Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aarhus: Sidste dans på Ceres Park 1.9.2023
Ceres Park

M 1500 m    

Finale A

Finale
1Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)AGF Atletik3:45.96
  
 PB
2Elias ShifrisElias Shifris ('02)AGF Atletik3:56.33
  
 
3Noah Kurzmann SkibstedNoah Kurzmann Skibsted ('99)AGF Atletik3:56.50
  
 
4Jeppe Platz SchmidtJeppe Platz Schmidt AGF Atletik3:59.22
  
 PB
5Samuel Ettrup LarsenSamuel Ettrup Larsen Esbjerg AM3:59.56
  
 PB
6Mohamed HersiMohamed Hersi ('94)Frederiksberg IF4:02.45
  
 PB
Mikkel Dahl-JessenMikkel Dahl-Jessen ('94)AGF Atletik DNF
  
 
Mikael JohnsenMikael Johnsen ('92)AGF Atletik DNF
  
 
Finale B
1Simon FestersenSimon Festersen AGF Atletik4:26.07
  
 PB
2Laura AstrupLaura Astrup Aarhus 19004:27.85
  
  K
3Mads EskarMads Eskar ('96)Sparta4:28.37
  
 PB
4Karoline Ejby StengaardKaroline Ejby Stengaard ('96)Odense Atletik 4:29.94
  
  K
5Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Kolding KFUM 4:42.44
  
  K
6Hans Jakob RasmussenHans Jakob Rasmussen ('89)Odense Atletik 4:47.98
  
 PB
7René Lehmann PedersenRené Lehmann Pedersen ('61)Odense Atletik 4:49.24
  
 SB
8Sofie Amsinck AndresenSofie Amsinck Andresen ('01)AGF Atletik5:43.61
  
  K
Anton Møller ChristensenAnton Møller Christensen ('77)AGF Atletik DNF
  
 
Jacob Ejby StengaardJacob Ejby Stengaard ('94)Odense Atletik DNF
  
 
Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 1900 DNF
  
  K
M 5000 m    

Finale A

Finale
1Mikael JohnsenMikael Johnsen ('92)AGF Atletik13:44.05
  
 PB
2Joel Ibler LillesøJoel Ibler Lillesø ('03)BAC13:45.17
  
 SB
3Jacob Sommer SimonsenJacob Sommer Simonsen ('95)AGF Atletik13:51.57
  
 PB
4Mikkel Dahl-JessenMikkel Dahl-Jessen ('94)AGF Atletik13:54.62
  
 
5Ole HesselbjergOle Hesselbjerg ('90)Sparta14:23.22
  
 SB
6Jacob Ejby StengaardJacob Ejby Stengaard ('94)Odense Atletik 14:29.31
  
 PB
7Mubaarik IbrahimMubaarik Ibrahim ('98)Odense Atletik 14:42.97
  
 
8Patrick Fløe HansenPatrick Fløe Hansen Herning LK14:44.60
  
 PB
9Jakob Dybdal AbrahamsenJakob Dybdal Abrahamsen ('94)Aarhus 190014:45.37
  
 
10Peter Gerner EjersboPeter Gerner Ejersbo ('95)Odense Atletik 14:51.57
  
 SB
11Mark AndersenMark Andersen ('97)Herning LK14:52.68
  
 PB
12Jacob Rudjord TherkildsenJacob Rudjord Therkildsen ('91)AGF Atletik14:56.13
  
 SB
13Kasper SkovKasper Skov ('92)AGF Atletik14:59.94
  
 SB
14Andreas BjerringAndreas Bjerring ('96)AGF Atletik15:09.24
  
 
15Thor Friis SkifteThor Friis Skifte ('97)Odense Atletik 15:24.39
  
 SB
16Jesper Frederik AndersenJesper Frederik Andersen ('97)AGF Atletik15:32.30
  
 PB
17Emil Deleuran HansenEmil Deleuran Hansen ('97)Odense Atletik 15:33.02
  
 PB
18Christian Østergaard NielsenChristian Østergaard Nielsen ('97)AGF Atletik15:48.66
  
 
Kristian Uldbjerg HansenKristian Uldbjerg Hansen ('96)AGF Atletik DNF
  
 
Finale B
1Andreas Eidorff MadsenAndreas Eidorff Madsen Viborg AM15:21.98
  
 PB
2Rasmus LindgrenRasmus Lindgren ('78)AGF Atletik15:26.78
  
 SB
3Sebastian Matz NielsenSebastian Matz Nielsen ('92)Aarhus Fremad15:37.46
  
 SB
4Andreas DamAndreas Dam ('89)AGF Atletik15:37.92
  
 SB
5Michael BergMichael Berg ('85)Randers Freja15:47.22
  
 
6Eskild Espenhain LandgrebeEskild Espenhain Landgrebe ('90)Esbjerg AM15:51.92
  
 SB
7Helene SvaneHelene Svane ('91)Aarhus Fremad15:57.40
  
  K
8Christoffer HolmChristoffer Holm ('01)AGF Atletik16:02.36
  
 PB
9Søren SchwartzSøren Schwartz ('90)AGF Atletik16:03.00
  
 SB
10Anders BondeAnders Bonde ('91)Herning LK16:08.64
  
 SB
11Carolien MillenaarCarolien Millenaar ('97)Herning LK16:10.52
  
  K
12Henrik LauHenrik Lau ('71)Odense Atletik 16:15.98
  
 SB
13Sara Schou KristensenSara Schou Kristensen ('97)AGF Atletik16:20.23
  
  K
14Søren Brandt ClemmensenSøren Brandt Clemmensen ('88)Aarhus Fremad16:21.70
  
 SB
15Kasper Pontoppidan JensenKasper Pontoppidan Jensen ('99)Odense Atletik 16:23.13
  
 SB
16Mads KarlssonMads Karlsson ('84)AGF Atletik16:26.65
  
 SB
17Line K SchulzLine K Schulz ('96)Aarhus 190016:30.05
  
  K
18Jesper TrigeJesper Trige ('82)AGF Atletik16:31.62
  
 SB
19Jakob RiisJakob Riis ('82)SAK7716:54.68
  
 
Robin Lenz OstenfeldtRobin Lenz Ostenfeldt ('99)Odense Atletik DNF
  
 
Jonas FusagerJonas Fusager ('81)Aarhus Fremad DNF
  
 
Eskil SchøningEskil Schøning ('93)AGF Atletik DNF
  
 
Daniel GraversgaardDaniel Graversgaard ('97)AGF Atletik DNF
  
 
Finale C
1Valdemar SøndbergValdemar Søndberg ('99)AGF Atletik16:37.73
  
 PB
2Johan Rafael JensenJohan Rafael Jensen ('95)AGF Atletik16:47.93
  
 PB
3Amanuail N. TaddeseAmanuail N. Taddese ('91)16:58.08
  
 PB
4Nicolaj JacobsenNicolaj Jacobsen ('78)Aarhus 190016:58.31
  
 SB
5Christoffer FjordChristoffer Fjord ('98)Aarhus Fremad17:02.10
  
 PB
6Mike AndersenMike Andersen ('89)VEXA HLM Running17:02.30
  
 PB
7Karoline HustedKaroline Husted ('02)Aarhus 190017:05.51
  
  K
8Kristian SvaneKristian Svane ('92)Aarhus 190017:08.85
  
 PB
9Flemming KrabbenhoftFlemming Krabbenhoft ('75)Aarhus Fremad17:09.13
  
 
10Kristian Estrup ChristensenKristian Estrup Christensen ('01)AGF Atletik17:11.17
  
 PB
11Morten Nyrup JensenMorten Nyrup Jensen ('72)Aarhus Fremad17:11.77
  
 PB
12Frederik KilpinenFrederik Kilpinen ('96)Aarhus 190017:15.46
  
 PB
13Anders Nedergaard JustesenAnders Nedergaard Justesen ('01)17:19.10
  
 PB
14Jakob Worm BisfortJakob Worm Bisfort ('80)AGF Atletik17:19.82
  
 SB
15Jakob IngelsJakob Ingels ('86)17:28.32
  
 PB
16Mads ErtingMads Erting ('03)PSF17:31.33
  
 PB
17Emil PoulsenEmil Poulsen ('89)VEXA HLM Running17:34.07
  
 PB
18Lea TybirkLea Tybirk ('89)AGF Atletik17:53.13
  
  K
19Allan LundAllan Lund ('77)Aarhus 190018:16.35
  
 SB
20Hans-Henrik DamgaardHans-Henrik Damgaard ('79)VEXA HLM Running18:18.04
  
 SB
21Claus PoulsenClaus Poulsen ('64)Aarhus 190018:22.47
  
 SB
Finale D
1Jonas AggerholmJonas Aggerholm ('03)SAK7717:31.06
  
 PB
2Emil Winkel PedersenEmil Winkel Pedersen ('98)Aarhus 190017:34.36
  
 PB
3Robert Roulund StrandeRobert Roulund Strande ('77)AGF Atletik17:41.60
  
 PB
4Asger KristensenAsger Kristensen ('02)Aarhus 190017:49.89
  
 SB
5Rasmus KofoedRasmus Kofoed ('74)NBRO17:59.41
  
 PB
6Mads VintherMads Vinther ('92)Aarhus 190018:02.11
  
 PB
7Lise Kandborg SørensenLise Kandborg Sørensen ('85)AGF Atletik18:02.19
  
  K
8Mads Klug AlbertsenMads Klug Albertsen ('04)Aarhus 190018:02.50
  
 PB
9Johnny RobertsonJohnny Robertson ('95)Aarhus 190018:04.06
  
 PB
10Jens Hæstrup KroghJens Hæstrup Krogh ('67)Aarhus Fremad18:17.48
  
 
11Lars ØstergaardLars Østergaard ('58)Aarhus Fremad18:17.69
  
 
12Peter JohansenPeter Johansen ('70)Aarhus Fremad18:31.79
  
 SB
13Morten WestergaardMorten Westergaard ('79)Aarhus 190018:38.40
  
 SB
14Mike HoumøllerMike Houmøller ('88)19:06.54
  
 PB
15Rune Sostack ClausenRune Sostack Clausen ('92)Aarhus Fremad19:15.24
  
 SB
16Jeppe Sølager PedersenJeppe Sølager Pedersen ('86)19:31.98
  
 PB
Jens Vestergaard ChristiansenJens Vestergaard Christiansen ('02)Aarhus 1900 DNF
  
 
Henrik Rønnov SørensenHenrik Rønnov Sørensen ('73)Aarhus Fremad DNF
  
 
Joey EriksenJoey Eriksen ('81)AGF Atletik DNF
  
 
Finale E
1Brian DamgaardBrian Damgaard ('84)18:48.89
  
 PB
2Søren Bækgaard HansenSøren Bækgaard Hansen ('75)19:24.93
  
 PB
4Mette Røjkjær RasmussenMette Røjkjær Rasmussen ('88)19:28.25
  
  K
5Isabell LippertIsabell Lippert ('91)AGF Atletik / NOR19:29.87
  
  K
6Ida BrandtIda Brandt ('96)19:30.35
  
  K
7Jesper ØstergaardJesper Østergaard ('73)Aarhus 190019:35.70
  
 PB
8Pernille Bak PedersenPernille Bak Pedersen ('89)Aarhus 190019:41.43
  
  K
9Heine LarsenHeine Larsen ('80)AGF Atletik19:49.27
  
 PB
10Þóroddur BjörnssonÞóroddur Björnsson ('88)19:54.05
  
 PB
11Frederik Kromann JensenFrederik Kromann Jensen ('96)20:47.07
  
 PB
12Emma Anitta Bergmann HansenEmma Anitta Bergmann Hansen ('76)21:18.49
  
  K
Martin PatwaryMartin Patwary ('97)AGF Atletik DNF
  
 

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive