Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Aarhus: CRAFT Løbe Cup 2 - DM cross 18.11.2023 Cross

M Cross 1.5 km    

Finale A

Finale
1Micki Borgen MorellMicki Borgen Morell Odense Atletik 4:17
  
 
2Miroslav ZniščinskijMiroslav Zniščinskij Odense Atletik / LTU4:23
  
 
3Jonas MesbihJonas Mesbih ('02)Frederiksberg IF4:35
  
 
4Tristan LundTristan Lund ('10)Sparta4:46
  
 
5Simon Lykke KlemmensenSimon Lykke Klemmensen ('09)HGF AM4:57
  
 
M Cross 10 km    

Finale A

Finale
1Axel Vang ChristensenAxel Vang Christensen ('04)FIF Hillerød28:01
  
 
2Mikkel Dahl-JessenMikkel Dahl-Jessen ('94)AGF Atletik28:51
  
 
3Andreas Bock BjørnsenAndreas Bock Bjørnsen AGF Atletik29:09
  
 
4Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)AGF Atletik29:31
  
 
5Mikael JohnsenMikael Johnsen ('92)AGF Atletik29:37
  
 
6Jacob Ejby StengaardJacob Ejby Stengaard ('94)Odense Atletik 29:38
  
 
7Michael JensenMichael Jensen ('87)AGF Atletik29:42
  
 
8Kristian Uldbjerg HansenKristian Uldbjerg Hansen ('96)AGF Atletik30:01
  
 
9Elias Hinge KrogsgaardElias Hinge Krogsgaard ('01)Silkeborg Orienterings Klub30:04
  
 
10Esben Krogh RasmussenEsben Krogh Rasmussen ('93)Sparta30:07
  
 
11Elias ShifrisElias Shifris ('02)AGF Atletik30:17
  
 
12Gustav MørchGustav Mørch ('02)Blovstrød Løverne30:40
  
 
13Jakob Vase JohannessenJakob Vase Johannessen Aarhus 190030:48
  
 
14Johann Ioannou-NikolaidesJohann Ioannou-Nikolaides Sparta / GER30:56
  
 
15Simon Joon Woo Kofoed KristensenSimon Joon Woo Kofoed Kristensen ('96)AGF Atletik31:02
  
 
16Emil ØbroEmil Øbro ('96)Herning LK31:11
  
 
17Robin Lenz OstenfeldtRobin Lenz Ostenfeldt ('99)Odense Atletik 31:13
  
 
18Jeppe EdvardsenJeppe Edvardsen ('01)Herning LK31:19
  
 
19Casper PretzmannCasper Pretzmann ('95)Sparta31:24
  
 
20Jacob SteinthalJacob Steinthal ('01)Blovstrød Løverne31:27
  
 
21Jakob Dybdal AbrahamsenJakob Dybdal Abrahamsen ('94)Aarhus 190031:28
  
 
22Mark AndersenMark Andersen ('97)Herning LK31:31
  
 
23Christian Østergaard NielsenChristian Østergaard Nielsen ('97)AGF Atletik31:36
  
 
24Gerald Reed DolanGerald Reed Dolan ('98)Sparta31:44
  
 
25Jonathan MakwarthJonathan Makwarth KIF31:50
  
 
26Nicki AndersenNicki Andersen ('02)Herning LK32:01
  
 
27Samuel Ettrup LarsenSamuel Ettrup Larsen Aarhus 190032:01
  
 
28Axel VeillonAxel Veillon ('93)Sparta / BEL32:13
  
 
29Andreas BjerringAndreas Bjerring ('96)AGF Atletik32:14
  
 
30Oscar KurubacakOscar Kurubacak ('99)Sparta32:22
  
 
31Joachim RønsholtJoachim Rønsholt ('99)Sparta32:23
  
 
32Christoffer HolmChristoffer Holm ('01)AGF Atletik32:25
  
 
33Mubaarik IbrahimMubaarik Ibrahim ('98)Odense Atletik 32:33
  
 
34Kasper Pontoppidan JensenKasper Pontoppidan Jensen ('99)Odense Atletik 32:42
  
 
35Malthe Emil LangergaardMalthe Emil Langergaard ('03)32:44
  
 
36Christian RønsholtChristian Rønsholt ('96)Sparta32:57
  
 
37Andreas Eidorff MadsenAndreas Eidorff Madsen Viborg AM33:00
  
 
38Jesper Frederik AndersenJesper Frederik Andersen ('97)AGF Atletik33:00
  
 
39Jakob EdsenJakob Edsen ('93)Herning LK33:06
  
 
40Jeppe Platz SchmidtJeppe Platz Schmidt AGF Atletik33:08
  
 
41Grmay GebregziabherGrmay Gebregziabher ('96)33:36
  
 
42Thor Carit AndersenThor Carit Andersen ('97)Aarhus 190033:37
  
 
43Simon Platz SchmidtSimon Platz Schmidt ('97)Sparta33:42
  
 
44Bjarke Norre RasmussenBjarke Norre Rasmussen ('03)Team DistanceRunning.dk33:49
  
 
45Eskil SchøningEskil Schøning ('93)AGF Atletik33:51
  
 
46Micki Borgen MorellMicki Borgen Morell Odense Atletik 33:53
  
 
47Laurits Bidstrup MøllerLaurits Bidstrup Møller ('98)AGF Atletik33:53
  
 
48Frederik Mangor MadsenFrederik Mangor Madsen ('02)Viborg AM33:59
  
 
49Simon KristensenSimon Kristensen ('94)Skive AM34:08
  
 
50Oliver Uldahl BruunOliver Uldahl Bruun ('03)Aarhus 1900 Tri34:26
  
 
51Mikkel BorkMikkel Bork ('97)AGF Atletik34:43
  
 
52Emil Winkel PedersenEmil Winkel Pedersen ('98)Aarhus 190034:45
  
 
53Oscar Sig TranbergOscar Sig Tranberg AGF Atletik34:48
  
 
54Patrick O'BrienPatrick O'Brien ('86)adidas Runners Cph34:53
  
 
55Rasmus PræstRasmus Præst ('98)AGF Atletik34:59
  
 
56Frederik PrydsFrederik Pryds ('02)Aarhus Fremad35:06
  
 
57Mads Kruse JuhlMads Kruse Juhl ('92)35:12
  
 
58Casper van der LuijtCasper van der Luijt ('98)Sparta / NED35:24
  
 
59Christian StounbergChristian Stounberg ('95)AGF Atletik35:27
  
 
60Christian Møller NielsenChristian Møller Nielsen ('97)AGF Atletik35:55
  
 
61Jakob SaugstrupJakob Saugstrup ('94)36:08
  
 
62Stefan Frands PetersenStefan Frands Petersen ('94)AGF Atletik36:38
  
 
63Simon Jørn HansenSimon Jørn Hansen ('91)AGF Atletik38:02
  
 
64Kristian SvaneKristian Svane ('92)Aarhus 190038:40
  
 
65Jonas AggerholmJonas Aggerholm ('03)SAK7738:40
  
 
66Jakob RasmussenJakob Rasmussen ('89)Blovstrød Løverne39:04
  
 
67Niels ToftildNiels Toftild ('98)AGF Atletik39:26
  
 
68Hjalte Egemose MøllerHjalte Egemose Møller ('97)Aarhus 190040:37
  
 
69Joao Otavio de Sousa MendesJoao Otavio de Sousa Mendes ('91)Trongårdens IF 40:51
  
 
70Asger KristensenAsger Kristensen ('02)Aarhus 190041:25
  
 
71Jacob Langgaard ThomsenJacob Langgaard Thomsen ('01)Aarhus 190043:04
  
 
72Lucas Lystlund SchüttLucas Lystlund Schütt ('01)Aarhus 190043:26
  
 
Emil Hammer LuxEmil Hammer Lux ('02)Sparta DNF
  
 
Mads Møller SkaugMads Møller Skaug ('99) DNF
  
 
Kristian KlærkeKristian Klærke ('98) DNF
  
 
Emil Jønsson KristiansenEmil Jønsson Kristiansen ('96)Sparta DNF
  
 
Daniel GraversgaardDaniel Graversgaard ('97)AGF Atletik DNF
  
 
Brandon Van HaerenBrandon Van Haeren ('92)KIF / CAN DNF
  
 
K Cross 1.5 km    

Finale A

Finale
1Karoline Ejby StengaardKaroline Ejby Stengaard ('96)Odense Atletik 4:37
  
 
2Mathilde Diekema JensenMathilde Diekema Jensen ('94)Aarhus 19004:49
  
 
3Manel EssiyedaliManel Essiyedali ('04)Odense Atletik / FRA4:59
  
 
4Amalie BoeckAmalie Boeck ('03)Frederiksberg IF5:04
  
 
5Elin Barenholdt GötzeElin Barenholdt Götze ('06)Frederiksberg IF5:08
  
 
6Julie DahlerupJulie Dahlerup ('06)Frederiksberg IF5:09
  
 
7Lina von PetersdorffLina von Petersdorff ('98)Aarhus 1900 / GER5:10
  
 
8Freja AbildgaardFreja Abildgaard ('10)Sparta5:10
  
 
9Barbara Stemann JohansenBarbara Stemann Johansen ('10)Sparta5:10
  
 
10Ida Marie HartmannIda Marie Hartmann ('02)Aarhus 19005:10
  
 
11María BirkisdóttirMaría Birkisdóttir ('95)Aarhus Fremad / ISL5:11
  
 
K Cross 10 km    

Finale A

Finale
1Carolien MillenaarCarolien Millenaar ('97)Herning LK33:46
  
 
2Karoline HustedKaroline Husted ('02)Aarhus 190034:16
  
 
3Annie SaugstrupAnnie Saugstrup ('96)Sparta34:21
  
 
4Helene SvaneHelene Svane ('91)Aarhus Fremad34:37
  
 
5Laura AstrupLaura Astrup Aarhus 190034:44
  
 
6Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Aarhus 190035:33
  
 
7Lisa Joo AklestadLisa Joo Aklestad ('99)Sparta / NOR35:40
  
 
8Josephine ThestrupJosephine Thestrup ('96)Sparta35:45
  
 
9Cecilie Friberg KlysnerCecilie Friberg Klysner ('94)AGF Atletik35:48
  
 
10Karoline Ejby StengaardKaroline Ejby Stengaard ('96)Odense Atletik 36:40
  
 
11Agnes Nørgård KrachtAgnes Nørgård Kracht ('99)Blovstrød Løverne36:41
  
 
12Katrine RisvigKatrine Risvig ('03)Skive AM37:06
  
 
13Signe HyllebergSigne Hylleberg ('96)Sparta37:07
  
 
14Camilla Balle BechCamilla Balle Bech ('94)Sparta37:23
  
 
15Lise Kandborg SørensenLise Kandborg Sørensen ('85)AGF Atletik37:28
  
 
16Lea TybirkLea Tybirk ('89)AGF Atletik37:36
  
 
17Helene Frasez SørensenHelene Frasez Sørensen ('95)Sparta38:16
  
 
18Mathilde SmedegaardMathilde Smedegaard ('01)Blovstrød Løverne38:17
  
 
19Ditte Elschner RimestadDitte Elschner Rimestad ('95)38:58
  
 
20Amanda Falck WeberAmanda Falck Weber ('96)Tisvilde Hegn OK39:11
  
 
21Charlotte Schrøder JensenCharlotte Schrøder Jensen ('02)Sparta40:38
  
 
22Wing Man Wing Man  ('03)Sparta / HKG44:51
  
 
23Sofie ØrskovSofie Ørskov ('01)Sparta45:06
  
 
Emilie Sunekær ChristensenEmilie Sunekær Christensen ('96)AGF Atletik DNF
  
 
Nanna Buch PedersenNanna Buch Pedersen ('96)AGF Atletik DNF
  
 
Monique Mallya MechlenburgMonique Mallya Mechlenburg ('99)Aarhus 1900 DNF
  
 
M22 Cross 10 km    

Finale A

Finale
1Jeppe RisvigJeppe Risvig ('01)AGF Atletik29:31
  
 
2Elias Hinge KrogsgaardElias Hinge Krogsgaard ('01)Silkeborg Orienterings Klub30:04
  
 
3Elias ShifrisElias Shifris ('02)AGF Atletik30:17
  
 
4Gustav MørchGustav Mørch ('02)Blovstrød Løverne30:40
  
 
5Jeppe EdvardsenJeppe Edvardsen ('01)Herning LK31:19
  
 
6Jacob SteinthalJacob Steinthal ('01)Blovstrød Løverne31:27
  
 
7Nicki AndersenNicki Andersen ('02)Herning LK32:01
  
 
8Christoffer HolmChristoffer Holm ('01)AGF Atletik32:25
  
 
9Malthe Emil LangergaardMalthe Emil Langergaard ('03)32:44
  
 
10Bjarke Norre RasmussenBjarke Norre Rasmussen ('03)Team DistanceRunning.dk33:49
  
 
11Frederik Mangor MadsenFrederik Mangor Madsen ('02)Viborg AM33:59
  
 
12Oliver Uldahl BruunOliver Uldahl Bruun ('03)Aarhus 1900 Tri34:26
  
 
13Frederik PrydsFrederik Pryds ('02)Aarhus Fremad35:06
  
 
14Jonas AggerholmJonas Aggerholm ('03)SAK7738:40
  
 
15Asger KristensenAsger Kristensen ('02)Aarhus 190041:25
  
 
16Jacob Langgaard ThomsenJacob Langgaard Thomsen ('01)Aarhus 190043:04
  
 
17Lucas Lystlund SchüttLucas Lystlund Schütt ('01)Aarhus 190043:26
  
 
K22 Cross 10 km    

Finale A

Finale
1Karoline HustedKaroline Husted ('02)Aarhus 190034:16
  
 
2Marie-Louise JørgensenMarie-Louise Jørgensen ('03)Aarhus 190035:33
  
 
3Katrine RisvigKatrine Risvig ('03)Skive AM37:06
  
 
4Mathilde SmedegaardMathilde Smedegaard ('01)Blovstrød Løverne38:17
  
 
5Charlotte Schrøder JensenCharlotte Schrøder Jensen ('02)Sparta40:38
  
 
6Wing Man Wing Man  ('03)Sparta / HKG44:51
  
 
7Sofie ØrskovSofie Ørskov ('01)Sparta45:06
  
 
D19 Cross 6 km    

Finale A

Finale
1Joakim BertelsenJoakim Bertelsen ('04)Skive AM17:50
  
 
2Lasse Bjørn JensenLasse Bjørn Jensen ('05)Odense Atletik 18:18
  
 
3Laurits Gade Strøyer AndersenLaurits Gade Strøyer Andersen ('05)Blovstrød Løverne18:45
  
 
4Lasse BoesenbækLasse Boesenbæk ('05)Viborg AM19:33
  
 
5Lasse Odgaard JakobsenLasse Odgaard Jakobsen ('04)Lemvig LK19:39
  
 
6Philip Vikram MoheyPhilip Vikram Mohey ('04)AGF Atletik20:47
  
 
7Viktor Fynboe MadsenViktor Fynboe Madsen ('05)AGF Atletik21:04
  
 
8Mads Klug AlbertsenMads Klug Albertsen ('04)Aarhus 190021:37
  
 
P19 Cross 6 km    

Finale A

Finale
1Astrid My Rønde KristensenAstrid My Rønde Kristensen ('04)Odense Atletik 20:13
  
 
2Julie Meiner-DuedahlJulie Meiner-Duedahl ('05)AGF Atletik22:48
  
 
D17 Cross 6 km    

Finale A

Finale
1Benjamin Azimi KhanlarkhaniBenjamin Azimi Khanlarkhani ('06)Sparta18:06
  
 
2Lynge Mejlvang HansenLynge Mejlvang Hansen ('06)Viborg AM18:26
  
 
3Sebastian Bræmer NygaardSebastian Bræmer Nygaard ('06)AGF Atletik18:39
  
 
3Niels Gustav Melgaard SvendsenNiels Gustav Melgaard Svendsen ('06)Sparta20:28
  
 
4Sebastian Smed GrønkjærSebastian Smed Grønkjær ('08)Vejle IF18:44
  
 
5Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)IK Hellas18:44
  
 
6William HvassWilliam Hvass ('06)Sparta19:15
  
 
7Emil Møller SchmidtEmil Møller Schmidt ('06)Viborg AM19:25
  
 
8Niklas Aratz Villà PáramoNiklas Aratz Villà Páramo ('06)Vejle IF19:50
  
 
9Rasmus EdvardsenRasmus Edvardsen ('07)Vejle IF20:25
  
 
10Simon Mortensen KirkebySimon Mortensen Kirkeby ('06)Skive AM20:26
  
 
11Sebastian BrogaardSebastian Brogaard ('06)Odense Atletik 20:35
  
 
12Karl-Emil Dahl DalbachKarl-Emil Dahl Dalbach ('06)AGF Atletik20:48
  
 
13Thor Rytter LarsenThor Rytter Larsen ('07)SAK7720:50
  
 
14Gustav Hagedorn GessøGustav Hagedorn Gessø ('06)HVRunners20:53
  
 
15Jonas SkajemJonas Skajem ('07)BMI Løb & Motion20:57
  
 
16Noah Andreas DyrehaugeNoah Andreas Dyrehauge ('07)Odense Atletik 21:01
  
 
17Lau Husted ChristiansenLau Husted Christiansen ('06)Vejle IF21:18
  
 
18Simon Lykke KlemmensenSimon Lykke Klemmensen ('09)HGF AM21:33
  
 
19Albert Roulund StrandeAlbert Roulund Strande ('06)AGF Atletik21:50
  
 
20Jonathan Alfred FenstenJonathan Alfred Fensten ('06)Aarhus 190021:51
  
 
21Rumbin LeeRumbin Lee ('06)Sparta21:58
  
 
22Rico JessenRico Jessen ('07)Aabenraa IG 22:09
  
 
23Gustav Slott KjølbyGustav Slott Kjølby ('07)AGF Atletik22:19
  
 
24Emil SkipperEmil Skipper ('07)AGF Atletik22:44
  
 
P17 Cross 6 km    

Finale A

Finale
1Siv BertelsenSiv Bertelsen ('06)AK Heden 22:03
  
 
2Signe RisvigSigne Risvig ('07)Skive AM22:13
  
 
3Camilla T. BlaabjergCamilla T. Blaabjerg ('07)Sparta25:40
  
 
D15 Cross 6 km    

Finale A

Finale
1William ThøgersenWilliam Thøgersen ('08)Sparta18:26
  
 
2Magnus Abildgaard KofoedMagnus Abildgaard Kofoed ('09)Sparta19:06
  
 
3Valdemar ChristensenValdemar Christensen ('08)Vejle IF20:39
  
 
4Magnus StaalMagnus Staal ('08)Viborg AM20:46
  
 
5Magne Skotte LippertMagne Skotte Lippert ('09)Aarhus 190020:54
  
 
6Nicholas Møllegaard NoachNicholas Møllegaard Noach ('08)Sparta20:57
  
 
7Justin Elias AndersenJustin Elias Andersen ('09)Aabenraa IG 21:03
  
 
8Stefan GogoticStefan Gogotic ('09)HVRunners21:23
  
 
9William Tilma KleisWilliam Tilma Kleis ('08)AGF Atletik21:31
  
 
10Ibai Elvar Villá PáramoIbai Elvar Villá Páramo ('08)Vejle IF21:32
  
 
11Andreas MoorsAndreas Moors ('08)Sparta22:06
  
 
P15 Cross 6 km    

Finale A

Finale
1Emma Hjortshøj MøllerEmma Hjortshøj Møller ('09)BAC22:10
  
 
2Dicte BundgaardDicte Bundgaard ('09)Viborg AM22:55
  
 
3Ellen NørgaardEllen Nørgaard ('08)Viborg AM23:17
  
 
4Nora Krogh JensenNora Krogh Jensen ('08)Sparta23:43
  
 
5Gry AdamsenGry Adamsen ('08)Kolding KFUM 24:25
  
 
6Nanna Luka Brinchmann HolmNanna Luka Brinchmann Holm ('08)Sparta25:17
  
 
Aline Hedegård BruhnAline Hedegård Bruhn ('08)Frederiksberg IF DNF
  
 
M40 Cross 10 km    

Finale A

Finale
1Jesper FaurschouJesper Faurschou ('83)Herning LK31:13
  
 
2Daniel VestergaardDaniel Vestergaard ('80)Aarhus Fremad31:45
  
 
3Jonas FusagerJonas Fusager ('81)Aarhus Fremad32:16
  
 
4Steffen MassaroSteffen Massaro ('83)Odense Atletik 33:58
  
 
5Henrik AallingHenrik Aalling ('83)Herning LK34:02
  
 
6Mikkel KleisMikkel Kleis ('80)AGF Atletik34:17
  
 
7Jesper TrigeJesper Trige ('82)AGF Atletik34:59
  
 
8Jakob Worm BisfortJakob Worm Bisfort ('80)AGF Atletik37:46
  
 
K40 Cross 10 km    

Finale A

Finale
1Atitaya Sangklang NielsenAtitaya Sangklang Nielsen ('83)BMI Løb & Motion42:56
  
 
M45 Cross 10 km    

Finale A

Finale
1Christian Uhre BrogaardChristian Uhre Brogaard ('76)THS37:08
  
 
2Mikkel KampMikkel Kamp ('75)BMI Løb & Motion38:13
  
 
3Christian HaslundChristian Haslund ('77)Blovstrød Løverne41:45
  
 
4Ole ØstergaardOle Østergaard ('77)Aarhus 190044:22
  
 
Anton Møller ChristensenAnton Møller Christensen ('77)AGF Atletik DNF
  
 
Mads HarderMads Harder ('76)Herning LK DNF
  
 
M50 Cross 6 km    

Finale A

Finale
1Bjarke SøstrupBjarke Søstrup ('72)Blovstrød Løverne19:44
  
 
2Henrik LauHenrik Lau ('71)Odense Atletik 20:05
  
 
3Morten Nyrup JensenMorten Nyrup Jensen ('72)Aarhus Fremad20:21
  
 
4Ole Gram ClausenOle Gram Clausen ('72)Sparta21:08
  
 
5Morten ThyeMorten Thye ('71)AC Pain21:35
  
 
6Peter JohansenPeter Johansen ('70)Aarhus Fremad21:59
  
 
7Frank Vilbæk JensenFrank Vilbæk Jensen ('69)BMI Løb & Motion23:56
  
 
8Henrik Rønnov SørensenHenrik Rønnov Sørensen ('73)Aarhus Fremad24:54
  
 
9Bo Vangsø IversenBo Vangsø Iversen ('67)BMI Løb & Motion24:57
  
 
10Thomas GrummesgaardThomas Grummesgaard ('73)BMI Løb & Motion25:39
  
 
11Jesper HøgsvigJesper Høgsvig ('69)IK Hellas28:46
  
 
K50 Cross 6 km    

Finale A

Finale
1Christina Aarestrup ShifrisChristina Aarestrup Shifris ('72)Viborg AM23:13
  
 
2Tine BroksøTine Broksø ('71)Blovstrød Løverne25:56
  
 
M55 Cross 6 km    

Finale A

Finale
1Frank LøvendahlFrank Løvendahl ('67)Herning LK21:23
  
 
2Jens Hæstrup KroghJens Hæstrup Krogh ('67)Aarhus Fremad21:46
  
 
3Theo MøllerTheo Møller ('66)Odder AM22:10
  
 
3Jesper JohansenJesper Johansen ('65)Aarhus Fremad22:20
  
 
4Bo Juul PedersenBo Juul Pedersen ('67)Randers Freja22:23
  
 
5Klaus HansenKlaus Hansen ('66)BMI Løb & Motion23:08
  
 
6Bjarne Stange NielsenBjarne Stange Nielsen ('66)Randers Freja23:39
  
 
7Thomas Wollesen RambuschThomas Wollesen Rambusch ('67)BMI Løb & Motion29:19
  
 
K55 Cross 6 km    

Finale A

Finale
1Trine B AndersenTrine B Andersen ('68)Blovstrød Løverne26:19
  
 
2Karen SaugstrupKaren Saugstrup ('66)28:07
  
 
3Randi ScheelRandi Scheel ('72)BMI Løb & Motion29:46
  
 
M60 Cross 6 km    

Finale A

Finale
1Jørn ThostrupJørn Thostrup ('61)Blovstrød Løverne22:40
  
 
2Johnny MøllerJohnny Møller ('59)HGATM 22:54
  
 
3René Lehmann PedersenRené Lehmann Pedersen ('61)Odense Atletik 23:13
  
 
4Jan AallingJan Aalling ('60)Brørup LK23:13
  
 
5Jens Peter NielsenJens Peter Nielsen ('62)Sparta24:29
  
 
6Henrik LarsenHenrik Larsen ('62)Blovstrød Løverne25:01
  
 
7Thor RasmussenThor Rasmussen ('63)Sparta25:20
  
 
8Bent OlsvigBent Olsvig ('61)Aarhus 190027:01
  
 
9Jørgen HansenJørgen Hansen ('62)Blovstrød Løverne29:07
  
 
10Geert AndersenGeert Andersen ('59)BMI Løb & Motion40:20
  
 
M65 Cross 6 km    

Finale A

Finale
1Lars ØstergaardLars Østergaard ('58)Aarhus Fremad22:24
  
 
2Ove BastOve Bast ('58)Aarhus Fremad22:43
  
 
3Gunnar K. JensenGunnar K. Jensen ('56)Aarhus Fremad25:03
  
 
4Lars BollerupLars Bollerup ('58)Aarhus 190025:43
  
 
5Jens Arne ChristiansenJens Arne Christiansen ('58)Blovstrød Løverne26:30
  
 
K65 Cross 6 km    

Finale A

Finale
1Anne Grethe HansenAnne Grethe Hansen ('58)Blovstrød Løverne31:21
  
 
M70 Cross 6 km    

Finale A

Finale
1André AndersenAndré Andersen ('53)Odsherred Løberne27:19
  
 
2Vagn BjørnVagn Bjørn ('53)Aarhus 190028:00
  
 
3Ole SørensenOle Sørensen ('50)Atletica28:37
  
 
4Leo JustesenLeo Justesen ('51)Vejle IF30:37
  
 
5Jørgen Randløv MadsenJørgen Randløv Madsen ('52)DELTA31:14
  
 
6Henrik SaabyeHenrik Saabye ('49)Blovstrød Løverne34:46
  
 
M75 Cross 6 km    

Finale A

Finale
1Ole HjortshøjOle Hjortshøj ('46)Aarhus Fremad28:51
  
 
M80 Cross 6 km    

Finale A

Finale
1Vagn KildsigVagn Kildsig ('40)DELTA38:35
  
 

Seneste resultater

16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive
16.12SkiveOutdoor 1 Skive
16.12BallerupBAK Julestævne
13.12RønneViking 1000m Juleløb