Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Odense: Running By Night 5.8.2023
Odense Stadion

M 400 m    

Finale A

Finale
1Christian AndreassenChristian Andreassen ('04)Odense Atletik 53.37
  
 PB
2Henrik JohansenHenrik Johansen ('83)Odense Atletik 58.42
  
 SB
M 800 m    

Finale A

Finale
1Christian Abild LarsenChristian Abild Larsen ('93)Aarhus 19001:58.71
  
 SB
2Jonathan Alfred FenstenJonathan Alfred Fensten ('06)Aarhus 19002:07.84
  
 SB
3Noah Andreas DyrehaugeNoah Andreas Dyrehauge ('07)Odense Atletik 2:20.12
  
 
Simon TjalveSimon Tjalve ('04)Odense Atletik DNF
  
 
Samuel Ettrup LarsenSamuel Ettrup Larsen Esbjerg AM DNF
  
 
M 1500 m    

Finale A

Finale
1Mikkel Dahl-JessenMikkel Dahl-Jessen ('94)AGF Atletik3:46.00
  
 SB
2Jacob Ejby StengaardJacob Ejby Stengaard ('94)Odense Atletik 3:49.15
  
 
3Mubaarik IbrahimMubaarik Ibrahim ('98)Odense Atletik 3:55.58
  
 PB
4Peter Gerner EjersboPeter Gerner Ejersbo ('95)Odense Atletik 4:00.62
  
 
5Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF4:02.16
  
 
6Milan AxelgaardMilan Axelgaard ('04)Haderslev IF4:02.76
  
 PB
7Emil Hviid PedersenEmil Hviid Pedersen Aarhus 19004:36.47
  
 PB
8Jacob BerryJacob Berry ('95)4:52.68
  
 PB
Samuel Ettrup LarsenSamuel Ettrup Larsen Esbjerg AM DNF
  
 
Lasse Bjørn JensenLasse Bjørn Jensen ('05)Odense Atletik DNF
  
 
M 5000 m    

Finale A

Finale
1Mikkel Dahl-JessenMikkel Dahl-Jessen ('94)AGF Atletik14:42.69
  
 
2Noah Kurzmann SkibstedNoah Kurzmann Skibsted ('99)AGF Atletik15:28.37
  
 SB
3Jesper Frederik AndersenJesper Frederik Andersen ('97)AGF Atletik15:43.53
  
 PB
4Christian AndersenChristian Andersen ('95)Aarhus 190016:03.15
  
 
5Henrik LauHenrik Lau ('71)Odense Atletik 16:39.35
  
 
6Christoffer Kirk StrandgaardChristoffer Kirk Strandgaard ('86)Odense Tri16:46.78
  
 PB
7Lise Kandborg SørensenLise Kandborg Sørensen ('85)AGF Atletik18:40.34
  
  K 1
8Jakob LorenzenJakob Lorenzen ('76)Odense Atletik 21:12.86
  
 PB
9Ronni MadsenRonni Madsen ('80)23:46.01
  
 PB
Michael BergMichael Berg ('85)Randers Freja DNF
  
 
Jacob Rudjord TherkildsenJacob Rudjord Therkildsen ('91)AGF Atletik DNF
  
 
M 3000 m forh.    

Finale A

Finale
1Stefan Mølgaard DallStefan Mølgaard Dall ('92)Odense Atletik 11:34.07
  
 PB
2Frederik Kromann JensenFrederik Kromann Jensen ('96)14:38.59
  
 PB
K 100 m    
Vind: -2.0

Finale A

Finale
Vind: -2.0
1Freja Laurentzi KjærFreja Laurentzi Kjær Odense Atletik 13.57
  
 PB
K 800 m    

Finale A

Finale
1Caroline AslerinCaroline Aslerin ('04)Odense Atletik 2:20.17
  
 SB
K 1500 m    

Finale A

Finale
1Laura AstrupLaura Astrup Aarhus 19004:26.73
  
 
2Monique Mallya MechlenburgMonique Mallya Mechlenburg ('99)Aarhus 19004:28.80
  
 PB
3Karoline Ejby StengaardKaroline Ejby Stengaard ('96)Odense Atletik 4:36.84
  
 

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive