Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

San Sebastián ESP: Euskadi Indoor Championships 13‐14.1.2024 Inde
Palacio Municipal de Deportes Antonio Elorza

M 60 m    
Inde 13.1.

Finale A

Finale
Inde 13.1.
1
Daniel San Juan
Daniel San Juan ('03)
ESP6.88
  
 PB
2
Iker Arotzena
Iker Arotzena ('01)
ESP6.95
  
 
3
Yeray Veroniz
Yeray Veroniz ('96)
ESP7.00
  
 SB
4
Mikel Ruiz
Mikel Ruiz ('05)
ESP7.05
  
 =PB
5
Julen Ortiz
Julen Ortiz ('96)
ESP7.11
  
 SB
6
Lander Salvador
Lander Salvador ('05)
ESP7.19
  
 
Indledende heats13.1.
Indledende 1
13.1.
13.1.
1
Iker Martos
Iker Martos ('99)
ESP6.94
  
 SB
2
Lander Salvador
Lander Salvador ('05)
ESP7.11
  
 PB
3
Aritz Martos
Aritz Martos 
ESP7.15
  
 PB
4
Alex Alkain
Alex Alkain ('06)
ESP7.19
  
 SB
5
Aitor Beaskoetxea
Aitor Beaskoetxea ('04)
ESP7.23
  
 PB
Indledende 2
13.1.
13.1.
1
Daniel San Juan
Daniel San Juan ('03)
ESP6.97
  
 
2
Eneko Rodriguez
Eneko Rodriguez ('06)
ESP6.98
  
 
3
Julen Ortiz
Julen Ortiz ('96)
ESP7.14
  
 SB
4
Oihan Zulueta
Oihan Zulueta ('04)
ESP7.19
  
 PB
5
Mikel Diaz
Mikel Diaz ('05)
ESP7.23
  
 PB
6
Jose Mari Muguruza
Jose Mari Muguruza ('99)
ESP7.24
  
 PB
Indledende 3
13.1.
13.1.
1
Iker Arotzena
Iker Arotzena ('01)
ESP6.93
  
 SB
2Andoni ZaballaAndoni Zaballa ('01)ESP7.18
  
 SB
3
Ander Garaiar
Ander Garaiar ('07)
ESP7.21
  
 SB
4
Unai Merida
Unai Merida ('08)
ESP7.26
  
 PB
5
Ixkander Arroita
Ixkander Arroita ('99)
ESP7.27
  
 PB
6
Beñat Peso
Beñat Peso ('96)
ESP7.44
  
 PB
Indledende 4
13.1.
13.1.
1
Mikel Ruiz
Mikel Ruiz ('05)
ESP7.05
  
 PB
2
Ander Roy García
Ander Roy García ('93)
ESP7.26
  
 PB
3
Eugenio Moreda
Eugenio Moreda 
ESP7.27
  
 PB
3
Andoni Manterola
Andoni Manterola 
ESP7.27
  
 PB
5
Ander Otero
Ander Otero ('01)
ESP7.30
  
 PB
Indledende 5
13.1.
13.1.
1
Yeray Veroniz
Yeray Veroniz ('96)
ESP7.05
  
 SB
2
Jon Ruiz
Jon Ruiz ('04)
ESP7.23
  
 PB
3
Ekain Camarero
Ekain Camarero ('04)
ESP7.25
  
 SB
4
Xabier Loyo
Xabier Loyo ('07)
ESP7.26
  
 PB
M 200 m    
Inde 14.1.

Finale A

Finale
Inde 14.1.
1
Ibai Serrano
Ibai Serrano ('02)
ESP21.70
  
 PB
2
Xabier Picabea
Xabier Picabea ('01)
ESP22.35
  
 
3
Raul Santirso
Raul Santirso 
ESP22.48
  
 PB
Ekaitz Urgoiti
Ekaitz Urgoiti ('05)
ESP DNS
  
 
Finale B
14.1.
14.1.
1
Imanol Ayarzaguena
Imanol Ayarzaguena ('03)
ESP22.36
  
 
2
Aritz Martos
Aritz Martos 
ESP22.66
  
 SB
3
Jon Ander Ander
Jon Ander Ander ('96)
ESP22.70
  
 PB
Joseba Larrauri
Joseba Larrauri ('02)
ESP DNS
  
 
Indledende heats14.1.
Indledende 1
14.1.
14.1.
1
Imanol Ayarzaguena
Imanol Ayarzaguena ('03)
ESP22.28
  
 SB
2
Xabier Ugalde
Xabier Ugalde 
ESP22.86
  
 PB
3
Julen Ortiz
Julen Ortiz ('96)
ESP23.00
  
 PB
Indledende 2
14.1.
14.1.
1
Ibai Serrano
Ibai Serrano ('02)
ESP22.15
  
 SB
2
Raul Santirso
Raul Santirso 
ESP22.67
  
 PB
Indledende 3
14.1.
14.1.
1
Aritz Martos
Aritz Martos 
ESP22.80
  
 SB
Indledende 4
14.1.
14.1.
1
Joseba Larrauri
Joseba Larrauri ('02)
ESP22.25
  
 SB
2
Jon Ander Ander
Jon Ander Ander ('96)
ESP22.72
  
 PB
Indledende 5
14.1.
14.1.
1
Xabier Picabea
Xabier Picabea ('01)
ESP22.23
  
 SB
2
Ekaitz Urgoiti
Ekaitz Urgoiti ('05)
ESP22.75
  
 PB
3
Eugenio Moreda
Eugenio Moreda 
ESP22.93
  
 PB
M 400 m    
Inde 13.1.

Finale A

Finale
Inde 13.1.
1
Itoitz Rodriguez
Itoitz Rodriguez ('97)
ESP49.84
  
 SB
2
Imanol Ayarzaguena
Imanol Ayarzaguena ('03)
ESP50.22
  
 SB
3
Ekaitz Urgoiti
Ekaitz Urgoiti ('05)
ESP50.30
  
 PB
4
Unax Solabarrieta
Unax Solabarrieta ('05)
ESP51.25
  
 PB
M 800 m    
Inde 14.1.

Finale A

Finale
Inde 14.1.
1
Itoitz Rodriguez
Itoitz Rodriguez ('97)
ESP1:55.25
  
 SB
2
Ander Anglada
Ander Anglada ('99)
ESP1:55.77
  
 SB
3
Victor Yaguez
Victor Yaguez ('95)
ESP1:56.38
  
 PB
4
Mikel Landa
Mikel Landa ('05)
ESP1:56.63
  
 PB
5
Alvaro Gonzalez
Alvaro Gonzalez ('07)
ESP1:57.61
  
 PB
6
Gorka Piedra
Gorka Piedra ('03)
ESP1:58.17
  
 PB
7
Javier Bazo
Javier Bazo ('83)
ESP1:58.83
  
 SB
8
Sunahi Huegun
Sunahi Huegun ('06)
ESP1:59.54
  
 SB
9
Andoni Arranz
Andoni Arranz 
ESP1:59.60
  
 PB
10
Lander Bellido
Lander Bellido ('04)
ESP1:59.68
  
 PB
M 1500 m    
Inde 13.1.

Finale A

Finale
Inde 13.1.
1
Jon Ander Etura
Jon Ander Etura ('98)
ESP4:01.62
  
 PB
2
Imanol Gonzalez
Imanol Gonzalez ('81)
ESP4:02.75
  
 PB
3
Ińigo Beldarrain
Ińigo Beldarrain ('92)
ESP4:03.22
  
 PB
4
Jokin Bellido
Jokin Bellido ('93)
ESP4:04.15
  
 PB
5
Xabier Lizarrondo
Xabier Lizarrondo 
ESP4:04.89
  
 PB
6
Antxon Casal
Antxon Casal ('03)
ESP4:05.17
  
 PB
7
Julen Azpiazu
Julen Azpiazu ('03)
ESP4:05.97
  
 PB
8
Iker Fidalgo
Iker Fidalgo ('07)
ESP4:07.09
  
 PB
9
Haitz Urrestarazu
Haitz Urrestarazu ('07)
ESP4:07.93
  
 PB
M 60 m hæk    
Inde 13.1.

Finale A

Finale
Inde 13.1.
1
John Cabang
John Cabang ('01)
PHI7.73
  
 PB
2
Oscar Urdanoz
Oscar Urdanoz ('94)
ESP8.18
  
 
3
Daniel San Juan
Daniel San Juan ('03)
ESP8.19
  
 
4
Paul Ubierna
Paul Ubierna ('01)
ESP8.41
  
 
5
Julen Martin
Julen Martin ('97)
ESP8.42
  
 SB
6
Asier San Sebastian
Asier San Sebastian ('91)
ESP8.63
  
 PB
7
Mikel Irastorza
Mikel Irastorza ('03)
ESP8.86
  
 =SB
Ugaitz Perez
Ugaitz Perez ('91)
ESP DNF
  
 
Indledende heats13.1.
Indledende 1
13.1.
13.1.
1
John Cabang
John Cabang ('01)
PHI7.90
  
 
2
Daniel San Juan
Daniel San Juan ('03)
ESP8.10
  
 SB
3
Ugaitz Perez
Ugaitz Perez ('91)
ESP8.80
  
 PB
Indledende 2
13.1.
13.1.
1
Oscar Urdanoz
Oscar Urdanoz ('94)
ESP8.18
  
 
2
Paul Ubierna
Paul Ubierna ('01)
ESP8.27
  
 
3
Julen Martin
Julen Martin ('97)
ESP8.53
  
 
4
Asier San Sebastian
Asier San Sebastian ('91)
ESP8.70
  
 PB
M Højdespring    
Inde 14.1.

Finale A

Finale
Inde 14.1.
1
Eneko Larrea
Eneko Larrea ('03)
ESP2.07
  
 SB
2
Danel Perez
Danel Perez ('04)
ESP2.01
  
 SB
3
Ugaitz Perez
Ugaitz Perez ('91)
ESP2.01
  
 SB
4
Aimar Vicente
Aimar Vicente ('02)
ESP1.85
  
 PB
5
Aritz Zuazo
Aritz Zuazo ('06)
ESP1.85
  
 SB
6
Alex Sanchez
Alex Sanchez ('98)
ESP1.85
  
 PB
M Stangspring    
Inde 13.1.

Finale A

Finale
Inde 13.1.
1
Ander Martinez
Ander Martinez ('03)
ESP5.15
  
 SB
2
Asier Añorga
Asier Añorga ('06)
ESP4.80
  
 
3
Mario Estanga
Mario Estanga ('04)
ESP4.40
  
 
M Længdespring    
Inde 13.1.

Finale A

Finale
Inde 13.1.
1
Asier San Sebastian
Asier San Sebastian ('91)
ESP7.04
  
 SB
2
Alex Cuesta
Alex Cuesta ('01)
ESP6.87
  
 PB
3
Damián Ares
Damián Ares ('99)
ESP6.72
  
 PB
4
Jon Ruiz
Jon Ruiz ('04)
ESP6.51
  
 PB
5
Danel Perez
Danel Perez ('04)
ESP6.51
  
 PB
6
Xabier Loyo
Xabier Loyo ('07)
ESP6.42
  
 PB
7
Iñigo Gorostiza
Iñigo Gorostiza ('02)
ESP6.42
  
 PB
8
Jorge Olave Ortiz
Jorge Olave Ortiz ('02)
ESP6.34
  
 PB
9
Aitor Aguado
Aitor Aguado ('99)
ESP6.31
  
 PB
M Trespring    
Inde 14.1.

Finale A

Finale
Inde 14.1.
1
Asier San Sebastian
Asier San Sebastian ('91)
ESP14.35
  
 SB
2
Alex Cuesta
Alex Cuesta ('01)
ESP14.21
  
 PB
3
Oinatz Almagro
Oinatz Almagro ('07)
ESP13.30
  
 PB
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde 13.1.

Finale A

Finale
Inde 13.1.
1
Carlos Tobalina
Carlos Tobalina ('85)
ESP18.80
  
 SB
2
Iker Esnaola
Iker Esnaola ('03)
ESP13.51
  
 PB
K 60 m    
Inde 13.1.

Finale A

Finale
Inde 13.1.
1
Laura Bankó
Laura Bankó ('01)
HUN7.48
  
 
2
Aitana Rodrigo
Aitana Rodrigo 
ESP7.59
  
 SB
3
Itsaso Madariaga
Itsaso Madariaga ('07)
ESP7.68
  
 PB
4
Elene Arrazola
Elene Arrazola ('08)
ESP7.71
  
 PB
5
Ángeles Tarancón
Ángeles Tarancón ('98)
ESP7.80
  
 
6
Maialen Garayartabe
Maialen Garayartabe ('08)
ESP7.85
  
 
6
Nora Ituarte
Nora Ituarte ('02)
ESP7.85
  
 
8
Maitane Nanclares
Maitane Nanclares ('04)
ESP7.87
  
 
9
Maddi Lillo
Maddi Lillo ('97)
ESP7.89
  
 
Indledende heats13.1.
Indledende 1
13.1.
13.1.
1
Laura Bankó
Laura Bankó ('01)
HUN7.58
  
 
2
Maitane Nanclares
Maitane Nanclares ('04)
ESP7.84
  
 SB
3
Nora Buron
Nora Buron ('04)
ESP7.86
  
 PB
4
Leire Martiarena
Leire Martiarena ('07)
ESP7.97
  
 SB
5
Kira Pascual
Kira Pascual ('07)
ESP8.01
  
 PB
6
Haizea Elosegui
Haizea Elosegui ('09)
ESP8.22
  
 PB
Indledende 2
13.1.
13.1.
1
Ángeles Tarancón
Ángeles Tarancón ('98)
ESP7.73
  
 SB
2
Maddi Lillo
Maddi Lillo ('97)
ESP7.83
  
 PB
3
Ana Gomez
Ana Gomez ('99)
ESP7.97
  
 SB
4
Irune Palacios
Irune Palacios ('04)
ESP8.03
  
 SB
5
Irati Gomez
Irati Gomez ('09)
ESP8.11
  
 PB
6
Aitana Chamorro
Aitana Chamorro ('05)
ESP8.18
  
 PB
Indledende 3
13.1.
13.1.
1
Aitana Rodrigo
Aitana Rodrigo 
ESP7.67
  
 SB
2
Ainhoa Renpan
Ainhoa Renpan ('04)
ESP7.87
  
 PB
3
Avril Gomez
Avril Gomez ('07)
ESP7.96
  
 SB
4
Miren De Diego
Miren De Diego ('02)
ESP8.07
  
 SB
5
Maren Higuero
Maren Higuero ('09)
ESP8.12
  
 PB
6
Lidia Igartua
Lidia Igartua ('07)
ESP8.18
  
 PB
Indledende 4
13.1.
13.1.
1
Itsaso Madariaga
Itsaso Madariaga ('07)
ESP7.75
  
 PB
2
Nagore Gabarain
Nagore Gabarain ('08)
ESP7.89
  
 PB
3
Eider Arregi
Eider Arregi ('02)
ESP7.92
  
 PB
4
Africa Radsma
Africa Radsma ('98)
ESP8.05
  
 SB
5
Irati Solabarrieta
Irati Solabarrieta ('08)
ESP8.07
  
 PB
6
Amaia Izulain
Amaia Izulain ('08)
ESP8.19
  
 PB
7
Enara Perez
Enara Perez ('07)
ESP8.25
  
 PB
Indledende 5
13.1.
13.1.
1
Maialen Garayartabe
Maialen Garayartabe ('08)
ESP7.80
  
 PB
2
Nora Ituarte
Nora Ituarte ('02)
ESP7.84
  
 
3
Iraia Alkorta
Iraia Alkorta ('07)
ESP7.99
  
 
4
Alba Rogado
Alba Rogado ('06)
ESP8.16
  
 PB
4
Candela Blanco
Candela Blanco ('06)
ESP8.16
  
 PB
6
Maialen Rey
Maialen Rey ('05)
ESP8.22
  
 PB
Indledende 6
13.1.
13.1.
1
Elene Arrazola
Elene Arrazola ('08)
ESP7.79
  
 PB
2
Itsaso Estala
Itsaso Estala ('94)
ESP8.02
  
 SB
3
Ane Aguirregomezcorta
Ane Aguirregomezcorta ('07)
ESP8.03
  
 
4
Ane Del Fresno
Ane Del Fresno ('06)
ESP8.09
  
 PB
4
June Alonso
June Alonso ('10)
ESP8.09
  
 PB
6
Laura Bermejo
Laura Bermejo ('01)
ESP8.13
  
 PB
K 200 m    
Inde 14.1.

Finale A

Finale
Inde 14.1.
1
Irenia Apaolaza
Irenia Apaolaza ('02)
ESP24.75
  
 SB
2
Itsaso Madariaga
Itsaso Madariaga ('07)
ESP25.10
  
 
3
Alaine Aguerralde
Alaine Aguerralde ('07)
ESP25.75
  
 PB
Finale B
14.1.
14.1.
1
Alazne Garrido
Alazne Garrido 
ESP25.49
  
 
2
Elene Arrazola
Elene Arrazola ('08)
ESP25.51
  
 PB
3
Nora Buron
Nora Buron ('04)
ESP25.89
  
 
4
Julene Arriaga
Julene Arriaga ('06)
ESP25.92
  
 PB
Indledende heats14.1.
Indledende 1
14.1.
14.1.
1
Irenia Apaolaza
Irenia Apaolaza ('02)
ESP24.80
  
 SB
2
Alaine Aguerralde
Alaine Aguerralde ('07)
ESP25.76
  
 PB
3
Kira Pascual
Kira Pascual ('07)
ESP26.05
  
 PB
4
Uxue Garrancho
Uxue Garrancho ('06)
ESP26.47
  
 PB
Indledende 2
14.1.
14.1.
1
Itsaso Madariaga
Itsaso Madariaga ('07)
ESP25.00
  
 PB
2
Nagore Gabarain
Nagore Gabarain ('08)
ESP25.79
  
 PB
3
Maialen Garayartabe
Maialen Garayartabe ('08)
ESP25.83
  
 PB
4
Urtza Agirre
Urtza Agirre ('04)
ESP26.35
  
 PB
5
Ana Gomez
Ana Gomez ('99)
ESP26.40
  
 SB
Indledende 3
14.1.
14.1.
1
Julene Arriaga
Julene Arriaga ('06)
ESP26.14
  
 PB
2
Lucia Parada
Lucia Parada ('07)
ESP26.26
  
 PB
3
Eider Arregi
Eider Arregi ('02)
ESP26.32
  
 PB
Indledende 4
14.1.
14.1.
1
Ainhoa Renpan
Ainhoa Renpan ('04)
ESP25.86
  
 PB
2
Leire Martiarena
Leire Martiarena ('07)
ESP25.92
  
 PB
3
Laia Azpilgain
Laia Azpilgain ('07)
ESP26.17
  
 PB
4
Marta Mirumbrales
Marta Mirumbrales ('91)
ESP26.29
  
 PB
Indledende 5
14.1.
14.1.
1
Alazne Garrido
Alazne Garrido 
ESP25.43
  
 PB
2
Elene Arrazola
Elene Arrazola ('08)
ESP25.59
  
 PB
3
Nora Buron
Nora Buron ('04)
ESP25.73
  
 PB
K 400 m    
Inde 13.1.

Finale A

Finale
Inde 13.1.
1
Clara Lozano
Clara Lozano ('98)
ESP56.19
  
 PB
2
Irune Muguruza
Irune Muguruza ('03)
ESP56.44
  
 PB
3
Irenia Apaolaza
Irenia Apaolaza ('02)
ESP57.17
  
 SB
4
Alazne Etxebarria
Alazne Etxebarria ('97)
ESP57.42
  
 SB
Finale B
13.1.
13.1.
1
Alazne Garrido
Alazne Garrido 
ESP56.32
  
 PB
2
Iratxe Martin
Iratxe Martin ('01)
ESP56.92
  
 PB
3
Nerea Ircio
Nerea Ircio ('94)
ESP57.53
  
 SB
4
Lucia Parada
Lucia Parada ('07)
ESP58.29
  
 PB
Finale C
13.1.
13.1.
1
Julene Arriaga
Julene Arriaga ('06)
ESP58.72
  
 PB
2
Nora Lamosa
Nora Lamosa ('05)
ESP58.73
  
 SB
3
Jone Isusi
Jone Isusi ('04)
ESP58.83
  
 SB
4
Ane Marquez
Ane Marquez ('99)
ESP1:00.77
  
 PB
Finale D
13.1.
13.1.
1
Urtza Agirre
Urtza Agirre ('04)
ESP58.75
  
 PB
2
Nagore Diaz
Nagore Diaz ('02)
ESP1:00.35
  
 PB
3
Ana Isabel Ginto
Ana Isabel Ginto ('94)
ESP1:00.72
  
 PB
4
Ainhoa Murua
Ainhoa Murua ('03)
ESP1:00.89
  
 PB
Finale E
13.1.
13.1.
1
Irune Martin
Irune Martin ('03)
ESP1:00.09
  
 PB
2
Naiara Tena
Naiara Tena ('04)
ESP1:00.15
  
 PB
3
Ainara Mugartegi
Ainara Mugartegi ('01)
ESP1:00.29
  
 PB
K 800 m    
Inde 14.1.

Finale A

Finale
Inde 14.1.
1
Irati Zurutuza
Irati Zurutuza ('94)
ESP2:13.17
  
 SB
2
Katia De La Fuente
Katia De La Fuente ('06)
ESP2:20.57
  
 PB
K 1500 m    
Inde 13.1.

Finale A

Finale
Inde 13.1.
1
Laia Cariñanos
Laia Cariñanos ('08)
ESP4:34.12
  
 PB
2
Irati Zurutuza
Irati Zurutuza ('94)
ESP4:34.69
  
 SB
3
Oihane Irusta
Oihane Irusta ('01)
ESP4:46.35
  
 PB
4
Idoia Pico
Idoia Pico ('93)
ESP4:49.11
  
 SB
5
Lucia Garate
Lucia Garate ('79)
ESP4:53.51
  
 PB
6
Izaro Perurena
Izaro Perurena 
ESP4:54.09
  
 SB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 13.1.

Finale A

Finale
Inde 13.1.
1
Malen Martinez
Malen Martinez ('97)
ESP8.84
  
 
2
Adriana Abaitua
Adriana Abaitua ('04)
ESP8.86
  
 SB
3
Ainhoa Gibelalde
Ainhoa Gibelalde 
ESP8.93
  
 SB
4
Haizea Landa
Haizea Landa ('06)
ESP9.07
  
 
5
Ainhoa Sagasti
Ainhoa Sagasti ('06)
ESP9.44
  
 PB
6
Naia Jaio
Naia Jaio ('08)
ESP9.55
  
 
Indledende heats13.1.
Indledende 1
13.1.
13.1.
1
Malen Martinez
Malen Martinez ('97)
ESP8.91
  
 
2
Adriana Abaitua
Adriana Abaitua ('04)
ESP8.99
  
 SB
3
Ainhoa Gibelalde
Ainhoa Gibelalde 
ESP9.11
  
 SB
4
Maialen Rey
Maialen Rey ('05)
ESP9.38
  
 SB
5
Naia Jaio
Naia Jaio ('08)
ESP9.45
  
 PB
Indledende 2
13.1.
13.1.
1
Africa Radsma
Africa Radsma ('98)
ESP8.55
  
 SB
2
Ines Garcia
Ines Garcia ('01)
ESP8.72
  
 PB
3
Leire Jimenez
Leire Jimenez ('04)
ESP9.07
  
 PB
4
Haizea Landa
Haizea Landa ('06)
ESP9.15
  
 
5
Ainhoa Sagasti
Ainhoa Sagasti ('06)
ESP9.51
  
 PB
K Højdespring    
Inde 13.1.

Finale A

Finale
Inde 13.1.
1
María Vicente
María Vicente ('01)
ESP1.80
  
 PB
2
Garazi Larrakoetxea
Garazi Larrakoetxea ('94)
ESP1.67
  
 SB
3
Julene Bouzo
Julene Bouzo ('03)
ESP1.67
  
 SB
4
Naia Llorente
Naia Llorente ('08)
ESP1.61
  
 SB
5
Ainhoa Sagasti
Ainhoa Sagasti ('06)
ESP1.58
  
 PB
K Længdespring    
Inde 13.1.

Finale A

Finale
Inde 13.1.
1
Naroa Furundarena
Naroa Furundarena ('01)
ESP5.84
  
 SB
2
Lukene Anta
Lukene Anta ('07)
ESP5.44
  
 PB
3
Iraia San Nazario
Iraia San Nazario ('09)
ESP5.26
  
 PB
4
Ainhoa Intxaurrondo
Ainhoa Intxaurrondo ('99)
ESP5.23
  
 SB
5
Ane Loyo
Ane Loyo ('04)
ESP5.21
  
 SB
6
Anari Madariaga
Anari Madariaga ('08)
ESP5.08
  
 PB
7
Saioa Carranza
Saioa Carranza ('06)
ESP5.04
  
 PB
8
Laia Azpilgain
Laia Azpilgain ('07)
ESP5.01
  
 PB
K Trespring     
Inde 14.1.

Finale A

Finale
Inde 14.1.
1
Naroa Furundarena
Naroa Furundarena ('01)
ESP12.56
  
 SB
2
Ines Lauzirika
Ines Lauzirika ('02)
ESP11.61
  
 SB
3
Uxue Gaminde
Uxue Gaminde ('04)
ESP11.60
  
 SB
4
Haizea Landa
Haizea Landa ('06)
ESP11.56
  
 PB
5
Ainhoa Intxaurrondo
Ainhoa Intxaurrondo ('99)
ESP11.47
  
 SB
6
Udane Corcuera
Udane Corcuera ('07)
ESP11.24
  
 PB
7
Naia Garetxana
Naia Garetxana ('05)
ESP11.15
  
 SB
8
June Garcia
June Garcia ('07)
ESP10.97
  
 PB
9
Maialen Miera
Maialen Miera ('03)
ESP10.97
  
 SB
10
Iraia San Nazario
Iraia San Nazario ('09)
ESP10.51
  
 PB
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde 14.1.

Finale A

Finale
Inde 14.1.
1
María Vicente
María Vicente ('01)
ESP12.89
  
 SB
2
María Felisa Okomo
María Felisa Okomo ('02)
ESP11.80
  
 SB

Seneste resultater

21.4SkanderborgKlubstævne
20.4GlostrupGlostrup Games
17.4GreveKlubkastestævne
16.4HaderslevLøbestævne
16.4BallerupKastestævne 2
13.4BallerupBallerup Spring Walk
13.4Viborg50km & 100km
13.4ViborgDM 100K
7.4LyngbyKlubstævne
7.4CharlottenlundStrandvejen 5 K/Craft Løbe Cup
7.4HvidovreInde KM Hvidovre AM
6.4SilkeborgTunge kast i Silkeborg
6.4HaderslevHif 5000m forårsløb
2.4BallerupKastestævne 1
30.3SilkeborgPåskekastestævne
28.3AabenraaLangfredag kastemangekamp
24.3EsbjergKast hammer-diskos
23.3RandersVestdanske Mesterskaber Ungdom Hold Inde
17.3HvidovreHvidovre Indoor 3
17.3KøbenhavnFriløbet
16.3BallerupNational Vinterkast
14.3Skive1000 m
14.3KøbenhavnSparta Kids Indoor
10.3OdenseCRAFT Løbe Cup 4
9.3HelsingørKronborg Games 3
3.3KøbenhavnNike Spring Run
2‐3.3SkiveDMU Inde
26.2KøbenhavnPole Vault - jump high
17.2HvidovreFladspring 1
16‐17.2OdenseDM inde
14.2AalborgAalborg Indoor II
10.2RandersDGI´s Inde Landsmesterskaber
10.2HvidovreHvidovre Indoor 2
6.2OdenseOdense Indoor Running
5.2OdenseMinistævne 2
4.2HvidovreKast
3.2SkiveIndoor III Skive
3.2HelsingørKronborg Games 2
3‐4.2RandersDM Mangekamp
3‐4.2RandersDM Masters
3‐4.2RandersVinterkast
30.1RandersInternt Freja stævne
27.1KøbenhavnWeight & Shot Challenge
27‐28.1AarhusVDMUi
23.1AarhusAarhus Sprint'n'Jump
23.1HvidovreSpringstævne
21.1SæbyNålestævne
20.1SkiveIndoor II Skive
20.1BallerupDM kapgang
20‐21.1BallerupØst-inde
16.1Randers1500 m
13.1RandersRanders Indoor
13.1HelsingørKronborg Games 1
7.1HvidovreHvidovre Indoor 1
31.12AarhusNytårsløbet
31.12KøbenhavnSparta Nytårsløb
29.12AalborgSidste Chance Aalborg
28.12AarhusSidste Chancen
19.12BallerupKuglestøds stævne
16.12SkiveIndoor I Skive