Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

København: Mangekamp U14, U12 12‐13.8.2023
Østerbro Stadion

D13 Femkamp D13    
12.8.

Finale A

Finale
12.8.
1William Kühn BjerreWilliam Kühn Bjerre ('10)Amager AC2997
  
 PB
 
18,35/+0,312,824,16/+1,333,891.58,94
2Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC3597
  
 PB
 
15,64/+0,39,995,23/+1,636,981.47,89
3Asger Lund-BretlauAsger Lund-Bretlau ('11)Sparta2914
  
 PB
 
14,24/+0,36,294,62/+1,324,421.46,06
P13 Pentathlon P13    
12.8.

Finale A

Finale
12.8.
1Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta3954
  
 
 
11,499,984,76/+1,726,821.54,30
2Ellen VincentsenEllen Vincentsen ('11)Sparta3550
  
 
 
10,81/+1,29,144,78/+0,315,501.57,87
3Agnes Rask Baad PedersenAgnes Rask Baad Pedersen ('11)IK Olympia3516
  
 
 
11,929,194,40w/+3,325,022.01,52
4Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta3321
  
 
 
10,89/+1,27,104,72/+1,216,791.58,23
5Kajsa Kirk PetersenKajsa Kirk Petersen ('10)Sparta3112
  
 
 
11,59/+1,28,474,13/0,016,202.00,25
6Ilsa RoomeIlsa Roome ('10)Sparta / NOR2942
  
 
 
11,98/+1,27,784,23/+1,414,481.59,98
7Amelie ZemanovaAmelie Zemanova ('10)Amager AC2831
  
 
 
12,557,693,96/+1,218,282.04,40
8Tilde BrogaardTilde Brogaard ('10)Korsør AM2626
  
 
 
15,15/+1,27,424,07/+1,521,632.05,21
9Carmen Veje VintersborgCarmen Veje Vintersborg ('10)Sparta2279
  
 
 
13,145,753,49/0,014,611.59,58
10Karla AndersenKarla Andersen ('11)Sparta2143
  
 
 
13,316,843,97/+0,411,512.23,51
11Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 1893
  
 
 
14,727,583,39w/+3,313,822.30,31
D11 60 m    
13.8. Vind: -0.2

Finale A

Finale
13.8.Vind: -0.2
1Alexander Vedel MøllerAlexander Vedel Møller ('12)Amager AC8.65
  
 PB
2
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC8.80
  
 PB
3Albert Arrey SørensenAlbert Arrey Sørensen ('12)Sparta9.04
  
 
4Dusan StefanovicDusan Stefanovic ('12)Sparta / SRB10.08
  
 
5Hugo Hviid Holm-PedersenHugo Hviid Holm-Pedersen ('12)Herlev Atletik10.45
  
 
Finale B
13.8. Vind: -0.5
13.8.Vind: -0.5
1
Kenan Agar
Kenan Agar ('13)
DELTA9.12
  
 PB
2
Victor Filtenborg Bendixen
Victor Filtenborg Bendixen ('13)
Sparta10.36
  
 PB
3
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta10.46
  
 
4
Noah Sardrup
Noah Sardrup ('13)
Herlev Atletik10.86
  
 
D11 1000 m    
13.8.

Finale A

Finale
13.8.
1Nikolas Rondon OlsenNikolas Rondon Olsen ('12)Korsør AM3:41.32
  
 
3Alfred HartungAlfred Hartung ('12)Sparta3:49.72
  
 PB
4
Noah Ortega Madsen
Noah Ortega Madsen ('13)
Sparta3:53.76
  
 PB
5
Ludvig Thøgersen
Ludvig Thøgersen ('13)
Sparta4:01.59
  
 
6Lukas DegnemarkLukas Degnemark ('12)Sparta4:13.18
  
 
D11 Højdespring    
13.8.

Finale A

Finale
13.8.
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC1.39
  
 PB
 
1.21
  O
1.27
XXO
1.30
 XO
1.33
  O
1.36
  O
1.39
 XO
1.42
xxx
 
2Hugo Hviid Holm-PedersenHugo Hviid Holm-Pedersen ('12)Herlev Atletik1.00
  
 
 
1.00
  O
1.03
XXX
      
3Lukas DegnemarkLukas Degnemark ('12)Sparta0.85
  
 
 
0.82
  O
0.85
  O
0.88
XXX
     
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta NH
  
 
 
0.82
  r
       
D11 Længdespring 1 m zone    
13.8.

Finale A

Finale
13.8.
1Alexander Vedel MøllerAlexander Vedel Møller ('12)Amager AC4.31
-1.9
  
 
 
4.31
 -1.9
4.27
 -2.5
4.19
 -2.1
     
2
Kenan Agar
Kenan Agar ('13)
DELTA4.20
-0.8
  
 PB
 
3.35
 -0.3
3.92
 -1.1
4.20 PB
 -0.8
     
3Albert Arrey SørensenAlbert Arrey Sørensen ('12)Sparta4.17
-3.8
  
 
 
  X
 -2.0
4.17
 -3.8
3.87
 -3.2
     
4Nikolas Rondon OlsenNikolas Rondon Olsen ('12)Korsør AM3.93
-1.7
  
 PB
 
3.93 PB
 -1.7
3.79
 -1.7
3.89
 -2.2
     
5
Victor Filtenborg Bendixen
Victor Filtenborg Bendixen ('13)
Sparta3.71
-1.6
  
 PB
 
3.68
 -0.3
3.71
 -1.6
3.49
 -1.7
     
6
Noah Ortega Madsen
Noah Ortega Madsen ('13)
Sparta3.49
-1.7
  
 PB
 
3.49 PB
 -1.7
3.48
 -2.8
3.46
 -1.8
     
7Dusan StefanovicDusan Stefanovic ('12)Sparta / SRB3.49
-1.4
  
 
 
3.18
 0.0
3.49
 -1.4
2.73
 -1.7
     
8Alfred HartungAlfred Hartung ('12)Sparta3.40
0.0
  
 
 
3.40
 0.0
3.31
 -1.4
3.30
 -1.9
     
9
Noah Sardrup
Noah Sardrup ('13)
Herlev Atletik3.23
+0.9
  
 
 
3.23
 0.9
3.12
 -1.7
  X     
10
Ludvig Thøgersen
Ludvig Thøgersen ('13)
Sparta2.94
-2.2
  
 
 
2.91
 -1.5
2.94
 -2.2
2.64
 -1.5
     
D11 Kuglestød 2.0 kg    
13.8.

Finale A

Finale
13.8.
1
Storm Breinholst
Storm Breinholst ('13)
Amager AC8.85
  
 PB
 
8.598.76 PB8.85 PB     
2Albert Arrey SørensenAlbert Arrey Sørensen ('12)Sparta8.05
  
 
 
7.658.057.67     
3Alexander Vedel MøllerAlexander Vedel Møller ('12)Amager AC7.91
  
 PB
 
7.91 PB7.617.53     
4Dusan StefanovicDusan Stefanovic ('12)Sparta / SRB7.66
  
 
 
7.667.497.53     
5
Noah Sardrup
Noah Sardrup ('13)
Herlev Atletik6.88
  
 
 
6.556.296.88     
6
Otto Hartung
Otto Hartung ('13)
Sparta5.63
  
 
 
5.634.874.80     
7
Ludvig Thøgersen
Ludvig Thøgersen ('13)
Sparta4.67
  
 PB
 
3.814.304.67     
8Lukas DegnemarkLukas Degnemark ('12)Sparta4.66
  
 PB
 
3.23 PB  X4.66 PB     
D11 Boldkast 145 gram    
13.8.

Finale A

Finale
13.8.
1
Kenan Agar
Kenan Agar ('13)
DELTA38.60
  
 PB
 
29.86 PB32.35 PB38.60 PB     
2Nikolas Rondon OlsenNikolas Rondon Olsen ('12)Korsør AM34.01
  
 
 
33.8134.0134.00     
3Franz Di NucciFranz Di Nucci ('12)Sparta / ITA33.18
  
 PB
 
32.72 PB33.18 PB30.21     
4Hugo Hviid Holm-PedersenHugo Hviid Holm-Pedersen ('12)Herlev Atletik30.25
  
 PB
 
29.5530.25 PB29.41     
5
Victor Filtenborg Bendixen
Victor Filtenborg Bendixen ('13)
Sparta27.40
  
 PB
 
27.40 PB24.5023.11     
6
Noah Ortega Madsen
Noah Ortega Madsen ('13)
Sparta27.38
  
 PB
 
26.45 PB27.38 PB21.75     
7Alfred HartungAlfred Hartung ('12)Sparta21.94
  
 
 
21.9420.4520.06     
P11 60 m    
13.8. Vind: +3.0

Finale A

Finale
13.8.Vind: +3.0
1
Sara Winther Glamoclija
Sara Winther Glamoclija ('13)
Sparta9.12 w
  
 
2Billie Arlien WittBillie Arlien Witt ('12)Sparta9.13 w
  
 
3Mariana VargasMariana Vargas ('12)Sparta9.14 w
  
 
4
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK9.32 w
  
 
5
Paula Petersone-Milcevic
Paula Petersone-Milcevic ('13)
Sparta9.73 w
  
 
6
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia9.80 w
  
 
Finale B
13.8. Vind: +1.4
13.8.Vind: +1.4
1Safira Eldrup KjærSafira Eldrup Kjær ('12)DELTA9.65
  
 PB
2Liva Palmy SteinLiva Palmy Stein ('12)Sparta10.05
  
 PB
3
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta / GRE10.35
  
 
4
Ileana Vendelø
Ileana Vendelø ('13)
Sparta11.14
  
 
5
Jóhanna Sólja Jensen
Jóhanna Sólja Jensen ('13)
Sparta11.93
  
 
6
Zoé Søfren
Zoé Søfren ('13)
DELTA13.87
  
 PB
P11 1000 m    
13.8.

Finale A

Finale
13.8.
2
Lara Teilmann
Lara Teilmann ('13)
Korsør AM3:44.20
  
 
7Matilde Carvalho PintoMatilde Carvalho Pinto ('12)Sparta / POR4:27.66
  
 
P11 Højdespring    
13.8.

Finale A

Finale
13.8.
1
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta / GRE1.27
  
 PB
 
1.06
 XO
1.12
  O
1.18
  O
1.21
 XO
1.24
  O
1.27
  O
  
P11 Længdespring 1 m zone    
13.8.

Finale A

Finale
13.8.
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK4.06
-0.5
  
 =PB
 
4.06 =PB
 -0.5
4.04
 -2.8
3.93
 -2.9
     
2Mariana VargasMariana Vargas ('12)Sparta4.06
-2.2
  
 
 
4.06
 -2.2
3.99
 -2.7
2.32
 -3.5
     
3Billie Arlien WittBillie Arlien Witt ('12)Sparta3.98
-1.1
  
 PB
 
3.88 PB
 -1.0
3.57
 -2.5
3.98 PB
 -1.1
     
4
Lara Teilmann
Lara Teilmann ('13)
Korsør AM3.64
-2.3
  
 
 
3.40
 -0.2
3.50
 -1.8
3.64
 -2.3
     
5
Sara Winther Glamoclija
Sara Winther Glamoclija ('13)
Sparta3.61
-2.5
  
 
 
3.33
 0.7
3.23
 -2.3
3.61
 -2.5
     
6
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia3.58
-1.2
  
 
 
3.35
 0.0
3.55
 -2.2
3.58
 -1.2
     
7Liva Palmy SteinLiva Palmy Stein ('12)Sparta3.37
-0.3
  
 
 
3.31
 0.0
3.37
 -0.3
3.10
 -1.6
     
8Safira Eldrup KjærSafira Eldrup Kjær ('12)DELTA3.17
-0.3
  
 
 
3.14
 -1.5
3.17
 -0.3
  X
 -2.0
     
9Matilde Carvalho PintoMatilde Carvalho Pinto ('12)Sparta / POR3.14
-1.7
  
 PB
 
3.14 PB
 -1.7
2.92
 -1.9
2.83
 -2.2
     
10
Ileana Vendelø
Ileana Vendelø ('13)
Sparta3.13
-2.5
  
 
 
2.96
 0.3
2.97
 -1.0
3.13
 -2.5
     
11
Paula Petersone-Milcevic
Paula Petersone-Milcevic ('13)
Sparta2.99
-0.3
  
 
 
  X
 0.0
2.89
 -3.4
2.99
 -0.3
     
12
Jóhanna Sólja Jensen
Jóhanna Sólja Jensen ('13)
Sparta2.28
-1.0
  
 
 
2.28
 -1.0
2.10
 -2.3
1.92
 -1.6
     
13
Zoé Søfren
Zoé Søfren ('13)
DELTA2.08
-1.2
  
 PB
 
1.99 PB
 -0.9
  X
 -3.1
2.08 PB
 -1.2
     
P11 Kuglestød 2.0 kg    
13.8.

Finale A

Finale
13.8.
1
Filuca Thomns
Filuca Thomns ('13)
IK Olympia8.02
  
 PB
 
8.02 PB7.817.51     
2
Lara Teilmann
Lara Teilmann ('13)
Korsør AM6.54
  
 
 
6.076.096.54     
3Safira Eldrup KjærSafira Eldrup Kjær ('12)DELTA6.41
  
 PB
 
4.926.41 PB6.04     
4
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK6.39
  
 
 
6.396.266.29     
5Billie Arlien WittBillie Arlien Witt ('12)Sparta6.23
  
 PB
 
6.235.69  X     
6Matilde Carvalho PintoMatilde Carvalho Pinto ('12)Sparta / POR5.12
  
 
 
5.124.974.94     
7
Sara Winther Glamoclija
Sara Winther Glamoclija ('13)
Sparta4.98
  
 
 
4.524.984.77     
8Liva Palmy SteinLiva Palmy Stein ('12)Sparta4.30
  
 PB
 
4.303.284.18     
9
Ileana Vendelø
Ileana Vendelø ('13)
Sparta4.16
  
 
 
  X4.164.14     
10
Jóhanna Sólja Jensen
Jóhanna Sólja Jensen ('13)
Sparta3.96
  
 
 
3.943.963.53     
11
Zoé Søfren
Zoé Søfren ('13)
DELTA3.67
  
 PB
 
3.67 PB3.262.82     
P11 Boldkast 145 gram    
13.8.

Finale A

Finale
13.8.
1Mariana VargasMariana Vargas ('12)Sparta28.43
  
 PB
 
28.43 PB25.9825.92     
2
Niovi Kastrinakis
Niovi Kastrinakis ('13)
Sparta / GRE28.13
  
 PB
 
26.1728.13 PB27.09     
3
Paula Petersone-Milcevic
Paula Petersone-Milcevic ('13)
Sparta14.71
  
 PB
 
13.23 SB14.71 PB14.64     
D13 600 m    
12.8.

Finale A

Finale
12.8.
1Asger Lund-BretlauAsger Lund-Bretlau ('11)Sparta1:46.06
  
 
2Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC1:47.89
  
 PB
3William Kühn BjerreWilliam Kühn Bjerre ('10)Amager AC1:58.94
  
 PB
D13 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
12.8. Vind: +0.3

Finale A

Finale
12.8.Vind: +0.3
1Asger Lund-BretlauAsger Lund-Bretlau ('11)Sparta14.24
  
 
2Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC15.64
  
 PB
3William Kühn BjerreWilliam Kühn Bjerre ('10)Amager AC18.35
  
 PB
D13 Længdespring 1 m zone    
12.8.

Finale A

Finale
12.8.
1Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC5.23
+1.6
  
 PB
 
5.11 PB
 1.5
4.84
 1.5
5.23 PB
 1.6
     
2Asger Lund-BretlauAsger Lund-Bretlau ('11)Sparta4.62
+1.3
  
 
 
4.34
 0.9
4.57
 0.9
4.62
 1.3
     
3William Kühn BjerreWilliam Kühn Bjerre ('10)Amager AC4.16
+1.3
  
 PB
 
4.16 PB
 1.3
4.01
 1.3
2.73
 0.2
     
D13 Kuglestød 3.0 kg    
12.8.

Finale A

Finale
12.8.
1William Kühn BjerreWilliam Kühn Bjerre ('10)Amager AC12.82
  
 PB
 
11.93 PB12.82 PB11.39     
2Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC9.99
  
 
 
9.999.859.86     
3Asger Lund-BretlauAsger Lund-Bretlau ('11)Sparta6.29
  
 
 
6.295.794.57     
D13 Spydkast 400 gram    
12.8.

Finale A

Finale
12.8.
1Balder BreinholstBalder Breinholst ('10)Amager AC36.98
  
 PB
 
36.98 PB36.2131.80     
2William Kühn BjerreWilliam Kühn Bjerre ('10)Amager AC33.89
  
 
 
  X31.0333.89     
3Asger Lund-BretlauAsger Lund-Bretlau ('11)Sparta24.42
  
 PB
 
24.42 PB15.9119.40     
P13 600 m    
12.8.

Finale A

Finale
12.8.
1Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta1:54.30
  
 
2Ellen VincentsenEllen Vincentsen ('11)Sparta1:57.87
  
 PB
3Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta1:58.23
  
 PB
4Carmen Veje VintersborgCarmen Veje Vintersborg ('10)Sparta1:59.58
  
 PB
5Ilsa RoomeIlsa Roome ('10)Sparta / NOR1:59.98
  
 
6Kajsa Kirk PetersenKajsa Kirk Petersen ('10)Sparta2:00.25
  
 PB
7Agnes Rask Baad PedersenAgnes Rask Baad Pedersen ('11)IK Olympia2:01.52
  
 PB
8Amelie ZemanovaAmelie Zemanova ('10)Amager AC2:04.40
  
 
9Tilde BrogaardTilde Brogaard ('10)Korsør AM2:05.21
  
 PB
10Karla AndersenKarla Andersen ('11)Sparta2:23.51
  
 PB
11Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 2:30.31
  
 PB
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
12.8. Vind: +1.2

Finale A

Finale
12.8.Vind: +1.2
1Ellen VincentsenEllen Vincentsen ('11)Sparta10.81
  
 
2Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta10.89
  
 
3Kajsa Kirk PetersenKajsa Kirk Petersen ('10)Sparta11.59
  
 
4Ilsa RoomeIlsa Roome ('10)Sparta / NOR11.98
  
 PB
5Tilde BrogaardTilde Brogaard ('10)Korsør AM15.15
  
 
Finale B
12.8. Vind: w
12.8.Vind: w
1Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta11.49 w
  
 
2Agnes Rask Baad PedersenAgnes Rask Baad Pedersen ('11)IK Olympia11.92 w
  
 
3Amelie ZemanovaAmelie Zemanova ('10)Amager AC12.55 w
  
 
4Carmen Veje VintersborgCarmen Veje Vintersborg ('10)Sparta13.14 w
  
 
5Karla AndersenKarla Andersen ('11)Sparta13.31 w
  
 
6Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 14.72 w
  
 
P13 Længdespring 1 m zone    
12.8.

Finale A

Finale
12.8.
1Ellen VincentsenEllen Vincentsen ('11)Sparta4.78
+0.3
  
 PB
 
3.87
 2.3
4.34
 0.0
4.78 PB
 0.3
     
2Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta4.76
+1.7
  
 
 
4.76
 1.7
4.67
 1.1
4.74
 0.4
     
3Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta4.72
+1.2
  
 =SB
 
4.30
 0.4
4.58
 1.1
4.72 =SB
 1.2
     
4Agnes Rask Baad PedersenAgnes Rask Baad Pedersen ('11)IK Olympia4.40 w
+3.3
  
 
 
4.36
 2.4
4.31
 1.4
4.40
 3.3
     
5Ilsa RoomeIlsa Roome ('10)Sparta / NOR4.23
+1.4
  
 PB
 
4.23 PB
 1.4
4.23 =PB
 1.6
4.10
 0.0
     
6Kajsa Kirk PetersenKajsa Kirk Petersen ('10)Sparta4.13
0.0
  
 PB
 
4.13 PB
 0.0
4.00
 0.0
4.00
 1.1
     
7Tilde BrogaardTilde Brogaard ('10)Korsør AM4.07
+1.5
  
 PB
 
4.03 PB
 1.5
4.07 PB
 1.5
3.72
 0.0
     
8Karla AndersenKarla Andersen ('11)Sparta3.97
+0.4
  
 PB
 
3.86 SB
 0.0
3.69
 0.0
3.97 PB
 0.4
     
9Amelie ZemanovaAmelie Zemanova ('10)Amager AC3.96
+1.2
  
 
 
3.84
 1.6
3.94
 0.0
3.96
 1.2
     
10Carmen Veje VintersborgCarmen Veje Vintersborg ('10)Sparta3.49
0.0
  
 =SB
 
3.28
 2.1
3.49 =SB
 0.0
3.45
 0.0
     
11Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 3.39 w
+3.3
  
 
 
3.39
 3.3
2.86
 1.4
3.02
 1.9
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    
12.8.

Finale A

Finale
12.8.
1Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta9.98
  
 PB
 
9.98 PB9.739.76     
2Agnes Rask Baad PedersenAgnes Rask Baad Pedersen ('11)IK Olympia9.19
  
 
 
9.198.748.83     
3Ellen VincentsenEllen Vincentsen ('11)Sparta9.14
  
 
 
8.399.148.89     
4Kajsa Kirk PetersenKajsa Kirk Petersen ('10)Sparta8.47
  
 PB
 
7.46 SB8.47 PB6.99     
5Ilsa RoomeIlsa Roome ('10)Sparta / NOR7.78
  
 PB
 
6.16 PB7.78 PB7.58     
6Amelie ZemanovaAmelie Zemanova ('10)Amager AC7.69
  
 PB
 
7.50 PB7.51 PB7.69 PB     
7Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 7.58
  
 PB
 
7.057.137.58 PB     
8Tilde BrogaardTilde Brogaard ('10)Korsør AM7.42
  
 PB
 
6.89 PB6.187.42 PB     
9Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta7.10
  
 PB
 
7.03 PB7.10 PB6.24     
10Karla AndersenKarla Andersen ('11)Sparta6.84
  
 PB
 
5.026.676.84     
11Carmen Veje VintersborgCarmen Veje Vintersborg ('10)Sparta5.75
  
 
 
5.345.285.75     
P13 Spydkast 400 gram    
12.8.

Finale A

Finale
12.8.
1Andrea Winther GlamoclijaAndrea Winther Glamoclija ('10)Sparta26.82
  
 PB
 
23.9424.1926.82 PB     
2Agnes Rask Baad PedersenAgnes Rask Baad Pedersen ('11)IK Olympia25.02
  
 
 
21.7825.0221.81     
3Tilde BrogaardTilde Brogaard ('10)Korsør AM21.63
  
 
 
21.5421.6321.48     
4Amelie ZemanovaAmelie Zemanova ('10)Amager AC18.28
  
 PB
 
17.28 PB18.28 PB15.57     
5Johanne Hansen-MøllerJohanne Hansen-Møller ('10)Sparta16.79
  
 SB
 
15.58 SB16.79 SB  X     
6Kajsa Kirk PetersenKajsa Kirk Petersen ('10)Sparta16.20
  
 PB
 
12.84 SB10.7616.20 PB     
7Ellen VincentsenEllen Vincentsen ('11)Sparta15.50
  
 PB
 
12.29 PB  X15.50 PB     
8Carmen Veje VintersborgCarmen Veje Vintersborg ('10)Sparta14.61
  
 PB
 
14.61 PB13.79  X     
9Ilsa RoomeIlsa Roome ('10)Sparta / NOR14.48
  
 PB
 
  X14.48 PB12.88     
10Sarah Pil OlesenSarah Pil Olesen ('10)Odense Atletik 13.82
  
 
 
13.2312.8613.82     
11Karla AndersenKarla Andersen ('11)Sparta11.51
  
 SB
 
11.51 SB  X  X     

Seneste resultater

7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten