 
2
Hanna Hermansson
Hanna Hermansson ('89)
SWE2:02.67
  
 SB
3
Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka
Patrycja Wyciszkiewicz-Zawadzka ('94)
POL2:03.11
  
 PB
4
Maria Freij
Maria Freij ('98)
SWE2:03.79
  
 PB
5
Caroline Högardh
Caroline Högardh ('92)
SWE2:08.36
  
 
6
Lova Perman
Lova Perman ('03)
SWE2:08.50
  
 SB
7
Nadja Rugland
Nadja Rugland ('01)
SWE2:09.75
  
 
Aneta Lemiesz
Aneta Lemiesz ('81)
POL DNF
  
 
Finale B
5.7.
5.7.
1
Lovisa Ellström
Lovisa Ellström 
SWE2:12.70
  
 SB
2
Elín Sóley Sigurbjörnsdóttir
Elín Sóley Sigurbjörnsdóttir ('95)
ISL2:12.97
  
 PB
3
Wilma Marcusson
Wilma Marcusson ('99)
SWE2:15.23
  
 SB
4
Ebba Wahlberg
Ebba Wahlberg ('02)
SWE2:17.89
  
 SB
5
Astrid Wallenius
Astrid Wallenius ('08)
SWE2:19.29
  
 PB
6
Clara Jansson
Clara Jansson ('06)
SWE2:19.64
  
 PB
7
Ella Holmqvist
Ella Holmqvist ('05)
SWE2:20.09
  
 
8
Tilda Knauer
Tilda Knauer ('03)
SWE2:20.50
  
 
Tyra Landin
Tyra Landin ('02)
SWE DNF
  
 
K 1500 m    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
1
Vera Sjöberg
Vera Sjöberg ('01)
SWE4:16.22
  
 PB
2
Ebba Cronholm
Ebba Cronholm ('05)
SWE4:24.10
  
 PB
3
Saga Provci
Saga Provci ('04)
SWE4:24.46
  
 
4
Ebba Broms
Ebba Broms ('05)
SWE4:26.75
  
 PB
5
Elin Brink
Elin Brink ('97)
SWE4:34.11
  
 
6
Embla Margrét Hreimsdóttir
Embla Margrét Hreimsdóttir ('05)
ISL4:40.00
  
 PB
7
Elsa Wallenius
Elsa Wallenius ('01)
SWE4:40.93
  
 
8
Edith Blomqvist
Edith Blomqvist ('94)
SWE4:41.09
  
 PB
9
Melissa Bentayeb
Melissa Bentayeb ('05)
SWE4:42.29
  
 PB
10
Meija Peterson
Meija Peterson ('05)
SWE4:45.29
  
 SB
11
Leira Sandvall
Leira Sandvall ('09)
SWE4:47.76
  
 PB
Olivia Weslien
Olivia Weslien ('97)
SWE DNF
  
 
Aneta Lemiesz
Aneta Lemiesz ('81)
POL DNF
  
 
K 100 m hæk 84.0 cm    
5.7. Vind: +2.1

Finale A

Finale
5.7.Vind: +2.1
1
Alva von Gerber
Alva von Gerber 
SWE13.67 w
  
 
2
Johanna Carlsson
Johanna Carlsson ('94)
SWE13.87 w
  
 
3
Klara Rådbo
Klara Rådbo ('01)
SWE14.32 w
  
 
K 400 m hæk    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
1
Alice Muraro
Alice Muraro 
ITA55.61
  
 PB
2
Moa Granat
Moa Granat ('04)
SWE56.43
  
 PB
3
Hilla Uusimäki
Hilla Uusimäki ('96)
FIN57.12
  
 SB
4
Kristiina Halonen
Kristiina Halonen ('97)
FIN57.32
  
 SB
5
Hanna Karlsson
Hanna Karlsson ('03)
SWE58.71
  
 SB
6
Marielle Kleemeier
Marielle Kleemeier ('96)
EST59.13
  
 
7
Ebba Åhman
Ebba Åhman ('02)
SWE1:00.05
  
 
8
Ebba Svantesson
Ebba Svantesson ('97)
SWE1:00.94
  
 
Finale B
5.7.
5.7.
1
Lathifa Afrah
Lathifa Afrah ('05)
SWE1:05.59
  
 
2
Frida Hansson
Frida Hansson ('97)
SWE1:10.30
  
 
K Stangspring    
4.7.

Finale A

Finale
4.7.
1
Holly Bradshaw
Holly Bradshaw ('91)
GBR4.46
  
 
 
4.26
 XO
4.36
 XO
4.46
XXO
4.61
XXX
    
2
Kitty Augusta Friele Faye
Kitty Augusta Friele Faye ('02)
NOR4.36
  
 PB
 
4.05
  O
4.16
XXO
4.26
  O
4.36
  O
4.41
XXX
   
3
Michaela Meijer
Michaela Meijer ('93)
SWE4.36
  
 
 
4.16
  O
4.36
XXO
4.46
XXX
     
4
Imogen Ayris
Imogen Ayris 
NZL4.36
  
 
 
4.16
 XO
4.26
 XO
4.36
XXO
4.46
XXX
    
5Caroline Bonde HolmCaroline Bonde Holm ('90)DEN4.26
  
 
 
4.05
  O
4.26
  O
4.41
XXX
     
6
Hanna Jansson
Hanna Jansson ('95)
SWE4.05
  
 
 
3.90
  O
4.05
 XO
4.16
XXX
     
6
Silja Andersson
Silja Andersson ('03)
FIN4.05
  
 
 
4.05
 XO
4.16
XXX
      
8
Sara Winberg
Sara Winberg ('04)
SWE3.90
  
 
 
3.70
XXO
3.90
  O
4.05
XXX
     
9
Kajsa Roth
Kajsa Roth ('06)
SWE3.90
  
 
 
3.70
  O
3.90
 XO
4.05
XXX
     
Saga Andersson
Saga Andersson 
FIN NH
  
 
 
4.16
XXX
       
K Længdespring    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
1
Milica Gardašević
Milica Gardašević ('98)
SRB6.82
+0.5
  
 =SB
 
6.73
 1.9
  X
 0.1
6.57
 1.4
6.82 =SB
 0.5
  X
 1.8
6.76
 1.2
  
2
Maja Åskag
Maja Åskag ('02)
SWE6.75
+0.4
  
 PB
 
6.56
 0.9
6.60
 0.9
6.54
 1.4
  X
 0.7
6.75 PB
 0.4
5.21
 0.8
  
3
Fatima Diame
Fatima Diame ('96)
ESP6.69
+1.4
  
 
 
6.49
 1.5
  X
 1.9
  X
 1.3
6.69
 1.4
6.53
 0.8
  X
 0.7
  
4
Kaiza Karlén
Kaiza Karlén ('98)
SWE6.24
+0.5
  
 
 
  X
 1.6
6.12
 1.6
5.95
 0.2
6.24
 0.5
6.14
 1.0
6.21
 0.7
  
5
Emilia Kjellberg
Emilia Kjellberg ('96)
SWE6.23
+1.4
  
 
 
  X
 1.8
  X
 2.8
6.23
 1.4
6.15
 1.5
  X
 1.4
6.20
 1.8
  
6
Liz Hedding
Liz Hedding ('96)
AUS6.16
+0.8
  
 
 
5.95
 1.3
5.91
 1.2
6.16
 0.8
5.95
 0.5
6.05
 2.2
6.00
 1.1
  
7
Ayla Hallberg Hossain
Ayla Hallberg Hossain ('06)
SWE6.12
+0.2
  
 
 
5.87
 0.5
  X
 2.8
6.12
 0.2
  X
 0.1
  –  –  
8Betty Marie Ramsgaard JensenBetty Marie Ramsgaard Jensen ('04)DEN6.00 w
+2.1
  
 
 
5.99
 1.6
6.00
 2.1
5.63
 0.6
5.98
 0.2
5.75
 0.6
  X
 0.6
  
9
Alice Lunardon
Alice Lunardon ('98)
ITA5.93
+0.9
  
 
 
5.91
 2.0
  X
 1.9
5.93
 0.9
     
Finale B
5.7.
5.7.
1
Cajsa Augustsson
Cajsa Augustsson ('02)
SWE6.01 w
+3.7
  
 
 
4.32
 3.3
  X
 2.8
  X
 1.9
  X
 1.8
5.74
 2.9
6.01
 3.7
  
2
Evelina Olsson
Evelina Olsson ('08)
SWE5.85 w
+2.1
  
 
 
5.82
 3.6
5.49
 3.1
  X
 3.1
5.67
 2.0
  X
 3.7
5.85
 2.1
  
3
Klara Rådbo
Klara Rådbo ('01)
SWE5.71
+0.2
  
 
 
5.66
 0.6
  X
 1.1
5.71
 0.2
  X
 2.0
  X
 1.5
  X
 2.3
  
4
Moa Gustafsson
Moa Gustafsson ('04)
SWE5.67 w
+4.0
  
 
 
  X
 1.5
4.40
 3.4
5.67
 4.0
  X
 3.0
  X
 2.1
4.61
 1.9
  
5
Irma Jonhed
Irma Jonhed ('05)
SWE5.26
+0.2
  
 
 
  X
 1.0
  X
 2.6
  X
 2.6
5.26
 0.2
5.19
 3.6
  X
 1.6
  
6
Sophie Säwe
Sophie Säwe ('04)
SWE4.97 w
+2.8
  
 
 
  X
 1.2
4.95
 3.1
4.97
 2.8
4.91 =SB
 0.7
  X
 1.1
  X
 3.4
  
Ida Jexe Ek
Ida Jexe Ek ('04)
SWE NM
+1.4
  
 
 
  X
 1.4
  X
 2.2
  X
 1.7
  X
 1.1
  X
 0.8
  X
 3.5
  
K Kuglestød 4.0 kg    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
1
Fanny Roos
Fanny Roos ('95)
SWE18.62
  
 
 
17.7318.06  X18.4818.6218.44  
2
Benthe König
Benthe König ('98)
NED17.55
  
 SB
 
16.9917.55 SB  X  X  X16.85  
3
Sara Lennman
Sara Lennman ('96)
SWE17.18
  
 
 
17.18  X  X17.0716.96  X  
4
Jolien Boumkwo
Jolien Boumkwo ('93)
BEL16.63
  
 
 
  X15.52  X  X  X16.63  
5
Erna Sóley Gunnarsdóttir
Erna Sóley Gunnarsdóttir 
ISL16.61
  
 
 
16.2416.5216.61  X  X16.28  
6
Emilia Malmehed
Emilia Malmehed ('01)
SWE14.76
  
 
 
13.3113.3713.52  X  X14.76  
K Hammerkast 4.0 kg    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
1
Grete Ahlberg
Grete Ahlberg ('98)
SWE68.12
  
 
 
67.6767.6668.12  X  X  X  
2
Aleksandra Śmiech
Aleksandra Śmiech ('97)
POL67.85
  
 
 
66.1667.2167.29  X67.85  X  
3
Vanessa Sterckendries
Vanessa Sterckendries ('95)
BEL67.03
  
 
 
59.4364.1666.2067.0366.2966.29  
4
Katarzyna Furmanek
Katarzyna Furmanek ('96)
POL66.98
  
 
 
65.9565.35  X66.98  X63.83  
5
Rebecka Hallerth
Rebecka Hallerth ('96)
SWE65.48
  
 
 
62.81  X64.9565.4864.8862.96  
6
Thea Löfman
Thea Löfman ('03)
SWE64.99
  
 
 
61.6662.5764.3264.9064.9963.02  
7Liv WintherLiv Winther ('02)DEN63.79
  
DUR-21 PB
 
58.5163.79 PB62.1860.99  X63.37  
8
Sara Forssell
Sara Forssell 
SWE62.43
  
 
 
61.84  X  X61.8962.1662.43  
9
Emma Palmgren
Emma Palmgren ('01)
SWE58.29
  
 SB
 
58.29 SB55.0256.51  –  –  –  
K Spydkast 600 gram    
5.7.

Finale A

Finale
5.7.
1
Matilda Elfgaard
Matilda Elfgaard ('92)
SWE52.21
  
 SB
 
50.5549.2747.2150.3852.21 SB48.37  
2
Amanda Olsson
Amanda Olsson ('03)
SWE49.93
  
 PB
 
  X47.4848.2445.70  X49.93 PB  
3
Carolin Näslund
Carolin Näslund ('98)
SWE47.12
  
 SB
 
46.70 SB47.12 SB  X46.4846.81  X  
4Caroline Bredsten HenriksenCaroline Bredsten Henriksen ('98)DEN44.76
  
 PB
 
  X38.65  X  X44.76 PB43.50  
5
Eunice Karlsson
Eunice Karlsson ('98)
SWE44.19
  
 
 
34.53  X42.81  X  X44.19  
6
Emelie Olsson
Emelie Olsson ('05)
SWE44.11
  
 
 
44.1142.6343.9544.0342.3440.14  

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb