Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Rīga LAT: World Athletics Road Running Championships 1.10.2023

M 1 mile landevej    

Finale A

Finale
1
Hobbs Kessler
Hobbs Kessler ('03)
USA3:56.13
  
 SB
2
Callum Elson
Callum Elson ('98)
GBR3:56.41
  
 PB
3
Sam Prakel
Sam Prakel ('94)
USA3:56.43
  
 
4
Mael Gouyette
Mael Gouyette ('99)
FRA3:56.57
  
 PB
5
Kieran Lumb
Kieran Lumb ('98)
CAN3:56.98
  
 SB
6
Ryan Mphahlele
Ryan Mphahlele ('98)
RSA3:57.35
  
 PB
7
Giovanni Filippi
Giovanni Filippi ('98)
ITA3:57.41
  
 PB
8
Benoit Campion
Benoit Campion ('98)
FRA3:57.62
  
 PB
9
Yobiel Weldrufael
Yobiel Weldrufael ('05)
ERI3:57.94
  
 PB
10
Jack Anstey
Jack Anstey ('97)
AUS3:58.30
  
 
11
Teddese Lemi
Teddese Lemi ('99)
ETH3:59.40
  
 PB
12
Matthew Ramsden
Matthew Ramsden ('97)
AUS4:00.32
  
 PB
13
Daniel Munguti
Daniel Munguti ('95)
KEN4:00.67
  
 PB
14
Abu Salim Mayanja
Abu Salim Mayanja ('95)
UGA4:00.72
  
 PB
15
Kenneth Kiprop
Kenneth Kiprop ('05)
UGA4:00.77
  
 PB
16
Ryoji Tatezawa
Ryoji Tatezawa ('97)
JPN4:01.26
  
 PB
17
Santtu Heikkinen
Santtu Heikkinen ('02)
FIN4:01.35
  
 PB
18
Guilherme Kurtz
Guilherme Kurtz ('94)
BRA4:02.75
  
 PB
19
Natnael Teklesenbet
Natnael Teklesenbet ('05)
ERI4:03.18
  
 PB
20
Yusuke Takahashi
Yusuke Takahashi ('99)
JPN4:03.32
  
 PB
21Andreas Holst LindgreenAndreas Holst Lindgreen ('98)DEN4:05.27
  
 
22
Raynold Kipkorir
Raynold Kipkorir ('04)
KEN4:05.91
  
 PB
23Christoffer Frost-Jensen JohansenChristoffer Frost-Jensen Johansen ('97)DEN4:06.54
  
 SB
24
Mohamed Attaoui
Mohamed Attaoui ('01)
ESP4:06.59
  
 PB
25
Gonzalo García
Gonzalo García ('95)
ESP4:07.81
  
 PB
26
Mohad Abdikadar Sheikh Ali
Mohad Abdikadar Sheikh Ali ('93)
ITA4:11.60
  
 SB
27
Andrzej Kowalczyk
Andrzej Kowalczyk ('98)
POL4:12.70
  
 PB
28
Olavi Allase
Olavi Allase ('93)
EST4:14.18
  
 PB
29
Deniss Šalkauskas
Deniss Šalkauskas ('98)
EST4:16.02
  
 PB
30
Nikita Bogdanovs
Nikita Bogdanovs ('02)
LAT4:18.90
  
 PB
31
Filip Ostrowski
Filip Ostrowski ('01)
POL4:19.49
  
 PB
32
Jānis Razgalis
Jānis Razgalis ('85)
LAT4:23.08
  
 
33
Robert Heppenstall
Robert Heppenstall ('97)
CAN4:27.96
  
 SB
34
Seng Tou Ip
Seng Tou Ip 
MAC4:31.44
  
 PB
35
Ethan Yan
Ethan Yan ('01)
SGP4:32.44
  
 PB
M 5 km    

Finale A

Finale
1
Hagos Gebrhiwet
Hagos Gebrhiwet ('94)
ETH12:59
  
 PB
2
Yomif Kejelcha
Yomif Kejelcha ('97)
ETH13:02
  
 
3
Nicholas Kipkorir
Nicholas Kipkorir ('98)
KEN13:16
  
 SB
4
Seare Dawit
Seare Dawit ('04)
ERI13:21
  
NR PB
5
Cornelius Kemboi
Cornelius Kemboi 
KEN13:24
  
 PB
6
Etienne Daguinos
Etienne Daguinos 
FRA13:25
  
 PB
7
Morgan McDonald
Morgan McDonald ('96)
AUS13:26
  
 PB
8
Awet Nftalem Kibrab
Awet Nftalem Kibrab ('95)
NOR13:28
  
 PB
9
Scott Beattie
Scott Beattie ('98)
GBR13:32
  
 PB
10
Jonas Glans
Jonas Glans ('91)
SWE13:32
  
NR PB
11
Magnus Tuv Myhre
Magnus Tuv Myhre 
NOR13:33
  
 PB
12
Ben Flanagan
Ben Flanagan ('95)
CAN13:34
  
 
13
Egide Ntakarutimana
Egide Ntakarutimana ('97)
BDI13:35
  
 PB
14
Olin Hacker
Olin Hacker ('97)
USA13:36
  
 
15
Célestine Ndikumana
Célestine Ndikumana ('02)
BDI13:36
  
 PB
16
Leonard Chemutai
Leonard Chemutai ('03)
UGA13:36
  
 PB
17
Maxime Chaymeton
Maxime Chaymeton 
RSA13:36
  
 PB
18
Kanta Shimizu
Kanta Shimizu ('96)
JPN13:37
  
 PB
19
Stewart McSweyn
Stewart McSweyn ('95)
AUS13:39
  
 PB
20
Ouassim Oumaiz
Ouassim Oumaiz ('99)
ESP13:39
  
 SB
21
Ivo Balabanov
Ivo Balabanov ('97)
BUL13:41
  
 PB
22
Ahmed Muhumed
Ahmed Muhumed ('98)
USA13:42
  
 
23Joel Ibler LillesøJoel Ibler Lillesø ('03)DEN13:46
  
 PB
24
Morgan Le Guen
Morgan Le Guen ('93)
SUI13:46
  
 PB
25
Kevin Kamenschak
Kevin Kamenschak ('04)
AUT13:49
  
 PB
26
Eric Speakman
Eric Speakman ('90)
NZL13:49
  
 PB
27
Santiago Catrofe
Santiago Catrofe ('99)
URU13:49
  
 SB
28
Derba Ayale
Derba Ayale ('02)
ISR13:52
  
 PB
29
Dereje Chekole
Dereje Chekole 
ISR13:54
  
 SB
30
Tiidrek Nurme
Tiidrek Nurme ('85)
EST14:06
  
 PB
31
Abdulrezak Suleiman
Abdulrezak Suleiman ('03)
ERI14:07
  
 PB
32
Thomas Fafard
Thomas Fafard ('98)
CAN14:08
  
 PB
33
Andrii Atamaniuk
Andrii Atamaniuk ('02)
UKR14:08
  
 PB
34
Dismas Yeko
Dismas Yeko ('04)
UGA14:09
  
 SB
35
Yamato Yoshii
Yamato Yoshii ('02)
JPN14:11
  
 PB
36
Tim Verbaandert
Tim Verbaandert 
NED14:12
  
 PB
37
Uģis Jocis
Uģis Jocis ('93)
LAT14:14
  
 PB
38
Nicholas Seoposengwe
Nicholas Seoposengwe ('01)
RSA14:19
  
 
39
Marcin Biskup
Marcin Biskup ('99)
POL14:40
  
 PB
40
Edgars Šumskis
Edgars Šumskis ('88)
LAT15:01
  
 SB
41
Shaun Goh
Shaun Goh ('97)
SGP15:33
  
 PB
M Halvmaraton    

Finale A

Finale
1
Sabastian Sawe
Sabastian Sawe ('95)
KEN59:10
  
 
2
Daniel Simiyu
Daniel Simiyu ('95)
KEN59:14
  
 SB
3
Samwel Nyamae
Samwel Nyamae ('93)
KEN59:19
  
 PB
4
Jemal Yimer
Jemal Yimer ('96)
ETH59:22
  
 
5
Jimmy Gressier
Jimmy Gressier ('97)
FRA59:46
  
 PB
6
Thabang Mosiako
Thabang Mosiako ('95)
RSA59:52
  
 PB
7
Nibret Melak
Nibret Melak ('99)
ETH1:00:11
  
 
8
Benard Kibet
Benard Kibet ('99)
KEN1:00:13
  
 
9
Samsom Amare
Samsom Amare ('98)
ERI1:00:19
  
 SB
10
Tsegaye Kidanu
Tsegaye Kidanu ('01)
ETH1:00:21
  
 
11
Stephen Mokoka
Stephen Mokoka ('85)
RSA1:00:29
  
 SB
12
Tomoki Ota
Tomoki Ota ('97)
JPN1:00:43
  
 
13
Elroy Gelant
Elroy Gelant ('86)
RSA1:00:56
  
 PB
14
Mohamed Reda El Aaraby
Mohamed Reda El Aaraby ('89)
MAR1:01:03
  
 
15
Djamal Abdi Dirieh
Djamal Abdi Dirieh ('97)
DJI1:01:05
  
 
16
Ibrahim Hassan Bouh
Ibrahim Hassan Bouh ('97)
DJI1:01:06
  
 SB
17
Pietro Riva
Pietro Riva ('97)
ITA1:01:06
  
 SB
18
Abel Chebet
Abel Chebet ('98)
UGA1:01:09
  
 SB
19
Precious Mashele
Precious Mashele ('90)
RSA1:01:13
  
 
20
Alli Chebures
Alli Chebures ('92)
UGA1:01:22
  
 SB
21
Andrew Rotich Kwemoi
Andrew Rotich Kwemoi 
UGA1:01:25
  
 SB
22
Aleksander Tekleweld
Aleksander Tekleweld ('96)
ERI1:01:26
  
 PB
23
Valentin Gondouin
Valentin Gondouin ('99)
FRA1:01:27
  
 PB
24
Mehdi Frere
Mehdi Frere ('96)
FRA1:01:27
  
 
25
Abbabiya Simbassa
Abbabiya Simbassa ('93)
USA1:01:28
  
 SB
26
Samuel Barata
Samuel Barata ('93)
POR1:01:29
  
 PB
27
Mahamed Mahamed
Mahamed Mahamed ('97)
GBR1:01:33
  
 
28
Tadesse Getahon
Tadesse Getahon ('97)
ISR1:01:34
  
 SB
29
Yohanes Chiappinelli
Yohanes Chiappinelli ('97)
ITA1:01:37
  
 
30
Jack Rowe
Jack Rowe ('96)
GBR1:01:39
  
 
31
Simon Debognies
Simon Debognies ('96)
BEL1:01:48
  
 PB
32
Davor Aaron Bienenfeld
Davor Aaron Bienenfeld ('97)
GER1:01:49
  
 PB
33
Futsum Zienasellassie
Futsum Zienasellassie ('92)
USA1:01:49
  
 SB
34
Jonathan Mellor
Jonathan Mellor ('86)
GBR1:01:59
  
 PB
35
Hosea Kiplangat
Hosea Kiplangat 
UGA1:02:02
  
 PB
36
Jacob Thomson
Jacob Thomson ('94)
USA1:02:26
  
 PB
37
Therence Bizoza
Therence Bizoza ('04)
BDI1:02:38
  
 SB
38
Richard Ringer
Richard Ringer ('89)
GER1:02:47
  
 
39
Hermon Habtemicael
Hermon Habtemicael ('99)
ERI1:02:48
  
 PB
40
Iliass Aouani
Iliass Aouani ('95)
ITA1:02:51
  
 
41
Girmaw Amare
Girmaw Amare ('87)
ISR1:02:53
  
 SB
42
Andreas Vojta
Andreas Vojta ('89)
AUT1:02:55
  
 PB
43
Bukayaw Malede
Bukayaw Malede ('97)
ISR1:02:57
  
 SB
44
Benjamin Choquert
Benjamin Choquert ('86)
FRA1:02:59
  
 
45
Cameron Avery
Cameron Avery ('97)
NZL1:03:00
  
 
46
Mouhcine Outalha
Mouhcine Outalha ('98)
MAR1:03:01
  
 
47
Hamza Sahili
Hamza Sahili ('93)
MAR1:03:20
  
 SB
48
Tim Vincent
Tim Vincent ('98)
AUS1:03:40
  
 
49
Marcelo Laguera
Marcelo Laguera ('96)
MEX1:03:42
  
 
50
Peter Herzog
Peter Herzog ('87)
AUT1:03:47
  
 
51
Jean Marie Bukuru
Jean Marie Bukuru ('02)
BDI1:03:50
  
 PB
52
Johnatas De Oliveira
Johnatas De Oliveira ('90)
BRA1:03:50
  
 
53
Reed Fischer
Reed Fischer ('95)
USA1:03:56
  
 
54
Juan Pérez
Juan Pérez ('88)
ESP1:04:00
  
 SB
55
Ryuta Kondo
Ryuta Kondo ('99)
JPN1:04:01
  
 
56
Jean Marie Vianney Niyomukiza
Jean Marie Vianney Niyomukiza ('98)
BDI1:04:03
  
 SB
57
Filmon Teklebrhan
Filmon Teklebrhan ('96)
GER1:04:12
  
 
58
Fabio Correia
Fabio Correia ('99)
BRA1:04:12
  
 
59
Kidane Andemikael
Kidane Andemikael ('87)
ERI1:04:12
  
 PB
60
Tonosa Hiko
Tonosa Hiko ('95)
IRL1:04:14
  
 
61
Leonid Latsepov
Leonid Latsepov ('98)
EST1:04:16
  
 SB
62
Yitayew Abuhay
Yitayew Abuhay ('96)
ISR1:04:34
  
 SB
63
Maicon Da Silva
Maicon Da Silva ('93)
BRA1:04:45
  
 
64
Oska Inkster-Baynes
Oska Inkster-Baynes ('91)
NZL1:04:52
  
 
65
Rubén Arando
Rubén Arando ('94)
BOL1:04:53
  
 PB
66
Mohammadreza Abootorabi
Mohammadreza Abootorabi ('89)
SWE1:04:54
  
 SB
67
Rafael Vicente
Rafael Vicente ('94)
ECU1:05:29
  
 
68
Diego Patricio Arévalo
Diego Patricio Arévalo ('98)
ECU1:05:33
  
 PB
69
Christopher Dryden
Christopher Dryden ('99)
NZL1:05:38
  
 
70
Ed Goddard
Ed Goddard ('97)
AUS1:05:46
  
 
71
Jānis Višķers
Jānis Višķers ('89)
LAT1:06:01
  
 SB
72
Jorge Luis Cruz
Jorge Luis Cruz ('96)
MEX1:06:47
  
 
73Christian Birch OkkelsChristian Birch Okkels ('89)DEN1:06:54
  
 
74
Luke Micallef
Luke Micallef ('89)
MLT1:06:55
  
 SB
75
Mykola Nyzhnyk
Mykola Nyzhnyk ('95)
UKR1:07:31
  
 
76
Michael Voss
Michael Voss ('97)
NZL1:07:32
  
 
77
Altobelli da Silva
Altobelli da Silva ('90)
BRA1:07:58
  
 
78
Philippe Parrot-Migas
Philippe Parrot-Migas ('93)
CAN1:07:59
  
 
79
Dillon Cassar
Dillon Cassar ('97)
MLT1:08:20
  
 
80
Simon Spiteri
Simon Spiteri ('92)
MLT1:08:37
  
 PB
81
Christian Salvador
Christian Salvador ('89)
ECU1:08:38
  
 
82
Ivan Zarco
Ivan Zarco ('84)
HON1:09:07
  
 SB
83
Aleksandr Salahudinov
Aleksandr Salahudinov 
KGZ1:10:46
  
 
84
Christopher Soosai
Christopher Soosai ('93)
MAS1:11:42
  
 
85
Arturs Bareikis
Arturs Bareikis ('86)
LAT1:11:54
  
 SB
86
Meng Tak Leong
Meng Tak Leong ('99)
MAC1:12:26
  
NR PB
87
Aleksandrs Rascevskis
Aleksandrs Rascevskis ('92)
LAT1:12:41
  
 PB
88
Carlos Alejandro González
Carlos Alejandro González ('91)
PAR1:14:28
  
 SB
89
Wei Xiang Gordon Lim
Wei Xiang Gordon Lim ('93)
SGP1:15:27
  
 PB
90
Keane Ko
Keane Ko 
SGP1:21:55
  
 PB
Chuan Heng Seah
Chuan Heng Seah ('92)
SGP DNF
  
 
Justin Kent
Justin Kent ('92)
CAN DNF
  
 
Samuel Freire
Samuel Freire ('90)
CPV DNF
  
 
Jacob Sommer SimonsenJacob Sommer Simonsen ('95)DEN DNF
  
 
Peter Lynch
Peter Lynch ('97)
IRL DNF
  
 
Dmitrijs Serjogins
Dmitrijs Serjogins ('93)
LAT DNF
  
 
Nicolás Cuestas
Nicolás Cuestas ('86)
URU DNF
  
 
K 1 mile landevej    

Finale A

Finale
1
Diribe Welteji
Diribe Welteji ('02)
ETH4:20.98
  
 PB
2
Freweyni Hailu
Freweyni Hailu ('01)
ETH4:23.06
  
 PB
3
Faith Kipyegon
Faith Kipyegon ('94)
KEN4:24.13
  
 PB
4
Nelly Chepchirchir
Nelly Chepchirchir ('03)
KEN4:31.18
  
 PB
5
Jessica Hull
Jessica Hull ('96)
AUS4:32.45
  
 
6
Marta Pérez
Marta Pérez ('93)
ESP4:34.12
  
 PB
7
Bérénice Cleyet-Merle
Bérénice Cleyet-Merle ('94)
FRA4:34.41
  
 PB
8
Nozomi Tanaka
Nozomi Tanaka ('99)
JPN4:35.32
  
 
9
Addy Wiley
Addy Wiley ('03)
USA4:36.03
  
 
10
Marissa Damink
Marissa Damink ('95)
NED4:36.49
  
 PB
11
Charlotte Mouchet
Charlotte Mouchet ('96)
FRA4:36.71
  
 PB
12
Glynis Sim
Glynis Sim ('98)
CAN4:36.81
  
 PB
13
Weronika Lizakowska
Weronika Lizakowska ('98)
POL4:37.04
  
 PB
14
Sarah Billings
Sarah Billings ('98)
AUS4:38.97
  
 PB
15
Carina Viljoen
Carina Viljoen ('97)
RSA4:39.01
  
 
16
Sarah McDonald
Sarah McDonald ('93)
GBR4:40.14
  
 SB
17
Helen Schlachtenhaufen
Helen Schlachtenhaufen ('95)
USA4:40.28
  
 
18
Prisca Chesang
Prisca Chesang ('03)
UGA4:45.42
  
 PB
19
María Pía Fernández
María Pía Fernández ('95)
URU4:45.81
  
 PB
20
Aleksandra Płocińska
Aleksandra Płocińska ('99)
POL4:46.50
  
 PB
21
Veronika Sadek
Veronika Sadek ('03)
SLO4:47.00
  
 PB
22
Regan Yee
Regan Yee ('95)
CAN4:48.31
  
 
23
Roza Haile
Roza Haile ('06)
ERI4:49.43
  
 PB
24
Jaqueline Beatriz Weber
Jaqueline Beatriz Weber ('95)
BRA4:50.11
  
 PB
25
Gina McNamara
Gina McNamara ('94)
MLT4:53.54
  
 
26Mia Helene MørckMia Helene Mørck ('99)DEN4:54.95
  
 
27
Tuuli Tomingas
Tuuli Tomingas ('95)
EST5:09.13
  
 PB
28
Sibilla Vanadziņa
Sibilla Vanadziņa ('07)
LAT5:18.28
  
 PB
29
Romaine Soh
Romaine Soh ('94)
SGP5:24.19
  
 PB
Winnie Nanyondo
Winnie Nanyondo ('93)
UGA DNF
  
 
K 5 km    

Finale A

Finale
1
Beatrice Chebet
Beatrice Chebet 
KEN14:35
  
 PB
2
Lilian Rengeruk
Lilian Rengeruk ('97)
KEN14:39
  
 PB
3
Ejgayehu Taye
Ejgayehu Taye 
ETH14:40
  
 SB
4
Medina Eisa
Medina Eisa ('05)
ETH14:41
  
 PB
5
Nadia Battocletti
Nadia Battocletti 
ITA14:45
  
 PB
6
Joy Cheptoyek
Joy Cheptoyek ('02)
UGA14:50
  
NR PB
7
Weini Kelati
Weini Kelati ('96)
USA15:10
  
 SB
8
Verity Ockenden
Verity Ockenden ('91)
GBR15:18
  
 PB
9
Francine Niyomukunzi
Francine Niyomukunzi ('99)
BDI15:23
  
NR PB
10
Klara Lukan
Klara Lukan 
SLO15:25
  
 PB
11
Fiona O'Keeffe
Fiona O'Keeffe ('98)
USA15:40
  
 
12
Caitlin Adams
Caitlin Adams ('97)
AUS15:41
  
 PB
13
Militsa Mircheva
Militsa Mircheva ('94)
BUL15:45
  
 PB
14
Nanami Watanabe
Nanami Watanabe ('98)
JPN15:46
  
 PB
15
Tayla Kavanagh
Tayla Kavanagh ('01)
RSA15:50
  
 PB
16
Kyla Jacobs
Kyla Jacobs ('94)
RSA15:51
  
 PB
17
Julie-Anne Staehli
Julie-Anne Staehli ('93)
CAN15:55
  
 
18Juliane HvidJuliane Hvid ('98)DEN15:59
  
 PB
19
Lauren Ryan
Lauren Ryan ('98)
AUS15:59
  
 PB
20
Paulina Kaczyńska
Paulina Kaczyńska ('91)
POL16:00
  
 PB
21
Federica Del Buono
Federica Del Buono ('94)
ITA16:03
  
 PB
22
Micheline Niyomahoro
Micheline Niyomahoro ('01)
BDI16:04
  
 PB
23
Peruth Chemutai
Peruth Chemutai ('99)
UGA16:09
  
 
24
Liza Šajn
Liza Šajn ('02)
SLO16:14
  
 PB
25
Jessy Lacourse
Jessy Lacourse ('97)
CAN16:15
  
 PB
26Carolien MillenaarCarolien Millenaar ('97)DEN16:17
  
 PB
27
Maria Kote
Maria Kote ('06)
ERI16:18
  
 PB
28
Bohdana Semyonova
Bohdana Semyonova ('99)
UKR16:25
  
 PB
29
Lina Kiriliuk
Lina Kiriliuk ('96)
LTU16:38
  
 PB
30
Simone Ferraz
Simone Ferraz ('90)
BRA16:39
  
 PB
31
Helen Bell
Helen Bell ('89)
EST17:09
  
 PB
32
Evelīna Krista Sitnika
Evelīna Krista Sitnika ('03)
LAT17:27
  
 PB
33
Johanna Ardel
Johanna Ardel ('96)
EST17:44
  
 PB
34
Vanessa Lee Ying Zhuang
Vanessa Lee Ying Zhuang ('98)
SGP18:08
  
 PB
K Halvmarathon    

Finale A

Finale
1
Peres Jepchirchir
Peres Jepchirchir ('93)
KEN1:07:25
  
 
2
Margaret Kipkemboi
Margaret Kipkemboi ('93)
KEN1:07:26
  
 
3
Catherine Relin
Catherine Relin ('02)
KEN1:07:34
  
 
4
Tsige Gebreselama
Tsige Gebreselama 
ETH1:07:50
  
 
5
Irene Kimais
Irene Kimais ('98)
KEN1:08:02
  
 
6
Bezabeh Fitaw
Bezabeh Fitaw ('97)
ETH1:08:31
  
 
7
Calli Thackery
Calli Thackery ('93)
GBR1:08:56
  
 PB
8
Rahma Tahiri
Rahma Tahiri ('98)
MAR1:09:19
  
 PB
9
Samantha Harrison
Samantha Harrison ('95)
GBR1:09:26
  
 
10
Cacisile Sosibo
Cacisile Sosibo ('87)
RSA1:09:31
  
 PB
11
Sofiya Yaremchuk
Sofiya Yaremchuk ('94)
ITA1:09:37
  
 
12
Glenrose Xaba
Glenrose Xaba ('94)
RSA1:09:47
  
 
13
Molly Grabill
Molly Grabill ('92)
USA1:09:53
  
 PB
14
Isobel Batt-Doyle
Isobel Batt-Doyle ('95)
AUS1:10:08
  
 
15
Cian Oldknow
Cian Oldknow ('96)
RSA1:10:08
  
 PB
16
Annet Chalangat
Annet Chalangat ('93)
UGA1:10:16
  
 PB
17
Rigbe Habteselassie
Rigbe Habteselassie ('96)
ERI1:10:27
  
 PB
18
Meline Rollin
Meline Rollin ('98)
FRA1:10:35
  
 PB
19
Belinda Chemutai
Belinda Chemutai 
UGA1:10:40
  
 PB
20
Kaoutar Farkoussi
Kaoutar Farkoussi ('96)
MAR1:10:40
  
 PB
21
Rkia El Moukim
Rkia El Moukim ('88)
MAR1:10:49
  
 
22
Clara Evans
Clara Evans ('93)
GBR1:10:53
  
 SB
23
Carolina Wikström
Carolina Wikström ('93)
SWE1:10:56
  
 PB
24
Shona Heaslip
Shona Heaslip ('94)
IRL1:11:07
  
 
25
Abbie Donnelly
Abbie Donnelly ('96)
GBR1:11:08
  
 
26
Mekdes Woldu
Mekdes Woldu ('92)
FRA1:11:12
  
 SB
27
Clementine Mukandanga
Clementine Mukandanga ('85)
RWA1:11:31
  
 SB
28
Yalemget Yaregal
Yalemget Yaregal ('03)
ETH1:11:34
  
 
29
Sarah Pagano
Sarah Pagano ('91)
USA1:11:37
  
 
30
Manon Trapp
Manon Trapp 
FRA1:11:44
  
 
31
Margaux Sieracki
Margaux Sieracki ('99)
FRA1:12:07
  
 SB
32
Amber Zimmerman
Amber Zimmerman ('92)
USA1:12:26
  
 
33
Julia Mayer
Julia Mayer ('93)
AUT1:12:30
  
 
34
Hanane Qallouj
Hanane Qallouj ('92)
MAR1:12:30
  
 PB
35
Silvia Patricia Ortiz
Silvia Patricia Ortiz ('92)
ECU1:12:44
  
 SB
36
Hanne Mjøen Maridal
Hanne Mjøen Maridal ('96)
NOR1:13:14
  
 SB
37
Maria Sagnes Wågan
Maria Sagnes Wågan ('92)
NOR1:13:16
  
 SB
38
Emeline Imanizabayo
Emeline Imanizabayo ('96)
RWA1:13:19
  
 PB
39
Isabel Guadalupe Oropeza Vazquez
Isabel Guadalupe Oropeza Vazquez ('90)
MEX1:14:11
  
 
40
Maor Tiyouri
Maor Tiyouri ('90)
ISR1:14:31
  
 
41
Fionnuala Ross
Fionnuala Ross ('90)
IRL1:14:40
  
 
42
Valdilene Silva
Valdilene Silva ('91)
BRA1:14:54
  
 SB
43
Rosalba Chacha
Rosalba Chacha ('82)
ECU1:14:54
  
 
44
Loreta Kančytė
Loreta Kančytė ('94)
LTU1:15:12
  
 SB
45
Kesa Molotsane
Kesa Molotsane ('92)
RSA1:15:19
  
 
46
Sinead Noonan
Sinead Noonan ('92)
AUS1:15:29
  
 
47
Vaida Žūsinaitė
Vaida Žūsinaitė ('88)
LTU1:15:35
  
 SB
48
Tara Palm
Tara Palm ('85)
AUS1:16:18
  
 
49Sara Schou KristensenSara Schou Kristensen ('97)DEN1:16:20
  
 
50Karen EhrenreichKaren Ehrenreich ('84)DEN1:16:39
  
 SB
51
Laura Maasik
Laura Maasik ('93)
EST1:16:47
  
 PB
52Annie SaugstrupAnnie Saugstrup ('96)DEN1:16:54
  
 
53
Anna Yusupova
Anna Yusupova ('87)
AZE1:17:05
  
 PB
54
Katherine Ruth Tisalema
Katherine Ruth Tisalema ('96)
ECU1:17:14
  
 SB
55
Katherine Camp
Katherine Camp ('92)
NZL1:17:35
  
 
56
Aline De Freitas
Aline De Freitas ('92)
BRA1:17:51
  
 
57
Jeļena Ābele
Jeļena Ābele ('86)
LAT1:18:13
  
 SB
58
Soumaya Boussaïd
Soumaya Boussaïd ('80)
TUN1:18:20
  
 SB
59
Debbie Donald
Debbie Donald ('87)
NZL1:18:35
  
 
60
Larissa Moreira
Larissa Moreira ('86)
BRA1:18:54
  
 SB
61
Sasha Gollish
Sasha Gollish ('81)
CAN1:19:25
  
 
62
Ying Chu Lo
Ying Chu Lo ('97)
HKG1:20:42
  
 SB
63
Joelle Cortis
Joelle Cortis ('87)
MLT1:20:47
  
 SB
64
Ilona Marhele
Ilona Marhele ('86)
LAT1:21:28
  
 
65
Anna Klucnika
Anna Klucnika ('95)
LAT1:21:52
  
 
66
Lisa Marie Bezzina
Lisa Marie Bezzina ('79)
MLT1:25:10
  
 SB
67
Fang Yu Sharon Tan
Fang Yu Sharon Tan ('89)
SGP1:25:22
  
 PB
68
Agata Strausa
Agata Strausa ('89)
LAT1:26:28
  
 
69
Verna Shilei Goh
Verna Shilei Goh ('94)
SGP1:31:54
  
 PB
70
Yangyang Wu
Yangyang Wu ('91)
MAC1:33:53
  
 SB
Sarah Lahti
Sarah Lahti ('95)
SWE DNF
  
 
Jennifer Silva
Jennifer Silva ('91)
BRA DNF
  
 

Seneste resultater

17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten
22.11RandersInternt Freja Nålestævne
22.11AalborgAalborg Indoor I
19.11RandersStangspring med musik
18.11HelsingørNordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11AarhusCRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11RandersStangspring med musik
11.11KøbenhavnSpartas 125 års Jubilæumsløb
4.11SorøPhønix Open
4.11RandersRegionsfinale Vest
3.11RandersStangspring med musik
28.10SilkeborgKastestævne
28.10AalborgRegionsstævne Nordjylland
28.10ViborgVexa HLM Running - Sidste chance!
22.10KøbenhavnCRAFT Løbe Cup 1
13.10EsbjergKastedag Esbjerg
11.10HerlevSommerafslutningsstævne
11.10HelsingørAfslutning for børneholdene
7.10SæbySæby open - Diskoskast
7.10LyngbyAlt-muligt-kamp - Klubstævne
7.10RandersNåle- og Regionsstævne