Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Valencia ESP: Maraton Valencia Trinidad Alfonso 3.12.2023

M Maraton    

Finale A

Finale
1
Sisay Lemma
Sisay Lemma ('90)
ETH2:01:48
  
 PB
2
Alexander Mutiso
Alexander Mutiso ('96)
KEN2:03:11
  
 PB
3
Dawit Wolde
Dawit Wolde ('91)
ETH2:03:48
  
 PB
4
Kenenisa Bekele
Kenenisa Bekele ('82)
ETH2:04:19
  
 SB
5
Gabriel Gerald Geay
Gabriel Gerald Geay ('96)
TAN2:04:33
  
 SB
6
Kibiwott Kandie
Kibiwott Kandie ('96)
KEN2:04:48
  
 PB
7
Deso Gelmisa
Deso Gelmisa ('97)
ETH2:05:14
  
 SB
8
Huseyidin Mohamed
Huseyidin Mohamed 
ETH2:05:40
  
 
9
Mehdi Frere
Mehdi Frere ('96)
FRA2:05:43
  
 PB
10
Gashau Ayale
Gashau Ayale ('96)
ISR2:05:46
  
 
11
Tariku Novales
Tariku Novales ('98)
ESP2:05:48
  
NR PB
12
Derseh Kindie
Derseh Kindie ('99)
ETH2:05:51
  
 PB
13
Girmaw Amare
Girmaw Amare ('87)
ISR2:05:52
  
 PB
14
Nicolas Navarro
Nicolas Navarro ('91)
FRA2:05:53
  
 PB
15
Haimro Alame
Haimro Alame ('90)
ISR2:06:04
  
 PB
16
Félix Bour
Félix Bour ('94)
FRA2:06:46
  
 PB
17
Morhad Amdouni
Morhad Amdouni ('88)
FRA2:06:55
  
 SB
18
Shokhrukh Davlyatov
Shokhrukh Davlyatov ('96)
UZB2:07:02
  
NR PB
19
Richard Ringer
Richard Ringer ('89)
GER2:07:05
  
 PB
20
Titus Kipruto
Titus Kipruto ('96)
KEN2:07:22
  
 
21
Nekagenet Crippa
Nekagenet Crippa ('94)
ITA2:07:35
  
 PB
22
Samuel Barata
Samuel Barata ('93)
POR2:07:35
  
 PB
23
Khalid Choukoud
Khalid Choukoud ('86)
NED2:07:37
  
 PB
24
Isaac Mpofu
Isaac Mpofu ('88)
ZIM2:07:39
  
 SB
25
Alberto Gonzalez Mindez
Alberto Gonzalez Mindez ('96)
GUA2:07:40
  
NR PB
26
Benjamin Choquert
Benjamin Choquert ('86)
FRA2:07:42
  
 PB
27
Getaneh Tamire
Getaneh Tamire ('94)
ETH2:07:45
  
 SB
28
Yago Rojo
Yago Rojo ('95)
ESP2:07:47
  
 PB
29
Goitom Kifle
Goitom Kifle ('93)
ERI2:08:22
  
 
30
Haftom Welday
Haftom Welday ('90)
GER2:08:24
  
 PB
31
Lahsene Bouchikhi
Lahsene Bouchikhi ('93)
BEL2:08:36
  
 PB
32
Michael Gras
Michael Gras ('91)
FRA2:08:40
  
 PB
33
Daniel do Nascimento
Daniel do Nascimento ('98)
BRA2:08:40
  
 
34
Mahamed Mahamed
Mahamed Mahamed ('97)
GBR2:08:42
  
 PB
35
Amaury Paquet
Amaury Paquet ('91)
BEL2:08:44
  
 PB
36
Phil Sesemann
Phil Sesemann ('92)
GBR2:08:49
  
 PB
37
Joshua Cheptegei
Joshua Cheptegei ('96)
UGA2:08:59
  
 PB
38
Segundo Jami
Segundo Jami ('86)
ECU2:09:05
  
NR PB
39
Stephen Kiprop
Stephen Kiprop ('99)
KEN2:09:25
  
 PB
40
Emmanuel Roudolff-Levisse
Emmanuel Roudolff-Levisse ('95)
FRA2:09:38
  
 PB
41
Joaquín Arbe
Joaquín Arbe ('90)
ARG2:10:03
  
 SB
42
Boniface Abel Sikowo
Boniface Abel Sikowo ('99)
UGA2:10:33
  
 PB
43
Hicham Sigueni
Hicham Sigueni ('93)
MAR2:10:37
  
 PB
44
Daniel Mateo
Daniel Mateo ('89)
ESP2:10:46
  
 SB
45
Valentin Gondouin
Valentin Gondouin ('99)
FRA2:10:59
  
 PB
46Jacob Sommer SimonsenJacob Sommer Simonsen ('95)DEN2:11:22
  
 PB
47
Daviti Kharazishvili
Daviti Kharazishvili ('92)
GEO2:11:46
  
NR PB
48
Stanley Kurgat
Stanley Kurgat ('99)
KEN2:11:50
  
 PB
49
Thomas Do Canto
Thomas Do Canto ('86)
AUS2:11:51
  
 PB
50
Dario Ivanovski
Dario Ivanovski ('97)
MKD2:11:53
  
NR PB
51
Juan Pacheco
Juan Pacheco ('90)
MEX2:11:57
  
 SB
52
Ferdinand Cereceda
Ferdinand Cereceda ('95)
PER2:12:19
  
 PB
53
Ebrahim Mohamed Altamimi
Ebrahim Mohamed Altamimi 
BRN2:12:30
  
 PB
54
Patrik Wägeli
Patrik Wägeli ('91)
SUI2:12:58
  
 PB
55
Jason Pointeau
Jason Pointeau ('88)
FRA2:13:00
  
 PB
56
Adam Lipschitz
Adam Lipschitz ('94)
RSA2:13:01
  
 PB
57
Rui Pinto
Rui Pinto ('92)
POR2:13:07
  
 
58
Giovanni Grano
Giovanni Grano ('90)
ITA2:13:18
  
 PB
59
Alexis Godefroy
Alexis Godefroy ('94)
FRA2:13:32
  
 PB
60Omar HassanOmar Hassan ('90)ETH2:13:52
  
 SB
61
Freddy Guimard
Freddy Guimard ('86)
FRA2:13:56
  
 PB
62
Godadaw Belachew
Godadaw Belachew ('97)
ISR2:13:58
  
 SB
63
Iskander Yadgarov
Iskander Yadgarov ('91)
RUS2:14:07
  
 PB
64
Riad Guerfi
Riad Guerfi ('87)
FRA2:14:21
  
 PB
65
Dominik Rolli
Dominik Rolli ('96)
SUI2:14:35
  
 PB
66
Remyo Tielsema
Remyo Tielsema ('90)
NED2:14:55
  
 PB
67
Tonosa Hiko
Tonosa Hiko ('95)
IRL2:15:01
  
 PB
68
Maxime Lopes
Maxime Lopes ('91)
CAN2:15:20
  
 PB
69
Dan Nash
Dan Nash ('94)
GBR2:15:22
  
 PB
70
Le Bihan Krilan
Le Bihan Krilan ('98)
FRA2:15:30
  
 PB
71
Clement Leduc
Clement Leduc ('97)
FRA2:15:38
  
 PB
72
Nelson Ito
Nelson Ito ('90)
PER2:15:41
  
 SB
73
Yohan Zaradzki
Yohan Zaradzki ('94)
BEL2:15:43
  
 PB
74
Julien Navarro
Julien Navarro ('88)
FRA2:15:45
  
 PB
75
Josep Gomez
Josep Gomez 
ESP2:15:50
  
 PB
76
Titus Kemboi
Titus Kemboi 
KEN2:15:57
  
 PB
77
Jose Ignacio Gimenez
Jose Ignacio Gimenez ('94)
ESP2:16:19
  
 PB
78
Chris Perry
Chris Perry ('90)
GBR2:16:28
  
 PB
79
Hicham Bengherda
Hicham Bengherda ('83)
ALG2:16:30
  
 PB
80
Vagner Noronha
Vagner Noronha ('84)
BRA2:16:30
  
 SB
81
T-Roy Brown
T-Roy Brown ('92)
USA2:16:37
  
 PB
82
Floris Willeboordse
Floris Willeboordse ('91)
NED2:16:40
  
 PB
83
Anthony Rozalski
Anthony Rozalski ('89)
FRA2:16:51
  
 PB
84
Joao Valente
Joao Valente ('93)
POR2:16:57
  
 PB
85Mark OlsenMark Olsen ('95)DEN2:16:58
  
 PB
86
Nasser Allali
Nasser Allali ('88)
FRA2:17:06
  
 PB
87
Filip Vercruysse
Filip Vercruysse ('83)
BEL2:17:07
  
 SB
88
David Bishop
David Bishop ('87)
GBR2:17:11
  
 PB
89
Jeffrey De Freitas
Jeffrey De Freitas ('91)
FRA2:17:16
  
 PB
90
Doug Musson
Doug Musson ('94)
GBR2:17:21
  
 PB
91
João Fernandes
João Fernandes ('93)
POR2:17:21
  
 PB
92
Abdelali Razyn
Abdelali Razyn ('91)
MAR2:17:23
  
 PB
93
Jason Hall
Jason Hall ('97)
GBR2:17:31
  
 PB
94
John Börjesson
John Börjesson ('92)
SWE2:17:32
  
 PB
95
Maarten Hindriks
Maarten Hindriks ('95)
NED2:17:33
  
 PB
96
Maâmar Bengriba
Maâmar Bengriba ('85)
ALG2:17:34
  
 PB
97
Primož Kobe
Primož Kobe ('81)
SLO2:17:37
  
 SB
98
Hamza El Ouardi
Hamza El Ouardi ('89)
FRA2:17:41
  
 PB
99
Mohammed Moussaoui
Mohammed Moussaoui ('90)
FRA2:17:43
  
 PB
100
Stijn Baeten
Stijn Baeten ('94)
BEL2:17:44
  
 PB
101
Luis Vazquez
Luis Vazquez ('90)
MEX2:17:58
  
 PB
102
Alexis Huck
Alexis Huck ('96)
FRA2:18:07
  
 PB
103
Andrzej Witek
Andrzej Witek ('92)
POL2:18:09
  
 PB
104
Anthony Tomsich
Anthony Tomsich ('87)
GER2:18:10
  
 PB
105
Chang Chia-Che 
Chang Chia-Che  ('83)
TPE2:18:12
  
 SB
106
Nicolas Dalmasso
Nicolas Dalmasso ('88)
FRA2:18:12
  
 PB
107
Charlie Pretot
Charlie Pretot ('95)
FRA2:18:13
  
 PB
108
Reyes Estévez
Reyes Estévez ('76)
ESP2:18:17
  
 PB
109
Valentin Betoudji
Valentin Betoudji ('91)
CHA2:18:20
  
NR PB
110
Dominic Jones
Dominic Jones ('93)
USA2:18:22
  
 PB
111
Abdurrahman Ineci
Abdurrahman Ineci 
TUR2:18:31
  
 PB
112
Justin Dourlens
Justin Dourlens ('94)
FRA2:18:34
  
 PB
113
Javier Medall
Javier Medall ('84)
ESP2:18:48
  
 PB
114
Nan Oliveras
Nan Oliveras 
ESP2:18:48
  
 PB
115
Ryan Thomson
Ryan Thomson ('96)
GBR2:18:50
  
 PB
116
Dorian Marchal
Dorian Marchal ('95)
FRA2:18:53
  
 
117
Hugo Hottebart
Hugo Hottebart ('96)
FRA2:19:01
  
 PB
118
Patrick Roddy
Patrick Roddy ('94)
GBR2:19:04
  
 PB
119
Hannu Granberg
Hannu Granberg ('90)
FIN2:19:15
  
 PB
120
Florian Pyszel
Florian Pyszel ('95)
POL2:19:21
  
 PB
121
Jonathan Atse-Herrera
Jonathan Atse-Herrera ('87)
CIV2:19:21
  
NR PB
122
Ignacio Cabrera
Ignacio Cabrera 
ESP2:19:23
  
 PB
123
Adrien Toucas
Adrien Toucas ('90)
FRA2:19:36
  
 
124
Marco Turi
Marco Turi ('85)
FRA2:19:36
  
 
125
Mathieu Kopocz
Mathieu Kopocz ('85)
FRA2:19:45
  
 PB
126
Ivan Zarco
Ivan Zarco ('84)
HON2:19:46
  
 PB
127
Logan Smith
Logan Smith ('98)
GBR2:19:46
  
 PB
128
James Turner
James Turner ('90)
GBR2:19:56
  
 PB
129
Ewan Cameron
Ewan Cameron ('80)
GBR2:19:57
  
 SB
130
Josep Díaz
Josep Díaz 
ESP2:20:09
  
 PB
131
Jonathan Durand
Jonathan Durand ('89)
FRA2:20:10
  
 PB
132
Jan Havlena
Jan Havlena 
CZE2:20:12
  
 PB
133
Nick Dawson
Nick Dawson ('90)
GBR2:20:16
  
 PB
134
Thibault Niederhauser
Thibault Niederhauser ('98)
SUI2:20:19
  
 PB
135
Hugo Boudot
Hugo Boudot ('96)
FRA2:20:20
  
 PB
136
Liam Aldridge
Liam Aldridge ('86)
GBR2:20:23
  
 PB
137
Gi Ka Man 
Gi Ka Man  ('84)
HKG2:20:25
  
 SB
138
Alex Gladley
Alex Gladley ('89)
GBR2:20:26
  
 PB
139
Daniel Haymes
Daniel Haymes ('96)
GBR2:20:27
  
 PB
140
Saïd El Fadil
Saïd El Fadil ('74)
FRA2:20:30
  
 SB
141
Douglas Selman
Douglas Selman ('88)
GBR2:20:32
  
 PB
142
Adrien Noel
Adrien Noel ('95)
BEL2:20:41
  
 PB
143
Abebe Garedew
Abebe Garedew 
ETH2:20:46
  
 PB
144
Fouad Latreche
Fouad Latreche ('89)
FRA2:20:46
  
 SB
145
Bartłomiej Stajniak
Bartłomiej Stajniak ('91)
POL2:20:47
  
 PB
146
Aurelien Rivet
Aurelien Rivet ('90)
FRA2:20:47
  
 PB
147
Jean-René Caron
Jean-René Caron ('92)
CAN2:20:54
  
 PB
148Alexander DautelAlexander Dautel ('88)GER2:20:56
  
 PB
149
Ronald Villy
Ronald Villy ('92)
FRA2:20:58
  
 PB
150
Armin Flückiger
Armin Flückiger ('90)
SUI2:21:01
  
 SB
151
Joachim Krauth
Joachim Krauth ('89)
GER2:21:05
  
 PB
152
Jean-Christophe Play
Jean-Christophe Play ('82)
FRA2:21:13
  
 PB
153
Rhodri Owen
Rhodri Owen 
GBR2:21:28
  
 PB
154
Pierre Fontanarosa
Pierre Fontanarosa ('92)
FRA2:21:29
  
 PB
155
Pascal Berset
Pascal Berset ('85)
SUI2:21:33
  
 PB
156
Joe Morwood
Joe Morwood ('91)
GBR2:21:47
  
 SB
157
Jorge Alberto Moreno
Jorge Alberto Moreno ('02)
MEX2:22:04
  
 PB
158
Felix Pont
Felix Pont ('82)
ESP2:22:05
  
 SB
159
Juan Vidal
Juan Vidal ('82)
ESP2:22:17
  
 SB
160
Gilles Rubio
Gilles Rubio ('80)
FRA2:22:22
  
 SB
161
Benjamin Alquier
Benjamin Alquier ('90)
FRA2:22:25
  
 PB
162
Michael Lozano
Michael Lozano ('81)
FRA2:22:26
  
 PB
163Henrik HolmHenrik Holm ('93)DEN2:22:27
  
 PB
164
See Yeung Chong 
See Yeung Chong  
HKG2:22:32
  
 PB
165
Gonzalo Fuentes
Gonzalo Fuentes ('92)
ESP2:22:33
  
 PB
166
Mathieu Leroux
Mathieu Leroux ('91)
FRA2:22:35
  
 PB
167
Florian Le Vigouroux
Florian Le Vigouroux ('89)
FRA2:22:39
  
 
168
Jonathan Hiley
Jonathan Hiley ('86)
USA2:22:39
  
 SB
169
Wondiye Fikre
Wondiye Fikre ('88)
ETH2:22:39
  
 PB
170
Romain Carette
Romain Carette ('90)
FRA2:22:43
  
 PB
171
Steven Bayton
Steven Bayton ('91)
GBR2:22:45
  
 SB
172
Victor Tello
Victor Tello ('83)
ESP2:22:45
  
 PB
173
Paul Piper
Paul Piper ('81)
GBR2:22:51
  
 PB
174
David Palomo
David Palomo ('83)
ESP2:22:53
  
 SB
175
Trevor Hofbauer
Trevor Hofbauer ('92)
CAN2:22:55
  
 SB
176
Marcos Gomez
Marcos Gomez ('83)
ESP2:22:57
  
 PB
177
Alex Cervero
Alex Cervero 
ESP2:23:00
  
 PB
178
Ward Oosterlinck
Ward Oosterlinck ('93)
BEL2:23:00
  
 PB
179
Florian Vogel
Florian Vogel ('82)
SUI2:23:03
  
 PB
180
Alexander Oyarbide
Alexander Oyarbide ('94)
ESP2:23:05
  
 PB
181
Kim-Roger Trøite
Kim-Roger Trøite ('96)
NOR2:23:06
  
 PB
182
Stefano Avalle
Stefano Avalle ('93)
ITA2:23:15
  
 PB
183
Adrien Pilleux
Adrien Pilleux ('97)
FRA2:23:16
  
 PB
184
Conal McCambridge
Conal McCambridge ('96)
IRL2:23:16
  
 PB
185
Guillaume Tiphene
Guillaume Tiphene ('94)
FRA2:23:17
  
 PB
186
Jean-Pierre Ane
Jean-Pierre Ane ('83)
FRA2:23:17
  
 PB
187
Alejandro Jimenez
Alejandro Jimenez ('84)
ESP2:23:17
  
 
188
Endika Donnay
Endika Donnay ('87)
ESP2:23:18
  
 PB
189
Francesc Carmona Parada
Francesc Carmona Parada ('84)
AND2:23:19
  
 PB
190
Ludovic Rousseau
Ludovic Rousseau ('86)
FRA2:23:24
  
 PB
191
Thibaut Imbert
Thibaut Imbert ('93)
FRA2:23:27
  
 PB
192
Aziz Boutoil
Aziz Boutoil ('86)
MAR2:23:28
  
 PB
193
Martin Laurent
Martin Laurent ('97)
FRA2:23:29
  
 PB
194
Alexandre Mani
Alexandre Mani ('96)
FRA2:23:31
  
 PB
195
Russell Bentley
Russell Bentley ('81)
GBR2:23:31
  
 SB
196
Chris Bruchhausen
Chris Bruchhausen 
GBR2:23:34
  
 PB
197
Roberto Carlos Trejo
Roberto Carlos Trejo ('80)
ESP2:23:35
  
 PB
198
Alexandre Hennion
Alexandre Hennion ('93)
FRA2:23:37
  
 PB
199
Sebastien Bazeille
Sebastien Bazeille ('81)
FRA2:23:37
  
 PB
200
Ugur Altan
Ugur Altan ('94)
GBR2:23:39
  
 PB
201
Amin Boukebal
Amin Boukebal ('90)
FRA2:23:42
  
 PB
202
Sander De Bart
Sander De Bart ('87)
NED2:23:43
  
 PB
203
Nicolas Zalejski
Nicolas Zalejski ('89)
FRA2:23:44
  
 PB
204
Nicolas Fenot
Nicolas Fenot ('92)
FRA2:23:46
  
 PB
205
Romain Goutille
Romain Goutille ('87)
FRA2:23:47
  
 PB
206
Pierre Caron
Pierre Caron ('96)
FRA2:23:48
  
 PB
207
Joni Hirvikallio
Joni Hirvikallio ('90)
FIN2:23:48
  
 PB
208
Simon Karlsson
Simon Karlsson ('93)
SWE2:23:49
  
 
209
Yegor Vinogradov
Yegor Vinogradov ('01)
RUS2:23:52
  
 PB
210
Xavi Planas
Xavi Planas ('82)
ESP2:23:53
  
 PB
211
Andreas Lundegård
Andreas Lundegård ('86)
SWE2:23:53
  
 PB
212
Joan Chenais
Joan Chenais ('97)
FRA2:23:59
  
 PB
213
Bram Eeckhout
Bram Eeckhout ('96)
BEL2:24:01
  
 PB
214
Samuel Palomera
Samuel Palomera ('91)
ESP2:24:02
  
 PB
215
Simon Eeckhout
Simon Eeckhout 
BEL2:24:11
  
 PB
216
Anton Tishakin
Anton Tishakin 
RUS2:24:12
  
 PB
217
Romuald Brun
Romuald Brun ('82)
FRA2:24:14
  
 PB
218
Carlos Nieto
Carlos Nieto ('84)
ESP2:24:15
  
 PB
219
Ferenc Burucs
Ferenc Burucs ('86)
HUN2:24:15
  
 SB
220
Adrien Jamet
Adrien Jamet ('97)
FRA2:24:18
  
 PB
221
Eric Herault
Eric Herault ('78)
FRA2:24:18
  
 PB
222
Manuel Jesus
Manuel Jesus ('78)
ESP2:24:19
  
 PB
223
Marcos Hortelano
Marcos Hortelano ('88)
ESP2:24:21
  
 PB
224
Jonas Nilsson
Jonas Nilsson ('92)
SWE2:24:22
  
 PB
225
Aurelio Sanchez
Aurelio Sanchez 
CRC2:24:22
  
 PB
226
Julien Dreux
Julien Dreux ('85)
FRA2:24:24
  
 PB
227
Sixto Moreta
Sixto Moreta ('92)
ESP2:24:24
  
 PB
228
Raphael Leroy
Raphael Leroy ('93)
FRA2:24:27
  
 PB
229
Peter Herzog
Peter Herzog ('87)
AUT2:24:32
  
 SB
230
Melvin Franken
Melvin Franken ('91)
NED2:24:34
  
 SB
231
Fernando Esperanza
Fernando Esperanza ('87)
ESP2:24:34
  
 PB
232
Romain Merlaud
Romain Merlaud ('88)
FRA2:24:35
  
 PB
233
Isak Hellström
Isak Hellström ('91)
SWE2:24:36
  
 SB
234
Claudio Solla
Claudio Solla ('82)
ITA2:24:37
  
 PB
235
Michael Young
Michael Young ('87)
GBR2:24:37
  
 PB
236
Aaron Wilson
Aaron Wilson ('79)
GBR2:24:41
  
 PB
237
Julien Macri
Julien Macri ('91)
FRA2:24:41
  
 PB
238
Christian Hiller
Christian Hiller ('88)
GER2:24:48
  
 SB
239
Thomas Cornthwaite
Thomas Cornthwaite ('85)
GBR2:24:53
  
 
240
George Suthon
George Suthon ('95)
GBR2:24:54
  
 PB
241
Martin Edlman
Martin Edlman ('90)
CZE2:24:55
  
 PB
242
Alistair Smith
Alistair Smith ('88)
GBR2:24:57
  
 PB
243
Rob Brundish
Rob Brundish 
GBR2:24:58
  
 PB
244
William Huffman
William Huffman 
USA2:25:02
  
 PB
245
Marc Guardia Colomer
Marc Guardia Colomer 
ESP2:25:02
  
 PB
246
Guillaume Hamon
Guillaume Hamon ('97)
FRA2:25:03
  
 PB
247
Robin Lemercier
Robin Lemercier ('97)
FRA2:25:03
  
 PB
248
Manfred Steger
Manfred Steger ('86)
AUT2:25:03
  
 PB
249
Alberto Suárez
Alberto Suárez ('77)
ESP2:25:04
  
 SB
250
Romain Fercoq
Romain Fercoq ('92)
FRA2:25:06
  
 PB
251
François Chalus
François Chalus ('95)
SUI2:25:07
  
 PB
252
Mikel Echamendi
Mikel Echamendi 
ESP2:25:07
  
 PB
253
Camille Duret
Camille Duret ('86)
FRA2:25:08
  
 PB
254
Chris Mason
Chris Mason ('83)
GBR2:25:08
  
 SB
255
Mateusz Baran
Mateusz Baran ('93)
POL2:25:09
  
 PB
256
Thomas Holliday
Thomas Holliday ('92)
GBR2:25:09
  
 PB
257
Edvinas Vyzas
Edvinas Vyzas ('77)
LTU2:25:10
  
 PB
258
Ignacio Moron Gonzalez
Ignacio Moron Gonzalez ('71)
ESP2:25:14
  
 PB
259
Arnaud Michel
Arnaud Michel ('87)
FRA2:25:14
  
 PB
260
Brandon Dewar
Brandon Dewar ('92)
AUS2:25:16
  
 PB
261
Alvaro Presedo
Alvaro Presedo ('85)
ESP2:25:24
  
 PB
262
Nikolai Harris
Nikolai Harris ('94)
NOR2:25:26
  
 PB
263
Sven Kilander
Sven Kilander 
NOR2:25:28
  
 PB
264
Lahcen Ait Hmid
Lahcen Ait Hmid ('79)
FRA2:25:29
  
 PB
265
Daniel Gracia
Daniel Gracia ('93)
ESP2:25:29
  
 PB
266
Alberto Rivera
Alberto Rivera ('78)
ESP2:25:32
  
 PB
267
Richard Price
Richard Price ('81)
GBR2:25:32
  
 PB
268
Mohamed Hashi
Mohamed Hashi ('93)
GBR2:25:33
  
 
269
Jordi Muela
Jordi Muela 
ESP2:25:37
  
 PB
270
Kristian Watson
Kristian Watson ('84)
GBR2:25:38
  
 PB
271
Rhys Boorman
Rhys Boorman ('92)
GBR2:25:41
  
 PB
272
Andoni Gomez
Andoni Gomez ('88)
ESP2:25:44
  
 PB
273
Jacob Brockmann
Jacob Brockmann ('97)
AUS2:25:46
  
 PB
274
Jordan Joliet
Jordan Joliet ('97)
FRA2:25:47
  
 PB
275
Francisco Vicente
Francisco Vicente ('89)
ESP2:25:48
  
 PB
276
Driss El Himer
Driss El Himer ('74)
FRA2:25:50
  
 SB
277
Florian Fasolo
Florian Fasolo ('87)
FRA2:25:51
  
 PB
278
Arnaud Francioni
Arnaud Francioni ('95)
CAN2:25:53
  
 SB
279
Niels Esmeijer
Niels Esmeijer ('83)
NED2:25:53
  
 PB
280
Will Clarke
Will Clarke ('85)
GBR2:25:55
  
 
281
Rolf Steier
Rolf Steier ('84)
USA2:25:55
  
 SB
282
Macgregor Cox
Macgregor Cox ('95)
GBR2:25:55
  
 PB
283
Markus Rannankari
Markus Rannankari ('87)
FIN2:25:56
  
 PB
284
Geoffrey Plisson
Geoffrey Plisson ('87)
FRA2:25:56
  
 PB
285
David Bernier
David Bernier ('92)
FRA2:25:57
  
 PB
286
Giorgos Ttofi
Giorgos Ttofi ('91)
CYP2:26:02
  
 PB
287
Francisco Cabrera
Francisco Cabrera ('90)
ESP2:26:02
  
 PB
288
Fernando Souza
Fernando Souza ('86)
POR2:26:03
  
 PB
289
Clement d'Anastasi
Clement d'Anastasi ('98)
FRA2:26:03
  
 PB
290
Lucas Alonso
Lucas Alonso 
ESP2:26:05
  
 PB
291
Niklas Wiberg
Niklas Wiberg ('94)
SWE2:26:07
  
 PB
292
Raihan Cherifi Azizi
Raihan Cherifi Azizi ('95)
FRA2:26:09
  
 PB
293
Romain Kreiss
Romain Kreiss 
FRA2:26:09
  
 PB
294
Dariusz Nozynski
Dariusz Nozynski ('80)
POL2:26:10
  
 SB
294
Dariusz Nożyński
Dariusz Nożyński ('80)
POL2:26:10
  
 PB
295
Romain Lecaplain
Romain Lecaplain ('92)
FRA2:26:18
  
 PB
296
Wayne Wetherhill
Wayne Wetherhill 
GBR2:26:18
  
 PB
297
Gabriel Briand
Gabriel Briand ('95)
FRA2:26:19
  
 
298
Samir Tatah
Samir Tatah ('78)
FRA2:26:21
  
 PB
299
Isidro Tormo
Isidro Tormo ('80)
ESP2:26:28
  
 PB
300
Leonardo Chacon
Leonardo Chacon 
CRC2:26:30
  
 PB
301
Jordi Seco
Jordi Seco ('89)
ESP2:26:31
  
 PB
302
Daniel Baraldés
Daniel Baraldés 
ESP2:26:33
  
 PB
303
Robert Spencer
Robert Spencer ('90)
GBR2:26:35
  
 SB
304
Carlos Borreda
Carlos Borreda 
ESP2:26:35
  
 PB
305
Charles Van Hees
Charles Van Hees ('86)
BEL2:26:37
  
 PB
306
Fabio Conti
Fabio Conti ('89)
ITA2:26:38
  
 PB
307
Vladislav Shchukin
Vladislav Shchukin ('91)
RUS2:26:38
  
 PB
308
Javier Crespo
Javier Crespo ('76)
ESP2:26:39
  
 PB
309
Guillaume Collombet
Guillaume Collombet ('86)
FRA2:26:42
  
 PB
310
David Magán
David Magán ('84)
ESP2:26:43
  
 SB
311
Ander Arrausi
Ander Arrausi 
ESP2:26:43
  
 PB
312
Nicolas Azi
Nicolas Azi ('88)
FRA2:26:44
  
 PB
313
Luis Agustin
Luis Agustin ('91)
ESP2:26:45
  
 
314
Tristan Humblet
Tristan Humblet ('90)
FRA2:26:46
  
 PB
315
Jonathan Godfroid
Jonathan Godfroid ('86)
BEL2:26:47
  
 PB
316
Miguel Jaramillo Melgarejo
Miguel Jaramillo Melgarejo ('91)
MEX2:26:50
  
 PB
317
Anthony Baumal
Anthony Baumal ('90)
FRA2:26:52
  
 PB
318
Jasper Sodermans
Jasper Sodermans ('94)
BEL2:26:52
  
 PB
319
Davide Perego
Davide Perego ('91)
ITA2:26:55
  
 PB
320
Florian Beyssac
Florian Beyssac ('92)
FRA2:26:55
  
 PB
321
David Belda
David Belda 
ESP2:26:56
  
 PB
322
Gary Hegarty
Gary Hegarty ('86)
GBR2:26:57
  
 PB
323
Velimir Bojović
Velimir Bojović ('85)
SRB2:26:57
  
 SB
324
Jeroen Bakker
Jeroen Bakker ('96)
NED2:26:59
  
 PB
325
Gustavo Pimentel
Gustavo Pimentel 
MEX2:26:59
  
 PB
326
Chris Jeuken
Chris Jeuken 
IRL2:26:59
  
 PB
327
Ander Uribe
Ander Uribe 
ESP2:27:02
  
 PB
328
David Esteve
David Esteve 
ESP2:27:03
  
 PB
329
Derek Griffin
Derek Griffin 
IRL2:27:04
  
 PB
330
James Doran
James Doran ('83)
IRL2:27:06
  
 PB
331
Adria Jimenez
Adria Jimenez ('85)
ESP2:27:08
  
 PB
332
Oliver Bridge
Oliver Bridge ('88)
GBR2:27:17
  
 PB
333
Clement Couzon
Clement Couzon ('82)
FRA2:27:19
  
 SB
334
Alexander Söderberg
Alexander Söderberg ('88)
SWE2:27:20
  
 PB
335
Kamil Karbowiak
Kamil Karbowiak ('95)
POL2:27:20
  
 SB
336
Eńaut Vazquez
Eńaut Vazquez ('90)
ESP2:27:20
  
 PB
337
Cameron Craik
Cameron Craik 
GBR2:27:21
  
 PB
338
Kilian Garcia
Kilian Garcia 
ESP2:27:23
  
 PB
339
Alberto Vigil
Alberto Vigil ('76)
ESP2:27:24
  
 PB
340
Daniel Alemayehu Beeder
Daniel Alemayehu Beeder ('91)
NOR2:27:24
  
 PB
341
Robin Dayet
Robin Dayet ('92)
FRA2:27:25
  
 PB
342
Remi Richart
Remi Richart ('90)
FRA2:27:25
  
 PB
343
Thibaud Vincent
Thibaud Vincent ('93)
FRA2:27:25
  
 PB
344
Matthew Collins
Matthew Collins ('79)
GBR2:27:26
  
 SB
345
Mathis Brun
Mathis Brun 
FRA2:27:26
  
 PB
346
Oliver Landeo
Oliver Landeo 
PER2:27:27
  
 PB
347
Moisés Arribas
Moisés Arribas 
ESP2:27:29
  
 PB
348
Edu Pla
Edu Pla ('86)
ESP2:27:29
  
 PB
349
Adam Hill
Adam Hill ('83)
GBR2:27:30
  
 PB
350
Vincent Turmo
Vincent Turmo ('95)
FRA2:27:34
  
 PB
351
Cruz Izquierdo
Cruz Izquierdo ('88)
ESP2:27:39
  
 PB
352
Gerard Garrote
Gerard Garrote ('87)
ESP2:27:40
  
 PB
353
Sebastián Veciana
Sebastián Veciana 
ESP2:27:41
  
 PB
354
Florent Soleilhac
Florent Soleilhac ('89)
FRA2:27:41
  
 PB
355
Alexandre Navarro
Alexandre Navarro ('92)
FRA2:27:42
  
 PB
356
Stefan Buck
Stefan Buck 
NED2:27:42
  
 PB
357
Thomas Beedell
Thomas Beedell ('86)
GBR2:27:42
  
 PB
358
Lionel Petriacq
Lionel Petriacq ('77)
FRA2:27:42
  
 PB
359Benjamin SavillBenjamin Savill ('94)DEN2:27:43
  
 PB
360
Nathan Benard
Nathan Benard ('95)
FRA2:27:43
  
 PB
361
Pablo Romeo
Pablo Romeo 
ESP2:27:43
  
 PB
362
Vincenzo Milesi
Vincenzo Milesi ('90)
ITA2:27:43
  
 PB
363
Yoann Olivier
Yoann Olivier ('91)
FRA2:27:43
  
 PB
364
Guillaume Plas
Guillaume Plas ('89)
FRA2:27:44
  
 PB
365
Bjorn Wastvedt
Bjorn Wastvedt 
USA2:27:44
  
 PB
366
Jimmy Fort
Jimmy Fort ('82)
FRA2:27:45
  
 PB
367
Alejandro Arias
Alejandro Arias 
ESP2:27:45
  
 PB
368
Piotr Pałka
Piotr Pałka ('84)
POL2:27:45
  
 SB
369
Alejandro Llamazares
Alejandro Llamazares ('82)
ESP2:27:46
  
 PB
370
Erlend Gjerdevik Sørtveit
Erlend Gjerdevik Sørtveit ('94)
NOR2:27:46
  
 PB
371
Theo Noel
Theo Noel 
FRA2:27:46
  
 PB
372
Enrique Calvillo
Enrique Calvillo ('75)
ESP2:27:48
  
 PB
373
Axel Ramponi
Axel Ramponi ('95)
FRA2:27:48
  
 PB
374
Ignacio Herrero
Ignacio Herrero 
ESP2:27:48
  
 PB
375
David Franco
David Franco 
VEN2:27:50
  
 PB
376
James Heggie
James Heggie 
AUS2:27:51
  
 PB
377
Alapont Josep Tatay
Alapont Josep Tatay 
ESP2:27:51
  
 SB
378
Jose Luis Arenas
Jose Luis Arenas ('75)
ESP2:27:52
  
 PB
379
Pierre Foutrein
Pierre Foutrein ('95)
FRA2:27:53
  
 PB
380
Tyler Gillies
Tyler Gillies 
USA2:27:54
  
 PB
381
Miquel Bas
Miquel Bas 
ESP2:27:54
  
 PB
382
Ahmed Abousitre
Ahmed Abousitre ('83)
FRA2:27:54
  
 PB
383
Leonardo Morera Malcolm
Leonardo Morera Malcolm 
CRC2:27:56
  
 PB
384
Xavier Cornevin
Xavier Cornevin ('89)
FRA2:27:58
  
 PB
385
Cesare Zilio
Cesare Zilio 
ITA2:27:58
  
 PB
386
Javier Amieva
Javier Amieva 
ESP2:27:59
  
 PB
387
Nicolas Alexandre
Nicolas Alexandre ('91)
FRA2:27:59
  
 PB
388
Haritz Garate
Haritz Garate 
USA2:28:00
  
 PB
389
Wim de Maeyer
Wim de Maeyer ('78)
BEL2:28:01
  
 PB
390
Frankie Verluyten
Frankie Verluyten 
BEL2:28:02
  
 PB
391
Axel De Poorter
Axel De Poorter ('93)
FRA2:28:02
  
 PB
392
Jelle De Wispelaere
Jelle De Wispelaere 
BEL2:28:02
  
 PB
393
Christopher Fawcett
Christopher Fawcett 
GBR2:28:02
  
 PB
394
Rene Vargas
Rene Vargas 
MEX2:28:03
  
 PB
395
Johan Brichet
Johan Brichet ('96)
FRA2:28:03
  
 PB
396
Alberto Franco
Alberto Franco ('83)
ESP2:28:03
  
 
397
Ben Duncan
Ben Duncan ('88)
GBR2:28:04
  
 PB
398
David Palomera
David Palomera 
ESP2:28:05
  
 PB
399
Antoine Lamboy-Martin
Antoine Lamboy-Martin 
FRA2:28:06
  
 PB
400
Ruben Sanchez
Ruben Sanchez ('87)
ESP2:28:10
  
 PB
401
Tony Hatefnejad
Tony Hatefnejad ('87)
SWE2:28:10
  
 SB
402
Ben Goddard
Ben Goddard ('84)
GBR2:28:15
  
 SB
403
Roger Sans
Roger Sans ('95)
ESP2:28:16
  
 PB
404
Yannick Van Lunter
Yannick Van Lunter ('91)
BEL2:28:19
  
 SB
405
Nicolas Petitjean
Nicolas Petitjean ('88)
FRA2:28:20
  
 PB
406
Mathieu Le Mouillour
Mathieu Le Mouillour ('81)
FRA2:28:21
  
 PB
407
Arturo Quijada
Arturo Quijada ('86)
ESP2:28:23
  
 PB
408
Antoine Lhotelier
Antoine Lhotelier ('82)
FRA2:28:23
  
 PB
409
Fechter Quentin
Fechter Quentin ('86)
FRA2:28:24
  
 PB
410
Diogo Baena
Diogo Baena 
POR2:28:24
  
 PB
411
Jack Brotchie
Jack Brotchie ('85)
GBR2:28:26
  
 PB
412
Arnaud Duvivier
Arnaud Duvivier ('97)
FRA2:28:26
  
 PB
413
Juan Gimeno
Juan Gimeno ('87)
ESP2:28:26
  
 
414
Mikołaj Raczyński
Mikołaj Raczyński ('92)
POL2:28:27
  
 PB
415
Florian Bancal
Florian Bancal ('97)
FRA2:28:28
  
 PB
416
Jordan Donnelly
Jordan Donnelly ('87)
GBR2:28:29
  
 PB
417
Damien Lagoutte
Damien Lagoutte ('84)
FRA2:28:29
  
 PB
418
Fabien Billaud
Fabien Billaud ('84)
FRA2:28:30
  
 PB
419
Segan Bouicher
Segan Bouicher ('02)
FRA2:28:30
  
 PB
420
Chad King
Chad King 
USA2:28:31
  
 PB
421
Guillaume Ducasse
Guillaume Ducasse ('78)
FRA2:28:33
  
 PB
422
Anders Österlund
Anders Österlund ('73)
SWE2:28:33
  
 SB
423
Alexandru Bacosca
Alexandru Bacosca 
ROU2:28:34
  
 PB
424
Mariusz Giżyński
Mariusz Giżyński ('81)
POL2:28:34
  
 SB
425
Pawel Mlodzikowski
Pawel Mlodzikowski 
POL2:28:34
  
 PB
425
Paweł Młodzikowski
Paweł Młodzikowski ('87)
POL2:28:34
  
 PB
426
Espen Lie
Espen Lie ('84)
NOR2:28:36
  
 PB
427
Julien Lebrun
Julien Lebrun ('86)
FRA2:28:36
  
 PB
428
Kasper Koeleman
Kasper Koeleman 
NED2:28:37
  
 PB
429
David Perez
David Perez 
ESP2:28:37
  
 SB
430
Santiago Casillas
Santiago Casillas 
MEX2:28:39
  
 
431
Alejandro Alvarez
Alejandro Alvarez 
ESP2:28:40
  
 PB
432
Valentin Rouvier
Valentin Rouvier ('91)
FRA2:28:42
  
 PB
433
Salvatore Franzese
Salvatore Franzese ('91)
ITA2:28:42
  
 SB
434
Thijs Oosterlinck
Thijs Oosterlinck 
BEL2:28:43
  
 PB
435
Miklos Öri
Miklos Öri ('91)
HUN2:28:44
  
 PB
436
Conor McCauley
Conor McCauley ('83)
IRL2:28:45
  
 SB
437
Maximilian Lohm Isberg
Maximilian Lohm Isberg ('91)
SWE2:28:45
  
 PB
438
Clément Michel
Clément Michel 
FRA2:28:46
  
 PB
439
Markus Living
Markus Living ('89)
SWE2:28:47
  
 PB
440
Joshua Bird
Joshua Bird ('88)
GBR2:28:50
  
 PB
441
Andreu Marimón
Andreu Marimón ('86)
ESP2:28:52
  
 PB
442
Andrii Onyshchenko
Andrii Onyshchenko 
UKR2:28:53
  
 PB
443
Dan Kelly
Dan Kelly 
GBR2:28:54
  
 PB
444
Charlton Debono
Charlton Debono ('84)
MLT2:28:57
  
 SB
445
Jesus Ponce
Jesus Ponce ('83)
ESP2:28:57
  
 PB
446
Fritz Koch
Fritz Koch ('91)
GER2:28:57
  
 
447
Marco Chesi
Marco Chesi 
SUI2:28:57
  
 PB
448
Alexis Granneau
Alexis Granneau ('98)
FRA2:28:58
  
 PB
449
Paul Doran
Paul Doran 
IRL2:28:58
  
 PB
450
Jeemy Zacarias
Jeemy Zacarias ('87)
FRA2:28:59
  
 PB
451
Abderrahim Bouramdane
Abderrahim Bouramdane ('78)
MAR2:28:59
  
 SB
452
Emil Bischofberger
Emil Bischofberger 
SUI2:29:00
  
 PB
453
Kristian Grue
Kristian Grue 
NOR2:29:01
  
 PB
454
Michael Hodgson
Michael Hodgson 
RSA2:29:01
  
 PB
455
Leonardo Branco
Leonardo Branco 
POR2:29:02
  
 PB
456
Alberto Perez
Alberto Perez 
ESP2:29:04
  
 PB
457
Francois Oillic
Francois Oillic ('87)
FRA2:29:05
  
 PB
458
Dmytro Molchanov
Dmytro Molchanov 
UKR2:29:05
  
 PB
459
Nick Collins
Nick Collins ('77)
GBR2:29:06
  
 PB
460
Charlie Butcher
Charlie Butcher 
GBR2:29:08
  
 SB
461
Mats Hellerud
Mats Hellerud 
NOR2:29:08
  
 PB
462
Cedric Montigny
Cedric Montigny 
FRA2:29:11
  
 PB
463
Francesco Rizzotti
Francesco Rizzotti ('88)
ITA2:29:11
  
 PB
464
Baptiste Chastelier
Baptiste Chastelier ('98)
FRA2:29:12
  
 PB
465
Asier Estarriaga
Asier Estarriaga 
ESP2:29:13
  
 PB
466
Timothy Swinn
Timothy Swinn ('92)
GBR2:29:15
  
 PB
467Steffan AndersenSteffan Andersen ('81)DEN2:29:16
  
 PB
468
Carlo Nenast
Carlo Nenast 
GER2:29:17
  
 PB
469
Lahcene Fekih
Lahcene Fekih ('70)
FRA2:29:20
  
 PB
470
Karl Nolan
Karl Nolan ('84)
IRL2:29:23
  
 PB
471
Joseph Fellows
Joseph Fellows 
GBR2:29:23
  
 PB
471
Joe Fellows
Joe Fellows 
GBR2:29:23
  
 PB
472
Falessandro Torretto
Falessandro Torretto 
FRA2:29:24
  
 PB
472
Alessandro Torretto
Alessandro Torretto 
FRA2:29:24
  
 PB
473
Lewis Clarke
Lewis Clarke 
GBR2:29:24
  
 PB
474
Benjamin Delecroix
Benjamin Delecroix ('84)
FRA2:29:26
  
 SB
475
Tian Hartmann
Tian Hartmann 
SUI2:29:26
  
 PB
476
Victor Aviñó
Victor Aviñó 
ESP2:29:26
  
 PB
477
Johnny Mcbeth
Johnny Mcbeth 
GBR2:29:26
  
 PB
478
Rafael Santodomingo
Rafael Santodomingo 
ESP2:29:27
  
 PB
479
Fernando Chacón
Fernando Chacón ('82)
ESP2:29:30
  
 PB
480
Jose Moruno
Jose Moruno 
ESP2:29:30
  
 PB
481
Nicolas Caron
Nicolas Caron 
FRA2:29:31
  
 PB
482
Christopher Biley
Christopher Biley 
GBR2:29:32
  
 PB
483
Marin De Rothiacob
Marin De Rothiacob 
FRA2:29:33
  
 PB
484
Oscar Deboise
Oscar Deboise ('93)
FRA2:29:33
  
 PB
485
Martin Holm
Martin Holm ('84)
SWE2:29:34
  
 PB
486
Anthony Renou
Anthony Renou ('94)
FRA2:29:34
  
 PB
487
Nicolas Weber
Nicolas Weber ('91)
FRA2:29:34
  
 SB
488
Kristján Svanur Eymundsson
Kristján Svanur Eymundsson ('94)
ISL2:29:35
  
 PB
489
Fernando Gómez
Fernando Gómez ('77)
ESP2:29:35
  
 PB
490
Javier Garcia
Javier Garcia ('75)
ESP2:29:38
  
 PB
490
Javier García
Javier García ('88)
ESP2:29:38
  
 SB
491
Erik Anfält
Erik Anfält ('76)
SWE2:29:38
  
 SB
492
David Webster
David Webster 
GBR2:29:39
  
 PB
493
Benipepe Degoto Gloum
Benipepe Degoto Gloum ('85)
CAF2:29:40
  
 PB
493
Benny-Pepe Degoto-Gloum
Benny-Pepe Degoto-Gloum 
FRA2:29:40
  
 PB
494
Ivan Pesovski
Ivan Pesovski ('93)
MKD2:29:40
  
 PB
494
Ivan Peshovski
Ivan Peshovski ('93)
MKD2:29:40
  
 PB
495
Francesco Dejas
Francesco Dejas ('88)
ITA2:29:40
  
 PB
496
Francisco Javier Bachiller
Francisco Javier Bachiller ('84)
ESP2:29:40
  
 PB
497Thomas Ho PedersenThomas Ho Pedersen ('87)DEN2:29:41
  
 PB
497Thomas Ho PedersenThomas Ho Pedersen ('87)DEN2:29:41
  
 =PB
498
Pelayo Rodríguez
Pelayo Rodríguez 
ESP2:29:42
  
 PB
499
Victor Dahlgren
Victor Dahlgren ('90)
SWE2:29:43
  
 PB
500
Brian Justie
Brian Justie ('89)
USA2:29:45
  
 SB
501
Florian Jet
Florian Jet 
FRA2:29:46
  
 PB
502
Francisco Javier Canelada
Francisco Javier Canelada 
ESP2:29:47
  
 PB
503
Robert Olsson
Robert Olsson ('87)
SWE2:29:47
  
 PB
504
Samuel Rannou
Samuel Rannou ('89)
FRA2:29:48
  
 PB
505
Martin Jarbeck
Martin Jarbeck ('87)
SWE2:29:50
  
 PB
506
Josh Cullen
Josh Cullen 
GBR2:29:50
  
 PB
507
Paul Verhaeghe
Paul Verhaeghe ('95)
FRA2:29:50
  
 PB
508
Ángel Martínez
Ángel Martínez ('73)
ESP2:29:50
  
 SB
509
Gijsbert Van De Vuurst
Gijsbert Van De Vuurst 
NED2:29:51
  
 PB
510
Simon Prigent
Simon Prigent ('89)
FRA2:29:52
  
 PB
511
Julio De Pablos De Prados
Julio De Pablos De Prados 
ESP2:29:55
  
 PB
512
John Mckeogh
John Mckeogh 
IRL2:29:56
  
 PB
513
Grzegorz Gronostaj
Grzegorz Gronostaj ('74)
POL2:29:56
  
 SB
514
Alexandre Illand
Alexandre Illand ('93)
FRA2:29:57
  
 PB
515
Diego Filiu
Diego Filiu ('95)
FRA2:29:59
  
 SB
516
Fredrik Krylander
Fredrik Krylander ('94)
SWE2:30:00
  
 PB
517
Héctor Schellenger
Héctor Schellenger 
GUA2:30:00
  
 PB
518
Tobias Sievert
Tobias Sievert ('92)
SUI2:30:03
  
 PB
519
Thibault Tenaille
Thibault Tenaille 
FRA2:30:03
  
 PB
520
Iván Del Barrio
Iván Del Barrio 
ESP2:30:03
  
 PB
521
Etienne Grangereau
Etienne Grangereau 
FRA2:30:04
  
 PB
522
Feyaerts Evert
Feyaerts Evert 
BEL2:30:10
  
 PB
523
Simone Toffano
Simone Toffano ('80)
ITA2:30:11
  
 PB
524
Tom Hollis
Tom Hollis 
GBR2:30:16
  
 PB
525
Krijn Van Koolwyk
Krijn Van Koolwyk ('81)
BEL2:30:18
  
 PB
526
José Luis Batuecas
José Luis Batuecas 
ESP2:30:19
  
 PB
527
Manuel Berguño
Manuel Berguño ('80)
ESP2:30:20
  
 SB
528
Andrew Ellis
Andrew Ellis 
GBR2:30:20
  
 PB
529
Pierre Dureisseix
Pierre Dureisseix 
FRA2:30:21
  
 PB
530
Santiago Sobrero
Santiago Sobrero 
URU2:30:22
  
 PB
531
Adam Rebilas
Adam Rebilas 
POL2:30:22
  
 PB
532
Ciaran Doherty
Ciaran Doherty ('91)
IRL2:30:26
  
 PB
533
Gaspard Fontbonne
Gaspard Fontbonne ('88)
FRA2:30:29
  
 PB
534
David Suarez
David Suarez 
ESP2:30:30
  
 PB
535
Kevin Rethore
Kevin Rethore ('92)
FRA2:30:30
  
 PB
536
Kristoffer Linna
Kristoffer Linna ('86)
SWE2:30:30
  
 PB
537
Hernan Huaita
Hernan Huaita ('93)
ESP2:30:33
  
 PB
538
Karim Nouigua
Karim Nouigua 
MAR2:30:33
  
 PB
539
Guillaume Plata
Guillaume Plata ('84)
FRA2:30:35
  
 
540
Unai Agirre
Unai Agirre 
ESP2:30:35
  
 PB
541
Damien Humbert
Damien Humbert ('93)
FRA2:30:35
  
 PB
542
Rubén Salazar
Rubén Salazar 
ESP2:30:36
  
 PB
543
Emilio Mancilla
Emilio Mancilla ('82)
ESP2:30:37
  
 PB
544
Haritz Arocena
Haritz Arocena 
ESP2:30:37
  
 PB
545
Tanguy Le Floch
Tanguy Le Floch ('94)
FRA2:30:37
  
 PB
546
Juan Carlos Monta
Juan Carlos Monta ('77)
ESP2:30:39
  
 PB
547
Mario Villar
Mario Villar 
ESP2:30:46
  
 PB
548
Maxime Grandgirard
Maxime Grandgirard 
FRA2:30:46
  
 PB
549
Geraint Williams
Geraint Williams ('84)
GBR2:30:46
  
 PB
550
John Sharp
John Sharp ('76)
GBR2:30:48
  
 SB
551
Joe Farrelly
Joe Farrelly 
GBR2:30:48
  
 PB
552
Samuel Cogez
Samuel Cogez 
FRA2:30:50
  
 PB
553
Stanislav Aleksandrov
Stanislav Aleksandrov 
RUS2:30:52
  
 PB
554
Toby Kelleher
Toby Kelleher 
USA2:30:52
  
 PB
555
Matthieu Bandelier
Matthieu Bandelier 
SUI2:30:53
  
 PB
556
Wojciech Kowalski
Wojciech Kowalski ('82)
POL2:30:54
  
 PB
557
Samuele Oskar Cassi
Samuele Oskar Cassi ('97)
ITA2:30:55
  
 PB
558
Diego Fucho
Diego Fucho ('99)
FRA2:30:55
  
 PB
559
Cory Sherwin
Cory Sherwin ('99)
GBR2:30:56
  
 PB
560
Hugo Herin
Hugo Herin ('88)
FRA2:30:56
  
 PB
561
Quentin Liffaud
Quentin Liffaud 
FRA2:30:56
  
 PB
562
Guillaume Fernandez
Guillaume Fernandez ('84)
FRA2:30:58
  
 PB
563
Guillaume Nesa
Guillaume Nesa 
FRA2:31:00
  
 PB
564
Maarten Demeyere
Maarten Demeyere ('95)
BEL2:31:03
  
 PB
565
Ibon Aristimuño
Ibon Aristimuño ('90)
ESP2:31:10
  
 PB
566
Miguel Martinez
Miguel Martinez 
ESP2:31:10
  
 PB
567
Mathieu Ormancey
Mathieu Ormancey ('94)
FRA2:31:10
  
 SB
568
Cristiano Carvalho Da Silva
Cristiano Carvalho Da Silva 
BRA2:31:12
  
 PB
569
Florent Pianezzola
Florent Pianezzola 
FRA2:31:13
  
 PB
570
Adrien Sarasso
Adrien Sarasso 
FRA2:31:13
  
 SB
571
Thórólfur Ingi Thórsson
Thórólfur Ingi Thórsson ('76)
ISL2:31:14
  
 PB
572
Samuel Lauret
Samuel Lauret ('88)
FRA2:31:14
  
 PB
573
Jamal Abdelmaji Eisa Mohammed
Jamal Abdelmaji Eisa Mohammed ('93)
SUD2:31:14
  
 PB
574
Andrejus Dolgovas
Andrejus Dolgovas 
LTU2:31:16
  
 PB
575
Floris Van Drunen
Floris Van Drunen 
NED2:31:17
  
 PB
576
Pierre Meslet
Pierre Meslet 
GBR2:31:17
  
 PB
577
Grant Schmidlechner
Grant Schmidlechner ('78)
AUS2:31:20
  
 SB
578
David Parrilla
David Parrilla ('82)
ESP2:31:20
  
 SB
579
David Gimenez
David Gimenez 
ESP2:31:20
  
 PB
580
Renaud Davy
Renaud Davy ('92)
FRA2:31:22
  
 PB
581
Kyle Barber
Kyle Barber ('83)
GBR2:31:22
  
 PB
582
Bruce Raeside
Bruce Raeside ('81)
GBR2:31:23
  
 PB
583
Luke Towers
Luke Towers 
GBR2:31:23
  
 PB
584
Geraldo Pereira
Geraldo Pereira 
ESP2:31:24
  
 PB
585
Simon Prod'homme
Simon Prod'homme 
FRA2:31:24
  
 PB
586
Jose Felix Diaz
Jose Felix Diaz 
ESP2:31:25
  
 PB
587
Boden Niki
Boden Niki 
BEL2:31:28
  
 PB
588
Yotam Aharony
Yotam Aharony 
ISR2:31:29
  
 PB
589
Ivo Meex
Ivo Meex ('78)
NED2:31:30
  
 SB
590
Anis Chefirat
Anis Chefirat ('74)
FRA2:31:32
  
 SB
591
Andrew Heyes
Andrew Heyes ('90)
GBR2:31:33
  
 SB
592
Adonay Rodríguez
Adonay Rodríguez 
ESP2:31:33
  
 PB
593
Jose Vicente Valiente
Jose Vicente Valiente 
ESP2:31:35
  
 PB
594
Antoine Fercot
Antoine Fercot ('92)
FRA2:31:37
  
 PB
595
Ahmed Maamouz
Ahmed Maamouz ('81)
FRA2:31:37
  
 PB
596
Julien Couderc
Julien Couderc 
FRA2:31:39
  
 PB
597
Christophe Roosen
Christophe Roosen 
BEL2:31:39
  
 PB
598
David Leahy
David Leahy 
GBR2:31:42
  
 SB
599
Noamen Ksouda
Noamen Ksouda ('75)
FRA2:31:44
  
 SB
600
Jordi Borreda
Jordi Borreda 
ESP2:31:46
  
 PB
601
Eirik Nordvik
Eirik Nordvik ('81)
NOR2:31:49
  
 SB
602
Florent Pierrat
Florent Pierrat 
FRA2:31:50
  
 PB
603
Valentin Pascal
Valentin Pascal ('90)
FRA2:31:51
  
 PB
604
Asier Hurtado
Asier Hurtado 
ESP2:31:51
  
 PB
605
Rogeon Hervé
Rogeon Hervé ('81)
FRA2:31:52
  
 PB
606
Ryan Marshall
Ryan Marshall 
IRL2:31:55
  
 PB
607
Jeremy O'Donovan
Jeremy O'Donovan 
IRL2:31:55
  
 SB
608
Juan Antonio Lopez
Juan Antonio Lopez 
ESP2:31:57
  
 PB
609
Antton Belaustegi
Antton Belaustegi 
ESP2:31:58
  
 PB
610
Thomas Chiarappa
Thomas Chiarappa ('88)
FRA2:32:01
  
 
611
Dario Cardona
Dario Cardona 
ESP2:32:02
  
 PB
612
Jacobo Martinez
Jacobo Martinez ('78)
ESP2:32:02
  
 SB
613
Benjamin Proux
Benjamin Proux ('78)
FRA2:32:03
  
 PB
614
Daniel Paz
Daniel Paz 
ESP2:32:04
  
 PB
615
Mohammed Mesbahi
Mohammed Mesbahi ('81)
ESP2:32:06
  
 PB
616
Ola Sakshaug
Ola Sakshaug ('84)
NOR2:32:07
  
 SB
617
Kevin Pongerard
Kevin Pongerard 
FRA2:32:07
  
 PB
618
Manel Sanchez
Manel Sanchez ('77)
ESP2:32:09
  
 PB
619
Frédéric Autin
Frédéric Autin 
FRA2:32:10
  
 PB
620
Alfredo Gonzalez Bernaldo
Alfredo Gonzalez Bernaldo 
ESP2:32:10
  
 PB
621
Albert Ferrer
Albert Ferrer 
ESP2:32:14
  
 PB
622
Marco Bonfante
Marco Bonfante 
ITA2:32:14
  
 PB
623
Quentin Provost
Quentin Provost ('92)
FRA2:32:15
  
 PB
624
Baptiste Goetz
Baptiste Goetz ('87)
FRA2:32:16
  
 PB
625
Nick Hardy
Nick Hardy ('92)
GBR2:32:17
  
 PB
626
Henrik Nordahl
Henrik Nordahl 
NOR2:32:19
  
 PB
627
Mikel Monasterio
Mikel Monasterio 
ESP2:32:19
  
 PB
628
Ids Dijkstra
Ids Dijkstra 
NED2:32:20
  
 PB
629
Gioacchino Rinaldi
Gioacchino Rinaldi ('85)
ITA2:32:20
  
 SB
630
Michael Haros
Michael Haros ('81)
FRA2:32:21
  
 PB
631
Julio Ricardo Moto
Julio Ricardo Moto 
ESP2:32:21
  
 PB
632
M'tir Moulay
M'tir Moulay 
FRA2:32:22
  
 PB
633
Dennis De Knijff
Dennis De Knijff ('86)
NED2:32:25
  
 
634
Enzo Stival
Enzo Stival 
FRA2:32:26
  
 PB
635
Francois Tornier
Francois Tornier ('85)
SWE2:32:27
  
 PB
636
Matteo Di Conza
Matteo Di Conza ('81)
ITA2:32:29
  
 PB
637
Carlos Abellan
Carlos Abellan 
ESP2:32:29
  
 PB
638
Miguel Abellan-Ossenbach
Miguel Abellan-Ossenbach ('91)
ESP2:32:30
  
 
639
Flavian Lafay
Flavian Lafay ('93)
FRA2:32:33
  
 PB
640
Israel Ferrer
Israel Ferrer 
ESP2:32:33
  
 PB
641
Jesse Lindberg
Jesse Lindberg ('96)
FIN2:32:34
  
 PB
642
Anton Saleh
Anton Saleh 
USA2:32:35
  
 PB
643
Shane Grace
Shane Grace ('78)
GBR2:32:35
  
 SB
644
Andreas Wenger
Andreas Wenger 
SUI2:32:35
  
 PB
645
Grétar Gudmundsson
Grétar Gudmundsson 
ISL2:32:40
  
 PB
646
Juan Ruiz
Juan Ruiz ('91)
ESP2:32:40
  
 PB
647
David Bazin
David Bazin ('88)
FRA2:32:40
  
 PB
648
François Sbardella
François Sbardella ('91)
FRA2:32:40
  
 PB
649
Trevor Power
Trevor Power 
IRL2:32:41
  
 SB
650
Jose luiz Camarero neto
Jose luiz Camarero neto 
BRA2:32:41
  
 PB
651
Hallam Girardet
Hallam Girardet 
GBR2:32:43
  
 PB
652
Adrian Badenes
Adrian Badenes 
ESP2:32:44
  
 PB
653
Håkon Urdal
Håkon Urdal 
NOR2:32:46
  
 SB
654
Fredrik Abrahamsen Deilkås
Fredrik Abrahamsen Deilkås 
NOR2:32:46
  
 PB
655
Andreas Ingberg
Andreas Ingberg ('82)
SWE2:32:46
  
 
656
Valentin Lechat
Valentin Lechat 
FRA2:32:47
  
 PB
657
Piotr Treska
Piotr Treska 
POL2:32:47
  
 SB
658
Leon Johnson
Leon Johnson ('77)
GBR2:32:47
  
 PB
659
Thomas Besson
Thomas Besson ('91)
FRA2:32:49
  
 PB
660
Ketil Stene
Ketil Stene ('75)
NOR2:32:49
  
 SB
661
François Hogrel
François Hogrel 
FRA2:32:49
  
 PB
662
Fabien Bosson
Fabien Bosson ('87)
FRA2:32:52
  
 PB
663
Miguel Silla
Miguel Silla 
ESP2:32:53
  
 PB
664
Thomas Fohrer
Thomas Fohrer 
FRA2:32:54
  
 PB
665
Timothe Lambert
Timothe Lambert ('95)
FRA2:32:56
  
 PB
666
Nadir Sahli
Nadir Sahli 
MAR2:32:58
  
 PB
667
Vincent Castermans
Vincent Castermans ('90)
BEL2:33:00
  
 
668
Cedric Tournabien
Cedric Tournabien ('76)
FRA2:33:01
  
 PB
669
Thierry Marchon
Thierry Marchon 
SUI2:33:01
  
 PB
670
Alexander Kirkeberg
Alexander Kirkeberg ('96)
NOR2:33:02
  
 
671
Roald Hagbart Frøskeland
Roald Hagbart Frøskeland ('94)
NOR2:33:02
  
 PB
672
Richard Bull
Richard Bull 
GBR2:33:03
  
 PB
673
Samuel Perez
Samuel Perez ('96)
ESP2:33:03
  
 SB
674
Oriol Alonso
Oriol Alonso 
ESP2:33:03
  
 PB
675
Voro Viñoles
Voro Viñoles 
ESP2:33:04
  
 PB
676
Jose Manuel Caplliure
Jose Manuel Caplliure 
ESP2:33:04
  
 SB
677
Eric Garin
Eric Garin 
ESP2:33:04
  
 PB
678
Jonathan Hilling
Jonathan Hilling 
GBR2:33:05
  
 PB
679
Richard Johnston
Richard Johnston 
IRL2:33:06
  
 SB
679
Richard Johnston
Richard Johnston 
AUS2:33:06
  
 SB
680
Vincent Segura
Vincent Segura 
FRA2:33:08
  
 PB
681
Adrien Thomas
Adrien Thomas 
FRA2:33:10
  
 PB
682
Matthieu Lachaise
Matthieu Lachaise ('89)
FRA2:33:11
  
 PB
683
Mohammed Hamdani
Mohammed Hamdani 
MAR2:33:12
  
 PB
684
Mathieu Roger Gay
Mathieu Roger Gay 
FRA2:33:12
  
 PB
685
James Gody
James Gody 
FRA2:33:12
  
 PB
686
Nicolas Spiess
Nicolas Spiess 
FRA2:33:13
  
 PB
687
Paul Smith
Paul Smith ('66)
GBR2:33:14
  
 SB
687
Paul Smith
Paul Smith ('77)
IRL2:33:14
  
 PB
688
Brian Lenihan
Brian Lenihan ('81)
IRL2:33:15
  
 SB
689
Callum Moore
Callum Moore 
GBR2:33:18
  
 PB
690
Thomas Gaillard
Thomas Gaillard ('90)
FRA2:33:18
  
 PB
691
Matt Maguire
Matt Maguire 
AUS2:33:20
  
 PB
692
Angel Fernandez
Angel Fernandez 
ESP2:33:21
  
 SB
693
Nader Jaber
Nader Jaber ('90)
LBN2:33:25
  
 PB
694
Doris Lapeze
Doris Lapeze 
FRA2:33:26
  
 PB
695
Matteo Bernardini
Matteo Bernardini 
ITA2:33:27
  
 PB
696
Hélder Santos
Hélder Santos ('83)
POR2:33:27
  
 
697
Filippo Bovanini
Filippo Bovanini ('94)
ITA2:33:27
  
 SB
698
Thibaut Lécuru
Thibaut Lécuru 
FRA2:33:27
  
 PB
699
Joan Oriach Serra
Joan Oriach Serra 
ESP2:33:28
  
 PB
700
Ranno Erala
Ranno Erala ('73)
EST2:33:28
  
 SB
701
Alexey Marchenko
Alexey Marchenko 
ISR2:33:29
  
 PB
702
Axel Lechantoux
Axel Lechantoux ('92)
FRA2:33:29
  
 PB
703
Thomas Palmen
Thomas Palmen 
NED2:33:30
  
 SB
704
Mikel Baz
Mikel Baz ('02)
ESP2:33:31
  
 SB
705
Carles Rosés
Carles Rosés 
ESP2:33:32
  
 PB
706
Patrick Carter
Patrick Carter 
USA2:33:34
  
 PB
707
Bart Verbeke
Bart Verbeke 
BEL2:33:34
  
 PB
708
Yuriy Galkin
Yuriy Galkin 
RUS2:33:35
  
 PB
709
Tom Erard
Tom Erard 
FRA2:33:35
  
 PB
710
Alexander Berg Rendahl
Alexander Berg Rendahl ('84)
SWE2:33:36
  
 SB
711
Rob Foster
Rob Foster ('75)
GBR2:33:38
  
 PB
712
Florian Vieux
Florian Vieux ('86)
SUI2:33:38
  
 PB
713
Manuel Gentil
Manuel Gentil 
ESP2:33:39
  
 PB
714
Renaud Candebat
Renaud Candebat ('90)
FRA2:33:39
  
 PB
715
Yeray Marchal
Yeray Marchal 
ESP2:33:40
  
 PB
716
Rodrigo Alonso
Rodrigo Alonso ('78)
ESP2:33:40
  
 PB
717
Corentin Lavergne
Corentin Lavergne ('93)
FRA2:33:42
  
 PB
718
David Williams
David Williams ('71)
GBR2:33:44
  
 PB
719
Tom Fairbrother
Tom Fairbrother ('88)
GBR2:33:44
  
 
720
Jon Pascual
Jon Pascual ('94)
ESP2:33:46
  
 PB
721
Will Newnham
Will Newnham ('92)
GBR2:33:47
  
 
722
Nick Raymaekers
Nick Raymaekers ('86)
BEL2:33:48
  
 PB
723
Jonas Aamodt Moræus
Jonas Aamodt Moræus ('79)
NOR2:33:49
  
 SB
724
Vincent Chauvin
Vincent Chauvin 
FRA2:33:49
  
 PB
725
Tom Squires
Tom Squires 
GBR2:33:50
  
 PB
726
Raphael Brochand
Raphael Brochand 
FRA2:33:50
  
 PB
727
Jasper Vanpaemel
Jasper Vanpaemel 
BEL2:33:51
  
 PB
728
Shalev Bahalul
Shalev Bahalul 
ISR2:33:53
  
 PB
729
Vladislav Mihaylov
Vladislav Mihaylov 
BUL2:33:56
  
 PB
730
Ryan Farrugia
Ryan Farrugia ('87)
MLT2:33:56
  
 PB
731
Jimmy Brosse
Jimmy Brosse 
FRA2:33:56
  
 PB
732
Cristian Murcia
Cristian Murcia 
ESP2:33:57
  
 SB
733
Eric Noel
Eric Noel ('87)
USA2:33:57
  
 SB
734
Martin Clobert
Martin Clobert 
BEL2:33:58
  
 PB
735
Alex Vasilev
Alex Vasilev ('95)
BUL2:33:59
  
 PB
736
Manuel Jose Gonzalez
Manuel Jose Gonzalez 
ESP2:33:59
  
 PB
737
Hug Rabell
Hug Rabell 
ESP2:34:01
  
 PB
738
Christophe Olliero
Christophe Olliero ('86)
FRA2:34:03
  
 SB
739
Álvaro Marín
Álvaro Marín 
ESP2:34:03
  
 PB
740
Christophe Parmentier
Christophe Parmentier 
FRA2:34:04
  
 PB
741
Iosu Elola
Iosu Elola 
ESP2:34:05
  
 PB
742
Axel Massé
Axel Massé ('91)
FRA2:34:06
  
 PB
743
Aidan Mc Swiney
Aidan Mc Swiney ('84)
IRL2:34:07
  
 PB
744
Mick Silke
Mick Silke 
IRL2:34:07
  
 PB
745
Lukas Kley
Lukas Kley ('92)
GER2:34:07
  
 PB
746
Mohamed Bahou
Mohamed Bahou 
FRA2:34:08
  
 PB
747
Canadas Louis
Canadas Louis 
FRA2:34:09
  
 PB
748
Sadanand Magee
Sadanand Magee 
IRL2:34:10
  
 PB
749
Andrew Drake
Andrew Drake ('82)
GBR2:34:15
  
 SB
750
Borja Darsa
Borja Darsa 
ESP2:34:17
  
 PB
751
Mathias Courcol
Mathias Courcol 
FRA2:34:17
  
 PB
752
Aitor Tortosa
Aitor Tortosa 
ESP2:34:18
  
 PB
753
Derek Walsh
Derek Walsh 
IRL2:34:19
  
 PB
754
Florian Abelard
Florian Abelard ('96)
FRA2:34:19
  
 PB
755
Mossy Bracken
Mossy Bracken 
IRL2:34:19
  
 
756
Thom Treebus
Thom Treebus 
NED2:34:20
  
 PB
757
Konrad Labedzki
Konrad Labedzki 
POL2:34:22
  
 PB
758
Jean Personnic
Jean Personnic ('89)
FRA2:34:22
  
 SB
759
Nicolas Smeyers
Nicolas Smeyers 
BEL2:34:23
  
 PB
760
Theophane Breuzin
Theophane Breuzin 
FRA2:34:24
  
 PB
761
David Aguilar
David Aguilar 
ESP2:34:25
  
 PB
762
James Bartram
James Bartram 
GBR2:34:27
  
 PB
763
Kameron Casey
Kameron Casey ('92)
USA2:34:29
  
 SB
764
Samalya Schäfer
Samalya Schäfer ('83)
GER2:34:30
  
 SB
765
Jérôme Michon
Jérôme Michon 
FRA2:34:30
  
 SB
766
Gino Pereira
Gino Pereira 
ESP2:34:30
  
 PB
767
Adam Moriarty
Adam Moriarty 
GBR2:34:32
  
 PB
768
Jayson Van Overberghe
Jayson Van Overberghe 
FRA2:34:33
  
 PB
769
Igor Torres
Igor Torres ('81)
ESP2:34:33
  
 PB
770
Iñigo Eizaguirre
Iñigo Eizaguirre 
ESP2:34:34
  
 PB
771
Ion Mendia
Ion Mendia 
ESP2:34:34
  
 PB
772
Martin Hansen
Martin Hansen 
NOR2:34:34
  
 PB
773
André Pereira
André Pereira ('95)
POR2:34:35
  
 PB
774
Jon Urtizberea
Jon Urtizberea 
ESP2:34:35
  
 PB
775
Hamish Magoffin
Hamish Magoffin 
AUS2:34:40
  
 
776
Vicent Francés
Vicent Francés 
ESP2:34:41
  
 
777
Jordan Touboul
Jordan Touboul ('96)
FRA2:34:42
  
 PB
778
Yoshi Groen
Yoshi Groen ('90)
NED2:34:43
  
 PB
779
Jesús Andrés Pascual
Jesús Andrés Pascual 
ESP2:34:44
  
 PB
780
Gaël Charrière
Gaël Charrière 
SUI2:34:44
  
 PB
781
Ubaldo Blanco
Ubaldo Blanco 
MEX2:34:45
  
 
782
Max Moberg
Max Moberg ('87)
FIN2:34:46
  
 PB
783
Arnaud Gicquel
Arnaud Gicquel ('81)
FRA2:34:46
  
 PB
784
Jose Martí
Jose Martí 
ESP2:34:46
  
 PB
785
Jordi Cunill
Jordi Cunill 
ESP2:34:47
  
 PB
786
Jesús Cabrero
Jesús Cabrero 
ESP2:34:47
  
 PB
787
José Miota
José Miota 
ESP2:34:47
  
 PB
788
Björn Vennema
Björn Vennema 
NED2:34:51
  
 PB
789
Arjan Akkermans
Arjan Akkermans 
NED2:34:52
  
 PB
790
Quentin Le Bussy
Quentin Le Bussy 
BEL2:34:52
  
 PB
791
Joaquin Badenes
Joaquin Badenes 
ESP2:34:52
  
 PB
792
Shaun McLaughlin
Shaun McLaughlin 
IRL2:34:53
  
 PB
793
Baptiste Rialland
Baptiste Rialland ('91)
FRA2:34:58
  
 PB
794
Antoine Mortamet
Antoine Mortamet ('94)
FRA2:34:58
  
 PB
795
Philippe Brocard
Philippe Brocard ('89)
FRA2:34:58
  
 PB
796
Iban Iriarte
Iban Iriarte ('84)
ESP2:34:59
  
 PB
797
Fraser Middleton
Fraser Middleton 
GBR2:35:00
  
 PB
798
Kristian Riseth Hammer
Kristian Riseth Hammer ('89)
NOR2:35:01
  
 PB
804
Vivian Foley
Vivian Foley 
IRL2:35:07
  
 SB
809Jacob FalkencroneJacob Falkencrone ('89)DEN2:35:10
  
 PB
821
Artem Shlezinger
Artem Shlezinger 
UKR2:35:19
  
 PB
841Ivan Luca CordaIvan Luca Corda ('75)DEN2:35:34
  
 PB
842
Axel Finke
Axel Finke ('86)
GER2:35:34
  
 
843
Michael Morgan
Michael Morgan 
IRL2:35:36
  
 
854Mads Krogholt BondeMads Krogholt Bonde ('94)DEN2:35:45
  
 PB
859
Timo Nikula
Timo Nikula ('78)
FIN2:35:49
  
 PB
862
Trevor Cummins
Trevor Cummins ('82)
IRL2:35:51
  
 PB
871
Conrad De Nijs
Conrad De Nijs 
NED2:36:02
  
 PB
886
Mathias Meijer
Mathias Meijer ('87)
NED2:36:15
  
 PB
893
Aart Van Steenbergen
Aart Van Steenbergen 
NED2:36:24
  
 PB
900
Timothy Bowen
Timothy Bowen 
IRL2:36:32
  
 
907
Michael Brady
Michael Brady ('95)
IRL2:36:36
  
 PB
936
Niall Geoghegan
Niall Geoghegan 
IRL2:37:00
  
 PB
940
David De Goede
David De Goede 
NED2:37:03
  
 PB
982
Tom Roth
Tom Roth 
NED2:37:32
  
 PB
995
Bernardus Maria Kerkhof
Bernardus Maria Kerkhof 
NED2:37:40
  
 PB
1008
Johannes Bogren
Johannes Bogren ('79)
SWE2:37:47
  
 SB
1012
Donal Moran
Donal Moran ('74)
IRL2:37:48
  
 
1019
Andrew Tees
Andrew Tees 
IRL2:37:52
  
 PB
1024
Georg Dettweiler
Georg Dettweiler ('79)
GER2:37:55
  
 PB
1053
Sebastian Gerhards
Sebastian Gerhards ('85)
GER2:38:14
  
 PB
1059
Monier Rauter
Monier Rauter ('88)
GER2:38:20
  
 
1061
Oscar Agrell
Oscar Agrell ('02)
SWE2:38:20
  
 PB
1062Flemming Adler BankFlemming Adler Bank ('74)DEN2:38:20
  
 PB
1066
Sebastian Götz
Sebastian Götz 
GER2:38:24
  
 PB
1072
Terry Shanley
Terry Shanley 
IRL2:38:28
  
 
1078
Ludvig Börjesson
Ludvig Börjesson ('77)
SWE2:38:32
  
 PB
1093
Benedikt Jany
Benedikt Jany ('96)
GER2:38:38
  
 PB
1107
Juha Manninen
Juha Manninen ('85)
FIN2:38:48
  
 PB
1121
Simo-Pekka Fincke
Simo-Pekka Fincke ('81)
FIN2:38:54
  
 
1127
Bart Seppen
Bart Seppen ('90)
NED2:38:59
  
 PB
1144
Gustav Wiking
Gustav Wiking ('88)
SWE2:39:11
  
 PB
1178
Lars Rolfes
Lars Rolfes 
GER2:39:28
  
 PB
1187Anders LaursenAnders Laursen ('73)DEN2:39:31
  
 SB
1201Jonas RasmussenJonas Rasmussen ('91)DEN2:39:36
  
 SB
1208
Jannis Kellermann
Jannis Kellermann ('82)
GER2:39:38
  
 PB
1219
Filip Jonsson
Filip Jonsson ('95)
SWE2:39:45
  
 PB
1222
Olivier Wijtenburg
Olivier Wijtenburg ('84)
NED2:39:46
  
 PB
1232
Mark Lenssen
Mark Lenssen 
NED2:39:49
  
 PB
1254Ole SørensenOle Sørensen ('79)DEN2:39:58
  
 
1261
Vitalii Kovalov
Vitalii Kovalov 
UKR2:40:00
  
 PB
1276Mikkel WestenMikkel Westen ('76)DEN2:40:13
  
 PB
1284
David Vegborn
David Vegborn ('78)
SWE2:40:22
  
 SB
1288Joakim SvolgaardJoakim Svolgaard ('87)DEN2:40:25
  
 SB
1302
Hendrik Schlegel
Hendrik Schlegel ('88)
GER2:40:33
  
 PB
1318
Edwin De Neijs
Edwin De Neijs 
NED2:40:46
  
 
1328
Nicolas Simonin
Nicolas Simonin ('89)
IRL2:40:55
  
 PB
1332
Thomas De Vos
Thomas De Vos 
NED2:40:59
  
 PB
1333
Wijnand Van Der Bok
Wijnand Van Der Bok 
NED2:40:59
  
 PB
1349
Ewout Tromp
Ewout Tromp 
NED2:41:11
  
 PB
1401
Hakim El Makrini
Hakim El Makrini ('75)
GER2:41:40
  
 SB
1410
Marko Jessen
Marko Jessen ('76)
GER2:41:45
  
 PB
1421Alexander ØllgaardAlexander Øllgaard ('79)DEN2:41:51
  
 PB
1440
Jelte Ter Braake
Jelte Ter Braake ('97)
NED2:42:01
  
 PB
1442
Puls Robin Alexander
Puls Robin Alexander 
NED2:42:01
  
 PB
1447
Ashkan Fivrin
Ashkan Fivrin ('77)
SWE2:42:03
  
 SB
1454
Dennie Soffree
Dennie Soffree 
NED2:42:08
  
 PB
1460
Tim Snijders
Tim Snijders 
NED2:42:11
  
 PB
1461
Colm Cassidy
Colm Cassidy 
IRL2:42:11
  
 SB
1463
Gerard Clarke
Gerard Clarke 
IRL2:42:14
  
 PB
1479Bo CallesenBo Callesen ('89)DEN2:42:22
  
 PB
1492
Hidde Ten Berg
Hidde Ten Berg 
NED2:42:33
  
 PB
1510
Martin Militzke
Martin Militzke ('83)
GER2:42:44
  
 PB
1514
Roy Jansen
Roy Jansen 
NED2:42:45
  
 PB
1517
Christoffer Lundgren Björnqvist
Christoffer Lundgren Björnqvist ('84)
SWE2:42:46
  
 SB
1571
Johannes Liebrich
Johannes Liebrich ('94)
GER2:43:12
  
 PB
1572
Matthew Ryan
Matthew Ryan 
IRL2:43:12
  
 PB
1574
Fergus Nugent
Fergus Nugent 
IRL2:43:13
  
 PB
1576
Sean Twohig
Sean Twohig ('88)
IRL2:43:14
  
 PB
1580
Jouni Manninen
Jouni Manninen ('85)
FIN2:43:16
  
 PB
1583
Harm Van Berkel
Harm Van Berkel 
NED2:43:18
  
 PB
1584
James Carty
James Carty 
IRL2:43:18
  
 PB
1603
John Van Heeswijk
John Van Heeswijk 
NED2:43:26
  
 PB
1648
Martin Horan
Martin Horan 
IRL2:43:48
  
 PB
1655
Jaakko Järvi
Jaakko Järvi ('95)
FIN2:43:50
  
 PB
1681
Joris Regtien
Joris Regtien 
NED2:43:59
  
 PB
1703
Mick Herfkens
Mick Herfkens ('89)
NED2:44:10
  
 SB
1736
Johnny McBain
Johnny McBain 
IRL2:44:24
  
 PB
1757
Chris Johnston
Chris Johnston ('91)
IRL2:44:34
  
 PB
1771
Jesse De Vries
Jesse De Vries 
NED2:44:39
  
 PB
1777
Peter Könnicke
Peter Könnicke ('69)
GER2:44:41
  
 PB
1785
Dylan Ryan
Dylan Ryan 
IRL2:44:43
  
 PB
1788
Wieger Poeze
Wieger Poeze 
NED2:44:44
  
 PB
1793
Tom Vennink
Tom Vennink 
NED2:44:46
  
 PB
1809
Brian Cronin
Brian Cronin 
IRL2:44:49
  
 PB
1829
Emiel Van Tongerlo
Emiel Van Tongerlo 
NED2:44:59
  
 PB
1839
Sean McGarrity
Sean McGarrity 
IRL2:45:05
  
 PB
1852
Edwin Drost
Edwin Drost 
NED2:45:12
  
 PB
1868
Connor Graham
Connor Graham 
IRL2:45:19
  
 PB
1873
Derek O'Keeffe
Derek O'Keeffe 
IRL2:45:21
  
 PB
1875
Damien O'Looney
Damien O'Looney 
IRL2:45:23
  
 SB
1883
Erik Johansson
Erik Johansson ('90)
SWE2:45:26
  
 SB
1895
Sean O'Keeffe
Sean O'Keeffe 
IRL2:45:29
  
 PB
1897
Charles Micallef
Charles Micallef ('71)
MLT2:45:30
  
 SB
1912
Roine Karlsson
Roine Karlsson ('82)
SWE2:45:38
  
 PB
1968
Vincent Veth
Vincent Veth 
NED2:46:06
  
 PB
1973
Finn Gerdes
Finn Gerdes ('90)
GER2:46:10
  
 PB
1985
Marcus Oskarsson
Marcus Oskarsson ('83)
SWE2:46:16
  
 PB
1987
Savvas Nicolaou
Savvas Nicolaou 
CYP2:46:16
  
 PB
2005
Paul Hunt
Paul Hunt 
IRL2:46:24
  
 PB
2006
Niklas Gröning
Niklas Gröning ('85)
SWE2:46:24
  
 SB
2029Lasse BroeLasse Broe DEN2:46:34
  
 PB
2040
Peter Sijbrandij
Peter Sijbrandij 
NED2:46:39
  
 PB
2042
Adam Mattsson
Adam Mattsson ('85)
SWE2:46:40
  
 PB
2073
Mattias Svensson
Mattias Svensson ('93)
SWE2:46:50
  
 PB
2079
Lars Nijboer
Lars Nijboer 
NED2:46:52
  
 PB
2125
Yuriy Onishchenko
Yuriy Onishchenko 
UKR2:47:12
  
 PB
2129
Jeroen Don
Jeroen Don 
NED2:47:14
  
 PB
2212
Gustaaf Verhagen
Gustaaf Verhagen 
NED2:47:51
  
 PB
2215
Christian Ahlö
Christian Ahlö ('77)
FIN2:47:51
  
 PB
2258Frederik LøvstadFrederik Løvstad ('92)DEN2:48:02
  
 PB
2266
Niels Martijn Van Der Velden
Niels Martijn Van Der Velden 
NED2:48:05
  
 PB
2267
Viktor Medén
Viktor Medén ('93)
SWE2:48:05
  
 PB
2271Peter TranPeter Tran ('88)DEN2:48:07
  
 PB
2281Mads Dyhr BerggreenMads Dyhr Berggreen ('81)DEN2:48:13
  
 PB
2294
Jan-Joost Van Dijk
Jan-Joost Van Dijk 
NED2:48:18
  
 PB
2297
Daniel Wärnelid
Daniel Wärnelid ('83)
SWE2:48:20
  
 PB
2307
Imthorn Kevin
Imthorn Kevin 
NED2:48:22
  
 PB
2310
Alan Camilleri
Alan Camilleri ('79)
MLT2:48:22
  
 
2333
Danny Verheezen
Danny Verheezen 
NED2:48:32
  
 PB
2334
Nicklas Gustafsson
Nicklas Gustafsson ('87)
SWE2:48:32
  
 PB
2350
Philip Seweling
Philip Seweling ('90)
SWE2:48:39
  
 
2369Dennis DyhrbergDennis Dyhrberg ('83)DEN2:48:45
  
 SB
2404
Gino De Graaf
Gino De Graaf 
NED2:48:52
  
 PB
2424
Heathcliff Vella
Heathcliff Vella ('84)
MLT2:48:56
  
 PB
2440
Sebastian Zettergren
Sebastian Zettergren ('95)
SWE2:49:02
  
 PB
2455Mathias SponholtzMathias Sponholtz ('96)DEN2:49:08
  
 PB
2462
Aron Tesfaghebriel
Aron Tesfaghebriel ('71)
SWE2:49:10
  
 PB
2485
Ragnar Fahlin Strömberg
Ragnar Fahlin Strömberg ('89)
SWE2:49:19
  
 PB
2489
Patrick Giljam
Patrick Giljam 
NED2:49:20
  
 PB
2498Nicolai Helledie BrixNicolai Helledie Brix DEN2:49:22
  
 PB
2516
Wouter De Groot
Wouter De Groot ('85)
NED2:49:26
  
 PB
2517
Alex Kuik
Alex Kuik 
NED2:49:26
  
 PB
2593Kristian SvaneKristian Svane ('92)DEN2:49:50
  
 PB
2611
Nick Van Ommen
Nick Van Ommen 
NED2:49:54
  
 PB
2614
Jasper Van Klaveren
Jasper Van Klaveren 
NED2:49:54
  
 PB
2624
Daniel Arvidsson
Daniel Arvidsson ('77)
SWE2:49:56
  
 PB
2703
Mattias Gränfors
Mattias Gränfors ('80)
SWE2:50:25
  
 PB
2739
Mike De Vries
Mike De Vries 
NED2:50:42
  
 PB
2740
Jakob Lindholm
Jakob Lindholm ('93)
FIN2:50:43
  
 PB
2743Emil Jønsson KristiansenEmil Jønsson Kristiansen ('96)DEN2:50:44
  
 PB
2750
Erik Graffner
Erik Graffner ('86)
SWE2:50:46
  
 PB
2759Søren Flodgaard GjerrildSøren Flodgaard Gjerrild ('92)DEN2:50:49
  
 SB
2770
Ali Kayral
Ali Kayral 
CYP2:50:54
  
 PB
2774
Alwin Reinders
Alwin Reinders 
NED2:50:56
  
 PB
2778Thomas Karmark DreyerThomas Karmark Dreyer ('90)DEN2:50:58
  
 PB
2780
Andreas Bergström
Andreas Bergström ('91)
SWE2:50:58
  
 
2828
Tim Meijer
Tim Meijer 
NED2:51:25
  
 PB
2859
Patrick Van Balkom
Patrick Van Balkom 
NED2:51:42
  
 PB
2888
Robin Isaksson Vivungi
Robin Isaksson Vivungi ('86)
SWE2:51:56
  
 PB
2902
Robert Dale
Robert Dale ('90)
GER2:52:03
  
 PB
2974
Bart Van Loon
Bart Van Loon 
NED2:52:27
  
 PB
2998Kasper Jæchel VillumsenKasper Jæchel Villumsen ('97)DEN2:52:35
  
 PB
2999
Daniel Andersson
Daniel Andersson ('89)
SWE2:52:35
  
 
3042
Ludwing Franquiz
Ludwing Franquiz ('93)
SWE2:52:51
  
 PB
3049
Jasper Ten Berge
Jasper Ten Berge 
NED2:52:53
  
 PB
3095
David Howding
David Howding ('86)
SWE2:53:13
  
 
3138
Timo Flad
Timo Flad ('80)
GER2:53:29
  
 PB
3164
Jim Tijdgat
Jim Tijdgat 
NED2:53:43
  
 PB
3165Martin EttrupMartin Ettrup ('89)DEN2:53:43
  
 PB
3212
Bakker Stephan
Bakker Stephan 
NED2:53:54
  
 PB
3248
Matthijs Munnik
Matthijs Munnik 
NED2:54:08
  
 PB
3255
Bas Van Gestel
Bas Van Gestel 
NED2:54:10
  
 PB
3256Emil AlbrechtsenEmil Albrechtsen ('98)DEN2:54:10
  
 PB
3322
Tijs Rutgers
Tijs Rutgers 
NED2:54:31
  
 PB
3335
Villem Raudsepp
Villem Raudsepp ('80)
SWE2:54:35
  
 PB
3340
Pär Boqvist
Pär Boqvist ('75)
SWE2:54:35
  
 SB
3344
Mika Liitola
Mika Liitola ('82)
FIN2:54:37
  
 SB
3359
Sam Naumann
Sam Naumann 
NED2:54:42
  
 PB
3442
Dominic Paul Zammit
Dominic Paul Zammit ('82)
MLT2:55:04
  
 PB
3495
Rick Van Der Klugt
Rick Van Der Klugt 
NED2:55:25
  
 PB
3523
Casimir Kontio
Casimir Kontio ('94)
FIN2:55:36
  
 PB
3534
Jeroen Simons
Jeroen Simons 
NED2:55:39
  
 PB
3578
Magnus Andersson
Magnus Andersson ('94)
SWE2:55:52
  
 PB
3590
Kristoffer Avci Nåmark
Kristoffer Avci Nåmark ('87)
SWE2:55:57
  
 PB
3597Alexander GramAlexander Gram ('91)DEN2:55:59
  
 PB
3600
Oliver Nilsson
Oliver Nilsson ('90)
SWE2:56:00
  
 PB
3668
Jesper Cronsioe
Jesper Cronsioe ('88)
SWE2:56:20
  
 PB
3673
Kris Gemmell
Kris Gemmell ('77)
NZL2:56:21
  
 PB
3688Andreas HorsholtAndreas Horsholt ('02)DEN2:56:24
  
 PB
3694Gregers ChristensenGregers Christensen DEN2:56:25
  
 PB
3703
Kars Van Der Gragt
Kars Van Der Gragt 
NED2:56:27
  
 PB
3735Rasmus NæblerødRasmus Næblerød ('86)DEN2:56:34
  
 
3754
Jurriaan Ter Heegde
Jurriaan Ter Heegde 
NED2:56:39
  
 PB
3764
Raymond Van Berkel
Raymond Van Berkel 
NED2:56:43
  
 PB
3793
Robert Pölder
Robert Pölder ('91)
SWE2:56:50
  
 PB
3795
Simone Sella
Simone Sella ('85)
SWE2:56:51
  
 PB
3796
Andreas Borg
Andreas Borg ('92)
SWE2:56:52
  
 PB
3812
Thomas Ettes
Thomas Ettes 
NED2:56:57
  
 PB
3840
Michalis Nearchou
Michalis Nearchou 
CYP2:57:01
  
 PB
3841
Jan-Roelf Heerssema
Jan-Roelf Heerssema 
NED2:57:01
  
 PB
3857
Daniel Eklund
Daniel Eklund ('84)
SWE2:57:05
  
 PB
3868
Erik Karnehed
Erik Karnehed ('97)
SWE2:57:07
  
 PB
3887
Daniel Stuit
Daniel Stuit 
NED2:57:13
  
 PB
3901
Joakim Nielsen
Joakim Nielsen ('89)
SWE2:57:16
  
 PB
3922
Dennis Wernersson
Dennis Wernersson ('93)
SWE2:57:20
  
 PB
3927
Erik Högkvist
Erik Högkvist ('89)
SWE2:57:20
  
 PB
3933
Martin Köling
Martin Köling ('94)
SWE2:57:22
  
 PB
3941
Fabricio Carlos Ibañez Raad
Fabricio Carlos Ibañez Raad 
NED2:57:24
  
 PB
3993
Sondre Stroemsheim
Sondre Stroemsheim 
NED2:57:36
  
 PB
4015
Jonas Löfgren
Jonas Löfgren ('74)
SWE2:57:41
  
 PB
4039
Hendrik Oosterhoff
Hendrik Oosterhoff 
NED2:57:46
  
 PB
4048
Rickard Orrebrant
Rickard Orrebrant ('91)
SWE2:57:49
  
 PB
4050
Niklas Andersson
Niklas Andersson ('78)
SWE2:57:49
  
 SB
4058Jens ØstergaardJens Østergaard ('94)DEN2:57:50
  
 PB
4094
Jack Lundstedt Titi
Jack Lundstedt Titi ('94)
SWE2:57:57
  
 PB
4118
Steffen Knoblauch
Steffen Knoblauch ('88)
GER2:58:02
  
 PB
4126
Michael Richter
Michael Richter ('71)
GER2:58:03
  
 PB
4132
Axel Bojrup
Axel Bojrup ('93)
SWE2:58:04
  
 PB
4139Jesper GreveJesper Greve ('77)DEN2:58:05
  
 SB
4174Martin Hedegaard ChristensenMartin Hedegaard Christensen ('93)DEN2:58:11
  
 PB
4175
Jonas Rodriguez
Jonas Rodriguez ('77)
SWE2:58:11
  
 PB
4181
Nick Brouns
Nick Brouns 
NED2:58:13
  
 PB
4189
Joris Van Den Berg
Joris Van Den Berg 
NED2:58:14
  
 PB
4192Martin Egebjerg OlesenMartin Egebjerg Olesen ('95)DEN2:58:14
  
 
4226
Koen De Kort
Koen De Kort 
NED2:58:21
  
 PB
4240
Sander Boogmans
Sander Boogmans 
NED2:58:23
  
 PB
4255
Nils Bunge
Nils Bunge ('82)
GER2:58:25
  
 PB
4289
Jan Hoff
Jan Hoff 
NED2:58:31
  
 PB
4325
Henrik Nilsson
Henrik Nilsson ('85)
SWE2:58:38
  
 PB
4346
Paul Gabriëls
Paul Gabriëls 
NED2:58:41
  
 PB
4358
Nikolai Lipatov
Nikolai Lipatov ('82)
FIN2:58:43
  
 PB
4416
Klaas Kooistra
Klaas Kooistra ('74)
NED2:58:55
  
 PB
4433
Stefan Bales
Stefan Bales ('65)
GER2:58:58
  
 PB
4441
Chris Beverwijk
Chris Beverwijk 
NED2:58:59
  
 PB
4447
Peter Peereboom
Peter Peereboom 
NED2:59:00
  
 PB
4452
Wessel Hettema
Wessel Hettema 
NED2:59:01
  
 PB
4477
Vincent Willem Roberti
Vincent Willem Roberti 
NED2:59:06
  
 PB
4488
Rens Goudsmit
Rens Goudsmit 
NED2:59:08
  
 PB
4504Daniel SandstrømDaniel Sandstrøm ('84)DEN2:59:10
  
 
4548Vladimir SoshkoVladimir Soshko ('86)DEN2:59:16
  
 PB
4607
Ralph Cobben
Ralph Cobben 
NED2:59:25
  
 PB
4645
William Bjureland
William Bjureland ('87)
SWE2:59:30
  
 PB
4661
Hessel Bleeker
Hessel Bleeker 
NED2:59:31
  
 PB
4667Andreas HaugaardAndreas Haugaard ('93)DEN2:59:32
  
 PB
4671
James Aslin
James Aslin ('79)
GBR2:59:33
  
 SB
4683
Mattias Krantz
Mattias Krantz ('73)
SWE2:59:35
  
 SB
4698
Oscar Maturana
Oscar Maturana ('86)
SWE2:59:37
  
 SB
4726
Marvin Dierker
Marvin Dierker ('93)
GER2:59:41
  
 PB
4727
Schippers Sunny Anton Louis
Schippers Sunny Anton Louis 
NED2:59:42
  
 PB
4743
Randy Stofberg
Randy Stofberg 
NED2:59:44
  
 SB
4760
Jeroen Van Beijsterveldt
Jeroen Van Beijsterveldt 
NED2:59:47
  
 PB
4775
Justin Brown
Justin Brown ('74)
SWE2:59:50
  
 PB
4794
Milan De Reede
Milan De Reede 
NED2:59:53
  
 PB
4843
Erik Michaëlsson
Erik Michaëlsson ('67)
SWE3:00:01
  
 PB
4848
Paul Ten Donkelaar
Paul Ten Donkelaar 
NED3:00:02
  
 PB
4880Danny LinaaDanny Linaa ('72)DEN3:00:10
  
 PB
4946
Ari Mattila
Ari Mattila ('82)
FIN3:00:26
  
 SB
5099
Markku Stenberg
Markku Stenberg ('77)
FIN3:01:13
  
 PB
5107Malthe KragmannMalthe Kragmann ('94)DEN3:01:16
  
 
5206Sebastian Alexander Ditlev SeifertSebastian Alexander Ditlev Seifert ('89)DEN3:01:57
  
 PB
5357
Viktor Svensson
Viktor Svensson ('92)
SWE3:03:04
  
 PB
5388
Tony Loord
Tony Loord ('96)
SWE3:03:16
  
 PB
5409
Thomas Jonsson
Thomas Jonsson ('63)
SWE3:03:24
  
 PB
5427
Ville Holmberg
Ville Holmberg ('76)
FIN3:03:34
  
 SB
5430
Vilhelm Öström
Vilhelm Öström ('74)
SWE3:03:35
  
 SB
5433
Apollon Kapodistrias
Apollon Kapodistrias ('74)
CYP3:03:37
  
 PB
5447Anton WillemannAnton Willemann ('88)DEN3:03:43
  
 PB
5555
Andreas Nilsson
Andreas Nilsson ('79)
SWE3:04:25
  
 
5572
Tobias Axelsson
Tobias Axelsson ('90)
SWE3:04:37
  
 PB
5585
Dennis Mehlfeld
Dennis Mehlfeld ('87)
GER3:04:41
  
 
5601
Aleksandr Kriuchkov
Aleksandr Kriuchkov 
EST3:04:47
  
 PB
5636
Jaakko Kajan
Jaakko Kajan ('82)
FIN3:04:58
  
 PB
5691
Axel Backhaus
Axel Backhaus ('72)
GER3:05:19
  
 PB
5701
Göran Strömstedt
Göran Strömstedt ('68)
SWE3:05:23
  
 SB
5749
Henrik Vikström
Henrik Vikström ('70)
SWE3:05:43
  
 SB
5752
Anthony Dimech
Anthony Dimech 
MLT3:05:44
  
 PB
5762
Kari Kumpulainen
Kari Kumpulainen ('65)
FIN3:05:47
  
 PB
5764
Manfred Becker
Manfred Becker ('68)
GER3:05:48
  
 SB
5906
Matthias Lenz
Matthias Lenz ('80)
GER3:06:41
  
 PB
6014
Christoffer Ahlqvist
Christoffer Ahlqvist ('83)
SWE3:07:14
  
 PB
6019Anders DohnAnders Dohn ('81)DEN3:07:16
  
 
6028Allan ChristensenAllan Christensen DEN3:07:19
  
 PB
6059
Mika Olkkonen
Mika Olkkonen ('63)
FIN3:07:31
  
 SB
6106
Claes Rasmuson
Claes Rasmuson ('68)
SWE3:07:47
  
 PB
6242Bo AntvorskovBo Antvorskov ('61)DEN3:08:25
  
 
6252
Joakim Flinckman
Joakim Flinckman ('90)
SWE3:08:30
  
 SB
6346
Jon Alkskog
Jon Alkskog ('81)
SWE3:08:56
  
 PB
6372
Henrik Lilja
Henrik Lilja ('83)
SWE3:09:02
  
 SB
6496Jakob StøyJakob Støy ('81)DEN3:09:36
  
 PB
6567
Stephen Banavage
Stephen Banavage ('74)
MLT3:09:57
  
 PB
6576Frederik OmannFrederik Omann ('94)DEN3:09:59
  
 PB
6634
Patrick Kinzler
Patrick Kinzler ('70)
GER3:10:18
  
 PB
6646
Oskari Hellman
Oskari Hellman ('96)
FIN3:10:21
  
 PB
6661
Jurgen Axiaq
Jurgen Axiaq ('89)
MLT3:10:25
  
 PB
6680
Eemeli Eiste
Eemeli Eiste ('99)
FIN3:10:30
  
 PB
6688Frederik Chr JensenFrederik Chr Jensen DEN3:10:31
  
 
6703
Nils Gorthon
Nils Gorthon 
SWE3:10:36
  
 PB
6780Jonathan JorgensenJonathan Jorgensen DEN3:11:00
  
 PB
6824Lukas Raahauge FrederiksenLukas Raahauge Frederiksen ('86)DEN3:11:18
  
 
6831
Jevgeni Gorpinchenko
Jevgeni Gorpinchenko 
EST3:11:20
  
 PB
6866David BrinkDavid Brink DEN3:11:31
  
 PB
6869Jesper ØstergaardJesper Østergaard ('73)DEN3:11:31
  
 PB
6902
Fredrik Hansell
Fredrik Hansell ('78)
SWE3:11:42
  
 PB
6922Shane SørensenShane Sørensen DEN3:11:46
  
 PB
6925Kim ChristiansenKim Christiansen ('71)DEN3:11:47
  
 SB
6970
Joakim Löf
Joakim Löf ('76)
SWE3:11:58
  
 SB
6996
Mikael Näslund
Mikael Näslund ('78)
SWE3:12:08
  
 
7095Morten KofoedMorten Kofoed ('88)DEN3:12:39
  
 PB
7151
Stefan Boman
Stefan Boman 
SWE3:13:00
  
 PB
7218
Stefan Gustafsson
Stefan Gustafsson ('70)
SWE3:13:21
  
 PB
7337
Lasse Keisalo
Lasse Keisalo ('68)
FIN3:13:52
  
 SB
7372
Mika Särkelä
Mika Särkelä ('74)
FIN3:14:02
  
 
7564
Oscar Rosdahl
Oscar Rosdahl ('94)
SWE3:15:01
  
 PB
7572
Andreas Bilger
Andreas Bilger ('83)
GER3:15:04
  
 PB
7629
Magnus Vikström
Magnus Vikström 
SWE3:15:22
  
 PB
7675
Marcus Forsman
Marcus Forsman 
SWE3:15:36
  
 PB
7729
Antti Niemelä
Antti Niemelä ('73)
FIN3:15:57
  
 PB
7758
David Hedlund
David Hedlund ('80)
SWE3:16:07
  
 
7805
Jarno Pulli
Jarno Pulli ('81)
FIN3:16:24
  
 
7947
Anders Jönzon
Anders Jönzon ('70)
SWE3:17:13
  
 PB
8160
Claes Bartoldsson
Claes Bartoldsson ('84)
SWE3:18:21
  
 PB
8218
Carl Titusson
Carl Titusson ('95)
SWE3:18:42
  
 PB
8360
Alexander Dyberg
Alexander Dyberg ('05)
SWE3:19:25
  
 PB
8406
Bastian Nickel
Bastian Nickel ('82)
GER3:19:41
  
 PB
8417
Max Lundblom
Max Lundblom ('95)
SWE3:19:44
  
 PB
8421
Henrik Nitare
Henrik Nitare ('94)
SWE3:19:44
  
 PB
8466
Mikael Videfors
Mikael Videfors ('66)
SWE3:19:59
  
 PB
8481
Jarmo Väänänen
Jarmo Väänänen ('66)
FIN3:20:03
  
 PB
8498
Ivan Marceta
Ivan Marceta ('86)
SWE3:20:10
  
 PB
8701
Samuel Taylor
Samuel Taylor 
FIN3:21:14
  
 PB
8718
Björn Nilsen
Björn Nilsen ('93)
SWE3:21:18
  
 PB
8732Leif BodilsenLeif Bodilsen DEN3:21:24
  
 PB
8784
Juuso Kilpinen
Juuso Kilpinen ('95)
FIN3:21:44
  
 PB
8887
Tuomas Teuri
Tuomas Teuri ('75)
FIN3:22:16
  
 
8898
David Nielsen
David Nielsen 
SWE3:22:18
  
 PB
8914
Blerat Katona
Blerat Katona 
FIN3:22:23
  
 PB
8926
Johan Lundgren
Johan Lundgren ('59)
SWE3:22:26
  
 SB
8940
Michael Winter
Michael Winter ('88)
GER3:22:29
  
 PB
8973
Otto Pihkala
Otto Pihkala ('86)
FIN3:22:40
  
 PB
9044
Arian Chalak
Arian Chalak ('92)
SWE3:23:07
  
 PB
9178
Pontus Siggelin
Pontus Siggelin ('88)
SWE3:23:52
  
 PB
9213
William Edenström
William Edenström ('94)
SWE3:24:04
  
 PB
9234
Johannes Reinikainen Lindström
Johannes Reinikainen Lindström ('95)
SWE3:24:09
  
 PB
9261
Jonas Axelsson
Jonas Axelsson 
SWE3:24:16
  
 PB
9263
Timo Matinvesi
Timo Matinvesi 
FIN3:24:16
  
 PB
9349
Mattias Karlsson
Mattias Karlsson ('74)
SWE3:24:47
  
 
9367
Markus Lindblom
Markus Lindblom 
SWE3:24:54
  
 PB
9434
Pontus Nyman
Pontus Nyman 
SWE3:25:15
  
 PB
9469
Peder Blomgren
Peder Blomgren ('72)
SWE3:25:24
  
 PB
9603
Dietmar Kuhl
Dietmar Kuhl ('58)
GER3:26:05
  
 PB
9962
Torbjörn Sjölander
Torbjörn Sjölander ('61)
SWE3:27:43
  
 PB
10105
Per Joakim Agrell
Per Joakim Agrell ('67)
SWE3:28:19
  
 PB
10155Henrik OlsenHenrik Olsen DEN3:28:30
  
 PB
11590
Janne Lundgren
Janne Lundgren ('61)
SWE3:35:42
  
 PB
11751
Niklas Tallqvist
Niklas Tallqvist ('68)
FIN3:36:32
  
 
12188
Lars Werner
Lars Werner ('72)
GER3:39:00
  
 PB
Søren RasmussenSøren Rasmussen ('66)DEN3:06:58
  
 SB
Petri Pohjoispuro
Petri Pohjoispuro ('67)
FIN3:40:06
  
 PB
Magnus Orrebrant
Magnus Orrebrant ('59)
SWE3:44:28
  
 PB
Carl Heine
Carl Heine ('58)
GER3:44:34
  
 PB
Tommy Karlsson
Tommy Karlsson ('64)
FIN3:45:15
  
 PB
Verner PoulsenVerner Poulsen ('59)DEN4:13:01
  
 PB
Jesper Lundberg
Jesper Lundberg ('89)
SWE DNF
  
 
K Marathon    

Finale A

Finale
1
Worknesh Degefa
Worknesh Degefa ('90)
ETH2:15:51
  
 PB
2
Almaz Ayana
Almaz Ayana ('91)
ETH2:16:22
  
 PB
3
Hiwot Gebrekidan
Hiwot Gebrekidan ('95)
ETH2:17:59
  
 PB
4
Celestine Chepchirchir
Celestine Chepchirchir ('95)
KEN2:20:46
  
 SB
5
Majida Maayouf
Majida Maayouf ('89)
ESP2:21:27
  
NR SB
6
Sultan Haydar
Sultan Haydar ('87)
TUR2:21:27
  
NR PB
7
Desi Jisa Mokonin
Desi Jisa Mokonin ('97)
BRN2:22:29
  
 
8
Genevieve Gregson
Genevieve Gregson ('89)
AUS2:23:08
  
 PB
9
Sofiya Yaremchuk
Sofiya Yaremchuk ('94)
ITA2:23:16
  
NR PB
10
Isobel Batt-Doyle
Isobel Batt-Doyle ('95)
AUS2:23:27
  
 PB
11
Gerda Steyn
Gerda Steyn ('90)
RSA2:24:03
  
NR PB
12
Joan Chelimo
Joan Chelimo ('90)
ROU2:24:16
  
 SB
13
Lisa Weightman
Lisa Weightman ('79)
AUS2:24:18
  
 
14
Fabienne Schlumpf
Fabienne Schlumpf ('90)
SUI2:24:30
  
NR PB
15
Laura Hottenrott
Laura Hottenrott ('92)
GER2:24:32
  
 PB
16
Camilla Richardsson
Camilla Richardsson ('93)
FIN2:24:38
  
NR PB
17
Mekdes Woldu
Mekdes Woldu ('92)
FRA2:24:44
  
 PB
18
Silvia Patricia Ortiz
Silvia Patricia Ortiz ('92)
ECU2:24:50
  
AR PB
19
Melody Julien
Melody Julien ('99)
FRA2:25:01
  
 PB
20
Clara Evans
Clara Evans ('93)
GBR2:25:04
  
 PB
21
Lily Partridge
Lily Partridge ('91)
GBR2:25:12
  
 PB
22
Fatima Ouhaddou
Fatima Ouhaddou ('93)
ESP2:25:30
  
 PB
23
Laura Luengo
Laura Luengo ('97)
ESP2:25:35
  
 PB
24
Susana Santos
Susana Santos ('92)
POR2:25:35
  
 PB
25
Moira Stewartová
Moira Stewartová ('95)
CZE2:25:36
  
NR PB
26
Eloise Wellings
Eloise Wellings ('82)
AUS2:25:47
  
 SB
27
Manon Trapp
Manon Trapp 
FRA2:25:48
  
 PB
28
Fadouwa Ledhem
Fadouwa Ledhem ('87)
FRA2:25:50
  
 PB
29
Aleksandra Lisowska
Aleksandra Lisowska ('90)
POL2:25:52
  
NR PB
30
Margarita Hernández
Margarita Hernández ('85)
MEX2:25:54
  
 PB
31
Camille French
Camille French ('90)
NZL2:26:08
  
 PB
32
Marie Perrier
Marie Perrier ('95)
MRI2:26:19
  
NR PB
33
Angelika Mach
Angelika Mach ('91)
POL2:26:19
  
 PB
34
Fionnuala McCormack
Fionnuala McCormack ('84)
IRL2:26:19
  
 SB
35
Irene Pelayo
Irene Pelayo ('80)
ESP2:26:40
  
 PB
36
María José Pérez
María José Pérez ('92)
ESP2:26:42
  
 PB
37
Julia Mayer
Julia Mayer ('93)
AUT2:26:43
  
NR PB
38
Aleksandra Brzezińska
Aleksandra Brzezińska ('91)
POL2:27:20
  
 PB
39
Irvette van Zyl
Irvette van Zyl ('87)
RSA2:27:29
  
 SB
40
Meryem Erdoğan
Meryem Erdoğan ('90)
TUR2:27:57
  
 PB
41
Sonia Samuels
Sonia Samuels ('79)
GBR2:28:09
  
 SB
42
Marta Galimany
Marta Galimany ('85)
ESP2:28:16
  
 SB
43
Izabela Paszkiewicz
Izabela Paszkiewicz ('88)
POL2:28:35
  
 SB
44
Bojana Bjeljac
Bojana Bjeljac ('89)
CRO2:28:53
  
 SB
45
Mary Zenaida Granja
Mary Zenaida Granja ('95)
ECU2:29:30
  
 PB
46
Rabea Schöneborn
Rabea Schöneborn ('94)
GER2:31:05
  
 SB
47
Lauren Heyes
Lauren Heyes ('90)
GBR2:31:33
  
 PB
48
Magaly Garcia
Magaly Garcia ('69)
VEN2:31:45
  
NR PB
49
Emilie Jacquot-Claude
Emilie Jacquot-Claude ('85)
FRA2:31:54
  
 PB
50
Diana Bogantes
Diana Bogantes ('88)
CRC2:32:08
  
NR PB
51
Katherine Ruth Tisalema
Katherine Ruth Tisalema ('96)
ECU2:32:50
  
 PB
52
Leila Armoush
Leila Armoush ('90)
GBR2:33:25
  
 PB
53
Anja Fink
Anja Fink ('97)
SLO2:33:42
  
 PB
54
Tessa McCormick
Tessa McCormick ('95)
GBR2:33:48
  
 PB
55
Marcela Cristina Gómez
Marcela Cristina Gómez ('84)
ARG2:34:03
  
 SB
56
Agate Bonnaud-Violleau
Agate Bonnaud-Violleau ('90)
FRA2:35:11
  
 PB
57
Marta Fabris
Marta Fabris ('91)
ITA2:35:35
  
 PB
58
Virginie Barrand
Virginie Barrand ('90)
FRA2:35:43
  
 PB
59
Mathilde Sénéchal
Mathilde Sénéchal ('98)
FRA2:35:44
  
 PB
60
Emily Kearney
Emily Kearney ('95)
GBR2:35:55
  
 SB
61
Cristina Giurcanu
Cristina Giurcanu ('79)
ESP2:36:01
  
 PB
62
Salome Brun
Salome Brun ('95)
FRA2:36:12
  
 PB
63
Augustine Emeraux-Lombard
Augustine Emeraux-Lombard ('98)
FRA2:36:40
  
 PB
64
Carmen Patricia Martínez
Carmen Patricia Martínez ('82)
PAR2:36:44
  
 SB
65
Lea Navarro
Lea Navarro ('97)
FRA2:36:54
  
 PB
66
Chloe Reitz
Chloe Reitz ('91)
FRA2:37:21
  
 PB
67
Elena Silvestre
Elena Silvestre ('87)
ESP2:37:36
  
 PB
68
Elisabetta Iavarone
Elisabetta Iavarone ('91)
ITA2:37:46
  
 PB
69
Samantha Fecteau
Samantha Fecteau ('90)
USA2:38:40
  
 PB
70
Beatriz Garcia
Beatriz Garcia ('93)
MEX2:38:44
  
 PB
71
María Balvina Pastuña
María Balvina Pastuña ('89)
ECU2:38:45
  
 PB
72
Claudine Poirier
Claudine Poirier 
CAN2:38:46
  
 PB
73
Isabelle Pickett
Isabelle Pickett ('92)
AUS2:38:49
  
 PB
74
Alice Michel
Alice Michel ('97)
FRA2:39:13
  
 PB
75
Georgia Malir
Georgia Malir ('96)
GBR2:39:47
  
 PB
76
Erica Lech
Erica Lech ('77)
SWE2:39:48
  
 SB
77
Sarah Short
Sarah Short ('95)
AUS2:40:18
  
 PB
78
Abigail Howarth
Abigail Howarth ('92)
GBR2:40:18
  
 PB
79
Annie Birch
Annie Birch 
GBR2:40:19
  
 PB
80
Moa Gustafsson
Moa Gustafsson ('92)
SWE2:40:26
  
 PB
81
Emma Houchell
Emma Houchell ('96)
GBR2:40:29
  
 PB
82
Claire Holme
Claire Holme ('85)
GBR2:40:45
  
 PB
83
Julianna Nagy
Julianna Nagy 
HUN2:41:35
  
 PB
84
Francoise Parage
Francoise Parage ('88)
FRA2:42:16
  
 PB
85
Kristin Waaktaar Opland
Kristin Waaktaar Opland ('82)
NOR2:42:19
  
 PB
86
Jessica Elliott
Jessica Elliott 
USA2:42:24
  
 PB
87Stine Katrine Bækgaard OlsenStine Katrine Bækgaard Olsen ('92)DEN2:42:32
  
 PB
88
Manon Coste
Manon Coste ('96)
FRA2:42:45
  
 PB
89
Graziele Zarri
Graziele Zarri ('98)
BRA2:42:48
  
 PB
90
Sarah Forbes-Smith
Sarah Forbes-Smith ('94)
GBR2:43:07
  
 PB
91
Anne-Sophie Chaume
Anne-Sophie Chaume ('88)
FRA2:43:30
  
 PB
92
Beata Popadiak
Beata Popadiak ('93)
POL2:43:35
  
 
93
Joanna Konopko
Joanna Konopko 
POL2:43:37
  
 PB
94
Arianna Lutteri
Arianna Lutteri ('90)
ITA2:43:48
  
 PB
95
Magali Jaunet
Magali Jaunet ('89)
FRA2:43:48
  
 PB
96
Kasia Szkoda
Kasia Szkoda ('91)
POL2:44:01
  
 SB
97
Naomi Mitchell
Naomi Mitchell ('93)
GBR2:44:05
  
 
98
Noa Berkman
Noa Berkman 
ISR2:44:09
  
 PB
99
Ánna Vasilíou
Ánna Vasilíou ('90)
GRE2:44:24
  
 PB
100
Justine Gaschy
Justine Gaschy ('89)
FRA2:44:29
  
 PB
101
Anna Jonsson
Anna Jonsson ('86)
SWE2:44:36
  
 PB
102
Sara Galimberti
Sara Galimberti ('91)
ITA2:44:37
  
 SB
103
Vicki Ingham
Vicki Ingham ('87)
GBR2:44:45
  
 PB
104
Tania Moser
Tania Moser ('90)
BOL2:44:46
  
 SB
105
Kristy Timmers
Kristy Timmers ('95)
NED2:45:18
  
 PB
106
Apolline Moreau
Apolline Moreau ('89)
FRA2:45:34
  
 PB
107
Monica Haydock
Monica Haydock 
AUS2:46:09
  
 PB
108
Émilie Tissot
Émilie Tissot ('93)
FRA2:46:15
  
 PB
109
Caroline El Himer
Caroline El Himer ('81)
FRA2:47:08
  
 PB
110
Katie King
Katie King ('89)
GBR2:47:31
  
 SB
111
Gemma Hillier-Moses
Gemma Hillier-Moses ('88)
GBR2:47:47
  
 SB
112
Lara Bromilow
Lara Bromilow ('82)
GBR2:48:05
  
 PB
113
Anne Bjerke Årrestad
Anne Bjerke Årrestad ('89)
NOR2:48:12
  
 PB
114
Lisa Schmitt
Lisa Schmitt ('98)
GER2:48:15
  
 PB
115
Maria Pia Nehme
Maria Pia Nehme ('81)
LBN2:48:46
  
 PB
116
Anna Borisenko
Anna Borisenko ('91)
RUS2:48:46
  
 PB
117
Silje Røynstrand
Silje Røynstrand ('92)
NOR2:48:48
  
 PB
118
Claudia Gelsomino
Claudia Gelsomino ('69)
ITA2:48:52
  
 SB
119
Emmanuelle Moillard
Emmanuelle Moillard ('89)
FRA2:49:00
  
 PB
120
Chirine Njeim
Chirine Njeim ('84)
LBN2:49:03
  
 SB
121
Anne Le Cunuder
Anne Le Cunuder ('90)
FRA2:49:11
  
 PB
122
Sarah Le Dantec
Sarah Le Dantec ('92)
FRA2:49:34
  
 PB
123
Stella Granozio
Stella Granozio ('92)
FRA2:49:50
  
 PB
124
Eleanor Raper
Eleanor Raper ('94)
AUS2:49:51
  
 PB
125
Silvia Sarrion
Silvia Sarrion ('85)
ESP2:49:54
  
 SB
126
Elisabet Karlsson
Elisabet Karlsson ('87)
SWE2:49:54
  
 PB
127
Adriana Kalbarczyk
Adriana Kalbarczyk ('91)
POL2:50:01
  
 PB
128
Louisa Robbins
Louisa Robbins 
GBR2:50:03
  
 PB
129
Nell Gallogly
Nell Gallogly 
USA2:50:09
  
 PB
130
Kyra Meulenberg
Kyra Meulenberg 
NED2:50:13
  
 PB
131
Debora Sartori
Debora Sartori 
ITA2:50:19
  
 PB
132
Ulla Virtanen
Ulla Virtanen ('82)
FIN2:50:35
  
 PB
133
Mercedes Velasco
Mercedes Velasco 
ESP2:50:41
  
 PB
134
Miriam Martins
Miriam Martins 
POR2:50:45
  
 PB
135
Beata Falk
Beata Falk ('89)
SWE2:51:00
  
 PB
136
Helena Hope
Helena Hope ('93)
NOR2:51:03
  
 PB
137
Charlotte Moerman
Charlotte Moerman ('94)
BEL2:51:05
  
 PB
138Eva SimonsenEva Simonsen ('95)NOR2:51:13
  
 PB
139
Claudia Andrighettoni
Claudia Andrighettoni ('81)
ITA2:51:16
  
 
140
Claire Hammett
Claire Hammett ('96)
GBR2:51:17
  
 PB
141
Amy Lowe
Amy Lowe 
GBR2:51:17
  
 PB
142
Judit Pujol
Judit Pujol ('96)
ESP2:51:37
  
 PB
143
Sheila Simao
Sheila Simao ('79)
ESP2:51:43
  
 PB
144
Sylvie Müller
Sylvie Müller ('91)
GER2:51:49
  
 PB
145
Floriane Hot
Floriane Hot ('91)
FRA2:52:08
  
 SB
146
Justine Coursac
Justine Coursac 
FRA2:52:08
  
 PB
147
Cunera Koeleman
Cunera Koeleman 
NED2:52:13
  
 PB
148
Suzanne Cariant
Suzanne Cariant ('85)
FRA2:52:23
  
 PB
149
Phoebe Tengdin
Phoebe Tengdin ('90)
USA2:52:27
  
 PB
150
Ioana Lucaci
Ioana Lucaci ('94)
ITA2:52:53
  
 PB
151
Tereza Jagosova
Tereza Jagosova ('93)
CZE2:53:00
  
 PB
152
Sabrina White
Sabrina White 
USA2:53:05
  
 PB
153
Marianela Balinotti
Marianela Balinotti ('90)
ARG2:53:06
  
 PB
154
Camille Massol
Camille Massol ('94)
FRA2:53:06
  
 PB
155
Tania Estrada
Tania Estrada 
MEX2:53:12
  
 
156
Eleanor Warren
Eleanor Warren 
GBR2:53:13
  
 PB
157
Karin Schank
Karin Schank 
LUX2:53:14
  
 SB
158
Elisa Morin
Elisa Morin ('96)
FRA2:53:14
  
 PB
159
Svetlana Molyavkina
Svetlana Molyavkina ('79)
FRA2:53:21
  
 PB
160
Erica Dottin
Erica Dottin 
USA2:53:28
  
 PB
161
Cyriane Mathieu
Cyriane Mathieu ('94)
FRA2:53:28
  
 PB
162
Frida Michold
Frida Michold ('95)
SWE2:53:54
  
 PB
163
Emily Paul
Emily Paul 
GBR2:54:01
  
 PB
164
Elise Ferre
Elise Ferre ('84)
FRA2:54:05
  
 PB
165
Andreia Santos
Andreia Santos ('85)
POR2:54:06
  
 PB
166
Marta Carbo
Marta Carbo 
ESP2:54:11
  
 SB
167
Frida Bjørnstad Konow
Frida Bjørnstad Konow ('97)
NOR2:54:13
  
 PB
168
Melissah Gibson
Melissah Gibson ('84)
AUS2:54:13
  
 
169Helle PetersenHelle Petersen ('75)DEN2:54:17
  
 PB
170
Alicia Hudelson
Alicia Hudelson 
IRL2:54:17
  
 
171
Ann Kristin Mosbron
Ann Kristin Mosbron ('80)
NOR2:54:21
  
 SB
172
Magda Teruel
Magda Teruel 
ESP2:54:34
  
 PB
173
Elisabeth Stubberud
Elisabeth Stubberud ('85)
NOR2:54:35
  
 PB
174
Naoile Khattou
Naoile Khattou ('85)
FRA2:54:37
  
 PB
175Simone Kronborg RiisSimone Kronborg Riis ('97)DEN2:54:39
  
 PB
176
Maria López
Maria López ('78)
ESP2:54:40
  
 PB
177
Catherine Young
Catherine Young ('80)
CAN2:54:47
  
 
178
Molly Bryan
Molly Bryan 
GBR2:54:47
  
 PB
179
Antoniya Georgieva
Antoniya Georgieva ('95)
BUL2:54:47
  
 PB
180
Ailie Mcgowan
Ailie Mcgowan 
GBR2:54:53
  
 PB
181
Joanne Mills
Joanne Mills ('86)
AUS2:54:54
  
 PB
182
Karima Harris
Karima Harris 
GBR2:55:08
  
 PB
183
Rosaura Casado
Rosaura Casado ('73)
ESP2:55:12
  
 SB
184
Chloé Chevalier
Chloé Chevalier 
FRA2:55:13
  
 PB
185
Marie Navacchia
Marie Navacchia ('87)
FRA2:55:14
  
 PB
186
Anna Berglind Pálmadóttir
Anna Berglind Pálmadóttir ('79)
ISL2:55:16
  
 PB
187
Astrid Moreau
Astrid Moreau ('92)
FRA2:55:19
  
 PB
188
Laura Georgelin
Laura Georgelin ('98)
FRA2:55:29
  
 PB
189
Katie Austin
Katie Austin 
GBR2:55:31
  
 PB
190
Cindy Henault
Cindy Henault 
FRA2:55:34
  
 PB
191
Hanne Ellingsen
Hanne Ellingsen 
NOR2:55:36
  
 PB
192
Lisbeth Pedersen
Lisbeth Pedersen ('75)
NOR2:55:38
  
 SB
193
Audrey Nalin
Audrey Nalin ('80)
FRA2:55:46
  
 PB
194
Isobel Bramley
Isobel Bramley 
GBR2:55:48
  
 PB
195
Anna Rodriguez
Anna Rodriguez 
ESP2:55:51
  
 PB
196
Elodie Gatard
Elodie Gatard ('84)
FRA2:55:53
  
 PB
197
Anais Beuchet
Anais Beuchet ('85)
FRA2:55:53
  
 PB
198
Katy Hallside
Katy Hallside ('77)
GBR2:56:04
  
 PB
199
Neasa De Burca
Neasa De Burca 
IRL2:56:10
  
 PB
200
Marie Hielscher
Marie Hielscher 
GER2:56:13
  
 PB
201
Ezgi Keskin
Ezgi Keskin 
TUR2:56:17
  
 PB
202
Marie De Oliveira
Marie De Oliveira ('90)
FRA2:56:19
  
 PB
203
María Isabel Sicto
María Isabel Sicto ('75)
ESP2:56:19
  
 PB
204
Rannveig Oddsdóttir
Rannveig Oddsdóttir ('73)
ISL2:56:20
  
 PB
205Lene BrobergLene Broberg ('83)DEN2:56:24
  
 SB
206Christina BilgravChristina Bilgrav ('96)DEN2:56:28
  
 PB
207
Elisabeth Danielo
Elisabeth Danielo ('80)
FRA2:56:32
  
 PB
208
Marie Julliand
Marie Julliand ('73)
FRA2:56:35
  
 PB
209Karina KlokKarina Klok ('92)DEN2:56:36
  
 PB
210Charlotte KjærulffCharlotte Kjærulff ('94)DEN2:56:41
  
 PB
211
Valentine Wallon
Valentine Wallon ('98)
FRA2:56:45
  
 PB
212
Polina Chechetka
Polina Chechetka ('89)
RUS2:56:49
  
 PB
213
Ana Caleya
Ana Caleya 
ESP2:56:52
  
 PB
214
Claire Thomas
Claire Thomas 
GBR2:56:54
  
 PB
215
Mina Golestanehno
Mina Golestanehno ('87)
IRI2:56:58
  
 PB
216
Marine Castro
Marine Castro ('90)
FRA2:57:02
  
 PB
217
Imogen Mackie
Imogen Mackie ('95)
GBR2:57:08
  
 PB
218
Stefania Grasselli
Stefania Grasselli 
ITA2:57:11
  
 PB
219
Daniela Cordoba
Daniela Cordoba 
ESP2:57:11
  
 PB
220
Nair Asmat
Nair Asmat 
ESP2:57:12
  
 PB
221
Caroline Riviere
Caroline Riviere ('78)
FRA2:57:12
  
 PB
222
Ana Gomez
Ana Gomez ('84)
ESP2:57:17
  
 PB
223
Annie Laperle
Annie Laperle 
CAN2:57:22
  
 SB
224
Merle De Zwart
Merle De Zwart 
NED2:57:24
  
 PB
225
Estefanía Unzu
Estefanía Unzu 
ESP2:57:26
  
 PB
226
Camille Olivier
Camille Olivier ('94)
FRA2:57:26
  
 PB
227
Elisa Viora
Elisa Viora 
ESP2:57:28
  
 PB
228
Carla Deroual
Carla Deroual ('96)
FRA2:57:29
  
 PB
229
Rebecca Clarke
Rebecca Clarke ('94)
GBR2:57:32
  
 PB
230
Marianne Le Bellego
Marianne Le Bellego ('95)
FRA2:57:33
  
 PB
231
Anne Laure Bréhier
Anne Laure Bréhier ('85)
FRA2:57:37
  
 PB
232
Yelena Marakusha
Yelena Marakusha 
RUS2:57:37
  
 PB
233
Erica Belandi
Erica Belandi ('73)
NED2:57:39
  
 
234
Therese Skeie
Therese Skeie 
NOR2:57:42
  
 PB
235
Georgina Furze
Georgina Furze 
GBR2:57:43
  
 PB
236
Dominika Týlová
Dominika Týlová 
CZE2:57:44
  
 SB
237
Anais Robert
Anais Robert 
FRA2:57:45
  
 PB
238
Gabby Solís
Gabby Solís 
CRC2:57:45
  
 PB
239
Aida Perez
Aida Perez 
ESP2:57:46
  
 PB
240
Sandra Gouault
Sandra Gouault ('73)
FRA2:57:52
  
 PB
241
Marie Martinez
Marie Martinez ('83)
FRA2:57:53
  
 PB
242
Christie Wetzel
Christie Wetzel 
USA2:57:58
  
 SB
243
Nikki Wilkinson
Nikki Wilkinson 
GBR2:58:00
  
 PB
244
Maddyson Mallet
Maddyson Mallet 
AUS2:58:02
  
 PB
245
Héloïse Pericard
Héloïse Pericard 
FRA2:58:02
  
 PB
246
Elsa Soulard
Elsa Soulard ('92)
FRA2:58:05
  
 PB
247
Patricia Boix
Patricia Boix 
ESP2:58:08
  
 PB
248
Bettina Uri
Bettina Uri ('90)
HUN2:58:11
  
 PB
249
Silvia Valová
Silvia Valová ('91)
SVK2:58:12
  
 PB
250
Eva Pareja
Eva Pareja 
ESP2:58:15
  
 PB
251Signe Flarup ØllgaardSigne Flarup Øllgaard ('93)DEN2:58:16
  
 PB
252
Robyn Pinder
Robyn Pinder 
GBR2:58:17
  
 PB
253
Amelie Bongrand
Amelie Bongrand ('97)
FRA2:58:17
  
 PB
254
Lee Cackett
Lee Cackett 
RSA2:58:18
  
 PB
255
Carmen Amaro
Carmen Amaro 
ESP2:58:18
  
 SB
256
Martyna Lewandowska
Martyna Lewandowska 
POL2:58:20
  
 PB
257
Julie Lerat
Julie Lerat ('91)
FRA2:58:23
  
 SB
258
Marta Izquierdo
Marta Izquierdo 
ESP2:58:29
  
 PB
259
Sara García
Sara García ('01)
ESP2:58:30
  
 PB
260
Roser Mañosa
Roser Mañosa 
ESP2:58:33
  
 PB
261
Carolyn Yang
Carolyn Yang ('85)
TPE2:58:34
  
 SB
262
Epiphanie Rinck
Epiphanie Rinck ('94)
FRA2:58:41
  
 PB
263
Fanny Dasilva
Fanny Dasilva 
FRA2:58:42
  
 PB
264
Suzie Clinchy
Suzie Clinchy 
USA2:58:45
  
 PB
265
Eliana Campbell
Eliana Campbell 
GBR2:58:45
  
 PB
266
Helene Da Costa
Helene Da Costa ('90)
FRA2:58:46
  
 PB
267
Luciana Bertuccelli
Luciana Bertuccelli ('72)
ITA2:58:47
  
 PB
268
Oleksandra Dzeban
Oleksandra Dzeban ('85)
UKR2:58:48
  
 PB
269
Alba Martinez
Alba Martinez 
ESP2:58:51
  
 PB
270
Lorena Gallego
Lorena Gallego 
ESP2:58:54
  
 PB
271
Anne Rajaniemi
Anne Rajaniemi ('83)
FIN2:58:56
  
 PB
272
Laurie Fanon
Laurie Fanon 
FRA2:58:57
  
 PB
273
Jamie Besse
Jamie Besse ('88)
SUI2:59:03
  
 PB
274
Severine Guerif
Severine Guerif 
FRA2:59:07
  
 PB
275
Amy White
Amy White 
GBR2:59:09
  
 PB
276
Gunilla Jansson
Gunilla Jansson ('94)
SWE2:59:11
  
 PB
277
Yekaterina Yevgrafova
Yekaterina Yevgrafova 
RUS2:59:15
  
 PB
278
Marte Gleditsch
Marte Gleditsch 
NOR2:59:17
  
 PB
279
Sylvie Bossard Nanchen
Sylvie Bossard Nanchen 
SUI2:59:19
  
 PB
280
Ydwine Van Der Veen
Ydwine Van Der Veen ('93)
NED2:59:19
  
 PB
281
Maria Hidalgo
Maria Hidalgo 
ESP2:59:24
  
 PB
282
Kirsten Scott
Kirsten Scott 
GBR2:59:25
  
 PB
283
Ane Berg Martinsen
Ane Berg Martinsen 
NOR2:59:28
  
 PB
284
Miriam Picañol
Miriam Picañol 
ESP2:59:29
  
 PB
285
Caroline Nectoux
Caroline Nectoux 
FRA2:59:31
  
 SB
286
Anna Korzeniowska
Anna Korzeniowska 
POL2:59:35
  
 
287
Mary Cormack
Mary Cormack 
GBR2:59:36
  
 PB
288
Laura Koch
Laura Koch 
FRA2:59:39
  
 PB
289
Siew Lu Chng
Siew Lu Chng 
SGP2:59:45
  
 PB
290
Stéphanie Hersan-Vergnaud
Stéphanie Hersan-Vergnaud ('80)
FRA2:59:47
  
 PB
291
Mena Suter
Mena Suter ('88)
SUI2:59:50
  
 PB
292
Autumn Ray
Autumn Ray ('80)
USA2:59:57
  
 SB
293
Samia Balbzioui
Samia Balbzioui 
FRA2:59:57
  
 PB
294
Marta Llorca
Marta Llorca ('91)
ESP3:00:01
  
 PB
297
Anja Beck
Anja Beck ('97)
GER3:00:04
  
 PB
298
Emma Hakala
Emma Hakala ('93)
FIN3:00:07
  
 PB
302
Celine Bradley
Celine Bradley ('82)
IRL3:00:15
  
 PB
315
Michelle Simons
Michelle Simons 
NED3:01:00
  
 PB
318Tanja TranTanja Tran ('90)DEN3:01:09
  
 PB
319Stine Vejstrup MadsenStine Vejstrup Madsen ('95)DEN3:01:17
  
 PB
332
Rachel McCloskey
Rachel McCloskey 
IRL3:01:43
  
 PB
351
Tina Bergman
Tina Bergman ('79)
SWE3:02:43
  
 PB
355Siw Amanda Falk EgdalenSiw Amanda Falk Egdalen ('94)DEN3:03:18
  
 PB
357
Esther Hoezen
Esther Hoezen 
NED3:03:33
  
 PB
358
Katrin Bemowski
Katrin Bemowski ('84)
GER3:03:39
  
 PB
360
Anne van Andel
Anne van Andel ('90)
NED3:03:47
  
 PB
366Lilly CordesLilly Cordes ('92)DEN3:03:58
  
 
372
Hanna Kumlin
Hanna Kumlin ('92)
SWE3:04:07
  
 
374
Esther Vinke
Esther Vinke 
NED3:04:15
  
 PB
409
Margaryta Ievtukh
Margaryta Ievtukh 
UKR3:05:53
  
 PB
420
Anna Ricarda Gerlach
Anna Ricarda Gerlach ('80)
GER3:06:31
  
 
431Lisbeth Schûtt RasmussenLisbeth Schûtt Rasmussen ('71)DEN3:06:51
  
 PB
437
Mary Slocum
Mary Slocum 
IRL3:07:11
  
 PB
441
Caroline Wiberg
Caroline Wiberg ('82)
SWE3:07:19
  
 PB
442
Leena Mäkäräinen
Leena Mäkäräinen ('88)
FIN3:07:24
  
 PB
449
Ilona Schra-De Nes
Ilona Schra-De Nes 
NED3:07:42
  
 PB
456
Linda Morin
Linda Morin ('88)
SWE3:08:18
  
 PB
474
Kim Kessels
Kim Kessels 
NED3:08:59
  
 SB
475
Daria Stelmakh
Daria Stelmakh 
UKR3:09:04
  
 PB
479
Marie-Louise Olsson
Marie-Louise Olsson ('86)
SWE3:09:18
  
 PB
516Miriam BusstraMiriam Busstra ('95)NED3:10:44
  
 PB
521
Katherina Bradshaw
Katherina Bradshaw 
IRL3:11:10
  
 PB
544
Julia Schneider
Julia Schneider ('92)
SUI3:12:09
  
 PB
558
Katharina Wehr
Katharina Wehr ('96)
GER3:12:34
  
 
565
Sanne Vlutters
Sanne Vlutters 
NED3:12:50
  
 PB
578
Laura Donnelly
Laura Donnelly 
IRL3:13:12
  
 PB
590
Arina Ljung
Arina Ljung ('96)
SWE3:13:42
  
 PB
613
Therese Munthe
Therese Munthe ('77)
SWE3:14:29
  
 PB
636
Julia Sendtko
Julia Sendtko ('88)
GER3:15:25
  
 PB
659
Jenny Gustafsson
Jenny Gustafsson ('81)
SWE3:16:19
  
 PB
660
Clodagh Egan
Clodagh Egan 
IRL3:16:23
  
 PB
662
Anna Muzala
Anna Muzala 
UKR3:16:32
  
 PB
675
Louise Oldham
Louise Oldham 
IRL3:17:01
  
 PB
684
Eeke Landman-Sinnema
Eeke Landman-Sinnema 
NED3:17:28
  
 PB
702
Olesia Isak
Olesia Isak 
UKR3:17:54
  
 PB
726
Jente Althuis
Jente Althuis 
NED3:18:45
  
 
753
Anni Antikainen
Anni Antikainen ('88)
FIN3:19:40
  
 PB
760
Märta Hallstedt
Märta Hallstedt ('81)
SWE3:19:55
  
 PB
794
Demi Springer
Demi Springer 
NED3:21:11
  
 PB
825
Lisa Nijhuis
Lisa Nijhuis 
NED3:22:21
  
 PB
847Bolette Birk RichBolette Birk Rich ('95)DEN3:23:04
  
 PB
887
Lisa Stolp
Lisa Stolp 
NED3:24:17
  
 PB
902
Yvonne Jung
Yvonne Jung ('80)
GER3:24:37
  
 PB
903
Jasmin Brummer
Jasmin Brummer ('02)
GER3:24:37
  
 PB
905Sofie BehrendsenSofie Behrendsen ('94)DEN3:24:38
  
 PB
908
Stella Friberg
Stella Friberg ('91)
SWE3:24:44
  
 PB
912
Nienke Kienstra
Nienke Kienstra 
NED3:24:53
  
 PB
933
Anouk De Jong
Anouk De Jong 
NED3:25:18
  
 PB
934
Sylvie Pirson
Sylvie Pirson 
NED3:25:19
  
 PB
939
Kristina Maria Holm
Kristina Maria Holm ('69)
NOR3:25:30
  
 SB
972
Romy Colsen
Romy Colsen 
NED3:26:18
  
 PB
973
Evelien De Visser
Evelien De Visser 
NED3:26:21
  
 PB
1011
Johanna Michaëlsson
Johanna Michaëlsson ('71)
SWE3:27:12
  
 PB
1017
Michelle Van Hooft
Michelle Van Hooft 
NED3:27:25
  
 SB
1121Tina KronborgTina Kronborg DEN3:29:54
  
 PB
1133
Emma Dekker
Emma Dekker 
NED3:30:05
  
 PB
1137
Ketlin Maidla
Ketlin Maidla ('86)
EST3:30:18
  
 PB
1152Tilde DanboTilde Danbo ('94)DEN3:30:31
  
 PB
1189
Linda Alexandra
Linda Alexandra ('75)
NED3:31:27
  
 PB
1193
Joyce Keizer
Joyce Keizer 
NED3:31:30
  
 PB
1195
Lizzy Vermaas
Lizzy Vermaas 
NED3:31:31
  
 PB
1212
Aimée Stuit
Aimée Stuit 
NED3:32:01
  
 PB
1218
Judith Steltenpool
Judith Steltenpool 
NED3:32:16
  
 PB
1254
Mariska De Winter
Mariska De Winter 
NED3:32:57
  
 PB
1264
Annelinde Verboom
Annelinde Verboom 
NED3:33:10
  
 PB
1291
Kimberley Roquas
Kimberley Roquas 
NED3:34:14
  
 PB
1293
Ellen Braakhekke
Ellen Braakhekke 
NED3:34:17
  
 PB
1361
Maria Ionice Jonsson
Maria Ionice Jonsson ('63)
SWE3:36:18
  
 
1375
Renate Bredenoort
Renate Bredenoort 
NED3:36:42
  
 
1407
Päivi Salo
Päivi Salo ('80)
FIN3:37:34
  
 PB
1445
Jenny Andersson
Jenny Andersson ('74)
SWE3:38:20
  
 
1478
Rosalien Faber
Rosalien Faber 
NED3:38:58
  
 PB
1490
Liza Schembri
Liza Schembri 
MLT3:39:07
  
 PB
1504
Iris Kersten
Iris Kersten 
NED3:39:20
  
 PB
1531
Katarina Woxnerud
Katarina Woxnerud ('68)
SWE3:39:58
  
 SB
1534
Danique Van Winden
Danique Van Winden 
NED3:40:03
  
 PB
1544
Eva Scholten
Eva Scholten 
NED3:40:23
  
 PB
1566
Esmee Van Riemsdijk - Vergouwen
Esmee Van Riemsdijk - Vergouwen 
NED3:40:54
  
 PB
1596
Moniek Van Der Zanden
Moniek Van Der Zanden 
NED3:41:25
  
 PB
1603
Jasmijn Sijben
Jasmijn Sijben 
NED3:41:33
  
 PB
1659
Neea Puro
Neea Puro ('96)
FIN3:42:47
  
 PB
1662
Aila Arell
Aila Arell ('63)
FIN3:42:48
  
 
1699
Panja Lehtonen
Panja Lehtonen ('82)
FIN3:43:33
  
 PB
1716
Malin Svensson
Malin Svensson 
SWE3:43:49
  
 PB
1733
Rachelle Wever
Rachelle Wever 
NED3:44:12
  
 
1738
Anna Hillinge
Anna Hillinge ('94)
SWE3:44:20
  
 PB
1743
Linda Peereboom
Linda Peereboom 
NED3:44:25
  
 PB
1747Natalie KaufmannNatalie Kaufmann DEN3:44:27
  
 PB
1749
Sylvia De Bood-Zijlstra
Sylvia De Bood-Zijlstra 
NED3:44:29
  
 PB
1764
Evdokia Stavraki
Evdokia Stavraki 
CYP3:44:38
  
 PB
1773
Bras Saskia
Bras Saskia 
NED3:44:51
  
 PB
1781
Nické Orie
Nické Orie 
NED3:44:58
  
 PB
1799
Nelleke Jans
Nelleke Jans 
NED3:45:22
  
 PB
1817
Denise Annette Gerardus Maria Richelle
Denise Annette Gerardus Maria Richelle 
NED3:45:35
  
 PB
1843
Erna Niels
Erna Niels 
NED3:46:05
  
 
1853
Jip Sanders
Jip Sanders 
NED3:46:14
  
 PB
1866
Kiki Van Broeckhuijsen
Kiki Van Broeckhuijsen 
NED3:46:27
  
 SB
1868
Ines Van Den Berg
Ines Van Den Berg 
NED3:46:28
  
 PB
1904
Cleo Polyviou
Cleo Polyviou 
CYP3:47:12
  
 PB
1909
Joelle Emond
Joelle Emond 
NED3:47:14
  
 PB
1915
Janneke Van Der Eng
Janneke Van Der Eng 
NED3:47:19
  
 PB
1965
Cynthia Yang
Cynthia Yang 
NED3:48:07
  
 PB
1979
Eline Zaad
Eline Zaad 
NED3:48:25
  
 PB
1994
Oosterbaan Nienke
Oosterbaan Nienke 
NED3:48:40
  
 PB
1995
Corry Buma
Corry Buma 
NED3:48:40
  
 PB
2038
Marie Dyberg
Marie Dyberg ('78)
SWE3:49:28
  
 PB
2060Karoline JørgensenKaroline Jørgensen DEN3:49:49
  
 PB
2099
Chiara Poels
Chiara Poels 
NED3:50:30
  
 PB
2109
Maria Bratt Börjesson
Maria Bratt Börjesson ('74)
SWE3:50:39
  
 SB
2116
Rebecca Löfdahl
Rebecca Löfdahl ('95)
SWE3:50:43
  
 PB
2118
Alie Brouwer
Alie Brouwer 
NED3:50:44
  
 PB
2131
Mariska Van Amsterdam
Mariska Van Amsterdam 
NED3:50:54
  
 PB
2144
Marleen Janson
Marleen Janson 
NED3:51:04
  
 PB
2167
Steffie Cras
Steffie Cras 
NED3:51:30
  
 PB
2169
Carla Geesink
Carla Geesink 
NED3:51:32
  
 PB
2175
Ulrika Kallenberg
Ulrika Kallenberg ('73)
SWE3:51:35
  
 PB
2243
Hendrikx Michelle
Hendrikx Michelle 
NED3:52:38
  
 PB
Diede Van Der Eng
Diede Van Der Eng 
NED3:40:43
  
 PB
Leonie Altena
Leonie Altena 
NED3:53:01
  
 PB
Sara Hagström
Sara Hagström 
SWE3:53:30
  
 PB
Vivianne Breuer
Vivianne Breuer 
NED3:53:34
  
 PB
Gabriella Davernas
Gabriella Davernas 
CYP3:53:44
  
 PB
Maria Monden
Maria Monden 
NED3:54:17
  
 PB
Ilona Leussink
Ilona Leussink 
NED3:54:58
  
 PB
Kelly Bijlmakers
Kelly Bijlmakers 
NED3:55:02
  
 PB
Kirsten Kleijn
Kirsten Kleijn 
NED3:55:13
  
 PB
Lisette Lubberman
Lisette Lubberman 
NED3:55:19
  
 PB
Jelien Taselaar
Jelien Taselaar 
NED3:55:21
  
 PB
Marta Ten Kate
Marta Ten Kate 
NED3:55:30
  
 PB
Miranda Bruins Bruins
Miranda Bruins Bruins 
NED3:55:50
  
 PB
Hoff Annemieke
Hoff Annemieke 
NED3:55:55
  
 PB
Bianca Menderink-Harink
Bianca Menderink-Harink 
NED3:56:19
  
 PB
Sigrid Andersson
Sigrid Andersson ('91)
SWE3:57:41
  
 
Anita Klein
Anita Klein 
NED3:57:59
  
 PB
Miriam Dik
Miriam Dik 
NED3:58:15
  
 PB
Linda Jonker
Linda Jonker 
NED3:58:25
  
 PB
Anneke Muis
Anneke Muis 
NED3:58:33
  
 PB
Hannah Van Reemst
Hannah Van Reemst 
NED3:58:57
  
 PB
Lene Ude JørgensenLene Ude Jørgensen ('65)DEN3:59:06
  
 PB
Linda Imthorn
Linda Imthorn 
NED3:59:20
  
 PB
Maaike Tiele
Maaike Tiele 
NED3:59:20
  
 PB
Inge Thérèse Helena Van Den Berg-Leenders
Inge Thérèse Helena Van Den Berg-Leenders 
NED3:59:41
  
 PB
Triin Andresson
Triin Andresson ('81)
EST3:59:59
  
 SB
Maxime Croft
Maxime Croft 
NED4:00:10
  
 PB
Melissa Pieters
Melissa Pieters 
NED4:00:12
  
 PB
Manon Houdel
Manon Houdel 
NED4:00:35
  
 PB
Maria Aho
Maria Aho ('69)
FIN4:05:21
  
 
Manuela Hjelseth
Manuela Hjelseth 
SWE4:08:10
  
 PB
Annika Lindén
Annika Lindén ('64)
SWE4:10:57
  
 PB
Monika Niedziella
Monika Niedziella ('87)
GER4:11:14
  
 PB
Antje Kluth
Antje Kluth ('69)
GER4:12:26
  
 PB
Ümran Demir
Ümran Demir ('72)
GER4:13:51
  
 PB
Susanna Rystedt
Susanna Rystedt ('64)
SWE4:19:10
  
 PB
Märta Sjölander
Märta Sjölander ('63)
SWE4:19:37
  
 PB
Nina Chydenius
Nina Chydenius ('90)
FIN DNF
  
 

Seneste resultater

7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten