Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Skive: NVJ Mesterskabsstævne 16.9.2023
Skive Stadion

M 800 m    

Finale A

Finale
1Jakob Rose-HansenJakob Rose-Hansen ('02)Skive AM1:54.94
  
 
Noah Birk MeissnerNoah Birk Meissner ('03)Skive AM DNF
  
 
D17 100 m    
Vind: -0.8

Finale A

Finale
Vind: -0.8
1Daniel ProtasenkoDaniel Protasenko ('07)Rødding Atletik 12.29
  
 
P17 100 m hæk 76.2 cm    
Vind: -0.9

Finale A

Finale
Vind: -0.9
1Anna VerabovaAnna Verabova ('07)Hvide Sande20.62
  
 PB
P17 Højdespring    

Finale A

Finale
1Anna VerabovaAnna Verabova ('07)Hvide Sande1.30
  
 =PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
XXX
  
P17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Anna VerabovaAnna Verabova ('07)Hvide Sande3.48
-1.2
  
 SB
 
3.32 SB
 0.0
3.45 SB
 0.0
  X3.48 SB
 -1.2
  –   
P17 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Anna VerabovaAnna Verabova ('07)Hvide Sande7.63
  
 SB
 
7.52 SB7.63 SB7.377.14    
P17 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Anna VerabovaAnna Verabova ('07)Hvide Sande21.57
  
 PB
 
18.4018.77 PB18.89 PB21.57 PB17.1517.87  
P17 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Anna VerabovaAnna Verabova ('07)Hvide Sande20.42
  
 
 
19.9720.4215.92     
D15 100 m    
Vind: -0.8

Finale A

Finale
Vind: -0.8
1William Kudsk SejerWilliam Kudsk Sejer ('08)Skive AM11.59
  
 
2Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM12.45
  
 
3Sander Batz HøjrisSander Batz Højris ('08)AK Holstebro13.20
  
 PB
4Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM13.38
  
 
5Gustav BryholtGustav Bryholt ('08)HGF AM14.31
  
 PB
D15 800 m    

Finale A

Finale
1Hjalte Linnet LøndalHjalte Linnet Løndal ('08)Skive AM2:10.50
  
 
2Marcus Hasle TarpMarcus Hasle Tarp ('08)HGF AM2:11.62
  
 PB
3Sander Batz HøjrisSander Batz Højris ('08)AK Holstebro2:25.01
  
 PB
4Simon Lykke KlemmensenSimon Lykke Klemmensen ('09)HGF AM2:32.99
  
 PB
D15 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: -0.9

Finale A

Finale
Vind: -0.9
1Hjalte Linnet LøndalHjalte Linnet Løndal ('08)Skive AM20.98
  
 PB
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Jonas Østergaard StillingJonas Østergaard Stilling ('08)Skive AM5.76
-1.0
  
 PB
 
5.57 PB
 0.1
5.76 PB
 -1.0
  X  –  X  X  
2Malthe AsmussenMalthe Asmussen ('08)Skive AM5.43
-0.4
  
 PB
 
5.17
 0.2
5.25
 -1.7
5.43 PB
 -0.4
5.23
 -1.5
  –5.32
 -1.2
  
3Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM4.72
-1.5
  
 PB
 
4.50
 0.0
  X  X4.38
 -0.9
4.72 PB
 -1.5
3.03
 -0.6
  
4Gustav BryholtGustav Bryholt ('08)HGF AM4.60
0.0
  
 PB
 
4.60 PB
 0.0
4.41
 0.2
  X4.44
 -1.1
4.23
 -1.3
  –  
5Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM3.85
-1.0
  
 
 
3.14
 0.0
  X3.26
 0.1
  X  X3.85
 -1.0
  
D15 Diskoskast 1.0 kg    

Finale A

Finale
1Hjalte Linnet LøndalHjalte Linnet Løndal ('08)Skive AM24.71
  
 PB
 
13.25 PB24.71 PB  X  –  –  –  
D15 Spydkast 600 gram    

Finale A

Finale
1Hjalte Linnet LøndalHjalte Linnet Løndal ('08)Skive AM42.30
  
 
 
42.3038.85  X     
2Oliver Krath HansenOliver Krath Hansen ('09)Viborg AM38.70
  
 
 
36.9138.7038.40     
D15 4 x 100 m stafet    

Finale A

Finale
1Skive A.M. Skive A.M.  47.19
  
 
  Malthe Asmussen, Jonas Østergaard Stilling, Hjalte Linnet Løndal, William Kudsk Sejer
P15 800 m    

Finale A

Finale
1Madison Hasle TarpMadison Hasle Tarp ('08)HGF AM2:27.96
  
 PB
2Eva Balle PoulsenEva Balle Poulsen ('09)HGF AM2:43.35
  
 PB
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM10.02
  
 PB
 
10.02 PB9.879.879.36    
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Sidsel Krogh KristensenSidsel Krogh Kristensen ('09)Viborg AM30.29
  
 
 
30.2926.0725.95     
D13 80 m    
Vind: -1.0

Finale A

Finale
Vind: -1.0
1Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10)Rødding Atletik 11.46
  
 =PB
2Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10)Rødding Atletik 11.91
  
 PB
D13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10)Rødding Atletik 1.45
  
 =SB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
 XO
  
2Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10)Rødding Atletik 1.40
  
 
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
XXX
   
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10)Rødding Atletik 4.63
-0.1
  
 PB
 
4.32 PB
 -0.5
4.33 PB
 -0.6
4.63 PB
 -0.1
     
2Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10)Rødding Atletik 4.52
-1.1
  
 SB
 
4.14
 0.0
4.41 SB
 -1.2
4.52 SB
 -1.1
     
D13 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10)Rødding Atletik 11.19
  
 
 
10.5610.2810.6611.19    
2Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10)Rødding Atletik 9.51
  
 PB
 
9.009.51 PB9.409.27    
D13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10)Rødding Atletik 32.55
  
 
 
29.1332.55  X29.0729.9830.20  
2Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10)Rødding Atletik 25.25
  
 PB
 
20.34 SB22.67 PB19.7219.8019.9525.25 PB  
D13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Karl Færgegaard PedersenKarl Færgegaard Pedersen ('10)Rødding Atletik 46.80
  
 PB
 
35.3041.5046.80 PB     
2Bertil Dohn IbsenBertil Dohn Ibsen ('10)Rødding Atletik 35.43
  
 
 
31.1032.4435.43     
P13 80 m    
Vind: -1.0

Finale A

Finale
Vind: -1.0
1Sofiia GorpenkoSofiia Gorpenko ('11)HGF AM / UKR11.89
  
 
2Camilla PopovaCamilla Popova ('11)HGF AM / UKR12.62
  
 
3Silke Glerup MaagaardSilke Glerup Maagaard ('10)AK Holstebro12.66
  
 PB
4Mynthe Elise Støjberg ZinkMynthe Elise Støjberg Zink ('11)HGF AM13.14
  
 PB
5Majse NymandMajse Nymand ('11)Viborg AM13.48
  
 PB
6Tess KnibbeTess Knibbe ('11)Viborg AM / NED13.59
  
 PB
P13 800 m    

Finale A

Finale
1Camilla PopovaCamilla Popova ('11)HGF AM / UKR2:38.30
  
 PB
2Majse NymandMajse Nymand ('11)Viborg AM2:47.32
  
 PB
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Majse NymandMajse Nymand ('11)Viborg AM14.14
  
 PB
2Klara PehrsonKlara Pehrson ('11)Skive AM14.66
  
 PB
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Tess KnibbeTess Knibbe ('11)Viborg AM / NED1.25
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
   
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Sofiia GorpenkoSofiia Gorpenko ('11)HGF AM / UKR4.37
-0.8
  
 PB
 
3.94 PB
 -0.3
3.94 =PB
 -1.8
4.37 PB
 -0.8
     
2Camilla PopovaCamilla Popova ('11)HGF AM / UKR3.84
-0.9
  
 PB
 
3.69
 0.0
3.57
 -0.4
3.84 PB
 -0.9
     
3Klara PehrsonKlara Pehrson ('11)Skive AM3.68
-1.1
  
 PB
 
3.62 PB
 -1.2
3.68 PB
 -1.1
3.61
 -0.8
     
4Majse NymandMajse Nymand ('11)Viborg AM3.66
-0.9
  
 
 
3.66
 -0.9
3.56
 -1.4
3.37
 -1.4
     
5Tess KnibbeTess Knibbe ('11)Viborg AM / NED3.65
-0.7
  
 PB
 
3.53
 -1.7
3.45
 0.0
3.65 PB
 -0.7
     
6Mynthe Elise Støjberg ZinkMynthe Elise Støjberg Zink ('11)HGF AM3.24
-1.0
  
 PB
 
3.24 SB
 -1.0
2.98
 -1.1
2.88
 -1.3
     
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik9.78
  
 
 
9.438.289.779.78    
2Klara PehrsonKlara Pehrson ('11)Skive AM6.86
  
 PB
 
6.86 PB6.316.59  –    
3Tess KnibbeTess Knibbe ('11)Viborg AM / NED6.20
  
 PB
 
6.09 PB5.916.20 PB5.46    
4Camilla PopovaCamilla Popova ('11)HGF AM / UKR5.92
  
 PB
 
5.455.225.92 PB5.69    
5Mynthe Elise Støjberg ZinkMynthe Elise Støjberg Zink ('11)HGF AM5.82
  
 PB
 
5.82 SB5.515.375.45    
P13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik23.17
  
 PB
 
21.91 SB20.4120.7423.17 SB  X20.56  
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Astrid Østergaard StillingAstrid Østergaard Stilling ('10)Stoholm Atletik22.77
  
 
 
19.1221.3222.77     
2Silke Glerup MaagaardSilke Glerup Maagaard ('10)AK Holstebro16.01
  
 PB
 
16.01 PB  X  X     
3Klara PehrsonKlara Pehrson ('11)Skive AM15.65
  
 
 
13.4015.6511.74     
4Majse NymandMajse Nymand ('11)Viborg AM15.14
  
 
 
15.14  X  X     
5Tess KnibbeTess Knibbe ('11)Viborg AM / NED12.12
  
 PB
 
11.45 PB11.45 =PB12.12 PB     
6Camilla PopovaCamilla Popova ('11)HGF AM / UKR11.33
  
 PB
 
11.33 PB9.815.72     
P13 4 x 80 m stafet    

Finale A

Finale
1Herning Gf, Atletik/Motion Herning Gf, Atletik/Motion  50.24
  
 
  Tess Knibbe, Camilla Popova, Sofiia Gorpenko, Mynthe Elise Støjberg Zink
D11 60 m    
Vind: -0.5

Finale A

Finale
Vind: -0.5
1Jonathan Bless Gobina SigalaJonathan Bless Gobina Sigala ('12)AK Holstebro10.13
  
 SB
2Asger Ørum MortensenAsger Ørum Mortensen ('12)AK Holstebro10.24
  
 PB
3
Junaidi Raimundo da Costa
Junaidi Raimundo da Costa ('13)
Viborg AM10.44
  
 PB
4David Phørcksen MathiasenDavid Phørcksen Mathiasen ('12)Skive AM10.46
  
 PB
5
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM11.52
  
 
6Lucas Bundgaard JosefsenLucas Bundgaard Josefsen ('12)Skive AM13.10
  
 
D11 600 m    

Finale A

Finale
1Asger Ørum MortensenAsger Ørum Mortensen ('12)AK Holstebro2:10.40
  
 SB
2Johan BedstedJohan Bedsted ('12)Skive AM2:20.95
  
 PB
3
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM2:22.51
  
 
Magne Nymand
Magne Nymand ('13)
Viborg AM DNF
  
 
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Vind: -1.2

Finale A

Finale
Vind: -1.2
1Johan BedstedJohan Bedsted ('12)Skive AM13.62
  
 PB
2
Junaidi Raimundo da Costa
Junaidi Raimundo da Costa ('13)
Viborg AM15.00
  
 
Finale B
Vind: -1.6
Vind: -1.6
1Asger Ørum MortensenAsger Ørum Mortensen ('12)AK Holstebro13.49
  
 PB
2
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM14.22
  
 PB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Jonathan Bless Gobina SigalaJonathan Bless Gobina Sigala ('12)AK Holstebro1.30
  
 PB
 
0.75
  O
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
 XO
1.32
XXX
   
2Johan BedstedJohan Bedsted ('12)Skive AM1.15
  
 
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
XXX
    
3
Magne Nymand
Magne Nymand ('13)
Viborg AM1.10
  
 PB
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
  O
1.15
XXX
 
4David Phørcksen MathiasenDavid Phørcksen Mathiasen ('12)Skive AM1.10
  
 =PB
 
0.75
  O
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
 XO
1.15
XXX
       
5
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM1.05
  
 =PB
 
0.75
  O
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
 XO
1.00
  O
1.05
XXO
1.10
XXX
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Jonathan Bless Gobina SigalaJonathan Bless Gobina Sigala ('12)AK Holstebro4.09 w
w
  
 
 
4.05 SB3.984.09 SB     
2Asger Ørum MortensenAsger Ørum Mortensen ('12)AK Holstebro3.53 w
w
  
 
 
3.53 PB  –3.40     
3
Junaidi Raimundo da Costa
Junaidi Raimundo da Costa ('13)
Viborg AM3.32 w
w
  
 
 
3.32 PB2.992.83     
4David Phørcksen MathiasenDavid Phørcksen Mathiasen ('12)Skive AM3.28 w
w
  
 
 
3.023.27 PB3.28 PB     
5Johan BedstedJohan Bedsted ('12)Skive AM3.28 w
w
  
 
 
3.28 SB3.053.22     
6
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM2.92 w
w
  
 
 
2.752.92  X     
7Lucas Bundgaard JosefsenLucas Bundgaard Josefsen ('12)Skive AM2.72 w
w
  
 
 
2.362.72 PB2.57     
8
Magne Nymand
Magne Nymand ('13)
Viborg AM2.66 w
w
  
 
 
2.63 PB2.66 PB2.49     
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Johan BedstedJohan Bedsted ('12)Skive AM6.44
  
 
 
6.036.246.44     
2David Phørcksen MathiasenDavid Phørcksen Mathiasen ('12)Skive AM6.42
  
 PB
 
6.42 PB4.955.63     
3Asger Ørum MortensenAsger Ørum Mortensen ('12)AK Holstebro6.36
  
 PB
 
6.36 PB6.286.01     
4
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM5.31
  
 PB
 
3.835.31 PB4.86     
5Lucas Bundgaard JosefsenLucas Bundgaard Josefsen ('12)Skive AM4.87
  
 PB
 
4.014.87 SB4.79     
6
Junaidi Raimundo da Costa
Junaidi Raimundo da Costa ('13)
Viborg AM4.54
  
 
 
4.274.543.98     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1David Phørcksen MathiasenDavid Phørcksen Mathiasen ('12)Skive AM40.53
  
 PB
 
40.53 PB       
2
Magne Nymand
Magne Nymand ('13)
Viborg AM28.14
  
 PB
 
28.14 PB       
3
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM25.16
  
 PB
 
25.16 PB       
4
Junaidi Raimundo da Costa
Junaidi Raimundo da Costa ('13)
Viborg AM24.47
  
 PB
 
24.47 PB       
5Lucas Bundgaard JosefsenLucas Bundgaard Josefsen ('12)Skive AM14.00
  
 PB
 
14.00 PB       
P11 60 m    
Vind: -0.7

Finale A

Finale
Vind: -0.7
1Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM9.63
  
 =PB
2
Lena Jozwiak
Lena Jozwiak ('13)
Skive AM / POL9.78
  
 PB
3Kate Klitgaard-RomeroKate Klitgaard-Romero ('12)HGF AM9.84
  
 =PB
4
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM9.86
  
 
5Asta Møller StrandAsta Møller Strand ('12)Skive AM9.93
  
 PB
6
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM10.41
  
 
7
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM10.42
  
 PB
8Filucca RyefeltFilucca Ryefelt ('12)Skive AM10.48
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
Vind: -0.4
Vind: -0.4
1
Lena Jozwiak
Lena Jozwiak ('13)
Skive AM / POL9.79
Q
  
 PB
2Kate Klitgaard-RomeroKate Klitgaard-Romero ('12)HGF AM9.94
q
  
 
3Asta Møller StrandAsta Møller Strand ('12)Skive AM10.05
q
  
 PB
4
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM10.08
q
  
 
5
Mathilde Lindberg Larsen
Mathilde Lindberg Larsen ('13)
Rødding Atletik 11.40
  
 PB
Indledende 2
Vind: -0.5
Vind: -0.5
1Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM9.76
Q
  
 
2
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM10.46
q
  
 
3
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM10.52
q
  
 PB
4Filucca RyefeltFilucca Ryefelt ('12)Skive AM10.63
q
  
 PB
5
Marie Færk Laursen
Marie Færk Laursen ('13)
Skive AM10.91
  
 
P11 600 m    

Finale A

Finale
1Filucca RyefeltFilucca Ryefelt ('12)Skive AM2:00.48
  
 PB
2
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM2:11.26
  
 PB
3
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM2:16.44
  
 PB
4
Marie Færk Laursen
Marie Færk Laursen ('13)
Skive AM2:19.06
  
 PB
5
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM2:21.90
  
 PB
P11 60 m hæk 68 cm, 7.65 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM12.99
  
 PB
2
Lena Jozwiak
Lena Jozwiak ('13)
Skive AM / POL13.09
  
 PB
3
Marie Færk Laursen
Marie Færk Laursen ('13)
Skive AM13.87
  
 PB
Finale B
Vind: 0.0
Vind: 0.0
1Kate Klitgaard-RomeroKate Klitgaard-Romero ('12)HGF AM13.38
  
 PB
2
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM13.44
  
 PB
3Filucca RyefeltFilucca Ryefelt ('12)Skive AM14.26
  
 PB
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM1.25
  
 =PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
 XO
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXO
  
2Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM1.20
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
 XO
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
XXX
3
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM1.10
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
XXX
  
4
Marie Færk Laursen
Marie Færk Laursen ('13)
Skive AM1.10
  
 PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
  O
1.15
XXX
  
5
Mathilde Lindberg Larsen
Mathilde Lindberg Larsen ('13)
Rødding Atletik 0.95
  
 =PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
XXX
     
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM3.87 w
w
  
 
 
3.83 PB3.87 PB3.73     
2Asta Møller StrandAsta Møller Strand ('12)Skive AM3.73 w
w
  
 
 
3.693.73 PB3.67     
3Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM3.60 w
w
  
 
 
3.353.503.60     
4Kate Klitgaard-RomeroKate Klitgaard-Romero ('12)HGF AM3.59 w
w
  
 
 
3.56 PB3.483.59 PB     
5
Lena Jozwiak
Lena Jozwiak ('13)
Skive AM / POL3.44 w
w
  
 
 
3.443.263.16     
6
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM3.13 w
w
  
 
 
3.012.913.13     
7Filucca RyefeltFilucca Ryefelt ('12)Skive AM3.11 w
w
  
 
 
2.623.113.07     
8
Marie Færk Laursen
Marie Færk Laursen ('13)
Skive AM2.98 w
w
  
 
 
2.942.982.90     
9
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM2.87 w
w
  
 
 
2.872.822.76     
10
Mathilde Lindberg Larsen
Mathilde Lindberg Larsen ('13)
Rødding Atletik 2.66 w
w
  
 
 
2.54 PB2.422.66 PB     
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM8.50
  
 
 
8.508.388.00     
2Asta Møller StrandAsta Møller Strand ('12)Skive AM7.46
  
 PB
 
7.46 PB6.817.45     
3Kate Klitgaard-RomeroKate Klitgaard-Romero ('12)HGF AM6.52
  
 PB
 
6.26 PB5.836.52 PB     
4
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM5.06
  
 PB
 
3.875.06 PB4.48     
5
Mathilde Lindberg Larsen
Mathilde Lindberg Larsen ('13)
Rødding Atletik 4.45
  
 PB
 
3.754.45 PB4.36     
6
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM4.23
  
 
 
3.964.233.72     
7
Marie Færk Laursen
Marie Færk Laursen ('13)
Skive AM3.74
  
 
 
3.133.743.30     
8
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM3.52
  
 PB
 
3.053.063.52 PB     
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM30.08
  
 PB
 
30.08 PB       
2Asta Møller StrandAsta Møller Strand ('12)Skive AM25.45
  
 PB
 
25.45 PB       
3
Mathilde Lindberg Larsen
Mathilde Lindberg Larsen ('13)
Rødding Atletik 22.02
  
 PB
 
22.02 PB       
4
Silje Møller Frederiksen
Silje Møller Frederiksen ('13)
Skive AM20.95
  
 
 
20.95       
5
Marie Færk Laursen
Marie Færk Laursen ('13)
Skive AM17.40
  
 PB
 
17.40 PB       
D9 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Viktor Dige
Viktor Dige ('14)
Hvide Sande6.78 w
  
 
2
Stinus Halkjær Kristensen
Stinus Halkjær Kristensen ('15)
Hvide Sande7.79 w
  
 
3
Rasmus Østergaard Stilling
Rasmus Østergaard Stilling ('14)
Stoholm Atletik7.81 w
  
 
4
Villum Viinberg
Villum Viinberg ('15)
HGF AM7.93 w
  
 
5
Vilton Pedersen
Vilton Pedersen ('14)
Hvide Sande7.97 w
  
 
Finale B
Vind: +0.7
Vind: +0.7
1
Isak Albrechtsen
Isak Albrechtsen ('15)
Stoholm Atletik8.13
  
 PB
2
Bastian Nørgaard Andersen
Bastian Nørgaard Andersen ('14)
AK Holstebro8.26
  
 
3
Henrik Løgstrup Sandberg
Henrik Løgstrup Sandberg ('14)
Rødding Atletik 8.61
  
 PB
4
Elias Dam Madsen
Elias Dam Madsen ('15)
Rødding Atletik 9.02
  
 PB
D9 400 m    

Finale A

Finale
1
Viktor Dige
Viktor Dige ('14)
Hvide Sande1:20.38
  
 
2
Stinus Halkjær Kristensen
Stinus Halkjær Kristensen ('15)
Hvide Sande1:29.73
  
 PB
3
Villum Viinberg
Villum Viinberg ('15)
HGF AM1:30.35
  
 PB
4
Vilton Pedersen
Vilton Pedersen ('14)
Hvide Sande1:32.80
  
 PB
5
Bastian Nørgaard Andersen
Bastian Nørgaard Andersen ('14)
AK Holstebro1:33.70
  
 PB
D9 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Viktor Dige
Viktor Dige ('14)
Hvide Sande1.15
  
 PB
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
XXX
2
Vilton Pedersen
Vilton Pedersen ('14)
Hvide Sande1.05
  
 PB
 
0.85
  O
0.90
 XO
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
XXX
  
3
Henrik Løgstrup Sandberg
Henrik Løgstrup Sandberg ('14)
Rødding Atletik 0.95
  
 PB
 
0.85
 XO
0.90
 XO
0.95
 XO
1.00
  Xs
    
4
Stinus Halkjær Kristensen
Stinus Halkjær Kristensen ('15)
Hvide Sande0.90
  
 PB
 
0.85
  O
0.90
  O
0.95
XXX
     
5
Elias Dam Madsen
Elias Dam Madsen ('15)
Rødding Atletik 0.85
  
 PB
 
0.85
XXO
0.90
XXX
      
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Viktor Dige
Viktor Dige ('14)
Hvide Sande3.94
-0.6
  
 PB
 
3.73
 -0.7
3.79
 -0.8
3.94 PB
 -0.6
     
2
Stinus Halkjær Kristensen
Stinus Halkjær Kristensen ('15)
Hvide Sande3.20
-1.0
  
 PB
 
2.87
 0.0
2.953.20 PB
 -1.0
     
3
Rasmus Østergaard Stilling
Rasmus Østergaard Stilling ('14)
Stoholm Atletik3.04
-1.1
  
 
 
3.04
 -1.1
2.95
 0.0
3.00
 -0.1
     
4
Vilton Pedersen
Vilton Pedersen ('14)
Hvide Sande3.00
+0.2
  
 
 
2.85
 -0.1
3.00
 0.2
2.86
 -1.2
     
5
Bastian Nørgaard Andersen
Bastian Nørgaard Andersen ('14)
AK Holstebro2.91
-0.4
  
 PB
 
2.85 PB
 0.0
2.91 PB
 -0.4
2.87
 -0.3
     
6
Villum Viinberg
Villum Viinberg ('15)
HGF AM2.88
-0.3
  
 PB
 
2.88 PB
 -0.3
  X2.50
 -0.6
     
7
Henrik Løgstrup Sandberg
Henrik Løgstrup Sandberg ('14)
Rødding Atletik 2.42
-0.9
  
 =PB
 
2.23
 -1.9
2.072.42 =PB
 -0.9
     
8
Elias Dam Madsen
Elias Dam Madsen ('15)
Rødding Atletik 2.39
0.0
  
 PB
 
  X2.39 PB
 0.0
2.30
 0.0
     
9
Isak Albrechtsen
Isak Albrechtsen ('15)
Stoholm Atletik2.32
-0.3
  
 
 
2.26
 -1.2
2.32
 -0.3
2.08
 -0.5
     
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Viktor Dige
Viktor Dige ('14)
Hvide Sande5.96
  
 PB
 
5.415.96 PB5.84     
2
Rasmus Østergaard Stilling
Rasmus Østergaard Stilling ('14)
Stoholm Atletik5.48
  
 PB
 
5.48 PB5.365.06     
3
Vilton Pedersen
Vilton Pedersen ('14)
Hvide Sande5.22
  
 PB
 
5.00 PB5.22 PB4.89     
4
Henrik Løgstrup Sandberg
Henrik Løgstrup Sandberg ('14)
Rødding Atletik 4.99
  
 PB
 
4.99 PB4.464.21     
5
Elias Dam Madsen
Elias Dam Madsen ('15)
Rødding Atletik 4.90
  
 PB
 
4.25 PB  X4.90 PB     
6
Isak Albrechtsen
Isak Albrechtsen ('15)
Stoholm Atletik4.74
  
 
 
4.714.744.59     
7
Bastian Nørgaard Andersen
Bastian Nørgaard Andersen ('14)
AK Holstebro4.62
  
 PB
 
3.96 PB4.62 PB3.92     
8
Stinus Halkjær Kristensen
Stinus Halkjær Kristensen ('15)
Hvide Sande3.72
  
 
 
3.72  X  X     
D9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Viktor Dige
Viktor Dige ('14)
Hvide Sande35.15
  
 
 
35.15       
2
Isak Albrechtsen
Isak Albrechtsen ('15)
Stoholm Atletik30.51
  
 PB
 
30.51 PB       
3
Rasmus Østergaard Stilling
Rasmus Østergaard Stilling ('14)
Stoholm Atletik30.26
  
 
 
30.26       
4
Vilton Pedersen
Vilton Pedersen ('14)
Hvide Sande28.20
  
 PB
 
28.20 PB       
5
Stinus Halkjær Kristensen
Stinus Halkjær Kristensen ('15)
Hvide Sande23.32
  
 
 
23.32       
6
Villum Viinberg
Villum Viinberg ('15)
HGF AM21.91
  
 PB
 
21.91 PB       
7
Bastian Nørgaard Andersen
Bastian Nørgaard Andersen ('14)
AK Holstebro17.94
  
 PB
 
17.94 PB       
8
Henrik Løgstrup Sandberg
Henrik Løgstrup Sandberg ('14)
Rødding Atletik 14.15
  
 
 
14.15       
9
Elias Dam Madsen
Elias Dam Madsen ('15)
Rødding Atletik 13.01
  
 
 
13.01       
P9 40 m    
Vind: +0.4

Finale A

Finale
Vind: +0.4
1
Izabel Torres Sølager
Izabel Torres Sølager ('14)
Viborg AM6.57
  
 PB
2
Isabella Christensen
Isabella Christensen ('14)
Rødding Atletik 7.65
  
 PB
3
Ida Pultz Andersen
Ida Pultz Andersen ('15)
Viborg AM7.76
  
 PB
4
Lova Gøttsche Ryefeldt
Lova Gøttsche Ryefeldt ('15)
Skive AM7.83
  
 PB
5
Katinka Dohn Ibsen
Katinka Dohn Ibsen ('14)
Rødding Atletik 7.98
  
 SB
Finale B
Vind: +0.1
Vind: +0.1
1
Sofia Shapkin
Sofia Shapkin ('15)
Stoholm Atletik7.62
  
 PB
2
Pernille Yde Nielsen
Pernille Yde Nielsen ('14)
Skive AM8.04
  
 PB
3
Ella Kudsk Gjedde Pedersen
Ella Kudsk Gjedde Pedersen ('15)
Skive AM8.45
  
 PB
4
Maria Blinder
Maria Blinder ('14)
HGF AM / UKR9.00
  
 PB
5
Frederikke Yde Nielsen
Frederikke Yde Nielsen ('15)
Skive AM9.20
  
 PB
P9 400 m    

Finale A

Finale
1
Izabel Torres Sølager
Izabel Torres Sølager ('14)
Viborg AM1:20.97
  
 PB
2
Lova Gøttsche Ryefeldt
Lova Gøttsche Ryefeldt ('15)
Skive AM1:26.92
  
 PB
3
Sofia Shapkin
Sofia Shapkin ('15)
Stoholm Atletik1:28.34
  
 PB
4
Pernille Yde Nielsen
Pernille Yde Nielsen ('14)
Skive AM1:34.03
  
 PB
5
Ella Kudsk Gjedde Pedersen
Ella Kudsk Gjedde Pedersen ('15)
Skive AM1:40.29
  
 PB
6
Ida Pultz Andersen
Ida Pultz Andersen ('15)
Viborg AM1:40.92
  
 PB
7
Frederikke Yde Nielsen
Frederikke Yde Nielsen ('15)
Skive AM1:42.43
  
 PB
8
Isabella Christensen
Isabella Christensen ('14)
Rødding Atletik 1:58.54
  
 SB
P9 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Pernille Yde Nielsen
Pernille Yde Nielsen ('14)
Skive AM1.00
  
 PB
 
0.70
  O
0.75
  O
0.80
  O
0.85
  O
0.90
 XO
0.95
  O
1.00
  O
1.05
XXX
2
Isabella Christensen
Isabella Christensen ('14)
Rødding Atletik 1.00
  
 PB
 
0.70
  O
0.75
  O
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
XXO
1.05
XXX
3
Lova Gøttsche Ryefeldt
Lova Gøttsche Ryefeldt ('15)
Skive AM0.90
  
 PB
 
0.70
  O
0.75
  O
0.80
  O
0.85
 XO
0.90
 XO
0.95
XXX
  
4
Katinka Dohn Ibsen
Katinka Dohn Ibsen ('14)
Rødding Atletik 0.90
  
 =PB
 
0.70
 XO
0.75
  O
0.80
  O
0.85
 XO
0.90
 XO
0.95
XXX
  
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Izabel Torres Sølager
Izabel Torres Sølager ('14)
Viborg AM3.75 w
w
  
 
 
3.74 PB3.583.75 PB     
2
Isabella Christensen
Isabella Christensen ('14)
Rødding Atletik 3.00 w
w
  
 
 
3.00 =PB2.922.99     
3
Lova Gøttsche Ryefeldt
Lova Gøttsche Ryefeldt ('15)
Skive AM2.87 w
w
  
 
 
2.782.872.64     
4
Sofia Shapkin
Sofia Shapkin ('15)
Stoholm Atletik2.85 w
w
  
 
 
2.69 PB2.652.85 PB     
5
Pernille Yde Nielsen
Pernille Yde Nielsen ('14)
Skive AM2.81 w
w
  
 
 
2.562.622.81 PB     
6
Katinka Dohn Ibsen
Katinka Dohn Ibsen ('14)
Rødding Atletik 2.79 w
w
  
 
 
2.642.352.79 PB     
7
Ida Pultz Andersen
Ida Pultz Andersen ('15)
Viborg AM2.70 w
w
  
 
 
2.70 PB2.472.20     
8
Maria Blinder
Maria Blinder ('14)
HGF AM / UKR2.35 w
w
  
 
 
2.28 PB2.28 =PB2.35 PB     
9
Frederikke Yde Nielsen
Frederikke Yde Nielsen ('15)
Skive AM2.26 w
w
  
 
 
2.261.992.23     
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Isabella Christensen
Isabella Christensen ('14)
Rødding Atletik 4.79
  
 PB
 
4.39 PB4.014.79 PB     
2
Pernille Yde Nielsen
Pernille Yde Nielsen ('14)
Skive AM4.47
  
 PB
 
4.47 PB4.39  X     
3
Lova Gøttsche Ryefeldt
Lova Gøttsche Ryefeldt ('15)
Skive AM3.54
  
 PB
 
3.54 PB2.412.79     
4
Katinka Dohn Ibsen
Katinka Dohn Ibsen ('14)
Rødding Atletik 3.53
  
 PB
 
3.25 PB2.933.53 PB     
5
Frederikke Yde Nielsen
Frederikke Yde Nielsen ('15)
Skive AM3.24
  
 
 
2.863.242.99     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Isabella Christensen
Isabella Christensen ('14)
Rødding Atletik 25.74
  
 
 
25.74       
2
Izabel Torres Sølager
Izabel Torres Sølager ('14)
Viborg AM20.91
  
 
 
20.91       
3
Frederikke Yde Nielsen
Frederikke Yde Nielsen ('15)
Skive AM18.99
  
 
 
18.99       
4
Maria Blinder
Maria Blinder ('14)
HGF AM / UKR17.71
  
 PB
 
17.71 PB       
5
Pernille Yde Nielsen
Pernille Yde Nielsen ('14)
Skive AM17.20
  
 
 
17.20       
6
Katinka Dohn Ibsen
Katinka Dohn Ibsen ('14)
Rødding Atletik 15.74
  
 PB
 
15.74 PB       
7
Lova Gøttsche Ryefeldt
Lova Gøttsche Ryefeldt ('15)
Skive AM14.01
  
 
 
14.01       
8
Ida Pultz Andersen
Ida Pultz Andersen ('15)
Viborg AM9.79
  
 
 
9.79       
D7 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Hans Færgegaard Pedersen
Hans Færgegaard Pedersen ('16)
Rødding Atletik 7.97 w
  
 
2
Gustav Krogh Ejlersen
Gustav Krogh Ejlersen ('16)
HGF AM8.41 w
  
 
3
Zé Raimundo da Costa
Zé Raimundo da Costa ('16)
Viborg AM8.90 w
  
 
4
Oliver Høgsberg Kjelgaard
Oliver Høgsberg Kjelgaard ('16)
Skive AM9.34 w
  
 
5
Jacob Skytte
Jacob Skytte ('17)
Rødding Atletik 9.78 w
  
 
6
Lukas Christensen
Lukas Christensen ('17)
Rødding Atletik 10.23 w
  
 
7
Magnus Josefsen
Magnus Josefsen ('17)
Skive AM10.90 w
  
 
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Hans Færgegaard Pedersen
Hans Færgegaard Pedersen ('16)
Rødding Atletik 2.60 w
w
  
 
 
2.592.492.60     
2
Gustav Krogh Ejlersen
Gustav Krogh Ejlersen ('16)
HGF AM2.32 w
w
  
 
 
2.26 PB2.32 PB1.99     
3
Jacob Skytte
Jacob Skytte ('17)
Rødding Atletik 2.21 w
w
  
 
 
2.21 PB1.651.67     
4
Zé Raimundo da Costa
Zé Raimundo da Costa ('16)
Viborg AM2.14 w
w
  
 
 
2.081.922.14     
5
Oliver Høgsberg Kjelgaard
Oliver Høgsberg Kjelgaard ('16)
Skive AM1.79 w
w
  
 
 
1.641.79 PB1.71     
6
Magnus Josefsen
Magnus Josefsen ('17)
Skive AM1.61 w
w
  
 
 
1.461.611.47     
7
Lukas Christensen
Lukas Christensen ('17)
Rødding Atletik 1.47 w
w
  
 
 
1.321.061.47     
D7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Hans Færgegaard Pedersen
Hans Færgegaard Pedersen ('16)
Rødding Atletik 31.37
  
 
 
31.37       
2
Zé Raimundo da Costa
Zé Raimundo da Costa ('16)
Viborg AM15.40
  
 
 
15.40       
3
Gustav Krogh Ejlersen
Gustav Krogh Ejlersen ('16)
HGF AM12.03
  
 PB
 
12.03 PB       
4
Jacob Skytte
Jacob Skytte ('17)
Rødding Atletik 10.50
  
 
 
10.50       
5
Magnus Josefsen
Magnus Josefsen ('17)
Skive AM7.66
  
 
 
7.66       
6
Lukas Christensen
Lukas Christensen ('17)
Rødding Atletik 7.16
  
 
 
7.16       
7
Oliver Høgsberg Kjelgaard
Oliver Høgsberg Kjelgaard ('16)
Skive AM5.32
  
 
 
5.32       
P7 40 m    
Vind: +0.2

Finale A

Finale
Vind: +0.2
1
Emilie Møller
Emilie Møller ('16)
Skive AM8.18
  
 PB
2
Marianna Lugova Torba
Marianna Lugova Torba ('17)
HGF AM8.25
  
 PB
3
Nikita Nowack
Nikita Nowack ('17)
Rødding Atletik 10.67
  
 PB
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Emilie Møller
Emilie Møller ('16)
Skive AM2.57 w
w
  
 
 
2.48 PB2.57 PB2.50     
2
Marianna Lugova Torba
Marianna Lugova Torba ('17)
HGF AM2.36 w
w
  
 
 
2.25 PB2.36 PB2.12     
3
Nikita Nowack
Nikita Nowack ('17)
Rødding Atletik 1.26 w
w
  
 
 
0.671.221.26     
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Emilie Møller
Emilie Møller ('16)
Skive AM9.86
  
 
 
9.86       
2
Marianna Lugova Torba
Marianna Lugova Torba ('17)
HGF AM6.46
  
 PB
 
6.46 PB       
3
Nikita Nowack
Nikita Nowack ('17)
Rødding Atletik 5.21
  
 PB
 
5.21 PB       

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive