Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Randers: Julegavejagten 2‐3.12.2023 Inde
Langvang Idrætscenter

M 60 m    
Inde 2.12.

Finale A

Finale
Inde 2.12.
1Kristine Hagen JakobsenKristine Hagen Jakobsen ('04)Randers Freja13.46
  
  K
2Sofie PoulsenSofie Poulsen ('11)Odense Atletik 13.95
  
  K
3Sanne Archana Thorup RasmusenSanne Archana Thorup Rasmusen ('86)Randers Freja15.24
  
  K
4Nikolaj Overgaard ChristensenNikolaj Overgaard Christensen ('97)Randers Freja18.55
  
 PB
M 60 m extra    
Inde 2.12.

Finale A

Finale
Inde 2.12.
1Noah VeirumNoah Veirum ('07)Randers Freja7.61
Q
  
 PB
2Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK807.63
Q
  
 PB
3Lærke Blaabjerg PedersenLærke Blaabjerg Pedersen ('04)Randers Freja7.90
q
  
  K
M 800 m    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM2:15.09
  
 SB
2Lærke F. ThygesenLærke F. Thygesen ('05)Randers Freja2:16.08
  
  K
3Signe LehmannSigne Lehmann ('02)Randers Freja2:25.26
  
  K
4Simon Lykke KlemmensenSimon Lykke Klemmensen ('09)HGF AM2:26.19
  
 PB
5Elias HvassElias Hvass ('09)Randers Freja2:26.27
  
 PB
6Madison Hasle TarpMadison Hasle Tarp ('08)HGF AM2:36.73
  
  K
7Eva Balle PoulsenEva Balle Poulsen ('09)HGF AM2:47.52
  
  K
M Stangspring    
Inde 2.12.

Finale A

Finale
Inde 2.12.
1Jens SørensenJens Sørensen ('91)Randers Freja3.70
  
 SB
 
3.30
  O
3.40
  O
3.50
 XO
3.60
 XO
3.70
  O
3.80
xxx
  
D19 60 m    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK807.79
  
 
P19 200 m    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Lærke Blaabjerg PedersenLærke Blaabjerg Pedersen ('04)Randers Freja26.49
  
 PB
2Viktoriia ZaikinaViktoriia Zaikina ('07)HGF AM / UKR34.69
  
 PB
D17 200 m    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Thomas Sitm MadsenThomas Sitm Madsen ('06)Randers Freja23.34
  
 SB
2Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja23.93
  
 PB
3Mads FrahmMads Frahm ('07)SIK8025.17
  
 PB
D17 60 m hæk 76.2 cm extra    
Inde 2.12.

Finale A

Finale
Inde 2.12.
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM9.29
Q
  
  K
2Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM10.21
q
  
  K
D17 Stangspring    
Inde 2.12.

Finale A

Finale
Inde 2.12.
1Nico SchumacherNico Schumacher ('07)Randers Freja4.23
  
 PB
 
3.80
XXO
4.00
  O
4.23
 XO
4.31
xxx
    
D17 Længdespring    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Jonathan Sass MøllerJonathan Sass Møller ('06)Randers Freja6.35
  
 PB
 
6.08 SB  X5.876.08 =SB5.856.35 PB  
P17 Stangspring    
Inde 2.12.

Finale A

Finale
Inde 2.12.
1Klara T. BjerregaardKlara T. Bjerregaard ('06)Randers Freja3.40
  
 SB
 
3.10
  O
3.20
  O
3.30
 XO
3.40
  O
3.50
xxx
   
2Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK802.10
  
 PB
 
1.70
  O
1.80
 XO
1.90
 XO
2.00
  O
2.10
 XO
2.20
XXX
  
P17 Længdespring    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Viktoriia ZaikinaViktoriia Zaikina ('07)HGF AM / UKR3.63
  
 PB
 
  X  X1.69 SB3.45 SB3.63 PB  X  
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 2.12.

Finale A

Finale
Inde 2.12.
1Sofie FlyvbjergSofie Flyvbjerg ('07)Aalborg AM10.62
  
 PB
 
9.139.62 SB10.05 SB10.62 PB9.569.65  
2Donna SørensenDonna Sørensen ('07)SIK807.77
  
 
 
7.487.397.627.777.487.46  
D15 60 m    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Anajan SivarupanAnajan Sivarupan ('08)Randers Freja7.83
  
 PB
2Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM8.01
  
 
3Mikkel Bang AndersenMikkel Bang Andersen ('08)Randers Freja8.42
  
 
D15 60 m extra    
Inde 2.12.

Finale A

Finale
Inde 2.12.
1Anajan SivarupanAnajan Sivarupan ('08)Randers Freja7.89
Q
  
 PB
2Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM7.93
Q
  
 PB
3Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK808.00
q
  
 PB
4Mikkel Bang AndersenMikkel Bang Andersen ('08)Randers Freja8.29
q
  
 PB
5Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM8.44
q
  
 PB
D15 200 m    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM26.94
  
 PB
2Mikkel Bang AndersenMikkel Bang Andersen ('08)Randers Freja29.93
  
 PB
D15 1500 m    
Inde 2.12.

Finale A

Finale
Inde 2.12.
1Simon Lykke KlemmensenSimon Lykke Klemmensen ('09)HGF AM5:03.44
  
 PB
2Madison Hasle TarpMadison Hasle Tarp ('08)HGF AM5:22.12
  
  K
D15 60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m extra    
Inde 2.12.

Finale A

Finale
Inde 2.12.
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK809.10
Q
  
 PB
D15 Højdespring    
Inde 2.12.

Finale A

Finale
Inde 2.12.
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK801.65
  
 
 
1.50
  O
1.60
  O
1.65
XXO
1.70
XXX
    
2Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK801.50
  
 SB
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
 XO
1.55
XXX
   
3Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM1.45
  
 =PB
 
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
XXO
1.50
  r
   
D15 Længdespring    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Mikkel Bang AndersenMikkel Bang Andersen ('08)Randers Freja5.02
  
 PB
 
4.81 PB4.87 PB5.02 PB  X4.683.37  
2Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM4.64
  
 PB
 
4.64 PB  X  X4.26  X4.55  
3Luca Torres SølagerLuca Torres Sølager ('09)Viborg AM4.42
  
 SB
 
2.76 SB3.99 SB4.42 SB3.98  X2.67  
D15 Trespring    
Inde 2.12.

Finale A

Finale
Inde 2.12.
1Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja8.61
  
 PB
 
8.61 PB8.598.48  X  X  X  
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 2.12.

Finale A

Finale
Inde 2.12.
1Willas Harrig MogensbækWillas Harrig Mogensbæk ('09)SIK8011.91
  
 PB
 
9.1410.5111.2311.42  X11.91 PB  
2Niels Peter Rovsing MengNiels Peter Rovsing Meng ('09)SIK8011.63
  
 PB
 
11.19 PB11.1411.1711.42 PB11.63 PB10.87  
3Maximilian NikoukarMaximilian Nikoukar ('08)Aalborg AM10.61
  
 PB
 
9.48 PB9.83 PB10.36 PB10.2510.61 PB10.37  
P15 60 m extra    
Inde 2.12.

Finale A

Finale
Inde 2.12.
1Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM7.93
Q
  
 SB
2Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM8.03
Q
  
 PB
3Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Viborg AM8.28
q
  
 PB
4Emilie Aaquist ChristensenEmilie Aaquist Christensen ('08)Randers Freja8.42
q
  
 PB
5Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja8.54
q
  
 PB
6Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM8.72
q
  
 SB
7Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM8.87
q
  
 PB
P15 200 m    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Viborg AM27.12
  
 PB
2Emilie Aaquist ChristensenEmilie Aaquist Christensen ('08)Randers Freja28.27
  
 PB
3Clara Momme JørgensenClara Momme Jørgensen ('08)Randers Freja28.60
  
 PB
P15 Højdespring    
Inde 2.12.

Finale A

Finale
Inde 2.12.
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM1.55
  
 PB
 
1.40
  O
1.45
  O
1.50
  O
1.55
 XO
1.60
XXX
   
2Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM1.35
  
 SB
 
1.35
  O
1.40
XXX
      
P15 Længdespring    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM5.08
  
 PB
 
  X4.99 PB4.465.08 PB4.754.79  
2Agata Eva JancewiczAgata Eva Jancewicz ('08)Aalborg AM4.71
  
 PB
 
4.41 SB4.15  X4.71 PB3.67  X  
3Emilie Aaquist ChristensenEmilie Aaquist Christensen ('08)Randers Freja4.52
  
 SB
 
4.34 SB4.214.224.39 SB3.884.52 SB  
P15 Trespring     
Inde 2.12.

Finale A

Finale
Inde 2.12.
1Emilie Aaquist ChristensenEmilie Aaquist Christensen ('08)Randers Freja10.20
  
 PB
 
  X10.20 PB10.0110.0710.0910.12  
2Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM10.09
  
 SB
 
9.75 SB9.79 SB9.89 SB  X9.7110.09 SB  
3Julie Dalsgaard RysselJulie Dalsgaard Ryssel ('09)HGF AM8.76
  
 PB
 
8.76 PB  X  X  X  X8.11  
4Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM8.71
  
 PB
 
8.32 PB  X8.58 PB8.558.578.71 PB  
5Signe Hejbøll LarsenSigne Hejbøll Larsen ('09)Aalborg AM8.33
  
 SB
 
  X8.14 SB  X8.18 SB8.168.33 SB  
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 2.12.

Finale A

Finale
Inde 2.12.
1Elin LyngeElin Lynge ('08)Aalborg AM11.28
  
 SB
 
11.15 SB11.03  X11.28 SB11.1411.16  
2Julie SønderlundJulie Sønderlund ('09)Aalborg AM10.42
  
 PB
 
10.0410.10 PB10.17 PB10.42 PB10.42 =PB10.26  
3Cecilie Kræmmer RasmussenCecilie Kræmmer Rasmussen ('09)Viborg AM10.26
  
 PB
 
9.33 PB9.94 PB8.819.95 PB10.11 PB10.26 PB  
4Laura Juul LassenLaura Juul Lassen ('08)Aalborg AM8.92
  
 SB
 
8.92 SB  X7.258.247.998.55  
D13 60 m    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Bastian Noam Haulund NielsenBastian Noam Haulund Nielsen ('10)HGF AM8.24
  
 PB
2Sander Mørk RosborgSander Mørk Rosborg ('11)Randers Freja8.68
  
 
3Noah VittrupNoah Vittrup ('10)Aalborg AM8.74
  
 PB
4Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja9.10
  
 
D13 60 m extra    
Inde 2.12.

Finale A

Finale
Inde 2.12.
1Bastian Noam Haulund NielsenBastian Noam Haulund Nielsen ('10)HGF AM8.37
Q
  
 PB
2Sander Mørk RosborgSander Mørk Rosborg ('11)Randers Freja8.43
Q
  
 PB
3Noah VittrupNoah Vittrup ('10)Aalborg AM8.76
q
  
 PB
4Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja9.26
q
  
 
5Olav Holst GretlundOlav Holst Gretlund ('10)Randers Freja10.00
q
  
 
D13 200 m    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM30.63
  
 PB
2Marinus LangkjerMarinus Langkjer ('10)Aarhus Fremad33.92
  
 PB
3August HaugeAugust Hauge ('11)Aarhus Fremad34.83
  
 PB
Finale B
3.12.
3.12.
1Bastian Noam Haulund NielsenBastian Noam Haulund Nielsen ('10)HGF AM27.86
  
 PB
2Oscar Leerbæk PedersenOscar Leerbæk Pedersen ('10)Skanderborg Atletik30.18
  
 PB
Finale C
3.12.
3.12.
1Sander Mørk RosborgSander Mørk Rosborg ('11)Randers Freja28.50
  
 PB
2Noah VittrupNoah Vittrup ('10)Aalborg AM28.86
  
 PB
3Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja30.64
  
 
D13 600 m    
Inde 2.12.

Finale A

Finale
Inde 2.12.
1Bastian Noam Haulund NielsenBastian Noam Haulund Nielsen ('10)HGF AM1:49.37
  
 PB
2Olav Holst GretlundOlav Holst Gretlund ('10)Randers Freja1:54.28
  
 PB
3Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM1:59.57
  
 SB
D13 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja10.94
  
 
2Noah VittrupNoah Vittrup ('10)Aalborg AM11.87
  
 
D13 60 m hæk 76.2 cm, 8 m extra    
Inde 2.12.

Finale A

Finale
Inde 2.12.
1Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja10.82
Q
  
 
2Noah VittrupNoah Vittrup ('10)Aalborg AM11.85
Q
  
 
D13 Højdespring    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja1.40
  
 PB
 
1.25
  O
1.30
 XO
1.35
  O
1.40
XXO
1.43
XXX
   
2Oscar Leerbæk PedersenOscar Leerbæk Pedersen ('10)Skanderborg Atletik1.30
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
 XO
1.30
  O
1.35
XXX
   
3Dexter NikoukarDexter Nikoukar ('11)Aalborg AM1.30
  
 =SB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
XXO
1.35
XXX
   
D13 Stangspring    
Inde 2.12.

Finale A

Finale
Inde 2.12.
1Alvin Juul EskildsenAlvin Juul Eskildsen ('10)Randers Freja3.60
  
 
 
3.60
  O
3.80
xxx
      
D13 Længdespring 1 m zone    
Inde 2.12.

Finale A

Finale
Inde 2.12.
1Noah VittrupNoah Vittrup ('10)Aalborg AM4.63
  
 PB
 
4.59 PB4.444.63 PB4.434.624.56  
2Sander Mørk RosborgSander Mørk Rosborg ('11)Randers Freja4.48
  
 PB
 
4.37 PB4.48 PB4.424.244.273.77  
3Olav Holst GretlundOlav Holst Gretlund ('10)Randers Freja3.97
  
 PB
 
3.97 PB3.683.79  X3.803.81  
D13 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Sander Mørk RosborgSander Mørk Rosborg ('11)Randers Freja10.16
  
 PB
 
9.429.499.4310.16 PB9.199.28  
2Oscar Leerbæk PedersenOscar Leerbæk Pedersen ('10)Skanderborg Atletik9.66
  
 PB
 
9.25 PB8.529.33 PB9.66 PB9.307.76  
3Noah VittrupNoah Vittrup ('10)Aalborg AM8.10
  
 PB
 
7.288.10 PB  –6.446.626.57  
4Darius IlunaDarius Iluna ('11)Skanderborg Atletik6.97
  
 PB
 
6.97 PB5.625.225.356.095.61  
P13 60 m    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)Aalborg AM8.93
  
 =PB
2Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM9.02
  
 PB
3Naja Rosenkvist VinterNaja Rosenkvist Vinter ('10)Randers Freja9.03
  
 PB
3Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM9.03
  
 
5Maria Mathilde OlesenMaria Mathilde Olesen ('11)Aalborg AM9.04
  
 PB
6Emma JohnsenEmma Johnsen ('11)Randers Freja9.34
  
 PB
7Karoline CepulionisKaroline Cepulionis ('11)Randers Freja9.43
  
 PB
8Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM9.90
  
 
Indledende heats2.12.
Indledende 1
2.12.
2.12.
1Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM8.99
Q
  
 
2Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM9.09
Q
  
 PB
3Maria Mathilde OlesenMaria Mathilde Olesen ('11)Aalborg AM9.21
q
  
 
4Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM9.94
q
  
 
Indledende 2
2.12.
2.12.
1Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)Aalborg AM8.94
Q
  
 
2Naja Rosenkvist VinterNaja Rosenkvist Vinter ('10)Randers Freja9.07
Q
  
 PB
3Emma JohnsenEmma Johnsen ('11)Randers Freja9.48
q
  
 PB
4Karoline CepulionisKaroline Cepulionis ('11)Randers Freja9.74
q
  
 PB
5Veronika BielousovaVeronika Bielousova ('11)HGF AM / UKR12.25
  
 PB
P13 200 m    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM29.69
  
 PB
2Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM30.01
  
 PB
3Tilde Hedegaard AndersenTilde Hedegaard Andersen ('11)Skanderborg Atletik33.33
  
 PB
Finale B
3.12.
3.12.
1Emma JohnsenEmma Johnsen ('11)Randers Freja32.20
  
 PB
2Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM32.82
  
 PB
3Tess KnibbeTess Knibbe ('11)Viborg AM / NED32.91
  
 PB
Finale C
3.12.
3.12.
1Maria Mathilde OlesenMaria Mathilde Olesen ('11)Aalborg AM30.41
  
 PB
2Naja Rosenkvist VinterNaja Rosenkvist Vinter ('10)Randers Freja31.57
  
 PB
P13 600 m    
Inde 2.12.

Finale A

Finale
Inde 2.12.
1Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM1:50.09
  
 PB
2Alma BruunAlma Bruun ('11)Randers Freja1:59.29
  
 PB
3Maria Mathilde OlesenMaria Mathilde Olesen ('11)Aalborg AM1:59.46
  
 PB
4Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM2:07.18
  
 PB
5Veronika BielousovaVeronika Bielousova ('11)HGF AM / UKR3:03.46
  
 PB
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM11.32
  
 
2Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)Aalborg AM11.40
  
 PB
3Alma BruunAlma Bruun ('11)Randers Freja11.49
  
 
P13 60 m hæk 76.2 cm, 7.65 m extra    
Inde 2.12.

Finale A

Finale
Inde 2.12.
1Alma BruunAlma Bruun ('11)Randers Freja11.26
Q
  
 PB
2Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM11.27
Q
  
 PB
3Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)Aalborg AM11.87
q
  
 
P13 Højdespring    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)Aalborg AM1.45
  
 
 
1.35
  O
1.40
  O
1.45
  O
1.50
XXX
    
2Tilde Hedegaard AndersenTilde Hedegaard Andersen ('11)Skanderborg Atletik1.45
  
 PB
 
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
 XO
1.30
  O
1.35
  O
1.40
  O
1.45
XXO
1.50
XXX
       
3Maria Mathilde OlesenMaria Mathilde Olesen ('11)Aalborg AM1.40
  
 PB
 
1.25
  O
1.30
XXO
1.35
 XO
1.40
 XO
1.45
XXX
   
4Naja Rosenkvist VinterNaja Rosenkvist Vinter ('10)Randers Freja1.35
  
 PB
 
1.15
  O
1.20
  O
1.25
  O
1.30
 XO
1.35
  O
1.40
XXX
  
5Elinor Bach LarsenElinor Bach Larsen ('10)Aalborg AM1.30
  
 
 
1.30
  O
1.35
XXX
      
6Tess KnibbeTess Knibbe ('11)Viborg AM / NED1.25
  
 PB
 
1.00
  O
1.05
  O
1.10
  O
1.15
 XO
1.20
  O
1.25
 XO
  
P13 Længdespring 1 m zone    
Inde 2.12.

Finale A

Finale
Inde 2.12.
1Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM4.48
  
 PB
 
4.38 PB4.354.274.374.344.48 PB  
2Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)Aalborg AM4.23
  
 SB
 
4.23 SB2.014.204.23 =SB  X  X  
3Maria Mathilde OlesenMaria Mathilde Olesen ('11)Aalborg AM4.04
  
 PB
 
3.683.743.96 PB4.00 PB3.904.04 PB  
4Naja Rosenkvist VinterNaja Rosenkvist Vinter ('10)Randers Freja3.98
  
 PB
 
3.98 PB3.963.893.823.633.93  
5Emma JohnsenEmma Johnsen ('11)Randers Freja3.97
  
 PB
 
3.823.853.853.97 PB3.703.92  
6Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM3.75
  
 SB
 
3.233.543.453.75 SB3.503.64  
7Alma BruunAlma Bruun ('11)Randers Freja3.65
  
 
 
  X3.653.563.553.643.55  
8Tess KnibbeTess Knibbe ('11)Viborg AM / NED3.64
  
 PB
 
3.63 PB3.64 PB3.373.403.29  X  
9Karoline CepulionisKaroline Cepulionis ('11)Randers Freja3.59
  
 PB
 
3.59 PB3.423.143.473.573.31  
10Isabell Zylinska VernersenIsabell Zylinska Vernersen ('11)Randers Freja3.52
  
 PB
 
3.52 PB2.352.702.993.003.22  
11Veronika BielousovaVeronika Bielousova ('11)HGF AM / UKR2.27
  
 PB
 
1.70 PB2.13 PB2.27 PB2.192.051.96  
P13 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Safia Viktoria Abdullahi LarsenSafia Viktoria Abdullahi Larsen ('10)Aalborg AM12.25
  
 PB
 
10.7711.58 PB11.0111.4311.4112.25 PB  
2Sarah Emilie Hartmann NielsenSarah Emilie Hartmann Nielsen ('10)Aalborg AM10.32
  
 
 
8.149.029.248.639.2810.32  
3Maria Mathilde OlesenMaria Mathilde Olesen ('11)Aalborg AM9.49
  
 PB
 
8.316.988.328.889.49 PB6.62  
4Karoline CepulionisKaroline Cepulionis ('11)Randers Freja9.34
  
 PB
 
8.62 PB8.248.398.019.34 PB9.13  
5Emma JohnsenEmma Johnsen ('11)Randers Freja8.73
  
 
 
8.148.738.348.137.937.29  
6Isabell Zylinska VernersenIsabell Zylinska Vernersen ('11)Randers Freja8.43
  
 PB
 
8.30 PB8.088.168.198.40 PB8.43 PB  
7Tess KnibbeTess Knibbe ('11)Viborg AM / NED6.49
  
 PB
 
5.97 PB6.21 PB5.786.066.49 PB6.04  
8Ronja Langgaard AndersenRonja Langgaard Andersen ('10)Aalborg AM6.43
  
 PB
 
5.966.24 SB6.095.774.096.43 PB  
9Veronika BielousovaVeronika Bielousova ('11)HGF AM / UKR3.70
  
 PB
 
  X  X3.69 PB3.69 =PB3.553.70 PB  
P13 4 x 200 m stafet    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Aalborg Atletik Og Motion Aalborg Atletik Og Motion  2:00.32
  
 
  Elinor Bach Larsen, Maria Mathilde Olesen, Sarah Emilie Hartmann Nielsen, Safia Viktoria Abdullahi Larsen
2Randers Sportsklub Freja Randers Sportsklub Freja  2:11.61
  
 
  Naja Rosenkvist Vinter, Karoline Cepulionis, Alma Bruun, Emma Johnsen
3Herning Gf, Atletik/Motion Herning Gf, Atletik/Motion  2:22.40
  
 
  Laura Lee Jensen, Maria-Magdalena Lugova Torba, Veronika Bielousova, Caroline Sode Nielsen
D11 60 m    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Mads KristiansenMads Kristiansen ('12)Randers Freja9.23
  
 
2
Christoffer Wåsek Silich
Christoffer Wåsek Silich ('13)
Randers Freja9.55
  
 
3
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM10.87
  
 SB
D11 60 m extra    
Inde 2.12.

Finale A

Finale
Inde 2.12.
1Mads KristiansenMads Kristiansen ('12)Randers Freja9.21
Q
  
 
2
Christoffer Wåsek Silich
Christoffer Wåsek Silich ('13)
Randers Freja9.48
Q
  
 PB
3Tore Stærk PoulsenTore Stærk Poulsen ('12)Aarhus Fremad9.54
q
  
 
4Emil Urup HansenEmil Urup Hansen ('12)Aarhus Fremad9.86
q
  
 
5
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM10.94
q
  
 SB
D11 400 m    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Lauge Bundgaard NielsenLauge Bundgaard Nielsen ('12)Randers Freja1:10.50
  
 PB
2Marcus Rhode RafnMarcus Rhode Rafn ('12)Aarhus Fremad1:11.82
  
 PB
3Bertram Kuhr MuusmannBertram Kuhr Muusmann ('12)Vejle IF1:13.69
  
 PB
4Sofus Wulff CaspersenSofus Wulff Caspersen ('12)Vejle IF1:18.14
  
 PB
5Anton BrarupAnton Brarup ('12)Vejle IF1:18.36
  
 PB
6
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM1:31.78
  
 PB
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Mads KristiansenMads Kristiansen ('12)Randers Freja11.58
  
 
D11 60 m hæk 68.6 cm, 7.65 m extra    
Inde 2.12.

Finale A

Finale
Inde 2.12.
1Mads KristiansenMads Kristiansen ('12)Randers Freja11.63
Q
  
 
2Emil Urup HansenEmil Urup Hansen ('12)Aarhus Fremad12.35
Q
  
 PB
D11 Højdespring    
Inde 2.12.

Finale A

Finale
Inde 2.12.
1Lauge Bundgaard NielsenLauge Bundgaard Nielsen ('12)Randers Freja1.30
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
 XO
1.25
  O
1.30
 XO
1.35
XXX
 
2Emil Urup HansenEmil Urup Hansen ('12)Aarhus Fremad1.30
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
 XO
1.30
XXO
1.35
  Xr
 
D11 Længdespring 1 m zone    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Mads KristiansenMads Kristiansen ('12)Randers Freja4.11
  
 
 
4.034.113.97     
2Bertram Kuhr MuusmannBertram Kuhr Muusmann ('12)Vejle IF3.64
  
 PB
 
3.56 PB3.63 PB3.64 PB     
3Marcus Rhode RafnMarcus Rhode Rafn ('12)Aarhus Fremad3.61
  
 PB
 
3.61 PB3.43  X     
4
Christoffer Wåsek Silich
Christoffer Wåsek Silich ('13)
Randers Freja3.59
  
 PB
 
3.373.59 PB3.56     
5Anton BrarupAnton Brarup ('12)Vejle IF3.38
  
 PB
 
3.04 PB3.20 PB3.38 PB     
6Sofus Wulff CaspersenSofus Wulff Caspersen ('12)Vejle IF3.18
  
 PB
 
3.18 PB3.03  X     
7
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM3.09
  
 SB
 
3.09 SB2.733.04     
D11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Bertram Kuhr MuusmannBertram Kuhr Muusmann ('12)Vejle IF7.08
  
 PB
 
6.31 PB6.257.08 PB     
2
Christoffer Wåsek Silich
Christoffer Wåsek Silich ('13)
Randers Freja6.82
  
 
 
6.826.176.14     
3Anton BrarupAnton Brarup ('12)Vejle IF6.73
  
 PB
 
4.90 PB5.89 PB6.73 PB     
4Marcus Rhode RafnMarcus Rhode Rafn ('12)Aarhus Fremad6.33
  
 PB
 
6.33 PB5.915.53     
5Sofus Wulff CaspersenSofus Wulff Caspersen ('12)Vejle IF5.61
  
 PB
 
5.61 PB  –  –     
6
Daniel Koldkur
Daniel Koldkur ('13)
Skive AM4.91
  
 
 
4.884.914.54     
P11 60 m    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Ingrid Voldum SchwartzIngrid Voldum Schwartz ('12)Randers Freja8.84
  
 PB
2Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM9.36
  
 
3
Lena Jozwiak
Lena Jozwiak ('13)
Skive AM / POL9.39
  
 
4Caroline Sode NielsenCaroline Sode Nielsen ('12)HGF AM9.60
  
 PB
5Hadizha BorchigovaHadizha Borchigova ('12)Randers Freja9.99
  
 
Indledende heats2.12.
Indledende 1
2.12.
2.12.
1Ingrid Voldum SchwartzIngrid Voldum Schwartz ('12)Randers Freja9.05
Q
  
 SB
2Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM9.21
Q
  
 PB
3
Lena Jozwiak
Lena Jozwiak ('13)
Skive AM / POL9.35
q
  
 
4Caroline Sode NielsenCaroline Sode Nielsen ('12)HGF AM9.68
q
  
 PB
5Hadizha BorchigovaHadizha Borchigova ('12)Randers Freja9.97
q
  
 PB
Indledende 2
2.12.
2.12.
1
Priscilla Musah
Priscilla Musah ('13)
Vejle IF8.97
Q
  
 PB
2
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK9.31
Q
  
 
3
Andrea Bjerregaard
Andrea Bjerregaard ('13)
Randers Freja10.32
q
  
 PB
P11 400 m    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Ingrid Voldum SchwartzIngrid Voldum Schwartz ('12)Randers Freja1:09.93
  
 PB
2Caroline Sode NielsenCaroline Sode Nielsen ('12)HGF AM1:16.46
  
 PB
3
Lena Jozwiak
Lena Jozwiak ('13)
Skive AM / POL1:17.04
  
 PB
4Hadizha BorchigovaHadizha Borchigova ('12)Randers Freja1:19.36
  
 PB
5
Anna Izabel Ilie
Anna Izabel Ilie ('13)
Skanderborg Atletik1:38.10
  
 PB
P11 60 m hæk 68 cm, 7.65 m    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK11.17
  
 
2
Lena Jozwiak
Lena Jozwiak ('13)
Skive AM / POL12.44
  
 
3Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM12.69
  
 
4
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM13.35
  
 PB
5Melissa Aaquist ChristensenMelissa Aaquist Christensen ('12)Randers Freja14.05
  
 PB
P11 60 m hæk 68 cm, 7.65 m extra    
Inde 2.12.

Finale A

Finale
Inde 2.12.
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK11.23
Q
  
 
2
Priscilla Musah
Priscilla Musah ('13)
Vejle IF11.80
Q
  
 PB
3
Lena Jozwiak
Lena Jozwiak ('13)
Skive AM / POL12.07
q
  
 
4Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM12.52
q
  
 PB
5Melissa Aaquist ChristensenMelissa Aaquist Christensen ('12)Randers Freja14.27
q
  
 PB
P11 Højdespring    
Inde 2.12.

Finale A

Finale
Inde 2.12.
1
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK1.20
  
 PB
 
1.05
  O
1.10
  O
1.15
  O
1.20
  O
1.25
XXX
   
2
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM1.05
  
 =PB
 
0.95
  O
1.00
 XO
1.05
 XO
1.10
XXX
    
P11 Længdespring 1 m zone    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM3.59
  
 PB
 
3.59 PB  X3.20     
2
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM3.56
  
 PB
 
3.113.17 =SB3.56 PB     
3
Lena Jozwiak
Lena Jozwiak ('13)
Skive AM / POL3.45
  
 PB
 
3.45 PB3.373.42     
4Caroline Sode NielsenCaroline Sode Nielsen ('12)HGF AM3.29
  
 PB
 
3.29 PB3.21  X     
5Hadizha BorchigovaHadizha Borchigova ('12)Randers Freja3.15
  
 
 
3.113.063.15     
6Melissa Aaquist ChristensenMelissa Aaquist Christensen ('12)Randers Freja3.05
  
 
 
3.053.043.04     
7
Anna Izabel Ilie
Anna Izabel Ilie ('13)
Skanderborg Atletik2.99
  
 PB
 
2.99 PB2.902.63     
P11 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1Laura Lee JensenLaura Lee Jensen ('12)HGF AM9.26
  
 
 
8.439.268.65     
2
Malou Dyrby
Malou Dyrby ('13)
Fredensborg AK8.83
  
 PB
 
8.83 PB8.658.19     
3Melissa Aaquist ChristensenMelissa Aaquist Christensen ('12)Randers Freja6.18
  
 
 
6.085.646.18     
4
Lena Jozwiak
Lena Jozwiak ('13)
Skive AM / POL4.90
  
 PB
 
4.32 PB4.254.90 PB     
5
Maria-Magdalena Lugova Torba
Maria-Magdalena Lugova Torba ('13)
HGF AM4.50
  
 PB
 
4.43 PB4.184.50 PB     
6
Andrea Bjerregaard
Andrea Bjerregaard ('13)
Randers Freja4.32
  
 
 
4.32  X3.83     
D9 60 m    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1
Lucas Johnsen
Lucas Johnsen ('14)
Randers Freja10.86
  
 PB
D9 60 m extra    
Inde 2.12.

Finale A

Finale
Inde 2.12.
1
Lucas Johnsen
Lucas Johnsen ('14)
Randers Freja11.00
Q
  
 PB
2
Lukas Gnudtzmann
Lukas Gnudtzmann ('15)
Randers Freja12.41
Q
  
 PB
3
Oliver Urup Hansen
Oliver Urup Hansen ('15)
Aarhus Fremad12.77
q
  
 
4
Malte Hasager
Malte Hasager ('15)
Randers Freja12.78
q
  
 PB
D9 400 m    
Inde 2.12.

Finale A

Finale
Inde 2.12.
1
Lucas Johnsen
Lucas Johnsen ('14)
Randers Freja1:24.62
  
 
2
Oliver Urup Hansen
Oliver Urup Hansen ('15)
Aarhus Fremad1:43.04
  
 PB
3
Malte Hasager
Malte Hasager ('15)
Randers Freja1:45.47
  
 PB
D9 Højdespring    
Inde 2.12.

Finale A

Finale
Inde 2.12.
1
Lukas Gnudtzmann
Lukas Gnudtzmann ('15)
Randers Freja0.80
  
 PB
 
0.80
  O
0.85
XXX
      
D9 Længdespring 1 m zone    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1
Lucas Johnsen
Lucas Johnsen ('14)
Randers Freja3.33
  
 
 
3.123.333.33     
2
Lukas Gnudtzmann
Lukas Gnudtzmann ('15)
Randers Freja2.70
  
 PB
 
2.70 PB2.352.57     
D9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 2.12.

Finale A

Finale
Inde 2.12.
1
Lucas Johnsen
Lucas Johnsen ('14)
Randers Freja4.91
  
 PB
 
4.234.91 PB4.64     
2
Oliver Urup Hansen
Oliver Urup Hansen ('15)
Aarhus Fremad4.58
  
 PB
 
4.324.58 PB4.30     
3
Lukas Gnudtzmann
Lukas Gnudtzmann ('15)
Randers Freja4.11
  
 
 
4.024.113.95     
4
Malte Hasager
Malte Hasager ('15)
Randers Freja3.57
  
 PB
 
3.41 PB3.51 PB3.57 PB     
P9 60 m    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1
Izabel Torres Sølager
Izabel Torres Sølager ('14)
Viborg AM9.25
  
 PB
2
Vigga Hejlskov
Vigga Hejlskov ('14)
Randers Freja11.12
  
 PB
3
Petrea Morild Hedegaard
Petrea Morild Hedegaard ('15)
Randers Freja11.20
  
 PB
4
Sofie Kragh Robertsson
Sofie Kragh Robertsson ('15)
Randers Freja11.25
  
 PB
5
Pernille Yde Nielsen
Pernille Yde Nielsen ('14)
Skive AM11.60
  
 PB
6
Frederikke Yde Nielsen
Frederikke Yde Nielsen ('15)
Skive AM12.59
  
 PB
7
Maria Blinder
Maria Blinder ('14)
HGF AM / UKR13.09
  
 
Indledende heats2.12.
Indledende 1
2.12.
2.12.
1
Izabel Torres Sølager
Izabel Torres Sølager ('14)
Viborg AM9.62
Q
  
 PB
2
Petrea Morild Hedegaard
Petrea Morild Hedegaard ('15)
Randers Freja11.34
Q
  
 PB
3
Frederikke Yde Nielsen
Frederikke Yde Nielsen ('15)
Skive AM12.68
q
  
 PB
4
Maria Blinder
Maria Blinder ('14)
HGF AM / UKR12.87
q
  
 PB
Indledende 2
2.12.
2.12.
1
Sofie Kragh Robertsson
Sofie Kragh Robertsson ('15)
Randers Freja11.29
Q
  
 PB
2
Vigga Hejlskov
Vigga Hejlskov ('14)
Randers Freja11.43
Q
  
 PB
3
Pernille Yde Nielsen
Pernille Yde Nielsen ('14)
Skive AM11.61
q
  
 PB
4
Sofia Øgendahl
Sofia Øgendahl ('15)
Randers Freja13.94
q
  
 PB
P9 400 m    
Inde 2.12.

Finale A

Finale
Inde 2.12.
1
Izabel Torres Sølager
Izabel Torres Sølager ('14)
Viborg AM1:39.35
  
 PB
2
Sofie Kragh Robertsson
Sofie Kragh Robertsson ('15)
Randers Freja1:41.72
  
 PB
P9 Højdespring    
Inde 2.12.

Finale A

Finale
Inde 2.12.
1
Izabel Torres Sølager
Izabel Torres Sølager ('14)
Viborg AM1.05
  
 PB
 
0.80
  O
0.85
  O
0.90
  O
0.95
  O
1.00
  O
1.05
XXO
1.10
XXX
 
2
Pernille Yde Nielsen
Pernille Yde Nielsen ('14)
Skive AM0.85
  
 PB
 
0.80
  O
0.85
  O
      
3
Sofia Øgendahl
Sofia Øgendahl ('15)
Randers Freja0.80
  
 PB
 
0.80
XXO
0.85
XXX
      
P9 Længdespring 1 m zone    
Inde 3.12.

Finale A

Finale
Inde 3.12.
1
Izabel Torres Sølager
Izabel Torres Sølager ('14)
Viborg AM3.68
  
 PB
 
3.68 PB3.563.52     
2
Vigga Hejlskov
Vigga Hejlskov ('14)
Randers Freja2.58
  
 PB
 
2.58 PB  X2.48     
3
Petrea Morild Hedegaard
Petrea Morild Hedegaard ('15)
Randers Freja2.44
  
 
 
2.292.442.43     
4
Maria Blinder
Maria Blinder ('14)
HGF AM / UKR2.28
  
 PB
 
2.27 PB2.28 PB2.28 =PB     
5
Frederikke Yde Nielsen
Frederikke Yde Nielsen ('15)
Skive AM2.28
  
 PB
 
2.28 PB2.242.21     
P9 Kuglestød 2.0 kg    
Inde 2.12.

Finale A

Finale
Inde 2.12.
1
Vigga Hejlskov
Vigga Hejlskov ('14)
Randers Freja4.49
  
 PB
 
4.29 PB4.49 PB4.25     
2
Pernille Yde Nielsen
Pernille Yde Nielsen ('14)
Skive AM4.41
  
 PB
 
4.41 PB4.053.84     
3
Frederikke Yde Nielsen
Frederikke Yde Nielsen ('15)
Skive AM4.24
  
 PB
 
3.66 PB3.94 PB4.24 PB     
4
Maria Blinder
Maria Blinder ('14)
HGF AM / UKR4.15
  
 PB
 
3.99 PB4.15 PB3.99     
5
Anaya Karamehmedovic
Anaya Karamehmedovic ('14)
Randers Freja4.05
  
 PB
 
3.49 PB4.05 PB3.72     
6
Anna Rye Sørensen
Anna Rye Sørensen ('14)
Randers Freja3.64
  
 PB
 
  X3.64 PB3.40     
7
Petrea Morild Hedegaard
Petrea Morild Hedegaard ('15)
Randers Freja3.50
  
 PB
 
3.50 PB3.303.39     
8
Sofie Kragh Robertsson
Sofie Kragh Robertsson ('15)
Randers Freja3.47
  
 PB
 
3.193.47 PB3.01     

Seneste resultater

17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb
11.12OdenseOdense Ministævne 1
10.12Aarhus Juleløbet
9.12RandersStangspring med musik
2.12HerlevVinterVægt
2‐3.12RandersJulegavejagten
22.11RandersInternt Freja Nålestævne
22.11AalborgAalborg Indoor I
19.11RandersStangspring med musik
18.11HelsingørNordsjællandsk ungdomsholdkamp
18.11AarhusCRAFT Løbe Cup 2 - DM cross
12.11RandersStangspring med musik
11.11KøbenhavnSpartas 125 års Jubilæumsløb
4.11SorøPhønix Open
4.11RandersRegionsfinale Vest
3.11RandersStangspring med musik
28.10SilkeborgKastestævne
28.10AalborgRegionsstævne Nordjylland
28.10ViborgVexa HLM Running - Sidste chance!
22.10KøbenhavnCRAFT Løbe Cup 1
13.10EsbjergKastedag Esbjerg
11.10HerlevSommerafslutningsstævne
11.10HelsingørAfslutning for børneholdene
7.10SæbySæby open - Diskoskast
7.10LyngbyAlt-muligt-kamp - Klubstævne
7.10RandersNåle- og Regionsstævne