Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aalborg: Aalborg Indoor I 22.11.2023 Inde
Gigantium Atletikhal

M 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Lukas Schiørring DragøLukas Schiørring Dragø ('08)Aalborg AM7.62
  
 PB
2Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK807.66
  
 PB
3Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK808.10
  
 PB
4Tobias DyrhaveTobias Dyrhave ('09)Aalborg AM8.25
  
 PB
5Joseph AdelJoseph Adel ('06)Aalborg AM8.42
  
 PB
Finale B
1Festus AsanteFestus Asante ('94)SIK807.32
  
 SB
2Roy Hendrikus Ekkel SimonsenRoy Hendrikus Ekkel Simonsen ('92)Aalborg AM7.76
  
 PB
3Emeric PetitEmeric Petit ('03)Aalborg AM / FRA8.02
  
 PB
4Tomer SagiTomer Sagi ('77)Aalborg AM8.32
  
 PB
M Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Tomer SagiTomer Sagi ('77)Aalborg AM4.66
  
 PB
 
  X4.66 PB4.63  –  –  –  
K 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM8.08
  
 PB
2Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM8.14
  
 SB
3Line ØsterkjærhusLine Østerkjærhus ('91)Aalborg AM8.16
  
 PB
4Martha Staal JohannesenMartha Staal Johannesen ('09)Aalborg AM8.83
  
 PB
5Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM8.95
  
 SB
6Krista Amalie IsaksenKrista Amalie Isaksen ('96)Aalborg AM9.02
  
 SB
P19 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Camilla FlyvbjergCamilla Flyvbjerg ('04)Aalborg AM4.32
  
 PB
 
  X4.11 PB3.844.30 PB3.884.32 PB  
D17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK805.09
  
 
 
5.085.085.09  –  –  –  
P17 60 m hæk 76.2 cm    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM9.33
  
 PB
2Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM11.81
  
 SB
P17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM4.81
  
 SB
 
4.73 SB4.664.81 SB  X4.584.65  
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM9.55
  
 SB
 
9.38 SB9.328.879.55 SB9.509.03  
D15 60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK809.34
  
 PB
D15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK801.68
  
 
 
1.60
  Xs
1.65
  O
1.68
XXO
1.71
XXX
    
2Jacob SunesenJacob Sunesen ('09)Aalborg AM1.10
  
 =PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
 XO
1.15
XXX
    
D15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Lukas Schiørring DragøLukas Schiørring Dragø ('08)Aalborg AM5.07
  
 PB
 
  X5.07 PB4.914.914.81  –  
2Tobias DyrhaveTobias Dyrhave ('09)Aalborg AM4.58
  
 PB
 
  X  X4.41 PB4.52 PB4.58 PB3.98  
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK8011.40
  
 
 
11.40  X  X10.1710.17  X  
2Jacob SunesenJacob Sunesen ('09)Aalborg AM4.38
  
 SB
 
3.93 SB4.38 SB  X3.94  X4.30  
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM9.33
  
 PB
P15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM1.50
  
 SB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
XXX
 
2Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM1.45
  
 PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
XXr
   
3Frida Rengnér FischerFrida Rengnér Fischer ('08)SIK801.45
  
 SB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
 XO
1.40
  O
1.45
  O
1.50
XXX
  
4Sofia ToftalidSofia Toftalid ('08)Aalborg AM1.20
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
     
P15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Martha Staal JohannesenMartha Staal Johannesen ('09)Aalborg AM4.20
  
 PB
 
  X4.20 PB  X  X  X  X  
Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM NM
  
 
 
  –       
Sofia ToftalidSofia Toftalid ('08)Aalborg AM NM
  
 
 
  –       
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM9.73
  
 
 
8.869.349.699.299.489.73  
2Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM9.53
  
 SB
 
  X8.47 SB  X  X9.53 SB  X  
3Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM7.40
  
 SB
 
6.75 SB7.09 SB7.40 SB6.557.187.20  
D13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Edgar MerdrignacEdgar Merdrignac ('10)Aalborg AM8.50
  
 PB
2Noah VittrupNoah Vittrup ('10)Aalborg AM8.82
  
 PB
3Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM9.17
  
 SB
4Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM10.30
  
 PB
D13 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Edgar MerdrignacEdgar Merdrignac ('10)Aalborg AM2:56.18
  
 
2Maria Mathilde OlesenMaria Mathilde Olesen ('11)Aalborg AM3:00.09
  
  K
3Liv JacobsenLiv Jacobsen ('10)Aalborg AM3:05.65
  
  K
4Liv Thyra BentzenLiv Thyra Bentzen ('11)Aalborg AM3:16.51
  
  K
D13 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Noah VittrupNoah Vittrup ('10)Aalborg AM11.63
  
 PB
2Edgar MerdrignacEdgar Merdrignac ('10)Aalborg AM11.75
  
 PB
3Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM12.56
  
 
4Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM13.62
  
 PB
D13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Edgar MerdrignacEdgar Merdrignac ('10)Aalborg AM1.30
  
 =PB
 
1.25
XXO
1.30
  O
1.35
XXr
     
2Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM1.25
  
 
 
1.20
  O
1.25
XXO
1.30
XXX
     
3Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM1.10
  
 SB
 
1.10
  O
1.15
XXX
      
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Noah VittrupNoah Vittrup ('10)Aalborg AM4.55
  
 PB
 
4.264.49 PB4.55 PB     
2Carl August Bisgaard KlemmensenCarl August Bisgaard Klemmensen ('10)Aalborg AM4.07
  
 PB
 
3.784.07 PB3.95     
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Edgar MerdrignacEdgar Merdrignac ('10)Aalborg AM8.81
  
 PB
 
8.247.888.81 PB     
2Noah VittrupNoah Vittrup ('10)Aalborg AM8.00
  
 PB
 
7.59 PB8.00 PB7.05     
3Benjamin Birk NielsenBenjamin Birk Nielsen ('10)Aalborg AM7.97
  
 
 
7.547.977.63     
4Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM7.84
  
 PB
 
  X7.32 PB7.84 PB     
P13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM8.91
  
 PB
2Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM9.20
  
 PB
3Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM9.73
  
 PB
4Ellen BastholmEllen Bastholm ('11)Aalborg AM10.34
  
 SB
Finale B
1Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)Aalborg AM8.93
  
 PB
2Vibe Steen NielsenVibe Steen Nielsen ('11)Aalborg AM8.95
  
 PB
3Maria Mathilde OlesenMaria Mathilde Olesen ('11)Aalborg AM9.07
  
 PB
4Mathilde Gaardbo NielsenMathilde Gaardbo Nielsen ('11)Aalborg AM10.52
  
 PB
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM11.36
  
 
2Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)Aalborg AM11.71
  
 PB
3Liv JacobsenLiv Jacobsen ('10)Aalborg AM12.12
  
 PB
4Ellen BastholmEllen Bastholm ('11)Aalborg AM13.20
  
 PB
P13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)Aalborg AM1.45
  
 
 
1.45
XXO
1.50
XXX
      
2Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM1.40
  
 PB
 
1.25
  O
1.30
  O
1.35
 XO
1.40
XXO
1.45
XXX
   
3Maria Mathilde OlesenMaria Mathilde Olesen ('11)Aalborg AM1.35
  
 PB
 
1.25
  O
1.30
 XO
1.35
XXO
1.40
XXX
    
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM4.34
  
 PB
 
4.26 PB4.34 PB3.80     
2Vibe Steen NielsenVibe Steen Nielsen ('11)Aalborg AM4.30
  
 PB
 
4.30 PB3.994.15     
3Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM3.70
  
 SB
 
3.59 SB3.69 SB3.70 SB     
4Ellen BastholmEllen Bastholm ('11)Aalborg AM3.54
  
 PB
 
3.38 PB3.54 PB3.37     
5Mathilde Gaardbo NielsenMathilde Gaardbo Nielsen ('11)Aalborg AM3.27
  
 SB
 
3.19 SB3.27 SB3.26     
6Liv Thyra BentzenLiv Thyra Bentzen ('11)Aalborg AM2.94
  
 PB
 
2.59 SB2.94 PB2.82     
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM11.42
  
 PB
 
11.42 PB11.0510.92     
2Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)Aalborg AM10.38
  
 
 
10.3810.0110.09     
3Maria Mathilde OlesenMaria Mathilde Olesen ('11)Aalborg AM9.07
  
 PB
 
8.058.60 PB9.07 PB     
4Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM8.67
  
 PB
 
8.67 PB7.938.44     
5Liv JacobsenLiv Jacobsen ('10)Aalborg AM7.78
  
 PB
 
7.54 PB7.78 PB7.41     
6Vibe Steen NielsenVibe Steen Nielsen ('11)Aalborg AM6.33
  
 PB
 
  X5.30 PB6.33 PB     
7Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM6.23
  
 SB
 
6.23 SB6.105.40     
8Ellen BastholmEllen Bastholm ('11)Aalborg AM6.17
  
 SB
 
  X6.17 SB6.01     
9Mathilde Gaardbo NielsenMathilde Gaardbo Nielsen ('11)Aalborg AM5.93
  
 PB
 
5.75 PB5.93 PB5.90     
10Liv Thyra BentzenLiv Thyra Bentzen ('11)Aalborg AM5.66
  
 PB
 
5.33 PB4.915.66 PB     
D11 600 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oliver Sort PedersenOliver Sort Pedersen ('12)SIK802:19.45
  
 PB
2Lolly Merhawi FessehaLolly Merhawi Fesseha ('12)Aalborg AM2:23.65
  
 PB
3Josefine Thorup RingbergJosefine Thorup Ringberg ('12)Aalborg AM2:33.27
  
  K
4Ida Kjær AndreasenIda Kjær Andreasen ('12)Aalborg AM3:10.22
  
  K
5Nora BjerreNora Bjerre ('12)Aalborg AM3:12.79
  
  K
6
Erik Byg
Erik Byg ('13)
Aalborg AM3:13.35
  
 PB
Anna Petrushkevyech
Anna Petrushkevyech ('13)
Aalborg AM / UKR DNF
  
  K
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ellen Duelund Rom Kristensen
Ellen Duelund Rom Kristensen ('13)
Aalborg AM15.41
  
  K
2
Leah Aarenstrup Christiansen
Leah Aarenstrup Christiansen ('14)
Aalborg AM17.01
  
  K
D11 Længdespring uden tilløb    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oliver Sort PedersenOliver Sort Pedersen ('12)SIK801.70
  
 PB
 
1.60 PB1.70 PB1.69     
2
Erik Byg
Erik Byg ('13)
Aalborg AM1.25
  
 PB
 
1.25 PB1.25 =PB0.72     
D11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Oliver Sort PedersenOliver Sort Pedersen ('12)SIK806.88
  
 PB
 
6.50 PB6.62 PB6.88 PB     
2Lolly Merhawi FessehaLolly Merhawi Fesseha ('12)Aalborg AM4.88
  
 PB
 
  X4.57 PB4.88 PB     
3
Erik Byg
Erik Byg ('13)
Aalborg AM4.10
  
 PB
 
3.58 PB3.404.10 PB     
P11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Ellen Duelund Rom Kristensen
Ellen Duelund Rom Kristensen ('13)
Aalborg AM10.88
  
 PB
2Josefine Thorup RingbergJosefine Thorup Ringberg ('12)Aalborg AM11.35
  
 PB
3
Anna Petrushkevyech
Anna Petrushkevyech ('13)
Aalborg AM / UKR11.63
  
 PB
4Ida Kjær AndreasenIda Kjær Andreasen ('12)Aalborg AM12.01
  
 PB
5Nora BjerreNora Bjerre ('12)Aalborg AM12.86
  
 PB
P11 Længdespring uden tilløb    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ida Kjær AndreasenIda Kjær Andreasen ('12)Aalborg AM1.63
  
 PB
 
1.42 PB1.63 PB1.61     
2
Ellen Duelund Rom Kristensen
Ellen Duelund Rom Kristensen ('13)
Aalborg AM1.50
  
 PB
 
1.42 PB1.50 PB1.49     
3
Anna Petrushkevyech
Anna Petrushkevyech ('13)
Aalborg AM / UKR1.46
  
 PB
 
1.35 PB1.37 PB1.46 PB     
4Josefine Thorup RingbergJosefine Thorup Ringberg ('12)Aalborg AM1.45
  
 PB
 
1.34 PB1.45 PB1.32     
5Nora BjerreNora Bjerre ('12)Aalborg AM1.36
  
 PB
 
1.14 PB1.20 PB1.36 PB     
P11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Anna Petrushkevyech
Anna Petrushkevyech ('13)
Aalborg AM / UKR5.52
  
 PB
 
4.56 PB5.52 PB4.23     
2Ida Kjær AndreasenIda Kjær Andreasen ('12)Aalborg AM4.93
  
 PB
 
4.93 PB4.623.93     
3
Ellen Duelund Rom Kristensen
Ellen Duelund Rom Kristensen ('13)
Aalborg AM4.48
  
 PB
 
4.03 SB4.48 PB4.24     
4Nora BjerreNora Bjerre ('12)Aalborg AM3.95
  
 PB
 
3.91 PB3.95 PB3.56     
5Josefine Thorup RingbergJosefine Thorup Ringberg ('12)Aalborg AM3.11
  
 
 
2.712.633.11     
D9 40 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Clara Sort Pedersen
Clara Sort Pedersen ('14)
SIK808.23
  
  K
2
Leah Aarenstrup Christiansen
Leah Aarenstrup Christiansen ('14)
Aalborg AM8.39
  
  K
3
Elise Q. Deca
Elise Q. Deca ('15)
Aalborg AM9.04
  
  K
4
Sylvester Duelund Rom Kristensen
Sylvester Duelund Rom Kristensen ('15)
Aalborg AM9.40
  
 PB
Finale B
1
Jan Pomianowski
Jan Pomianowski ('14)
Aalborg AM7.07
  
 PB
2
Rosa Elvine Hansen
Rosa Elvine Hansen ('15)
Aalborg AM7.99
  
  K
3
Lau Nørgaard
Lau Nørgaard ('14)
Aalborg AM8.29
  
 PB
4
Alfred Mains
Alfred Mains ('15)
Aalborg AM8.42
  
 PB
5
Levi Fibiger
Levi Fibiger ('15)
Aalborg AM11.83
  
 PB
D9 300 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Jan Pomianowski
Jan Pomianowski ('14)
Aalborg AM1:00.85
  
 SB
2
Clara Sort Pedersen
Clara Sort Pedersen ('14)
SIK801:07.87
  
  K
3
Alfred Mains
Alfred Mains ('15)
Aalborg AM1:16.18
  
 PB
4
Elise Q. Deca
Elise Q. Deca ('15)
Aalborg AM1:19.21
  
  K
5
Leah Aarenstrup Christiansen
Leah Aarenstrup Christiansen ('14)
Aalborg AM1:21.37
  
  K
6
Lau Nørgaard
Lau Nørgaard ('14)
Aalborg AM1:32.10
  
 PB
7
Levi Fibiger
Levi Fibiger ('15)
Aalborg AM1:48.02
  
 PB
D9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Jan Pomianowski
Jan Pomianowski ('14)
Aalborg AM6.70
  
 PB
 
5.86 SB6.70 PB6.67     
2
Lau Nørgaard
Lau Nørgaard ('14)
Aalborg AM3.82
  
 PB
 
3.01 SB3.82 PB3.70     
3
Alfred Mains
Alfred Mains ('15)
Aalborg AM3.72
  
 PB
 
3.16 PB3.22 PB3.72 PB     
4
Sylvester Duelund Rom Kristensen
Sylvester Duelund Rom Kristensen ('15)
Aalborg AM2.68
  
 PB
 
2.46 PB2.452.68 PB     
5
Levi Fibiger
Levi Fibiger ('15)
Aalborg AM2.36
  
 PB
 
2.36 PB2.212.00     
P9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Clara Sort Pedersen
Clara Sort Pedersen ('14)
SIK804.24
  
 SB
 
3.94 SB3.864.24 SB     
2
Leah Aarenstrup Christiansen
Leah Aarenstrup Christiansen ('14)
Aalborg AM3.69
  
 SB
 
3.03 SB  –3.69 SB     
3
Rosa Elvine Hansen
Rosa Elvine Hansen ('15)
Aalborg AM3.03
  
 SB
 
1.89 SB2.87 SB3.03 SB     
4
Elise Q. Deca
Elise Q. Deca ('15)
Aalborg AM2.40
  
 PB
 
1.59 PB2.40 PB2.10     
D7 40 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Theo Pomianowski
Theo Pomianowski ('16)
Aalborg AM7.88
  
 PB
2
Laust Harder
Laust Harder ('17)
Aalborg AM8.77
  
 PB
3
Lilli Saaby
Lilli Saaby ('18)
Aalborg AM9.21
  
  K
4
Otto Boye
Otto Boye ('17)
Aalborg AM9.63
  
 PB
5
Omar Camic
Omar Camic ('17)
Aalborg AM9.98
  
 PB
6
Johanne Agerbo Dam
Johanne Agerbo Dam ('17)
Aalborg AM10.09
  
  K
Finale B
1
Gabrielle Grace Busk Kronborg
Gabrielle Grace Busk Kronborg ('16)
Aalborg AM7.80
  
  K
2
Carl Willis Nordhagen
Carl Willis Nordhagen ('17)
Aalborg AM9.18
  
 PB
3
Marianne Trudslev Valencia
Marianne Trudslev Valencia ('16)
Aalborg AM9.74
  
  K
4
Kevin De Carlo
Kevin De Carlo ('17)
Aalborg AM9.76
  
 PB
D7 300 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Gabrielle Grace Busk Kronborg
Gabrielle Grace Busk Kronborg ('16)
Aalborg AM1:05.25
  
  K
2
Theo Pomianowski
Theo Pomianowski ('16)
Aalborg AM1:09.38
  
 PB
3
Laust Harder
Laust Harder ('17)
Aalborg AM1:16.37
  
 PB
4
Lilli Saaby
Lilli Saaby ('18)
Aalborg AM1:18.85
  
  K
5
Carl Willis Nordhagen
Carl Willis Nordhagen ('17)
Aalborg AM1:24.71
  
 PB
6
Kevin De Carlo
Kevin De Carlo ('17)
Aalborg AM1:27.74
  
 PB
7
Tomasz Alexander Murariu
Tomasz Alexander Murariu ('17)
Aalborg AM1:28.74
  
 PB
8
Marianne Trudslev Valencia
Marianne Trudslev Valencia ('16)
Aalborg AM1:38.36
  
  K
9
Johanne Agerbo Dam
Johanne Agerbo Dam ('17)
Aalborg AM1:43.58
  
  K
10
Otto Boye
Otto Boye ('17)
Aalborg AM1:43.77
  
 PB
11
Omar Camic
Omar Camic ('17)
Aalborg AM1:46.22
  
 PB
D7 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Theo Pomianowski
Theo Pomianowski ('16)
Aalborg AM6.60
  
 PB
 
6.60 PB5.005.45     
2
Laust Harder
Laust Harder ('17)
Aalborg AM3.60
  
 PB
 
3.40 PB3.60 PB3.40     
3
Carl Willis Nordhagen
Carl Willis Nordhagen ('17)
Aalborg AM3.60
  
 PB
 
3.10 PB3.60 PB3.40     
4
Kevin De Carlo
Kevin De Carlo ('17)
Aalborg AM3.15
  
 PB
 
2.40 SB2.80 PB3.15 PB     
5
Tomasz Alexander Murariu
Tomasz Alexander Murariu ('17)
Aalborg AM3.10
  
 PB
 
2.20 PB3.10 PB3.00     
6
Omar Camic
Omar Camic ('17)
Aalborg AM2.60
  
 PB
 
1.50 PB2.60 PB2.30     
7
Otto Boye
Otto Boye ('17)
Aalborg AM2.20
  
 PB
 
  X1.90 PB2.20 PB     
P7 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Gabrielle Grace Busk Kronborg
Gabrielle Grace Busk Kronborg ('16)
Aalborg AM5.35
  
 PB
 
5.00 PB4.705.35 PB     
2
Marianne Trudslev Valencia
Marianne Trudslev Valencia ('16)
Aalborg AM3.00
  
 PB
 
3.00 PB2.602.90     
3
Johanne Agerbo Dam
Johanne Agerbo Dam ('17)
Aalborg AM2.90
  
 PB
 
2.20 PB2.90 PB2.70     
4
Lilli Saaby
Lilli Saaby ('18)
Aalborg AM2.10
  
 PB
 
2.10 PB1.702.10 =PB     

Seneste resultater

17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten
22.11RandersInternt Freja Nålestævne
22.11AalborgAalborg Indoor I
19.11RandersStangspring med musik
18.11HelsingørNordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11AarhusCRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11RandersStangspring med musik
11.11KøbenhavnSpartas 125 års Jubilæumsløb
4.11SorøPhønix Open
4.11RandersRegionsfinale Vest
3.11RandersStangspring med musik
28.10SilkeborgKastestævne
28.10AalborgRegionsstævne Nordjylland
28.10ViborgVexa HLM Running - Sidste chance!
22.10KøbenhavnCRAFT Løbe Cup 1
13.10EsbjergKastedag Esbjerg
11.10HerlevSommerafslutningsstævne
11.10HelsingørAfslutning for børneholdene
7.10SæbySæby open - Diskoskast
7.10LyngbyAlt-muligt-kamp - Klubstævne
7.10RandersNåle- og Regionsstævne