M 4 x 100 m stafet 9.9. Finale A Finale | 9.9. | |||||||||
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1 | Malmö AI Malmö AI | SWE | 40.05 | |||||||
Jean-Christian Zirignon, William Trulsson, Joel Bengtsson, Max Hrelja | ||||||||||
2 | Upsala IF Upsala IF | SWE | 40.47 | |||||||
Simon Plesse, Lion Martinez, Isak Andersson, Desmond Rogo | ||||||||||
3 | Hammarby IF Hammarby IF | SWE | 40.85 | |||||||
Jonatan Borg, Viktor Wall, Alexander Pilgrim, Dennis Otieno | ||||||||||
4 | Ullevi FK Ullevi FK | SWE | 40.90 | |||||||
Rafael Tejada De Leon, Nils Thornberg, Herman Forsberg, Patrik Andersson | ||||||||||
5 | Örgryte IS Örgryte IS | SWE | 41.92 | |||||||
Edvard Hansson, Alex Apelgrim, Gustav Karlsson, Jonathan Carbe | ||||||||||
6 | Turebergs FK Turebergs FK | SWE | 43.96 | |||||||
Habtom Asgede, Staffan Risberg, Isak Stieberth Siljedahl, Jakob Lennermark | ||||||||||
M 4 x 400 m stafet 10.9. Finale A Finale | 10.9. | |||||||||
1 | Malmö AI Malmö AI | SWE | 3:11.34 | |||||||
Nick Ekelund-Arenander, Joel Bengtsson, Viktor Bondesson, William Trulsson | ||||||||||
2 | Örgryte IS Örgryte IS | SWE | 3:13.76 | |||||||
Gustav Karlsson, Jakob Zäll, Carl Bengtström, Samuel Wiik | ||||||||||
3 | Turebergs FK Turebergs FK | SWE | 3:15.62 | |||||||
Isak Stieberth Siljedahl, Habtom Asgede, Robin Isaksson, Emil Johansson | ||||||||||
4 | Huddinge AIS Huddinge AIS | SWE | 3:31.98 | |||||||
Dennis Elms Jansson, Emil Sörqvist, Anton Ledell, Nils Söderqvist | ||||||||||
M 4 x 800 m stafet 9.9. Finale A Finale | 9.9. | |||||||||
1 | Hälle IF Hälle IF | SWE | 7:42.76 | |||||||
Olle Ahlberg, Nils Bredin, Benjamin Åberg, Jonas Magnusson | ||||||||||
2 | Spårvägens FK Spårvägens FK | SWE | 7:43.13 | |||||||
Abdelfath Yassin, Daniel Gleimar, Walid Oussalah, Tobias Eknor | ||||||||||
3 | Turebergs FK Turebergs FK | SWE | 7:49.35 | |||||||
Albert Ziegler, Kalab Alemsegek Tesfay, Valter Kjellberg, Habtom Asgede | ||||||||||
4 | Hässelby SK Hässelby SK | SWE | 7:53.43 | |||||||
Samuel Berhane, Erik Djurberg, Emil Blomberg, Yohannes Kiflay | ||||||||||
M 4 x 1500 m stafet 10.9. Finale A Finale | 10.9. | |||||||||
1 | Spårvägens FK Spårvägens FK | SWE | 16:40.96 | |||||||
Daniel Gleimar, Walid Oussalah, Tobias Eknor, Abdelfath Yassin | ||||||||||
2 | Hässelby SK Hässelby SK | SWE | 16:41.72 | |||||||
Erik Djurberg, Emil Blomberg, Miguel Palm, Yohannes Kiflay | ||||||||||
3 | Hälle IF Hälle IF | SWE | 16:56.48 | |||||||
Anders Grahl, Olle Ahlberg, Nils Bredin, Jonas Magnusson | ||||||||||
K 4 x 100 m stafet 9.9. Finale A Finale | 9.9. | |||||||||
1 | Malmö AI Malmö AI | SWE | 45.79 | |||||||
Filippa Sivnert, Ida Staafgård, Julia Henriksson, Johanna Carlsson | ||||||||||
2 | Upsala IF Upsala IF | SWE | 47.16 | |||||||
Maya Bergström-Weekes, Klara Helander, Ebba Svantesson, Karolina Svensson | ||||||||||
3 | Spårvägens FK Spårvägens FK | SWE | 47.46 | |||||||
Saga Berneryd, Moa Hjelmer, Isabelle Eurenius, Jonna Claesson | ||||||||||
4 | Örgryte IS Örgryte IS | SWE | 49.45 | |||||||
Judith Wagersten, Ellen Hansson, Elwira Ripsweden, Elna Wester | ||||||||||
5 | Göteborgs KIK Göteborgs KIK | SWE | 49.51 | |||||||
Emma Andreasson, Clara Augustsson, Tess Hertz Saebbö, Emma Söderström | ||||||||||
K 4 x 400 m stafet 10.9. Finale A Finale | 10.9. | |||||||||
1 | Malmö AI Malmö AI | SWE | 3:46.11 | |||||||
Johanna Carlsson, Emilia Mandl, Maria Freij, Julia Henriksson | ||||||||||
2 | Upsala IF Upsala IF | SWE | 3:46.63 | |||||||
Tyra Landin, Clara Knutsson, Ebba Svantesson, Klara Helander | ||||||||||
3 | Täby IS Täby IS | SWE | 3:49.26 | |||||||
Lia Cederberg, Evelina Hamos, Linnéa Frobe, Lovisa Linde | ||||||||||
4 | IF Göta Karlstad IF Göta Karlstad | SWE | 3:53.86 | |||||||
My Olsson, Nora Karlsson, Olivia Weslien, Lova Perman | ||||||||||
5 | Göteborgs KIK Göteborgs KIK | SWE | 4:10.26 | |||||||
Clara Augustsson, Tess Hertz Saebbö, Emma Andreasson, Emma Söderström | ||||||||||
K 4 x 800 m stafet 9.9. Finale A Finale | 9.9. | |||||||||
1 | Hälle IF Hälle IF | SWE | 8:53.42 | |||||||
Ellen Schoug, Hanna Strand, Julia Svennblad, Majken Söderlund Larsson | ||||||||||
2 | Hässelby SK Hässelby SK | SWE | 8:55.83 | |||||||
Linn Adolfsson, Wilma Marcusson, Hannah Kinane, Caroline Högardh | ||||||||||
3 | Mölndals AIK Mölndals AIK | SWE | 9:01.13 | |||||||
Elin Hagelin, Alma Svantesson, Elsa Svantesson, Wilma Ehrnborg | ||||||||||
4 | IFK Göteborg IFK Göteborg | SWE | 9:01.91 | |||||||
Ebba-Stina Bjuve, Agnes Thundal, Madeleine Björlin-Delmar, Saga Provci | ||||||||||
5 | IF Göta Karlstad IF Göta Karlstad | SWE | 9:02.07 | |||||||
My Olsson, Lova Perman, Ella Laine, Olivia Weslien | ||||||||||
6 | Täby IS Täby IS | SWE | 9:03.75 | |||||||
Greta Graziani, Lovisa Linde, Elsa Lennartsson, Emilia Lillemo | ||||||||||
Spårvägens FK Spårvägens FK | SWE | DQ | ||||||||
Angelica Strandberg, Johanna Bülow, Josefin Heier, Carmen Cernjul | ||||||||||
K 3 x 1500 m 10.9. Finale A Finale | 10.9. | |||||||||
1 | Hälle IF Hälle IF | SWE | 13:49.16 | |||||||
Ida Kraft, Hanna Strand, Majken Söderlund Larsson | ||||||||||
2 | Spårvägens FK Spårvägens FK | SWE | 13:50.87 | |||||||
Angelica Strandberg, Carmen Cernjul, Josefin Heier | ||||||||||
3 | Hässelby SK Hässelby SK | SWE | 14:18.89 | |||||||
Wilma Marcusson, Linn Adolfsson, Hannah Kinane | ||||||||||
4 | IF Göta Karlstad IF Göta Karlstad | SWE | 14:54.02 | |||||||
My Olsson, Lova Perman, Olivia Weslien | ||||||||||
5 | IFK Lidingö IFK Lidingö | SWE | 17:10.05 | |||||||
Lisa Löchen, Alina Vuokila, Tyra Hedin | ||||||||||
M22 4 x 100 m stafet 10.9. Finale A Finale | 10.9. | |||||||||
1 | Örgryte IS Örgryte IS | SWE | 42.97 | |||||||
Edvard Hansson, Alex Apelgrim, Albin Hagstedt, Lukas Edqvist | ||||||||||
2 | Turebergs FK Turebergs FK | SWE | 45.43 | |||||||
Erik Dahlberg, David Mattiasson, Robin Göransson, Victor Lidén | ||||||||||
M22 3 x 400m 9.9. Finale A Finale | 9.9. | |||||||||
1 | Turebergs FK Turebergs FK | SWE | 2:25.35 | |||||||
David Mattiasson, Robin Isaksson, Emil Johansson | ||||||||||
2 | Västerås FK Västerås FK | SWE | 2:25.55 | |||||||
Evan Laing, August Kallin, Mattias Waernulf | ||||||||||
3 | Hässelby SK Hässelby SK | SWE | 2:28.22 | |||||||
Jonatan Håkansson, Carl af Forselles, Gustav Gahne | ||||||||||
4 | Örgryte IS Örgryte IS | SWE | 2:35.37 | |||||||
Albin Hagstedt, Jakob Zäll, Lukas Edqvist | ||||||||||
5 | Huddinge AIS Huddinge AIS | SWE | 2:37.18 | |||||||
Emil Klockar, Emil Sörqvist, Joakim Hellbratt | ||||||||||
6 | Malmö AI Malmö AI | SWE | 2:37.56 | |||||||
Andreas Jönsson, Elias Hedner, Morgan Lindstedt | ||||||||||
M22 3 x 800m 10.9. Finale A Finale | 10.9. | |||||||||
1 | Västerås FK Västerås FK | SWE | 5:56.14 | |||||||
Mattias Waernulf, August Kallin, David Rindetoft | ||||||||||
2 | KA 2 IF KA 2 IF | SWE | 6:02.71 | |||||||
Simon Rosenquist, Max Petersson, Noah Johansson | ||||||||||
3 | Linköpings GIF Linköpings GIF | SWE | 6:24.46 | |||||||
Edward Appelberg, Olle Staaf, Linus Simmerlein | ||||||||||
K22 4 x 100 m stafet 10.9. Finale A Finale | 10.9. | |||||||||
1 | Mälarhöjdens IK Mälarhöjdens IK | SWE | 49.69 | |||||||
Selma Redzematovic, Josefin Wikfeldt, Elise Legzdins, Wilma Herranen | ||||||||||
2 | Göteborgs KIK Göteborgs KIK | SWE | 53.45 | |||||||
Antonia Bozic, Anna Constantinescu, Moa Gustafsson, Moa Kilén | ||||||||||
K22 3 x 400m 9.9. Finale A Finale | 9.9. | |||||||||
1 | Hässelby SK Hässelby SK | SWE | 3:05.07 | |||||||
Julia Håkansson, Johanna Pihl, Jessica Holmberg | ||||||||||
2 | Täby IS Täby IS | SWE | 3:09.14 | |||||||
Ottilia Alvarsson, Hannah Stenbeck, Elsa Lennartsson | ||||||||||
3 | Göteborgs KIK Göteborgs KIK | SWE | 3:22.86 | |||||||
Johanna Sjögren, Anna Constantinescu, Moa Kilén | ||||||||||
K22 3 x 800m 10.9. Finale A Finale | 10.9. | |||||||||
1 | Hälle IF Hälle IF | SWE | 6:56.25 | |||||||
Hanna Lagerkvist, Tilda Knauer, Julia Svennblad | ||||||||||
2 | Spårvägens FK Spårvägens FK | SWE | 7:02.61 | |||||||
Smilla Szalkai, Johanna Bülow, Liva Gustavsson | ||||||||||
3 | Göteborgs KIK Göteborgs KIK | SWE | 9:09.31 | |||||||
Anna Constantinescu, Moa Kilén, Antonia Bozic | ||||||||||
D19 4 x 100 m stafet 10.9. Finale A Finale | 10.9. | |||||||||
1 | Sundsvalls FI Sundsvalls FI | SWE | 42.05 | |||||||
Christof Neib, Henning Ehn, Leon Ölmerud Kjellman, Simon Vikström | ||||||||||
2 | Malmö AI Malmö AI | SWE | 42.08 | |||||||
Måns Bergström, Noah Karlberg, Melvin Vala Tefre, Edvin Assarsson | ||||||||||
3 | Upsala IF Upsala IF | SWE | 43.48 | |||||||
Joel Ekman, Josef Malsher, Leo Ericson, David Axelsson | ||||||||||
4 | Bromma IF Bromma IF | SWE | 44.23 | |||||||
Vincent Lindqvist, David Hedlund Carlson, Filip Ekström, Babu Badjie | ||||||||||
IFK Göteborg IFK Göteborg | SWE | DNF | ||||||||
Nils Brakander, Robin Turan, Tristan Heno, Oden Grahm Goles | ||||||||||
D19 3 x 800m 10.9. Finale A Finale | 10.9. | |||||||||
1 | Danderyds SK Danderyds SK | SWE | 5:50.65 | |||||||
Lucas Törnström, Viktor Skoglund, Erik Skoglund | ||||||||||
2 | Turebergs FK Turebergs FK | SWE | 5:53.53 | |||||||
Bahran Mikael, Kalab Alemsegek Tesfay, Valter Kjellberg | ||||||||||
3 | Malmö AI Malmö AI | SWE | 5:54.33 | |||||||
Sander Petri Bere, Theo Hellberg, Marcus Asker | ||||||||||
4 | Tullinge FI Tullinge FI | SWE | 6:07.56 | |||||||
Albert Söderqvist, Milian Hentschke, Kenan Kuru | ||||||||||
5 | Västerås FK Västerås FK | SWE | 6:08.90 | |||||||
Markus Andersson, Benjamin Cefo, Markus Andersson | ||||||||||
6 | Bromma IF Bromma IF | SWE | 6:19.82 | |||||||
Victor Johnson, Nils Gähler, Axel Strinning | ||||||||||
7 | Mölndals AIK Mölndals AIK | SWE | 6:22.80 | |||||||
Adam Sörqvist, Linus Alinder, Fabian Alinder | ||||||||||
D19 1000 m stafet 9.9. Finale A Finale | 9.9. | |||||||||
1 | Danderyds SK Danderyds SK | SWE | 1:55.28 | |||||||
Edvin Sidwall, Viktor Skoglund, Lucas Törnström, Erik Skoglund | ||||||||||
2 | Sundsvalls FI Sundsvalls FI | SWE | 1:57.73 | |||||||
Christof Neib, Henning Ehn, Simon Vikström, Leon Ölmerud Kjellman | ||||||||||
3 | Malmö AI Malmö AI | SWE | 1:58.19 | |||||||
Edvin Assarsson, Noah Karlberg, Melvin Vala Tefre, Marcus Asker | ||||||||||
4 | Upsala IF Upsala IF | SWE | 2:01.81 | |||||||
Leo Ericson, David Axelsson, Joel Ekman, Josef Malsher | ||||||||||
5 | IFK Göteborg IFK Göteborg | SWE | 2:03.36 | |||||||
Nils Brakander, Anthon Bokelund Singh, Tristan Heno, Robin Turan | ||||||||||
6 | Bromma IF Bromma IF | SWE | 2:05.37 | |||||||
Vincent Lindqvist, Victor Johnson, Babu Badjie, Axel Strinning | ||||||||||
P19 4 x 100 m stafet 10.9. Finale A Finale | 10.9. | |||||||||
1 | IFK Växjö IFK Växjö | SWE | 48.34 | |||||||
Amanda Lennartsson, Emilia Franzén, Elin Joabsson, Elenie Carlsson | ||||||||||
2 | Hanvikens SK Hanvikens SK | SWE | 48.85 | |||||||
Karin Bengtsson, Anelia Danielsson, Felicia Johansson, Alba Boric | ||||||||||
3 | Täby IS Täby IS | SWE | 49.30 | |||||||
Anja Lalander, Evelina Hamos, Ebba Sjöström, Lia Cederberg | ||||||||||
4 | Örgryte IS Örgryte IS | SWE | 50.29 | |||||||
Ylva Magnusson Debray, Ellen Hansson, Ester Mägi Theorin, Elna Wester | ||||||||||
5 | Bromma IF Bromma IF | SWE | 50.30 | |||||||
Matilda Halfwordson, Ophelia Viirman, Mellanie Neudinger Nellmer, Melina Lidberg | ||||||||||
6 | Bromma IF Bromma IF | SWE | 53.89 | |||||||
Lisa Appelquist, Norah Hamberg, Rose Masoudi, Suzanne Lesage | ||||||||||
P19 3 x 800m 10.9. Finale A Finale | 10.9. | |||||||||
1 | IFK Göteborg IFK Göteborg | SWE | 6:49.46 | |||||||
Agnes Thundal, Ebba-Stina Bjuve, Saga Provci | ||||||||||
2 | Mölndals AIK Mölndals AIK | SWE | 6:51.26 | |||||||
Elin Hagelin, Astrid Baunge, Alma Svantesson | ||||||||||
3 | Tullinge FI Tullinge FI | SWE | 8:14.17 | |||||||
Ida Grimheden, Felicia Krohn, Pritha Routh | ||||||||||
P19 1000 m stafet 9.9. Finale A Finale | 9.9. | |||||||||
1 | IFK Växjö IFK Växjö | SWE | 2:14.49 | |||||||
Amanda Lennartsson, Emilia Franzén, Elin Joabsson, Elenie Carlsson | ||||||||||
2 | Täby IS Täby IS | SWE | 2:18.68 | |||||||
Anja Lalander, Ebba Sjöström, Evelina Hamos, Lia Cederberg | ||||||||||
3 | Örgryte IS Örgryte IS | SWE | 2:18.99 | |||||||
Ylva Magnusson Debray, Ellen Hansson, Ester Mägi Theorin, Elna Wester | ||||||||||
4 | Turebergs FK Turebergs FK | SWE | 2:22.44 | |||||||
Emilia Nielsen, Alvah Lind, Lina Ånstad, Julia Meijer | ||||||||||
5 | Malmö AI Malmö AI | SWE | 2:24.08 | |||||||
Alice Andersson, Ella Wolff, Amanda Rönn, Emilia Mandl | ||||||||||
6 | Bromma IF Bromma IF | SWE | 2:25.25 | |||||||
Matilda Halfwordson, Melina Lidberg, Ophelia Viirman, Mellanie Neudinger Nellmer | ||||||||||
D17 4 x 100 m stafet 10.9. Finale A Finale | 10.9. | |||||||||
1 | Malmö AI Malmö AI | SWE | 43.21 | |||||||
August Thompson, Emil Cimander, Eric Segnon, Ivano Bevanda | ||||||||||
2 | Hammarby IF Hammarby IF | SWE | 43.48 | |||||||
Cedric Boateng, Elias Kapell, Vilmer Karlsson, Alfred Berglind | ||||||||||
3 | Upsala IF Upsala IF | SWE | 44.08 | |||||||
Ivar Sundberg, Andreas Linder, Ishak Mekrami, Jonas Gällstedt | ||||||||||
4 | Mölndals AIK Mölndals AIK | SWE | 44.22 | |||||||
Oskar Andersson, Hugo Persson, David Blixt, Eskil Fernström | ||||||||||
5 | IFK Helsingborg IFK Helsingborg | SWE | 44.24 | |||||||
Viktor Vartia, Tim Björk Schwabe, Adam Greszkiewicz, Vuk Dorontic | ||||||||||
6 | Västerås FK Västerås FK | SWE | 44.29 | |||||||
Tim Henriksson, Hilding Hanberg, Oskar Dahlén, Lucas Ohlsson | ||||||||||
7 | Turebergs FK Turebergs FK | SWE | 44.76 | |||||||
Jonathan Edberg, Jakob Lennermark, Karl Thilers, Jacob Rune | ||||||||||
Täby IS Täby IS | SWE | DNF | ||||||||
Jacob Norsell, Anton Höglund, Linus Mattsson, Victor Jonsson | ||||||||||
Indledende heats | 10.9. | |||||||||
Indledende 1 10.9. | 10.9. | |||||||||
1 | Malmö AI Malmö AI | SWE | 43.47 | Q | ||||||
August Thompson, Emil Cimander, Eric Segnon, Ivano Bevanda | ||||||||||
2 | IFK Helsingborg IFK Helsingborg | SWE | 44.48 | q | ||||||
Viktor Vartia, Tim Björk Schwabe, Adam Greszkiewicz, Vuk Dorontic | ||||||||||
3 | Mölndals AIK Mölndals AIK | SWE | 44.49 | q | ||||||
Oskar Andersson, Hugo Persson, David Blixt, Eskil Fernström | ||||||||||
4 | Turebergs FK Turebergs FK | SWE | 44.95 | q | ||||||
Jonathan Edberg, Jakob Lennermark, Karl Thilers, Jacob Rune | ||||||||||
5 | Täby IS Täby IS | SWE | 45.02 | q | ||||||
Jacob Norsell, Anton Höglund, Linus Mattsson, Victor Jonsson | ||||||||||
6 | Hammarby IF Hammarby IF | SWE | 45.69 | |||||||
Gabriel Öhrner, Anton Roslund, Hannes Johansson, Tom Emfel | ||||||||||
Indledende 2 10.9. | 10.9. | |||||||||
1 | Hammarby IF Hammarby IF | SWE | 43.81 | Q | ||||||
Cedric Boateng, Elias Kapell, Vilmer Karlsson, Alfred Berglind | ||||||||||
2 | Upsala IF Upsala IF | SWE | 44.25 | q | ||||||
Ivar Sundberg, Andreas Linder, Ishak Mekrami, Jonas Gällstedt | ||||||||||
3 | Västerås FK Västerås FK | SWE | 44.58 | q | ||||||
Tim Henriksson, Hilding Hanberg, Oskar Dahlén, Lucas Ohlsson | ||||||||||
4 | KA 2 IF KA 2 IF | SWE | 45.16 | |||||||
Nemo Nerg, Oliver Mostert, Ture Lindell, Akilles Teglbjaerg | ||||||||||
5 | Sävedalens AIK Sävedalens AIK | SWE | 46.42 | |||||||
Erik Borg, Malte Svensson, Alfred Danerud, William Svensson | ||||||||||
Bromma IF Bromma IF | SWE | DNF | ||||||||
Kim Wingren, Filip Olsson, Milton Cooper, William Wellstedt | ||||||||||
D17 3 x 800m 10.9. Finale A Finale | 10.9. | |||||||||
1 | Hammarby IF Hammarby IF | SWE | 6:02.23 | |||||||
Filip Herre, Neo Hall, Vilmer Karlsson | ||||||||||
2 | Mölndals AIK Mölndals AIK | SWE | 6:10.03 | |||||||
Elias Eliasson, Sven Nordström, Karl Aderstedt Althoff | ||||||||||
3 | Malmö AI Malmö AI | SWE | 6:13.00 | |||||||
Karl Fridolf, Finn Grindal, Andreas Hentrich Hansen | ||||||||||
4 | Turebergs FK Turebergs FK | SWE | 6:14.26 | |||||||
John Bäck, Vilhelm Lood Falgén, Albert Ziegler | ||||||||||
5 | Upsala IF Upsala IF | SWE | 6:16.17 | |||||||
Ludvig Höglund, Emil Kellgren, Felix Johnsson | ||||||||||
6 | Sävedalens AIK Sävedalens AIK | SWE | 6:21.88 | |||||||
William Svensson, Noah Svedberg, Alfred Danerud | ||||||||||
7 | Hässelby SK Hässelby SK | SWE | 6:26.52 | |||||||
Anton Petersson, Jakob Håkansson, Alexander Hägg | ||||||||||
8 | IFK Växjö IFK Växjö | SWE | 6:32.68 | |||||||
Liam Belo Da Silva, Hugo Sjösten, Kevin Nordin | ||||||||||
9 | Turebergs FK Turebergs FK | SWE | 6:36.93 | |||||||
Michael Negasi, Lowe Fuxe Barkvall, Johan Åkerström | ||||||||||
10 | Täby IS Täby IS | SWE | 6:50.97 | |||||||
William Clason, Liam Tannlund, Malte Lessing | ||||||||||
11 | Hammarby IF Hammarby IF | SWE | 6:51.40 | |||||||
Anton Sallnäs, Erik Alteskog, Elton Hedberg | ||||||||||
D17 1000 m stafet 9.9. Finale A Finale | 9.9. | |||||||||
1 | Hammarby IF Hammarby IF | SWE | 1:58.22 | |||||||
Aron Gullberg, Vilmer Karlsson, Elias Kapell, Filip Herre | ||||||||||
2 | Turebergs FK Turebergs FK | SWE | 2:00.93 | |||||||
Simon Lindström, Jakob Lennermark, John Bäck, Saviola Mbugua Waithira | ||||||||||
3 | Malmö AI Malmö AI | SWE | 2:01.09 | |||||||
Eric Segnon, Emil Cimander, Ivano Bevanda, Finn Grindal | ||||||||||
4 | KA 2 IF KA 2 IF | SWE | 2:03.81 | |||||||
Nemo Nerg, Oliver Mostert, Ture Lindell, Akilles Teglbjaerg | ||||||||||
5 | Upsala IF Upsala IF | SWE | 2:05.42 | |||||||
Ishak Mekrami, Jonas Gällstedt, Ludvig Höglund, Andreas Linder | ||||||||||
6 | Täby IS Täby IS | SWE | 2:05.71 | |||||||
Linus Mattsson, Jacob Norsell, Victor Jonsson, Erik Nederheim | ||||||||||
7 | Hammarby IF Hammarby IF | SWE | 2:06.99 | |||||||
Hannes Johansson, Anton Roslund, Alfred Berglind, Neo Hall | ||||||||||
8 | IFK Helsingborg IFK Helsingborg | SWE | 2:10.10 | |||||||
Linus Rosén, Jacob Rosberg, Tim Björk Schwabe, David Eriksson | ||||||||||
Indledende heats | 9.9. | |||||||||
Indledende 1 9.9. | 9.9. | |||||||||
1 | Turebergs FK Turebergs FK | SWE | 2:01.22 | Q | ||||||
Simon Lindström, Saviola Mbugua Waithira, Jakob Lennermark, John Bäck | ||||||||||
2 | Malmö AI Malmö AI | SWE | 2:01.78 | q | ||||||
Emil Cimander, Eric Segnon, Ivano Bevanda, Finn Grindal | ||||||||||
3 | Upsala IF Upsala IF | SWE | 2:03.98 | q | ||||||
Ishak Mekrami, Jonas Gällstedt, Ludvig Höglund, Andreas Linder | ||||||||||
4 | Hammarby IF Hammarby IF | SWE | 2:04.15 | q | ||||||
Hannes Johansson, Anton Roslund, Alfred Berglind, Neo Hall | ||||||||||
5 | IFK Helsingborg IFK Helsingborg | SWE | 2:06.88 | q | ||||||
Linus Rosén, Jacob Rosberg, Tim Björk Schwabe, Gabriel Hanfler | ||||||||||
6 | Sävedalens AIK Sävedalens AIK | SWE | 2:07.45 | |||||||
Erik Borg, Malte Svensson, Alfred Danerud, William Svensson | ||||||||||
7 | Hammarby IF Hammarby IF | SWE | 2:17.75 | |||||||
Gabriel Öhrner, Tom Emfel, Anton Sallnäs, Erik Alteskog | ||||||||||
Indledende 2 9.9. | 9.9. | |||||||||
1 | Hammarby IF Hammarby IF | SWE | 2:02.29 | Q | ||||||
Aron Gullberg, Elias Kapell, Filip Herre, Vilmer Karlsson | ||||||||||
2 | KA 2 IF KA 2 IF | SWE | 2:05.52 | q | ||||||
Nemo Nerg, Oliver Mostert, Ture Lindell, Akilles Teglbjaerg | ||||||||||
3 | Täby IS Täby IS | SWE | 2:06.36 | q | ||||||
Linus Mattsson, Jacob Norsell, Victor Jonsson, Erik Nederheim | ||||||||||
4 | Mölndals AIK Mölndals AIK | SWE | 2:07.41 | |||||||
Isak Roos, Oskar Andersson, Hugo Persson, Karl Aderstedt Althoff | ||||||||||
5 | IFK Växjö IFK Växjö | SWE | 2:07.63 | |||||||
Gustav Johansson, Liam Belo Da Silva, Kevin Nordin, Danilo Potaliko | ||||||||||
6 | Boo IF Boo IF | SWE | 2:12.11 | |||||||
Ludwig Winnhed, Teodor Klerefors, Jakob Engdahl, Arvid Ahlstrand | ||||||||||
P17 4 x 100 m stafet 10.9. Finale A Finale | 10.9. | |||||||||
1 | Hammarby IF Hammarby IF | SWE | 49.10 | |||||||
Anna Bergin, Esther Sahlqvist, Matilda Borg, Maja McCarthy | ||||||||||
2 | Täby IS Täby IS | SWE | 49.54 | |||||||
Alice Helge, Eleonora Wahlin, Emilia Hermansson, Amanda Cederberg | ||||||||||
3 | Sävedalens AIK Sävedalens AIK | SWE | 52.25 | |||||||
Ebba Bränholm, Hilda Rydén, Linnea Johansson, Selma Oldenby | ||||||||||
4 | Huddinge AIS Huddinge AIS | SWE | 52.29 | |||||||
Julia Hansson, Elin Hjertzell, Astrid Wallman, Clara Unnerud Wallhagen | ||||||||||
5 | Västerås FK Västerås FK | SWE | 52.77 | |||||||
Lilly Brusling, Filippa Engström, Molly Åkerblom, Bea Brusling | ||||||||||
6 | Turebergs FK Turebergs FK | SWE | 53.22 | |||||||
Annie Grindange, Kajsa Cabanas Andersson, Alva Back, Emmie Wedin | ||||||||||
7 | Tullinge FI Tullinge FI | SWE | 54.70 | |||||||
Elsa Hedenius, Anastasia Rozhkova, Mia Senaneuch, Alicia Nordmark-Niska | ||||||||||
Malmö AI Malmö AI | SWE | DNF | ||||||||
Milene Rosberg, Moa Wirstedt, Xana Baxter, Ebba Albert | ||||||||||
P17 3 x 800m 10.9. Finale A Finale | 10.9. | |||||||||
1 | Mölndals AIK Mölndals AIK | SWE | 6:57.24 | |||||||
Elsa Tagesson, Elsa Svantesson, Wilma Ehrnborg | ||||||||||
2 | Hammarby IF Hammarby IF | SWE | 7:03.94 | |||||||
Maja Simonsson, Ella Johansson, Matilda Borg | ||||||||||
3 | Hälle IF Hälle IF | SWE | 7:13.28 | |||||||
Moa Enander, Ester Strand, Agnes Knauer | ||||||||||
4 | Sävedalens AIK Sävedalens AIK | SWE | 7:17.71 | |||||||
Elsa Dehre, Ella Pettersson, Linnea Johansson | ||||||||||
5 | Turebergs FK Turebergs FK | SWE | 7:22.76 | |||||||
Alva Back, Wilma Blitz, Venla Engström | ||||||||||
6 | Västerås FK Västerås FK | SWE | 7:23.74 | |||||||
Clara Jansson, Lovisa Robson, Astrid Wallenius | ||||||||||
7 | Tullinge FI Tullinge FI | SWE | 7:36.27 | |||||||
Anastasia Rozhkova, Edith Grimheden, Agnes Parmhed | ||||||||||
8 | Malmö AI Malmö AI | SWE | 7:38.20 | |||||||
Astrid Ahlberg, Evelina Lundblad, Isabella Vestergaard | ||||||||||
9 | IF Hagen IF Hagen | SWE | 7:58.10 | |||||||
Emma Gullbrand, Maja Andersson, Tuva Sandberg | ||||||||||
P17 1000 m stafet 9.9. Finale A Finale | 9.9. | |||||||||
1 | Hammarby IF Hammarby IF | SWE | 2:16.90 | |||||||
Maja Simonsson, Ella Johansson, Esther Sahlqvist, Matilda Borg | ||||||||||
2 | Täby IS Täby IS | SWE | 2:21.86 | |||||||
Alice Helge, Eleonora Wahlin, Emilia Hermansson, Amanda Cederberg | ||||||||||
3 | Turebergs FK Turebergs FK | SWE | 2:22.48 | |||||||
Annie Grindange, Kajsa Cabanas Andersson, Emmie Wedin, Alva Back | ||||||||||
4 | Sävedalens AIK Sävedalens AIK | SWE | 2:25.14 | |||||||
Ebba Bränholm, Hilda Rydén, Linnea Johansson, Ella Pettersson | ||||||||||
5 | Huddinge AIS Huddinge AIS | SWE | 2:27.36 | |||||||
Julia Hansson, Elin Hjertzell, Clara Unnerud Wallhagen, Lisa Bäckdén | ||||||||||
6 | Västerås FK Västerås FK | SWE | 2:28.11 | |||||||
Lilly Brusling, Filippa Engström, Lovisa Robson, Clara Jansson | ||||||||||
7 | Tullinge FI Tullinge FI | SWE | 2:37.07 | |||||||
Agnes Parmhed, Alicia Nordmark-Niska, Anastasia Rozhkova, Pritha Routh | ||||||||||
8 | Tullinge FI Tullinge FI | SWE | 2:48.70 | |||||||
Ida Ekstrand, Mia Senaneuch, Edith Grimheden, Ester Jordélius | ||||||||||
D15 4 x 80 m stafet 9.9. Finale A Finale | 9.9. | |||||||||
1 | Malmö AI Malmö AI | SWE | 35.60 | |||||||
Wilmer Ahlberg, Hugo Kjellander, Uroš Branković, Nino Kusljic | ||||||||||
2 | Turebergs FK Turebergs FK | SWE | 35.81 | |||||||
William Strömberg, William Blomquist, Evert Östlind, Jordan Benitez | ||||||||||
3 | Upsala IF Upsala IF | SWE | 36.66 | |||||||
Zanyar Alpergin, Sven Noreland, Julius Noreland, Elias Karén | ||||||||||
4 | Hammarby IF Hammarby IF | SWE | 37.48 | |||||||
Alessandro Mancinella, Felix Camarstrand, Jonatan Borg, Benjamin Wilkinson | ||||||||||
5 | Istrum SK Istrum SK | SWE | 37.66 | |||||||
Tim Drakfors, Gustav Ramsin, Jonathan Thorin, Eric Nilsson Struck | ||||||||||
6 | Hässelby SK Hässelby SK | SWE | 38.14 | |||||||
Philip Antivilo Lindsjöö, Erik Pikkuniemi, Karl Pell, Leo Andorf | ||||||||||
7 | Bromma IF Bromma IF | SWE | 38.57 | |||||||
Oskar Thews, Terence Mayunga Ndongo, Wilmer Davidgård, Erland Wärn | ||||||||||
8 | IFK Lidingö IFK Lidingö | SWE | 40.17 | |||||||
Hugo Jansson, Ruben Hart, Alex Lundgren, Felix Wikström | ||||||||||
D15 3 x 800m 10.9. Finale A Finale | 10.9. | |||||||||
1 | IFK Lidingö IFK Lidingö | SWE | 6:17.92 | |||||||
Jonas Atlassi, Emil Corlevi, Sebastian Lörstad | ||||||||||
2 | Västerås FK Västerås FK | SWE | 6:20.10 | |||||||
Erik Jansson, Isak Steiner, David Wallén | ||||||||||
3 | Huddinge AIS Huddinge AIS | SWE | 6:31.20 | |||||||
Rasmus Berglund, Hannes Bergkvist, Elliot Sjöberg | ||||||||||
4 | Trollhättan FIK Trollhättan FIK | SWE | 6:45.08 | |||||||
Jonathan Lindblom, Linus Pålsson, Vincent Almqvist | ||||||||||
5 | Istrum SK Istrum SK | SWE | 6:54.58 | |||||||
Tim Drakfors, Alexander Olsson, Gustav Ramsin | ||||||||||
6 | Bromma IF Bromma IF | SWE | 7:04.72 | |||||||
Oskar Halfwordson, David Ahlberg, Vilgot Didrikson | ||||||||||
7 | Upsala IF Upsala IF | SWE | 7:05.29 | |||||||
Julius Noreland, Melker Nyman, Sven Noreland | ||||||||||
P15 4 x 80 m stafet 9.9. Finale A Finale | 9.9. | |||||||||
1 | Malmö AI Malmö AI | SWE | 38.77 | |||||||
Tea Widgren, Binta Jammeh, Ebba Elm, Ellinor Wennolf | ||||||||||
2 | Hammarby IF Hammarby IF | SWE | 39.47 | |||||||
Gwen Fagerström, Lisa Palmheden, Tyra Sparv, My Lindberg | ||||||||||
3 | Hässelby SK Hässelby SK | SWE | 40.00 | |||||||
Selma Tjernström Milione, Sophie Adolfsson, Olivia Pihl, Emelie Lundqvist | ||||||||||
4 | Täby IS Täby IS | SWE | 40.30 | |||||||
Tuva Eckerberg, Ebba Borglund, Emilie Ekman, Wilma Beiming Brotte | ||||||||||
5 | Turebergs FK Turebergs FK | SWE | 40.51 | |||||||
Stephanie Rimer, Elin Sjöberg, Saga Berg Ojeda, Elisabeth Teearu | ||||||||||
6 | IFK Helsingborg IFK Helsingborg | SWE | 41.20 | |||||||
Enya Jonsson, Evelin Varga, Elin Lundberg, Annie Krikström | ||||||||||
7 | Upsala IF Upsala IF | SWE | 41.41 | |||||||
Meja Ahrne, Molly Törnqvist, Ebba Örlefors, Lova Nordvarg | ||||||||||
8 | Göteborgs KIK Göteborgs KIK | SWE | 42.97 | |||||||
Beata Berg, Amanda Eklöf, Klara Stübner, Livia Hedberg | ||||||||||
Indledende heats | 9.9. | |||||||||
Indledende 1 9.9. | 9.9. | |||||||||
1 | Malmö AI Malmö AI | SWE | 38.79 | Q | ||||||
Tea Widgren, Binta Jammeh, Ebba Elm, Ellinor Wennolf | ||||||||||
2 | Hammarby IF Hammarby IF | SWE | 39.49 | q | ||||||
Gwen Fagerström, Lisa Palmheden, Tyra Sparv, My Lindberg | ||||||||||
3 | Turebergs FK Turebergs FK | SWE | 40.31 | q | ||||||
Stephanie Rimer, Elin Sjöberg, Saga Berg Ojeda, Elisabeth Teearu | ||||||||||
4 | Upsala IF Upsala IF | SWE | 41.46 | q | ||||||
Meja Ahrne, Molly Törnqvist, Ebba Örlefors, Lova Nordvarg | ||||||||||
5 | Göteborgs KIK Göteborgs KIK | SWE | 42.74 | q | ||||||
Beata Berg, Amanda Eklöf, Klara Stübner, Livia Hedberg | ||||||||||
6 | Täby IS Täby IS | SWE | 43.21 | |||||||
Alice Esberg, Amanda Jörbeck, Arwen Pamelius, Mathilde Hellgren Reichetzeder | ||||||||||
Indledende 2 9.9. | 9.9. | |||||||||
1 | Hässelby SK Hässelby SK | SWE | 40.02 | Q | ||||||
Selma Tjernström Milione, Sophie Adolfsson, Olivia Pihl, Emelie Lundqvist | ||||||||||
2 | Täby IS Täby IS | SWE | 40.25 | q | ||||||
Tuva Eckerberg, Ebba Borglund, Emilie Ekman, Wilma Beiming Brotte | ||||||||||
3 | IFK Helsingborg IFK Helsingborg | SWE | 40.93 | q | ||||||
Enya Jonsson, Evelin Varga, Elin Lundberg, Annie Krikström | ||||||||||
4 | Mälarhöjdens IK Mälarhöjdens IK | SWE | 43.31 | |||||||
Nova Sandblom, Julia Wallin, Mikaela Lutula Ngolo, Judit Hagerfors | ||||||||||
5 | Tullinge FI Tullinge FI | SWE | 44.35 | |||||||
Matilda Danielsson, Agnes Parmhed, Ester Jordélius, Miranda Nordmark-Niska | ||||||||||
Bromma IF Bromma IF | SWE | DNF | ||||||||
Nova Hedlund Carlson, Sofia Sahlén Martin, Clara Herge, Pixie Lento | ||||||||||
P15 3 x 800m 10.9. Finale A Finale | 10.9. | |||||||||
1 | Turebergs FK Turebergs FK | SWE | 7:27.36 | |||||||
Miriam Nunes Nykvist, Julia Sandler Djerf, Freja Kagevik | ||||||||||
2 | Täby IS Täby IS | SWE | 7:29.84 | |||||||
Hanna Vikström, Arwen Pamelius, Wilma Beiming Brotte | ||||||||||
3 | IF Göta Karlstad IF Göta Karlstad | SWE | 7:40.09 | |||||||
Nora Karlsson, Moa Åberg, Moa Karlsson | ||||||||||
4 | Kongahälla AIK Kongahälla AIK | SWE | 7:52.10 | |||||||
Maja Carlsson, Elin Flagg, Alice Samuelsson | ||||||||||
M35 4 x 100 m stafet 9.9. Finale A Finale | 9.9. | |||||||||
1 | Spårvägens FK Spårvägens FK | SWE | 46.50 | M50 1 | NR50 | |||||
Peter Johansson, Mårten Skogman, Mattias Sunneborn, Magnus Nilsson | ||||||||||
Spårvägens FK Spårvägens FK | SWE | DQ | M35 | |||||||
Carl Björkegren, Henrik Tegnér, Fredrik Lindgren, Michael Claesson | ||||||||||
M35 3 x 800m 10.9. Finale A Finale | 10.9. | |||||||||
1 | Spårvägens FK Spårvägens FK | SWE | 6:59.83 | M50 1 | ||||||
Roger Reinhold, Fredrik Eckerström, Fredrik Nybäck | ||||||||||
2 | Hälle IF Hälle IF | SWE | 7:04.77 | M50 2 | ||||||
Erik Framme, Nicolaus Fager, Stefan Lagerkvist | ||||||||||
3 | Upsala IF Upsala IF | SWE | 7:21.39 | M35 1 | ||||||
Svante Franzon, Olov Viirman, Mikael Axelsson | ||||||||||
4 | Löparnas vänner IF Löparnas vänner IF | SWE | 7:29.09 | M50 3 | ||||||
Johan Ansén, Niklas Asplund, Lars Holmgren | ||||||||||
5 | Tullinge FI Tullinge FI | SWE | 7:47.65 | M35 2 | ||||||
Jerome Senaneuch, Mats Rodin, Oskar Parmhed | ||||||||||
6 | Tullinge FI Tullinge FI | SWE | 7:51.33 | M50 4 | ||||||
Peter Söderqvist, Patrick Pring, Patrik Hentschke | ||||||||||
M50 4 x 400 m stafet 9.9. Finale A Finale | 9.9. | |||||||||
1 | Spårvägens FK Spårvägens FK | SWE | 3:53.54 | M50 1 | ||||||
Christian Hermelin, Mårten Skogman, Mattias Sunneborn, Henrik Tegnér | ||||||||||
2 | Spårvägens FK Spårvägens FK | SWE | 4:09.21 | M50 2 | ||||||
Fredrik Björkegren, Fredrik Lindgren, Fredrik Nybäck, Fredrik Eckerström | ||||||||||
3 | Turebergs FK Turebergs FK | SWE | 4:31.81 | M50 3 | NR60 | |||||
Bobbie Baars, Roland Jonsson, Anders Kristensson, Hans Säll | ||||||||||
4 | IFK Märsta IFK Märsta | SWE | 5:12.82 | K 35 1 | ||||||
Jørgen Andersen, Alex Smith, Rinya Yamaguchi, Midori Inage | ||||||||||
K50 4 x 100 m stafet 9.9. Finale A Finale | 9.9. | |||||||||
1 | Spårvägens FK Spårvägens FK | SWE | 1:01.98 | |||||||
Yvonne Wiberg, Denise Cruz, Pernilla Maltesdotter, Annette Rylander | ||||||||||
2 | Turebergs FK Turebergs FK | SWE | 1:01.99 | |||||||
Eva Jonsson, Ann Wiborgh Haraldsson, Catarina Lindh, Charlotta Häggström |