Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Slagelse: Monster 3 kamp 30.9.2023
Slagelse Atletik Stadion

M 200 m    
Vind: +6.2

Finale A

Finale
Vind: +6.2
1Mathias Skifter AndersenMathias Skifter Andersen ('99)DELTA25.81 w
  
 
2Petur Olaf Conrad LarsenPetur Olaf Conrad Larsen ('06)DELTA26.04 w
  
 
3Mikkel SimonsenMikkel Simonsen ('02)Aarhus 190026.96 w
  
 
4Peter SimonsenPeter Simonsen ('74)DELTA29.98 w
  
 
Finale B
Vind: +4.6
Vind: +4.6
1
Kenan Agar
Kenan Agar ('13)
DELTA30.70 w
  
 
Finale C
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA30.67
  
 SB
M Højdespring    

Finale A

Finale
1Mathias Skifter AndersenMathias Skifter Andersen ('99)DELTA1.48
  
 SB
 
1.44
 XO
1.48
  O
1.52
XXs
1.56
  X
    
M Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Mathias Skifter AndersenMathias Skifter Andersen ('99)DELTA7.52
  
 SB
 
7.52 SB7.267.38     
M22 Højdespring    

Finale A

Finale
1Mikkel SimonsenMikkel Simonsen ('02)Aarhus 19001.52
  
 SB
 
1.52
 XO
1.56
XXX
      
M22 Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Mikkel SimonsenMikkel Simonsen ('02)Aarhus 190011.19
  
 PB
 
10.11 PB11.19 PB  X     
K22 200 m    
Vind: +4.6

Finale A

Finale
Vind: +4.6
1Ditte StoltzeDitte Stoltze ('03)DELTA31.16 w
  
 
2Karla Kinzi DueKarla Kinzi Due ('10)DELTA31.63 w
  
 
3Franciska AnbroFranciska Anbro ('10)DELTA31.99 w
  
 
Finale B
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1Safira Eldrup KjærSafira Eldrup Kjær ('12)DELTA33.84
  
 PB
2Freja Riber KristensenFreja Riber Kristensen ('08)DELTA38.00
  
 PB
Finale C
Vind: +2.2
Vind: +2.2
1
Miamaia Køhler
Miamaia Køhler ('13)
DELTA38.40 w
  
 
2
Anna Riber Christensen
Anna Riber Christensen ('13)
DELTA43.57 w
  
 
Finale D
Vind: +0.8
Vind: +0.8
1
Tanya Wørts Jensen
Tanya Wørts Jensen ('13)
DELTA42.64
  
 PB
2
Mille-My Køhler
Mille-My Køhler ('16)
DELTA45.32
  
 PB
3
Zoé Søfren
Zoé Søfren ('13)
DELTA48.31
  
 PB
4
Kornelia Mathisen
Kornelia Mathisen ('16)
DELTA52.40
  
 PB
K22 Højdespring    

Finale A

Finale
1Ditte StoltzeDitte Stoltze ('03)DELTA1.36
  
 SB
 
1.32
 XO
1.36
  O
1.40
XXX
     
K22 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Ditte StoltzeDitte Stoltze ('03)DELTA8.07
  
 SB
 
7.94 SB8.07 SB  X     
D17 Højdespring    

Finale A

Finale
1Petur Olaf Conrad LarsenPetur Olaf Conrad Larsen ('06)DELTA1.64
  
 PB
 
1.60
  O
1.64
XXO
1.68
  XX
     
D17 Kuglestød 5.0 kg    

Finale A

Finale
1Petur Olaf Conrad LarsenPetur Olaf Conrad Larsen ('06)DELTA8.07
  
 PB
 
7.94 PB8.07 PB  X     
P15 Højdespring    

Finale A

Finale
1Freja Riber KristensenFreja Riber Kristensen ('08)DELTA1.20
  
 PB
 
0.92
  O
1.00
  O
1.04
  O
1.08
  O
1.16
  O
1.20
  O
  
P15 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Freja Riber KristensenFreja Riber Kristensen ('08)DELTA6.69
  
 SB
 
6.57 SB6.58 SB6.69 SB     
P13 Højdespring    

Finale A

Finale
1Franciska AnbroFranciska Anbro ('10)DELTA1.32
  
 PB
 
1.20
  O
1.24
  O
1.28
  O
1.32
XXO
    
2Karla Kinzi DueKarla Kinzi Due ('10)DELTA1.28
  
 PB
 
1.16
  O
1.20
  O
1.24
  O
1.28
  O
1.32
  XX
   
P13 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Karla Kinzi DueKarla Kinzi Due ('10)DELTA7.15
  
 PB
 
6.67 PB6.94 PB7.15 PB     
2Franciska AnbroFranciska Anbro ('10)DELTA6.22
  
 PB
 
6.21 PB6.156.22 PB     
D11 Højdespring    

Finale A

Finale
Kenan Agar
Kenan Agar ('13)
DELTA NH
  
 
 
1.00
XXX
       
D11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Kenan Agar
Kenan Agar ('13)
DELTA8.39
  
 PB
 
8.39 PB7.867.47     
P11 Højdespring    

Finale A

Finale
5Safira Eldrup KjærSafira Eldrup Kjær ('12)DELTA0.96
  
 SB
 
0.96
  O
1.00
XXX
      
Finale B
1
Miamaia Køhler
Miamaia Køhler ('13)
DELTA1.00
  
 PB
 
0.65
  O
0.70
  O
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
1.00
  O
  
2
Anna Riber Christensen
Anna Riber Christensen ('13)
DELTA0.90
  
 PB
 
0.65
  O
0.70
  O
0.75
  O
0.80
 XO
0.85
  O
0.90
  O
  
3
Zoé Søfren
Zoé Søfren ('13)
DELTA0.80
  
 
 
0.65
  O
0.70
  O
0.75
 XO
0.80
 XO
    
4
Tanya Wørts Jensen
Tanya Wørts Jensen ('13)
DELTA0.80
  
 PB
 
0.65
  O
0.70
  O
0.75
  O
0.80
XXO
    
P11 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1Safira Eldrup KjærSafira Eldrup Kjær ('12)DELTA7.40
  
 PB
 
6.854.957.40 PB     
2
Anna Riber Christensen
Anna Riber Christensen ('13)
DELTA5.17
  
 
 
5.17  X4.41     
3
Miamaia Køhler
Miamaia Køhler ('13)
DELTA3.93
  
 
 
3.173.433.93     
4
Zoé Søfren
Zoé Søfren ('13)
DELTA3.59
  
 
 
3.523.593.39     
5
Tanya Wørts Jensen
Tanya Wørts Jensen ('13)
DELTA2.34
  
 PB
 
2.34 PB  X  X     
P7 Højdespring    
Finale B
1
Mille-My Køhler
Mille-My Køhler ('16)
DELTA0.65
  
 PB
 
0.65
  O
0.70
XXX
      
2
Kornelia Mathisen
Kornelia Mathisen ('16)
DELTA0.65
  
 PB
 
0.65
 XO
0.70
XXX
      
P7 Kuglestød 2.0 kg    

Finale A

Finale
1
Mille-My Køhler
Mille-My Køhler ('16)
DELTA1.96
  
 PB
 
1.93 PB  X1.96 PB     
M45 Højdespring    

Finale A

Finale
1Peter SimonsenPeter Simonsen ('74)DELTA1.32
  
 SB
 
1.16
  O
1.24
  O
1.28
  O
1.32
  O
1.36
  XX
   
M45 Kuglestød 7.26 kg    

Finale A

Finale
1Peter SimonsenPeter Simonsen ('74)DELTA7.49
  
 SB
 
7.04 SB7.22 SB7.49 SB     
K50 Kuglestød 3.0 kg    

Finale A

Finale
1Betina Klitgård AndersenBetina Klitgård Andersen ('70)DELTA6.60
  
 
 
6.506.606.48     
M70 Højdespring    

Finale A

Finale
1Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA1.20
  
 
 
1.16
  O
1.20
 XO
1.24
XXX
     
M70 Kuglestød 4.0 kg    

Finale A

Finale
1Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA8.49
  
 
 
8.208.408.49     

Seneste resultater

7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten