Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Esbjerg: Regionsstævne 30.9.2023
Esbjerg Atletikstadion

M 1500 m    

Finale A

Finale
1Rune Egede PedersenRune Egede Pedersen ('92)Esbjerg AM5:30.57
  
 PB
D17 1500 m    

Finale A

Finale
1Niklas Aratz Villà PáramoNiklas Aratz Villà Páramo ('06)Vejle IF4:31.30
  
 
P17 1500 m    

Finale A

Finale
1Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 4:58.28
  
 
P17 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Svana Hesselbjerg HjersingSvana Hesselbjerg Hjersing ('06)Fredericia AF34.92
  
 PB
 
29.3234.92 PB31.05     
D15 200 m    
Vind: +1.7

Finale A

Finale
Vind: +1.7
1Lucas MolbekLucas Molbek ('08)Fredericia AF25.67
  
 PB
2Andreas MichaelsenAndreas Michaelsen ('08)Esbjerg AM25.99
  
 PB
3Tobias MichaelsenTobias Michaelsen ('08)Esbjerg AM28.52
  
 PB
4Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM30.44
  
 
5Bertil Ploog DitlevBertil Ploog Ditlev ('08)Fredericia AF33.02
  
 PB
D15 1500 m    

Finale A

Finale
1Valdemar ChristensenValdemar Christensen ('08)Vejle IF4:50.07
  
 
2Ibai Elvar Villá PáramoIbai Elvar Villá Páramo ('08)Vejle IF4:50.23
  
 PB
3Alexander ChristensenAlexander Christensen ('12)Vejle IF5:29.13
  
 PB
D15 100 m hæk 84.0 cm    
Vind: +1.3

Finale A

Finale
Vind: +1.3
1Andreas MichaelsenAndreas Michaelsen ('08)Esbjerg AM17.57
  
 PB
2Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM19.59
  
 
3Tobias MichaelsenTobias Michaelsen ('08)Esbjerg AM21.44
  
 PB
D15 Trespring    

Finale A

Finale
1Andreas MichaelsenAndreas Michaelsen ('08)Esbjerg AM10.30
+0.8
  
 PB
 
10.20
 2.2
  X10.30 PB
 0.8
     
2Tobias MichaelsenTobias Michaelsen ('08)Esbjerg AM10.03
0.0
  
 PB
 
9.02
 0.8
9.64
 0.1
10.03 PB
 0.0
     
3Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM9.75
+0.4
  
 PB
 
9.75 PB
 0.4
9.69
 0.0
  X     
4Lucas MolbekLucas Molbek ('08)Fredericia AF8.24
+1.4
  
 PB
 
  X  X8.24 PB
 1.4
     
5Bertil Ploog DitlevBertil Ploog Ditlev ('08)Fredericia AF7.65
+0.5
  
 PB
 
  X  X7.65 PB
 0.5
     
D15 Hammerkast 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Tristan ParishTristan Parish ('08)Esbjerg AM39.80
  
 
 
39.8039.19  X     
2Andreas MichaelsenAndreas Michaelsen ('08)Esbjerg AM25.20
  
 PB
 
  X25.20 PB  X     
3Lucas MolbekLucas Molbek ('08)Fredericia AF22.71
  
 PB
 
22.71 PB  X  X     
4Tobias MichaelsenTobias Michaelsen ('08)Esbjerg AM19.80
  
 PB
 
19.80 PB  X  X     
P15 200 m    
Vind: -0.6

Finale A

Finale
Vind: -0.6
1Gry AdamsenGry Adamsen ('08)Kolding KFUM 28.37
  
 PB
2Kaja PetersenKaja Petersen ('09)Esbjerg AM29.79
  
 PB
3Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia AF30.71
  
 PB
4Laura Lone Windt-LockettLaura Lone Windt-Lockett ('08)Esbjerg AM32.25
  
 
5Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia AF32.64
  
 PB
6Ida Sofia Schmidt MeinichIda Sofia Schmidt Meinich ('08)Esbjerg AM33.68
  
 PB
P15 1500 m    

Finale A

Finale
1Gry AdamsenGry Adamsen ('08)Kolding KFUM 5:16.52
  
 PB
2Kaja PetersenKaja Petersen ('09)Esbjerg AM6:10.39
  
 PB
3Ida Sofia Schmidt MeinichIda Sofia Schmidt Meinich ('08)Esbjerg AM6:23.92
  
 PB
P15 Trespring     

Finale A

Finale
1Kaja PetersenKaja Petersen ('09)Esbjerg AM9.18
+1.8
  
 
 
8.79
 0.0
9.03
 0.8
9.18
 1.8
     
2Laura Lone Windt-LockettLaura Lone Windt-Lockett ('08)Esbjerg AM8.35
+1.2
  
 PB
 
7.96 PB
 0.4
8.22 PB
 0.0
8.35 PB
 1.2
     
3Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia AF7.95
+0.3
  
 PB
 
7.66
 0.3
7.85 PB
 0.2
7.95 PB
 0.3
     
4Ida Sofia Schmidt MeinichIda Sofia Schmidt Meinich ('08)Esbjerg AM6.71
0.0
  
 
 
6.50
 1.3
6.71
 0.0
6.58
 3.2
     
P15 Hammerkast 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Miria JamalMiria Jamal ('09)Fredericia AF26.00
  
 PB
 
18.55 PB21.87 PB26.00 PB     
2Ida Sofia Schmidt MeinichIda Sofia Schmidt Meinich ('08)Esbjerg AM23.24
  
 PB
 
23.24 PB21.6021.02     
3Luna Maria Bang-JensenLuna Maria Bang-Jensen ('09)Fredericia AF19.95
  
 PB
 
  X19.88 PB19.95 PB     
4Laura Lone Windt-LockettLaura Lone Windt-Lockett ('08)Esbjerg AM17.03
  
 PB
 
17.03 PB16.6515.90     
D13 200 m    
Vind: +1.1

Finale A

Finale
Vind: +1.1
1Frederik DamFrederik Dam ('10)Esbjerg AM30.32
  
 
2Lasse Frost ThorupLasse Frost Thorup ('11)Esbjerg AM31.70
  
 =PB
3Esben Hvid BorggaardEsben Hvid Borggaard ('10)Esbjerg AM31.73
  
 PB
4Louie GrønkjærLouie Grønkjær ('11)Vejle IF32.50
  
 PB
5Bertram Høgh VeisBertram Høgh Veis ('11)Esbjerg AM34.22
  
 PB
D13 1000 m    

Finale A

Finale
1Esben Hvid BorggaardEsben Hvid Borggaard ('10)Esbjerg AM3:33.06
  
 
2Frederik DamFrederik Dam ('10)Esbjerg AM3:46.93
  
 PB
3Louie GrønkjærLouie Grønkjær ('11)Vejle IF3:53.30
  
 
4Bertram Høgh VeisBertram Høgh Veis ('11)Esbjerg AM3:59.77
  
 
D13 80 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Vind: +2.3

Finale A

Finale
Vind: +2.3
1Frederik DamFrederik Dam ('10)Esbjerg AM15.13 w
  
 
2Lasse Frost ThorupLasse Frost Thorup ('11)Esbjerg AM16.72 w
  
 
3Bertram Høgh VeisBertram Høgh Veis ('11)Esbjerg AM17.60 w
  
 
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Frederik DamFrederik Dam ('10)Esbjerg AM4.49
+0.6
  
 
 
4.49
 0.6
  X  X     
2Lasse Frost ThorupLasse Frost Thorup ('11)Esbjerg AM4.01
+0.7
  
 
 
3.81
 0.0
3.92
 0.7
4.01
 0.7
     
3Bertram Høgh VeisBertram Høgh Veis ('11)Esbjerg AM3.80
+1.9
  
 PB
 
3.72
 1.4
3.74 =PB
 0.3
3.80 PB
 1.9
     
4Louie GrønkjærLouie Grønkjær ('11)Vejle IF3.71
0.0
  
 
 
3.37
 0.0
3.68
 0.7
3.71
 0.0
     
D13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Bertram Høgh VeisBertram Høgh Veis ('11)Esbjerg AM24.73
  
 PB
 
22.5123.0824.73 PB     
2Lasse Frost ThorupLasse Frost Thorup ('11)Esbjerg AM23.57
  
 PB
 
23.57 PB23.29  X     
3Louie GrønkjærLouie Grønkjær ('11)Vejle IF21.04
  
 PB
 
  X17.1221.04 PB     
4Frederik DamFrederik Dam ('10)Esbjerg AM20.25
  
 PB
 
17.83 PB  X20.25 PB     
5Esben Hvid BorggaardEsben Hvid Borggaard ('10)Esbjerg AM20.04
  
 PB
 
19.24  X20.04 PB     
P13 200 m    
Vind: +1.2

Finale A

Finale
Vind: +1.2
1Karoline JessenKaroline Jessen ('11)Esbjerg AM27.72
  
 PB
2Anna Nivi Ruby NissenAnna Nivi Ruby Nissen ('10)Esbjerg AM28.35
  
 PB
3Mira HansenMira Hansen ('10)Kolding KFUM 29.08
  
 PB
4Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 30.13
  
 PB
5Leonora LudvigsenLeonora Ludvigsen ('10)Fredericia AF30.43
  
 PB
6Ane Lund LarsenAne Lund Larsen ('10)Vejle IF31.30
  
 PB
7Dana PetersenDana Petersen ('11)Esbjerg AM31.91
  
 PB
8Ingrid SkovsborgIngrid Skovsborg ('11)Esbjerg AM32.10
  
 PB
9Freya WolterFreya Wolter ('10)Vejle IF32.60
  
 
10Fillipa NielsenFillipa Nielsen ('11)Vejle IF35.44
  
 
P13 1000 m    

Finale A

Finale
1Bjørk AdamsenBjørk Adamsen ('10)Kolding KFUM 3:25.52
  
 PB
2Karoline JessenKaroline Jessen ('11)Esbjerg AM3:33.06
  
 SB
3Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 3:48.11
  
 
4Anna Nivi Ruby NissenAnna Nivi Ruby Nissen ('10)Esbjerg AM3:49.13
  
 
5Ingrid SkovsborgIngrid Skovsborg ('11)Esbjerg AM3:49.41
  
 
6Freya WolterFreya Wolter ('10)Vejle IF4:03.61
  
 PB
7Elise Ingemann ThygesenElise Ingemann Thygesen ('10)Fredericia AF4:49.18
  
 PB
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Vind: +2.4

Finale A

Finale
Vind: +2.4
1Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 11.12 w
  
 
2Ingrid SkovsborgIngrid Skovsborg ('11)Esbjerg AM11.91 w
  
 
3Mira HansenMira Hansen ('10)Kolding KFUM 13.02 w
  
 
4Elise Ingemann ThygesenElise Ingemann Thygesen ('10)Fredericia AF13.48 w
  
 
5Fillipa NielsenFillipa Nielsen ('11)Vejle IF14.22 w
  
 
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Anna Nivi Ruby NissenAnna Nivi Ruby Nissen ('10)Esbjerg AM4.58
+0.1
  
 PB
 
4.54
 0.3
4.58 PB
 0.1
4.45
 0.0
     
2Karoline JessenKaroline Jessen ('11)Esbjerg AM4.35
+0.1
  
 
 
  X4.26
 0.1
4.35
 0.1
     
3Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 4.29
+0.4
  
 
 
4.28
 0.5
4.11
 0.1
4.29
 0.4
     
4Ane Lund LarsenAne Lund Larsen ('10)Vejle IF4.18
0.0
  
 PB
 
4.01
 1.0
4.06 =SB
 0.0
4.18 SB
 0.0
     
5Leonora LudvigsenLeonora Ludvigsen ('10)Fredericia AF4.14
+0.5
  
 
 
4.14
 0.5
4.08
 1.3
4.11
 0.0
     
6Sophia De VriesSophia De Vries ('11)Esbjerg AM4.13
+0.3
  
 
 
4.06
 0.4
4.13
 0.3
3.96
 1.1
     
7Mira HansenMira Hansen ('10)Kolding KFUM 4.03
+1.1
  
 
 
3.69
 0.1
4.03
 1.1
4.00
 0.7
     
8Elise Ingemann ThygesenElise Ingemann Thygesen ('10)Fredericia AF3.92
0.0
  
 PB
 
3.92 PB
 0.0
3.86
 1.7
3.65
 0.0
     
9Lykke MichelsenLykke Michelsen ('10)Esbjerg AM3.81
0.0
  
 
 
3.81
 0.0
3.76
 0.3
3.70
 0.2
     
10Ingrid SkovsborgIngrid Skovsborg ('11)Esbjerg AM3.75
0.0
  
 PB
 
3.66
 0.0
3.75 PB
 0.0
3.62
 0.0
     
11Freya WolterFreya Wolter ('10)Vejle IF3.75
+0.3
  
 PB
 
3.75 PB
 0.3
3.47
 1.7
3.42
 0.0
     
12Dana PetersenDana Petersen ('11)Esbjerg AM3.59
+1.0
  
 
 
3.56
 1.1
3.59
 1.0
3.43
 0.9
     
13Fillipa NielsenFillipa Nielsen ('11)Vejle IF3.37
+0.3
  
 
 
  X3.37
 0.3
3.27
 0.5
     
14Sandra NysomSandra Nysom ('10)Kolding KFUM 3.23
+0.7
  
 PB
 
3.23 PB
 0.7
3.20
 0.0
2.96
 0.6
     
P13 Diskoskast 0.75 kg    

Finale A

Finale
1Lykke MichelsenLykke Michelsen ('10)Esbjerg AM20.22
  
 PB
 
20.22 PB19.0417.26     
2Karoline JessenKaroline Jessen ('11)Esbjerg AM18.80
  
 PB
 
  X18.80 PB12.52     
3Leonora LudvigsenLeonora Ludvigsen ('10)Fredericia AF17.75
  
 PB
 
17.75 PB15.6616.02     
4Agnes Katrine JohnsenAgnes Katrine Johnsen ('10)Kolding KFUM 17.00
  
 
 
15.96  X17.00     
5Mira HansenMira Hansen ('10)Kolding KFUM 15.65
  
 
 
  X  X15.65     
6Anna Nivi Ruby NissenAnna Nivi Ruby Nissen ('10)Esbjerg AM15.35
  
 PB
 
14.31 PB15.35 PB  X     
7Freya WolterFreya Wolter ('10)Vejle IF15.14
  
 
 
15.1414.7314.54     
8Sophia De VriesSophia De Vries ('11)Esbjerg AM14.40
  
 PB
 
14.40 PB13.8513.81     
9Ingrid SkovsborgIngrid Skovsborg ('11)Esbjerg AM12.94
  
 PB
 
  X  X12.94 PB     
10Ane Lund LarsenAne Lund Larsen ('10)Vejle IF12.66
  
 
 
12.6611.0812.20     
11Fillipa NielsenFillipa Nielsen ('11)Vejle IF10.98
  
 PB
 
  X10.88 PB10.98 PB     
12Dana PetersenDana Petersen ('11)Esbjerg AM10.67
  
 PB
 
  X9.33 PB10.67 PB     
13Sandra NysomSandra Nysom ('10)Kolding KFUM 9.70
  
 PB
 
8.77 PB9.70 PB9.70 =PB     
Elise Ingemann ThygesenElise Ingemann Thygesen ('10)Fredericia AF NM
  
 
 
  X  X  X     
D11 60 m    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
1Alexander ChristensenAlexander Christensen ('12)Vejle IF9.25
  
 PB
1Felix HansenFelix Hansen ('12)Kolding KFUM 9.25
  
 PB
3Vilas GilbjergVilas Gilbjerg ('12)Vejen AF9.30
  
 PB
4
Benjamin Bælum
Benjamin Bælum ('13)
Vejle IF9.95
  
 
D11 1000 m    

Finale A

Finale
1Vilas GilbjergVilas Gilbjerg ('12)Vejen AF3:56.82
  
 PB
2
Benjamin Bælum
Benjamin Bælum ('13)
Vejle IF3:58.32
  
 PB
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Vind: +1.3

Finale A

Finale
Vind: +1.3
1Vilas GilbjergVilas Gilbjerg ('12)Vejen AF12.13
  
 PB
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
1
Benjamin Bælum
Benjamin Bælum ('13)
Vejle IF1.10
  
 =PB
 
0.95
XXO
1.00
XXO
1.05
  O
1.10
  O
1.15
XXX
   
2Vilas GilbjergVilas Gilbjerg ('12)Vejen AF1.10
  
 
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
 XO
1.15
XXX
    
3Felix HansenFelix Hansen ('12)Kolding KFUM 1.00
  
 
 
0.90
  O
0.95
 XO
1.00
XXO
1.05
XXX
    
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Vilas GilbjergVilas Gilbjerg ('12)Vejen AF8.35
  
 PB
 
  X8.35 PB  X     
2Alexander ChristensenAlexander Christensen ('12)Vejle IF7.76
  
 PB
 
7.34 SB7.76 SB7.00     
3Felix HansenFelix Hansen ('12)Kolding KFUM 6.34
  
 
 
5.146.346.05     
4
Benjamin Bælum
Benjamin Bælum ('13)
Vejle IF6.03
  
 PB
 
5.325.286.03 PB     
P11 60 m    
Vind: +0.9

Finale A

Finale
Vind: +0.9
1Nadine LaugesenNadine Laugesen ('12)Esbjerg AM9.71
  
 
2
Mikkeline Starck-Persson
Mikkeline Starck-Persson ('13)
Esbjerg AM9.78
  
 PB
3
Melina Laugesen
Melina Laugesen ('13)
Esbjerg AM10.01
  
 
4
Milla Lund Lørup Andersen
Milla Lund Lørup Andersen ('13)
Esbjerg AM10.13
  
 PB
5Merle Mosevang Munk PetersenMerle Mosevang Munk Petersen ('12)Vejen AF10.31
  
 
6
Silje Sommerly
Silje Sommerly ('13)
Esbjerg AM10.55
  
 
7
Elin Kirsten Rød
Elin Kirsten Rød ('13)
Fredericia AF11.14
  
 PB
8
Karla Kaltoft
Karla Kaltoft ('13)
Kolding KFUM 11.53
  
 PB
9Andrea Schack Rørby OlsenAndrea Schack Rørby Olsen ('12)Vejen AF12.22
  
 
P11 1000 m    

Finale A

Finale
1
Mikkeline Starck-Persson
Mikkeline Starck-Persson ('13)
Esbjerg AM3:47.41
  
 PB
2
Silje Sommerly
Silje Sommerly ('13)
Esbjerg AM4:18.21
  
 PB
3
Milla Lund Lørup Andersen
Milla Lund Lørup Andersen ('13)
Esbjerg AM4:19.14
  
 PB
4
Karla Kaltoft
Karla Kaltoft ('13)
Kolding KFUM 4:27.58
  
 PB
5Merle Mosevang Munk PetersenMerle Mosevang Munk Petersen ('12)Vejen AF4:32.08
  
 
6Andrea Schack Rørby OlsenAndrea Schack Rørby Olsen ('12)Vejen AF4:44.12
  
 PB
7
Melina Laugesen
Melina Laugesen ('13)
Esbjerg AM4:48.87
  
 
Elin Kirsten Rød
Elin Kirsten Rød ('13)
Fredericia AF DNF
  
 
P11 60 m hæk 68 cm, 7.65 m    
Vind: +1.8

Finale A

Finale
Vind: +1.8
1
Mikkeline Starck-Persson
Mikkeline Starck-Persson ('13)
Esbjerg AM12.96
  
 
2
Milla Lund Lørup Andersen
Milla Lund Lørup Andersen ('13)
Esbjerg AM13.38
  
 PB
3
Melina Laugesen
Melina Laugesen ('13)
Esbjerg AM13.58
  
 PB
4
Karla Kaltoft
Karla Kaltoft ('13)
Kolding KFUM 20.88
  
 PB
Silje Sommerly
Silje Sommerly ('13)
Esbjerg AM DNF
  
 
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
1Nadine LaugesenNadine Laugesen ('12)Esbjerg AM1.18
  
 =PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
  O
1.13
 XO
1.15
 XO
1.18
 XO
2
Melina Laugesen
Melina Laugesen ('13)
Esbjerg AM1.10
  
 PB
 
0.95
  O
1.00
  O
1.05
 XO
1.10
  O
1.13
XXX
   
3
Milla Lund Lørup Andersen
Milla Lund Lørup Andersen ('13)
Esbjerg AM1.05
  
 =PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
  O
1.10
XXX
   
4
Silje Sommerly
Silje Sommerly ('13)
Esbjerg AM1.00
  
 
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
XXX
    
4
Mikkeline Starck-Persson
Mikkeline Starck-Persson ('13)
Esbjerg AM1.00
  
 =PB
 
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
XXX
    
Elin Kirsten Rød
Elin Kirsten Rød ('13)
Fredericia AF NH
  
 
 
0.85
XXX
       
Karla Kaltoft
Karla Kaltoft ('13)
Kolding KFUM NH
  
 
 
0.85
XXX
       
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Silje Sommerly
Silje Sommerly ('13)
Esbjerg AM5.96
  
 PB
 
5.72 PB5.425.96 PB     
2Nadine LaugesenNadine Laugesen ('12)Esbjerg AM5.56
  
 
 
5.565.265.41     
3
Melina Laugesen
Melina Laugesen ('13)
Esbjerg AM5.23
  
 PB
 
4.814.90 PB5.23 PB     
4
Mikkeline Starck-Persson
Mikkeline Starck-Persson ('13)
Esbjerg AM4.94
  
 PB
 
4.474.334.94 PB     
5
Milla Lund Lørup Andersen
Milla Lund Lørup Andersen ('13)
Esbjerg AM4.35
  
 
 
3.814.224.35     
6
Karla Kaltoft
Karla Kaltoft ('13)
Kolding KFUM 3.36
  
 PB
 
3.16 PB3.36 PB3.17     
D9 40 m    
Vind: 0.0

Finale A

Finale
Vind: 0.0
1
Christian Servé
Christian Servé ('14)
Esbjerg AM7.37
  
 
2
Conrad Husted Christensen
Conrad Husted Christensen ('14)
Esbjerg AM7.56
  
 PB
3
Julian Emil Knauf
Julian Emil Knauf ('15)
Vejle IF7.59
  
 PB
4
Ludvig Johnsen
Ludvig Johnsen ('15)
Kolding KFUM 7.61
  
 
5
Jonathan Askjær Storm
Jonathan Askjær Storm ('15)
Esbjerg AM7.84
  
 PB
6
Jan Petersen
Jan Petersen ('15)
Esbjerg AM7.94
  
 PB
7
Nikolai Bossen
Nikolai Bossen ('14)
Vejle IF8.06
  
 
8
Gustav Frost Thorup
Gustav Frost Thorup ('15)
Esbjerg AM8.31
  
 PB
9
Nicklas Koch
Nicklas Koch ('14)
Esbjerg AM8.56
  
 PB
D9 400 m    

Finale A

Finale
1
Christian Servé
Christian Servé ('14)
Esbjerg AM1:26.11
  
 
2
Ludvig Johnsen
Ludvig Johnsen ('15)
Kolding KFUM 1:27.83
  
 
3
Julian Emil Knauf
Julian Emil Knauf ('15)
Vejle IF1:29.83
  
 PB
4
Jan Petersen
Jan Petersen ('15)
Esbjerg AM1:33.28
  
 
5
Jonathan Askjær Storm
Jonathan Askjær Storm ('15)
Esbjerg AM1:34.46
  
 PB
6
Conrad Husted Christensen
Conrad Husted Christensen ('14)
Esbjerg AM1:37.04
  
 PB
7
Nikolai Bossen
Nikolai Bossen ('14)
Vejle IF1:40.69
  
 
8
Gustav Frost Thorup
Gustav Frost Thorup ('15)
Esbjerg AM1:47.52
  
 
9
Nicklas Koch
Nicklas Koch ('14)
Esbjerg AM1:49.24
  
 PB
D9 40 m hurdles    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Christian Servé
Christian Servé ('14)
Esbjerg AM8.88 w
  
 
2
Conrad Husted Christensen
Conrad Husted Christensen ('14)
Esbjerg AM9.29 w
  
 
3
Julian Emil Knauf
Julian Emil Knauf ('15)
Vejle IF9.39 w
  
 
4
Ludvig Johnsen
Ludvig Johnsen ('15)
Kolding KFUM 9.44 w
  
 
5
Jan Petersen
Jan Petersen ('15)
Esbjerg AM9.88 w
  
 
6
Jonathan Askjær Storm
Jonathan Askjær Storm ('15)
Esbjerg AM10.16 w
  
 
7
Nikolai Bossen
Nikolai Bossen ('14)
Vejle IF10.82 w
  
 
8
Nicklas Koch
Nicklas Koch ('14)
Esbjerg AM11.92 w
  
 
9
Gustav Frost Thorup
Gustav Frost Thorup ('15)
Esbjerg AM12.41 w
  
 
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Christian Servé
Christian Servé ('14)
Esbjerg AM3.35 w
w
  
 
 
3.353.222.90     
2
Jonathan Askjær Storm
Jonathan Askjær Storm ('15)
Esbjerg AM3.03 w
w
  
 
 
3.03 PB2.492.56     
3
Julian Emil Knauf
Julian Emil Knauf ('15)
Vejle IF2.85 w
w
  
 
 
2.832.852.74     
4
Conrad Husted Christensen
Conrad Husted Christensen ('14)
Esbjerg AM2.81 w
w
  
 
 
2.81 PB2.542.80     
5
Ludvig Johnsen
Ludvig Johnsen ('15)
Kolding KFUM 2.68 w
w
  
 
 
2.682.632.49     
6
Jan Petersen
Jan Petersen ('15)
Esbjerg AM2.64 w
w
  
 
 
2.402.642.60     
7
Nikolai Bossen
Nikolai Bossen ('14)
Vejle IF2.60 w
w
  
 
 
2.602.552.41     
8
Gustav Frost Thorup
Gustav Frost Thorup ('15)
Esbjerg AM2.28 w
w
  
 
 
1.982.28 PB2.08     
9
Nicklas Koch
Nicklas Koch ('14)
Esbjerg AM2.00 w
w
  
 
 
1.72 PB1.78 PB2.00 PB     
D9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Christian Servé
Christian Servé ('14)
Esbjerg AM5.30
  
 PB
 
4.785.115.30 PB     
2
Conrad Husted Christensen
Conrad Husted Christensen ('14)
Esbjerg AM5.13
  
 PB
 
3.634.95 PB5.13 PB     
3
Ludvig Johnsen
Ludvig Johnsen ('15)
Kolding KFUM 4.53
  
 
 
3.804.124.53     
4
Julian Emil Knauf
Julian Emil Knauf ('15)
Vejle IF4.12
  
 PB
 
3.533.824.12 PB     
5
Nikolai Bossen
Nikolai Bossen ('14)
Vejle IF4.04
  
 PB
 
3.714.01 PB4.04 PB     
6
Jan Petersen
Jan Petersen ('15)
Esbjerg AM3.90
  
 PB
 
3.90 PB3.783.87     
7
Gustav Frost Thorup
Gustav Frost Thorup ('15)
Esbjerg AM3.27
  
 PB
 
3.27 PB3.082.73     
8
Jonathan Askjær Storm
Jonathan Askjær Storm ('15)
Esbjerg AM3.16
  
 PB
 
2.96 PB3.09 PB3.16 PB     
9
Nicklas Koch
Nicklas Koch ('14)
Esbjerg AM2.50
  
 PB
 
1.83 PB2.50 PB1.93     
P9 40 m    
Vind: +2.4

Finale A

Finale
Vind: +2.4
1
Eva Boesen
Eva Boesen ('14)
Kolding KFUM 7.17 w
  
 
2
Emma Sommerly Winkler
Emma Sommerly Winkler ('14)
Esbjerg AM7.24 w
  
 
3
Caroline Helene Christensen
Caroline Helene Christensen ('14)
Vejle IF7.42 w
  
 
4
Julie Jessen
Julie Jessen ('14)
Esbjerg AM7.80 w
  
 
5
Luna Bisgaard Sander
Luna Bisgaard Sander ('14)
Esbjerg AM7.87 w
  
 
P9 400 m    

Finale A

Finale
1
Caroline Helene Christensen
Caroline Helene Christensen ('14)
Vejle IF1:26.25
  
 
2
Luna Bisgaard Sander
Luna Bisgaard Sander ('14)
Esbjerg AM1:34.45
  
 
3
Emma Sommerly Winkler
Emma Sommerly Winkler ('14)
Esbjerg AM1:35.10
  
 
4
Eva Boesen
Eva Boesen ('14)
Kolding KFUM 1:37.15
  
 PB
5
Julie Jessen
Julie Jessen ('14)
Esbjerg AM1:43.81
  
 
P9 40 m hurdles    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
1
Caroline Helene Christensen
Caroline Helene Christensen ('14)
Vejle IF8.76
  
 PB
1
Eva Boesen
Eva Boesen ('14)
Kolding KFUM 8.76
  
 PB
3
Emma Sommerly Winkler
Emma Sommerly Winkler ('14)
Esbjerg AM9.01
  
 
4
Luna Bisgaard Sander
Luna Bisgaard Sander ('14)
Esbjerg AM9.40
  
 PB
5
Julie Jessen
Julie Jessen ('14)
Esbjerg AM9.50
  
 
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Eva Boesen
Eva Boesen ('14)
Kolding KFUM 3.30 w
w
  
 
 
3.30 PB3.263.16     
2
Caroline Helene Christensen
Caroline Helene Christensen ('14)
Vejle IF3.14 w
w
  
 
 
3.142.922.88     
3
Emma Sommerly Winkler
Emma Sommerly Winkler ('14)
Esbjerg AM2.99 w
w
  
 
 
2.94 PB2.99 PB2.93     
4
Luna Bisgaard Sander
Luna Bisgaard Sander ('14)
Esbjerg AM2.95 w
w
  
 
 
2.95 PB2.782.40     
5
Julie Jessen
Julie Jessen ('14)
Esbjerg AM2.53 w
w
  
 
 
  X2.532.40     
P9 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Caroline Helene Christensen
Caroline Helene Christensen ('14)
Vejle IF5.29
  
 PB
 
5.29 PB5.105.11     
2
Eva Boesen
Eva Boesen ('14)
Kolding KFUM 4.37
  
 PB
 
4.13 PB4.004.37 PB     
3
Emma Sommerly Winkler
Emma Sommerly Winkler ('14)
Esbjerg AM3.92
  
 PB
 
3.68 PB3.333.92 PB     
4
Julie Jessen
Julie Jessen ('14)
Esbjerg AM3.83
  
 PB
 
3.44 PB3.83 PB3.22     
5
Luna Bisgaard Sander
Luna Bisgaard Sander ('14)
Esbjerg AM2.84
  
 SB
 
2.84 SB  X  X     
P7 40 m    
Vind: +2.4

Finale A

Finale
Vind: +2.4
1
Frigg Kalff Jensen
Frigg Kalff Jensen ('16)
Vejen AF8.61 w
  
 
2
Luna Koch
Luna Koch ('16)
Esbjerg AM9.53 w
  
 
P7 400 m    

Finale A

Finale
1
Luna Koch
Luna Koch ('16)
Esbjerg AM1:52.45
  
 PB
2
Frigg Kalff Jensen
Frigg Kalff Jensen ('16)
Vejen AF1:54.79
  
 
P7 40 m hurdles    
Vind: +0.8

Finale A

Finale
Vind: +0.8
1
Luna Koch
Luna Koch ('16)
Esbjerg AM12.37
  
 PB
2
Frigg Kalff Jensen
Frigg Kalff Jensen ('16)
Vejen AF12.94
  
 PB
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Luna Koch
Luna Koch ('16)
Esbjerg AM2.01 w
w
  
 
 
1.64 PB2.01 PB  X     
2
Frigg Kalff Jensen
Frigg Kalff Jensen ('16)
Vejen AF1.97 w
w
  
 
 
1.971.921.96     
P7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Frigg Kalff Jensen
Frigg Kalff Jensen ('16)
Vejen AF2.91
  
 PB
 
2.84 PB2.91 PB2.76     
2
Luna Koch
Luna Koch ('16)
Esbjerg AM2.46
  
 PB
 
2.32 PB2.42 PB2.46 PB     

Seneste resultater

7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten