Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

St. Peter Port GBR: NatWest International Island Games 9‐16.7.2023

M 100 m    
10.7. Vind: +1.3

Finale A

Finale
10.7.Vind: +1.3
1Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)DEN10.58
  
 PB
2
Joe Chadwick
Joe Chadwick ('01)
GBR10.70
  
 SB
3
Zachary Price
Zachary Price ('02)
GBR10.75
  
 SB
4
Jamie Oldham
Jamie Oldham ('06)
GBR10.78
  
 PB
5
Josh Duke
Josh Duke ('03)
GBR10.87
  
 
6
Steven Mackay
Steven Mackay ('99)
GBR10.88
  
 
7
Cai Jones
Cai Jones ('03)
GBR10.91
  
 PB
8
Emilio Jesus Vasco Gonzalez
Emilio Jesus Vasco Gonzalez ('02)
ESP11.12
  
 PB
Semifinale10.7.
Semi 1
10.7. Vind: -1.4
10.7.Vind: -1.4
1
Zachary Price
Zachary Price ('02)
GBR11.02
  
 
2
Jamie Oldham
Jamie Oldham ('06)
GBR11.06
  
 
3
Josh Duke
Josh Duke ('03)
GBR11.10
  
 
4
Gavin Bodrell
Gavin Bodrell ('91)
GBR11.35
  
 PB
5
Daniel Neil Clague
Daniel Neil Clague ('88)
GBR11.36
  
 PB
6
Tony Wesley
Tony Wesley ('07)
GBR11.37
  
 
7
Eric Sjölund
Eric Sjölund 
FIN11.43
  
 PB
8
Alexander Scott
Alexander Scott ('03)
GBR11.56
  
 =PB
Semi 2
10.7. Vind: -1.4
10.7.Vind: -1.4
1
Joe Chadwick
Joe Chadwick ('01)
GBR10.92
  
 SB
2Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)DEN10.97
  
 PB
3
Steven Mackay
Steven Mackay ('99)
GBR11.13
  
 
4
Cai Jones
Cai Jones ('03)
GBR11.18
  
 SB
5
Emilio Jesus Vasco Gonzalez
Emilio Jesus Vasco Gonzalez ('02)
ESP11.30
  
 
6
Nathan Edward Teece
Nathan Edward Teece ('01)
GBR11.45
  
 PB
7
Thomas Brennan
Thomas Brennan ('06)
GBR11.51
  
 PB
8
Rafael Vikic
Rafael Vikic ('05)
SWE11.54
  
 PB
Indledende heats9.7.
Indledende 1
9.7. Vind: -2.7
9.7.Vind: -2.7
1
Jamie Oldham
Jamie Oldham ('06)
GBR11.33
  
 
2
Josh Duke
Josh Duke ('03)
GBR11.34
  
 
3Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)DEN11.57
  
 SB
4
Rhys Byrne
Rhys Byrne ('05)
GIB12.04
  
 PB
5
Bobby Harcus
Bobby Harcus ('05)
GBR12.58
  
 PB
6
Mathias Häggblom
Mathias Häggblom ('06)
FIN12.66
  
 
Indledende 2
9.7. Vind: -1.8
9.7.Vind: -1.8
1
Zachary Price
Zachary Price ('02)
GBR11.07
  
 
2
Emilio Jesus Vasco Gonzalez
Emilio Jesus Vasco Gonzalez ('02)
ESP11.28
  
 PB
3
Nathan Edward Teece
Nathan Edward Teece ('01)
GBR11.52
  
 PB
3
Eric Sjölund
Eric Sjölund 
FIN11.52
  
 SB
4
Rafael Vikic
Rafael Vikic ('05)
SWE11.57
  
 PB
Indledende 3
9.7. Vind: -2.1
9.7.Vind: -2.1
1
Joe Chadwick
Joe Chadwick ('01)
GBR11.41
  
 SB
2
Gavin Bodrell
Gavin Bodrell ('91)
GBR11.45
  
 PB
3
Daniel Neil Clague
Daniel Neil Clague ('88)
GBR11.58
  
 PB
4
Thomas Brennan
Thomas Brennan ('06)
GBR11.60
  
 PB
5
Johannes Treiel
Johannes Treiel ('98)
EST11.94
  
 
6
Luka Desoiza
Luka Desoiza ('07)
GIB12.33
  
 PB
Indledende 4
9.7. Vind: -1.1
9.7.Vind: -1.1
1
Steven Mackay
Steven Mackay ('99)
GBR11.18
  
 
2
Cai Jones
Cai Jones ('03)
GBR11.26
  
 SB
3
Tony Wesley
Tony Wesley ('07)
GBR11.35
  
 PB
4
Alexander Scott
Alexander Scott ('03)
GBR11.56
  
 PB
5Leon JohannesenLeon Johannesen ('02)DEN11.66
  
 
6
Blaze Baldwin
Blaze Baldwin ('07)
GBR12.12
  
 PB
M 200 m    
Semifinale11.7.
Semi 1
11.7. Vind: -2.7
11.7.Vind: -2.7
1
Jessy Franco
Jessy Franco ('98)
GIB22.22
  
 SB
2
Cameron Jones
Cameron Jones ('02)
GBR22.26
  
 PB
3
Tyler Johnson
Tyler Johnson ('91)
GBR22.38
  
 
4
Lucas Rive
Lucas Rive 
GBR22.61
  
 PB
5
Emilio Jesus Vasco Gonzalez
Emilio Jesus Vasco Gonzalez ('02)
ESP22.81
  
 PB
6Dánjal Dahl LjósheimDánjal Dahl Ljósheim DEN23.00
  
 
7
Ben Sinclair
Ben Sinclair ('05)
GBR23.06
  
 PB
8
Eric Sjölund
Eric Sjölund 
FIN23.10
  
 PB
Semi 2
11.7. Vind: -1.7
11.7.Vind: -1.7
1Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)DEN22.20
  
 
2
Jamie Oldham
Jamie Oldham ('06)
GBR22.61
  
 
3
Zachary Price
Zachary Price ('02)
GBR22.69
  
 
4
Bobby Laurenson
Bobby Laurenson 
GBR23.06
  
 
5
Gabriel Vikic
Gabriel Vikic ('02)
SWE23.10
  
 
6
Gavin Bodrell
Gavin Bodrell ('91)
GBR23.44
  
 
7
Daniel Neil Clague
Daniel Neil Clague ('88)
GBR23.46
  
 
8
Thomas Brennan
Thomas Brennan ('06)
GBR23.92
  
 
Indledende heats11.7.
Indledende 1
11.7. Vind: -2.8
11.7.Vind: -2.8
1
Cameron Jones
Cameron Jones ('02)
GBR22.63
  
 PB
2
Tyler Johnson
Tyler Johnson ('91)
GBR22.70
  
 
3Dánjal Dahl LjósheimDánjal Dahl Ljósheim DEN23.18
  
 
4
Eric Sjölund
Eric Sjölund 
FIN23.30
  
 PB
5
Jay Spooner
Jay Spooner ('05)
GBR23.65
  
 PB
6
Bobby Harcus
Bobby Harcus ('05)
GBR24.72
  
 PB
Indledende 2
11.7. Vind: -2.6
11.7.Vind: -2.6
1Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)DEN22.07
  
 
2
Jamie Oldham
Jamie Oldham ('06)
GBR22.65
  
 
3
Emilio Jesus Vasco Gonzalez
Emilio Jesus Vasco Gonzalez ('02)
ESP23.19
  
 PB
4
Thomas Brennan
Thomas Brennan ('06)
GBR23.39
  
 PB
5
Rafael Vikic
Rafael Vikic ('05)
SWE23.76
  
 
6
Jerai Torres
Jerai Torres ('94)
GIB24.17
  
 SB
Indledende 3
11.7. Vind: -2.7
11.7.Vind: -2.7
1
Zachary Price
Zachary Price ('02)
GBR23.05
  
 
2
Gabriel Vikic
Gabriel Vikic ('02)
SWE23.34
  
 
3
Daniel Neil Clague
Daniel Neil Clague ('88)
GBR23.37
  
 PB
4
Alexander Scott
Alexander Scott ('03)
GBR23.45
  
 PB
5
Rauno Liitmäe
Rauno Liitmäe ('94)
EST23.50
  
 SB
6
Ewan Macleod
Ewan Macleod ('03)
GBR24.34
  
 PB
Indledende 4
11.7. Vind: -1.5
11.7.Vind: -1.5
1
Jessy Franco
Jessy Franco ('98)
GIB22.53
  
 SB
2
Lucas Rive
Lucas Rive 
GBR22.86
  
 PB
3
Bobby Laurenson
Bobby Laurenson 
GBR22.88
  
 PB
4
Gavin Bodrell
Gavin Bodrell ('91)
GBR23.12
  
 PB
5
Ben Sinclair
Ben Sinclair ('05)
GBR23.13
  
 PB
6
Blaze Baldwin
Blaze Baldwin ('07)
GBR24.73
  
 PB
7
Mathias Häggblom
Mathias Häggblom ('06)
FIN24.82
  
 
M 400 m    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
1Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)DEN46.02
  
 PB
2
Cameron Chalmers
Cameron Chalmers ('97)
GBR46.33
  
 SB
3
Peter Curtis
Peter Curtis 
GBR47.82
  
 
4
Gabriel Vikic
Gabriel Vikic ('02)
SWE48.79
  
 PB
5Dánjal Dahl LjósheimDánjal Dahl Ljósheim DEN49.06
  
 PB
6
Bobby Laurenson
Bobby Laurenson 
GBR49.11
  
 PB
7
Jessy Franco
Jessy Franco ('98)
GIB49.37
  
 SB
8
Tyler Johnson
Tyler Johnson ('91)
GBR50.26
  
 
Indledende heats9.7.
Indledende 1
9.7.
9.7.
1
Peter Curtis
Peter Curtis 
GBR49.11
  
 
2
Jessy Franco
Jessy Franco ('98)
GIB50.03
  
 SB
3
Seumas Duncan Mackay
Seumas Duncan Mackay ('01)
GBR50.75
  
 SB
4
Alexander Bell
Alexander Bell 
GBR51.45
  
 PB
5
Jay Spooner
Jay Spooner ('05)
GBR51.63
  
 PB
6
Cian Gordon-Clark
Cian Gordon-Clark ('06)
GBR55.47
  
 PB
Indledende 2
9.7.
9.7.
1Jónas Gunnleivsson IsaksenJónas Gunnleivsson Isaksen ('05)DEN47.40
  
 
2
Bobby Laurenson
Bobby Laurenson 
GBR49.47
  
 PB
3
Tyler Johnson
Tyler Johnson ('91)
GBR50.20
  
 
4
Ben Sinclair
Ben Sinclair ('05)
GBR50.79
  
 SB
5
Ewan Macleod
Ewan Macleod ('03)
GBR55.71
  
 PB
Indledende 3
9.7.
9.7.
1
Cameron Chalmers
Cameron Chalmers ('97)
GBR48.27
  
 
2
Gabriel Vikic
Gabriel Vikic ('02)
SWE49.24
  
 
3Dánjal Dahl LjósheimDánjal Dahl Ljósheim DEN49.90
  
 
4
Matthew Brown
Matthew Brown ('05)
GBR51.03
  
 PB
5
Sean Penalver
Sean Penalver ('96)
GBR55.20
  
 PB
M 800 m    
14.7.

Finale A

Finale
14.7.
1
Iolo Hughes
Iolo Hughes ('96)
GBR1:52.15
  
 PB
2
Seumas Duncan Mackay
Seumas Duncan Mackay ('01)
GBR1:54.27
  
 
3
Xavi Cubas Torras
Xavi Cubas Torras ('98)
ESP1:55.07
  
 PB
4
Chris Bain
Chris Bain ('03)
GBR1:57.06
  
 
5
Joseff Morgan
Joseff Morgan ('04)
GBR1:58.41
  
 
6
Gian-Luca Robilliard
Gian-Luca Robilliard ('04)
GBR1:59.17
  
 
7
Alexander Bell
Alexander Bell 
GBR1:59.56
  
 
8
Ryan Corrin
Ryan Corrin ('05)
GBR2:03.12
  
 
Indledende heats12.7.
Indledende 1
12.7.
12.7.
1
Chris Bain
Chris Bain ('03)
GBR1:57.79
  
 
2
Iolo Hughes
Iolo Hughes ('96)
GBR1:57.97
  
 SB
3
Xavi Cubas Torras
Xavi Cubas Torras ('98)
ESP1:58.06
  
 PB
4
Ryan Corrin
Ryan Corrin ('05)
GBR1:58.12
  
 PB
5
Jem Gurner
Jem Gurner ('03)
GBR1:58.96
  
 PB
6Runi SeloyRuni Seloy ('94)DEN2:00.18
  
 SB
7
Alistair Mackenzie
Alistair Mackenzie ('06)
GBR2:02.73
  
 PB
Indledende 2
12.7.
12.7.
1
Seumas Duncan Mackay
Seumas Duncan Mackay ('01)
GBR1:56.88
  
 
2
Gian-Luca Robilliard
Gian-Luca Robilliard ('04)
GBR1:57.05
  
 
3
Joseff Morgan
Joseff Morgan ('04)
GBR1:57.41
  
 
4
Alexander Bell
Alexander Bell 
GBR1:58.05
  
 PB
5
Nil Cubas
Nil Cubas ('97)
ESP1:58.25
  
 PB
6
Ewan Foubister
Ewan Foubister ('05)
GBR2:02.74
  
 PB
7
Javier Lopez Montero
Javier Lopez Montero ('03)
GIB2:07.19
  
 PB
M 1500 m    
11.7.

Finale A

Finale
11.7.
1
Iolo Hughes
Iolo Hughes ('96)
GBR3:52.25
  
 
2
Seumas Duncan Mackay
Seumas Duncan Mackay ('01)
GBR3:53.79
  
 PB
3
Sam Maher
Sam Maher ('99)
GBR3:55.33
  
 PB
4
Samuel Perry
Samuel Perry ('06)
GBR3:57.31
  
 PB
5
Richard Bartram
Richard Bartram ('98)
GBR3:57.78
  
 
6
Alexander Rowe
Alexander Rowe ('99)
GBR4:04.91
  
 PB
7
Archibald James Pearson
Archibald James Pearson ('08)
GBR4:05.22
  
 PB
8
Gethin David Owen
Gethin David Owen ('06)
GBR4:06.07
  
 PB
9
Tudur Lloyd
Tudur Lloyd ('05)
GBR4:06.95
  
 PB
10
Seonaidh MacInnes
Seonaidh MacInnes ('05)
GBR4:09.67
  
 PB
11
Nil Cubas
Nil Cubas ('97)
ESP4:10.82
  
 PB
12
Casper Whitewood
Casper Whitewood ('06)
GBR4:11.69
  
 PB
13
Ewan Foubister
Ewan Foubister ('05)
GBR4:13.29
  
 PB
14
Alistair Mackenzie
Alistair Mackenzie ('06)
GBR4:16.53
  
 PB
M 5000 m    
12.7.

Finale A

Finale
12.7.
1
Osian Perrin
Osian Perrin ('03)
GBR14:11.85
  
 
2
David Borg
David Borg ('02)
MLT14:59.41
  
 PB
3
Sam Maher
Sam Maher ('99)
GBR14:59.61
  
 PB
4
Richard Bartram
Richard Bartram ('98)
GBR15:03.44
  
 PB
5
Matt Geddes
Matt Geddes ('05)
GBR15:08.45
  
 PB
6
Alan Corlett
Alan Corlett ('90)
GBR15:10.67
  
 SB
7
Kaur Kivistik
Kaur Kivistik ('91)
EST15:17.22
  
 SB
8
Dan Galpin
Dan Galpin ('98)
GBR15:42.62
  
 PB
9
Jonathan Fairgrieve
Jonathan Fairgrieve ('99)
GBR15:55.97
  
 PB
10
Tristan Cooper
Tristan Cooper ('73)
GBR15:58.90
  
 PB
11
Seonaidh MacInnes
Seonaidh MacInnes ('05)
GBR16:05.93
  
 PB
12
Chris Newnham
Chris Newnham ('90)
GBR16:14.35
  
 PB
13
Miguel Jenkins
Miguel Jenkins ('08)
GBR16:22.41
  
 PB
14
Matthew Xuereb
Matthew Xuereb ('85)
MLT16:22.70
  
 SB
15
Maurice Turnock
Maurice Turnock ('74)
GBR17:06.87
  
 PB
16Inuk MøllerInuk Møller ('88)DEN17:29.37
  
 PB
17Hans BrummerstedtHans Brummerstedt ('94)DEN17:41.87
  
 PB
M 10000 m    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
1
Kaur Kivistik
Kaur Kivistik ('91)
EST31:10.50
  
 SB
2
Corrin Leeming
Corrin Leeming ('02)
GBR31:10.79
  
 PB
3
Alan Corlett
Alan Corlett ('90)
GBR31:12.31
  
 SB
4
Lewis MacAlpine
Lewis MacAlpine ('99)
GBR31:28.20
  
 PB
5
George Rice
George Rice ('94)
GBR31:48.26
  
 
6
Dan Galpin
Dan Galpin ('98)
GBR32:22.01
  
 
7
James Priest
James Priest ('92)
GBR32:52.99
  
 PB
8
Tristan Cooper
Tristan Cooper ('73)
GBR32:54.63
  
 PB
9
Charlton Debono
Charlton Debono ('84)
MLT32:56.41
  
 SB
10
Sean Trott
Sean Trott ('90)
BER33:00.82
  
 PB
11
Dion Griffith
Dion Griffith ('03)
GBR33:23.15
  
 PB
12
Stefan Azzopardi
Stefan Azzopardi ('82)
MLT33:36.67
  
 SB
13
Jonathan Fairgrieve
Jonathan Fairgrieve ('99)
GBR34:03.08
  
 PB
14
Leon Gordon
Leon Gordon ('85)
GIB34:17.22
  
 PB
15René Anda NielsenRené Anda Nielsen ('83)DEN34:32.81
  
 SB
16
Craig Moar
Craig Moar ('82)
GBR36:44.82
  
 PB
17Hans BrummerstedtHans Brummerstedt ('94)DEN38:16.68
  
 PB
Arnold Rogers
Arnold Rogers ('90)
GIB DNF
  
 
Simon Pilcher
Simon Pilcher ('81)
GBR DNF
  
 
M Halvmaraton    
14.7.

Finale A

Finale
14.7.
1
Corrin Leeming
Corrin Leeming ('02)
GBR1:08:16
  
 
2
Lewis Macalpine
Lewis Macalpine 
GBR1:08:57
  
 PB
3
George Rice
George Rice ('94)
GBR1:09:00
  
 PB
4
Alan Corlett
Alan Corlett ('90)
GBR1:09:05
  
 SB
5
Stephen Dawes
Stephen Dawes ('81)
GBR1:09:37
  
 SB
6
Harvey Dixon
Harvey Dixon ('93)
GIB1:09:52
  
 PB
7
James Priest
James Priest ('92)
GBR1:11:02
  
 PB
8
Will Newnham
Will Newnham ('92)
GBR1:11:40
  
 
9
Arnold Rogers
Arnold Rogers ('90)
GIB1:12:20
  
 SB
10
Dion Griffith
Dion Griffith ('03)
GBR1:12:24
  
 PB
11
Samuel Jones
Samuel Jones ('92)
GBR1:12:30
  
 PB
12
Sean Trott
Sean Trott ('90)
BER1:12:40
  
 PB
13
Sammy Galpin
Sammy Galpin ('99)
GBR1:13:55
  
 PB
14
Charlton Debono
Charlton Debono ('84)
MLT1:13:57
  
 
15
Stefan Azzopardi
Stefan Azzopardi ('82)
MLT1:14:12
  
 
16
Devaun Degraff
Devaun Degraff ('80)
BER1:14:23
  
 PB
17
Chris Newnham
Chris Newnham ('90)
GBR1:14:42
  
 PB
18
Thomas Newnham
Thomas Newnham ('96)
GBR1:14:58
  
 SB
19
Brett Haining
Brett Haining ('88)
GBR1:15:23
  
 PB
20
Ben Reeves
Ben Reeves ('88)
GIB1:15:34
  
 PB
21
David Borg
David Borg ('02)
MLT1:16:07
  
 SB
22
Craig Moar
Craig Moar ('82)
GBR1:16:08
  
 PB
23
Esmond Walter Brown
Esmond Walter Brown ('87)
CAY1:16:13
  
 PB
24
Neil Arthur
Neil Arthur ('86)
GBR1:16:24
  
 PB
25
Bruno Francisco
Bruno Francisco 
GBR1:17:07
  
 PB
26René Anda NielsenRené Anda Nielsen ('83)DEN1:17:11
  
 SB
27
Robert Charles Mansell
Robert Charles Mansell ('75)
GBR1:18:07
  
 PB
28
Russell Gair
Russell Gair ('75)
GBR1:20:28
  
 PB
29
Owen Humphreys
Owen Humphreys ('69)
GBR1:21:16
  
 PB
30Michael ClausenMichael Clausen ('67)DEN1:21:57
  
 PB
31
Mikk Rajaver
Mikk Rajaver ('88)
EST1:26:19
  
 SB
32Inuk MøllerInuk Møller ('88)DEN1:30:22
  
 PB
M 3000 m forh.    
11.7.

Finale A

Finale
11.7.
1
Kaur Kivistik
Kaur Kivistik ('91)
EST9:48.83
  
 SB
2
Daniel Eckersley
Daniel Eckersley ('86)
GBR9:49.10
  
 
3
Ben Sergeant
Ben Sergeant ('07)
GBR10:11.48
  
 PB
4
Harri Morgan
Harri Morgan ('06)
GBR10:16.21
  
 PB
5
Jack Le Tissier
Jack Le Tissier ('04)
GBR10:22.44
  
 PB
6
Noah Patey
Noah Patey ('05)
GBR10:56.66
  
 PB
7
Javier Lopez Montero
Javier Lopez Montero ('03)
GIB11:08.09
  
 PB
M 110 m hæk    
13.7. Vind: -1.5

Finale A

Finale
13.7.Vind: -1.5
1
Evan Campbell
Evan Campbell ('01)
GBR15.09
  
 PB
2
Johannes Treiel
Johannes Treiel ('98)
EST15.21
  
 SB
3
Peter Curtis
Peter Curtis 
GBR15.40
  
 PB
4
Peter Irving
Peter Irving ('83)
GBR15.91
  
 PB
5
Jacob Patey
Jacob Patey ('05)
GBR16.55
  
 PB
M 400 m hæk    
11.7.

Finale A

Finale
11.7.
1
Alastair Chalmers
Alastair Chalmers 
GBR49.83
  
 
2
Peter Curtis
Peter Curtis 
GBR51.70
  
 SB
3
William Brown
William Brown 
GBR56.64
  
 PB
4
Peter Irving
Peter Irving ('83)
GBR57.13
  
 SB
5
Jacob Patey
Jacob Patey ('05)
GBR59.48
  
 PB
Mats Holmberg
Mats Holmberg ('73)
SWE DNS
  
 
M Højdespring    
9.7.

Finale A

Finale
9.7.
1
Regan Corrin
Regan Corrin ('07)
GBR1.95
  
 PB
 
1.75
  O
1.80
  O
1.85
  O
1.90
  O
1.95
 XO
2.00
XXX
  
2
James Cameron Margrave
James Cameron Margrave ('03)
GBR1.90
  
 PB
 
1.75
  O
1.80
  O
1.85
  O
1.90
  O
1.95
XXX
   
3
Rauno Liitmäe
Rauno Liitmäe ('94)
EST1.90
  
 SB
 
1.75
  O
1.80
 XO
1.85
 XO
1.90
 XO
1.95
XXX
   
4
Evan Campbell
Evan Campbell ('01)
GBR1.90
  
 
 
1.75
  O
1.80
  O
1.85
  O
1.90
XXO
1.95
XXX
   
5
Josh Justin Gardener
Josh Justin Gardener ('05)
CAY1.85
  
 PB
 
1.80
 XO
1.85
  O
1.90
XXX
     
6
Max Linklater
Max Linklater ('07)
GBR1.75
  
 PB
 
1.65
  O
1.70
  O
1.75
XXO
1.80
XXX
    
7
Thomas Wallentin
Thomas Wallentin ('05)
SWE1.70
  
 =PB
 
1.65
  O
1.70
XXO
1.75
XXX
     
M Længdespring    
12.7.

Finale A

Finale
12.7.
1Eiri Jógvansson GlerfossEiri Jógvansson Glerfoss ('05)DEN7.12
+0.1
  
 PB
 
7.12
 3.6
3.92
 0.2
7.12 PB
 0.1
  X  –  –  
2
Nicolas Vila Iglesias
Nicolas Vila Iglesias ('03)
ESP6.87 w
+2.2
  
 
 
6.84 =PB
 0.0
6.77
 1.1
6.87
 2.2
6.75
 1.5
6.74
 0.3
  X  
3
Johannes Treiel
Johannes Treiel ('98)
EST6.71 w
+2.1
  
 
 
6.42
 2.2
6.59 =SB
 -1.2
  X6.52
 2.1
6.71
 2.1
6.68
 2.3
  
4
Dale Garland
Dale Garland ('80)
GBR6.68
+1.8
  
 SB
 
6.68 SB
 1.8
  X6.35
 0.8
  –  –  –  
5
Evan Campbell
Evan Campbell ('01)
GBR6.65
+1.7
  
 SB
 
6.65 SB
 1.7
  X6.53
 1.3
  X  X  X  
6
Jordan Kelly
Jordan Kelly ('99)
GBR6.64
+0.9
  
 PB
 
6.56
 2.2
6.20 PB
 0.0
6.00
 -0.5
6.44 PB
 0.2
6.47 PB
 0.2
6.64 PB
 0.9
  
7
Regan Corrin
Regan Corrin ('07)
GBR6.61
+1.3
  
 PB
 
6.61 PB
 1.3
  X6.30
 0.8
6.19
 0.7
6.59
 0.3
6.30
 1.8
  
8
Sebastien Nikiforos Sgouraditis
Sebastien Nikiforos Sgouraditis ('05)
GBR6.52
+0.9
  
 PB
 
  X  X6.25 PB
 0.3
6.44 PB
 1.1
6.39
 0.2
6.52 PB
 0.9
  
9
Rafael Vikic
Rafael Vikic ('05)
SWE6.01
+0.5
  
 PB
 
5.87 PB
 1.1
6.01 PB
 0.5
5.94
 -0.9
     
10
Matthew Brown
Matthew Brown ('05)
GBR5.91 w
+2.2
  
 
 
5.74
 0.0
5.91
 2.2
5.36
 0.2
     
11
Tony Wesley
Tony Wesley ('07)
GBR5.76
+0.7
  
 PB
 
5.76 PB
 0.7
  X
 0.0
  X     
12
Max Linklater
Max Linklater ('07)
GBR5.14
+0.7
  
 PB
 
  X4.12 PB
 -0.3
5.14 PB
 0.7
     
M Trespring    
14.7.

Finale A

Finale
14.7.
1
Nicolas Vila Iglesias
Nicolas Vila Iglesias ('03)
ESP14.55
-1.8
  
 PB
 
14.41 PB
 -1.6
14.51 PB
 -0.7
14.47
 0.1
14.44
 -1.6
14.55 PB
 -1.8
  X
 -2.6
  
2Miso BuhaMiso Buha ('03)DEN13.43
-2.6
  
 SB
 
  X
 -3.2
13.31 =SB
 -1.8
13.39 SB
 -0.3
13.43 SB
 -2.6
  X
 -3.2
  X
 -1.4
  
3Torúr MortensenTorúr Mortensen ('98)DEN13.40
-1.8
  
 
 
  X
 -2.8
  X
 -1.9
13.40
 -1.8
  X
 0.2
  X
 -2.8
  X
 -5.1
  
4
Anand Patel
Anand Patel ('93)
GBR12.85
-2.8
  
 PB
 
  X
 -2.6
  X
 -2.2
12.85 PB
 -2.8
  X
 -1.0
  X
 -2.5
  –  
5
Sebastien Nikiforos Sgouraditis
Sebastien Nikiforos Sgouraditis ('05)
GBR12.73
-2.0
  
 PB
 
12.50 PB
 -0.8
12.41
 -5.3
12.62 PB
 -0.5
  –12.32
 -2.5
12.73 PB
 -2.0
  
6
Rafael Vikic
Rafael Vikic ('05)
SWE12.35
-1.4
  
 PB
 
12.35 PB
 -1.4
11.74
 -2.2
  X
 -1.8
  –  –  –  
M Kuglestød 7.26 kg    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
1
Genro Paas
Genro Paas ('79)
EST14.82
  
 SB
 
13.91 SB  X  X14.24 SB14.25 SB14.82 SB  
2
Patrick Harris
Patrick Harris ('01)
GBR14.75
  
 PB
 
  X12.96 SB13.98 SB14.40 SB14.75 PB13.59  
3
Evan Campbell
Evan Campbell ('01)
GBR14.02
  
 SB
 
  X  X13.46 SB13.70 SB14.02 SB13.75  
4
Gevin Genro Paas
Gevin Genro Paas 
EST13.55
  
 SB
 
13.46 SB13.46 =SB  X13.55 SB13.3913.51  
5
Garry Newton
Garry Newton ('78)
GBR12.62
  
 PB
 
11.04 PB11.32 PB12.62 PB12.0112.3712.29  
6
Connor McDonald
Connor McDonald ('98)
GBR11.59
  
 PB
 
11.24 PB11.59 PB11.4811.2411.2110.98  
7
Steven Marley
Steven Marley ('02)
GBR11.41
  
 PB
 
10.22 PB10.70 PB10.3511.41 PB11.4011.23  
M Diskoskast 2.0 kg    
13.7.

Finale A

Finale
13.7.
1
Nicholas Percy
Nicholas Percy ('94)
GBR58.33
  
 
 
57.6958.0356.3756.9357.6458.33  
2
Zane Duquemin
Zane Duquemin ('91)
GBR56.23
  
 
 
54.57  X56.2355.88  X  X  
3
Gevin Genro Paas
Gevin Genro Paas 
EST49.75
  
 
 
47.8749.7548.44  X49.34  X  
4
Patrick Harris
Patrick Harris ('01)
GBR46.27
  
 PB
 
44.24 PB45.01 PB  X44.2846.27 PB  X  
5
Herkki Leemet
Herkki Leemet ('88)
EST40.14
  
 
 
  X40.14  X  X39.3537.60  
6
James Bougourd
James Bougourd ('89)
GBR34.34
  
 PB
 
34.14 PB  X34.34 PB  X  X29.51  
7
Thomas Wallentin
Thomas Wallentin ('05)
SWE26.37
  
 PB
 
23.4823.1024.62  X  X26.37 PB  
Evan Campbell
Evan Campbell ('01)
GBR DNS
  
 
M Hammerkast 7.26 kg    
9.7.

