Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Varberg SWE: Julbockspelen 25.11.2023 Inde
Tresteget

D19 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Albin Freiholtz
Albin Freiholtz ('06)
SWE23.78
  
 PB
2
David Lövdahl
David Lövdahl ('05)
SWE25.20
  
 PB
3
Ebbe Dahlenborg
Ebbe Dahlenborg ('06)
SWE25.42
  
 SB
D19 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
David Lövdahl
David Lövdahl ('05)
SWE5.27
  
 SB
 
5.18 SB5.27 SB5.025.035.265.21  
P19 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Elin Lövenklev
Elin Lövenklev ('06)
SWE8.42
  
 SB
2
Moa Stagemyr
Moa Stagemyr ('06)
SWE9.24
  
 SB
P19 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Linnea Fohlén Gladh
Linnea Fohlén Gladh ('06)
SWE10.66
  
 PB
 
  X  X9.30 PB10.19 PB10.27 PB10.66 PB  
2
Thea Grangéus
Thea Grangéus ('06)
SWE9.62
  
 PB
 
9.00 PB9.62 PB  X9.088.98  X  
D17 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Albert RedestamAlbert Redestam ('10)DEN8.28
  
 PB
2
Otto Collén
Otto Collén ('08)
SWE8.54
  
 PB
D17 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Lucas Andersson
Lucas Andersson ('07)
SWE1.71
  
 PB
 
1.60
  O
1.63
  O
1.66
  O
1.69
  O
1.71
 XO
1.73
XXX
  
2
Kalle Karlsson
Kalle Karlsson ('08)
SWE1.57
  
 PB
 
1.52
 XO
1.57
 XO
1.60
XXX
     
D17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Kalle Karlsson
Kalle Karlsson ('08)
SWE5.19
  
 PB
 
  X5.19 PB4.855.02  X  X  
2
Otto Collén
Otto Collén ('08)
SWE4.66
  
 PB
 
4.14 SB4.66 PB4.594.62  X4.62  
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Lucas Andersson
Lucas Andersson ('07)
SWE11.95
  
 PB
 
11.07 SB11.95 PB11.1211.0011.5211.65  
2
Malte Zettergren
Malte Zettergren ('07)
SWE11.27
  
 PB
 
11.00 PB  X11.27 PB10.9310.60  X  
D17 Vægtkast 11.34 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Lucas Andersson
Lucas Andersson ('07)
SWE12.07
  
 PB
 
  X  X12.07 PB12.0511.46  X  
P17 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Abby Andersson
Abby Andersson ('08)
SWE8.21
  
 PB
2
Esther Johansson
Esther Johansson ('07)
SWE8.44
  
 SB
3
Tinja Strandmark
Tinja Strandmark ('08)
SWE8.50
  
 PB
4
Svea Roos
Svea Roos ('07)
SWE8.64
  
 PB
5
Alma Sandö
Alma Sandö ('07)
SWE9.61
  
 SB
P17 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Esther Johansson
Esther Johansson ('07)
SWE27.52
  
 PB
2
Svea Roos
Svea Roos ('07)
SWE28.49
  
 PB
3
Tinja Strandmark
Tinja Strandmark ('08)
SWE30.32
  
 PB
4
Olivia Lindgren
Olivia Lindgren ('08)
SWE30.33
  
 PB
P17 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Svea Roos
Svea Roos ('07)
SWE1.37
  
 SB
 
1.27
 XO
1.32
  O
1.37
  O
1.42
XXX
    
2
Alma Sandö
Alma Sandö ('07)
SWE1.37
  
 SB
 
1.27
  O
1.32
 XO
1.37
XXO
1.42
XXX
    
P17 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Tinja Strandmark
Tinja Strandmark ('08)
SWE4.90
  
 PB
 
  X  X4.80 SB4.90 PB4.59  X  
2
Svea Roos
Svea Roos ('07)
SWE4.89
  
 PB
 
4.66 PB  X4.70 PB  X4.89 PB4.69  
3
Olivia Lindgren
Olivia Lindgren ('08)
SWE4.31
  
 PB
 
4.14 PB4.31 PB4.17  X4.29  X  
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Charlie RedestamCharlie Redestam ('08)DEN10.22
  
 PB
 
9.36 SB10.20 PB10.22 PB9.309.309.35  
2
Abby Andersson
Abby Andersson ('08)
SWE9.57
  
 PB
 
9.36 PB9.57 PB9.568.858.908.82  
P17 Vægtkast 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1Charlie RedestamCharlie Redestam ('08)DEN12.07
  
 PB
 
11.99 PB11.4211.7812.07 PB11.2911.73  
D15 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Olle Levin
Olle Levin ('09)
SWE7.81
  
 PB
2
Philip Hansmar
Philip Hansmar ('09)
SWE7.96
  
 
3
Jonathan Rinman
Jonathan Rinman ('09)
SWE8.07
  
 PB
4
Melvin Ewoldt
Melvin Ewoldt ('09)
SWE8.19
  
 PB
5
Erik Herstedt
Erik Herstedt ('10)
SWE8.25
  
 
6
Olof Håkansson
Olof Håkansson ('09)
SWE8.37
  
 
7
Hugo Öhrvall
Hugo Öhrvall ('10)
SWE8.61
  
 
8
Anton Söderberg
Anton Söderberg ('10)
SWE8.64
  
 SB
Indledende heats
Indledende 1
1
Philip Hansmar
Philip Hansmar ('09)
SWE7.95
q
  
 PB
2
Jonathan Rinman
Jonathan Rinman ('09)
SWE8.09
q
  
 PB
3
Melvin Ewoldt
Melvin Ewoldt ('09)
SWE8.20
q
  
 PB
4
Anton Söderberg
Anton Söderberg ('10)
SWE8.77
q
  
 SB
5
Kevin Reisa
Kevin Reisa ('10)
SWE8.84
  
 PB
6
Otto Eilind
Otto Eilind ('10)
SWE8.98
  
 PB
Indledende 2
1
Olle Levin
Olle Levin ('09)
SWE7.84
q
  
 PB
2
Erik Herstedt
Erik Herstedt ('10)
SWE8.00
q
  
 PB
3
Olof Håkansson
Olof Håkansson ('09)
SWE8.35
q
  
 PB
4
Hugo Öhrvall
Hugo Öhrvall ('10)
SWE8.51
q
  
 PB
5
Simon Assarsson
Simon Assarsson ('09)
SWE9.36
  
 PB
D15 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Malte Håkansson
Malte Håkansson ('09)
SWE23.90
  
 PB
2
Oliver Hedin
Oliver Hedin ('09)
SWE24.34
  
 PB
3
Philip Hansmar
Philip Hansmar ('09)
SWE25.99
  
 PB
4
Isac Sehlstedt
Isac Sehlstedt ('10)
SWE26.16
  
 PB
Finale B
1Albert RedestamAlbert Redestam ('10)DEN26.47
  
 PB
2
Victor Hansson
Victor Hansson ('09)
SWE27.24
  
 PB
3
Anton Söderberg
Anton Söderberg ('10)
SWE27.79
  
 PB
4
Noel Henriksson
Noel Henriksson ('10)
SWE28.43
  
 SB
Finale C
1
Melvin Ewoldt
Melvin Ewoldt ('09)
SWE26.65
  
 PB
2
Silas Andersson
Silas Andersson ('10)
SWE29.19
  
 SB
3
Love Gartman
Love Gartman ('09)
SWE30.49
  
 PB
4
Vice Marinov
Vice Marinov ('09)
SWE31.28
  
 SB
Finale D
1
Erik Herstedt
Erik Herstedt ('10)
SWE26.16
  
 PB
2
Dante Wesén Åstrand
Dante Wesén Åstrand ('09)
SWE27.76
  
 PB
3
Simon Kronberg
Simon Kronberg ('09)
SWE28.23
  
 PB
4
Otto Eilind
Otto Eilind ('10)
SWE29.71
  
 PB
Finale E
1
Carl Berggren
Carl Berggren ('09)
SWE28.32
  
 PB
2
Kevin Reisa
Kevin Reisa ('10)
SWE29.18
  
 PB
3
Folke Hildesson
Folke Hildesson ('09)
SWE29.24
  
 PB
D15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Olle Dahlholm
Olle Dahlholm ('09)
SWE1.71
  
 PB
 
1.52
  O
1.57
  O
1.60
  O
1.63
  O
1.66
  O
1.69
  O
1.71
 XO
1.73
XXX
2
Melvin Ewoldt
Melvin Ewoldt ('09)
SWE1.66
  
 PB
 
1.52
  O
1.57
  O
1.60
 XO
1.63
XXO
1.66
XXO
1.69
XXX
  
3
Erik Herstedt
Erik Herstedt ('10)
SWE1.63
  
 PB
 
1.42
  O
1.47
 XO
1.52
 XO
1.57
  O
1.60
  O
1.63
XXO
1.66
XXX
 
4
Hugo Öhrvall
Hugo Öhrvall ('10)
SWE1.60
  
 PB
 
1.42
  O
1.47
  O
1.52
  O
1.57
XXO
1.60
 XO
1.63
XXX
  
5
Victor Hansson
Victor Hansson ('09)
SWE1.52
  
 SB
 
1.47
 XO
1.52
XXO
1.57
XXX
     
6
Carl Berggren
Carl Berggren ('09)
SWE1.47
  
 PB
 
1.32
  O
1.37
  O
1.42
  O
1.47
  O
1.52
XXX
   
7
Dante Wesén Åstrand
Dante Wesén Åstrand ('09)
SWE1.42
  
 PB
 
1.32
  O
1.37
 XO
1.42
XXO
1.47
XXX
    
8
Silas Andersson
Silas Andersson ('10)
SWE1.37
  
 SB
 
1.22
  O
1.27
  O
1.32
  O
1.37
 XO
1.42
XXX
   
9
Folke Hildesson
Folke Hildesson ('09)
SWE1.37
  
 PB
 
1.22
  O
1.27
  O
1.32
  O
1.37
XXO
1.42
XXX
   
D15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Isac Sehlstedt
Isac Sehlstedt ('10)
SWE5.85
  
 PB
 
5.85 PB5.455.58  X5.685.83  
2
Erik Herstedt
Erik Herstedt ('10)
SWE5.34
  
 PB
 
5.30 PB5.34 PB5.225.185.055.17  
3
Noel Henriksson
Noel Henriksson ('10)
SWE5.06
  
 PB
 
4.84 PB4.84 =PB4.92 PB  X5.06 PB4.96  
4Albert RedestamAlbert Redestam ('10)DEN4.98
  
 PB
 
4.74 PB3.294.92 PB3.644.694.98 PB  
5
Hugo Öhrvall
Hugo Öhrvall ('10)
SWE4.88
  
 PB
 
4.88 PB4.744.44  X  X  X  
6
Kevin Reisa
Kevin Reisa ('10)
SWE4.74
  
 PB
 
4.51 PB4.52 PB4.53 PB4.70 PB4.74 PB4.72  
7
Dante Wesén Åstrand
Dante Wesén Åstrand ('09)
SWE4.60
  
 PB
 
2.68 PB4.60 PB4.534.414.364.51  
8
Olof Håkansson
Olof Håkansson ('09)
SWE4.55
  
 PB
 
4.55 PB4.454.304.48  X  X  
9
Philip Hansmar
Philip Hansmar ('09)
SWE4.44
  
 PB
 
4.43 PB4.404.44 PB     
10
Anton Söderberg
Anton Söderberg ('10)
SWE4.23
  
 PB
 
4.23 PB3.784.11     
11
Wilhelm Hallander
Wilhelm Hallander ('10)
SWE3.99
  
 PB
 
3.52 PB3.99 PB3.94     
12
Carl Berggren
Carl Berggren ('09)
SWE3.97
  
 SB
 
3.94 SB3.97 SB3.89     
13
Otto Eilind
Otto Eilind ('10)
SWE3.90
  
 PB
 
3.90 PB3.623.64     
14
Simon Assarsson
Simon Assarsson ('09)
SWE3.78
  
 PB
 
3.78 PB  X  X     
15
Linus Hallström
Linus Hallström ('10)
SWE2.87
  
 PB
 
2.87 PB2.772.81     
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Jonathan Rinman
Jonathan Rinman ('09)
SWE13.71
  
 PB
 
11.54 SB13.06 PB12.34  X13.71 PB11.69  
2
Isac Sehlstedt
Isac Sehlstedt ('10)
SWE11.05
  
 PB
 
10.44 PB10.88 PB10.219.8911.05 PB  X  
3
Fabian Olivestedt
Fabian Olivestedt ('09)
SWE9.59
  
 PB
 
8.59 PB8.67 PB8.637.979.59 PB8.80  
4
Wilhelm Hallander
Wilhelm Hallander ('10)
SWE9.19
  
 
 
9.158.768.569.198.728.62  
5
Folke Hildesson
Folke Hildesson ('09)
SWE8.45
  
 PB
 
7.75 PB8.15 PB7.928.23 PB7.658.45 PB  
6
Linus Hallström
Linus Hallström ('10)
SWE4.47
  
 PB
 
4.20 PB4.23 PB4.044.054.36 PB4.47 PB  
D15 Vægtkast 9.08 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Jonathan Rinman
Jonathan Rinman ('09)
SWE15.28
  
 PB
 
13.98 SB  X  X14.75 PB14.7215.28 PB  
2
Carl Berggren
Carl Berggren ('09)
SWE13.32
  
 
 
13.3211.60  X12.11  X  X  
3
Fabian Olivestedt
Fabian Olivestedt ('09)
SWE11.86
  
 PB
 
11.86 PB10.5310.5811.5111.5011.58  
4
Love Gartman
Love Gartman ('09)
SWE6.38
  
 PB
 
  X4.99 SB5.27 SB4.486.21 SB6.38 PB  
5
Victor Hansson
Victor Hansson ('09)
SWE6.33
  
 PB
 
6.33 PB  X5.86  X5.356.28  
6
Folke Hildesson
Folke Hildesson ('09)
SWE5.77
  
 PB
 
5.77 PB3.865.20  X  X  X  
7
Simon Kronberg
Simon Kronberg ('09)
SWE5.09
  
 SB
 
3.90 SB4.75 SB4.84 SB2.943.075.09 SB  
P15 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Nova Siljan
Nova Siljan ('10)
SWE8.32
  
 PB
2
Olivia Ståhl
Olivia Ståhl ('10)
SWE8.34
  
 
3
Liv Ternestedt
Liv Ternestedt ('09)
SWE8.47
  
 
4
Greta Widell
Greta Widell ('10)
SWE8.54
  
 
5
Isabella Jakobsson
Isabella Jakobsson ('09)
SWE8.56
  
 PB
6
Elin Stagemyr
Elin Stagemyr ('09)
SWE8.66
  
 =SB
7
Hedvig Orestig
Hedvig Orestig ('10)
SWE8.75
  
 
8
Lisa Högberg
Lisa Högberg ('09)
SWE8.81
  
 
Finale B
1
Elvira Johansson
Elvira Johansson ('10)
SWE8.83
  
 =PB
2
Hanna Salberg
Hanna Salberg ('09)
SWE8.94
  
 
3
Alva Bengtsson
Alva Bengtsson ('10)
SWE8.97
  
 
4
Meja Grangéus
Meja Grangéus ('09)
SWE8.99
  
 
5
Alva Zettergren
Alva Zettergren ('10)
SWE8.99
  
 
6
Tuva Wixe
Tuva Wixe ('10)
SWE9.05
  
 
7
Ella Ruderfelt
Ella Ruderfelt ('09)
SWE9.09
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1
Olivia Ståhl
Olivia Ståhl ('10)
SWE8.26
q
  
 PB
2
Nova Siljan
Nova Siljan ('10)
SWE8.33
q
  
 PB
3
Liv Ternestedt
Liv Ternestedt ('09)
SWE8.41
q
  
 PB
4
Greta Widell
Greta Widell ('10)
SWE8.50
q
  
 PB
5
Elin Stagemyr
Elin Stagemyr ('09)
SWE8.66
q
  
 SB
6
Isabella Jakobsson
Isabella Jakobsson ('09)
SWE8.69
q
  
 
7
Lisa Högberg
Lisa Högberg ('09)
SWE8.78
q
  
 PB
8
Ella Gross
Ella Gross ('09)
SWE9.21
  
 SB
Indledende 2
1
Alva Bengtsson
Alva Bengtsson ('10)
SWE8.86
q
  
 PB
2
Meja Grangéus
Meja Grangéus ('09)
SWE8.93
q
  
 PB
3
Emma Lundqvist
Emma Lundqvist ('10)
SWE9.02
q
  
 PB
4
Ella Ruderfelt
Ella Ruderfelt ('09)
SWE9.03
q
  
 PB
5
Tuva Wixe
Tuva Wixe ('10)
SWE9.03
q
  
 PB
6
Elin Orsander
Elin Orsander ('09)
SWE9.08
  
 SB
7
Ida Lindstrand
Ida Lindstrand ('09)
SWE9.11
  
 SB
8
Signe Lindblad
Signe Lindblad ('10)
SWE9.30
  
 SB
Indledende 3
1
Hedvig Orestig
Hedvig Orestig ('10)
SWE8.70
q
  
 PB
2
Elvira Johansson
Elvira Johansson ('10)
SWE8.83
q
  
 PB
3
Hanna Salberg
Hanna Salberg ('09)
SWE8.84
q
  
 PB
4
Alva Zettergren
Alva Zettergren ('10)
SWE8.95
q
  
 PB
5
Molly Hallberg
Molly Hallberg ('09)
SWE9.18
  
 PB
6
Märta Sund
Märta Sund ('10)
SWE9.21
  
 =PB
7
Stella Kaiser
Stella Kaiser ('10)
SWE9.22
  
 PB
8
Fanny Ström
Fanny Ström ('10)
SWE9.40
  
 SB
Indledende 4
1
Alma Åkesson
Alma Åkesson ('09)
SWE9.26
  
 PB
2
Vilma Tilander
Vilma Tilander ('09)
SWE9.27
  
 PB
3
Annie Rasmussen Frising
Annie Rasmussen Frising ('09)
SWE9.65
  
 PB
4
Emmie Van Den Berg
Emmie Van Den Berg ('10)
SWE9.68
  
 
5
Miranda Möllborn
Miranda Möllborn ('10)
SWE9.78
  
 PB
6
Tienne Sonfalk
Tienne Sonfalk ('10)
SWE10.20
  
 PB
7
Stina Hallin
Stina Hallin ('10)
SWE10.23
  
 PB
P15 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Nova Siljan
Nova Siljan ('10)
SWE27.46
  
 PB
2
Tilde Göransson
Tilde Göransson ('10)
SWE27.95
  
 PB
3
Isabella Jakobsson
Isabella Jakobsson ('09)
SWE28.84
  
 PB
4
Liv Ternestedt
Liv Ternestedt ('09)
SWE28.91
  
 SB
Finale B
1
Meja Grangéus
Meja Grangéus ('09)
SWE29.17
  
 PB
2
Astrid Hansson
Astrid Hansson ('09)
SWE29.49
  
 SB
3
Elvira Johansson
Elvira Johansson ('10)
SWE30.11
  
 SB
4
Vega Jarl
Vega Jarl ('10)
SWE31.31
  
 PB
Finale C
1
Hedvig Orestig
Hedvig Orestig ('10)
SWE28.87
  
 PB
2
Märta Sund
Märta Sund ('10)
SWE30.75
  
 PB
3
Signe Lindblad
Signe Lindblad ('10)
SWE31.87
  
 SB
Finale D
1
Tuva Wixe
Tuva Wixe ('10)
SWE29.70
  
 PB
2
Stella Kaiser
Stella Kaiser ('10)
SWE30.59
  
 PB
3
Emmie Van Den Berg
Emmie Van Den Berg ('10)
SWE31.61
  
 PB
Finale E
1
Svea Karlsson
Svea Karlsson ('10)
SWE29.71
  
 PB
2
Vilma Tilander
Vilma Tilander ('09)
SWE30.17
  
 PB
3
Miranda Möllborn
Miranda Möllborn ('10)
SWE33.91
  
 PB
P15 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Olivia Ståhl
Olivia Ståhl ('10)
SWE1.62
  
 PB
 
1.37
  O
1.42
  O
1.47
  O
1.52
  O
1.57
  O
1.60
  O
1.62
  O
1.64
XXX
2
Ella Gross
Ella Gross ('09)
SWE1.47
  
 PB
 
1.27
  O
1.32
  O
1.37
  O
1.42
  O
1.47
 XO
1.52
XXX
  
3
Emma Lundqvist
Emma Lundqvist ('10)
SWE1.42
  
 
 
1.27
  O
1.32
  O
1.37
  O
1.42
XXO
1.47
XXX
   
4
Alva Bengtsson
Alva Bengtsson ('10)
SWE1.37
  
 =PB
 
1.17
  O
1.22
  O
1.27
  O
1.32
  O
1.37
  O
1.42
XXX
  
4
Svea Karlsson
Svea Karlsson ('10)
SWE1.37
  
 PB
 
1.27
  O
1.32
  O
1.37
  O
1.42
XXX
    
6
Nova Arvidsson
Nova Arvidsson ('09)
SWE1.37
  
 SB
 
1.27
 XO
1.32
  O
1.37
  O
1.42
XXX
    
7
Fanny Ström
Fanny Ström ('10)
SWE1.37
  
 SB
 
1.27
  O
1.32
  O
1.37
XXO
1.42
XXX
    
8
Ebba Lindlyckes
Ebba Lindlyckes ('10)
SWE1.27
  
 PB
 
1.12
  O
1.17
  O
1.22
  O
1.27
 XO
1.32
XXX
   
9
Astrid Nöjd
Astrid Nöjd ('10)
SWE1.27
  
 PB
 
1.17
  O
1.22
  O
1.27
XXO
1.32
XXX
    
10
Hedvig Weréen
Hedvig Weréen ('10)
SWE1.22
  
 PB
 
1.12
  O
1.17
  O
1.22
  O
1.27
XXX
    
P15 Længdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Tilde Göransson
Tilde Göransson ('10)
SWE5.07
  
 PB
 
4.97 PB4.905.04 PB4.644.635.07 PB  
2
Nova Siljan
Nova Siljan ('10)
SWE5.01
  
 PB
 
4.92 PB4.864.92 =PB4.725.01 PB4.70  
3
Hedvig Orestig
Hedvig Orestig ('10)
SWE4.95
  
 PB
 
4.35 PB4.95 PB4.61  X4.884.82  
4
Olivia Ståhl
Olivia Ståhl ('10)
SWE4.91
  
 PB
 
  X4.78 PB4.85 PB4.91 PB  X  X  
5
Alva Bengtsson
Alva Bengtsson ('10)
SWE4.46
  
 PB
 
4.21 PB4.164.46 PB4.384.203.94  
6
Elin Orsander
Elin Orsander ('09)
SWE4.45
  
 SB
 
4.28 SB4.164.43 SB4.45 SB4.43  X  
7
Nova Arvidsson
Nova Arvidsson ('09)
SWE4.44
  
 PB
 
4.44 PB4.21  X4.35  X4.40  
8
Svea Karlsson
Svea Karlsson ('10)
SWE4.38
  
 PB
 
4.38 PB4.084.374.374.294.26  
9
Hedda Vennersten
Hedda Vennersten ('10)
SWE4.37
  
 PB
 
  X4.37 PB4.24     
10
Elin Stagemyr
Elin Stagemyr ('09)
SWE4.35
  
 SB
 
4.33 SB4.35 SB4.16     
11
Vega Jarl
Vega Jarl ('10)
SWE4.28
  
 PB
 
4.28 PB3.944.19     
12
Astrid Hansson
Astrid Hansson ('09)
SWE4.25
  
 SB
 
4.11 SB  X4.25 SB     
13
Greta Widell
Greta Widell ('10)
SWE4.25
  
 PB
 
3.99 PB4.25 PB3.86     
14
Molly Hallberg
Molly Hallberg ('09)
SWE4.25
  
 SB
 
  X4.25 SB  X     
15
Lisa Högberg
Lisa Högberg ('09)
SWE4.23
  
 SB
 
4.23 SB4.173.15     
16
Ida Lindstrand
Ida Lindstrand ('09)
SWE4.22
  
 PB
 
4.00 PB3.804.22 PB     
17
Hanna Salberg
Hanna Salberg ('09)
SWE4.21
  
 PB
 
3.46 SB  X4.21 PB     
18
Tuva Wixe
Tuva Wixe ('10)
SWE4.03
  
 PB
 
3.53 PB4.03 PB3.76     
19
Ella Ruderfelt
Ella Ruderfelt ('09)
SWE4.02
  
 PB
 
3.87 PB3.854.02 PB     
20
Annie Rasmussen Frising
Annie Rasmussen Frising ('09)
SWE3.92
  
 PB
 
3.71 PB3.433.92 PB     
21
Elvira Johansson
Elvira Johansson ('10)
SWE3.91
  
 PB
 
3.91 PB2.363.87     
22
Vilma Tilander
Vilma Tilander ('09)
SWE3.76
  
 PB
 
3.24 PB3.61 PB3.76 PB     
23
Ebba Westerberg
Ebba Westerberg ('10)
SWE3.75
  
 PB
 
3.75 PB3.21  X     
24
Stina Hallin
Stina Hallin ('10)
SWE3.74
  
 PB
 
3.69 PB3.74 PB3.51     
25
Matilda Sundqvist
Matilda Sundqvist ('09)
SWE3.62
  
 PB
 
3.62 PB3.353.34     
26
Emmie Van Den Berg
Emmie Van Den Berg ('10)
SWE3.53
  
 SB
 
3.45 SB3.353.53 SB     
27
Alma Åkesson
Alma Åkesson ('09)
SWE3.49
  
 SB
 
  X3.49 SB3.33     
28
Astrid Nöjd
Astrid Nöjd ('10)
SWE3.48
  
 PB
 
3.48 PB3.233.33     
29
Stella Kaiser
Stella Kaiser ('10)
SWE3.24
  
 PB
 
3.21 PB3.24 PB3.05     
30
Julia von Bahr
Julia von Bahr ('09)
SWE3.03
  
 SB
 
3.03 SB2.45  –     
Tienne Sonfalk
Tienne Sonfalk ('10)
SWE NM
  
 
 
  X  X  X     
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Hedvig Orestig
Hedvig Orestig ('10)
SWE9.08
  
 PB
 
9.08 PB8.828.959.019.058.48  
2
Tuva Wixe
Tuva Wixe ('10)
SWE8.03
  
 PB
 
6.29 PB6.30 PB8.03 PB7.317.558.02  
3
Julia von Bahr
Julia von Bahr ('09)
SWE7.84
  
 PB
 
7.84 PB7.677.327.357.387.44  
4
Signe Lindblad
Signe Lindblad ('10)
SWE7.79
  
 PB
 
  X7.19 PB  X7.29 PB7.79 PB7.22  
5
Madicken Westling
Madicken Westling ('09)
SWE7.58
  
 PB
 
7.58 PB7.317.126.61  X7.39  
6
Ebba Lindlyckes
Ebba Lindlyckes ('10)
SWE7.23
  
 PB
 
6.86 PB6.617.23 PB7.196.097.03  
7
Hedda Vennersten
Hedda Vennersten ('10)
SWE6.79
  
 PB
 
6.79 PB6.336.526.266.166.53  
8
Alva Zettergren
Alva Zettergren ('10)
SWE6.26
  
 PB
 
6.18 PB6.26 PB6.144.71  –   
9
Ebba Westerberg
Ebba Westerberg ('10)
SWE5.92
  
 PB
 
5.92 PB5.805.57     
10
Alice Bengtsson
Alice Bengtsson ('09)
SWE5.67
  
 PB
 
5.09 PB5.67 PB5.40     
11
Miranda Möllborn
Miranda Möllborn ('10)
SWE5.61
  
 PB
 
5.37 PB5.54 PB5.61 PB     
12
Stina Hallin
Stina Hallin ('10)
SWE4.43
  
 PB
 
3.71 PB4.36 PB4.43 PB     
13
Tienne Sonfalk
Tienne Sonfalk ('10)
SWE4.38
  
 PB
 
4.21 PB4.38 PB4.33     
P15 Vægtkast 7.26 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Alma Åkesson
Alma Åkesson ('09)
SWE7.77
  
 PB
 
7.29 PB  X7.40 PB7.237.207.77 PB  
2
Tilda Parker
Tilda Parker ('09)
SWE7.29
  
 PB
 
7.29 PB6.255.586.396.836.45  
3
Alice Bengtsson
Alice Bengtsson ('09)
SWE5.83
  
 PB
 
3.77 SB3.78 SB5.83 PB5.794.975.47  
D13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Max Hartvigsson
Max Hartvigsson ('11)
SWE8.53
  
 PB
2
Alfred Lindkvist
Alfred Lindkvist ('11)
SWE8.80
  
 PB
3
Sixten Elofsson
Sixten Elofsson ('11)
SWE9.17
  
 PB
4
Noa Ek
Noa Ek ('11)
SWE9.67
  
 PB
5
Albin Skinner
Albin Skinner ('11)
SWE10.47
  
 PB
D13 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Max Hartvigsson
Max Hartvigsson ('11)
SWE29.47
  
 PB
2
Hubert Drapella
Hubert Drapella ('11)
SWE29.71
  
 PB
3
Edvin Lindblom
Edvin Lindblom ('11)
SWE33.79
  
 PB
4
Albin Skinner
Albin Skinner ('11)
SWE36.58
  
 PB
Finale B
1
Alfred Lindkvist
Alfred Lindkvist ('11)
SWE29.18
  
 PB
2
Sixten Elofsson
Sixten Elofsson ('11)
SWE30.16
  
 PB
3
Noa Ek
Noa Ek ('11)
SWE33.54
  
 PB
D13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Morris Tyler
Morris Tyler ('11)
SWE1.17
  
 PB
 
1.12
 XO
1.17
  O
1.22
XXX
     
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Alfred Lindkvist
Alfred Lindkvist ('11)
SWE4.59
  
 PB
 
4.49 PB4.42  X4.59 PB4.584.56  
2
Max Hartvigsson
Max Hartvigsson ('11)
SWE4.54
  
 PB
 
4.40 PB4.47 PB4.384.54 PB4.484.47  
3
Sixten Elofsson
Sixten Elofsson ('11)
SWE4.39
  
 
 
3.653.524.174.174.394.19  
4
Noa Ek
Noa Ek ('11)
SWE3.92
  
 PB
 
3.61 PB3.92 PB3.84  X  X  X  
5
Edvin Lindblom
Edvin Lindblom ('11)
SWE3.85
  
 PB
 
3.463.493.84 PB3.673.803.85 PB  
6
Albin Skinner
Albin Skinner ('11)
SWE3.72
  
 PB
 
  X2.97 PB3.72 PB2.892.79  X  
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Morris Tyler
Morris Tyler ('11)
SWE6.88
  
 PB
 
6.54 PB6.156.85 PB6.87 PB6.88 PB6.37  
2
Albin Skinner
Albin Skinner ('11)
SWE4.06
  
 PB
 
3.26 PB3.63 PB3.78 PB3.664.06 PB4.02  
P13 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Alicia Strandberg
Alicia Strandberg ('11)
SWE8.64
  
 PB
2
Loona Bjurklint
Loona Bjurklint ('11)
SWE8.68
  
 PB
3
Signe Misuri
Signe Misuri ('11)
SWE8.75
  
 
4
Matilda Money
Matilda Money ('11)
SWE8.88
  
 
5
Maja Andersson
Maja Andersson ('11)
SWE9.00
  
 
6
Lova Svensson
Lova Svensson ('11)
SWE9.08
  
 
7
Savanna Johansson
Savanna Johansson ('11)
SWE9.24
  
 PB
8
Linéa Lyckekil
Linéa Lyckekil ('11)
SWE9.47
  
 PB
Indledende heats
Indledende 1
1
Loona Bjurklint
Loona Bjurklint ('11)
SWE8.72
q
  
 PB
2
Matilda Money
Matilda Money ('11)
SWE8.83
q
  
 PB
3
Lova Svensson
Lova Svensson ('11)
SWE9.01
q
  
 
4
Linéa Lyckekil
Linéa Lyckekil ('11)
SWE9.48
q
  
 PB
5
Inez Ling
Inez Ling ('11)
SWE9.61
  
 SB
6
Leia Johannesson
Leia Johannesson ('11)
SWE10.05
  
 PB
7
Miranda Jakobsson
Miranda Jakobsson ('11)
SWE10.09
  
 
Indledende 2
1
Signe Misuri
Signe Misuri ('11)
SWE8.73
q
  
 PB
2
Alicia Strandberg
Alicia Strandberg ('11)
SWE8.77
q
  
 PB
3
Maja Andersson
Maja Andersson ('11)
SWE8.99
q
  
 PB
4
Savanna Johansson
Savanna Johansson ('11)
SWE9.60
q
  
 PB
5
Emmie Kubenka
Emmie Kubenka ('11)
SWE9.61
  
 PB
6
Ebba Lindberg
Ebba Lindberg ('11)
SWE10.04
  
 PB
7
Ebba Ekström
Ebba Ekström ('11)
SWE10.26
  
 PB
P13 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Signe Misuri
Signe Misuri ('11)
SWE28.58
  
 PB
2
Loona Bjurklint
Loona Bjurklint ('11)
SWE29.16
  
 
3
Inez Ling
Inez Ling ('11)
SWE31.87
  
 PB
4
Leia Johannesson
Leia Johannesson ('11)
SWE33.05
  
 PB
Finale B
1
Alicia Strandberg
Alicia Strandberg ('11)
SWE29.09
  
 PB
2
Savanna Johansson
Savanna Johansson ('11)
SWE30.70
  
 PB
3
Ebba Danarö
Ebba Danarö ('11)
SWE31.42
  
 PB
4
Emmie Kubenka
Emmie Kubenka ('11)
SWE33.93
  
 PB
P13 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Maja Andersson
Maja Andersson ('11)
SWE1.42
  
 PB
 
1.27
  O
1.33
  O
1.36
 XO
1.39
  O
1.42
  O
1.45
XXX
  
2
Ebba Danarö
Ebba Danarö ('11)
SWE1.36
  
 SB
 
1.27
  O
1.30
 XO
1.33
  O
1.36
 XO
1.39
XXX
   
3
Hanna Bengtsson
Hanna Bengtsson ('11)
SWE1.33
  
 PB
 
1.12
  O
1.17
  O
1.22
 XO
1.27
  O
1.30
XXO
1.33
XXO
1.36
XXX
 
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Loona Bjurklint
Loona Bjurklint ('11)
SWE4.67
  
 PB
 
4.66 PB4.344.434.434.67 PB4.61  
2
Maja Andersson
Maja Andersson ('11)
SWE4.52
  
 PB
 
4.40 PB4.304.304.42 PB4.52 PB4.35  
3
Matilda Money
Matilda Money ('11)
SWE4.43
  
 SB
 
4.33 SB  X4.43 SB4.384.284.39  
4
Signe Misuri
Signe Misuri ('11)
SWE4.39
  
 PB
 
4.30 PB4.144.054.31 PB4.184.39 PB  
5
Ebba Danarö
Ebba Danarö ('11)
SWE4.35
  
 PB
 
4.30 PB4.34 PB4.35 PB  X4.094.17  
6
Alicia Strandberg
Alicia Strandberg ('11)
SWE4.26
  
 PB
 
3.76 PB4.04 PB4.004.04 =PB3.994.26 PB  
7
Saga Lindstrand
Saga Lindstrand ('11)
SWE3.96
  
 PB
 
3.83 PB3.753.85 PB3.88 PB3.853.96 PB  
8
Inez Ling
Inez Ling ('11)
SWE3.94
  
 PB
 
3.81 PB3.94 PB3.933.843.783.86  
9
Lova Svensson
Lova Svensson ('11)
SWE3.79
  
 
 
3.733.653.79     
10
Emmie Kubenka
Emmie Kubenka ('11)
SWE3.68
  
 PB
 
3.64 PB3.68 PB3.62     
11
Hanna Bengtsson
Hanna Bengtsson ('11)
SWE3.62
  
 PB
 
3.59 PB3.433.62 PB     
12
Miranda Jakobsson
Miranda Jakobsson ('11)
SWE3.61
  
 
 
3.613.433.38     
13
Ebba Ekström
Ebba Ekström ('11)
SWE3.43
  
 PB
 
3.21 PB3.37 PB3.43 PB     
14
Emma Norén
Emma Norén ('11)
SWE3.42
  
 PB
 
3.36 PB3.37 PB3.42 PB     
15
Leia Johannesson
Leia Johannesson ('11)
SWE3.24
  
 
 
3.113.093.24     
16
Linéa Lyckekil
Linéa Lyckekil ('11)
SWE3.05
  
 PB
 
  X2.95 PB3.05 PB     
17
Savanna Johansson
Savanna Johansson ('11)
SWE2.81
  
 PB
 
2.72 PB2.81 PB  X     
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Miranda Jakobsson
Miranda Jakobsson ('11)
SWE9.78
  
 
 
9.489.789.159.499.099.45  
2
Loona Bjurklint
Loona Bjurklint ('11)
SWE9.27
  
 
 
  X9.248.548.639.029.27  
3
Ebba Danarö
Ebba Danarö ('11)
SWE8.35
  
 PB
 
  X7.60 PB8.35 PB7.55  X7.74  
4
Leia Johannesson
Leia Johannesson ('11)
SWE8.24
  
 PB
 
7.417.67 PB8.09 PB8.24 PB  X8.06  
5
Hanna Bengtsson
Hanna Bengtsson ('11)
SWE7.82
  
 PB
 
7.29 PB7.017.29 =PB7.217.76 PB7.82 PB  
6
Thelma Ljunggren
Thelma Ljunggren ('11)
SWE6.54
  
 PB
 
5.69 PB6.48 PB5.926.54 PB5.645.37  
7
Emma Norén
Emma Norén ('11)
SWE5.82
  
 PB
 
5.82 PB5.355.145.545.655.66  
8
Linéa Lyckekil
Linéa Lyckekil ('11)
SWE5.12
  
 PB
 
4.84 PB4.594.514.754.90 PB5.12 PB  
D12 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Vincent Andréas
Vincent Andréas ('12)
SWE8.83
  
 PB
2
Tim Nilsson
Tim Nilsson ('12)
SWE8.97
  
 
3
Vincent Jägerström
Vincent Jägerström ('12)
SWE9.09
  
 
4
Gustav Grahn
Gustav Grahn ('12)
SWE9.21
  
 PB
5
Hilding Bäckström
Hilding Bäckström ('12)
SWE9.37
  
 PB
6
Theodor Nurmi
Theodor Nurmi ('12)
SWE9.42
  
 
7
Arvid Westin
Arvid Westin ('12)
SWE9.72
  
 PB
8
Assar Nielsen
Assar Nielsen ('12)
SWE9.79
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1
Vincent Andréas
Vincent Andréas ('12)
SWE8.89
q
  
 PB
2
Vincent Jägerström
Vincent Jägerström ('12)
SWE8.95
q
  
 PB
3
Tim Nilsson
Tim Nilsson ('12)
SWE9.01
q
  
 
4
Gustav Grahn
Gustav Grahn ('12)
SWE9.24
q
  
 PB
5
Hilding Bäckström
Hilding Bäckström ('12)
SWE9.44
q
  
 SB
6
Arvid Westin
Arvid Westin ('12)
SWE9.74
q
  
 PB
Indledende 2
1
Theodor Nurmi
Theodor Nurmi ('12)
SWE9.22
q
  
 PB
2
Assar Nielsen
Assar Nielsen ('12)
SWE9.67
q
  
 PB
3
Isak Almgren
Isak Almgren ('12)
SWE9.92
  
 PB
4
Oskar Mårtensson
Oskar Mårtensson ('12)
SWE10.08
  
 PB
5
Vincent Asseus
Vincent Asseus ('12)
SWE10.72
  
 SB
6
Harry Johansson
Harry Johansson ('12)
SWE11.17
  
 PB
D12 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Vincent Andréas
Vincent Andréas ('12)
SWE29.38
  
 PB
2
Tim Nilsson
Tim Nilsson ('12)
SWE30.85
  
 PB
3
Theodor Nurmi
Theodor Nurmi ('12)
SWE31.18
  
 PB
4
Assar Nielsen
Assar Nielsen ('12)
SWE31.56
  
 PB
Finale B
1
Arvid Westin
Arvid Westin ('12)
SWE31.87
  
 PB
2
Adam Svensson
Adam Svensson ('12)
SWE32.92
  
 PB
3
Movitz Hoffert
Movitz Hoffert ('12)
SWE34.93
  
 PB
4
Harry Johansson
Harry Johansson ('12)
SWE39.24
  
 PB
D12 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Vincent Jägerström
Vincent Jägerström ('12)
SWE1.44
  
 PB
 
1.12
  O
1.22
  O
1.32
  O
1.38
  O
1.41
 XO
1.44
XXO
1.50
XXX
 
2
Adam Svensson
Adam Svensson ('12)
SWE1.41
  
 PB
 
1.07
  O
1.12
  O
1.17
  O
1.22
  O
1.27
  O
1.32
 XO
1.35
  O
1.38
 XO
1.41
  O
1.44
XXX
      
3
Tim Nilsson
Tim Nilsson ('12)
SWE1.27
  
 PB
 
1.02
  O
1.07
  O
1.12
  O
1.17
  O
1.22
  O
1.27
  O
1.32
XXX
 
4
Hilding Bäckström
Hilding Bäckström ('12)
SWE1.27
  
 SB
 
1.07
  O
1.12
  O
1.17
 XO
1.22
  O
1.27
 XO
1.32
XXX
  
5
Theodor Nurmi
Theodor Nurmi ('12)
SWE1.22
  
 =PB
 
1.02
  O
1.07
  O
1.12
  O
1.17
  O
1.22
 XO
1.27
XXX
1.35
  X
 
6
Jonathan Andersson
Jonathan Andersson ('13)
SWE1.17
  
 =PB
 
1.02
  O
1.07
  O
1.12
 XO
1.17
 XO
1.22
XXX
   
7
Albin Tilander
Albin Tilander ('12)
SWE1.12
  
 PB
 
1.02
 XO
1.07
  O
1.12
  O
1.17
XXX
    
8
Hebbe Sonfalk
Hebbe Sonfalk ('14)
SWE1.12
  
 PB
 
1.02
  O
1.07
  O
1.12
 XO
1.17
XXX
    
D12 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Tim Nilsson
Tim Nilsson ('12)
SWE4.65
  
 PB
 
4.47 PB4.364.354.65 PB4.494.21  
2
Gustav Grahn
Gustav Grahn ('12)
SWE4.30
  
 PB
 
3.94 PB4.24 PB4.043.874.134.30 PB  
3
Vincent Andréas
Vincent Andréas ('12)
SWE4.28
  
 
 
4.284.074.054.084.224.19  
4
Vincent Jägerström
Vincent Jägerström ('12)
SWE4.26
  
 =PB
 
4.18 PB4.104.18 =PB4.23 PB4.26 PB4.18  
5
Hilding Bäckström
Hilding Bäckström ('12)
SWE4.10
  
 SB
 
3.90 SB4.01 SB3.853.914.03 SB4.10 SB  
6
Adam Svensson
Adam Svensson ('12)
SWE4.07
  
 PB
 
3.77 SB3.83 SB3.89 PB4.05 PB4.014.07 PB  
7
Theodor Nurmi
Theodor Nurmi ('12)
SWE4.03
  
 PB
 
4.03 PB3.923.983.994.013.77  
8
Isak Almgren
Isak Almgren ('12)
SWE3.77
  
 PB
 
3.77 PB3.613.623.633.433.25  
9
Movitz Hoffert
Movitz Hoffert ('12)
SWE3.49
  
 PB
 
3.49 PB3.473.47     
10
Oskar Mårtensson
Oskar Mårtensson ('12)
SWE3.46
  
 PB
 
3.41 PB3.093.46 PB     
11
Nils von Bahr
Nils von Bahr ('12)
SWE3.38
  
 PB
 
3.38 PB3.12  X     
12
Assar Nielsen
Assar Nielsen ('12)
SWE3.30
  
 
 
2.962.843.30     
D12 Kuglestød 3.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Gustav Grahn
Gustav Grahn ('12)
SWE7.64
  
 PB
 
7.05 PB7.64 PB7.366.767.427.04  
2
Vincent Jägerström
Vincent Jägerström ('12)
SWE7.40
  
 PB
 
6.76 PB7.19 PB6.766.617.40 PB6.67  
3
Hilding Bäckström
Hilding Bäckström ('12)
SWE6.37
  
 PB
 
6.13 PB5.956.33 PB6.306.156.37 PB  
4
Harry Johansson
Harry Johansson ('12)
SWE6.25
  
 PB
 
6.25 PB6.03  X  X5.955.89  
5
Tim Nilsson
Tim Nilsson ('12)
SWE5.74
  
 PB
 
4.63 PB5.08 PB5.13 PB5.40 PB5.49 PB5.74 PB  
6
Theodor Nurmi
Theodor Nurmi ('12)
SWE5.59
  
 PB
 
4.01 PB5.06 PB5.59 PB  X4.725.04  
7
Vincent Asseus
Vincent Asseus ('12)
SWE5.29
  
 PB
 
4.82 PB5.09 PB4.645.29 PB5.024.72  
8
Albin Tilander
Albin Tilander ('12)
SWE4.57
  
 PB
 
4.49 PB3.434.413.214.004.57 PB  
P12 60 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Majken Arwedsson
Majken Arwedsson ('12)
SWE9.02
  
 
2
Pauline Littenheim
Pauline Littenheim ('12)
SWE9.30
  
 
3
Laura Olofsson
Laura Olofsson ('12)
SWE9.48
  
 PB
4
Linnéa Kullberg
Linnéa Kullberg ('12)
SWE9.49
  
 PB
5
Vilma Mårtensson
Vilma Mårtensson ('12)
SWE9.65
  
 
6
Celia Färnstrand
Celia Färnstrand ('12)
SWE9.67
  
 
7
Sigrid Weren
Sigrid Weren ('12)
SWE9.67
  
 
8
Isabella Ståhl
Isabella Ståhl ('12)
SWE9.76
  
 
Indledende heats
Indledende 1
1
Majken Arwedsson
Majken Arwedsson ('12)
SWE8.94
q
  
 PB
2
Pauline Littenheim
Pauline Littenheim ('12)
SWE9.22
q
  
 
3
Isabella Ståhl
Isabella Ståhl ('12)
SWE9.50
q
  
 PB
4
Laura Olofsson
Laura Olofsson ('12)
SWE9.53
q
  
 PB
5
Vilma Mårtensson
Vilma Mårtensson ('12)
SWE9.63
q
  
 PB
6
Celia Färnstrand
Celia Färnstrand ('12)
SWE9.64
q
  
 PB
7
Havanna Camara
Havanna Camara ('12)
SWE9.98
  
 PB
Indledende 2
1
Sigrid Weren
Sigrid Weren ('12)
SWE9.57
q
  
 PB
2
Linnéa Kullberg
Linnéa Kullberg ('12)
SWE9.59
q
  
 PB
3
Lisa Malmström
Lisa Malmström ('12)
SWE9.91
  
 PB
4
Holly Larsson
Holly Larsson ('12)
SWE10.05
  
 PB
5
Agnes Göransson
Agnes Göransson ('12)
SWE10.58
  
 SB
6
Alice Lindgren
Alice Lindgren ('12)
SWE11.96
  
 PB
P12 200 m    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Pauline Littenheim
Pauline Littenheim ('12)
SWE30.53
  
 PB
2
Isabella Ståhl
Isabella Ståhl ('12)
SWE33.06
  
 PB
3
Lisa Malmström
Lisa Malmström ('12)
SWE33.58
  
 PB
Finale B
1
Engla Johansson
Engla Johansson ('13)
SWE32.08
  
 PB
2
Celia Färnstrand
Celia Färnstrand ('12)
SWE32.71
  
 PB
3
Vilma Mårtensson
Vilma Mårtensson ('12)
SWE33.11
  
 PB
P12 Højdespring    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Majken Arwedsson
Majken Arwedsson ('12)
SWE1.42
  
 =PB
 
1.22
  O
1.27
  O
1.30
 XO
1.33
XXO
1.36
XXO
1.39
XXO
1.42
XXO
1.45
XXX
2
Ella Palmgren
Ella Palmgren ('12)
SWE1.27
  
 PB
 
0.97
  O
1.02
  O
1.07
  O
1.12
  O
1.17
  O
1.22
 XO
1.27
  O
 
3
Isabella Ståhl
Isabella Ståhl ('12)
SWE1.22
  
 PB
 
1.07
  O
1.12
  O
1.17
  O
1.22
XXO
1.27
XXX
   
4
Sigrid Weren
Sigrid Weren ('12)
SWE1.17
  
 PB
 
0.97
  O
1.02
 XO
1.07
  O
1.12
  O
1.17
  O
1.22
XXX
  
5
Lisa Malmström
Lisa Malmström ('12)
SWE1.17
  
 PB
 
0.97
  O
1.02
  O
1.07
  O
1.12
XXO
1.17
  O
1.22
XXX
  
6
Linnéa Kullberg
Linnéa Kullberg ('12)
SWE1.17
  
 PB
 
0.92
  O
0.97
  O
1.02
  O
1.07
  O
1.12
  O
1.17
 XO
1.22
XXX
 
P12 Længdespring 1 m zone    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Pauline Littenheim
Pauline Littenheim ('12)
SWE4.34
  
 PB
 
4.28 PB4.34 PB4.234.184.104.05  
2
Havanna Camara
Havanna Camara ('12)
SWE3.77
  
 SB
 
3.70 SB3.563.77 SB3.723.703.74  
3
Celia Färnstrand
Celia Färnstrand ('12)
SWE3.75
  
 PB
 
3.69 PB3.75 PB3.593.513.463.50  
4
Sigrid Weren
Sigrid Weren ('12)
SWE3.71
  
 PB
 
3.56 PB3.413.71 PB3.313.443.62  
5
Holly Larsson
Holly Larsson ('12)
SWE3.66
  
 PB
 
3.66 PB3.593.533.463.623.20  
6
Vilma Mårtensson
Vilma Mårtensson ('12)
SWE3.52
  
 PB
 
3.38 PB3.38 =PB3.44 PB3.143.49 PB3.52 PB  
7
Agnes Göransson
Agnes Göransson ('12)
SWE3.48
  
 PB
 
3.48 PB3.353.293.293.343.33  
8
Ella Palmgren
Ella Palmgren ('12)
SWE3.42
  
 PB
 
3.38 PB3.38 =PB3.34  X3.42 PB3.41  
9
Alice Lindgren
Alice Lindgren ('12)
SWE2.67
  
 PB
 
2.67 PB  X2.62     
Frida Axelsson
Frida Axelsson ('12)
SWE NM
  
 
 
  X  X  X     
P12 Kuglestød 2.0 kg    
Inde

Finale A

Finale
Inde
1
Sigrid Weren
Sigrid Weren ('12)
SWE6.98
  
 PB
 
6.49 PB6.71 PB6.98 PB6.856.23  X  
2
Ella Palmgren
Ella Palmgren ('12)
SWE6.56
  
 PB
 
5.48 PB6.38 PB6.54 PB6.56 PB6.556.53  
3
Alice Lindgren
Alice Lindgren ('12)
SWE6.27
  
 PB
 
5.79 PB  X6.14 PB6.116.27 PB5.18  

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1