Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Herning: Ønskestævne 3.10.2023
Herning Atletikstadion

M 100 m    
Vind: -0.4

Finale A

Finale
Vind: -0.4
1Manuel Munoz GarciaManuel Munoz Garcia ('08)HGF AM12.64
  
 
2Silas Holm-JensenSilas Holm-Jensen ('08)HGF AM13.45
  
 PB
3Gustav BryholtGustav Bryholt ('08)HGF AM13.83
  
 PB
4Andreas Klitgaard-RomeroAndreas Klitgaard-Romero ('08)HGF AM14.31
  
 PB
Finale B
Vind: -0.9
Vind: -0.9
1Viktor KnappeViktor Knappe ('07)HGF AM14.28
  
 PB
2Søren KlitgaardSøren Klitgaard ('77)HGF AM14.61
  
 PB
3Steffen Mølgaard LarsenSteffen Mølgaard Larsen ('87)HGF AM15.53
  
 PB
D19 Længdespring    

Finale A

Finale
1Mohammed Ali MoussaMohammed Ali Moussa ('05)HGF AM5.54
0.0
  
 =PB
 
5.54 PB
 0.0
3.30
 0.0
4.19
 0.0
5.54 =PB
 0.0
    
P19 Længdespring    

Finale A

Finale
1Rachel EnninfulRachel Enninful ('05)HGF AM4.67
0.0
  
 PB
 
4.54 PB
 0.0
4.53
 0.0
4.67 PB
 0.0
4.40
 0.0
    
D17 Længdespring    

Finale A

Finale
1Viktor KnappeViktor Knappe ('07)HGF AM4.51
0.0
  
 PB
 
4.51 PB
 0.0
  X4.32
 0.0
3.89
 0.0
    
D15 800 m    

Finale A

Finale
1Marcus Hasle TarpMarcus Hasle Tarp ('08)HGF AM2:13.52
  
 
2Simon Lykke KlemmensenSimon Lykke Klemmensen ('09)HGF AM2:33.98
  
 
D15 2000 m    

Finale A

Finale
1Marcus Hasle TarpMarcus Hasle Tarp ('08)HGF AM6:16.53
  
 PB
2Simon Lykke KlemmensenSimon Lykke Klemmensen ('09)HGF AM6:59.13
  
 PB
D15 Længdespring    

Finale A

Finale
1Manuel Munoz GarciaManuel Munoz Garcia ('08)HGF AM5.23
0.0
  
 PB
 
4.66
 0.0
  X5.23 PB
 0.0
5.19
 0.0
    
2Gustav BryholtGustav Bryholt ('08)HGF AM4.67
0.0
  
 PB
 
4.67 PB
 0.0
4.46
 0.0
4.16
 0.0
4.36
 0.0
    
P15 100 m    
Vind: -0.4

Finale A

Finale
Vind: -0.4
1Elisabeth RüthElisabeth Rüth ('08)HGF AM / GER15.12
  
 
P15 800 m    

Finale A

Finale
1Camilla PopovaCamilla Popova ('11)HGF AM / UKR2:50.30
  
 
Madison Hasle TarpMadison Hasle Tarp ('08)HGF AM DNF
  
 
P15 2000 m    

Finale A

Finale
1Madison Hasle TarpMadison Hasle Tarp ('08)HGF AM7:13.40
  
 PB
2Eva Balle PoulsenEva Balle Poulsen ('09)HGF AM8:04.24
  
 PB
P15 Trespring     

Finale A

Finale
1Julie Dalsgaard RysselJulie Dalsgaard Ryssel ('09)HGF AM8.55
0.0
  
 PB
 
  X8.17
 0.0
  X8.55 PB
 0.0
    
P15 Spydkast 500 gram    

Finale A

Finale
1Elisabeth RüthElisabeth Rüth ('08)HGF AM / GER15.53
  
 PB
 
15.53 PB       
D13 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM11.20 w
  
 
D13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Noah Thorgaard EnninfulNoah Thorgaard Enninful ('10)HGF AM4.42
0.0
  
 PB
 
  X4.42 PB
 0.0
4.42 =PB
 0.0
     
P13 80 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Camilla PopovaCamilla Popova ('11)HGF AM / UKR11.70 w
  
 
2Sofiia GorpenkoSofiia Gorpenko ('11)HGF AM / UKR12.30 w
  
 
3Mynthe Elise Støjberg ZinkMynthe Elise Støjberg Zink ('11)HGF AM12.90 w
  
 
4Silke Marie LahrmannSilke Marie Lahrmann ('11)HGF AM13.10 w
  
 
5Veronika BielousovaVeronika Bielousova ('11)HGF AM / UKR17.70 w
  
 
P13 400 m    

Finale A

Finale
1Camilla PopovaCamilla Popova ('11)HGF AM / UKR1:08.80
  
 PB
2Sofiia GorpenkoSofiia Gorpenko ('11)HGF AM / UKR1:09.90
  
 PB
3Kate Klitgaard-RomeroKate Klitgaard-Romero ('12)HGF AM1:17.40
  
 PB
4Caroline SodeCaroline Sode ('12)HGF AM1:18.00
  
 PB
5Lea Balle PoulsenLea Balle Poulsen ('11)HGF AM1:19.70
  
 PB
6Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM1:20.20
  
 PB
7
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM1:24.30
  
 PB
8
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM1:25.80
  
 PB
9Emilie SchrøderEmilie Schrøder ('11)HGF AM1:28.60
  
 PB
10
Marianna Lugova Torba
Marianna Lugova Torba ('17)
HGF AM1:32.20
  
 PB
11
Andrea Nørgaard
Andrea Nørgaard ('15)
HGF AM1:37.60
  
 PB
12Vivedha Eelapriya SivanandharajahVivedha Eelapriya Sivanandharajah ('11)HGF AM1:44.60
  
 PB
13
Iniya Jeyarangavan
Iniya Jeyarangavan ('16)
HGF AM1:53.80
  
 PB
14
Vidisha Kayali Sivanandharajah
Vidisha Kayali Sivanandharajah ('16)
HGF AM2:32.70
  
 PB
P13 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Sofiia GorpenkoSofiia Gorpenko ('11)HGF AM / UKR3.89
0.0
  
 
 
3.17
 0.0
3.333.89
 0.0
     
2Camilla PopovaCamilla Popova ('11)HGF AM / UKR3.60
0.0
  
 
 
3.60
 0.0
3.48
 0.0
3.57
 0.0
     
3Mynthe Elise Støjberg ZinkMynthe Elise Støjberg Zink ('11)HGF AM3.48
0.0
  
 PB
 
3.48 SB
 0.0
3.353.33     
4Vivedha Eelapriya SivanandharajahVivedha Eelapriya Sivanandharajah ('11)HGF AM2.86
0.0
  
 PB
 
2.68 PB
 0.0
2.86 PB
 0.0
2.85     
5Emilie SchrøderEmilie Schrøder ('11)HGF AM2.78
0.0
  
 PB
 
2.58 SB
 0.0
2.78 PB
 0.0
2.66     
6Lea Balle PoulsenLea Balle Poulsen ('11)HGF AM2.72
0.0
  
 PB
 
2.72 PB
 0.0
2.67  X     
7Veronika BielousovaVeronika Bielousova ('11)HGF AM / UKR1.68 w
w
  
 
 
  X1.54 PB
 0.0
1.68 PB     
P13 Spydkast 400 gram    

Finale A

Finale
1Mynthe Elise Støjberg ZinkMynthe Elise Støjberg Zink ('11)HGF AM12.58
  
 PB
 
12.58 PB       
2Camilla PopovaCamilla Popova ('11)HGF AM / UKR11.01
  
 
 
11.01       
D11 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Hjalte Schnoor BrodersenHjalte Schnoor Brodersen ('12)HGF AM12.00 w
  
 
2Simon Sveigaard HagelskjærSimon Sveigaard Hagelskjær ('12)HGF AM13.00 w
  
 
D11 400 m    

Finale A

Finale
1
Karl Gustav Alexandersen
Karl Gustav Alexandersen ('13)
HGF AM1:20.80
  
 
2
Villum Viinberg
Villum Viinberg ('15)
HGF AM1:34.10
  
 
3
Gustav Krogh Ejlersen
Gustav Krogh Ejlersen ('16)
HGF AM1:53.10
  
 
D11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Hjalte Schnoor BrodersenHjalte Schnoor Brodersen ('12)HGF AM3.23
0.0
  
 PB
 
3.23 PB
 0.0
2.853.14     
2
Karl Gustav Alexandersen
Karl Gustav Alexandersen ('13)
HGF AM3.17 w
w
  
 
 
3.143.172.97     
3Simon Sveigaard HagelskjærSimon Sveigaard Hagelskjær ('12)HGF AM2.69 w
w
  
 
 
2.69 PB  X  X     
D11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Karl Gustav Alexandersen
Karl Gustav Alexandersen ('13)
HGF AM27.31
  
 PB
 
27.31       
P11 60 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM9.40 w
  
 
2Kate Klitgaard-RomeroKate Klitgaard-Romero ('12)HGF AM10.00 w
  
 
3
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM10.30 w
  
 
4
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM11.00 w
  
 
P11 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM3.42
0.0
  
 
 
3.40
 0.0
3.42
 0.0
3.30     
2
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM3.35
0.0
  
 PB
 
3.35 PB
 0.0
3.103.08     
3Kate Klitgaard-RomeroKate Klitgaard-Romero ('12)HGF AM3.27
0.0
  
 
 
3.27
 0.0
3.13
 0.0
  X     
4
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM3.21
0.0
  
 
 
3.21
 0.0
3.172.94     
5Caroline SodeCaroline Sode ('12)HGF AM2.75 w
w
  
 
 
2.10 PB
 0.0
2.75 PB2.59     
P11 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM28.83
  
 
 
28.83       
2Kate Klitgaard-RomeroKate Klitgaard-Romero ('12)HGF AM22.38
  
 PB
 
22.38 PB       
3
Trine Kristensen
Trine Kristensen ('13)
HGF AM9.38
  
 SB
 
9.38       
D9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Villum Viinberg
Villum Viinberg ('15)
HGF AM2.71 w
w
  
 
 
2.472.522.71     
P9 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Marianna Lugova Torba
Marianna Lugova Torba ('17)
HGF AM7.81 w
  
 
2
Yeva Blinder
Yeva Blinder ('16)
HGF AM / UKR8.21 w
  
 
3
Iniya Jeyarangavan
Iniya Jeyarangavan ('16)
HGF AM8.54 w
  
 
4
Vidisha Kayali Sivanandharajah
Vidisha Kayali Sivanandharajah ('16)
HGF AM10.36 w
  
 
Finale B
Vind: w
Vind: w
1
Andrea Nørgaard
Andrea Nørgaard ('15)
HGF AM7.70 w
  
 
2
Maria Blinder
Maria Blinder ('14)
HGF AM / UKR9.10 w
  
 
P9 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Andrea Nørgaard
Andrea Nørgaard ('15)
HGF AM2.57 w
w
  
 
 
2.47
 0.0
2.492.57 PB     
2
Maria Blinder
Maria Blinder ('14)
HGF AM / UKR2.17 w
w
  
 
 
  X2.162.17     
P9 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Maria Blinder
Maria Blinder ('14)
HGF AM / UKR13.66
  
 
 
13.66       
2
Andrea Nørgaard
Andrea Nørgaard ('15)
HGF AM12.56
  
 PB
 
12.56 PB       
D7 40 m    
Vind: w

Finale A

Finale
Vind: w
1
Gustav Krogh Ejlersen
Gustav Krogh Ejlersen ('16)
HGF AM8.10 w
  
 
D7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Gustav Krogh Ejlersen
Gustav Krogh Ejlersen ('16)
HGF AM2.46 w
w
  
 
 
2.41 PB2.46 PB2.42     
D7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Gustav Krogh Ejlersen
Gustav Krogh Ejlersen ('16)
HGF AM13.21
  
 PB
 
13.21 PB       
P7 Længdespring 1 m zone    

Finale A

Finale
1
Marianna Lugova Torba
Marianna Lugova Torba ('17)
HGF AM2.43
0.0
  
 PB
 
2.43 PB
 0.0
2.312.35     
2
Yeva Blinder
Yeva Blinder ('16)
HGF AM / UKR2.06
0.0
  
 
 
2.06
 0.0
1.992.06     
3
Iniya Jeyarangavan
Iniya Jeyarangavan ('16)
HGF AM1.77 w
w
  
 
 
  X1.77 PB  X     
4
Vidisha Kayali Sivanandharajah
Vidisha Kayali Sivanandharajah ('16)
HGF AM1.38 w
w
  
 
 
  X  X1.38 PB     
P7 Boldkast 145 gram    

Finale A

Finale
1
Yeva Blinder
Yeva Blinder ('16)
HGF AM / UKR8.01
  
 
 
8.01       
2
Vidisha Kayali Sivanandharajah
Vidisha Kayali Sivanandharajah ('16)
HGF AM6.75
  
 PB
 
6.75 PB       
3
Iniya Jeyarangavan
Iniya Jeyarangavan ('16)
HGF AM6.43
  
 PB
 
6.43 PB       
4
Marianna Lugova Torba
Marianna Lugova Torba ('17)
HGF AM5.80
  
 
 
5.80       

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive