Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: Internt Freja Nålestævne 22.11.2023 Inde
Randers Atletikhal

D13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Naja Rosenkvist VinterNaja Rosenkvist Vinter ('10)Randers Freja8.98
  
  K
2Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja9.00
  
 PB
3Olav Holst GretlundOlav Holst Gretlund ('10)Randers Freja9.43
  
 PB
4Sylvester VeirumSylvester Veirum ('10)Randers Freja9.63
  
 PB
D13 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Olav Holst GretlundOlav Holst Gretlund ('10)Randers Freja2:37.00
  
 PB
2Asger MiloAsger Milo ('10)Randers Freja2:50.00
  
 PB
D13 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja11.00
  
 
D13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Olav Holst GretlundOlav Holst Gretlund ('10)Randers Freja1.40
  
 =PB
 
1.15
 XO
1.20
  O
1.25
  O
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
XXX
 
2Sylvester VeirumSylvester Veirum ('10)Randers Freja1.10
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
XXO
1.15
XXX
    
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja4.22
  
 PB
 
3.79 SB3.98 SB4.22 PB     
2Asger MiloAsger Milo ('10)Randers Freja3.29
  
 PB
 
3.21 PB3.29 PB3.20     
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja6.60
  
 PB
 
5.51 SB6.60 PB  –     
2Sylvester VeirumSylvester Veirum ('10)Randers Freja6.16
  
 
 
5.876.165.68     
3Olav Holst GretlundOlav Holst Gretlund ('10)Randers Freja5.55
  
 SB
 
5.55 SB5.115.28     
4Asger MiloAsger Milo ('10)Randers Freja4.75
  
 PB
 
4.75 PB4.73      
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Naja Rosenkvist VinterNaja Rosenkvist Vinter ('10)Randers Freja3.79
  
 SB
 
3.79 SB2.793.79 =SB     
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Naja Rosenkvist VinterNaja Rosenkvist Vinter ('10)Randers Freja6.68
  
 PB
 
6.68 PB5.586.46     
D12 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Emma JohnsenEmma Johnsen ('11)Randers Freja9.42
  
  K
2Isabell Zylinska VernersenIsabell Zylinska Vernersen ('11)Randers Freja9.67
  
  K
3Karoline CepulionisKaroline Cepulionis ('11)Randers Freja9.87
  
  K
4Johanne LindbergJohanne Lindberg ('11)Randers Freja10.48
  
  K
D12 800 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Lauge Bundgaard NielsenLauge Bundgaard Nielsen ('12)Randers Freja2:37.30
  
 PB
2Alma BruunAlma Bruun ('11)Randers Freja2:47.70
  
  K
D12 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alma BruunAlma Bruun ('11)Randers Freja13.44
  
  K
2Johanne LindbergJohanne Lindberg ('11)Randers Freja13.90
  
  K
3Ingrid Helene Herbst VestergaardIngrid Helene Herbst Vestergaard ('11)Randers Freja14.97
  
  K
D12 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Sander Mørk RosborgSander Mørk Rosborg ('11)Randers Freja8.71
  
 
 
8.718.178.46     
P12 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Alma BruunAlma Bruun ('11)Randers Freja3.89
  
 PB
 
3.89 PB3.823.50     
2Emma JohnsenEmma Johnsen ('11)Randers Freja3.77
  
 
 
3.773.693.69     
3Karoline CepulionisKaroline Cepulionis ('11)Randers Freja3.54
  
 PB
 
3.54 PB3.423.27     
4Isabell Zylinska VernersenIsabell Zylinska Vernersen ('11)Randers Freja3.51
  
 PB
 
3.32 PB3.51 PB3.21     
5Johanne LindbergJohanne Lindberg ('11)Randers Freja3.51
  
 PB
 
3.51 PB3.223.21     
6Ingrid Helene Herbst VestergaardIngrid Helene Herbst Vestergaard ('11)Randers Freja3.21
  
 PB
 
3.11 PB3.013.21 PB     
P12 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Emma JohnsenEmma Johnsen ('11)Randers Freja8.75
  
 PB
 
8.38 PB8.75 PB8.25     
2Isabell Zylinska VernersenIsabell Zylinska Vernersen ('11)Randers Freja7.94
  
 PB
 
7.94 PB7.377.79     
3Karoline CepulionisKaroline Cepulionis ('11)Randers Freja7.69
  
 SB
 
7.62 SB7.69 SB7.07     
4Alma BruunAlma Bruun ('11)Randers Freja5.77
  
 PB
 
5.08 SB5.39 SB5.77 PB     
5Ingrid Helene Herbst VestergaardIngrid Helene Herbst Vestergaard ('11)Randers Freja5.20
  
 PB
 
5.20 PB4.844.18     
6Johanne LindbergJohanne Lindberg ('11)Randers Freja5.04
  
 PB
 
5.04 PB4.354.97     
D11 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mads KristiansenMads Kristiansen ('12)Randers Freja9.33
  
 
2Lauge Bundgaard NielsenLauge Bundgaard Nielsen ('12)Randers Freja9.71
  
 PB
2Ada Holst GretlundAda Holst Gretlund ('12)Randers Freja9.71
  
  K
4Hadizha BorchigovaHadizha Borchigova ('12)Randers Freja10.06
  
  K
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ada Holst GretlundAda Holst Gretlund ('12)Randers Freja12.20
  
  K
2Melissa Aaquist ChristensenMelissa Aaquist Christensen ('12)Randers Freja14.52
  
  K
D11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Lauge Bundgaard NielsenLauge Bundgaard Nielsen ('12)Randers Freja1.20
  
 =PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
XXX
    
D11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Mads KristiansenMads Kristiansen ('12)Randers Freja4.12
  
 
 
4.083.864.12     
D11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Lauge Bundgaard NielsenLauge Bundgaard Nielsen ('12)Randers Freja6.72
  
 PB
 
  –6.52 PB6.72 PB     
2Mads KristiansenMads Kristiansen ('12)Randers Freja6.49
  
 PB
 
6.49 PB6.426.45     
P11 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ada Holst GretlundAda Holst Gretlund ('12)Randers Freja1.30
  
 PB
 
1.20
  O
1.25
  O
1.30
 XO
1.35
XXX
    
P11 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Hadizha BorchigovaHadizha Borchigova ('12)Randers Freja3.28
  
 PB
 
3.04 PB3.12 PB3.28 PB     
2Melissa Aaquist ChristensenMelissa Aaquist Christensen ('12)Randers Freja3.10
  
 =SB
 
2.693.10 =SB3.01     
P11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Ada Holst GretlundAda Holst Gretlund ('12)Randers Freja6.55
  
 
 
6.326.555.93     
2Melissa Aaquist ChristensenMelissa Aaquist Christensen ('12)Randers Freja6.44
  
 PB
 
6.44 PB5.875.95     
3Hadizha BorchigovaHadizha Borchigova ('12)Randers Freja4.60
  
 PB
 
4.60 PB3.694.35     
D10 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Christoffer Wåsek Silich
Christoffer Wåsek Silich ('13)
Randers Freja9.66
  
 
2
Walter Kynde Bruun
Walter Kynde Bruun ('13)
Randers Freja10.74
  
 PB
3
Lucas Hviid Nielsen
Lucas Hviid Nielsen ('13)
Randers Freja11.38
  
 PB
D10 600 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Saga J. Eskildsen
Saga J. Eskildsen ('13)
Randers Freja2:11.20
  
  K
2
Walter Kynde Bruun
Walter Kynde Bruun ('13)
Randers Freja2:17.40
  
 PB
3
Emilie Radchenko
Emilie Radchenko ('13)
Randers Freja2:19.50
  
  K
D10 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Christoffer Wåsek Silich
Christoffer Wåsek Silich ('13)
Randers Freja12.72
  
 PB
1
Andrea Bjerregaard
Andrea Bjerregaard ('13)
Randers Freja14.62
  
  K
D10 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Christoffer Wåsek Silich
Christoffer Wåsek Silich ('13)
Randers Freja3.52
  
 
 
3.123.413.52     
2
Walter Kynde Bruun
Walter Kynde Bruun ('13)
Randers Freja2.94
  
 PB
 
2.91 PB2.94 PB2.85     
3
Lucas Hviid Nielsen
Lucas Hviid Nielsen ('13)
Randers Freja2.76
  
 PB
 
2.58 PB2.76 PB2.60     
D10 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Christoffer Wåsek Silich
Christoffer Wåsek Silich ('13)
Randers Freja7.14
  
 PB
 
7.14 PB  –5.89     
2
Lucas Hviid Nielsen
Lucas Hviid Nielsen ('13)
Randers Freja6.50
  
 PB
 
5.73 PB6.50 PB6.25     
3
Walter Kynde Bruun
Walter Kynde Bruun ('13)
Randers Freja6.02
  
 PB
 
6.02 PB4.635.55     
P10 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Saga J. Eskildsen
Saga J. Eskildsen ('13)
Randers Freja3.33
  
 SB
 
2.343.33 SB3.26     
2
Andrea Bjerregaard
Andrea Bjerregaard ('13)
Randers Freja2.94
  
 PB
 
2.94 PB2.792.84     
3
Emilie Radchenko
Emilie Radchenko ('13)
Randers Freja2.61
  
 PB
 
2.53 PB2.61 PB2.40     
P10 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Saga J. Eskildsen
Saga J. Eskildsen ('13)
Randers Freja5.58
  
 PB
 
5.58 PB5.405.18     
2
Andrea Bjerregaard
Andrea Bjerregaard ('13)
Randers Freja5.56
  
 PB
 
5.56 PB5.105.00     
3
Emilie Radchenko
Emilie Radchenko ('13)
Randers Freja4.23
  
 PB
 
4.23 PB3.393.31     

Seneste resultater

17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten
22.11RandersInternt Freja Nålestævne
22.11AalborgAalborg Indoor I
19.11RandersStangspring med musik
18.11HelsingørNordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11AarhusCRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11RandersStangspring med musik
11.11KøbenhavnSpartas 125 års Jubilæumsløb
4.11SorøPhønix Open
4.11RandersRegionsfinale Vest
3.11RandersStangspring med musik
28.10SilkeborgKastestævne
28.10AalborgRegionsstævne Nordjylland
28.10ViborgVexa HLM Running - Sidste chance!
22.10KøbenhavnCRAFT Løbe Cup 1
13.10EsbjergKastedag Esbjerg
11.10HerlevSommerafslutningsstævne
11.10HelsingørAfslutning for børneholdene
7.10SæbySæby open - Diskoskast
7.10LyngbyAlt-muligt-kamp - Klubstævne
7.10RandersNåle- og Regionsstævne