Statletik 2.0
Dansk atletiks officielle statistikker
 

Resultater:

Växjö SWE: Quality Hotel Games 19‐21.1.2024 Inde
Telekonsult Arena

M 60 m    
Inde
Inde
Finale A
20.1.
20.1.
1Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)DEN6.83
  
 SB
2
Lion Martinez
Lion Martinez ('78)
SWE6.98
  
 =SB
3
Omar Chaaban
Omar Chaaban 
SWE7.01
  
 
4Emil FrændeEmil Frænde DEN7.05
  
 
Hugo Kündig
Hugo Kündig ('06)
SWE DNS
  
 
Jonatan Borg
Jonatan Borg ('03)
SWE DNS
  
 
Linus Pihl
Linus Pihl ('03)
SWE DNS
  
 
Thomas Jones
Thomas Jones ('01)
SWE DNS
  
 
Finale B
20.1.
20.1.
1
Austin Hamilton
Austin Hamilton ('97)
SWE6.93
  
 SB
2Peter AnderssonPeter Andersson ('99)DEN6.97
  
 SB
3
Emil Cimander
Emil Cimander ('06)
SWE6.98
  
 PB
4Christian AnderssonChristian Andersson ('06)DEN7.00
  
 PB
5
Noah Karlberg
Noah Karlberg ('05)
SWE7.04
  
 =SB
6
Tim Jansson
Tim Jansson ('05)
SWE7.19
  
 
Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)DEN DNS
  
 
Isak Gamst
Isak Gamst ('05)
SWE DNS
  
 
Indledende heats20.1.
Indledende 1
20.1.
20.1.
1
Hugo Kündig
Hugo Kündig ('06)
SWE6.98
q
  
 SB
2
Noah Karlberg
Noah Karlberg ('05)
SWE7.14
q
  
 
3
Tim Jansson
Tim Jansson ('05)
SWE7.15
q
  
 
4
Albin Örnborg
Albin Örnborg ('06)
SWE7.28
  
 PB
5
Melker Svanberg
Melker Svanberg ('05)
SWE7.30
  
 
6Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)DEN7.41
  
 
7
Albin Friberg
Albin Friberg ('06)
SWE7.94
  
 
Indledende 2
20.1.
20.1.
1Frederik Schou-NielsenFrederik Schou-Nielsen ('96)DEN6.88
q
  
 SB
2
Albin Edin
Albin Edin ('06)
SWE7.17
  
 
3
Babu Badjie
Babu Badjie ('05)
SWE7.17
  
 
4
Ludvig Palmkvist
Ludvig Palmkvist ('05)
SWE7.43
  
 
5
Samuel Carlsson
Samuel Carlsson ('01)
SWE7.47
  
 SB
6
William Pettersson
William Pettersson ('03)
SWE7.67
  
 PB
7
Mårten Skogman
Mårten Skogman ('67)
SWE8.02
  
 SB
Indledende 3
20.1.
20.1.
1Peter AnderssonPeter Andersson ('99)DEN7.07
q
  
 SB
2
Isak Gamst
Isak Gamst ('05)
SWE7.13
q
  
 SB
3Adam SkytteAdam Skytte ('06)DEN7.22
  
 PB
4
Sebastian Kadestål
Sebastian Kadestål ('96)
SWE7.26
  
 
5
Oskar Northfell
Oskar Northfell ('02)
SWE7.26
  
 PB
6
Jesper Simonsson
Jesper Simonsson 
SWE7.58
  
 SB
7
Marklan Jackson
Marklan Jackson ('83)
SWE7.76
  
 PB
Indledende 4
20.1.
20.1.
1
Thomas Jones
Thomas Jones ('01)
SWE6.85
q
  
 SB
2
Jonatan Borg
Jonatan Borg ('03)
SWE7.02
q
  
 SB
3Christian AnderssonChristian Andersson ('06)DEN7.05
q
  
 PB
4
Nils Brakander
Nils Brakander ('04)
SWE7.34
  
 
5
Eric Segnon
Eric Segnon ('06)
SWE7.45
  
 
6
Zac Jellum Ling
Zac Jellum Ling ('06)
SWE7.58
  
 PB
7
Leo Strandh
Leo Strandh ('05)
SWE7.63
  
 PB
Indledende 5
20.1.
20.1.
1
Omar Chaaban
Omar Chaaban 
SWE7.00
q
  
 =SB
2
Austin Hamilton
Austin Hamilton ('97)
SWE7.05
q
  
 SB
3
Murteza Ghoraishi
Murteza Ghoraishi ('02)
SWE7.24
  
 
4
Casper Gustafsson
Casper Gustafsson ('04)
SWE7.24
  
 
5
Jonathan Johansson
Jonathan Johansson 
SWE7.38
  
 PB
6
Emil Zail
Emil Zail ('87)
SWE7.40
  
 SB
7
Tobias Jonsson
Tobias Jonsson ('96)
SWE7.63
  
 
8
Alexander Jonasson Magnusson
Alexander Jonasson Magnusson ('06)
SWE8.16
  
 SB
Indledende 6
20.1.
20.1.
1
Linus Pihl
Linus Pihl ('03)
SWE6.93
q
  
 
2
Emil Cimander
Emil Cimander ('06)
SWE7.05
q
  
 
3Frankly DadeyFrankly Dadey ('99)DEN7.08
q
  
 SB
4Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)DEN7.25
  
 SB
5
Lukas Björklund
Lukas Björklund ('05)
SWE7.59
  
 SB
6
Viggo Nielsen
Viggo Nielsen ('05)
SWE7.61
  
 PB
7
Anton Östebo
Anton Östebo ('96)
SWE7.93
  
 SB
Indledende 7
20.1.
20.1.
1Emil FrændeEmil Frænde DEN6.94
q
  
 PB
2
Lion Martinez
Lion Martinez ('78)
SWE6.98
q
  
 SB
3
Lucas Bolin
Lucas Bolin ('01)
SWE7.28
  
 
4
José Emiliano Kanan Renteria
José Emiliano Kanan Renteria ('01)
MEX7.55
  
 PB
5
Staffan Palmqvist
Staffan Palmqvist ('87)
SWE7.58
  
 
6
Linus Wahl
Linus Wahl ('05)
SWE7.61
  
 
7
Albin Norrman
Albin Norrman ('06)
SWE8.52
  
 
M 200 m    
Inde
Inde
Finale A
19.1.
19.1.
1
Oskari Lehtonen
Oskari Lehtonen ('97)
FIN21.45
  
 SB
2
Desmond Rogo
Desmond Rogo ('96)
SWE22.02
  
 SB
3
Elias Wennolf
Elias Wennolf ('03)
SWE23.35
  
 SB
4
Emil Zail
Emil Zail ('87)
SWE23.60
  
 SB
Finale B
19.1.
19.1.
1
Kasper Kadestål
Kasper Kadestål ('99)
SWE21.19
  
 SB
2
Emil Johansson
Emil Johansson ('02)
SWE21.45
  
 SB
3Jacob HvorupJacob Hvorup ('99)DEN21.86
  
 PB
4
Danilo Potaliko
Danilo Potaliko ('07)
UKR23.47
  
 PB
5
Theodor Johner
Theodor Johner ('05)
SWE23.72
  
 PB
Finale C
19.1.
19.1.
1
Linus Pihl
Linus Pihl ('03)
SWE21.22
  
 PB
2
Ivano Bevanda
Ivano Bevanda ('07)
SWE22.00
  
 PB
3
Nils Thornberg
Nils Thornberg ('94)
SWE22.28
  
 SB
4Jacob Moos LarsenJacob Moos Larsen ('93)DEN23.73
  
 SB
5
Mårten Skogman
Mårten Skogman ('67)
SWE25.58
  
 SB
Finale D
19.1.
19.1.
1Kasper AnderssonKasper Andersson ('97)DEN21.77
  
 SB
2Neloo FalckNeloo Falck ('03)DEN22.30
  
 SB
3
Martin Selin
Martin Selin ('95)
SWE22.44
  
 SB
4
Sebastian Birk
Sebastian Birk ('07)
SWE24.24
  
 PB
5
Linus Wahl
Linus Wahl ('05)
SWE24.52
  
 
Finale E
19.1.
19.1.
1Iasonas KoniarisIasonas Koniaris ('97)DEN22.43
  
 PB
2
Lion Martinez
Lion Martinez ('78)
SWE22.49
  
 SB
3
Melvin Vala Tefre
Melvin Vala Tefre ('05)
SWE22.83
  
 SB
Melker Svanberg
Melker Svanberg ('05)
SWE DQ
  
 
Alfred Danerud
Alfred Danerud ('07)
SWE DQ
  
 
Finale F
19.1.
19.1.
1
Nino Kusljic
Nino Kusljic ('08)
SWE22.16
  
 PB
2
Arvid Gustafsson
Arvid Gustafsson ('99)
SWE22.34
  
 PB
3Jonathan MansfeldtJonathan Mansfeldt ('07)DEN24.46
  
 PB
4
Marklan Jackson
Marklan Jackson ('83)
SWE24.81
  
 
Finale G
19.1.
19.1.
1
Noah Karlberg
Noah Karlberg ('05)
SWE22.41
  
 PB
2
Eric Nilsson Struck
Eric Nilsson Struck ('08)
SWE22.44
  
 PB
3
Ivar Fransson Larsson
Ivar Fransson Larsson ('07)
SWE22.44
  
 PB
4
Gustav Johansson
Gustav Johansson ('07)
SWE24.15
  
 PB
Babu Badjie
Babu Badjie ('05)
SWE DQ
  
 
Finale H
19.1.
19.1.
1
Gabriel Vikic
Gabriel Vikic ('02)
SWE22.70
  
 PB
2
Anton Bertilsson
Anton Bertilsson ('99)
SWE23.06
  
 SB
3
Felix Ericsson
Felix Ericsson ('95)
SWE23.11
  
 SB
4
Jörgen Åberg
Jörgen Åberg ('62)
SWE25.52
  
 SB
Kalel Mudingay
Kalel Mudingay ('06)
SWE DQ
  
 
Finale I
19.1.
19.1.
1
Jacob Helsing
Jacob Helsing 
SWE22.94
  
 SB
2
Anton Bengtsson
Anton Bengtsson ('99)
SWE23.04
  
 SB
3
Lucas Bolin
Lucas Bolin ('01)
SWE23.26
  
 SB
4
Albin Norrman
Albin Norrman ('06)
SWE27.14
  
 PB
5
Anders Pihl
Anders Pihl ('70)
SWE27.56
  
 SB
Finale J
19.1.
19.1.
1Adam SkytteAdam Skytte ('06)DEN22.43
  
 PB
2
Tim Jansson
Tim Jansson ('05)
SWE22.63
  
 PB
3
Murteza Ghoraishi
Murteza Ghoraishi ('02)
SWE22.64
  
 PB
4
Albin Friberg
Albin Friberg ('06)
SWE26.32
  
 PB
Finale K
19.1.
19.1.
1
Jonathan Johansson
Jonathan Johansson 
SWE22.98
  
 PB
2Samuel KærhøgSamuel Kærhøg ('07)DEN23.10
  
 PB
3Asger ØsterbyAsger Østerby ('97)DEN23.26
  
 SB
4
Marko Malnar
Marko Malnar ('06)
SWE25.25
  
 PB
Finale L
19.1.
19.1.
1Christoffer Banke JørgensenChristoffer Banke Jørgensen ('07)DEN22.79
  
 PB
2Andreas Bjarnastein AntoftAndreas Bjarnastein Antoft ('02)DEN23.32
  
 PB
3
Carl Anderberg
Carl Anderberg ('02)
SWE23.37
  
 SB
Filip AligrudicFilip Aligrudic ('04)DEN DQ
  
 
M 400 m    
Inde
Inde
Finale A
20.1.
20.1.
1
William Trulsson
William Trulsson ('06)
SWE47.99
  
 PB
2
Marcus Tornée
Marcus Tornée ('98)
SWE48.38
  
 SB
3
Emil Johansson
Emil Johansson ('02)
SWE48.63
  
 SB
4
Gustav Gahne
Gustav Gahne ('01)
SWE49.96
  
 SB
5
Jesper Dreifaldt
Jesper Dreifaldt ('02)
SWE52.93
  
 PB
6
Zeth Söderlund
Zeth Söderlund ('97)
SWE54.57
  
 SB
Finale B
20.1.
20.1.
1
Jeroen Persson
Jeroen Persson ('05)
SWE49.00
  
 SB
2Iasonas KoniarisIasonas Koniaris ('97)DEN49.36
  
 SB
3
Martin Selin
Martin Selin ('95)
SWE50.31
  
 SB
4
Nils Thornberg
Nils Thornberg ('94)
SWE50.44
  
 SB
5
Niels Jensen
Niels Jensen ('04)
SWE54.94
  
 PB
6
Gustav Ölund
Gustav Ölund ('94)
SWE55.36
  
 
Finale C
20.1.
20.1.
1
Samuel Wiik
Samuel Wiik ('98)
SWE50.22
  
 SB
2
Anton Bertilsson
Anton Bertilsson ('99)
SWE50.30
  
 
3
Viktor Skoglund
Viktor Skoglund ('04)
SWE50.37
  
 SB
4
Benjamin Åberg
Benjamin Åberg ('95)
SWE50.55
  
 
5
Ludvig Palmkvist
Ludvig Palmkvist ('05)
SWE54.81
  
 PB
6
Elias Hedner
Elias Hedner ('02)
SWE56.43
  
 SB
Finale D
20.1.
20.1.
1
Erik Skoglund
Erik Skoglund ('04)
SWE49.86
  
 PB
2
Oliver Fehrlund Persson
Oliver Fehrlund Persson ('05)
SWE50.02
  
 PB
3
Anders Logg
Anders Logg ('76)
SWE50.73
  
NR45 PB
4
Andreas Jönsson
Andreas Jönsson ('02)
SWE52.90
  
 SB
5
Alexander Jonasson Magnusson
Alexander Jonasson Magnusson ('06)
SWE56.98
  
 PB
6
Marko Malnar
Marko Malnar ('06)
SWE57.44
  
 PB
Finale E
20.1.
20.1.
1
William Lindqvist
William Lindqvist ('05)
SWE51.20
  
 SB
2
Simon Rosenquist
Simon Rosenquist ('03)
SWE51.30
  
 PB
3
Michael Hansson
Michael Hansson ('96)
SWE51.72
  
 SB
4
Morgan Lindstedt
Morgan Lindstedt ('05)
SWE52.95
  
 SB
5
Robin Göransson
Robin Göransson ('05)
SWE53.86
  
 SB
6
Sebastian Persson
Sebastian Persson ('91)
SWE54.47
  
 PB
M 800 m    
Inde
Inde
Finale A
21.1.
21.1.
1Rasmus JægerRasmus Jæger ('04)DEN1:53.85
  
 PB
2
Simon Rosenquist
Simon Rosenquist ('03)
SWE1:55.43
  
 PB
3
Michael Hansson
Michael Hansson ('96)
SWE1:55.61
  
 SB
4
Arvid Jiwestam
Arvid Jiwestam ('04)
SWE1:57.29
  
 PB
5Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)DEN2:00.27
  
 PB
6
Kristoffer Karlsson
Kristoffer Karlsson ('92)
SWE2:00.38
  
 PB
7
Max Petersson
Max Petersson ('08)
SWE2:06.37
  
 PB
8
Nicholas Odehammar
Nicholas Odehammar ('75)
SWE2:07.37
  
 SB
9
Lukas Elmgren
Lukas Elmgren ('04)
SWE2:19.30
  
 PB
M 1500 m    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1
Oskar Karlsson
Oskar Karlsson ('02)
SWE4:16.58
  
 SB
1
Noah Johansson
Noah Johansson ('02)
SWE4:16.58
  
 PB
3
Eerik Nöu Wihlborg
Eerik Nöu Wihlborg ('05)
SWE4:22.55
  
 
4
Nicholas Odehammar
Nicholas Odehammar ('75)
SWE4:23.44
  
 SB
5
Hector Bergström
Hector Bergström ('06)
SWE4:26.41
  
 SB
M 60 m hæk    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1
Marvin Tay
Marvin Tay ('90)
SWE8.09
  
 SB
2
Elias Martinsson
Elias Martinsson ('97)
SWE8.30
  
 
3
Markus Moberg
Markus Moberg ('03)
SWE8.36
  
 
4
Erik Dahlberg
Erik Dahlberg ('02)
SWE8.56
  
 PB
5
Isac Svensson
Isac Svensson ('04)
SWE9.04
  
 
M 60 m hæk extra    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1
Marvin Tay
Marvin Tay ('90)
SWE8.06
  
 SB
2
Elias Martinsson
Elias Martinsson ('97)
SWE8.29
  
 =SB
3
Markus Moberg
Markus Moberg ('03)
SWE8.36
  
 
4
Erik Dahlberg
Erik Dahlberg ('02)
SWE8.64
  
 
5
Isac Svensson
Isac Svensson ('04)
SWE8.81
  
 PB
M Højdespring    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1
Svante Svensson
Svante Svensson ('07)
SWE2.04
  
 
 
1.94
  O
1.97
  O
2.00
  O
2.02
  O
2.04
 XO
2.10
XXX
  
2
Joakim Wadstein
Joakim Wadstein 
SWE2.02
  
 SB
 
1.86
  O
1.90
 XO
1.94
  O
1.97
  O
2.00
  O
2.02
 XO
2.04
XXX
 
3
Hugo Tilldal
Hugo Tilldal ('05)
SWE1.97
  
 PB
 
1.71
  O
1.81
  O
1.86
  O
1.90
 XO
1.94
  O
1.97
  O
2.00
XXX
 
4
Fabian Steene
Fabian Steene ('03)
SWE1.97
  
 SB
 
1.81
  O
1.86
  O
1.90
  O
1.94
  O
1.97
 XO
2.00
XXX
  
5Marius Hytholm Alex PetersenMarius Hytholm Alex Petersen ('01)DEN1.94
  
 SB
 
1.94
  O
2.00
XXX
      
6
Gustav Malmkvist
Gustav Malmkvist ('06)
SWE1.94
  
 
 
1.86
  O
1.94
XXO
1.97
XXX
     
7
Andrei Popa
Andrei Popa ('06)
SWE1.86
  
 
 
1.71
 XO
1.81
 XO
1.86
 XO
1.90
XXX
    
8
Zac Jellum Ling
Zac Jellum Ling ('06)
SWE1.81
  
 SB
 
1.71
  O
1.81
  O
1.86
XXX
     
9
Nils Brakander
Nils Brakander ('04)
SWE1.81
  
 PB
 
1.71
  O
1.81
XXO
1.86
XXX
     
10
Samuel Carlsson
Samuel Carlsson ('01)
SWE1.71
  
 SB
 
1.61
  O
1.71
  O
1.81
XXX
     
11
José Emiliano Kanan Renteria
José Emiliano Kanan Renteria ('01)
MEX1.71
  
 PB
 
1.51
  O
1.61
  O
1.71
XXO
1.81
XXX
    
Erik Toll
Erik Toll ('06)
SWE NH
  
 
 
1.81
XXX
       
M Stangspring    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1
Emil Carlsson
Emil Carlsson ('02)
SWE5.12
  
 PB
 
4.82
  O
4.92
  O
5.02
 XO
5.12
 XO
5.23
XXX
   
2Nikolaj GravesNikolaj Graves ('98)DEN4.92
  
 =PB
 
4.54
XXO
4.68
  O
4.82
  O
4.92
  O
5.02
XXX
   
3Aske Valdemar PetersenAske Valdemar Petersen ('98)DEN4.92
  
 SB
 
4.54
  O
4.68
  O
4.82
  O
4.92
XXO
5.02
XXX
   
4Julius Haansbæk MortensenJulius Haansbæk Mortensen ('05)DEN4.82
  
 PB
 
4.39
 XO
4.54
  O
4.68
  O
4.82
  O
4.92
XXX
   
5
Johan Jurander
Johan Jurander ('03)
SWE3.99
  
 SB
 
3.99
  O
4.19
XXX
      
William Nestor
William Nestor ('03)
SWE NH
  
 
 
4.68
XXX
       
M Længdespring    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1
Linus Wahl
Linus Wahl ('05)
SWE6.67
  
 PB
 
6.67 PB6.46  X  X  X6.58  
2
Nils Brakander
Nils Brakander ('04)
SWE6.52
  
 SB
 
6.26  X  X  X6.52 SB6.51  
3
Zac Jellum Ling
Zac Jellum Ling ('06)
SWE6.47
  
 PB
 
6.35 PB6.326.09  –6.196.47 PB  
4
Isac Svensson
Isac Svensson ('04)
SWE6.31
  
 SB
 
5.96 SB6.05 SB6.05 =SB5.956.31 SB6.07  
5
Tage Ranefalk
Tage Ranefalk ('06)
SWE6.15
  
 PB
 
5.79 SB5.86 SB5.715.836.15 PB  X  
6
Anton Östebo
Anton Östebo ('96)
SWE6.11
  
 
 
6.115.896.075.996.025.81  
7
Oliver Mostert
Oliver Mostert ('06)
SWE6.08
  
 
 
  X2.985.776.08  X  X  
8
Erik Toll
Erik Toll ('06)
SWE5.56
  
 PB
 
5.365.53 PB5.495.405.56 PB  X  
9
Viggo Nielsen
Viggo Nielsen ('05)
SWE5.50
  
 SB
 
  X5.50 SB  X     
10
José Emiliano Kanan Renteria
José Emiliano Kanan Renteria ('01)
MEX5.48
  
 PB
 
  X4.92 PB5.48 PB     
11
Lukas Björklund
Lukas Björklund ('05)
SWE5.39
  
 SB
 
5.39 SB3.575.25     
M Trespring    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1
Linus Wahl
Linus Wahl ('05)
SWE13.33
  
 PB
 
  X  X11.70 SB13.33 PB  X12.88  
2
Tage Ranefalk
Tage Ranefalk ('06)
SWE12.69
  
 PB
 
  X11.79 PB12.28 PB  X12.69 PB12.20  
3
Oliver Mostert
Oliver Mostert ('06)
SWE12.66
  
 SB
 
  X12.66 SB  –  X  X  X  
4
Viggo Nielsen
Viggo Nielsen ('05)
SWE12.05
  
 PB
 
11.55 PB11.4911.4211.64 PB11.6212.05 PB  
5
David Emilsson
David Emilsson ('05)
SWE11.91
  
 SB
 
11.74 SB  X  X  X11.91 SB  X  
M Kuglestød 7.26 kg    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1
Leo Zikovic
Leo Zikovic ('04)
SWE17.00
  
 SB
 
17.00 SB16.81  X16.08  X16.70  
2
Leo Frid Göransson
Leo Frid Göransson ('02)
SWE16.30
  
 
 
15.8516.1216.30  X16.1315.74  
3
Arvid Mägi Theorin
Arvid Mägi Theorin ('01)
SWE15.42
  
 
 
  X15.42  X  X  X  X  
4Tobias AnderssonTobias Andersson ('02)DEN12.28
  
 SB
 
11.84 SB10.1212.28 SB11.7311.2011.42  
K 60 m    
Inde
Inde
Finale A
20.1.
20.1.
1
Julia Henriksson
Julia Henriksson 
SWE7.38
  
 
2
Elvira Tanderud
Elvira Tanderud ('04)
SWE7.48
  
 SB
3Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)DEN7.52
  
 SB
4
Filippa Sivnert
Filippa Sivnert ('01)
SWE7.55
  
 SB
5
Wilma Svenson
Wilma Svenson ('03)
SWE7.57
  
 PB
6Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)DEN7.59
  
 
7
Julia Wennersten
Julia Wennersten ('01)
SWE7.62
  
 
8
Esther Sahlqvist
Esther Sahlqvist ('06)
SWE7.66
  
 
Finale B
20.1.
20.1.
1
Sofia Björkman
Sofia Björkman ('03)
SWE7.62
  
 PB
2
Julia Björkman
Julia Björkman 
SWE7.76
  
 =SB
3
Emelie Rantzow
Emelie Rantzow ('98)
SWE7.78
  
 
4
Helmi Hjortbäck
Helmi Hjortbäck ('05)
SWE7.80
  
 
5
Izabella Olofsson
Izabella Olofsson ('05)
SWE7.80
  
 
6
Ebba Eklund
Ebba Eklund ('05)
SWE7.92
  
 
7
Denise Eriksson
Denise Eriksson ('98)
SWE8.17
  
 
Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)DEN DNS
  
 
Indledende heats20.1.
Indledende 1
20.1.
20.1.
1
Julia Henriksson
Julia Henriksson 
SWE7.42
q
  
 
2
Julia Björkman
Julia Björkman 
SWE7.76
q
  
 SB
3Ida Boe RasmussenIda Boe Rasmussen ('03)DEN7.81
q
  
 SB
4
Moa Granat
Moa Granat ('04)
SWE7.96
  
 SB
5
Tilde Dahlberg
Tilde Dahlberg ('06)
SWE8.00
  
 
6
Amanda Lennartsson
Amanda Lennartsson ('05)
SWE8.21
  
 SB
7
Marie Hansson
Marie Hansson ('80)
SWE8.45
  
 
8
Ella Karmborg
Ella Karmborg ('04)
SWE9.38
  
 
Indledende 2
20.1.
20.1.
1
Filippa Sivnert
Filippa Sivnert ('01)
SWE7.56
q
  
 SB
2Astrid Glenner-FrandsenAstrid Glenner-Frandsen ('93)DEN7.64
q
  
 
3
Helmi Hjortbäck
Helmi Hjortbäck ('05)
SWE7.73
q
  
 SB
4
Izabella Olofsson
Izabella Olofsson ('05)
SWE7.75
q
  
 PB
5
Nova Fogelkvist
Nova Fogelkvist ('04)
SWE8.06
  
 SB
6
Fatou Sowe
Fatou Sowe ('93)
GAM8.06
  
 SB
7
Tuva-Stina Roth
Tuva-Stina Roth ('06)
SWE8.31
  
 PB
8
Ebba Bengtsson
Ebba Bengtsson ('05)
SWE8.98
  
 
Indledende 3
20.1.
20.1.
1
Julia Wennersten
Julia Wennersten ('01)
SWE7.60
q
  
 SB
2
Elvira Tanderud
Elvira Tanderud ('04)
SWE7.62
q
  
 
3
Sofia Björkman
Sofia Björkman ('03)
SWE7.69
q
  
 PB
4
Denise Eriksson
Denise Eriksson ('98)
SWE7.84
q
  
 SB
5
Cèline Stjernfelt
Cèline Stjernfelt ('05)
SWE8.09
  
 
6
Paulina Orell Sahlberg
Paulina Orell Sahlberg ('81)
SWE8.17
  
 SB
7
Klara Håkansson
Klara Håkansson ('05)
SWE8.51
  
 =SB
8
Hanna Hertzberg
Hanna Hertzberg ('06)
SWE8.53
  
 SB
Indledende 4
20.1.
20.1.
1
Esther Sahlqvist
Esther Sahlqvist ('06)
SWE7.58
q
  
 SB
2
Wilma Svenson
Wilma Svenson ('03)
SWE7.59
q
  
 PB
3
Emelie Rantzow
Emelie Rantzow ('98)
SWE7.77
q
  
 SB
4
Ebba Eklund
Ebba Eklund ('05)
SWE7.85
q
  
 
5
Ella Axén
Ella Axén ('03)
SWE7.91
  
 SB
6
Freja Strenius
Freja Strenius ('06)
SWE8.12
  
 
7
Emma Walfridsson
Emma Walfridsson ('04)
SWE8.47
  
 PB
8
Felicia Renman
Felicia Renman ('06)
SWE8.48
  
 PB
Indledende 5
20.1.
20.1.
1Mathilde U. KramerMathilde U. Kramer ('93)DEN7.61
q
  
 SB
2
Karin Bengtsson
Karin Bengtsson ('04)
SWE7.92
  
 
3
Eva Hovenkamp
Eva Hovenkamp ('96)
NED8.04
  
 SB
4Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)DEN8.08
  
 SB
5
Emma Fatu Suhonen
Emma Fatu Suhonen ('91)
FIN8.19
  
 
6
Majken Karlsson
Majken Karlsson ('04)
SWE8.39
  
 
7
Elin Lövenklev
Elin Lövenklev ('06)
SWE8.43
  
 
8
Ida Larsson
Ida Larsson ('05)
SWE8.99
  
 SB
K 200 m    
Inde
Inde
Finale A
19.1.
19.1.
1
Julia Henriksson
Julia Henriksson 
SWE23.16
  
 PB
2
Josefin Nilsson
Josefin Nilsson ('94)
SWE23.95
  
 SB
3
Emelie Rantzow
Emelie Rantzow ('98)
SWE24.88
  
 SB
4
Ellen Perman
Ellen Perman ('07)
SWE28.11
  
 SB
5
Alice Boström Holmberg
Alice Boström Holmberg ('07)
SWE30.16
  
 SB
Finale B
19.1.
19.1.
1
Elvira Tanderud
Elvira Tanderud ('04)
SWE24.05
  
 SB
2
Moa Granat
Moa Granat ('04)
SWE24.44
  
 PB
3
Filippa Sivnert
Filippa Sivnert ('01)
SWE24.99
  
 SB
4
Xana Baxter
Xana Baxter ('06)
SWE27.39
  
 SB
5
Hilda Rydén
Hilda Rydén ('07)
SWE28.35
  
 PB
Finale C
19.1.
19.1.
1
Wilma Svenson
Wilma Svenson ('03)
SWE24.33
  
 PB
2
Helmi Hjortbäck
Helmi Hjortbäck ('05)
SWE24.68
  
 PB
3Cecilie Gedsø FærgeCecilie Gedsø Færge ('03)DEN25.89
  
 SB
4
Ebba Albert
Ebba Albert ('07)
SWE26.82
  
 PB
5
Marie Hansson
Marie Hansson ('80)
SWE28.30
  
 SB
Finale D
19.1.
19.1.
1
Tilde Dahlberg
Tilde Dahlberg ('06)
SWE24.64
  
 PB
2
Moa Wirstedt
Moa Wirstedt ('07)
SWE25.53
  
 SB
3
Nicolina Sinclair
Nicolina Sinclair ('07)
SWE26.74
  
 PB
4
Emma Fatu Suhonen
Emma Fatu Suhonen ('91)
FIN26.78
  
 SB
5
Ebba Bengtsson
Ebba Bengtsson ('05)
SWE29.86
  
 
Finale E
19.1.
19.1.
1
Chanel Moularé
Chanel Moularé ('05)
SWE25.10
  
 PB
2
Ellinor Wennolf
Ellinor Wennolf ('08)
SWE25.13
  
 PB
3
Ane Torine Iversen
Ane Torine Iversen ('05)
SWE25.21
  
 PB
4
Lilly Loggner
Lilly Loggner ('07)
SWE26.70
  
 PB
5
Kristina Önnerhag
Kristina Önnerhag ('74)
SWE31.90
  
 
Finale F
19.1.
19.1.
1
Tilde Bjerager
Tilde Bjerager ('04)
SWE25.33
  
 PB
2
Ellen Schoug
Ellen Schoug ('05)
SWE25.58
  
 PB
3
Elenie Carlsson
Elenie Carlsson ('05)
SWE25.87
  
 SB
4
Irma Jonhed
Irma Jonhed ('05)
SWE26.10
  
 SB
5Milla EskildsenMilla Eskildsen ('07)DEN27.11
  
 PB
Finale G
19.1.
19.1.
1
Elina Bergman
Elina Bergman ('01)
SWE25.98
  
 PB
2
My Olsson
My Olsson ('09)
SWE26.22
  
 SB
3Aliya DahlAliya Dahl ('07)DEN26.39
  
 PB
4
Noomi Bergman
Noomi Bergman ('09)
SWE27.61
  
 
5
Tuva-Stina Roth
Tuva-Stina Roth ('06)
SWE28.22
  
 SB
Finale H
19.1.
19.1.
1Sophia BondeSophia Bonde ('07)DEN26.18
  
 PB
2
Rebecka Albinsson
Rebecka Albinsson ('09)
SWE26.57
  
 PB
3
Ebba Holgersson
Ebba Holgersson ('06)
SWE26.72
  
 PB
Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)DEN DQ
  
 
K 400 m    
Inde
Inde
Finale A
20.1.
20.1.
1
Lisa Lilja
Lisa Lilja ('96)
SWE53.48
  
 PB
2
Hanna Karlsson
Hanna Karlsson ('03)
SWE54.75
  
 SB
3
Ebba Gustafsson
Ebba Gustafsson ('02)
SWE55.25
  
 PB
4
Maureen Ellsworth
Maureen Ellsworth ('91)
NED56.98
  
 SB
5
Alva Thunberg
Alva Thunberg ('06)
SWE1:00.35
  
 PB
6
Nathalie Rantzer
Nathalie Rantzer ('07)
SWE1:01.46
  
 
Finale B
20.1.
20.1.
1
Josephine Risberg Thoor
Josephine Risberg Thoor ('95)
SWE54.63
  
 PB
2Anna Øbakke LangeAnna Øbakke Lange ('99)DEN55.20
  
 PB
3Zarah BuchwaldZarah Buchwald ('95)DEN56.30
  
 PB
4
Elenie Carlsson
Elenie Carlsson ('05)
SWE56.68
  
 SB
5Maria VenborgMaria Venborg ('91)DEN1:02.15
  
 SB
6
Rebecka Albinsson
Rebecka Albinsson ('09)
SWE1:03.96
  
 
Finale C
20.1.
20.1.
1Anna Krab ScheibeleinAnna Krab Scheibelein ('98)DEN56.44
  
 PB
2
Lily Bosemark
Lily Bosemark ('06)
SWE56.92
  
 SB
3
Ellen Schoug
Ellen Schoug ('05)
SWE57.06
  
 PB
4
Lovisa Ellström
Lovisa Ellström 
SWE58.22
  
 SB
5
Isabel Strömberg
Isabel Strömberg ('06)
SWE1:05.16
  
 PB
Finale D
20.1.
20.1.
1
Tilde Bjerager
Tilde Bjerager ('04)
SWE56.87
  
 PB
2
Elsa Claesson
Elsa Claesson ('07)
SWE58.17
  
 
3
Felicia Ascard
Felicia Ascard ('96)
SWE59.38
  
 SB
4
My Olsson
My Olsson ('09)
SWE59.68
  
 
5
Cèline Stjernfelt
Cèline Stjernfelt ('05)
SWE1:05.54
  
 PB
Finale E
20.1.
20.1.
1
Chanel Moularé
Chanel Moularé ('05)
SWE57.85
  
 PB
2
Irma Jonhed
Irma Jonhed ('05)
SWE59.62
  
 PB
3
Lilly Loggner
Lilly Loggner ('07)
SWE59.73
  
 SB
4
Kristina Önnerhag
Kristina Önnerhag ('74)
SWE1:10.45
  
 PB
K 800 m    
Inde
Inde
Finale A
21.1.
21.1.
1
Nelly Elned
Nelly Elned ('06)
SWE2:15.29
  
 PB
2
Lovisa Ellström
Lovisa Ellström 
SWE2:17.32
  
 SB
3
Ebba-Stina Bjuve
Ebba-Stina Bjuve ('07)
SWE2:17.37
  
 PB
4
Agnes Knauer
Agnes Knauer ('07)
SWE2:22.40
  
 PB
5
Ida Hilmersson
Ida Hilmersson ('98)
SWE2:23.31
  
 PB
6
Tindra Westlund Stenberg
Tindra Westlund Stenberg ('08)
SWE2:24.33
  
 SB
7
Alma Winroth
Alma Winroth ('08)
SWE2:26.96
  
 PB
8
Emmy Ellbring
Emmy Ellbring ('08)
SWE2:27.90
  
 PB
9
Alice Samuelsson
Alice Samuelsson ('08)
SWE2:28.27
  
 PB
Finale B
21.1.
21.1.
1
Anastasiia Puryk
Anastasiia Puryk ('08)
UKR2:29.13
  
 PB
2
Astrid Ahlberg
Astrid Ahlberg ('08)
SWE2:33.41
  
 PB
3
Lovisa Gossner
Lovisa Gossner ('10)
SWE2:50.75
  
 
4
Anna Logg
Anna Logg ('78)
SWE2:54.09
  
 PB
5
Katja Landin
Katja Landin ('10)
SWE2:56.57
  
 
K 1500 m    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1
Freja Bjerström
Freja Bjerström ('07)
SWE4:40.28
  
 SB
2
Desiree Lilliehöök
Desiree Lilliehöök ('86)
SWE5:05.93
  
 
3
Frida Hansson
Frida Hansson ('97)
SWE5:06.35
  
 SB
K 60 m hæk 84.0 cm    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1
Esther Sahlqvist
Esther Sahlqvist ('06)
SWE8.50
  
 PB
2
Tilde Bjerager
Tilde Bjerager ('04)
SWE8.54
  
 PB
3
Jonna Lindéen
Jonna Lindéen ('96)
SWE8.58
  
 SB
4
Izabella Olofsson
Izabella Olofsson ('05)
SWE8.63
  
 =PB
5
Karin Bengtsson
Karin Bengtsson ('04)
SWE9.05
  
 
6
Ebba Eklund
Ebba Eklund ('05)
SWE9.50
  
 
7
Sissel Eliasson
Sissel Eliasson ('04)
SWE9.51
  
 SB
Olivia Sipos
Olivia Sipos ('05)
SWE DNF
  
 
K 60 m hæk 84.0 cm extra    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1
Izabella Olofsson
Izabella Olofsson ('05)
SWE8.56
  
 PB
2
Jonna Lindéen
Jonna Lindéen ('96)
SWE8.67
  
 
3
Karin Bengtsson
Karin Bengtsson ('04)
SWE8.85
  
 SB
4
Olivia Sipos
Olivia Sipos ('05)
SWE9.45
  
 
5
Sissel Eliasson
Sissel Eliasson ('04)
SWE9.48
  
 SB
6
Ronja Berg
Ronja Berg ('06)
SWE9.71
  
 
K Højdespring    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1
Engla Nilsson
Engla Nilsson ('05)
SWE1.84
  
 PB
 
1.71
  O
1.74
  O
1.77
  O
1.80
  O
1.82
  O
1.84
  O
1.87
XXX
 
2
Louise Ekman
Louise Ekman ('97)
SWE1.82
  
 SB
 
1.71
  O
1.74
  O
1.77
  O
1.80
 XO
1.82
  O
1.84
XXX
  
3
Ellen Ekholm
Ellen Ekholm ('96)
SWE1.80
  
 SB
 
1.68
  O
1.71
  O
1.74
  O
1.77
  O
1.80
 XO
1.82
XXX
  
4
Lina Löfqvist
Lina Löfqvist ('93)
SWE1.65
  
 SB
 
1.56
  O
1.61
  O
1.65
XXO
1.68
XXX
    
5
Ebba Elfström
Ebba Elfström ('05)
SWE1.61
  
 =PB
 
1.51
  O
1.56
 XO
1.61
  O
1.65
XXX
    
6Sara OlsenSara Olsen ('01)DEN1.61
  
 SB
 
1.51
  O
1.56
  O
1.61
 XO
1.65
XXX
    
7
Tilde Persson
Tilde Persson ('06)
SWE1.56
  
 
 
1.51
  O
1.56
  O
1.61
XXX
     
7
Emelie Nyström
Emelie Nyström ('06)
SWE1.56
  
 
 
1.51
  O
1.56
  O
1.61
XXX
     
9
Emma Walfridsson
Emma Walfridsson ('04)
SWE1.56
  
 SB
 
1.46
  O
1.51
  O
1.56
XXO
1.61
XXX
    
K Stangspring    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1
Gabriella Jönsson
Gabriella Jönsson ('01)
SWE4.11
  
 SB
 
3.69
  O
3.79
 XO
3.89
  O
4.01
  O
4.11
  O
4.16
XXX
  
2
Linnea Jönsson
Linnea Jönsson ('99)
SWE3.79
  
 SB
 
3.54
 XO
3.69
  O
3.79
XXO
3.89
XXX
    
3
Ellida Stengård
Ellida Stengård ('05)
SWE3.69
  
 PB
 
3.09
  O
3.24
  O
3.39
  O
3.54
  O
3.69
XXO
3.79
XXX
  
4Anne Sofie Hyldtoft OlsenAnne Sofie Hyldtoft Olsen ('94)DEN3.54
  
 SB
 
3.24
  O
3.39
  O
3.54
 XO
3.69
XXX
    
5
Sofia Olsson
Sofia Olsson ('04)
SWE3.39
  
 
 
3.24
 XO
3.39
 XO
3.54
XXX
     
5
Elvira Collvin
Elvira Collvin ('04)
SWE3.39
  
 SB
 
3.09
 XO
3.24
  O
3.39
 XO
3.54
XXX
    
7
Leonie Mörstam
Leonie Mörstam ('06)
SWE3.39
  
 SB
 
3.24
XXO
3.39
 XO
3.54
XXX
     
8
Freja Strenius
Freja Strenius ('06)
SWE3.24
  
 SB
 
3.09
  O
3.24
  O
3.39
XXX
     
9
Jenny Lundin
Jenny Lundin ('06)
SWE2.94
  
 SB
 
2.94
XXO
3.09
XXX
      
Elin Jansson
Elin Jansson ('05)
SWE NH
  
 
 
3.09
XXX
       
K Længdespring    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1
Cajsa Augustsson
Cajsa Augustsson ('02)
SWE5.97
  
 SB
 
5.82 SB5.88 SB5.97 SB  X5.81  X  
2
Ida Nilsson
Ida Nilsson ('98)
SWE5.68
  
 SB
 
5.51  X5.545.495.68 SB  X  
3
Jenny Lestander
Jenny Lestander ('98)
SWE5.67
  
 SB
 
  X5.67 SB  X  X5.59  X  
4
Sara Lukić
Sara Lukić ('99)
SRB5.64
  
 
 
5.465.644.125.535.49  X  
5
Anna Bergdén
Anna Bergdén ('05)
SWE5.58
  
 PB
 
5.46 PB5.51 PB5.335.58 PB5.58 =PB5.30  
6
Ella Axén
Ella Axén ('03)
SWE5.55
  
 PB
 
5.53 PB5.53 =PB5.514.965.415.55 PB  
7
Wilma Nilsson
Wilma Nilsson ('05)
SWE5.15
  
 SB
 
  X5.01 SB5.15 SB5.06  X5.03  
8
Ellida Stengård
Ellida Stengård ('05)
SWE5.05
  
 PB
 
4.935.05 PB4.954.90  X4.84  
9
Nova Fogelkvist
Nova Fogelkvist ('04)
SWE5.01
  
 
 
2.185.014.98     
10
Tilda Holgersson
Tilda Holgersson ('06)
SWE4.91
  
 SB
 
  X4.78 SB4.91 SB     
11
Hanna Hertzberg
Hanna Hertzberg ('06)
SWE4.65
  
 
 
4.53  X4.65     
12
Linn Ejnarsson
Linn Ejnarsson ('04)
SWE4.58
  
 
 
3.114.584.38     
13
Agnes Frostberg
Agnes Frostberg ('06)
SWE4.48
  
 
 
  X4.484.48     
14
Felicia Renman
Felicia Renman ('06)
SWE4.31
  
 SB
 
  X  X4.31 SB     
15
Leia Holm
Leia Holm ('05)
SWE2.88
  
 
 
  X2.88  X     
K Trespring     
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1
Anna Bergdén
Anna Bergdén ('05)
SWE11.48
  
 SB
 
  X11.31 SB11.12  X  X11.48 SB  
2
Amanda Hjalmarsson
Amanda Hjalmarsson ('97)
SWE10.89
  
 SB
 
10.82 SB  X10.89 SB  X  X  X  
3
Ronja Rickardsson
Ronja Rickardsson ('05)
SWE10.66
  
 SB
 
  X  X10.66 SB10.38  X10.44  
4
Olivia Sipos
Olivia Sipos ('05)
SWE10.59
  
 
 
  –  X  X10.37  X10.59  
5
Leia Holm
Leia Holm ('05)
SWE10.17
  
 PB
 
10.06 SB10.0210.17 PB  X  X10.08  
K Kuglestød 4.0 kg    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1
Emilia Malmehed
Emilia Malmehed ('01)
SWE15.47
  
 PB
 
15.09 PB  X15.47 PB15.0615.0715.12  
2
Jonna Lundgren
Jonna Lundgren ('04)
SWE15.04
  
 PB
 
14.52 PB  X  X15.04 PB14.8214.64  
3
Jennifer Rudberg
Jennifer Rudberg ('98)
SWE13.69
  
 PB
 
13.64 PB13.69 PB  X  X  X12.91  
4
Beatrice Pettersson
Beatrice Pettersson ('05)
SWE12.59
  
 
 
  X12.59  X  X  X  X  
5
Alva Sundström
Alva Sundström ('02)
SWE12.24
  
 
 
11.9812.1712.2411.36  X11.90  
6
Anna Askencrantz
Anna Askencrantz ('06)
SWE12.21
  
 PB
 
11.28 PB11.35 PB12.02 PB11.9912.21 PB11.91  
7
Wilma Nilsson
Wilma Nilsson ('05)
SWE11.79
  
 PB
 
11.31 SB  X11.79 PB11.3211.7711.27  
8
Klara Berntsson
Klara Berntsson ('06)
SWE11.03
  
 
 
10.85  X10.9611.03  X  X  
9
Ronja Rickardsson
Ronja Rickardsson ('05)
SWE10.91
  
 PB
 
10.1310.70 SB10.91 PB     
10
Alba Hansson
Alba Hansson ('05)
SWE9.54
  
 SB
 
9.50 SB9.54 SB9.54 =SB     
11
Ebba Bengtsson
Ebba Bengtsson ('05)
SWE9.20
  
 
 
  X9.20  X     
12
Freja Olofsson
Freja Olofsson ('02)
SWE8.98
  
 PB
 
  X8.98 PB  X     
13
Alma Cullberg
Alma Cullberg ('06)
SWE7.14
  
 PB
 
6.74 PB6.727.14 PB     
D19 60 m hæk 99.1 cm    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1
Albin Örnborg
Albin Örnborg ('06)
SWE8.06
  
 PB
2
Hugo Kündig
Hugo Kündig ('06)
SWE8.07
  
 PB
3
Emil Klockar
Emil Klockar ('06)
SWE8.30
  
 PB
4
Henning Ehn
Henning Ehn ('05)
SWE8.32
  
 SB
5
Oscar Idehall
Oscar Idehall ('05)
SWE8.63
  
 SB
6
Oliver Mostert
Oliver Mostert ('06)
SWE9.09
  
 =PB
Theodor Johner
Theodor Johner ('05)
SWE DNS
  
 
Indledende heats21.1.
Indledende 1
21.1.
21.1.
1
Albin Örnborg
Albin Örnborg ('06)
SWE8.09
q
  
 PB
2
Theodor Johner
Theodor Johner ('05)
SWE8.47
q
  
 
3
Oliver Mostert
Oliver Mostert ('06)
SWE9.09
q
  
 PB
Indledende 2
21.1.
21.1.
1
Hugo Kündig
Hugo Kündig ('06)
SWE8.20
q
  
 PB
2
Emil Klockar
Emil Klockar ('06)
SWE8.35
q
  
 PB
3
Henning Ehn
Henning Ehn ('05)
SWE8.36
q
  
 SB
4
Oscar Idehall
Oscar Idehall ('05)
SWE8.64
q
  
 SB
D19 Kuglestød 6.0 kg    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1
Angelos Pavlidis
Angelos Pavlidis ('06)
SWE14.40
  
 
 
14.40  X13.35  X12.3013.87  
2
Zac Jellum Ling
Zac Jellum Ling ('06)
SWE12.55
  
 PB
 
  X11.49 PB12.55 PB  X11.6511.48  
3
Viggo Bergström
Viggo Bergström ('06)
SWE11.16
  
 PB
 
  X10.68 PB11.16 PB  X  X  X  
4
Isak Bergström
Isak Bergström ('06)
SWE10.72
  
 PB
 
10.72 PB10.48  X10.62  X  X  
5
Erik Toll
Erik Toll ('06)
SWE10.66
  
 
 
  X9.039.20  X10.66  X  
D17 60 m    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1
Eric Nilsson Struck
Eric Nilsson Struck ('08)
SWE6.98
  
 PB
2
Hugo Nowak
Hugo Nowak ('08)
SWE7.22
  
 
3
Edvin Persson
Edvin Persson ('07)
SWE7.24
  
 PB
4
Hugo Kjellander
Hugo Kjellander ('08)
SWE7.29
  
 PB
5
Ivar Fransson Larsson
Ivar Fransson Larsson ('07)
SWE7.30
  
 
6Samuel KærhøgSamuel Kærhøg ('07)DEN7.38
  
 
7
Erik Petersson
Erik Petersson ('07)
SWE7.48
  
 
8
Loke Salberg
Loke Salberg ('08)
SWE7.51
  
 
Finale B
20.1.
20.1.
1
Gustav Johansson
Gustav Johansson ('07)
SWE7.41
  
 
2
Danilo Potaliko
Danilo Potaliko ('07)
UKR7.49
  
 PB
3
Elias Högnelid
Elias Högnelid ('08)
SWE7.54
  
 
4
Albin Cedergren
Albin Cedergren ('07)
SWE7.56
  
 PB
5
Alfred Danerud
Alfred Danerud ('07)
SWE7.57
  
 PB
6
Sebastian Siering
Sebastian Siering ('08)
SWE7.67
  
 =PB
7
Sebastian Birk
Sebastian Birk ('07)
SWE7.67
  
 
8
Albin Theander
Albin Theander ('07)
SWE7.69
  
 
Indledende heats20.1.
Indledende 1
20.1.
20.1.
1
Eric Nilsson Struck
Eric Nilsson Struck ('08)
SWE7.08
q
  
 
2
Sebastian Siering
Sebastian Siering ('08)
SWE7.67
q
  
 PB
3
Alfred Danerud
Alfred Danerud ('07)
SWE7.67
q
  
 
4
Sebastian Birk
Sebastian Birk ('07)
SWE7.71
q
  
 
5Jonathan MansfeldtJonathan Mansfeldt ('07)DEN7.94
  
 PB
6
Olle Lindberg
Olle Lindberg ('08)
SWE8.07
  
 
7
Viggo K Lundberg
Viggo K Lundberg ('07)
SWE8.43
  
 PB
Indledende 2
20.1.
20.1.
1Samuel KærhøgSamuel Kærhøg ('07)DEN7.35
q
  
 PB
2
Ivar Fransson Larsson
Ivar Fransson Larsson ('07)
SWE7.36
q
  
 
3
Gustav Johansson
Gustav Johansson ('07)
SWE7.49
q
  
 
4
Oskar Ekström
Oskar Ekström ('07)
SWE7.82
  
 SB
5
Simon Johansson
Simon Johansson ('07)
SWE8.23
  
 
6
Elias Karlsson
Elias Karlsson ('08)
SWE8.46
  
 
7
Axel Funke Svantesson
Axel Funke Svantesson ('07)
SWE8.91
  
 PB
Indledende 3
20.1.
20.1.
1
Edvin Persson
Edvin Persson ('07)
SWE7.29
q
  
 
2
Elias Högnelid
Elias Högnelid ('08)
SWE7.53
q
  
 
3
Loke Bergström
Loke Bergström ('08)
SWE7.71
  
 
4Mathias KentMathias Kent ('08)DEN7.71
  
 PB
5
Måns Hyltsten
Måns Hyltsten ('08)
SWE7.82
  
 PB
6
Gustav Appelgren
Gustav Appelgren ('08)
SWE8.34
  
 
7
Kalle Karlsson
Kalle Karlsson ('08)
SWE8.36
  
 PB
Indledende 4
20.1.
20.1.
1
Hugo Kjellander
Hugo Kjellander ('08)
SWE7.31
q
  
 PB
2
Erik Petersson
Erik Petersson ('07)
SWE7.42
q
  
 
3
Danilo Potaliko
Danilo Potaliko ('07)
UKR7.57
q
  
 
4
Albin Theander
Albin Theander ('07)
SWE7.61
q
  
 PB
5
Hugo Andersson
Hugo Andersson ('08)
SWE7.72
  
 PB
6
Nemo Nerg
Nemo Nerg ('07)
SWE7.95
  
 
7
Emil Nestor
Emil Nestor ('08)
SWE8.24
  
 
Indledende 5
20.1.
20.1.
1
Hugo Nowak
Hugo Nowak ('08)
SWE7.23
q
  
 
2
Loke Salberg
Loke Salberg ('08)
SWE7.48
q
  
 PB
3
Albin Cedergren
Albin Cedergren ('07)
SWE7.59
q
  
 PB
4
Vilgot Smedberg
Vilgot Smedberg ('07)
SWE7.95
  
 PB
5
Albin Fagerberg
Albin Fagerberg ('08)
SWE8.00
  
 
6
Alfons Edvardsson
Alfons Edvardsson ('08)
SWE8.41
  
 PB
7
Karl Nestor
Karl Nestor ('08)
SWE8.47
  
 PB
D17 400 m    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Christoffer Banke JørgensenChristoffer Banke Jørgensen ('07)DEN50.43
  
 PB
2
Ivar Fransson Larsson
Ivar Fransson Larsson ('07)
SWE50.79
  
 PB
3
Nino Kusljic
Nino Kusljic ('08)
SWE51.04
  
 PB
4
Samuel Rasmuson
Samuel Rasmuson ('07)
SWE52.65
  
 
5
Nemo Nerg
Nemo Nerg ('07)
SWE54.19
  
 PB
6
Hjalmar Peixoto
Hjalmar Peixoto ('08)
SWE55.20
  
 PB
Finale B
20.1.
20.1.
1
Hugo Kjellander
Hugo Kjellander ('08)
SWE51.34
  
 PB
2
Malte Zettergren
Malte Zettergren ('07)
SWE51.44
  
 PB
3
Danilo Potaliko
Danilo Potaliko ('07)
UKR52.21
  
 PB
4
Wilmer Ahlberg
Wilmer Ahlberg ('08)
SWE55.20
  
 
Adam Pantzar
Adam Pantzar ('08)
SWE DNF
  
 
Finale C
20.1.
20.1.
1
Sebastian Birk
Sebastian Birk ('07)
SWE55.44
  
 
2
William Svensson
William Svensson ('07)
SWE55.46
  
 
3
Nils Spiga
Nils Spiga ('07)
SWE56.03
  
 PB
4
Albin Cedergren
Albin Cedergren ('07)
SWE56.08
  
 PB
5
Gustav Appelgren
Gustav Appelgren ('08)
SWE1:01.49
  
 
Finale D
20.1.
20.1.
1
Oskar Ekström
Oskar Ekström ('07)
SWE55.87
  
 PB
2
Theo Lydén
Theo Lydén ('08)
SWE56.04
  
 PB
3
Lukas Einarsson
Lukas Einarsson ('10)
SWE56.52
  
 PB
4
Erik Borg
Erik Borg ('08)
SWE57.33
  
 
D17 1500 m    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1
Max Petersson
Max Petersson ('08)
SWE4:14.35
  
 
2Mikkel Feldborg NielsenMikkel Feldborg Nielsen ('07)DEN4:14.45
  
 SB
3
Lucas Linder
Lucas Linder ('08)
SWE4:26.17
  
 PB
4
Frans Kaiser
Frans Kaiser ('08)
SWE4:32.76
  
 PB
5
Måns Trulsson
Måns Trulsson ('08)
SWE4:33.39
  
 PB
6
Melvin Lessner Sveen
Melvin Lessner Sveen ('07)
SWE4:35.58
  
 SB
7
Arvid Möller
Arvid Möller ('07)
SWE4:37.42
  
 
8
William Svensson
William Svensson ('07)
SWE4:39.82
  
 
9
Emil Jacobsson
Emil Jacobsson ('07)
SWE5:00.25
  
 
10
Gustav Fjälling
Gustav Fjälling ('08)
SWE5:22.04
  
 PB
D17 60 m hæk 91.4 cm    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1
August Thompson
August Thompson ('08)
SWE8.73
q
  
 PB
2
Oskar Ekström
Oskar Ekström ('07)
SWE9.15
q
  
 PB
3
Malte Svensson
Malte Svensson ('07)
SWE9.37
q
  
 PB
4
Isak Thörn
Isak Thörn ('07)
SWE9.61
q
  
 PB
5
Måns Hyltsten
Måns Hyltsten ('08)
SWE10.31
q
  
 
Olle Lindberg
Olle Lindberg ('08)
SWE DNS
  
 
D17 Højdespring    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1
Elias Unosson
Elias Unosson ('07)
SWE1.90
  
 PB
 
1.66
  O
1.70
  O
1.73
  O
1.76
  O
1.78
  O
1.80
  O
1.82
 XO
1.84
 XO
1.86
  O
1.90
  O
      
2
Hugo Kjellander
Hugo Kjellander ('08)
SWE1.84
  
 PB
 
1.62
  O
1.66
  O
1.70
  O
1.73
 XO
1.76
XXO
1.78
  O
1.80
XXO
1.82
 XO
1.84
  O
1.86
XXX
      
3
Malte Svensson
Malte Svensson ('07)
SWE1.82
  
 
 
1.76
  O
1.82
 XO
1.84
XXX
     
4
Hannes Ericsson
Hannes Ericsson ('08)
SWE1.80
  
 PB
 
1.62
  O
1.66
  O
1.70
XXO
1.73
  O
1.76
  O
1.78
XXO
1.80
  O
1.82
XXX
5
Sebastian Siering
Sebastian Siering ('08)
SWE1.80
  
 
 
1.70
  O
1.73
  O
1.76
  O
1.80
XXO
1.82
XXX
   
6
Albin Fagerberg
Albin Fagerberg ('08)
SWE1.78
  
 PB
 
1.62
  O
1.66
  O
1.70
  O
1.73
  O
1.76
 XO
1.78
 XO
1.80
XXX
 
7
Måns Hyltsten
Måns Hyltsten ('08)
SWE1.73
  
 PB
 
1.57
  O
1.62
  O
1.66
  O
1.70
  O
1.73
  O
1.76
  XX
  
8
Philip Gunnarsson
Philip Gunnarsson ('07)
SWE1.73
  
 PB
 
1.62
 XO
1.66
  O
1.70
 XO
1.73
 XO
1.76
XXX
   
9
Felix Sköld
Felix Sköld ('08)
SWE1.66
  
 PB
 
1.57
  O
1.62
  O
1.66
 XO
1.70
XXX
    
10
Hugo Andersson
Hugo Andersson ('08)
SWE1.66
  
 
 
1.62
XXO
1.66
XXO
1.70
XXX
     
11
Alfons Edvardsson
Alfons Edvardsson ('08)
SWE1.57
  
 PB
 
1.46
  O
1.52
  O
1.57
 XO
1.62
XXX
    
12
Kalle Karlsson
Kalle Karlsson ('08)
SWE1.57
  
 =PB
 
1.52
 XO
1.57
 XO
1.62
XXX
     
13
Emil Nestor
Emil Nestor ('08)
SWE1.57
  
 PB
 
1.46
  O
1.52
  O
1.57
XXO
1.62
XXX
    
D17 Stangspring    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1
Emil Nestor
Emil Nestor ('08)
SWE4.16
  
 PB
 
3.68
 XO
3.78
  O
3.88
  O
3.98
  O
4.08
XXO
4.16
 XO
4.26
XXX
 
2
Isak Thörn
Isak Thörn ('07)
SWE3.98
  
 
 
3.58
  O
3.68
  O
3.78
  O
3.88
  O
3.98
  O
4.08
XXX
  
3
Karl Nestor
Karl Nestor ('08)
SWE3.68
  
 
 
3.48
  O
3.58
  O
3.68
  O
3.78
XXX
    
4
Carl Berntsson
Carl Berntsson ('08)
SWE3.48
  
 
 
3.28
  O
3.38
  O
3.48
  O
3.58
XXX
    
5
Elias Karlsson
Elias Karlsson ('08)
SWE3.38
  
 
 
3.38
  O
3.48
XXX
      
6
Adam Pantzar
Adam Pantzar ('08)
SWE3.08
  
 
 
3.08
  O
3.28
XXX
      
D17 Længdespring    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1
Edvin Persson
Edvin Persson ('07)
SWE6.61
  
 SB
 
6.42 SB4.606.61 SB6.44  X  X  
2
Eric Nilsson Struck
Eric Nilsson Struck ('08)
SWE6.61
  
 PB
 
4.345.856.056.35 =PB  X6.61 PB  
3
Hugo Andersson
Hugo Andersson ('08)
SWE6.26
  
 PB
 
5.936.03  X6.21 PB5.986.26 PB  
4
August Thompson
August Thompson ('08)
SWE6.25
  
 PB
 
  X6.12 PB6.16 PB6.25 PB  X6.08  
5
Loke Salberg
Loke Salberg ('08)
SWE6.20
  
 
 
5.755.806.156.205.915.95  
6
Elias Högnelid
Elias Högnelid ('08)
SWE6.09
  
 PB
 
5.97 PB5.965.93  X  X6.09 PB  
7
Vilgot Smedberg
Vilgot Smedberg ('07)
SWE5.68
  
 PB
 
5.53 PB5.495.455.68 PB5.43  X  
8
Carl Berntsson
Carl Berntsson ('08)
SWE5.28
  
 PB
 
5.18 PB5.105.28 PB4.584.234.58  
9
Kalle Karlsson
Kalle Karlsson ('08)
SWE5.23
  
 PB
 
5.23 PB4.884.97     
10
Emil Nestor
Emil Nestor ('08)
SWE4.98
  
 PB
 
4.98 PB4.814.96     
11
Simon Johansson
Simon Johansson ('07)
SWE4.84
  
 SB
 
  X4.84 SB  X     
12
Viggo K Lundberg
Viggo K Lundberg ('07)
SWE4.82
  
 PB
 
4.44 PB4.82 PB4.45     
13
Alfons Edvardsson
Alfons Edvardsson ('08)
SWE4.50
  
 PB
 
4.24 PB4.50 PB4.37     
14
Erik Borg
Erik Borg ('08)
SWE4.21
  
 
 
  X  X4.21     
15
Oskar Petersson
Oskar Petersson ('08)
SWE2.94
  
 SB
 
  X  X2.94 SB     
Albin Fagerberg
Albin Fagerberg ('08)
SWE NM
  
 
 
  X  X  X     
D17 Trespring    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1
August Thompson
August Thompson ('08)
SWE13.55
  
 PB
 
  X12.94 PB12.8413.25 PB  X13.55 PB  
2
Malte Svensson
Malte Svensson ('07)
SWE13.24
  
 =PB
 
  X12.6812.7912.9213.24 =PB13.07  
3
Alfred Danerud
Alfred Danerud ('07)
SWE12.65
  
 
 
  X11.4912.1712.25  X12.65  
4
Hugo Andersson
Hugo Andersson ('08)
SWE12.31
  
 
 
  X  X12.3111.89  –11.64  
5
Elias Högnelid
Elias Högnelid ('08)
SWE11.54
  
 SB
 
  X11.33 SB11.3111.54 SB  X  X  
6
Kalle Karlsson
Kalle Karlsson ('08)
SWE10.62
  
 PB
 
  X  X10.62 PB10.3910.42  X  
Oskar Petersson
Oskar Petersson ('08)
SWE NM
  
 
 
  X  X  X  X  X  X  
Erik Borg
Erik Borg ('08)
SWE NM
  
 
 
  X  X  X  X  X  X  
D17 Kuglestød 5.0 kg    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1
Otto Ejderstedt
Otto Ejderstedt ('07)
SWE15.71
  
 
 
14.7915.4315.4515.3415.7115.08  
2
Eric Hansson
Eric Hansson ('07)
SWE14.27
  
 PB
 
12.4814.14 PB  X14.27 PB  X12.25  
3
Arman Kosovic
Arman Kosovic ('08)
SWE14.24
  
 PB
 
13.29 PB14.24 PB  X  X14.1814.02  
4
Caspian Sanderberg
Caspian Sanderberg ('07)
SWE13.06
  
 SB
 
  X  X13.06 SB  X  X  X  
5
Theo Lydén
Theo Lydén ('08)
SWE12.22
  
 
 
12.0612.22  X  –  –  –  
6
Svante Svensson
Svante Svensson ('07)
SWE11.29
  
 PB
 
10.56 PB10.1410.0911.08 PB  X11.29 PB  
7
Edvin Mattsson
Edvin Mattsson ('08)
SWE10.68
  
 
 
10.4510.29  X9.61  X10.68  
8
Carl Berntsson
Carl Berntsson ('08)
SWE10.55
  
 PB
 
9.62 PB9.2210.41 PB9.609.4210.55 PB  
Elias Andersson
Elias Andersson ('07)
SWE NM
  
 
 
  X  X  X     
P17 60 m    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1
Jamilia Bernhardsson
Jamilia Bernhardsson ('08)
SWE7.68
  
 PB
2
Ella Alvelin Malm
Ella Alvelin Malm ('08)
SWE7.95
  
 
3
Amanda Tran
Amanda Tran ('07)
SWE7.97
  
 
4
Milene Rosberg
Milene Rosberg ('07)
SWE7.99
  
 PB
5
Elvira Sohlberg
Elvira Sohlberg ('08)
SWE8.02
  
 
6
Tea Widgren
Tea Widgren ('08)
SWE8.07
  
 SB
7
Elsa Claesson
Elsa Claesson ('07)
SWE8.12
  
 
8
Enya Jonsson
Enya Jonsson ('08)
SWE8.21
  
 
Finale B
20.1.
20.1.
1Sophia BondeSophia Bonde ('07)DEN8.16
  
 PB
2
Esther Johansson
Esther Johansson ('07)
SWE8.30
  
 
3
Jill Klint
Jill Klint ('07)
SWE8.34
  
 
4
Axia Abrahamsson
Axia Abrahamsson ('08)
SWE8.43
  
 
5
Leia Tuvesson
Leia Tuvesson ('07)
SWE8.49
  
 
6
Tinja Strandmark
Tinja Strandmark ('08)
SWE8.55
  
 
Märta Elfström
Märta Elfström ('08)
SWE DNS
  
 
Alba Boric
Alba Boric ('07)
SWE DNS
  
 
Indledende heats20.1.
Indledende 1
20.1.
20.1.
1
Ella Alvelin Malm
Ella Alvelin Malm ('08)
SWE7.90
q
  
 PB
2
Elsa Claesson
Elsa Claesson ('07)
SWE8.05
q
  
 PB
3
Märta Elfström
Märta Elfström ('08)
SWE8.27
q
  
 
4
Axia Abrahamsson
Axia Abrahamsson ('08)
SWE8.34
q
  
 PB
5Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)DEN8.53
  
 PB
6
Tilde Bladh
Tilde Bladh ('08)
SWE8.64
  
 =PB
7
Liiv Björk
Liiv Björk ('08)
SWE8.94
  
 PB
8
Stina Kolmodin
Stina Kolmodin ('08)
SWE9.43
  
 PB
Indledende 2
20.1.
20.1.
1
Amanda Tran
Amanda Tran ('07)
SWE7.99
q
  
 
2
Tea Widgren
Tea Widgren ('08)
SWE8.08
q
  
 SB
3
Esther Johansson
Esther Johansson ('07)
SWE8.18
q
  
 PB
4
Leia Tuvesson
Leia Tuvesson ('07)
SWE8.48
q
  
 
5
Tinja Strandmark
Tinja Strandmark ('08)
SWE8.49
q
  
 PB
6
Lovisa Ottosson
Lovisa Ottosson ('08)
SWE8.63
  
 PB
7
Tyra Antevik
Tyra Antevik ('08)
SWE8.85
  
 PB
8
Alma Sandö
Alma Sandö ('07)
SWE9.63
  
 
Indledende 3
20.1.
20.1.
1
Jamilia Bernhardsson
Jamilia Bernhardsson ('08)
SWE7.70
q
  
 PB
2
Enya Jonsson
Enya Jonsson ('08)
SWE8.17
q
  
 PB
3Sophia BondeSophia Bonde ('07)DEN8.24
q
  
 SB
4
Tilde Pehrsson
Tilde Pehrsson ('07)
SWE8.54
  
 
5
Ellen Perman
Ellen Perman ('07)
SWE8.62
  
 
6
Disa Andersson
Disa Andersson ('08)
SWE8.72
  
 PB
7
Ellen Westling
Ellen Westling ('07)
SWE11.12
  
 
Indledende 4
20.1.
20.1.
1
Elvira Sohlberg
Elvira Sohlberg ('08)
SWE7.95
q
  
 PB
2
Milene Rosberg
Milene Rosberg ('07)
SWE8.01
q
  
 
3
Alba Boric
Alba Boric ('07)
SWE8.34
q
  
 
4
Jill Klint
Jill Klint ('07)
SWE8.39
q
  
 
5
Linnea Stjernfeldt
Linnea Stjernfeldt ('07)
SWE8.71
  
 SB
6
Hilda Rydén
Hilda Rydén ('07)
SWE8.78
  
 
7
Majken Avenfors
Majken Avenfors ('07)
SWE9.14
  
 PB
8
Sofia Wennström
Sofia Wennström ('08)
SWE9.15
  
 PB
P17 400 m    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1
Anna Elwing
Anna Elwing ('08)
SWE1:03.13
  
 PB
2
Sarah Pappila
Sarah Pappila ('08)
SWE1:04.51
  
 PB
3
Svea Roos
Svea Roos ('07)
SWE1:05.28
  
 PB
4
Stina Essberg
Stina Essberg ('08)
SWE1:08.36
  
 PB
5
Olivia Lindgren
Olivia Lindgren ('08)
SWE1:08.76
  
 PB
6
Elin Lennartsson
Elin Lennartsson ('07)
SWE1:10.25
  
 PB
Finale B
20.1.
20.1.
1
Denise Kemi Rehnborg
Denise Kemi Rehnborg ('10)
SWE1:00.92
  
 PB
2
Moa Emmoth
Moa Emmoth ('07)
SWE1:02.69
  
 PB
3
Ebba Römbo
Ebba Römbo ('08)
SWE1:02.72
  
 PB
4
Axia Abrahamsson
Axia Abrahamsson ('08)
SWE1:08.30
  
 PB
P17 1500 m    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1
Tindra Westlund Stenberg
Tindra Westlund Stenberg ('08)
SWE4:57.54
  
 PB
2
Emmy Ellbring
Emmy Ellbring ('08)
SWE5:01.68
  
 PB
3
Alma Winroth
Alma Winroth ('08)
SWE5:02.54
  
 PB
4
Anastasiia Puryk
Anastasiia Puryk ('08)
UKR5:04.96
  
 PB
5
Iris Denes
Iris Denes ('08)
SWE5:16.16
  
 PB
6
Alice Samuelsson
Alice Samuelsson ('08)
SWE5:17.23
  
 
7
Maja Carlsson
Maja Carlsson ('08)
SWE5:26.62
  
 
8
Agnes Sten
Agnes Sten ('07)
SWE5:36.22
  
 PB
9
Elin Flagg
Elin Flagg ('08)
SWE5:36.42
  
 PB
P17 60 m hæk 76.2 cm    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1
Lisa Erkfeldt
Lisa Erkfeldt ('07)
SWE8.53
  
 
2
Maya Lilja
Maya Lilja ('07)
SWE8.55
  
 PB
3
Binta Jammeh
Binta Jammeh ('08)
SWE8.98
  
 PB
4
Ebba Elm
Ebba Elm ('08)
SWE9.60
  
 
5
Ebba Holmén
Ebba Holmén ('08)
SWE9.62
  
 PB
6
Vera Frisk
Vera Frisk ('08)
SWE10.64
  
 
7
Elin Lennartsson
Elin Lennartsson ('07)
SWE11.33
  
 PB
Aliya DahlAliya Dahl ('07)DEN DNS
  
 
Indledende heats21.1.
Indledende 1
21.1.
21.1.
1
Lisa Erkfeldt
Lisa Erkfeldt ('07)
SWE8.47
q
  
 PB
2
Ebba Elm
Ebba Elm ('08)
SWE9.36
q
  
 PB
3Aliya DahlAliya Dahl ('07)DEN9.55
q
  
 PB
4
Ebba Holmén
Ebba Holmén ('08)
SWE9.72
q
  
 PB
5
Stina Kolmodin
Stina Kolmodin ('08)
SWE11.41
  
 PB
Indledende 2
21.1.
21.1.
1
Maya Lilja
Maya Lilja ('07)
SWE8.76
q
  
 PB
2
Binta Jammeh
Binta Jammeh ('08)
SWE9.19
q
  
 
3
Vera Frisk
Vera Frisk ('08)
SWE11.07
q
  
 
4
Elin Lennartsson
Elin Lennartsson ('07)
SWE11.34
q
  
 PB
P17 Højdespring    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1
Elsa Ekgrim
Elsa Ekgrim ('08)
SWE1.65
  
 PB
 
1.47
  O
1.52
  O
1.57
  O
1.61
XXO
1.65
  O
1.68
XXX
  
2
Freja Bäckström
Freja Bäckström ('07)
SWE1.52
  
 SB
 
1.42
  O
1.47
  O
1.52
  O
1.57
XXX
    
3
Ebba Elm
Ebba Elm ('08)
SWE1.52
  
 
 
1.42
  O
1.47
 XO
1.52
XXO
1.57
XXX
    
4
Vega Andersson
Vega Andersson ('08)
SWE1.42
  
 PB
 
1.29
  O
1.36
  O
1.42
XXO
1.47
XXX
    
4Isabella BondeIsabella Bonde ('08)DEN1.42
  
 SB
 
1.29
  O
1.36
  O
1.42
XXO
1.47
XXX
    
6
Alma Sandö
Alma Sandö ('07)
SWE1.29
  
 
 
1.29
 XO
1.36
XXX
      
P17 Stangspring    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1
Emma Nehlin
Emma Nehlin ('08)
SWE3.45
  
 PB
 
3.05
  O
3.15
  O
3.25
  O
3.35
 XO
3.45
 XO
3.55
XXX
  
2
Bella Gisel
Bella Gisel ('07)
SWE3.25
  
 SB
 
3.15
  O
3.25
  O
3.35
XXX
     
3
Ebba Bränholm
Ebba Bränholm ('07)
SWE2.95
  
 PB
 
2.75
 XO
2.85
  O
2.95
 XO
3.05
XXX
    
4Klara Hatini PedersenKlara Hatini Pedersen ('08)DEN2.85
  
 PB
 
2.55
  O
2.65
  O
2.75
  O
2.85
  O
2.95
XXX
   
5
Sarah Pappila
Sarah Pappila ('08)
SWE2.75
  
 
 
2.55
  O
2.65
  O
2.75
  O
2.85
XXX
    
5Sophia BondeSophia Bonde ('07)DEN2.75
  
 SB
 
2.65
  O
2.75
  O
2.85
XXX
     
7
Wilma Blom
Wilma Blom ('07)
SWE2.55
  
 PB
 
2.05
  O
2.25
  O
2.45
  O
2.55
  O
2.65
XXX
   
7
Vera Frisk
Vera Frisk ('08)
SWE2.55
  
 
 
2.25
  O
2.45
  O
2.55
  O
2.65
XXX
    
9
Tyra Antevik
Tyra Antevik ('08)
SWE2.45
  
 PB
 
2.05
  O
2.25
  O
2.45
  O
2.55
XXX
    
P17 Længdespring    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1
Maya Lilja
Maya Lilja ('07)
SWE5.76
  
 PB
 
5.75 PB5.55  X  X5.545.76 PB  
2
Ella Alvelin Malm
Ella Alvelin Malm ('08)
SWE5.48
  
 
 
  X  X5.48  X5.29  X  
3
Evelin Varga
Evelin Varga ('08)
SWE5.44
  
 PB
 
3.69 SB5.27 PB5.265.28 PB5.32 PB5.44 PB  
4
Binta Jammeh
Binta Jammeh ('08)
SWE5.40
  
 SB
 
  X5.25 SB5.155.40 SB5.37  X  
5
Alba Boric
Alba Boric ('07)
SWE5.24
  
 
 
4.965.245.155.085.045.15  
6Aliya DahlAliya Dahl ('07)DEN5.16
  
 PB
 
4.96 PB4.894.90  X  X5.16 PB  
7
Ebba Holmén
Ebba Holmén ('08)
SWE5.04
  
 SB
 
  X4.71 SB5.01 SB4.585.04 SB4.90  
8
Blessing Ezennaya
Blessing Ezennaya ('08)
SWE5.03
  
 SB
 
4.97 SB4.904.99 SB  X  X5.03 SB  
9
Nathalie Rantzer
Nathalie Rantzer ('07)
SWE4.89
  
 SB
 
4.89 SB4.764.64     
10
Svea Roos
Svea Roos ('07)
SWE4.80
  
 
 
  X4.674.80     
11
Jill Klint
Jill Klint ('07)
SWE4.75
  
 
 
3.62  X4.75     
12
Anna Elwing
Anna Elwing ('08)
SWE4.73
  
 PB
 
  X  X4.73 PB     
13
Tinja Strandmark
Tinja Strandmark ('08)
SWE4.72
  
 
 
  X4.72  X     
14Milla EskildsenMilla Eskildsen ('07)DEN4.70
  
 
 
4.704.604.59     
15
Stina Essberg
Stina Essberg ('08)
SWE4.69
  
 PB
 
  X4.454.69 PB     
16
Smilla Fermskog
Smilla Fermskog ('07)
SWE4.57
  
 SB
 
4.57 SB  X  X     
17
Lovisa Ottosson
Lovisa Ottosson ('08)
SWE4.54
  
 PB
 
4.314.244.54 PB     
18
Vilma Jexe Ek
Vilma Jexe Ek ('07)
SWE4.47
  
 SB
 
4.47 SB  X  X     
19
Amanda Tran
Amanda Tran ('07)
SWE4.45
  
 SB
 
  X4.44 SB4.45 SB     
20
Disa Andersson
Disa Andersson ('08)
SWE4.40
  
 
 
4.194.404.40     
21
Vega Andersson
Vega Andersson ('08)
SWE4.38
  
 PB
 
4.274.38 PB4.35     
22
Tilde Pehrsson
Tilde Pehrsson ('07)
SWE4.33
  
 PB
 
4.11 PB  X4.33 PB     
23
Tyra Antevik
Tyra Antevik ('08)
SWE4.33
  
 PB
 
4.33 PB  X  X     
24
Elin Lennartsson
Elin Lennartsson ('07)
SWE4.24
  
 PB
 
  X  X4.24 PB     
25
Saga Siorholm
Saga Siorholm ('07)
SWE4.22
  
 PB
 
3.91 SB3.774.22 PB     
26
Selma Hagelberg
Selma Hagelberg ('08)
SWE4.20
  
 SB
 
4.10 SB4.12 SB4.20 SB     
27
Olivia Lindgren
Olivia Lindgren ('08)
SWE4.13
  
 
 
4.134.094.01     
28
Ebba Samefors
Ebba Samefors ('08)
SWE3.97
  
 SB
 
3.94 SB3.97 SB3.97 =SB     
29
Liiv Björk
Liiv Björk ('08)
SWE3.85
  
 
 
3.783.623.85     
30
Matilda Persson
Matilda Persson ('08)
SWE3.82
  
 SB
 
3.82 SB  X3.76     
31
Majken Avenfors
Majken Avenfors ('07)
SWE3.78
  
 SB
 
3.72 SB3.78 SB3.67     
32
Elvira Skouras
Elvira Skouras ('07)
SWE3.75
  
 SB
 
3.75 SB2.22  X     
33
Ellen Westling
Ellen Westling ('07)
SWE3.05
  
 
 
3.052.562.77     
P17 Trespring     
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1
Blessing Ezennaya
Blessing Ezennaya ('08)
SWE10.76
  
 SB
 
10.76 SB  X10.60  X10.69  X  
2
Freja Sahlin
Freja Sahlin ('08)
SWE10.62
  
 SB
 
10.62 SB10.579.30  –9.2210.30  
3
Livia Nilsson
Livia Nilsson ('07)
SWE10.46
  
 PB
 
10.46 PB10.0210.3510.2610.4110.17  
4
Tinja Strandmark
Tinja Strandmark ('08)
SWE10.38
  
 PB
 
  X  X  X10.38 PB  X  X  
5
Matilda Persson
Matilda Persson ('08)
SWE8.54
  
 PB
 
8.53 PB8.478.498.54 PB  X8.36  
P17 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1
Alma Olsson
Alma Olsson ('08)
SWE13.93
  
 PB
 
12.3512.6713.84 PB13.2613.93 PB  X  
2
Sarah Berkani
Sarah Berkani ('10)
SWE12.51
  
 
 
  X11.9712.4712.51  X  X  
3Aliya DahlAliya Dahl ('07)DEN12.49
  
 PB
 
10.71 SB11.23 PB11.72 PB11.1711.2012.49 PB  
4
Alice Boström Holmberg
Alice Boström Holmberg ('07)
SWE11.52
  
 SB
 
10.3411.52 SB11.30  X10.9811.16  
5
Siri Elingfors
Siri Elingfors ('08)
SWE10.23
  
 PB
 
10.23 PB9.219.569.149.50  X  
6
Ottilia Thorell
Ottilia Thorell ('08)
SWE9.29
  
 
 
  X9.149.22  X  X9.29  
7
Liiv Björk
Liiv Björk ('08)
SWE8.98
  
 PB
 
8.538.76 SB8.98 PB7.988.668.88  
8
Ida Bjerkliden
Ida Bjerkliden ('08)
SWE8.39
  
 PB
 
7.217.008.39 PB8.307.888.17  
9
Stina Kolmodin
Stina Kolmodin ('08)
SWE7.78
  
 PB
 
7.78 PB  X  X     
10
Emma Nordin
Emma Nordin ('09)
SWE7.35
  
 PB
 
6.98 SB6.967.35 PB     
Alva Hedin
Alva Hedin ('07)
SWE NM
  
 
 
  X  X  X     
D15 60 m    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)DEN7.45
  
 
2
Sigge Strandberg
Sigge Strandberg ('09)
SWE7.65
  
 
3
Olle Dahlholm
Olle Dahlholm ('09)
SWE7.88
  
 PB
4
Egon Palm
Egon Palm ('09)
SWE7.97
  
 
5
Jonathan Rinman
Jonathan Rinman ('09)
SWE7.99
  
 
6
Philip Hansmar
Philip Hansmar ('09)
SWE8.02
  
 
7
Jakob Cedergren
Jakob Cedergren ('09)
SWE8.02
  
 PB
Malte Håkansson
Malte Håkansson ('09)
SWE DQ
  
 
Indledende heats20.1.
Indledende 1
20.1.
20.1.
1
Sigge Strandberg
Sigge Strandberg ('09)
SWE7.61
q
  
 PB
2
Philip Hansmar
Philip Hansmar ('09)
SWE7.98
q
  
 
3
Alexander Olsson
Alexander Olsson ('09)
SWE8.24
  
 
4
Carl Björk
Carl Björk ('09)
SWE8.24
  
 
5
Frans Caisander
Frans Caisander ('09)
SWE8.54
  
 PB
5
Viggo Modin
Viggo Modin ('09)
SWE8.54
  
 PB
Indledende 2
20.1.
20.1.
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)DEN7.49
q
  
 
2
Egon Palm
Egon Palm ('09)
SWE7.95
q
  
 PB
3
Jonathan Rinman
Jonathan Rinman ('09)
SWE7.96
q
  
 PB
4
Vincent Sheehan
Vincent Sheehan ('09)
SWE8.13
  
 PB
5
Olivié Hanna
Olivié Hanna ('09)
SWE8.28
  
 PB
6
Lucas Nilsson
Lucas Nilsson ('09)
SWE9.09
  
 PB
Indledende 3
20.1.
20.1.
1
Malte Håkansson
Malte Håkansson ('09)
SWE7.48
q
  
 PB
2
Olle Dahlholm
Olle Dahlholm ('09)
SWE7.98
q
  
 PB
3
Jakob Cedergren
Jakob Cedergren ('09)
SWE8.04
q
  
 PB
4
Hampus Fagerlund
Hampus Fagerlund ('09)
SWE8.09
  
 PB
5
Adrian Krantz
Adrian Krantz ('09)
SWE8.13
  
 
D15 200 m    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)DEN23.65
  
 PB
2
Malte Håkansson
Malte Håkansson ('09)
SWE24.15
  
 
3
Egon Palm
Egon Palm ('09)
SWE25.17
  
 PB
4
Lukas Einarsson
Lukas Einarsson ('10)
SWE25.18
  
 
5
Philip Hansmar
Philip Hansmar ('09)
SWE26.27
  
 
Finale B
21.1.
21.1.
1
Sigge Strandberg
Sigge Strandberg ('09)
SWE24.89
  
 PB
2
Hampus Fagerlund
Hampus Fagerlund ('09)
SWE26.04
  
 PB
3
Olivié Hanna
Olivié Hanna ('09)
SWE27.07
  
 
Finale C
21.1.
21.1.
1
Lucas Palmqvist
Lucas Palmqvist ('09)
SWE26.68
  
 PB
2
Victor Hansson
Victor Hansson ('09)
SWE27.46
  
 
3
Benjamin Högelius
Benjamin Högelius ('09)
SWE27.52
  
 PB
4
Simon Kronberg
Simon Kronberg ('09)
SWE28.05
  
 PB
D15 1000 m    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1
Joar Andersson
Joar Andersson ('09)
SWE2:38.38
  
 PB
2
Oscar Ellis
Oscar Ellis ('09)
SWE2:59.84
  
 PB
3
Malte Jacobsson
Malte Jacobsson ('09)
SWE3:00.45
  
 PB
4
Egon Palm
Egon Palm ('09)
SWE3:01.62
  
 PB
5
Olivié Hanna
Olivié Hanna ('09)
SWE3:03.03
  
 
6
Eric Andersson
Eric Andersson ('09)
SWE3:03.11
  
 PB
7
Linus Bernhardsson
Linus Bernhardsson ('09)
SWE3:07.05
  
 SB
8
Wille Hedström
Wille Hedström ('09)
SWE3:09.15
  
 
9
Alexander Olsson
Alexander Olsson ('09)
SWE3:10.12
  
 
10
Arvid Haag
Arvid Haag ('09)
SWE3:32.20
  
 PB
11
Axel Danarö
Axel Danarö ('09)
SWE3:37.39
  
 PB
D15 60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1
Noah Varkey
Noah Varkey ('09)
SWE9.13
  
 PB
2
Melvin Håkansson
Melvin Håkansson ('09)
SWE9.48
  
 SB
3
Philip Hansmar
Philip Hansmar ('09)
SWE9.62
  
 
4
Lucas Palmqvist
Lucas Palmqvist ('09)
SWE10.21
  
 PB
5
Oscar Ellis
Oscar Ellis ('09)
SWE11.14
  
 SB
Gabriel Åbjörnsson
Gabriel Åbjörnsson ('09)
SWE DNS
  
 
D15 60 m hæk 84.0 cm, 8.5 m extra    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1
Noah Varkey
Noah Varkey ('09)
SWE8.93
  
 PB
2
Melvin Håkansson
Melvin Håkansson ('09)
SWE9.44
  
 PB
3
Lucas Palmqvist
Lucas Palmqvist ('09)
SWE10.38
  
 
4
Oscar Ellis
Oscar Ellis ('09)
SWE10.39
  
 PB
D15 Højdespring    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1
Oscar Ellis
Oscar Ellis ('09)
SWE1.75
  
 =PB
 
1.61
  O
1.65
  O
1.69
XXO
1.72
  O
1.75
 XO
1.77
XXX
  
2
Melvin Ewoldt
Melvin Ewoldt ('09)
SWE1.72
  
 PB
 
1.56
  O
1.61
  O
1.65
  O
1.69
  O
1.72
 XO
1.75
XXX
  
3
Olle Dahlholm
Olle Dahlholm ('09)
SWE1.69
  
 
 
1.61
  O
1.65
 XO
1.69
  O
1.72
XXX
    
4
Ivar Gejke Wiksén
Ivar Gejke Wiksén ('09)
SWE1.65
  
 PB
 
1.56
  O
1.61
 XO
1.65
XXO
1.69
XXX
    
5
Herman Ryding
Herman Ryding ('09)
SWE1.65
  
 =PB
 
1.51
  O
1.56
  O
1.61
XXO
1.65
XXO
1.69
XXX
   
6
Viggo Modin
Viggo Modin ('09)
SWE1.56
  
 PB
 
1.45
  O
1.51
 XO
1.56
  O
1.61
XXX
    
7
Melvin Håkansson
Melvin Håkansson ('09)
SWE1.51
  
 SB
 
1.45
  O
1.51
  O
1.61
XXP
     
8
Frans Caisander
Frans Caisander ('09)
SWE1.51
  
 
 
1.51
 XO
1.56
XXX
      
9
Victor Hansson
Victor Hansson ('09)
SWE1.45
  
 
 
1.45
  O
1.51
XXX
      
D15 Stangspring    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1
Leon Bermhed
Leon Bermhed ('10)
SWE3.32
  
 
 
3.22
  O
3.32
  O
3.50
XXX
     
2
Lucas Palmqvist
Lucas Palmqvist ('09)
SWE3.22
  
 PB
 
2.72
  O
2.92
  O
3.02
 XO
3.12
 XO
3.22
  O
3.32
XXX
  
3
Alve Jedhammar
Alve Jedhammar ('10)
SWE3.22
  
 
 
2.52
  O
2.62
  O
2.72
 XO
2.92
 XO
3.02
XXO
3.12
XXO
3.22
XXO
3.32
XXX
4
Linus Bernhardsson
Linus Bernhardsson ('09)
SWE3.02
  
 
 
3.02
XXO
3.12
XXX
      
5
Erik Herstedt
Erik Herstedt ('10)
SWE2.92
  
 PB
 
2.52
  O
2.62
  O
2.72
  O
2.82
  O
2.92
  O
3.02
XXX
  
6
Victor Hansson
Victor Hansson ('09)
SWE2.82
  
 
 
2.52
  O
2.62
  O
2.72
 XO
2.82
  O
2.92
XXX
   
7
Wilhelm Lindmark
Wilhelm Lindmark ('09)
SWE2.82
  
 
 
2.52
  O
2.62
  O
2.82
XXO
2.92
XXX
    
8
Wille Hedström
Wille Hedström ('09)
SWE2.52
  
 PB
 
2.02
XXO
2.22
  O
2.42
 XO
2.52
  O
2.62
XXX
   
9
Olle Folkesson
Olle Folkesson ('10)
SWE2.22
  
 PB
 
1.62
  O
1.82
  O
2.02
  O
2.22
XXO
2.42
XXX
   
9
Simon Kronberg
Simon Kronberg ('09)
SWE2.22
  
 PB
 
2.02
  O
2.22
XXO
2.42
XXX
     
11
Arvid Lindskog
Arvid Lindskog ('10)
SWE2.02
  
 
 
2.02
XXO
2.22
XXX
      
D15 Længdespring    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Daniel NielsenDaniel Nielsen ('09)DEN6.31
  
 PB
 
5.786.02 PB5.935.936.31 PB5.62  
2
Malte Håkansson
Malte Håkansson ('09)
SWE6.20
  
 PB
 
5.746.095.994.77  X6.20 PB  
3
Konstanty Piontek
Konstanty Piontek ('09)
SWE5.98
  
 PB
 
  X5.655.485.825.98 PB  X  
4
Olle Dahlholm
Olle Dahlholm ('09)
SWE5.60
  
 PB
 
  X5.60 PB  X  X  X  X  
5
Frans Caisander
Frans Caisander ('09)
SWE5.35
  
 PB
 
5.055.25  X  X5.32 PB5.35 PB  
6
Samuel Coric
Samuel Coric ('09)
SWE5.28
  
 PB
 
5.28 PB5.255.104.78  X5.19  
7
Ivar Gejke Wiksén
Ivar Gejke Wiksén ('09)
SWE5.07
  
 
 
  X4.765.074.954.40  X  
8
Fabian Olivestedt
Fabian Olivestedt ('09)
SWE5.04
  
 PB
 
5.04 PB2.474.364.924.814.82  
9
Gabriel Åbjörnsson
Gabriel Åbjörnsson ('09)
SWE4.92
  
 PB
 
4.39 PB3.764.92 PB     
10
Viggo Modin
Viggo Modin ('09)
SWE4.85
  
 PB
 
4.85 PB  X  X     
11
Isac Gabrielsson
Isac Gabrielsson ('09)
SWE4.53
  
 SB
 
4.47 SB4.334.53 SB     
12
Hampus Fagerlund
Hampus Fagerlund ('09)
SWE3.59
  
 
 
3.59  X  X     
Benjamin Högelius
Benjamin Högelius ('09)
SWE NM
  
 
 
  X  X  X     
D15 Trespring    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1
Liam Swensson
Liam Swensson ('09)
SWE12.33
  
 PB
 
12.33 PB10.879.9311.99  X12.27  
2
Konstanty Piontek
Konstanty Piontek ('09)
SWE11.72
  
 PB
 
11.61 PB10.50  X11.61 =PB11.72 PB11.67  
3
Samuel Coric
Samuel Coric ('09)
SWE11.45
  
 PB
 
  X10.78 PB11.01 PB11.45 PB11.0011.32  
4
Ivar Gejke Wiksén
Ivar Gejke Wiksén ('09)
SWE11.23
  
 PB
 
10.46 PB10.3910.69 PB  X10.6311.23 PB  
5
Gabriel Åbjörnsson
Gabriel Åbjörnsson ('09)
SWE11.13
  
 PB
 
10.07 SB10.07 =SB10.47 SB10.57 PB10.4111.13 PB  
6
Kevin Fatty
Kevin Fatty ('10)
SWE11.07
  
 PB
 
10.54 PB10.5210.3810.3210.68 PB11.07 PB  
7
Olof Bignert Hegelund
Olof Bignert Hegelund ('10)
SWE10.73
  
 PB
 
  X  –10.69 PB10.5010.73 PB10.56  
8
Isac Gabrielsson
Isac Gabrielsson ('09)
SWE10.66
  
 PB
 
10.53 PB10.62 PB10.5310.58  X10.66 PB  
9
Gustav Waborg
Gustav Waborg ('10)
SWE10.40
  
 
 
10.4010.23  X     
10
Philip Hansmar
Philip Hansmar ('09)
SWE9.96
  
 
 
9.969.489.71     
11
Lucas Nilsson
Lucas Nilsson ('09)
SWE8.34
  
 SB
 
  X8.34 SB8.20     
D15 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1
Jonathan Rinman
Jonathan Rinman ('09)
SWE13.79
  
 
 
12.5013.18  X13.0013.7913.09  
2
Linus Wictorsson
Linus Wictorsson ('09)
SWE13.41
  
 
 
  X12.93  X13.4113.0013.29  
3
Malte Håkansson
Malte Håkansson ('09)
SWE11.76
  
 
 
11.2711.7211.4211.4311.76  X  
4
Vincent Sheehan
Vincent Sheehan ('09)
SWE11.68
  
 PB
 
11.35 PB10.7911.68 PB11.3611.2610.99  
5
Noah Varkey
Noah Varkey ('09)
SWE11.14
  
 PB
 
10.46 PB9.35  X  X9.1311.14 PB  
6
Linus Haraldsson
Linus Haraldsson ('09)
SWE10.78
  
 PB
 
10.78 PB  X  X9.78  X10.49  
7
Björn Roth
Björn Roth ('09)
SWE10.50
  
 PB
 
10.26 PB10.27 PB10.50 PB10.129.6410.20  
8
Fabian Olivestedt
Fabian Olivestedt ('09)
SWE10.36
  
 PB
 
9.98 PB10.36 PB  X10.099.949.25  
9
Olle Dahlholm
Olle Dahlholm ('09)
SWE10.15
  
 PB
 
9.70 PB9.6910.15 PB     
P15 60 m    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1
Ines Kraft
Ines Kraft ('09)
SWE8.10
  
 
2
Seoyul Choi
Seoyul Choi ('09)
SWE8.25
  
 PB
3
Vesta Lindström
Vesta Lindström ('09)
SWE8.25
  
 
4
Gabriella Larsson
Gabriella Larsson ('09)
SWE8.27
  
 
5
Naomi Ohron
Naomi Ohron ('09)
SWE8.35
  
 
6
Rebecka Albinsson
Rebecka Albinsson ('09)
SWE8.36
  
 
7
Nova Siljan
Nova Siljan ('10)
SWE8.40
  
 
8
Olivia Weldingh
Olivia Weldingh ('09)
SWE8.46
  
 
Finale B
20.1.
20.1.
1
Lovisa Nordbladh
Lovisa Nordbladh ('09)
SWE8.29
  
 SB
2
Noomi Bergman
Noomi Bergman ('09)
SWE8.42
  
 
3
Liv Ternestedt
Liv Ternestedt ('09)
SWE8.56
  
 
4
Lina Hessmann
Lina Hessmann ('09)
SWE8.57
  
 
5
Ellen Eriksson
Ellen Eriksson ('09)
SWE8.61
  
 
6
Leia Esser
Leia Esser ('09)
SWE8.64
  
 PB
7
Ella Svensson
Ella Svensson ('09)
SWE8.73
  
 
Indledende heats20.1.
Indledende 1
20.1.
20.1.
1
Gabriella Larsson
Gabriella Larsson ('09)
SWE8.26
q
  
 PB
2
Nova Siljan
Nova Siljan ('10)
SWE8.35
q
  
 
3
Ellen Eriksson
Ellen Eriksson ('09)
SWE8.57
q
  
 PB
4
Ella Edgren
Ella Edgren ('09)
SWE8.73
  
 PB
5
Ella Ruderfelt
Ella Ruderfelt ('09)
SWE9.05
  
 
6
Alva Lindström
Alva Lindström ('09)
SWE9.10
  
 PB
7
Vanna Kolk Simonsson
Vanna Kolk Simonsson ('09)
SWE9.80
  
 PB
Indledende 2
20.1.
20.1.
1
Vesta Lindström
Vesta Lindström ('09)
SWE8.23
q
  
 PB
2
Rebecka Albinsson
Rebecka Albinsson ('09)
SWE8.38
q
  
 
3
Adeline Erlandsson
Adeline Erlandsson ('09)
SWE8.75
  
 PB
4
Tindra Nyman
Tindra Nyman ('09)
SWE8.81
  
 
5
Freya Skog
Freya Skog ('09)
SWE8.86
  
 
6
Astrid Cronholm
Astrid Cronholm ('09)
SWE9.11
  
 PB
7
Joline Billsten
Joline Billsten ('09)
SWE9.13
  
 SB
Indledende 3
20.1.
20.1.
1
Seoyul Choi
Seoyul Choi ('09)
SWE8.27
q
  
 SB
3
Liv Ternestedt
Liv Ternestedt ('09)
SWE8.50
q
  
 
4
Leia Esser
Leia Esser ('09)
SWE8.72
q
  
 PB
5
Thea Sundler
Thea Sundler ('09)
SWE8.84
  
 PB
6
Astrid Jarneving
Astrid Jarneving ('09)
SWE9.01
  
 PB
7
Alma Åkesson
Alma Åkesson ('09)
SWE9.19
  
 PB
Indledende 4
20.1.
20.1.
1
Lovisa Nordbladh
Lovisa Nordbladh ('09)
SWE8.48
q
  
 SB
2
Lina Hessmann
Lina Hessmann ('09)
SWE8.51
q
  
 
3
Ella Svensson
Ella Svensson ('09)
SWE8.65
q
  
 
4
Amanda Håkansson
Amanda Håkansson ('09)
SWE8.83
  
 SB
5
Jezania Kabongo
Jezania Kabongo ('09)
SWE8.89
  
 SB
6
Ida-lina Somrell
Ida-lina Somrell ('09)
SWE9.34
  
 
7
Julia von Bahr
Julia von Bahr ('09)
SWE9.59
  
 SB
Indledende 5
20.1.
20.1.
1
Naomi Ohron
Naomi Ohron ('09)
SWE8.33
q
  
 PB
2
Noomi Bergman
Noomi Bergman ('09)
SWE8.40
q
  
 
3
Edith Perntz
Edith Perntz ('09)
SWE8.81
  
 
4
Ester Drott Ripoll
Ester Drott Ripoll ('09)
SWE8.96
  
 
5
Vilma Tilander
Vilma Tilander ('09)
SWE8.98
  
 PB
6
Astrid Hansson
Astrid Hansson ('09)
SWE9.04
  
 SB
7
Elna Blake
Elna Blake ('09)
SWE9.92
  
 PB
Indledende 6
20.1.
20.1.
1
Ines Kraft
Ines Kraft ('09)
SWE8.11
q
  
 
2
Olivia Weldingh
Olivia Weldingh ('09)
SWE8.39
q
  
 PB
3
Isabella Jakobsson
Isabella Jakobsson ('09)
SWE8.73
  
 
4
Ebba Hammarstrand
Ebba Hammarstrand ('09)
SWE8.95
  
 SB
5
Molly Moberg
Molly Moberg ('09)
SWE9.02
  
 
6
Emma Ekberg
Emma Ekberg ('09)
SWE9.28
  
 PB
7
Lovisa Dahlgren
Lovisa Dahlgren ('09)
SWE9.40
  
 PB
P15 200 m    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1Alma Børregaard RavnAlma Børregaard Ravn ('09)DEN24.78
  
DUR-15 PB
2
Rebecka Albinsson
Rebecka Albinsson ('09)
SWE26.55
  
 PB
3
Vesta Lindström
Vesta Lindström ('09)
SWE26.87
  
 PB
Finale B
21.1.
21.1.
1
Michelle Olsson
Michelle Olsson ('09)
SWE27.27
  
 PB
2
Annie Andersson
Annie Andersson ('09)
SWE28.41
  
 PB
3
Liv Ternestedt
Liv Ternestedt ('09)
SWE28.45
  
 PB
4
Ellen Bäckman
Ellen Bäckman ('09)
SWE28.66
  
 PB
5
Isabella Jakobsson
Isabella Jakobsson ('09)
SWE28.96
  
 
6
Tindra Nyman
Tindra Nyman ('09)
SWE29.25
  
 
Finale C
21.1.
21.1.
1
Naomi Ohron
Naomi Ohron ('09)
SWE28.32
  
 PB
2
Leia Esser
Leia Esser ('09)
SWE28.79
  
 PB
3
Edith Perntz
Edith Perntz ('09)
SWE29.35
  
 
4
Siri Bjurén
Siri Bjurén ('09)
SWE29.41
  
 
Finale D
21.1.
21.1.
1
Emma Berglund
Emma Berglund ('09)
SWE29.09
  
 PB
2
Ester Drott Ripoll
Ester Drott Ripoll ('09)
SWE29.42
  
 PB
3
Amanda Håkansson
Amanda Håkansson ('09)
SWE29.59
  
 SB
4
Jezania Kabongo
Jezania Kabongo ('09)
SWE29.62
  
 
Finale E
21.1.
21.1.
1
Alice Lindblad
Alice Lindblad ('09)
SWE29.85
  
 =PB
2
Ella Svensson
Ella Svensson ('09)
SWE30.22
  
 
3
Hanna Carlsson
Hanna Carlsson ('09)
SWE30.42
  
 
4
Thea Sundler
Thea Sundler ('09)
SWE30.48
  
 PB
5
Ida Lindstrand
Ida Lindstrand ('09)
SWE30.65
  
 PB
Finale F
21.1.
21.1.
1
Emilia Lundblom
Emilia Lundblom ('09)
SWE30.71
  
 PB
2
Ida-lina Somrell
Ida-lina Somrell ('09)
SWE31.12
  
 PB
3
Ebba Wikström
Ebba Wikström ('09)
SWE31.71
  
 PB
4
Elna Blake
Elna Blake ('09)
SWE33.57
  
 SB
5
Marina Anternäs
Marina Anternäs ('09)
SWE34.22
  
 PB
P15 1000 m    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1
Alice Lindblad
Alice Lindblad ('09)
SWE3:08.67
  
 PB
2
Julia Walltin
Julia Walltin ('09)
SWE3:10.96
  
 
3
Ellen Bäckman
Ellen Bäckman ('09)
SWE3:24.71
  
 
4
Emma Berglund
Emma Berglund ('09)
SWE3:25.70
  
 PB
5
Amanda Söderlin
Amanda Söderlin ('09)
SWE3:46.03
  
 SB
6
Vilma Tilander
Vilma Tilander ('09)
SWE3:47.02
  
 PB
7
Ester Drott Ripoll
Ester Drott Ripoll ('09)
SWE3:47.32
  
 SB
8
Elna Blake
Elna Blake ('09)
SWE3:48.39
  
 PB
9
Emilia Lundblom
Emilia Lundblom ('09)
SWE3:56.07
  
 SB
P15 60 m hæk 76.2 cm, 8 m    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1
Juliette Debaecker
Juliette Debaecker ('09)
SWE9.23
  
 
2
Klara Stübner
Klara Stübner ('09)
SWE9.28
  
 PB
3
Olivia Ståhl
Olivia Ståhl ('10)
SWE9.36
  
 
4
Noomi Lindkvist
Noomi Lindkvist ('10)
SWE9.41
  
 PB
5
Ines Kraft
Ines Kraft ('09)
SWE9.46
  
 
6
Vesta Lindström
Vesta Lindström ('09)
SWE9.61
  
 PB
7
June Johansson
June Johansson ('09)
SWE9.67
  
 
Michelle Olsson
Michelle Olsson ('09)
SWE DNS
  
 
Indledende heats21.1.
Indledende 1
21.1.
21.1.
1
Juliette Debaecker
Juliette Debaecker ('09)
SWE9.27
q
  
 
2
June Johansson
June Johansson ('09)
SWE9.73
q
  
 
3
Vesta Lindström
Vesta Lindström ('09)
SWE9.77
q
  
 PB
4
Noomi Lindkvist
Noomi Lindkvist ('10)
SWE9.79
q
  
 
5
Edith Perntz
Edith Perntz ('09)
SWE10.23
  
 
6
Paulina Pappi
Paulina Pappi ('09)
SWE10.60
  
 PB
7
Sally Neander
Sally Neander ('10)
SWE10.77
  
 
Clara Sigvardsson
Clara Sigvardsson ('10)
SWE DNF
  
 
Indledende 2
21.1.
21.1.
1
Olivia Ståhl
Olivia Ståhl ('10)
SWE9.38
q
  
 
2
Naomi Ohron
Naomi Ohron ('09)
SWE9.90
  
 
3
Elisa Östin
Elisa Östin ('10)
SWE9.92
  
 
4
Ebba Hammarstrand
Ebba Hammarstrand ('09)
SWE10.41
  
 PB
5
Sara Capkova
Sara Capkova ('10)
SWE10.43
  
 
6
Rebecka Johansson
Rebecka Johansson ('10)
SWE11.34
  
 
7
Amanda Söderlin
Amanda Söderlin ('09)
SWE11.53
  
 
Hedvig Orestig
Hedvig Orestig ('10)
SWE DNF
  
 
Indledende 3
21.1.
21.1.
1
Ines Kraft
Ines Kraft ('09)
SWE9.25
q
  
 
2
Klara Stübner
Klara Stübner ('09)
SWE9.32
q
  
 PB
3
Michelle Olsson
Michelle Olsson ('09)
SWE9.80
q
  
 PB
4
Ester Drott Ripoll
Ester Drott Ripoll ('09)
SWE10.28
  
 
5
Thea Sundler
Thea Sundler ('09)
SWE10.35
  
 PB
6
Hanna Carlsson
Hanna Carlsson ('09)
SWE10.39
  
 PB
7
Astrid Hansson
Astrid Hansson ('09)
SWE10.45
  
 SB
P15 Højdespring    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1
Molly Persson
Molly Persson ('09)
SWE1.60
  
 SB
 
1.46
  O
1.51
  O
1.56
  O
1.60
 XO
1.62
XXX
   
2
Olivia Ståhl
Olivia Ståhl ('10)
SWE1.56
  
 
 
1.41
 XO
1.46
 XO
1.51
  O
1.56
 XO
1.60
XXX
   
3
Sally Källén
Sally Källén ('09)
SWE1.46
  
 
 
1.35
  O
1.41
  O
1.46
  O
1.51
XXX
    
4
Elsa Edesjö
Elsa Edesjö ('10)
SWE1.46
  
 
 
1.28
  O
1.41
 XO
1.46
  O
1.51
XXX
    
5
Greta Widell
Greta Widell ('10)
SWE1.46
  
 PB
 
1.20
  O
1.28
  O
1.35
  O
1.41
  O
1.46
 XO
1.51
XXX
  
6
Annie Andersson
Annie Andersson ('09)
SWE1.46
  
 =PB
 
1.35
  O
1.41
 XO
1.46
XXO
1.51
XXX
    
7
Paulina Pappi
Paulina Pappi ('09)
SWE1.46
  
 =SB
 
1.28
  O
1.35
  O
1.41
XXO
1.46
XXO
1.51
XXX
   
8
Emma Jakobsson
Emma Jakobsson ('09)
SWE1.41
  
 
 
1.28
  O
1.35
  O
1.41
  O
1.46
XXX
    
8
Noomi Lindkvist
Noomi Lindkvist ('10)
SWE1.41
  
 
 
1.41
  O
1.46
XXX
      
8
Edith Perntz
Edith Perntz ('09)
SWE1.41
  
 
 
1.35
  O
1.41
  O
1.46
XXX
     
8
Emma Centerhed Wiberg
Emma Centerhed Wiberg ('10)
SWE1.41
  
 
 
1.35
  O
1.41
  O
1.46
XXX
     
12
Smilla Koeck
Smilla Koeck ('10)
SWE1.35
  
 SB
 
1.20
  O
1.28
  O
1.35
  O
1.41
XXX
    
13
Ella Evald
Ella Evald ('10)
SWE1.35
  
 
 
1.28
  O
1.35
XXO
1.41
XXX
     
14
Emilia Tegård
Emilia Tegård ('10)
SWE1.35
  
 
 
1.20
 XO
1.28
  O
1.35
XXO
1.41
XXX
    
15
Signe Isaksson
Signe Isaksson ('09)
SWE1.28
  
 
 
1.20
  O
1.28
  O
1.35
XXX
     
15
Nelly Boquist
Nelly Boquist ('09)
SWE1.28
  
 
 
1.20
  O
1.28
  O
1.35
XXX
     
17
Ebba Wikström
Ebba Wikström ('09)
SWE1.28
  
 
 
1.28
 XO
1.35
XXX
      
18
Linn Karlsson
Linn Karlsson ('10)
SWE1.20
  
 
 
1.12
  O
1.20
  O
1.28
XXX
     
19
Ella Nilsson Haals
Ella Nilsson Haals ('10)
SWE1.20
  
 =PB
 
1.12
 XO
1.20
 XO
1.28
XXX
     
P15 Stangspring    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1
Hjördis Selldén Torle
Hjördis Selldén Torle ('09)
SWE3.17
  
 PB
 
2.87
XXO
2.97
  O
3.07
 XO
3.17
  O
3.27
XXX
   
2
Lova Karlsson
Lova Karlsson ('09)
SWE3.07
  
 PB
 
2.57
  O
2.67
  O
2.77
  O
2.87
  O
2.97
 XO
3.07
  O
3.17
XXX
 
3
Ebba Hammarstrand
Ebba Hammarstrand ('09)
SWE2.97
  
 
 
2.97
XXO
3.07
XXX
      
4
Astrid Aspington
Astrid Aspington ('09)
SWE2.77
  
 PB
 
2.67
 XO
2.77
  O
2.87
XXX
     
5
Freya Skog
Freya Skog ('09)
SWE2.67
  
 PB
 
2.37
  O
2.47
  O
2.57
  O
2.67
 XO
2.77
XXX
   
6
Linnea Holmén
Linnea Holmén ('09)
SWE2.67
  
 
 
2.37
  O
2.47
 XO
2.57
 XO
2.67
 XO
2.77
XXX
   
7
Noomi Lindkvist
Noomi Lindkvist ('10)
SWE2.57
  
 PB
 
2.17
  O
2.27
  O
2.37
  O
2.47
  O
2.57
 XO
2.67
XXX
  
8
Smilla Bernhardsson
Smilla Bernhardsson ('09)
SWE2.47
  
 
 
2.37
  O
2.47
 XO
2.57
XXX
     
8
Isabella Siering
Isabella Siering ('09)
SWE2.47
  
 SB
 
2.37
  O
2.47
 XO
2.57
XXX
     
10
Nicoline Barenfeld
Nicoline Barenfeld ('10)
SWE2.47
  
 
 
2.37
  O
2.47
XXO
2.57
XXX
     
11
Alma Liljegren
Alma Liljegren ('10)
SWE2.37
  
 PB
 
2.07
  O
2.17
  O
2.27
  O
2.37
  O
2.47
XXX
   
11
Mira Solfelt Halvardsson
Mira Solfelt Halvardsson ('09)
SWE2.37
  
 PB
 
2.07
  O
2.17
  O
2.27
  O
2.37
  O
2.47
XXX
   
13
Alice Lindblad
Alice Lindblad ('09)
SWE2.27
  
 
 
2.17
  O
2.27
  O
2.37
XXX
     
14
Ella Jonsén
Ella Jonsén ('10)
SWE2.07
  
 
 
1.87
  O
2.07
  O
2.17
XXX
     
15
Emma Ekberg
Emma Ekberg ('09)
SWE2.07
  
 PB
 
1.87
XXO
2.07
  O
2.17
XXX
     
16
Edita Sakti
Edita Sakti ('10)
SWE2.07
  
 PB
 
1.87
  O
2.07
XXO
2.17
XXX
     
17
Ella Svensson
Ella Svensson ('09)
SWE1.87
  
 
 
1.87
XXO
2.07
XXX
      
P15 Længdespring    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1
Isabella Siering
Isabella Siering ('09)
SWE5.07
  
 PB
 
  X5.07 PB  –  X  –4.95  
2
Nova Siljan
Nova Siljan ('10)
SWE4.95
  
 
 
4.924.90  X  X4.824.95  
3
Siri Bjurén
Siri Bjurén ('09)
SWE4.87
  
 SB
 
4.87 SB4.854.334.76  X4.83  
4
Olivia Weldingh
Olivia Weldingh ('09)
SWE4.86
  
 PB
 
4.78 =PB4.86 PB4.554.42  X4.68  
5
Sarah Berkani
Sarah Berkani ('10)
SWE4.84
  
 
 
4.814.844.66  X  X  X  
6
June Johansson
June Johansson ('09)
SWE4.82
  
 =PB
 
4.82 =PB  X4.50  X  X4.79  
7
Molly Persson
Molly Persson ('09)
SWE4.80
  
 PB
 
4.54 PB4.294.80 PB4.66  X4.78  
8
Vesta Lindström
Vesta Lindström ('09)
SWE4.71
  
 
 
  X  X4.71     
9
Astrid Aspington
Astrid Aspington ('09)
SWE4.70
  
 
 
4.564.504.70     
10
Lovisa Nordbladh
Lovisa Nordbladh ('09)
SWE4.67
  
 PB
 
4.06 SB4.14 SB4.67 PB     
11
Lina Hessmann
Lina Hessmann ('09)
SWE4.64
  
 
 
  X4.644.56     
12
Klara Stübner
Klara Stübner ('09)
SWE4.63
  
 
 
  X4.63  X     
13
Ella Edgren
Ella Edgren ('09)
SWE4.53
  
 SB
 
4.53 SB  X4.35     
14
Freya Skog
Freya Skog ('09)
SWE4.53
  
 
 
  X  X4.53     
15
Amanda Håkansson
Amanda Håkansson ('09)
SWE4.52
  
 PB
 
4.22 SB4.39 PB4.52 PB     
16
Leia Esser
Leia Esser ('09)
SWE4.48
  
 PB
 
3.944.48 PB4.32     
17
Lova Karlsson
Lova Karlsson ('09)
SWE4.47
  
 PB
 
4.084.314.47 PB     
18
Ella Kjellberg
Ella Kjellberg ('09)
SWE4.47
  
 
 
  X  X4.47     
19
Emma Berglund
Emma Berglund ('09)
SWE4.39
  
 PB
 
4.39 PB4.344.30     
20
Thea Sundler
Thea Sundler ('09)
SWE4.38
  
 PB
 
4.38 PB4.364.32     
21
Alva Lindberg
Alva Lindberg ('09)
SWE4.36
  
 
 
4.194.364.25     
22
Lo Linghagen
Lo Linghagen ('09)
SWE4.32
  
 
 
4.324.264.08     
23
Michelle Olsson
Michelle Olsson ('09)
SWE4.18
  
 
 
  X  X4.18     
24
Paulina Pappi
Paulina Pappi ('09)
SWE4.10
  
 
 
3.984.103.85     
25
Hanna Verbeeck
Hanna Verbeeck ('09)
SWE4.04
  
 SB
 
  X  X4.04 SB     
26
Frida Karlsson
Frida Karlsson ('09)
SWE3.92
  
 
 
  X3.723.92     
Finale B
20.1.
20.1.
1
Ines Kraft
Ines Kraft ('09)
SWE4.84
  
 SB
 
  X4.84 SB  X     
2
Adeline Erlandsson
Adeline Erlandsson ('09)
SWE4.56
  
 PB
 
  X3.56 PB4.56 PB     
3
Alva Karlsson Vidén
Alva Karlsson Vidén ('09)
SWE4.33
  
 PB
 
4.33 PB4.204.22     
4
Seoyul Choi
Seoyul Choi ('09)
SWE4.33
  
 PB
 
3.82 SB4.14 SB4.33 PB     
5
Ida Lindstrand
Ida Lindstrand ('09)
SWE4.31
  
 PB
 
4.31 PB2.712.46     
6
Joline Billsten
Joline Billsten ('09)
SWE4.29
  
 SB
 
4.29 SB  X  X     
7
Tindra Nyman
Tindra Nyman ('09)
SWE4.16
  
 
 
  X  X4.16     
8
Astrid Jarneving
Astrid Jarneving ('09)
SWE4.15
  
 
 
  X4.154.13     
9
Astrid Cronholm
Astrid Cronholm ('09)
SWE4.12
  
 PB
 
4.12 PB3.903.63     
10
Ida-lina Somrell
Ida-lina Somrell ('09)
SWE4.12
  
 
 
3.832.424.12     
11
Ella Jarenskog
Ella Jarenskog ('09)
SWE4.06
  
 
 
3.894.063.75     
12
Ebba Wikström
Ebba Wikström ('09)
SWE3.98
  
 
 
  X3.98  X     
13
Alva Lindström
Alva Lindström ('09)
SWE3.97
  
 PB
 
3.76 SB3.97 PB3.93     
14
Vanna Kolk Simonsson
Vanna Kolk Simonsson ('09)
SWE3.92
  
 
 
3.893.923.92     
15
Emilia Lundblom
Emilia Lundblom ('09)
SWE3.92
  
 
 
3.773.653.92     
16
Ellen Eriksson
Ellen Eriksson ('09)
SWE3.91
  
 
 
3.843.833.91     
17
Elsa Ahnström
Elsa Ahnström ('09)
SWE3.81
  
 
 
3.523.81  X     
18
Vilma Tilander
Vilma Tilander ('09)
SWE3.73
  
 
 
  X3.733.68     
19
Ella Ruderfelt
Ella Ruderfelt ('09)
SWE3.67
  
 
 
  X3.67  X     
20
Alma Åkesson
Alma Åkesson ('09)
SWE3.62
  
 SB
 
3.483.62 SB3.41     
21
Olivia Eliasson
Olivia Eliasson ('09)
SWE3.48
  
 PB
 
3.27 SB3.073.48 PB     
22
Elsa Lööf
Elsa Lööf ('09)
SWE3.41
  
 PB
 
3.24 PB3.41 PB  X     
23
Emma Ekberg
Emma Ekberg ('09)
SWE3.06
  
 
 
  X3.06  X     
Astrid Hansson
Astrid Hansson ('09)
SWE NM
  
 
 
  X  X  X     
P15 Trespring     
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1
Astrid Aspington
Astrid Aspington ('09)
SWE10.87
  
 PB
 
10.87 PB10.4210.6910.1810.68  X  
2
June Johansson
June Johansson ('09)
SWE10.61
  
 PB
 
7.939.8010.15 SB9.9510.37 PB10.61 PB  
3
Lovisa Nordbladh
Lovisa Nordbladh ('09)
SWE10.33
  
 PB
 
  X10.27 PB10.19  X10.0310.33 PB  
4
Ella Kjellberg
Ella Kjellberg ('09)
SWE10.22
  
 PB
 
  X10.17 PB10.22 PB  X10.11  X  
5
Alva Lindberg
Alva Lindberg ('09)
SWE9.92
  
 
 
9.699.929.37  X9.43  X  
6
Siri Bjurén
Siri Bjurén ('09)
SWE9.61
  
 
 
  X  X9.619.539.579.21  
7
Lo Linghagen
Lo Linghagen ('09)
SWE9.23
  
 PB
 
8.78 SB9.21 PB9.22 PB9.23 PB9.069.13  
8
Joline Billsten
Joline Billsten ('09)
SWE9.08
  
 SB
 
7.749.08 SB8.978.928.368.55  
9
Smilla Bernhardsson
Smilla Bernhardsson ('09)
SWE9.03
  
 
 
  X  X9.03     
10
Ellen Eriksson
Ellen Eriksson ('09)
SWE9.00
  
 
 
8.60  X9.00     
11
Amanda Håkansson
Amanda Håkansson ('09)
SWE8.89
  
 SB
 
8.80 SB8.688.89 SB     
12
Hanna Verbeeck
Hanna Verbeeck ('09)
SWE8.69
  
 SB
 
8.34 SB8.69 SB8.51     
13
Sally Neander
Sally Neander ('10)
SWE8.64
  
 
 
  X8.648.61     
P15 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1
Nelly Boquist
Nelly Boquist ('09)
SWE9.85
  
 
 
9.059.44  X9.389.859.59  
2
Moa Fransson Davidsen
Moa Fransson Davidsen ('09)
SWE9.40
  
 PB
 
8.62 PB9.12 PB9.33 PB8.999.40 PB9.38  
3
Alicia Lindström
Alicia Lindström ('09)
SWE9.33
  
 SB
 
9.06 SB9.02  X9.24 SB9.33 SB9.17  
4
Ella Jarenskog
Ella Jarenskog ('09)
SWE9.28
  
 PB
 
8.368.238.088.199.24 PB9.28 PB  
5
Ella Svensson
Ella Svensson ('09)
SWE9.06
  
 
 
8.488.588.63  X9.068.93  
6
Josefine Henriksson
Josefine Henriksson ('09)
SWE8.89
  
 PB
 
8.62 SB8.66 SB8.148.69 SB8.89 PB  X  
7
Hedda Karlberg
Hedda Karlberg ('10)
SWE8.71
  
 
 
8.718.708.048.518.218.02  
8
Julia Lundin
Julia Lundin ('09)
SWE7.99
  
 PB
 
6.957.90 PB7.99 PB7.757.787.61  
9
Svea Öreberg
Svea Öreberg ('09)
SWE7.93
  
 
 
7.157.937.66     
10
Julia von Bahr
Julia von Bahr ('09)
SWE7.76
  
 
 
7.767.657.52     
11
Marina Anternäs
Marina Anternäs ('09)
SWE7.53
  
 
 
6.70  X7.53     
12
Vanna Kolk Simonsson
Vanna Kolk Simonsson ('09)
SWE6.51
  
 PB
 
6.51 PB6.145.43     
13
Elna Blake
Elna Blake ('09)
SWE6.33
  
 SB
 
6.33 SB5.746.09     
14
Ida Lindstrand
Ida Lindstrand ('09)
SWE6.14
  
 
 
5.856.145.61     
15
Elsa Lööf
Elsa Lööf ('09)
SWE5.51
  
 SB
 
5.51 SB5.015.22     
D14 60 m    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1
Erik Herstedt
Erik Herstedt ('10)
SWE7.77
  
 
2
Marcus Aronsson
Marcus Aronsson ('10)
SWE7.78
  
 PB
3
Albin Johnsson
Albin Johnsson ('10)
SWE7.85
  
 PB
4
Kevin Fatty
Kevin Fatty ('10)
SWE8.16
  
 
5
Tage Frisk
Tage Frisk ('10)
SWE8.23
  
 PB
6
Arvid Uddenberg
Arvid Uddenberg ('10)
SWE8.25
  
 PB
7
Isac Sehlstedt
Isac Sehlstedt ('10)
SWE8.27
  
 
8
Gustav Kroon
Gustav Kroon ('10)
SWE8.33
  
 
Indledende heats20.1.
Indledende 1
20.1.
20.1.
1
Erik Herstedt
Erik Herstedt ('10)
SWE7.80
q
  
 
2
Albin Johnsson
Albin Johnsson ('10)
SWE8.02
q
  
 PB
3
Olof Bignert Hegelund
Olof Bignert Hegelund ('10)
SWE8.38
  
 
4
Georg Thomsson Rudqvist
Georg Thomsson Rudqvist ('10)
SWE8.40
  
 PB
5
Alve Jedhammar
Alve Jedhammar ('10)
SWE8.87
  
 
6
Thor Hultman
Thor Hultman ('10)
SWE9.07
  
 PB
Indledende 2
20.1.
20.1.
1
Kevin Fatty
Kevin Fatty ('10)
SWE8.07
q
  
 
2
Isac Sehlstedt
Isac Sehlstedt ('10)
SWE8.07
q
  
 
3
Alvin Jordy
Alvin Jordy ('10)
SWE8.54
  
 
4
Gustav Waborg
Gustav Waborg ('10)
SWE8.55
  
 
5
Olle Folkesson
Olle Folkesson ('10)
SWE8.87
  
 PB
6
Isak Eftring
Isak Eftring ('10)
SWE9.17
  
 PB
Indledende 3
20.1.
20.1.
1
Marcus Aronsson
Marcus Aronsson ('10)
SWE7.89
q
  
 PB
2
Tage Frisk
Tage Frisk ('10)
SWE8.24
q
  
 PB
3
Gustav Kroon
Gustav Kroon ('10)
SWE8.24
q
  
 
4
Arvid Uddenberg
Arvid Uddenberg ('10)
SWE8.30
q
  
 
5
Alfred Gustafsson Calderon
Alfred Gustafsson Calderon ('10)
SWE8.83
  
 PB
6
Isak Johansson
Isak Johansson ('10)
SWE9.44
  
 PB
D14 200 m    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1
Marcus Aronsson
Marcus Aronsson ('10)
SWE24.94
  
 PB
2
Lukas Einarsson
Lukas Einarsson ('10)
SWE25.10
  
 PB
3
Erik Herstedt
Erik Herstedt ('10)
SWE25.46
  
 PB
4
Isac Sehlstedt
Isac Sehlstedt ('10)
SWE26.54
  
 
5
Kevin Fatty
Kevin Fatty ('10)
SWE26.72
  
 
Elliot Croona
Elliot Croona ('10)
SWE DQ
  
 
Finale B
21.1.
21.1.
1
Arvid Uddenberg
Arvid Uddenberg ('10)
SWE26.65
  
 PB
2
Tage Frisk
Tage Frisk ('10)
SWE27.01
  
 PB
3
Alvin Jordy
Alvin Jordy ('10)
SWE27.14
  
 PB
4
Gustav Kroon
Gustav Kroon ('10)
SWE27.60
  
 
5
Alve Jedhammar
Alve Jedhammar ('10)
SWE27.66
  
 PB
Finale C
21.1.
21.1.
1
William Davidsson Eriksson
William Davidsson Eriksson ('10)
SWE26.66
  
 PB
2
Alvin Stjernfeldt
Alvin Stjernfeldt ('10)
SWE27.54
  
 PB
3
Alfred Gustafsson Calderon
Alfred Gustafsson Calderon ('10)
SWE28.37
  
 PB
4
Nils Holmqvist
Nils Holmqvist ('10)
SWE31.65
  
 PB
Leon Bermhed
Leon Bermhed ('10)
SWE DQ
  
 
Finale D
21.1.
21.1.
1
Olof Bignert Hegelund
Olof Bignert Hegelund ('10)
SWE26.53
  
 PB
2
Georg Thomsson Rudqvist
Georg Thomsson Rudqvist ('10)
SWE27.48
  
 PB
3
Anton Kalmlund
Anton Kalmlund ('10)
SWE29.53
  
 PB
Thor Hultman
Thor Hultman ('10)
SWE DQ
  
 
Thor Magnusson
Thor Magnusson ('10)
SWE DQ
  
 
D14 1000 m    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1
Elliot Croona
Elliot Croona ('10)
SWE2:57.66
  
 PB
2
William Davidsson Eriksson
William Davidsson Eriksson ('10)
SWE2:58.35
  
 PB
3
Theo Zaninotti
Theo Zaninotti ('10)
SWE3:02.02
  
 
4
Anton Kalmlund
Anton Kalmlund ('10)
SWE3:11.86
  
 PB
5
Thor Magnusson
Thor Magnusson ('10)
SWE3:37.07
  
 PB
6
Nils Holmqvist
Nils Holmqvist ('10)
SWE3:40.05
  
 PB
D14 Højdespring    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1
Erik Herstedt
Erik Herstedt ('10)
SWE1.65
  
 PB
 
1.48
  O
1.52
  O
1.55
  O
1.65
 XO
1.70
XXX
   
2
Kevin Fatty
Kevin Fatty ('10)
SWE1.55
  
 
 
1.43
  O
1.48
  O
1.52
 XO
1.55
XXO
1.58
XXX
   
3
Alvin Jordy
Alvin Jordy ('10)
SWE1.48
  
 PB
 
1.30
 XO
1.37
  O
1.43
  O
1.48
 XO
1.52
XXX
   
4
Olle Folkesson
Olle Folkesson ('10)
SWE1.48
  
 
 
1.30
  O
1.43
  O
1.48
XXO
1.52
XXX
    
5
Thor Magnusson
Thor Magnusson ('10)
SWE1.43
  
 PB
 
1.30
XXO
1.37
XXO
1.43
XXO
1.48
XXX
    
6
Joel Morén
Joel Morén ('10)
SWE1.37
  
 
 
1.30
  O
1.37
  O
1.43
XXX
     
7
Tage Frisk
Tage Frisk ('10)
SWE1.30
  
 
 
1.30
  O
       
D14 Længdespring    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1
Marcus Aronsson
Marcus Aronsson ('10)
SWE5.76
  
 PB
 
5.76 PB  X5.025.255.495.47  
2
Isac Sehlstedt
Isac Sehlstedt ('10)
SWE5.72
  
 
 
5.485.545.725.675.645.69  
3
Olof Bignert Hegelund
Olof Bignert Hegelund ('10)
SWE5.35
  
 PB
 
  X  X5.35 PB5.35 =PB5.285.30  
4
Alvin Stjernfeldt
Alvin Stjernfeldt ('10)
SWE5.23
  
 PB
 
4.825.13 PB5.23 PB4.75  X5.19  
5
Gustav Waborg
Gustav Waborg ('10)
SWE5.14
  
 
 
  X5.015.145.014.835.05  
6
William Davidsson Eriksson
William Davidsson Eriksson ('10)
SWE5.02
  
 PB
 
4.78 PB  X4.90 PB4.84  X5.02 PB  
7
Alve Jedhammar
Alve Jedhammar ('10)
SWE4.95
  
 
 
4.864.684.95  X4.784.90  
8
Georg Thomsson Rudqvist
Georg Thomsson Rudqvist ('10)
SWE4.43
  
 PB
 
4.39 PB4.32  X  X3.774.43 PB  
9
Arvid Lindskog
Arvid Lindskog ('10)
SWE4.39
  
 PB
 
4.39 PB4.294.16     
10
Thor Hultman
Thor Hultman ('10)
SWE4.26
  
 PB
 
4.26 PB4.074.13     
11
Anton Kalmlund
Anton Kalmlund ('10)
SWE4.16
  
 
 
4.163.954.00     
12
Alfred Gustafsson Calderon
Alfred Gustafsson Calderon ('10)
SWE4.07
  
 PB
 
  X  X4.07 PB     
13
Thor Magnusson
Thor Magnusson ('10)
SWE4.04
  
 PB
 
4.04 PB  X3.80     
14
Joel Morén
Joel Morén ('10)
SWE4.00
  
 PB
 
3.86 PB4.00 PB  X     
15
Isak Eftring
Isak Eftring ('10)
SWE3.71
  
 PB
 
3.71 PB3.603.61     
D14 Kuglestød 4.0 kg    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1
Alvin Stjernfeldt
Alvin Stjernfeldt ('10)
SWE12.29
  
 PB
 
12.29 PB12.1111.6311.2211.3311.78  
2
Isac Sehlstedt
Isac Sehlstedt ('10)
SWE10.81
  
 
 
9.7010.0710.8010.8110.6910.48  
3
Tiger Odéhn
Tiger Odéhn ('10)
SWE10.63
  
 PB
 
10.18 PB10.63 PB9.299.899.6810.29  
4
Wilhelm Edlander
Wilhelm Edlander ('10)
SWE9.00
  
 PB
 
  X8.538.119.00 PB8.978.52  
5
Gustav Kroon
Gustav Kroon ('10)
SWE8.81
  
 PB
 
8.508.288.588.348.168.81 PB  
6
Georg Thomsson Rudqvist
Georg Thomsson Rudqvist ('10)
SWE8.30
  
 PB
 
7.95 PB8.30 PB8.168.157.978.04  
7
Thor Hultman
Thor Hultman ('10)
SWE8.16
  
 PB
 
8.04 PB7.727.428.16 PB7.467.92  
8
Thor Magnusson
Thor Magnusson ('10)
SWE7.90
  
 PB
 
7.09 PB7.90 PB7.637.827.007.44  
9
Ludvig Antonsson
Ludvig Antonsson ('10)
SWE7.83
  
 
 
7.617.837.79     
10
Ruben Brunström
Ruben Brunström ('10)
SWE7.09
  
 PB
 
7.09 PB6.766.97     
11
Edvin Burman
Edvin Burman ('10)
SWE7.02
  
 
 
7.02  X6.97     
P14 60 m    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1
Nellie Hemmingsson
Nellie Hemmingsson ('10)
SWE8.02
  
 PB
2
Elisa Östin
Elisa Östin ('10)
SWE8.23
  
 PB
3
Sarah Berkani
Sarah Berkani ('10)
SWE8.37
  
 
4
Olivia Ståhl
Olivia Ståhl ('10)
SWE8.43
  
 
5
Nicoline Barenfeld
Nicoline Barenfeld ('10)
SWE8.45
  
 
6
Hedvig Orestig
Hedvig Orestig ('10)
SWE8.62
  
 =PB
7
Anna Ludvigsen
Anna Ludvigsen ('10)
SWE8.64
  
 
8
Greta Widell
Greta Widell ('10)
SWE8.64
  
 
Finale B
20.1.
20.1.
1
Alicia Sandgren
Alicia Sandgren ('10)
SWE8.64
  
 PB
2
Sara Capkova
Sara Capkova ('10)
SWE8.67
  
 
3
Denise Kemi Rehnborg
Denise Kemi Rehnborg ('10)
SWE8.80
  
 
4
Elsa Pihlström
Elsa Pihlström ('10)
SWE8.81
  
 
5
Alva Zettergren
Alva Zettergren ('10)
SWE8.97
  
 
6
Elvira Johansson
Elvira Johansson ('10)
SWE9.02
  
 
7
Hedvig Elfström
Hedvig Elfström ('10)
SWE9.04
  
 
Klara Sandgren
Klara Sandgren ('10)
SWE DNS
  
 
Indledende heats20.1.
Indledende 1
20.1.
20.1.
1
Nellie Hemmingsson
Nellie Hemmingsson ('10)
SWE8.19
q
  
 
2
Sara Capkova
Sara Capkova ('10)
SWE8.68
q
  
 
3
Alicia Sandgren
Alicia Sandgren ('10)
SWE8.71
q
  
 SB
4
Elsa Andersson
Elsa Andersson ('10)
SWE9.04
  
 PB
5
Elly Oredsson
Elly Oredsson ('10)
SWE9.06
  
 
6
Carla Biss
Carla Biss ('10)
SWE9.17
  
 PB
7
Emma König
Emma König ('10)
SWE9.43
  
 
Indledende 2
20.1.
20.1.
1
Elisa Östin
Elisa Östin ('10)
SWE8.31
q
  
 
2
Hedvig Orestig
Hedvig Orestig ('10)
SWE8.65
q
  
 
3
Denise Kemi Rehnborg
Denise Kemi Rehnborg ('10)
SWE8.75
q
  
 
4
Katja Landin
Katja Landin ('10)
SWE9.45
  
 
5
Greta Roording
Greta Roording ('10)
SWE9.51
  
 
6
Ella Nilsson Haals
Ella Nilsson Haals ('10)
SWE9.54
  
 PB
Indledende 3
20.1.
20.1.
1
Sarah Berkani
Sarah Berkani ('10)
SWE8.33
q
  
 
2
Anna Ludvigsen
Anna Ludvigsen ('10)
SWE8.51
q
  
 PB
3
Klara Sandgren
Klara Sandgren ('10)
SWE8.89
q
  
 SB
4
Juni De Masi Esaiasson
Juni De Masi Esaiasson ('10)
SWE9.03
  
 
5
Emilia Tegård
Emilia Tegård ('10)
SWE9.27
  
 
6
Dorothea Mader
Dorothea Mader ('10)
SWE9.29
  
 PB
7
Alma Falk
Alma Falk ('10)
SWE9.56
  
 PB
Indledende 4
20.1.
20.1.
1
Olivia Ståhl
Olivia Ståhl ('10)
SWE8.40
q
  
 
2
Elsa Pihlström
Elsa Pihlström ('10)
SWE8.79
q
  
 
3
Alva Zettergren
Alva Zettergren ('10)
SWE8.88
q
  
 PB
4
Elvira Johansson
Elvira Johansson ('10)
SWE8.93
q
  
 
5
Märta Sund
Märta Sund ('10)
SWE9.14
  
 PB
6
Selma Häger
Selma Häger ('10)
SWE9.25
  
 PB
7
Elvira Zellman
Elvira Zellman ('10)
SWE9.82
  
 PB
Indledende 5
20.1.
20.1.
1
Nicoline Barenfeld
Nicoline Barenfeld ('10)
SWE8.57
q
  
 
2
Greta Widell
Greta Widell ('10)
SWE8.66
q
  
 
3
Hedvig Elfström
Hedvig Elfström ('10)
SWE8.91
q
  
 
4
Signe Lindblad
Signe Lindblad ('10)
SWE9.19
  
 SB
5
Julia Arnell
Julia Arnell ('10)
SWE9.32
  
 SB
6
Filippa Sundler
Filippa Sundler ('10)
SWE9.33
  
 
7
Tea Eriksson
Tea Eriksson ('10)
SWE10.17
  
 PB
8
Lilly Tubelius
Lilly Tubelius ('10)
SWE10.41
  
 SB
P14 200 m    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1
Nellie Hemmingsson
Nellie Hemmingsson ('10)
SWE26.81
  
 PB
2
Tilde Göransson
Tilde Göransson ('10)
SWE27.24
  
 PB
3
Nova Siljan
Nova Siljan ('10)
SWE27.31
  
 
4
Anna Ludvigsen
Anna Ludvigsen ('10)
SWE28.28
  
 PB
5
Greta Widell
Greta Widell ('10)
SWE28.40
  
 
Alicia Sandgren
Alicia Sandgren ('10)
SWE DQ
  
 
Finale B
21.1.
21.1.
1
Elsa Edesjö
Elsa Edesjö ('10)
SWE27.81
  
 PB
2
Denise Kemi Rehnborg
Denise Kemi Rehnborg ('10)
SWE27.92
  
 PB
3
Olivia Ståhl
Olivia Ståhl ('10)
SWE27.98
  
 PB
4
Svea Karlsson
Svea Karlsson ('10)
SWE28.72
  
 
5
Elsa Pihlström
Elsa Pihlström ('10)
SWE28.73
  
 
6
Amanda Löfgren
Amanda Löfgren ('10)
SWE29.37
  
 
Finale C
21.1.
21.1.
1
Emma Valentin-Hjorth
Emma Valentin-Hjorth ('10)
SWE28.87
  
 PB
2
Tilde Stenkvist
Tilde Stenkvist ('10)
SWE29.26
  
 PB
3
Elsa Andersson
Elsa Andersson ('10)
SWE29.26
  
 PB
4
Nova Lachner
Nova Lachner ('10)
SWE29.39
  
 PB
5
Märta Sund
Märta Sund ('10)
SWE29.88
  
 PB
6
Stella Kaiser
Stella Kaiser ('10)
SWE31.12
  
 
Finale D
21.1.
21.1.
1
Emma König
Emma König ('10)
SWE30.56
  
 PB
2
Signe Lindblad
Signe Lindblad ('10)
SWE30.74
  
 SB
3
Selma Häger
Selma Häger ('10)
SWE31.08
  
 PB
4
Carla Biss
Carla Biss ('10)
SWE31.21
  
 SB
5
Greta Roording
Greta Roording ('10)
SWE31.91
  
 
Finale E
21.1.
21.1.
1
Ella Algotsson
Ella Algotsson ('10)
SWE30.43
  
 PB
2
Alva Zettergren
Alva Zettergren ('10)
SWE30.57
  
 PB
3
Dorothea Mader
Dorothea Mader ('10)
SWE31.07
  
 PB
4
Filippa Sundler
Filippa Sundler ('10)
SWE31.47
  
 PB
Telma Tagesson
Telma Tagesson ('10)
SWE DQ
  
 
Finale F
21.1.
21.1.
1
Hedvig Götegård
Hedvig Götegård ('10)
SWE29.87
  
 PB
2
Juni De Masi Esaiasson
Juni De Masi Esaiasson ('10)
SWE30.39
  
 PB
3
Emilia Tegård
Emilia Tegård ('10)
SWE30.53
  
 PB
4
Katja Landin
Katja Landin ('10)
SWE31.22
  
 PB
Leah Bonde
Leah Bonde ('10)
SWE DQ
  
 
P14 1000 m    
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1
Tilde Stenkvist
Tilde Stenkvist ('10)
SWE3:00.88
  
 PB
2
Emma Falk
Emma Falk ('10)
SWE3:12.01
  
 PB
3
Alicia Larsson
Alicia Larsson ('10)
SWE3:15.23
  
 PB
4
Alma Liljegren
Alma Liljegren ('10)
SWE3:22.32
  
 PB
5
Nova Lachner
Nova Lachner ('10)
SWE3:22.55
  
 PB
6
Telma Tagesson
Telma Tagesson ('10)
SWE3:22.63
  
 
7
Signe Provci
Signe Provci ('10)
SWE3:33.35
  
 
8
Stella Kaiser
Stella Kaiser ('10)
SWE3:38.28
  
 
9
Tindra Windisch
Tindra Windisch ('10)
SWE3:39.99
  
 
Finale B
20.1.
20.1.
1
Lovisa Gossner
Lovisa Gossner ('10)
SWE3:41.49
  
 PB
2
Ella Engvall
Ella Engvall ('10)
SWE3:42.47
  
 PB
3
Emma König
Emma König ('10)
SWE3:44.32
  
 PB
4
Ella Evald
Ella Evald ('10)
SWE3:44.34
  
 PB
5
Katja Landin
Katja Landin ('10)
SWE3:46.01
  
 PB
6
Saga Havtorp
Saga Havtorp ('10)
SWE3:47.17
  
 PB
7
Lava Warberg
Lava Warberg ('10)
SWE3:47.46
  
 PB
8
Leah Bonde
Leah Bonde ('10)
SWE3:48.72
  
 PB
9
Livia Nilsson
Livia Nilsson ('10)
SWE4:06.40
  
 
P14 Længdespring    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1
Elisa Östin
Elisa Östin ('10)
SWE5.32
  
 PB
 
4.905.10  X5.05  X5.32 PB  
2
Olivia Ståhl
Olivia Ståhl ('10)
SWE5.20
  
 PB
 
  X5.17 PB  X5.02  X5.20 PB  
3
Nova Siljan
Nova Siljan ('10)
SWE5.08
  
 
 
4.934.773.15  –4.905.08  
4
Tilde Göransson
Tilde Göransson ('10)
SWE4.99
  
 
 
  X4.894.674.764.894.99  
5
Sarah Berkani
Sarah Berkani ('10)
SWE4.98
  
 
 
4.674.584.744.704.914.98  
6
Hedvig Orestig
Hedvig Orestig ('10)
SWE4.95
  
 =PB
 
4.914.95 =PB4.794.864.864.84  
7
Emma Falk
Emma Falk ('10)
SWE4.79
  
 PB
 
4.544.494.73 PB4.79 PB  X4.65  
8
Anna Ludvigsen
Anna Ludvigsen ('10)
SWE4.74
  
 PB
 
4.74 PB  X4.564.624.63  X  
9
Clara Sigvardsson
Clara Sigvardsson ('10)
SWE4.62
  
 
 
  X4.62  X     
10
Elsa Edesjö
Elsa Edesjö ('10)
SWE4.60
  
 
 
  X  X4.60     
11
Svea Karlsson
Svea Karlsson ('10)
SWE4.54
  
 
 
4.103.254.54     
12
Noomi Lindkvist
Noomi Lindkvist ('10)
SWE4.49
  
 
 
4.494.49  X     
13
Nellie Hemmingsson
Nellie Hemmingsson ('10)
SWE4.42
  
 
 
4.424.394.39     
14
Amanda Löfgren
Amanda Löfgren ('10)
SWE4.39
  
 
 
  X4.394.13     
15
Telma Tagesson
Telma Tagesson ('10)
SWE4.37
  
 PB
 
4.184.154.37 PB     
16
Sara Capkova
Sara Capkova ('10)
SWE4.36
  
 
 
4.364.26  X     
17
Lily Hetherington
Lily Hetherington ('10)
SWE4.34
  
 PB
 
4.34 PB  X  X     
18
Elvira Johansson
Elvira Johansson ('10)
SWE4.32
  
 PB
 
4.074.164.32 PB     
19
Greta Widell
Greta Widell ('10)
SWE4.30
  
 
 
3.403.374.30     
20
Signe Provci
Signe Provci ('10)
SWE4.20
  
 PB
 
  X4.05 PB4.20 PB     
21
Hedvig Götegård
Hedvig Götegård ('10)
SWE4.06
  
 
 
  X4.06  X     
22
Alma Liljegren
Alma Liljegren ('10)
SWE4.03
  
 
 
3.863.994.03     
23
Sally Neander
Sally Neander ('10)
SWE4.00
  
 
 
3.884.00  X     
24
Rebecka Johansson
Rebecka Johansson ('10)
SWE3.97
  
 
 
3.973.92  X     
25
Ella Algotsson
Ella Algotsson ('10)
SWE3.89
  
 
 
  X3.89  X     
Finale B
21.1.
21.1.
1
Emilia Tegård
Emilia Tegård ('10)
SWE4.38
  
 PB
 
  X  X4.38 PB     
2
Hedda Karlberg
Hedda Karlberg ('10)
SWE4.18
  
 PB
 
4.08 PB4.024.18 PB     
3
Juni De Masi Esaiasson
Juni De Masi Esaiasson ('10)
SWE4.05
  
 PB
 
3.82 PB4.05 PB3.95     
4
Elsa Pihlström
Elsa Pihlström ('10)
SWE4.04
  
 
 
3.984.043.94     
5
Klara Sandgren
Klara Sandgren ('10)
SWE3.89
  
 PB
 
  X  X3.89 PB     
6
Ella Jonsén
Ella Jonsén ('10)
SWE3.82
  
 PB
 
3.82 PB3.57  X     
7
Elsa Adolfsson
Elsa Adolfsson ('10)
SWE3.78
  
 PB
 
3.78 PB3.643.46     
8
Emma König
Emma König ('10)
SWE3.75
  
 PB
 
3.75 PB3.593.68     
9
Dorothea Mader
Dorothea Mader ('10)
SWE3.75
  
 
 
3.593.75  X     
10
Stella Kaiser
Stella Kaiser ('10)
SWE3.65
  
 PB
 
3.40 PB3.65 PB3.19     
11
Alma Falk
Alma Falk ('10)
SWE3.64
  
 PB
 
3.64 PB3.403.57     
12
Elvira Zellman
Elvira Zellman ('10)
SWE3.59
  
 PB
 
3.58 PB  X3.59 PB     
13
Selma Häger
Selma Häger ('10)
SWE3.59
  
 
 
  X3.59  X     
14
Filippa Sundler
Filippa Sundler ('10)
SWE3.31
  
 
 
3.312.903.23     
15
Tea Eriksson
Tea Eriksson ('10)
SWE3.30
  
 PB
 
3.30 PB3.063.28     
16
Livia Nilsson
Livia Nilsson ('10)
SWE3.29
  
 
 
2.90  X3.29     
17
Nellie Sjöholm
Nellie Sjöholm ('10)
SWE3.21
  
 PB
 
3.21 PB3.183.09     
18
Stella Bergman
Stella Bergman ('10)
SWE3.13
  
 
 
  X  X3.13     
19
Elly Oredsson
Elly Oredsson ('10)
SWE2.98
  
 
 
2.682.982.91     
20
Greta Roording
Greta Roording ('10)
SWE2.89
  
 
 
2.892.55  X     
21
Lilly Tubelius
Lilly Tubelius ('10)
SWE2.66
  
 
 
2.662.452.25     
Urte Kersnauskaite
Urte Kersnauskaite ('10)
SWE NM
  
 
 
  X  X  X     
Molly Eriksson Ring
Molly Eriksson Ring ('10)
SWE NM
  
 
 
  X  X  X     
P14 Trespring     
Inde 20.1.

Finale A

Finale
Inde 20.1.
1
Tilde Göransson
Tilde Göransson ('10)
SWE11.22
  
 PB
 
10.83 PB11.22 PB11.01  X11.1611.20  
2
Noomi Lindkvist
Noomi Lindkvist ('10)
SWE10.42
  
 PB
 
  X10.42 PB10.26  –10.0010.26  
3
Lian Öhrnberg
Lian Öhrnberg ('10)
SWE10.27
  
 PB
 
  X10.18 PB10.27 PB  X  X  –  
4
Elvira Johansson
Elvira Johansson ('10)
SWE10.12
  
 PB
 
9.579.919.94 PB  X10.12 PB9.55  
5
Elisa Östin
Elisa Östin ('10)
SWE9.99
  
 
 
9.979.78  X9.95  X9.99  
6
Hedvig Orestig
Hedvig Orestig ('10)
SWE9.81
  
 
 
9.739.64  X9.81  X  X  
7
Alicia Sandgren
Alicia Sandgren ('10)
SWE9.76
  
 PB
 
  X9.66 PB9.73 PB9.649.73 =PB9.76 PB  
8
Hedvig Götegård
Hedvig Götegård ('10)
SWE9.42
  
 PB
 
  X9.42 PB8.669.268.907.96  
9
Emma Valentin-Hjorth
Emma Valentin-Hjorth ('10)
SWE9.41
  
 PB
 
9.41 PB9.26  X     
10
Hedvig Elfström
Hedvig Elfström ('10)
SWE9.22
  
 PB
 
8.99 PB9.08 PB9.22 PB     
11
Telma Tagesson
Telma Tagesson ('10)
SWE9.21
  
 
 
9.189.079.21     
12
Elsa Edesjö
Elsa Edesjö ('10)
SWE9.16
  
 
 
9.16  –  –     
13
Freja Berglund
Freja Berglund ('11)
SWE9.08
  
 
 
8.969.088.58     
14
Livia Nilsson
Livia Nilsson ('10)
SWE8.03
  
 
 
7.817.748.03     
15
Yana Slobodenyuk
Yana Slobodenyuk ('11)
SWE8.02
  
 PB
 
  X8.01 PB8.02 PB     
P14 Kuglestød 3.0 kg    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1
Sarah Berkani
Sarah Berkani ('10)
SWE12.42
  
 
 
  X12.4212.23  X  X  X  
2
Ida Hellberg
Ida Hellberg ('10)
SWE10.33
  
 PB
 
10.33 PB9.859.359.29  X9.73  
3
Clara Sigvardsson
Clara Sigvardsson ('10)
SWE9.98
  
 
 
9.98  X  X  X  X  X  
4
Elisa Östin
Elisa Östin ('10)
SWE9.87
  
 PB
 
9.439.109.229.159.509.87 PB  
5
Vilma Hermansson
Vilma Hermansson ('10)
SWE9.84
  
 PB
 
9.279.449.84 PB9.64  X  X  
6
Hedda Karlberg
Hedda Karlberg ('10)
SWE9.17
  
 PB
 
8.928.457.788.838.749.17 PB  
7
Molly Eriksson Ring
Molly Eriksson Ring ('10)
SWE8.78
  
 PB
 
8.14 PB7.398.78 PB8.008.228.27  
8
Hedvig Orestig
Hedvig Orestig ('10)
SWE8.64
  
 
 
8.478.227.98  X8.158.64  
9
Rebecka Johansson
Rebecka Johansson ('10)
SWE8.39
  
 
 
8.078.278.39     
10
Matilda Blixt
Matilda Blixt ('10)
SWE8.09
  
 PB
 
7.708.09 PB8.06     
11
Julia Kaunitz
Julia Kaunitz ('10)
SWE7.95
  
 PB
 
7.33 PB7.77 PB7.95 PB     
12
Elsa Adolfsson
Elsa Adolfsson ('10)
SWE7.92
  
 
 
7.177.087.92     
13
Smilla Koeck
Smilla Koeck ('10)
SWE7.65
  
 
 
6.867.037.65     
14
Signe Lindblad
Signe Lindblad ('10)
SWE7.56
  
 
 
7.207.567.31     
15
Wilma Carlsson
Wilma Carlsson ('10)
SWE6.95
  
 PB
 
6.95 PB6.246.37     
16
Ella Nilsson Haals
Ella Nilsson Haals ('10)
SWE6.66
  
 PB
 
6.66 PB6.606.38     
17
Alma Falk
Alma Falk ('10)
SWE6.37
  
 PB
 
6.08 PB6.23 PB6.37 PB     
18
Stella Bergman
Stella Bergman ('10)
SWE6.32
  
 
 
5.876.126.32     
19
Greta Roording
Greta Roording ('10)
SWE6.25
  
 
 
6.226.206.25     
20
Selma Häger
Selma Häger ('10)
SWE6.21
  
 
 
5.945.386.21     
21
Saga Havtorp
Saga Havtorp ('10)
SWE6.12
  
 PB
 
6.12 PB  X5.25     
22
Maja Kolmodin
Maja Kolmodin ('10)
SWE5.68
  
 PB
 
5.575.68 PB5.38     
23
Livia Nilsson
Livia Nilsson ('10)
SWE5.59
  
 
 
5.595.355.25     
24
Lava Warberg
Lava Warberg ('10)
SWE5.59
  
 PB
 
5.59 PB5.285.17     
25
Lilly Tubelius
Lilly Tubelius ('10)
SWE4.55
  
 
 
4.374.254.55     
D13 60 m    
Inde 21.1.

Finale A

Finale
Inde 21.1.
1
Oliver Bokelund Singh
Oliver Bokelund Singh ('11)
SWE8.30
  
 
2
Valter Elmestrand
Valter Elmestrand ('11)
SWE8.45
  
 PB
3
Benjamin Henriksson
Benjamin Henriksson ('11)
SWE8.48
  
 
4
Oscar Hallengren
Oscar Hallengren ('11)
SWE8.73
  
 PB
5
Max Axelsson
Max Axelsson ('11)
SWE8.89
  
 PB
6
Tage Karlström
Tage Karlström ('11)
SWE8.93
  
 
7
Sixten Svanberg
Sixten Svanberg ('11)
SWE8.98
  
 
8
Noel Pettersson
Noel Pettersson ('11)
SWE10.39
  
 
Finale B
21.1.
21.1.
1
Dominik Richter
Dominik Richter ('11)
SWE8.98
  
 PB
2
Petrus Claesson
Petrus Claesson ('11)
SWE9.16
  
 
3
Sakarias Högelius
Sakarias Högelius ('11)
SWE9.23
  
 
4
Knut Thompson
Knut Thompson ('11)
SWE9.23
  
 
5
Arvid Melin
Arvid Melin ('11)
SWE9.26
  
 
6
Edvin Hafsäter
Edvin Hafsäter ('11)
SWE