Finale A

Finale
9.7.
1
Andy Frost
Andy Frost ('81)
GBR55.12
  
 SB
 
52.13 SB55.12 SB52.6354.44  X  X  
2
Genro Paas
Genro Paas ('79)
EST53.93
  
 SB
 
53.93 SB51.69  X51.89  X  X  
3
Gevin Genro Paas
Gevin Genro Paas 
EST52.47
  
 SB
 
50.36 SB  X  X49.0852.47 SB  X  
4
James Bougourd
James Bougourd ('89)
GBR39.75
  
 PB
 
38.74 PB37.38  X36.20  X39.75 PB  
M Spydkast 800 gram    
11.7.

Finale A

Finale
11.7.
1
Joe Harris
Joe Harris ('97)
GBR68.95
  
 SB
 
62.4568.95 SB59.9759.4465.1566.06  
2
Rauno Liitmäe
Rauno Liitmäe ('94)
EST60.37
  
 SB
 
59.69 SB58.8460.37 SB56.7253.60  –  
3
James Bougourd
James Bougourd ('89)
GBR53.79
  
 PB
 
53.79 PB53.19  X49.6751.2151.87  
4
Josh Avery
Josh Avery ('03)
GBR47.25
  
 PB
 
45.87 PB46.45 PB47.25 PB42.2546.3645.44  
5
Evan Campbell
Evan Campbell ('01)
GBR46.63
  
 SB
 
41.5844.75  X40.6042.9546.63 SB  
6
Rafael Vikic
Rafael Vikic ('05)
SWE39.26
  
 PB
 
37.71 PB37.14  X  X39.26 PB33.86  
7
Sebastian Gustavsson
Sebastian Gustavsson ('06)
SWE38.82
  
 PB
 
38.82 PB  X  –  –  –  –  
K 100 m    
10.7. Vind: +0.6

Finale A

Finale
10.7.Vind: +0.6
1
Sara Wiss
Sara Wiss ('87)
SWE11.86
  
 
2
Abi Galpin
Abi Galpin 
GBR11.89
  
 SB
3
Katie Dinwoodie
Katie Dinwoodie ('03)
GBR12.16
  
 PB
4
Eli Jones
Eli Jones ('06)
GBR12.39
  
 PB
5
Meghan Pilley
Meghan Pilley 
GBR12.51
  
 PB
6
Maja Almgren
Maja Almgren ('98)
SWE12.51
  
 SB
7
Sophie Grant
Sophie Grant ('99)
GBR12.60
  
 PB
8
Teleri Siôn Lewis Jones
Teleri Siôn Lewis Jones ('04)
GBR12.71
  
 PB
Indledende heats9.7.
Indledende 1
9.7. Vind: -2.6
9.7.Vind: -2.6
1
Katie Dinwoodie
Katie Dinwoodie ('03)
GBR12.53
  
 SB
2
Maja Almgren
Maja Almgren ('98)
SWE12.86
  
 
3
Carla Anna-Marie Teece
Carla Anna-Marie Teece ('06)
GBR12.97
  
 PB
4
Charlotte Hume
Charlotte Hume ('04)
GBR13.35
  
 PB
5Tinna Berg JørgensenTinna Berg Jørgensen ('99)DEN13.41
  
 
6
Adina Renlund
Adina Renlund ('01)
FIN13.42
  
 SB
Indledende 2
9.7. Vind: -2.3
9.7.Vind: -2.3
1
Abi Galpin
Abi Galpin 
GBR12.44
  
 
2
Meghan Pilley
Meghan Pilley 
GBR12.71
  
 PB
3
Eli Jones
Eli Jones ('06)
GBR12.73
  
 PB
4Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)DEN13.08
  
 
5
Danielle Wilkinson
Danielle Wilkinson ('06)
GBR13.10
  
 PB
6
Angelica Vinberg
Angelica Vinberg ('06)
SWE13.40
  
 
7
Sian Macdonald
Sian Macdonald ('02)
GBR13.65
  
 PB
Indledende 3
9.7. Vind: -1.9
9.7.Vind: -1.9
1
Sara Wiss
Sara Wiss ('87)
SWE12.26
  
 
2
Sophie Grant
Sophie Grant ('99)
GBR12.74
  
 PB
3
Teleri Siôn Lewis Jones
Teleri Siôn Lewis Jones ('04)
GBR12.92
  
 PB
4
Emily Pike
Emily Pike ('06)
GBR13.06
  
 PB
5
Lucy Cohu
Lucy Cohu ('07)
GBR13.17
  
 PB
6
Aitanna Bado
Aitanna Bado ('07)
GIB13.30
  
 PB
7
Holly Whitter
Holly Whitter 
GBR13.85
  
 PB
K 200 m    
12.7. Vind: +0.8

Finale A

Finale
12.7.Vind: +0.8
1
Abi Galpin
Abi Galpin 
GBR24.02
  
 SB
2
Ffion Roberts
Ffion Roberts 
GBR24.54
  
 PB
3
Katie Dinwoodie
Katie Dinwoodie ('03)
GBR24.74
  
 SB
4
Eli Jones
Eli Jones ('06)
GBR25.15
  
 PB
5Margit Weihe FríðmundsdóttirMargit Weihe Fríðmundsdóttir ('99)DEN25.68
  
 PB
6
Meghan Pilley
Meghan Pilley 
GBR25.72
  
 PB
7
Lydia Morris
Lydia Morris ('03)
GBR25.72
  
 PB
8
Isabelle Lowe
Isabelle Lowe ('07)
GBR25.87
  
 
Semifinale11.7.
Semi 1
11.7. Vind: -2.1
11.7.Vind: -2.1
1
Ffion Roberts
Ffion Roberts 
GBR25.02
  
 PB
2
Isabelle Lowe
Isabelle Lowe ('07)
GBR25.82
  
 
3
Meghan Pilley
Meghan Pilley 
GBR26.06
  
 PB
4Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)DEN26.07
  
 
5
Mhia Mouat
Mhia Mouat ('99)
GBR26.79
  
 
6
Angelica Vinberg
Angelica Vinberg ('06)
SWE27.03
  
 
7
Lucy Cohu
Lucy Cohu ('07)
GBR27.07
  
 
8
Effie Thomson
Effie Thomson ('06)
GBR27.73
  
 
Semi 2
11.7. Vind: -0.4
11.7.Vind: -0.4
1
Katie Dinwoodie
Katie Dinwoodie ('03)
GBR25.52
  
 SB
2
Abi Galpin
Abi Galpin 
GBR25.63
  
 SB
3
Eli Jones
Eli Jones ('06)
GBR25.90
  
 PB
4
Lydia Morris
Lydia Morris ('03)
GBR25.97
  
 PB
5Margit Weihe FríðmundsdóttirMargit Weihe Fríðmundsdóttir ('99)DEN25.98
  
 PB
6
Lucy Woodward
Lucy Woodward ('02)
GBR26.55
  
 
7
Charlotte Hume
Charlotte Hume ('04)
GBR27.14
  
 
8
Norcady Reyes
Norcady Reyes ('03)
GIB27.34
  
 
Indledende heats11.7.
Indledende 1
11.7. Vind: -2.7
11.7.Vind: -2.7
1
Eli Jones
Eli Jones ('06)
GBR26.08
  
 PB
2Margit Weihe FríðmundsdóttirMargit Weihe Fríðmundsdóttir ('99)DEN26.53
  
 
3
Abi Galpin
Abi Galpin 
GBR26.94
  
 SB
4
Angelica Vinberg
Angelica Vinberg ('06)
SWE27.14
  
 
5
Effie Thomson
Effie Thomson ('06)
GBR27.41
  
 PB
6
Aitanna Bado
Aitanna Bado ('07)
GIB27.72
  
 PB
7
Jessica Heng
Jessica Heng ('05)
GBR28.30
  
 PB
Indledende 2
11.7. Vind: -2.3
11.7.Vind: -2.3
1
Katie Dinwoodie
Katie Dinwoodie ('03)
GBR26.01
  
 SB
2Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)DEN26.11
  
 
3
Meghan Pilley
Meghan Pilley 
GBR26.12
  
 PB
4
Lucy Woodward
Lucy Woodward ('02)
GBR26.40
  
 PB
5
Charlotte Hume
Charlotte Hume ('04)
GBR26.79
  
 PB
6
Norcady Reyes
Norcady Reyes ('03)
GIB27.10
  
 PB
7
Sian Macdonald
Sian Macdonald ('02)
GBR27.99
  
 PB
Indledende 3
11.7. Vind: -1.1
11.7.Vind: -1.1
1
Ffion Roberts
Ffion Roberts 
GBR25.19
  
 PB
2
Isabelle Lowe
Isabelle Lowe ('07)
GBR25.80
  
 PB
3
Lydia Morris
Lydia Morris ('03)
GBR26.04
  
 PB
4
Mhia Mouat
Mhia Mouat ('99)
GBR26.59
  
 PB
5
Lucy Cohu
Lucy Cohu ('07)
GBR26.76
  
 PB
6
Nathalie Braun
Nathalie Braun ('05)
FIN27.90
  
 PB
7
Ellen Mcmurdo
Ellen Mcmurdo ('05)
GBR28.89
  
 PB
K 400 m    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
1
Ffion Roberts
Ffion Roberts 
GBR55.20
  
 
2
Sophie Porter
Sophie Porter ('01)
GBR56.43
  
 PB
3
Rebecca Toll
Rebecca Toll ('99)
GBR57.19
  
 PB
4Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)DEN57.94
  
 PB
5
Lucci Baker
Lucci Baker ('05)
GBR59.12
  
 PB
6
Maisey Kent
Maisey Kent ('06)
GBR59.48
  
 
7Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)DEN59.56
  
 
8
Emily Mcarthur
Emily Mcarthur ('07)
GBR59.84
  
 
Indledende heats9.7.
Indledende 1
9.7.
9.7.
1
Ffion Roberts
Ffion Roberts 
GBR56.58
  
 
2Oddvør JosephsenOddvør Josephsen ('01)DEN58.60
  
 PB
3
Norcady Reyes
Norcady Reyes ('03)
GIB1:00.08
  
 SB
4
Jessica Heng
Jessica Heng ('05)
GBR1:03.79
  
 PB
5
Amy Macritchie
Amy Macritchie ('06)
GBR1:04.23
  
 PB
Indledende 2
9.7.
9.7.
1
Rebecca Toll
Rebecca Toll ('99)
GBR57.40
  
 PB
2
Lucci Baker
Lucci Baker ('05)
GBR59.92
  
 PB
3
Lucy Annabel Ormsby
Lucy Annabel Ormsby ('08)
GBR1:00.23
  
 PB
4
Non Redvers Jones
Non Redvers Jones ('04)
GBR1:00.89
  
 PB
5
Tegan Spence
Tegan Spence ('02)
GBR1:01.15
  
 PB
6
Anni Nylund
Anni Nylund ('02)
FIN1:01.86
  
 SB
Indledende 3
9.7.
9.7.
1
Sophie Porter
Sophie Porter ('01)
GBR57.05
  
 SB
2Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)DEN59.09
  
 
3
Maisey Kent
Maisey Kent ('06)
GBR59.15
  
 PB
4
Emily Mcarthur
Emily Mcarthur ('07)
GBR59.20
  
 PB
5
Macy Hillier
Macy Hillier ('05)
GBR1:03.53
  
 PB
6
Ellen Mcmurdo
Ellen Mcmurdo ('05)
GBR1:05.11
  
 PB
K 800 m    
14.7.

Finale A

Finale
14.7.
1
Cari Hughes
Cari Hughes ('99)
GBR2:15.74
  
 
2
Darcey Hodgson
Darcey Hodgson ('07)
GBR2:16.23
  
 
3Rebekka Fuglø PoulsenRebekka Fuglø Poulsen ('93)DEN2:17.73
  
 
4
Maisey Kent
Maisey Kent ('06)
GBR2:20.21
  
 PB
5
Abbie Stewart
Abbie Stewart ('08)
GBR2:20.91
  
 
6Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)DEN2:21.84
  
 
7
Emily Mcarthur
Emily Mcarthur ('07)
GBR2:22.26
  
 
8
Yasmin Lookess
Yasmin Lookess ('99)
GBR2:25.27
  
 
Indledende heats12.7.
Indledende 1
12.7.
12.7.
1
Darcey Hodgson
Darcey Hodgson ('07)
GBR2:20.19
  
 
2
Maisey Kent
Maisey Kent ('06)
GBR2:20.55
  
 PB
3Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)DEN2:20.67
  
 
4
Lucci Baker
Lucci Baker ('05)
GBR2:22.42
  
 PB
5
Ava Luke
Ava Luke ('06)
GBR2:26.40
  
 PB
6
Rachel Murray
Rachel Murray ('05)
GBR2:26.77
  
 PB
Indledende 2
12.7.
12.7.
1Rebekka Fuglø PoulsenRebekka Fuglø Poulsen ('93)DEN2:14.19
  
 
2
Cari Hughes
Cari Hughes ('99)
GBR2:15.12
  
 SB
3
Abbie Stewart
Abbie Stewart ('08)
GBR2:15.99
  
 PB
4
Emily Mcarthur
Emily Mcarthur ('07)
GBR2:17.09
  
 PB
5
Yasmin Lookess
Yasmin Lookess ('99)
GBR2:18.17
  
 SB
6
Emma Etheredge
Emma Etheredge ('98)
GBR2:18.61
  
 PB
7
Katherine Rogers
Katherine Rogers ('06)
GIB2:21.31
  
 PB
K 1500 m    
11.7.

Finale A

Finale
11.7.
1
Rachael Franklin
Rachael Franklin ('91)
GBR4:20.42
  
 SB
2
Cari Hughes
Cari Hughes ('99)
GBR4:21.28
  
 SB
3
Marina Bagur Olives
Marina Bagur Olives ('96)
ESP4:33.37
  
 PB
4
Bown Beca Haf
Bown Beca Haf ('07)
GBR4:40.37
  
 PB
5
Abbie Stewart
Abbie Stewart ('08)
GBR4:41.57
  
 PB
6
Nicole Petit
Nicole Petit ('94)
GBR4:50.40
  
 PB
7
 unknown
 unknown 
???4:50.61
  
 PB
8
Katherine Rogers
Katherine Rogers ('06)
GIB4:51.73
  
 PB
9
Emma Etheredge
Emma Etheredge ('98)
GBR4:52.41
  
 PB
10
Joni Smith
Joni Smith ('05)
GBR4:59.41
  
 PB
11
Freya Taylor
Freya Taylor ('07)
GBR5:14.31
  
 PB
12Vibeka Eihilt SivertsenVibeka Eihilt Sivertsen ('05)DEN5:26.75
  
 SB
K 5000 m    
12.7.

Finale A

Finale
12.7.
1
Rachael Franklin
Rachael Franklin ('91)
GBR16:05.80
  
 
2
Marina Bagur Olives
Marina Bagur Olives ('96)
ESP16:38.49
  
 PB
3
Nicole Petit
Nicole Petit ('94)
GBR18:11.04
  
 PB
4
Megan Chapple
Megan Chapple ('96)
GBR18:11.75
  
 PB
5
Lillie Giggle
Lillie Giggle ('91)
GBR18:39.85
  
 PB
6
Holly Smith
Holly Smith ('93)
GBR18:41.15
  
 PB
7
Antonia Pons Coll
Antonia Pons Coll ('92)
ESP18:47.84
  
 PB
8Rikke RysgaardRikke Rysgaard ('96)DEN19:20.81
  
 PB
K 10000 m    
9.7.

Finale A

Finale
9.7.
1
Sarah Clare Roe
Sarah Clare Roe ('90)
GBR36:56.01
  
 PB
2
Amy Kelland
Amy Kelland ('96)
GBR37:13.77
  
 PB
3
Aly Kemp
Aly Kemp ('88)
GBR37:26.13
  
 PB
4
Kim Baglietto
Kim Baglietto ('92)
GIB38:02.93
  
 SB
5
Antonia Pons Coll
Antonia Pons Coll ('92)
ESP39:09.90
  
 PB
6
Ulrike Maisch
Ulrike Maisch ('77)
GER39:58.22
  
 SB
7
Muriel Macleod
Muriel Macleod ('75)
GBR40:43.93
  
 PB
8
Holly Smith
Holly Smith ('93)
GBR42:08.24
  
 PB
9Nivi GeislerNivi Geisler ('82)DEN43:16.70
  
 PB
Erika Marwick
Erika Marwick ('90)
GBR DNF
  
 
K Halvmarathon    
14.7.

Finale A

Finale
14.7.
1
Rachael Franklin
Rachael Franklin ('91)
GBR1:22:15
  
 PB
2
Charlotte Metcalfe
Charlotte Metcalfe 
GBR1:22:58
  
 SB
3
Kim Baglietto
Kim Baglietto ('92)
GIB1:23:41
  
 
4
Aly Kemp
Aly Kemp ('88)
GBR1:24:20
  
 PB
5
Holly Newton
Holly Newton 
GBR1:24:53
  
 PB
6
Antoinette Kyriacou
Antoinette Kyriacou 
GBR1:25:09
  
 PB
7
Ulrike Maisch
Ulrike Maisch ('77)
GER1:25:24
  
 
8
Muriel Macleod
Muriel Macleod ('75)
GBR1:26:54
  
 PB
9Marita AndrasardóttirMarita Andrasardóttir ('76)DEN1:27:58
  
 SB
10
Mhairi Hall
Mhairi Hall 
GBR1:28:09
  
 
11
Mary Rutherford
Mary Rutherford ('90)
GBR1:28:49
  
 PB
12
Emma Etheredge
Emma Etheredge ('98)
GBR1:29:11
  
 PB
13
Carly Michelle Scoble
Carly Michelle Scoble ('87)
GBR1:31:14
  
 PB
14
Rebecca Tinnelly
Rebecca Tinnelly 
GBR1:31:41
  
 PB
15
Rebekah Ruth Pate
Rebekah Ruth Pate ('89)
GBR1:32:15
  
 PB
16
Nicole Petit
Nicole Petit ('94)
GBR1:33:04
  
 PB
17Nivi GeislerNivi Geisler ('82)DEN1:37:44
  
 PB
18
Helina Pärn
Helina Pärn ('83)
EST1:42:30
  
 PB
19
Lisett Alt
Lisett Alt ('04)
EST1:46:38
  
 SB
K 100 m hæk 84.0 cm    
13.7. Vind: -0.9

Finale A

Finale
13.7.Vind: -0.9
1
Rhiannon Dowinton
Rhiannon Dowinton ('02)
GBR15.11
  
 SB
2
Lucy Woodward
Lucy Woodward ('02)
GBR15.82
  
 PB
3
Vicky Hancock
Vicky Hancock ('04)
GBR16.06
  
 PB
4
Eden Lacey Canning
Eden Lacey Canning ('03)
GBR17.71
  
 PB
5
Megan Roberts
Megan Roberts ('06)
GBR18.79
  
 PB
Alys Jones
Alys Jones ('03)
GBR DNF
  
 
K 400 m hæk    
11.7.

Finale A

Finale
11.7.
1
Olivia Allbut
Olivia Allbut ('01)
GBR1:01.40
  
 
2Maria BiskopstøMaria Biskopstø ('02)DEN1:03.39
  
 
3
Aimee Christian
Aimee Christian ('04)
GBR1:09.41
  
 PB
4
Catherine Perry
Catherine Perry ('05)
GBR1:10.70
  
 PB
5
Amy Macritchie
Amy Macritchie ('06)
GBR1:13.31
  
 PB
6
Alys Jones
Alys Jones ('03)
GBR1:19.90
  
 PB
Sophie Porter
Sophie Porter ('01)
GBR DNF
  
 
Romilly Wane
Romilly Wane ('07)
GBR DNF
  
 
K Højdespring    
14.7.

Finale A

Finale
14.7.
1
Linda Kivistik
Linda Kivistik ('91)
EST1.68
  
 SB
 
1.50
  O
1.55
  O
1.60
  O
1.65
  O
1.68
 XO
1.71
XXR
  
2
Teele Treiel
Teele Treiel ('92)
EST1.68
  
 
 
1.50
  O
1.55
  O
1.60
  O
1.65
 XO
1.68
 XO
1.71
XXX
  
3Teresa Fríðriksdóttir BláhamarTeresa Fríðriksdóttir Bláhamar ('01)DEN1.60
  
 =SB
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.60
  O
1.65
XXX
   
4
Katie Le Rougetel
Katie Le Rougetel ('04)
GBR1.60
  
 PB
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.60
XXO
1.65
XXX
   
5
Alice Hunt
Alice Hunt ('02)
GBR1.60
  
 PB
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
 XO
1.55
  O
1.60
XXO
1.65
XXX
  
6
Amy Davis
Amy Davis 
GBR1.55
  
 PB
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55
  O
1.60
XXX
    
7
Hilda Östergren
Hilda Östergren ('05)
SWE1.55
  
 
 
1.45
  O
1.50
  O
1.55
XXO
1.60
XXX
    
8
Tegan Joy Thompson
Tegan Joy Thompson ('08)
GBR1.50
  
 PB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
XXX
   
9
Romilly Wane
Romilly Wane ('07)
GBR1.45
  
 PB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
XXX
    
10
Eva Raine Clark
Eva Raine Clark ('06)
GBR1.45
  
 PB
 
1.40
  O
1.45
XXO
1.50
XXX
     
11
Charmaine Johnson
Charmaine Johnson ('63)
GBR1.20
  
 SB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
  
K Længdespring    
12.7.

Finale A

Finale
12.7.
1
Vicky Hancock
Vicky Hancock ('04)
GBR5.39
+1.2
  
 PB
 
5.17 PB
 1.8
5.29 PB
 1.9
5.28
 0.0
5.19
 0.7
5.21
 1.9
5.39 PB
 1.2
  
2
Katie Le Rougetel
Katie Le Rougetel ('04)
GBR5.38
+2.0
  
 PB
 
  X5.23 PB
 0.1
  X5.38 PB
 2.0
1.52
 0.0
3.39
 1.4
  
3
Ashantae Graham
Ashantae Graham ('03)
GBR5.36
+0.5
  
 PB
 
  X  X5.36 PB
 0.5
4.94
 0.0
5.11
 0.0
5.11
 -0.3
  
4Elisabet Holm SimonsenElisabet Holm Simonsen ('01)DEN5.32
+1.4
  
 PB
 
  X5.32 PB
 1.4
5.08
 1.9
  X5.13
 0.2
  X  
5Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)DEN5.16
+1.1
  
 PB
 
5.16 PB
 1.1
4.91
 1.0
5.14
 -0.6
2.09
 0.6
5.09
 0.8
4.97
 0.8
  
6
Emily Fry
Emily Fry ('83)
GBR5.07
0.0
  
 PB
 
4.75 PB
 1.6
4.90 PB
 0.6
4.98 PB
 1.5
5.06 PB
 0.0
5.07 PB
 0.0
5.02
 1.7
  
7
Angelica Vinberg
Angelica Vinberg ('06)
SWE5.05
+1.4
  
 SB
 
4.76 SB
 -1.1
4.87 SB
 0.0
4.90 SB
 0.3
4.93 SB
 1.9
5.05 SB
 1.4
4.82
 0.6
  
8
Imogen Cook
Imogen Cook ('97)
GBR4.83
0.0
  
 PB
 
4.83 PB
 0.0
4.69
 1.4
4.70
 2.2
4.70
 1.6
4.72
 0.3
  X  
9
Sofia Mella
Sofia Mella ('02)
GBR4.80
+0.9
  
 PB
 
4.80 PB
 0.9
  X4.54
 0.8
     
10
Charmaine Johnson
Charmaine Johnson ('63)
GBR3.44
+0.6
  
 SB
 
3.24 SB
 1.2
3.43 SB
 0.1
3.44 SB
 0.6
     
K Trespring     
9.7.

Finale A

Finale
9.7.
1
Lucy Woodward
Lucy Woodward ('02)
GBR11.01
-2.0
  
 PB
 
  X
 0.0
11.01 PB
 -2.0
10.83
 -0.3
  X
 0.0
  X
 0.7
10.81
 0.2
  
2Bára Jógvansdóttir GlerfossBára Jógvansdóttir Glerfoss ('03)DEN10.97
+0.8
  
 PB
 
  X
 1.1
10.68
 0.0
10.91 PB
 1.7
10.91 =PB
 0.2
  X
 1.1
10.97 PB
 0.8
  
3
Hilda Östergren
Hilda Östergren ('05)
SWE10.91
+0.6
  
 PB
 
  X
 0.0
  X
 -0.8
10.06
 -0.8
10.79 PB
 -0.8
10.91 PB
 0.6
10.88
 -1.3
  
4
Vicky Hancock
Vicky Hancock ('04)
GBR10.69
+0.5
  
 PB
 
  X
 0.3
10.62 PB
 -0.8
10.69 PB
 0.5
10.57
 0.3
  X
 0.7
9.48
 0.0
  
5
Angelica Vinberg
Angelica Vinberg ('06)
SWE10.21
0.0
  
 SB
 
10.13
 -0.5
9.72
 -0.3
9.98
 0.3
10.21 SB
 0.0
10.12
 0.0
10.10
 1.0
  
6
Eva Raine Clark
Eva Raine Clark ('06)
GBR10.06
-0.5
  
 PB
 
10.06 PB
 -0.5
9.97
 -0.1
10.04
 1.0
  X
 0.0
9.95
 1.0
9.73
 1.3
  
7
Imogen Cook
Imogen Cook ('97)
GBR9.69
+1.3
  
 PB
 
  X
 0.6
9.27 PB
 1.3
9.55 PB
 0.0
9.31
 1.4
9.69 PB
 0.0
  X
 1.1
  
8
Catherine Perry
Catherine Perry ('05)
GBR9.41
+1.0
  
 PB
 
9.33 PB9.209.09
 0.0
9.41 PB
 1.0
8.90
 -0.6
9.15
 0.7
  
9
Megan Roberts
Megan Roberts ('06)
GBR8.81
+1.3
  
 PB
 
8.78 PB
 -1.1
8.81 PB
 1.3
8.80
 0.0
     
10
Romilly Wane
Romilly Wane ('07)
GBR8.75
+0.6
  
 PB
 
8.71 PB
 -2.2
8.75 PB
 0.6
8.71
 0.0
     
Holly Drake
Holly Drake ('97)
GBR NM
+0.6
  
 
 
  X
 1.2
  X
 0.1
  X
 0.7
     
K Kuglestød 4.0 kg    
11.7.

Finale A

Finale
11.7.
1
Linda Kivistik
Linda Kivistik ('91)
EST12.55
  
 SB
 
12.12 SB12.17 SB11.8012.32 SB12.55 SB12.41  
2
Airike Kapp
Airike Kapp ('99)
EST11.75
  
 
 
11.6510.8511.6711.7011.3111.75  
3Lýdia Poula SimonsenLýdia Poula Simonsen ('01)DEN11.14
  
 
 
10.4010.5710.339.8411.1410.70  
4
Gwenan Williams
Gwenan Williams ('98)
GBR10.44
  
 PB
 
10.30 PB9.769.6010.44 PB9.76  X  
5
Lucy Woodward
Lucy Woodward ('02)
GBR10.06
  
 PB
 
  X  X9.26 PB9.83 PB  X10.06 PB  
6
Henrika Österlund
Henrika Österlund ('87)
FIN9.17
  
 SB
 
9.17 SB8.479.108.568.999.00  
7
Kirsty Laurenson
Kirsty Laurenson ('96)
GBR8.91
  
 PB
 
6.84 PB  X8.29 PB7.928.91 PB7.96  
8
Tazmin Fayle
Tazmin Fayle ('03)
GBR8.53
  
 PB
 
7.91 PB8.49 PB8.317.728.53 PB8.46  
9
Annie Gardell
Annie Gardell ('86)
SWE8.24
  
 
 
  X8.248.23     
10
Megan Louise Lockwood
Megan Louise Lockwood ('02)
GBR7.87
  
 PB
 
7.37 PB7.87 PB7.60     
11
Cadi Edwards
Cadi Edwards ('06)
GBR7.36
  
 PB
 
6.88 PB7.34 PB7.36 PB     
12
Amie Ringstead
Amie Ringstead ('04)
GBR7.32
  
 PB
 
7.28 PB7.32 PB6.94     
13
Charmaine Johnson
Charmaine Johnson ('63)
GBR7.24
  
 SB
 
7.24 SB7.037.03     
14
Anna Östergren
Anna Östergren ('02)
SWE7.22
  
 SB
 
7.22 SB7.027.13     
K Diskoskast 1.0 kg    
12.7.

Finale A

Finale
12.7.
1
Shadine Duquemin
Shadine Duquemin ('94)
GBR49.34
  
 
 
49.34  X  X47.86  X48.13  
2
Airike Kapp
Airike Kapp ('99)
EST41.55
  
 
 
41.55  X40.5539.3741.2640.64  
3
Tazmin Fayle
Tazmin Fayle ('03)
GBR38.44
  
 PB
 
36.81 PB35.67  X34.35  X38.44 PB  
4
Linda Kivistik
Linda Kivistik ('91)
EST37.42
  
 SB
 
34.04 SB32.3335.71 SB  X34.7837.42 SB  
5
Ellie Janette Lovett
Ellie Janette Lovett ('02)
GBR36.97
  
 PB
 
36.06 PB36.92 PB35.6135.6235.5036.97 PB  
6
Naomi Holdsworth
Naomi Holdsworth ('05)
GBR33.40
  
 PB
 
33.40 PB32.52  X  X30.8632.04  
7
Megan Louise Lockwood
Megan Louise Lockwood ('02)
GBR31.81
  
 PB
 
28.63 PB28.2330.66 PB  X31.81 PB27.98  
8
Kirsty Laurenson
Kirsty Laurenson ('96)
GBR31.20
  
 PB
 
27.45 PB31.20 PB  X28.9127.52  X  
9Lýdia Poula SimonsenLýdia Poula Simonsen ('01)DEN28.55
  
 
 
28.5525.33  X     
10
Henrika Österlund
Henrika Österlund ('87)
FIN27.19
  
 SB
 
27.19 SB  X  X     
11
Gwenan Williams
Gwenan Williams ('98)
GBR24.74
  
 PB
 
  X24.74 PB22.87     
12
Annie Gardell
Annie Gardell ('86)
SWE23.73
  
 
 
19.96  X23.73     
13
Anna Östergren
Anna Östergren ('02)
SWE21.32
  
 SB
 
21.32 SB20.4621.26     
K Hammerkast 4.0 kg    
13.7.

Finale A

Finale
13.7.
1
Airike Kapp
Airike Kapp ('99)
EST44.96
  
 
 
41.46  X  X43.71  X44.96  
2
Anastasia Banbury
Anastasia Banbury ('01)
GBR43.96
  
 PB
 
41.45 PB  X42.97 PB42.6343.96 PB42.86  
3Guðrið Káradóttir PetersenGuðrið Káradóttir Petersen DEN42.03
  
 
 
39.2838.9842.03  X40.01  X  
4
Wallis Canning
Wallis Canning ('97)
GBR41.30
  
 PB
 
  X39.63 PB40.58 PB39.8741.30 PB  X  
5
Tazmin Fayle
Tazmin Fayle ('03)
GBR38.92
  
 PB
 
34.69 PB  X37.32 PB38.92 PB38.2038.89  
6
Annie Gardell
Annie Gardell ('86)
SWE36.41
  
 
 
  X  X30.9836.41  X  X  
7
Jorja Clark
Jorja Clark ('06)
GBR34.44
  
 PB
 
34.44 PB28.72  X  X  X  X  
8
Hilda Östergren
Hilda Östergren ('05)
SWE34.07
  
 PB
 
31.68 PB34.07 PB30.6033.14  X  X  
Megan Louise Lockwood
Megan Louise Lockwood ('02)
GBR NM
  
 
 
  X  X  X     
K Spydkast 600 gram    
10.7.

Finale A

Finale
10.7.
1
Linda Kivistik
Linda Kivistik ('91)
EST45.46
  
 SB
 
39.29 SB42.67 SB36.8445.46 SB45.0235.70  
2Sunniva BogadóttirSunniva Bogadóttir ('01)DEN35.97
  
 
 
35.5931.9735.08  X35.97  X  
3
Lucy Woodward
Lucy Woodward ('02)
GBR35.50
  
 PB
 
34.94 PB35.22 PB30.4231.0033.4535.50 PB  
4
Alexandra Higgins
Alexandra Higgins ('96)
GBR35.18
  
 PB
 
34.70 PB35.18 PB34.1531.2231.8030.47  
5
Rebecca Le Tissier
Rebecca Le Tissier 
GBR32.96
  
 PB
 
32.96 PB  X31.34  X32.43  X  
6
Amie Ringstead
Amie Ringstead ('04)
GBR32.51
  
 PB
 
29.28 PB28.1230.26 PB31.25 PB31.1232.51 PB  
7
Lucy Kenyon
Lucy Kenyon ('08)
GBR30.95
  
 PB
 
29.06 PB26.9628.8029.66 PB30.16 PB30.95 PB  
8
Naomi Holdsworth
Naomi Holdsworth ('05)
GBR30.43
  
 PB
 
30.38 PB30.43 PB  X  X  X29.63  
9
Gwenan Williams
Gwenan Williams ('98)
GBR27.53
  
 PB
 
27.53 PB27.3126.00     
10
Megan Louise Lockwood
Megan Louise Lockwood ('02)
GBR27.03
  
 PB
 
27.03 PB  X25.49     
11
Helen Davis
Helen Davis ('85)
GBR26.06
  
 PB
 
25.00 PB  X26.06 PB     
12
Charmaine Johnson
Charmaine Johnson ('63)
GBR23.00
  
 SB
 
23.00 SB22.8020.11     
13
Cadi Edwards
Cadi Edwards ('06)
GBR15.74
  
 PB
 
10.18 PB15.74 PB  X     

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive